http://kariera.mk

Thaçi takon senatorin McCain, flasin për themelimin e Ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në SHBA ka zhvilluar një takim me senatorin John McCain, me të cilin thotë se ka biseduar për zhvillimet...

Thaçi takon senatorin McCain, diskutojnë për themelimin e ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes rrjetit social Facebook ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme është takuar me senatorin amerikan John McCain. Thaçi ka shkruar se gjatë këtij takimi me senatorin...

Thaçi e McCain: Themelimi i ushtrisë, domosdoshmëri për Kosovën

më 1.2017 - Lajmi.net

Presidenti Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij në SHBA, është takuar edhe me senatorin John McCain Sipas Thaçit, ata të dy janë pajtuar që Kosova e ka të domosdoshme të themeloj ushtrinë e saj, transmeton...

Thaçi-McCain: Domosdoshmëri themelimi i ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Shqiptarja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vizitë zyrtare, është takuar sot me senatorin republikan, John McCain. “Sapo përfundova një takim tjetër tepër...

Thaçi takon McCain, pajtohen për domosdoshmërinë e themelimit të ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vizitë zyrtare, është takuar sot me senatorin republikan, John McCain. “Sapo përfundova një takim tjetër tepër...

Thaçi takohet me senatorin McCain

më 1.2017 - RTV 21

Thaçi tha se diskutuan për themelimin e ushtrisë së Kosovës Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në SHBA ka zhvilluar një takim me senatorin John McCain. “Sapo përfundova një takim...

Thaçi takon McCainin, diskutojnë për themelimin e ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes rrjetit social Facebook ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme është takuar me senatorin amerikan John McCain. Thaçi ka shkruar se gjatë këtij takimi me senatorin...

Thaçi takon McCain, pajtohen për domosdoshmërinë e themelimit të ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vizitë zyrtare, është takuar sot me senatorin republikan, John McCain. "Sapo përfundova një takim tjetër tepër...

Thaçi takim me McCain, flasin për themelimin e Ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në SHBA ka zhvilluar një takim me senatorin John McCain. Në këtë takim është biseduar për zhvillimet në rajon dhe më gjerë si dhe për domosdoshmërinë...

Thaçi takim me McCain, flasin për themelimin e Ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në SHBA ka zhvilluar një takim me senatorin John McCain. Në këtë takim është biseduar për zhvillimet në rajon dhe më gjerë si dhe për domosdoshmërinë...

Thaçi takon McCainin, diskutojnë për themelimin e ushtrisë

më 1.2017 - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes rrjetit social Facebook ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme është takuar me senatorin amerikan John McCain. Thaçi ka bërë të ditur se gjatë këtij takimi me...

Thaçi takohet me McCainin, bisedojnë për themelimin e ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Koha.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka vazhduar me njoftimet në Facebook për takimet me personalitete të njohura politike në Amerikë. Së fundmi ai është takuar me John McCain, senator dhe ish-kandidat i...

Thaçi takon senatorin McCain, flasin për themelimin e ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Indeks online

Në vazhdën e takimeve me diplomatët amerikan, presidenti i Kosovës, Hashim Thaci sot është takuar me me senatorin John McCain, me c’rast kanë folur për themelimin e ushtrisë së Ksoovës, duke e konsideruar...

Thaçi takon McCain, pajtohen për domosdoshmërinë e themelimit të ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vizitë zyrtare, është takuar sot me senatorin republikan, John McCain. “Sapo përfundova një takim tjetër tepër...

Thaçi takim me McCain, flasin për themelimin e Ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Arbresh

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në SHBA ka zhvilluar një takim me senatorin John McCain. Në këtë takim është biseduar për zhvillimet në rajon dhe më gjerë si dhe për domosdoshmërinë...

Thaçi takim me McCain, flasin për themelimin e Ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Infokusi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në SHBA ka zhvilluar një takim me senatorin John McCain. Në këtë takim është biseduar për zhvillimet në rajon dhe më gjerë si dhe për domosdoshmërinë...

Thaçi e McCain: Themelimi i ushtrisë, domosdoshmëri për Kosovën

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij në SHBA, është takuar edhe me senatorin John McCain Sipas Thaçit, ata të dy janë pajtuar që Kosova e ka të domosdoshme të themeloj ushtrinë e saj, transmeton...

Thaçi takon McCainin, diskutojnë për themelimin e ushtrisë së Kosovës

më 1.2017 - Sovrani

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes rrjetit social Facebook ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme është takuar me senatorin amerikan John McCain. Thaçi ka shkruar se gjatë këtij takimi me senatorin...

A ishte i rastësishëm takimi i presidentit Thaçi me senatorin Doll

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Vetëm pak orë pasi senatori amerikan dhe miku i madh i Kosovës, Bob Doll përfundoi takimin me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, presidenti i sapozgjedhur amerikan,...

A ishte i rastësishëm takimi i presidentit Thaçi me senatorin Doll

më 1.2017 - Lajmi.net

Vetëm pak orë pasi senatori amerikan dhe miku i madh i Kosovës, Bob Doll, përfundoi takimin me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donalt Trump, e emëroi atë si zëvendësshef...

A ishte i rastësishëm takimi i presidentit Thaçi me senatorin Doll

më 1.2017 - Lajm

Vetëm pak orë pasi senatori amerikan dhe miku i madh i Kosovës, Bob Doll përfundoi takimin me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump, e emëroi atë si zëvendësshef...

Thaçi: Franca duhet ta lirojë Haradinaj

më 1.2017 - Koha Jone

“Franca duhet ta lirojë ish kryeministrin Ramush Haradinaj” tha Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

Thaçi komenton mbi marrëdheniet mes Kosovës dhe SHBA-ve

më 1.2017 - Standard

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka nevojë të ketë shqetësime, pasi që do të vazhdojë...

A ishte i rastësishëm takimi i presidentit Thaçi me senatorin Doll

më 1.2017 - AlbPortali

Vetëm pak orë pasi senatori amerikan dhe miku i madh i Kosovës, Bob Doll përfundoi takimin me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump, e emëroi atë si zëvendësshef...

Thaçi: Franca duhet ta lirojë Haradinaj

më 1.2017 - Ora news

“Franca duhet ta lirojë ish kryeministrin Ramush Haradinaj” tha Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

Thaçi: Kosova do jetë në fokus të administratës së Trumpit

më 1.2017 - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi , përmes një lidhje të drejtpërdrejt për "InfoBox" të "RTV Dukagjinit" nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se Kosova do të jetë në fokusin e a administratës...

Thaçi nga SHBA: Kosova do të jetë në fokus të interesimit të administratës së presidentit Trump

më 1.2017 - Zhurnal

Hashim Thaçi, President i Kosovës Prishtinë, 11 janar - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë...

Thaçi nga SHBA: Kosova, në fokus të Presidentit Trump

më 1.2017 - Syri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka pse të ketë shqetësim në Kosovë, pasi do të vazhdojë...

Kosova në fokus të administratës Trump

më 1.2017 - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka nevojë të ketë shqetësime, pasi që do të vazhdojë...

Thaçi nga SHBA: Administra e Trump na ka në vëmendje

më 1.2017 - Panorama

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka nevojë të ketë shqetësime, pasi që do të vazhdojë...

Thaçi nga SHBA: Kosova në fokus të Donald Trumpit

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka nevojë...

Thaçi nga SHBA: Kosova do të jetë në fokus të interesimit të administratës së presidentit Trump

më 1.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka nevojë të ketë shqetësime, pasi që do të vazhdojë...

Thaçi nga SHBA: Kosova do të jetë në fokus të interesimit të administratës së presidentit Trump

më 1.2017 - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka nevojë të ketë shqetësime, pasi që do të vazhdojë...

Si do sillet Trump me Kosovën, Thaçi jep deklaratë nga SHBA

më 1.2017 - Opozita

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka nevojë të ketë shqetësime, pasi që do të vazhdojë...

Thaçi: Kosova do të jetë në fokus të interesimit të administratës së Presidentit Trump

më 1.2017 - Illyria

Uashington (SHBA) / Prishtinë, 11 janar 2017 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të drejtpërdrejtë për RTV Dukagjinin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po qëndron për vizitë...

Thaçi nga SHBA: Kosova do të jetë në fokus të interesimit të administratës së presidentit Trump

më 1.2017 - Lajm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka nevojë të ketë shqetësime, pasi që do të vazhdojë...

Thaçi takon ish sekretaren Albright, zbulon fjalët që ia tha ajo

më 1.2017 - Lexo

Presidenti Hashim Thaçi, i cili po qëndron në një vizitë në SHBA ka takuar sot ish Sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright “Sapo përfundova një takim të përzemërt me miken time të shtrenjtë...

Thaçi nga SHBA: Kosova do të jetë në fokus të interesimit të administratës së presidentit Trump

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka nevojë të ketë shqetësime, pasi që do të vazhdojë...

Thaçi nga SHBA: Kosova do të jetë në fokus të interesimit të administratës së presidentit Trump

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka nevojë të ketë shqetësime, pasi që do të vazhdojë...

Thaçi nga SHBA: Kosova do të jetë në fokus të interesimit të administratës së presidentit Trump

më 1.2017 - AlbPortali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një lidhje të drejtpërdrejt për InfoBox të RTV Dukagjinit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka thënë se nuk ka nevojë të ketë shqetësime, pasi që do të vazhdojë...

Presidenti Thaçi takon në SHBA ish sekretaren amerikane, Albright

më 1.2017 - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në kuadër të vizitës se tij zyrtare në Shtetët e Bashkuara të Amerikës ka takuar edhe ish sekretaren amerikane të shtetit, Madeline Albright. Këtë takim i pari i vendit...

Thaçi thotë se Albright krenohet me rolin e saj në çlirimin e Kosovës

më 1.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili gjendet në një vizitë disa ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është takuar sot me ish-sekretaren e Shtetit, Madeleine Albright. Presidenti Thaçi e...

Albright i thotë Thaçit se ndihet krenare për rolin e saj ndaj Kosovës

më 1.2017 - Lajmi.net

Presidenti Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në SHBA, është takuar edhe me ish-Sekretaren amerikane Madeleine Albright Thaçi e ka cituar atë të ketë thënë se është krenare për rolin e saj që ka pasur...

Thaçi: Takimi me Albright i veçantë dhe përmbajtësor

më 1.2017 - RTV 21

Sipas Thaçit ish-sekretarja amerikane krenohet për rolin e saj në raport me Kosovën Në vazhden e takimeve të Presidentit të Kosovës, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), ishte edhe takimi me ish-...

Thaçi: Puna me të cilën krenohet Albright është roli i saj për lirinë e Kosovës

më 1.2017 - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se gjatë qëndrimit të tij në SHBA është takuar me ish-Sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. Thaçi e ka cilësuar Albright si mike të tij...

Thaçi: Albright krenohet me rolin e saj në lirinë e Kosovës

më 1.2017 - OraInfo

Presidenti i shtetit, Hashim Thaçi, ka vazhduar me takime në vizitën e tij në SHBA. Së fundmi ai ka njoftuar se ka pasur një takim me ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright. Në këtë takim, Thaçi...

Thaçi: Albright më tha se krenohet për rolin e saj në çlirimin e Kosovës

më 1.2017 - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot në SHBA, me ish sekretaren e shtetit, Madeleine Albright. Thaçi, ka thënë se ish sekretarja e shtetit, edhe njëherë i ka thënë se krenohet për rolin...

Thaçi: Albright krenohet me rolin e saj në lirinë e Kosovës

më 1.2017 - Koha.net

Presidenti i shtetit, Hashim Thaçi, ka vazhduar me takime në vizitën e tij në SHBA. Së fundmi ai ka njoftuar se ka pasur një takim me ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright. Në këtë takim, Thaçi thotë...

Presidenti Thaçi takon në SHBA ish sekretaren Albright

më 1.2017 - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në kuadër të vizitës se tij zyrtare në Shtetët e Bashkuara të Amerikës ka takuar edhe ish sekretaren amerikane të shtetit, Madeline Albright. Këtë takim i pari i vendit...

Një takim i përzemërt me Albright

më 1.2017 - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për një vizitë zyrtare në SHBA, ka takuar sot ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. “Sapo përfundova një takim të përzemërt me miken...

Thaçi thotë se Albright krenohet me rolin e saj në çlirimin e Kosovës

më 1.2017 - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili gjendet në një vizitë disa ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është takuar sot me ish-sekretaren e Shtetit, Madeleine Albright. Presidenti Thaçi e ka...

Presidenti Thaçi udhëtoi në SHBA për imazh të tij, jo për Kosovën

më 1.2017 - Zeri

Prishtinë. Nga vizita e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në SHBA nuk pritet asnjë dobi për Kosovën. Analistët kosovarë vlerësojnë se kjo vizitë më shumë po ngjan me një vizitë private sesa zyrtare....

Thaçi: Albright krenohet për rolin e saj në çlirimin e Kosovës

më 1.2017 - Illyria

Uashington, 10 janar 2017 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot në SHBA, me ish sekretaren e shtetit, Madeleine Albright. Nw njw status nw postuar nw rrjetin social Facebook, Thaçi ka...

Albright ndihet krenare për rolin e saj ndaj Kosovës

më 1.2017 - Sovrani

Presidenti Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në SHBA, është takuar edhe me ish-Sekretaren amerikane Madeleine Albright Thaçi e ka cituar atë të ketë thënë se është krenare për rolin e saj që ka pasur...

Thaçi në SHBA takon ish-Sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në SHBA, është takuar edhe me ish-Sekretaren amerikane Madeleine Albright Thaçi e ka cituar atë të ketë thënë se është krenare për rolin e saj që ka pasur...

Albright krenare se roli i saj ishte vendimtar për lirinë e Kosovës

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në SHBA, është takuar edhe me ish-Sekretaren amerikane Madeleine Albright Thaçi e ka cituar atë të ketë thënë se është krenare për rolin e saj që ka pasur...

Presidenti Thaçi udhëtoi në SHBA për imazh të tij, jo për Kosovën

më 1.2017 - Arbresh

Nga vizita e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në SHBA nuk pritet asnjë dobi për Kosovën. Analistët kosovarë vlerësojnë se kjo vizitë më shumë po ngjan me një vizitë private sesa zyrtare. E ka të atillë...

Hashim Thaçi arrinë të takohet me Madeleine Albright

më 1.2017 - Periskopi

Nga vizita e tij në SHBA, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po mundohet të takojë sa më shumë diplomat me peshë. Ai ka njoftuar se ka zhvilluar një takim me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine...

Miku amerikan i shqiptarëve, zë pozitë të lartë në ekipin e Donald Trump

më 1.2017 - Lexo

Senatori Bob Dole, është emëruar si zëvendësshef i ekipit të presidentit amerikan, Donald Trump. Dole i cili njihet si mik i madh i shqiptarëve, është takuar dje me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi....

Senatori Bob Dole, miku i shqiptarëve emërohet zëvendësshef i ekipit të presidentit Trump

më 1.2017 - Iliria News

Një ditë pas takimit të presidentin Hashim Thaçi me senatorin Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole, ky i fundit është emëruar në njërën prej pozitave kryesore në ekipin e presidentit amerikan, Donald...

Senatori Bob Dole, miku i shqiptarëve, emërohet zëvendësshef i ekipit të presidentit Trump

më 1.2017 - OraInfo

Një ditë pas takimit të presidentin Hashim Thaçi me senatorin Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole, ky i fundit është emëruar në njërën prej pozitave kryesore në ekipin e presidentit amerikan, Donald...

Thaçi në SHBA – për imazhin personal, jo për Kosovën

më 1.2017 - Sovrani

Prishtinë. Nga vizita e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në SHBA nuk pritet asnjë dobi për Kosovën. Analistët kosovarë vlerësojnë se kjo vizitë më shumë po ngjan me një vizitë private sesa zyrtare....

Senatori Bob Dole, miku i shqiptarëve emërohet zëvendësshef i ekipit të presidentit Trump

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Një ditë pas takimit të presidentin Hashim Thaçi me senatorin Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole, ky i fundit është emëruar në njërën prej pozitave kryesore...

Konfirmohet afërsia e Bob Dole me Presidentin e ri të SHBA- emërohet zv.shef i ekipit tranzitor të Trump

më 1.2017 - GazetaBlic

Senatori amerikan, Bob Dole, është emëruar zëvendësshef i ekipit transitor të presidenti të ri të SHBA’ve, Donald J Trump. Senatori nga shteti i Kansasit llogaritet edhe si mik i madh i Kosovës. Për këtë,...

Konfirmohet afërsia e Bob Dole me Presidentin e ri të SHBA- emërohet zv.shef i ekipit tranzitor të Trump

më 1.2017 - Gazeta Express

Senatori amerikan, Bob Dole, është emëruar zëvendësshef i ekipit transitor të presidenti të ri të SHBA’ve, Donald J Trump.  Senatori nga shteti i Kansasit llogaritet edhe si mik i madh i Kosovës. Për këtë,...

Miku amerikan i shqiptarëve, zë pozitë të lartë në ekipin e Donald Trump

më 1.2017 - Indeks online

Senatori Robert Joseph Dole, është emëruar si zëvendësshef i ekipit të presidentit amerikan, Donald Trump. Dole i cili njihet si mik i madh i shqiptarëve, është takuar dje me presidentin e Kosovës, Hashim...

Senatori Bob Dole, miku i shqiptarëve, emërohet zëvendësshef i ekipit të presidentit Trump

më 1.2017 - Lajmi.net

Një ditë pas takimit të presidentin Hashim Thaçi me senatorin Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole, ky i fundit është emëruar në njërën prej pozitave kryesore në ekipin e presidentit amerikan, Donald...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për Ushtrinë e Kosovës

më 1.2017 - Koha.mk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me Kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit...

Thaçi: BE po vonon, Amerika të udhëheqë Ballkanin

më 1.2017 - Koha Jone

Hashim Thaçi thotë se Bashkimi Europian po vonohet me integrimin e Ballkanit ndaj edhe po krijohet vakum që mund të shfrytëzohet për destabilizim të rajonit. Presidenti i Kosovës kërkon që Shtetet e Bashkuara...

Hashim Thaçi: Bashkimi Europian ka dështuar, Amerika të udhëheqë vendet tona

më 1.2017 - Syri

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar nëpërmjet një postimi në facebook nga SHBA, se Bashkimi Europian po vonohet me integrimin e Ballkanit ndaj edhe po krijohet vakum që mund të shfrytëzohet...

Donald Trump zgjedh zëvëndësin e Grupit Presidencial të Tranzicionit

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Donald Trump ofron si zëvëndës të Grupit Presidental të Tranzicionit , Senatorin  Robert Dole për mbështetjen që i ka dhënë atij gjatë fushatës.    Sot, zëdhënsi i  Donald Trump, Sean Spicer njoftoi se...

Donald Trump: Ja kush do të jetë zëvëndës i Grupit Presidental të Tranzicionit

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Donald Trump ofron si zëvëndës të Grupit Presidental të Tranzicionit , Senatorin  Robert Dole për mbështetjen që i ka dhënë atij gjatë fushatës.    Sot, zëdhënsi i  Donald Trump, Sean Spicer njoftoi se...

Miku amerikan i shqiptarëve, zë pozitë të lartë në ekipin e Donald Trump

më 1.2017 - Tetova1

Senatori Bob Dole, është emëruar si zëvendësshef i ekipit të presidentit amerikan, Donald Trump. Dole i cili njihet si mik i madh i shqiptarëve, është takuar dje me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi....

Miku i shqiptarëve, emërohet zëvendësshef i ekipit të Trump

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Një ditë pas takimit të presidentin Hashim Thaçi me senatorin Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole, ky i fundit është emëruar në njërën prej pozitave kryesore në ekipin e presidentit amerikan, Donald...

Senatori Bob Dole, miku i shqiptarëve, emërohet zëvendësshef i ekipit të presidentit Trump

më 1.2017 - Tetova Sot

Një ditë pas takimit të presidentin Hashim Thaçi me senatorin Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole, ky i fundit është emëruar në njërën prej pozitave kryesore në ekipin e presidentit amerikan, Donald...

Presidenti Thaçi dhe senatori Corker biseduan për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

më 1.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me Kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë...

Senatori Bob Dole, miku i shqiptarëve emërohet zëvendësshef i ekipit të presidentit Trump

më 1.2017 - Infokusi

Një ditë pas takimit të presidentin Hashim Thaçi me senatorin Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole, ky i fundit është emëruar në njërën prej pozitave kryesore në ekipin e presidentit amerikan, Donald...

Thaçi: BE po vonon, Amerika të udhëheqë Ballkanin

më 1.2017 - Opinion

Hashim Thaçi thotë se Bashkimi Europian po vonohet me integrimin e Ballkanit ndaj edhe po krijohet vakum që mund të shfrytëzohet për destabilizim të rajonit. Presidenti i Kosovës kërkon që Shtetet e Bashkuara...

Miku i shqiptarëve, emërohet zëvendësshef i ekipit të Trump

më 1.2017 - KosovaPress

Senatori amerikan, Bob Dole, është nga shteti i Kansasit dhe njëherësh është mik i madh i Kosovës. Mediet botërore kanë raportuar para disa orësh për emërimin e senatorit Bob Dole si zëvendësshef i ekipit...

Thaçi: BE po vonohet, SHBA të merr rol udhëheqës në Ballkan

më 1.2017 - Zeri

Hashim Thaçi po mendon se Bashkimi Europian po vonohet me integrimin e Ballkanit ndaj edhe po krijohet vakum që mund të shfrytëzohet për destabilizim të rajonit, njofton Klan Kosova. Prandaj, Thaçi po...

Senatori Bob Dole, miku i shqiptarëve emërohet zëvendësshef i ekipit të presidentit Trump

më 1.2017 - Lajm

Një ditë pas takimit të presidentin Hashim Thaçi me senatorin Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole, ky i fundit është emëruar në njërën prej pozitave kryesore në ekipin e presidentit amerikan, Donald...

Thaçi: BE po vonohet, SHBA të merr rol udhëheqës në Ballkan

më 1.2017 - Klan Kosova

Hashim Thaçi po mendon se Bashkimi Europian po vonohet me integrimin e Ballkanit ndaj edhe po krijohet vakum që mund të shfrytëzohet për destabilizim të rajonit, njofton Klan Kosova. Prandaj, Thaçi po...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për Forcat e Armatosura

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me kryesuesin...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për Forcat e Armatosura

më 1.2017 - OraInfo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë...

Thaçi thotë se ka marrë përkrahje në Senat për ushtrinë e Kosovës

më 1.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me Kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit...

Thaçi thotë se ka marrë përkrahje në Senat për ushtrinë e Kosovës

më 1.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me Kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për Ushtrinë e Kosovës

më 1.2017 - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me Kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për ushtrinë

më 1.2017 - RTV 21

Presidenti Thaçi dhe senatori Corker kanë biseduar për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare,...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për Forcat e Armatosura dhe për anëtarësimin në NATO-s

më 1.2017 - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me Kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të...

Senatori Bob Dole, miku i shqiptarëve, emërohet zëvendësshef i ekipit të presidentit Trump

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Një ditë pas takimit të presidentin Hashim Thaçi me senatorin Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole, ky i fundit është emëruar në njërën prej pozitave kryesore në ekipin e presidentit amerikan, Donald...

Miku i shqiptarëve merr pozitë të rëndësishme në ekipin e Trump -it

më 1.2017 - Sovrani

Senatori Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole,  është emëruar në njërën prej pozitave kryesore në ekipin e presidentit amerikan, Donald Trump. Senatori amerikan, Bob Dole, është nga shteti i Kansasit...

Miku i madh i shqiptarëve, zë pozitë të lartë në ekipin e Donald Trump

më 1.2017 - Periskopi

Senatori Robert Joseph Dole, është emëruar si zëvendësshef i ekipit të presidentit amerikan, Donald Trump. Dole i cili njihet si mik i madh i shqiptarëve, është takuar dje me presidentin e Kosovës,...

Senatori Bob Dole, miku i shqiptarëve emërohet zëvendësshef i ekipit të presidentit Trump

më 1.2017 - AlbPortali

Një ditë pas takimit të presidentin Hashim Thaçi me senatorin Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole, ky i fundit është emëruar në njërën prej pozitave kryesore në ekipin e presidentit amerikan, Donald...

Thaçi askush nga Kosova s është i ftuar në inaugurimin e trumpit

më 1.2017 - TV21

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në intervistë për RTK ka thënë se është në një vizitë zyrtare në SHBA, porse nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të ri amerikan, Donald...

Thaçi thotë se ka marrë përkrahje në Senat për ushtrinë e Kosovës

më 1.2017 - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me Kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për ushtrinë

më 1.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me Kryesuesin...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për Forcat e Armatosura

më 1.2017 - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë...

Thaçi: BE po vonon, Amerika të udhëheqë Ballkanin

më 1.2017 - Fol

Hashim Thaçi thotë se Bashkimi Europian po vonohet me integrimin e Ballkanit ndaj edhe po krijohet vakum që mund të shfrytëzohet për destabilizim të rajonit. Presidenti i Kosovës kërkon që Shtetet e Bashkuara...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për Forcat e Armatosura

më 1.2017 - Lajm

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë...

Bob Dole shprehet i nderuar me miqësinë e presidentit Thaçi

më 1.2017 - Lajmi.net

Ish-senatori Bob Dole, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, është shprehur i nderuar me miqësinë e tij dhe të shumë e shumë kosovarëve. Në takim presidenti Thaçi i kishte dorëzuar ish-senatorit Dole...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për Forcat e Armatosura

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për Ushtrinë e Kosovës

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me Kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për Ushtrinë e Kosovës

më 1.2017 - Illyria

Uashington, 10 janar 2017 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me Kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie...

SHBA-të rikonfirmojnë mbështetjen për themelimin e FAK-ut

më 1.2017 - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë...

Presidenti Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për Forcat e Armatosura

më 1.2017 - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare, mbrëmë është takuar edhe me Kryesuesin e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë...

Bob Dole shprehet i nderuar me miqësinë e presidentit Thaçi

më 1.2017 - Lexo

Ish-senatori Bob Dole, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, është shprehur i nderuar me miqësinë e tij. Në takim presidenti Thaçi i kishte dorëzuar ish-senatorit Dole një mirënjohje si shenjë falënderimi...

Thaçi merr përkrahje nga Senati amerikan për ushtrinë

më 1.2017 - KosovaPress

Presidenti Thaçi dhe senatori Corker kanë biseduar për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe. “Diskutuam për nevojën për rol udhëheqës të SHBA-së në Kosovë dhe në rajon, sepse vonesat e Bashkimit Evropian...

Thaçi: Askush nga Kosova s’është i ftuar në inaugurimin e Trumpit

më 1.2017 - Republika

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në intervistë për RTK ka thënë se është në një vizitë zyrtare në SHBA, porse nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të ri amerikan, Donald...

Presidenti Thaçi takon senatorin Doll

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili së fundmi ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar se është...

Presidenti Thaçi takon senatorin Doll

më 1.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili së fundmi ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar se është takuar me senatorin amerikan, Robert Doll. Presidenti Thaçi...

Presidenti Thaçi takon senatorin Doll

më 1.2017 - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili së fundmi ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar se është takuar me senatorin amerikan, Robert Doll. Presidenti Thaçi...

Presidenti i kënaqur që takoi Senatorin Doll

më 1.2017 - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në SHBA, ka treguar për takimin që ka pasur me Senatorin Robert Doll. Ai ka thënë të jetë ndarë me përshtypjet më të mira nga takimi...

Presidenti Thaçi takon senatorin Doll

më 1.2017 - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili së fundmi ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar se është takuar me senatorin amerikan, Robert Doll....

Presidenti Thaçi takon Robert Dollin, i dhuron hartën e Kosovës!

më 1.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili po qëndron në SHBA në vizitë zyrtare, gjatë ditës së sotme është takuar me senatorin Robert Dolli, rreth zhvillimeve aktuale në Kosovë si dhe për nevojen që SHBA-ja...

Presidenti Thaçi takon senatorin Doll

më 1.2017 - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili së fundmi ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar se është takuar me senatorin amerikan, Robert Doll. Presidenti Thaçi...

Thaçi në SHBA flet për të kaluarën e Kosovës

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili së fundmi ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar se është takuar me senatorin amerikan, Robert Doll.  Presidenti Thaçi...

Thaçi publikon agjendën e vizitës në SHBA, do të pritet edhe nga Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka filluar vizitën e lartë zyrtare në SHBA, në kuadër të së cilës do të takojë zyrtarë të lartë të Administratës amerikane, senatorë, kongresistë dhe udhëheqës...

Thaçi shkon në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - GazetaBlic

Presidenti Thaçi do të pritet në Shtëpinë e Bardhë nga zëvendëskryetari Biden. Presidenti Hashim Thaçi ka filluar vizitën e lartë zyrtare në SHBA, në kuadër të së cilës do të takojë zyrtarë të lartë të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK