http://kariera.mk

Ngrin ujëvara e Mirushës në Kosovë

më 1.2017 - Top Channel

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë kanë bërë që të ngrijë Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara e...

Ujëvara e Mirushës shndërrohet në akullnajë [video]

më 1.2017 - Koha.net

Ujëvara e Mirushës, gjatë gjithë vitit, vizitohet nga shumë qytetarë. Këto vizita janë shtuar edhe gjatë ditëve të dimrit. Shtresat e akullit që janë krijuar, kanë shtuar edhe më shumë bukurinë e kësaj...

Ngrin Ujëvara e Mirushes në Kosovë, ja fotot mahnitëse

më 1.2017 - Ora news

I ftohti siberian ka pushtuar Europën duke ulur temperaturat dhe duke shkaktuar ngrica kudo. Por kjo ulje temperaturash ka sjellë dhe disa kryeverpa natyrore, sic është dhe kjo këtu. Këto foto fantastike...

Mrekullia e natyrës kosovare, Ujëvara e ngrirë e Mirushës

më 1.2017 - Lajmi.net

Ujëvara e Mirushës është bërë atraksion për turistët. Edhe pse zakonisht kjo ujëvarë vizitohet gjatë pranverës dhe verës, temperaturat e ulëta kanë ndikuar që vizita të ketë edhe në dimër. Pas temperaturave...

E RRALLË/ Ngrin ujëvara e Mirushës në Kosovë

më 1.2017 - Opinion

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

Ngrin ujëvara e Mirushës në Kosovë

më 1.2017 - Politiko

Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara e Mirushës. Kjo e fundit ka tërhequr vëmendjen e edhe të mediave të huaja. AFP dhe CTV News e kanë vlerësua si një mrekulli...

Mrekullia e natyrës kosovare, Ujëvara e ngrirë e Mirushës

më 1.2017 - Lexo

Ujëvara e Mirushës është bërë atraksion për turistët. Edhe pse zakonisht kjo ujëvarë vizitohet gjatë pranverës dhe verës, temperaturat e ulëta kanë ndikuar që vizita të ketë edhe në dimër. Pas temperaturave...

Edhe e ngrirë, Ujëvara e Mirushës është atraksion për vizitorët

më 1.2017 - Albinfo

Qytetarët që gjatë ditës kanë vizituar ujëvarën e Mirushës, kanë thënë se rrallë ndodh që ky vend të ngrihet në këtë nivel Moti i ftohtë me temeratura të ulëta polare, të cilat kanë arritur deri minus...

Ujëvara e zjarrtë, magjia e natyrës në parkun amerikan  

më 1.2017 - Shqiptarja

Duhet të përshaten disa kushte natyrore krejtësisht të pavarura nga dora e njeriut që në parkun e Yosemite në Kaliforni të jetë e mundur të vërehet fenomeni i njohur si “ujëvara e zjarrtë”. Ky fenomen...

Ngrirja e Ujëvarës së Mirushes, lajm edhe në mediat botërore

më 1.2017 - KosovaPress

Kosova ka vite që nuk është përfshirë nga temperatura kaq të ftohta, ndërsa një nga atraksionet që sjell dimri është edhe Ujëvara e Mirushës, e cila ka ngrirë dhe sikurse gjatë kohës së verës, edhe tani...

“Ujëvara e zjarrtë”, fenomeni i rrallë në parkun amerikan

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Këto foto janë shkrepur në Parkun Kombëtar Yosemite në SHBA. Në pamje të parë duket si një “ujëvarë e zjarrtë”. Fotot kanë lënë shumë njerëz pa fjalë. Por në...

“Ujëvara e zjarrtë”, fenomeni i rrallë në parkun amerikan

më 1.2017 - Zeri

Këto foto janë shkrepur në Parkun Kombëtar Yosemite në SHBA. Në pamje të parë duket si një “ujëvarë e zjarrtë”. Fotot kanë lënë shumë njerëz pa fjalë. Por në fakt është thjesht një ujëvarë e vogël që ka...

FOTOT/ “Ujëvara e zjarrtë”, fenomeni i rrallë në parkun amerikan

më 1.2017 - Gazeta Tema

Këto foto janë shkrepur në Parkun Kombëtar Yosemite në SHBA. Në pamje të parë duket si një “ujëvarë e zjarrtë”. Fotot kanë lënë shumë njerëz pa fjalë. Por në fakt është thjesht një ujëvarë e vogël që ka...

Ujëvara e ngrirë e Mirushës, tërheq vëmendjen e mediave të huaja

më 1.2017 - InfoShqip

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

Mrekullia e natyrës kosovare, Ujëvara e ngrirë e Mirushës

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Ujëvara e Mirushës është bërë atraksion për turistët. Edhe pse zakonisht kjo ujëvarë vizitohet gjatë pranverës dhe verës, temperaturat e ulëta kanë ndikuar që vizita të ketë edhe në dimër. Pas temperaturave...

Ngrin ujëvara e Mirushës, mrekullohen mediat e huaja

më 1.2017 - Portalb

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar Kosovën këto ditë, kanë bërë që të ngrij Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara e...

Aventurë “e çmendur” në Mirushën e ngrirë

më 1.2017 - Lajmi.net

Një video ka qarkulluar nëpër rrjetet sociale, të një njeriu i cili përjeton aventurë unike tek ujëvara e Mirushës, shkruan lajmi.net Shtëpiza e tij është vendosur mbi ujin e akullt të ujëvarës, ndërsa...

“Ujëvara e zjarrtë”, fenomeni i rrallë në parkun amerikan

më 1.2017 - Infokusi

Këto foto janë shkrepur në Parkun Kombëtar Yosemite në SHBA. Në pamje të parë duket si një “ujëvarë e zjarrtë”. Fotot kanë lënë shumë njerëz pa fjalë. Por në fakt është thjesht një ujëvarë e vogël që ka...

Ngrin ujëvara e Mirushës në Kosovë, tërheq vëmendjen e mediave botërore

më 1.2017 - LajmiFundit

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë kanë bërë që të ngrijë Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara e...

I ftohti polar ngrin Ujëvarën e Mirushës në Kosovë (Fotoja bën xhiron në mediat botërore)

më 1.2017 - Java News

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

Edhe e ngrirë, Mirusha tërheq vizitorët (Foto-Video)

më 1.2017 - RTV 21

Kush tha se liqeni i Mirushës vizitohet vetëm verës! Ai tani po tërheq shumë vizitorë Ujëvarat e Mirushës, që njihen si park Park Regjional i Natyrës janë të vizituara shumë nga turistët e vendit dhe më...

I ftohti polar ngrin Ujëvarën e Mirushës në Kosovë

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

"Një mrekulli e vërtetë!" Ujëvara në Kosovë e gjitha në akull, mahniten mediat botërore

më 1.2017 - Sot News

Temperaturat e ulëta që kanë pushtuar Kosovën këto ditë, kanë bërë që të ngrijnë Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

Ngrin ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja: Një mrekulli e vërtetë!

më 1.2017 - BalkanWeb

KOSOVË- Temperaturat e ulëta që kanë pushtuar Kosovëm këto ditë, kanë bërë që të ngrijnë Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës,...

Temperatura e ulët në Kosovë ngrin Ujëvara e Mirushës 

më 1.2017 - Shqiptarja

Temperaturat e ulëta në Kosovë këto ditë kanë bërë që të ngrijnë Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara e Mirushës. Kjo...

Televizioni kanadez shkruan për ngrirjen e Ujëvarës së Mirushës

më 1.2017 - Insajderi

Temperaturat e ulëta në të gjithë Evropën, ka krijuar një pamje të bukur në Kosovë. Ujëvara e Mirushës ka ngrirë nën temperaturat -20. Kështu e ka përshkruar pamjen e bukur të ujëvarës së Mirushës televizioni...

Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja: Një mrekulli e vërtetë!

më 1.2017 - GazetaBlic

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhë.e Drini i Bardh Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

Ngrin ujëvara e Mirushës, mrekullohen mediat e huaja

më 1.2017 - Albeu

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar Kosovën këto ditë, kanë bërë që të ngrij Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja: Një mrekulli e vërtetë!

më 1.2017 - Zeri

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

I ftohti polar ngrin Ujëvarën e Mirushës në Kosovë

më 1.2017 - Almakos

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja: Një mrekulli e vërtetë!

më 1.2017 - Gazeta Express

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja: Një mrekulli e vërtetë!

më 1.2017 - Infokusi

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhë.e Drini i Bardh Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

Madhështia e natyrës, pamje që ngjajnë si nga një planet tjetër

më 1.2017 - Infokusi

Natyra të habit me madhështinë dhe bukurinë e saj. Pyje gjigante, male të larta të thepisura, dete në dallgëzim apo ujëvara madhështore, këto janë disa prej pamjeve më të bukura të kapura nga syri i fotografit...

Transformimi i pazakontë i ujëvarës së Mirushës

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Moti i ftohtë në të gjithë Evropën ka transformuar një nga pikat turistike më të kërkuara në Kosovë. Ujëvara e Mirushës, ndër më të famshmet në Ballkan është ngritë totalisht, duke u bërë gjithashtu e...

Ngrihet ujëvara e Mirushës, mahniten mediat e huaja

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

Televizioni më i madh kanadez paraqet bukuritë e Ujëvarës së Mirushës

më 1.2017 - Iliria News

Kanali Kanadez, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës. Ditët e fundit Kosova po përballet me temperatura shumë të ulëta.  Në këtë storie është paraqitur ujëvara e ngrirë të Mirushës....

Madhështia e natyrës, pamje që ngjajnë si nga një planet tjetër

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Natyra të habit me madhështinë dhe bukurinë e saj. Pyje gjigante, male të larta të thepisura, dete në dallgëzim apo ujëvara madhështore, këto janë disa prej pamjeve...

Ujëvara e ngrirë e Mirushës, tërheq vëmendjen e mediave të huaja

më 1.2017 - Iliria News

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara...

Transformimi i pazakontë i ujëvarës së Mirushës

më 1.2017 - Ora news

Moti i ftohtë në të gjithë Evropën ka transformuar një nga pikat turistike më të kërkuara në Kosovë. Ujëvara e Mirushës, ndër më të famshmet në Ballkan është ngritë totalisht, duke u bërë gjithashtu e...

Ujëvara e ngrirë e Mirushës, tërheq vëmendjen e mediave të huaja

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më...

Kështu duket “Ujëvara e Mirushës” e ngrirë

më 1.2017 - Klan Kosova

Temperaturat  shumë të ulëta dhe moti i ligë që ka mbretëruar këto ditë në Kosovë duket se kanë ngrirë gjithçka. Acarit dhe temperaturave kaq të ulëta në Kosovë nuk i ka rezistuar as Ujëvara e Mirushës...

Dimri e ngrin Ujëvarën e Mirushës por nuk ia prish bukurinë

më 1.2017 - Gazeta Express

Temperaturat minimale në vend kanë bërë që të ngrihen lumenj e ujëvara. Njëra ndër bukuritë e radha natyrore të Kosovës, është edhe Ujëvara e Mirushës. Kjo ujëvarë në dy ditët e fundit ka marrë një pamje...

Televizioni më i madh kanadez paraqet bukuritë e Ujëvarës së Mirushës

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Kanali Kanadez, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës. Ditët e fundit Kosova po përballet me temperatura shumë të ulëta.  Në këtë storie është paraqitur ujëvara e ngrirë të Mirushës....

Kanali më i madh televiziv në Kanada, bën storie të veçantë për Mirushën

më 1.2017 - Lajmi.net

Kanali gjigant nga Kanadaja, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës, mirëpo jo siç jemi mësuar ta shohim. Ditët e fundit Kosova po përballet me temperatura kryesisht në minus, e që ky...

Kanali më i madh televiziv në Kanada, bën storie të veçantë për Mirushën

më 1.2017 - Zeri

Kanali gjigant nga Kanada, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës, mirëpo jo siç jemi mësuar ta shohim Ditët e fundit Kosova po përballet me temperatura kryesisht në minus, e që ky kanal...

Kanali më i madh televiziv në Kanada, bën storie të veçantë për Mirushën

më 1.2017 - Gazeta Express

Kanali gjigant nga Kanada, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës, mirëpo jo siç jemi mësuar ta shohim Ditët e fundit Kosova po përballet me temperatura kryesisht në minus, e që ky kanal...

Dimri e ngrin Ujëvarën e Mirushës por nuk ia prish bukurinë

më 1.2017 - Tetova Sot

Temperaturat minimale në vend kanë bërë që të ngrihen lumenj e ujëvara. Njëra ndër bukuritë e radha natyrore të Kosovës, është edhe Ujëvara e Mirushës. Kjo ujëvarë në dy ditët e fundit ka marrë një pamje...

Kanali më i madh televiziv në Kanada, bën storie të veçantë për ujëvarën e Mirushës

më 1.2017 - Tetova Sot

Kanali gjigant nga Kanadaja, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës, mirëpo jo siç jemi mësuar ta shohim Ditët e fundit Kosova po përballet me temperatura kryesisht në minus, e që ky...

Kanali më i madh televiziv në Kanada, bën storie të veçantë për Mirushën

më 1.2017 - Sovrani

Kanali gjigant nga Kanadaja, “CTV News” ia ka kushtuar një storie ujëvarës së Mirushës, mirëpo jo siç jemi mësuar ta shohim Ditët e fundit Kosova po përballet me temperatura kryesisht në minus, e që ky...

Pas Badovcit dhe Drinit të Bardhë, ngrin edhe Ujëvara e Mirushës

më 1.2017 - OraInfo

Nga i ftohti që po mbretëron këto ditë, ka ngrirë edhe Ujëvara e Mirushës e cila ka ngrirë. Në një fotografi të publikuar në rrjetet sociale, shihet kjo ngrirje. Si pasojë e këtij të ftohti, tashmë janë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK