http://kariera.mk

Pas dyerve të mbyllura/Skenari i Bashës për të mos hyrë në zgjedhje, nesër aleatët e PD takim me Vlahutin. Pritet dhe një takim Bashës

më 1.2017 - Gazeta Tema

Lulzim Basha, kryetari i opozitës, përtej deklaratave publike që dha pas takimit me krerët e partive parlamentare dhe joparlamentare aleate në opozitë, duket se qëllim të vërtetë ka shtyrjen pafund të...

Basha flet për zgjedhjet: Duam votim dhe numërim elektronik

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Partitë e opozitës me në krye Partinë Demokratike kanë publikuar këtë të mërkurë qëndrimin e tyre për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, për të cilat, siç tha...

Çfarë diskutoi sot Basha me aleatët, Nard Ndoka zbulon detaje

më 1.2017 - Gazeta Express

Kreu i PD-së, Lulzim Basha sot zhvilloi një takim me aleatët në kuadër të zgjedhjeve të këtij viti. Nard Ndoka zbulon detaje nga takimi. Takimi i kryetarve të partive parlamentare të opozitës sot, një...

Ndoka rrëfen takimin e aleatëve me Bashën: Bojkot nëse s’polotësohen këto kushte

më 1.2017 - Panorama

Deputeti demokristian, Nard Ndoka ka rrëfyer ditën e sotme takimit që PD-ja mbajti me aleatët për të përcaktuar platformën e unifikuar politike në vazhdim. Kështu, sipas Ndokës, opozita do të bojkotojë...

Opozita e bashkuar /Nard Ndoka sqaron: Ja platforma jonë për zgjedhjet e qershorit

më 1.2017 - Syri

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, pas takimit të përbashkët të lidërve të partive opozitare, tha se qëllimi i këtij takimi është zhvillimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Me anë të një postimi...

Skenari i Bashës për të mos hyrë në zgjedhje

më 1.2017 - Lexo

Lulzim Basha, kryetari i opozitës, përtej deklaratave publike që dha pas takimit me krerët e partive parlamentare dhe joparlamentare aleate në opozitë, duket se qëllim të vërtetë ka shtyrjen pafund të...

Opozita kërcënon me bojkot të Kuvendit: 5 kushtet tona për të hyrë në zgjedhje

më 1.2017 - Java News

JAVANEWS/ A po përgatitet PD sëbashku me aleatët e saj që të bojkotojnë Kuvendin dhe të mos hynë në zgjedhje, duke gjetur si shkak Reformën Zgjedhore? Javanews, nga burime konfidenciale brenda takimit...

Basha për zgjedhjet: Duam votim dhe numërim elektronik

më 1.2017 - Klan Kosova

Partitë e opozitës me në krye Partinë Demokratike kanë publikuar këtë të mërkurë qëndrimin e tyre për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, për të cilat, siç tha Lulzim Basha, duhet të vendosë vullneti qytetar...

Duka: Në zgjedhjet e ardhshme duam numërim elektronik

më 1.2017 - Koha Jone

Me anë të një statusi nga profili i tij në Facebook, kryetari i PAA-së, Agron Duka, ka përshëndetur nismën më të fundit të opozitës së bashkuar. “Të gjithë të bashkuar për platformën e përbashkët politike....

Opozita e bashkuar/ Duka: Në zgjedhjet e ardhshme duam numërim elektronik

më 1.2017 - Mapo

Me anë të një statusi nga profili i tij në Facebook, kryetari i PAA-së, Agron Duka, ka përshëndetur nismën më të fundit të opozitës së bashkuar. “Të gjithë të bashkuar për platformën e përbashkët politike....

Opozita e bashkuar /Nard Ndoka sqaron: Ja platforma jonë për zgjedhjet e qershorit

më 1.2017 - Opozita

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, pas takimit të përbashkët të lidërve të partive opozitare, tha se qëllimi i këtij takimi është zhvillimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Me anë të një postimi...

Opozita e bashkuar/ Basha: Në këto zgjedhje s’mund të vendosin kriminelët por qytetarët

më 1.2017 - Zhurnal

PD është pro çdo varianti që u jep pushtet qytetarëve, përfshi listat e hapura, sistemin maxhoritar, madje edhe zgjedhjen e kandidaturave për deputetë me votim nga anëtarët Qëndrimi i unifikuar i opozitës,...

Basha: Opozita e bashkuar, platformë për zgjedhjet

më 1.2017 - Top Channel

Partitë e opozitës me në krye Partinë Demokratike kanë publikuar këtë të mërkurë qëndrimin e tyre për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, për të cilat, siç tha Lulzim Basha, duhet të vendosë vullneti qytetar...

PD-LSI gjejnë gjuhën e përbashkët, kushtet që i vënë Ramës për zgjedhjet e 18 qershorit

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka quajtur një kërkesë kyçe dhe të patejkalueshme votimin elektronik në zgjedhjet e 18 qershorit. Ai tha se opozita do të kushtojë çdo qëndrim tjetër në Parlament...

Zgjedhjet e 18 qershorit, opozita këmbëngul në votimin dhe numërimin elektronik

më 1.2017 - RTSH

Opozita shqiptare duket se ka vendosur ta kthejë në “kalë beteje” votimin dhe numërimin elektronik në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Pas një takimi të mërkurën mes partive të opozitës në parlament,...

Opozita e bashkuar/ Basha: Në këto zgjedhje s’mund të vendosin kriminelët por qytetarët

më 1.2017 - Mapo

PD është pro çdo varianti që u jep pushtet qytetarëve, përfshi listat e hapura, sistemin maxhoritar, madje edhe zgjedhjen e kandidaturave për deputetë me votim nga anëtarët Qëndrimi i unifikuar i opozitës,...

Listat e hapura: falsiteti i një kërkese të LSI dhe një kujtesë për Ilir Metën në rolin e Vojo Kushit

më 1.2017 - Te Sheshi

Drejtimi i seancave parlametare me “qetësi dhe dashuri” është tipari dallues i kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, në krye të parlamentit të Shqipërisë.  Ka më shumë se tre vite i ulur në atë poltron të...

Basha: Opozita e bashkuar, platformë për zgjedhjet

më 1.2017 - Lajmi.net

Partitë e opozitës me në krye Partinë Demokratike kanë publikuar këtë të mërkurë qëndrimin e tyre për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, për të cilat, siç tha Lulzim Basha, duhet të vendosë vullneti qytetar...

Opozita bashkohet 5 muaj para zgjedhjeve, Basha: S’vendosin më kriminelët, por qytetarët

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Pesë muaj përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare partitë e opozitës, të drejtuara nga Partia Demokratike kanë paraqitur sot platformën e përbashkët politike. Kryeopozitari Lulzim Basha tha se...

Zgjedhjet, Basha kërkon të pamundurën e shpreson tek LSI: Kusht votimi elektronik, pro listave të hapura

më 1.2017 - Gazeta Tema

Lideri i opozitës Lulzim Basha është shprehur se votimi elektronik dhe zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë një kusht i patejkalueshëm për sfidën e ardhshme në qershor të këtij viti. Një deklarim të tillë...

Basha: Opozita e bashkuar, platformë për zgjedhjet

më 1.2017 - Portalb

Partitë e opozitës me në krye Partinë Demokratike kanë publikuar këtë të mërkurë qëndrimin e tyre për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, për të cilat, siç tha Lulzim Basha, duhet të vendosë vullneti qytetar...

Basha: Në këto zgjedhje do të vendosin qytetarët, jo kriminelët

më 1.2017 - Standard

Opozita parlamentare ka dalë me një platformë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Kreu i PD-së, Lulzim Basha, pas një takimi në selinë blu me aleatët, tha se në themel të kësaj platforme është qëndrimi...

Basha takon aleatët e partive të vogla

më 1.2017 - ABC News

Zgjedhjet e qershorit janë në rrezik për shkak të krimit dhe të korrupsionit -tha Lulzim Basha sot pas një takimi me aleatët e tij të partive të vogla. Sipas tij, në këto zgjedhje nuk mund të vendosin kriminelët, por qytetarët.

Platforma e opozitës, Basha: S’vendosin më kriminelët, por qytetarët

më 1.2017 - Almakos

Pesë muaj përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare partitë e opozitës, të drejtuara nga Partia Demokratike kanë paraqitur sot platformën e përbashkët politike. Kryeopozitari Lulzim Basha tha se...

Basha me aleatët: Zgjedhjet janë në rrezik. Këto janë kushtet tona për PS

më 1.2017 - Koha Jone

Opozita do të kushtëzojë qëndrimin e saj ndaj qeverisë deri në plotësimin e kërkesave për reformën zgjedhore.  Kushtet e PD u prezantuan sot nga kryetari i selisë blu, Lulëzim Basha gjatë një takimi me...

PD-LSI gjejnë gjuhën e përbashkët, ja kushtet që i vënë Ramës për zgjedhjet e 18 qershorit

më 1.2017 - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka quajtur një kërkesë kyçe dhe të patejkalueshme votimin elektronik në zgjedhjet e 18 qershorit. Ai tha se opozita do të kushtojë çdo qëndrim tjetër në Parlament...

PD kusht për 18 qershorin: Duam votim elektronik, ndryshe…

më 1.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka quajtur një kërkesë kyçe dhe të patejkalueshme votimin elektronik në zgjedhjet e 18 qershorit. Ai tha se opozita do të kushtojë çdo qëndrim tjetër në Parlament...

5 muaj para zgjedhjeve Basha bashkon opozitën: Nuk do lëmë të vendosin kriminelët por qytetarët. Çfarë kërkojmë

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur sot në një takim të gjithë krerët dhe përfaqësuesit e partive opozitare parlamentare ose jo për të unifikuar qëndrimin 5 muaj para zgjedhjeve parlamentare...

Basha:Votim elektronik kusht për zgjedhjet,PD pro listave të hapura

më 1.2017 - Shqiptarja

Lulzim Basha pas takimit me partitë aleate opozitare parlamentare dhe jo parlamentare ka deklaruar se Partia Demokratike do të kushtëzojë cdo veprim me votimin dhe numërimin elektronik. Basha tha se zgjedhjet...

Basha: Në këto zgjedhje do të vendosin qytetarët, jo kriminelët

më 1.2017 - Ora news

Opozita parlamentare ka dalë me një platformë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Kreu i PD-së, Lulzim Basha, pas një takimi në selinë blu me aleatët, tha se në themel të kësaj platforme është qëndrimi...

Bashkohet opozita, Basha pas takimit me aleatët: Ja qëndrimi ynë për zgjedhjet e qershorit

më 1.2017 - Sot News

Opozita e Bashkuar, e udhëhequr nga PD-ja, ka dalë në një qëndrim se zgjedhjet janë në rrezik si pasojë e krimit, shitje-blerjes së votës, si pasojë e varfërisë, si pasojë e kthimit të vendit në një parajsë...

Basha pas takimit me partitë opozitare në Parlament : Zgjedhjet janë në rrezik si pasojë e krimit

më 1.2017 - Sot News

Opozita e Bashkuar e udhëhequr nga PD-ja, ka dalë në një qëndrim se zgjedhjet janë në rrezik si pasojë e krimit, shitje-blerjes së votës, si pasojë e varfërisë, si pasojë e kthimit të vendit në një parajsë...

Opozita e Bashkuar, Basha: Zgjedhjet janë në rrezik nga krimi, blerja e votës e narko-trafiku

më 1.2017 - Syri

Opozita e Bashkuar e udhëhequr nga PD-ja, ka dalë në një qëndrim se zgjedhjet janë në rrezik si pasojë e krimit, shitje-blerjes së votës, si pasojë e varfërisë, si pasojë e kthimit të vendit në një parajsë...

Basha: Lista të hapura, sistem mazhoritar, votim elektronik dhe zgjedhje të lira

më 1.2017 - Illyria

PD është pro çdo varianti që u jep pushtet qytetarëve, përfshi listat e hapura, sistemin maxhoritar, madje edhe zgjedhjen e kandidaturave për deputetë me votim nga anëtarët Qëndrimi i unifikuar i opozitës,...

Opozita i vë kushte mazhorancës për zgjedhjet, bie era bojkot

më 1.2017 - Te Sheshi

Opozita shqiptare vendosi këtë të mërkurë që t’i diktojë mazhorancës një set kushtëzimesh – hartuar brenda një platorme të përbashkët siç e quajti Basha –  lidhur me zgjedhjet e afërta parlamentare që...

Basha: Votimi elektronik, kusht i patejkalueshëm (dhe një shkelje syri LSI-së për listat e hapura)

më 1.2017 - Java News

Lideri i opozitës Lulzim Basha është shprehur se votimi elektronik dhe zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë një kusht i tejkalueshëm për sfidën e ardhshme në qershor të këtij viti. I pyetur se për çfarë...

Basha: Zgjedhet 2017, me votim dhe numërim elektronik

më 1.2017 - Lexo

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur sot në një takim të gjithë krerët dhe përfaqësuesit e partive opozitare parlamentare ose jo për të unifikuar qëndrimin 5 muaj para zgjedhjeve parlamentare në vend....

Opozita me platformë – Basha: Në këto zgjedhje do të vendosin qytetarët, jo kriminelët

më 1.2017 - Arbresh

Opozita parlamentare ka dalë me një platformë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Kreu i PD-së, Lulzim Basha, pas një takimi në selinë blu me aleatët, tha se në themel të kësaj platforme është qëndrimi...

Basha: Zgjedhjet janë në rrezik nga krimi, blerja e votës e narko-trafiku

më 1.2017 - Opozita

Opozita e Bashkuar e udhëhequr nga PD-ja, ka dalë në një qëndrim se zgjedhjet janë në rrezik si pasojë e krimit, shitje-blerjes së votës, si pasojë e varfërisë, si pasojë e kthimit të vendit në një parajsë...

Kushti PD-së për 18 qershorin: Duam votim elektronik

më 1.2017 - 24 ore

Partitë e opozitës kanë zyrtarizuar sot qëndrimin e tyre për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. “Sot kemi mbajtur një takim të opozitës parlamentare, që vjen pas një koordinimi paraprak edhe me opozitën...

Opozita me platformë - Basha: Në këto zgjedhje do të vendosin qytetarët, jo kriminelët

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur sot në një takim të gjithë krerët dhe përfaqësuesit e partive opozitare parlamentare ose jo për të unifikuar qëndrimin 5 muaj para zgjedhjeve parlamentare në vend....

LSI bashkë me PD për votimin elektronik, KQZ: Aventurë

më 1.2017 - Zhurnal

Tiranë, 11 Janar - Situatë kaotike për reformën zgjedhore, ku LSI po përplaset me socialistët për disa çështje të rëndësishme në prag të shpalljes së koalicioneve të qershorit 2017. Dje PD dhe LSI janë...

LSI bashkë me PD për votimin elektronik, KQZ: Aventurë

më 1.2017 - Mapo

Situatë kaotike për reformën zgjedhore, ku LSI po përplaset me socialistët për disa çështje të rëndësishme në prag të shpalljes së koalicioneve të qershorit 2017. Dje PD dhe LSI janë afruar për votim elektronik,...

LSI, rikthim në 2009-ën: i kthehet “vesit” të bashkimit të votave me PD-në!

më 1.2017 - Te Sheshi

Pas batutave dhe qëndrimeve të ndryshme, tashmë PS dhe LSI kanë nisur gati periodikisht të votojnë ndryshe dhe kundër njëri-tjetrit. Pas Këshillit Bashkiak të Durrësit, mund të thuhet pa frikë se tashmë...

Mot me akull, politikë me ngrica

më 1.2017 - Antpress

Temperaturat e ulëta dhe ngricat që kanë përfshirë vendin po reflektohen edhe në politikë. Pesë muaj para mbajtjes së zgjedhjeve, partitë kryesore politike nuk kanë arritur të bien dakord për asnjë pikë...

Listat e hapura nuk janë zgjidhja!

më 1.2017 - Mapo

Nga Ervis Iljazaj * Me shumë gjasa, vendi do të shkojë në zgjedhjet parlamentare të ardhshme me këtë sistem zgjedhor. Edhe pse nuk e shprehin në mënyrë direkte, partive politike kryesore dhe liderëve të...

Përçahet koalicioni qeverisës, Rama i rrëzon Metës listat e hapura, LSI bashkohet me PD për votimin elektronik

më 1.2017 - Sot News

Reforma zgjedhore përçan koalicionin qeverisës. Pas debateve të shumta dhe tensioneve me reformën në drejtësi, një klimë e nxehtë politike parashikohet dhe për reformën zgjedhore. Dje janë dhënë sinjalet...

Reforma zgjedhore përfundon në dorë të ekspertëve, palët me propozime të ndara, anashkalohen sugjerimet e partive të vogla

më 1.2017 - Sot News

Është mbledhur dje pas shumë javësh Komisioni i Reformës Zgjedhore, komision i ngritur shumë muaj më parë, por që deri më sot nuk ka arritur asnjë produkt sa i përket ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. Partitë...

Petrit Vasili, kërkesë Ramës: Zgjedhjet parlamentare t'i monitorojë administrata Tramp

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Prononcohet Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, pas mbledhjes së Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore Petrit Vasili: Zgjedhjet 2017, t’i monitorojë administrata “Trump”, kjo eviton debatet...

Mediu: Votim elektronik ose të shtyhen zgjedhjet

më 1.2017 - Gazeta Express

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka mbështetur idenë e Partisë Demokratike për shtyrje të datës së zgjedhjeve. Mediu u shpreh se pa identifikim, votim dhe numërim elektronik është e pamundur që...

Mediu si PD: Votim elektronik ose të shtyhen zgjedhjet

më 1.2017 - Gazeta Express

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka mbështetur idenë e Partisë Demokratike për shtyrje të datës së zgjedhjeve. Mediu u shpreh se pa identifikim, votim dhe numërim elektronik është e pamundur që...

Mot me akull, politikë me ngrica

më 1.2017 - Koha Jone

Temperaturat e ulëta dhe ngricat që kanë përfshirë vendin po reflektohen edhe në politikë. Pesë muaj para mbajtjes së zgjedhjeve, partitë kryesore politike nuk kanë arritur të bien dakord për asnjë pikë...

Reforma zgjedhore/PD-LSI unifikojnë qëndrimet – votim e numërim elektronik në zgjedhjet e Qershorit

më 1.2017 - Gazeta 55

Partia Demokratike nënvizon rëndësinë e teknologjisë në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Pas mbledhjes së komisionit për reformën zgjedhore, bashkëkryetari demokrat i Komisionit, Oerd Bylykbashi...

Mediu si PD: Votim elektronik ose të shtyhen zgjedhjet

më 1.2017 - Koha Jone

I ftuar në emisionin “45 minuta” në Report Tv të gazetarit Denis Minga, kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka mbështetur idenë e Partisë Demokratike për shtyrje të datës së zgjedhjeve. Mediu u shpreh...

Mediu: Zgjedhjet të shtyhen, pro listave të hapura, votat nuk ja garantojmë dot shqiptarëve, jo më emigrantëve

më 1.2017 - Java News

I ftuar në emisionin “45 minuta” në Report Tv , kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka mbështetur idenë e Partisë Demokratike për shtyrje të datës së zgjedhjeve. Mediu u shpreh se pa identifikim, votim...

Mediu si PD: Votim elektronik ose të shtyhen zgjedhjet

më 1.2017 - Shqiptarja

I ftuar në emisionin “45 minuta” në Report Tv të gazetarit Denis Minga, kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka mbështetur idenë e Partisë Demokratike për shtyrje të datës së zgjedhjeve. Mediu u shpreh...

Mediu mbështet alibinë e PD-së: Votim elektronik, në të kundërt të shtyhen zgjedhjet

më 1.2017 - Lexo

I ftuar në emisionin “45 minuta” në Report Tv të gazetarit Denis Minga, kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka mbështetur idenë e Partisë Demokratike për shtyrje të datës së zgjedhjeve. Mediu u shpreh...

Reforma zgjedhore, ndasi të mëdha mes palëve

më 1.2017 - Top Channel

Pesë muaj para zgjedhjeve, Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore ende është në fazën fillestare të punës. Mbledhja e së martës me dyer të mbyllura, vetëm sa e rikonfirmoi këtë,  kur dy bashkëkryetarët...

Reforma zgjedhore, asgjë gati

më 1.2017 - Opinion

Pesë muaj para zgjedhjeve, Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore ende është në fazën fillestare të punës. Mbledhja e së martës me dyer të mbyllura, vetëm sa e rikonfirmoi këtë, kur dy bashkëkryetarët...

Petrit Vasili : Zgjedhjet t’i monitorojë administrata e re Presidentit Trump

më 1.2017 - Opinion

Mes PS dhe LSI duken se moti politik është më i akullt se sa moti i këtyre ditëve. Janë shumë çështje, sidomos Kodi Zgjedhor, e në veçanti “Listat e hapura” të cilat po e çojnë lokomotivën qeverisëse,...

Reforma Zgjedhore në Shqipëri, përplasen PS e LSI

më 1.2017 - GazetaBlic

Një ditë pas propozimit të bërë nga Lëvizja Socialiste për Integrim për aplikimin e listave të hapura në zgjedhje, socialistët janë shprehur kundër kësaj formule përmes bashkëkryetarit të komisionit të...

Reforma Zgjedhore në Shqipëri, përplasen PS e LSI

më 1.2017 - Klan Kosova

Një ditë pas propozimit të bërë nga Lëvizja Socialiste për Integrim për aplikimin e listave të hapura në zgjedhje, socialistët janë shprehur kundër kësaj formule përmes bashkëkryetarit të komisionit të...

Petrit Vasili : Zgjedhjet t’i monitorojë administrata e re Presidentit Trump

më 1.2017 - Koha Jone

Prononcimi i Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili pas mbledhjes së Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore Vasili, si shkoi mbledhja e komisionit për reformën zgjedhore? E rëndësishme...

Reforma zgjedhore përçan mazhorancën. PS kundër LSI për listat e hapura

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Bashkëkryetari socialist i komisionit të posaçëm të Reformës Zgjedhore  Taulant Balla ka dalë kundër propozimit të aleatit në qeveri, LSI-së sa i takon listave të hapura zgjedhore. Balla tha se nuk është...

Reforma Zgjedhore, PD kërkon teknologjinë

më 1.2017 - ABC News

Reforma zgjedhore pritet të nisë me çështjet për të cilat palët janë dakord, por është e qartë tashmë se për çështjet e rëndësishme forcat kryesore politike nuk bien dakord. LSI kërkon lista të hapura,...

Reforma zgjedhore në fazën fillestare të punës

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Pesë muaj para zgjedhjeve, Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore ende është në fazën fillestare të punës. Mbledhja e së martës me dyer të mbyllura, vetëm sa e rikonfirmoi këtë, kur dy bashkëkryetarët...

Ilir Meta kruan plagën e vjetër që i shkaktoi Rama në vitin 2008: Për listat e mbyllura u futëm në grevë urie

më 1.2017 - Syri

Duket se më në fund LSI-ja ka gjetur një “sebep” për ta vënë Ramën në shpatulla pas muri për një çështje, që ai është i fundit në politikën shqiptare që do ta pranonte. Nëpërmjet të “përhershmit” Petrit...

LSI në krah të PD për votim e numërim elektronik

më 1.2017 - Albeu

Opozita ka theksuar se futja e teknologjisë në zgjedhje, mbetet kusht i panegociueshem. Për herë të parë, të njëjtin krah ka mbajtur edhe Lëvizja Socialiste për Integrim, e cila ka qënë në mbështetje të...

LIBRA depoziton në Kuvend 7 propozime për reformën zgjedhore

më 1.2017 - Koha Jone

Përmes deputetes së saj Mimoza Hafizi, forca më e re politike në vend, LIBRA depozitoi sot pranë Komisionit të posaçëm parlamentar propozimet e saj për reformën zgjedhore. Në kuadër të parapërgatitjes...

Thellohet kriza PS-LSI, Balla: Nuk është momenti të flasim për lista të hapura! Vasili me ironi: Për ata që kanë memorie të vëmendshme ...!

më 1.2017 - Sot News

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka folur për mediat pas mbledhjes së Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore. Ndër të tjera, Vasili i është përgjigjur dhe PS për listat e hapura....

Vasili: Listat e hapura janë kërkuar nga LSI që në 2008-ën

më 1.2017 - Koha Jone

Z. Vasili, si shkoi mbledhja e komisionit për reformën zgjedhore? E rëndësishme është që Komisioni rifilloi, pra duhet të bëjmë të pamundurën të fitojmë mjaft kohë të humbur, pasi nuk e kemi kohën në dispozicion,...

PD-LSI bëhen bashkë, votim dhe numërim elektronik në zgjedhjet e 18 qershorit

më 1.2017 - Ora news

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, ndajnë qëndrim të përbashëkt përsa i përket teknologjisë në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Teksa bëshkryetari Demokrat i Komisionit Oerd...

Reforma zgjedhore, opozitë-mazhorancë pa konsensus, Balla: Ja pikat që na ndajnë

më 1.2017 - Gazeta Tema

Ende nuk është arritur një marrëveshje finale mes partive më të mëdha politike për reformën zgjedhore, megjithëse kanë mbetur pak më shumë se pesë muaj nga 18 qershori, dita e zgjedhjeve. Një ditë pas...

Vasili: Sistem zgjedhor me lista të hapura, e kërkojnë qytetarët që më 2008

më 1.2017 - Gazeta Express

Lëvizja Socialialiste për Integrim vijon të përsërisë mesazhin e saj për një sistem zgjedhor me lista të hapura, ku votuesit kanë më shumë peshë në përzgjedhjen e deputetëve të rinj. Ka qenë kreu i...

Kodi Zgjedhor përplas keq dy partitë e koalicionit, LSI i kujton PS-së grevën e urisë së 2008-es

më 1.2017 - Opinion

LSI ka bërë një listë me 7 ndryshime për Kodin Zgjedhor, mes tyre edhe listat e hapura të deputetëve. Sot reagoisocialisti Taulant Balla i cili hodhi poshtë kërkesën e LSI, me argumentin se s’ka kohë për...

LSI mbështet PD-në për votim e numërim elektronik

më 1.2017 - Vizion Plus

Komisioni i reformës zgjedhore edhe kete here, nuk ka pasur asnjë produkt konkret. Por nga pikëpamja politike, ai ka sjelle qëndrime interesante. Opozita ka theksuar se futja e teknologjisë ne zgjedhje...

Listat e hapura, nis beteja e radhës PS-LSI

më 1.2017 - Albeu

Ndërhyrja në Kodin Zgjedhor duket se do të jetë përplasja tjetër e radhës mes aleatëve qeverisës PS-LSI. Një ditë më parë, LSI kërkoi ndryshimin e Kodit Zgjedhor duke mundësuar votimin me lista të...

Listat e hapura/ PS kundër propozimit të LSI-së, Vasili i kujton Ballës grevën e 2008-ës…

më 1.2017 - Java News

Propozimi i Lëvizjes Socialiste për Integrim për listat e hapura nuk është mbështetur nga Partia Socialiste . Reagimi ka ardhur nga deputeti Taulant Balla, i cili në cilësinë e bashkëkryetarit të komisionit të posaçëm të Reformës

Reforma zgjedhore, opozitë-mazhorancë asnjë konsensus, Balla: Ja pikat që na ndajnë me PD-në

më 1.2017 - Gazeta Express

Në përfundim të mbledhjes së komisionit për Reformën Zgjedhore, deputeti demokrat Oerd Bylykbashi theksoi se opozita nuk do të lërë asnjë çështje themelore pa e diskutuar dhe garantuar në funksion të zgjedhjeve...

Reforma zgjedhore/ PS-LSI ‘përplasen’ për listat e hapura. Bylykbashi: Maxhoranca heq këmbën zvarrë

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANË- PS-LSI dy aleatët e koalicionit qeverisës nuk kanë të njëjtin qëndrim për listat e hapura. Sot deputeti Taulant Balla tha se është kundë çdo ndërhyrje në sistemin zgjedhor, ndërsa kreu i grupit...

Reforma/ Bylykbashi: Maxhoranca heq këmbën zvarrë. Balla: Pikat që na ndajnë nga dakordësia me PD

më 1.2017 - Koha Jone

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka folur sot në përfundim të mbledhjes së Komisionit parlamentar për reformën zgjedhore, duke theksuar se opozita nuk do të lërë asnjë çështje themelore pa e diskutuar...

Reforma Zgjedhore: Pse po hidhet poshtë sistemi spanjoll i Kaç Islamit?

më 1.2017 - Te Sheshi

Partitë politike në vend po kërkojnë të fusin sërish duart në sistemin zgjedhor vetëm 6 muaj para zgjedhjeve. Po pse nuk flet Kastriot Islami, autor i sistemit që kemi në fuqi, e që është bërë përgjegjës...

Balla kundër LSI për listat e hapura: Sistemi zgjedhor nuk ndryshon

më 1.2017 - Koha Jone

Partia Socialiste ka dalë kundër propozimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim për zhvillimin e zgjedhjeve të ardhshme me lista të hapura të kandidatëve për deputetët. Pas mbledhjes së Komisionit të Reformës...

Listat e hapura,Balla:Jo ndërhyrje në sistem, Vasili: Të flasë OSBE

më 1.2017 - Shqiptarja

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim ndajnë qëndrime të kundërta sa i takon listave të hapura në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.  Bashkëkryetari i komisionit të reformës zgjedhore,...

PS kundër listave të hapura: Sistemi është i ri. LSI: Vendos OSBE-ja

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Deputeti socialist Taulant Balla ka dalë kundër propozimit të aleatit në qeveri, LSI-së sa i takon listave të hapura zgjedhore. Balla tha se nuk është koha tani që të diskutohet kjo gjë pak muaj para zgjedhjeve...

LSI insiston: Sistem zgjedhor me lista të hapura

më 1.2017 - Lexo

Lëvizja Socialialiste për Integrim vijon të përsërisë mesazhin e saj për një sistem zgjedhor me lista të hapura, ku votuesit kanë më shumë peshë në përzgjedhjen e deputetëve të rinj. Ka qenë kreu i Grupit...

Listat e hapura, PS i mbyll derën LSI-së. Vasili i kujton Ballës grevën e urisë së 2008

më 1.2017 - Panorama

Një ditë pas propozimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim për një sistem zgjedhor me lista të hapura, ku votuesit kanë më shumë peshë në përzgjedhjen e deputetëve të rinj, ka ardhur edhe reagimi i Partisë...

Bylykbashi:Teknolgjia në votim është çështje thelbësore, do të zgjidhë një problem të madh

më 1.2017 - Sot News

Oerd Bylykbashi, bashkëkryetari I Komsionit për Reformën Zgjedhore ka deklaruar sot se opozita nuk do ta lejojë mazhorancën të lërë jashtë diskutimit për standartet e zgjedhjeve të qershorit, çështjet...

PS kundër listave të hapura: Sistemi është i ri. LSI: Vendos OSBE-ja

më 1.2017 - Almakos

Deputeti socialist Taulant Balla ka dalë kundër propozimit të aleatit në qeveri, LSI-së sa i takon listave të hapura zgjedhore. Balla tha se nuk është koha tani që të diskutohet kjo gjë pak muaj para zgjedhjeve...

Reforma zgjedhore, Bylykbashi: Maxhoranca heq këmbën zvarrë. Balla: Pikat që na ndajnë nga dakordësia me PD

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka folur sot në përfundim të mbledhjes së Komisionit parlamentar për reformën zgjedhore, duke theksuar se opozita nuk do të lërë asnjë çështje themelore pa e...

Reforma zgjedhore, Bylykbashi: Maxhoranca heq këmbën zvarrë, do bëjmë çmos që të garantohen standardet

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka folur sot në përfundim të mbledhjes së Komisionit parlamentar për reformën zgjedhore, duke theksuar se opozita nuk do të lërë asnjë çështje themelore pa e...

Bylykbashi: Përdorimi i teknologjisë në zgjedhje, çështje thelbësore për ne

më 1.2017 - Syri

Oerd Bylykbashi, bashkëkryetari I Komsionit për Reformë Zgjedhore ka deklaruar sot se opozita nuk do ta lejojë mazhorancën të lërë jashtë diskutimit për standartet e zgjedhjeve të qershorit, çështjet thelbësore...

Reforma zgjedhore, flasin Bylykbashi e Balla: Ja ku ndahen PS-PD

më 1.2017 - Lexo

Në përfundim të mbledhjes së komisionit për Reformën Zgjedhore, deputeti demokrat Oerd Bylykbashi theksoi se opozita nuk do të lërë asnjë çështje themelore pa e diskutuar dhe garantuar në funksion të zgjedhjeve...

Reforma zgjedhore, flasin Bylykbashi e Balla: Ja ku ndahet PS-PD

më 1.2017 - Lexo

Në përfundim të mbledhjes së komisionit për Reformën Zgjedhore, deputeti demokrat Oerd Bylykbashi theksoi se opozita nuk do të lërë asnjë çështje themelore pa e diskutuar dhe garantuar në funksion të zgjedhjeve...

Reforma zgjedhore, PS-LSI përplasen për listat e hapura

më 1.2017 - 24 ore

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim nuk kanë të njëjtin qëndrim për listat e hapura. Deputeti Taulant Balla tha sot se është kundër çdo ndërhyrje në sistemin zgjedhor. “ Mandati i këtij...

KOMISIONI/ Reforma zgjedhore, pikat ku ndahen PS dhe PD

më 1.2017 - Java News

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka folur sot në përfundim të mbledhjes së Komisionit parlamentar për reformën zgjedhore, duke theksuar se opozita nuk do të lërë asnjë çështje themelore pa e diskutuar...

Vasili: Dakort që administrata e re e SHBA-ve dhe BE-së të monitorojnë zgjedhjet

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Prononcimi i Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, z. Petrit Vasili pas mbledhjes së Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore  Vasili: Listat e hapura janë kërkuar nga LSI që në 2008-n Vasili:...

Listat e hapura, nis beteja e radhës PS-LSI

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Ndërhyrja në  Kodi Zgjedhor  duket se do të jetë përplasja tjetër e radhës mes aleatëve qeverisës PS-LSI. Një ditë më parë, LSI kërkoi ndryshimin e Kodit Z gjedhor duke mundësuar votimin me lista të hapura...

Bylykbashi: Maxhoranca heq këmbën zvarrë. Balla: Pikat që na ndajnë nga dakordësia me PD

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka folur sot në përfundim të mbledhjes së Komisionit parlamentar për reformën zgjedhore, duke theksuar se opozita nuk do të lërë asnjë çështje themelore pa e diskutuar...

LSI sfidon PS-PD, dorëzon në Kuvend 7 propozime për reformën zgjedhore, kërkon lista të hapura

më 1.2017 - Zhurnal

Tiranë, 10 janar - Lëvizja Socialiste për Integrim ka sfiduar dje dy partitë e mëdha në vend, PS dhe PD, duke propozuar listat e hapura për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. LSI edhe më herët e...

Reforma zgjedhore, diskutohet sot votimi dhe numërimi elektronik

më 1.2017 - Koha Jone

Komisioni i posaçëm për reformën zgjedhore do të mblidhet të martën në orën 12:30, në mbledhjen e parë për këtë vit. Në rend dite është parashikuar për diskutim çështja e “votimit dhe numërimit elektronik”...

Zgjedhjet: Ku përplasen propozimet e LSI me PS

më 1.2017 - Mapo

Partia e drejtuar nga Meta kërkoi dje që Kodi Zgjedhor të ndryshojë në disa çështje, të cilat Partia Socialiste nuk i ka në axhendën e saj. Edhe demokratët e kanë pritur ftohtë dje paketën e LSI, pasi...

LSI sfidon PS-PD, dorëzon në Kuvend 7 propozime për reformën zgjedhore, kërkon lista të hapura

më 1.2017 - Sot News

Lëvizja Socialiste për Integrim ka sfiduar dje dy partitë e mëdha në vend, PS dhe PD, duke propozuar listat e hapura për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. LSI edhe më herët e ka parashtruar një kërkesë...

Zgjedhjet/ Diskutohet sot për votimin dhe numërimin elektronik

më 1.2017 - Gazeta Tema

Komisioni i reformës zgjedhore do të mblidhet sot në orën 12:30, në mbledhjen e parë për këtë vit. Mësohet se në rend dite për diskutim është votimi e numërimi elektronik si dhe mundësimi i votimit të...

Zgjedhjet/ Diskutohet sot për votimin dhe numërimin elektronik

më 1.2017 - Lexo

Komisioni i reformës zgjedhore do të mblidhet sot në orën 12:30, në mbledhjen e parë për këtë vit. Mësohet se në rend dite për diskutim është votimi e numërimi elektronik si dhe mundësimi i votimit të...

Zgjedhjet/ Diskutohet sot për votimin dhe numërimin elektronik

më 1.2017 - Gazeta Express

Komisioni i reformës zgjedhore do të mblidhet sot në orën 12:30, në mbledhjen e parë për këtë vit. Mësohet se në rend dite për diskutim është votimi e numërimi elektronik si dhe mundësimi i votimit të...

LSI, paraqet dhe depoziton në komision amendimet për reformën zgjedhore

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Në kuadër të Reformës Zgjedhore, Grupi parlamentar i LSI-së propozon këto ndërhyrje: Të forcohet ndëshkimi për cilindo që blen dhe shet votën. Ja 7 propozimet e LSI Blerja e votës Blerja e votës me çfarëdo...

Votimi dhe numërimi elektronik, mblidhet sot Komisioni i Reformës Zgjedhore

më 1.2017 - Java News

Nje KZAZ bosh, duke pritur perfundimin e procesit te votimit, per zgjedhjet e pjesshme lokale ne nje qender votimi ne rrethin e Dibres. /r/n/r/nAn empty KZAZ, waiting the completion of the voting process,...

Votimi dhe numërimi elektronik, mblidhet sot komisioni i reformës zgjedhore

më 1.2017 - LajmiFundit

Komisioni i reformës zgjedhore ka caktuar ditën e sotme, në orën 12:30, në mbledhjen e parë për këtë vit. Bëhet me dije se në këtë mbledhje do të diskutohet votimi e numërimi elektronik si dhe mundësimi...

LSI, 7 propozime të reja për zgjedhjet, Meta flet për sfida

më 1.2017 - Gazeta 55

Lëvizja Socialiste për Integrim nuk heq dorë nga kërkesa e saj për t’u kthyer te listat e hapura zgjedhore. Ky është një nga 7 propozimet që grupi parlamentar i LSI-së i ka dorëzuar Komisionit të Posaçëm...

ANALIZA/ “Si po i vë Meta në provë Edi Ramën dhe Lulzim Bashën”

më 1.2017 - Panorama

Analisti, Mero Baze në shkrimin me titull “Listat e hapura, një pazar i mbetur hapur nga Meta për Bashën!”, flet për 7 propozimet e bëra sot nga LSI për reformën zgjedhore ku përfshihet lista e hapur e...

LSI: Të futen “listat e hapura” në votime

më 1.2017 - Zhurnal

Në kuadër të Reformës Zgjedhore, Grupi parlamentar i LSI-së propozon këto ndërhyrje: Të forcohet ndëshkimi për cilido që blen dhe shet votën. Propozimi: Blerja me çfarëdo forme (me para në dorë, me premtime...

Listat e hapura, një pazar I mbetur hapur nga Meta për Bashën!

më 1.2017 - Gazeta Tema

Mero Baze Propozimet e LSI për ndryshimet në Kodin zgjedhor, duket s esynojnë të testojnë gatishmërinë e Patisë Demokratike për ta përkahur atë para një vendimi për kolaicionet e ardhëshme. Propozimet...

LSI: Të futen “listat e hapura” në votime

më 1.2017 - Koha Jone

Në kuadër të Reformës Zgjedhore, Grupi parlamentar i LSI-së propozon këto ndërhyrje: Të forcohet ndëshkimi për cilido që blen dhe shet votën. Propozimi: Blerja me çfarëdo forme (me para në dorë, me premtime...

LSI, 7 pika për reformën zgjedhore

më 1.2017 - Top Channel

Kur të mblidhet të martën, Komisioni për Reformën Zgjedhore nuk do të ketë një axhendë të unifikuar qëndrimesh. Mosdakortësisë mes socialistëve dhe demokratëve se deri ku duhet ndërhyrë në Kodin Zgjedhor,...

Listat e hapura, një pazar i mbetur hapur nga Meta për Bashën!

më 1.2017 - Lexo

Nga Mero Baze/ Propozimet e LSI për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, duket se synojnë të testojnë gatishmërinë e Partisë Demokratike për ta përkrahur atë para një vendimi për koalicionet e ardhshme. Propozimet...

LSI, një paketë kundër Ramës?

më 1.2017 - Koha Jone

Nga Andi Bushati. LSI ka bërë sot një sërë propozimesh për reformën zgjedhore që në pamje të parë duken sikur shkojnë ndesh me vullnetin e socialistëve dhe të Edi Ramës. Nëse mund të përmblidhen në dy...

Andi Bushati: Nëse Meta e ka seriozisht dhe është i pakënaqur nga Rama, të dalë nga koalicioni

më 1.2017 - Gazeta Tema

Nga Andi Bushati LSI ka bërë sot një sërë propozimesh për reformën zgjedhore që në pamje të parë duken sikur shkojnë ndesh me vullnetin e socialistëve dhe të Edi Ramës. Nëse mund të përmblidhen në dy grupe...

Amendamentet e LSI-së për reformën zgjedhore

më 1.2017 - Illyria

Drejtuar Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhoreformës Zgjedhore, Grupi parlamentar i LSI-së propozon këto ndërhyrje: 1- Të forcohet ndëshkimi për cilido që blen dhe shet votën. Propozimi:...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK