http://kariera.mk

Profesori Ismet Salihu tregon se cilat janë gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi 

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu,  e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Top Channel

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Avokatja parisiene që do të mbrojë Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Portalb

Ramush Haradinaj nuk ka të drejtë ta mbrohet nga avokati i tij, Arianit Koci në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse, për shkak të rregullave...

Shqiptarët e Diasporës Bashkohen për Haradinajn

para 11 muajve - Kallxo

Shqiptarët në gjithë botën kanë nisur një fushatë protestash pas ndalimit të Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia. Në shumë qytete të ndryshme kudo...

Kuvendi nuk miratoi rezolutën për Haradinajn

para 11 muajve - Standard

Në Kuvendin e Kosovës u zhvillua debati ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt e ndërprerja e dialogut me Serbinë. Serbia tashmë ka kërkuar zyrtarisht nga Franca ekstradimin e Ramush Haradinajt. Për më...

Gjakovarët kërkojnë lirimin e komandantit të tyre

para 11 muajve - GazetaBlic

Edhe në qytetin e Gjakovës, është mbajtur protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe liderit të AAK-së Ramush Haradinaj i arrestuar më 4 janar në Francë. Mesazhin mbështetës nga Tropoja dhe...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Zeri

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

para 11 muajve - Zeri

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do...

Gjakovarët kërkojnë lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - RTV 21

Lekaj, tha se me këto tubime po tentojnë që sensibilizojnë të gjithë për padrejtësitë ndaj Kosovës Edhe në qytetin e Gjakovës, është mbajtur protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe liderit...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar,...

Të rinjtë në Tiranë kërkuan lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Lajmi.net

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Lirimi i Haradinajt kërkohet edhe në Vjenë 

para 11 muajve - Aktuale

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

Serbia paralajmëron prova të reja kundër Haradinajt (Përmbledhje RTV 21)

para 11 muajve - RTV 21

Serbia paralajmëron prova të reja kundër Haradinajt Nesër do të mbahet seanca gjyqësore ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili është po vazhdon të mbahet në paraburgim nga autoritetet...

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

para 11 muajve - Gazeta Express

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - GazetaBlic

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Edhe në Tiranë u kërkua lirimi i Haradinajt

para 11 muajve - Indeks online

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Edhe në Vjenë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

para 11 muajve - OraInfo

Qindra shqiptarë janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

Lirimi i Haradinajt kërkohet edhe në Vjenë

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri,...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Infokusi

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Klan Kosova

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

para 11 muajve - InfoShqip

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do...

Edhe në Vjenë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

para 11 muajve - Koha.net

Qindra shqiptarë janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

Protesta për Ramushin para ambasadave serbe në Vjenë dhe Bruksel

para 11 muajve - Zeri

Pas protestave që u mbajtën në qytetin Colmar, aty ku po mbahet dhe ku u mor vendimi për paraburgimin e Ramush Haradinajt, protesta të tilla të shqiptarëve në Europë nuk po mungojnë as në vendet si Vjena...

"MeRamushin", edhe në Vjenë

para 11 muajve - Indeks online

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

Protesta për Ramushin para ambasadave serbe në Vjenë dhe Bruksel

para 11 muajve - GazetaBlic

Pas protestave që u mbajtën në qytetin Colmar, aty ku po mbahet dhe ku u mor vendimi për paraburgimin e Ramush Haradinajt, protesta të tilla të shqiptarëve në Europë nuk po mungojnë as në vendet si Vjena...

Edhe në Vjenë kërkohet lirimi i Haradinajt

para 11 muajve - RTV 21

Sot në Vjenë është protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë Sikurse në...

Shërbimi inteligjent i Serbisë po rrezikon destabilizimin e Kosovës

para 11 muajve - Albeu

Ekspertët e çështjeve të sigurisë dhe Inteligjencës në Kosovë kanë dhënë vlerësimin e tyre lidhur me arrestimin dhe paraburgimin e kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj, në shtetin e Francës. Ata mendojnë...

Serbia zgjeron hetimet ndaj Haradinajt, përfshihen prova të reja

para 11 muajve - Zhurnal

Prokurori serb për krimet e luftës, të mërkurën ka dërguar në Ministrinë e Drejtësisë një urdhër për zgjerimin e hetimeve ndaj Ramush Haradinajt, ku përfshihen prova të reja të cilat do të përkthehen dhe...

Haradinaj “bashkon” rininë e politikës Shqiptare

para 11 muajve - ABC News

Një komb në protestë. Nga Kosova dhe Maqedonia, në kryeqytetin e gjithë shqiptarëve. Lëvizjet rinore të forcave politike shqiptare, FRESH, FRPD dhe LRI bashkuan forcat pranë ambasadës franceze, për të...

Serbia pret ekstradimin e Haradinajt, shqiptarët në protesta kërkojnë lirimin e tij

para 11 muajve - MRT

Me moton “Haradinaj është Kosova”, si dhe “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, qytetarë të shumtë të organizuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës... Me moton “Haradinaj është Kosova”, si dhe “Kundër fyerjes...

Protesta për Ramushin para ambasadave serbe në Vjenë dhe Bruksel

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas protestave që u mbajtën në qytetin Colmar, aty ku po mbahet dhe ku u mor vendimi për paraburgimin e Ramush Haradinajt, protesta të tilla të shqiptarëve në Europë nuk po mungojnë as në vendet si Vjena...

Shkupi në këmbë për gjeneralin Haradinaj

para 11 muajve - Ina

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Serbia zgjeron hetimet ndaj Haradinajt, përfshihen prova të reja

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Prokurori serb për krimet e luftës, të mërkurën ka dërguar në Ministrinë e Drejtësisë një urdhër për zgjerimin e hetimeve ndaj Ramush Haradinajt, ku përfshihen...

Protesta në Pejë përmes fotografive

para 11 muajve - Zeri

Qindra qytetarë të zonës së Dukagjinit ishin mbledhur sot në qytetin e Pejës për të protestuar kundër arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar “Haradinaj është...

Edhe në Vjenë kërkohet lirimi i Haradinajt

para 11 muajve - Arbresh

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë u...

Loja e shërbimit inteligjent të Serbisë rrezikon destabilizimin e Kosovës

para 11 muajve - Ina

Ekspertët e çështjeve të sigurisë dhe Inteligjencës në Kosovë kanë dhënë vlerësimin e tyre lidhur me arrestimin dhe paraburgimin e kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj, në shtetin e Francës. Duke komentuar...

Protesta për Ramushin para ambasadave serbe në Vjenë dhe Bruksel

para 11 muajve - Infokusi

Pas protestave që u mbajtën në qytetin Colmar, aty ku po mbahet dhe ku u mor vendimi për paraburgimin e Ramush Haradinajt, protesta të tilla të shqiptarëve në Europë nuk po mungojnë as në vendet si Vjena...

Shkup liri për ramushin protestë para ambasadës franceze

para 11 muajve - TV Art

Para ambasadës së Francës në Shkup për së dyti herë pas asaj të gjashtë janarit  u tubuan, student, aktorë, këngëtarë për të protestuar në lidhje me arrestimin e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e...

Avokatja parisiene që do të mbrojë Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Ramush Haradinaj nuk ka të drejtë ta mbrohet nga avokati i tij, Arianit Koci në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse, për shkak të rregullave...

Edhe Prizreni proteston për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Koha.net

Me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” në qytetin e Prizren është mbajtur një protestë gjithë popullore, për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. E deputeti i Nismës...

Protestë masive në Bruksel për lirimin e Haradinajt, paraqiten edhe protestues me uniforma

para 11 muajve - Lajm

Kërkojmë nga bashkësia ndërkombëtare, të bëjë punën e vetë që duhet të bëjë në këtë situatë, sepse vetë bashkësia ndërkombëtare e ka shpallur Serbinë si shtet kriminal. Kjo ka qenë një ndër kërkesat e...

Protesta në Kosovë dhe Shkup për mbështetje të Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Mijëra qytetarë kanë protestuar në të gjithë territorin e Kosovës kundër arrestimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj nga Franca për llogari të Serbisë. Me pankarta në duar...

Kosovë, protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Në disa qytete të Kosovës, si në Pejë, Prizren, Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj sot u mbajt një protestë gjithëpopullore me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”,...

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestojnë para Ambasadës së Francës në Tiranë, kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - BalkanWeb

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestuan sot para Ambasadës së Francës në Tiranë për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit, luftëtarit dhe politikanit të shquar të Kosovës, z. Ramush Haradinaj....

Lirimi i Haradinajt kërkohet edhe në Vjenë

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Politiko

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e  Ramush...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Flaka

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

LRI protestë me të tjerët te ambasada franceze

para 11 muajve - Koha Jone

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestojnë para Ambasadës së Francës në Tiranë, kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi: Rinia shqiptare kërkon lirimin e Haradinajt,...

"Një komb, një qëndrim", Haradinaj bën NJE forcat politike në Shqipëri!

para 11 muajve - Gazeta Express

Një protestë me rreth 500 të rinj u zhvillua mesditën e kësaj të hënë në Tiranë përballë bllokut të ambasadave. Thirrja e të rinjve të forumeve të partive të ndryshme politike në vend, ishte e njëjtë dhe...

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

para 11 muajve - Sovrani

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

para 11 muajve - 10minuta

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar.  Agjencia e lajmeve e Serbisë...

Edhe në Tiranë u kërkua lirimi i Haradinajt

para 11 muajve - Sovrani

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Lirimi i Haradinajt kërkohet edhe në Vjenë

para 11 muajve - Periskopi

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

Haradinaj bashkon forumet politike në Shqipëri, LRI: Protesta deri në rikthimin e tij në Kosovë

para 11 muajve - Gazeta Express

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestuan sot para Ambasadës së Francës në Tiranë për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit, luftëtarit dhe politikanit të shquar të Kosovës, Ramush Haradinaj. Rreth...

Serbia zgjeron hetimet ndaj Haradinajt, përfshihen prova të reja

para 11 muajve - Infokusi

Prokurori serb për krimet e luftës, të mërkurën ka dërguar në Ministrinë e Drejtësisë një urdhër për zgjerimin e hetimeve ndaj Ramush Haradinajt, ku përfshihen prova të reja të cilat do të përkthehen dhe...

Gjakovarët kërkojnë lirimin e komandantit të tyre

para 11 muajve - KosovaPress

Mesazhin mbështetës nga Tropoja dhe Shqipëria,  e përcolli  veprimtari i Lëvizjes Kombëtare, Azgan Haklaj. Ai tha se Franca do i jap liri  Ramush Haradinajt, pasi që sipas tij ky është simboli dhe kryefjala...

Protestave në gjashtë qytete të Kosovës i bashkëngjitet vetëm një kryetar komune

para 11 muajve - Insajderi

Qytetarë të shumtë në gjashtë qytete të ndryshme kanë dalë sot nëpër rrugë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Francë. Por këtyre protestave iu bashkëngjit vetëm...

FRESSH, protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Albeu

Forumi Rinor Eurosocialist i Shqipërisë (FRESSH), protestoi ditën e sotme përpara Ambasades Franceze në Tiranë, ku kërkoi lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, z. Ramush Haradinaj . Kryetari i FRESSH,...

Pajaziti: Qëllimi i seancës së Kuvendit ishte të tregohej shqetësimi për arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas pothuajse 11 orësh diskutim për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, deputetët e Kuvendit nuk arritën ta votojnë pro rezolutës për Haradinajn, gjegjësisht as pikën e katërt të paraqitur nga AAK’ja,...

Edhe Ferizaj proteston, kërkon lirimin sa më të shpejtë të Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Zeri

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, edhe në Ferizaj janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush Haradinajt, i cili po mbahet në paraburgim nga autoritetet franceze,...

Shkupi 'qohet në këmbë' për Ramushin

para 11 muajve - Indeks online

Qindra shqiptarë janë mbledhur sot para Ambasadës së Francës në Shkup për të protestuar kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Edhe Ferizaj proteston, kërkon lirimin sa më të shpejtë të Ramush Haradinjat

para 11 muajve - Zeri

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, edhe në Ferizaj janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush Haradinajt, i cili po mbahet në paraburgim nga autoritetet franceze,...

Shkupi në protestë për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Qindra qytetarë të Shkupit me pankarta në duar me mbishkrimet për lirimin e Ramush Haradinajt , nën organizimin studentëve, profesorëve, gazetarëve dhe ish ushtarëve të UÇK-së, kanë protestuar të mërkurën...

Prizrenasit e Duan Haradinajn të Lirë, Akuzojnë Qeverinë dhe Europën

para 11 muajve - Kallxo

Qindra qytetarë u mblodhën sot në sheshin “Shatërvan” të Prizrenit për të kërkuar lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Të pranishëm në këtë protestë ishin edhe kryetari i komunës së Prizrenit,...

Protestë masive në Bruksel për lirimin e Haradinajt, paraqiten edhe protestues me uniforma

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Kërkojmë nga bashkësia ndërkombëtare, të bëjë punën e vetë që duhet të bëjë në këtë situatë, sepse vetë bashkësia ndërkombëtare e ka shpallur Serbinë si shtet kriminal. Kjo ka qenë një...

“Një komb, një qëndrim”, Haradinaj bën NJË forcat politike në Shqipëri!

para 11 muajve - Lajm

Një protestë me rreth 500 të rinj u zhvillua mesditën e kësaj të hënë në Tiranë përballë bllokut të ambasadave. Thirrja e të rinjve të forumeve të partive të ndryshme politike në vend, ishte e njëjtë dhe...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - TV Koha

Sot para Ambasadës franceze në Shkup është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

“Një komb, një qëndrim”, Haradinaj bën NJE forcat politike në Shqipëri!

para 11 muajve - Tetova Sot

Një protestë me rreth 500 të rinj u zhvillua mesditën e kësaj të hënë në Tiranë përballë bllokut të ambasadave. Thirrja e të rinjve të forumeve të partive të ndryshme politike në vend, ishte e njëjtë dhe...

Të gjithë bashkë për lirimin e Haradinaj. Protesta në Kosovë, Shkup e Tiranë

para 11 muajve - TV Koha

Shqiptarët e Tiranës, Shkupit dhe gjithë Kosovës ishin në një linjë. Ata protestuan për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Në Kosovë nën drejtimin e Aleancës për Ardhmërinë...

Shqiptarët protestuan edhe në Vjenë për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Lajm

Qindra shqiptarë kanë protestuar sot edhe në Vjenë, duek kërkuar lirimin  e ish kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë, në bazë të një fletëarresti të lëshuar prej Serbisë....

Protestat për lirimin e Haradinaj përmes fotografive

para 11 muajve - Fakti Ditor

Sot në qytetet më të mëdha të Kosovës janë zhvilluar protesta për lirimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj . Një numër i madh i protestuesish kanë qenë prezent. Protestat janë  mbajtur në Ferizaj,...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Tetova Sot

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Loja e shërbimit inteligjent të Serbisë rrezikon destabilizimin e Kosovës

para 11 muajve - Fakti Ditor

Ekspertët e çështjeve të sigurisë dhe Inteligjencës në Kosovë kanë dhënë vlerësimin e tyre lidhur me arrestimin dhe paraburgimin e kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj, në shtetin e Francës. Duke komentuar...

Të rinjtë bëhen bashkë para ambasadës franceze: “Drejtësi për Haradinaj” (FOTO – KOLAZH)

para 11 muajve - Standard

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të protestuar...

Protestë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinaj

para 11 muajve - Vizion Plus

Çështja Haradinaj si rrallëherë ka bashkuar te gjitha forcat politike ne vend. Pavarësisht se jane kundërshtare politike, forumet rinore te partive kryesore ne vend; te Partisë Socialiste, Partisë Demokratike,...

Në gjashtë qytete të Kosovës po protestohet për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Express

Shumë qytetarë i janë bashkuar marsheve protestuese për Ramush Haradinajn, të organizuara në gjashtë qendrat e qyteteve më të mëdha të Kosovës.  Më së shumti qytetarë i janë përgjigjur protestës të thirrura...

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt (FOTO/VIDEO)

para 11 muajve - OraInfo

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush...

Serbia akuzon Haradinajn për krime që s’ishin pjesë e Tribunalit të Hagës

para 11 muajve - Klan Kosova

Prokuroria e Serbisë për Krime Lufte ka marrë vendim që të zgjeroj akuzat ndaj ish komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj, shkruan B92, transmeton Klan Kosova. Sipas disa raportimeve ky vendim është marrë...

Qytetarët e Gjilanit protestojnë kundër arrestimit të Haradinajt

para 11 muajve - Koha Jone

Qytetarët e Gjilanit kanë protestuar sot në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, i cili u arrestua nga autoritetet franceze në bazë të një fletarresti serb të vitit 2004. Nënkryetari i AAK-së,...

Të rinjtë protestë para ambasadës franceze: Drejtësi për Haradinajn

para 11 muajve - Panorama

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të protestuar...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Tetova1

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Protestë edhe në Shkup për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - ABC News

Edhe në Shkup sot është zhvilluar eshte zhvilluar nje protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javen e kaluar u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt (Foto/Video)

para 11 muajve - Lajmi.net

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush...

Mediat serbe: Prova të reja për Ramush Haradinajn, zgjerohen akuzat

para 11 muajve - BalkanWeb

SERBI – Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili u arrestua në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë, ‘Tanjug’...

Protestë para ambasadës franceze në Shkup

para 11 muajve - RTV 21

“Kriminelët kërkoni në Serb”, “Haradinaj është çlirimtar” janë motot e protestuesve në Shkup  Studentë, profesorë, këngëtarë, aktorë e qytetarë të tjerë sot protestuan para ambasadës së Francës në Shkup...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 janar - Sot para Ambasadës franceze në Shkup është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë...

ANALIZA/ “Bushati akuzoi Francën për Haradinajn, u pushtua nga histeria pseudopatriotike”

para 11 muajve - Panorama

Analisti Preç Zogaj kritikon ministrin e Jashtem, Ditmir Bushati per qendrimin e fundit kritik qe ai mbajti ndaj Frances per arrestimin e Ramush Haradinajt. Ne nje shkrim te botuar sot ne Panorama me titull...

Tiranë, protestë për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - RTSH

Arrestimi i liderit të Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës, Ramush Haradinaj më 4 Janar të këtij viti nga policia franceze në aeroportin e Baselit sipas një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004, ka nxitur...

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Haradinajt!

para 11 muajve - Lajmi.net

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Tetova Sot

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Siç transmetojnë...

Tirana mbështet Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Koha.net

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës së Francës në Tiranë, në mbështetje...

Qytetarët e Gjilanit protestojnë kundër arrestimit të Haradinajt

para 11 muajve - Albeu

Qytetarët e gjilanit kanë protestuar sot në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt , i cili u arrestua nga autoritetet franceze në bazë të një fletarresti serb të vitit 2004. Nënkryetari...

Haziri mbështetë protestën për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

Haziri mbështetë protestën për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Zeri

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

Edhe Prizreni proteston për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - KosovaPress

E deputeti i Nismës Zafir Berisha para protestuesve tha se me çdo kusht do t’i mbrojnë  vlerat e UÇK-së dhe gjithçka që është arritur me luftë dhe sakrificë. Ndërkaq deputeti  Bali Muharremaj tha se po...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4...

Protesta në Pejë: Haradinaj e ka Dëshmuar Pafajësinë

para 11 muajve - Kallxo

Mija qytetarë të rajonit të Dukagjinit janë mbledhur sot në sheshin kryesor të Pejës për të kërkuar lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protestës së thirrur nga AAK-ja ju kanë bashkangjitur...

Protestë për Haradinajn në Gjilan

para 11 muajve - Koha.net

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në...

Të rinjtë e LSI protestojnë për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestojnë para Ambasadës së Francës në Tiranë, kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi: Rinia shqiptare kërkon lirimin e Haradinajt,...

Edhe Prizreni proteston për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - KosovaPress

E deputeti i Nismës Zafir Berisha para protestuesve tha se me çdo kusht do t’i mbrojnë  vlerat e UÇK-së dhe gjithçka që është arritur me luftë dhe sakrificë. Kryetari i AAK-së në Prizren  Lulëzim Kabashi...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i arrestuar më 4 janar nga policia franceze....

Protesta në Shkup para ambasadës franceze për lirim të Ramushit

para 11 muajve - Iliria News

Studentë, profesorë, këngëtarë, aktorë e qytetarë të tjerë sot  protestuan para ambasadës  së Francës në Shkup. Ata ftojnë autoritetet franceze dhe bashkimit evropian që sa më shpejt ta lirojnë Ramush...

Serbia thotë të ketë “prova të reja” kundër Haradinajt

para 11 muajve - Koha.net

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë tanjug...

Shkup: Përfundon protesta për Ramushin para ambasadës franceze

para 11 muajve - Aktuale

Sapo ka përfunduar protesta për lirimin e Ramush Haradinajt, ndërsa e njëjta u zhvillua para ambasadës franceze në Shkup. Të pranishëm në këtë protestë ishin qytetarë, politikanë, profesorë , artistë si...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

para 11 muajve - Indeks online

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në...

Të rinjtë e PS, LSI dhe PD protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Koha Jone

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj....

Të rinjtë e PS, LSI dhe PD protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj....

Protesta për lirimin e Haradinajt në gjashtë qytete të Kosovës

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 janar 2017 – Në gjashtë qytetet kryesore  të Kosovës (Gjilan, Mitrovicë, Ferizaj, Pejë, Gjakovë dhe Prizren) janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush Haradinajt,...

Edhe në Mitrovicë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

para 11 muajve - Indeks online

Krahas qyteteve tjera edhe në Mitrovicë është mbajtur protesta në kërkim të lirimit të ish kryeministrit Ramush Haradinaj. Qindra qytetar me pankarta në duar dhe me moton ‘Kosova është Haradinaj’, janë...

Protestë e të rinjve para ambasadës franceze: “Drejtësi për Haradinaj”

para 11 muajve - Ora news

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të protestuar...

Të rinjtë protestojnë në Tiranë para ambasadës franceze

para 11 muajve - ABC News

Përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile protestuan paqesisht sot  para selisë së Ambasadës se Francës për te kerkuar lirimin e Ramush Haradinajt.Të rinjtë i...

Lutfi Haziri mbështet protestën për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

Shkupi përsëri në protestë: Franca të mos e ekstradojë Haradinajn në Serbi (FOTO+VIDEO)

para 11 muajve - Portalb

Në temperatura të ulëta, me thirrje “liri për Ramushin”, “Haradinaj i pafajshëm”, “kriminelët kërkoni në Serbi”, nën organizimin e Këshillit Organizativ, të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë dhe...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

para 11 muajve - GazetaBlic

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

para 11 muajve - TV Koha

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Lutfi Haziri mbështet protestën për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

Në Gjakovë Kërkohet Lirimi i Haradinajt nga Burgu Francez

para 11 muajve - Kallxo

Qytetarë të shumtë dhe përfaqësues të partive politike, me një marsh në Gjakovë kërkuan lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ata u mblodhën në qendër të qytetit, në parkun “Shën Tereza” për të...

Në shtatë qytete të Kosovës po protestohet për Haradinajn

para 11 muajve - Infokusi

Shumë qytetarë i janë bashkuar marsheve protestuese për Ramush Haradinajn, të organizuara në shtatë qendrat e qyteteve më të mëdha të Kosovës. Më së shumti qytetarë i janë përgjigjur protestës të thirrura...

Haziri mbështetë protestën për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Indeks online

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

Përfundon protesta në Shkup para ambasadës franceze

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 janar – Sapo ka përfunduar protesta për lirimin e Ramush Haradinajt, ndërsa e njëjta u zhvillua para ambasadës franceze në Shkup. Të pranishëm në këtë protestë ishin qytetarë, politikanë, profesorë...

Protesta në Tiranë kundër arrestimit të Haradinajt bashkon forumet rinore të të gjitha partive

para 11 muajve - Syri

Një protestë në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ndaluar në Francë, ka bashkuar sot forumet rinore të të gjitha partive para Ambasadës së Francës në Tiranë dhe monumentit të...

​Gjilani kundërshton arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - KosovaPress

Në këtë protestë ishe edhe nënkryetari i AAK-së Ahmet Isufi, i cili tha se ndalimi në paraburgim i Ramush Haradinaj e ka një mesazh për institucionet e Kosovës se duhet të veprohet si shtet. Sipas tij...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Republika

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Masa të larta sigurie përpara ambasadës Franceze në Tiranë, po protestohet për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Express

Teksa shumë të rinj po kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt nga shteti francez, duke protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, janë ndërmarrë të gjitha masat nga ana e policisë për të shmangur incidente....

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Në këtë tubim kanë marrë...

Protestë “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”

para 11 muajve - RTV 21

Protesta me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” për Ramush Haradinaj Nga sheshi “Shkëlzen Haradinaj”, në Pejë njëzëri u kërkua lirimi i mënjëhershëm i liderit të AAK-së, Ramush Hardadinaj. Protestues...

Përfundon protesta në Shkup para ambasadës franceze

para 11 muajve - Flaka

Sapo ka përfunduar protesta për lirimin e Ramush Haradinajt, ndërsa e njëjta u zhvillua para ambasadës franceze në Shkup, shkraun gazeta Koha, transmeton Flaka Të pranishëm në këtë protestë ishin qytetarë,...

Foto protesta në Shkup para ambasadës franceze

para 11 muajve - TV21

Studentë,profesorë,këngëtarë,aktorë e qytetarë të tjerë sot  protestuan para ambasadës  së Francës në Shkup. Ata ftojnë autoritetet franceze dhe bashkimit evropian që sa më shpejt ta lirojnë Ramush Haradinajn...

Në Shkup kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Në Shkup është mbajtur protesta e dytë qytetare në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet i arrestuar në Francë, sipas...

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet...

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramushit

para 11 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 11 janar – Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në...

Të rinjtë e forumeve rinore protestojnë para ambasadës franceze në Tiranë

para 11 muajve - Opinion

Përfaqësues nga të gjitha forumet rinore politike në vend janë mbledhur mesditën e sotme në një protestë paqësore para bllokut të Ambasadave në Tiranë. Liderët e forumeve politike në vend i kanë bërë thirrje...

Tiranë, forumet politike bashkë në protestë: Lironi Ramushin!

para 11 muajve - Shqiptarja

Forumet politike dhe Shoqëria Civile janë bashkuar për herë të parët të gjithë duke protestuar për disa minuta përpara Ambasadës Franceze në Tiranë lirimin nga paraburgimi të kryetarit të AAK, Ramush Haradinaj....

Gjakova proteston për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Zeri

Ka filluar protesta gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” në qytetet Prizren, Gjilan, Pejë,...

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

para 11 muajve - Indeks online

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Në këtë tubim kanë marrë...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

para 11 muajve - Infokusi

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar.  Agjencia e lajmeve e Serbisë Tanjug...

“Për Haradinajn, një komb një qëndrim” / Video nga protesta në Tiranë

para 11 muajve - Gazeta Express

Të rinjtë në kryeqytet janë duke protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin nga e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt nga burgu në Francë. Me pankarta të shumta në duar ata e konsiderojnë...

Avokati serb: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra që nuk është gjykuar

para 11 muajve - Syri

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Haradinaj bashkon politikën shqiptare, PD-PS-LSI protestë tek ambasada franceze, kërkojnë lirimin e tij

para 11 muajve - Sot News

Forumet rinore të partive kryesore në vend janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në protestën...

Në gjashtë qytete të Kosovës po protestohet për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shumë qytetarë u janë bashkuar marsheve protestuese për Ramush Haradinajn, të organizuara në gjashtë qendrat e qyteteve më të mëdha të Kosovës.  Më së shumti qytetarë i janë përgjigjur protestës të thirrura...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

para 11 muajve - Infokusi

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i arrestuar më 4 janar nga policia franceze.  Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi...

Sot në Kosovë dhe Shkup protestohet për lirimin e Ramushit

para 11 muajve - MRT

Në të gjithë Kosovën mbahen protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj... Në të gjithë Kosovën mbahen protesta për lirimin e ish-kryeministrit...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Prokuroria serbe, prova të reja kundër Ramushit: Haradinaj, edhe këtë javë në burg

para 11 muajve - Te Sheshi

Mediat serbe kanë lajmëruar se prokuroria për krime lufte do të dërgojë prova të reja sipas tyre, ndaj ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj. Televizioni N1 thekson se provat...

Tiranë, protestë në mbështetje të Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës së Francës...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Politiko

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Të rinjtë e PS, LSI dhe PD bëhen bashkë, protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - BalkanWeb

TRANE – Forumet rinore të partive kryesore në vend janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj....

Gjakova në mbrojtje të Haradinajt [video]

para 11 muajve - Koha.net

Shumë qytetarë të Gjakovës dhe Rahovecit janë bashkuar marshit protestues për Ramush Haradinaj. Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini, në këtë protestë, ka thënë se Haradinaj është simbol i Kosovës. Pal Lekaj...

Edhe në Mitrovicë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

para 11 muajve - Arbresh

Krahas qyteteve tjera edhe në Mitrovicë është mbajtur protesta në kërkim të lirimit të ish kryeministrit Ramush Haradinaj. Qindra qytetar me pankarta në duar dhe me moton ‘Kosova është Haradinaj’, janë...

FOTO/ Protesta në Tiranë kundër arrestimit të Haradinajt bashkon forumet rinore të të gjitha partive

para 11 muajve - Syri

Një protestë në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Francë, ka bashkuar sot forumet rinore të të gjitha partive para Ambasadës së Francës në Tiranë dhe monumentit të Adem Jasharit....

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

para 11 muajve - Lajm

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

para 11 muajve - Lajm

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë Tanjug...

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin po zhvillohen protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush Haradinajt,...

FOTO/ 'Nuk arrestohet Kosova!" Dy protesta në Tiranë kundër arrestimit të Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Syri

Në Tiranë po zhvillohen paralelisht dy protesta në mbështetje të lirimit të liderit kosovar Ramush Haradinaj, arrestuar në Francë  sipas një urdhër-arresti ndërkombëtar lëshuar nga Serbia. Qindra qytetarët...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

para 11 muajve - Arbresh

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë Tanjug...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Zeri

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

para 11 muajve - GazetaBlic

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Protestat për lirimin e Haradinaj përmes fotografive

para 11 muajve - Arbresh

Sot në qytetet më të mëdha të Kosovës janë zhvilluar protesta për lirimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj . Një numër i madh i protestueshit  kanë qenë prezent në këtë protest. Qytet në të cilën janë...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

para 11 muajve - Arbresh

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Lajmi.net

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Nis protesta në mes të acarit, qytetarët e Tiranës kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Sot News

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Ramush Haradinajt!

para 11 muajve - Zeri

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Protesta në Tiranë: Për Haradinajn, një komb një qëndrim!

para 11 muajve - Lexo

Të rinjtë në kryeqytet janë duke protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin nga e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt nga burgu në Francë. Me pankarta të shumta në duar ata e konsiderojnë...

Tiranë, protestë në mbështetje të Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Shenja

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës së Francës në Tiranë, në mbështetje...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Express

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

para 11 muajve - OraInfo

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Serbia i kërkon Francës Haradinajn, nisin protestat në Tiranë e Prishtinë

para 11 muajve - Koha Jone

Të rinjtë e FRESSH-it, FRPD-së dhe LRI-së bashkë për rrethimin e Ambasadës Franceze, protestojnë për lirimin e kreut të AAK-së Nga Herion Mesi Një javë pas ndalimit të tij nga autoritetet franceze, Serbia...

Brahimaj: Dështimi i rezolutës për Haradinajn, dëshmoi nënshtrimin e Kosovës ndaj Serbisë

para 11 muajve - Indeks online

Arrestimi i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj nuk i ka bërë bashkë deputetët e Kuvendit të Kosovës për miratimin e një rezolute ku do të kërkohej lirimi i menjëhershëm i tij. Pikat e propozuara nga Aleanca...

Bëhet kërkesë për zgjatjen e hetimeve kundër Haradinajt

para 11 muajve - Indeks online

Prokuroria e Krimeve të Luftës ka paraqitur sot në Ministrinë e Drejtësisë së Serbisë kërkesë për zgjatjen e hetimeve kundër Ramush Haradinajt, është thënë nga Ministria e Drejtësisë së Serbisë për Tanjug....

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

para 11 muajve - Infokusi

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze.  Në këtë tubim kanë marrë...

Protesta paralele për lirimin e Haradinajt në Tiranë, Prishtinë, Shkup

para 11 muajve - Opinion

Në Kosovë, Shkup dhe Tiranë, do të zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë...

Tiranë, Haradinaj bën bashkë forumet rinore të partive politike

para 11 muajve - Java News

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të protestuar...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Fol

Sot para Ambasadës franceze në Shkup është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Tiranë, nis protesta për lirimin e Ramush Haradinajt!

para 11 muajve - Standard

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Nis protesta në tiranë për Lirimin e Ramush Haradinajt!

para 11 muajve - GazetaBlic

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Të rinjtë e PD,AK,PS,dhe LSI bëhen bashkë, protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Opozita

Forumet rinore të partive kryesore në vend janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në protestën...

Gjakova në mbrojtje të Haradinajt

para 11 muajve - Periskopi

Shumë qytetarë të Gjakovës dhe Rahovecit janë bashkuar marshit protestues për Ramush Haradinaj. Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini, në këtë protestë, ka thënë se Haradinaj është simbol i Kosovës. Pal...

Protesta mbarëshqiptare për Haradinajn, rinia në Tiranë reagon para ambasadës franceze

para 11 muajve - Te Sheshi

Ishte radha e Tiranës sot ku të protestohej kundër arrestimit të Ramush Haradinajt, kreut të AAK-së dhe ish-një prëj krerëve të UÇK-së në zonën e Rrafshit të Dukagjinit, arrestuar ditë më parë nga autoritetet...

Në Shkup kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Lajm

Në Shkup është mbajtur protesta e dytë qytetare në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet i arrestuar në Francë, sipas një kërkese të Serbisë. Qytetarët janë vetëorganizuar,...

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

para 11 muajve - Lajm

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Në këtë tubim kanë marrë...

“Për Haradinajn, një komb një qëndrim” / Video nga protesta në Tiranë

para 11 muajve - Infokusi

Të rinjtë në kryeqytet janë duke protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin nga e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt nga burgu në Francë. Me pankarta të shumta në duar ata e konsiderojnë...

Nis protesta në tiranë për Lirimin e Ramush Haradinajt!

para 11 muajve - Gazeta Express

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

para 11 muajve - InfoShqip

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Pal Lekaj tregon për protestat e sotme, në mbështetje të Ramush Haradinajt!

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK, Pal Lekaj  gjatë ditës së djeshme ka reaguar pas dështimit të votimit të Rezolutës për lirimin e Haradinajt, ku dhe paralajmëroi protestë për ditën e sotme. Ndërkaq,...

Sa i morën dje deputetët buxhetit të shtetit vetëm për mëditje?

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Afër 10 mijë euro i kushtoi buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e djeshme. Megjithëse u mblodhën...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Periskopi

Sot para Ambasadës franceze në Shkup është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Protestë për Haradinajn në Gjilan

para 11 muajve - Periskopi

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”....

Qytetarët e Pejës protestojnë: Haradinaj e ka dëshmuar pafajësinë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Mija qytetarë të rajonit të Dukagjinit janë mbledhur sot në sheshin kryesor të Pejës për të kërkuar lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protestës së thirrur nga AAK-ja ju kanë bashkangjitur...

Gjakova në mbrojtje të Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Qytetarë të shumtë dhe përfaqësues të partive politike, me një marsh në Gjakovë kërkuan lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ata u mblodhën në qendër të qytetit, në parkun “Shën Tereza” për të...

Seanca maratonë në Kuvendin e Kosovës u mbyll pa një rezolutë për Haradinaj

para 11 muajve - Vizion Plus

Për më shumë se dhjetë orë u zhvilluan debat në një seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës, megjithatë deputetët nuk arritën të miratojnë një rezolutë, me të cilën të kërkohet lirimi i ish-kryeministrit...

Mediat serbe: Prova të reja për Ramush Haradinajn, zgjerohen akuzat

para 11 muajve - 24 ore

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili u arrestua në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë, ‘Tanjug’ raporton...

Kuvendi i Kosovës nuk arriti të miratojë rezolutën për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Opinion

Për më shumë se dhjetë orë u zhvilluan debat në një seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës, megjithatë deputetët nuk arritën të miratojnë një rezolutë, me të cilën të kërkohet lirimi i ish-kryeministrit...

Tirana mbështet Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Periskopi

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës së Francës në Tiranë, në mbështetje...

Sa i morën dje deputetët buxhetit të shtetit vetëm për mëditje?

para 11 muajve - OraInfo

Afër 10 mijë euro i kushtoi buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e djeshme. Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë të përbashkët...

Haradinaj,'Kundër padrejtësisë' protesta në të gjithë Kosovën

para 11 muajve - Shqiptarja

Në Kosovë mbahet nje protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Shkupi proteston për Ramushin

para 11 muajve - Indeks.mk

Sot në ora 11:55 para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ditë më parë u ndalua...

Sa i morën dje deputetët buxhetit të shtetit vetëm për mëditje?

para 11 muajve - Indeks online

Afër 10 mijë euro i kushtoi buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e djeshme. Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë të përbashkët...

Serbia kërkon zgjerim të hetimeve për Haradinajn, pretendon se ka prova të reja

para 11 muajve - Periskopi

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë tanjug...

Dukagjini përmes protestës kërkon lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i degës së AAK-së në Pejë, Fatmir Gashi, tha se ndalimi i Haradinaj ishte i papranueshëm dhe i çuditshëm sepse sipas tij ai është bërë një padrejtësi e madhe  ndaj një njeriu të madh. “Ndalimi...

Sot qytetarët e Shkupit protestojnë para ambasadës së Francës në Shkup

para 11 muajve - Ina

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Fillon protesta në Pejë, kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Arbresh

Ka filluar protesta për lirimin e Ramush Haradinaj në Komunën e Pejës. Nga reporterët tanë në këtë qendër bëhet e ditur se në protestë po marrin pjesë qindra qytetarë. Sot është paralajmëruar protesta...

Çfarë mund të ndodhë me çështjen Haradinaj pas kërkesës për ekstradim nga Serbia?

para 11 muajve - Indeks online

Që nga e mërkura e javës së kaluar, lideri i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës njëherësh ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është i ndaluar dhe në paraburgim në shtetin e Francës. Ndërsa gjatë...

Ramush Haradinaj mbështetet edhe nga tiranasët, ata protestuan

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës së Francës në Tiranë, në mbështetje...

Protesta në Kosovë për arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - Politiko

Në të gjithë Kosovën zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,  Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë të një urdhër-arresti...

Shkupi në këmbë në mbështetje të Haradinajt, pritet protestë e madhe para ambasadës franceze

para 11 muajve - Sot News

Një protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup, në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Protesta paralele për lirimin e Haradinajt në Tiranë, Prishtinë, Shkup

para 11 muajve - Arbresh

Në Kosovë, Shkup dhe Tiranë, do të zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë...

Gjilani protestoi për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në...

Serbia thotë të ketë “prova të reja” kundër Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë tanjug...

Shkupi përsëri në protestë: Franca të mos e ekstradojë Haradinajn në Serbi (FOTO+VIDEO)

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Në temperatura të ulëta, me thirrje “liri për Ramushin”, “Haradinaj i pafajshëm”, “kriminelët kërkoni në Serbi”, nën organizimin e Këshillit Organizativ, të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë dhe...

Shqiptarët në Shkup protestë para ambasadës franceze për Haradinaj

para 11 muajve - Vizion Plus

Edhe shqiptaret ne Shkup mbajne një protestë qytetare para Ambasadës franceze, në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët do të solidarizohen...

Sa i morën dje deputetët buxhetit të shtetit vetëm me mëditje?

para 11 muajve - Zeri

Afër 10 mijë euro i kushtoi dje buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e jashtëzakonshme. Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë...

Protestë e të rinjve para ambasadës franceze: Drejtësi për Haradinaj

para 11 muajve - 24 ore

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të protestuar...

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Ramush Haradinajt!

para 11 muajve - Infokusi

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Pal Lekaj tregon për protestat e sotme, në mbështetje të Ramush Haradinajt!

para 11 muajve - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK, Pal Lekaj  gjatë ditës së djeshme ka reaguar pas dështimit të votimit të Rezolutës për lirimin e Haradinajt, ku dhe paralajmëroi protestë për ditën e sotme. Ndërkaq,...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

para 11 muajve - Sovrani

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi...

Në Mitrovicë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Krahas qyteteve tjera edhe në Mitrovicë është mbajtur protesta në kërkim të lirimit të ish kryeministrit Ramush Haradinaj. Qindra qytetar me pankarta në duar dhe me moton ‘Kosova është Haradinaj’, janë...

Ja sa i morën dje deputetët buxhetit të shtetit vetëm me mëditje

para 11 muajve - GazetaBlic

Afër 10 mijë euro i kushtoi sot buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e jashtëzakonshme. Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë...

Rinia e partive pa dallime proteston për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Illyria

Forumet politike dhe Shoqëria Civile janë bashkuar për herë të parët të gjithë duke protestuar për disa minuta përpara Ambasadës Franceze në Tiranë për lirimin nga paraburgimi të kryetarit të AAK, Ramush...

Fila: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra për të cilat nuk është gjykuar

para 11 muajve - Infokusi

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Haziri mbështetë protestën për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Sovrani

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

Përfundon protesta në Shkup para ambasadës franceze

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Shkup, 11 janar – Sapo ka përfunduar protesta për lirimin e Ramush Haradinajt, ndërsa e njëjta u zhvillua para ambasadës franceze në Shkup. Të pranishëm në këtë protestë ishin…  Shkup, 11 janar – Sapo...

Protesta në Kosovë për arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - Lexo

Protesta janë organizuar në mbarë Kosovën për lirimin e Ramush Haradinajt, të burgosur në Francë prej një jave tashmë, në bazën e një fletarresti të Serbisë. Me moton “Haradinaj është Kosova”, si dhe “Kundër...

Protestë para Ambasadës së Francës sot në Shkup

para 11 muajve - Gazeta Express

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Sa i morën dje deputetët buxhetit të shtetit vetëm për mëditje?

para 11 muajve - Infokusi

Afër 10 mijë euro i kushtoi buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e djeshme.  Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë të përbashkët...

Kur Ramushi mbrohet vetë

para 11 muajve - Tetova Sot

Nga Azem Parllaku Ishte pikërisht, vullneti, sakrifica dhe vizioni i drejtuesve të betejave si Ramush Haradinaj dhe bashkëluftëtarëve të tij, ata që përgjatë viteve 1997-99 bënë protestën e madhe shqiptare...

Sa i morën dje deputetët buxhetit të shtetit vetëm për mëditje?

para 11 muajve - Tetova1

Afër 10 mijë euro i kushtoi buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e djeshme. Loading... Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë...

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

para 11 muajve - AlbPortali

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Loading... ...

Shkupi përsëri në protestë: Franca të mos e ekstradojë Haradinajn në Serbi (FOTO+VIDEO)

para 11 muajve - AlbPortali

Në temperatura të ulëta, me thirrje “liri për Ramushin”, “Haradinaj i pafajshëm”, “kriminelët kërkoni në Serbi”, nën organizimin e Këshillit Organizativ, të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë dhe...

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Siç transmetojnë...

Edhe në Shkup protestohet për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Koha.net

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili disa ditë...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

para 11 muajve - KosovaPress

Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në këtë rast nënkryetari i AAK-së Ahmet Isufi tha se ndalimi i Ramush Haradinajt në paraburgim në Francë e ka një mesazh për institucionet se duhet...

Shkupi sot proteston për Ramushin

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Sot në ora 11:55 para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ditë...

Të rinjtë e PD,AK,PS,dhe LSI bëhen bashkë, protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Forumet rinore të partive kryesore në vend janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në protestën...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

para 11 muajve - KosovaPress

Agjencia e lajmeve e Serbisë Tanjug raporton se Prokuroria ka dhënë urdhër Ministrisë së Drejtësisë për zgjerim të hetimeve për Haradinajn.  Urdhri për zgjerim të hetimeve  deri në fund të kësaj jave do...

Sa i morën dje deputetët buxhetit të shtetit vetëm për mëditje?

para 11 muajve - Lajm

Afër 10 mijë euro i kushtoi buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e djeshme. Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë të përbashkët...

Rasti Haradinaj/ Parlamenti i Kosovës, një parlament i pacipë dhe krejt ziliqar

para 11 muajve - Koha Jone

E turpshme ajo çfarë ka ndodhur dje në Kuvendin e Kosovës. Debati ishte për të miratuar një Rezolutë në favor të Ramush Haradinaj, duke i kërkuar kushte BE dhe Beogradit, jo vetëm për lirimin e tij të...

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Shenja

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Siç transmetojnë...

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Republika

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Siç transmetojnë...

Kosovë, protestë paralele në disa qytete, kërkohet lirimi i Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në Kosovë ditën e sotme do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë...

Në Shkup kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt

para 11 muajve - AlbPortali

Në Shkup është mbajtur protesta e dytë qytetare në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet i arrestuar në Francë, sipas një kërkese të Serbisë, përcjell Telegrafi...

Kosova në protestë për lirimin e Haradinaj

para 11 muajve - Vizion Plus

Ne Kosove mbahet nje protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

​Të rinjtë protestojnë sot para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinajn!

para 11 muajve - Gazeta Express

Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë sot një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 para Ambasadës Franceze në Tiranë. Në...

Protestë para Ambasadës së Francës sot në Shkup

para 11 muajve - Lexo

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Sot qytetarët e Shkupit protestojnë para ambasadës së Francës në Shkup

para 11 muajve - Lajm

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Protestë para Ambasadës së Francës sot në Shkup

para 11 muajve - Almakos

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Edhe Shkupi proteston për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - RTV 21

Për lirimin e të parit të AAK-së do të protestohet edhe në Maqedoni Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin...

Protesta në Kosovë për arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - Almakos

Në të gjithë Kosovën zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë të një urdhër-arresti...

Protestë para Ambasadës së Francës sot në Shkup

para 11 muajve - Tetova Sot

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

​Të rinjtë protestojnë sot para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinaj!

para 11 muajve - Gazeta Express

Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë nesër një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 para ambasadës Franceze në Tiranë....

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Protesta në Kosovë për arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - Flaka

Në të gjithë Kosovën zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,  Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë të një urdhër-arresti...

Fila: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra për të cilat nuk është gjykuar

para 11 muajve - OraInfo

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Edhe në Shkup protestohet për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - 10minuta

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili disa ditë...

Kaq kushtuan mëditjet e deputetëve për seancën e djeshme

para 11 muajve - Sovrani

Afër 10 mijë euro i kushtoi buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e djeshme. Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë të përbashkët...

Shkupi proteston sot për Haradinajn

para 11 muajve - Lajmi.net

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Shkupi proteston sot për Haradinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Ramush Haradinajt!

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Çfarë mund të ndodhë me çështjen Haradinaj pas kërkesës për ekstradim nga Serbia?

para 11 muajve - Periskopi

Që nga e mërkura e javës së kaluar, lideri i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës njëherësh ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është i ndaluar dhe në paraburgim në shtetin e Francës. Ndërsa gjatë...

Shkupi proteston sot për Haradinajn

para 11 muajve - Indeks online

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Të rinjtë protestojnë sot para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinaj!

para 11 muajve - Lexo

Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë nesër një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 para ambasadës Franceze në Tiranë....

Prizreni, Gjilani, Peja, Mitrovica, Gjakova e Ferizaj në protestë për Haradinajn

para 11 muajve - Ora news

Mediat kosovare shkruajnë se sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”...

Çfarë mund të ndodhë me çështjen Haradinaj pas kërkesës për ekstradim nga Serbia?

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Që nga e mërkura e javës së kaluar, lideri i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës njëherësh ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është i ndaluar dhe në paraburgim në shtetin e Francës. Ndërsa gjatë...

Fila: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra për të cilat nuk është gjykuar

para 11 muajve - GazetaBlic

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Fila: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra për të cilat nuk është gjykuar

para 11 muajve - Gazeta Express

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. "Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Sot, protestë para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinaj!

para 11 muajve - Java News

Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë nesër një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 para ambasadës Franceze në Tiranë....

Sot protesta për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Koha.net

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Kuvendi i Kosovës nuk miratoi rezolutën për Haradinajn

para 11 muajve - DW

Në Kuvendin e Kosovës u zhvillua debati ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt e ndërprerja e dialogut me Serbinë. Serbia tashmë ka kërkuar zyrtarisht nga Franca ekstradimin e Ramush Haradinajt. Për më...

Ja sa i morën dje deputetët buxhetit të shtetit vetëm me mëditje

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Afër 10 mijë euro i kushtoi sot buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e jashtëzakonshme. Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë...

Nuk votohet rezoluta për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Zeri

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur ta miratojë rezolutën për çështjen e arrestimit të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Partitë në pushtet nuk e votuan rezolutën e AAK-së, kurse opozita në shenjë...

Shkupi proteston sot për Haradinajn

para 11 muajve - Arbresh

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Kuvendi i Kosovës s'pajtohet për dy pika të rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Syri

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, ka thënë se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj, i cili...

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinajn, një komb, një qëndrim”

para 11 muajve - Lajm

Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit,...

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinajn, një komb, një qëndrim”

para 11 muajve - Indeks online

Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit,...

Protestë për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Lajm

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Ja sa i morën dje deputetët buxhetit të shtetit vetëm me mëditje

para 11 muajve - Periskopi

Afër 10 mijë euro i kushtoi sot buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e jashtëzakonshme. Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë...

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinajn, një komb, një qëndrim”

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera...

Gjithë Kosova sot në protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Albeu

Gjatë ditës së sotme do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë...

Sot protestohet për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Lajmi.net

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

“Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, sot protestë për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Në disa qytete të Kosovës sot protestohet për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - OraInfo

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Protestë për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Dështon votimi i rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Arbresh

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur ta miratojë rezolutën për çështjen e arrestimit të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Partitë në pushtet nuk e votuan rezolutën e AAK-së, kurse opozita në shenjë...

E gjithë Kosova sot në protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Syri

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Protestohet për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - RTV 21

Sot në disa qytete të vendit do të protestohet për lirimin e Ramush Haradinajt Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili...

Protestë për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Mediat kosovare shkruajnë se sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Infokusi

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Express

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Indeks online

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Flet avokati nga Beogradi: Serbia e kërkon Haradinajn për veprat që nuk është gjykuar

para 11 muajve - Periskopi

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka...

Edhe në Shkup protestohet për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - KosovaPress

Protesta, siç bëhet me dije nga një komunikatë drejtuar mediave, e ka organizuar shoqëria civile, siç janë profesorë, artistë, studentë, gazetarë si dhe bashkëluftëtarë të Haradinajt në betejat e UÇK-së....

Kosova proteston sot lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - LajmiFundit

‘’Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”- është motoja e protestës që do të mbahet në disa qytete të Kosovës për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ky i fundit është ndalur...

Shkupi proteston sot për Haradinajn para Ambasadës së Francës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Shkupi proteston sot për Haradinajn

para 11 muajve - Periskopi

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Avokati i Beogradit: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra për të cilat nuk është gjykuar

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Arbresh

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Të rinjtë e LSI-së protestojnë: “Për Haradinajn, një komb, një qëndrim”

para 11 muajve - Sovrani

Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit,...

As pas 11 orëve debat, deputetët nuk votuan një rezolutë për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur ta miratojë rezolutën për çështjen e arrestimit të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Partitë në pushtet nuk e votuan rezolutën e AAK-së, kurse opozita në shenjë...

Sot protestohet kundër arrestimit të Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Insajderi

Do të mbahet protestë gjithëpopullore sot për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndaluar nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër-arresti...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinajn, një komb, një qëndrim”

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit,...

Sot protestohet për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Sot do të mbahet protestë gjithëpopullore në Kosovë për lirimin e Ramush Haradinaj i cili u arrestua në Francë me urdhërarrest të Serbisë. Këshilli Organizativ ka bërë ftesë publike për të gjithë qytetarët...

Protestë për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Periskopi

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Selimi: Projekt-rezoluta e LDK e PDK, variant i cunguar i asaj të AAK-së

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se projekt-rezoluta e propozuar nga LDK dhe PDK për ndalimin e Ramush Haradinaj në Francë ishte një plagjiaturë e projekt-rezolutës së AAK-së,...

Ja sa morën mëditje sot, deputetët!

para 11 muajve - GazetaBlic

Afër 10 mijë euro i kushtoi sot buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e jashtëzakonshme. Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë...

Artistët e Pejës, në protestë për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Express

Për nesër është paralajmëruar një protestë paqësore, në kërkim të lirimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, që po mbahet në arrest nga autoritetet franceze. Pjesëmarrjen në këtë protestë,...

Sa i Morën sot Deputetët Buxhetit të Shtetit Vetëm me Mëditje?

para 11 muajve - Kallxo

Afër 10 mijë euro i kushtoi sot buxhetit të Kosovës seanca e jashtëzakonshme vetëm për mëditjet e deputetëve që morën pjesë në seancën e jashtëzakonshme. Megjithëse u mblodhën për të nxjerrë një rezolutë...

Protestë për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - RTV 21

Pas dështimit të miratimit të rezulutës nga Kuvendi i Kosovës, nesër do të protestohet në 6 qytete të Kosovës Nesër do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të...

TURP. Nuk ka rezolutë për Haradinajn

para 11 muajve - Iliria News

Pas 11 orë diskutimesh në seancën e jashtëzakonshme, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimin në Francë të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Dy rezolutat e prezantuara,...

Nesër protestë për lirimin e Haradinajt në 7 rajone të Kosovës

para 11 muajve - Indeks online

Gjatë ditës së nesërme në shtatë qendra të mëdha të Kosovës do të mbahet një protestë për të kërkuar lirimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, i cili u ndalua nga autoritete...

Artistët e Pejës, në protestë për Haradinajn

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Për nesër është paralajmëruar një protestë paqësore, në kërkim të lirimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, që po mbahet në arrest nga autoritetet...

Artistët e Pejës, në protestë për Haradinajn

para 11 muajve - OraInfo

Për nesër është paralajmëruar një protestë paqësore, në kërkim të lirimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, që po mbahet në arrest nga autoritetet franceze. Pjesëmarrjen në këtë protestë,...

Dështon rezoluta për Haradinajn Thaçi: Ramushi shpejt do të lirohet

para 11 muajve - Shqiptarja

Pas 11 orë diskutimesh, deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të miratojnë asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Dy rezolutat e prezantuara,...

Rebelohet Pal Lekaj: Shihemi nesër në protesta

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK, Pal Lekaj ka reaguar pas dështimit të votimit të Rezolutës për lirimin e Haradinajt, raporton Gazeta Blic. Ai ka.paralajmëruar protestë për nesër. Shënimi i plotë: Ky...

Qesharake, Kuvendi i Kosovës dështon të miratojë rezolutën për Haradinajn

para 11 muajve - Syri

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Pas 11 orë diskutimesh, deputetët nuk kanë votuar rezolutat...

Kuvendi i Kosovës bëhet qesharak, dështojnë rezolutat për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Syri

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Pas 11 orë diskutimesh, deputetët nuk kanë votuar rezolutat...

Shkupi nesër proteston për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar -  Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së,...

Nuk ka rezolutë për Hardinajn

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Edhe pas 11 orë diskutimes, dy rezolutat...

Nuk ka Rezolutë nga Kuvendi për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Kallxo

Pas më shumë se 10 orë seancë, deputetët e Kuvendit të Kosovës dështuan të nxjerrin një rezolutë të përbashkët për Ramush Haradinajn, i cili po mbahet i arrestuar në një burg të Francës mbi bazën e një...

Shkupi nesër në protesta për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Albeu

Ditën e nesërme orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush...

Kosovë, Kuvendi nuk miraton rezolutën për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Ora news

Pas 11 orë diskutimesh, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Dy rezolutat e prezantuara, një nga AAK dhe një nga PDK-LDK,...

Kuvendi dështon të miratojë rezolutë për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Deputetët, pas 11 orë diskutimesh nuk kanë votuar rezolutat...

Deshtojnë dy rezolutat për Haradinajn!

para 11 muajve - GazetaBlic

Pas më shumë se 10 orë debat, seanca e jashtëzakonshme për ish-kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, ka përfunduar pa miratimin e dy projetk rezolutave me të cilat kërkohej lirimi i Haradinajt, ajo...

Nuk ka rezolutë për Hardinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Pas 11 orë diskutimesh, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Dy rezolutat e prezantuara, një nga AAK dhe një nga PDK-LDK,...

Kuvendi dështon të miratojë rezolutë për Haradinajn

para 11 muajve - OraInfo

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Deputetët, pas 11 orë diskutimesh nuk kanë votuar rezolutat...

Artistët e Pejës, në protestë për Haradinajn

para 11 muajve - Infokusi

Për nesër është paralajmëruar një protestë paqësore, në kërkim të lirimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, që po mbahet në arrest nga autoritetet franceze. Pjesëmarrjen në këtë protestë,...

Gjini: BE-ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s’na mbron

para 11 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

Nuk ka rezolutë për Hardinajn

para 11 muajve - Zeri

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Edhe pas 11 orë diskutimes, dy rezolutat e prezantuara, një nga AAK dhe një nga PDK-LDK,...

Nuk ka rezolutë për Hardinajn

para 11 muajve - RTV 21

Rezulutat nuk arritën t’i marrin votat e duhura Pas 11 orë diskutimesh, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Dy rezolutat...

Dështojnë dy rezoluta për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të mirren vesh për një rezulotë për lirimin e Ramush Haradinajt në Francë Pas pauzës, dy partitë e koalicionit nuk janë pajtuar me projektrezolutën e paraqitur...

Dështojnë projekt-rezolutat për Haradinajn

para 11 muajve - OraInfo

Projektrezolutat për lirimin e liderit të Aleancës së Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, nga arresti në Francë, kanë dështuar të miratohen nga Kuvendi i Kosovës. Pas disa orësh diskutimi në seancën...

Dështojnë projekt-rezolutat për Haradinajn

para 11 muajve - Klan Kosova

Projektrezolutat për lirimin e liderit të Aleancës së Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, nga arresti në Francë, kanë dështuar të miratohen nga Kuvendi i Kosovës. Pas disa orësh diskutimi në seancën...

Nuk kalon asnjë rezolutë për Haradinajn

para 11 muajve - Koha.net

Pas 11 orë diskutimesh, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimin të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Dy rezolutat e prezantuara, një nga AAK dhe një nga PDK-LDK,...

S?ka dakordësi për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Albeu

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, ka deklaruar se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj . Lekaj...

MARRE: Kuvendi dështon të miratoj një rezolute për të kërkuar lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Indeks online

Asnjëra nga dy rezolutat e paraqitura në Kuvendin e Kosovës nuk ka kaluar. Kjo për faktin se gjatë votimin për rezolutën e AAK-së në votim nuk morën pjesë deputetët e koalicionit qeveritar.  Ndërsa, rezoluta...

Kuvendi i Kosovës adreson lirimin sa më të shpejtë të Haradinajt  

para 11 muajve - Gazeta 55

Kuvendi i Kosovës po zhvillon seancën e jashtëzakonshme për të debatuar lidhur me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë, mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të Serbisë, me...

Kuvendi i Kosovës dështon të miratojë rezolutën për Haradinajn

para 11 muajve - Opozita

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Pas 11 orë diskutimesh, deputetët nuk kanë votuar rezolutat...

Pa konsensus për Rezolutën

para 11 muajve - Politiko

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk janë pajtuar në dy pika rreth Rezolutës së përbashkët, e cila kërkon që Ramush Haradinaj të lirohet nga arrestimi në Francë. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Pal...

Gjini: BE-ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s’na mbron

para 11 muajve - Arbresh

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

“Serbia nuk ka problem me Haradinajn e para 18 viteve”

para 11 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se qëllimi i tyre është që sa më parë ta kthejnë liderin e tyre, Ramush Haradinajn në Kosovë. Gjini shton se Haradinaj është duke i penguar Serbisë sot, njofton...

Kuvendi nuk miraton rezolutën rreth ndalimit të Haradinajt

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk miratuan asnjë nga dy rezolutat e propozuara në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, ku u mbajt debati parlamentar në lidhje me mbajtjen...

Gjini: BE'ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s'na mbron

para 11 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

Gjini: BE-ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s’na mbron

para 11 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

Nesër në Shkup protestohet për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Klan Kosova

Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

“Serbia nuk ka problem me Haradinajn e para 18 viteve”

para 11 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se qëllimi i tyre është që sa më parë ta kthejnë liderin e tyre, Ramush Haradinajn në Kosovë. Gjini shton se Haradinaj është duke i penguar Serbisë sot, njofton...

Kuvendi dështon të miratojë rezolutë për Haradinajn

para 11 muajve - Tetova Sot

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Deputetët, pas 11 orë diskutimesh nuk kanë votuar rezolutat...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Panorama

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të pajtohen janë rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon lirimin e liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Parlamenti i Kosovës Shefi i Grupit Parlamentar...

Kjo është rezoluta për Haradinajn, që u propozua nga Deda dhe Osmani

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani dhe ai i pavarur, Ilir Deda, kanë propozuar sot një rezolutë për lirimin e Ramush Haradinajt. Kjo rezolutë nuk u pranua dhe nga Deda u quajt fatkeqësi. Lexojeni të plotë:...

Shkupi nesër proteston për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Indeks online

Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Dështojnë dy rezoluta për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Arbresh

Pas 11 orë diskutimesh, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Dy rezolutat e prezantuara, një nga AAK dhe një nga PDK-LDK,...

Nesër në Shkup protestohet për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Klan Kosova

Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Kuvendi dështoi të miratojë rezolutë për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 10 janar 2017 – Kuvendi i Kosovës, pas debatit gati njëmbëdhjetë orësh, ka dështuar ta miratojë një rezolutë me të cilën do të kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt, i cili është ndaluar më 4...

Deputetët s’pajtohen për dy pika të rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Klan Kosova

Përfaqësuesit e popullit në Kuvendin e Kosovës, nuk janë pajtuar në dy pika rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon që Ramush Haradinaj, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, të lirohet nga arrestimi...

Gjini: BE na kërkon t’i kryejmë detyrat dhe nuk na mbron nga Serbia

para 11 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat dhe në fund thonë se nuk mund ta mbrojnë vendin nga Serbia. Këtë Gjini e ka thënë duke...

Rinia shqiptare, protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - GazetaBlic

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI. Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një tubim...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - OraInfo

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të pajtohen janë rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon lirimin e liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Pal...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj – i cili...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të pajtohen janë rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon lirimin e liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Pal...

Pozita e opozita nuk pajtohen për pikat e rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Indeks online

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj – i cili...

Dështon Kuvendi i Kosovës, nuk ka rezolutë për Hardinajn

para 11 muajve - Shenja

Pas 11 orë diskutimesh, të cilat ishin plot tonë nacionaliste, Kuvendi i Kosovës në seancën e jashtëzakonshme, sot nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj...

Rinia shqiptare, protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Lajmi.net

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një tubim...

Kjo ishte rezoluta e propozuar nga Deda dhe Osmani

para 11 muajve - OraInfo

Në seancën e jashtëzakonshme për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Francë, fillimisht u propozuan dy rezoluta. Njëra nga kryesuesi i grupit parlamentar të...

Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

para 11 muajve - Indeks online

Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli shprehu bindjen se rezoluta në pikat që është prezantuar...

​Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

para 11 muajve - GazetaBlic

Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli shprehu bindjen se rezoluta në pikat që është prezantuar...

Kjo ishte rezoluta e propozuar nga Deda dhe Osmani

para 11 muajve - Gazeta Express

Në seancën e jashtëzakonshme për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Francë, fillimisht u propozuan dy rezoluta. Njëra nga kryesuesi i grupit parlamentar të...

Këto janë pikat e rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Portalb

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

“Serbia nuk ka problem me Haradinajn e para 18 viteve”

para 11 muajve - Infokusi

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se qëllimi i tyre është që sa më parë ta kthejnë liderin e tyre, Ramush Haradinajn në Kosovë. Gjini shton se Haradinaj është duke i penguar Serbisë sot, njofton...

Lekaj pranon të hiqet pika 5 e rezolutës

para 11 muajve - RTV 21

Lekaj kërkoi që shefat e grupeve parlamentare të takohen për të arritur kompromis për një rezolutë të përbashkët Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat...

Kjo ishte rezoluta e propozuar nga Deda dhe Osmani

para 11 muajve - Klan Kosova

Në seancën e jashtëzakonshme për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Francë, fillimisht u propozuan dy rezoluta. Njëra nga kryesuesi i grupit parlamentar të...

Avokati serb: Kemi prova të reja kundër Haradinajt

para 11 muajve - LajmiFundit

Avokati serb Toma Fila ka thënë për gazetën “Tanjug” të Serbisë se shteti serb ka kërkuar ekstradimin e Ramush Haradinajt, për shkak se Beogradi ka prova të reja kundër tij. “Serbia ka prova të reja kundër...

Gjini: BE-ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s’na mbron

para 11 muajve - Infokusi

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

Deda e tërheq rezolutën e propozuar

para 11 muajve - Indeks online

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

Rezoluta për Haradinajn

para 11 muajve - Politiko

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i ka propozuar Kuvendit një Rezolutë, pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinaj në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa më shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar

para 11 muajve - RTV 21

Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj Lekaj theksoi se nuk kanë arritur konsensus për dy pika,...

Këto janë pikat e rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

Pas dështimit të rezolutës për Haradinajn, flet Pal Lekaj i nevrikosur

para 11 muajve - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK, Pal Lekaj ka reaguar pas dështimit të votimit të Rezolutës për lirimin e Haradinajt. Ai ka paralajmëruar protestë për nesër. Shënimi i plotë: Ky koalicion e vërtetojë...

Rinia shqiptare, protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Arbresh

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një tubim...

Këto janë pikat e rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Klan Kosova

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

Lekaj kërkon ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

para 11 muajve - RTV 21

Lekaj ka prezantuar para deputetëve rezoluten për lirimin e Haradinajt Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj pas përfundimit të diskutimeve në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit për ndalimin...

Protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj, të rinjtë e FRESSH, FRPD dhe LRI bëhen bashkë

para 11 muajve - Infokusi

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI. Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një tubim...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Infokusi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të pajtohen janë rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon lirimin e liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj,...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Arbresh

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të pajtohen janë rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon lirimin e liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Pal...

Shkupi nesër proteston për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Fakti Ditor

Shkup, 10 janar –  Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së,...

Kuvendi pa konsensus, nuk ka rezolutë për Hardinajn (I plotësuar)

para 11 muajve - KosovaPress

Dy rezolutat e prezantuara për ndalimin e ish komandantit të Zonës Operative të Dukagjinit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, një e sponsorizuar nga AAK dhe e mbështetur nga Vetëvendosje dhe Nisma, dhe tjetra...

Kuvendi unifikohet në rastin Haradinaj

para 11 muajve - Klan Kosova

Arrestimi i Ramush Haradinajt është arrestim i Kosovës. Kështu e ka vlerësuar arrestimin e kryetarit tëAleancës për Ardhmërinë e Kosovës, shefi i grupit parlamentar të këtij subjekti politik Pal Lekaj....

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinaj, një komb, një qëndrim”

para 11 muajve - Koha Jone

Lëvizja Rinore për Integrim, e Lëvizjes Socialiste për Integrim, proteston të mërkurën (nesër) para Ambasadës franceze në Tirane, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore në mbështetje dhe për...

Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

para 11 muajve - Arbresh

Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli shprehu bindjen se rezoluta në pikat që është prezantuar...

Ç'duhet të mësojmë nga arrestimi i fundit i Ramush Haradinajt?

para 11 muajve - InfoShqip

Rexhep Qosja "Ramush Haradinaj do të na kthehet shpejt në Kosovë dhe do të na kthehet krenar e heroik si gjithmonë. Por, arrestimi i Ramush Haradinajt prej Gjykatës franceze mbas lëvizjes së lirë në vendet...

Shqipëtarët e Maqedonisë, nesër protestojnë për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Iliria News

Nesër (e mërkurë) në ora 11:55 para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ditë më...

Kuvendi i Kosovës dështon të miratojë rezolutë për Haradinajn e arrestuar në Francë

para 11 muajve - Periskopi

Projektrezolutat për lirimin e liderit të Aleancës së Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, nga arresti në Francë, kanë dështuar të miratohen nga Kuvendi i Kosovës. Pas disa orësh diskutimi në seancën...

Këto janë pikat e rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Infokusi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

Dështon miratimi i rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Deputetët, pas 11 orë diskutimesh nuk kanë votuar rezolutat...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar

para 11 muajve - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

Këto janë pikat e rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - InfoShqip

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

Arrestimi i Haradinaj, mesazhi i Veteranve të Luftës së UÇK-së

para 11 muajve - InfoShqip

KUSH DHUNON E KEQËTRAKTON LUFTËTARËT E UÇK-ës, FYEN RËNDË KOMBIN SHQIPTAR DHE SHKEL ME KËMBË AKTIN FINAL TE HELSINKIT PËR TË DREJTAT NJEZORE Kosova u çlirua nga rregjimi kolonial i Beogradit nacionalist...

Koci: Kërkesa për ekstradim ende s’ka arritur në gjykatën franceze

para 11 muajve - OraInfo

Avokati Arianit Koci ka thënë se ende nuk ka arritur kërkesa për ekstradimin e Haradinajt në Serbi Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci në edicionin e lajmeve “21 LIVE Neës” të RTV21 ka thënë...

LAJMI I FUNDIT: Dështon Rezoluta e Kuvendit për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës  ka dështuar që ta miratojë rezolutën për Ramush Haradinajn. Deputetët kanë propozuar dy rezoluta, dhe asnjëra nga to nuk ka arritur që t’i marrë votat e majftueshme. Shefi i Grupit Parlamentar...

Arrestimi i Haradinajt, nesër protestë te Blloku i Ambasadave

para 11 muajve - Shqiptarja

Arrestimi i kryetarit të AAK Ramush Haradinaj ka indinjuar shqiptarët kudo që ndodhen. Për këtë arsye në disa shtete ku ka shumë shqiptarë janë zhvilluar disa protesta paqësore. Edhe në Shqipëri, të rinjtë...

Shkup, nesër protesta për Ramushin

para 11 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Nesër (e mërkurë) në ora 11:55 para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj,...

AAK shpalos rezolutën për lirimin e Haradinajt, këto janë kërkesat kyçe (Dokument)

para 11 muajve - Iliria News

Pas debatit të zhvilluar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, e që është ende duke vazhduar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar miratimin e kësaj rezolute. Indeksonline ka siguruar...

“Ramushi është pengesë për politikat e Serbisë”

para 11 muajve - Sovrani

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se qëllimi i tyre është që sa më parë ta kthejnë liderin e tyre, Ramush Haradinajn në Kosovë. Gjini shton se Haradinaj është duke i penguar Serbisë sot, njofton...

Pas 10 orëve seancë, Kuvendi dështon të miratojë rezolutën për Haradinajn

para 11 muajve - Insajderi

Pas më shumë se 10 orë sa ka zgjatur seanca e jashtëzakonshme për arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë dështuar të miratojnë një rezolutë për këtë çështje....

Koci: Kërkesa për ekstradim ende s’ka arritur në gjykatën franceze

para 11 muajve - Lajmi.net

Avokati Arianit Koci ka thënë se ende nuk ka arritur kërkesa për ekstradimin e Haradinajt në Serbi Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci në edicionin e lajmeve “21 LIVE Neës”  të RTV21 ka thënë se...

Gjini: BE-ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s’na mbron

para 11 muajve - Sovrani

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

LAJMI I FUNDIT: Dështon Rezoluta e Kuvendit për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës po zhvillon seancën e jashtëzakonshme për të debatuar lidhur me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë, mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të Serbisë, me...

Protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj, të rinjtë e FRESSH, FRPD dhe LRI bëhen bashkë

para 11 muajve - Gazeta Express

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI. Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një...

Avokati i Millosheviçit: Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

para 11 muajve - Koha Jone

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

Protestë kundër arrestimit të Ramush Haradinaj

para 11 muajve - ABC News

Në qytetin e Bajram Currit u zhvillua një marshim proteste në përkrahje të Ramush Haradinaj për lirimin e tij. Protestuesit mbanin parulla "Ramushi është heroi i luftës" , "Ramushi është i pafajshëm" ,...

“Kërkesa për ekstradimin e Haradinajt nuk ka mbërri në Gjykatë”

para 11 muajve - RTV 21

Koci ka thënë se ende nuk kanë mbërri dukumentat për ekstradimin e Haradinajt në Serbi  Avokati i Ramush Haradinajt në edicionin e lajmeve “21 LIVE News”  të RTV21 ka thënë se ende nuk ka asgjë zyrtare...

“Serbia nuk ka problem me Haradinajn e para 18 viteve”

para 11 muajve - Periskopi

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se qëllimi i tyre është që sa më parë ta kthejnë liderin e tyre, Ramush Haradinajn në Kosovë. Gjini shton se Haradinaj është duke i penguar Serbisë sot,...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn, kërkohet ndërprerja e dialogut me Serbinë

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës,...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj – i cili...

Si rrodhi debati për Ramush Haradinajn në Kuvend [video]

para 11 muajve - Koha.net

Më pak se dy vjet nga koha që kur të njëjtit deputetë nxorën një rezolutë, përmes së cilës iu dërgua notë proteste Sllovenisë për arrestimin e Liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, një seancë e jashtëzakonshme...

Arrestimi i Haradinajt, nesër në orën 12:00 protestë para ambasadës franceze

para 11 muajve - Lexo

Arrestimi i kryetarit të AAK Ramush Haradinaj ka indinjuar shqiptarët kudo që ndodhen. Për këtë arsye në disa shtete ku ka shumë shqiptarë janë zhvilluar disa protesta paqësore. Edhe në Shqipëri, të rinjtë...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn

para 11 muajve - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm të liderit...

Avokati i Millosheviqit: Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

para 11 muajve - Lajmi.net

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

“Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt”

para 11 muajve - Klan Kosova

Avokati serb Toma Fila, që kishte qenë avokat i Slobodan Millosheviqit, ka thënë e Serbia ka kërkuar ekstradimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinajt, ngase ka prova të reja kundër tij, të cilat nuk ishin...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj –...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn

para 11 muajve - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm të liderit...

Nesër protestë gjithëpopullore për Haradinajn në Gjilan

para 11 muajve - Indeks online

Gjatë ditës së djeshme Indeksonline ka raportuar për mbajtjen e protestave në shtatë regjione të Kosovës përgjatë kësaj jave për lirimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinajt. Ndërsa Këshilli Organizativ...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Express

​ Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm...

AAK shpalos rezolutën për lirimin e Haradinajt, këto janë kërkesat kyçe (Dokument)

para 11 muajve - OraInfo

Pas debatit të zhvilluar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, e që është ende duke vazhduar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar miratimin e kësaj rezolute. Indeksonline ka...

Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

para 11 muajve - Sovrani

Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli shprehu bindjen se rezoluta në pikat që është prezantuar...

Pikat e rezolutës së propozuar nga AAK për Haradinajn

para 11 muajve - Insajderi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj – i cili...

AAK shpalos rezolutën për lirimin e Haradinajt, këto janë kërkesat kyçe (Dokument)

para 11 muajve - Indeks online

Pas debatit të zhvilluar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, e që është ende duke vazhduar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar miratimin e kësaj rezolute. Indeksonline ka siguruar...

Arrestimi i Haradinaj, mesazhi i Veteranve të Luftës së UÇK-ës

para 11 muajve - Ina

KUSH  DHUNON E KEQËTRAKTON  LUFTËTARËT E UÇK-ës, FYEN  RËNDË  KOMBIN SHQIPTAR DHE SHKEL ME KËMBË AKTIN FINAL TE HELSINKIT   PËR TË DREJTAT NJEZORE Kosova u çlirua nga rregjimi kolonial i Beogradit nacionalist...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn, kërkohet ndërprerja e dialogut me Serbinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm të liderit...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn, kërkohet ndërprerja e dialogut me Serbinë

para 11 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm të liderit...

Lekaj kërkoi ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

para 11 muajve - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj pas përfundimit të diskutimeve në seancën e jashtëzakonshme tw Kuvendit për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kërkoi që në rezolutë të kwrkohet ndërprerja...

Rezoluta për Haradinajn

para 11 muajve - Shkurt Shqip

AAK i propozon Kuvendit këtë Rezolutë, pas arrestimit të Ramush Haradinajt. Kërkon lirimin e tij dhe ndërprjen e bisedimeve me Serbinë. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i ka propozuar Kuvendit një Rezolutë,...

Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli shprehu bindjen se rezoluta në pikat që është prezantuar...

Protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj, të rinjtë e FRESSH, FRPD dhe LRI bëhen bashkë

para 11 muajve - Sovrani

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI. Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një tubim...

Avokati i Millosheviqit: Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

para 11 muajve - Zeri

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

?Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt?

para 11 muajve - Albeu

Avokati serb, Toma Fila për agjencinë Tanjug , ka deklaruar se Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës . “ Prokuroria e...

Nesër në Shkup protestohet për lirimin e Ramushit

para 11 muajve - AlbPortali

Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili disa ditë...

AAK shpalos rezolutën për lirimin e Haradinajt, këto janë kërkesat kyçe (Dokument)

para 11 muajve - Tetova1

Pas debatit të zhvilluar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, e që është ende duke vazhduar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar miratimin e kësaj rezolute. Indeksonline ka siguruar...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar lidhur me arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

​ Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

para 11 muajve - KosovaPress

Ai kërkoi që shefat e grupeve parlamentare të takohen për të arritur kompromis për një rezolutë të përbashkët. Kurse shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj u pajtua që të hiqet pika 5, por siç...

Avokati i Millosheviqit: Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Express

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës, thotë për agjencinë Tanjug, avokati Toma...

Lekaj: Nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët për rastin Haradinaj

para 11 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

Avokati Koci: Kërkesa për ekstradim ende s’ka arritur në gjykatën franceze

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Avokati Arianit Koci ka thënë se ende nuk ka arritur kërkesa për ekstradimin e Haradinajt në Serbi. Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci në edicionin e lajmeve “21 LIVE Neës”  të RTV21 ka thënë se...

Seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn, Qeveria dhe Kuvendi kërkojnë lirimin e tij

para 11 muajve - MRT

Fletëarrestet e Serbisë si në rastin e fundit me arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, janë të padrejta dhe me tendencë për të krijuar tensione dhe konflikte... Fletëarrestet e Serbisë si në rastin...

Rezoluta e tërhequr e Dedës dhe Osmanit në Kuvend

para 11 muajve - Insajderi

Deputeti i Pavarur në Kuvendin e Kosovës, Ilir Deda ka njoftuar se është tërhequr propozim-rezoluta e propozuar nga ai dhe deputetja e Lidhjes Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, rreth lirimit të Ramush...

Lekaj e shpalos draftin e rezolutës për Haradinajn

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 10 janar 2017 – Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka treguar se rezoluta e propozuar nga kjo parti për miratim në Kuvendin e Kosovës kërkon lirimin...

Nesër protest në Shkup për Ramush Hradinajn

para 11 muajve - Flaka

Protestë kundër fyerjes dhe padrejtësisë do të mbahet nëse në Shkup, para Ambasadës së Francës, per lirimin e Ramush Haradinajt. Këshilli organizativ, me moton “Protestohet sa nuk është bërë vonë” për...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

para 11 muajve - Koha.net

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. "Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar

para 11 muajve - KosovaPress

Lekaj theksoi se nuk kanë arritur konsensus për dy pika, i cili lexoi rezolutën e paraqitur nga AAK, e mbështetur nga Vetëvendosje dhe Nisma. Deputeti i pavarur, Ilir Deta propozues i rezolutës së dytë...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

para 11 muajve - Indeks online

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. "Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

para 11 muajve - Shenja

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

para 11 muajve - 10minuta

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. "Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Haxhi Shala i jep goditje të guximshme Isa Mustafës: Mos të ishte UÇK-ja do të ishit në Gjermani

para 11 muajve - Lajm

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala është shprehur i irrituar me arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai në seancën e sotme të jashtëzakonshme ku po diskutohet për arrestimin e tij...

Koci: Kërkesa për ekstradim ende s’ka arritur në gjykatën franceze

para 11 muajve - Sovrani

Avokati Arianit Koci ka thënë se ende nuk ka arritur kërkesa për ekstradimin e Haradinajt në Serbi Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci në edicionin e lajmeve “21 LIVE Neës” të RTV21 ka thënë se ende...

Fila: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet për vepra të reja

para 11 muajve - Illyria

Beograd, 10 janar 2017 – Toma Fila, avokat i njohur serb, ka deklaruar se Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për vepra që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Sipas tij, Prokuroria...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja, kryeministri me ministra e deputetë do të ishin në Gjermani

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot, kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

para 11 muajve - 10minuta

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Shala godet kryeministrin: Mos të ishte UÇK-ja do të ishit në Gjermani

para 11 muajve - Indeks online

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala është shprehur i irrituar me arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai në seancën e sotme të jashtëzakonshme ku po diskutohet për arrestimin e tij...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

para 11 muajve - Koha.net

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

para 11 muajve - RTV 21

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së paku...

Koci: Kërkesa për ekstradim ende s’ka arritur në gjykatën franceze

para 11 muajve - Periskopi

Avokati Arianit Koci ka thënë se ende nuk ka arritur kërkesa për ekstradimin e Haradinajt në Serbi Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci në edicionin e lajmeve “21 LIVE Neës”  të RTV21 ka thënë...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

para 11 muajve - Infokusi

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës, thotë për agjencinë Tanjug, avokati Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar Haradinajn...

Lekaj kërkoi ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

para 11 muajve - KosovaPress

Ai theksoi se kjo kërkesë del në bazë të fjalimeve të deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ku nga 80 për qind e fjalëve të tyre dominoi kërkesa për ndërprerjen e bisedimeve, raporton KosovaPress. “Qeveria...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

para 11 muajve - Arbresh

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

AAK ka shpalosur rezolutën për lirimin e Haradinajt, këto janë kërkesat kyçe

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Pas debatit të zhvilluar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, e që është ende duke vazhduar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar miratimin e kësaj rezolute. Indeksonline ka siguruar...

  Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

para 11 muajve - Fakti Ditor

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Avokati i Millosheviqit: Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

Avokati i Millosheviqit thotë se Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

para 11 muajve - Insajderi

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

Këto janë kërkesat kyçe të rezolutës së AAK-së për lirimin e Ramush Haradinajt (Dokument)

para 11 muajve - Periskopi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës ende janë duke diskutuar për arrestimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, nga autoritetet franceze më 4 janar. Periskopi ka siguruar...

Si rrodhi debati për Ramush Haradinajn në Kuvend

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Më pak se dy vjet nga koha që kur të njëjtit deputetë nxorën një rezolutë, përmes së cilës iu dërgua notë proteste Sllovenisë për arrestimin e Liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, një seancë e jashtëzakonshme...

Vazhdon seanca e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë.

Gjilani nesër proteston për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Nesër do të mbahet protestë gjithëpopullore në Kosovë për lirimin e Ramush Haradinaj i cili u arrestua në Francë me urdhërarrest të Serbisë. Këshilli Organizativ ka bërë ftesë publike për të gjithë qytetarët...

Haxhi Shala i jep goditje të guximshme Isa Mustafës: Mos të ishte UÇK-ja do të ishit në Gjermani

para 11 muajve - AlbPortali

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala është shprehur i irrituar me arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai në seancën e sotme të jashtëzakonshme ku po diskutohet për arrestimin e tij...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

para 11 muajve - Arbresh

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Deputetët kërkojnë lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Politiko

Deputetë dhe drejtues të Qeverisë së Kosovës në këtë debat i cili herpasherë është zhvilluar edhe në terr për mungesë të energjisë, është kërkuar nga autoritetet e Francës që për rastin Haradinaj të mos...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn, ja se çfarë thuhet në të

para 11 muajve - Gazeta Monitor

???????????????????????????????????? Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës,...

Kjo është avokatja që do ta mbrojë Haradinajn në Francë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn, kërkohet ndërprerja e dialogut me Serbinë

para 11 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm të liderit...

FRESSH, FRPD dhe LRI bëhen bashkë, protestojnë për Haradinaj

para 11 muajve - Koha Jone

Forumet rinore politike, FRESSH, FRPD dhe LRI janë bërë bashkë për një kauzë të mirë, duke i dhënë kështu një leksion edhe politikanëve. Bashkë me organizatat rinore të shoqërisë civile, të rinjtë e forumeve...

FRESSH, FRPD dhe LRI bëhen bashkë, protestojnë për Haradinaj

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Forumet rinore politike, FRESSH, FRPD dhe LRI janë bërë bashkë për një kauzë të mirë, duke i dhënë kështu një leksion edhe politikanëve. Bashkë me organizatat rinore të shoqërisë civile, të rinjtë...

Seanca e jashtëzakonshme për Haradinaj

para 11 muajve - ABC News

Parlamenti i Kosovës është nën ethet e debateve në kuadër të seancës së jashtëzakonshme për të diskutuar rreth arrestimit në Francë të ish kryeministrit Ramush Haradinaj. Ndërkohë Serbia ka dërguar kërkesën...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Kjo është avokatja bukuroshe që do ta mbrojë Ramush Haradinajn në gjykatën franceze

para 11 muajve - Periskopi

Në seancën gjyqësore që do të mbahet të enjten në Mulhouse të Francës, Ramush Haradinaj do të mbrohet nga avokatja Rachel Lindon, meqenëse nuk ka të drejtë të mbrohet nga avokati i tij, Arianit Koci. ...

Hadergjonaj proteston në SHBA për lirimin e Haradinajt: Heroi ynë

para 11 muajve - Shqiptarja

Shqiptarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë protestuar para Ambasadës Serbe në Manhattan për lirimin e Ramush Haradinaj. Në protestën ku morën pjesë qindra shqiptarë ishte edhe këngëtarja Albërie...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

para 11 muajve - Fakti Ditor

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Të mërkurën protesta në shtatë rajone të Kosovës për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Lexo

Gjatë ditës së mërkurë në shtatë qendra të mëdha të Kosovës do të mbahet një protestë për lirimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt i cili u ndalua nga autoritete franceze....

Nesër protesta “Drejtësi për Haradinaj”/ Forumet politike dhe shoqëria civile protestë para Amb. Franceze në Tiranë

para 11 muajve - Lexo

Arrestimi i Ramush Haradinajt në Francë pas një urdhër arresti ndërkombëtar që kishte lëshuar Serbia është tashmë prej ditësh tema e ditës në debatin publik në Kosovë dhe Shqipëri. Pas manifestimeve të...

Haradinaj, Serbia i dorëzon Francës kërkesën për ekstradim

para 11 muajve - Flaka

Ministria e Drejtësisë në Serbi i ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Lajmin e bën të ditur agjencia serbe “Tanjug”, që citon burime pranë kësaj ministrie....

Edhe në Tropojë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

para 11 muajve - Indeks online

Protestat në kërkim të Ramush Haradinajt kanë vazhduar edhe gjatë ditës se sotme. Arrestimi i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka irrituar shqiptarët gjithandej. Përveç, protestave qe janë...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Portalb

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për...

Kuvendi i Kosovës kërkon lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Standard

Kuvendi i Kosovës sot po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për ndalimin e ish kryeministrit Ramush Haradinaj në Francë, si shkas i një flet arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004. Deputetë dhe...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

para 11 muajve - KosovaPress

"Prokuroria e Hagës e ka akuzuar Haradinajn në mënyrë që ai të lirohet. Prokuroria ka mjetet që aktakuzën, nëse do që ta shkruajë ashtu që të refuzohet, hidhet ose i nënshtrohet statutit të kufizimeve”,...

Serbia kërkon ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - RTSH

Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Sipas raportimeve kërkesa është dërguar së bashku me të gjithë dokumentacionin përkatës, në gjuhën franceze,...

Serbia ia dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - TV Koha

Ministria e Drejtësisë në Serbi sapo e ka dërguar dokumentacionin në Francë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi. Lajmi është konfirmuar nga burimet e medias serbe “N1” brenda Ministrisë së Drejtësisë,...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

para 11 muajve - Sovrani

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Haradinaj, Serbia i dorëzon Francës kërkesën për ekstradim

para 11 muajve - Mapo

Ministria e Drejtësisë në Serbi i ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Lajmin e bën të ditur agjencia serbe “Tanjug”, që citon burime pranë kësaj ministrie....

Hoxhaj: Serbia synon të krijojë hendek mes Kosovës e Francës

para 11 muajve - Koha Jone

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, akuzon Serbinë se po keqpërdor interpolin dhe se synon të krijojë hendek mes Kosovës dhe Francës. Gjatë seancës së jashtëzakonshme, pas arrestimit të Ramush Haradinajt...

Serbia i kërkon Francës ekstradimin e Haradinaj

para 11 muajve - Gazeta Tema

Autoritetet Serbe kërkojnë nga Franca ekstradimin e liderit të AAK-së RamushHaradinaj. Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar dokumentacionin për të zhvendosur Haradinajnnë Serbi. Mediat serbe bëjnë me...

Serbia i dorëzon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Ramush Haradinaj Autoritetet serbe thanë të martën se kanë dërguar në Francë kërkesën për ekstradimin e ish kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj të cilin Beogradi e akuzon për krime lufte. Gjykata...

Tropoja thërret mes ngricës: Lironi Haradinajn, heroin e luftës!

para 11 muajve - Gazeta Express

Në Tropojë është protestuar këtë të martë kundër arrestimit të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Shoqëria civile dhe partitë politike nga Shqipëria dhe Kosova, por edhe qytetarë...

Tërmkolli: Arrestimi i Haradinajt goditje ndaj shtetit

para 11 muajve - RTV 21

Sipas Tërmkollit çdo ditë po mbajnë seanca pas çdo pasoje si veprim i Serbisë Deputetja e LDK-së Melihate Termkolli tha se arrestimi i Ramush Haradinjat nuk është vetëm thjesht goditje ndaj një personaliteti...

Tërmkolli: Arrestimi i Haradinajt, goditje ndaj shtetit

para 11 muajve - Indeks online

Deputetja e LDK-së, Melihate Termkolli tha se arrestimi i Ramush Haradinjat nuk është vetëm thjesht goditje ndaj një personaliteti, por është goditje ndaj shtetit dhe që sipas saj arrestimi i Haradinjat...

Tërmkolli: Arrestimi i Haradinajt goditje ndaj shtetit

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputetja e LDK-së Melihate Termkolli tha se arrestimi i Ramush Haradinjat nuk është vetëm thjesht goditje ndaj një personaliteti por është goditje ndaj shtetit dhe që sipas saj arrestimi i Haradinjat...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Shqiptarja

BEOGRAD -Mediat serbe shkruajnë se sot Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar Francës një kërkesë zyrtare për ekstradimin e ish-komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj në Serbi. Po sipas medieve serbe,...

Shkupi proteston nesër: Liri për Ramushin

para 11 muajve - Almakos

Protestë kundër fyerjes dhe padrejtësisë do të mbahet nëse në Shkup, para Ambasadës së Francës. Këshilli organizativ, me moton “Protestohet sa nuk është bërë vonë” për nesër në ora 11:55 ka paralajmëruar protestën.

VIDEO-FOTO/ Zhvillohet protesta e parë për Haradinajn në Shqipëri, nisin nga Tropoja

para 11 muajve - Syri

Është zhvilluar sot në Bajram Curri protesta e parë në Shqipëri, për lirimin e Ramush Hradinajt. Ajo ka nisur në orën 12.00 në qendër të qytetit dhe në sheshin para Heroit të Kombit  Bajram Curri dhe më...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Serbia dorëzoi kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Albinfo

Me kërkesën për ekstradim, organeve franceze të drejtësisë i është dorëzuar edhe dokumentacioni përcjellës i përkthyer në gjuhën frënge. Serbia kërkon ekstradimin e tij në Beograd    Dy ditë para se ish...

Tërmkolli: Dialogu me Serbinë duhet të ndërpritet

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 10 Janar - Deputetja nga ana e Lidhjes Demokratike të Kosoves, Melihate Tërmkolli, ka kërkuar nga ana e Qeverisë së Kosovës që t`i ndërpres bisedimet me Serbinë. Ajo duke folur në seancën...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Zhurnal

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

para 11 muajve - KosovaPress

Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së paku një falënderim për ushtarët e UÇK-së. “Po të mos ishte lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ku do të ishit ju deputetë, ministra e...

Ja vendimi i Serbisë për rastin Haradinaj

para 11 muajve - Aktuale

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit, shkruan Kurir....

Serbia Dorëzoi Kërkesën për Ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Kallxo

Ministria e Drejtësisë e Serbisë dorëzoi sot kërkesën për ekstradimin e kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Serbi, gati një javë pas ndalimit të tij nga autoritetet franceze. Agjensia serbe e lajmeve...

Zhvillohet protesta e parë për Haradinajn në Shqipëri, nisin nga Tropoja(FOTO/VIDEO)

para 11 muajve - Arbresh

Është zhvilluar sot në Bajram Curri protesta e parë në Shqipëri, për lirimin e Ramush Hradinajt. Ajo ka nisur në orën 12.00 në qendër të qytetit dhe në sheshin para Heroit të Kombit  Bajram Curri dhe më...

LAJMI I FUNDIT / Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Albeu

Ministri serb i Drejtësisë u ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Së bashku me kërkesën për ekstradim janë...

Serbia dërgon kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Sot News

Ministria serbe e Drejtësisë ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Sipas ‘Kurir’, kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është dorëzuar sot tek autoritetet franceze nga Ministria...

Serbia ia dorëzon Francës kërkesën për ekstradim të Haradinajt

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Ministria e Drejtësisë në Serbi ia ka dorëzuar të martën organeve të drejëtsisë në Francë kërkesën për ekstradim të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, kanë bërë të ditur mediat në Serbi. Me...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Opinion

Serbia i dorëzon autoriteteve franceze kërkesën për ekstradimin e Haradinajt. Lajmin e bëjnë të ditur mediat serbe, sipas të cilave kërkesa është dorëzuar nga Ministria e Drejtësisë. Për momentin nuk...

LAJMI I FUNDIT/ Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Standard

Ministria serbe e Drejtësisë ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Sipas ‘Kurir’, kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është dorëzuar sot tek autoritetet franceze nga Ministria...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është...

Mustafa: Shteti francez ta lirojë sa më parë Haradinajn!

para 11 muajve - Lexo

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa konsideron se ndalimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Francë pas lëshimit të një fletarresti nga Serbia, është krejtësisht i padrejt. Mustafa, në seancën e jashtëzakonshme...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Tetova1

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

para 11 muajve - Politiko

Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot në organet gjyqësore të drejtësisë në Francë kërkesën për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Siç raporton Tanjug, kërkesa për ekstradim është përcjell...

Protesto: “Drejtësi për Haradinaj”

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Protesto: “Drejtësi për Haradinaj” 11 Janar 2017, ora 12.00 Tek Ambasada Franceze (blloku i ambasadave).  Ditën e Mërkurë, datë 11 Janar 2017, ora 12:00 tek Ambasada Franceze (blloku i ambasadave) të gjitha forumet...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Iliria News

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Koha.mk

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Syri

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia i përcjell Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Koha Jone

Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar sot autoriteteve franceze kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit kosovar, Ramush Hardinaj. Mediat serbe raportojnë se bashkë me kërkesën për esktradim janë...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

para 11 muajve - GazetaBlic

Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot në organet gjyqësore të drejtësisë në Francë kërkesën për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Siç raporton Tanjug kërkesa për ekstradim është përcjell...

Serbia ia dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Klan Kosova

Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar një kërkesë, së bashku me dokumentacionin mbështetës, Francës për ekstradimin e Ramush Haradinaj, shkruan agjencia e lajmeve N1, bazuar në burimet e veta, njofton...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

para 11 muajve - RTV 21

Kërkesa është përcjell me dokumente me anëtë cilave Franca do të merr vendim lidhur me këtë proces Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot në organet gjyqësore të drejtësisë në Francë kërkesën...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - BalkanWeb

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit, shkruan Kurir....

Mustafa: Do të angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

para 11 muajve - 10minuta

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha se Qeveria e Republikës së Kosovës konsideron që fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë plotësisht të paligjshme, janë të padrejta dhe me tendenca të qarta...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

para 11 muajve - 10minuta

Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot në organet gjyqësore të drejtësisë në Francë kërkesën për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi.  Siç raporton Tanjug kërkesa për ekstradim është...

Serbia ia dërgon kërkesën Francës për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Lajmi.net

Ministri serb i Drejtësisë ua ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Së bashku me kërkesën për ekstradim janë dërguar...

Ky është vendimi i Serbisë për rastin Haradinaj

para 11 muajve - Zeri

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt.  Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit, shkruan Kurir....

Vazhdon seanca e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë.

Të rinjtë, protestë para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinaj

para 11 muajve - Koha Jone

(Në foto: Protesta për lirimin e Haradinaj në Prishtinë) Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë nesër një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, raporton Koha Ditore. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin...

Serbia i dorëzon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Autoritetet serbe thanë të martën se kanë dërguar në Francë kërkesën për ekstradimin e ish kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj të cilin Beogradi e akuzon për krime lufte. Gjykata në qytetin Colmar...

Serbia ia dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Express

​Ministria e Drejtësisë në Serbi sapo ka e ka dërguar dokumentacionin në Francë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi Lajmi është konfirmuar nga burimet e medias serbe “N1” brenda Ministrisë së...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv BEOGRAD (AA) – Ministria e Drejtësisë e Serbisë ka dërguar sot kërkesën deri te organet e drejtësisë franceze për ekstradimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - InfoShqip

Mediat serbe shkruajnë se sot Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar Francës një kërkesë zyrtare për ekstradimin e ish-komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj në Serbi. Po sipas medieve serbe, përcjell...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - OraInfo

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Arrestimi i Ramush Haradinajt, Serbia i dërgon kërkesë ekstradimi Francës

para 11 muajve - Panorama

Gjashtë ditë nga arrestimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, Serbia i është drejtuar me kërkesën zyrtare Francës, për ekstradimin e tij. Kurir raporton se ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar...

Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinaj

para 11 muajve - Vizion Plus

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, raporton Koha Ditore. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Koha.net

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia i përcjell Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinaj

para 11 muajve - Ora news

Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar sot autoriteteve franceze kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit kosovar, Ramush Hardinaj. Mediat serbe raportojnë se bashkë me kërkesën për esktradim janë...

Ky është vendimi i Serbisë për rastin Haradinaj

para 11 muajve - Indeks online

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt.  Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit.  Me këtë vendim...

Kuvendi i Kosovës debaton për ndalimin e ish-kryeministrit Haradinaj

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Kuvendi i Republikës së Kosovës sot po mban një seancë të jashtëzakonshme, ku pika e vetme e rendit të ditës është debati parlamentar në lidhje me mbajtjen në arrest të...

Hoxhaj: Serbia ka vënë në rrezik dialogun

para 11 muajve - Albeu

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj , gjatë fjalës së tij në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt , ka thënë se janë bërë të gjitha angazhimet e MPJ-së për lirimin e liderit...

Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt, reagon BE: Të zgjidhet me komunikim mes Kosovës dhe Serbisë

para 11 muajve - Lexo

Ministria e Drejtësisë në Serbi sapo ka e ka dërguar dokumentacionin në Francë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi. Lajmi është konfirmuar nga burimet e medias serbe “N1” brenda Ministrisë së...

Tropoja thërret: Lironi Haradinajn, heroin e luftës!

para 11 muajve - Gazeta Express

Në Tropojë është protestuar këtë të martë kundër arrestimit të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Shoqëria civile dhe partitë politike nga Shqipëria dhe Kosova, por edhe qytetarë...

Arrestimi i Ramush Haradinajt, ja kërkesa e Serbisë për Francën

para 11 muajve - LajmiFundit

Serbia i është drejtuar me kërkesë zyrtare Francës, për ekstradimin e Ramush Haradinaj gjashtë ditë pas arrestimit. Sipas Kurir, ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin...

Mustafa: Po angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

para 11 muajve - Albeu

Kryeministri i Kosovës , Isa Mustafa , gjatë fjalës së tij të mbajtur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e liderit të AAK-së në Francë, tha se fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë...

Seanca për Haradinajn

para 11 muajve - Politiko

Kuvendi i Kosovës po zhvillon seancën e jashtëzakonshme për të debatuar lidhur me ndalimin e kryetarit të AAK-së,  Ramush Haradinajt,  në Francë, mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të Serbisë,...

Shkupi proteston përsëri për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Ditën e premte u mbajt protestë në Shkup kundër arrestimit të Ramush Haradinajt por një e tillë është paralajmëruar edhe për nesër në ora 12, shkruan Telegrafi...

“Serbia realisht po rrezikon dialogun me Kosovën”

para 11 muajve - Ora news

Kuvendi i Kosovës mbajti sot një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet për...

Serbia dërgon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Blitz

Ministria serbe e drejtësisë i ka dërguar kërkesën zyrtare Francës për të ekstraduar kreun e AAK-së Ramush Haradinaj. Lajmi është bërë me dije nga media serbe Kurir, e cila saktëson se kërkesa është përthyer...

Shkupi proteston përsëri për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Zeri

Ditën e premte u mbajt protestë në Shkup kundër arrestimit të Ramush Haradinajt por një e tillë është paralajmëruar edhe për nesër në ora 12, shkruan Telegrafi Maqedoni. Kjo protestë organizohet nga qytetarë...

Shkupi proteston nesër: Liri për Ramushin

para 11 muajve - Portalb

Protestë kundër fyerjes dhe padrejtësisë do të mbahet nëse në Shkup, para Ambasadës së Francës. Këshilli organizativ, me moton “Protestohet sa nuk është bërë vonë” për nesër në ora 11:55 ka paralajmëruar protestën.

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

para 11 muajve - Arbresh

Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot në organet gjyqësore të drejtësisë në Francë kërkesën për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Siç raporton Tanjug kërkesa për ekstradim është përcjell...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Lajm

Mediat serbe shkruajnë se sot Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar Francës një kërkesë zyrtare për ekstradimin e ish-komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj në Serbi. Po sipas medieve serbe, përcjell...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Tetova Sot

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Lajm i keq për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Lajm

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Protestë në Tropojë kundër arrestimit të Ramush Haradinajt: Lironi heroin e luftës

para 11 muajve - Koha Jone

Arrestimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë Kosovë, Ramush Haradinaj në Francë ka sjellë pakënaqësi dhe reagime nga përfaqtës politikë deh personazhe të njohur në Shqipëri dhe Kosovë. Gjatë ditës së sotme...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë Haradinajn me një urdhërarrest të paligjshëm

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 10 janar - Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron...

Serbia ia dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Infokusi

Ministria e Drejtësisë në Serbi sapo ka e ka dërguar dokumentacionin në Francë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi Lajmi është konfirmuar nga burimet e medias serbe “N1” brenda Ministrisë së Drejtësisë,...

LAJMI I FUNDIT/ Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Java News

Ministria e Drejtësisë në Serbi sapo ka e ka dërguar dokumentacionin në Francë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi. Lajmi është konfirmuar nga burimet e medias serbe “N1” brenda Ministrisë së Drejtësisë. Vijon.. ma.me

Tërmkolli: Arrestimi i Haradinajt është goditje ndaj Kosovës

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Melihate Tërmkolli mendon se arrestimi i Ramush Haradinajt nuk është thjesht goditje ndaj një personaliteti por goditje ndaj Kosovës. “Të gjithë e dimë edhe Kosova...

“Çështja Haradinaj” seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës

para 11 muajve - RTSH

Kuvendi i Kosovës ka zhvilluar një seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë. Kërkesa e 43 deputetëve për zhvillimin e seancës së jashtëzakonshme është...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Fol

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për...

Tropoja mbështet Ramush Haradinajn (Foto/Video)

para 11 muajve - Periskopi

Është zhvilluar sot në Bajram Curri protesta e parë në Shqipëri, për lirimin e Ramush Hradinajt. Ajo ka nisur në orën 12.00 në qendër të qytetit dhe në sheshin para Heroit të Kombit  Bajram Curri dhe më...

Tropoja ngrihet në këmbë kundër arrestimit të Haradinajt: Lironi heroin e luftës

para 11 muajve - Sot News

Arrestimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë Kosovë, Ramush Haradinaj në Francë ka sjellë pakënaqësi dhe reagime nga përfaqtës politikë deh personazhe të njohur në Shqipëri dhe Kosovë. Gjatë ditës së sotme...

Protestë kundër arrestimit të Ramush Haradinajt në Tropojë: ‘Lironi heroin e luftës’

para 11 muajve - BalkanWeb

TROPOJE- Arrestimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë Kosovë, Ramush Haradinaj në Francë ka sjellë pakënaqësi dhe reagime nga përfaqtës politikë deh personazhe të njohur në Shqipëri dhe Kosovë. Gjatë...

Kuvendi i Kosovës seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - RTSH

Kuvendi i Kosovës ka zhvilluar një seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë. Kërkesa e 43 deputetëve për zhvillimin e seancës së jashtëzakonshme është...

Nis seanca për Ramush Haradinajn – merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

para 11 muajve - Iliria News

Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve të kuvendit kërkesën dhe arsyetimin për mbajtjen e kësaj seance, të iniciuar nga deputeti i AAK’së dhe e përkrahur nga 44 deputetë...

Kuvendi i Kosovës kërkon lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - LajmiFundit

Kuvendi i Kosovës sot po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për ndalimin e ish kryeministrit Ramush Haradinaj në Francë, si shkas i një flet arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004. Deputetë dhe...

Tërmkolli: Dialogu me Serbinë duhet të ndërpritet

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetja nga ana e Lidhjes Demokratike të Kosoves, Melihate Tërmkolli, ka kërkuar nga ana e Qeverisë së Kosovës që t'i ndërpres bisedimet me Serbinë. Ajo duke folur në seancën e jashtëzakonshme që po...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Shkurt Shqip

– Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për...

Melihate Tërmkolli kërkon ndërprerjen e dialogutme Serbinë

para 11 muajve - OraInfo

Deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka sugjeruar që të ndërpriten të gjitha bisedimet e Kosovës me Serbinë. Ajo duke folur në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet për arrestimin e liderit të AAK-së...

Tropojanët protestojnë për Ramush Haradinajn mes ngricës dhe të ftohtit: S’ka hekura për shqipen

para 11 muajve - Sovrani

Ditën e sotme tropojanët kanë dalë mes ngricës dhe të ftohtit dhe kanë protestuar për lirimin e Ramush Haradinajt, i cili po mbahet i burgosur në Francë. Qytetarët kanë shprehur mbështetjen e tyrë për...

Hoxhaj: Haradinaj do të lirohet, kam biseduar me ministrin e Francës

para 11 muajve - Portalb

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në senacën e jashtëzakonshme që po mbahet për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, ka thënë se MPJ është angazhuar maksimalisht për lirimin e tij, raporton Zëri.info....

Tërmkolli: Arrestimi i Haradinajt është politik, këtë edhe Franca e di

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Melihate Tërmkolli në seancën që po mbahet në këto momente për të diskutuar rreth arrestimit të Haradianjt në Francë tha se sot po flitet për një çështje shumë...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Republika

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për...

Tërmkolli: Dialogu me Serbinë duhet të ndërpritet

para 11 muajve - Koha.net

Edhe deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka sugjeruar që të ndërpriten të gjitha bisedimet e Kosovës me Serbinë. Ajo duke folur në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet për arrestimin e liderit të...

“I kemi nisur letrën e tretë Francës”

para 11 muajve - RTV 21

Ministrja Hoxha tha se i kanë ofruar prova  Francës se arrestimi i Haradinajt është politik Ministrja e Drejtësisë Dhurata Hoxha ka deklaruar se ndalimi i dytë i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj paraqet...

Tërmkolli: Dialogu duhet të ndërpritet

para 11 muajve - Indeks online

Edhe deputetja e LDK-së Melihate Tërmkolli ka sugjeruar që të ndërpriten të gjitha bisedimet e Kosovës me Serbinë. Ajo duke folur në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet për arrestimin e liderit të AAK-së...

​Deputetët e Kuvendit kërkojnë lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - KosovaPress

Deputetë dhe drejtues të Qeverisë së Kosovës në këtë debat i cili herpasherë është zhvilluar edhe në terr për mungesë të energjisë, është kërkuar nga autoritetet e Francës që për rastin Haradinaj të mos...

Mustafa: Po angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha të martën para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë plotësisht të paligjshme,...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së...

Mustafa: Me arrestimin e Haradinajt po nxitet destabiliteti në rajon

para 11 muajve - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa deklaron se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë të paligjshme, të motivuara politikisht dhe me tendenca të qarta për të nxitur tensione...

Tërmkolli: Haradinaj ka dhënë një kontribut prej heroi për lirinë e Kosovës

para 11 muajve - Zeri

Melihate Tërmkolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës, mendon se arrestimi i Haradinajt është një goditje për Kosovën.  Këto komente Tërmkolli i bërë gjatë fjalës së saj në seancën e jashtëzakonshme që po...

Hoxha: Ndalimi i Haradinajt, shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut

para 11 muajve - Koha.net

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se ndalimi i dytë i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, paraqet shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut. Hoxha tha se fletarresti i lëshuar nga Serbia...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë Haradinajn me një urdhërarrest të paligjshëm

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletëarrestet serbe...

Hoxhaj: Jam i bindur se Haradinaj do të lirohet

para 11 muajve - Gazeta Express

Në seancën e jashtëzakonshme që u mbajt për arrestimin e Ramush Haradinajt, ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, ka thënë se Ministria që ai e drejton është e angazhuar në lidhje me rastin e Haradinajt. ...

Melihate Tërmkolli: Ramush Haradinaj është hero i Kosovës

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka theksuar se askush nuk mund ta kontestoj luftën që e ka bërë Ramush Haradinaj për shtetin e Kosovës, raporton Gazeta Blic. “Ai është herio...

U godit Kosova

para 11 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj gjatë seancës së jashtëzakonshme për arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se arrestimi i tij ka qenë një goditje për Kosovën, shkruan GazetaBlic....

Hoxhaj: Serbia synon të krijojë hendek mes Kosovës e Francës

para 11 muajve - Shqiptarja

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, akuzon Serbinë se po keqpërdor interpolin dhe se synon të krijojë hendek mes Kosovës dhe Francës.  Gjatë seancës së jashtëzakonshme, pas arrestimit të Ramush Haradinajt...

Hoxha: Ndalimi i Haradinajt shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut

para 11 muajve - Indeks online

Ministrja e Drejtësisë Dhurata Hoxha ka deklaruar se ndalimi i dytë i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj paraqet shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut. Hoxha tha se fletarresti i lëshuar nga Serbia...

Mustafa: Franca do marrin vendim të shpejtë që Haradinaj të kthehet shpejtë në Kosovë

para 11 muajve - Sot News

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Tropoja edhe në acarë, protestëon kundër arrestimit të Ramush Haradinajt: ‘Lironi heroin e luftës’

para 11 muajve - Opozita

TROPOJE – Arrestimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në Francë ka sjellë pakënaqësi dhe reagime nga përfaqësues politikë dhe personazhe të njohur në Shqipëri dhe Kosovë....

Tërmkolli: Arrestimi i Haradinajt goditje ndaj shtetit

para 11 muajve - KosovaPress

“Sot po flasim për një çështje shumë të rëndësishme sepse arrestimi i Ramush Haradinajt nuk është thjeshtë goditje ndaj një personaliteti, është goditje ndaj shtetit është lojë e rrezikshme me shtetin...

Mustafa: Po punojmë maksimalisht për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - OraInfo

Kryeminsitri i vendit Isa Mustafa ka thënë se institucionet e vendit janë duke punuar maksimalisht që Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj i cili është arrestuar nga autoritetet franceze, të kthehet sa më...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

para 11 muajve - OraInfo

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt, ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së në lidhje me rastin Haradinaj. Ai tha se...

“Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun me Kosovën”

para 11 muajve - RTV 21

Hoxhaj ka thënë se MPJ është e informuar se çfarë po ndodhë me Haradinjan që nga momenti i arrestimit Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj u shpreh se ndalimi i Haradinajt ishte goditje për vendin....

Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - 24 ore

Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar sot autoriteteve franceze kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit kosovar, Ramush Hardinaj. Mediat serbe raportojnë se bashkë me kërkesën për ekstradim janë...

Kuvendi i Kosovës bën thirrje për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 10 janar 2017 – Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot në një seancë të jashtëzakonshme për të debatuar lidhur me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë, në bazë të  një...

Hoxhaj: Pavarësisht ndalimit të Haradinajt, Franca vazhdon të jetë shtet mik i Kosovës

para 11 muajve - Lajmi.net

Ministri i Punëve të jashtme, Enver Hoxhaj, ka raportuar sot në Kuvend për punën e Ministrisë së tij që nga dita kur është ndaluar kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. “Të mërkurën e kaluar diku 10-15...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

para 11 muajve - Koha.net

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt, ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së në lidhje me rastin Haradinaj. Ai tha se...

Kuvendi t seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn, Mustafa: S’ka asnjë arsye pse të qëndroj në burg

para 11 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Ashtu siç pritej, Kuvendi i Kosovës ka nisur sot një seancë të jastëzakonshme për arrestimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Shefi...

Nis seanca për Haradinajn, merr pjesë dhe Mustafa: Fletëarrestet serbe të pavlefshme, Haradinaj do lirohet

para 11 muajve - Koha Jone

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK-së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Ministri Hoxhaj tregon se çfarë është ndërmarrë deri tani për kthimin e Haradinajt

para 11 muajve - Indeks online

Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për ndalimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, Ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ka theksuar se të mërkurën e kaluar 10 ose 15 minuta pas...

Kocijançiq për Haradinajn: Çështja të zgjidhet mbi bazën e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë

para 11 muajve - Sovrani

Për arrestimin e ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Francë në bazë të një fletarresti të Serbisë, ka folur mbrëmë edhe Maja Kocijenaçiq, zëdhënësja e shefes për politikë të Jashtme të BE-së,...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë Haradinajn me një urdhër-arrest të paligjshëm

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - LajmiFundit

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj. Mësohet nga ‘Kurir’ se Ministria serbe e Drejtësisë ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Haradinaj në Francë. Bashkë me të, është dërguar dhe dokumentacioni...

Mustafa: Po punojmë maksimalisht për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryeminsitri i vendit Isa Mustafa ka thënë se institucionet e vendit janë duke punuar maksimalisht që Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj i cili është arrestuar nga autoritetet franceze, të kthehet sa më...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë në arrest, një personalitet si Haradinaj

para 11 muajve - Zeri

Kryeministrit i Kosovës, Isa Mustafa, në fjalën e tij, gjatë seancës se jashtëzakonshme që është thirrur për të diskutuar për arrestimin e Ramush Haradinajt, nga autoritetet franceze, ka thënë se Qeveria...

Hoxhaj: Haradinaj do të lirohet, kam biseduar me ministrin e Francës

para 11 muajve - Zeri

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në senacën e jashtëzakonshme që po mbahet për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, ka thënë se MPJ është angazhuar maksimalisht për lirimin e tij, raporton Zëri.info....

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Ministria e Drejtësisë në Serbi i ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt.  Lajmin e bën të ditur agjencia serbe “Tanjug”, që citon burime pranë kësaj ministrie. ...

Nis seanca për Ramush Haradinajn, merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

para 11 muajve - Sot News

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, ka prezantuar para deputetëve...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë një personalitet si Haradinaj në arrest

para 11 muajve - Syri

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Ja vendimi i Serbisë për rastin Haradinaj

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit, shkruan Kurir....

Mustafa: Shteti francez ta lirojë sa më parë Haradinajn!

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa konsideron se ndalimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Francë pas lëshimit të një fletarresti nga Serbia, është krejtësisht i padrejt. Mustafa, në seancën e jashtëzakonshme...

Mustafa: Fletë arrestet serbe janë të paligjshme, me tendenca për të krijuar tensione politike

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se shprehin shqetësimin për ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt në Francë. Ai ka thënë se flet arrestet e Serbisë janë politike dhe tendenca...

Kuvendi i Kosovës po debaton për Ramushin: ja kush po e quan të kotë seancën

para 11 muajve - Antpress

Kuvendi i Kosovës sot po mban një seancë të jashtëzakonshme, ku ligjvënësit po diskutojnë për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë një personalitet si Haradinaj në arrest

para 11 muajve - Zeri

Kryeministrit i Kosovës, Isa Mustafa, në fjalën e tij, gjatë seancës se jashtëzakonshme që është thirrur për të diskutuar për arrestimin e Ramush Haradinajt, nga autoritetet franceze, ka thënë se Qeveria...

Mustafa: Fletëarrestet serbe të pavlefshme, Haradinaj do lirohet

para 11 muajve - Shqiptarja

Isa Mustafa shpreh shqetësimin për arrestimin e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj mbi baza politike nga ana e Serbisë.  Gjatë seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, Mustafa tha se qeveria...

Mustafa: Fletarrestet e Serbisë, të pavlefshme, të paligjshme dhe të padrejta

para 11 muajve - Indeks online

Kryeminsitri i Kosovës, Isa Mustafa tha gjatë seancës së sotme të jashtëzakonshme se fletarrestim i lëshuar nga Serbia për Haradinajn u bë me pikëpamje krejtësisht politike, dhe se këto fletarreste janë...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

para 11 muajve - KosovaLive360

Ministria e Drejtësisë e Serbisë u ka dërguar sot organeve të drejtësisë në Francë kërkesën për ekstradimin e ish-liderit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe kryetarit të tashëm të Aleancës për Ardhmërinë...

Pal Lekaj: Kosovën nuk po e përkrahin më as vendet që e kanë përkrahë para pavarësisë

para 11 muajve - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj ka akuzuar ministren për Dialog, Edita Tahirin, pasi sipas tij, kjo e fundit nuk ia ka bërë me dije Bashkimit Evropian për fletëarrestet që i ka...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë një personalitet si Haradinaj në arrest

para 11 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

“Haradinaj”, Isa Mustafa: Jemi në kontakt me autoritetet franceze

para 11 muajve - 24 ore

Kuvendi i Kosovës po mban sot një seancë të posaçme mbi rastin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i arrestuar në Francë në bazë të një urdhër-arresti të Serbisë. Në fjalën e tij në këtë seancë, kryeministri...

Serbia e ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Illyria

Beograd, 10 janar 2017 – Serbia e ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit të Kosovës e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat...

Nis seanca për Haradinajn, merr pjesë dhe Mustafa

para 11 muajve - Koha Jone

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK-së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Protestë para ambasadës së Francës nesër në Shkup

para 11 muajve - Gazeta Express

Protestë qytetare nesër, e mërkurë 11 janar, do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

para 11 muajve - OraInfo

Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës...

Nis Debati për Arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - Kallxo

Seanca e jashtëzakonshme ku do të debatohet për arrestimin e Ramush Haradinajt nisi me leximin e pikave të asaj që mund të bëhet rezolutë. Pal Lekaj në seancën e jashtëzakonshme ku do të debatohet për...

Tërmkolli: Arrestimi i Haradinajt është goditje ndaj Kosovës

para 11 muajve - Lajm

Melihate Tërmkolli mendon se arrestimi i Ramush Haradinajt nuk është thjesht goditje ndaj një personaliteti por goditje ndaj Kosovës. “Të gjithë e dimë edhe Kosova edhe Serbia, Franca dhe Bashkimi Evropian...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

para 11 muajve - Zeri

Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

para 11 muajve - Albeu

Kuvendi i Kosovës po mban sot një seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Ndërkohë, shefi i Grupit parlamentar i...

Tërmkolli: Dialogu me Serbinë duhet të ndërpritet

para 11 muajve - Infokusi

Deputetja nga ana e Lidhjes Demokratike të Kosoves, Melihate Tërmkolli, ka kërkuar nga ana e Qeverisë së Kosovës që t’i ndërpres bisedimet me Serbinë. Ajo duke folur në seancën e jashtëzakonshme që po...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004....

Protestë para ambasadës së Francës në Shkup

para 11 muajve - Indeks online

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen...

Shkupi proteston nesër: Liri për Ramushin

para 11 muajve - Fol

Protestë kundër fyerjes dhe padrejtësisë do të mbahet nëse në Shkup, para Ambasadës së Francës. Këshilli organizativ, me moton “Protestohet sa nuk është bërë vonë” për nesër në ora 11:55 ka paralajmëruar protestën.

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Shenja

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Protestë para ambasadës së Francës në Shkup

para 11 muajve - Gazeta Express

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Albërija proteston para ambasadës serbe në New York, kërkon lirimin e Haradinajt (Foto/Video)

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Qindra shqiptarë kanë protestuar para ambasadës së Serbisë në New York. E gjithë kjo pas arrestimit të Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet në paraburgim...

Lekaj kërkon unifikim për arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamnetar të AAK-së Pal Lekaj në emër të 43 depuetetëve paraqiti kërkesën e parashtruar për seancën e jashtëzakonshme që po mbahet me rastin e arrestimit të ish-liderit të AAK-së Ramush...

Drejtpërdrejt: Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet për krime...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

para 11 muajve - KosovaPress

Siç raporton Tanjug kërkesa për ekstradim është përcjell edhe me dokumente me anë të cilat gjykata në Francë do të vendos për përmbushjen e kushteve për ekstradim  të Haradinajt në Serbi. Temat: Ekstradim Serbia

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

para 11 muajve - Zeri

Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Periskopi

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia dërgon kërkesën për ekstradim të Haradinajt në Serbi

para 11 muajve - Insajderi

Ministri serb i Drejtësisë ua ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Së bashku me kërkesën për ekstradim janë dërguar...

PROFIL: Ja kush francezka Rachel Lindon, avokatja që do mbrojë Ramushin

para 11 muajve - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi Ramush Haradinaj, i arrestuar gjashtë ditë më parë nga Interpol-i në Francë me urdhër-arrest të Serbisë ditën e nesërme pritet të dalë para gjyaktës në qytetin Mulhouse ku pritet të vendoset...

Nis seanca për Ramush Haradinajn - merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

para 11 muajve - Gazeta Express

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK’së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Lekaj: Mbatja në paraburgim i Haradinajt, i jep kohë Serbisë ta plotësojë dosjen kundër tij

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, në seacnën e jashtëzakonshme të thirrur për arrestimin e liderit të partisë së tij, Ramush Haradinaj, më 4 janar në Francë, ka thënë ndalimi i tij është...

Pal Lekaj: Ndalimi i Haradinajt i papranueshëm dhe pa bazë ligjore

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, duke arsyetuar thirrjen e seancës për ndalimin e kryetarit të kësaj partie, Ramush Haradinaj. Ai ka thënë se ndalimi i Haradinajt është i papranueshëm...

Lekaj kërkon unifikim për arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, në emër të 43 deputetëve paraqiti kërkesën e parashtruar për seancën e jashtëzakonshme që po mbahet me rastin e arrestimit të ish-liderit të AAK-së, Ramush...

Drejtpërdrejt: Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Zeri

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Lekaj: Mbatja në paraburgim i Haradinajt, i jep kohë Serbisë ta plotësojë dosjen kundër tij

para 11 muajve - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, në seacnën e jashtëzakonshme të thirrur për arrestimin e liderit të partisë së tij, Ramush Haradinaj, më 4 janar në Francë, ka thënë ndalimi i tij është...

Tërmkolli: Duhet koncept i ri i bisedimeve për normalizim të marrëdhënieve me Serbinë

para 11 muajve - Arbresh

Deputetja Melihate Tërmkolli ka thënë se fjalët për çështjen e drejtësisë janë përralla. “Të gjithë e dinë se ky rast është politikë dhe nuk ka të bëjë aspak me drejtësinë. Andaj unë nuk dua të besoj se...

Lekaj: Ndalimi i Haradinaj është i papranueshëm

para 11 muajve - RTV 21

Lekah ka thënë se ndalimi i Haradinaj është i papranueshëm Ka nisur  seanca e jashtëzakonshme në lidhje me mbajtjen nën arrest të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Me këtë rast, Pal Lekaj shef i grupit...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

para 11 muajve - Lajm

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së për lirimin e liderit të AAK-së. Ai tha se...

Nis seanca për Ramush Haradinajn- merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

para 11 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Nis seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Express

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK’së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Drejtëpërdrejt: Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Zeri

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Mustafa: Po angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

para 11 muajve - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha të martën para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë plotësisht të paligjshme, janë të padrejta dhe me tendenca të...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

para 11 muajve - Infokusi

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së për lirimin e liderit të AAK-së.  Ai tha se...

Shkupi sërish proteston për lirimin e Ramushit

para 11 muajve - Lajm

Një grup i qytetarëve shqiptarë në Maqedoni kanë paralajmëruar për nesër një protestë para ambasadës së Francës në Shkup, kundër vendimit për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Isa Mustafa merr pjesë në seancën për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Indeks online

Në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga Kryesia e Kuvendit për të diskutuar rreth ndalimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, po merr pjesë edhe kryeministri i vendit Isa Mustafa me një pjesë...

Seanca e jashtëzakonshme për Haradinajn (Drejtpërdrejt)

para 11 muajve - Indeks online

Mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë.

Hoxhaj: Asgjë nuk e kënaq Serbinë më shumë sesa prishja e raporteve të Kosovës me Francën

para 11 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtëm, Enver Hoxhaj ka thënë se  ndalimi i Haradinajt në Francë ka qënë goditje për të gjithë Kosovën. “ Kemi ofru përkrahje dhe garanci shtetrotre që ai të kthehet. Ua kemi shpjeguar...

Ramush Haradinaj mund të lirohet të enjten

para 11 muajve - TV Koha

Avokati i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt , Arianit Koci, ka thënë mund të lirohet me kusht të enjten, ditë kur edhe është caktuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj tij, gjë e cila nënkupton...

Mustafa: Po punojmë maksimalisht për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Infokusi

Kryeminsitri i vendit Isa Mustafa ka thënë se institucionet e vendit janë duke punuar maksimalisht që Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj i cili është arrestuar nga autoritetet franceze, të kthehet sa më...

Albërie Hadërgjonaj proteston para ambasadës serbe! Kërkon lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - GazetaBlic

Qindra shqiptarë kanë mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë në Nju Jork. Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëjë me kërkesën, që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Protestohet në Shkup për Ramushin

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarët sot...

Protestohet në Shkup për Ramushin

para 11 muajve - Aktuale

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen me...

Kjo është avokatja që do mbrojë Ramush Haradinajn në Francë

para 11 muajve - TV Koha

Avokatja franceze Rachel Lindon pritet të përfaqësojë liderin e AAk-së Ramush Haradinaj në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në qytetin Mulhouse të Francës. Avokati i Haradinaj ,...

Mustafa: Franca s’ka arsye ta mbajë Haradinajn me urdhërarrest të paligjshëm

para 11 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë-arrestet serbe...

Gjini: Kjo është shpresa jonë për seancën ndaj Haradinajt në Francë

para 11 muajve - Indeks online

Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj pritet që të enjten të del sërish para trupit gjykues francez ku edhe pritet që të merret verdikti përfundimtar...

Selimi: Nuk po kërkojmë amnisti, por mbrojtje nga shteti ynë

para 11 muajve - Sovrani

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se seanca e sotme Kuvendit duhet të mos jetë si plot tjera, me rezoluta e rekomandime. “Sikur të realizoheshin rezolutat dhe të ishin...

Albërie Hadërgjonaj kërkon lirimin e Ramush Haradinajt në New York

para 11 muajve - Arbresh

Këngëtarja e njohur Albërie Hadërgjonaj ka dalë bashkë më shumë bashkatdhetarë shqiptarë para ambasadës serbe dhe franceze për të kërkuar lirimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush...

Nis seanca për Ramush Haradinajn – merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

para 11 muajve - Tetova Sot

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK’së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Protestë para ambasadës së Francës nesër në Shkup

para 11 muajve - Infokusi

Protestë qytetare nesër, e mërkurë 11 janar, do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Drejtpërdrejt: Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Infokusi

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet për krime...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

para 11 muajve - Lajm

Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës...

Hoxha: Ndalimi i Haradinajt, shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut

para 11 muajve - Fakti Ditor

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se ndalimi i dytë i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, paraqet shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut. Hoxha tha se fletarresti i lëshuar nga Serbia...

Lekaj: Mbatja në paraburgim i Haradinajt, i jep kohë Serbisë ta plotësojë dosjen kundër tij

para 11 muajve - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, në seacnën e jashtëzakonshme të thirrur për arrestimin e liderit të partisë së tij, Ramush Haradinaj, më 4 janar në Francë, ka thënë ndalimi i tij është...

Tërmkolli: Dialogu me Serbinë duhet të ndërpritet

para 11 muajve - Periskopi

Edhe deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka sugjeruar që të ndërpriten të gjitha bisedimet e Kosovës me Serbinë. Ajo duke folur në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet për arrestimin e liderit të...

Mustafa: Me arrestimin e Haradinajt po nxitet destabiliteti në rajon

para 11 muajve - Fol

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa deklaron se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë të paligjshme, të motivuara politikisht dhe me tendenca të qarta për të nxitur tensione...

Avokatja bukuroshe që do mbrojë Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Shqiptarja

PRISHTINE -Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave...

Nis seanca për Ramush Haradinajn – merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

para 11 muajve - Infokusi

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK’së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Lekaj: Ndalimi i Haradinajt nga autoritetet franceze me fletëarrest të Serbisë i papranueshëm

para 11 muajve - Arbresh

Në seancën e jashtëzakonshme lidhur me ndalimin e Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze, kryetari i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj ka shtruar një kërkesë në këtë seancë. Ai ka thënë se ndalimi...

Tërmkolli: Arrestimi i Haradinajt është goditje ndaj Kosovës

para 11 muajve - AlbPortali

Melihate Tërmkolli mendon se arrestimi i Ramush Haradinajt nuk është thjesht goditje ndaj një personaliteti por goditje ndaj Kosovës. Loading... “Të gjithë e dimë edhe Kosova edhe Serbia,...

Protestohet në Shkup për Ramushin

para 11 muajve - Tetova1

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen me...

Kosovë, Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Mustafa: Po punojmë maksimalisht për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Shenja

Kryeminsitri i vendit Isa Mustafa ka thënë se institucionet e vendit janë duke punuar maksimalisht që Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj i cili është arrestuar nga autoritetet franceze, të kthehet sa më...

Lista Serbe nuk merr pjesë në seancën e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Albeu

Kuvendi i Kosovës pritet të mbajë sot një seancë të jashtëzakonshme për ta nxjerrë një rezolutë kundër arrestimit të gjeneralit të UÇK-së, njëherësh kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj . Në këtë...

Hoxhaj: Haradinaj do të lirohet, kam biseduar me ministrin e Francës

para 11 muajve - Fol

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në senacën e jashtëzakonshme që po mbahet për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, ka thënë se MPJ është angazhuar maksimalisht për lirimin e tij, raporton Zëri.info....

Tërmkolli:Jemi duke pritur që Ligji të marr këmbët dhe t’i zgjedh problemet, shteti ka fuqinë ta kthej Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK’së, Melihat Tërmkolli në seancën e jashtëzakonshme ku po diskutohet për arrestimin në Francë të ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, njëherit...

Kosovë, Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - AlbPortali

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Hoxhaj: Haradinaj do të lirohet, kam biseduar me ministrin e Francës

para 11 muajve - AlbPortali

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në senacën e jashtëzakonshme që po mbahet për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, ka thënë se MPJ është angazhuar maksimalisht për lirimin e tij, raporton Zëri.info....

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Zeri

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Arrestimi i Haradinaj,kuvendi në seancë të jashtëzakonshme

para 11 muajve - Shqiptarja

Prishtinë- Kuvendi i Kosovës nis këtë të  martë, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me...

Hoxhaj: Jam i bindur se Haradinaj do të lirohet

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Në seancën e jashtëzakonshme që u mbajt për arrestimin e Ramush Haradinajt, ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj ka thënë se ministria që ai e drejton është e angazhuar në lidhje me rastin e Haradinajt Ministri...

Kjo është avokatja bukuroshe që do mbrojë Ramush Haradinajn në Francë (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Avokatja franceze Rachel Lindon pritet të përfaqësojë liderin e AAk-së Ramush Haradinaj në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në qytetin Mulhouse të Francës. Avokati i Haradinaj...

Hoxhaj thotë se Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

para 11 muajve - Periskopi

Ministri i Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së në lidhje me rastin Haradinaj. Ai tha se janë...

Hoxhaj: Ndalimi i Haradinajt ka qenë goditje për Kosovën- Serbia po rrezikon dialogun me Kosovën

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Jashtë Enver Hoxhaj në adresimin e tij para deputetëve lidhur me arrestimin e Ramush Haradinaj ka thënë se  ndalimi i ish kryeministrit dhe ish-komandantit të UCK-së Ramush Haradinaj ka qenë...

Hoxha: Ndalimi i Haradinajt shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut

para 11 muajve - KosovaPress

Hoxha tha se fletarresti i lëshuar nga Serbia për arrestimin e Haradinjt gjithashtu është edhe shkelje e të drejtës ndërkombëtare. Ajo tha se Ministria e Drejtësisë i ka ofruar prova  shtetin francez që...

Lista Serbe: S’marrim pjesë në seancën për Haradinajn

para 11 muajve - Indeks online

Kuvendi i Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të mbajë seancë të jashtëzakonshme për ta nxjerrë një rezolutë kundër arrestimit të gjeneralit të UÇK-së, njëherësh kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj....

Hoxhaj paralajmëron ndërprerje të dialogut me Serbinë

para 11 muajve - Sovrani

Minstri  i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj në fjalën e tij drejtuar deputetëve në seancën e Kuvendit ka pohuar se Kosova pas veprimeve të fundit të Serbisë do të marrë masa reciprociteti me...

Arrestimi i Haradinajt

para 11 muajve - ABC News

Kuvendi i Kosoves pritet të mbajë sot një seancë të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë Haradinanj në arrest

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Lexo

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

para 11 muajve - KosovaPress

Ai tha se janë në kontakt të vazhdueshëm me Qeverinë franceze për mundësuar që Haradinaj të lirohet sa më shpejt. Hoxhaj tha më tej se Serbia ka rikthyer logjikën e politikës së Millosheviqit. E për këtë...

Seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Politiko

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Kryeministri: Franca nuk ka arsyeje që ta mbajë Haradinajn në arrest

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Mustafa: Fletë arrestet me tendencë për të nxitur tensione e konflikte

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Mustafa: Do të angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

para 11 muajve - KosovaPress

“Qeveria e Republikës së Kosovës ka konsideruar dhe konsideron se flet arrestet serbe për qytetarët e Republikës së Kosovës janë plotësisht të paligjshme, janë të padrejta dhe me tendenca të qarta për...

Deputetja e LDK-së: Pas arrestimit të Haradinajt, ky duhet të jetë veprimi i Kosovës

para 11 muajve - Indeks online

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli thotë se arrestimi i gjeneralit të UÇK-së, njëherësh kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj është i papranueshëm për vendin tonë....

Seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit për Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Vizion Plus

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Kuvendi i Kosovës po debaton për Ramushin: ja kush po e quan të kotë seancën

para 11 muajve - Te Sheshi

Kuvendi i Kosovës sot po mban një seancë të jashtëzakonshme, ku ligjvënësit po diskutojnë për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

para 11 muajve - Shenja

Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës...

Kosovë, Kuvendi sot seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - BalkanWeb

Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë të martën seancën e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nga policia...

“Seancë për solidarizim me Haradinajn”

para 11 muajve - Sovrani

Ismet Beqiri, kryetar i Grupit Parlamentar të LDK-së tha se grupi që ai udhëheqë shpreh shqetësimin me rastin ndalimit të padrejtë të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Beqiri...

Albërie Hadërgjonaj kërkon lirimin e Ramush Haradinajt në New York

para 11 muajve - KosovaPress

Ajo në rrjetin social Instagram ka publikuar një fotografi në të cilën shihet e rrethuar me shumë shqiptarë të tjerë teksa protestojnë dhe kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt, ajo kësaj fotografie i ka...

Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e Haradinaj

para 11 muajve - Ora news

Sot Parlamenti i Kosovës do të mbajë seancën e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish- kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen...

Nis seanca për Ramush Haradinajn – merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK’së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Sot seanca e jashtëzakonshme, ç’do vendoset për Haradinajn

para 11 muajve - Koha Jone

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-­së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Fillon seanca e jashtëzakonshme për Ramush Haradinajn, rekomandimet në fund

para 11 muajve - Periskopi

Ka filluar seanca e jashtëzakonshme, ku po diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të shtunën nga...

Lekaj kërkon unifikim për arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas Lekajt  ndalimi i kryetarit të AAK-së është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit të Kosovës. Kosova sipas Lekajt  është shtet i papavarur dhe si të  tilla nuk kanë asnjë bazë ligjore. “Është i papranueshëm...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Flaka

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Lajm

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u bë me kërkesë...

Lekaj: Ndalimi i AAK’së është i papranueshëm dhe sulm i drejtpërdrejtë në lëvizjen e lirë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seanca e jashtëzakonshme për arrestimin në Francë të  ish-kryeminsitrit të Kosovës dhe liderit të AAK’së Ramush Haradinaj më urdhërarrest të Serbisë, shkruan Gazeta Monitor....

Protestohet në Shkup për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Protestë qytetare  do të  mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarëtdo të solidarizohen me figurën...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Gjini: Shpresojmë se në seancën gjyqësore, epilogu për Haradinaj do të jetë pozitiv

para 11 muajve - Sovrani

Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj pritet që të enjten të del sërish para trupit gjykues francez ku edhe pritet që të merret verdikti përfundimtar...

Protestohet në Shkup për Ramushin

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen me...

Protestohet në Shkup për Ramushin

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen me...

Arrestimi i Haradinajt, Kuvendi i Kosovës mblidhet sot në seancë të jashtëzakonshme

para 11 muajve - Syri

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancën e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e...

“Çdo debat që e tregon sentimentin e Kosovës ka peshën e vet”

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj pritet që të enjten të del sërish para trupit gjykues francez ku edhe pritet që të merret verdikti përfundimtar...

Sot seanca e jashtëzakonshme, çfarë do të vendoset për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Tema

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-­së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Almakos

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Kuvendi i Kosovës seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e Haradinaj

para 11 muajve - Opozita

Sot Parlamenti i Kosovës do të mbajë seancën e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish- kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen...

Sot mbahet seanca e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Klan Kosova

Sot Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të jashtëzakonshme parlamentare. Parlamenti do të diskutojë pikën e rendit të ditës në lidhje me mbajtjen në arrest në Francë, të Kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë...

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

para 11 muajve - Klan Kosova

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Indeks.mk

Ditën e sotme do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës...

Ramush Haradinaj pritet të lirohet këtë javë

para 11 muajve - Albeu

Ministria e Punëve të Jashtme e Francës bëri dje me dije se arrestimi i ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, nuk është bërë për shkaqe politike, ndërsa mbrojtja e tij shpreson se Haradinaj...

Albërie Hadërgjonaj proteston para ambasadës serbe! Kërkon lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Periskopi

Qindra shqiptarë kanë mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë në Nju Jork. Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëjë me kërkesën, që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Koha.net

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Kuvendi i Kosovës, seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Java News

Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë të martën seancën e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nga policia...

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

para 11 muajve - OraInfo

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

para 11 muajve - Lajmi.net

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim...

Tërmkolli tregon se cili duhet të jetë veprimi i Kosovës pas arrestimit të Haradinajt

para 11 muajve - Periskopi

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli thotë se arrestimi i gjeneralit të UÇK-së, njëherësh kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, është i papranueshëm për vendin tonë....

Tërmkolli tregon se cili duhet të jetë veprimi i Kosovës pas arrestimit të Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli thotë se arrestimi i gjeneralit të UÇK-së, njëherësh kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, është i papranueshëm për vendin tonë....

Arrestimi i Haradinajt, për ta tërhequr vëmendjen nga muri në veri dhe Specialja

para 11 muajve - Indeks online

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Teleskopi

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u bë me kërkesë...

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

para 11 muajve - Zeri

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Albeu

Ditën e sotme do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj , nga policia franceze . Vendimi për mbajtjen e...

Lista Serbe tregon a do të merr pjesë në senacën për Haradinajn

para 11 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të mbajë seancë të jashtëzakonshme për ta nxjerrë një rezolutë kundër arrestimit të gjeneralit të UÇK-së, njëherësh kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj....

Këta deputetë nuk do marrin pjesë në seancën për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të mbajë seancë të jashtëzakonshme për ta nxjerrë një rezolutë kundër arrestimit të gjeneralit të UÇK-së, njëherësh kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj....

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze....

Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Lajmi.net

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

A do të marrin pjesë deputetët serbë në seancën për Haradinajn?

para 11 muajve - Sovrani

Kuvendi i Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të mbajë seancë të jashtëzakonshme për ta nxjerrë një rezolutë kundër arrestimit të gjeneralit të UÇK-së, njëherësh kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj....

​Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - OraInfo

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - RTV 21

Seanca pritet të fillojë në ora 11:00 Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi...

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Express

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Kuvendi sot mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Indeks online

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

A do të lirohet Haradinaj këtë javë?

para 11 muajve - Arbresh

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Infokusi

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u bë me kërkesë...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Arrestimi i Haradinajt, për ta tërhequr vëmendjen nga muri në veri dhe Specialja

para 11 muajve - Periskopi

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Arbresh

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Lirimi i Haradinajt pritet të ndodhë brenda javës

para 11 muajve - Sovrani

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Insajderi

Kuvendi i Kosovës sot do të mbaj seancë të jashtëzakonshme, në të cilën do të ketë debat parlamentar në lidhje me mbajtjen në arrest në Francë të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush...

Sot, seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Periskopi

Ditën e sotme do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës...

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Haradinaj mund të lirohet të enjten. Me kusht derisa të vijë kërkesa për ekstradim

para 11 muajve - Flaka

Avokati i ish-kryeministrit të Kosovës dhe njëkohësisht udhëheqës i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se ky i fundit mund të lirohet me kusht gjatë ditës së enjte, ditë në...

Koci: Ja sa ditë ka në dispozicion Serbia për rastin Haradinaj

para 11 muajve - GazetaBlic

Avokat i kreut të AAK-së, Ariait Koci ka thënë se me kërkesë të ekipit mbrojtës, seanca do të mbahet të enjten në orën 11:00. Sipas tij, sskush që nuk e ka dhënë provimin e jurispodencës në Francë nuk...

“Ekstradimi i Haradinajt në Serbi mund të ndodhë, por është shkelje e së drejtës ndërkombëtare”

para 11 muajve - Klan Kosova

Sipas së drejtës penale ndërkomëbatre, nëse një shtet ka një fletarrest ndërkombëtar për një person, atëherë duhet që të veprojë në bazë të tij, thotë profesori Kolë Krasniqi. Krasniqi që është profesor...

Koci tregon se sa kohë ka në dispozicion Serbia për rastin Haradinaj

para 11 muajve - Koha.net

Arianit Koci, avokat mbrojtës i kreut të AAK-së Ramush Haradinaj që po mbahet në arrest në Francë me një urdhër të dërguar nga Serbia, më 2004. Ka thënë se me kërkesë të ekipit mbrojtës, seanca do të...

“Haradinajn e arrestoi neglizhenca jonë”

para 11 muajve - Koha.net

Arianit Koci, avokati i Ramush Haradinajt, thotë se lideri i AAK-së është ndalur në Francë për shkak të neglizhencës së palës së tij dhe institucioneve kosovare. Haradinaj u ndal ditë më parë në Francë...

“Ekstradimi i Haradinajt në Serbi mund të ndodhë, por është shkelje e së drejtës ndërkombëtare”

para 11 muajve - Indeks online

Sipas së drejtës penale ndërkomëbatre, nëse një shtet ka një fletarrest ndërkombëtar për një person, atëherë duhet që të veprojë në bazë të tij, thotë profesori Kolë Krasniqi. Krasniqi që është profesor...

Edhe Albërie Hadërgjonaj del në protestë

para 11 muajve - Indeks online

Këngëtara e njohur, Albërie Hadërgjonaj ka qenë pjesëmarrëse në protestën e organizuar në New York ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt. Sikurse personalitete të ndryshme edhe Albëria përmes një foto...

Këngëtarja që i’u bashkua protestës për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Klan Kosova

Protestës së një grupi të shqiptarëve në New York para Ambasadës së Serbisë i është bashkangjitur edhe këngëtarja e njohur, Albërie Hadergjonaj, transmeton Klan Kosova. Hadërgjonaj përmes një fotografije...

Një avokate franceze, simpatike, do mbrojë Haradinaj në gjyq

para 11 muajve - Koha Jone

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në këtë...

Njihuni me avokaten simpatike që do të mbrojë në Francë Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Mapo

Foto 1 nga 6 “Ligji në Francë nuk lejon që një avokat i huaj të mbrojë një person që gjykohet në këtë vend. Prandaj, Rachel Lindon do të jetë avokatja që do ta mbrojë zotin Haradinajn në seancën e së enjtes”,...

Albërie Hadërgjonaj në protestë për 'heroin' e shqiptarëve

para 11 muajve - Gazeta Express

Në protestën e organizuar para ambasadës serbe në Nju Jork, ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt ishte dhe një nga këngëtaret e njohura të skenës shqiptare. Albërie Hadërgjonaj ka postuar një fototo...

Koci: Deri më 16 janar, Haradinaj hiqet nga lista e Interpolit

para 11 muajve - Lajmi.net

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci gjatë një intervistë në InfoBox të RTV Dukagjinit e ka përjashtuar mundësinë e ekstradimit të kreut të AAK-së në shtetin e Serbisë, por shton se kjo e fundit mund...

Avokati Koci: Haradinaj do të hiqet nga lista e Interpol’it brenda ditësh

para 11 muajve - OraInfo

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, e ka përjashtuar mundësinë e ekstradimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në shtetin e Serbisë, por ka shtuar se kjo e fundit mund ta zvarrisë procesin,...

Koci: Deri më 16 janar, Haradinaj hiqet nga lista e INTERPOL-it

para 11 muajve - GazetaBlic

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, e ka përjashtuar mundësinë e ekstradimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në shtetin e Serbisë, por ka shtuar se kjo e fundit mund ta zvarrisë procesin,...

Koci: Deri më 16 janar, Haradinaj hiqet nga lista e INTERPOL-it

para 11 muajve - Zeri

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, e ka përjashtuar mundësinë e ekstradimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në shtetin e Serbisë, por ka shtuar se kjo e fundit mund ta zvarrisë procesin,...

Avokati Koci: Haradinaj do të hiqet nga lista e Interpol'it brenda ditësh

para 11 muajve - Gazeta Express

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, e ka përjashtuar mundësinë e ekstradimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në shtetin e Serbisë, por ka shtuar se kjo e fundit mund ta zvarrisë procesin,...

FOTOT/ Njihuni me avokaten simpatike që do të mbrojë në Francë Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Opinion

Në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në qytetin Mulhouse të Francës, lideri i AAk-së Ramush Haradinaj nuk ka të drejtë të mbrohet nga avokati i tij, Arianit Koci, por nga një avokate...

Koci: Deri më 16 janar, Haradinaj hiqet nga lista e Interpolit

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci gjatë një intervistë në InfoBox të RTV Dukagjinit e ka përjashtuar mundësinë e ekstradimit të kreut të AAK-së në shtetin...

Kush është avokatja bukuroshe që do mbrojë Ramush Haradinajn në Francë

para 11 muajve - BalkanWeb

Në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në qytetin Mulhouse të Francës, lideri i AAk-së Ramush Haradinaj nuk ka të drejtë të mbrohet nga avokati i tij, Arianit Koci, por nga një avokate...

Koci: “Haradinajn e ka arrestuar neglizhenca jonë”

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 9 janar 2017 – Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, ka thënë se lideri i AAK-së është ndaluar në Francë për shkak të neglizhencës së vet dhe të institucioneve të Kosovës. Sipas tij, urdhër...

Ja kush është avokatja franceze që do të mbrojë Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Zhurnal

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

LSHB organizon protestë në Tiranë për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - GazetaBlic

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar – Dega Tiranë, të Enjten në ora 11:00 do të organizoj një protestë paqësore në Tiranë përball Ambasadës franceze, për të kundërshtuar ndalimin e gjeneralit të UÇK-së, Ramush...

Më 11 janar protestë gjithëpopullore për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Klan Kosova

Protesta e radhës do të mbahet më 11 janar dhe do të jetë gjithëpopullore ku do të kërkohet lirimi i Haradinaj, transmeton Klan Kosova. Motoja e kësaj proteste do të jetë “Haradinaj është Kosova”, si dhe...

Kjo është avokatja që do ta mbrojë liderin e AAK-së, në Francë

para 11 muajve - Iliria News

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Ja kush është avokatja franceze që do të mbrojë Ramush Haradinajn (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Duke qene se Ramush Haradinajn , nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci , në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak...

Protestë gjithëpopullore për Haradinajn më 11 janar

para 11 muajve - Tetova Sot

Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

“Haradinajn e arrestoi neglizhenca jonë”

para 11 muajve - Periskopi

Arianit Koci, avokati i Ramush Haradinajt, thotë se lideri i AAK-së është ndalur në Francë për shkak të neglizhencës së palës së tij dhe institucioneve kosovare. Haradinaj u ndal ditë më parë në Francë...

Koci tregon se sa kohë ka në dispozicion Serbia për rastin Haradinaj

para 11 muajve - Periskopi

Arianit Koci, avokat mbrojtës i kreut të AAK-së Ramush Haradinaj që po mbahet në arrest në Francë me një urdhër të dërguar nga Serbia, më 2004. Ka thënë se me kërkesë të ekipit mbrojtës, seanca do...

“Ekstradimi i Haradinajt në Serbi mund të ndodhë, por është shkelje e së drejtës ndërkombëtare”

para 11 muajve - Periskopi

Sipas së drejtës penale ndërkomëbatre, nëse një shtet ka një fletarrest ndërkombëtar për një person, atëherë duhet që të veprojë në bazë të tij, thotë profesori Kolë Krasniqi. Krasniqi që është profesor...

FOTO/ Albërie Hadërgjonaj del në protestë në SHBA!

para 11 muajve - Syri

Qindra shqiptarë kanë mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë në Nju Jork. Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëjë me kërkesën, që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

FOTO/ Ja kush është avokatja franceze që do të mbrojë Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Syri

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Kuvendi i Kosovës, neser seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

para 11 muajve - Flaka

Të martën, Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë një seancë të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për arrestimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës...

​Protestë gjithë popullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - RTV 21

Protesta do të mbahet në disa qytete të Kosovës Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia...

Haradinaj do të mbrohet në Francë nga kjo avokate

para 11 muajve - Standard

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Haradinaj mund të lirohet të enjten. Me kusht derisa të vijë kërkesa për ekstradim

para 11 muajve - AlbPortali

Avokati i ish-kryeministrit të Kosovës dhe njëkohësisht udhëheqës i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se ky i fundit mund të lirohet me kusht gjatë ditës së enjte, ditë në...

Protestë gjithë popullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Zeri

Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

FOTOT/ Avokatja bukuroshe që do të mbrojë Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Gazeta Tema

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Protestë gjithëpopullore për Haradinajn më 11 janar

para 11 muajve - Gazeta Express

​Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

Protestë gjithë popullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Lajmi.net

Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

Haradinaj do të mbrohet në Francë nga kjo avokate

para 11 muajve - OraInfo

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

FOTOLAJM/ Ja kush është avokatja që do të mbrojë Haradinaj

para 11 muajve - Panorama

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Protestë gjithë popullore për Haradinajn më 11 janar

para 11 muajve - Gazeta Express

​Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

Ramush Haradinajt i përsëritet historia e një Rezolute në Kuvend

para 11 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet të martën në seancë të jashtëzakonshme. Tema e debatit do të jetë e njejtë sikur më 18 qershor 2015, ndalimi i kreut të AAK-së Ramush Haradinaj nga policia e një vendi...

AAK, akuzon Qeverinë se nuk po bënë asgjë për lirimin e Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Indeks online

Qeveria e Kosovës dhe institucionet përgjegjëse nuk janë duke bërë sa duhet për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj nga burgu i  Francës, ka thënë Sekretari organizativ i Aleancës për Ardhmërinë...

Albërie Hadërgjonaj del në protestë: Lirojeni Ramush Haradinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Në New York, një grup i shqiptarëve ka mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë.  Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëj me kërkesën që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Haradinaj do të mbrohet në Francë nga kjo avokate

para 11 muajve - Gazeta Express

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Protestë gjithë popullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze...

Protestë gjithë popullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - OraInfo

Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

Në Tiranë protestohet për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Arbresh

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar, dega Tiranë, të enjten do të organizojë protestë paqësore në Tiranë përball Ambasadës franceze, për të kundërshtuar ndalimin e gjeneralit të UÇK-së, Ramush Haradinaj nga...

Avokatja franceze që do ta mbrojë Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Arbresh

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Haradinaj mund të lirohet të enjten. Me kusht derisa të vijë kërkesa për ekstradim

para 11 muajve - Fakti Ditor

Avokati i ish-kryeministrit të Kosovës dhe njëkohësisht udhëheqës i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se ky i fundit mund të lirohet me kusht gjatë ditës së enjte, ditë në...

Koci: Deri më 16 janar, Haradinaj hiqet nga lista e INTERPOL-it

para 11 muajve - Periskopi

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, e ka përjashtuar mundësinë e ekstradimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në shtetin e Serbisë, por ka shtuar se kjo e fundit mund ta zvarrisë procesin,...

Albërie Hadërgjonaj del në protestë në SHBA!

para 11 muajve - Tetova Sot

indra shqiptarë kanë mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë në Nju Jork. Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëjë me kërkesën, që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet në...

Protestë gjithë popullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - GazetaBlic

Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

Kjo është avokatja që do ta mbrojë Haradinajn në Francë

para 11 muajve - GazetaBlic

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Kjo është avokatja që do ta mbrojë Haradinajn në Francë

para 11 muajve - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin...

Arrestimi i Haradinaj, Europa po krijon sherrin në Ballkan

para 11 muajve - InfoShqip

Arrestimi në Francë i ish-kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, një prej heronjëve kryesor kosovar për çlirimin nga forcat serbe, ka rikthyer në Ballkan klimën e tensioneve. Gjatë tre...

Albërie Hadërgjonaj del në protestë: Lirojeni Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Lajmi.net

Në New York, një grup i shqiptarëve ka mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë. Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëj me kërkesën që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Kjo është avokatja që do ta mbrojë Haradinajn në Francë

para 11 muajve - Indeks online

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Albërie Hadërgjonaj del në protestë: Lirojeni Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Arbresh

Në New York, një grup i shqiptarëve ka mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë.  Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëj me kërkesën që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Në Tiranë protestohet për lirimin e Haradinjat

para 11 muajve - 10minuta

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar, dega Tiranë, të enjten do të organizojë protestë paqësore në Tiranë përball Ambasadës franceze, për të kundërshtuar ndalimin e gjeneralit të UÇK-së, Ramush Haradinaj nga...

Kjo është avokatja që do ta mbrojë Haradinajn në Francë

para 11 muajve - Zeri

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Albërie Hadërgjonaj në protestë për ‘heroin’ e shqiptarëve

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Në protestën e organizuar para ambasadës serbe në Nju Jork, ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt ishte dhe një nga këngëtaret e njohura të skenës shqiptare. Albërie Hadërgjonaj ka postuar një fototo...

LSHB organizon protestë në Tiranë për lirimin e Ramush Haradinaj

para 11 muajve - Tetova Sot

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar – Dega Tiranë, të Enjten në ora 11:00 do të organizoj një protestë paqësore në Tiranë përball Ambasadës franceze, për të kundërshtuar ndalimin e gjeneralit të UÇK-së, Ramush...

Albërie Hadërgjonaj del në protestë: Lirojeni Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Tetova1

Në New York, një grup i shqiptarëve ka mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë. Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëj me kërkesën që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Avokati Koci: Haradinaj do të hiqet nga lista e Interpol’it brenda ditësh

para 11 muajve - Sovrani

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, e ka përjashtuar mundësinë e ekstradimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në shtetin e Serbisë, por ka shtuar se kjo e fundit mund ta zvarrisë procesin,...

Koci: Haradinaj do të hiqet nga lista e Interpol’it brenda ditësh

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, e ka përjashtuar mundësinë e ekstradimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në shtetin e Serbisë, por ka shtuar se kjo e fundit mund ta zvarrisë procesin,...

Protestë gjithëpopullore për Haradinajn më 11 janar

para 11 muajve - Fakti Ditor

09/01/2017 Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të...

Ja kush është avokatja që do të mbrojë Haradinaj

para 11 muajve - Opozita

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Fotolajm/ Kjo është avokatja simpatike që do mbrojë Haradinajn në Francë

para 11 muajve - Lexo

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Protestë në New York për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Ashtu siç ishte paralajmëruar, shqiptarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë duke protestuar në Nju Jork, në mbështetje të kryetarit të arrestuar të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protesta për momentin...

FOTO/ Haradinaj do të mbrohet në Francë nga kjo avokate

para 11 muajve - Java News

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

FOTO/ Ja kush është avokatja që do të mbrojë Haradinaj

para 11 muajve - LajmiFundit

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Haradinaj do të mbrohet në Francë nga kjo avokate

para 11 muajve - Tetova Sot

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Protestë gjithë popullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Infokusi

Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

​Protestë gjithë popullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Arbresh

Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

Proteston Albërie Hadërgjonaj… Ja heroi i saj

para 11 muajve - Blitz

Prej disa ditësh artistë dhe personazhe të njohur janë bashkuar duke bërë thirrje për lirimin e, Ramush Haradinajt. Pak minuta më parë, Albërie Hadërgjonaj ka postuar në rrjetet sociale një foto të disa...

Çka thotë avokati i Haradinajt për mundësinë e lirimit të tij

para 11 muajve - Koha.net

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, të enjten do të dalë para gjykatës, e cila do të marrë vendim për ose kundër lirimit të tij. Avokati i Haradinajt, Arianit Koci, ka bërë të...

FOTO Ja kush është avokatja franceze që do të mbrojë Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Shkurt Shqip

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Në Tiranë protestohet për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Periskopi

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar, dega Tiranë, të enjten do të organizojë protestë paqësore në Tiranë përball Ambasadës franceze, për të kundërshtuar ndalimin e gjeneralit të UÇK-së, Ramush Haradinaj nga...

Protestë gjithë popullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

Në Tiranë protestohet për lirimin e Haradinjat

para 11 muajve - KosovaPress

“Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar, Dega Tiranë, më 12 janar (e enjte), në ora 11:00 ORGANIZON: PROTESTË PAQËSORE, Përball Ambasadës së Francës në Tiranë, rruga “Skenderbeu”, për lirimin e gjeneralit të...

Ramush Haradinajt i përsëritet historia e një Rezolute në Kuvend

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet të martën në seancë të jashtëzakonshme. Tema e debatit do të jetë e njejtë sikur më 18 qershor 2015, ndalimi i kreut të AAK-së Ramush Haradinaj nga policia e një vendi...

Avokatja që do ta mbrojë Haradinajn në Francë

para 11 muajve - Insajderi

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Të mërkurën protestohet në Pejë kundër arrestimit të Hradinajt

para 11 muajve - Tetova Sot

Dega e AAK-së në Pejë njofton se të mërkurën do të organizohet një protest gjithëpopullore në përkrahje të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj. “Protesta organizohet të mërkurën në orën 11:55 në sheshin...

Haradinaj do të mbrohet në Francë nga kjo avokate

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Kjo është avokatja që do ta mbrojë Haradinajn në Francë

para 11 muajve - Periskopi

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Deklaron Franca: Mbështesim Kosovën, jemi nga vendet e para që e njohëm

para 11 muajve - Illyria

Por shton se gjykatat janë pavarura dhe se vendimi i tyre nuk varet nga qeveria Më poshtë mund ta lexoni të plotë deklaratën e Ministrisë së Jashtme të Francës. Kosovë – Arrestimi i z. Ramush Haradinaj...

Kjo është avokatja që do ta mbrojë Haradinajn në Francë

para 11 muajve - Sovrani

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Protestë gjithë popullore për lirimin e Haradinajt

para 11 muajve - Periskopi

Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

Koci nuk mund ta mbrojë Haradinajn në Francë, ja kush është avokatja

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në...

Protestë në New York për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - Periskopi

Ashtu siç ishte paralajmëruar, shqiptarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë duke protestuar në Nju Jork, në mbështetje të kryetarit të arrestuar të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protesta për momentin...

Ministria e Jashtme e Francës: Ky është qëndrimi ynë për Ramush Haradinaj

para 11 muajve - LajmiFundit

Ministria e Jashtme e Francës ka reaguar në lidhje me arrestimin e Ramush Haradinaj, i cili u ndalua në Aeroportin Bale –Mulhouse më kërkesë të Serbisë të deponuar në Interpol dhe tani po mbahet atje me...

Çka thotë avokati i Haradinajt për mundësinë e lirimit të tij

para 11 muajve - Periskopi

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, të enjten do të dalë para gjykatës, e cila do të marrë vendim për ose kundër lirimit të tij. Avokati i Haradinajt, Arianit Koci, ka bërë...

Avokati i Haradinajt tregon për mundësinë e lirimit të tij

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, të enjten do të dalë para gjykatës, e cila do të marrë vendim për ose kundër lirimit të tij. Avokati i Haradinajt, Arianit Koci, ka bërë të...

Deklarata e plotë e MPJ-së së Francës për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Ministria e Jashtme e Francës e ka publikuar qëndrimin e saj rreth rastit të Ramush Haradinaj, i cili u arrestua në Aeroportin Bale –Mulhouse më kërkesë të Serbisë të deponuar në Interpol dhe tani po mbahet...

Të mërkurën në Pejë protestohet për Haradinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë do të organizojë protestë të mërkurën në përkrahje të ish-Komandantit të UÇK-së dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Në njoftimin e AAK-së për media,...

Të mërkurën protestohet në Pejë

para 11 muajve - GazetaBlic

Dega e AAK-së në Pejë njofton se të mërkurën do të organizohet një protest gjithëpopullore në përkrahje të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj. “Protesta organizohet të mërkurën në orën 11 e 55 në sheshin...

Këto janë problemet kryesore me arrestimin e Haradinajt në Francë

para 11 muajve - GazetaBlic

Arrestimi i Ramush Haradinajt në Francë ka krijuar një situatë të komplikuar, si në aspektin politik ashtu edhe në atë juridik. Klan Kosova mëson se çështja më problematike në gjithë këtë situatë është...

Nesër seanca e jashtëzakonshme për Ramush Haradinajn

para 11 muajve - GazetaBlic

Pas kërkesës së deputetëve Kuvendi i Kosovës të martën do të mbajë seancë të jashtëzakonshme për Ramush Haradinajn. Parlamenti do të diskutojë pikën e rendit të ditës në lidhje me mbajtjen në arrest në...

Nesër seancë e jashtëzakonshme për arrestimin e Haradinajt

para 11 muajve - GazetaBlic

Nesër do të mbahet seancë ku do të diksutohet për arrestimin e kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të shtunën nga Kryesia e Kuvendit. Ramush...

Lekaj: Haradinaj të lirohet pa kusht, ndalimi i tij në Francë u montua nga Beogradi dhe disa shqipfolës!

para 11 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj konsideron se kreu i kësaj partie Ramush Haradinaj, duhet të lirohet pa kusht nga Gjykata e Apelit në Francë dhe jo me kusht, ashtu siç parasheh të ndodh...

Koci: Të enjtën lirohet me kusht, Haradinaj!

para 11 muajve - GazetaBlic

Arianit Koci, avokat i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, tha për “Gazeta Blic” se të enjtën mund të lirohet me kusht lideri i AAK-së, në ditën kur edhe është caktuar të mbahet seanca gjyqësore...

Ç'duhet të mësojmë nga arrestimi i fundit i Ramush Haradinajt

para 11 muajve - Shqiptarja

Ramush Haradinaj do të na kthehet shpejt në Kosovë dhe do të na kthehet krenar e heroik si gjithmonë. Por, arrestimi i Ramush Haradinajt prej Gjykatës franceze mbas lëvizjes së lirë në vendet e mëdha të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK