http://kariera.mk

Gjini: Në rastin Haradinaj asnjë dëshmitar nuk është vrarë

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se nuk guxon të thotë që ka konspiracion prej Kosovës për ta mbajtur Ramush Haradinaj në paraburgim. “Mundem të them,...

Rashiq: Pres që Vuçiq t’i vizitojë varrezat e shqiptarëve të vrarë

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, duke folur për vizitat e presidentit Hashim Thaçi, në varrezat e serbëve të vrarë pas luftës në Kosovë, e ka quajtur...

Rashiq fajëson Mustafën për bllokimin e Demarkacionit

më 1.2017 - Indeks online

Deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, ka folur për bojkotimin që i ka bërë partia e tij seancës për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi Rashiq në "Komitet" ka thënë se lista serbe nuk kishin marrë...

Vuçiq: Nuk i mbroj shqiptarët

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , duke komentuar protestën e shqiptarëve përpara konsullatës së Serbisë në New York, për shkak të arrestimit të Ramush...

Rashiq: Pres që Vuçiq t’i vizitojë varrezat e shqiptarëve të vrarë

më 1.2017 - Zeri

Deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, duke folur për vizitat e presidentit Hashim Thaçi, në varrezat e serbëve të vrarë pas luftës në Kosovë, e ka quajtur vizitën e presidentit Thaçi si veprim madhështor...

Vuçiq: Shqiptarë ka shumë dhe janë të fuqishëm, por Haradinajn e dua në Serbi!

më 1.2017 - Iliria News

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , me rastin e protestës së shqiptarëve në Nju Jork dhe gjithandej Evropës për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se “nuk i shkon mendja që t’i mbrojë...

Rashiq: Është e çuditshme se si Vuçiq kontrollon opozitën dhe mediat në Serbi

më 1.2017 - Zeri

Në emisionin “Komiteti”, deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, ka folur për kreun e Qeverisë serbe, Aleksandar Vuçiq dhe opozitën. Ai ka thënë se opozita në Serbi është shumë e heshtur dhe sikur pranojnë...

Vuçiç: Nuk i mbroj shqiptarët

më 1.2017 - Albeu

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç , duke komentuar protestën e shqiptarëve përpara konsullatës së Serbisë në New York, për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se nuk e ka ndërmend...

Gjini: Kështu është dashur të veprojë Mustafa kur u arrestua Haradinaj (Video

më 1.2017 - Zeri

“Në momentin kur është ndaluar Ramush Haradinaj në Francë me fletëarrest të Serbisë, kryeministri Mustafa është dashtë të dalë menjëherë në konferencë dhe të thotë se që nga sot i suspendojmë të gjitha...

Vuçiq: Nuk i mbroj shqiptarë

më 1.2017 - Zeri

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , duke komentuar protestën e shqiptarëve përpara konsullatës së Serbisë në New York, për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se nuk e ka ndërmend...

Rashiq: Është e çuditshme se si Vuçiq kontrollon opozitën dhe mediat në Serbi

më 1.2017 - GazetaBlic

Deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, në emisionin “Komiteti” ka folur për kreun e Qeverisë serbe, Aleksandar Vuçiq dhe opozitën. Ai ka thënë se opozita në Serbi është shumë e heshtur dhe sikur pranojnë...

Gjini: Kështu është dashur të veprojë Mustafa kur u arrestua Haradinaj

më 1.2017 - Gazeta Express

“Në momentin kur është ndaluar Ramush Haradinaj në Francë me fletëarrest të Serbisë, kryeministri Mustafa është dashtë të dalë menjëherë në konferencë dhe të thotë se që nga sot i suspendojmë të gjitha...

Gjini: Kështu është dashur të veproj Mustafa kur u arrestua Haradinaj

më 1.2017 - Indeks online

“Në momentin kur është ndaluar Ramush Haradinaj në Francë me fletëarrest të Serbisë, kryeministri Mustafa është dashtë të dalë menjëherë në konferencë dhe të thotë se që nga sot i suspendojmë të gjitha...

Rashiq: Sikurse Thaçi, edhe Vuçiq t’i vizitojë varrezat e viktimave shqiptare

më 1.2017 - OraInfo

Deputeti nga Lista Serbe, Nenad Rashiq, ka folur për vizitat e presidentit Hashim Thaçi, në varrezat e serbëve të vrarë pas luftës në Kosovë. Rashiq e ka quajtur vizitën e presidentit Thaçi si veprim madhështor...

Rashiq: Sikurse Thaçi, edhe Vuçiq t’i vizitojë varrezat e viktimave shqiptare

më 1.2017 - Lajmi.net

Deputeti nga Lista Serbe, Nenad Rashiq, ka folur për vizitat e presidentit Hashim Thaçi, në varrezat e serbëve të vrarë pas luftës në Kosovë. Rashiq e ka quajtur vizitën e presidentit Thaçi si veprim madhështor...

Gjini: Ja si është dashtë të veproj Mustafa kur u arrestua Haradinaj

më 1.2017 - OraInfo

“Në momentin kur është ndaluar Ramush Haradinaj në Francë me fletëarrest të Serbisë, kryeministri Mustafa është dashtë të dalë menjëherë në konferencë dhe të thotë se që nga sot i suspendojmë të gjitha...

Rashiq e quan veprim madhështor vizitën e memorialit serb nga Thaçi

më 1.2017 - Indeks online

Në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, ka folur për vizitat e presidentit Hashim Thaçi, në varrezat...

Vuçiq: Shqiptarë ka shumë dhe janë të fuqishëm, por Haradinajn e dua në Serbi!

më 1.2017 - GazetaBlic

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , me rastin e protestës së shqiptarëve në Nju Jork dhe gjithandej Evropës për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se “nuk i shkon mendja që t’i mbrojë...

Vuçiq: Shqiptarë ka shumë dhe janë të fuqishëm, por Haradinajn e dua në Serbi!

më 1.2017 - GazetaBlic

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , me rastin e protestës së shqiptarëve në Nju Jork dhe gjithandej Evropës për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se “nuk i shkon mendja që t’i mbrojë...

Vuçiq: Shqiptarë ka shumë dhe janë të fuqishëm, por Haradinajn e dua në Serbi!

më 1.2017 - Lajmi.net

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , me rastin e protestës së shqiptarëve në Nju Jork dhe gjithandej Evropës për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se “nuk i shkon mendja që t’i mbrojë...

Gjini: Ja si është dashtë të veproj Mustafa kur u arrestua Haradinaj

më 1.2017 - Lajmi.net

“Në momentin kur është ndaluar Ramush Haradinaj në Francë me fletëarrest të Serbisë, kryeministri Mustafa është dashtë të dalë menjëherë në konferencë dhe të thotë se që nga sot i suspendojmë të gjitha...

Rashiq: Mustafa nuk na takon, me të komunikojmë vetëm përmes mediave

më 1.2017 - Zeri

Deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, në emisionin "Komiteti", ka folur për funksionimin e koalicionit qeveritar në krye me Isa Mustafen, pjesë e të cilit është edhe Lista Srpska. Rashiq ka kritikuar...

Gjini: Për Haradinajn, na kontaktuat edhe nga jashtë shteti. Kurse Presidentit dhe Kryeministrit heshtën!

më 1.2017 - GazetaBlic

Ardian Gjini i AAK’s ka thane ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum se as kryeministri e as presidenti i Kosoves nuk kane kontaktue me asnjanin prej AAK’s per ndalimin e Ramush Haradinajt ne France. “I...

Rashiq: Pres që Vuçiq t’i vizitojë varrezat e shqiptarëve të vrarë

më 1.2017 - Infokusi

Deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, duke folur për vizitat e presidentit Hashim Thaçi, në varrezat e serbëve të vrarë pas luftës në Kosovë, e ka quajtur vizitën e presidentit Thaçi si veprim madhështor...

Vuçiq: Shqiptarë ka shumë dhe janë të fuqishëm, por Haradinajn e dua në Serbi!

më 1.2017 - Lexo

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , me rastin e protestës së shqiptarëve në Nju Jork dhe gjithandej Evropës për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se “nuk i shkon mendja që t’i mbrojë...

Vuçiq: Nuk i mbroj shqiptarët

më 1.2017 - Infokusi

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , duke komentuar protestën e shqiptarëve përpara konsullatës së Serbisë në New York, për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se nuk e ka ndërmend...

Rashiq: Sikurse Thaçi, edhe Vuçiq t’i vizitojë varrezat e viktimave shqiptare

më 1.2017 - Arbresh

Deputeti nga Lista Serbe, Nenad Rashiq, ka folur për vizitat e presidentit Hashim Thaçi, në varrezat e serbëve të vrarë pas luftës në Kosovë. Rashiq e ka quajtur vizitën e presidentit Thaçi si veprim madhështor...

Gjini: Kështu është dashur të veproj Mustafa kur u arrestua Haradinaj

më 1.2017 - Infokusi

“Në momentin kur është ndaluar Ramush Haradinaj në Francë me fletëarrest të Serbisë, kryeministri Mustafa është dashtë të dalë menjëherë në konferencë dhe të thotë se që nga sot i suspendojmë të gjitha...

Vuçiq: Shqiptarë ka shumë dhe janë të fuqishëm, por Haradinajn e dua në Serbi!

më 1.2017 - Arbresh

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , me rastin e protestës së shqiptarëve në Nju Jork dhe gjithandej Evropës për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se “nuk i shkon mendja që t’i mbrojë...

Sonte në “Komiteti” – i ftuar deputeti Nenad Rashiq

më 1.2017 - Gazeta Express

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, është i ftuar deputeti i Listës Srpska, Nenad Rashiq. Emisioni transmetohet në orën 20:20 në...

Rashiq fajëson Mustafën për bllokimin e Demarkacionit

më 1.2017 - Sovrani

Deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, ka folur për bojkotimin që i ka bërë partia e tij seancës për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi Rashiq në “Komitet” ka thënë se lista serbe nuk kishin marrë...

Rashiq fajëson Mustafën për bllokimin e Demarkacionit

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, ka folur për bojkotimin që i ka bërë partia e tij seancës...

Rashiq: Pres që Vuçiq t’i vizitojë varrezat e shqiptarëve të vrarë

më 1.2017 - Sovrani

Deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, duke folur për vizitat e presidentit Hashim Thaçi, në varrezat e serbëve të vrarë pas luftës në Kosovë, e ka quajtur vizitën e presidentit Thaçi si veprim madhështor...

Ardian Gjini tregon si është dashur të vepronte Isa  Mustafa kur u arrestua Haradinaj

më 1.2017 - Periskopi

“Në momentin kur është ndaluar Ramush Haradinaj në Francë me fletëarrest të Serbisë, kryeministri Mustafa është dashtë të dalë menjëherë në konferencë dhe të thotë se që nga sot i suspendojmë të gjitha...

Gjini: Ja si është dashur të veprojë Mustafa kur u arrestua Haradinaj

më 1.2017 - Gazeta Fjala

“Në momentin kur është ndaluar Ramush Haradinaj në Francë me fletëarrest të Serbisë, kryeministri Mustafa është dashtë të dalë menjëherë në konferencë dhe të thotë se që nga sot i suspendojmë të gjitha...

Sërish Vuçiqi: Shqiptarë ka shumë dhe janë të fuqishëm, por Haradinajn e dua në Serbi!

më 1.2017 - Periskopi

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me rastin e protestës së shqiptarëve në Nju Jork dhe gjithandej Evropës për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se “nuk i shkon mendja që t’i mbrojë...

Rashiq e quan veprim madhështor vizitën e memorialit serb nga Thaçi

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, në emisionin “Komiteti”  ka folur për vizitat e presidentit Hashim Thaçi, në varrezat e serbëve të vrarë pas luftës në Kosovë. Rashiq e ka quajtur vizitën e presidentit...

Vuçiq: Shqiptarë ka shumë dhe janë të fuqishëm, por Haradinajn e dua në Serbi!

më 1.2017 - Sovrani

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , me rastin e protestës së shqiptarëve në Nju Jork dhe gjithandej Evropës për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se “nuk i shkon mendja që t’i mbrojë...

Vuçiq: Shqiptarë ka shumë dhe janë të fuqishëm, por Haradinajn e dua në Serbi!

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , me rastin e protestës së shqiptarëve në Nju Jork dhe gjithandej Evropës për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se “nuk i shkon mendja që t’i mbrojë...

Vuçiq: Shqiptarë ka shumë dhe janë të fuqishëm, por Haradinajn e dua në Serbi!

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq , me rastin e protestës së shqiptarëve në Nju Jork dhe gjithandej Evropës për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se “nuk i shkon mendja që t’i mbrojë...

Rashiq: Mustafa nuk na takon, s’i ka pranuar as ftesat tona

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Në emisionin “Komiteti”, deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq, ka folur për funksionimin e koalicionit qeveritar në krye me Isa Mustafen, pjesë e të cilit është edhe Lista Srpska. Rashiq ka kritikuar...

Deputeti i Listës Serbe: Mustafa nuk na takon, me të komunikojmë vetëm përmes mediave

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Deputeti nga Lista Srpska, Nenad Rashiq në emisionin “Komiteti”, ka folur për funksionimin e koalicionit qeveritar në krye me Isa Mustafen, pjesë e të cilit është edhe Lista Srpska. Rashiq ka kritikuar...

Gjini: Thaçi dhe Mustafa nuk kontaktuan AAK-në për Haradinajn

më 1.2017 - Sovrani

Ardian Gjini i AAK-së ka thënë në Rrokum Roll te Televizionit Rrokum se as Kryeministri e as Presidenti i Kosovës nuk kanë kontaktuar me asnjë prej AAK-së për ndalimin e Ramush Haradinajt ne Francë. “I...

Gjini:Kryeministri e Presidenti i Kosovës heshtën, nuk kontaktuan me asnjërin në AAK

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Ardian Gjini i AAK’s ka thane ne Rrokum Roll të Televizionit Rrokum se as Kryeministri e as Presidenti i Kosoves nuk kane kontaktue me asnjanin prej AAK’s per ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. “I...

Gjini: Për Haradinajn, na kontaktuat edhe nga jashtë shteti. Kurse Presidentit dhe Kryeministrit heshtën!

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Ardian Gjini i AAK’s ka thane ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum se as kryeministri e as presidenti i Kosoves nuk kane kontaktue me asnjanin prej AAK’s per ndalimin e Ramush Haradinajt ne France. “I...

Bastiset Milot Rashica

më 1.2017 - Sovrani

Milot Rashica është bastisur nga policia gjatë udhëtimit me tren Ylli i Kosovës, Milot Rashica nuk ka pasur eksperiencë të mirë gjatë një udhëtimi që ka bërë me tren. Ai është ndalur nga policia, ku është...

“Çmenduria” serbe, ja çka janë duke bërë kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Lexo

“Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte”, ka thënë Milan Petroviq, udhëheqës i Prokurorisë serbe për krime...

Engel dhe Thaçi me deklaratë të përbashkët për Haradinajn, kërkojnë urgjentisht kthimin e tij në shtëpi

më 1.2017 - Sovrani

Presidenti Hashim Thaçi ka takuar Kongresmenin Eliot Engel gjatë qëndrimit në SHBA. Të dy kanë dalur me një deklaratë të përbashkët për lirimin e Haradinajt duke akuzuar Serbinë se po abuzon me Interpolin....

?Shpërthen? Serbia: 500 procedura penale kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Albeu

“Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte ”, ka deklaruar Milan Petrovic, udhëheqës i Prokurorisë serbe...

“Çmenden” në Serbi: 500 procedura penale kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Iliria News

“Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte”, ka thënë Milan Petroviq, udhëheqës i Prokurorisë serbe për krime...

Gjini: BE-ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s’na mbron

më 1.2017 - Lajmi.net

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

“Çmenden” në Serbi: 500 procedura penale kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

“Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte”, ka thënë Milan Petroviq, udhëheqës i Prokurorisë serbe për krime...

“Serbia nuk ka problem me Haradinajn e para 18 viteve”

më 1.2017 - GazetaBlic

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se qëllimi i tyre është që sa më parë ta kthejnë liderin e tyre, Ramush Haradinajn në Kosovë. Gjini shton se Haradinaj është duke i penguar Serbisë sot, njofton...

Gjini: BE'ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s'na mbron

më 1.2017 - Gazeta Express

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

Gjini: BE-ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s’na mbron

më 1.2017 - GazetaBlic

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

“Çmenden” në Serbi: 500 procedura penale kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Lajmi.net

“Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte”, ka thënë Milan Petroviq, udhëheqës i Prokurorisë serbe për krime...

“Serbia nuk ka problem me Haradinajn e para 18 viteve”

më 1.2017 - Klan Kosova

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se qëllimi i tyre është që sa më parë ta kthejnë liderin e tyre, Ramush Haradinajn në Kosovë. Gjini shton se Haradinaj është duke i penguar Serbisë sot, njofton...

Gjini për rastin e Haradinajt: Të gjithë po i fërkojnë duart, është turp

më 1.2017 - Klan Kosova

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini ka thënë se të gjithë po i fërkojnë duart në Kosovë pas arrestimit të Ramush Haradinajt dhe se sipas tij kjo është e turpshme. Gjini ka folur...

Gjini: BE na kërkon t’i kryejmë detyrat dhe nuk na mbron nga Serbia

më 1.2017 - Klan Kosova

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat dhe në fund thonë se nuk mund ta mbrojnë vendin nga Serbia. Këtë Gjini e ka thënë duke...

A është arrestimi i Ramush Haradinajt edhe pasojë e politikës së shkeljes së syrit?

më 1.2017 - Gazeta 55

Ndërsa në trojet etnike shqiptare dhe në diasporën shqiptare, që nga Europa në Amerikë, shpërthyen protesta për arrestimin e Ramush Haradinajt, njërit ndër komandantët heronj të UÇK-së, Tirana politike...

Gjini: BE-ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s’na mbron

më 1.2017 - Arbresh

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

“Çmenden” në Serbi: 500 procedura penale kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Arbresh

“Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte”, ka thënë Milan Petroviq, udhëheqës i Prokurorisë serbe për krime...

“Serbia nuk ka problem me Haradinajn e para 18 viteve”

më 1.2017 - Infokusi

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se qëllimi i tyre është që sa më parë ta kthejnë liderin e tyre, Ramush Haradinajn në Kosovë. Gjini shton se Haradinaj është duke i penguar Serbisë sot, njofton...

Gjini: BE-ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s’na mbron

më 1.2017 - Infokusi

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

“Çmenden” në Serbi: 500 procedura penale kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Sovrani

“Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte”, ka thënë Milan Petroviq, udhëheqës i Prokurorisë serbe për krime...

“Ramushi është pengesë për politikat e Serbisë”

më 1.2017 - Sovrani

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se qëllimi i tyre është që sa më parë ta kthejnë liderin e tyre, Ramush Haradinajn në Kosovë. Gjini shton se Haradinaj është duke i penguar Serbisë sot, njofton...

Gjini: BE-ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s’na mbron

më 1.2017 - Sovrani

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga Serbia....

“Çmenden” në Serbi: 500 procedura penale kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Periskopi

“Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte”, ka thënë Milan Petroviq, udhëheqës i Prokurorisë serbe për krime...

“Çmenden” në Serbi: 500 procedura penale kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Monitor

“Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte”, ka thënë Milan Petroviq, udhëheqës i Prokurorisë serbe për krime...

“Serbia nuk ka problem me Haradinajn e para 18 viteve”

më 1.2017 - Periskopi

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se qëllimi i tyre është që sa më parë ta kthejnë liderin e tyre, Ramush Haradinajn në Kosovë. Gjini shton se Haradinaj është duke i penguar Serbisë sot,...

Thaçi: Haradinaj nuk do të ekstradohet në Serbi

më 1.2017 - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nga Uashingtoni zotohet se Ramush Haradinaj shumë shpejt do të kthehet Kosovë. Akuzat ndaj tij,  tha presidenti i vendit, se janë të pa baza dhe tentim për ta njollosur...

“Rashford i destinuar për të thyer rekorde”

më 1.2017 - Sovrani

Mbrojtësi i Man United, Chris Smalling beson se i riu Marcus Rashford është i destinuar për të thyer rekorde 19-vjeçari hyri në skuadrën e parë në “Old Trafford” në kohën kur trajner ishte Lousi van Gaal,...

Gjini: Shpresojmë se në seancën gjyqësore, epilogu për Haradinaj do të jetë pozitiv

më 1.2017 - Sovrani

Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj pritet që të enjten të del sërish para trupit gjykues francez ku edhe pritet që të merret verdikti përfundimtar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK