http://kariera.mk

Llorente dëshiron kalimin te Chelsea, por me një kusht

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Raportohet se Fernando Llorente është gati të kalon te Chelsea pasi kohë më parë i kishte premtuar Antonio Contes. Sipas The Telegraph sulmuesi spanjoll që...

Schneiderlin në teste mjekësore te Everton

më 1.2017 - Klan Kosova

Morgan Schneiderlin ka pasur testet mjekësore te Everton para se të kompletojë kalimin e vlefshëm 22 milionë funta nga Manchester United. Një kalim i tij në Goodison Park që pritet të kryhet këtë të mërkurë,...

Mbrojtësi grek 'karrem' për transferimin e Shkodran Mustafit tek Arsenali

më 1.2017 - Syri

Arsenali ishte në negociata me Romën për Kostas Manolasin gjatë verës së shkuar dhe e shfrytëzoi mbrojtësin si “karrem” për të transferuar Shkodran Mustafin. Siç raporton “Goal”, “Topçinjtë” po kërkonin...

Manolas ishte “karrem” për transferimin e Mutafit te Arsenali

më 1.2017 - Koha.net

Arsenali ishte në negociata me Romën për Kostas Manolasin gjatë verës së shkuar dhe e shfrytëzoi mbrojtësin si “karrem” për të transferuar Shkodran Mustafin. Siç raporton “Goal”, “Topçinjtë” po kërkonin...

ZBULOHET: Mourinho ka gati dy transferime ‘bombë’ tek United

më 1.2017 - OraInfo

Jose Mouinho është duke u përgatitur për dy transferime të mëdha në këtë verë tek Manchester United. Trajneri portugez është duke u munduar që edhe në verën e këtij viti të thyej rekord me transferimin...

Lioni interesohet për Januzajn

më 1.2017 - Koha.mk

Pas largimit të Rashid Ghezzal në Kupën e Kombeve të Afrikës dhe Aldo Kalulut si huazim te Rennes, Olimpik Lion kërkon të përforcojë sektorin e sulmit. Pista që të shpinte te Djorgjeviç nuk u përkrah nga...

Antoine Griezmann në Premierligën angleze

më 1.2017 - Syri

Nuk dihet nëse “Djajtë e Kuq” do të futen në tregun e transferimeve gjatë janarit, por është e sigurt që në verë do të blejnë një emër të madh. Objektivi kryesor është sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine...

Inter nis kontaktet me supermbrojtësin grek

më 1.2017 - GazetaBlic

Skuadra italiane e Inter ka filluar kontaktet me Romën për mbrojtësin grek, Kostas Manolas, raportojnë mediat italiane. Bëhet e ditur poashtu se Roma nuk dëshiron ta shet Manolas, mirëpo dëshira e mbrojtësit...

Schneiderlin kalon te Everton

më 1.2017 - SuperSport

Mbyllet pas një viti e gjysmë aventura te Man. United për Morgan Schneiderlin. Mesfushori francez i cili zbarkoi në 2015 në “old trafford” kur në stol ishte Louis Van Gaal kishte dështuar të bindte Mourinhon...

Terry refuzon huazimin, do të qëndrojë te Chelsea

më 1.2017 - Telesport

Kapiteni i Chelsea, John Terry, nuk do të largohet nga “Stamford Bridge” gjatë merkatos së janarit. 36-vjeçari, i cili aktualisht është i skualifikuar si pasojë e kartonit të kuq të marrë në ndeshjen e...

Griezmann në Premierligë

më 1.2017 - GazetaBlic

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho synon që të bëjë një blerje të bujshme gjatë merkatos së verës. Nuk dihet nëse “Djajtë e Kuq” do të futen në tregun e transferimeve gjatë janarit, por është...

Chelsea ofertë Leverkusenit për Hakan Calhanoglu

më 1.2017 - Syri

Faqja Turkish-Football raporton se Chelsea ka bërë një ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusenit, Hakan Calhanoglu. “Blutë” dhe Manchester Unitedi kanë shprehur interesim për përfaqësuesin turk, i cili...

Adnan Januzaj drejt transferimit në Francë

më 1.2017 - OraInfo

Adnan Januzaj mund të largohet nga Manchester United, pasi po kërkohet nga Lyoni, transmeton ORAinfo. Mesfushori shqiptar me pasaportë belge, është i huazuar tek Sunderlandi deri në fund të sezonit, por...

Mourinho e do Griezmannin në verë

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, është i gatshëm për një transfer të madh gjatë verës. Nuk dihet nëse Djajtë e Kuq do të inkuadrohen në treg në...

Mourinho kërkon këtë yll gjatë merkatos së verës

më 1.2017 - Albeu

Trajneri i Manchester United , Jose Mourinho synon që të bëjë një blerje të bujshme gjatë merkatos së verës . Nuk dihet nëse "Djajtë e Kuq" do të futen në tregun e transferimeve gjatë janarit, por...

United, 30 milionë euro për Bakayokon

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Jose Mourinho është vënë në kërkim të mesfushorit të Monacos, Tiemoue Bakayoko. Portugezi është duke menduar ta zëvendësojë 35 vjeçarin Michael Carrick dhe pse...

Konfirmohet: Chelsea e gjen zëvendësuesin e Oscarit

më 1.2017 - OraInfo

Chelsea ka bërë ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusenit, Hakan Calhanoglu Antonio Conte është në kërkim të një mesfushori, që kur nga skuadra u largua braziliani. Oscar. Sipas Turkish-Football, Chelsea...

Mourinho ka gati dy transferime ‘bombë’ tek United

më 1.2017 - Sovrani

Jose Mouinho është duke u përgatitur për dy transferime të mëdha në këtë verë tek Manchester United. Trajneri portugez është duke u munduar që edhe në verën e këtij viti të thyej rekord me transferimin...

‘Ozili i dytë’ afër transferimit në Chelsea?

më 1.2017 - Periskopi

Faqja Turkish-Football raporton se Chelsea ka bërë një ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusenit, Hakan Calhanoglu. “Blutë” dhe Manchester Unitedi kanë shprehur interesim për përfaqësuesin turk, i cili...

​Chelsea gjen zëvendësuesin e Oscar

më 1.2017 - Gazeta Express

Chelsea ka bërë ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusenit, Hakan Calhanoglu Antonio Conte është në kërkim të një mesfushori, që kur nga skuadra u largua braziliani. Oscar. Sipas Turkish-Football, Chelsea...

​Cheksea gjen zëvendësuesin e Oscar

më 1.2017 - Gazeta Express

Chelsea ka bërë ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusenit, Hakan Calhanoglu Antonio Conte është në kërkim të një mesfushori, që kur nga skuadra u largua braziliani. Oscar. Sipas Turkish-Football, Chelsea...

Llorente dëshiron kalimin te Chelsea, por me një kusht

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Raportohet se Fernando Llorente është gati të kalon te Chelsea pasi kohë më parë i kishte premtuar Antonio Contes. Sipas The Telegraph sulmuesi spanjoll që është aktualisht pjesë e Swanseas dëshiron...

Adnan Januzaj kërkohet nga gjigandët francez

më 1.2017 - Aktuale

Sulmuesi kosovar, Adnan Januzaj shumë lehtë mund të ndodh që të ndryshojë skuadër që në merkaton e janarit, njofton “aktuale.mk”. Sipas të përditshmes sportive franceze, “L’Equipe”, skuadra e Lionit ka...

Kina i dërgon mesazh ‘hipokritëve’ të Premier Ligës: Witsel, Oscar dhe Tevez, janë vetëm fillimi

më 1.2017 - OraInfo

Liga e Kinës nuk e ka ndërmend të ndalet me transferime të mëdha. Madje ata i kanë dërguar një mesazh të gjitha skuadrave nga Premier Liga që po tregohen sipas tyre hipokritë, se investime e çmendura do...

Renditja përfundimtare e Premier League sipas super kompjuterit SAM

më 1.2017 - Telesport

Një titull i pestë për Chelsea, fundi i ecurisë së Arsenal në pozicion që të siguron pjesëmarrjen në Champions League, dhe një fund i hidhur për Swansea, Sunderland dhe Hull. Ky është verdikti i SAM (Sports...

Mourinho zbulon planet e United për janarin dhe verën

më 1.2017 - Telesport

Jose Mourinho po planifikon një tjetër verë të nxehtë në Manchester për të përmbushur projektin e tij për ringritjen e Djajve të Kuq. Por menaxheri portugez ka të tjera plane për janarin. Merkatoja e parë...

Terry nuk do të largohet nga Chelsea

më 1.2017 - Klan Kosova

John Terry ka informuar Chelsea-n se ai nuk do që të largohet nga Stamford Bridge gjatë këtij muaji. Sipas Telegraph këtë mesditë Terry ka rikonfirmuar synimin e tij për të parë sezonin me Chelsea-n ku...

Chelsea pas turkut Çalhanoglu

më 1.2017 - GazetaBlic

Reprezentuesi turk shihet si zëvendësim potencial për Oscar i cili është nisur drejt Kinës Chelsea kanë bërë ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusen Hakan Calhanoglu , sipas Turkish-Football. Të dyja...

Everton në merkato, blen Schneiderlin

më 1.2017 - Top Channel

Morgan Schneiderlin do të luajë pjesën e mbetur të sezonit tek Everton. Klubi nga Liverpuli arriti akordin me Manchester United për blerjen e kartonit të futbollistit në merkaton e janarit për një vlerë...

Chelsea pas turkut Çalhanoglu

më 1.2017 - RTV 21

Reprezentuesi turk shihet si zëvendësim potencial për Oscar i cili është nisur drejt Kinës Chelsea kanë bërë ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusen Hakan Calhanoglu , sipas Turkish-Football. Të dyja...

Një yll i “Aspirinave” qetëson teknikun Conte?

më 1.2017 - Telesport

Chelsea kërkon dëshpërimisht të gjejë një zëvendësues për brazilianin Oscar, pas largimit të tij në Kinë. Bazuar tek ajo që shkruan “Turkish-Football” , lojtari i përzgjedhur nga trajneri Antonio Conte...

Gjiganti anglez ofertë për Calhanoglun

më 1.2017 - Koha.net

Faqja Turkish-Football raporton se Chelsea ka bërë një ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusenit, Hakan Calhanoglu. “Blutë” dhe Manchester Unitedi kanë shprehur interesim për përfaqësuesin turk, i cili...

Roma refuzuan 40 milionë euro për Manolas

më 1.2017 - RTV 21

Agjenti i mbrojtësit grek ka pretenduar se Arsenal ka bërë ofertë gati 40 milionë euro për Manolas, por nuk është arritur një marrëveshje mes tyre Roma kanë refuzuar gati 40 milion euro (34.6 milion funte)...

Terry huazohet në këtë skuadër?

më 1.2017 - Zeri

E ardhmja e John Terryt mund të jetë larg Chelseat. Veterani i mbrojtjes mund t’i bëjë valixhet gati dhe të largohet nga Londra gjatë janarit. Lajmin e ka bërë të ditur gjiganti mediatik sportiv “Sky Sports”,...

Conte dëshironë Hakan Calhanoglu

më 1.2017 - Tetova Sot

Chelsea ka bërë një ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusen Hakan Calhanoglu, sipas turk-Football. Blues dhe Manchester United të dy skuadrat jan të interesuara për lojtarin dhe Antonio Conte e sheh...

Antoine Griezmann në Premierligën angleze

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Nuk dihet nëse “Djajtë e Kuq” do të futen në tregun e transferimeve gjatë janarit, por është e sigurt që në verë do të blejnë një emër të madh. Objektivi kryesor është sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine...

Mourinho ‘çmendet’ 30 milionë euro për yllin e Monacos

më 1.2017 - Periskopi

Jose Mourinho është duke synuar mesfushorin e Monacos, Tiemoue Bakayoko. Çmimi që kanë vendosur për francezët është 30 milionë euro dhe kjo shumë nuk do të jetë aspak problem për ‘djajët e kuq’. Tiemoue...

Terry huazohet te Bournemouthi?

më 1.2017 - Lajm

E ardhmja e John Terryt mund të jetë larg Chelseat. Veterani i mbrojtjes mund t’i bëjë valixhet gati dhe të largohet nga Londra gjatë janarit. Lajmin e ka bërë të ditur gjiganti mediatik sportiv “Sky Sports”,...

Zyrtare: Roma refuzoi 40 milionë euro për Manolas

më 1.2017 - Gazeta Express

Roma ka refuzuar ofertën e Arsenalit, prej 40 milionë eurove, për Kostas Manolas Drejtuesit e Arsenalit kanë tentuar që ta transferoj, gjatë verës, nga Roma mbrojtësin grek, Kostas Manolas. Por, ekipi...

Ja kush është super lojtari që do ta zëvendësojë Oscar tek Chelsea

më 1.2017 - Sovrani

Chelsea ka bërë ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusenit, Hakan Calhanoglu Antonio Conte është në kërkim të një mesfushori, që kur nga skuadra u largua braziliani, Oscar. Sipas mediave turke, Chelsea...

Klubet kineze: Ky është vetëm fillimi, transferimet e mëdha ende nuk janë bërë

më 1.2017 - Tetova Sot

Liga e Kinës nuk e ka ndërmend të ndalet me transferime të mëdha. Madje ata i kanë dërguar një mesazh të gjitha skuadrave nga Premier Liga që po tregohen sipas tyre hipokritë, se investime e çmendura do...

Januzaj transferohet te gjiganti evropian

më 1.2017 - GazetaBlic

Me Adnan Januzaj po ndodh ajo që nuk pritej pasi mesfushori me origjinë shqiptare ka vendosur që të shkurtojë qëndrimin me skuadrën e Sunderlandit për tu bashkuar sërish me ekipin e parë të Manchester...

Januzaj transferohet te gjiganti evropianë

më 1.2017 - GazetaBlic

Me Adnan Januzaj po ndodh ajo që nuk pritej pasi mesfushori me origjinë shqiptare ka vendosur që të shkurtojë qëndrimin me skuadrën e Sunderlandit për tu bashkuar sërish me ekipin e parë të Manchester...

FOTO/ Askush nuk e priste. Januzaj transferohet te gjigantët europianë

më 1.2017 - Syri

Me Adnan Januzaj po ndodh ajo që nuk pritej pasi mesfushori me origjinë shqiptare ka vendosur që të shkurtojë qëndrimin me skuadrën e Sunderlandit për tu bashkuar sërish me ekipin e parë të Manchester...

Adnan Januzaj drejt skuadrës së famshme franceze

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Adnan Januzaj afër një klubi të ri. Adnan Januzaj mund të bëhet me skuadër të re brenda muajit janar. Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet rreth transferimeve “L’Equipe”...

Lyon interesohet për Januzajn?

më 1.2017 - Zhurnal

Pas largimit të Rachid Ghezzal në Kupën e Kombeve të Afrikës dhe Aldo Kalulu-t si huazim te Rennes, Olympique Lyonnais kërkon të përforcojë sektorin e sulmit. Pista që të shpinte te Djordevic nuk u përkrah...

FOTO/ Lamtumirë Chelsea, Terry befason të gjithë me klubin e ri

më 1.2017 - Syri

Legjenda e Chelseas, John Terry gjatë merkatos së janarit pritet të largohet nga ‘Stamford Bridge’. Pas 19 vitesh së bashku kapiteni i londinezëve do t’i japë fund aventurës te skuadra e Chelseas. Sipas...

United, 30 milionë euro për Bakayokon

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Jose Mourinho është vënë në kërkim të mesfushorit të Monacos, Tiemoue Bakayoko. Portugezi është duke menduar ta zëvendësojë 35 vjeçarin Michael Carrick dhe pse po tregon formë shumë të mirë. Monaco kërkon...

Terry huazohet te Bournemouthi?

më 1.2017 - AlbPortali

E ardhmja e John Terryt mund të jetë larg Chelseat. Veterani i mbrojtjes mund t’i bëjë valixhet gati dhe të largohet nga Londra gjatë janarit. Loading... Lajmin e ka bërë të ditur gjiganti...

​Chelsea gjen zëvendësuesin e Oscar

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Chelsea ka bërë ofertë për mesfushorin e Bayer Leverkusenit, Hakan Calhanoglu Antonio Conte është në kërkim të një mesfushori, që kur nga skuadra u largua braziliani. Oscar. Sipas Turkish-Football, Chelsea...

Januzaj largohet nga Sunderland, transferohet te klubi i njohur evropian

më 1.2017 - Lajmi.net

Adnan Januzaj afër një klubi të ri. Adnan Januzaj mund të gjejë një skuadër të re, gjatë këtij afati kalimtar të janarit. Sipas të përditshmes sportive franceze, L’Equipe, Olympique Lyon ka shfaqur interesim...

Lamtumirë Chelsea, Terry befason të gjithë me klubin e ri

më 1.2017 - Gazeta Express

John Terry pritet të largohet nga Chelsea gjatë janarit John Terry dhe Chelsea pritet t’i japin fund ‘martesës’ pas 19 viteve së bashku, shkruan tabloidi britanik, Daily Express. Sipas këtij tabloidi,...

Terry nuk do të largohet nga Chelsea

më 1.2017 - Fol

John Terry ka informuar Chelsea-n se ai nuk do që të largohet nga Stamford Bridge gjatë këtij muaji. Sipas Telegraph këtë mesditë Terry ka rikonfirmuar synimin e tij për të parë sezonin me Chelsea-n. Ai...

Gjiganti francez kërkon Januzajn

më 1.2017 - Zeri

Adnan Januzaj mund të largohet nga Sunderlandi gjatë afatit kalimtar të janarit Sulmuesi kosovar, Adnan Januzaj mund të bëhet me skuadër të re gjatë këtij afati kalimtar. Sipas të përditshmes sportive...

Gjiganti francez kërkon Januzajn

më 1.2017 - OraInfo

Adnan Januzaj mund të largohet nga Sunderlandi gjatë afatit kalimtar të janarit. Sulmuesi kosovar, Adnan Januzaj mund të bëhet me skuadër të re gjatë këtij afati kalimtar. Sipas të përditshmes sportive...

Conte i intersuar për Antonion

më 1.2017 - Klan Kosova

Chelsea mund të jenë liderët e Premier Ligës, por ata ende duan që të forcohen në janar. Sipas Daily Mail, shefi i Chelsea Antonio Conte është i interesuar për Michail Antonion e West Ham-it si dhe për...

Gjiganti francez kërkon Januzajn

më 1.2017 - Gazeta Express

Adnan Januzaj mund të largohet nga Sunderlandi gjatë afatit kalimtar të janarit Sulmuesi kosovar, Adnan Januzaj mund të bëhet me skuadër të re gjatë këtij afati kalimtar. Sipas të përditshmes sportive...

John Terry në fund të qershorit në Bournemouth?

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger John Terry në muajin maj të vitit 2016 ka zgjatur kontratën me “The Blues” për një vit dhe në këptë formë do të bëjë 22 vjet qëndrimi në Stamford Bridge. Megjithatë,...

Terry befason me skuadrën e re?

më 1.2017 - Arbresh

Chelsea mund të mbetet po kapitenin John Terry, raporton Arbresh.info nga mediat angleze. Për shërbimet e tij po interesohet skuadra e Bournemouthit. Transferi mund të realizohet në ditët në vijim. Terry...

Klubet kineze: Ky është vetëm fillimi, transferimet e mëdha ende nuk janë bërë

më 1.2017 - Sovrani

Liga e Kinës nuk e ka ndërmend të ndalet me transferime të mëdha. Madje ata i kanë dërguar një mesazh të gjitha skuadrave nga Premier Liga që po tregohen sipas tyre hipokritë, se investime e çmendura do...

Kina i dërgon mesazh ‘hipokritëve’ të Premier Ligës: Witsel, Oscar dhe Tevez, janë vetëm fillimi

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Liga e Kinës nuk e ka ndërmend të ndalet me transferime të mëdha. Madje ata i kanë dërguar një mesazh të gjitha skuadrave nga Premier Liga që po tregohen sipas tyre hipokritë, se investime e çmendura do...

Terry shokon Chelsea sepse shkon me Bornemouth

më 1.2017 - Java News

John Terry pritet të largohet nga Chelsea gjatë janarit. John Terry dhe Chelsea pritet t’i japin fund ‘martesës’ pas 19 viteve së bashku, shkruan tabloidi britanik, Daily Express. Sipas këtij tabloidi,...

Merkato, Lyon interesohet për Januzaj?

më 1.2017 - Telesport

Pas largimit të Rachid Ghezzal në Kupën e Kombeve të Afrikës dhe Aldo Kalulu-t si huazim te Rennes, Olympique Lyonnais kërkon të përforcojë sektorin e sulmit. Pista që të shpinte te Djordevic nuk u përkrah...

Arrihet marrëveshja, Schneiderlin te Everton

më 1.2017 - KosovaPress

Morgan Schneiderlin shumë shpejt do t’i bashkohet skuadrës së Everton, pasi që Manchester United ka pranuar ofertën prej 24 milionë funtesh për lojtarin. Me ardhjen e Jose Mourinhos në krye të United,...

E parashikon shkenca, Chelsea kampion, Arsenali jashtë top katërshes dhe zemër e thyer për Swansean

më 1.2017 - GazetaBlic

Këto janë parashikimet e SAM (Makinerisë Analitike të Sportit), super-kompjuteri i ndërtuar nga Ian McHale, profesor i sportit dhe analitikës në Univerzitetin e Salfordit, së bashku me kolegun e tij Dr...

Kjo nuk do t’i pëlqej Mourinhos, Arsenali ofertë 35 milion euro për objektivin e United

më 1.2017 - Sovrani

Kostas Manolas po kërkohet me ngulm nga klubet e Premier Ligës. Manolas ka qenë një objektiv për Man Utd, pasi ai ka patë theksuar se është i vendosur të largohet nga Roma. Red Devils janë duke kërkuar...

Largimi i Schneiderlin: Mourinho i trishtuar dhe i lumtur

më 1.2017 - Klan Kosova

Mesfushori i Manchester United Morgan Schneiderlin është paraqitur vetëm tetë herë nga Jose Mourinho këtë sezon, e tani ai është duke iu dhënë Everton-it. Mourinho ka konfirmuar pas ndeshjes gjysmëfinale...

Oscar: Kina mund të rivalizojë Premier Ligën

më 1.2017 - Koha.net

Lojtari i ri i ekipit kinez Shanghai SIPG beson se Super Liga kineze mund të rivalizojë Premier Ligën nëse ligës kineze i shtohen edhe disa super-yje. Oscari u transferua te SIPG nga Chelsea për 60 milionë...

Kush do të jetë kampioni i Premier Ligës?, ja parashikimi nga “SAM”

më 1.2017 - Indeks online

Kanë mbetur edhe 18 xhiro deri në fund të kampionatit anglez. Premier Liga si asnjëherë më parë ka një sezon shumë të ashpër. Sipas SAM (Sporte Analytics Machine), klubi i Chelseat do të del kampioni në...

Ky mund të jetë transferi i befasishëm i Contes

më 1.2017 - Periskopi

Chelsea është i interesuar të transferojë yllin e West Ham, Michail Antonio. Është trajneri i të kaltërve të Londrës, Antonio Conte, ai i cili e kërkon me ngulm futbollistin në fjalë. Ndonëse ditë më parë...

Januzaj largohet nga Sunderland, transferohet te klubi i njohur evropian

më 1.2017 - Tetova Sot

Adnan Januzaj afër një klubi të ri. Adnan Januzaj mund të gjejë një skuadër të re, gjatë këtij afati kalimtar të janarit. Sipas të përditshmes sportive franceze, L’Equipe, Olympique Lyon ka shfaqur interesim...

Gjiganti francez kërkon Januzajn

më 1.2017 - Infokusi

Adnan Januzaj mund të largohet nga Sunderlandi gjatë afatit kalimtar të janarit Sulmuesi kosovar, Adnan Januzaj mund të bëhet me skuadër të re gjatë këtij afati kalimtar. Sipas të përditshmes sportive...

Januzajn nuk e afrojnë te Manchester United, lë Sunderlandin për klubin europian

më 1.2017 - Newsport

Adnan Januzaj ka vendosur që përfundimisht të largohet nga Sundelandi, për të mos u kthyer te Machester Unidet, pasi klubi që zotëron kartonin e lojtarin shqiptar nuk do atë në grup, duke i gjetur një...

Zyrtare: Arsenali ofroi 40 milionë euro për yllin e Serie A

më 1.2017 - Periskopi

Arsenali ka ofruar plot 40 milionë euro për mbrojtësin e Romës, Kostas Manolas. Një gjë të tillë e ka zbuluar vetë agjenti i mbrojtësit grek, i cili thotë se kjo ofertë u dërgua para fillimit të këtij...

Gjiganti francez kërkon Januzajn

më 1.2017 - Antpress

Adnan Januzaj mund të largohet nga Sunderlandi gjatë afatit kalimtar të janarit. Sulmuesi kosovar, Adnan Januzaj mund të bëhet me skuadër të re gjatë këtij afati kalimtar. Sipas të përditshmes sportive...

Wilshere prognozon Chelsean për të fituar Premier Ligën

më 1.2017 - Zhurnal

Jack Wilshere e sheh skuadrën e Antonio Contes si favoritin kryesor për të triumfuar në Premier Ligë. Mesfushori anglez është huazuar nga Arsenali te Bournemouth në mënyrë që të rikthejë formën e humbur...

Oscar: Kina mund të rivalizojë edhe Premier League

më 1.2017 - Telesport

Përforcimi i ri i Shanghai SIPG, Oscar, beson se Superliga Kineze eventualisht mund të konkurrojë me Premier League, nëse më shumë yje të tjerë vendosin të shkojnë në Azi. Oscar u transferua për një shumë...

E pabesueshme se ku mund të transferohet Januzaj

më 1.2017 - Periskopi

Adnan Januzaj ka shumë mundësi të largohet nga Sunderland. Mesfushori nga Kosova i cili është pjesë e Manchester United mund të transferohet te klubi i njohur francez, Olimpik Lyon. Lajmi është dhënë nga...

Ylli i United arrin për teste mjekësore, transferimi i tij afër kompletimit

më 1.2017 - Sovrani

Morgan Schneiderlin  është lojtar i Evertonit. Schneiderlin ka kaluar testet mjeksore tek Everton .Schenei ka kaluar në  Goodison Park, raportohet se vlera e transferimit  është 22 milion funta angleze.....

Oscar befason me deklaratë për Premier Ligën

më 1.2017 - Indeks online

Lojtari më i ri i Shanghai SIPG, Oscar beson se Liga Kineze ka aftësi për të konkurruar me atë të Premier Ligës. Mesfushori brazilian u largua nga skuadra e Chelseat me shumën marramendëse prej 60 milionë...

Oscar: Superliga e Kinës mund të rivalizojë Premierligën

më 1.2017 - Gazeta Express

Oscar, mesfushori i Shanghai SIPG, mendon se Superliga e Kinës mund të rivalizoj Premierligën Superliga e Kinës është bërë shumë joshëse për yjet e futbollit. Klubet kineze së fundi kanë transferuar...

Lyoni interesohet për Januzajn

më 1.2017 - Lajm

Skuadra e Lyonit është duke interesuar për futbollistin shqiptar Adnan Januzaj, përcjell gazeta “Lajm”. Ky i fundit është duke luajtur në formë huazimi te Sunderland me të cilët ka kontratë deri më 31...

Përforcohet Manchester United

më 1.2017 - OraInfo

Jose Mourinho do ta rikthej në skuadër mbrojtësin e ri anglez, Cameron Borthwick-Jackson. Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho do ta ‘përforcoj’ ekipin me mbrojtësin e ri anglez, Cameron Borthwick-Jackson,...

Kjo është befasia e madhe e janarit – FOTO

më 1.2017 - Infokusi

John Terry është shumë afër që të largohet nga Chelsea. Kapiteni legjendar që për më shumë se dy dekada është pjesë e skuadrës londineze, në fund të sezonit i skadon kontrata me blutë. Andaj, Bournemouthi...

Lamtumirë Chelsea, Terry befason të gjithë me klubin e ri

më 1.2017 - Gazeta Monitor

John Terry pritet të largohet nga Chelsea gjatë janarit John Terry dhe Chelsea pritet t’i japin fund ‘martesës’ pas 19 viteve së bashku, shkruan tabloidi britanik, Daily Express. Sipas këtij tabloidi,...

Befason Bournemouth, kërkon John Terryn

më 1.2017 - Indeks online

Skuadra e Bournemouthit është duke bërë befasinë gjatë këtij afati kalimtar të janarit. Anglezët janë duke kërkuar me ngulmë futbollistin e Chelseat, John Terry raportojnë mediat angleze, përcjell IndeksOnline. ...

Përforcohet Manchester United

më 1.2017 - GazetaBlic

Jose Mourinho do ta rikthej në skuadër mbrojtësin e ri anglez, Cameron Borthwick-Jackson Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho do ta ‘përforcoj’ ekipin me mbrojtësin e ri anglez, Cameron Borthwick-Jackson,...

Përforcohet Manchester United

më 1.2017 - Gazeta Express

Jose Mourinho do ta rikthej në skuadër mbrojtësin e ri anglez, Cameron Borthwick-Jackson Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho do ta ‘përforcoj’ ekipin me mbrojtësin e ri anglez, Cameron Borthwick-Jackson,...

Futbolli kinez po bëhet si Premier Liga angleze

më 1.2017 - Periskopi

Mesfushori i Shangait, Oscar ka folur për futbollin kinez. Braziliani la Chelsean javë më parë për të kaluar në Kinë për një shifër tejet të lartë, plot 60 milionë euro. Ai beson se futbolli kinez mund...

Lyoni interesohet për Januzajn

më 1.2017 - AlbPortali

Skuadra e Lyonit është duke interesuar për futbollistin shqiptar Adnan Januzaj, përcjell gazeta “Lajm”. Ky i fundit është duke luajtur në formë huazimi te Sunderland me të cilët ka kontratë deri më 31...

John Terry në fund të qershorit në Bournemouth?

më 1.2017 - Shkurt Shqip

John Terry në muajin maj të vitit 2016 ka zgjatur kontratën me “The Blues” për një vit dhe në këptë formë do të bëjë 22 vjet qëndrimi në Stamford Bridge. Megjithatë, mediat angleze raportojnë që mbrojtësi...

VIP-at që i dhanë lamtumirën Barack dhe Michelle Obamës

më 1.2017 - Sovrani

Këngëtarë të famshëm dhe artistë, e kanë përshëndetur Obamën dhe veprën e tij duke e falënderuar për veprën e tij që ka bërë sa ishte president i SHBA-së. Ata nuk kanë harruar as Michelle Obamën, gruan...

Superliga e Kinës mund të rivalizojë Premierligën

më 1.2017 - Sovrani

Oscar, mesfushori i Shanghai SIPG, mendon se Superliga e Kinës mund të rivalizojë Premierligën. Superliga e Kinës është bërë shumë joshëse për yjet e futbollit. Klubet kineze së fundi kanë transferuar...

Mourinho e konfirmon, ky futbollist do të largohet nga Unitedi

më 1.2017 - Syri

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mouriho e ka konfirmuar se mesfushori francez, Morgan Schneiderlin do të kalojë në Everton. Ai tha se nuk di shumë detaje, por është informuar se marrëveshja është...

E parashikon shkenca, Chelsea kampion, Arsenali jashtë top katërshes dhe zemër e thyer për Swansean

më 1.2017 - Sovrani

Këto janë parashikimet e SAM (Makinerisë Analitike të Sportit), super-kompjuteri i ndërtuar nga Ian McHale, profesor i sportit dhe analitikës në Univerzitetin e Salfordit, së bashku me kolegun e tij Dr...

Befason United, rikthen këtë talent në skuadër

më 1.2017 - Sovrani

Manchester United do të rikthejë Cameron borthwick-Jackson pasi lojtari ishte në huazim te Wolves United nuk janë të kënaqur me hapësirën që i është dhënë mbrojtësit 19-vjeçar, duke luajtur pak takime...

​Mourinho e konfirmon, ky futbollist do të largohet nga Unitedi

më 1.2017 - Gazeta Express

Jose Mourinho e ka konfirmuar se Morgan Schneiderlind do të largohet nga MAnchester United Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mouriho e ka konfirmuar se mesfushori francez, Morgan Schneiderlind do të...

E konfirmon edhe Mourinho, ky lojtar largohet nga Unitedi

më 1.2017 - Indeks online

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka konfirmuar se Morgan Schneiderlind do të largohet nga “Old Trafford”. 27-vjeçari ka marr shumë oferta nga ekipet angleze, por sic duket ai do të largohet...

Menaxheri i mbrojtësit: “Arsenal ka ofruar 40 milionë € për Manolas”

më 1.2017 - Telesport

Roma ka refuzuar 40 milionë euro nga Arsenal për Kostas Manolas, këtë e konfirmoi vetë menaxheri i lojtarit teksa Chelsea dhe Inter vazhdojnë ta ndjekin me vëmendje. Qendërmbrojtësi është përfolur shumë...

KONFIRMOHET: Klubi anglez e do transferimin e John Terryt

më 1.2017 - OraInfo

John Terry është shumë afër që të largohet nga Chelsea. Kapiteni legjendar që për më shumë se dy dekada është pjesë e skuadrës londineze, në fund të sezonit i skadon kontrata me blutë. Andaj, Bournemouthi...

United i tregon çmimin Lyonit për Depay

më 1.2017 - Klan Kosova

Lyon ka shprehur interesim për të nënshkruar me Memphis Depay por që nga Manchester United iu është caktuar çmimi prej 17 milionëve. Holandezi duket se është afër largimit nga Old Trafford, nëse jo këtë...

Manchester United shet mesfushorin francez për 25 milion euro drejt Everton

më 1.2017 - Syri

Manchester United është pajtuar që të shesë Morgan Schneiderlinin tek Evertoni për 25 milionë euro, raporton BBC. Përfaqësuesi i Francës ishte transferuar në Old Trafford nga Louis van Gaal në korrik të...

Mourinho ka vendosur: Ky lojtar i ka orët e numëruara te klubi

më 1.2017 - GazetaBlic

Mesfushori Morgan Schneiderlin i ka të numëruara orët e qëndrimit në Manchester United. Everton ka qenë skuadra që ka shfaqur interesim për të dhe se siç raporton The Telegraph, ai pritet të kalojë përfundimisht...

Arrihet marrëveshja për çmimin e Schneiderlin, mesfushori largohet nga Unitedi

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Evertoni dhe Manchester Unitedi kanë arritur marrëveshje për çmimin e Morgan Schneiderlin – raportojnë mediat britanike. Mesfushori defensiv nënshkroi për Djajtë...

Schneiderlin tek Everton punë e kryer

më 1.2017 - Koha.net

Manchester United është pajtuar që të shesë Morgan Schneiderlinin tek Evertoni për 25 milionë euro, raporton BBC. Përfaqësuesi i Francës ishte transferuar në Old Trafford nga Louis van Gaal në korrik...

Chelsea ka gati transfern e parë për janar

më 1.2017 - OraInfo

Chelsea është shumë afër që ta transferoj Fernado Llorente nga Swansea. Siç raportojnë mediat angleze, skuadra londineze është shumë afër që ta transferoj sulmuesin spanjoll, pasi Conte beson që përvoja...

Terry cak i Bournemouth

më 1.2017 - Klan Kosova

Bournemouth është duke shqyrtuar mundësinë e huazimit këtë muaj për tashmë kapitenin e papëlqyer të Chelsea, John Terry. Një marrëveshje e tillë mund të jetë alarm se bashkëpunimi me klubin që i ka shërbyer...

Schneiderlin pranë transferimit te Everton pasi United pranon ofertën 25 milionë €

më 1.2017 - Telesport

Morgan Schneiderlin është më pranë se kurrë bashkimit me Everton pasi Manchester United ka pranuar ofertën 25 milionë euro për mesfushorin. Shuma mund të shkojë deri në 28 milionë gjatë kohës së tij te...

“Adios” United, arrihet marrëveshja me skuadrën e njohur të Premierligës

më 1.2017 - Lajmi.net

Manchester United ka arritur marrëveshje me Evertonin, për transferimin e mesfushorit Morgan Schneiderlin në ‘Goodison Park’. The Telegraph shkruan se Manchester United ka vendosur të pranoi ofertën e...

Roma ka vendosur për Manolas, goditje për Mourinhon dhe Manchester Unitedin

më 1.2017 - GazetaBlic

Roma është optimiste se do të mbajë mbrojtësin e saj Kostas Manolas, që ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve me paraqitjet e tij. Për shërbimet e Manolas raportohet se kanë shprehur interesim Manchester...

Schneiderlin përfundimisht largohet nga Manchester United

më 1.2017 - OraInfo

Manchester United më në fund do ta largoj mesfushorin, Morgan Schneiderlind. Jose Mourinho i ka bërë me dije para shumë kohësh mesfushorit se nuk është në planet e tij dhe në këtë afat do të largohet nga...

Schneiderlin brenda 48 orëve te skuadra e re

më 1.2017 - Klan Kosova

Mesfushori Morgan Schneiderlind i ka të numëruara orët e qëndrimin në Manchester United. Everton ka qenë skuadra që ka shfaqur interesim për të dhe se siç raporton The Telegraph, ai pritet të kalojë përfundimisht...

Llorente dhe Antonio, zgjedhjet e bëra nga Conte!

më 1.2017 - Telesport

Antonio Conte dëshiron të bashkohet sërish me Fernando Llorente gjatë këtij muaji, te Chelsea. Trajneri i “bluve” synon të përforcojë më tej skuadrën në krye të renditjes, me ndërhyrje gjatë merkatos së...

​Mourinho e konfirmon, ky futbollist do të largohet nga Unitedi

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Jose Mourinho e ka konfirmuar se Morgan Schneiderlin do të largohet nga Manchester United Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mouriho e ka konfirmuar se mesfushori francez, Morgan Schneiderlin do të kalojë...

Roma optimiste për mbajtjen e Manolas

më 1.2017 - Koha.net

Roma është optimiste se do të mbajë mbrojtësin e saj Kostas Manolas, që ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve me paraqitjet e tij. Për shërbimet e Manolas raportohet se kanë shprehur interesim Manchester...

Roma refuzon ofertën e Arsenalit për Manolas

më 1.2017 - Sovrani

Roma ka refuzuar një ofertë prej 40 milionë euro nga Arsenal për Kostas Manolas. Këtë ka konfirmuar agjenti i tij edhe pse klienti i tij kërkohet edhe nga Chelsea dhe Inter, njofton Transferimet.com. “Ne...

Conte kërkon të përforcojë skuadrën me dy lojtarë të rinj

më 1.2017 - Albeu

Antonio Conte ka bëre me dije se kërkon të përforcojë skuadrën e tij me dy mbrojtës krahu . Trajneri i Chelseat, dëshiron të përforcohet me dy mbrojtës krahu , që të ketë më shumë alternativa . Dëshira...

Njihuni me kopjen e Michael Jackson

më 1.2017 - Sovrani

Michael Jackson ka vdekur, mirëpo ai ka një “kopje” që është gjallë. Është fjala për një iranian, i cili ka dukje shumë të ngjashme me Mbretin e muzikës pop. Besohet se ai iu është nënshtruar ndërhyrjeve...

Zyrtare: Terry e ka një lajm të keq për Chelsean

më 1.2017 - Lajmi.net

Një lajm i keq për Chelsean vjen nga Federata Angleze e Futbollit. Kjo e fundit ka refuzuar apelimin e klubit blu, për kartonin e kuq të John Terryt. Chelsea kërkoi heqjen e kartonit të kuq për Terryn,...

Hulk: Ja përse Oscar e la Chelsea-n

më 1.2017 - GazetaBlic

Sulmuesi brazilian, Hulk ka thënë se ai e kishte ndihmuar Oscar të largohet nga Chelsea për një transferim në Super Ligën Kineze. 25 vjeçari nënshkroi për ekipin e Andre Villas-Boas pas një oferte prej...

ZYRTARE: FA vendos për kartonin e kuq të Terryt

më 1.2017 - OraInfo

Federata e Anglisë e ka refuzuar apelin e Chelseas për kartonin e kuq të John Terryt. Legjenda e skuadrës londineze ishte ndëshkuar me karton të kuq në vikendin e kaluar, pasi kishte bërë një ndërhyrje...

Manchester United shet mesfushorin francez për 25 milion euro drejt Everton

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Manchester United është pajtuar që të shesë Morgan Schneiderlinin tek Evertoni për 25 milionë euro, raporton BBC. Përfaqësuesi i Francës ishte transferuar në Old Trafford nga Louis van Gaal në korrik të...

Manchester United përgatit ofertë për lojtarin e Romës

më 1.2017 - Zeri

Raportohet se “Djajtë e Kuq” janë duke përgatitur ofertë për mbrojtësin e Romës, Kostas Manolas. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka qenë shpesh i lidhur me një transferim të mundshëm të një...

Manchester United në garë për lojtarin e Monacos

më 1.2017 - Zeri

Manchester United ka shprehur interesim për mesfushorin e Monakos, Tiemou Bakayoko, transmeton “Zëri.info”. Por për të siguruar shërbimet e futbollistit, Manchester United duhet të garoj me Chelsean dhe...

Ylli i Manchester United i ka orët e numëruara tek skuadra angleze

më 1.2017 - Sovrani

Mesfushori Morgan Schneiderlind i ka të numëruara orët e qëndrimin në Manchester United. Everton ka qenë skuadra që ka shfaqur interesim për të dhe se siç raporton The Telegraph, ai pritet të kalojë përfundimisht...

Conte e përforcon Chelsean me këta dy lojtarë

më 1.2017 - GazetaBlic

Antonio Conte dëshiron të përforcojë skuadrën e tij me dy mbrojtës krahu. Trajneri i Chelseat, Antonio Conte dëshiron të përforcohet me dy mbrojtës krahu, që të ketë më shumë alternativa. Dëshira e parë...

Conte ka gati dy super-goditje tek Chelsea

më 1.2017 - OraInfo

Chelsea është shumë afër që të bëjë dy goditje për afatin e dimrit. Përkundër formës tejet të mirë të Victor Moses dhe Alonsosm Antonio Conte dëshiron që t’i transferoj anësorin e West Hamit dhe Michail...

Zyrtare: Everton transferon yllin e Man Utd

më 1.2017 - Periskopi

Manchester United ka pranuar ofertën e fundit të Everton për mesfushorin francez, Morgan Schneiderlin. Everton fillimisht kishte ofruar vetëm 20 milionë euro por që ishte refuzuar nga Jose Mourinho. Morgan...

​Conte kërkon dy lojtarë të rinj

më 1.2017 - Gazeta Express

Antonio Conte dëshiron të përforcojë skuadrën e tij me dy mbrojtës krahu Trajneri i Chelseat, Antonio Conte dëshiron të përforcohet me dy mbrojtës krahu, që të ketë më shumë alternativa. Dëshira e parë...

Ja klubi i cili po interesohet për John Terryn

më 1.2017 - Sovrani

Bournemouth janë duke konsideruar një ofertë huazimi për kapitenin e Chelsea, John Terry. Transferimi i John Terry deri në fund të sezonit do t’i jepte ekipit të Eddie Howe një përvojë të madhe, edhe pse...

ZYRTARE/ Manolas te Man.United? Roma merr këtë vendim

më 1.2017 - Syri

Prej një kohe të gjatë në media është përfolur një interesim i madh dhe oferta të majme të klubeve të mëdha evropiane në drejtim të të mbrojtësit të Romës, Kostas Manolas. Veçanërisht Manchester United...

Hulk: Oscar u transferua tek Shanghai për mua

më 1.2017 - OraInfo

Hulk ka bërë një deklaratë befasuese për transferimin e Oscarit tk Shanghai SIPG nga Chelsea, Sulmuesi brazilian ka thënë për bashkëkombësin e tij se ishte ai që e bindi të kalonte tek skuadra kineze për...

Zyrtare: Skuadra e Manolas për sezonin e ri

më 1.2017 - Lajmi.net

Kostas Manolas nuk do të transferohet te Manchester United apo Inter. Lajmi është konfirmuar nga drejtori gjeneral i Romës, Mauro Baldissoni. “Manolas largohet në janar? Nuk kam njohuri për këtë. Nuk ka...

Chelsea afër huazimit të Llorentes

më 1.2017 - Zeri

Chelsea është shumë afër huazimit të sulmuesit, Fernando Llorente nga Swansea. Antonio Conte duket se do të bëj një lëvizje të befasishme për t’u bashkuar me ish futbollistin e tij tek Juventusi, transmeton...

Befason Conte, dëshiron të transferojë këtë sulmues që se ka pritur askush

më 1.2017 - GazetaBlic

Fernando Llorente është shumë pranë ri-bashkimit me Antonio Conten këtë muaj, por vetëm nëse do të konsiderohet si zgjedhja e dytë si sulmues pas Diego Costës. Sic raporton Telegraph, Conte dëshiron që...

Conte kërkon dy lojtarë të rinj

më 1.2017 - Tetova Sot

Antonio Conte dëshiron të përforcojë skuadrën e tij me dy mbrojtës krahu Trajneri i Chelseat, Antonio Conte dëshiron të përforcohet me dy mbrojtës krahu, që të ketë më shumë alternativa. Dëshira e parë...

Hulk: Oscar u transferua tek Shanghai për mua

më 1.2017 - Tetova Sot

Hulk ka bërë një deklaratë befasuese për transferimin e Oscarit tk Shanghai SIPG nga Chelsea, Sulmuesi brazilian ka thënë për bashkëkombësin e tij se ishte ai që e bindi të kalonte tek skuadra kineze për...

Terry e ka një lajm të keq për Chelsean

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Një lajm i keq për Chelsean vjen nga Federata Angleze e Futbollit. Kjo e fundit ka refuzuar apelimin e klubit blu, për kartonin e kuq të John Terryt. Chelsea kërkoi heqjen e kartonit të kuq për Terryn,...

ZYRTARE: Federata e Anglisë vendos për kartonin e kuq të Terryt

më 1.2017 - Sovrani

Federata e Anglisë e ka refuzuar apelin e Chelseas për kartonin e kuq të John Terryt. Mbrojtësi i Chelseat ishte ndëshkuar me karton të kuq në vikendin e kaluar, pasi kishte bërë një ndërhyrje të palejuar...

Ylli i Arsenalit pranë largimin, ja klubi i tij i ri

më 1.2017 - Sovrani

Anglezi ka thënë se mund të largohet nga Emirates Stadium, dhe dy skuadra spanjolle janë duke synuar që t’i sigurojnë shërbimet e tij në janar. Sevilla dhe Valencia kanë treguar interesim për të nënshkruar...

​Conte kërkon dy lojtarë të rinj

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Antonio Conte dëshiron të përforcojë skuadrën e tij me dy mbrojtës krahu Trajneri i Chelseat, Antonio Conte dëshiron të përforcohet me dy mbrojtës krahu, që të ketë më shumë alternativa. Dëshira e parë...

Zyrtare: Kjo është skuadra e Manolas

më 1.2017 - Periskopi

Mbrojtësi i Romës, Kostas Manolas nuk do të largohet nga skuadra kryeqytetase. Lajmi është konfirmuar nga vetë drejtori i përgjithshëm i klubit romak, Mauro Baldissoni. “Manolas largohet në janar? Nuk...

“Ciao” Roma, nënshkruan me Interin

më 1.2017 - OraInfo

Një prej futbollistëve më të mirë të Romës është i gatshëm të transferohet në Inter. Kostas Manolas mund të largohet nga Roma. Por, ai do të mbetet në Serie A ku kërkohet nga Inter. “Sky Sport” raporton...

“Ciao” Roma, nënshkruan me Interin

më 1.2017 - Lajmi.net

Një prej futbollistëve më të mirë të Romës është i gatshëm të transferohet në Inter. Kostas Manolas mund të largohet nga Roma. Por, ai do të mbetet në Serie A ku kërkohet nga Inter. “Sky Sport” raporton...

Njihuni me transferin e parë të Arseanlit në afatin kalimtar të janarit!

më 1.2017 - Sovrani

Arsenal ka transferuar një talent Arsenal ka konfirmuar se ka kompletuar transferimin e yllit Cohen Bramall nga Hednesford Town./Sovrani.info Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window)...

Interi siguron një përforcim për verë?

më 1.2017 - Gazeta Express

Kostas Manolas, mbrojtësi i Romës, mund të transferohet te Interi gjatë verës Drejtuesit e Interit, përveç afatit kalimtar të janarit, janë duke menduar për tregun e transferimeve që do të hapet gjatë...

United do të ofrojë 50 milionë euro për grekun e Romës

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kostas Manolas është një ndër lojtarët më të mirë të Romës dhe kjo është vërejtur prej anës së Jose Mourinhos. Sipas mediave britanike, Manchester United pritet...

Conte merr ish-sulmuesin e Juventusit, Lorentes

më 1.2017 - Java News

Fernando Llorente mund të transferohet në Chelsea gjatë janarit. Antonio Conte, trajneri i Chelseas, është në kërkim të një sulmuesi, i cili do t’i ndihmonte Diego Costas. Sipas tabloidit britanik, Daily...

Gjykata e Apelit shfajëson Enver Hasanin

më 1.2017 - Sovrani

Gjykata e Apelit të Kosovës ka hedhur poshtë akuzën ndaj ish Kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani. Ata e kanë aprovuar si të bazuar ankesën e Hasanit, kundër aktvendimit të Gjykatës Themelore...

Conte transferon ish-sulmuesin e Juventusit

më 1.2017 - GazetaBlic

Fernando Llorente mund të transferohet në Chelsea gjatë janarit Antonio Conte, trajneri i Chelseas, është në kërkim të një sulmuesi, i cili do t’i ndihmonte Diego Costas. Sipas tabloidit britanik, Daily...

Conte transferon ish-sulmuesin e Juventusit

më 1.2017 - Gazeta Express

Fernando Llorente mund të transferohet në Chelsea gjatë janarit Antonio Conte, trajneri i Chelseas, është në kërkim të një sulmuesi, i cili do t’i ndihmonte Diego Costas. Sipas tabloidit britanik,...

55 milion euro për Manolas nga Premier League

më 1.2017 - RTV 21

Klubi anglez pritet që të ofroi plot 55 milion euro për mbrojtësin Kostas Manolas, greku i Romës është një ndër lojtarët më të mirë të italianëve dhe kjo nuk ka mbetur pa rënë në sy të Manchester United....

Interi kërkon yllin e Romës

më 1.2017 - Periskopi

Interi është duke u interesuar për transferimin e mbrojtësit të Romës, Kostas Manolas. E përditshmja britanike ‘Daily Express’ raporton se drejtuesit e klubit zikaltër janë të vendosur për të garuar me...

Super mesfushori i Monacos drejt Premier League

më 1.2017 - Syri

Trajneri i Mnchester United, Jose Mourinho e ka bërë mesfushorin e Monacos Tiemoue Bakayoko, preferencën e tij të parë. Për Tiemoue Bakayoko është interesuar edhe Chelsea më parë. Sipas goal.com ai do...

55 milion euro për Manolas nga Premier League

më 1.2017 - Syri

Kostas Manolas, greku i Romës është një ndër lojtarët më të mirë të italianëve dhe kjo nuk ka mbetur pa rënë në sy të Manchester United. Klubi anglez pritet që të ofroi plot 55 milion euro për mbrojtësin....

Llorente drejt Chelsea, Swansea kërkon vëllain e Batshuayi

më 1.2017 - Syri

Chelsea duket se është i vendosur për të transferuar Fernando Llorenten nga Swansea City, me Antoni Conten që  e kërkon si zëvendësues. Swansea nga krahu tjetër është lidhur me një blerje të vëllait të...

Ky do të jetë transferi i parë i janarit te Chelsea

më 1.2017 - Sovrani

Fernando Llorente mund të transferohet në Chelsea gjatë janarit Antonio Conte, trajneri i Chelseas, është në kërkim të një sulmuesi, i cili do t’i ndihmonte Diego Costas. Sipas tabloidit britanik, Daily...

Mbrojtësi i Chelseat afër largimit

më 1.2017 - Sovrani

West Ham janë të interesuar në huazimin e sulmuesit të Chelsea, Michy Batshuayi, sipas burimeve të Sky Sports. Batshuayi nuk ka startuar në asnjë ndeshje të Premier Ligës këtë sezon dhe dihet se Chelsea...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK