http://kariera.mk

Francë: Seanca për Ramush Haradinajn fillon nesër në ora 11:00

më 1.2017 - Zeri

Ramush Haradinaj nesër (e enjte) pritet të dalë para trupit gjykues francez, që javën që shkoi e ndaloi kreun e AAK-së në paraburgim, një ditë pasi u arrestua në Francë në bazë të një urdhërarresti të...

Arifi i Elitës 5: Kërkojmë lirim të shpejtë të gjeneralit Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Ina

Në protestën e sotme të organizuar para ambasadës franceze në Shkup, ku u kërkua edhe një herë lirimi i Ramush Haradinajt, ka pasur edhe artistë dhe njerëz të kulturës. Në emër të tyre ka folur frontmeni...

Ja se kur fillon seanca për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Iliria News

Ramush Haradinaj nesër (e enjte) pritet të dalë para trupit gjykues francez, që javën që shkoi e ndaloi kreun e AAK-së në paraburgim, një ditë pasi u arrestua në Francë në bazë të një urdhërarresti të...

“Me apo pa rezolutë, Haradinaj do lirohet”

më 1.2017 - Indeks online

Nesër në Francë do mbahet seanca dëgjimore për rastin Haradinaj, ku edhe do të vendoset nëse do lirohet apo jo. Në lidhje me lirimin e tij tashmë pushteti dhe anëtarët e AAK-së, kanë deklaruar se kanë...

“Thaçi është ende i kërkuar nga drejtësia serbe për terrorizëm e gjenocid”

më 1.2017 - Koha.net

Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq, ka thënë se Francës nesër do t’i dërgohet kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt i cili është duke u hetuar nga Serbia për krime lufte....

Francë: Seanca për Ramush Haradinajn fillon nesër në ora 11:00

më 1.2017 - Portalb

Ramush Haradinaj nesër (e enjte) pritet të dalë para trupit gjykues francez, që javën që shkoi e ndaloi kreun e AAK-së në paraburgim, një ditë pasi u arrestua në Francë në bazë të një urdhërarresti të...

Serbia synon ta arrestojë edhe presidentin Thaçi

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Pas arrestimit të ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë, me fletarrest të Serbisë të lëshuar qysh në vitin 2004, Serbia pretendon...

Kuburoviq: Urdhërarresti kundër Hashim Thaçit është ende në fuqi

më 1.2017 - Koha.mk

Në Serbi është ende i vlefshëm urdhër arresti për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, sepse procedura kundër tij është në vijim, tha Ministrja e Drejtësisë në Qeverinë e Serbisë, Nela Kuburoviq. “Në rastin...

Kuburoviq: Urdhër arresti kundër Hashim Thaçit është ende në fuqi

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Në Serbi është ende i vlefshëm urdhër arresti për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, sepse procedura kundër tij është në vijim, tha Ministrja e Drejtësisë në...

Seanca për Ramush Haradinajn fillon në këtë kohë!

më 1.2017 - GazetaBlic

Ramush Haradinaj nesër (e enjte) pritet të dalë para trupit gjykues francez, që javën që shkoi e ndaloi kreun e AAK-së në paraburgim, një ditë pasi u arrestua në Francë në bazë të një urdhërarresti të...

Kuvendi nuk miratoi rezolutën për Haradinajn

më 1.2017 - Mapo

Në Kuvendin e Kosovës u zhvillua debati ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt e ndërprerja e dialogut me Serbinë. Serbia tashmë ka kërkuar zyrtarisht nga Franca ekstradimin e Ramush Haradinajt. Për më...

Francë: Seanca për Ramush Haradinajn fillon nesër në ora 11:00

më 1.2017 - Lajmi.net

Ramush Haradinaj nesër (e enjte) pritet të dalë para trupit gjykues francez, që javën që shkoi e ndaloi kreun e AAK-së në paraburgim, një ditë pasi u arrestua në Francë në bazë të një urdhërarresti të...

Pas Maqedonis edhe në Vjenë u kërkua lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - Flaka

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë Sikurse në vendet tjera në Maqedoni, Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë...

Pas Ramush Haradinajt, Serbia synon arrestimin e Hashim Thaçit

më 1.2017 - Syri

Serbia nuk ka ndërmend t’i anulojë urdhër-arrestet ndërkombëtare për liderët kosovarë, pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj në Francë,...

Cilat janë gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi ?

më 1.2017 - Iliria News

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu,  e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do të mund ta gjykonte pa ndikim politik....

Mitrovica proteston për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Klan Kosova

Në Kosovë po vazhdojnë reagimet kundër ndalimit të Ramush Haradinaj në Francë. Kjo pakënaqësi u shfaq sot me disa tubime protestuese në qytetet të ndryshme të vendit, të organizuara nga Aleanca për Ardhmërinë...

Kuburoviq: Urdhërarresti kundër Hashim Thaçit është ende në fuqi

më 1.2017 - Zeri

Në Serbi është ende i vlefshëm urdhër arresti për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, sepse procedura kundër tij është në vijim, tha Ministrja e Drejtësisë në Qeverinë e Serbisë, Nela Kuburoviq. “Në rastin...

Cilat janë gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi ?

më 1.2017 - Standard

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu,  e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do të mund ta gjykonte pa ndikim politik....

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Ora news

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Ministrja serbe e Drejtësisë: Kemi urdhërarrest edhe ndaj Thaçit

më 1.2017 - GazetaBlic

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburovic, duke folur për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, ka përmendur edhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, duke thënë se edhe ndaj tij ka një urdhër arrest....

“Edhe po të kalonte rezoluta, s’do respektohej”

më 1.2017 - GazetaBlic

Arrestimi i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj nuk i ka bërë bashkë deputetët e Kuvendit të Kosovës për miratimin e një rezolute ku do të kërkohej lirimi i menjëhershëm i tij. Por edhe nëse do të miratohej...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Albeu

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa...

Ministrja serbe e Drejtësisë: Kemi urdhër arrest edhe ndaj Thaçit

më 1.2017 - GazetaBlic

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburovic, duke folur për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, ka përmendur edhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, duke thënë se edhe ndaj tij ka një urdhër arrest....

Pas Ramush Haradinajt, Serbia synon arrestimin e Hashim Thaçit

më 1.2017 - OraInfo

Serbia nuk e ka ndërmend t’i anulojë fletarrestimet ndërkombëtare për liderët kosovarë, pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Pas arrestimit të ish kryeministrit, Ramush Haradinaj në Francë me...

Kosovë: Protesta në gjithë vendin për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Zëri i Amerikës

Në gjashtë qytete të Kosovës sot është protestuar me kërkesën për lirimin e ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në qytetin Colmar në Francën lindore, pas ndalimit...

Kuburovic: Urdhër arresti kundër Hashim Thaçit është ende në fuqi

më 1.2017 - Gazeta Express

Në Serbi është ende i vlefshëm urdhër arresti për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, sepse procedura kundër tij është në vijim, tha Ministrja e Drejtësisë në Qeverinë e Serbisë, Nela Kuburovic. "Në rastin...

NISMA: Nëse nesër nuk lirohet Haradinaj vendi futet në një krizë të thellë

më 1.2017 - GazetaBlic

Nisma për Kosovën pret qe nesër kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj të lirohet nga arresti dhe të kthehet në Kosovë. Në të kundërt, nëse ish komandantit të UÇK-së për rajonin...

Kuburovic: Urdhër arresti kundër Hashim Thaçit është ende në fuqi

më 1.2017 - Indeks online

Në Serbi është ende i vlefshëm urdhër arresti për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, sepse procedura kundër tij është në vijim, tha Ministrja e Drejtësisë në Qeverinë e Serbisë, Nela Kuburovic. "Në rastin...

NISMA: Nëse nesër nuk lirohet Haradinaj vendi futet në një krizë të thellë

më 1.2017 - Indeks online

Nisma për Kosovën pret qe nesër kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj të lirohet nga arresti dhe të kthehet në Kosovë. Në të kundërt, nëse ish komandantit të UÇK-së për rajonin...

Pas Ramush Haradinajt, Serbia synon arrestimin e Hashim Thaçit

më 1.2017 - Lajmi.net

Serbia nuk e ka ndërmend t’i anulojë fletarrestimet ndërkombëtare për liderët kosovarë, pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Pas arrestimit të ish kryeministrit, Ramush Haradinaj në Francë me...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Opinion

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Arifi i Elitës 5: Kërkojmë lirim të shpejtë të gjeneralit Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Tetova1

Në protestën e sotme të organizuar para ambasadës franceze në Shkup, ku u kërkua edhe një herë lirimi i Ramush Haradinajt, ka pasur edhe artistë dhe njerëz të kulturës. Në emër të tyre ka folur frontmeni...

Nesër vendimi i madh për Haradinajn, lirimi me kusht apo ekstradimi në Serbi

më 1.2017 - Indeks online

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj nesër në ora 11:00 do të dal para trupit gjykues në njërën prej gjykatave të Francës. Kështu thonë burimet e Indeksonline ku sipas tyre vendimi...

Serbia e plotëson kërkesën për ekstradimin e Haradinajt, nesër ai dorëzon Francës

më 1.2017 - GazetaBlic

Kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt do t’i dërgohet nesër Francës, ka thënë ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, duke shtuar që Serbia e kërkon Haradinajn “për krime lufte...

Protesta: Lironi Ramushin!

më 1.2017 - RTV 21

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete të Kosovës sot u organizuan protesta në disa qytete të Kosovës. Fillimi ishte simbolik, në orën 11.55 minuta, me porosinë të ndërmirren...

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

më 1.2017 - GazetaBlic

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do të mund...

Profesori Ismet Salihu tregon se cilat janë gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi 

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu,  e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Top Channel

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Serbia e plotëson kërkesën për ekstradimin e Haradinajt, nesër ia dorëzon Francës

më 1.2017 - GazetaBlic

Kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt do t’i dërgohet nesër Francës, ka thënë ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, duke shtuar që Serbia e kërkon Haradinajn “për krime lufte...

Prova të reja kundër Haradinajt nga Prokuroria për Krime Lufte në Serbi [video]

më 1.2017 - Koha.net

Prova të reja pretendon që ka siguruar Prokuroria për Krime të Luftës në Serbi kundër ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili po vazhdon të qëndrojë në paraburgim në Francë. Ajo e ngarkon Haradinajn...

Kuburoviq: Urdhër arresti kundër Hashim Thaçit është ende në fuqi

më 1.2017 - Infokusi

Në Serbi është ende i vlefshëm urdhër arresti për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, sepse procedura kundër tij është në vijim, tha Ministrja e Drejtësisë në Qeverinë e Serbisë, Nela Kuburoviq.  “Në...

Serbia e plotëson kërkesën për ekstradimin e Haradinajt, nesër ai dorëzon Francës

më 1.2017 - Lajmi.net

Kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt do t’i dërgohet nesër Francës, ka thënë ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, duke shtuar që Serbia e kërkon Haradinajn “për krime lufte...

Gjithçka rreth protestave të sotme në përkrahje të Haradinajt

më 1.2017 - Koha.net

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, po merr mbështetje në të gjitha qytetet, madje edhe në Shqipëri. Në qytetet kryesore të Kosovës është protestuar për të kërkuar lirimin e Haradinajt, i cili po mbahet...

Për Haradinajn protestohet në Shkup

më 1.2017 - RTV 21

Sot u zhvillua protesta e dytë para ambasadës franceze në Shkup Studentë, profesorë e artistë u grumbulluan para ambasadës franceze në Shkup duke kërkuar lirimin e shpejt të ish-kryeministrit të Kosovës,...

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Zeri

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush...

Kuvendi nuk miratoi rezolutën për Haradinajn

më 1.2017 - Opinion

Në Kuvendin e Kosovës u zhvillua debati ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt e ndërprerja e dialogut me Serbinë. Serbia tashmë ka kërkuar zyrtarisht nga Franca ekstradimin e Ramush Haradinajt. Për më...

Shqiptarët e Diasporës Bashkohen për Haradinajn

më 1.2017 - Kallxo

Shqiptarët në gjithë botën kanë nisur një fushatë protestash pas ndalimit të Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia. Në shumë qytete të ndryshme kudo...

Kuvendi nuk miratoi rezolutën për Haradinajn

më 1.2017 - Standard

Në Kuvendin e Kosovës u zhvillua debati ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt e ndërprerja e dialogut me Serbinë. Serbia tashmë ka kërkuar zyrtarisht nga Franca ekstradimin e Ramush Haradinajt. Për më...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar,...

Francë: Seanca për Ramush Haradinajn fillon nesër në ora 11:00

më 1.2017 - Lexo

Ramush Haradinaj nesër (e enjte) pritet të dalë para trupit gjykues francez, që javën që shkoi e ndaloi kreun e AAK-së në paraburgim, një ditë pasi u arrestua në Francë në bazë të një urdhërarresti të...

Gjakovarët kërkojnë lirimin e komandantit të tyre

më 1.2017 - GazetaBlic

Edhe në qytetin e Gjakovës, është mbajtur protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe liderit të AAK-së Ramush Haradinaj i arrestuar më 4 janar në Francë. Mesazhin mbështetës nga Tropoja dhe...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Zeri

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Pas Ramush Haradinajt, Serbia synon arrestimin e Hashim Thaçit

më 1.2017 - Antpress

Serbia nuk e ka ndërmend t’i anulojë fletarrestimet ndërkombëtare për liderët kosovarë, pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Pas arrestimit të ish kryeministrit, Ramush Haradinaj në Francë me...

Lirimi i Haradinajt kërkohet edhe në Vjenë

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri,...

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

më 1.2017 - Zeri

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do...

Gjakovarët kërkojnë lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - RTV 21

Lekaj, tha se me këto tubime po tentojnë që sensibilizojnë të gjithë për padrejtësitë ndaj Kosovës Edhe në qytetin e Gjakovës, është mbajtur protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe liderit...

Të rinjtë në Tiranë kërkuan lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Lajmi.net

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Lirimi i Haradinajt kërkohet edhe në Vjenë 

më 1.2017 - Aktuale

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

Serbia paralajmëron prova të reja kundër Haradinajt (Përmbledhje RTV 21)

më 1.2017 - RTV 21

Serbia paralajmëron prova të reja kundër Haradinajt Nesër do të mbahet seanca gjyqësore ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili është po vazhdon të mbahet në paraburgim nga autoritetet...

Të shtunën protestohet në Gjenevë në përkrahje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Fakti Ditor

Në përkrahje për lirimin e Ramush Haradinajt të arrestuar ditë më parë në Francë, do të organizohet një protestë në Gjenevë në të cilën ftohen gjithë bashkëatdhetarët shqiptarë me sa më shumë masovitet të përkrahin atë transmeton

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

më 1.2017 - Gazeta Express

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Edhe në Tiranë u kërkua lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - Indeks online

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Ministrja serbe e Drejtësisë: Edhe për Thaçin vlenë fletarresti, por ka një dallim me të tjerët

më 1.2017 - Lexo

Serbia nuk e ka ndërmend t’i anulojë fletarrestimet ndërkombëtare për liderët kosovarë, pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Pas arrestimit të ish kryeministrit, Ramush Haradinaj në Francë me...

Kuburovic: Urdhër arresti kundër Hashim Thaçit është ende në fuqi

më 1.2017 - Arbresh

Në Serbi është ende i vlefshëm urdhër arresti për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, sepse procedura kundër tij është në vijim, tha Ministrja e Drejtësisë në Qeverinë e Serbisë, Nela Kuburovic. “Në rastin...

NISMA: Nëse nesër nuk lirohet Haradinaj vendi futet në një krizë të thellë

më 1.2017 - Arbresh

Nisma për Kosovën pret qe nesër kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj të lirohet nga arresti dhe të kthehet në Kosovë. Në të kundërt, nëse ish komandantit të UÇK-së për rajonin...

Edhe në Vjenë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

më 1.2017 - OraInfo

Qindra shqiptarë janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

Serbia ende kërkon arrestim e Thaçit, kjo është aktakuza ndaj tij

më 1.2017 - Insajderi

Serbia përmes ministres së Drejtësisë, Nela Kuburoviq, ka paralajmëruar se përpos liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj për të cilin i ka kërkuar Francës ta ekstradojë në Serbi, autoritetet atje thonë se...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Klan Kosova

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Serbia zgjeron hetimet ndaj Haradinajt, përfshihen prova të reja

më 1.2017 - Zhurnal

Prokurori serb për krimet e luftës, të mërkurën ka dërguar në Ministrinë e Drejtësisë një urdhër për zgjerimin e hetimeve ndaj Ramush Haradinajt, ku përfshihen prova të reja të cilat do të përkthehen dhe...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Opozita

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Liri për Ramush Haradinaj protesta e dytë para ambasadës franceze në Shkup

më 1.2017 - TV21

Studentë, profesorë e artistë  u grumbulluan para ambasadës franceze në Shkup duke kërkuar lirimin e shpejt të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Ata thanë se kanë dalur aty për ti dërguar...

Edhe në Vjenë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

më 1.2017 - Koha.net

Qindra shqiptarë janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

Protesta për Ramushin para ambasadave serbe në Vjenë dhe Bruksel

më 1.2017 - Zeri

Pas protestave që u mbajtën në qytetin Colmar, aty ku po mbahet dhe ku u mor vendimi për paraburgimin e Ramush Haradinajt, protesta të tilla të shqiptarëve në Europë nuk po mungojnë as në vendet si Vjena...

"MeRamushin", edhe në Vjenë

më 1.2017 - Indeks online

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

“Thaçi është ende i kërkuar nga drejtësia serbe për terrorizëm e gjenocid”

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq, ka thënë se Francës nesër do t’i dërgohet kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt i cili është duke u hetuar nga Serbia për krime lufte....

“Me apo pa rezolutë, Haradinaj do lirohet”

më 1.2017 - Sovrani

Nesër në Francë do mbahet seanca dëgjimore për rastin Haradinaj, ku edhe do të vendoset nëse do lirohet apo jo. Në lidhje me lirimin e tij tashmë pushteti dhe anëtarët e AAK-së, kanë deklaruar se kanë...

Protesta për Ramushin para ambasadave serbe në Vjenë dhe Bruksel

më 1.2017 - GazetaBlic

Pas protestave që u mbajtën në qytetin Colmar, aty ku po mbahet dhe ku u mor vendimi për paraburgimin e Ramush Haradinajt, protesta të tilla të shqiptarëve në Europë nuk po mungojnë as në vendet si Vjena...

Edhe në Vjenë kërkohet lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - RTV 21

Sot në Vjenë është protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë Sikurse në...

Serbia nis “hakmarrjen”, thotë se ka në fuqi urdhër-arrest edhe për Thaçin

më 1.2017 - LajmiFundit

Duket se Serbia ka nisur një lloj “hakmarrjeje” ndaj liderëve të Kosovës. Në këtë vijueshmëri, ministrja e Drejtësisë në shtetin serb Nela Kuboroviç është shprehur se Beogradi ka ende në fuqi urdhër-arrestin...

Profesori Ismet Salihu tregon se cilat janë gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi

më 1.2017 - Tetova1

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu,  e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do të mund ta gjykonte pa ndikim politik....

Serbia zgjeron hetimet ndaj Haradinajt, përfshihen prova të reja

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Prokurori serb për krimet e luftës, të mërkurën ka dërguar në Ministrinë e Drejtësisë një urdhër për zgjerimin e hetimeve ndaj Ramush Haradinajt, ku përfshihen...

Haradinaj “bashkon” rininë e politikës Shqiptare

më 1.2017 - ABC News

Një komb në protestë. Nga Kosova dhe Maqedonia, në kryeqytetin e gjithë shqiptarëve. Lëvizjet rinore të forcave politike shqiptare, FRESH, FRPD dhe LRI bashkuan forcat pranë ambasadës franceze, për të...

Serbia pret ekstradimin e Haradinajt, shqiptarët në protesta kërkojnë lirimin e tij

më 1.2017 - MRT

Me moton “Haradinaj është Kosova”, si dhe “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, qytetarë të shumtë të organizuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës... Me moton “Haradinaj është Kosova”, si dhe “Kundër fyerjes...

Protesta për Ramushin para ambasadave serbe në Vjenë dhe Bruksel

më 1.2017 - Gazeta Express

Pas protestave që u mbajtën në qytetin Colmar, aty ku po mbahet dhe ku u mor vendimi për paraburgimin e Ramush Haradinajt, protesta të tilla të shqiptarëve në Europë nuk po mungojnë as në vendet si Vjena...

Shkupi në këmbë për gjeneralin Haradinaj

më 1.2017 - Ina

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Seanca për Ramush Haradinajn fillon në këtë kohë!

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Ramush Haradinaj nesër (e enjte) pritet të dalë para trupit gjykues francez, që javën që shkoi e ndaloi kreun e AAK-së në paraburgim, një ditë pasi u arrestua në Francë në bazë të një urdhërarresti të...

Seanca gjyqësore për Haradinajn fillon nesër në ora 11:00

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Ramush Haradinaj nesër (e enjte) pritet të dalë para trupit gjykues francez, që javën që shkoi e ndaloi kreun e AAK-së në paraburgim, një ditë pasi u arrestua në Francë në bazë të një urdhërarresti të...

Protesta në Pejë përmes fotografive

më 1.2017 - Zeri

Qindra qytetarë të zonës së Dukagjinit ishin mbledhur sot në qytetin e Pejës për të protestuar kundër arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar “Haradinaj është...

Francë: Seanca për Ramush Haradinajn fillon nesër në ora 11:00

më 1.2017 - Sovrani

Ramush Haradinaj nesër (e enjte) pritet të dalë para trupit gjykues francez, që javën që shkoi e ndaloi kreun e AAK-së në paraburgim, një ditë pasi u arrestua në Francë në bazë të një urdhërarresti të...

Edhe në Vjenë kërkohet lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - Lexo

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë u...

Kosovë, protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - InfoShqip

Në disa qytete të Kosovës, si në Pejë, Prizren, Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj sot u mbajt një protestë gjithëpopullore me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, ku kërkohej lirimi i ish-kryeministrit...

Seanca për Ramush Haradinajn fillon nesër në ora 11:00 në Francë

më 1.2017 - Periskopi

Ramush Haradinaj nesër (e enjte) pritet të dalë para trupit gjykues francez, që javën që shkoi e ndaloi kreun e AAK-së në paraburgim, një ditë pasi u arrestua në Francë në bazë të një urdhërarresti të...

Lekaj: Koalicioni qeverisës i nënshtruar ndaj Serbisë

më 1.2017 - Lajmi.net

Nuk u mjaftuan plotë 11 orë  debat deputetëve të Kuvendit të Kosovës për të rënë në ujdi lidhur me një rezolutë e cila do të shprehte qëndrimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës lidhur me arrestimin...

Lekaj:Pritëm që Kuvendi të jetë unik, por koalicioni qeverisës u tregua i nënshtruar ndaj Serbisë

më 1.2017 - OraInfo

Nuk u mjaftuan plotë 11 orë debatë deputetëve të Kuvendit të Kosovës për të rënë në ujdi lidhur me një rezolutë e cila do të shprehte qëndrimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës lidhur me arrestimin...

Profesori Ismet Salihu tregon se cilat janë gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi

më 1.2017 - Infokusi

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu,  e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do të mund ta gjykonte pa ndikim politik....

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Infokusi

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

më 1.2017 - InfoShqip

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do...

Levizja “Shqiptaret e Bashkuar” organizojnë protestë për lirimin e Haradinajt në Munih

më 1.2017 - GazetaBlic

Organizohet protestë në Mynih të Gjermanisë. Këtë protestë e organizojnë “Lëvizja ‘Shqiptaret e Bashkuar” të cilët kanë për qellim të mbledhin të gjithë  bashkatdhetaret që jetojnë në Gjermani për lirimin...

Edhe Prizreni proteston për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Koha.net

Me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” në qytetin e Prizren është mbajtur një protestë gjithë popullore, për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. E deputeti i Nismës...

Ministrja serbe thotë se urdhërarresti kundër Thaçit është ende në fuqi

më 1.2017 - Insajderi

Në Serbi është ende i vlefshëm urdhër arresti për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, sepse procedura kundër tij është në vijim, tha Ministrja e Drejtësisë në Qeverinë e Serbisë, Nela Kuburovic. “Në rastin...

Kuburoviq: Urdhër arresti kundër Hashim Thaçit është ende në fuqi

më 1.2017 - Sovrani

Në Serbi është ende i vlefshëm urdhër arresti për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, sepse procedura kundër tij është në vijim, tha Ministrja e Drejtësisë në Qeverinë e Serbisë, Nela Kuburoviq. “Në rastin...

NISMA: Nëse nesër nuk lirohet Haradinaj vendi futet në një krizë të thellë

më 1.2017 - Sovrani

Nisma për Kosovën pret qe nesër kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj të lirohet nga arresti dhe të kthehet në Kosovë. Në të kundërt, nëse ish komandantit të UÇK-së për rajonin...

Nesër vendimi i madh për Haradinajn, lirimi me kusht apo ekstradimi në Serbi

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj nesër në ora 11:00 do të dal para trupit gjykues në njërën prej gjykatave të Francës. Kështu thonë burimet e Indeksonline ku sipas tyre vendimi...

Ministrja serbe e Drejtësisë: Kemi urdhër arrest edhe ndaj Thaçit

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburovic, duke folur për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, ka përmendur edhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, duke thënë se edhe ndaj tij ka një urdhër arrest....

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestojnë para Ambasadës së Francës në Tiranë, kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - BalkanWeb

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestuan sot para Ambasadës së Francës në Tiranë për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit, luftëtarit dhe politikanit të shquar të Kosovës, z. Ramush Haradinaj....

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Politiko

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e  Ramush...

NISMA: Nëse nesër nuk lirohet Haradinaj vendi futet në një krizë të thellë

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Nisma për Kosovën pret qe nesër kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj të lirohet nga arresti dhe të kthehet në Kosovë. Në të kundërt, nëse ish komandantit të UÇK-së për rajonin...

Ministrja serbe e Drejtësisë: Kemi urdhër arrest edhe ndaj Thaçit

më 1.2017 - Periskopi

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburovic, duke folur për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, ka përmendur edhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, duke thënë se edhe ndaj tij ka një urdhër arrest....

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Flaka

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo në...

LRI protestë me të tjerët te ambasada franceze

më 1.2017 - Koha Jone

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestojnë para Ambasadës së Francës në Tiranë, kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi: Rinia shqiptare kërkon lirimin e Haradinajt,...

Shkupi proteston për lirimin e Haradinajt, në protestë studentë, intelektualë dhe artistë

më 1.2017 - MRT

“Xhamadani vija vija, me Ramushin krejt Shqiptaria”..... “Xhamadani vija vija, me Ramushin krejt Shqiptaria”. Me këtë refren, studentë, profesorë, artistë, gazetarë dhe bashkëveprimtarë të ish- kryeministrit...

"Një komb, një qëndrim", Haradinaj bën NJE forcat politike në Shqipëri!

më 1.2017 - Gazeta Express

Një protestë me rreth 500 të rinj u zhvillua mesditën e kësaj të hënë në Tiranë përballë bllokut të ambasadave. Thirrja e të rinjve të forumeve të partive të ndryshme politike në vend, ishte e njëjtë dhe...

Serbia e plotëson kërkesën për ekstradimin e Haradinajt, nesër ia dorëzon Francës

më 1.2017 - Sovrani

Kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt do t’i dërgohet nesër Francës, ka thënë ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, duke shtuar që Serbia e kërkon Haradinajn “për krime lufte...

Ministrja serbe e Drejtësisë: Urdhër arresti kundër Hashim Thaçit është ende në fuqi

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Në Serbi është ende i vlefshëm urdhër arresti për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, sepse procedura kundër tij është në vijim, tha Ministrja e Drejtësisë në Qeverinë e Serbisë, Nela Kuburovic. “Në rastin...

Pas Haradinajt, Serbia synon arrestimin e Hashim Thaçit

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Serbia nuk e ka ndërmend t’i anulojë fletarrestimet ndërkombëtare për liderët kosovarë, pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Pas arrestimit të ish kryeministrit, Ramush Haradinaj në Francë me...

Tiranë, protestë në mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Shenja

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës së Francës në Tiranë, në mbështetje...

Kosovë, protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Shenja

Në disa qytete të Kosovës, si në Pejë, Prizren, Gjilan, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj sot u mbajt një protestë gjithëpopullore me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, ku kërkohej lirimi i ish-kryeministrit...

Kuvendi i Gjakovës mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - KosovaPress

Në fund të seancës, Kuvendi i Komunës së Gjakovës do të votojë një deklaratë të përbashkët kundrejt ndalimit të Haradinaj në Francë, trasnmeton KosovaPress. ...lajmi i plotë është në sistemin me parapagim....

Haradinaj bashkon forumet politike në Shqipëri, LRI: Protesta deri në rikthimin e tij në Kosovë

më 1.2017 - Gazeta Express

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestuan sot para Ambasadës së Francës në Tiranë për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit, luftëtarit dhe politikanit të shquar të Kosovës, Ramush Haradinaj. Rreth...

FRESSH, protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Albeu

Forumi Rinor Eurosocialist i Shqipërisë (FRESSH), protestoi ditën e sotme përpara Ambasades Franceze në Tiranë, ku kërkoi lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, z. Ramush Haradinaj . Kryetari i FRESSH,...

Pajaziti: Qëllimi i seancës së Kuvendit ishte të tregohej shqetësimi për arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Express

Pas pothuajse 11 orësh diskutim për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, deputetët e Kuvendit nuk arritën ta votojnë pro rezolutës për Haradinajn, gjegjësisht as pikën e katërt të paraqitur nga AAK’ja,...

Edhe Ferizaj proteston, kërkon lirimin sa më të shpejtë të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Zeri

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, edhe në Ferizaj janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush Haradinajt, i cili po mbahet në paraburgim nga autoritetet franceze,...

Edhe qyteti i ndarë proteston për lirimin e Ramushit

më 1.2017 - GazetaBlic

Me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, qindra qytetarë të Mitrovicës kanë protestuar sot te sheshi ‘Isa Boletini’ në Mitrovicë, duke kërkuar lirimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet...

Shkupi 'qohet në këmbë' për Ramushin

më 1.2017 - Indeks online

Qindra shqiptarë janë mbledhur sot para Ambasadës së Francës në Shkup për të protestuar kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Edhe Ferizaj proteston, kërkon lirimin sa më të shpejtë të Ramush Haradinjat

më 1.2017 - Zeri

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, edhe në Ferizaj janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush Haradinajt, i cili po mbahet në paraburgim nga autoritetet franceze,...

Shkupi në protestë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Evropa e Lirë

Qindra qytetarë të Shkupit me pankarta në duar me mbishkrimet për lirimin e Ramush Haradinajt , nën organizimin studentëve, profesorëve, gazetarëve dhe ish ushtarëve të UÇK-së, kanë protestuar të mërkurën...

Edhe në Vjenë kërkohet lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - Arbresh

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë u...

Mitrovica në përkrahje të Haradinajt

më 1.2017 - Koha.net

Me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, qindra qytetarë të Mitrovicës kanë protestuar sot te sheshi ‘Isa Boletini’ në Mitrovicë, duke kërkuar lirimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet...

Prizrenasit e Duan Haradinajn të Lirë, Akuzojnë Qeverinë dhe Europën

më 1.2017 - Kallxo

Qindra qytetarë u mblodhën sot në sheshin “Shatërvan” të Prizrenit për të kërkuar lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Të pranishëm në këtë protestë ishin edhe kryetari i komunës së Prizrenit,...

Serbia nesër ai dorëzon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt do t’i dërgohet nesër Francës, ka thënë ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, duke shtuar që Serbia e kërkon Haradinajn “për krime lufte...

Serbia e plotëson kërkesën për ekstradimin e Haradinajt, nesër ai dorëzon Francës

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt do t’i dërgohet nesër Francës, ka thënë ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, duke shtuar që Serbia e kërkon Haradinajn “për krime lufte...

Serbia e plotëson kërkesën për ekstradimin e Haradinajt, nesër ia dorëzon Francës

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Kërkesa e plotësuar për ekstradimin e Ramush Haradinajt do t’i dërgohet nesër Francës, ka thënë ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, duke shtuar që Serbia e kërkon Haradinajn “për krime lufte...

Protesta për Ramushin para ambasadave serbe në Vjenë dhe Bruksel

më 1.2017 - Infokusi

Pas protestave që u mbajtën në qytetin Colmar, aty ku po mbahet dhe ku u mor vendimi për paraburgimin e Ramush Haradinajt, protesta të tilla të shqiptarëve në Europë nuk po mungojnë as në vendet si Vjena...

Shkup liri për ramushin protestë para ambasadës franceze

më 1.2017 - TV Art

Para ambasadës së Francës në Shkup për së dyti herë pas asaj të gjashtë janarit  u tubuan, student, aktorë, këngëtarë për të protestuar në lidhje me arrestimin e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - TV Koha

Sot para Ambasadës franceze në Shkup është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

“Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero”

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do...

Protestë masive në Bruksel për lirimin e Haradinajt, paraqiten edhe protestues me uniforma

më 1.2017 - Lajm

Kërkojmë nga bashkësia ndërkombëtare, të bëjë punën e vetë që duhet të bëjë në këtë situatë, sepse vetë bashkësia ndërkombëtare e ka shpallur Serbinë si shtet kriminal. Kjo ka qenë një ndër kërkesat e...

Të gjithë bashkë për lirimin e Haradinaj. Protesta në Kosovë, Shkup e Tiranë

më 1.2017 - TV Koha

Shqiptarët e Tiranës, Shkupit dhe gjithë Kosovës ishin në një linjë. Ata protestuan për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Në Kosovë nën drejtimin e Aleancës për Ardhmërinë...

Kosovë, protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Në disa qytete të Kosovës, si në Pejë, Prizren, Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj sot u mbajt një protestë gjithëpopullore me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”,...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Zhurnal

Shkup, 11 janar - Sot para Ambasadës franceze në Shkup është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë...

Të rinjtë bëhen bashkë para ambasadës franceze: “Drejtësi për Haradinaj” (FOTO – KOLAZH)

më 1.2017 - Standard

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të protestuar...

Protestë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinaj

më 1.2017 - Vizion Plus

Çështja Haradinaj si rrallëherë ka bashkuar te gjitha forcat politike ne vend. Pavarësisht se jane kundërshtare politike, forumet rinore te partive kryesore ne vend; te Partisë Socialiste, Partisë Demokratike,...

Në gjashtë qytete të Kosovës po protestohet për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Express

Shumë qytetarë i janë bashkuar marsheve protestuese për Ramush Haradinajn, të organizuara në gjashtë qendrat e qyteteve më të mëdha të Kosovës.  Më së shumti qytetarë i janë përgjigjur protestës të thirrura...

Mitrovicasit në mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Qindra qytetarë të Mitrovicës kanë protestuar te sheshi “Isa Boletini” për të kërkuar lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Në këtë protestë ndër të...

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt (FOTO/VIDEO)

më 1.2017 - OraInfo

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush...

Serbia akuzon Haradinajn për krime që s’ishin pjesë e Tribunalit të Hagës

më 1.2017 - Klan Kosova

Prokuroria e Serbisë për Krime Lufte ka marrë vendim që të zgjeroj akuzat ndaj ish komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj, shkruan B92, transmeton Klan Kosova. Sipas disa raportimeve ky vendim është marrë...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

më 1.2017 - 10minuta

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar.  Agjencia e lajmeve e Serbisë...

Qytetarët e Gjilanit protestojnë kundër arrestimit të Haradinajt

më 1.2017 - Koha Jone

Qytetarët e Gjilanit kanë protestuar sot në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, i cili u arrestua nga autoritetet franceze në bazë të një fletarresti serb të vitit 2004. Nënkryetari i AAK-së,...

Të rinjtë protestë para ambasadës franceze: Drejtësi për Haradinajn

më 1.2017 - Panorama

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të protestuar...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4...

Serbia zgjeron hetimet ndaj Haradinajt, përfshihen prova të reja

më 1.2017 - Infokusi

Prokurori serb për krimet e luftës, të mërkurën ka dërguar në Ministrinë e Drejtësisë një urdhër për zgjerimin e hetimeve ndaj Ramush Haradinajt, ku përfshihen prova të reja të cilat do të përkthehen dhe...

Protesta në Kosovë dhe Shkup për mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Mijëra qytetarë kanë protestuar në të gjithë territorin e Kosovës kundër arrestimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj nga Franca për llogari të Serbisë. Me pankarta në duar...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i arrestuar më 4 janar nga policia franceze....

Protesta në Shkup para ambasadës franceze për lirim të Ramushit

më 1.2017 - Iliria News

Studentë, profesorë, këngëtarë, aktorë e qytetarë të tjerë sot  protestuan para ambasadës  së Francës në Shkup. Ata ftojnë autoritetet franceze dhe bashkimit evropian që sa më shpejt ta lirojnë Ramush...

Protestë edhe në Shkup për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - ABC News

Edhe në Shkup sot është zhvilluar eshte zhvilluar nje protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javen e kaluar u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt (Foto/Video)

më 1.2017 - Lajmi.net

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush...

Mediat serbe: Prova të reja për Ramush Haradinajn, zgjerohen akuzat

më 1.2017 - BalkanWeb

SERBI – Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili u arrestua në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë, ‘Tanjug’...

Protestë para ambasadës franceze në Shkup

më 1.2017 - RTV 21

“Kriminelët kërkoni në Serb”, “Haradinaj është çlirimtar” janë motot e protestuesve në Shkup  Studentë, profesorë, këngëtarë, aktorë e qytetarë të tjerë sot protestuan para ambasadës së Francës në Shkup...

Lirimi i Haradinajt kërkohet edhe në Vjenë

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

Lekaj: Koalicioni qeverisës i nënshtruar ndaj Serbisë

më 1.2017 - Infokusi

Nuk u mjaftuan plotë 11 orë  debat deputetëve të Kuvendit të Kosovës për të rënë në ujdi lidhur me një rezolutë e cila do të shprehte qëndrimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës lidhur me arrestimin...

ANALIZA/ “Bushati akuzoi Francën për Haradinajn, u pushtua nga histeria pseudopatriotike”

më 1.2017 - Panorama

Analisti Preç Zogaj kritikon ministrin e Jashtem, Ditmir Bushati per qendrimin e fundit kritik qe ai mbajti ndaj Frances per arrestimin e Ramush Haradinajt. Ne nje shkrim te botuar sot ne Panorama me titull...

Shkupi përsëri në protestë: Franca të mos e ekstradojë Haradinajn në Serbi (FOTO+VIDEO)

më 1.2017 - Portalb

Në temperatura të ulëta, me thirrje “liri për Ramushin”, “Haradinaj i pafajshëm”, “kriminelët kërkoni në Serbi”, nën organizimin e Këshillit Organizativ, të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë dhe...

Tiranë, protestë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - RTSH

Arrestimi i liderit të Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës, Ramush Haradinaj më 4 Janar të këtij viti nga policia franceze në aeroportin e Baselit sipas një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004, ka nxitur...

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Haradinajt!

më 1.2017 - Lajmi.net

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Tirana mbështet Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Koha.net

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës së Francës në Tiranë, në mbështetje...

Qytetarët e Gjilanit protestojnë kundër arrestimit të Haradinajt

më 1.2017 - Albeu

Qytetarët e gjilanit kanë protestuar sot në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt , i cili u arrestua nga autoritetet franceze në bazë të një fletarresti serb të vitit 2004. Nënkryetari...

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

më 1.2017 - Sovrani

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do...

Basha flet për zgjedhjet: Duam votim dhe numërim elektronik

më 1.2017 - Sovrani

Partitë e opozitës me në krye Partinë Demokratike kanë publikuar këtë të mërkurë qëndrimin e tyre për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, për të cilat, siç tha Lulzim Basha, duhet të vendosë vullneti qytetar...

Haziri mbështetë protestën për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

Haziri mbështetë protestën për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Zeri

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

Përfundon protesta në Shkup para ambasadës franceze

më 1.2017 - Koha.mk

Shkup, 11 janar – Sapo ka përfunduar protesta për lirimin e Ramush Haradinajt, ndërsa e njëjta u zhvillua para ambasadës franceze në Shkup. Të pranishëm në këtë protestë ishin qytetarë, politikanë, profesorë...

Qindra protestues në Mitrovicë, kërkohet lirimi i pakusht i Haradinajt

më 1.2017 - Klan Kosova

Në komunën e Mitrovicës ka përfunduar protesta gjithëpopullore e organizuar nga qytetarët e Kosovës ku kërkohet lirimi i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. Sipas policisë në protestën e organizuar në...

Protesta në Pejë: Haradinaj e ka Dëshmuar Pafajësinë

më 1.2017 - Kallxo

Mija qytetarë të rajonit të Dukagjinit janë mbledhur sot në sheshin kryesor të Pejës për të kërkuar lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protestës së thirrur nga AAK-ja ju kanë bashkangjitur...

Protestë për Haradinajn në Gjilan

më 1.2017 - Koha.net

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në...

Lirimi i Haradinajt kërkohet edhe në Vjenë

më 1.2017 - Periskopi

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë. Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë...

Gjakovarët kërkojnë lirimin e komandantit të tyre

më 1.2017 - KosovaPress

Mesazhin mbështetës nga Tropoja dhe Shqipëria,  e përcolli  veprimtari i Lëvizjes Kombëtare, Azgan Haklaj. Ai tha se Franca do i jap liri  Ramush Haradinajt, pasi që sipas tij ky është simboli dhe kryefjala...

Mitrovicasit në mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Qindra qytetarë të Mitrovicës kanë protestuar te sheshi “Isa Boletini” për të kërkuar lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Në këtë protestë ndër të tjera u tha se Ramush Haradinaj është i Kosovës...

Serbia thotë të ketë “prova të reja” kundër Haradinajt

më 1.2017 - Koha.net

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë tanjug...

Shkup: Përfundon protesta për Ramushin para ambasadës franceze

më 1.2017 - Aktuale

Sapo ka përfunduar protesta për lirimin e Ramush Haradinajt, ndërsa e njëjta u zhvillua para ambasadës franceze në Shkup. Të pranishëm në këtë protestë ishin qytetarë, politikanë, profesorë , artistë si...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

më 1.2017 - Indeks online

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në...

Të rinjtë e PS, LSI dhe PD protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Koha Jone

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj....

Në Shkup kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Në Shkup është mbajtur protesta e dytë qytetare në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet i arrestuar në Francë, sipas...

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet...

Të rinjtë e PS, LSI dhe PD protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt (FOTO LAJM)

më 1.2017 - Albeu

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj....

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramushit

më 1.2017 - Koha.mk

Prishtinë, 11 janar – Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në...

Protestave në gjashtë qytete të Kosovës i bashkëngjitet vetëm një kryetar komune

më 1.2017 - Insajderi

Qytetarë të shumtë në gjashtë qytete të ndryshme kanë dalë sot nëpër rrugë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Francë. Por këtyre protestave iu bashkëngjit vetëm...

Edhe në Mitrovicë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

më 1.2017 - Indeks online

Krahas qyteteve tjera edhe në Mitrovicë është mbajtur protesta në kërkim të lirimit të ish kryeministrit Ramush Haradinaj. Qindra qytetar me pankarta në duar dhe me moton ‘Kosova është Haradinaj’, janë...

Protestë e të rinjve para ambasadës franceze: “Drejtësi për Haradinaj”

më 1.2017 - Ora news

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të protestuar...

Të rinjtë protestojnë në Tiranë para ambasadës franceze

më 1.2017 - ABC News

Përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile protestuan paqesisht sot  para selisë së Ambasadës se Francës për te kerkuar lirimin e Ramush Haradinajt.Të rinjtë i...

Lutfi Haziri mbështet protestën për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

“Një komb, një qëndrim”, Haradinaj bën NJË forcat politike në Shqipëri!

më 1.2017 - Lajm

Një protestë me rreth 500 të rinj u zhvillua mesditën e kësaj të hënë në Tiranë përballë bllokut të ambasadave. Thirrja e të rinjve të forumeve të partive të ndryshme politike në vend, ishte e njëjtë dhe...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - TV Koha

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

“Një komb, një qëndrim”, Haradinaj bën NJE forcat politike në Shqipëri!

më 1.2017 - Tetova Sot

Një protestë me rreth 500 të rinj u zhvillua mesditën e kësaj të hënë në Tiranë përballë bllokut të ambasadave. Thirrja e të rinjve të forumeve të partive të ndryshme politike në vend, ishte e njëjtë dhe...

Lutfi Haziri mbështet protestën për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

Në Gjakovë Kërkohet Lirimi i Haradinajt nga Burgu Francez

më 1.2017 - Kallxo

Qytetarë të shumtë dhe përfaqësues të partive politike, me një marsh në Gjakovë kërkuan lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ata u mblodhën në qendër të qytetit, në parkun “Shën Tereza” për të...

Haziri mbështetë protestën për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Indeks online

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

Protesta në Tiranë kundër arrestimit të Haradinajt bashkon forumet rinore të të gjitha partive

më 1.2017 - Syri

Një protestë në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ndaluar në Francë, ka bashkuar sot forumet rinore të të gjitha partive para Ambasadës së Francës në Tiranë dhe monumentit të...

Shqiptarët protestuan edhe në Vjenë për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Lajm

Qindra shqiptarë kanë protestuar sot edhe në Vjenë, duek kërkuar lirimin  e ish kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë, në bazë të një fletëarresti të lëshuar prej Serbisë....

Masa të larta sigurie përpara ambasadës Franceze në Tiranë, po protestohet për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Express

Teksa shumë të rinj po kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt nga shteti francez, duke protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, janë ndërmarrë të gjitha masat nga ana e policisë për të shmangur incidente....

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Në këtë tubim kanë marrë...

Përfundon protesta në Shkup para ambasadës franceze

më 1.2017 - Flaka

Sapo ka përfunduar protesta për lirimin e Ramush Haradinajt, ndërsa e njëjta u zhvillua para ambasadës franceze në Shkup, shkraun gazeta Koha, transmeton Flaka Të pranishëm në këtë protestë ishin qytetarë,...

Protestë “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”

më 1.2017 - RTV 21

Protesta me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” për Ramush Haradinaj Nga sheshi “Shkëlzen Haradinaj”, në Pejë njëzëri u kërkua lirimi i mënjëhershëm i liderit të AAK-së, Ramush Hardadinaj. Protestues...

Foto protesta në Shkup para ambasadës franceze

më 1.2017 - TV21

Studentë,profesorë,këngëtarë,aktorë e qytetarë të tjerë sot  protestuan para ambasadës  së Francës në Shkup. Ata ftojnë autoritetet franceze dhe bashkimit evropian që sa më shpejt ta lirojnë Ramush Haradinajn...

Të rinjtë e forumeve rinore protestojnë para ambasadës franceze në Tiranë

më 1.2017 - Opinion

Përfaqësues nga të gjitha forumet rinore politike në vend janë mbledhur mesditën e sotme në një protestë paqësore para bllokut të Ambasadave në Tiranë. Liderët e forumeve politike në vend i kanë bërë thirrje...

Protestë masive në Bruksel për lirimin e Haradinajt, paraqiten edhe protestues me uniforma

më 1.2017 - AlbPortali

Loading... Kërkojmë nga bashkësia ndërkombëtare, të bëjë punën e vetë që duhet të bëjë në këtë situatë, sepse vetë bashkësia ndërkombëtare e ka shpallur Serbinë si shtet kriminal. Kjo ka qenë një...

Tiranë, forumet politike bashkë në protestë: Lironi Ramushin!

më 1.2017 - Shqiptarja

Forumet politike dhe Shoqëria Civile janë bashkuar për herë të parët të gjithë duke protestuar për disa minuta përpara Ambasadës Franceze në Tiranë lirimin nga paraburgimi të kryetarit të AAK, Ramush Haradinaj....

Edhe qyteti i ndarë proteston për lirimin e Ramushit

më 1.2017 - Infokusi

Me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, qindra qytetarë të Mitrovicës kanë protestuar sot te sheshi ‘Isa Boletini’ në Mitrovicë, duke kërkuar lirimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Tetova Sot

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Gjakova proteston për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Zeri

Ka filluar protesta gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” në qytetet Prizren, Gjilan, Pejë,...

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

më 1.2017 - Indeks online

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Në këtë tubim kanë marrë...

Edhe në Vjenë kërkohet lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë u kërkuar lirimi i Haradinajt ndërsa  arrestimi i tij u quajt i padrejtë. Ramush Haradinaj është arrestuar më 4 janar nga policia...

“Për Haradinajn, një komb një qëndrim” / Video nga protesta në Tiranë

më 1.2017 - Gazeta Express

Të rinjtë në kryeqytet janë duke protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin nga e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt nga burgu në Francë. Me pankarta të shumta në duar ata e konsiderojnë...

Avokati serb: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra që nuk është gjykuar

më 1.2017 - Syri

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Fillon protesta për Haradinajn në Mitrovicë

më 1.2017 - Klan Kosova

Në Mitrovicë ka filluar protesta gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së Ramush Haradinaj. Ky marsh është organizuar me moton ‘’Kundër fyerjes dhe padrejtësisë’’, njofton...

Haradinaj bashkon politikën shqiptare, PD-PS-LSI protestë tek ambasada franceze, kërkojnë lirimin e tij

më 1.2017 - Sot News

Forumet rinore të partive kryesore në vend janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në protestën...

Sot në Kosovë dhe Shkup protestohet për lirimin e Ramushit

më 1.2017 - MRT

Në të gjithë Kosovën mbahen protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj... Në të gjithë Kosovën mbahen protesta për lirimin e ish-kryeministrit...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Politiko

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Të rinjtë e PS, LSI dhe PD bëhen bashkë, protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - BalkanWeb

TRANE – Forumet rinore të partive kryesore në vend janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj....

Gjakova në mbrojtje të Haradinajt [video]

më 1.2017 - Koha.net

Shumë qytetarë të Gjakovës dhe Rahovecit janë bashkuar marshit protestues për Ramush Haradinaj. Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini, në këtë protestë, ka thënë se Haradinaj është simbol i Kosovës. Pal Lekaj...

FOTO/ Protesta në Tiranë kundër arrestimit të Haradinajt bashkon forumet rinore të të gjitha partive

më 1.2017 - Syri

Një protestë në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Francë, ka bashkuar sot forumet rinore të të gjitha partive para Ambasadës së Francës në Tiranë dhe monumentit të Adem Jasharit....

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Tetova1

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Evropa e Lirë

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin po zhvillohen protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush Haradinajt,...

FOTO/ 'Nuk arrestohet Kosova!" Dy protesta në Tiranë kundër arrestimit të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Syri

Në Tiranë po zhvillohen paralelisht dy protesta në mbështetje të lirimit të liderit kosovar Ramush Haradinaj, arrestuar në Francë  sipas një urdhër-arresti ndërkombëtar lëshuar nga Serbia. Qindra qytetarët...

Protestat për lirimin e Haradinaj përmes fotografive

më 1.2017 - Fakti Ditor

Sot në qytetet më të mëdha të Kosovës janë zhvilluar protesta për lirimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj . Një numër i madh i protestuesish kanë qenë prezent. Protestat janë  mbajtur në Ferizaj,...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Zeri

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Shqiptarët e Austrisë kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Albinfo

Protestuesit shqiptarë në Vjenë i dërgojnë ambasadës franceze kërkesë me shkrim për lirimin e Ramush Haradinajt Qindra bashkatdhetarë shqiptarë që jetojnë në Austri u mblodhën sot para ambasadës franceze...

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Tetova Sot

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Siç transmetojnë...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Lajmi.net

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Nis protesta në mes të acarit, qytetarët e Tiranës kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Sot News

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Ramush Haradinajt!

më 1.2017 - Zeri

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Lekaj: Koalicioni qeverisës i nënshtruar ndaj Serbisë

më 1.2017 - Sovrani

Nuk u mjaftuan plotë 11 orë  debat deputetëve të Kuvendit të Kosovës për të rënë në ujdi lidhur me një rezolutë e cila do të shprehte qëndrimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës lidhur me arrestimin...

Lekaj: Qeveria po i nënshtrohet Serbisë, nuk u treguam unik për Haradinajn

më 1.2017 - Periskopi

Nuk u mjaftuan plotë 11 orë debatë deputetëve të Kuvendit të Kosovës për të rënë në ujdi lidhur me një rezolutë e cila do të shprehte qëndrimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës lidhur me arrestimin...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Express

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - OraInfo

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Serbia i kërkon Francës Haradinajn, nisin protestat në Tiranë e Prishtinë

më 1.2017 - Koha Jone

Të rinjtë e FRESSH-it, FRPD-së dhe LRI-së bashkë për rrethimin e Ambasadës Franceze, protestojnë për lirimin e kreut të AAK-së Nga Herion Mesi Një javë pas ndalimit të tij nga autoritetet franceze, Serbia...

Brahimaj: Dështimi i rezolutës për Haradinajn, dëshmoi nënshtrimin e Kosovës ndaj Serbisë

më 1.2017 - Indeks online

Arrestimi i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj nuk i ka bërë bashkë deputetët e Kuvendit të Kosovës për miratimin e një rezolute ku do të kërkohej lirimi i menjëhershëm i tij. Pikat e propozuara nga Aleanca...

Bëhet kërkesë për zgjatjen e hetimeve kundër Haradinajt

më 1.2017 - Indeks online

Prokuroria e Krimeve të Luftës ka paraqitur sot në Ministrinë e Drejtësisë së Serbisë kërkesë për zgjatjen e hetimeve kundër Ramush Haradinajt, është thënë nga Ministria e Drejtësisë së Serbisë për Tanjug....

Protesta paralele për lirimin e Haradinajt në Tiranë, Prishtinë, Shkup

më 1.2017 - Opinion

Në Kosovë, Shkup dhe Tiranë, do të zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë...

Tiranë, nis protesta për lirimin e Ramush Haradinajt!

më 1.2017 - Standard

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Nis protesta në tiranë për Lirimin e Ramush Haradinajt!

më 1.2017 - GazetaBlic

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Nis protesta në tiranë për Lirimin e Ramush Haradinajt!

më 1.2017 - Gazeta Express

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Pal Lekaj tregon për protestat e sotme, në mbështetje të Ramush Haradinajt!

më 1.2017 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK, Pal Lekaj  gjatë ditës së djeshme ka reaguar pas dështimit të votimit të Rezolutës për lirimin e Haradinajt, ku dhe paralajmëroi protestë për ditën e sotme. Ndërkaq,...

Në shtatë qytete të Kosovës po protestohet për Haradinajn

më 1.2017 - Infokusi

Shumë qytetarë i janë bashkuar marsheve protestuese për Ramush Haradinajn, të organizuara në shtatë qendrat e qyteteve më të mëdha të Kosovës. Më së shumti qytetarë i janë përgjigjur protestës të thirrura...

Edhe Prizreni proteston për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

E deputeti i Nismës Zafir Berisha para protestuesve tha se me çdo kusht do t’i mbrojnë  vlerat e UÇK-së dhe gjithçka që është arritur me luftë dhe sakrificë. Ndërkaq deputeti  Bali Muharremaj tha se po...

Seanca maratonë në Kuvendin e Kosovës u mbyll pa një rezolutë për Haradinaj

më 1.2017 - Vizion Plus

Për më shumë se dhjetë orë u zhvilluan debat në një seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës, megjithatë deputetët nuk arritën të miratojnë një rezolutë, me të cilën të kërkohet lirimi i ish-kryeministrit...

Kuvendi i Kosovës nuk arriti të miratojë rezolutën për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Opinion

Për më shumë se dhjetë orë u zhvilluan debat në një seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës, megjithatë deputetët nuk arritën të miratojnë një rezolutë, me të cilën të kërkohet lirimi i ish-kryeministrit...

Lekaj:Pritëm që Kuvendi të jetë unik, por koalicioni qeverisës  u tregua i nënshtruar ndaj Serbisë

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Nuk u mjaftuan plotë 11 orë  debatë deputetëve të Kuvendit të Kosovës për të rënë në ujdi lidhur me një rezolutë e cila do të shprehte qëndrimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës lidhur me arrestimin...

Të rinjtë e LSI protestojnë për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestojnë para Ambasadës së Francës në Tiranë, kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi: Rinia shqiptare kërkon lirimin e Haradinajt,...

Edhe Prizreni proteston për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

E deputeti i Nismës Zafir Berisha para protestuesve tha se me çdo kusht do t’i mbrojnë  vlerat e UÇK-së dhe gjithçka që është arritur me luftë dhe sakrificë. Kryetari i AAK-së në Prizren  Lulëzim Kabashi...

Haradinaj,'Kundër padrejtësisë' protesta në të gjithë Kosovën

më 1.2017 - Shqiptarja

Në Kosovë mbahet nje protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Shkupi proteston për Ramushin

më 1.2017 - Indeks.mk

Sot në ora 11:55 para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ditë më parë u ndalua...

Protesta për lirimin e Haradinajt në gjashtë qytete të Kosovës

më 1.2017 - Illyria

Prishtinë, 11 janar 2017 – Në gjashtë qytetet kryesore  të Kosovës (Gjilan, Mitrovicë, Ferizaj, Pejë, Gjakovë dhe Prizren) janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush Haradinajt,...

Sot qytetarët e Shkupit protestojnë para ambasadës së Francës në Shkup

më 1.2017 - Ina

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Çfarë mund të ndodhë me çështjen Haradinaj pas kërkesës për ekstradim nga Serbia?

më 1.2017 - Indeks online

Që nga e mërkura e javës së kaluar, lideri i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës njëherësh ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është i ndaluar dhe në paraburgim në shtetin e Francës. Ndërsa gjatë...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

më 1.2017 - Infokusi

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar.  Agjencia e lajmeve e Serbisë Tanjug...

Protesta në Kosovë për arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - Politiko

Në të gjithë Kosovën zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,  Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë të një urdhër-arresti...

Shkupi në këmbë në mbështetje të Haradinajt, pritet protestë e madhe para ambasadës franceze

më 1.2017 - Sot News

Një protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup, në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

më 1.2017 - Infokusi

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i arrestuar më 4 janar nga policia franceze.  Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi...

Shqiptarët në Shkup protestë para ambasadës franceze për Haradinaj

më 1.2017 - Vizion Plus

Edhe shqiptaret ne Shkup mbajne një protestë qytetare para Ambasadës franceze, në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët do të solidarizohen...

Tiranë, protestë në mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës së Francës...

Mitrovicasit në mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Lajm

Qindra qytetarë të Mitrovicës kanë protestuar te sheshi “Isa Boletini” për të kërkuar lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Në këtë protestë ndër të tjera u tha se Ramush Haradinaj është i Kosovës...

Shkupi sot proteston për Ramushin

më 1.2017 - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Sot në ora 11:55 para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ditë...

​Gjilani kundërshton arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

Në këtë protestë ishe edhe nënkryetari i AAK-së Ahmet Isufi, i cili tha se ndalimi në paraburgim i Ramush Haradinaj e ka një mesazh për institucionet e Kosovës se duhet të veprohet si shtet. Sipas tij...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Republika

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Edhe në Mitrovicë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

më 1.2017 - Arbresh

Krahas qyteteve tjera edhe në Mitrovicë është mbajtur protesta në kërkim të lirimit të ish kryeministrit Ramush Haradinaj. Qindra qytetar me pankarta në duar dhe me moton ‘Kosova është Haradinaj’, janë...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

më 1.2017 - Lajm

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

më 1.2017 - Lajm

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë Tanjug...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

më 1.2017 - Arbresh

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë Tanjug...

Protestë para Ambasadës së Francës sot në Shkup

më 1.2017 - Gazeta Express

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Në gjashtë qytete të Kosovës po protestohet për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Shumë qytetarë u janë bashkuar marsheve protestuese për Ramush Haradinajn, të organizuara në gjashtë qendrat e qyteteve më të mëdha të Kosovës.  Më së shumti qytetarë i janë përgjigjur protestës të thirrura...

Protestat për lirimin e Haradinaj përmes fotografive

më 1.2017 - Arbresh

Sot në qytetet më të mëdha të Kosovës janë zhvilluar protesta për lirimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj . Një numër i madh i protestueshit  kanë qenë prezent në këtë protest. Qytet në të cilën janë...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

më 1.2017 - Arbresh

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në...

Arifi i Elitës 5: Kërkojmë lirim të shpejtë të gjeneralit Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Lajm

Në protestën e sotme të organizuar para ambasadës franceze në Shkup, ku u kërkua edhe një herë lirimi i Ramush Haradinajt, ka pasur edhe artistë dhe njerëz të kulturës. Në emër të tyre ka folur frontmeni...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Prokuroria serbe, prova të reja kundër Ramushit: Haradinaj, edhe këtë javë në burg

më 1.2017 - Te Sheshi

Mediat serbe kanë lajmëruar se prokuroria për krime lufte do të dërgojë prova të reja sipas tyre, ndaj ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj. Televizioni N1 thekson se provat...

Protesta në Tiranë: Për Haradinajn, një komb një qëndrim!

më 1.2017 - Lexo

Të rinjtë në kryeqytet janë duke protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin nga e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt nga burgu në Francë. Me pankarta të shumta në duar ata e konsiderojnë...

Edhe në Shkup protestohet për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Koha.net

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili disa ditë...

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

më 1.2017 - Infokusi

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze.  Në këtë tubim kanë marrë...

Tiranë, Haradinaj bën bashkë forumet rinore të partive politike

më 1.2017 - Java News

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të protestuar...

Edhe qyteti i ndarë proteston për lirimin e Ramushit

më 1.2017 - KosovaPress

Esat Peci, kryetar i AAK-së në Mitrovicë, tha se drejtësia ndërkombëtare duhet t’i ndjek kriminelët e vërtetë, e jo t’i burgosë ata që luftuan për liri duke mbrojtur me gjak popullin e vet. Kryetari i...

Rasti Haradinaj/ Parlamenti i Kosovës, një parlament i pacipë dhe krejt ziliqar

më 1.2017 - Koha Jone

E turpshme ajo çfarë ka ndodhur dje në Kuvendin e Kosovës. Debati ishte për të miratuar një Rezolutë në favor të Ramush Haradinaj, duke i kërkuar kushte BE dhe Beogradit, jo vetëm për lirimin e tij të...

Të rinjtë e PD,AK,PS,dhe LSI bëhen bashkë, protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Opozita

Forumet rinore të partive kryesore në vend janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në protestën...

Në Shkup kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Lajm

Në Shkup është mbajtur protesta e dytë qytetare në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet i arrestuar në Francë, sipas një kërkese të Serbisë. Qytetarët janë vetëorganizuar,...

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

më 1.2017 - Lajm

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Në këtë tubim kanë marrë...

Kosovë, protestë paralele në disa qytete, kërkohet lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Në Kosovë ditën e sotme do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë...

“Për Haradinajn, një komb një qëndrim” / Video nga protesta në Tiranë

më 1.2017 - Infokusi

Të rinjtë në kryeqytet janë duke protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin nga e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt nga burgu në Francë. Me pankarta të shumta në duar ata e konsiderojnë...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

më 1.2017 - InfoShqip

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

Kosova në protestë për lirimin e Haradinaj

më 1.2017 - Vizion Plus

Ne Kosove mbahet nje protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

​Të rinjtë protestojnë sot para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinajn!

më 1.2017 - Gazeta Express

Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë sot një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 para Ambasadës Franceze në Tiranë. Në...

Tiranë, protestë në mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Shenja

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës së Francës në Tiranë, në mbështetje...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Fol

Sot para Ambasadës franceze në Shkup është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Fillon protesta në Pejë, kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Arbresh

Ka filluar protesta për lirimin e Ramush Haradinaj në Komunën e Pejës. Nga reporterët tanë në këtë qendër bëhet e ditur se në protestë po marrin pjesë qindra qytetarë. Sot është paralajmëruar protesta...

Protesta mbarëshqiptare për Haradinajn, rinia në Tiranë reagon para ambasadës franceze

më 1.2017 - Te Sheshi

Ishte radha e Tiranës sot ku të protestohej kundër arrestimit të Ramush Haradinajt, kreut të AAK-së dhe ish-një prëj krerëve të UÇK-së në zonën e Rrafshit të Dukagjinit, arrestuar ditë më parë nga autoritetet...

Gjakova në mbrojtje të Haradinajt

më 1.2017 - Periskopi

Shumë qytetarë të Gjakovës dhe Rahovecit janë bashkuar marshit protestues për Ramush Haradinaj. Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini, në këtë protestë, ka thënë se Haradinaj është simbol i Kosovës. Pal...

Edhe Shkupi proteston për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - RTV 21

Për lirimin e të parit të AAK-së do të protestohet edhe në Maqedoni Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin...

Protesta paralele për lirimin e Haradinajt në Tiranë, Prishtinë, Shkup

më 1.2017 - Arbresh

Në Kosovë, Shkup dhe Tiranë, do të zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë...

​Të rinjtë protestojnë sot para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinaj!

më 1.2017 - Gazeta Express

Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë nesër një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 para ambasadës Franceze në Tiranë....

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Periskopi

Sot para Ambasadës franceze në Shkup është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Në protestë morën pjesë një numër i konsiderueshëm...

Protestë për Haradinajn në Gjilan

më 1.2017 - Periskopi

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”....

Qytetarët e Pejës protestojnë: Haradinaj e ka dëshmuar pafajësinë

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Mija qytetarë të rajonit të Dukagjinit janë mbledhur sot në sheshin kryesor të Pejës për të kërkuar lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protestës së thirrur nga AAK-ja ju kanë bashkangjitur...

Gjakova në mbrojtje të Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Qytetarë të shumtë dhe përfaqësues të partive politike, me një marsh në Gjakovë kërkuan lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ata u mblodhën në qendër të qytetit, në parkun “Shën Tereza” për të...

Mediat serbe: Prova të reja për Ramush Haradinajn, zgjerohen akuzat

më 1.2017 - 24 ore

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili u arrestua në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë, ‘Tanjug’ raporton...

Tirana mbështet Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Periskopi

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës së Francës në Tiranë, në mbështetje...

Protesta në Kosovë për arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - Flaka

Në të gjithë Kosovën zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,  Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë të një urdhër-arresti...

Fila: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra për të cilat nuk është gjykuar

më 1.2017 - OraInfo

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Ramush Haradinajt!

më 1.2017 - Infokusi

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Pal Lekaj tregon për protestat e sotme, në mbështetje të Ramush Haradinajt!

më 1.2017 - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK, Pal Lekaj  gjatë ditës së djeshme ka reaguar pas dështimit të votimit të Rezolutës për lirimin e Haradinajt, ku dhe paralajmëroi protestë për ditën e sotme. Ndërkaq,...

Serbia kërkon zgjerim të hetimeve për Haradinajn, pretendon se ka prova të reja

më 1.2017 - Periskopi

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë tanjug...

Shkupi proteston sot për Haradinajn

më 1.2017 - Lajmi.net

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Shkupi proteston sot për Haradinajn

më 1.2017 - GazetaBlic

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Fila: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra për të cilat nuk është gjykuar

më 1.2017 - Infokusi

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Ramush Haradinaj mbështetet edhe nga tiranasët, ata protestuan

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës së Francës në Tiranë, në mbështetje...

Protesta në Kosovë për arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - Lexo

Protesta janë organizuar në mbarë Kosovën për lirimin e Ramush Haradinajt, të burgosur në Francë prej një jave tashmë, në bazën e një fletarresti të Serbisë. Me moton “Haradinaj është Kosova”, si dhe “Kundër...

Shkupi proteston sot për Haradinajn

më 1.2017 - Indeks online

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Gjilani protestoi për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së i arrestuar më 4 janar nga policia franceze. Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në...

Serbia thotë të ketë “prova të reja” kundër Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar. Agjencia e lajmeve e Serbisë tanjug...

Shkupi përsëri në protestë: Franca të mos e ekstradojë Haradinajn në Serbi (FOTO+VIDEO)

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Në temperatura të ulëta, me thirrje “liri për Ramushin”, “Haradinaj i pafajshëm”, “kriminelët kërkoni në Serbi”, nën organizimin e Këshillit Organizativ, të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë dhe...

Protestë e të rinjve para ambasadës franceze: Drejtësi për Haradinaj

më 1.2017 - 24 ore

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të protestuar...

Prizreni, Gjilani, Peja, Mitrovica, Gjakova e Ferizaj në protestë për Haradinajn

më 1.2017 - Ora news

Mediat kosovare shkruajnë se sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”...

Në Mitrovicë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Krahas qyteteve tjera edhe në Mitrovicë është mbajtur protesta në kërkim të lirimit të ish kryeministrit Ramush Haradinaj. Qindra qytetar me pankarta në duar dhe me moton ‘Kosova është Haradinaj’, janë...

Rinia e partive pa dallime proteston për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Illyria

Forumet politike dhe Shoqëria Civile janë bashkuar për herë të parët të gjithë duke protestuar për disa minuta përpara Ambasadës Franceze në Tiranë për lirimin nga paraburgimi të kryetarit të AAK, Ramush...

Fila: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra për të cilat nuk është gjykuar

më 1.2017 - GazetaBlic

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Haziri mbështetë protestën për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Sovrani

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj....

Përfundon protesta në Shkup para ambasadës franceze

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Shkup, 11 janar – Sapo ka përfunduar protesta për lirimin e Ramush Haradinajt, ndërsa e njëjta u zhvillua para ambasadës franceze në Shkup. Të pranishëm në këtë protestë ishin…  Shkup, 11 janar – Sapo...

Fila: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra për të cilat nuk është gjykuar

më 1.2017 - Gazeta Express

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. "Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinajn, një komb, një qëndrim”

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera...

Protestë para Ambasadës së Francës sot në Shkup

më 1.2017 - Lexo

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Sot qytetarët e Shkupit protestojnë para ambasadës së Francës në Shkup

më 1.2017 - Lajm

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

më 1.2017 - AlbPortali

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Loading... ...

Shkupi përsëri në protestë: Franca të mos e ekstradojë Haradinajn në Serbi (FOTO+VIDEO)

më 1.2017 - AlbPortali

Në temperatura të ulëta, me thirrje “liri për Ramushin”, “Haradinaj i pafajshëm”, “kriminelët kërkoni në Serbi”, nën organizimin e Këshillit Organizativ, të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë dhe...

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Siç transmetojnë...

Sot protesta për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Koha.net

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

Motoja e kësaj proteste ka qenë “Ramushi është Kosova”. Në këtë rast nënkryetari i AAK-së Ahmet Isufi tha se ndalimi i Ramush Haradinajt në paraburgim në Francë e ka një mesazh për institucionet se duhet...

Kuvendi i Kosovës nuk miratoi rezolutën për Haradinajn

më 1.2017 - DW

Në Kuvendin e Kosovës u zhvillua debati ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt e ndërprerja e dialogut me Serbinë. Serbia tashmë ka kërkuar zyrtarisht nga Franca ekstradimin e Ramush Haradinajt. Për më...

Të rinjtë e PD,AK,PS,dhe LSI bëhen bashkë, protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Forumet rinore të partive kryesore në vend janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Në protestën...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

më 1.2017 - KosovaPress

Agjencia e lajmeve e Serbisë Tanjug raporton se Prokuroria ka dhënë urdhër Ministrisë së Drejtësisë për zgjerim të hetimeve për Haradinajn.  Urdhri për zgjerim të hetimeve  deri në fund të kësaj jave do...

Nuk votohet rezoluta për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Zeri

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur ta miratojë rezolutën për çështjen e arrestimit të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Partitë në pushtet nuk e votuan rezolutën e AAK-së, kurse opozita në shenjë...

Protestë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën...

Protestë para Ambasadës së Francës sot në Shkup

më 1.2017 - Almakos

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Kuvendi i Kosovës s'pajtohet për dy pika të rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Syri

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, ka thënë se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj, i cili...

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Shenja

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Siç transmetojnë...

Protesta në Kosovë për arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - Almakos

Në të gjithë Kosovën zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë të një urdhër-arresti...

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Republika

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Siç transmetojnë...

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinajn, një komb, një qëndrim”

më 1.2017 - Indeks online

Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit,...

Në Shkup kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt

më 1.2017 - AlbPortali

Në Shkup është mbajtur protesta e dytë qytetare në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet i arrestuar në Francë, sipas një kërkese të Serbisë, përcjell Telegrafi...

Protestë para Ambasadës së Francës sot në Shkup

më 1.2017 - Tetova Sot

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Në Ferizaj, protestë në mbështetje të Haradinajt

më 1.2017 - Sovrani

Protesta në qytete të Kosovës kanë nisur sot, me kërkesë lirimin e Haradinajt nga paraburgimi në Francë. Lsitës së qyteteve që kanë organizuar protesta i shtohet edhe Ferizaji.  Qytetarët e këtij qyteti...

Gjithë Kosova sot në protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Albeu

Gjatë ditës së sotme do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë...

Edhe në Shkup protestohet për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - 10minuta

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili disa ditë...

Sot protestohet për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Lajmi.net

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

“Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, sot protestë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - BalkanWeb

PRISHTINE- Në disa qytete të Kosovës sot protestohet për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - OraInfo

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi. Urdhëresa do...

E gjithë Kosova sot në protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Syri

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Protestohet për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - RTV 21

Sot në disa qytete të vendit do të protestohet për lirimin e Ramush Haradinajt Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili...

Të rinjtë protestojnë sot para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinaj!

më 1.2017 - Lexo

Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë nesër një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 para ambasadës Franceze në Tiranë....

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Express

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Ramush Haradinajt!

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt. Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve...

Çfarë mund të ndodhë me çështjen Haradinaj pas kërkesës për ekstradim nga Serbia?

më 1.2017 - Periskopi

Që nga e mërkura e javës së kaluar, lideri i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës njëherësh ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është i ndaluar dhe në paraburgim në shtetin e Francës. Ndërsa gjatë...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Indeks online

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Sot, protestë para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinaj!

më 1.2017 - Java News

Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë nesër një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 para ambasadës Franceze në Tiranë....

Shkupi proteston sot për Haradinajn

më 1.2017 - Arbresh

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Çfarë mund të ndodhë me çështjen Haradinaj pas kërkesës për ekstradim nga Serbia?

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Që nga e mërkura e javës së kaluar, lideri i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës njëherësh ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është i ndaluar dhe në paraburgim në shtetin e Francës. Ndërsa gjatë...

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinajn, një komb, një qëndrim”

më 1.2017 - Lajm

Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit,...

Protestë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Lajm

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Dështon votimi i rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Arbresh

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur ta miratojë rezolutën për çështjen e arrestimit të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Partitë në pushtet nuk e votuan rezolutën e AAK-së, kurse opozita në shenjë...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Infokusi

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Protestë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Mediat kosovare shkruajnë se sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”...

Flet avokati nga Beogradi: Serbia e kërkon Haradinajn për veprat që nuk është gjykuar

më 1.2017 - Periskopi

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka...

Edhe në Shkup protestohet për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

Protesta, siç bëhet me dije nga një komunikatë drejtuar mediave, e ka organizuar shoqëria civile, siç janë profesorë, artistë, studentë, gazetarë si dhe bashkëluftëtarë të Haradinajt në betejat e UÇK-së....

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Arbresh

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Kosova proteston sot lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - LajmiFundit

‘’Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”- është motoja e protestës që do të mbahet në disa qytete të Kosovës për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ky i fundit është ndalur...

Madona: Trump për president, si të shikosh një film horror

më 1.2017 - Sovrani

Madonna gjatë një interviste për revistën “Harper’s Bazzar” ka thënë se zgjedhja e Donald Trump për president të SHBA-së ka qenë si “të shohësh një film horror”. Këngëtarja e “Material girl” ka qenë shumë...

Shkupi proteston sot për Haradinajn para Ambasadës së Francës

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Shkupi proteston sot për Haradinajn

më 1.2017 - Periskopi

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Avokati i Beogradit: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra për të cilat nuk është gjykuar

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Të rinjtë e LSI-së protestojnë: “Për Haradinajn, një komb, një qëndrim”

më 1.2017 - Sovrani

Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit,...

As pas 11 orëve debat, deputetët nuk votuan një rezolutë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Periskopi

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur ta miratojë rezolutën për çështjen e arrestimit të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Partitë në pushtet nuk e votuan rezolutën e AAK-së, kurse opozita në shenjë...

Sot protestohet kundër arrestimit të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Insajderi

Do të mbahet protestë gjithëpopullore sot për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndaluar nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër-arresti...

Sot protestë gjithëpopullore për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinajn, një komb, një qëndrim”

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit,...

Sot protestohet për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Sot do të mbahet protestë gjithëpopullore në Kosovë për lirimin e Ramush Haradinaj i cili u arrestua në Francë me urdhërarrest të Serbisë. Këshilli Organizativ ka bërë ftesë publike për të gjithë qytetarët...

Protestë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Periskopi

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti...

Protestë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” në qytetet Prizren, Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj dhe fillon në ora 11:55, transmeton KosovaPress. Temat: Ramush Haradinaj Arrestimi...

Selimi: Projekt-rezoluta e LDK e PDK, variant i cunguar i asaj të AAK-së

më 1.2017 - Klan Kosova

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se projekt-rezoluta e propozuar nga LDK dhe PDK për ndalimin e Ramush Haradinaj në Francë ishte një plagjiaturë e projekt-rezolutës së AAK-së,...

TURP. Nuk ka rezolutë për Haradinajn

më 1.2017 - Iliria News

Pas 11 orë diskutimesh në seancën e jashtëzakonshme, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimin në Francë të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Dy rezolutat e prezantuara,...

Artistët e Pejës, në protestë për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Express

Për nesër është paralajmëruar një protestë paqësore, në kërkim të lirimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, që po mbahet në arrest nga autoritetet franceze. Pjesëmarrjen në këtë protestë,...

Protestë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - RTV 21

Pas dështimit të miratimit të rezulutës nga Kuvendi i Kosovës, nesër do të protestohet në 6 qytete të Kosovës Nesër do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të...

Artistët e Pejës, në protestë për Haradinajn

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Për nesër është paralajmëruar një protestë paqësore, në kërkim të lirimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, që po mbahet në arrest nga autoritetet...

Nesër protestë për lirimin e Haradinajt në 7 rajone të Kosovës

më 1.2017 - Indeks online

Gjatë ditës së nesërme në shtatë qendra të mëdha të Kosovës do të mbahet një protestë për të kërkuar lirimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, i cili u ndalua nga autoritete...

Epilogu i turpshëm i Kuvendit

më 1.2017 - GazetaBlic

Ish- deputeti i Vetëvendosjes dhe tani deputet i Pavarur në Kuvendin e Kosovës, Ilir Deda, e ka quajtur turp mos kalimin e rezolutës për lirimin e Ramush Haradinajt nga autoritetet Franceze. Në faqen e...

Deda: Epilogu i turpshëm i Kuvendit

më 1.2017 - OraInfo

Ish- deputeti i Vetëvendosjes dhe tani deputet i Pavarur në Kuvendin e Kosovës, Ilir Deda, e ka quajtur turp mos kalimin e rezolutës për lirimin e Ramush Haradinajt nga autoritetet Franceze. Në faqen...

Deda: Epilogu i turpshëm i Kuvendit

më 1.2017 - Gazeta Express

Ish- deputeti i Vetëvendosjes dhe tani deputet i Pavarur në Kuvendin e Kosovës, Ilir Deda, e ka quajtur turp mos kalimin e rezolutës për lirimin e Ramush Haradinajt nga autoritetet Franceze. Në faqen e...

Mushkolaj i quan horra deputetët e Kuvendit të Kosovës

më 1.2017 - Indeks online

Analisti Imer Mushkolaj i ka quajtur horra deputet e Kuvendit të Kosovës pasi ata dështuan ta miratojnë një rezolute për të kërkuar lirimin e Haradinajt. Përmes një shkrimi në Facebook, ai thotë se ata...

Shkupi nesër proteston për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Zhurnal

Shkup, 10 janar -  Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së,...

Nuk ka rezolutë për Hardinajn

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Edhe pas 11 orë diskutimes, dy rezolutat...

“Deputetë, horra”

më 1.2017 - GazetaBlic

Analisti politik, Imer Mushkolaj ka reaguar ndaj dështimit të Kuvendit të Kosovës që të miratoj një Rezolutë ku do t’I bëhej thirrje Francës që ta lirote liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Mushkolaj në...

Deda: Epilogu i turpshëm i seancës së sotme të Kuvendit

më 1.2017 - Zeri

Deputeti pa parti i Kuvendit të Kosovës Ilri Deda, përmes një statusi në  Facebook, e ka quajtur të turrpshëm epilogun e seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës. Sipas tij, deri te ky epilog erdhi pasi...

Artistët e Pejës, në protestë për Haradinajn

më 1.2017 - OraInfo

Për nesër është paralajmëruar një protestë paqësore, në kërkim të lirimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, që po mbahet në arrest nga autoritetet franceze. Pjesëmarrjen në këtë protestë,...

Dedaj e quan të turpshëm epilogun pa rezolutë për Haradinajn

më 1.2017 - Koha.net

Deputeti pa parti i Kuvendit të Kosovës Ilri Deda ka reaguar në Facebook prë zhvillimet e sotme në Kuvendin e Kosovës rreth ndalimit dhe mbajtjes në burg të Ramush Haradinajt, transmeton Koha.net. Ai e...

Dështon rezoluta për Haradinajn Thaçi: Ramushi shpejt do të lirohet

më 1.2017 - Shqiptarja

Pas 11 orë diskutimesh, deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të miratojnë asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Dy rezolutat e prezantuara,...

Deda: Turp për Kuvendin

më 1.2017 - Indeks online

Ish- deputeti i Vetëvendosjes dhe tani deputet i Pavarur në Kuvendin e Kosovës e ka quajtur turp mos kalimin e rezolutës për lirimin e Ramush Haradinajt nga autoritetet Franceze. Në faqen e tij...

Rebelohet Pal Lekaj: Shihemi nesër në protesta

më 1.2017 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK, Pal Lekaj ka reaguar pas dështimit të votimit të Rezolutës për lirimin e Haradinajt, raporton Gazeta Blic. Ai ka.paralajmëruar protestë për nesër. Shënimi i plotë: Ky...

Qesharake, Kuvendi i Kosovës dështon të miratojë rezolutën për Haradinajn

më 1.2017 - Syri

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Pas 11 orë diskutimesh, deputetët nuk kanë votuar rezolutat...

Kuvendi i Kosovës bëhet qesharak, dështojnë rezolutat për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Syri

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Pas 11 orë diskutimesh, deputetët nuk kanë votuar rezolutat...

Nuk ka Rezolutë nga Kuvendi për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Kallxo

Pas më shumë se 10 orë seancë, deputetët e Kuvendit të Kosovës dështuan të nxjerrin një rezolutë të përbashkët për Ramush Haradinajn, i cili po mbahet i arrestuar në një burg të Francës mbi bazën e një...

Shkupi nesër në protesta për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Albeu

Ditën e nesërme orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush...

Kosovë, Kuvendi nuk miraton rezolutën për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Ora news

Pas 11 orë diskutimesh, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Dy rezolutat e prezantuara, një nga AAK dhe një nga PDK-LDK,...

Kuvendi dështon të miratojë rezolutë për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Express

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Deputetët, pas 11 orë diskutimesh nuk kanë votuar rezolutat...

Deshtojnë dy rezolutat për Haradinajn!

më 1.2017 - GazetaBlic

Pas më shumë se 10 orë debat, seanca e jashtëzakonshme për ish-kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, ka përfunduar pa miratimin e dy projetk rezolutave me të cilat kërkohej lirimi i Haradinajt, ajo...

Nuk ka rezolutë për Hardinajn

më 1.2017 - GazetaBlic

Pas 11 orë diskutimesh, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Dy rezolutat e prezantuara, një nga AAK dhe një nga PDK-LDK,...

Kuvendi dështon të miratojë rezolutë për Haradinajn

më 1.2017 - OraInfo

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Deputetët, pas 11 orë diskutimesh nuk kanë votuar rezolutat...

Nuk ka rezolutë për Hardinajn

më 1.2017 - Zeri

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Edhe pas 11 orë diskutimes, dy rezolutat e prezantuara, një nga AAK dhe një nga PDK-LDK,...

Nuk ka rezolutë për Hardinajn

më 1.2017 - RTV 21

Rezulutat nuk arritën t’i marrin votat e duhura Pas 11 orë diskutimesh, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Dy rezolutat...

Dështojnë dy rezoluta për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Lajmi.net

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të mirren vesh për një rezulotë për lirimin e Ramush Haradinajt në Francë Pas pauzës, dy partitë e koalicionit nuk janë pajtuar me projektrezolutën e paraqitur...

Dështojnë projekt-rezolutat për Haradinajn

më 1.2017 - OraInfo

Projektrezolutat për lirimin e liderit të Aleancës së Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, nga arresti në Francë, kanë dështuar të miratohen nga Kuvendi i Kosovës. Pas disa orësh diskutimi në seancën...

Dështojnë projekt-rezolutat për Haradinajn

më 1.2017 - Klan Kosova

Projektrezolutat për lirimin e liderit të Aleancës së Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, nga arresti në Francë, kanë dështuar të miratohen nga Kuvendi i Kosovës. Pas disa orësh diskutimi në seancën...

Nuk kalon asnjë rezolutë për Haradinajn

më 1.2017 - Koha.net

Pas 11 orë diskutimesh, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimin të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Dy rezolutat e prezantuara, një nga AAK dhe një nga PDK-LDK,...

S?ka dakordësi për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Albeu

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, ka deklaruar se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj . Lekaj...

MARRE: Kuvendi dështon të miratoj një rezolute për të kërkuar lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Indeks online

Asnjëra nga dy rezolutat e paraqitura në Kuvendin e Kosovës nuk ka kaluar. Kjo për faktin se gjatë votimin për rezolutën e AAK-së në votim nuk morën pjesë deputetët e koalicionit qeveritar.  Ndërsa, rezoluta...

Pa konsensus për Rezolutën

më 1.2017 - Politiko

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk janë pajtuar në dy pika rreth Rezolutës së përbashkët, e cila kërkon që Ramush Haradinaj të lirohet nga arrestimi në Francë. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Pal...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit...

Nesër në Shkup protestohet për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Klan Kosova

Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Panorama

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të pajtohen janë rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon lirimin e liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Parlamenti i Kosovës Shefi i Grupit Parlamentar...

Kjo është rezoluta për Haradinajn, që u propozua nga Deda dhe Osmani

më 1.2017 - Lajmi.net

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani dhe ai i pavarur, Ilir Deda, kanë propozuar sot një rezolutë për lirimin e Ramush Haradinajt. Kjo rezolutë nuk u pranua dhe nga Deda u quajt fatkeqësi. Lexojeni të plotë:...

Shkupi nesër proteston për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Indeks online

Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Këto janë pikat e rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Portalb

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

Nesër në Shkup protestohet për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Klan Kosova

Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

Deputetët s’pajtohen për dy pika të rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Klan Kosova

Përfaqësuesit e popullit në Kuvendin e Kosovës, nuk janë pajtuar në dy pika rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon që Ramush Haradinaj, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, të lirohet nga arrestimi...

Rinia shqiptare, protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - GazetaBlic

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI. Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një tubim...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - OraInfo

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të pajtohen janë rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon lirimin e liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Pal...

Kërcënon Enver Idrizi: Nëse nuk e lirojnë Ramush Haradinajn do të…

më 1.2017 - Tetova Sot

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar

më 1.2017 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj – i cili...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Express

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të pajtohen janë rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon lirimin e liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Pal...

Pozita e opozita nuk pajtohen për pikat e rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Indeks online

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj – i cili...

Maloku i reagon Kuçit për Haradinajn

më 1.2017 - GazetaBlic

Ish-komandanti i UÇK-së, Naim Maloku ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministrit Hajredin Kuçi, i cili tha para deputetëve në Kuvendin e Kosovës se Ramush Haradinaj e ka kurrizin më të fortë se...

Rinia shqiptare, protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Lajmi.net

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një tubim...

Kjo ishte rezoluta e propozuar nga Deda dhe Osmani

më 1.2017 - OraInfo

Në seancën e jashtëzakonshme për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Francë, fillimisht u propozuan dy rezoluta. Njëra nga kryesuesi i grupit parlamentar të...

Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

më 1.2017 - Indeks online

Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli shprehu bindjen se rezoluta në pikat që është prezantuar...

Deda: Epilogu i turpshëm i Kuvendit

më 1.2017 - Arbresh

Ish- deputeti i Vetëvendosjes dhe tani deputet i Pavarur në Kuvendin e Kosovës, Ilir Deda, e ka quajtur turp mos kalimin e rezolutës për lirimin e Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze. Në faqen e...

Kërcënon Enver Idrizi: Nëse nuk e lirojnë Ramush Haradinajn do të…

më 1.2017 - Tetova1

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

​Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

më 1.2017 - GazetaBlic

Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli shprehu bindjen se rezoluta në pikat që është prezantuar...

Kjo ishte rezoluta e propozuar nga Deda dhe Osmani

më 1.2017 - Gazeta Express

Në seancën e jashtëzakonshme për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Francë, fillimisht u propozuan dy rezoluta. Njëra nga kryesuesi i grupit parlamentar të...

Artistët e Pejës, në protestë për Haradinajn

më 1.2017 - Infokusi

Për nesër është paralajmëruar një protestë paqësore, në kërkim të lirimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, që po mbahet në arrest nga autoritetet franceze. Pjesëmarrjen në këtë protestë,...

Maloku i reagon Kuçit për Haradinajn

më 1.2017 - Indeks online

Naim Maloku ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministrit Hajredin Kuçi, i cili tha se Ramush Haradinaj e ka kurrizin më të fortë se disa të tjerë për të përballuar çfarëdo sfide, duke iu referuar...

Lekaj pranon të hiqet pika 5 e rezolutës

më 1.2017 - RTV 21

Lekaj kërkoi që shefat e grupeve parlamentare të takohen për të arritur kompromis për një rezolutë të përbashkët Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat...

Kjo ishte rezoluta e propozuar nga Deda dhe Osmani

më 1.2017 - Klan Kosova

Në seancën e jashtëzakonshme për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Francë, fillimisht u propozuan dy rezoluta. Njëra nga kryesuesi i grupit parlamentar të...

Kuvendi i Kosovës adreson lirimin sa më të shpejtë të Haradinajt  

më 1.2017 - Gazeta 55

Kuvendi i Kosovës po zhvillon seancën e jashtëzakonshme për të debatuar lidhur me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë, mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të Serbisë, me...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar

më 1.2017 - Indeks online

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

Rezoluta për Haradinajn

më 1.2017 - Politiko

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i ka propozuar Kuvendit një Rezolutë, pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinaj në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa më shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar

më 1.2017 - RTV 21

Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj Lekaj theksoi se nuk kanë arritur konsensus për dy pika,...

Shqipëtarët e Maqedonisë, nesër protestojnë për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Iliria News

Nesër (e mërkurë) në ora 11:55 para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ditë më...

Këto janë pikat e rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - GazetaBlic

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

Kuvendi i Kosovës dështon të miratojë rezolutën për Haradinajn

më 1.2017 - Opozita

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Pas 11 orë diskutimesh, deputetët nuk kanë votuar rezolutat...

Këto janë pikat e rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Klan Kosova

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

Lekaj kërkon ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

më 1.2017 - RTV 21

Lekaj ka prezantuar para deputetëve rezoluten për lirimin e Haradinajt Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj pas përfundimit të diskutimeve në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit për ndalimin...

Shkup, nesër protesta për Ramushin

më 1.2017 - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Nesër (e mërkurë) në ora 11:55 para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj,...

Kuvendi nuk miraton rezolutën rreth ndalimit të Haradinajt

më 1.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk miratuan asnjë nga dy rezolutat e propozuara në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, ku u mbajt debati parlamentar në lidhje me mbajtjen...

AAK shpalos rezolutën për lirimin e Haradinajt, këto janë kërkesat kyçe (Dokument)

më 1.2017 - Iliria News

Pas debatit të zhvilluar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, e që është ende duke vazhduar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar miratimin e kësaj rezolute. Indeksonline ka siguruar...

Kuvendi unifikohet në rastin Haradinaj

më 1.2017 - Klan Kosova

Arrestimi i Ramush Haradinajt është arrestim i Kosovës. Kështu e ka vlerësuar arrestimin e kryetarit tëAleancës për Ardhmërinë e Kosovës, shefi i grupit parlamentar të këtij subjekti politik Pal Lekaj....

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinaj, një komb, një qëndrim”

më 1.2017 - Koha Jone

Lëvizja Rinore për Integrim, e Lëvizjes Socialiste për Integrim, proteston të mërkurën (nesër) para Ambasadës franceze në Tirane, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore në mbështetje dhe për...

Kuvendi dështon të miratojë rezolutë për Haradinajn

më 1.2017 - Tetova Sot

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Deputetët, pas 11 orë diskutimesh nuk kanë votuar rezolutat...

Dështojnë dy rezoluta për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Arbresh

Pas 11 orë diskutimesh, Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë. Dy rezolutat e prezantuara, një nga AAK dhe një nga PDK-LDK,...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn, kërkohet ndërprerja e dialogut me Serbinë

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës,...

Arrestimi i Haradinajt, nesër protestë te Blloku i Ambasadave

më 1.2017 - Shqiptarja

Arrestimi i kryetarit të AAK Ramush Haradinaj ka indinjuar shqiptarët kudo që ndodhen. Për këtë arsye në disa shtete ku ka shumë shqiptarë janë zhvilluar disa protesta paqësore. Edhe në Shqipëri, të rinjtë...

Protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj, të rinjtë e FRESSH, FRPD dhe LRI bëhen bashkë

më 1.2017 - Gazeta Express

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI. Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një...

Avokati i Millosheviçit: Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

më 1.2017 - Koha Jone

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

Protestë kundër arrestimit të Ramush Haradinaj

më 1.2017 - ABC News

Në qytetin e Bajram Currit u zhvillua një marshim proteste në përkrahje të Ramush Haradinaj për lirimin e tij. Protestuesit mbanin parulla "Ramushi është heroi i luftës" , "Ramushi është i pafajshëm" ,...

Kuvendi dështoi të miratojë rezolutë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Illyria

Prishtinë, 10 janar 2017 – Kuvendi i Kosovës, pas debatit gati njëmbëdhjetë orësh, ka dështuar ta miratojë një rezolutë me të cilën do të kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt, i cili është ndaluar më 4...

Si rrodhi debati për Ramush Haradinajn në Kuvend [video]

më 1.2017 - Koha.net

Më pak se dy vjet nga koha që kur të njëjtit deputetë nxorën një rezolutë, përmes së cilës iu dërgua notë proteste Sllovenisë për arrestimin e Liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, një seancë e jashtëzakonshme...

Dështon Kuvendi i Kosovës, nuk ka rezolutë për Hardinajn

më 1.2017 - Shenja

Pas 11 orë diskutimesh, të cilat ishin plot tonë nacionaliste, Kuvendi i Kosovës në seancën e jashtëzakonshme, sot nuk ka arritur të miratojë rezolutën për ndalimit të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj...

Kampioni nga Shkupi: Unë me shokë do ta dridhim Beogradin, nëse nuk lirohet Ramush Haradinaj!

më 1.2017 - Ina

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn

më 1.2017 - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm të liderit...

Avokati i Millosheviqit: Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

më 1.2017 - Lajmi.net

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

“Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt”

më 1.2017 - Klan Kosova

Avokati serb Toma Fila, që kishte qenë avokat i Slobodan Millosheviqit, ka thënë e Serbia ka kërkuar ekstradimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinajt, ngase ka prova të reja kundër tij, të cilat nuk ishin...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn

më 1.2017 - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm të liderit...

Nesër protestë gjithëpopullore për Haradinajn në Gjilan

më 1.2017 - Indeks online

Gjatë ditës së djeshme Indeksonline ka raportuar për mbajtjen e protestave në shtatë regjione të Kosovës përgjatë kësaj jave për lirimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinajt. Ndërsa Këshilli Organizativ...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Express

​ Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm...

AAK shpalos rezolutën për lirimin e Haradinajt, këto janë kërkesat kyçe (Dokument)

më 1.2017 - OraInfo

Pas debatit të zhvilluar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, e që është ende duke vazhduar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar miratimin e kësaj rezolute. Indeksonline ka...

Në rast mos lirimit të Haradinaj, Enver Idrizi proteston para parlamentit të Serbisë 

më 1.2017 - Aktuale

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

“Deputetë, horra”

më 1.2017 - Sovrani

Analisti politik, Imer Mushkolaj ka reaguar ndaj dështimit të Kuvendit të Kosovës që të miratoj një Rezolutë ku do t’i bëhej thirrje Francës që ta lirojne liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Mushkolaj...

Rinia shqiptare, protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Arbresh

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një tubim...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës, thotë për agjencinë Tanjug, avokati Toma...

Protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj, të rinjtë e FRESSH, FRPD dhe LRI bëhen bashkë

më 1.2017 - Infokusi

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI. Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një tubim...

Avokati serb: Kemi prova të reja kundër Haradinajt

më 1.2017 - LajmiFundit

Avokati serb Toma Fila ka thënë për gazetën “Tanjug” të Serbisë se shteti serb ka kërkuar ekstradimin e Ramush Haradinajt, për shkak se Beogradi ka prova të reja kundër tij. “Serbia ka prova të reja kundër...

AAK shpalos rezolutën për lirimin e Haradinajt, këto janë kërkesat kyçe (Dokument)

më 1.2017 - Indeks online

Pas debatit të zhvilluar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, e që është ende duke vazhduar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar miratimin e kësaj rezolute. Indeksonline ka siguruar...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn, kërkohet ndërprerja e dialogut me Serbinë

më 1.2017 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm të liderit...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Arbresh

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të pajtohen janë rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon lirimin e liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Pal...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Infokusi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të pajtohen janë rreth rezolutës së përbashkët, e cila kërkon lirimin e liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj,...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn, kërkohet ndërprerja e dialogut me Serbinë

më 1.2017 - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm të liderit...

Ndalimi i Haradinajt akt me pasoja politike

më 1.2017 - Ina

Xhelal Zejneli Ndalimi i Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze, i kryer në bazë të urdhërarrestit të Interpolit, është një akt i paarsyeshëm. Arrestimi i ish-kryeministrit të Kosovës ka dimension...

Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

më 1.2017 - Arbresh

Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli shprehu bindjen se rezoluta në pikat që është prezantuar...

“Deputetë horra”

më 1.2017 - Periskopi

Analisti politik, Imer Mushkolaj ka reaguar ndaj dështimit të Kuvendit të Kosovës që të miratoj një Rezolutë ku do t’i bëhej thirrje Francës që ta lirote liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Mushkolaj...

Protestë për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” në qytetet Prizren, Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj dhe fillon në ora 11:55, transmeton KosovaPress. ...lajmi i plotë është në sistemin...

Avokati i Millosheviqit: Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

më 1.2017 - Zeri

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

?Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt?

më 1.2017 - Albeu

Avokati serb, Toma Fila për agjencinë Tanjug , ka deklaruar se Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës . “ Prokuroria e...

Këto janë pikat e rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Infokusi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

Dedaj e quan të turpshëm epilogun pa rezolutë për Haradinajn

më 1.2017 - Sovrani

Deputeti pa parti i Kuvendit të Kosovës Ilri Deda ka reaguar në Facebook prë zhvillimet e sotme në Kuvendin e Kosovës rreth ndalimit dhe mbajtjes në burg të Ramush Haradinajt. Ai e ka quajtur të turpshëm...

Reagon Ilir Deda: Seancë e turpshme

më 1.2017 - Periskopi

Deputeti pa parti i Kuvendit të Kosovës Ilri Deda ka reaguar në Facebook prë zhvillimet e sotme në Kuvendin e Kosovës rreth ndalimit dhe mbajtjes në burg të Ramush Haradinajt. Ai e ka quajtur të turpshëm...

Pas dështimit të rezolutës për Haradinajn, flet Pal Lekaj i nevrikosur

më 1.2017 - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK, Pal Lekaj ka reaguar pas dështimit të votimit të Rezolutës për lirimin e Haradinajt. Ai ka paralajmëruar protestë për nesër. Shënimi i plotë: Ky koalicion e vërtetojë...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar

më 1.2017 - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

Këto janë pikat e rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - InfoShqip

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

Avokati i Millosheviqit: Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Express

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

Shkupi nesër proteston për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Fakti Ditor

Shkup, 10 janar –  Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së,...

Kuvendi pa konsensus, nuk ka rezolutë për Hardinajn (I plotësuar)

më 1.2017 - KosovaPress

Dy rezolutat e prezantuara për ndalimin e ish komandantit të Zonës Operative të Dukagjinit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, një e sponsorizuar nga AAK dhe e mbështetur nga Vetëvendosje dhe Nisma, dhe tjetra...

Seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn, Qeveria dhe Kuvendi kërkojnë lirimin e tij

më 1.2017 - MRT

Fletëarrestet e Serbisë si në rastin e fundit me arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, janë të padrejta dhe me tendencë për të krijuar tensione dhe konflikte... Fletëarrestet e Serbisë si në rastin...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja, kryeministri me ministra e deputetë do të ishin në Gjermani

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot, kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë...

Kuvendi i Kosovës dështon të miratojë rezolutë për Haradinajn e arrestuar në Francë

më 1.2017 - Periskopi

Projektrezolutat për lirimin e liderit të Aleancës së Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, nga arresti në Francë, kanë dështuar të miratohen nga Kuvendi i Kosovës. Pas disa orësh diskutimi në seancën...

Protestë në New York për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Indeks online

Me brohoritje UÇK dhe me këngën “Besa-besë” bashkatdhetarët që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë protestuar sot para misionit të Serbisë në OKB duke kërkuar lirimin e liderit të AAK-së Ramush...

Mediat në Beograd për Haradinajn: Shqiptarët po na quajnë “shkije”

më 1.2017 - OraInfo

Mediat në Serbi, pas shumë raportimeve që po i bëjnë kohëve të fundit lidhur me arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, gjithashtu po raportojnë për protestat e shqiptarëve që po mbahen nga diaspora...

Nesër protest në Shkup për Ramush Hradinajn

më 1.2017 - Flaka

Protestë kundër fyerjes dhe padrejtësisë do të mbahet nëse në Shkup, para Ambasadës së Francës, per lirimin e Ramush Haradinajt. Këshilli organizativ, me moton “Protestohet sa nuk është bërë vonë” për...

Dështon miratimi i rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë miratuar asnjë rezolutë, përmes së cilës do të kërkohej lirimi i kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj. Deputetët, pas 11 orë diskutimesh nuk kanë votuar rezolutat...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

më 1.2017 - Koha.net

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. "Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Mediat në Beograd për Haradinajn: Shqiptarët po na quajnë 'shkije'

më 1.2017 - Zeri

Mediat në Serbi, pas shumë raportimeve që po i bëjnë kohëve të fundit lidhur me arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, gjithashtu po raportojnë për protestat e shqiptarëve që po mbahen nga diaspora...

Mediat në Beograd për Haradinajn: Shqiptarët po na quajnë "shkije"

më 1.2017 - Gazeta Express

Mediat në Serbi, pas shumë raportimeve që po i bëjnë kohëve të fundit lidhur me arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, gjithashtu po raportojnë për protestat e shqiptarëve që po mbahen nga diaspora...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

më 1.2017 - Indeks online

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. "Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Asnjëra nga dy rezolutat e paraqitura në Kuvendin e Kosovës nuk kanë kaluar

më 1.2017 - Sovrani

Arrestimi i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj nuk i ka bërë bashkë deputetët e Kuvendit të Kosovës për miratimin e një rezolute ku do të kërkohej lirimi i menjëhershëm i tij. Pikat e propozuara nga Aleanca...

LAJMI I FUNDIT: Dështon Rezoluta e Kuvendit për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës  ka dështuar që ta miratojë rezolutën për Ramush Haradinajn. Deputetët kanë propozuar dy rezoluta, dhe asnjëra nga to nuk ka arritur që t’i marrë votat e majftueshme. Shefi i Grupit Parlamentar...

Pas 10 orëve seancë, Kuvendi dështon të miratojë rezolutën për Haradinajn

më 1.2017 - Insajderi

Pas më shumë se 10 orë sa ka zgjatur seanca e jashtëzakonshme për arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë dështuar të miratojnë një rezolutë për këtë çështje....

Arrestimi i Haradinajt, nesër në orën 12:00 protestë para ambasadës franceze

më 1.2017 - Lexo

Arrestimi i kryetarit të AAK Ramush Haradinaj ka indinjuar shqiptarët kudo që ndodhen. Për këtë arsye në disa shtete ku ka shumë shqiptarë janë zhvilluar disa protesta paqësore. Edhe në Shqipëri, të rinjtë...

LAJMI I FUNDIT: Dështon Rezoluta e Kuvendit për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës po zhvillon seancën e jashtëzakonshme për të debatuar lidhur me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë, mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të Serbisë, me...

Në qytete të Kosovës dhe rajonit nesër do të ketë protestë kundër arrestimit të Haradinajt

më 1.2017 - Sovrani

Nesër në orën 11:55 qendrat e qyteteve kryesore të Kosovës do të jenë vendtakim i rradhës i qytetarëve të cilet përmes protestave do të shprehin paknaqesinë e tyre për arrestimin e Kreut të AAK-së Ramush...

Shala godet kryeministrin: Mos të ishte UÇK-ja do të ishit në Gjermani

më 1.2017 - Indeks online

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala është shprehur i irrituar me arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai në seancën e sotme të jashtëzakonshme ku po diskutohet për arrestimin e tij...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

më 1.2017 - Koha.net

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

më 1.2017 - RTV 21

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së paku...

Mediat në Beograd për Haradinajn: Shqiptarët po na quajnë “shkije”

më 1.2017 - Lexo

Mediat në Serbi, pas shumë raportimeve që po i bëjnë kohëve të fundit lidhur me arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, gjithashtu po raportojnë për protestat e shqiptarëve që po mbahen nga diaspora...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

më 1.2017 - GazetaBlic

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Tahiri tregon gjasat se a do ekstradohet Haradinaj në Serbi

më 1.2017 - Indeks online

Minitrja e Dialogut, Edita Tahiri nuk beson se Franca do vendos për ekstradimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në Serbi, pasi ajo në këtë mënyrë do i prishte marrëdhëniet...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj – i cili...

Lekaj kërkoi ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

më 1.2017 - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj pas përfundimit të diskutimeve në seancën e jashtëzakonshme tw Kuvendit për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kërkoi që në rezolutë të kwrkohet ndërprerja...

Dialogu pa kushte me Serbinë na kushtoi shtrenjtë

më 1.2017 - Periskopi

Arrestimet ndërkombëtare të ish luftëtarëve të çlirimit kombëtar, nuk janë më përjashtim por janë bërë rregull. Së pari, ato i ka mundësuar koncepti i gabuar dhe i dështuar i politikës së jashtme që udhëhiqet...

Maloku i reagon Kuçit për Haradinajn

më 1.2017 - Sovrani

Ish-komandanti i UÇK-së, Naim Maloku ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministrit Hajredin Kuçi, i cili tha para deputetëve në Kuvendin e Kosovës se Ramush Haradinaj e ka kurrizin më të fortë se...

Shkupi nesër proteston për lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Sovrani

Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj –...

Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

më 1.2017 - Sovrani

Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli shprehu bindjen se rezoluta në pikat që është prezantuar...

Pikat e rezolutës së propozuar nga AAK për Haradinajn

më 1.2017 - Insajderi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten bisedimet...

AAK shpalos rezolutën për lirimin e Haradinajt, këto janë kërkesat kyçe (Dokument)

më 1.2017 - Tetova1

Pas debatit të zhvilluar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, e që është ende duke vazhduar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar miratimin e kësaj rezolute. Indeksonline ka siguruar...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: “Akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”!

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: “Akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”!

më 1.2017 - GazetaBlic

Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një mal me dosje të përkthyera...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj – i cili...

Shqiptarët protestojnë në Texas: Arrestimi i Haradinajt fyes për të gjithë

më 1.2017 - Shqiptarja

Valës së protestave për lirimin e Ramush Haradinajt, i janë bashkur edhe shqiptarët e Amerikës.  Pas protestave në Manhattan me dhjetëra emigrantë shqiptarë kanë tubuar në Texas dhe kanë kërkuar lirimin...

Maloku i reagon Kuçit për Haradinajn

më 1.2017 - Periskopi

Naim Maloku ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministrit Hajredin Kuçi, i cili tha se Ramush Haradinaj e ka kurrizin më të fortë se disa të tjerë për të përballuar çfarëdo sfide, duke iu referuar...

Vazhdon seanca e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - GazetaBlic

Mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë.

Rezoluta për Haradinajn

më 1.2017 - Shkurt Shqip

AAK i propozon Kuvendit këtë Rezolutë, pas arrestimit të Ramush Haradinajt. Kërkon lirimin e tij dhe ndërprjen e bisedimeve me Serbinë. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i ka propozuar Kuvendit një Rezolutë,...

Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Gjatë diskutimit për miratimin e rezolutës së paraqitur nga AAK, për ndalimin e Ramush Haradinjat në Francë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli shprehu bindjen se rezoluta në pikat që është prezantuar...

Protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj, të rinjtë e FRESSH, FRPD dhe LRI bëhen bashkë

më 1.2017 - Sovrani

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI. Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një tubim...

Maloku i reagon Kuçit për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Naim Maloku ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministrit Hajredin Kuçi, i cili tha se Ramush Haradinaj e ka kurrizin më të fortë se disa të tjerë për të përballuar çfarëdo sfide, duke iu referuar...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: “Akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”!

më 1.2017 - Ina

Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një mal me dosje të përkthyera...

Nesër në Shkup protestohet për lirimin e Ramushit

më 1.2017 - AlbPortali

Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili disa ditë...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar lidhur me arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

​ Lekaj pranon të hiqet pika 5, kërkohet kompromis

më 1.2017 - KosovaPress

Ai kërkoi që shefat e grupeve parlamentare të takohen për të arritur kompromis për një rezolutë të përbashkët. Kurse shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj u pajtua që të hiqet pika 5, por siç...

Deputetët kërkojnë lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Politiko

Deputetë dhe drejtues të Qeverisë së Kosovës në këtë debat i cili herpasherë është zhvilluar edhe në terr për mungesë të energjisë, është kërkuar nga autoritetet e Francës që për rastin Haradinaj të mos...

Lekaj: Nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët për rastin Haradinaj

më 1.2017 - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj theksoi...

FRESSH, FRPD dhe LRI bëhen bashkë, protestojnë për Haradinaj

më 1.2017 - Koha Jone

Forumet rinore politike, FRESSH, FRPD dhe LRI janë bërë bashkë për një kauzë të mirë, duke i dhënë kështu një leksion edhe politikanëve. Bashkë me organizatat rinore të shoqërisë civile, të rinjtë e forumeve...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: “Akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”!

më 1.2017 - OraInfo

Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një mal me dosje të përkthyera...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

më 1.2017 - 10minuta

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. "Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Haxhi Shala i jep goditje të guximshme Isa Mustafës: Mos të ishte UÇK-ja do të ishit në Gjermani

më 1.2017 - Lajm

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala është shprehur i irrituar me arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai në seancën e sotme të jashtëzakonshme ku po diskutohet për arrestimin e tij...

FRESSH, FRPD dhe LRI bëhen bashkë, protestojnë për Haradinaj

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Forumet rinore politike, FRESSH, FRPD dhe LRI janë bërë bashkë për një kauzë të mirë, duke i dhënë kështu një leksion edhe politikanëve. Bashkë me organizatat rinore të shoqërisë civile, të rinjtë...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

më 1.2017 - 10minuta

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Rezoluta e tërhequr e Dedës dhe Osmanit në Kuvend

më 1.2017 - Insajderi

Deputeti i Pavarur në Kuvendin e Kosovës, Ilir Deda ka njoftuar se është tërhequr propozim-rezoluta e propozuar nga ai dhe deputetja e Lidhjes Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, rreth lirimit të Ramush...

Lekaj e shpalos draftin e rezolutës për Haradinajn

më 1.2017 - Illyria

Prishtinë, 10 janar 2017 – Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka treguar se rezoluta e propozuar nga kjo parti për miratim në Kuvendin e Kosovës kërkon lirimin...

Deda e tërheq rezolutën e propozuar

më 1.2017 - KosovaPress

Lekaj theksoi se nuk kanë arritur konsensus për dy pika, i cili lexoi rezolutën e paraqitur nga AAK, e mbështetur nga Vetëvendosje dhe Nisma. Deputeti i pavarur, Ilir Deta propozues i rezolutës së dytë...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Portalb

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për...

Seanca e jashtëzakonshme për Haradinaj

më 1.2017 - ABC News

Parlamenti i Kosovës është nën ethet e debateve në kuadër të seancës së jashtëzakonshme për të diskutuar rreth arrestimit në Francë të ish kryeministrit Ramush Haradinaj. Ndërkohë Serbia ka dërguar kërkesën...

Hadergjonaj proteston në SHBA për lirimin e Haradinajt: Heroi ynë

më 1.2017 - Shqiptarja

Shqiptarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë protestuar para Ambasadës Serbe në Manhattan për lirimin e Ramush Haradinaj. Në protestën ku morën pjesë qindra shqiptarë ishte edhe këngëtarja Albërie...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

më 1.2017 - Shenja

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Bahtiri i fton qytetarët në një tubim, në mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftuar qytetarët e Mitrovicës që të mërkurën të dalin në një tubim që ai e ka thirrur për lirimin e Ramush Haradinajt....

Bahtiri i fton qytetarët në një tubim, në mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Lajmi.net

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftuar qytetarët e Mitrovicës që të mërkurën të dalin në një tubim që ai e ka thirrur për lirimin e Ramush Haradinajt. “Nesër me fillim nga ora 11:55 do...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

më 1.2017 - Infokusi

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës, thotë për agjencinë Tanjug, avokati Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar Haradinajn...

Fila: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet për vepra të reja

më 1.2017 - Illyria

Beograd, 10 janar 2017 – Toma Fila, avokat i njohur serb, ka deklaruar se Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për vepra që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Sipas tij, Prokuroria...

Haradinaj, Serbia i dorëzon Francës kërkesën për ekstradim

më 1.2017 - Flaka

Ministria e Drejtësisë në Serbi i ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Lajmin e bën të ditur agjencia serbe “Tanjug”, që citon burime pranë kësaj ministrie....

Edhe në Tropojë protestohet kundër arrestimit të Haradinajt

më 1.2017 - Indeks online

Protestat në kërkim të Ramush Haradinajt kanë vazhduar edhe gjatë ditës se sotme. Arrestimi i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka irrituar shqiptarët gjithandej. Përveç, protestave qe janë...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

më 1.2017 - Arbresh

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Kuvendi i Kosovës kërkon lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Standard

Kuvendi i Kosovës sot po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për ndalimin e ish kryeministrit Ramush Haradinaj në Francë, si shkas i një flet arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004. Deputetë dhe...

Tropoja kërkon lirimin e Haradinaj (FOTO LAJM)

më 1.2017 - Albeu

Sot dhjetra qytetarë në Tropojë u bënë pjesë e marshimit të organizuar nga Unioni Artistik Kombëtar në bashkëpunim me organizatat e veteranëve të LANÇ DHE UÇK në mbështetje të Ramush Haradinaj . Ata...

Serbia kërkon ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - RTSH

Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Sipas raportimeve kërkesa është dërguar së bashku me të gjithë dokumentacionin përkatës, në gjuhën franceze,...

Serbia ia dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - TV Koha

Ministria e Drejtësisë në Serbi sapo e ka dërguar dokumentacionin në Francë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi. Lajmi është konfirmuar nga burimet e medias serbe “N1” brenda Ministrisë së Drejtësisë,...

Haradinaj, Serbia i dorëzon Francës kërkesën për ekstradim

më 1.2017 - Mapo

Ministria e Drejtësisë në Serbi i ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Lajmin e bën të ditur agjencia serbe “Tanjug”, që citon burime pranë kësaj ministrie....

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Zhurnal

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia i kërkon Francës ekstradimin e Haradinaj

më 1.2017 - Gazeta Tema

Autoritetet Serbe kërkojnë nga Franca ekstradimin e liderit të AAK-së RamushHaradinaj. Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar dokumentacionin për të zhvendosur Haradinajnnë Serbi. Mediat serbe bëjnë me...

Serbia i dorëzon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Zëri i Amerikës

Ramush Haradinaj Autoritetet serbe thanë të martën se kanë dërguar në Francë kërkesën për ekstradimin e ish kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj të cilin Beogradi e akuzon për krime lufte. Gjykata...

Tropoja thërret mes ngricës: Lironi Haradinajn, heroin e luftës!

më 1.2017 - Gazeta Express

Në Tropojë është protestuar këtë të martë kundër arrestimit të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Shoqëria civile dhe partitë politike nga Shqipëria dhe Kosova, por edhe qytetarë...

Lekaj kërkoi ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

më 1.2017 - KosovaPress

Ai theksoi se kjo kërkesë del në bazë të fjalimeve të deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ku nga 80 për qind e fjalëve të tyre dominoi kërkesa për ndërprerjen e bisedimeve, raporton KosovaPress. “Qeveria...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Shqiptarja

BEOGRAD -Mediat serbe shkruajnë se sot Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar Francës një kërkesë zyrtare për ekstradimin e ish-komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj në Serbi. Po sipas medieve serbe,...

AAK ka shpalosur rezolutën për lirimin e Haradinajt, këto janë kërkesat kyçe

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Pas debatit të zhvilluar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, e që është ende duke vazhduar, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar miratimin e kësaj rezolute. Indeksonline ka siguruar...

Kryetari Bahtiri ftesë për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Indeks online

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftuar qytetarët e Mitrovicës që nesër të dalin në një tubim që ai e ka thirrur për lirimin e Ramush Haradinajt. “Nesër me fillim nga ora 11:55 do të mbajmë...

  Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

më 1.2017 - Fakti Ditor

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Avokati i Millosheviqit: Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

Kampioni nga Shkupi: Unë me shokë do ta dridhim Beogradin, nëse nuk lirohet Ramush Haradinaj!

më 1.2017 - Lajm

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

Avokati i Millosheviqit thotë se Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

më 1.2017 - Insajderi

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, nuk...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

më 1.2017 - Arbresh

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Iliria News

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Koha.mk

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

“Europa me Ramushin”, Tropoja kërkon lirimin e Hardinaj

më 1.2017 - Ora news

Përkundër temperaturave të ulëta dhe reshjeve të borës, dhjetra qytetarë në Tropojë u bënë pjesë e marshimit të organizuar nga Unioni Artistik Kombëtar në bashkëpunim me organizatat e veteranëve të LANÇ...

VIDEO-FOTO/ Zhvillohet protesta e parë për Haradinajn në Shqipëri, nisin nga Tropoja

më 1.2017 - Syri

Është zhvilluar sot në Bajram Curri protesta e parë në Shqipëri, për lirimin e Ramush Hradinajt. Ajo ka nisur në orën 12.00 në qendër të qytetit dhe në sheshin para Heroit të Kombit  Bajram Curri dhe më...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit, “akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”

më 1.2017 - InfoShqip

Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një mal me dosje të përkthyera...

Këto janë kërkesat kyçe të rezolutës së AAK-së për lirimin e Ramush Haradinajt (Dokument)

më 1.2017 - Periskopi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës ende janë duke diskutuar për arrestimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt, nga autoritetet franceze më 4 janar. Periskopi ka siguruar...

Si rrodhi debati për Ramush Haradinajn në Kuvend

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Më pak se dy vjet nga koha që kur të njëjtit deputetë nxorën një rezolutë, përmes së cilës iu dërgua notë proteste Sllovenisë për arrestimin e Liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, një seancë e jashtëzakonshme...

Ja vendimi i Serbisë për rastin Haradinaj

më 1.2017 - Aktuale

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit, shkruan Kurir....

Serbia Dorëzoi Kërkesën për Ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Kallxo

Ministria e Drejtësisë e Serbisë dorëzoi sot kërkesën për ekstradimin e kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj në Serbi, gati një javë pas ndalimit të tij nga autoritetet franceze. Agjensia serbe e lajmeve...

Gjilani nesër proteston për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Nesër do të mbahet protestë gjithëpopullore në Kosovë për lirimin e Ramush Haradinaj i cili u arrestua në Francë me urdhërarrest të Serbisë. Këshilli Organizativ ka bërë ftesë publike për të gjithë qytetarët...

LAJMI I FUNDIT / Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Albeu

Ministri serb i Drejtësisë u ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Së bashku me kërkesën për ekstradim janë...

Serbia dërgon kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Sot News

Ministria serbe e Drejtësisë ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Sipas ‘Kurir’, kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është dorëzuar sot tek autoritetet franceze nga Ministria...

Serbia ia dorëzon Francës kërkesën për ekstradim të Haradinajt

më 1.2017 - Evropa e Lirë

Ministria e Drejtësisë në Serbi ia ka dorëzuar të martën organeve të drejëtsisë në Francë kërkesën për ekstradim të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, kanë bërë të ditur mediat në Serbi. Me...

Në rast mos lirimit të Haradinaj, Enver Idrizi proteston para parlamentit të Serbisë

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Opinion

Serbia i dorëzon autoriteteve franceze kërkesën për ekstradimin e Haradinajt. Lajmin e bëjnë të ditur mediat serbe, sipas të cilave kërkesa është dorëzuar nga Ministria e Drejtësisë. Për momentin nuk...

LAJMI I FUNDIT/ Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Standard

Ministria serbe e Drejtësisë ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Sipas ‘Kurir’, kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është dorëzuar sot tek autoritetet franceze nga Ministria...

Haxhi Shala i jep goditje të guximshme Isa Mustafës: Mos të ishte UÇK-ja do të ishit në Gjermani

më 1.2017 - AlbPortali

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala është shprehur i irrituar me arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai në seancën e sotme të jashtëzakonshme ku po diskutohet për arrestimin e tij...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

më 1.2017 - Politiko

Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot në organet gjyqësore të drejtësisë në Francë kërkesën për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Siç raporton Tanjug, kërkesa për ekstradim është përcjell...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn, ja se çfarë thuhet në të

më 1.2017 - Gazeta Monitor

???????????????????????????????????? Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës,...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Syri

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia i përcjell Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Koha Jone

Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar sot autoriteteve franceze kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit kosovar, Ramush Hardinaj. Mediat serbe raportojnë se bashkë me kërkesën për esktradim janë...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot në organet gjyqësore të drejtësisë në Francë kërkesën për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Siç raporton Tanjug kërkesa për ekstradim është përcjell...

E pabesueshme: Ja çka mund të bëj Enver Idrizi për Ramushin

më 1.2017 - Gazeta Express

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

Lekaj shpalosë rezolutën për Haradinajn, kërkohet ndërprerja e dialogut me Serbinë

më 1.2017 - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se rezoluta e propozuar nga ky subjekt partiak për miratim në Kuvendin e Kosovës, kërkon lirimin e menjëhershëm të liderit...

Serbia ia dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Klan Kosova

Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar një kërkesë, së bashku me dokumentacionin mbështetës, Francës për ekstradimin e Ramush Haradinaj, shkruan agjencia e lajmeve N1, bazuar në burimet e veta, njofton...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

më 1.2017 - RTV 21

Kërkesa është përcjell me dokumente me anëtë cilave Franca do të merr vendim lidhur me këtë proces Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot në organet gjyqësore të drejtësisë në Francë kërkesën...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - BalkanWeb

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit, shkruan Kurir....

Serbia ia dërgon kërkesën Francës për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Lajmi.net

Ministri serb i Drejtësisë ua ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Së bashku me kërkesën për ekstradim janë dërguar...

Ky është vendimi i Serbisë për rastin Haradinaj

më 1.2017 - Zeri

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt.  Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit, shkruan Kurir....

Të rinjtë, protestë para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinaj

më 1.2017 - Koha Jone

(Në foto: Protesta për lirimin e Haradinaj në Prishtinë) Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë nesër një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet...

Të mërkurën protesta në shtatë rajone të Kosovës për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Lexo

Gjatë ditës së mërkurë në shtatë qendra të mëdha të Kosovës do të mbahet një protestë për lirimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt i cili u ndalua nga autoritete franceze....

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, raporton Koha Ditore. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin...

Serbia ia dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Express

​Ministria e Drejtësisë në Serbi sapo ka e ka dërguar dokumentacionin në Francë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi Lajmi është konfirmuar nga burimet e medias serbe “N1” brenda Ministrisë së...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - OraInfo

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Arrestimi i Ramush Haradinajt, Serbia i dërgon kërkesë ekstradimi Francës

më 1.2017 - Panorama

Gjashtë ditë nga arrestimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, Serbia i është drejtuar me kërkesën zyrtare Francës, për ekstradimin e tij. Kurir raporton se ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar...

Nesër protesta “Drejtësi për Haradinaj”/ Forumet politike dhe shoqëria civile protestë para Amb. Franceze në Tiranë

më 1.2017 - Lexo

Arrestimi i Ramush Haradinajt në Francë pas një urdhër arresti ndërkombëtar që kishte lëshuar Serbia është tashmë prej ditësh tema e ditës në debatin publik në Kosovë dhe Shqipëri. Pas manifestimeve të...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: “Akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”!

më 1.2017 - Lajm

Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një mal me dosje të përkthyera...

Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinaj

më 1.2017 - Vizion Plus

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Shkupi proteston përsëri për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Ditën e premte u mbajt protestë në Shkup kundër arrestimit të Ramush Haradinajt por një e tillë është paralajmëruar edhe për nesër në ora 12, shkruan Telegrafi...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, raporton Koha Ditore. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Koha.net

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia i përcjell Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinaj

më 1.2017 - Ora news

Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar sot autoriteteve franceze kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit kosovar, Ramush Hardinaj. Mediat serbe raportojnë se bashkë me kërkesën për esktradim janë...

Ky është vendimi i Serbisë për rastin Haradinaj

më 1.2017 - Indeks online

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt.  Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit.  Me këtë vendim...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës. Kështu konfirmon për agjencinë Tanjug avokati Toma Fila. “Prokuroria e Hagës e ka akuzuar...

Hoxhaj: Serbia ka vënë në rrezik dialogun

më 1.2017 - Albeu

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj , gjatë fjalës së tij në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt , ka thënë se janë bërë të gjitha angazhimet e MPJ-së për lirimin e liderit...

Shkupi proteston nesër: Liri për Ramushin

më 1.2017 - Portalb

Protestë kundër fyerjes dhe padrejtësisë do të mbahet nëse në Shkup, para Ambasadës së Francës. Këshilli organizativ, me moton “Protestohet sa nuk është bërë vonë” për nesër në ora 11:55 ka paralajmëruar protestën.

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

më 1.2017 - Fakti Ditor

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Tropoja thërret: Lironi Haradinajn, heroin e luftës!

më 1.2017 - Gazeta Express

Në Tropojë është protestuar këtë të martë kundër arrestimit të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Shoqëria civile dhe partitë politike nga Shqipëria dhe Kosova, por edhe qytetarë...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: “Akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”!

më 1.2017 - Infokusi

Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një mal me dosje të përkthyera...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: “Akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”!

më 1.2017 - Tetova1

Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një mal me dosje të përkthyera...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë Haradinajn me një urdhërarrest të paligjshëm

më 1.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 10 janar - Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron...

Mustafa: Po angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

më 1.2017 - Albeu

Kryeministri i Kosovës , Isa Mustafa , gjatë fjalës së tij të mbajtur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e liderit të AAK-së në Francë, tha se fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë...

Seanca për Haradinajn

më 1.2017 - Politiko

Kuvendi i Kosovës po zhvillon seancën e jashtëzakonshme për të debatuar lidhur me ndalimin e kryetarit të AAK-së,  Ramush Haradinajt,  në Francë, mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të Serbisë,...

Kërcënon Enver Idrizi: Nëse nuk e lirojnë Ramush Haradinajn do të…

më 1.2017 - Sovrani

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

“Serbia realisht po rrezikon dialogun me Kosovën”

më 1.2017 - Ora news

Kuvendi i Kosovës mbajti sot një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet për...

Nëse nuk lirohet deri të enjten Ramush Haradinaj, Enver Idrizi do të proteston para parlamentit të Serbisë!

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe...

Protestë në New York për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

Me këtë rast ata kanë kërkuar lirimin  e Haradinajt pasi që siç kanë thënë është arrestuar padrejtësisht me një fletarrest serb. Ramush Haradinaj është arrestuar më 4 janar në aeroportin e Basel-Moulhuse...

Shkupi proteston përsëri për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Zeri

Ditën e premte u mbajt protestë në Shkup kundër arrestimit të Ramush Haradinajt por një e tillë është paralajmëruar edhe për nesër në ora 12, shkruan Telegrafi Maqedoni. Kjo protestë organizohet nga qytetarë...

Kërcënon Enver Idrizi: Nëse nuk e lirojnë Ramush Haradinajn do të…

më 1.2017 - Periskopi

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

Avokati nga Serbia: Ekstradimi i Haradinajt kërkohet me prova të reja

më 1.2017 - KosovaPress

"Prokuroria e Hagës e ka akuzuar Haradinajn në mënyrë që ai të lirohet. Prokuroria ka mjetet që aktakuzën, nëse do që ta shkruajë ashtu që të refuzohet, hidhet ose i nënshtrohet statutit të kufizimeve”,...

Shkupi proteston nesër: Liri për Ramushin

më 1.2017 - Almakos

Protestë kundër fyerjes dhe padrejtësisë do të mbahet nëse në Shkup, para Ambasadës së Francës. Këshilli organizativ, me moton “Protestohet sa nuk është bërë vonë” për nesër në ora 11:55 ka paralajmëruar protestën.

Nis seanca për Ramush Haradinajn – merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

më 1.2017 - Iliria News

Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve të kuvendit kërkesën dhe arsyetimin për mbajtjen e kësaj seance, të iniciuar nga deputeti i AAK’së dhe e përkrahur nga 44 deputetë...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

më 1.2017 - Sovrani

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Bahtiri fton qytetarët në tubim në përkrahje të Haradinajt

më 1.2017 - Arbresh

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftuar qytetarët e Mitrovicës që nesër të dalin në një tubim që ai e ka thirrur për lirimin e Ramush Haradinajt. “Nesër me fillim nga ora 11:55 do të mbajmë...

Protestë në Tropojë kundër arrestimit të Ramush Haradinajt: Lironi heroin e luftës

më 1.2017 - Koha Jone

Arrestimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë Kosovë, Ramush Haradinaj në Francë ka sjellë pakënaqësi dhe reagime nga përfaqtës politikë deh personazhe të njohur në Shqipëri dhe Kosovë. Gjatë ditës së sotme...

Hoxhaj: Haradinaj do të lirohet, kam biseduar me ministrin e Francës

më 1.2017 - Portalb

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në senacën e jashtëzakonshme që po mbahet për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, ka thënë se MPJ është angazhuar maksimalisht për lirimin e tij, raporton Zëri.info....

Mustafa: Po angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha të martën para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë plotësisht të paligjshme,...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së...

“Çështja Haradinaj” seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës

më 1.2017 - RTSH

Kuvendi i Kosovës ka zhvilluar një seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë. Kërkesa e 43 deputetëve për zhvillimin e seancës së jashtëzakonshme është...

Zhvillohet protesta e parë për Haradinajn në Shqipëri, nisin nga Tropoja(FOTO/VIDEO)

më 1.2017 - Arbresh

Është zhvilluar sot në Bajram Curri protesta e parë në Shqipëri, për lirimin e Ramush Hradinajt. Ajo ka nisur në orën 12.00 në qendër të qytetit dhe në sheshin para Heroit të Kombit  Bajram Curri dhe më...

Tropoja ngrihet në këmbë kundër arrestimit të Haradinajt: Lironi heroin e luftës

më 1.2017 - Sot News

Arrestimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë Kosovë, Ramush Haradinaj në Francë ka sjellë pakënaqësi dhe reagime nga përfaqtës politikë deh personazhe të njohur në Shqipëri dhe Kosovë. Gjatë ditës së sotme...

Mustafa: Shteti francez ta lirojë sa më parë Haradinajn!

më 1.2017 - Lexo

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa konsideron se ndalimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Francë pas lëshimit të një fletarresti nga Serbia, është krejtësisht i padrejt. Mustafa, në seancën e jashtëzakonshme...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Tetova1

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për...

Protestë kundër arrestimit të Ramush Haradinajt në Tropojë: ‘Lironi heroin e luftës’

më 1.2017 - BalkanWeb

TROPOJE- Arrestimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë Kosovë, Ramush Haradinaj në Francë ka sjellë pakënaqësi dhe reagime nga përfaqtës politikë deh personazhe të njohur në Shqipëri dhe Kosovë. Gjatë...

Kuvendi i Kosovës seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - RTSH

Kuvendi i Kosovës ka zhvilluar një seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë. Kërkesa e 43 deputetëve për zhvillimin e seancës së jashtëzakonshme është...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Deputeti Haxhi Shala nga NISMA për Kosovën tha se po të mos ishte Ushtria Çlirimtare e Kosovës sot kryeministri do të ishte në Gjermani. Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së...

Enver Idrizi lëshon deklaratën më të fuqishme për Ramush Haradinajn. Ja çka është në gjendje të bëjë…

më 1.2017 - GazetaBlic

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

Mustafa: Do të angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

më 1.2017 - 10minuta

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha se Qeveria e Republikës së Kosovës konsideron që fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë plotësisht të paligjshme, janë të padrejta dhe me tendenca të qarta...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

më 1.2017 - 10minuta

Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot në organet gjyqësore të drejtësisë në Francë kërkesën për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi.  Siç raporton Tanjug kërkesa për ekstradim është...

Bahtiri i fton qytetarët në një tubim, në mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Infokusi

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftuar qytetarët e Mitrovicës që të mërkurën të dalin në një tubim që ai e ka thirrur për lirimin e Ramush Haradinajt. “Nesër me fillim nga ora 11:55 do...

Serbia dorëzoi kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Albinfo

Me kërkesën për ekstradim, organeve franceze të drejtësisë i është dorëzuar edhe dokumentacioni përcjellës i përkthyer në gjuhën frënge. Serbia kërkon ekstradimin e tij në Beograd    Dy ditë para se ish...

Shala: Po mos të ishte UÇK-ja asnjë nuk do të ishim këtu ku jemi

më 1.2017 - KosovaPress

Po ashtu ai tha se asnjëherë nuk ka dëgjuar as nga analistët së paku një falënderim për ushtarët e UÇK-së. “Po të mos ishte lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ku do të ishit ju deputetë, ministra e...

“I kemi nisur letrën e tretë Francës”

më 1.2017 - RTV 21

Ministrja Hoxha tha se i kanë ofruar prova  Francës se arrestimi i Haradinajt është politik Ministrja e Drejtësisë Dhurata Hoxha ka deklaruar se ndalimi i dytë i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj paraqet...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - InfoShqip

Mediat serbe shkruajnë se sot Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar Francës një kërkesë zyrtare për ekstradimin e ish-komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj në Serbi. Po sipas medieve serbe, përcjell...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv BEOGRAD (AA) – Ministria e Drejtësisë e Serbisë ka dërguar sot kërkesën deri te organet e drejtësisë franceze për ekstradimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush...

Bahtiri i fton qytetarët në një tubim, në mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Lajm

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftuar qytetarët e Mitrovicës që të mërkurën të dalin në një tubim që ai e ka thirrur për lirimin e Ramush Haradinajt. “Nesër me fillim nga ora 11:55 do...

Mustafa: Me arrestimin e Haradinajt po nxitet destabiliteti në rajon

më 1.2017 - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa deklaron se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë të paligjshme, të motivuara politikisht dhe me tendenca të qarta për të nxitur tensione...

Hoxha: Ndalimi i Haradinajt, shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut

më 1.2017 - Koha.net

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se ndalimi i dytë i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, paraqet shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut. Hoxha tha se fletarresti i lëshuar nga Serbia...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë Haradinajn me një urdhërarrest të paligjshëm

më 1.2017 - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletëarrestet serbe...

Hoxhaj: Jam i bindur se Haradinaj do të lirohet

më 1.2017 - Gazeta Express

Në seancën e jashtëzakonshme që u mbajt për arrestimin e Ramush Haradinajt, ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, ka thënë se Ministria që ai e drejton është e angazhuar në lidhje me rastin e Haradinajt. ...

Hoxha: Ndalimi i Haradinajt shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut

më 1.2017 - Indeks online

Ministrja e Drejtësisë Dhurata Hoxha ka deklaruar se ndalimi i dytë i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj paraqet shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut. Hoxha tha se fletarresti i lëshuar nga Serbia...

Mustafa: Franca do marrin vendim të shpejtë që Haradinaj të kthehet shpejtë në Kosovë

më 1.2017 - Sot News

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Kuvendi i Kosovës debaton për ndalimin e ish-kryeministrit Haradinaj

më 1.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Kuvendi i Republikës së Kosovës sot po mban një seancë të jashtëzakonshme, ku pika e vetme e rendit të ditës është debati parlamentar në lidhje me mbajtjen në arrest të...

Mustafa: Po punojmë maksimalisht për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - OraInfo

Kryeminsitri i vendit Isa Mustafa ka thënë se institucionet e vendit janë duke punuar maksimalisht që Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj i cili është arrestuar nga autoritetet franceze, të kthehet sa më...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

më 1.2017 - OraInfo

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt, ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së në lidhje me rastin Haradinaj. Ai tha se...

“Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun me Kosovën”

më 1.2017 - RTV 21

Hoxhaj ka thënë se MPJ është e informuar se çfarë po ndodhë me Haradinjan që nga momenti i arrestimit Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj u shpreh se ndalimi i Haradinajt ishte goditje për vendin....

Protesto: “Drejtësi për Haradinaj”

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Protesto: “Drejtësi për Haradinaj” 11 Janar 2017, ora 12.00 Tek Ambasada Franceze (blloku i ambasadave).  Ditën e Mërkurë, datë 11 Janar 2017, ora 12:00 tek Ambasada Franceze (blloku i ambasadave) të gjitha forumet...

Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt, reagon BE: Të zgjidhet me komunikim mes Kosovës dhe Serbisë

më 1.2017 - Lexo

Ministria e Drejtësisë në Serbi sapo ka e ka dërguar dokumentacionin në Francë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi. Lajmi është konfirmuar nga burimet e medias serbe “N1” brenda Ministrisë së...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004....

Hoxhaj: Pavarësisht ndalimit të Haradinajt, Franca vazhdon të jetë shtet mik i Kosovës

më 1.2017 - Lajmi.net

Ministri i Punëve të jashtme, Enver Hoxhaj, ka raportuar sot në Kuvend për punën e Ministrisë së tij që nga dita kur është ndaluar kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. “Të mërkurën e kaluar diku 10-15...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

më 1.2017 - Koha.net

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt, ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së në lidhje me rastin Haradinaj. Ai tha se...

Kuvendi t seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn, Mustafa: S’ka asnjë arsye pse të qëndroj në burg

më 1.2017 - BalkanWeb

PRISHTINE- Ashtu siç pritej, Kuvendi i Kosovës ka nisur sot një seancë të jastëzakonshme për arrestimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Shefi...

Nis seanca për Haradinajn, merr pjesë dhe Mustafa: Fletëarrestet serbe të pavlefshme, Haradinaj do lirohet

më 1.2017 - Koha Jone

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK-së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Ministri Hoxhaj tregon se çfarë është ndërmarrë deri tani për kthimin e Haradinajt

më 1.2017 - Indeks online

Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për ndalimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, Ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ka theksuar se të mërkurën e kaluar 10 ose 15 minuta pas...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë Haradinajn me një urdhër-arrest të paligjshëm

më 1.2017 - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Mustafa: Po punojmë maksimalisht për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Klan Kosova

Kryeminsitri i vendit Isa Mustafa ka thënë se institucionet e vendit janë duke punuar maksimalisht që Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj i cili është arrestuar nga autoritetet franceze, të kthehet sa më...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë në arrest, një personalitet si Haradinaj

më 1.2017 - Zeri

Kryeministrit i Kosovës, Isa Mustafa, në fjalën e tij, gjatë seancës se jashtëzakonshme që është thirrur për të diskutuar për arrestimin e Ramush Haradinajt, nga autoritetet franceze, ka thënë se Qeveria...

Hoxhaj: Haradinaj do të lirohet, kam biseduar me ministrin e Francës

më 1.2017 - Zeri

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në senacën e jashtëzakonshme që po mbahet për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, ka thënë se MPJ është angazhuar maksimalisht për lirimin e tij, raporton Zëri.info....

Nis seanca për Ramush Haradinajn, merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

më 1.2017 - Sot News

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, ka prezantuar para deputetëve...

Vazhdon seanca e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë.

Albërija proteston para ambasadës serbe në New York, kërkon lirimin e Haradinajt (Foto/Video)

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Qindra shqiptarë kanë protestuar para ambasadës së Serbisë në New York. E gjithë kjo pas arrestimit të Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet në paraburgim...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë një personalitet si Haradinaj në arrest

më 1.2017 - Syri

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Mustafa: Shteti francez ta lirojë sa më parë Haradinajn!

më 1.2017 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa konsideron se ndalimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Francë pas lëshimit të një fletarresti nga Serbia, është krejtësisht i padrejt. Mustafa, në seancën e jashtëzakonshme...

Mustafa: Fletë arrestet serbe janë të paligjshme, me tendenca për të krijuar tensione politike

më 1.2017 - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se shprehin shqetësimin për ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt në Francë. Ai ka thënë se flet arrestet e Serbisë janë politike dhe tendenca...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë një personalitet si Haradinaj në arrest

më 1.2017 - Zeri

Kryeministrit i Kosovës, Isa Mustafa, në fjalën e tij, gjatë seancës se jashtëzakonshme që është thirrur për të diskutuar për arrestimin e Ramush Haradinajt, nga autoritetet franceze, ka thënë se Qeveria...

Mustafa: Fletëarrestet serbe të pavlefshme, Haradinaj do lirohet

më 1.2017 - Shqiptarja

Isa Mustafa shpreh shqetësimin për arrestimin e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj mbi baza politike nga ana e Serbisë.  Gjatë seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, Mustafa tha se qeveria...

Mustafa: Fletarrestet e Serbisë, të pavlefshme, të paligjshme dhe të padrejta

më 1.2017 - Indeks online

Kryeminsitri i Kosovës, Isa Mustafa tha gjatë seancës së sotme të jashtëzakonshme se fletarrestim i lëshuar nga Serbia për Haradinajn u bë me pikëpamje krejtësisht politike, dhe se këto fletarreste janë...

Serbia i dorëzon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Autoritetet serbe thanë të martën se kanë dërguar në Francë kërkesën për ekstradimin e ish kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj të cilin Beogradi e akuzon për krime lufte. Gjykata në qytetin Colmar...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: “Akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”!

më 1.2017 - AlbPortali

Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një mal me dosje të përkthyera...

Pal Lekaj: Kosovën nuk po e përkrahin më as vendet që e kanë përkrahë para pavarësisë

më 1.2017 - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj ka akuzuar ministren për Dialog, Edita Tahirin, pasi sipas tij, kjo e fundit nuk ia ka bërë me dije Bashkimit Evropian për fletëarrestet që i ka...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë një personalitet si Haradinaj në arrest

më 1.2017 - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Serbia dërgon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Blitz

Ministria serbe e drejtësisë i ka dërguar kërkesën zyrtare Francës për të ekstraduar kreun e AAK-së Ramush Haradinaj. Lajmi është bërë me dije nga media serbe Kurir, e cila saktëson se kërkesa është përthyer...

Nis seanca për Haradinajn, merr pjesë dhe Mustafa

më 1.2017 - Koha Jone

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK-së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Protestë para ambasadës së Francës nesër në Shkup

më 1.2017 - Gazeta Express

Protestë qytetare nesër, e mërkurë 11 janar, do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

më 1.2017 - OraInfo

Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës...

Nis Debati për Arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - Kallxo

Seanca e jashtëzakonshme ku do të debatohet për arrestimin e Ramush Haradinajt nisi me leximin e pikave të asaj që mund të bëhet rezolutë. Pal Lekaj në seancën e jashtëzakonshme ku do të debatohet për...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

më 1.2017 - Zeri

Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

më 1.2017 - Albeu

Kuvendi i Kosovës po mban sot një seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Ndërkohë, shefi i Grupit parlamentar i...

Protestë para ambasadës së Francës në Shkup

më 1.2017 - Indeks online

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

më 1.2017 - Arbresh

Ministria e Drejtësisë së Serbisë ka dorëzuar sot në organet gjyqësore të drejtësisë në Francë kërkesën për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Siç raporton Tanjug kërkesa për ekstradim është përcjell...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Lajm

Mediat serbe shkruajnë se sot Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar Francës një kërkesë zyrtare për ekstradimin e ish-komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj në Serbi. Po sipas medieve serbe, përcjell...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Tetova Sot

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Lajm i keq për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Lajm

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Protestë para ambasadës së Francës në Shkup

më 1.2017 - Gazeta Express

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen...

Protestohet në Shkup për Ramushin

më 1.2017 - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarët sot...

Arrestimi i Ramush Haradinajt, ja kërkesa e Serbisë për Francën

më 1.2017 - LajmiFundit

Serbia i është drejtuar me kërkesë zyrtare Francës, për ekstradimin e Ramush Haradinaj gjashtë ditë pas arrestimit. Sipas Kurir, ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin...

Lekaj kërkon unifikim për arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamnetar të AAK-së Pal Lekaj në emër të 43 depuetetëve paraqiti kërkesën e parashtruar për seancën e jashtëzakonshme që po mbahet me rastin e arrestimit të ish-liderit të AAK-së Ramush...

Drejtpërdrejt: Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet për krime...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

më 1.2017 - Zeri

Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës...

Serbia ia dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Infokusi

Ministria e Drejtësisë në Serbi sapo ka e ka dërguar dokumentacionin në Francë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi Lajmi është konfirmuar nga burimet e medias serbe “N1” brenda Ministrisë së Drejtësisë,...

LAJMI I FUNDIT/ Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Java News

Ministria e Drejtësisë në Serbi sapo ka e ka dërguar dokumentacionin në Francë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi. Lajmi është konfirmuar nga burimet e medias serbe “N1” brenda Ministrisë së Drejtësisë. Vijon.. ma.me

Lekaj: Mbatja në paraburgim i Haradinajt, i jep kohë Serbisë ta plotësojë dosjen kundër tij

më 1.2017 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, në seacnën e jashtëzakonshme të thirrur për arrestimin e liderit të partisë së tij, Ramush Haradinaj, më 4 janar në Francë, ka thënë ndalimi i tij është...

Nis seanca për Ramush Haradinajn - merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

më 1.2017 - Gazeta Express

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK’së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Pal Lekaj: Ndalimi i Haradinajt i papranueshëm dhe pa bazë ligjore

më 1.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, duke arsyetuar thirrjen e seancës për ndalimin e kryetarit të kësaj partie, Ramush Haradinaj. Ai ka thënë se ndalimi i Haradinajt është i papranueshëm...

Lekaj kërkon unifikim për arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, në emër të 43 deputetëve paraqiti kërkesën e parashtruar për seancën e jashtëzakonshme që po mbahet me rastin e arrestimit të ish-liderit të AAK-së, Ramush...

Drejtpërdrejt: Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Zeri

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Lekaj: Mbatja në paraburgim i Haradinajt, i jep kohë Serbisë ta plotësojë dosjen kundër tij

më 1.2017 - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, në seacnën e jashtëzakonshme të thirrur për arrestimin e liderit të partisë së tij, Ramush Haradinaj, më 4 janar në Francë, ka thënë ndalimi i tij është...

Lekaj: Ndalimi i Haradinaj është i papranueshëm

më 1.2017 - RTV 21

Lekah ka thënë se ndalimi i Haradinaj është i papranueshëm Ka nisur  seanca e jashtëzakonshme në lidhje me mbajtjen nën arrest të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Me këtë rast, Pal Lekaj shef i grupit...

Nis seanca për Ramush Haradinajn- merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

më 1.2017 - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Nis seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Express

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK’së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Enver Idrizi: Nëse nuk lirohet Ramush Haradinaj, do jem në Beograd!

më 1.2017 - Tetova1

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

Drejtëpërdrejt: Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Zeri

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Seanca e jashtëzakonshme për Haradinajn (Drejtpërdrejt)

më 1.2017 - Indeks online

Mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë.

Isa Mustafa merr pjesë në seancën për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Indeks online

Në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga Kryesia e Kuvendit për të diskutuar rreth ndalimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, po merr pjesë edhe kryeministri i vendit Isa Mustafa me një pjesë...

Ramush Haradinaj mund të lirohet të enjten

më 1.2017 - TV Koha

Avokati i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt , Arianit Koci, ka thënë mund të lirohet me kusht të enjten, ditë kur edhe është caktuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj tij, gjë e cila nënkupton...

Albërie Hadërgjonaj proteston para ambasadës serbe! Kërkon lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Qindra shqiptarë kanë mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë në Nju Jork. Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëjë me kërkesën, që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Protestohet në Shkup për Ramushin

më 1.2017 - Aktuale

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen me...

Gjini: Kjo është shpresa jonë për seancën ndaj Haradinajt në Francë

më 1.2017 - Indeks online

Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj pritet që të enjten të del sërish para trupit gjykues francez ku edhe pritet që të merret verdikti përfundimtar...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Fol

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për...

Tropoja mbështet Ramush Haradinajn (Foto/Video)

më 1.2017 - Periskopi

Është zhvilluar sot në Bajram Curri protesta e parë në Shqipëri, për lirimin e Ramush Hradinajt. Ajo ka nisur në orën 12.00 në qendër të qytetit dhe në sheshin para Heroit të Kombit  Bajram Curri dhe më...

Tropoja edhe në acarë, protestëon kundër arrestimit të Ramush Haradinajt: ‘Lironi heroin e luftës’

më 1.2017 - Opozita

TROPOJE – Arrestimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në Francë ka sjellë pakënaqësi dhe reagime nga përfaqësues politikë dhe personazhe të njohur në Shqipëri dhe Kosovë....

Bahtiri fton qytetarët në tubim në përkrahje të Haradinajt

më 1.2017 - Sovrani

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftuar qytetarët e Mitrovicës që nesër të dalin në një tubim që ai e ka thirrur për lirimin e Ramush Haradinajt. “Nesër me fillim nga ora 11:55 do të mbajmë...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: akuza shtesë dhe dëshmitarë suprizë

më 1.2017 - Te Sheshi

Serbia dërgon shtesë letrat në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një mal me dosje të përkthyera...

Kuvendi i Kosovës kërkon lirimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - LajmiFundit

Kuvendi i Kosovës sot po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për ndalimin e ish kryeministrit Ramush Haradinaj në Francë, si shkas i një flet arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004. Deputetë dhe...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Shkurt Shqip

– Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për...

Bahtiri i fton qytetarët në një tubim, në mbështetje të Ramush Haradinajt

më 1.2017 - AlbPortali

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftuar qytetarët e Mitrovicës që të mërkurën të dalin në një tubim që ai e ka thirrur për lirimin e Ramush Haradinajt. Loading... “Nesër...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Republika

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për...

​Deputetët e Kuvendit kërkojnë lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

Deputetë dhe drejtues të Qeverisë së Kosovës në këtë debat i cili herpasherë është zhvilluar edhe në terr për mungesë të energjisë, është kërkuar nga autoritetet e Francës që për rastin Haradinaj të mos...

Agim Bahtiri mban tubim për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Periskopi

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftuar qytetarët e Mitrovicës që nesër të dalin në një tubim që ai e ka thirrur për lirimin e Ramush Haradinajt. “Nesër me fillim nga ora 11:55 do të mbajmë...

Deda: Mos të shkohet në Bruksel pa u kthyer Haradinaj

më 1.2017 - Sovrani

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda në fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës, në të cilën po trajtohet ndalimi i Haradinajt në Francë ka thënë se është koha që Kosova duhet t’i ndjek disa veprime konkrete,...

Kosovë, Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - 24 ore

Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar sot autoriteteve franceze kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit kosovar, Ramush Hardinaj. Mediat serbe raportojnë se bashkë me kërkesën për ekstradim janë...

Kuvendi i Kosovës bën thirrje për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Illyria

Prishtinë, 10 janar 2017 – Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot në një seancë të jashtëzakonshme për të debatuar lidhur me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë, në bazë të  një...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

më 1.2017 - LajmiFundit

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj. Mësohet nga ‘Kurir’ se Ministria serbe e Drejtësisë ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Haradinaj në Francë. Bashkë me të, është dërguar dhe dokumentacioni...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Ministria e Drejtësisë në Serbi i ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt.  Lajmin e bën të ditur agjencia serbe “Tanjug”, që citon burime pranë kësaj ministrie. ...

Deklaratë e fortë e karateistit shqiptar: Nëse Haradinaj ekstradohet në Beograd, do të ja mësyejmë Beogradit

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

Ja vendimi i Serbisë për rastin Haradinaj

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit, shkruan Kurir....

E pabesueshme: Ja çka mund të bëj Enver Idrizi për Ramushin

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të rëndësishme...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

më 1.2017 - KosovaLive360

Ministria e Drejtësisë e Serbisë u ka dërguar sot organeve të drejtësisë në Francë kërkesën për ekstradimin e ish-liderit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe kryetarit të tashëm të Aleancës për Ardhmërinë...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Zeri

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Arrestimi i Haradinaj,kuvendi në seancë të jashtëzakonshme

më 1.2017 - Shqiptarja

Prishtinë- Kuvendi i Kosovës nis këtë të  martë, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

më 1.2017 - Lajm

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së për lirimin e liderit të AAK-së. Ai tha se...

“Haradinaj”, Isa Mustafa: Jemi në kontakt me autoritetet franceze

më 1.2017 - 24 ore

Kuvendi i Kosovës po mban sot një seancë të posaçme mbi rastin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i arrestuar në Francë në bazë të një urdhër-arresti të Serbisë. Në fjalën e tij në këtë seancë, kryeministri...

Mustafa: Po angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

më 1.2017 - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha të martën para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë plotësisht të paligjshme, janë të padrejta dhe me tendenca të...

Serbia e ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Illyria

Beograd, 10 janar 2017 – Serbia e ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit të Kosovës e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

më 1.2017 - Infokusi

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së për lirimin e liderit të AAK-së.  Ai tha se...

Shkupi sërish proteston për lirimin e Ramushit

më 1.2017 - Lajm

Një grup i qytetarëve shqiptarë në Maqedoni kanë paralajmëruar për nesër një protestë para ambasadës së Francës në Shkup, kundër vendimit për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Shkupi proteston nesër: Liri për Ramushin

më 1.2017 - Fol

Protestë kundër fyerjes dhe padrejtësisë do të mbahet nëse në Shkup, para Ambasadës së Francës. Këshilli organizativ, me moton “Protestohet sa nuk është bërë vonë” për nesër në ora 11:55 ka paralajmëruar protestën.

Arrestimi i Haradinajt

më 1.2017 - ABC News

Kuvendi i Kosoves pritet të mbajë sot një seancë të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Shenja

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Opozita do ta dërgojë në Kushtetuese Ligjin për veteranët

më 1.2017 - Sovrani

Tri partitë opozitare Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën do të dërgojnë në Gjykatë Kushtetuese Ligjin për Veteranët. Që të tri partitë opozitare nuk po pajtohen...

Mustafa: Po punojmë maksimalisht për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Infokusi

Kryeminsitri i vendit Isa Mustafa ka thënë se institucionet e vendit janë duke punuar maksimalisht që Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj i cili është arrestuar nga autoritetet franceze, të kthehet sa më...

Seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Politiko

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradim të Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

Siç raporton Tanjug kërkesa për ekstradim është përcjell edhe me dokumente me anë të cilat gjykata në Francë do të vendos për përmbushjen e kushteve për ekstradim  të Haradinajt në Serbi. Temat: Ekstradim Serbia

Seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit për Ramush Haradinaj

më 1.2017 - Vizion Plus

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Periskopi

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës. Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është...

Serbia dërgon kërkesën për ekstradim të Haradinajt në Serbi

më 1.2017 - Insajderi

Ministri serb i Drejtësisë ua ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Së bashku me kërkesën për ekstradim janë dërguar...

Kosovë, Kuvendi sot seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - BalkanWeb

Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë të martën seancën e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nga policia...

Albërie Hadërgjonaj kërkon lirimin e Ramush Haradinajt në New York

më 1.2017 - Arbresh

Këngëtarja e njohur Albërie Hadërgjonaj ka dalë bashkë më shumë bashkatdhetarë shqiptarë para ambasadës serbe dhe franceze për të kërkuar lirimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush...

Nis seanca për Ramush Haradinajn – merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

më 1.2017 - Tetova Sot

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK’së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Protestë para ambasadës së Francës nesër në Shkup

më 1.2017 - Infokusi

Protestë qytetare nesër, e mërkurë 11 janar, do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë. Shqiptarët...

Drejtpërdrejt: Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Infokusi

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet për krime...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

më 1.2017 - Lajm

Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës...

Lekaj: Mbatja në paraburgim i Haradinajt, i jep kohë Serbisë ta plotësojë dosjen kundër tij

më 1.2017 - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, në seacnën e jashtëzakonshme të thirrur për arrestimin e liderit të partisë së tij, Ramush Haradinaj, më 4 janar në Francë, ka thënë ndalimi i tij është...

Mustafa: Franca s’ka arsye ta mbajë Haradinajn me urdhërarrest të paligjshëm

më 1.2017 - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë-arrestet serbe...

Nis seanca për Ramush Haradinajn – merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

më 1.2017 - Infokusi

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK’së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Flaka

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Lekaj: Ndalimi i Haradinajt nga autoritetet franceze me fletëarrest të Serbisë i papranueshëm

më 1.2017 - Arbresh

Në seancën e jashtëzakonshme lidhur me ndalimin e Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze, kryetari i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj ka shtruar një kërkesë në këtë seancë. Ai ka thënë se ndalimi...

Protestohet në Shkup për Ramushin

më 1.2017 - Tetova1

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen me...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Evropa e Lirë

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Hoxha: Ndalimi i Haradinajt, shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut

më 1.2017 - Fakti Ditor

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, ka deklaruar se ndalimi i dytë i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, paraqet shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut. Hoxha tha se fletarresti i lëshuar nga Serbia...

Arrestimi i Haradinajt, Kuvendi i Kosovës mblidhet sot në seancë të jashtëzakonshme

më 1.2017 - Syri

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancën e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e...

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim...

Mustafa: Me arrestimin e Haradinajt po nxitet destabiliteti në rajon

më 1.2017 - Fol

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa deklaron se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë të paligjshme, të motivuara politikisht dhe me tendenca të qarta për të nxitur tensione...

Sot mbahet seanca e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Klan Kosova

Sot Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të jashtëzakonshme parlamentare. Parlamenti do të diskutojë pikën e rendit të ditës në lidhje me mbajtjen në arrest në Francë, të Kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë...

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - Klan Kosova

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Indeks.mk

Ditën e sotme do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës...

Ramush Haradinaj pritet të lirohet këtë javë

më 1.2017 - Albeu

Ministria e Punëve të Jashtme e Francës bëri dje me dije se arrestimi i ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, nuk është bërë për shkaqe politike, ndërsa mbrojtja e tij shpreson se Haradinaj...

“E urrej” nga Mimoza Shkodra arrin sukses të madh

më 1.2017 - KosovaPress

Që nga 7 janari kur edhe është publikuar kjo këngë, klikimet duket se janë çdo ditë e më shumë në rritje dhe kjo falë zërit dhe interpretimit të mrekullueshëm të Mimozës që arrin të mbaj afër çdoherë admiruesit...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Koha.net

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Mustafa: Po punojmë maksimalisht për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Shenja

Kryeminsitri i vendit Isa Mustafa ka thënë se institucionet e vendit janë duke punuar maksimalisht që Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj i cili është arrestuar nga autoritetet franceze, të kthehet sa më...

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - OraInfo

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze....

Xhelal Zejneli:NDALIMI I HARADINAJT – AKT ME PASOJA POLITIKE

më 1.2017 - Antpress

NDALIMI I HARADINAJT – AKT ME PASOJA POLITIKE Ndalimi i Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze, i kryer në bazë të urdhërarrestit të Interpolit, është një akt i paarsyeshëm. Arrestimi i ish-kryeministrit...

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Lexo

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Hoxhaj: Haradinaj do të lirohet, kam biseduar me ministrin e Francës

më 1.2017 - Fol

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në senacën e jashtëzakonshme që po mbahet për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, ka thënë se MPJ është angazhuar maksimalisht për lirimin e tij, raporton Zëri.info....

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - Lajmi.net

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Kosovë, Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - AlbPortali

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Hoxhaj: Haradinaj do të lirohet, kam biseduar me ministrin e Francës

më 1.2017 - AlbPortali

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në senacën e jashtëzakonshme që po mbahet për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, ka thënë se MPJ është angazhuar maksimalisht për lirimin e tij, raporton Zëri.info....

Hoxhaj: Jam i bindur se Haradinaj do të lirohet

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Në seancën e jashtëzakonshme që u mbajt për arrestimin e Ramush Haradinajt, ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj ka thënë se ministria që ai e drejton është e angazhuar në lidhje me rastin e Haradinajt Ministri...

Hyseni: Haradinaj do të triumfojë edhe kësaj radhe

më 1.2017 - KosovaPress

Ai përmendi rastin e tij në Hagë ku është dëshmuar pafajësia e tij. Hyseni tha se Haradinaj ka triumfuar para drejtësisë ndërkombëtare e shteti francez është pjesë e drejtësisë ndërkombëtare./KosovaPress/...

Arrestimi i Haradinajt, për ta tërhequr vëmendjen nga muri në veri dhe Specialja

më 1.2017 - Indeks online

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Hoxhaj thotë se Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

më 1.2017 - Periskopi

Ministri i Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së në lidhje me rastin Haradinaj. Ai tha se janë...

Hoxhaj: Ndalimi i Haradinajt ka qenë goditje për Kosovën- Serbia po rrezikon dialogun me Kosovën

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Ministri i Jashtë Enver Hoxhaj në adresimin e tij para deputetëve lidhur me arrestimin e Ramush Haradinaj ka thënë se  ndalimi i ish kryeministrit dhe ish-komandantit të UCK-së Ramush Haradinaj ka qenë...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Teleskopi

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u bë me kërkesë...

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - Zeri

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Hoxha: Ndalimi i Haradinajt shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut

më 1.2017 - KosovaPress

Hoxha tha se fletarresti i lëshuar nga Serbia për arrestimin e Haradinjt gjithashtu është edhe shkelje e të drejtës ndërkombëtare. Ajo tha se Ministria e Drejtësisë i ka ofruar prova  shtetin francez që...

Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Albeu

Ditën e sotme do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj , nga policia franceze . Vendimi për mbajtjen e...

Mustafa thotë se Haradinaj do të lirohet shpejtë

më 1.2017 - Sovrani

Kryeministri Isa Mustafa ka bërë të ditur se kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, do të lirohet së shpejti, për t’u kthyer në Kosovë. Mustafa këtë e tha gjatë fjalimit të tij në Kuvend, në seancën e jashtëzakonshme...

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë Haradinanj në arrest

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Lajmi.net

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

më 1.2017 - KosovaPress

Ai tha se janë në kontakt të vazhdueshëm me Qeverinë franceze për mundësuar që Haradinaj të lirohet sa më shpejt. Hoxhaj tha më tej se Serbia ka rikthyer logjikën e politikës së Millosheviqit. E për këtë...

Kryeministri: Franca nuk ka arsyeje që ta mbajë Haradinajn në arrest

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Mustafa: Fletë arrestet me tendencë për të nxitur tensione e konflikte

më 1.2017 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet serbe...

Mustafa: Me këto fletarreste, Serbia po nxitë konflikt rajonal

më 1.2017 - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shprehur shqetësim se Serbia, përmes këtyre fletarresteve, do të nxitë një konflikt në rajon. Mustafa, gjatë fjalimit në Kuvendin e Kosovës, me rastin e seancës...

Mustafa: Do të angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

më 1.2017 - KosovaPress

“Qeveria e Republikës së Kosovës ka konsideruar dhe konsideron se flet arrestet serbe për qytetarët e Republikës së Kosovës janë plotësisht të paligjshme, janë të padrejta dhe me tendenca të qarta për...

Lekaj: Arrestimi i Haradinajt është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit

më 1.2017 - Shenja

Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme po diskuton për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë në bazë të një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004. Shefi i Grupit parlamentar i Aleancës...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Lajm

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u bë me kërkesë...

​Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - GazetaBlic

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Lekaj: Nuk është hera e parë që arrrestohet Kosova. Nënshtrimi ndaj Serbisë, le të marrë fund

më 1.2017 - Sovrani

Përfaqësuesi i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj në fjalën  e tij në Kuvendin e Kosovës ka bërë thirrje që Ramush Haradinaj të kthehet sa më parë në Kosovë. Lekaj tha se...

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - OraInfo

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - RTV 21

Seanca pritet të fillojë në ora 11:00 Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi...

Albërie Hadërgjonaj kërkon lirimin e Ramush Haradinajt në New York

më 1.2017 - KosovaPress

Ajo në rrjetin social Instagram ka publikuar një fotografi në të cilën shihet e rrethuar me shumë shqiptarë të tjerë teksa protestojnë dhe kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt, ajo kësaj fotografie i ka...

KEDS e bën terr edhe te deputetët

më 1.2017 - KosovaPress

Edhe në Kuvend është ndërprerë energjia elektrike ku po mbahet seanca e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë. Pak më herët KEDS ka njoftuar se për një orë e gjysmë do të ndalet...

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Express

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Ndalimi i Haredinaj – akt me pasoja politike

më 1.2017 - Tetova Sot

Xhelal Zejneli Ndalimi i Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze, i kryer në bazë të urdhërarrestit të Interpolit, është një akt i paarsyeshëm . Arrestimi i ish-kryeministrit të Kosovës ka dimension...

Nis seanca për Ramush Haradinajn – merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK’së Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka prezantuar para deputetëve...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Almakos

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet...

Kuvendi sot mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Indeks online

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Fillon seanca e jashtëzakonshme për Ramush Haradinajn, rekomandimet në fund

më 1.2017 - Periskopi

Ka filluar seanca e jashtëzakonshme, ku po diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të shtunën nga...

Lekaj kërkon unifikim për arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - KosovaPress

Sipas Lekajt  ndalimi i kryetarit të AAK-së është i papranueshëm dhe sulm ndaj shtetit të Kosovës. Kosova sipas Lekajt  është shtet i papavarur dhe si të  tilla nuk kanë asnjë bazë ligjore. “Është i papranueshëm...

Lekaj: Ndalimi i AAK’së është i papranueshëm dhe sulm i drejtpërdrejtë në lëvizjen e lirë

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seanca e jashtëzakonshme për arrestimin në Francë të  ish-kryeminsitrit të Kosovës dhe liderit të AAK’së Ramush Haradinaj më urdhërarrest të Serbisë, shkruan Gazeta Monitor....

Protestohet në Shkup për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Protestë qytetare  do të  mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarëtdo të solidarizohen me figurën...

Protestohet në Shkup për Ramushin

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen me...

Protestohet në Shkup për Ramushin

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë. Shqiptarët sot do të solidarizohen me...

Kuvendi i Kosovës, seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Java News

Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë të martën seancën e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nga policia...

“Çdo debat që e tregon sentimentin e Kosovës ka peshën e vet”

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj pritet që të enjten të del sërish para trupit gjykues francez ku edhe pritet që të merret verdikti përfundimtar...

Albërie Hadërgjonaj proteston para ambasadës serbe! Kërkon lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - Periskopi

Qindra shqiptarë kanë mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë në Nju Jork. Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëjë me kërkesën, që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Berishaj: Fletë-arrestet janë kundër integritetit të Kosovës

më 1.2017 - Sovrani

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Martin Berishaj, ka thënë se fletarrestimet serbe janë kundër integritetit territorial të shtetit të Kosovës e jo kundër individëve. Në këtë intervistë dhënë për...

A do të lirohet Haradinaj këtë javë?

më 1.2017 - Arbresh

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Infokusi

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u bë me kërkesë...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Arbresh

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Arrestimi i Haradinajt, për ta tërhequr vëmendjen nga muri në veri dhe Specialja

më 1.2017 - Periskopi

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Lirimi i Haradinajt pritet të ndodhë brenda javës

më 1.2017 - Sovrani

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika. Ndërsa mbrojtja...

Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Insajderi

Kuvendi i Kosovës sot do të mbaj seancë të jashtëzakonshme, në të cilën do të ketë debat parlamentar në lidhje me mbajtjen në arrest në Francë të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush...

Sot, seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Periskopi

Ditën e sotme do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës...

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

më 1.2017 - KosovaPress

Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të shtunën nga Kryesia e Kuvendit me kërkesë të grupit parlamentar të AAK-së. Ramush Haradinaj është ndaluar më 4 janar në aeroportin e Baselit nga policia franceze,...

Haradinaj mund të lirohet të enjten. Me kusht derisa të vijë kërkesa për ekstradim

më 1.2017 - Flaka

Avokati i ish-kryeministrit të Kosovës dhe njëkohësisht udhëheqës i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se ky i fundit mund të lirohet me kusht gjatë ditës së enjte, ditë në...

“Ekstradimi i Haradinajt në Serbi mund të ndodhë, por është shkelje e së drejtës ndërkombëtare”

më 1.2017 - Klan Kosova

Sipas së drejtës penale ndërkomëbatre, nëse një shtet ka një fletarrest ndërkombëtar për një person, atëherë duhet që të veprojë në bazë të tij, thotë profesori Kolë Krasniqi. Krasniqi që është profesor...

“Ekstradimi i Haradinajt në Serbi mund të ndodhë, por është shkelje e së drejtës ndërkombëtare”

më 1.2017 - Indeks online

Sipas së drejtës penale ndërkomëbatre, nëse një shtet ka një fletarrest ndërkombëtar për një person, atëherë duhet që të veprojë në bazë të tij, thotë profesori Kolë Krasniqi. Krasniqi që është profesor...

Edhe Albërie Hadërgjonaj del në protestë

më 1.2017 - Indeks online

Këngëtara e njohur, Albërie Hadërgjonaj ka qenë pjesëmarrëse në protestën e organizuar në New York ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt. Sikurse personalitete të ndryshme edhe Albëria përmes një foto...

Këngëtarja që i’u bashkua protestës për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Klan Kosova

Protestës së një grupi të shqiptarëve në New York para Ambasadës së Serbisë i është bashkangjitur edhe këngëtarja e njohur, Albërie Hadergjonaj, transmeton Klan Kosova. Hadërgjonaj përmes një fotografije...

Lekaj: Ramushi i dha gjithçka Kosovës, të bashkohemi kundër padrejtësive ndaj tij

më 1.2017 - Indeks online

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka ftuar qytetarët qe të bashkohen ditën e mërkure në protestat qe do të mbahen në disa qytete të Kosovës. Ramush Haradinaj, sipas tij, është çlirimtar i vendit dhe duhet...

Albërie Hadërgjonaj në protestë për 'heroin' e shqiptarëve

më 1.2017 - Gazeta Express

Në protestën e organizuar para ambasadës serbe në Nju Jork, ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt ishte dhe një nga këngëtaret e njohura të skenës shqiptare. Albërie Hadërgjonaj ka postuar një fototo...

FOTO/ Albërie Hadërgjonaj del në protestë në SHBA!

më 1.2017 - Syri

Qindra shqiptarë kanë mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë në Nju Jork. Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëjë me kërkesën, që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Albërie Hadërgjonaj del në protestë: Lirojeni Ramush Haradinajn

më 1.2017 - GazetaBlic

Në New York, një grup i shqiptarëve ka mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë.  Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëj me kërkesën që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Protestë gjithë popullore për lirimin e Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Më 11 janar do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër...

Albërie Hadërgjonaj del në protestë: Lirojeni Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Lajmi.net

Në New York, një grup i shqiptarëve ka mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë. Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëj me kërkesën që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Protestë në New York për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - GazetaBlic

Ashtu siç ishte paralajmëruar, shqiptarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë duke protestuar në Nju Jork, në mbështetje të kryetarit të arrestuar të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protesta për momentin...

“Ekstradimi i Haradinajt në Serbi mund të ndodhë, por është shkelje e së drejtës ndërkombëtare”

më 1.2017 - Periskopi

Sipas së drejtës penale ndërkomëbatre, nëse një shtet ka një fletarrest ndërkombëtar për një person, atëherë duhet që të veprojë në bazë të tij, thotë profesori Kolë Krasniqi. Krasniqi që është profesor...

Albërie Hadërgjonaj del në protestë në SHBA!

më 1.2017 - Tetova Sot

indra shqiptarë kanë mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë në Nju Jork. Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëjë me kërkesën, që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet në...

Kuçi: Qeveria ka përgjegjësi në arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës, mbanë përgjegjësi për arrestimin e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, nga autoritetet franceze, me një flet-arrest që Serbia e ka bërë në Interpol. Sipas Sekretarit të Aleancës për...

Haradinaj mund të lirohet të enjten. Me kusht derisa të vijë kërkesa për ekstradim

më 1.2017 - AlbPortali

Avokati i ish-kryeministrit të Kosovës dhe njëkohësisht udhëheqës i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se ky i fundit mund të lirohet me kusht gjatë ditës së enjte, ditë në...

Berishaj: Fletarrestimet janë kundër integritetit të Kosovës e jo individëve

më 1.2017 - Sovrani

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Martin Berishaj, ka bërë thirrje që çështja e ndalimit të liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze në bazë të një fletarrestimi serb, mos të...

Albërie Hadërgjonaj del në protestë: Lirojeni Ramush Haradinajn

më 1.2017 - Arbresh

Në New York, një grup i shqiptarëve ka mbajtur një protestë para Ambasadës së Serbisë.  Arsyeja që ata ishin mbledhur kishte të bëj me kërkesën që të lirohet Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet...

Lekaj: Ramushi i dha gjithçka Kosovës, të bashkohemi kundër padrejtësive ndaj tij

më 1.2017 - Sovrani

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka ftuar qytetarët qe të bashkohen ditën e mërkure në protestat qe do të mbahen në disa qytete të Kosovës. Ramush Haradinaj, sipas tij, është çlirimtar i vendit dhe duhet...

Haradinaj mund të lirohet të enjten. Me kusht derisa të vijë kërkesa për ekstradim

më 1.2017 - Fakti Ditor

Avokati i ish-kryeministrit të Kosovës dhe njëkohësisht udhëheqës i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se ky i fundit mund të lirohet me kusht gjatë ditës së enjte, ditë në...

Albërie Hadërgjonaj në protestë për ‘heroin’ e shqiptarëve

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Në protestën e organizuar para ambasadës serbe në Nju Jork, ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt ishte dhe një nga këngëtaret e njohura të skenës shqiptare. Albërie Hadërgjonaj ka postuar një fototo...

Proteston Albërie Hadërgjonaj… Ja heroi i saj

më 1.2017 - Blitz

Prej disa ditësh artistë dhe personazhe të njohur janë bashkuar duke bërë thirrje për lirimin e, Ramush Haradinajt. Pak minuta më parë, Albërie Hadërgjonaj ka postuar në rrjetet sociale një foto të disa...

Të mërkurën në Pejë protestohet për Haradinajn

më 1.2017 - GazetaBlic

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë do të organizojë protestë të mërkurën në përkrahje të ish-Komandantit të UÇK-së dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Në njoftimin e AAK-së për media,...

Të mërkurën protestohet në Pejë

më 1.2017 - GazetaBlic

Dega e AAK-së në Pejë njofton se të mërkurën do të organizohet një protest gjithëpopullore në përkrahje të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj. “Protesta organizohet të mërkurën në orën 11 e 55 në sheshin...

Nesër seanca e jashtëzakonshme për Ramush Haradinajn

më 1.2017 - GazetaBlic

Pas kërkesës së deputetëve Kuvendi i Kosovës të martën do të mbajë seancë të jashtëzakonshme për Ramush Haradinajn. Parlamenti do të diskutojë pikën e rendit të ditës në lidhje me mbajtjen në arrest në...

Nesër seancë e jashtëzakonshme për arrestimin e Haradinajt

më 1.2017 - GazetaBlic

Nesër do të mbahet seancë ku do të diksutohet për arrestimin e kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj nga policia franceze. Vendimi për mbajtjen e seancës u mor të shtunën nga Kryesia e Kuvendit. Ramush...

Lekaj: Haradinaj të lirohet pa kusht, ndalimi i tij në Francë u montua nga Beogradi dhe disa shqipfolës!

më 1.2017 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj konsideron se kreu i kësaj partie Ramush Haradinaj, duhet të lirohet pa kusht nga Gjykata e Apelit në Francë dhe jo me kusht, ashtu siç parasheh të ndodh...

Koci: Të enjtën lirohet me kusht, Haradinaj!

më 1.2017 - GazetaBlic

Arianit Koci, avokat i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, tha për “Gazeta Blic” se të enjtën mund të lirohet me kusht lideri i AAK-së, në ditën kur edhe është caktuar të mbahet seanca gjyqësore...

Nga Ferdi KAMBERI: Shtetësia e Kosovës dhe rasti Haradinaj

më 1.2017 - Te Sheshi

Me shpalljen e pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008, me hyrjen në fuqi të Kushtetutës së Kosovës, me krijimin e një sërë ligjeve, erdhi deri tek konsolidimi i një shteti, me gjithë problemet dhe sfidat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK