http://kariera.mk

Suarezi i jep epërsinë Barçës ndaj Bilbaos (Vidoe)

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Barcelona ka kaluar në epërsi 1-0 ndaj Athletic Bilbaos. Goli erdhi nga Luis Suarez në minutën e 36-të, kurse u asistua nga Neymar. Kjo ndeshje është në kuadër...

VIDEO/ Super Suarez, super supergol

më 1.2017 - Syri

Luis Suarez ka shënuar supergol ndaj Athletic Bilbaos Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Athletic Bilbaos në Copa del Rey, me një supergol të shënuar nga sulmuesi Luis Suarez.  Luis Suarez Goal 1-0 Barcelona...

A iu anulua Barcelonës goli i pastër ndaj Bilbaos?

më 1.2017 - GazetaBlic

Barcelona shënoi gol me anë të Suarezit në minutën 25-të të takimit, mirëpo gjyqtari e anuloi atë për pozitë jashtëloje. Suarez më pas shënoi për epërsinë e Barcelonës 10 minuta më vonë.

Suarez kalon Barcën në epërsi

më 1.2017 - Klan Kosova

Barcelona ka krijuar epërsi prej 1:0 në ndeshjen e Copa del Rey kundër Athletic Bilbao. Është Luis Suarez që ka shënuar golin për vendasit në minutën e 36./Klan Kosova/ Ky është goli i Suarez: Interesante

​Super Suarez, shënon supergol

më 1.2017 - Gazeta Express

Luis Suarez ka shënuar supergol ndaj Athletic Bilbaos Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Athletic Bilbaos në Copa del Rey, me një supergol të shënuar nga sulmuesi Luis Suarez. /Express/ Luis Suarez Goal...

Barcelona në epërsi, Suarez me gol të “çmendur”

më 1.2017 - GazetaBlic

Luis Suarez ka shënuar për epërsinë e Barcelonës ndaj Athletic Bilbaos, në minutën e 36 të takimit.

Luis Suarez shënon golin e vitit

më 1.2017 - Lajmi.net

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Athletic Bilbaos, me golin e Luis Suarez. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Barcelona – Athletic Bilbao, shënohet goli i parë

më 1.2017 - Indeks online

Barcelona ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Athletic Bilbaos. Golin për blaugranët e shënoi Luis Suarez në minutën e 36-të. / IndeksOnline /

VIDEO/ Gjyqtari masakron përsëri Barcelonën. Shiko çfarë goli i ka anuluar

më 1.2017 - Syri

Barcelona është ndëshkuar sërish nga një vendim i gabuar i gjyqtarëve, pasi i është anuluar një gol i rregullt i shënuar nga Luis Suarez. Por, ky gol u anulua për shkak se gjyqtarët ndalën pozitë jashtë...

Barcelona i shënon Bilbaos

më 1.2017 - OraInfo

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Atletiko Bilbaos me golin e shënuar nga Suarez. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/

Vazhdon skandali ndaj Barcelonës, i anulohet një gol i pastër

më 1.2017 - Gazeta Express

Barcelona ka shënuar gol me anë të Luis Suarez, por është anuluar për pozitë jashtë loje Barcelona është ndëshkuar sërish nga një vendim i gabuar i gjyqtarëve, pasi i është anuluar një gol i rregullt i...

Barcelona – Bilbao, formacionet zyrtare

më 1.2017 - Iliria News

Në Camp Nou zhvillohet ndeshja kthyese në kuadër të Kupës së Mbretit, ndërmjet Barcelonës dhe Athletic Bilbaos. Përballja e parë e 1/8 së finales së kësaj gare ndërmjet dy skuadrave u zhvillua në stadiumin...

Zbulohet kush është bukuroshja që po e vëzhgonte puthjen e Ronaldos

më 1.2017 - Iliria News

E dashura e mbrojtësit të Juventusit, Dani Alves ishte ajo që e vëzhgoi me interesim puthjen e Cristiano Ronaldos me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-së.

Formacionet zyrtare: Barca – Bilbao

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Në Camp Nou zhvillohet ndeshja kthyese në kuadër të Kupës së Mbretit, ndërmjet Barcelonës dhe Athletic Bilbaos. Përballja e parë e 1/8 së finales së kësaj gare...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Atletiko Bilbao

më 1.2017 - Syri

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Bilbao Barcelona dhe Athletic Bilbao kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit ndërmjet tyre që do të zhvillohet nga ora 21:15 në kuadër...

Barcelona – Atheltic Bilbao, ja formacionet zyrtare

më 1.2017 - OraInfo

Barcelona dhe Athletic Bilbao kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit ndërmjet tyre që do të zhvillohet nga ora 21:15 në kuadër të Copa del Rey. Barcelona: Cillessen, S.Roberto, Piqué, Umtiti,...

Barcelona – Athletic Bilbao, formacionet zyrtare

më 1.2017 - GazetaBlic

Barcelona dhe Athletic Bilbao kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit ndërmjet tyre që do të zhvillohet nga ora 21:15 në kuadër të Copa del Rey. Barcelona: Cillessen, S.Roberto, Piqué, Umtiti,...

Barcelona – Bilbao, formacionet zyrtare

më 1.2017 - Lajmi.net

Barcelona dhe Athletic Bilbao kanë publikuar formacionet zyrtare, para ndeshjes që fillon në ora 21:15. Barcelona : Cillessen, S.Roberto, Piqué, Umtiti, Alba, Busquets, Iniesta, Rafinha, Neymar, Messi,...

​Formacionet zyrtare: Barcelona – Bilbao

më 1.2017 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Bilbao Barcelona dhe Athletic Bilbao kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit ndërmjet tyre që do të zhvillohet nga ora 21:15 në kuadër...

ZBULOHET: Ky njeri nuk e lejoi Jamesin të transferohej tek Chelsea

më 1.2017 - OraInfo

Chelsea është shumë e frustruar me Cristiano Ronaldon, pasi nuk e ka lënë James Rodriguezin që të transferohet në “Stamford Bridge”. Ylli portugez ka arritur që ta bind mesfushorin kolumbian që të mos...

​7 futbollistët që nuk e kanë vendin e sigurt në Real

më 1.2017 - Gazeta Express

Shtatë futbollistë nuk e kanë të sigurt të ardhmen e tyre në Real Madrid Kur kanë mbetur edhe pesë muaj deri në fund të këtij edicioni, disa futbollistë të Real Madridit nuk e kanë të sigurt të ardhmen...

Gjyqtari masakron përsëri Barcelonën. Shiko çfarë goli i ka anuluar

më 1.2017 - Tetova Sot

Barcelona është ndëshkuar sërish nga një vendim i gabuar i gjyqtarëve, pasi i është anuluar një gol i rregullt i shënuar nga Luis Suarez. Por, ky gol u anulua për shkak se gjyqtarët ndalën pozitë jashtë...

Barcelona – Bilbao, formacionet zyrtare! Prap mungon ylli i mesfushës së Barcës

më 1.2017 - Tetova1

Në Camp Nou zhvillohet ndeshja kthyese në kuadër të Kupës së Mbretit, ndërmjet Barcelonës dhe Athletic Bilbaos. Loading... Përballja e parë e 1/8 së finales së kësaj gare ndërmjet dy skuadrave u zhvillua...

Ronaldo sërish pushim, nuk luan ndaj Sevillas

më 1.2017 - Java News

Zinedine Zidane ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo dhe Luka Modriç do të lihen pushim për ndeshjen kthyese ndaj Sevillas në Kupën e Mbretit. Ronaldo mungoi edhe në ndeshjen e parë të cilën Madridi e fitoi...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Bilbao

më 1.2017 - Tetova Sot

janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Bilbao Barcelona dhe Athletic Bilbao kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit ndërmjet tyre që do të zhvillohet nga ora 21:15 në kuadër...

Barcelona – Athletic Bilbao, formacionet e mundshme

më 1.2017 - GazetaBlic

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 21:15, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Copa del Rey. E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet...

Barcelona – Bilbao, formacionet zyrtare

më 1.2017 - Arbresh

Në Camp Nou zhvillohet ndeshja kthyese në kuadër të Kupës së Mbretit, ndërmjet Barcelonës dhe Athletic Bilbaos. Përballja e parë e 1/8 së finales së kësaj gare ndërmjet dy skuadrave u zhvillua në stadiumin...

Suarez shënon për epërsinë e Barcelonës

më 1.2017 - Periskopi

Barcelona ka kaluar në epërsi 1-0 ndaj Athletic Bilbaos. Goli erdhi nga Luis Suarez në minutën e 36-të, kurse u asistua nga Neymar. Kjo ndeshje është në kuadër të Kupës së Mbretit dhe ndeshja e parë u...

James Rodriguez ishte fare pranë Chelseat, por në skenë doli dikush tjetër dhe ndaloi gjithçka

më 1.2017 - GazetaBlic

Pak minuta pasi Real Madridi ngriti në qiellin e Yokohamas botërorin e klubeve, James Rodriguez shtangi të gjithë skuadrën dhe prishi festën e bashkëlojtarëve në zonën miks: ”Nuk mundi të siguroj që do...

Zbulohet kush është bukuroshja që po e vëzhgonte puthjen e Ronaldos

më 1.2017 - Infokusi

E dashura e mbrojtësit të Juventusit, Dani Alves ishte ajo që e vëzhgoi me interesim puthjen e Cristiano Ronaldos me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-së. Etiketa: Cristiano Ronaldo Dani Alves

Reali pa Ronaldon e Modricin kundër Sevillës

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Zinedine Zidane ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo dhe Luka Modric nuk do të luajnë nesër kundër Sevillës. Kujtojmë se portugezi nuk u paraqit as në ndeshjen...

Reali me 3 mungesa të mëdha ndaj Sevillas

më 1.2017 - Albeu

Zinedine Zidane disa mungesa të rëndësishme për sfidën e Kupës së Mbretit ndaj Sevillas që do të luhet nesër në mbrëmje. Cristiano Ronaldo dhe Luka Modric nuk do të jenë të gatshëm. Kujtojmë...

Kjo është arsyeja e vërtetë pse Suarez nuk mori pjesë në ceremoninë e FIFA’s

më 1.2017 - Gazeta Express

​Luis Suarez nuk ka marrë pjesë në ceremoninë e FIFA’s shkaku i dënimit të para dy viteve FIFA kishte dënuar Luis Suarezin me 3 muaj mos lojë, për shkak të kafshimit që i kishte bërë Georgio Chiellinit...

ZYRTARE/ Real Madrid publikon listën e lojtarëve. Mungojnë Ronaldo dhe Modric

më 1.2017 - Syri

Skuadra e Real Madridit nuk shkon aq e qetë sa duket pasi në përballjen ndaj Sevillas në Copa del Rey do të mungojnë dy lojtarë kryesorë. Bëhet fjalë për Cristiano Ronaldon dhe Luka Modric të cilët zyrtarisht...

Sonte Barcelona përballet me Athletic Bilbaon

më 1.2017 - RTV 21

Në kuadër të Kupës së Mbretit sonte zhvillohet ndeshja kthyese mes Barcelonës dhe Athletic Bilbaos në Nou Camp Kjo është ndeshja e dytë mes tyre në raundin e 16 të garave. Ndeshja e parë kishte përfunduar...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Atletiko Bilbao

më 1.2017 - Fakti Ditor

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Bilbao Barcelona dhe Athletic Bilbao kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit ndërmjet tyre që do të zhvillohet nga ora 21:15 në kuadër...

Uou, Zidane vendos që Ronaldo të mos luajë sërish!

më 1.2017 - Telesport

Zinedine Zidane ka vendosur që Cristiano Ronaldo dhe Luca Modric të mos luajnë në ndeshjen e kthimit ndaj Sevilla-s (nesër) në Kupën e Mbretit. Portugezi mungoi edhe në përballjen e parë të fazës së...

Ronaldo, James dhe Modric, nuk luajnë ndaj Sevillës

më 1.2017 - OraInfo

Cristiano Ronaldo, Luka Modric dhe James Rodriguez nuk do të luajnë ndaj Sevillës në “Kupën e Mbretit” në ndeshjen kthyese. Zidane ka vendosur që të pushoj tre yjet e Real Madridit, pasi në ndeshjen e...

Real Madrid: Zidane synon të parën “triple”, Liga-Kupë-Liga e Kampioneve

më 1.2017 - Ora news

Real Madrid, që nuk është mundur në 39 ndeshje zyrtare, rekord i Spanjës i barazuar, synon “triplen” e parë Liga-Kupe-Liga e Kampionëve në historinë e klubit, është shprehur të mërkuren trajneri madrilen,...

Zidane: Reali synon t’i fitojë këta trofe

më 1.2017 - Infokusi

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka treguar objektivat e Los Blancos. Real Madridi ka objektiva të mëdha këtë sezon. Zinedine Zidane thotë se Los Blancos synojnë ta fitojnë La Ligën, Ligën e...

​7 futbollistët që nuk e kanë vendin e sigurt në Real

më 1.2017 - Sovrani

Shtatë futbollistë nuk e kanë të sigurt të ardhmen e tyre në Real Madrid. Kur kanë mbetur edhe pesë muaj deri në fund të këtij edicioni, disa futbollistë të Real Madridit nuk e kanë të sigurt të ardhmen...

Real Madrid: Zidane synon të parën “triple”, Liga-Kupë-Liga e Kampioneve

më 1.2017 - Koha Jone

Real Madrid, qe nuk eshte mundur ne 39 ndeshje zyrtare, rekord i Spanjes i barazuar, synon “triplen” e pare Liga-Kupe-Liga e Kampioneve ne historine e klubit, eshte shprehur te merkuren trajneri madrilen,...

Kjo është arsyeja e vërtetë pse Suarez nuk mori pjesë në ceremoninë e FIFA’s

më 1.2017 - Infokusi

Luis Suarez nuk ka marrë pjesë në ceremoninë e FIFA’s shkaku i dënimit të para dy viteve. FIFA kishte dënuar Luis Suarezin me 3 muaj mos lojë, për shkak të kafshimit që i kishte bërë Georgio Chiellinit...

Formacionet zyrtare: Barcelona-Athletic Bilbao

më 1.2017 - Periskopi

Në Camp Nou zhvillohet ndeshja kthyese në kuadër të Kupës së Mbretit, ndërmjet Barcelonës dhe Athletic Bilbaos. Përballja e parë e 1/8 së finales së kësaj gare ndërmjet dy skuadrave u zhvillua në stadiumin...

Zidane pushon dy yjet e Realit për ndeshjen e kthimit me Sevillan

më 1.2017 - GazetaBlic

Zinedine Zidane ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo dhe Luka Modriq do të pushohen për ndeshjen kthyese ndaj Sevillas në Kupën e Mbretit. Ronaldo mungoi edhe në ndeshjen e parë të cilën Madridi e fitoi...

Zidane e pranon: Duam ta fitojmë tripletën

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Zinedine Zidane ka deklaruar se objektivi i Real Madridit për këtë vit është tripleta. Edhe përkundër kësaj trajneri francez garanton se lojtarët dhe ai vetë...

Ronaldo pushon ndaj Sevillas

më 1.2017 - Koha.net

Zinedine Zidane ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo dhe Luka Modriq do të pushohen për ndeshjen kthyese ndaj Sevillas në Kupën e Mbretit. Ronaldo mungoi edhe në ndeshjen e parë të cilën Madridi e fitoi...

Real Madrid, Zidane: Objektivi ynë, “Tripleta”

më 1.2017 - Politiko

“As unë dhe as lojtarët nuk mendojmë për “Tripletën”. Mendojmë vetëm për ndeshjen e radhës. E kemi objektiv “Tripletën”, por është ende larg fundi i sezonit”, tha Zidane në lidhje me fitimin e Champions...

Mungesa në ndarjen e çmimeve të FIFA-s, Iniesta u kërkon ndjesë futbollistëve madrilenë

më 1.2017 - BalkanWeb

Mediat spanjolle, mungesën e lojtarëve të Barcelonës në ndarjen e çmimeve të FIFA-s, e kanë cilësuar si rrezik për përçarjen e kombëtares. Kjo me arsyetimin se shumica e lojtarëve të “la rohas” janë pjesë...

ZYRTARE: Sevilla – Real Madrid, ku është Ronaldo?

më 1.2017 - Lajmi.net

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka vendosur ta pushojë Cristiano Ronaldon për duelin e ardhshëm ndaj Sevillas në Copa del Rey të enjten. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime,...

Barcelona – Atheltic Bilbao, ja formacionet zyrtare

më 1.2017 - Sovrani

Barcelona dhe Athletic Bilbao kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit ndërmjet tyre që do të zhvillohet nga ora 21:15 në kuadër të Copa del Rey. Barcelona: Cillessen, S.Roberto, Piqué, Umtiti,...

Real Madrid, Zidane: Objektivi ynë, “Tripleta”

më 1.2017 - Top Channel

Zinedine Zidane ka deklaruar se objektivi i Realit të Madridit për këtë vit është “Tripleta”, edhe pse trajneri francez garanton se lojtarët dhe ai vetë mendojnë ndeshje pas ndeshjeje dhe jo për titujt....

Messit i nevojitet Neymar për lojën e sotme

më 1.2017 - Tetova Sot

Barcelona pretë Athletic Club të mërkurën në ndeshjen e dytë në Copa del Rey, dhe pas humbjes 2-1 në ndeshjen e parë, Camp Nou do të jetë dëshmitar për të parë se kush do të kalojë më tej. Disa prej lojtarëve...

Rakitic do të qendrojë në Barcelonë

më 1.2017 - RTV 21

Mesfushori kroat është në planet e Enriques për lojën e ardhshme në Kupën e Mbretit kundër Atletic Bilbao-s, pasi një levizje e tij drejt Manchester City-t është hudhur poshtë Ivan Rakitic ishte i lidhur...

ZYRTARE/ Kina reagon për ‘transferimin’ e Rodriguezit

më 1.2017 - Syri

James Rodriguez në Kinë? Ky ishte lajmi i ditës për shumë media të mëdha ndërkombëtare duke nisur nga Gjermani, Italia, Britania apo edhe Spanja kanë përfolur një ofertë prej 100 milionë eurosh të skuadrës...

Reali e kthen tri herë Kinën për Jamesin

më 1.2017 - Java News

Real Madridi raportohet se ka refuzuar tre oferta nga klubet e Kinës për mesfushorin James Rodriguez. Kolumbiani gjatë javëve të fundit është raportuar se do të kalojë në Premier Ligë, me Chelsean dhe...

“Nuk kemi bërë ofertë për Jamesin”

më 1.2017 - Indeks online

Skuadra kineze ka mohuar të gjitha publikimet e medieve, kinse ata kanë ofruar një shumë marramendëse për lojtarin e Real Madridit, James Rodriguez. Mediat e huaja sot raportuan se skuadra Hebei Fortune...

ZYRTARE: Hebei Fortune – James, lajm i madh nga Kina

më 1.2017 - Lajmi.net

Hebei Fortune ka publikuar një komunikatë për media në lidhje me transferimin e mesfushorit të Real Madridit, James Rodriguez. Hebei Fortune ka mohuar spekulimet rreth interesimit për transferimin e mesfushorit...

Zinedine Zidane merr një vendim të papritur ndaj Ronaldos

më 1.2017 - LajmiFundit

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka vendosur që Cristiano Ronaldo dhe Luca Modric nesër të mos luajnë në ndeshjen e kthimit ndaj Sevilla-s në Kupën e Mbretit. Portugezi mungoi edhe në përballjen...

Reagon skuadra kineze: Nuk e kemi kërkuar Jamesin

më 1.2017 - Gazeta Express

Skuadra kineze, Hebei China Fortune, ka hedhur poshtë raportimet e mediave se kanë kërkuar transferimin e James Rodriguez E përditshmja sportive madrilene, AS, gjatë ditës ka raportuar se skuadra kineze,...

James Rodriguez ishte fare pranë Chelseat, por në skenë doli dikush tjetër dhe ndaloi gjithçka

më 1.2017 - Sovrani

Pak minuta pasi Real Madridi ngriti në qiellin e Yokohamas botërorin e klubeve, James Rodriguez shtangi të gjithë skuadrën dhe prishi festën e bashkëlojtarëve në zonën miks: ”Nuk mundi të siguroj që do...

Zbulohet arsyeja e vërtetë se përse mungoi Suarez në mbrëmjen gala të FIFA-s

më 1.2017 - Standard

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ashtu si shokët e skuadrës nuk udhëtoi për mbrëmjen gala të FIFA-s pasi kishte një arsye akoma edhe më të fortë. Me justifikimin se Barcelona po përgatitej për ndeshjen...

Ja pse Suarezi mungoi në mbrëmjen gala të FIFA-s

më 1.2017 - GazetaBlic

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ashtu si shokët e skuadrës nuk udhëtoi për mbrëmjen gala të FIFA-s pasi kishte një arsye akoma edhe më të fortë. Me justifikimin se Barcelona po përgatitej për ndeshjen...

Zyrtare: Sevilla-Real Madrid, mungon ylli madh mësoni ku është Ronaldo?

më 1.2017 - Tetova1

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka vendosur ta pushojë Cristiano Ronaldon për duelin e ardhshëm ndaj Sevillas në Copa del Rey të enjten. Loading...

Zyrtare: Ronaldo e Modric mungojnë ndaj Sevillas

më 1.2017 - Indeks online

Skuadra e Real Madridit do të jetë e përgjysmuar për përballjen ndaj Sevillas në Kupën “Del Rey”, përcjell IndeksOnline Zinedine Zidane ka publikuar listën e 19-lojtarëve për takimin e së nesërme (e enjte)...

Zidane: Reali synon t’i fitojë këta trofe

më 1.2017 - 10minuta

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka treguar objektivat e Los Blancos. Real Madridi ka objektiva të mëdha këtë sezon. Zinedine Zidane thotë se Los Blancos synojnë ta fitojnë La Ligën,...

Ronaldo bën magji …. me një portokall

më 1.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo e ka bërë të pamundurën, duke e kontrolluar edhe një portokall njësoj siç bën me topin gjatë ndeshjeve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

Befasi: Zidane udhëton pa yje në Sevilla

më 1.2017 - Gazeta Express

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Sevillas, e cila luhet nesër në kuadër të Copa del Rey Në mesin e të ftuarve nuk janë yjet si: Cristiano...

Bota e tyre

më 1.2017 - Zeri

Futbolli botëror ka rënë në duart e dy yjeve, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi. Çmimet individuale janë dominuar nga portugezi dhe argjentinasi në 10 vjetët e fundit. Hera e fundit kur dyshja nuk e kishte...

Real Madrid me probleme në Copa del Rey, mungojnë dy ‘yje’

më 1.2017 - Syri

Tashmë kanë nisur dhimbjet e kokës për trajnerin e Real Madrid, Zinedine Zidane i cili nesër kundër Sevillas do të jetë pa dy lojtarë. Behet fjalë për James Rodriguez dhe Iscon të cilët nuk janë stërvitor...

Zidane: Reali synon t’i fitojë këta trofe

më 1.2017 - Gazeta Express

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka treguar objektivat e Los Blancos Real Madridi ka objektiva të mëdha këtë sezon. Zinedine Zidane thotë se Los Blancos synojnë ta fitojnë La Ligën, Ligën...

Zidane ka një lajm të keq për Barcelonën

më 1.2017 - Lajmi.net

Zinedine Zidane ka konfirmuar synimet e Real Madridit për sezonin në vazhdim.  Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane i do të gjitha. Ai ka konfirmuar synimet e skuadrës së tij për këtë sezon. Dhe,...

VIDEO/ Ronaldo habit botën, shikoni se me çfarë stërvitet në shtëpi

më 1.2017 - Syri

Cristiano Ronaldo nuk shkëlqen vetëm brenda fushës por edhe jashtë saj. Në videon më poshtë do të shihni një zgjim jo normal për portugezin i cili e nis ditën me xhonglime, jo me top por me portokall....

Ronaldo dhe Modric pushojnë ndaj Sevillas

më 1.2017 - Lajm

Zinedine Zidane ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo dhe Luka Modriq do të pushohen për ndeshjen kthyese ndaj Sevillas në Kupën e Mbretit. Ronaldo mungoi edhe në ndeshjen e parë të cilën Madridi e fitoi...

Ronaldo, a je normal?

më 1.2017 - OraInfo

Cristiano Ronaldo nuk driblon vetëm në fushën e gjelbër Ylli i Real Madridit ka publikuar një video interesante në Instagram ku shihet duke zhangëlluar portokallin. Për më shumë shikojeni videon.

ZYRTARE: Sevilla – Real Madrid, ku është Ronaldo?

më 1.2017 - Infokusi

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka vendosur ta pushojë Cristiano Ronaldon për duelin e ardhshëm ndaj Sevillas në Copa del Rey të enjten. Etiketa: Real Madrid Sevilla Trajneri

ZYRTARE: Sevilla – Real Madrid, ku është Ronaldo?

më 1.2017 - Tetova Sot

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka vendosur ta pushojë Cristiano Ronaldon për duelin e ardhshëm ndaj Sevillas në Copa del Rey të enjten.

Barcelona – Athletic Bilbao, formacionet

më 1.2017 - Zhurnal

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 21:15, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Copa del Rey. E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet...

Kinezët i ofruan 10-fishin, por James nuk e braktis Realin

më 1.2017 - Zhurnal

Kinezët e Hebei Fortune, që drejtohen nga Manuel Pellegrini, i afruan 30 milionë euro neto pagesë në vit, por kolumbiani i Real Madridit tha “jo”. Gjithçka ndodhi këtë janar, teksa oferta për klubin...

Kjo është arsyeja e vërtetë pse Suarez nuk mori pjesë në ceremoninë e FIFA-s

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Luis Suarez nuk ka marrë pjesë në ceremoninë e FIFA’s shkaku i dënimit të para dy viteve FIFA kishte dënuar Luis Suarezin me 3 muaj mos lojë, për shkak të kafshimit që i kishte bërë Georgio Chiellinit...

Lamtumirë Real Madrid, transferohet në Kinë

më 1.2017 - Infokusi

Mbrojtësi i Real Madridit, Pepe do të largohet nga klubi pas përfundimit të këtij sezoni. Ish anëtari i Portos ka kontratë me gjigantin nga Santiago Bernabeu deri në qershor të vitit 2017. Por, ai nuk...

Ronaldo, a je normal?

më 1.2017 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo nuk driblon vetëm në fushën e gjelbër Ylli i Real Madridit ka publikuar një video interesante në Instagram ku shihet duke zhangëlluar portokallin. Për më shumë shikojeni videon, shkruan...

Ronaldo është Trump, Messi është Clinton

më 1.2017 - Zhurnal

Një nga ikonat e gazetarisë, Kent Brockman, dikur deklaroi: “Unë e kam thënë atë më parë dhe do ta thoja përsëri: Demokracia, thjesht nuk funksionon!” Nëse dikush pajtohet apo jo me këtë, kjo është tjetër...

Reali refuzon tri oferta kineze për Jamesin

më 1.2017 - Koha.net

Real Madridi raportohet se ka refuzuar tre oferta nga klubet e Kinës për mesfushorin James Rodriguez. Kolumbiani gjatë javëve të fundit është raportuar se do të kalojë në Premier Ligë, me Chelsean dhe...

Reali pa dy super yje përballë Sevillas

më 1.2017 - GazetaBlic

Real Madrid nuk do të jetë i kompletuar për duelin ndaj Sevillas në Copa del Rey. James Rodriguez dhe Isco nuk kanë stërvitur sot me ekipin e Real Madridit.Andaj, dy mesfushorët nuk pritet të jenë në dispozicion...

Zinedine Zidane shpalos objektivat që ka me Realin

më 1.2017 - Arbresh

Zinedine Zidane ka deklaruar se objektivi i Real Madridit për këtë vit është tripleta. Edhe përkundër kësaj trajneri francez garanton se lojtarët dhe ai vetë mendojnë ndeshje pas ndeshjeje dhe jo për titujt....

Real Madrid humb dy super yje për ndeshjen me Sevillan

më 1.2017 - Lajmi.net

Real Madrid nuk do të jetë i kompletuar për duelin ndaj Sevillas në Copa del Rey. James Rodriguez dhe Isco nuk kanë stërvitur sot me ekipin e Real Madridit. Andaj, dy mesfushorët nuk pritet të jenë në...

Zidane ka një lajm të keq për Barcelonën

më 1.2017 - Infokusi

Zinedine Zidane ka konfirmuar synimet e Real Madridit për sezonin në vazhdim. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane i do të gjitha. Ai ka konfirmuar synimet e skuadrës së tij për këtë sezon. Dhe, ato...

Suarez ka një arsye më shumë se lojtarët e Barcelonës që bojkotuan FIFA-n

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ashtu si shokët e skuadrës nuk udhëtoi për mbrëmjen gala të FIFA-s pasi kishte një arsye akoma edhe më të fortë. Me justifikimin...

Real Madrid me probleme në Copa del Rey

më 1.2017 - Opozita

Tashmë kanë nisur dhimbjet e kokës për trajnerin e Real Madrid, Zinedine Zidane i cili nesër kundër Sevillas do të jetë pa dy lojtarë. Behet fjalë për James Rodriguez dhe Iscon të cilët nuk janë stërvitor...

Ronaldo – Rodriguez, këtë nuk e keni parë gjatë ceremonisë së FIFA-s

më 1.2017 - Aktuale

Cristiano Ronaldo erdhi së bashku me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-s, si dhe e puthi atë në momentin kur u shpall fitues i çmimit kryesor.

Ja pse Ronaldo ka talent, shikoni se çka ka bërë me portokall

më 1.2017 - Arbresh

Sulmuesi portugez i Real Madridit dhe Kombëtares së Portugalisë, Cristiano Ronaldo, ka dëshmuar edhe një herë se është talent i rrallë i lojës së futboll, raporton Arbresh.info. Ronaldo ka dëshmuar aftësitë...

Ronaldo është Trump, Messi është Clinton…

më 1.2017 - Telesport

Një nga ikonat e gazetarisë, Kent Brockman, dikur deklaroi: “Unë e kam thënë atë më parë dhe do ta thoja përsëri: Demokracia, thjesht nuk funksionon!” Nëse dikush pajtohet apo jo me këtë, kjo është tjetër...

Suarez ka një arsye më shumë se lojtarët e Barcelonës që bojkotuan FIFA-n

më 1.2017 - 10minuta

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ashtu si shokët e skuadrës nuk udhëtoi për mbrëmjen gala të FIFA-s pasi kishte një arsye akoma edhe më të fortë. Me justifikimin se Barcelona po përgatitej për...

Lamtumirë Real Madrid, transferohet në Kinë

më 1.2017 - Aktuale

Pepe do të largohet nga Real Madrid. Mbrojtësi i Real Madridit, Pepe do të largohet nga klubi pas përfundimit të këtij sezoni. Ish anëtari i Portos ka kontratë me gjigantin nga Santiago Bernabeu deri në...

VIDEO/ Zbulohet vajza që sheh puthjen e Ronaldos. Nuk do ta besoni kush është

më 1.2017 - Syri

FIFA ka shpallur Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë për vitin 2016. Gjatë momentit kur është thirrur emri i fituesit, portugezi para se të çohej ka puthur të dashurën e tij Georgina Rodriguez. Ashtu...

VIDEO/ Zbulohet vajza që sheh me zili puthjen e Ronaldos. Nuk do ta besoni kush është

më 1.2017 - Syri

FIFA ka shpallur Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë për vitin 2016. Gjatë momentit kur është thirrur emri i tij portugezi para se të çohej ka puthur të dashurën e tij Georgina Rodriguez. Ashtu siç...

Zidane: Reali synon t’i fitojë këto trofe

më 1.2017 - Lexo

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka treguar objektivat e Los Blancos Real Madridi ka objektiva të mëdha këtë sezon. Zinedine Zidane thotë se Los Blancos synojnë ta fitojnë La Ligën, Ligën e...

Ronaldo, a je normal?

më 1.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo nuk driblon vetëm në fushën e gjelbër Ylli i Real Madridit ka publikuar një video interesante në Instagram ku shihet duke zhangëlluar portokallin. Për më shumë shikojeni videon, shkruan...

Reali pa Ronaldon e Modricin kundër Sevillës

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Zinedine Zidane ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo dhe Luka Modric nuk do të luajnë nesër kundër Sevillës. Kujtojmë se portugezi nuk u paraqit as në ndeshjen e parë të Kupës së Mbretit ndaj skuadrës andaluziane,...

Reali pa Ronaldon e Modricin kundër Sevillës

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Zinedine Zidane ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo dhe Luka Modric nuk do të luajnë nesër kundër Sevillës. Kujtojmë se portugezi nuk u paraqit as në ndeshjen e parë të Kupës së Mbretit ndaj skuadrës andaluziane,...

Real Madrid humb dy super yje për ndeshjen me Sevillan

më 1.2017 - Infokusi

Real Madrid nuk do të jetë i kompletuar për duelin ndaj Sevillas në Copa del Rey. James Rodriguez dhe Isco nuk kanë stërvitur sot me ekipin e Real Madridit. Andaj, dy mesfushorët nuk pritet të jenë në...

Zyrtare: Sevilla-Real Madrid, ku është Ronaldo?

më 1.2017 - Periskopi

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka vendosur ta pushojë Cristiano Ronaldon për duelin e ardhshëm ndaj Sevillas në Copa del Rey të enjten.

Ronaldo, a je normal?

më 1.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo nuk driblon vetëm në fushën e gjelbër Ylli i Real Madridit ka publikuar një video interesante në Instagram ku shihet duke zhangëlluar portokallin. Për më shumë shikojeni videon.

I pari Messi, tani James, tjetri Ronaldo? Kinezët me komunikatë për media

më 1.2017 - Sovrani

Hebei Fortune ka publikuar një komunikatë për media në lidhje me transferimin e mesfushorit të Real Madridit, James Rodriguez. Hebei Fortune ka mohuar spekulimet rreth interesimit për transferimin e mesfushorit...

Shikojeni se si djali i Zinedine Zidanes pjesë e Real Madridit kalon kundërshtarin me një lëvizje sensacionale

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Djali i Zinedine Zidanes, Theo, është duke kaluar një formë të jashtëzakonshme. Ai në ndeshjen e fundit kundër Odelot Toletum, ka bërë një driblim fantastik që...

Kinezët i ofruan 10-fishin, James nuk e braktis Real Madridin

më 1.2017 - Telesport

Kinezët e Hebei Fortune, që drejtohen nga Manuel Pellegrini, i afruan 30 milionë euro neto pagesë në vit, por kolumbiani i Real Madridit tha “jo”. Gjithçka ndodhi këtë janar, teksa oferta për klubin e...

VIDEO/ Nuk e keni parë këtë gjest të Ronaldos pasi u shpall fitues

më 1.2017 - Syri

Me 34.54 % të votave Cristiano Ronaldo ditën e djeshme u shpall nga FIFA lojtari më i mirë për vitin 2016. Gjatë momentit kur Ronaldo dëgjoi emrin e tij, ai para se të ngiheshe puthi në faqe të dashurën...

Zbulohet kush është bukuroshja që po e vëzhgonte puthjen e Ronaldos

më 1.2017 - Zeri

E dashura e mbrojtësit të Juventusit, Dani Alves ishte ajo që e vëzhgoi me interesim puthjen e Cristiano Ronaldos me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-së.

Zbulohet kush është bukuroshja që po e vëzhgonte puthjen e Ronaldos

më 1.2017 - Lajmi.net

E dashura e mbrojtësit të Juventusit, Dani Alves ishte ajo që e vëzhgoi me interesim puthjen e Cristiano Ronaldos me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-së. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni...

Enrike: Koha e sportit, e jo për të qarë vendimet

më 1.2017 - AlbPortali

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike, distancohet nga veprimet e mbrojtësit Zherard Pike, i cili u ankua për referimin në sfidën kundër Viljarealit, ndërsa arsyetoi mungesën e futbollistëve në mbrëmjen gala...

Barcelona – Athletic Bilbao sonte, rikthehet ylli ja si priten të jenë formacionet në këtë ndeshje të zjarrtë

më 1.2017 - Tetova1

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 21:15, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Copa del Rey. E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet...

Lamtumirë Real Madrid

më 1.2017 - Iliria News

Pepe pritet të largohet nga Real Madridi në fund të sezonit Mbrojtësi portugez, Pepe dhe Real Madrid pritet të ndahen në përfundimisht fund të sezonit. Palët nuk kanë arritur akordin për vazhdimin e kontratës,...

Suarez hakmerret, zbulohet arsyeja e mungesës në mbrëmjen gala të FIFA-s

më 1.2017 - Syri

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez ashtu si shokët e skuadrës nuk udhëtoi për mbrëmjen gala të FIFA-s pasi kishte një arsye akoma edhe më të fortë. Me justifikimin se Barcelona po përgatitej për ndeshjen...

Gruaja e cilit futbollist po i lakmon Georginas?

më 1.2017 - Gazeta Express

E dashura e Dani Alvesit i ka lakmuar Georgina Rodriguezit, e cila mori një puthje nga Cristiano Ronaldo gjatë ceremonisë së FIFA-s Cristiano Ronaldo dhe bukuroshja spanjolle, Georgina Rodriguez, ishin...

Në Kinë i ofruan 30 milionë euro në sezon, ja si përgjigjet James Rodriguez

më 1.2017 - Albeu

3 ekipet kineze Hebei China Fortune , Guangzhou Evergrande dhe Shanghai Shenhua prej kohësh janë në luftë për të transferuar James Rodriguez . Pas interesimit, kolumbiani i cili është përfolur për një...

Zbulohet arsyeja pse Luis Suarez ka refuzuar pjesmarrjen në dy ceremonitë e fundit të FIFA-s

më 1.2017 - Sovrani

Pavarësisht ndeshjes kundër Bilbaos, që padyshim, ka rëndësi të madhe për Barcën – pas humbjes 2:1 në takimin e parë – arsyetimi për mospjesmarrje në ceremoninë e FIFA-s i dhënë nga klubi katalunas, nuk...

Lamtumirë Real Madrid, transferohet në Kinë

më 1.2017 - Lajmi.net

Pepe do të largohet nga Real Madrid. Mbrojtësi i Real Madridit, Pepe do të largohet nga klubi pas përfundimit të këtij sezoni. Ish anëtari i Portos ka kontratë me gjigantin nga Santiago Bernabeu deri në...

Nuk do ta besoni çka i bën Ronaldo – Georginës, gjatë ceremonisë së FIFA-s

më 1.2017 - Standard

Cristiano Ronaldo nuk është i vetëm në ceremoninë e FIFA’s. Ylli i Real Madridit  me vete kishte marrë edhe të dashurën Georgina Rodriguez, shkruan Express. Portugezi pasi u ftua ta marrë çmimin lojtari...

Ronaldo bën të jashtëzakonshmen me portokall

më 1.2017 - Periskopi

Cristiano Ronaldo e ka bërë të pamundurën, duke e kontrolluar edhe një portokall njësoj siç bën me topin gjatë ndeshjeve.

Rodriguez kthen përgjigje për ofertën e 'çmendur' nga Kina

më 1.2017 - Syri

Tre gjigantët kinezë Hebei China Fortune, Guangzhou Evergrande dhe Shanghai Shenhua janë në një ‘luftë’ të vërtetë njëra me tjetrën pasi kërkojnë të shpenzojë plot 100 milionë euro për kartonin e mesfushorit...

Ronaldo – Georgina, këtë nuk e keni parë gjatë ceremonisë së FIFA-s

më 1.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo nuk është i vetëm në ceremoninë e FIFA’s. Ylli i Real Madridit me vete kishte marrë edhe të dashurën Georgina Rodriguez, shkruan Express. Portugezi pasi u ftua ta marrë çmimin lojtari...

Ronaldo – Rodriguez, këtë nuk e keni parë gjatë ceremonisë së FIFA-s

më 1.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo erdhi së bashku me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-s, si dhe e puthi atë në momentin kur u shpall fitues i çmimit kryesor. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra...

Ronaldo – Georgina, këtë nuk e keni parë gjatë ceremonisë së FIFA-s

më 1.2017 - OraInfo

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo nuk është i vetëm në ceremoninë e FIFA’s. Ai me vete kishte marrë edhe të dashurën Georgina Rodriguez, shkruan express. Portugezi pasi u ftua ta marrë çmimin lojtari...

FOTO/ Zbulohen formacionet: Barcelona-Ath.Bilbao. Buzëqesh Enrique

më 1.2017 - Syri

Sot në orën 21:15 skuadra e Barcelonës do të ketë një provim të vështirë pasi do të kërkojë që të bëjë të pavlefshëm humbjen 2-1 në transfertë kundër Athletic Bilbaos. Të besuarit e Luis Enriques do të...

Ronaldo – Georgina, këtë nuk e keni parë gjatë ceremonisë së FIFA-s

më 1.2017 - Gazeta Express

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo nuk është i vetëm në ceremoninë e FIFA’s. Ai me vete kishte marrë edhe të dashurën Georgina Rodriguez, shkruan Express. Portugezi pasi u ftua ta marrë çmimin lojtari...

Lamtumirë Real Madrid

më 1.2017 - OraInfo

Pepe pritet të largohet nga Real Madridi në fund të sezonit. Mbrojtësi portugez, Pepe dhe Real Madrid pritet të ndahen në përfundimisht fund të sezonit. Palët nuk kanë arritur akordin për vazhdimin e...

Cafu: Po vjen koha e Neymarit

më 1.2017 - Zhurnal

Cristiano Ronaldo fitoi garën me Messi-n për titullin e Lojtarit të Vitit të FIFA-s, dhe atë për Topin e Artë. Por gjatë ceremonisë të zhvilluar në Zyrih, Cafu, dy herë fituesi i Kupës së Botës, ka thënë...

Perez mohon ofertat nga Kina për Ronaldon

më 1.2017 - Zhurnal

Florentino Perez ka hedhur poshtë zërat për një ofertë në adresë të Ronaldos nga Kina. Para pak ditësh është përhapur lajmi se një skuadër kineze kishte ofruar 300 milionë euro për ta blerë Cristiano...

Lamtumirë Real Madrid

më 1.2017 - Gazeta Express

Pepe pritet të largohet nga Real Madridi në fund të sezonit Mbrojtësi portugez, Pepe dhe Real Madrid pritet të ndahen në përfundimisht fund të sezonit. Palët nuk kanë arritur akordin për vazhdimin...

Zbulohet kush është bukuroshja që po e vëzhgonte cdo gjest të Ronaldos në ceremoninë e FIFA-së

më 1.2017 - Tetova1

Loading... E dashura e mbrojtësit të Juventusit, Dani Alves ishte ajo që e vëzhgoi me interesim puthjen e Cristiano Ronaldos me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-së.

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Suarez mungoi në mbrëmjen e FIFA-së

më 1.2017 - Lajmi.net

Luis Suarez kishte një arsye të fortë për të munguar në ceremoninë e FIFA-së në Zurich. Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez njësoj sikurse anëtarët e tjerë të skuadrës së tij nuk shkoi në ceremoninë e FIFA-së...

Barcelona – Athletic Bilbao, ja formacionet

më 1.2017 - Lexo

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 21:15, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Copa del Rey. E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet...

James refuzon ofertë marramendëse

më 1.2017 - Lexo

James Rodriguez, mesfushori i Real Madridit, ka refuzuar një ofertë të majme nga Kina Skuadra kineze, Hebei China Fortune, ka tentuar ta transferojë James Rodriguez nga Real Madridi, shkruan e përditshmja...

Barcelona – Athletic Bilbao, shikojeni kush do të kthehet në formacion

më 1.2017 - Lajmi.net

Ivan Rakitic pritet të luajë në formacionin bazë të Barcelonës kundër Athletic Bilbaos në ndeshjen e kthimit në Copa del Rey, shkruan "Mundo Deportivo", përcjell "lajmi.net". Bilbao ka epërsi 2:1 nga dueli...

Zbulohet kush është bukuroshja që po e vëzhgonte puthjen e Ronaldos

më 1.2017 - Tetova Sot

E dashura e mbrojtësit të Juventusit, Dani Alves ishte ajo që e vëzhgoi me interesim puthjen e Cristiano Ronaldos me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-së.

Gruaja e futbollistit të Juventusit, xheloze për Ronaldon?

më 1.2017 - Lexo

E dashura e Dani Alvesit i ka lakmuar Georgina Rodriguezit, e cila mori një puthje nga Cristiano Ronaldo gjatë ceremonisë së FIFA-s Cristiano Ronaldo dhe bukuroshja spanjolle, Georgina Rodriguez, ishin...

James Rodriguez refuzon ofertën faraonike të kinezëve

më 1.2017 - Java News

James Rodriguez, mesfushori i Real Madridit, ka refuzuar një ofertë të majme nga Kina Skuadra kineze, Hebei China Fortune, ka tentuar ta transferojë James Rodriguez nga Real Madridi, shkruan e përditshmja...

James refuzon ofertë marramendëse nga Kina

më 1.2017 - GazetaBlic

James Rodriguez, mesfushori i Real Madridit, ka refuzuar një ofertë të majme nga Kina Skuadra kineze, Hebei China Fortune ka tentuar ta transferoj James Rodriguez nga Real Madridi, shkruan e përditshmja...

Zbulohet bukuroshja që shfaqi “zili” për të dashurën e Ronaldos

më 1.2017 - Koha.mk

Crtistiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez u shfaqën dje në mbrëmje për herë të parë në një event të madh siç janë mbrëmjen e organizuara nga FIFA.  Bukuroshja spanjolle shkëlqeu së bashku me portugezin,...

James refuzon ofertë marramendëse nga Kina

më 1.2017 - Gazeta Express

James Rodriguez, mesfushori i Real Madridit, ka refuzuar një ofertë të majme nga Kina Skuadra kineze, Hebei China Fortune ka tentuar ta transferoj James Rodriguez nga Real Madridi, shkruan e përditshmja...

Real Madrid vazhdon kontratën me një yll

më 1.2017 - Gazeta Express

Dani Carvajal pritet ta vazhdoj kontratën me Real Madridin Drejtuesit e Real Madridit do të vazhdojnë me ripërtëritjen e kontratave të futbollistëve edhe në vitin 2017. Sipas të përditshmes sportive...

Zbulohet kush është bukuroshja që po e vëzhgonte puthjen e Ronaldos

më 1.2017 - Tetova Sot

E dashura e mbrojtësit të Juventusit, Dani Alves ishte ajo që e vëzhgoi me interesim puthjen e Cristiano Ronaldos me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-së.

Ronaldo – Rodriguez, këtë nuk e keni parë gjatë ceremonisë së FIFA-s

më 1.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo erdhi së bashku me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-s, si dhe e puthi atë në momentin kur u shpall fitues i çmimit kryesor. Etiketa: Cristiano Ronaldo FIFA Georgina Rodriguez

Lamtumirë Real Madrid, transferohet në Kinë

më 1.2017 - Tetova Sot

Pepe do të largohet nga Real Madrid. Mbrojtësi i Real Madridit, Pepe do të largohet nga klubi pas përfundimit të këtij sezoni. Ish anëtari i Portos ka kontratë me gjigantin nga Santiago Bernabeu deri në...

Barcelona – Athletic Bilbao, formacionet

më 1.2017 - Gazeta Express

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 21:15, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Copa del Rey E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet...

Zbulohen formacionet: Barcelona-Ath.Bilbao

më 1.2017 - Tetova Sot

Sot në orën 21:15 skuadra e Barcelonës do të ketë një provim të vështirë pasi do të kërkojë që të bëjë të pavlefshëm humbjen 2-1 në transfertë kundër Athletic Bilbaos. Të besuarit e Luis Enriques do të...

Ronaldo – Georgina, këtë nuk e keni parë gjatë ceremonisë së FIFA-s

më 1.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo nuk është i vetëm në ceremoninë e FIFA’s. Ylli i Real Madridit  me vete kishte marrë edhe të dashurën Georgina Rodriguez. Portugezi pasi u ftua ta marrë çmimin lojtari më i mirë i vitit...

James Rodriguez, refuzon një ofertë të çmendur nga Kina!

më 1.2017 - Lajm

James Rodriguez, mesfushori i Real Madridit, ka refuzuar një ofertë të majme nga Kina Skuadra kineze, Hebei China Fortune ka tentuar ta transferoj James Rodriguez nga Real Madridi, shkruan e përditshmja...

Zbulohet kush është bukuroshja që po e vëzhgonte puthjen e Ronaldos

më 1.2017 - Gazeta Monitor

E dashura e mbrojtësit të Juventusit, Dani Alves ishte ajo që e vëzhgoi me interesim puthjen e Cristiano Ronaldos me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-së.

Zbulohet kush është bukuroshja që po e vëzhgonte puthjen e Ronaldos

më 1.2017 - Periskopi

E dashura e mbrojtësit të Juventusit, Dani Alves ishte ajo që e vëzhgoi me interesim puthjen e Cristiano Ronaldos me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-së.

Real Madrid vazhdon kontratën me një yll

më 1.2017 - Opozita

Dani Carvajal pritet ta vazhdoj kontratën me Real Madridin Drejtuesit e Real Madridit do të vazhdojnë me ripërtëritjen e kontratave të futbollistëve edhe në vitin 2017. Sipas të përditshmes sportive madrilene,...

Kinezët i ofruan 30 milionë euro në vit, kjo ishte përgjigjja e yllit të Real Madridit

më 1.2017 - Periskopi

3 ekipet kineze Hebei ChinaFortune, Guangzhou Evergrande dhe Shanghai Shenhua prej kohësh janë në luftë për të transferuar James Rodriguez. Pas interesimit, kolumbiani i cili është përfolur për një largim...

Ronaldo – Georgina, këtë nuk e keni parë gjatë ceremonisë së FIFA-s

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo nuk është i vetëm në ceremoninë e FIFA’s. Ai me vete kishte marrë edhe të dashurën Georgina Rodriguez, shkruan express. Portugezi pasi u ftua ta marrë çmimin lojtari...

Lamtumirë Real Madrid

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Pepe pritet të largohet nga Real Madridi në fund të sezonit. Mbrojtësi portugez, Pepe dhe Real Madrid pritet të ndahen në përfundimisht fund të sezonit. Palët nuk kanë arritur akordin për vazhdimin e kontratës,...

James Rodriguez, refuzon një ofertë të çmendur nga Kina!

më 1.2017 - AlbPortali

James Rodriguez, mesfushori i Real Madridit, ka refuzuar një ofertë të majme nga Kina Loading... Skuadra kineze, Hebei China Fortune ka tentuar ta transferoj James Rodriguez nga Real Madridi,...

Real Madrid cakton çmimin për James Rodriguez

më 1.2017 - Sovrani

Pas interesimit të shumë klubeve për mesfushorin James Rodriguez, tashmë drejtuesit e Real Madrid i kanë vendosur çmim kolumbianit Sipas Daily Star, ylli i Real Madrid do të largohet nga klubi gjatë verës...

James refuzon ofertë marramendëse nga Kina

më 1.2017 - Gazeta Monitor

James Rodriguez, mesfushori i Real Madridit, ka refuzuar një ofertë të majme nga Kina. Skuadra kineze, Hebei China Fortune ka tentuar ta transferoj James Rodriguez nga Real Madridi, shkruan e përditshmja...

Formacionet e mundshme: Barcelona – Athletic Bilbao

më 1.2017 - Sovrani

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 21:15, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Copa del Rey Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave....

Real Madrid vazhdon kontratën me një yll

më 1.2017 - Sovrani

Dani Carvajal pritet ta vazhdoj kontratën me Real Madridin Drejtuesit e Real Madridit do të vazhdojnë me ripërtëritjen e kontratave të futbollistëve edhe në vitin 2017. Sipas të përditshmes sportive madrilene,...

Barcelona – Athletic Bilbao, formacionet

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 21:15, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Copa del Rey E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet...

Barcelona – Athletic Bilbao, formacionet

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 21:15, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Copa del Rey. E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet...

Ronaldo: Jam pjesë e historisë së futbollit, e kam arritur qëllimin

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Cristiano Ronaldo ka folur për media pasi e ka fituar çmimin i ‘Lojtari më i mirë i vitit 2016’. Portugezi në një intervistë për FIFA-n pas shpalljes futbollisti...

VIDEO/ Cristiano Ronaldo ka arritur qëllimin e madh të karrierës

më 1.2017 - Syri

Portugezi në një intervistë për FIFA-n pas shpalljes futbollisti më i mirë i vitit 2016, ka thënë se gjithmonë e ka pasur qëllim të arrijë ku është sot, në majat e futbollit, në librat e historisë. “Nuk...

CR7: Ja cili ka qenë qëllimi im kur kam filluar të merrem me futboll

më 1.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo ka deklaruar se ka arritur qëllimin e tij. Portugezi në një intervistë për FIFA-n pas shpalljes futbollisti më i mirë i vitit 2016, ka thënë se gjithmonë e ka pasur qëllim të arrijë ku...

Perez mohon ofertat nga Kina për Ronaldon

më 1.2017 - RTV 21

Florentino Perez ka hedhur poshtë zërat për një ofertë në adresë të Ronaldos nga Kina Para pak ditësh është përhapur lajmi se një skuadër kineze kishte ofruar 300 milionë euro për ta blerë Cristiano Ronaldon...

Luis Enrike “godet” Ronaldon

më 1.2017 - Aktuale

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike ka goditur Kristiano Ronaldon, pas mbrëmjes gala të organizuar nga FIFA. Portugezi tha që është më i miri pas shpalljes si lojtari i vitit 2016, derisa trajneri i Barcelonës...

Cafu zbulon lojtarin, që do të lërë në hije CR7 dhe Messi

më 1.2017 - Telesport

Cristiano Ronaldo fitoi garën me Messi-n për titullin e Lojtarit të Vitit të FIFA-s, dhe atë për Topin e Artë. Por gjatë ceremonisë të zhvilluar në Zyrih, Cafu, dy herë fituesi i Kupës së Botës, ka thënë...

Enrique ‘godet’ Ronaldon me deklaratën për çmimet e FIFA-s

më 1.2017 - Iliria News

Enrique pyetet për triumfin e Ronaldos, përgjigja e tij i bën gazetarët të qeshin Luis Enrique ka folur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes me Bilabon, ndërsa gazetarët e pyetën për triumfin e Cristiano...

Ronaldo: E kam realizuar ëndrrën, jam pjesë e historisë në futboll

më 1.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo ka folur për FIFA-n pasi u shpall lojtari i vitit. Ylli i Realit, Cristiano Ronaldo, dje është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016, nga shtëpia e futbollit botëror FIFA,...

CR7: Ja cili ka qenë qëllimi im kur kam filluar të merrem me futboll

më 1.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo ka deklaruar se ka arritur qëllimin e tij. Portugezi në një intervistë për FIFA-n pas shpalljes futbollisti më i mirë i vitit 2016, ka thënë se gjithmonë e ka pasur qëllim të arrijë ku...

Bernabeu apo Old Trafford? Ja kë zgjedh Ronaldo

më 1.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo është vënë paksa në siklet në një intervistë të FIFA-s, pas shpalljes futbollisti më i mirë i vitit 2016. Portugezi është pyetur se cili është stadiumi më i mirë për të luajtur. Ronaldo,...

Luis Enrique pyetet për triumfin e Ronaldos, përgjigja e tij i bën gazetarët të qeshin

më 1.2017 - Syri

Luis Enrique ka folur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes me Bilabon, ndërsa gazetarët e pyetën për triumfin e Cristiano Ronaldos në ‘FIFA Best Award’, përcjellë telegrafi. Sulmuesi anësor i Real...

Skandal i madh tek Barcelona, përfshihen lojtar dhe drejtues të skuadrës

më 1.2017 - OraInfo

Një nga pikat e përfolura nga ceremonia e FIFA-s ishte mungesa e lojtarëve të Barcelonës, katër prej të cilëve janë përmendur në formacionin e vitit si- Pique, Iniesta, Messi dhe Neymar. Justifikimi zyrtar...

Enrique ‘godet’ Ronaldon me deklaratën për çmimet e FIFA-s

më 1.2017 - GazetaBlic

Enrique pyetet për triumfin e Ronaldos, përgjigja e tij i bën gazetarët të qeshin. Luis Enrique ka folur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes me Bilabon, ndërsa gazetarët e pyetën për triumfin e Cristiano...

Enrique ‘godet’ Ronaldon me deklaratën për çmimet e FIFA-s

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Enrique pyetet për triumfin e Ronaldos, përgjigja e tij i bën gazetarët të qeshin Luis Enrique ka folur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes me Bilabon,...

Skandal i madh tek Barcelona, përfshihen lojtar dhe drejtues të skuadrës. Media zbuloi të vërtetën

më 1.2017 - Syri

Një nga pikat e përfolura nga ceremonia e FIFA-s ishte mungesa e lojtarëve të Barcelonës, katër prej të cilëve janë përmendur në formacionin e vitit si- Pique, Iniesta, Messi dhe Neymar. Justifikimi zyrtar...

Mësohet arsyeja e vërtetë e mungesës së Barcelonës në ceremoninë e FIFA-s

më 1.2017 - Lajmi.net

Mungesa e skuadrës së Barcelonës në ceremoninë e FIFA-s në shpërblimin e më të mirëve të vitit 2016, vazhdon të jetë tema kryesore e medieve sportive. Barcelona me një komunikatë për shtyp ka shpjeguar...

Ja cili stadium është më i mirë për Ronaldon

më 1.2017 - Iliria News

Cristiano Ronaldo ka thënë se ‘Santiago Bernabeu’ është stadiumi më i mirë për të luajtur Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të FIFA’s, pasi fitoi çmimin...

Tre skuadra nga Kina duan transferimin e James Rodriguez

më 1.2017 - Syri

Skuadra kineze si, Hebei China Fortune, Guangzhou Evergrande dhe Shanghai Shenhua, tani e duan transferimin e James Rodriguez nga Real Madridi. Tre gjigantet kinez që kanë një gjendje financiare multi...

Ronaldo në Kinë? Perez tregon a ka pasur ofertë zyrtare për yllin e Realit

më 1.2017 - OraInfo

Real Madrid nuk ka pranuar ndonjë ofertë zyrtare nga ndonjë prej klubeve kineze për Cristiano Ronaldo. Por që, ndonjëri prej bashkëlojtarëve të tij mund të ketë ndonjë afrim me to, ka thënë presidenti...

“Yjet” e Real Madridit, ashtu si nuk i keni parë kurrë!

më 1.2017 - Telesport

FIFA ka ndarë disa çmime individuale në mbrëmjen e së hënës në Zyrih, duke vlerësuar futbollistët më të mirë të vitit 2016, dhe më të mirin e tyre. Cristiano Ronaldo u shpall lojtari i vitit, ndërsa futbollistë...

Luis Enrique pyetet për triumfin e Ronaldos, përgjigja e tij i bën gazetarët të qeshin

më 1.2017 - Tetova Sot

Luis Enrique ka folur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes me Bilabon, ndërsa gazetarët e pyetën për triumfin e Cristiano Ronaldos në ‘FIFA Best Award’, përcjellë telegrafi. Sulmuesi anësor i Real...

Ronaldo në Kinë? Perez tregon a ka pasur ofertë zyrtare për yllin e Realit

më 1.2017 - GazetaBlic

Real Madrid nuk ka pranuar ndonjë ofertë zyrtare nga ndonjë prej klubeve kineze për Cristiano Ronaldo. Por që, ndonjëri prej bashkëlojtarëve të tij mund të ketë ndonjë afrim me to, ka thënë presidenti...

Perez mohon ofertat nga Kina për Ronaldon

më 1.2017 - KosovaPress

Para pak ditësh është përhapur lajmi se një skuadër kineze kishte ofruar 300 milionë euro për ta blerë Cristiano Ronaldon nga Real Madridi, ndërsa lojtarit i është ofruar një pagë prej 100 milionë eurosh...

Skandal i madh tek Barcelona, përfshihen lojtar dhe drejtues të skuadrës. Media zbuloi të vërtetën

më 1.2017 - Sovrani

Një nga pikat e përfolura nga ceremonia e FIFA-s ishte mungesa e lojtarëve të Barcelonës, katër prej të cilëve janë përmendur në formacionin e vitit si- Pique, Iniesta, Messi dhe Neymar. Justifikimi zyrtar...

Cristiano Ronaldo zgjedh stadiumin e preferuar

më 1.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të FIFA’s, pasi fitoi çmimin e lojtarit më të mirë të vitit 2016. Ai në pyetjen se cili është stadiumi më i mirë për të luajtur, Ronaldo me entuziazëm...

Skandal i madh tek Barcelona, përfshihen lojtar dhe drejtues të skuadrës. Media zbuloi të vërtetën

më 1.2017 - Sovrani

Një nga pikat e përfolura nga ceremonia e FIFA-s ishte mungesa e lojtarëve të Barcelonës, katër prej të cilëve janë përmendur në formacionin e vitit si- Pique, Iniesta, Messi dhe Neymar. Justifikimi zyrtar...

VIDEO/ Old Trafford apo Santiago Bernabeu?- Cristiano Ronaldo zgjedh stadiumin e preferuar

më 1.2017 - Syri

Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të FIFA’s, pasi fitoi çmimin e lojtarit më të mirë të vitit 2016. Ai në pyetjen se cili është stadiumi më i mirë për të luajtur, Ronaldo me entuziazëm...

Ronaldo është Trump, Messi është Clinton

më 1.2017 - Klan Kosova

Ikona e gazetarisë, Kent Brockman një herë kishte deklaruar, “Kam thënë më parë dhe do ta them përsëri: Demokracia thjeshtë nuk funksionon”. Nëse pajtohet dikush ose jo, por që është e pamohueshme se procesi...

Tri skuadra nga Kina e duan transferimin e James Rodriguez

më 1.2017 - GazetaBlic

Fuqia ekonomike e ligës nga Kina, nuk po ka të ndalur. Skuadra kineze si, Hebei China Fortune, Guangzhou Evergrande dhe Shanghai Shenhua, tani e duan transferimin e James Rodriguez nga Real Madridi. Tre...

Old Trafford apo Santiago Bernabeu? Ja cili stadium është më i mirë për Ronaldon

më 1.2017 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo ka thënë se ‘Santiago Bernabeu’ është stadiumi më i mirë për të luajtur Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të FIFA’s, pasi fitoi çmimin...

Tri skuadra nga Kina e duan transferimin e James Rodriguez

më 1.2017 - OraInfo

Fuqia ekonomike e ligës nga Kina, nuk po ka të ndalur. Skuadra kineze si, Hebei China Fortune, Guangzhou Evergrande dhe Shanghai Shenhua, tani e duan transferimin e James Rodriguez nga Real Madridi, transmeton...

Perez: Nuk kemi ofertë zyrtare nga Kina për Ronaldon

më 1.2017 - Klan Kosova

Real Madrid nuk ka pranuar ndonjë ofertë zyrtare nga ndonjë prej klubeve kineze për Cristiano Ronaldo. Por që, ndonjëri prej bashkëlojtarëve të tij mund të ketë ndonjë afrim me to, ka thënë presidenti...

Iniesta i kërkon falje FIFA-s, ka edhe disa fjalë për lojtarët e Real Madridit

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Lojtarët e Barcelonës munguan në mbrëmjen gala të organizuar nga FIFA, për zgjedhjen e më të mirëve për vitin 2016. Andres Iniesta u zgjedh në formacionin e më...

​Ronaldo si Trump, Messi si Hillary

më 1.2017 - Gazeta Express

Leo Messi ka marrë më shumë vota për formacionin e mirë të vitit 2016, por Cristiano Ronaldo është shpallur më i miri Cristiano Roanldo ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit 2016 të FIFA’s, duke...

Perez: Ronaldo është një referim, po bën historinë

më 1.2017 - Telesport

Real Madrid ishte skuadra “hit” e vitit 2016, por për të ka nisur mbarë edhe viti i ri, me yllin Cristiano Ronaldo të shpallur edhe një herë si lojtari më i mirë në botë (nga FIFA). Për këtë më i lumtur...

Ronaldo komenton mungesën e Barcelonës dhe pranon: Jam më i miri

më 1.2017 - Ora news

Cristiano Ronaldo ditën e djeshme u shpall nga FIFA lojtari më i mirë për vitin 2016, me 34.54 % të votave. Ai nuk ka komentuar mungesën e Lionel Messi, por lidhur me mungesën në tërësi të klubit blugrana...

Ronaldo: I kuptoj lojtarët e Barçës

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sulmuesi i Real Madridit dhe Përfaqësueses së Portugalisë, Cristiano Ronaldo, ka fituar çmimin ‘Lojtari i Vitit’ nga FIFA. Në këtë ceremoni nuk ishin pjesëmarrës...

Ja për kë votoi Lionel Messi për fitues të FIFA Best Player

më 1.2017 - Standard

Futbollisti i Barcelonës dhe i Argjentinës nuk arriti që të fitoj për këtë vit asnjë trofe individual. Por ai ka bërë një gjest shumë miqësor për shokun e tij të skuadrës Luis Suares. Votën e tij për fituesin...

ZBULOHET: Ja përse Barcelona injoroi organizimin e FIFA-s

më 1.2017 - OraInfo

Asnjë lojtarë i Barcelonës nuk ishte mbrëmë në Zurich në galan mbrëmjen e organizuar nga FIFA. Madje as Luis Enrique nuk ishte në mbrëmjen që shtëpia e madhe e futbollit e organizoi për ta ndarë çmimin...

Enrique ‘godet’ Ronaldon

më 1.2017 - Periskopi

Enrique pyetet për triumfin e Ronaldos, përgjigja e tij i bën gazetarët të qeshin Luis Enrique ka folur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes me Bilabon, ndërsa gazetarët e pyetën për triumfin e Cristiano...

Iniesta bën prapakthehu, i kërkon falje FIFA-s

më 1.2017 - Albeu

Futbollistët e Barcelonë nuk ishin të pranishëm në Zurich për shkak të një vendimi të klubit , por kapiteni Iniesta dërgoi një video- mesazh për pjesëmarrësit në këtë event. "Dua ta falënderoj shumë...

VIDEO/ Djali i Zidanes bën për të ‘vjellë’ kundërshtarin. Mos e humb këtë perlë!

më 1.2017 - Syri

Djali i Zinedine Zidanes është duke kaluar një formë të jashtëzakonshme. Theo Zidane ka dribluar në një mënyrë fantastike kundërshtarin në ndeshjen mes Real Madridit dhe Odelot Toletum. Komentet Shto koment

Ja cili stadium është më i mirë për Ronaldon

më 1.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka thënë se ‘Santiago Bernabeu’ është stadiumi më i mirë për të luajtur Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të FIFA’s, pasi fitoi çmimin...

Deklarata e vitit: Enrique tallet keq me Ronaldon pas çmimit të FIFA-s

më 1.2017 - OraInfo

Luis Enrique ka goditur Cristiano Ronaldon, pas mbrëmjes gala të FIFA-s. Portugezi tha që është më i miri pas shpalljes si lojtari i vitit 2016, derisa trajneri i Barcelonës e injoron keq atë. “Sinqerisht,...

Ronaldo si Trump, Messi si Hillary

më 1.2017 - Infokusi

Leo Messi ka marrë më shumë vota për formacionin e mirë të vitit 2016, por Cristiano Ronaldo është shpallur më i miri. Cristiano Roanldo ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit 2016 të FIFA’s,...

Ronaldo u shpall më i miri, por Enrique jep një deklaratë tejet inatqore

më 1.2017 - GazetaBlic

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka dhënë një deklaratë tejet të pamatur. Ai ka reaguar pasi Cristiano Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë për vitin 2016 nga FIFA. I pari i pankinës së gjigandit...

Enrique ‘godet’ Ronaldon me deklaratën për çmimet e FIFA-s

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Enrique pyetet për triumfin e Ronaldos, përgjigja e tij i bën gazetarët të qeshin Luis Enrique ka folur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes me Bilabon, ndërsa gazetarët e pyetën për triumfin e Cristiano...

Mungesa në ceremoninë e FIFA-s Iniesta u kërkon ndjesë madrilenëve

më 1.2017 - Koha Jone

Lojtarët e Barcelonës nuk morën pjesë në ceremoninë e FIFA-s, ku Cristiano Ronaldo mori çmimin si lojtari më i mirë për vitin  2016. Barcelona luan nesër kundër Athletic Bilbaos për Kupën e Spanjës,  në...

Ronaldo falënderon “shkaktarin” e suksesit të tij

më 1.2017 - Indeks online

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo e ka falënderuar menaxherin Zinedine Zidane që e ka ndihmuar atë të arrijë nivelin më të lartë në karrierë. Real Madrid ka fituar Ligën e Kampionëve, Superkupën dhe...

Deklarata e vitit: Enrique tallet keq me Ronaldon pas çmimit të FIFA-s

më 1.2017 - Lajmi.net

Luis Enrique ka goditur Cristiano Ronaldon, pas mbrëmjes gala të FIFA-s. Portugezi tha që është më i miri pas shpalljes si lojtari i vitit 2016, derisa trajneri i Barcelonës e injoron keq atë. “Sinqerisht,...

Kjo legjendë e futbollit po thotë që Zidane do të bëhet më i miri

më 1.2017 - GazetaBlic

Roberto Carlos, ish ikona e Real Madridit, mendon se Zinedine Zidane do të bëhet trajneri më i mirë në botë. Claudio Ranieri, strategu i Leicester Cityt, është zgjedhur trajneri më i për vitin 2016 duke...

Enrique befason me deklaratën rreth vendimit të Barcelonës për të bojkotuar FIFA-n

më 1.2017 - Lajmi.net

Luis Enrique ka folur mbi bojkotimin e Barcelonës ndaj mbrëmjes gala të FIFA-s. Trajneri katalunas deklaroi që e respekton vendimin për të mos shkuar në mbrëmje, për shkak të ndeshjes ndaj Athletic Bilbaos....

Iniesta: Kërkon falje

më 1.2017 - 10minuta

Është komentuar në forma të ndryshme përse munguan futbollistët e Barcelonës në ceremoninë e FIFA-s. E cila u organizua të hënën në mbrëmje në Zurich nga FIFA, me rastin e shpalljes së ‘Lojtarit...

Mungesa në ceremoninë e FIFA-s Iniesta u kërkon ndjesë madrilenëve

më 1.2017 - Shqiptarja

Lojtarët e Barcelonës nuk morën pjesë në ceremoninë e FIFA-s, ku Cristiano Ronaldo mori çmimin si lojtari më i mirë për vitin  2016. Barcelona luan nesër kundër Athletic Bilbaos për Kupën e Spanjës,  në...

Djali i Zidane e ‘trullos” kundërshtarin

më 1.2017 - GazetaBlic

Theo Zidane ka dribluar në mënyrë të jashtëzakonshme kundërshtarin në ndeshjen mes Real Madridit dhe Odelot Toletum.

Barcelona nuk është më “e preferuara” e FIFA-s

më 1.2017 - Telesport

Në vitet e fundit, marrëdhëniet e Barcelonës me FIFA -n veçse janë përkeqësuar. Klubi të cilin Jose Mourinho më parë e akuzonte për lidhjet e forta me institucionin më të lartë të futbollit tanimë nuk...

Iniesta kërkon falje

më 1.2017 - Arbresh

Është komentuar në forma të ndryshme përse munguan futbollistët e Barcelonës në ceremoninë e FIFA-s, e cila u organizua të hënën në mbrëmje në Zurich nga FIFA, me rastin e shpalljes së ‘Lojtarit më të...

“Zidane do të bëhet trajneri më i mirë në botë”

më 1.2017 - Gazeta Express

Roberto Carlos, ish ikona e Real Madridit, mendon se Zinedine Zidane do të bëhet trajneri më i mirë në botë Claudio Ranieri, strategu i Leicester Cityt, është zgjedhur trajneri më i për vitin 2016...

ZBULOHET: Ja përse Barcelona injoroi organizimin e FIFA-s

më 1.2017 - Tetova Sot

Asnjë lojtarë i Barcelonës nuk ishte mbrëmë në Zurich në galan mbrëmjen e organizuar nga FIFA. Madje as Luis Enrique nuk ishte në mbrëmjen që shtëpia e madhe e futbollit e organizoi për ta ndarë çmimin...

VIDEO/ Djali i Zidanes bën për të ‘vjellë’ kundërshtarin. Mos e humb këtë perlë!

më 1.2017 - Tetova1

Djali i Zinedine Zidanes është duke kaluar një formë të jashtëzakonshme. Theo Zidane ka dribluar në një mënyrë fantastike kundërshtarin në ndeshjen mes Real Madridit dhe Odelot Toletum.

Do të befasoheni nga vota e Jamesit për trajnerin më të mirë në botë

më 1.2017 - OraInfo

Mesfushori i Real Madridit, James Rodriguez nuk ka inat me trajnerin e tij, Zinedine Zidane. Strategu francez nuk është duke e konsideruar si titullar në “Santiago Bernabeu”. Mirëpo, kapiteni i Kolumbisë...

Djali i Zidane e ‘trullos” kundërshtarin

më 1.2017 - Lajmi.net

Theo Zidane ka dribluar në mënyrë të jashtëzakonshme kundërshtarin në ndeshjen mes Real Madridit dhe Odelot Toletum. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një...

Ronaldo shpallet më i miri në botë por e dashura e tij ….

më 1.2017 - Lajmi.net

Në fushë janë profesionistë të vërtetë, por me bindje të plotë mund të thuhet e njëjta gjë edhe kur bëhet fjalë për ekranin. Lojtarët më të mirë të FIFA-s, por edhe protagonistë të tjerë të futbollit botëror...

Ronaldo merr trofeun, por e dashura kritikohet

më 1.2017 - Top Channel

Në fushë janë profesionistë të vërtetë, por me bindje të plotë mund të thuhet e njëjta gjë edhe kur bëhet fjalë për ekranin. Lojtarët më të mirë të FIFA-s, por edhe protagonistë të tjerë të futbollit botëror...

Iniesta i kërkon falje FIFA-s, ia kthen edhe Ronaldos

më 1.2017 - Periskopi

Lojtarët e Barcelonës munguan në mbrëmjen gala të organizuar nga FIFA, për zgjedhjen e më të mirëve për vitin 2016. Andres Iniesta u zgjedh në formacionin e më të mirëve për vitin e shkuar. Mesfushori...

Djali i Zidanes trullos kundërshtarin

më 1.2017 - Zeri

Theo Zidane, djali i Zinedine Zidanes, ka kaluar në mënyrë të jashtëzakonshme kundërshtarin në ndeshjen mes Real Madridit dhe Odelot Toletum. 17-vjeçari është pjesë e Los Balncos që nga fillimi i karrierës...

Ronaldo: I kuptoj lojtarët e Barçës

më 1.2017 - Infokusi

Sulmuesi i Real Madridit dhe Përfaqësueses së Portugalisë, Cristiano Ronaldo, ka fituar çmimin ‘Lojtari i Vitit’ nga FIFA. Në këtë ceremoni nuk ishin pjesëmarrës lojtarët e Barcelonës, por  CR7 ka thënë...

Djali i Zidanes trullos kundërshtarin

më 1.2017 - Gazeta Express

Theo Zidane, djali i Zinedine Zidanes, ka kaluar në mënyrë të jashtëzakonshme kundërshtarin në ndeshjen mes Real Madridit dhe Odelot Toletum. 17 vjeçari është pjesë e Los Balncos që nga fillimi i karrierës...

Deklarata e vitit: Enrique tallet keq me Ronaldon pas çmimit të FIFA-s

më 1.2017 - Infokusi

Luis Enrique ka goditur Cristiano Ronaldon, pas mbrëmjes gala të FIFA-s. Portugezi tha që është më i miri pas shpalljes si lojtari i vitit 2016, derisa trajneri i Barcelonës e injoron keq atë. “Sinqerisht,...

FOTO/ Iniesta bën një gjest të madh pasi Barcelona ‘injoroi’ mbrëmjen gala

më 1.2017 - Syri

Megjithëse Andres Iniesta nuk ka marrë pjesë në ceremoninë e FIFA-së në Zurich para startit të eventit ai ka bërë një gjest të madh. Iniesta ka telefonuar disa anëtarë të Real Madridit duke i njoftuar...

Old Trafford apo Santiago Bernabeu? Ja cili stadium është më i mirë për Ronaldon

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Cristiano Ronaldo ka thënë se ‘Santiago Bernabeu’ është stadiumi më i mirë për të luajtur Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të FIFA’s, pasi fitoi çmimin...

Do të befasoheni nga vota e Jamesit për trajnerin më të mirë në botë

më 1.2017 - Lajmi.net

James Rodriguez nuk mban inat me trajnerin e tij nga Real Madrid, Zinedine Zidane. Mesfushori i Real Madridit, James Rodriguez nuk ka inat me trajnerin e tij, Zinedine Zidane. Strategu francez nuk është...

Pasi CR7 i thumboi në fjalim, tashmë zbulohet arsyeja e vërtetë pse Barça mungoi në mbrëmjen gala të FIFA-s

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Lojtarët e Barcelonës nuk morën pjesën në mbrëmjen gala të organizuar nga FIFA për ndarjen e çmimeve për më të mirët e vitit 2016. Në një komunikatë nga klubi...

Maradona e kritikon ashpër Messin

më 1.2017 - Infokusi

Asnjë prej futbollistëve të Barcelonës nuk ishte prezent në ceremoninë e ndarjes së çmimeve më të mirë të futbollit për vitin 2016. Ndër ata që e kritikuan ashpër mosprezencën e katalunasve ishte edhe...

Iniesta ka telefonuar lojtarët e Real Madridit, ja arsyeja

më 1.2017 - Sovrani

Sipas mediave spanjolle super mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta i ka telefonuar lojtarët e Real Madridit për t’iu kërkuar falje për mospjesmarrjen e klubit në ceremoninë e djeshme. Lojtarët e Barcelonës...

​Ronaldo si Trump, Messi si Hillary

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Leo Messi ka marrë më shumë vota për formacionin e mirë të vitit 2016, por Cristiano Ronaldo është shpallur më i miri Cristiano Roanldo ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit 2016 të FIFA’s, duke...

Mungesa e lojtarëve të Barcelonës në ceremoninë e FIFA-s, Iniesta telefonon lojtarët e Realit, ja si reagojnë Ronaldo e Moudriç

më 1.2017 - Lexo

Lojtarët e Barcelonës nuk morën pjesë në ceremoninë e FIFA-s, ku Cristiano Ronaldo mori çmimin si lojtari më i mirë për vitin  2016. Barcelona luan nesër kundër Athletic Bilbaos për Kupën e Spanjës,  në...

Iniesta “tradhëton” Barcelonën, i kërkon falje FIFA-s

më 1.2017 - Telesport

Lojtarët e Barcelonës nuk ishin në Zyrih, por kapiteni i saj, Andres Iniesta, dërgoi një video-mesazh për ata që merrnin pjesë në gala. Të gjithë të pranishmit dhe shikuesit që pasuan ngjarjen e vlerësuan...

Florentiono Perez arsyeton mungesën e Barcës në gala mbrëmmjen e FIFA-s!

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Florentino Perez ka përgëzuar Cristiano Ronaldon rreth fitimit të çmimit ‘Lojtari i Vitit’, që e dha mbrëmë FIFA. Presidenti i Real Madridit ka folur edhe për...

Ja për kë votoi Lionel Messi për fitues të FIFA Best Player

më 1.2017 - Sovrani

Futbollisti i Barcelonës dhe i Argjentinës nuk arriti që të fitoj për këtë vit asnjë trofe individual. Por ai ka bërë një gjest shumë miqësor për shokun e tij të skuadrës Luis Suares. Votën e tij për fituesin...

Florentiono Perez arsyeton mungesën e Barcës në gala mbrëmjen e FIFA-s!

më 1.2017 - GazetaBlic

Florentino Perez ka përgëzuar Cristiano Ronaldon rreth fitimit të çmimit ‘Lojtari i Vitit’, që e dha mbrëmë FIFA. Presidenti i Real Madridit ka folur edhe për mungesën e futbollistëve në ceremoninë e ndarjes...

Ronaldo: Jam më i miri. Bojkoti i Barcelonës, jo i bukur!

më 1.2017 - Telesport

Duke folur për programin “El Larguero” të “Cadena Sere”, Cristiano Ronaldo ka lëshuar një mesazh për Gerard Pique, kur u pyet në lidhje me deklaratat e fundit të lojtarit të Barcelonës, duke thënë se “Real...

“Zidane do të bëhet trajneri më i mirë në botë”

më 1.2017 - Lexo

Roberto Carlos, ish ikona e Real Madridit, mendon se Zinedine Zidane do të bëhet trajneri më i mirë në botë Claudio Ranieri, strategu i Leicester Cityt, është zgjedhur trajneri më i për vitin 2016 duke...

Ronaldo: I kuptoj lojtarët e Barçës

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Sulmuesi i Real Madridit dhe Përfaqësueses së Portugalisë, Cristiano Ronaldo, ka fituar çmimin ‘Lojtari i Vitit’ nga FIFA. Në këtë ceremoni nuk ishin pjesëmarrës lojtarët e Barcelonës, por  CR7 ka thënë...

Votat për futbollistin më të mirë

më 1.2017 - RTV 21

Cristiano Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë i botës në ceremoninë e ndarjes së çmimeve FIFA në Zurich të Zvicrrës Tani është bërë publike edhe përqindja e votave që secili i ka marrë, dhe se ku kanë...

E dashura e Alves u “kallë” kur e pa Ronaldon, shikojeni reagimin e saj

më 1.2017 - GazetaBlic

Crtistiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez u shfaqën dje në mbrëmje për herë të parë në një event të madh siç janë mbrëmjen e organizuara nga FIFA. Bukuroshja spanjolle shkëlqeu së bashku me portugezin,...

Iniesta i kërkon falje FIFA-s, ka edhe disa fjalë për lojtarët e Real Madridit

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Lojtarët e Barcelonës munguan në mbrëmjen gala të organizuar nga FIFA, për zgjedhjen e më të mirëve për vitin 2016. Andres Iniesta u zgjedh në formacionin e më të mirëve për vitin e shkuar. Mesfushori...

Zbulohet bukuroshja që shfaqi “zili” për të dashurën e Ronaldos

më 1.2017 - OraInfo

Crtistiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez u shfaqën dje në mbrëmje për herë të parë në një event të madh siç janë mbrëmjen e organizuara nga FIFA. Bukuroshja spanjolle shkëlqeu së bashku me portugezin,...

Iniesta tregon edhe njëherë pse është futbollist shumë i madh

më 1.2017 - GazetaBlic

Andres Iniesta ka telefonuar disa anëtarë të Real Madridit duke i njoftuar për mungesën e futbollistëve të Barcelonës në ceremoninë e FIFA-së në Zurich. Asnjë futbollist i Barcelonës nuk mori pjesë në...

Djali i Zidanes trullos kundërshtarin

më 1.2017 - Infokusi

Theo Zidane, djali i Zinedine Zidanes, ka kaluar në mënyrë të jashtëzakonshme kundërshtarin në ndeshjen mes Real Madridit dhe Odelot Toletum. 17 vjeçari është pjesë e Los Balncos që nga fillimi i karrierës...

“Zidane do të bëhet trajneri më i mirë në botë”

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Roberto Carlos, ish ikona e Real Madridit, mendon se Zinedine Zidane do të bëhet trajneri më i mirë në botë Claudio Ranieri, strategu i Leicester Cityt, është zgjedhur trajneri më i për vitin 2016 duke...

Ronaldo deklaratë befasuese për mungesën e Barcelonës në mbrëmjen gala

më 1.2017 - Syri

Me 34.54 % të votave Cristiano Ronaldo ditën e djeshme u shpall nga FIFA lojtari më i mirë për vitin 2016. Mungesa e rivalit më të madh Lionel Messit dhe lojtarëve të Barcelonës nuk kaloi pa u komentuar...

Ceremonia e FIFA-së, fantastike ajo që ka bërë Iniesta për Real Madridin

më 1.2017 - Lajmi.net

Andres Iniesta ka telefonuar disa anëtarë të Real Madridit duke i njoftuar për mungesën e futbollistëve të Barcelonës në ceremoninë e FIFA-së në Zurich. Asnjë futbollist i Barcelonës nuk mori pjesë në...

Foto/ Ai u shpall “Më i Miri”, por kë votoi Ronaldo si futbollistin e vitit?

më 1.2017 - Opinion

Cristiano Ronaldo mbrëmjen e djeshme është shpallur nga FIFa lojtari më i mirë i vitit 2016. Ai është votuar nga shumë futbollistë dhe trajner si më i mirë, po interes përbën lista e vet Ronaldos. Ai ka...

Lojtarët e Barcelonës munguan në ceremoni, Ronaldo befason me deklaratën

më 1.2017 - Periskopi

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka reaguar pas mosprezencës së futbollistëve të Barcelonës në ceremoninë për shpalljen e futbollistit më të mirë për vitin 2016. Portugezi e fitoi çmimin në...

Ronaldo fitoi cmimin por tek e dashura e tij ka dicka që nuk shkon

më 1.2017 - LajmiFundit

Në fushë janë profesionistë të vërtetë, por me bindje të plotë mund të thuhet e njëjta gjë edhe kur bëhet fjalë për ekranin. Lojtarët më të mirë të FIFA-s, por edhe protagonistë të tjerë të futbollit botëror...

Ronaldo: E kam merituar të jem më i miri

më 1.2017 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo, ylli i Real Madridit, mendon se me plot meritë është zgjedhur lojtari më i mirë i vitit 2016 Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo fitoi edhe çmimin lojtari më i mirë i vitit 2016...

Ronaldo: “The Best” ishte për më të mirin, më i miri jam unë

më 1.2017 - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo nuk ka dyshime se ai është lojtari më i mirë në botë ndaj s’kishte dyshime as se do të ishte fitues i trofeut “The Best” të FIFA-s, njofton Klan Kosova. “Ishte një vit i paharrueshëm,...

Ronaldo: E kam merituar të jem më i miri

më 1.2017 - Lexo

Cristiano Ronaldo, ylli i Real Madridit, mendon se me plot meritë është zgjedhur lojtari më i mirë i vitit 2016 Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo, fitoi edhe çmimin lojtari më i mirë i vitit 2016 nga...

Maradona dhe Carlos: Sa turp për Messin dhe Barcelonën që s’erdhën te FIFA

më 1.2017 - Java News

Pas Diego Maradonas, edhe ish-ylli i Real Madridit, Roberto Carlos, ka kritikuar ashpër Barcelonën dhe Lionel Messin për mungesën në “FIFA Football Awards”. Mbrëmja gala “FIFA Football Awards”, e cila...

Lojtari i vitit, ja si votuan CR7 dhe Pleshti

më 1.2017 - Telesport

Cristiano Ronaldo është fituesi për të katërtën herë në karrierën e tij i çmimit të FIFA-s “Lojtari i Vitit”. Portugezi e ka fituar këtë çmim edhe në vitet 2007, 2008 dhe 2009 ndërkohë që mbrëmjen e së...

Do të befasoheni nga vota e Jamesit për trajnerin më të mirë në botë

më 1.2017 - Infokusi

James Rodriguez nuk mban inat me trajnerin e tij nga Real Madrid, Zinedine Zidane. Mesfushori i Real Madridit, James Rodriguez nuk ka inat me trajnerin e tij, Zinedine Zidane. Strategu francez nuk është...

Zbulohet vota e Modric, mërziten Ronaldo dhe Bale

më 1.2017 - Syri

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric ka befasuar Cristiano Ronaldon pasi në ndryshim nga portugezi që nuk e votoi fare Messin, kroati e ka vlerësuar argjentinasin si lojtarin e dytë më të mirë në botë....

Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë nga FIFA, ja çfarë po bënte Neymar

më 1.2017 - Lajmi.net

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ishte duke ushtruar në palestër duke injoruar ceremoninë e shpalljes së futbollistit më të mirë në botë për vitin 2016 nga FIFA, përcjell "lajmi.net". Sulmuesi i Real Madridit,...

Zbulohet bukuroshja që shfaqi "zili" për të dashurën e Ronaldos

më 1.2017 - Albeu

Crtistiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez u shfaqën dje në mbrëmje për herë të parë në një event të madh siç janë mbrëmjen e organizuara nga FIFA. Bukuroshja spanjolle shkëlqeu së bashku me portugezin,...

Enrique flet për bojkotin e Barcelonës ndaj ceremonisë së FIFA-s

më 1.2017 - LajmiFundit

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, është deklaruar për bojkotin që skuadra e tij i bëri gala-mbrëmjes së FIFA-s për më të mirët e vitit 2016. Trajneri katalunas ka theksuar se e mbështet plotësisht vendimin...

Ronaldo u shpall më i miri, por Enrique jep një deklaratë tejet inatqore

më 1.2017 - Periskopi

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka dhënë një deklaratë tejet të pamatur. Ai ka reaguar pasi Cristiano Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë për vitin 2016 nga FIFA. I pari i pankinës së gjigandit...

Fundi i Messit dhe Ronaldos, Cafu: Ja lojtari më i mirë në botë

më 1.2017 - GazetaBlic

Fituesi i Kupës së Botës në vitin 2002, Cafu mendon se i ka ardhur fundi dominimit të Messit dhe Ronaldos. Mbrojtësi brazilian mendon se Neymar shumë shpejt do të mposhtë portugezin dhe argjentinasin duke...

Maradona dhe Roberto Carlos: Turp për Messin e Barçën

më 1.2017 - Telesport

Diego Maradona ishte i zhgënjyer se Lionel Messi dhe yjet e Barcelonës nuk udhëtuan për në Zyrih, ku përmes një ceremonie u shpërndanë çmimet për më të mirët e vitit 2016 në futboll. Në gala-në e FIFA-s...

“Selfie” më e mirë e vitit

më 1.2017 - Indeks online

Cristiano Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë i vitit 2016 nga FIFA. Së bashku me “më të mirin” e FIFA-së, shtëpia botërore e futbollit gjithashtu emëroi edhe formacionin më të mirë të vitit, transmeton...

FOTO/ Ronaldo dhe Messi bëjnë befasinë në FIFA. Zbulohen votat e tyre

më 1.2017 - Syri

Pas ceremonisë gala të FIFA-s janë zbuluar votat e Messit dhe Ronaldos ku të dy lojtarët nuk kanë votuar njëri-tjetrin por shokët e skuadrës së tyre. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka përzgjedhur...

Maradona dhe Roberto Carlos kryqëzojnë Messin e Barçën

më 1.2017 - Telesport

Diego Maradona ishte i zhgënjyer se Lionel Messi dhe yjet e Barcelonës nuk udhëtuan për në Zyrih, ku përmes një ceremonie u shpërndanë çmimet për më të mirët e vitit 2016 në futboll. Në gala-në e FIFA-s...

Zbulohen votat e Messit dhe Ronaldos, por dhe e kapitenëve të tjerë

më 1.2017 - Albeu

Janë zbuluar votat e trajnerëve dhe kapitenëve për futbollistin më të mirë të vitit 2016. Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo edhe kësaj here nuk kanë votuar njëri-tjetrin. Ronaldo ka votuar me 5 pikë...

Carlos: Marre për Messin dhe Barcelonën

më 1.2017 - Ina

Pas Diego Maradonas, edhe ish-ylli i Real Madridit, Roberto Carlos, ka kritikuar ashpër Barcelonën dhe Lionel Messin për mungesën në “FIFA Football Awards” Mbrëmja gala “FIFA Football Awards”, e cila është...

Iniesta tradhëton Barcelonën, i kërkon falje FIFA-s

më 1.2017 - LajmiFundit

Lojtarët e Barcelonës nuk ishin në Zyrih, por kapiteni i saj, Andres Iniesta, dërgoi një video-mesazh për ata që merrnin pjesë në gala. Të gjithë të pranishmit dhe shikuesit që pasuan ngjarjen e vlerësuan...

Fundi i Messit dhe Ronaldos, Cafu: Ja lojtari më i mirë në botë

më 1.2017 - Ina

Fituesi i Kupës së Botës në vitin 2002, Cafu mendon se i ka ardhur fundi dominimit të Messit dhe Ronaldos. Mbrojtësi brazilian mendon se Neymar shumë shpejt do të mposhtë portugezin dhe argjentinasin duke...

Fundi i Messit dhe Ronaldos, Cafu: Ja lojtari më i mirë në botë

më 1.2017 - Syri

Fituesi i Kupës së Botës në vitin 2002, Cafu mendon se i ka ardhur fundi dominimit të Messit dhe Ronaldos. Mbrojtësi brazilian mendon se Neymar shumë shpejt do të mposhtë portugezin dhe argjentinasin duke...

Fundi i Messit dhe Ronaldos, Cafu befason: Ja lojtari më i mirë në botë

më 1.2017 - Syri

Fituesi i Kupës së Botës në vitin 2002, Cafu mendon se i ka ardhur fundi dominimit të Messit dhe Ronaldos. Mbrojtësi brazilian mendon se Neymar shumë shpejt do të mposhtë portugezin dhe argjentinasin duke...

Carlos: Marre për Messin dhe Barcelonën

më 1.2017 - Gazeta Express

Pas Diego Maradonas, edhe ish ylli i Real Madridit, Roberto Carlos ka kritikuar ashpër Barcelonën dhe Lionel Messin për mungesën në “FIFA Football Awards” Mbrëmjen gala “FIFA Football Awards”, e cila...

Ronaldo e lë prapa Messin, zgjidhet më i miri për 2016

më 1.2017 - Zhurnal

Cristiano Ronaldo është shpallur ‘Më i Miri’ i vitit 2016 nga FIFA Gjatë një ceremonie të mbajtur në Cyrih, FIFA ka përzgjedhur yllin e Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldon si ‘Më të Mirin’...

Maradona godet Messin

më 1.2017 - Gazeta Express

Diego Maradona, ikona e Argjentinës, ka kritikuar ashpër Barcelonën dhe Lionel Messin për mungesën në FIFA Football Awards Lionel Messi së bashku me Barcelonën e kanë bojkotuar mbrëmjen gala FIFA Football...

Ceremonia e FIFA-së, fantastike ajo që ka bërë Iniesta për Real Madridin

më 1.2017 - Infokusi

Andres Iniesta ka telefonuar disa anëtarë të Real Madridit duke i njoftuar për mungesën e futbollistëve të Barcelonës në ceremoninë e FIFA-së në Zurich. Asnjë futbollist i Barcelonës nuk mori pjesë në...

Ronaldo i Mirë me shokë shumë

më 1.2017 - Klan Kosova

Lojtari më i mirë në botë, i shpallur edhe zyrtarisht nga FIFA, Cristiano Ronaldo, shpesh është akuzuar për arrogant dhe egoist, por ai gjithmonë për sukseset e tij ka falënderuar bashkëlojtarët tek skuadra...

Maradona kritikon Messin

më 1.2017 - Indeks online

Diego Maradona ishte i zhgënjyer se Lionel Messi dhe Barcelona nuk  udhëtuan në Cyrih për në ceremoninë e FIFA Football Awards 2016. "Unë jam i zhgënjyer me Messin, duke shikuar televizion në shtëpi, ju...

Ceremonia e FIFA-së, fantastike ajo që ka bërë Iniesta për Real Madridin

më 1.2017 - Tetova Sot

Andres Iniesta ka telefonuar disa anëtarë të Real Madridit duke i njoftuar për mungesën e futbollistëve të Barcelonës në ceremoninë e FIFA-së në Zurich. Asnjë futbollist i Barcelonës nuk mori pjesë në...

Ronaldo shpallet “Futbollisti Më i Mirë i 2016-s”

më 1.2017 - RTSH

Ylli i futbollit botëror Kristiano Ronaldo ka kurorëzuar një vit të jashtëzakonshëm. Ai ka rrëmbyer të hënë Çmimin e “Futbollistit Më Të Mirë të 2016-s” të akorduar nga FIFA. Ky çmim i shtohet atij të...

Cafu: Ky do të jetë futbollisti më i mirë në botë pas Messi – Ronaldo

më 1.2017 - OraInfo

Legjenda e Brazilit, Cafu pret që Neymar ta thyejë dominimin e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit duke u bërë futbollisti më i mirë në botë. Ronaldo fitoi çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në...

Ronaldo: “The Best” ishte për më të mirin, më i miri jam unë

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Cristiano Ronaldo nuk ka dyshime se ai është lojtari më i mirë në botë ndaj s’kishte dyshime as se do të ishte fitues i trofeut “The Best” të FIFA-s. “Ishte një vit i paharrueshëm, si në nivelin grupor...

Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë nga FIFA, ja çfarë po bënte Neymar

më 1.2017 - Infokusi

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ishte duke ushtruar në palestër duke injoruar ceremoninë e shpalljes së futbollistit më të mirë në botë për vitin 2016 nga FIFA. Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo...

Zbulohen votat, ja sa thellë e ka mposhtur Ronaldo Messin

më 1.2017 - InfoShqip

Cristiano Ronaldo ka shënuar fitore të thellë në garën për më të mirin e vitit 2016. Në rezultatet e publikuara, Ronaldo ka marrë 34.56 për qind të votave, duke lënë pas Messin me 26.42 dhe Antoine Griezmannin me 7.53 për qind.

Cafu: Ky do të jetë futbollisti më i mirë në botë pas Messi – Ronaldo

më 1.2017 - Lajmi.net

Cafu beson se Neymar do ta thyejë dominimin e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit duke u bërë futbollisti më i mirë në botë. Legjenda e Brazilit, Cafu pret që Neymar ta thyejë dominimin e Cristiano Ronaldos...

“Neymar do të mposht Ronaldon dhe Messin”

më 1.2017 - Indeks online

Ish kapiteni i Brazilit, Cafu pret që Neymar të mposht Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin dhe të bëhet lojtari më i mirë në botë. Ylli i Real Madrid, Ronaldo u emërua si Lojtari më i mirë nga FIFA, në...

“Neymar do ta kalojë Ronaldon e Messin”

më 1.2017 - Gazeta Express

Cafu, ish ylli i Milnit dhe Brazilit, mendon se Lionel Messi do të bëhet më i miri në botë Neymar do të lë prapa Cristioano Ronaldon dhe Lionel Messin në të ardhmen e afërt. Kështu mendon ish ylli...

Ronaldo e ka një ‘shuplakë’ për Piquen

më 1.2017 - OraInfo

Cristiano Ronaldo ka sulmuar mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Pique. Ylli i gjigantit katalan ka bërë disa veprime të diskutueshme në javët e fundit. Dhe, ato kanë zgjuar reagimin e sulmuesit të Real Madridit....

FOTO/ FIFA i ‘kundërpërgjigjet’ Barcelonës që injoroi mbrëmjen gala

më 1.2017 - Fakti Ditor

Skuadra e Barcelonës ditën e sotme nuk do të marrë pjesë në mbrëmjen gala të FIFA-s e cila do të shpallë formacionin dhe lojtarin më të mirë të vitit 2016. “FIFA nuk e ka mirëpritur mungesën dhe justifikimin...

Ronaldo e ka një ‘shuplakë’ për Piquen

më 1.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo ka sulmuar ashpër mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Pique. ristiano Ronaldo ka sulmuar mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Pique. Ylli i gjigantit katalan ka bërë disa veprime të diskutueshme...

Fundi i Messit dhe Ronaldos, Cafu: Ja lojtari më i mirë në botë

më 1.2017 - Antpress

Fituesi i Kupës së Botës në vitin 2002, Cafu mendon se i ka ardhur fundi dominimit të Messit dhe Ronaldos. Mbrojtësi brazilian mendon se Neymar shumë shpejt do të mposhtë portugezin dhe argjentinasin duke...

E dashura e Ronaldos merr gjithë vëmendjen në ceremoninë e FIFA-s

më 1.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo në ceremoninë e FIFA-s ka shkuar i shoqëruar me të dashurën e tij të re, Georgina Rodriguez. Etiketa: Cristiano Ronaldo FIFA

Florentiono Perez arsyeton mungesën e Barcës në gala mbrëmmjen e FIFA-s!

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Florentino Perez ka përgëzuar Cristiano Ronaldon rreth fitimit të çmimit ‘Lojtari i Vitit’, që e dha mbrëmë FIFA. Presidenti i Real Madridit ka folur edhe për mungesën e futbollistëve në ceremoninë e ndarjes...

Carlos: Marre për Messin dhe Barcelonën

më 1.2017 - Lajm

Pas Diego Maradonas, edhe ish ylli i Real Madridit, Roberto Carlos ka kritikuar ashpër Barcelonën dhe Lionel Messin për mungesën në “FIFA Football Awards” Mbrëmjen gala “FIFA Football Awards”, e cila është...

Maradona godet Messin

më 1.2017 - Lajm

Diego Maradona, ikona e Argjentinës, ka kritikuar ashpër Barcelonën dhe Lionel Messin për mungesën në FIFA Football Awards Lionel Messi së bashku me Barcelonën e kanë bojkotuar mbrëmjen gala FIFA Football...

Ronaldo flet për mungesën e lojtarëve të Barcelonës

më 1.2017 - Lajm

Cristiano Ronaldo është shpallur nga FIFA si futbollisti më i mirë i vitit 2016 Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo është shpallur nga FIFA si futbollisti më i mirë i vitit 2016, duke...

Ceremonia e FIFA-s, Iniesta u tregua i madh me futbollistët e Real Madridit

më 1.2017 - Periskopi

Andres Iniesta ka telefonuar disa anëtarë të Real Madridit duke i njoftuar për mungesën e futbollistëve të Barcelonës në ceremoninë e FIFA-së në Zurich. Asnjë futbollist i Barcelonës nuk mori pjesë në...

Ronaldo: E kam merituar të jem më i miri

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Cristiano Ronaldo, ylli i Real Madridit, mendon se me plot meritë është zgjedhur lojtari më i mirë i vitit 2016 Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo fitoi edhe çmimin lojtari më i mirë i vitit 2016 nga...

Çmimi i FIFA-s, Ronaldo shpallet futbollisti më i mirë i 2016-tës

më 1.2017 - Republika

Portugezi i shtoi vitrinës individuale të trofeve një tjetër çmim të rëndësishëm nga FIFA, ai u shpall futbollisti më i mirë i 2016-tës, pasi mposhti Leo Mesin dhe Antuan Grizman. Përveç futbollistit të...

Votat e Ronaldos dhe Messit për Futbollistin e vitit ikin për shokët e tyre

më 1.2017 - Java News

Janë publikuar votat e të gjithë kapitenëve, trajnerëve dhe gazetarëve për Futbollistin më të mirë të vitit 2016.Cristiano Ronaldo në fund doli të jetë fitues me mbi 30 për qind të votave. FIFA ka publikuar...

Carlos: Marre për Messin dhe Barcelonën

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Pas Diego Maradonas, edhe ish-ylli i Real Madridit, Roberto Carlos, ka kritikuar ashpër Barcelonën dhe Lionel Messin për mungesën në “FIFA Football Awards” Mbrëmja gala “FIFA Football Awards”, e cila është...

Fundi i Messit dhe Ronaldos, Cafu: Ja lojtari më i mirë në botë

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Fituesi i Kupës së Botës në vitin 2002, Cafu mendon se i ka ardhur fundi dominimit të Messit dhe Ronaldos. Mbrojtësi brazilian mendon se Neymar shumë shpejt do të mposhtë portugezin dhe argjentinasin duke...

“Neymar do të jetë lojtari më i mirë në botë”

më 1.2017 - Arbresh

Legjenda e Brazilit, Cafu pret që Neymar të tejkaloj Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin dhe të bëhet lojtari më i mirë në botë. Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është emëruar “Lojtari më...

Maradona godet Messin

më 1.2017 - AlbPortali

Diego Maradona, ikona e Argjentinës, ka kritikuar ashpër Barcelonën dhe Lionel Messin për mungesën në FIFA Football Awards Lionel Messi së bashku me Barcelonën e kanë bojkotuar mbrëmjen gala FIFA Football...

Kritikohet Messi dhe Barcelona

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Pas Diego Maradonas, edhe ish ylli i Real Madridit, Roberto Carlos ka kritikuar ashpër Barcelonën dhe Lionel Messin për mungesën në “FIFA Football Awards” Mbrëmjen gala “FIFA Football Awards”, e cila është...

Maradona godet Messin

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Diego Maradona, ikona e Argjentinës, ka kritikuar ashpër Barcelonën dhe Lionel Messin për mungesën në FIFA Football Awards. Lionel Messi së bashku me Barcelonën e kanë bojkotuar mbrëmjen gala FIFA Football...

“Neymar më i mirë se Messi e Ronaldo”

më 1.2017 - Sovrani

Ish ylli i Milnit dhe Brazilit, Cafu, mendon se Neymari do të bëhet më i miri në botë Neymar do të lë prapa Cristioano Ronaldon dhe Lionel Messin në të ardhmen e afërt. “Neymar nuk është larg prej Messit...

Ronaldo më i miri sipas FIFA-s, por ‘ngel’ e dashura e portugezit

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Mediat evropiane kanë publikuar fotot e lojtarëve të ftuar në ceremoninë që u zhvillua sonte në Zyrih ku FIFA po shpërndan çmimet për lojtarët më të mirë të vitit....

FOTO/ Midis trajnerit të Portugalisë dhe Zidane, ja cilin ka votuar Cristiano Ronaldo

më 1.2017 - Syri

Cristiano Ronaldo është dashur të zgjedh në mes të trajnerit të Kombëtares Fernando Santos dhe trajnerit të Realit, Zinedine Zidane. Ronaldo me pikë maksimale ka votuar Santosin, ndërsa në vendin e dytë...

Santos apo Zidane? Ja kë e votoi Ronaldo

më 1.2017 - Zeri

Cristiano Ronaldo ka zgjedhur Fernando Santosin para Zinedine Zidane Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është dashur të zgjedh në mes të trajnerit të Kombëtares Fernando Santos dhe trajnerit të Realit,...

FOTO/ Ronaldo më i miri sipas FIFA-s, por ‘ngel në klasë’ e dashura e portugezit

më 1.2017 - Syri

Mediat evropiane kanë publikuar fotot e lojtarëve të ftuar në ceremoninë që u zhvillua sonte në Zyrih ku FIFA po shpërndan çmimet për lojtarët më të mirë të vitit. Të gjithë janë veshur shik dhe në formë...

Santos apo Zidane? Ja kë e votoi Ronaldo

më 1.2017 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo ka zgjedhur Fernando Santosin para Zinedine Zidane Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është dashur të zgjedh në mes të trajnerit të Kombëtares Fernando Santos dhe trajnerit të Realit,...

Perez lavdëron Ronaldon

më 1.2017 - Lajmi.net

Florentino Perez i ka thurur lavde Cristiano Ronaldos. Presidenti i Real Madridit ka deklaruar se portugezi është një futbollist që duhet marrë për referencë, dhe çmimi që fitoi sot, tregon talentin dhe...

Messi-Ronaldo, Maradona tregon kush e meritoi çmimin Lojtari i vitit

më 1.2017 - GazetaBlic

Për Diego Armando Maradonan, Cristiano Ronaldo e ka merituar çmimin për lojtarin më të mirë të vitit 2016. Argjentinasi që ishte mysafir në ceremoninë e organizuar në Cyrih, ka deklaruar se Ronaldo gjatë...

Edhe nga FIFA, Ronaldo shpallet “Lojtari i Vitit”

më 1.2017 - Top Channel

Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo siguron një tjetër trofe të rëndësishëm, që përmbyll  një sezon të jashtëzakonshëm për të. Futbollisti portugez u shpall “ Lojtari i Vitit ” nga FIFA në ceremoninë...

Diego Armando Maradona tregon pse Ronaldo fitoi ndaj Messit

më 1.2017 - Syri

Diego Armando Maradona ishte i pranishëm në ceremoninë e organizuar në Zyrih,  kuka deklaruar se Ronaldo gjatë vitit 2016 kishte krijuar një avantazh të vogëlndaj patriotit të tij, Lionel Messi. “Ronaldo...

Ronaldo flet për mungesën e lojtarëve të Barcelonës

më 1.2017 - Koha.mk

Cristiano Ronaldo është shpallur nga FIFA si futbollisti më i mirë i vitit 2016. Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo është shpallur nga FIFA si futbollisti më i mirë i vitit 2016, duke...

Ronaldo apo Messi? Përgjigjet Maradona

më 1.2017 - Lajmi.net

Për Diego Armando Maradonan, Cristiano Ronaldo e ka merituar çmimin për lojtarin më të mirë të vitit 2016. Argjentinasi që ishte mysafir në ceremoninë e organizuar në Cyrih, ka deklaruar se Ronaldo gjatë...

Ronaldo apo Messi? Përgjigjet Maradona

më 1.2017 - OraInfo

Për Diego Armando Maradonan, Cristiano Ronaldo e ka merituar çmimin për lojtarin më të mirë të vitit 2016. Argjentinasi që ishte mysafir në ceremoninë e organizuar në Cyrih, ka deklaruar se Ronaldo gjatë...

Kapitenët të cilët nuk votuan fare Messin e Ronaldon

më 1.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2016. Portugezi në garën për më të mirin e botës, ka mposhtur Lionel Messin.Edhe pse patën një sezon të jashtëzakonshëm, për Cristiano Ronaldo...

FOTO/ Zbulohet sekreti i çmendur i Ronaldos gjatë ceremonisë. Çfarë fshihet ps kësaj foto që nuk e di askush

më 1.2017 - Syri

Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA, në një ceremoni të jashtëzakonshme të organizuar në Cyrih të Zvicrës, ka shpallur Cristiano Ronaldon futbollistin më të mirë të vitit të lamë pas. Portugezi në garë...

Votat e Modricit, aty edhe Messi

më 1.2017 - Lajmi.net

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modric, ka votuar me pikë maksimale bashkëlojtarin e tij, Cristiano Ronaldon, për çmimin ‘Lojtari i Vitit’ që sot u dhurua nga FIFA. Ronaldo ia doli që ta fitoi këtë çmim, duke...

Gjashtë kapitenët që injoruan Messin dhe Ronaldon

më 1.2017 - OraInfo

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2016. Portugezi në garën për më të mirin e botës, ka mposhtur Lionel Messin. Edhe pse patën një sezon të jashtëzakonshëm, për Cristiano...

FOTO/ E thotë Ronaldinjo, ja çfarë ka bërë Cristiano Ronaldo në dy vitet e fundit

më 1.2017 - Syri

Legjenda braziliane, Ronaldinjo ka thënë se Cristiano Roanldo e ka merituar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit nga FIFA. Ai tha se Ronaldo ka bërë punë të jashtëzakonshme në dy vitet e fundit. “Çmim...

Gjashtë kapitenët që injoruan Messin dhe Ronaldon

më 1.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2016. Portugezi në garën për më të mirin e botës, ka mposhtur Lionel Messin. Edhe pse patën një sezon të jashtëzakonshëm, për Cristiano Ronaldo...

​Ronaldinho harron Messin, ja çfarë thotë për Ronaldon

më 1.2017 - Gazeta Express

Ronaldinho ka thënë se Cristiano me plot mëritë është shpallur më i miri i vitit 2016 Legjenda braziliane, Ronaldinho ka thënë se Cristiano Roanldo e ka merituar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit nga...

Vota e Modricit do ta nervozojë Ronaldon

më 1.2017 - Zeri

Luka Modric i ka dhënë tre pikë Leo Messit në garë për futbollistin më të mirë të vitit Kapiteni i Kroacisë, Luka Modric ka votuar me pesë pikë bashkëlojtarin e tij Cristiano Ronaldon në garë për futbollistin...

Zyrtare: Reali me mungesë të madhe ndaj Sevillas

më 1.2017 - GazetaBlic

Reali ka mbetur pa një mesfushor për ndeshjen e kthimit ndaj Sevillas në ‘Copa Del Rey’. Mesfushori i Realit, Isco, nuk do të jetë i aftë për lojë në ndeshjen e kthimit ndaj Sevillas në kuadër të Kupës...

A e votuan Messi dhe Ronaldo njëri-tjetrin?

më 1.2017 - Infokusi

Janë zbuluar votat e trajnerëve dhe kapitenëve për futbollistin më të mirë të vitit 2016. Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo edhe kësaj here nuk kanë votuar njëri-tjetrin. Ronaldo me pesë pikë ka votuar...

Ronaldo apo Messi? Përgjigjet Maradona

më 1.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo e ka merituar çmimin për lojtarin më të mirë të vitit 2016 sipas Diego Armando Maradonas Argjentinasi që ishte mysafir në ceremoninë e organizuar në Cyrih, ka deklaruar se Ronaldo gjatë...

Gjashtë kapitenët që injoruan Messin dhe Ronaldon

më 1.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2016. Portugezi në garën për më të mirin e botës, ka mposhtur Lionel Messin. Edhe pse patën një sezon të jashtëzakonshëm, për Cristiano Ronaldo...

E thotë Ronaldinjo, ja çfarë ka bërë Cristiano Ronaldo në dy vitet e fundit

më 1.2017 - Tetova Sot

Legjenda braziliane, Ronaldinjo ka thënë se Cristiano Roanldo e ka merituar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit nga FIFA. Ai tha se Ronaldo ka bërë punë të jashtëzakonshme në dy vitet e fundit. “Çmim...

​Vota e Luka Modricit do ta nervozojë Ronaldon

më 1.2017 - Infokusi

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modric ka votuar me pesë pikë bashkëlojtarin e tij Cristiano Ronaldo në garë për futbollistin më të mirë të vitit. Por, Modric menjëherë pas tij ka votuar Leo Messin me tre pikë,...

Flet Maradona, zbulon pse nuk fitoi sot Messi ndaj Ronaldos

më 1.2017 - Newsport

Diego Armando Maradona ka folur për fituesin e çmimit “The Best”, ku Cristiano Ronaldo triumfoi përballë Messit. Maradona ishte i pranishëm në ceremoninë e zhvilluar në Zyrih të Zvicrës. Ai deklaroi që...

Enrique zbulon të ardhmen e Rakitic

më 1.2017 - Fakti Ditor

9 January 2017, 8:40 Ivan Rakitic nuk do të largohet nga Barcelona Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, i ka quajtur spekulime lajmet për transferimin e mundshëm të Ivan Rakitic te Manchester City, transmeton...

Ronaldinho ky lojtar e meritoi çmimin e më të mirit

më 1.2017 - Periskopi

Ish futbollisti më i mirë në botë, Ronaldinho Guacho është shprehur se kush e meritoi çmimin e më të mirit për vitin 2016. Legjenda braziliane, Ronaldinho ka thënë se Cristiano Roanldo e meritoi çmimin...

​Ronaldinho harron Messin, ja çfarë thotë për Ronaldon

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Ronaldinho ka thënë se Cristiano me plot mëritë është shpallur më i miri i vitit 2016 Legjenda braziliane, Ronaldinho ka thënë se Cristiano Roanldo e ka merituar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit nga...

Cristiano Ronaldo , shpallet Lojtari i Vitit 2016

më 1.2017 - Fakti Ditor

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i vitit 2016. Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë ka fituar çmimin për Futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA, ndaras nga “France Football”....

Cristiano Ronaldo shpallet Lojtari i Vitit 2016

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2016. Ylli i Real Madridit ka fituar çmimin për Futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA, ndaras nga “France Football”....

Vota e Modricit do ta nervozojë Ronaldon

më 1.2017 - Sovrani

Luka Modric i ka dhënë tre pikë Leo Messit në garë për futbollistin më të mirë të vitit Kapiteni i Kroacisë, Luka Modric ka votuar me pesë pikë bashkëlojtarin e tij Cristiano Ronaldon në garë për futbollistin...

Zgjidhet lojtari më i mirë i vitit, ja kë votuan Ronaldo dhe Messi

më 1.2017 - Newsport

Në Zyrih të Zvicrës, është zhvilluar një mbrëmje Gala ku është zgjedhur nga FIFA lojtari më i mirë i vitit 2016. Të pranishëm kanë qenë personazhe të njohura nga bota e futbollit. Dy nga pjesëmarrësit...

Zidanes i kërkojnë të nënshkruajë fanellën e Messit

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Zinedine Zidane ka nënshkruar fanellën e Leo Messit Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane gjatë hyrjes në ceremoninë e FIFA-s, është ndalur për të dhënë autografe. Autograf i ka kërkuar edhe një tifoz...

Ja në sa ora sonte FIFA do të shpall futbollistin më të mirë të vitit 2016

më 1.2017 - GazetaBlic

Sonte do të mbahet mbrëmja gala e FIFA-s. Për herë të parë pa bashkëpunimin me “France Football”, FIFA shpallë futbollistin më të mirë të viti 2016. Mbrëmja fillon në ora 17:30, derisa të drejtë vote...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK