http://kariera.mk

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga Komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku...

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - Lajmi.net

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Sejdiu thotë se çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - OraInfo

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Sejdiu thotë se çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - Gazeta Express

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - Zeri

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga Komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - GazetaBlic

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - Klan Kosova

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - Indeks online

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Sejdiu: Komuna nuk ka blerë asnjë autobus të ri që na viti 1987

më 1.2017 - GazetaBlic

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që në kohën kur kanë ardhur në komunë e kanë gjetur Trafikun Urban vetëm me shtatë autobusë. Sipas Sejdiut premtimet e ministrit Hoti i cili...

‘Luftë’ mes Hotit e Ahmetit për t’i marrë meritat për autobusat e rinj në Prishtinë

më 1.2017 - OraInfo

15 autobusa të rinj nga sot do të jenë në shërbim të qytetarëve të Prishtinës. Por blerja e tyre e tyre ka ‘futur’ në luftë ministrin e Financave, Avdulla Hotin dhe kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmetin....

Sejdiu: Komuna nuk ka blerë asnjë autobus të ri që na viti 1987

më 1.2017 - Klan Kosova

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që në kohën kur kanë ardhur në komunë e kanë gjetur Trafikun Urban vetëm me shtatë autobusë. Sipas Sejdiut premtimet e ministrit Hoti i cili...

15 autobusët e rinj në Prishtinë

më 1.2017 - RTV 21

Në javën e tretë të Janarit fillojnë të qarkullojnë 15 autobusët e rinj 15 autobusët e rinj të ndërmarrjes publike “Trafiku urban” u prezentuan sot dhe dy prej tyre qarkulluan në disa pjesë të Prishtinës....

Info Magazine: Dardan Sejdiu

më 1.2017 - Klan Kosova

Në edicionin e sontëm të Info Magazine është i ftuar është nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu. Ai do të flas për prezantimin e 15 autobusëve të rinj që është bërë sot nga komuna nga 51...

Hoti premton autobusë të rinj urbanë edhe për 6 komuna tjera

më 1.2017 - Koha.net

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, i cili mori pjesë në përurimin e 15 autobusëve të rinj të Trafikut Urban në Prishtinë bashkë me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur kënaqësinë...

Hoti thotë se Qeveria do t’i bëjë me autobusë edhe qendrat tjera të Kosovës

më 1.2017 - OraInfo

Autobusët e rinj që nga sot kanë filluar qarkullimin në Prishtinë. Avdullah Hoti, ministër në Ministrinë e Financave, tha sot gjatë ditës se 51 autobusët e rinj u blenë falë një marrëveshjeje për garanci...

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - Arbresh

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga Komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Sejdiu thotë se çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - Infokusi

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - Arbresh

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Hoti: Qeveria do t’i bëjë me autobusë edhe disa qendrat tjera të Kosovës

më 1.2017 - Lajmi.net

Ministri i Financave, Avdullah hoti ka thënë se në bashkëpunim me BERZH-in, Qeveria e Kosovës do të bëjë me autobusë urbanë edhe disa qendra tjera të Kosovës. Avdullah Hoti, ministër në Ministrinë e Financave,...

​Hoti tregon sa i kushtuan autobusët Qeverisë

më 1.2017 - Indeks online

Ministri i Financave Avdullah Hoti, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka komentuar fillimin e qarkullimit të autobusëve në Prishtinë. Hoti ka thënë se është i lumtur, derisa thotë se Ministria...

Hoti thotë se Qeveria do t'i bëjë me autobusë edhe qendrat tjera të Kosovës

më 1.2017 - Gazeta Express

Autobusët e rijnë që nga sot kanë filluar qarkullim në Prishtinë. Avdullah Hoti, ministër në Ministrinë e Financave tha sot gjatë ditës se 51 autobusët e rinjë u blenë fal një marrëveshje për Garanci...

Hoti thotë se Qeveria do t’i bëjë me autobusë edhe qendrat tjera të Kosovës

më 1.2017 - GazetaBlic

Autobusët e rijnë që nga sot kanë filluar qarkullim në Prishtinë. Avdullah Hoti, ministër në Ministrinë e Financave tha sot gjatë ditës se 51 autobusët e rinjë u blenë fal një marrëveshje për Garanci shtetërore...

Autobusët e rinj nisin operimin në Prishtinë

më 1.2017 - Politiko

Autobusët e rinj do të mundësojnë ofrimin e shërbimeve më komodë të transportit urban, njëkohësisht duke pasur konsideratë për mbrojtjen e mjedisit. Në qershor 2016, BERZH kishte nënshkruar një marrëveshje...

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - Fakti Ditor

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga Komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta. “Trafiku Urban deri në fund të vitit të ardhshëm do...

Ahmeti: Prishtina ka nevojë për më shumë autobusë

më 1.2017 - Indeks online

5 autobusët e parë janë lëshuar sot për qarkullim në Prishtinë. E pas dy javësh në kryeqytet do të vijën edhe 15 autobusët e dytë që janë blerë nga komuna për nevojat e trafikut urban ndërsa ata të fundit...

Prishtinasit assesi të gëzohen, autobusët e rinj nuk lëshohen sot në qarkullim

më 1.2017 - Lajmi.net

Vënia në qarkullim e autobusëve të rinj të ‘Trafikut Urban’ ka nisur të bëhet legjendë urbane.  15 autobusët e rinj të cilët u promovuan sot, nuk do të lëshohen në qarkullin edhe disa ditë. Megjithëkëtë,...

Autobusët e Rinj ia Bëjnë ‘Sefte’ Rrugëve të Prishtinës

më 1.2017 - Kallxo

15 autobusët e rinj, të cilët në Prishtinë kanë ardhur dy javë më parë, kanë nisur të qarkullojnë në rrugët e kryeqytetit. Pas dy javësh, sipas kryetarit Shpend Ahmeti, do të vijnë edhe 15 autobusë të...

Nënkryetari i Prishtinës: Që nga viti 1987 Komuna nuk ka blerë asnjë autobusë

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që në kohën kur kanë ardhur në komunë e kanë gjetur Trafikun Urban vetëm me shtatë autobusë. Sipas Sejdiut premtimet e ministrit Hoti i cili...

Komuna e Prishtinës nuk ka blerë asnjë autobus të ri që na viti 1987

më 1.2017 - Sovrani

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që në kohën kur kanë ardhur në komunë e kanë gjetur Trafikun Urban vetëm me shtatë autobusë. Sipas Sejdiut premtimet e ministrit Hoti i cili...

Autobusët e rinj të Trafikut Urban: Rreth 200 mijë euro kushtoi vetëm një

më 1.2017 - Gazeta Express

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar miliona euro, mirëpo një i tillë ka kushtuar rreth 200 mijë...

Ja sa kushtoi një autobus i ri që do të prezantohet sot

më 1.2017 - Gazeta Express

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar sa ‘qimet e kokës’. Një sosh duke përfshirë ka kushtuar rreth...

Autobusët bashkojnë Ahmetin e Hotin

më 1.2017 - Zeri

Pas tre vitesh debat mes Komunës së Prishtinës dhe Ministrisë së Financave për blerjen e 51 autobusëve të rinj, një pjesë e tyre tashmë janë lëshuar në qarkullim. E përkundër debateve të ashpra të kryetarit...

Hoti premton autobusë të rinj urbanë edhe për 6 komuna tjera

më 1.2017 - Periskopi

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, i cili mori pjesë në përurimin e 15 autobusëve të rinj të Trafikut Urban në Prishtinë bashkë me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka shprehur kënaqësinë...

Përurohen autobusët e rinj të Prishtinës, Ahmeti e Hoti udhëtojnë bashkë (Foto/Video)

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka përuruar 15 autobusët e rinj të kryeqytetit. Kryetari i Prishtinës njoftoi se 15 autobusët e dytë  do të vijnë...

Shpend Ahmeti i bënë “përhajr” autobusët e rinjë, bën xhiro nëpër Prishtinë

më 1.2017 - GazetaBlic

Kreu i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i ka bërë ‘përhajr’ i pari autobusët e rijnë që sot janë vënë në qarkullim në Prishtinë. Ahmeti ka hyrë drejtpërdrejtë me një video në rrjetin social Facebook,...

Përurohen 15 autobusët e parë në Prishtinë

më 1.2017 - Zeri

Janë përuruar 15 autobusët e parë për Komunën e Prishtinës, të cilët do të dalin në qarkullim që nga sot, këtë e ka bërë të ditur kryetari Shpend Ahmeti gjatë ceremonisë së inagurmit, raporton “Zeri.info”....

Përurohen 15 autobusët e parë në Prishtinë

më 1.2017 - Zeri

Janë përuruar 15 autobusët e parë për Komunën e Prishtinës, të cilët do të dalin në qarkullim që nga sot, këtë e ka bërë të ditur kryetari Shpend Ahmeti gjatë ceremonisë së inagurmit, raporton “Zeri.info”....

​Sejdiu për autobusët: 30 vite me vonesë Trafiku Urban po rimëkëmbet

më 1.2017 - Indeks online

Nënkryetari Dardan Sejdiu, ka publikuar një fotografi para autobusëve të rinjë. Sejdiu ka shkruar se viti 1987 ka qenë i fundit kur Trafiku Urban është furnizuar me autobusë të rinjë. Ndërsa pas 30 vitesh,...

Prezantohen 15 autobusët e parë në Prishtinë

më 1.2017 - Klan Kosova

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka prezantuar 15 autobusët e parë të projektit reformues në transportin e trafikut urban në këtë komunë, njofton Klan Kosova. Ai ka thënë që më 20 janar do të vijnë...

Shpend Ahmeti i ekzaltuar me autobusët, bën xhiro nëpër Prishtinë

më 1.2017 - Gazeta Express

Kreu i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i ka bërë ‘përhajr’ i pari autobusët e rijnë që sot janë vënë në qarkullim në Prishtinë. Ahemti ka hyrë drejtpërdrejtë me një video në rrjetin social Facebook,...

Hoti thotë se Qeveria do t’i bëjë me autobusë edhe qendrat tjera të Kosovës

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Autobusët e rinj që nga sot kanë filluar qarkullimin në Prishtinë. Avdullah Hoti, ministër në Ministrinë e Financave, tha sot gjatë ditës se 51 autobusët e rinj u blenë falë një marrëveshjeje për garanci...

Hoti për autobusët e Trafikut Urban: Projekti më i rëndësishëm që e ka mbështetur Qeveria

më 1.2017 - OraInfo

Autobusët e rijnë në Prishtinë së shpejti pritet të vihen në qarkullim. Ky projekt po vlerësohet si njëri ndër projektet më të rëndësishme të Qeverisë së Kosovës. Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka...

Hoti për autobusët e Trafikut Urban: Projekti më i rëndësishëm që e ka mbështetur Qeveria

më 1.2017 - Gazeta Express

Autobusët e rijnë në Prishtinë së shpejti pritet të vihen në qarkullim. Ky projekt po vlerësohet si njëri ndër projektet më të rëndësishme të Qeverisë së Kosovës. Ministri i Financave, Avdullah Hoti,...

Ahmeti: Autobusët e rinj, hap i rëndësishëm për reformimin e transportit publik

më 1.2017 - Koha.net

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se qarkullimi i autobusëve të rinj në Prishtinë është një hak i rëndësishëm për reformimin e transportit publik në kryeqytet. Në përurimin e autobusëve...

Hoti: Autobusët e rinj, projekti më i rëndësishëm që e ka mbështetur qeveria

më 1.2017 - Zeri

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se po konkretizohet një projekt i rëndësishëm në emër të Qeverisë së Kosovës. Hoti duke folur për autobusët e rinj që do të lëshohen sot në qarkullim, ka...

Hoti : Qeveria do t’i bëjë me autobusë edhe disa qendrat tjera të Kosovës

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Ministri i Financave, Avdullah hoti ka thënë se në bashkëpunim me BERZH-in, Qeveria e Kosovës do të bëjë me autobusë urbanë edhe disa qendra tjera të Kosovës.Avdullah Hoti, ministër në Ministrinë e Financave,...

Hoti: Blerja e autobusëve projekt i rëndësishëm i mbështetur nga Qeveria

më 1.2017 - KosovaLive360

Ministri i Financave, Avdullah Hoti në ceremoninë e vënies në qarkullim të autobusëve të rinj në kryeqytet tha se sot po e konkretizojmë këtë projekt të rëndësishëm kryeqytetasit. “Ky është ndër projektet...

Hoti tregon se sa kushtuan autobusët

më 1.2017 - Sovrani

Ministri i Financave Avdullah Hoti, ka dhënë hollësi për shumën e kredisë që u përdor për blerjen autobusëve në trafikun urban. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Hoti ka thënë se është i lumtur,...

Hoti: Autobusët e rinj, projekti më i rëndësishëm që e ka mbështetur qeveria

më 1.2017 - Lajmi.net

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se po konkretizohet një projekt i rëndësishëm në emër të Qeverisë së Kosovës, Hoti duke folur për autobusët e rinj që do të lëshohen sot në qarkullim, ka thënë...

Ahmeti përuron autobusët e rinj të Prishtinës

më 1.2017 - Lajmi.net

Kreu i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka përururar sot 15 autobsët e rinj që do të nisin punën në kryeqytet. Ai me këtë rast bëri të ditur se 15 autobusët e dytë vijnë me 23 janar dhe të fundit në...

BERZH: Dorëzimi autobusëve shënon një sistem të ri të transportit

më 1.2017 - RTV 21

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim ( BERZH)ka njoftuar se se autobusët sot do të vihen në qarkullim Dorëzimi i 15 autobusëve të rinj në Prishtinë sot ka shënuar fillimin e një epoke të re të transportit...

Ja sa kushtoi një autobus i ri që do të prezantohet sot

më 1.2017 - GazetaBlic

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar sa ‘qimet e kokës’. Një sosh duke përfshirë ka kushtuar rreth...

Ja sa ka kushtuar një nga 51 autobusët e rinj në Prishtinë

më 1.2017 - Arbresh

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar miliona euro, mirëpo një i tillë ka kushtuar rreth 200 mijë...

Komuna e Prishtinës prezanton 15 autobusët e rinj

më 1.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Në Prishtinë sot u prezantuan 15 autobusët e parë të projektit të reformimit të trafikut urban në kryeqytetin e Kosovës. Në prezantimin e tyre morën pjesë ministri i Financave,...

Ja sa kushtoi një autobus i ri që do të prezantohet sot

më 1.2017 - Infokusi

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar sa ‘qimet e kokës’. Një sosh duke përfshirë ka kushtuar rreth...

Prezantohen autobusët e rinj të Prishtinës

më 1.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 11 janar - Sot në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të rëndësishëm në projektin e...

Donacion kompania “Iveco”, furgon për transport personave me nevoja të veçanta

më 1.2017 - KosovaLive360

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me anëtarin e bordit dhe drejtorin industrial të kompanisë “Iveco”, Antoine Garnier, prezantuan furgonin për transport të personave me nevoja të...

Ja sa kushtoi një autobus i ri që do të prezantohet sot

më 1.2017 - Lajmi.net

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar sa ‘qimet e kokës’. Një sosh duke përfshirë ka kushtuar rreth...

Shpend Ahmeti i ekzaltuar me autobusët, bën xhiro nëpër Prishtinë

më 1.2017 - Infokusi

Kreu i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i ka bërë ‘përhajr’ i pari autobusët e rijnë që sot janë vënë në qarkullim në Prishtinë. Ahmeti ka hyrë drejtpërdrejtë me një video në rrjetin social Facebook,...

Ahmeti: Prishtina ka nevojë për më shumë autobusë

më 1.2017 - KosovaPress

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti tha se 51 autobusët e rinj nuk do ta mbulojnë transportin publik në Prishtinë pasi që kryeqyteti ka nevojë për 160 deri në 200 autobusë. Ministri i Financave...

Hoti për autobusët e Trafikut Urban: Projekti më i rëndësishëm që e ka mbështetur Qeveria

më 1.2017 - Infokusi

Autobusët e rijnë në Prishtinë së shpejti pritet të vihen në qarkullim. Ky projekt po vlerësohet si njëri ndër projektet më të rëndësishme të Qeverisë së Kosovës. Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka...

Fillojnë punën autobusët e rinj, Ahmeti uron qytetarët

më 1.2017 - Arbresh

Është bërë prezantimi i 15 autobusëve të rinj në Komunën e Prishtinës. Ata do ta mbulojnë linjën 3 dhe 4 në kryeqytete. I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti tha se 15 autobusët tjerë do të vijnë me 22 ose...

Prezantohen autobusët e rinj të Prishtinës

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sot në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të rëndësishëm...

Autobusët e rinj të Prishtinës fillojnë punën

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Janë prezantuar 15 autobusët e parë të rinj të trafikut urban në Prishtinë. Për të parë nga afër qarkullimin e tyre, në autobus ishte edhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Përmes një lidhjeje...

Prezantohen autobusët e rinj në Prishtinë

më 1.2017 - Insajderi

Janë prezantuar 15 autobusët e parë të rinj të trafikut urban në Prishtinë. Për të parë nga afër qarkullimin e tyre, në autobus ishte edhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Përmes një lidhjeje...

Ministri që kishte penguar blerjen e autobusëve për Prishtinën, tash tenton të lavdohet me projektin

më 1.2017 - Periskopi

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se po konkretizohet një projekt i rëndësishëm në emër të Qeverisë së Kosovës. Hoti duke folur për autobusët e rinj që do të lëshohen sot në qarkullim,...

Ahmeti e Hoti përball njëri-tjetrit në autobus

më 1.2017 - Sovrani

Sot është bërë futja në qarkullim e autobusëve të parë të trafikut urban. Por përveç si ngjarje, që është pritur që shumë kohë, kjo ditë ka bërë bashkë dy nga zyrtarët të cilët u përfolën më së shumti...

Shpend Ahmeti i bën “përhajr” autobusët e rinjë

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Kreu i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i ka bërë ‘përhajr’ i pari autobusët e rijnë që sot janë vënë në qarkullim në Prishtinë. Ahemti ka hyrë drejtpërdrejtë me një video në rrjetin social Facebook,...

Prezantohen 15 autobusët e parë në Prishtinë

më 1.2017 - Gazeta Fjala

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka prezantuar 15 autobusët e parë të projektit reformues në transportin e trafikut urban në këtë komunë. Ai ka thënë që më 20 janar do të vijnë edhe 15 autobusë të tjerë...

Prezantohen autobusët e rinjë të Prishtinës

më 1.2017 - GazetaBlic

Sot do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinjë të komunës së Prishtinës Sot në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës,...

Prezantohen autobusët e rinjë të Prishtinës

më 1.2017 - RTV 21

Sot do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinjë të komunës së Prishtinës  Sot në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës,...

Përurohen 15 autobusët e rinj

më 1.2017 - Sovrani

Kreu i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka përururar sot 15 autobusët e rinj që do të nisin punën në kryeqytet. Ai me këtë rast bëri të ditur se 15 autobusët e dytë vijnë me 23 janar dhe të fundit në...

Komuna e Prishtinës prezanton sot autobusët e rinj

më 1.2017 - Indeks online

Sot në hapësirat e ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët janë faktorë të rëndësishëm në projektin e reformimit të trafikut urban në kryeqytet.  Në këtë prezantim...

Ja sa kushtoi një autobus i ri që do të prezantohet sot

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar sa ‘qimet e kokës’. Një sosh duke përfshirë ka kushtuar rreth...

Ja sa kushtoi një autobus i ri që do të prezantohet sot

më 1.2017 - Periskopi

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar sa ‘qimet e kokës’. Një sosh duke përfshirë ka kushtuar rreth...

Prezantohen autobusët e rinj të Prishtinës

më 1.2017 - Infokusi

Sot në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të rëndësishëm në projektin e reformimit të trafikut...

Kaq kushton një autobus i “Trafikut urban” të Prishtinës

më 1.2017 - Sovrani

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar sa ‘qimet e kokës’. Një sosh duke përfshirë ka kushtuar rreth...

Sa kushtoi një autobus i ri për Prishtinën

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar sa ‘qimet e kokës’. Një sosh duke përfshirë ka kushtuar rreth...

Prezantohen autobusët e rinj të Prishtinës

më 1.2017 - Arbresh

Sot në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të rëndësishëm në projektin e reformimit të trafikut...

Sot prezantohen autobusët e rinj

më 1.2017 - Sovrani

Sot në hapësirat e ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët janë faktorë të rëndësishëm në projektin e reformimit të trafikut urban në kryeqytet. Në këtë prezantim...

Sot dita më e ftohtë e javës

më 1.2017 - KosovaPress

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -22 deri -17 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri në 1 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jug-perëndimi...

Shpend Ahmeti prezanton autobusët e rinj për Prishtinën

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Sot në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të rëndësishëm në projektin e reformimit të trafikut...

​Shpend Ahmeti prezanton autobusët e rinj

më 1.2017 - Periskopi

Sot në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të rëndësishëm në projektin e reformimit të trafikut...

Prezantohen autobusët e rinj të Prishtinës

më 1.2017 - KosovaPress

Në këtë prezantim do të marrin pjesë Shpend Ahmeti, kryetar i Komunës së Prishtinës, Lin O’Grady, zëvendësdrejtoreshë në Departamenti për Infrastrukturë Komunale dhe Mjedisore në BERZH, Ivo Silhavy, ambasador...

Prezantohen autobusët e rinj të Prishtinës

më 1.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 10 janar - Nesër në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të rëndësishëm në projektin...

Prezantohen autobusët e rinj të Prishtinës

më 1.2017 - RTV 21

Nesër bëhet prezantimi i autobusëve urban në Prishtinë Në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të...

“IVECO” donacion Prishtinës kombibus për personat me nevoja të veçanta

më 1.2017 - Klan Kosova

Për një kombibus që bartë persona me nevoja të veçanta komuna e Prishtinës pati nevojë të madhe. Për këtë punë Shpend Ahmeti iu gëzua fort donacionit që erdhi nga kompania çeke “Iveko”, njofton Klan Kosova....

“IVEKO” donacion Prishtinës kombibus për personat me nevoja të veçanta

më 1.2017 - Klan Kosova

Për një kombibus që bartë persona me nevoja të veçanta komuna e Prishtinës pati nevojë të madhe. Për këtë punë Shpend Ahmeti iu gëzua fort donacionit që erdhi nga kompania çeke “Iveko”, njofton Klan Kosova....

Ahmeti nesër prezanton autobusët e rinj

më 1.2017 - OraInfo

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nesër do të prezantohen autobusët e rinj. Prezantimi i tyre nga ana e kryetarit Shpend Ahmeti do të bëhet në orën 11:00, në hapësirat e ndërmarrjet “Trafiku Urban”. ...

Prishtina nesër prezanton autobusët e rinj

më 1.2017 - Lajmi.net

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nesër do të prezantohen autobusët e rinj. Prezantimi i tyre nga ana e kryetarit Shpend Ahmeti do të bëhet në orën 11:00, në hapësirat e ndërmarrjet “Trafiku Urban”....

Ahmeti nesër prezanton autobusët e rinj

më 1.2017 - Gazeta Express

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nesër do të prezantohen autobusët e rinj. Prezantimi i tyre nga ana e kryetarit Shpend Ahmeti do të bëhet në orën 11:00, në hapësirat e ndërmarrjet “Trafiku Urban”....

Shpendi i bën "për hajër" nesër autobusët e rinj

më 1.2017 - Indeks online

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nesër do të prezantohen autobusët e rinj. Prezantimi i tyre nga ana e kryetarit Shpend Ahmeti do të bëhet në orën 11:00, në hapësirat e ndërmarrjet “Trafiku Urban”,...

Prezantohen autobusët e rinj të Prishtinës

më 1.2017 - Fol

Nesër në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të rëndësishëm në projektin e reformimit të trafikut...

Ahmeti nesër prezanton autobusët e rinj

më 1.2017 - Infokusi

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nesër do të prezantohen autobusët e rinj. Prezantimi i tyre nga ana e kryetarit Shpend Ahmeti do të bëhet në orën 11:00, në hapësirat e ndërmarrjet “Trafiku Urban”....

Një donacion për personat në nevojë

më 1.2017 - RTV 21

Është prezantuar kombi-busi për transport të personave me nevoja të veçanta nga kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe kompania çeke “Iveco”. Kombi-busi është donacion nga kjo kompani e cila...

Prezantohen autobusët e rinj të Prishtinës

më 1.2017 - KosovaPress

Në këtë prezantim do të marrin pjesë Shpend Ahmeti, kryetar i Komunës së Prishtinës, Lin O’Grady, zëvendësdrejtoreshë në Departamenti për Infrastrukturë Komunale dhe Mjedisore në BERZH, Ivo Silhavy, ambasador...

Ahmeti nesër prezanton autobusët e rinj

më 1.2017 - Sovrani

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nesër do të prezantohen autobusët e rinj. Prezantimi i tyre nga ana e kryetarit Shpend Ahmeti do të bëhet në orën 11:00, në hapësirat e ndërmarrjet “Trafiku Urban”....

Sigurohet transporti për persona me nevoja të veçanta në Prishtinë

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Tashmë personat me nevoja të veçanta në Prishtinë do të kenë mjetin e tyre transportues. Prezantimi i kombi-busit për transport të personave me nevoja të veçanta ...

Ky do të jetë furgoni për nxënësit me nevoja të veçanta

më 1.2017 - RTV 21

Prezantohet furgoni  i cili do të shërbej për transportin të nxënësve me nevoja të veçanta Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me anëtarin e bordit dhe drejtorin industrial të kompanisë...

Ahmeti: Nesër dalin në qarkullim 15 autobusët e rinj

më 1.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se që nga nesër për herë të parë do të dalin në qarkullim 15 autobusët e rinj në trafikun urban në kryeqytet. Këto komente ai i ka bërë...

'Iveco' i dhuron Prishtinës kombi-bus për transport të personave me nevoja të veçanta

më 1.2017 - Zeri

Kompani “Iveco” i ka dhuruar Komunës së Prishtinës kombi- bus për transport të personave me nevoja të veçanta. Kjo është bërë e ditur sot gjatë një konference për media, të Kryetarit Shpend Ahmeti dhe...

Sigurohet transporti për persona me nevoja të veçanta në Prishtinë

më 1.2017 - GazetaBlic

Tashmë personat me nevoja të veçanta në Prishtinë do të kenë mjetin e tyre transportues. Prezantimi i kombi-busit për transport të personave me nevoja të veçanta është bërë sot nga kryetari i komunës së...

Sigurohet transporti për persona me nevoja të veçanta në Prishtinë

më 1.2017 - Indeks online

Tashmë personat me nevoja të veçanta në Prishtinë do kenë mjetin e tyre transportues. Prezantimi i kombi-busit për transport të personave me nevoja të veçanta  është bërë sot nga kryetari i komunës së...

Sigurohet transporti falas për persona me nevoja të veçanta në Prishtinë

më 1.2017 - Koha.net

Tashmë personat me nevoja të veçanta në Prishtinë do kenë mjetin e tyre transportues. Prezantimi i kombi-busit për transport të personave me nevoja të veçanta është bërë sot nga kryetari i komunës së Prishtinës,...

IVECO i dhuron Prishtinës kombibus për personat me nevoja të veçanta

më 1.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti  dhe drejtori i kompanisë çeke, Antoine Gariner, kanë prezantuar së bashku, kombibusin për transportin e personave me nevoja të veçanta të cilin kjo kompani e ka dhuruar...

Sigurohet transporti për persona me nevoja të veçanta në Prishtinë

më 1.2017 - Lajm

Tashmë personat me nevoja të veçanta në Prishtinë do të kenë mjetin e tyre transportues. Prezantimi i kombi-busit për transport të personave me nevoja të veçanta  është bërë sot nga kryetari i komunës...

Ahmeti: Nesër do të dalin në qarkullim 15 autobusët e trafikut urban

më 1.2017 - Arbresh

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe Antoine Garnier, anëtar i bordit dhe drejtor industrial i kompanisë “Iveco” kanë prezantuar kombi-busin për transport të personave me nevoja të veçanta,...

Sigurohet transporti falas për persona me nevoja të veçanta në Prishtinë

më 1.2017 - Fakti Ditor

172 Tashmë personat me nevoja të veçanta në Prishtinë do kenë mjetin e tyre transportues. Prezantimi i kombi-busit për transport të personave me nevoja të veçanta është bërë sot nga kryetari i komunës...

Kryetari i Prishtinës prezanton kombi-busin për transport të personave me nevoja të veçanta

më 1.2017 - Arbresh

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe Antoine Garnier, anëtar i bordit dhe drejtor industrial i kompanisë “Iveco” kanë prezantuar kombi-busin për transport të personave me nevoja të veçanta,...

Prishtina siguron transportin për persona me nevoja të veçanta

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Sot do të prezantohet kombi-busi për transport të personave me nevoja të veçanta në Komunën e Prishtinës. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe...

Prishtinës i dhurohet kombibus për personat me nevoja të veçanta

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti  dhe drejtori i kompanisë çeke, Antoine Gariner, kanë prezantuar së bashku, kombibusin për transportin e personave me nevoja të veçanta të cilin kjo kompani e ka dhuruar...

Sigurohet transporti për persona me nevoja të veçanta në Prishtinë

më 1.2017 - KosovaPress

Prezantimi i kombi-busit për transport të personave me nevoja të veçanta  është bërë sot nga kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Kombi-busi që është donacion nga kompania ‘Iveco’, e që ka...

​Prishtina bëhet me kombi-busin për persona me nevoja të veçanta

më 1.2017 - GazetaBlic

Sot do të prezantohet kombi-busi për transport të personave me nevoja të veçanta në Komunën e Prishtinës. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe Antoine Garnier, anëtar i Bordit dhe drejtor...

Prishtna me kombi-bus për persona me nevoja të veçanta

më 1.2017 - RTV 21

Komuna e Prishtinës nga sot do të ketë kombi-busin për persona me nevoja të veçanta Sot do të prezantohet kombi-busi për transport të personave me nevoja të veçanta në Komunën e Prishtinës. Kryetari i...

Prishtina bëhet me kombi-busin për persona me nevoja të veçanta

më 1.2017 - 10minuta

Sot do të prezantohet kombi-busi për transport të personave me nevoja të veçanta në Komunën e Prishtinës. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe Antoine Garnier, anëtar i Bordit dhe drejtor...

Iveco i dhuron Prishtinës kombibus për transport të personave me karroca

më 1.2017 - Indeks online

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe Antoine Garnier, anëtar i bordit dhe drejtor industrial i kompanisë "Iveco" do ta prezantojnë kombi-busin për transport të personave me nevoja të veçanta,...

Aksidentohet Era Istrefi

më 1.2017 - KosovaPress

“Bonbon”, titullohet kënga e cili e shndërroi Era Istrefin në një diva në mbarë botën, njofton KosovaPress. Në rrjetin social Instagram Era ka publikuar një fotografi ën të cilën mund të shihet se e ka...

Prishtina bëhet me kombi-busin për persona me nevoja të veçanta

më 1.2017 - Arbresh

Sot do të prezantohet kombi-busi për transport të personave me nevoja të veçanta në Komunën e Prishtinës. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe Antoine Garnier, anëtar i Bordit dhe drejtor...

Moti për sot, priten reshje bore

më 1.2017 - KosovaPress

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nga pasditja e së mërkurës pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e jug-perëndimit të cilat do të zbusin këtë gjendje të acarit. Temperaturat minimale do...

Prishtina bëhet me kombi-busin për persona me nevoja të veçanta

më 1.2017 - KosovaPress

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe Antoine Garnier, anëtar i Bordit dhe drejtor industrial i Kompanisë "Iveco", sot do ta prezantojnë kombi-busin për transport të personave me nevoja të...

Ngjarjet e datës 10 janar

më 1.2017 - KosovaPress

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe Antoine Garnier, anëtar i Bordit dhe drejtor industrial i Kompanisë "Iveco", do ta prezantojnë kombi-busin për transport të personave me nevoja të veçanta....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK