http://kariera.mk

Prençi: Tirana pa borëpastruese, rrugët pa kripë e skorje

më 1.2017 - Koha Jone

Shefi i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi, deklaron në një intervistë telefonike me Report Tv se Tirana po vuan mungesën e përvojës nga ana e kompanive të mirëmbajtjes së rrugëve, në kushtet e dëborës....

Ja si e kanë pritur borën në Tiranë personazhet shqiptarë

më 1.2017 - Standard

E gjithë Tirana mbrëmjen e djeshme u mbulua nga bora. Prej 32 vitesh nuk kishte rënë kaq shumë borë sa të shtronte dhe zbardhte rrugët e kryeqytetit, gjë që ka bërë që njerëzit, edhe pse ishte ftohtë,...

Situatë e vështirë, ndihma nga ajri në Bulqizë e Tropojë

më 1.2017 - Sot News

Në të gjithë vendin reshjet e dëborës dhe temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara...

Borë më vetëshërbim, pasojat e natës së bardhë të janarit

më 1.2017 - Standard

Tirana u gdhi e mbuluar nga bora mëngjesin e sotëm. Kur flokët e parë të borës, filluan të binin mbrëmjen e djeshme, gati si me shaka, shumë pak njerëz besuan se dëbora do shtronte. Si për të plotësuar...

E gjithë Shqipëria nën pushtetin e borës, ndihma nga ajri në Bulqizë e Tropojë

më 1.2017 - Koha Jone

Në të gjithë vendin reshjet e dëborës dhe temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara...

Situata në akset kombëtare, datë 12.01.2017

më 1.2017 - InfoAlbania

Nga komunikimi me specialistët e Drejtorive të Rajoneve, situata në akset kombëtare, paraqitet si më poshtë: Në Rajonin Verior Shkodër : Kalueshmëria e akseve në këtë Rajon po shkon drejt përmirësimit....

Nga nesër shi dhe borë, Ministria e Transporteve: Kujdes në këto rrugë me probleme

më 1.2017 - Sot News

Temperaturat e ajrit do te pesojne rritje te premten si edhe ne fundjave duke bere qe bregdeti dhe nje pjese e zones se ulet te kalojne ne vlera pozitive ndersa deri ne -5 apo -6 grade C do te jene zonat...

Probleme të rënda në akset lidhëse të Tiranës

më 1.2017 - Sot News

Si rezultat i reshjeve të borës, gjatë natës ka pasur probleme në qarkullimin e automjeteve në disa akse rrugore si në autostradën Tiranë-Durrës, aksin rrugor Durrës-Kavajë dhe atë Tiranë-Dajt. Policia...

FOTO/ Dimër i bardhë në Pogradec

më 1.2017 - Syri

Qyteti i Pogradecit mbetet gjithmonë një destinacion i preferuar në stinën e dimrit, sidomos kur bien reshje bore. Pamja piktoreske e liqenit dhe borës, i japin qytetit një sfond të mrekullueshëm. Edhe...

Moti i keq, punonjësit e bashkisë pastrojnë rrugët në Tiranë/ FOTO

më 1.2017 - Shqiptarja

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes. Por pavarësisht temperaturave të ulëtave, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen hapur...

Moti i acartë, ja situata sipas qarqeve (FOTO LAJM)

më 1.2017 - Albeu

Në të gjithë vendin reshjet e dëborës dhe temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara...

Emergjencat Civile: Vështirësi në qarkullimin e mjeteve

më 1.2017 - Top Channel

Në të gjithë vendin reshjet e dëborës dhe temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara...

Bashkia pastron rrugët e Tiranës së zbardhur, të gjitha të kalueshme

më 1.2017 - Top Channel

Tirana është zbardhur mëngjesin e të enjtes nga bora, duke sjellë edhe probleme në qarkullim, për shkak të ngricave dhe temperaturave të ulëta. 1200 punonjës të bashkisë kanë punuar gjatë orëve të natës...

Dimër i bardhë në Pogradec

më 1.2017 - Opozita

Qyteti i Pogradecit mbetet gjithmonë një destinacion i preferuar në stinën e dimrit, sidomos kur bien reshje bore. Pamja piktoreske e liqenit dhe borës, i japin qytetit një sfond të mrekullueshëm. Edhe...

Dëbora sjell lumturi në Tiranë. “Një moment, ku trishtimi harrohet” (FOTO/VIDEO)

më 1.2017 - Koha Jone

Kryeqyteti është zbardhur nga dëbora. Tirana mbrëmë ra në gjumë me dëborë dhe u zgjua, me një kryeqytet të zbardhur si rrallë herë. Pas 32 vitesh, Tirana u mbulua nga bardhësia. “Vjen një moment, ku ju...

Moti/ Meteorologët: Nga nesër shi e borë, kujdes në këto rrugë me probleme

më 1.2017 - Standard

I gjithe vendi eshte mbuluar nga bora dhe prekur nga temperatura te uleta. Por sipas “Meteoalb”, oret ne vijim do te dominohen nga mot i vranet, ne zonat verilidnore dhe juglindore do te rrezikojne edhe...

Borë dhe akull në Tiranë

më 1.2017 - Koha Jone

Të merkurën në darkë Tirana u mbulua nga bora ku edhe akulli mbuloi shumë segmente në kryqytet. Rënia e kaq shumë borë në Tiranë është një fenomen i rrallë. (Fotot)

Shqipëri: Në zonat malore të përdorur zinxhirët

më 1.2017 - RTV 21

Ministria apelon për kujdes pasi që rrugët janë të ngrira Ministria e Transportit të Shqipërisë ka njoftuar se të gjitha akset rrugore kalueshmëria është normale, vetëm në disa rrugë në zonat kryesisht...

Meteorologët: Nga nesër shi e borë, kujdes në këto rrugë me probleme

më 1.2017 - Panorama

I gjithe vendi eshte mbuluar nga bora dhe prekur nga temperatura te uleta. Por sipas “Meteoalb”, oret ne vijim do te dominohen nga mot i vranet, ne zonat verilidnore dhe juglindore do te rrezikojne edhe...

E gjithë Shqipëria nën pushtetin e borës, ndihma nga ajri në Bulqizë e Tropojë

më 1.2017 - Ora news

Në të gjithë vendin reshjet e dëborës dhe temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara...

Emergjencat Civile: Vështirësi në qarkullimin e automjeteve

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Në të gjithë vendin reshjet e dëborës dhe temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara...

Borë në Qafën e Llogarasë

më 1.2017 - ABC News

Në Llogara reshjet e borës kanë shkaktuar jo pak probleme, por situata është nën kontroll. Ministri i Transportove Sokol Dervishi shkoi natën për të monitoruar situatën.

VIDEO/ Pamjet fantastike me dron: Tirana e zbardhur nga bora, e parë nga sipër

më 1.2017 - Gazeta Tema

Rënia e borës në Tiranë, ka krijuar një atmosferë gëzimi, aq sa shumë njerëz kanë lënë të ngrohtin e shtëpisë dhe janë lëshuar rrugëve dhe shesheve për të bërë foto dhe video. Kjo, duke qenë se bora në...

Moti i keq, punonjësit e Bashkisë pastrojnë rrugët e qytetit nga bora

më 1.2017 - Koha Jone

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes. Por pavarësisht temperaturave të ulëtave, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen hapur...

Aksident masiv Vorë-Fushëkrujë nga bora

më 1.2017 - Koha Jone

Reshjet e borës në kryeqytet janë shoqëruar me disa incidente automobilistike. Mbrëmja e djeshme i ka kapur të papërgatitur drejtuesit e automjeteve. Në aksin Vorë-Fushë Krujë, mbrëmjen e djeshme është...

Reshjet e borës në të gjithë vendin

më 1.2017 - ABC News

Akset kombëtare janë të kalueshme me zinxhirë.  Nga komunikimi me specialistët e Drejtorive të Rajoneve,  në qarkun shkodër nuk paraqiten problem. Në qarkun Tiranë,  këshillohet të bëhet kujdes në qarkullim...

Moti i keq, punonjësit e Bashkisë pastrojnë rrugët e qytetit nga bora

më 1.2017 - Sot News

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes. Por pavarësisht temperaturave të ulëtave, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen hapur...

E gjithë Shqipëria nën pushtetin e borës, ndihma nga ajri

më 1.2017 - Antpress

Në të gjithë vendin reshjet e dëborës dhe temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara...

Moti i keq, punonjësit e Bashkisë pastrojnë rrugët e qytetit nga bora

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes. Por pavarësisht temperaturave të ulëtave, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen hapur...

Pamjet fantastike me dron: Tirana e zbardhur nga bora

më 1.2017 - Lexo

Rënia e borës në Tiranë, ka krijuar një atmosferë gëzimi, aq sa shumë njerëz kanë lënë të ngrohtin e shtëpisë dhe janë lëshuar rrugëve dhe shesheve për të bërë foto dhe video. Kjo, duke qenë se bora në...

Rrugët, Prençi: Pa borëpastruese kompanitë kanë mungesë përvoje

më 1.2017 - Shqiptarja

Shefi i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi, deklaron në një intervistë telefonike me Report Tv se Tirana po vuan mungesën e përvojës nga ana e kompanive të mirëmbajtjes së rrugëve, në kushtet e dëborës....

Kjo është situata e rrugëve në të gjithë Shqipërinë

më 1.2017 - Gazeta Express

Në të gjithë vendin reshjet e dëborës dhe temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara...

Aksidentet e para nga bora në Tiranë

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Entuziazmi i një fenomeni që ndodh rrallë në kryeqytet, është shoqëruar edhe me pasoja negative. Në Tiranë janë shkaktuar aksidentet e para nga bora. Disa makina...

Kujdes në rrugët e Tiranës nga bora dhe akulli

më 1.2017 - Koha Jone

Kujdes nga bora dhe ngricat në Tiranë. Bora e rëndë mbrëmjen e djeshme e ka zbardhur kryeqytetin, por jo vetëm kaq. Ajo ka sjellë edhe probleme me qarkullimin e makinave. Kjo edhe për shkak se shoferët...

FOTOT/ Pas borës, bashkia e Tiranës në aksion për pastrimin e rrugëve

më 1.2017 - Panorama

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes. Por pavarësisht temperaturave të ulëtave, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen hapur...

Tirana mbulohet nga bora si në 1985, kujdes nga ngricat

më 1.2017 - Ora news

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes. Një borë e tillë është parë shumë vite më parë në 1985 në kryeqytet. Të shumtë kanë qenë fëmijët të cilët që mbrëmë...

Bora dhe ngricat vështirësojnë qarkullimin edhe në Fier

më 1.2017 - Sot News

Vështirësi qarkullimi edhe në Fier për shkak të borës dhe ngricave. Shërbimet e Policisë së Qarkut Fier në bashkëpunin me emergjencat civile dhe pushtetin vendor janë të angazhuara për sigurimin e lëvizjeve...

Personazhet shqiptare i gëzohen borës në Tiranë

më 1.2017 - Blitz

E gjithë Tirana mbrëmjen e djeshme u mbulua nga bora. Prej 32 vitesh nuk kishte rënë kaq shumë borë sa të shtronte dhe zbardhte rrugët e kryeqytetit, gjë që ka bërë që njerëzit, edhe pse ishte ftohtë,...

Bora e parë në Tiranë, ja si argëtohen vipat

më 1.2017 - Zhurnal

Reshjet e para të borës në Tiranë janë pritur me mjaft entuziazëm nga qytetarët e Kryeqytetit dhe jo vetëm. Që prej vitit 1985 nuk ishin regjistruar reshje kaq të dendura në Tiranë. Por edhe personazhet...

Dëbora e ngrica/ Në Gramsh nuk lejohet qarkullimi i autobusëve, rrugët me probleme nga veriu në jug

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Në të gjithë vendin reshjet e dëborës dhe temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e...

FOTOT/ Punonjësit e Bashkisë së Tiranës, në “luftë” me borën që ka pushtuar kryeqytetin

më 1.2017 - Gazeta Tema

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes. Por pavarësisht temperaturave të ulëtave, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen hapur...

Numërohen 30 aksidente në Tiranë, ja zonat ku duhet të bëni kujdes

më 1.2017 - Sot News

Reshjet e dëborës kanë shkaktuar vështirësi në lëvizjen e këmbësorëve e mjeteve në shumë qytete të vendit. Policia e Fierit, në bashkëpunin me emergjencat civile dhe pushtetin vendor thotë se janë të angazhuara...

Moti i keq, punonjësit e Bashkisë pastrojnë rrugët e qytetit nga bora (FOTO LAJM)

më 1.2017 - Albeu

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes. Por pavarësisht temperaturave të ulëta, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen...

Moti i keq, punonjësit e Bashkisë pastrojnë rrugët e qytetit nga bora (FOTO LAJM)

më 1.2017 - Albeu

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes. Por pavarësisht temperaturave të ulëta, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen...

Numërohen 30 aksidente në Tiranë, ja zonat ku duhet të bëni kujdes

më 1.2017 - Sot News

Bora e rëndë mbrëmjen e djeshme e ka zbardhur kryeqytetin, por jo vetëm kaq. Ajo ka sjellë edhe probleme me qarkullimin e makinave. Kjo edhe për shkak se shoferët nuk janë mësuar të udhëtojnë në kushte...

Autostrada Tiranë-Durrës dhe të gjitha akset e tjera të kryeqytetit kalohen vetëm me zinxhirë

më 1.2017 - Opinion

Të gjitha akset që lidhin Tiranën me qytetet e tjera kalohen vetëm me zinxhirë. Kështu nëse do të udhëtoni drejt Rinasit, si destinacioni më i afërt duhet të përdorni zinxhirët. Në njoftimin e Ministrisë...

Aksident i rëndë në Fushë-Krujë, përplasen 6 makina

më 1.2017 - Albeu

Një aksident ka ndodhur në Fushë-Prezë, ku katër kamione janë përplasur me një furgon dhe një automjet tip "Golf". Nga ky aksident , fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, bën me dije "JOQ"....

Dëborë në Tiranë, 30 aksidente nga mbrëmja deri në mëngjes. Situata në rrugë, ku duhet të bëni kujdes

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Reshjet e dëborës që mbrëmjen e djeshme përfshinë edhe Shqipërinë e mesme, kanë shkaktuar probleme me qarkullimin. Rrugët e Tiranës, Durrësit e Elbasanit u mbuluan nga dëbora, ndërsa qytetarët...

Dëbora në Tiranë nxjerr në terren 1200 punonjës bashkie

më 1.2017 - Gazeta Express

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes.  Por pavarësisht temperaturave të ulëtave, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen hapur...

Dëborë në Tiranë, 30 aksidente nga mbrëmja deri në mëngjes. Situata në rrugë

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Reshjet e dëborës që mbrëmjen e djeshme përfshinë edhe Shqipërinë e mesme, kanë shkaktuar probleme me qarkullimin. Rrugët e Tiranës, Durrësit e Elbasanit u mbuluan nga dëbora, ndërsa qytetarët...

30 aksidente. Borë dhe ngrica, ja zonat ku duhet të bëni kujdes në Tiranë

më 1.2017 - Syri

Bora e rëndë mbrëmjen e djeshme e ka zbardhur kryeqytetin, por jo vetëm kaq. Ajo ka sjellë edhe probleme me qarkullimin e makinave. Kjo edhe për shkak se shoferët nuk janë mësuar të udhëtojnë në kushte...

Tiranë, qarkullimi kryhet me zinxhirë; situata në vend

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Situata në vend vijon të jetë problematike për shkak të dëborës dhe ngricave. Në rajonin verior Shkodër . Kalueshmëria e akseve në këtë rajon po shkon drejt përmirësimit. Kontraktorët janë dukë bërë pastrimin...

Tiranë, ja aksidentet që ndodhën gjatë natës për shkak të borës dhe ngricës

më 1.2017 - Sot News

Reshjet e shumta të borës sa falën kënaqësi, krijuan edhe problematikë në kryeqytet. Disa aksidente u shënuan në mbrëmje në zona të ndryshme, por fatmirësisht pa pasoja në njerëz. bora e dendur solli bllokimin...

10 aksidente pas rënies së borës në Tiranë

më 1.2017 - Albeu

Disa aksidente u shënuan gjatë mbrëmjes së djeshme në zona të ndryshme ne Tirane, pas rënies së reshjeve të borës . 10 aksidente ndodhën mbrëmjen e së mërkurës, por që fatmirësisht nuk pati të lënduar....

FOTOLAJM/ Borë në Tiranë, si u argëtuan personazhet e njohur

më 1.2017 - Panorama

Reshjet e para të borës në Tiranë janë pritur me mjaft entuziazëm nga qytetarët e kryeqytetit dhe jo vetëm. Ja si u argëtuan disa nga personazhet e njohur shqiptar.

Akull dhe borë, kjo është situata e rrugëve në të gjithë Shqipërinë

më 1.2017 - Gazeta Express

Ministria e Transporteve bën të ditur situatën e rrugëve në akset kombëtare. Në Rajonin Verior Shkodër:  Kalueshmëria e akseve në këtë Rajon po shkon drejt përmirësimit. Kontraktorët janë dukë bërë pastrimin...

VIDEO/ Aksident i rëndë në Fushë-Krujë, përplasen 6 makina

më 1.2017 - Syri

Pas dëborës që ra mbrëmë pothuajse në të gjithë Shqipëria, vendi është zgjuar me ngrica që kanë shkaktuar shumë vështirësi në qarkullim. Shumë aksidente kanë ndodhur duke filluar që nga mbrëmja e djeshme,...

Bora, disa zona të bllokuara në veri, ARRSH: Kujdes me lëvizjet!

më 1.2017 - Shqiptarja

Situata vazhdon që të jetë problematike për shkak të reshjeve të dëborës që përfshinë vendin edhe në 24 orët e fundit. Në veri vazhdojnë që të jenë të bllokuar disa zona në Shkodër, Kukës dhe Dibër. Akset...

Reshjet e borës në Tiranë shoqërohen me incidente, aksident masiv në Vorë-Fushë Krujë

më 1.2017 - Opinion

Reshjet e borës në kryeqytet janë shoqëruar me disa incidente automobilistike. Mbrëmja e djeshme i ka kapur të papërgatitur drejtuesit e automjeteve. Në aksin Vorë-Fushë Krujë, mbrëmjen e djeshme është...

Reshjet e borës, katastrofë tek rruga e Elbasanit

më 1.2017 - Standard

Tirana u përfshi mbrëmjen e djeshme nga reshje dëbore, çka ka sjellë jo pak trafik në rrugët e kryeqytetit. Situata më problematike ka qenë te ”Rruga e Elbasanit”, ku trafiku është është rënduar tejmase....

Aksident i rëndë në Vorë-Fushë-Krujë, 4 kamionë përplasen me furgonin dhe një makinë

më 1.2017 - Gazeta Express

Pas dëborës që ra mbrëmë pothuajse në të gjithë Shqipëria, vendi është zgjuar me ngrica që kanë shkaktuar shumë vështirësi në qarkullim.  Shumë aksidente kanë ndodhur duke filluar që nga mbrëmja e djeshme,...

Kaos dhe trafik te “Rruga e Elbasanit”, ja çfarë shkaktoi dëbora

më 1.2017 - Lexo

irana u përfshi mbrëmjen e djeshme nga reshje dëbore, çka ka sjellë jo pak trafik në rrugët e kryeqytetit. Situata më problematike ka qenë te ”Rruga e Elbasanit”, ku trafiku është është rënduar tejmase....

Pas gëzimit të dëborës, aksidentet. Ja çfarë ndodhi në Tiranë

më 1.2017 - Panorama

Reshjet e shumta pas kënaqësise, krijuan edhe problematikë në kryeqytet. Disa aksidente u shënuan në mbrëmje në zona të ndryshme, por fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Dëbora e dendur solli bllokimin e...

Akull dhe borë, kjo është situata e rrugëve në të gjithë Shqipërinë

më 1.2017 - Lexo

Ministria e Transporteve bën të ditur situatën e rrugëve në akset kombëtare. Në Rajonin Verior Shkodër:  Kalueshmëria e akseve në këtë Rajon po shkon drejt përmirësimit. Kontraktorët janë dukë bërë pastrimin...

Vorë-Fushë-Krujë, 4 kamionë përplasen me furgonin dhe një makinë

më 1.2017 - Lexo

Pas dëborës që ra mbrëmë pothuajse në të gjithë Shqipëria, vendi është zgjuar me ngrica që kanë shkaktuar shumë vështirësi në qarkullim. Shumë aksidente kanë ndodhur duke filluar që nga mbrëmja e djeshme,...

Aksidentet e para nga bora në Tiranë

më 1.2017 - Lajm

Entuziazmi i një fenomeni që ndodh rrallë në kryeqytet, është shoqëruar edhe me pasoja negative. Në Tiranë janë shkaktuar aksidentet e para nga bora. Disa makina janë përplasur në autostradës Tiranë-Durrës,...

VIDEO/ Bora në kryeqytet, aksident masiv në Vorë-Fushë Krujë. 4 kamionë përplasen me 2 makina

më 1.2017 - Standard

Reshjet e dëborës kanë shkaktuar edhe disa incidente automobilistike në Tiranë mbrëmjen e djeshme. Në videon e mëposhtme shihet një aksident masiv i disa makinave dhe kamionëve në aksin Vorë-Fushë Krujë....

VIDEO/ Aksident masiv në Vorë-Fushë Krujë. 4 kamionë përplasen me 2 makina

më 1.2017 - Koha Jone

Reshjet e dëborës kanë shkaktuar edhe disa incidente automobilistike në Tiranë mbrëmjen e djeshme. Në videon e mëposhtme shihet një aksident masiv i disa makinave dhe kamionëve në aksin Vorë-Fushë Krujë....

Bora sjell probleme në qarkullim në të gjithë vendin, ja akset problematike sipas qarqeve

më 1.2017 - Java News

Në të gjithë vendin reshjet e dëborës dhe temperaturat poshtë zeros kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara...

Dëbora në Tiranë nxjerr në terren 1200 punonjës bashkie

më 1.2017 - Lexo

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes. Por pavarësisht temperaturave të ulëtave, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen hapur...

VIDEO/ Borë e ngrica në Tiranë, ja aksidentet që ndodhën gjatë natës

më 1.2017 - Syri

Reshjet e shumta të borës sa falën kënaqësi, krijuan edhe problematikë në kryeqytet. Disa aksidente u shënuan në mbrëmje në zona të ndryshme, por fatmirësisht pa pasoja në njerëz. bora e dendur solli bllokimin...

Situata e rrugëve, në akset e Tiranës kalohet me zinxhirë

më 1.2017 - Opinion

Ministria e Transporteve informon për gjendjen e rrugëve. Në Rajonin Qendror Tiranë: Sot në shumicën e akseve të Qarkut Tiranë, qarkullimi kryhet me zinxhirë. Të bëhet kujdes në qarkullim sepse ka formim...

Moti i keq/ Nuk është hedhur kripë e skorie, dëbora e akulli bllokon rrugën Banjë-Gramsh

më 1.2017 - Koha Jone

Reshjet e borës kanë mbuluar vendin, duke shkaktuar probleme me qarkullimin në disa akse rrugore. Si pasojë e nivelit të reshjeve dhe akullit në rrugë, rezulton i bllokuar aksi Banjë-Gramsh. Gazetari Fatmir...

Vështirësi nga ngricat edhe në Fier, ja rrugët ku duhet të bëni kujdes

më 1.2017 - Ora news

Vështirësi qarkullimi edhe në Fier për shkak të borës dhe ngricave. Shërbimet e Policisë së Qarkut Fier në bashkëpunin me emergjencat civile dhe pushtetin vendor janë të angazhuara për sigurimin e lëvizjeve...

Kujdes! Prani akulli në autostradën Tiranë-Durrës, përdorni zinxhirë

më 1.2017 - Vizion Plus

Reshjet e dëborës kanë krijuar vështirësi në lëvizje në autostraden Tiranë –Durrës. Mëngjesin e sotëm është vërejtur një prani e madhe e akullit në këtë rrugë nacionale. Për këtë arsye autoritetet kanë...

Në zonat malore , duhen përdorur zinxhirët; si rrallë herë dhe në Tiranë

më 1.2017 - Arbresh

Ministria e Transporteve në një njoftim për shtyp sqaroi te enjten në mëngjes situatën ne akset rrugore në vend. Siç mësohet, në të gjitha akset kalueshmëria është normale, ndërsa vetëm në pak akse kalimi...

Bora në Tiranë shkakton 30 aksidente automobilistike brenda natës

më 1.2017 - Java News

Që prej mbrëmjes së djeshme e deri në orët e para të mëngjesit në kryeqytet janë regjistruar jo pak por 30 aksidente automobilistike. Nga aksidentet në fjalë nuk ka patur të plagosur por vetëm dëme materiale....

Personazhet shqiptarë i gëzohen borës pas 32 vitesh në Tiranë

më 1.2017 - Blitz

E gjithë Tirana mbrëmjen e djeshme u mbulua nga bora. Prej 32 vitesh nuk kishte rënë borë kaq shumë sa të shtronte dhe zbardhte rrugët e kryeqytetit gjë që ka bërë që njerëzit edhe pse ishte ftohtë, të...

TABELA/ Kjo është gjendja e rrugëve në Shqipëri, ja zonat më problematike në Tiranë e Durrës

më 1.2017 - Syri

Situata e reshjeve të borës dhe acari që ka përfshirë Shqipërinë, duket se është drejt përmirësimit, pavarësisht se Tirana është zbardhur mbrëmjen e djeshme nga reshjet. Më poshtë situata: Në Rajonin Verior...

Pas borës, ngrijnë rrugët e Gjirokastrës, qarkullimi me zinxhirë

më 1.2017 - Ora news

Pas reshjeve të borës, rrugët e Gjirokastrës janë pushtuar nga ngricat si pasojë e temperaturave të ulëta. Problematik mbetet aksi Gjirokastër-Përmet ku qarkullimi i mjeteve kryehet me zinxhirë, ndërsa...

Dëbora dhe ngricat pushtojë vendin, ja gjendja e akseve rrugore në të gjithë vendin

më 1.2017 - Sot News

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Problematikë mbeten disa zona në Malësinë e...

Në zonat malore , duhen përdorur zinxhirët, si rrallë herë dhe në Tiranë

më 1.2017 - 10minuta

Ministria e Transporteve në një njoftim për shtyp sqaroi te enjten në mëngjes situatën ne akset rrugore në vend. Siç mësohet, në të gjitha akset kalueshmëria është normale, ndërsa vetëm në pak akse kalimi...

FOTOT/ Moti i keq, punonjësit e Bashkisë pastrojnë rrugët e qytetit nga bora

më 1.2017 - Java News

Mëngjesi e gjeti Tiranën të mbuluar tërësisht nga bora e cila ra gjatë orëve të mbrëmjes. Por pavarësisht temperaturave të ulëtave, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë orëve të natës për mbajtjen hapur...

Moti i keq/ Nuk është hedhur kripë e skorie, dëbora e akulli bllokon rrugën Banjë-Gramsh

më 1.2017 - BalkanWeb

ELBASAN- Reshjet e dëborës kanë mbuluar vendin, duke shkaktuar probleme me qarkullimin në disa akse rrugore. Si pasojë e nivelit të reshjeve dhe akullit në rrugë, rezulton i bllokuar aksi Banjë-Gramsh....

4 kamionë përplasen me një furgon në Fushë Prezë

më 1.2017 - Opozita

Një aksident ka ndodhur në Fushë Prezë, ku katër kamione janë përplasur me një furgon dhe një automjet tip “Golf”. Nga ky aksident nuk ka të dëmtuar, por qytetari nga vendi i ngjarjes jep alarmin për JOQ...

VIDEO/ Bora në kryeqytet, aksident masiv në autostradën Tiranë-Durrës

më 1.2017 - BalkanWeb

Reshjet e dëborës kanë shkaktuar edhe disa incidente automobilistike në Tiranë mbrëmjen e djeshme. Në videon e mëposhtme shihet një aksident masiv i disa makinave dhe kamionëve në autostradën Tiranë-Durrës,...

FOTO/ Dëbora e parë në Tiranë entuziazmon qytetarët, shikoni si gëzuan VIP-at

më 1.2017 - Syri

Dëbora e parë që zbardhi kryeqytetin mbrëmë i ka entuziazmuar padyshim të gjithë banorët e Tiranës. Fëmijë e të rritur kanë shijuar dëborën, duke luajtur dhe gëzuar me njëri-tjetrin. Natyrisht edhe VIP-at...

Vështirësi nga ngricat edhe në Fier, ja rrugët ku duhet të bëni kujdes

më 1.2017 - Opozita

Vështirësi qarkullimi edhe në Fier për shkak të borës dhe ngricave. Shërbimet e Policisë së Qarkut Fier në bashkëpunin me emergjencat civile dhe pushtetin vendor janë të angazhuara për sigurimin e lëvizjeve...

VIDEO/ Bora shkakton aksident masiv në aksin Vorë-Fushë-Krujë, përfshihen 4 kamionë

më 1.2017 - Java News

Reshjet e dendura të borës ishin një atraksion për shumë qytetarë në Tiranë që nuk e shihnin këtë fenomen prej vitesh. Por bora solli edhe probleme të shumta në qarkullim. Në kryeqytet mbrëmjen e së mërkurës...

FOTOLAJM/ Si e zbardhi Tiranën bora e parë pas më shumë se 32 vitesh

më 1.2017 - Syri

Reshjet e dëborës kanë nisur edhe në kryeqytet. Pas rreth 32 vjetësh edhe Tirana është zbardhur nga dëbora për mbi 60 minuta. Fenomeni ishte i pranishëm si rrallëherë edhe në kryeqytet. Flokët e dendura...

Tiranë, 30 aksidente nga mbrëmja deri në mëngjes. Situata në rrugë, ku duhet të bëni kujdes

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Reshjet e dëborës që mbrëmjen e djeshme përfshinë edhe Shqipërinë e mesme, kanë shkaktuar probleme me qarkullimin. Rrugët e Tiranës, Durrësit e Elbasanit u mbuluan nga dëbora, ndërsa qytetarët dolën për...

Në Shqipëri, vështirësi qarkullim

më 1.2017 - Koha.net

Reshjet e shumta të dëborës sa falën kënaqësi, krijuan edhe problematikë në kryeqytet. Disa aksidente u shënuan në mbrëmje në zona të ndryshme, por fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Bora e dendur solli...

Aksidente nga bora, Tiranë-Durrës kalohet me zinxhirë

më 1.2017 - Indeks online

Reshjet e shumta të dëborës sa falën kënaqësi, krijuan edhe problematikë në kryeqytet. Disa aksidente u shënuan në mbrëmje në zona të ndryshme, por fatmirësisht pa pasoja në njerëz.  Dëbora e dendur solli...

Kaos dhe trafik te ‘Rruga e Elbasanit’, ja çfarë shkaktoi dëbora

më 1.2017 - Gazeta Express

Tirana u përfshi mbrëmjen e djeshme nga reshje dëbore, çka ka sjellë jo pak trafik në rrugët e kryeqytetit. Situata më problematike ka qenë te ''Rruga e Elbasanit'', ku trafiku është është rënduar tejmase....

Dëborë pas 30 vjetësh në Fier, qytetarët dalin gjithë jashtë

më 1.2017 - Lajm

Ashtu si në të gjithë Shqipërinë, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vjetësh. Për herë të fundit ka...

Kaos dhe trafik te ‘Rruga e Elbasanit’, ja çfarë shkaktoi dëbora

më 1.2017 - Arbresh

Tirana u përfshi mbrëmjen e djeshme nga reshje dëbore, çka ka sjellë jo pak trafik në rrugët e kryeqytetit. Situata më problematike ka qenë te ”Rruga e Elbasanit”, ku trafiku është është rënduar tejmase....

Aksidentet e para nga bora në Tiranë

më 1.2017 - AlbPortali

Entuziazmi i një fenomeni që ndodh rrallë në kryeqytet, është shoqëruar edhe me pasoja negative. Loading... Në Tiranë janë shkaktuar aksidentet e para nga bora. Disa makina janë përplasur...

Moti i keq në vend/ Në Gramsh nuk lejohet qarkullimi i autobusëve, rrugët me probleme nga veriu në jug

më 1.2017 - LajmiFundit

Reshjet massive të dëborës kanë pushtuar të gjithë vendin, duke shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara kanë...

VIDEO/ Në Tiranë bie borë, shihni ç’ndodhi mbrëmë tek “Rruga e Elbasanit”

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Përvç borës që kishte vite që nuk gëzonte kryeqytetasit ashtu si mbrëmë, ka pasur edhe vështirësi në qarkullimin e mjeteve. “Rruga e Elbasanit” ka qenë një nga akset më të rënduara, siç mund ta...

Dëborë edhe në Tiranë, ja si do të jetë moti ditën e sotme

më 1.2017 - Gazeta Express

Ky është parashikimi i motit sipas Meteoalb. Ditën e djeshme, reshje të shumta dëborë ka pasur në të gjithë vendin. Madje edhe Tirana është zbardhur nga dëbora. Tweet

Bashkia e Tiranës pastron rrugët e zbardhura nga dëbora

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Tirana është zbardhur mëngjesin e të enjtes nga bora, duke sjellë edhe probleme në qarkullim, për shkak të ngricave dhe temperaturave të ulëta. 1200 punonjës të bashkisë kanë punuar gjatë orëve të natës...

FOTOT/ Nuk ndodhte prej 32-vitesh, Tirana u zgjua e zbardhur nga dëbora

më 1.2017 - Java News

Reshjet e borës mungonin prej vitesh në Tiranë. Por, hera e fundit që bora ka mbuluar kryeqytetin daton plot 32 vite më parë. Edhe atëherë ishte 11 Dhjetor dhe ndodhte në vitin 1985 që në kryeqytet të...

Moti i keq në Tiranë, punonjësit e Bashkisë në ‘’aksion’’

më 1.2017 - LajmiFundit

Dëbora ka ‘’pushtuar’’ kryeqytetin ndërsa mëngjesin e sotëm punonjësit e Bashkisë kanë nisur aksionin për pastrimin e rrugëve. Pavarësisht temperaturave të ulëta, 1200 punonjës të Bashkisë punuan gjatë...

Reshjet e dëborës në Tiranë, raportohen 30 aksidente nga mbrëmja. Ja situata në rrugë

më 1.2017 - LajmiFundit

Reshjet massive të dëborës në Shqipërinë e Mesmë kanë shkaktuar probleme me qarkullimin. Rrugët e Tiranës, Durrësit e Elbasanit u mbuluan nga dëbora, ndërsa qytetarët dolën për të shijuar atmosferën. Por...

10 aksidente pas rënies së borës në Tiranë

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Disa aksidente u shënuan gjatë mbrëmjes së djeshme në zona të ndryshme ne Tirane, pas rënies së reshjeve të borës. 10 aksidente ndodhën mbrëmjen e së mërkurës, por që fatmirësisht nuk pati të lënduar. ...

Aksidentet e para nga bora në Tiranë, shikoni si ka rrëshqitur autobuzi urban

më 1.2017 - InfoShqip

Entuziasmi i një fenomeni që ndodh rallë në kryeqytet, është shoqëruar edhe me pasoja negative. Në Tiranë janë shkaktuar aksidentet e para nga bora. Disa makina janë përplasur në autostradës Tiranë-Durrës,...

Bora zbardh Tiranën pas gati 32 vjetësh

më 1.2017 - InfoShqip

Reshjet e borës natën e kaluar kanë përfshirë edhe kryeqytetin Shqiptar. Pas rreth 32 vjetësh edhe Tirana është zbardhur nga bora për mbi 60 minuta. Fenomeni ishte i pranishëm si rrallëherë edhe në kryeqytet...

Kujdes nga akulli në rajonin e Tiranës

më 1.2017 - Illyria

Pasqyra nga ministria e Transportit dhe Infrastrukturës pas komunikimit me specialistët e Drejtorive të Rajoneve për gjendjen në akset kombëtare rrugore Në Rajonin Verior Shkodër: Kalueshmëria e akseve...

Në zonat malore , duhen përdorur zinxhirët; si rrallë herë dhe në Tiranë

më 1.2017 - KosovaPress

Siç mësohet, në të gjitha akset kalueshmëria është normale, ndërsa vetëm në pak akse kalimi duhet bërë me zinxhire. Këto akse janë në zonat kryesisht  malore, por si rrallë edhe në Tiranë.   Sipas njoftimit,...

Dëborë pas 30 vjetësh në Fier, qytetarët dalin gjithë jashtë

më 1.2017 - AlbPortali

Ashtu si në të gjithë Shqipërinë, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Loading... Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vjetësh....

Moti i keq/ Aksident masiv në Vorë-Fushë Krujë, 4 kamionë përplasen me 2 makina

më 1.2017 - LajmiFundit

4 kamionë dhe dy makina janë përfshirë në një aksident për shkak të dëborës, në Vorë- Fushë- Krujë mbrëmjen e djeshme. Aksidenti besohet të ketë ndodhur nga ngricat në rrugë, që kanë shkaktuar rrëshqitjen...

Në Shqipëri, vështirësi qarkullim

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Reshjet e shumta të dëborës sa falën kënaqësi, krijuan edhe problematikë në kryeqytet. Disa aksidente u shënuan në mbrëmje në zona të ndryshme, por fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Bora e dendur solli...

Reshje masive dëbore në Tiranë, ja incidenti tek “Rruga e Elbasanit”

më 1.2017 - LajmiFundit

Reshjet masive të dëborës në Tiranë nuk pati vetëm gëzime për qytetarët, por dhe incidente. Problemet në qarkullimin rrugor ishin alarmante, ku më e theksuar u raportua tek “Rruga e Elbasanit”. Në një...

Aksidente nga dëbora; Tiranë-Durrës kalohet me zinxhirë

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Reshjet e shumta të dëborës sa falën kënaqësi, krijuan edhe problematikë në kryeqytet. Disa aksidente u shënuan në mbrëmje në zona të ndryshme, por fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Dëbora e dendur solli...

Tirana mbulohet nga bora- pas 32 vitesh

më 1.2017 - GazetaBlic

Debora nis te zbardhe edhe Tiranen. Kujtojmë se një situatë e tillë atmosferike për herë të fundit në kryeqytet ka ndodhur në janar të vitit 1985, 32 vite më parë. Ne vijim disa foto nga Tirana:

Dëborë pas 30 vitesh në Fier!

më 1.2017 - Top Channel

Ashtu si në të gjithë vendin, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vitesh. Për herë të fundit ka rënë...

Aksidente nga dëbora; Tiranë-Durrës kalohet me zinxhirë

më 1.2017 - Top Channel

Reshjet e shumta të dëborës sa falën kënaqësi, krijuan edhe problematikë në kryeqytet. Disa aksidente u shënuan në mbrëmje në zona të ndryshme, por fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Dëbora e dendur solli...

Pas 30 vitesh zbardhet nga reshjet e dëborës edhe qyteti i Fierit

më 1.2017 - Shqiptarja

Reshjet e borës që kanë përfshirë të gjithë territorin e vendit, kanë zbardhur në orët e mbrëmjes  së djeshme edhe qytetin e Fierit. Për qytetin e Fierit, bora është një fenomen i rrallë natyror dhe qyteti...

Dëborë pas 30 vjetësh në Fier

më 1.2017 - Zhurnal

Ashtu si në të gjithë Shqipërinë, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vjetësh. Për herë të fundit...

Aksidentet e para pas reshjeve të borës në Tiranë, nuk ka të lënduar

më 1.2017 - Shqiptarja

Reshjet e Borës të cilat filluan mbrëmjen e sotme rreth orës 20:00, kanë shkaktuar edhe aksidentet e para në kryeqytet. Një prej autobusëve të Unazës është aksidentuar në zonën e Medresesë, me një autoveturë....

Dëborë pas 30 vitesh në Fier!

më 1.2017 - Flaka

Ashtu si në të gjithë vendin, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vitesh. Për herë të fundit ka rënë...

FOTO/ Bora e parë në Tiranë, ja si argëtohen VIP-at

më 1.2017 - Syri

Reshjet e para të borës në Tiranë janë pritur me mjaft entuziazëm nga qytetarët e Kryeqytetit dhe jo vetëm. Që prej vitit 1985 nuk ishin regjistruar reshje kaq të dendura në Tiranë. Por edhe personazhet...

Dëborë pas 30 vjetësh në Fier

më 1.2017 - Klan Kosova

Ashtu si në të gjithë Shqipërinë, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vjetësh. Për herë të fundit...

Fotot spektakolare të dëborës në Tiranë

më 1.2017 - Koha Jone

Mbrëmja e të mërkurës solli reshje të shumta dëbore. Fenomeni ishte i pranishëm si rrallëherë edhe në kryeqytet. Flokët e dendura të borës për disa orë bënë që shumë qytetarë të mbushin rrugët dhe trotuaret,...

Dëborë pas 30 vjetësh në Fier, qytetarët dalin gjithë jashtë

më 1.2017 - Tetova Sot

Ashtu si në të gjithë Shqipërinë, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vjetësh. Për herë të fundit ka...

Dëbora në Tiranë, Veliaj apel qytetarëve: Tregoni kujdes!

më 1.2017 - Albeu

Kryetari i Bashkisë së Tiranë s, Erion Veliaj , pas rënies së reshjeve të dendura të dëborës në Tiranë u bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm. Në mesazhin drejtuar qytetarëve , kreu...

Video/ Nisin aksidentet nga dëbora, shikoni si ka rrëshqitur autobusi i “Unazës”

më 1.2017 - Mapo

Foto 1 nga 2 Entuziasmi i një fenomeni që ndodh rallë në kryeqytet, është shoqëruar edhe me pasoja negative. Në Tiranë janë shkaktuar aksidentet e para nga bora. Disa makina janë përplasur në autostradës...

Borë në Fier pas 30 vitesh

më 1.2017 - GazetaBlic

Ashtu si në të gjithë vendin, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vitesh. Për herë të fundit ka rënë...

Qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës do të bëhet me zinxhirë

më 1.2017 - Arbresh

Si pasojë e reshjeve të dëborës në Tiranë dhe në Durrës, policia rrugore ka njoftuar se qarkullimi në autostradë do të bëhet me zinxhirë. Policia i ka bërë thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që të...

Borë në Fier pas 30 vitesh

më 1.2017 - Lajmi.net

Ashtu si në të gjithë vendin, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vitesh. Për herë të fundit ka rënë...

VIDEO/ Aksidentet e para nga bora në Tiranë, shikoni si ka rrëshqitur autobusi i “Unazës”

më 1.2017 - Koha Jone

Entuziasmi i një fenomeni që ndodh rallë në kryeqytet, është shoqëruar edhe me pasoja negative. Në Tiranë janë shkaktuar aksidentet e para nga bora. Disa makina janë përplasur në autostradës Tiranë-Durrës,...

Dëborë pas 30 vitesh në Fier

më 1.2017 - Koha.net

Ashtu si në të gjithë vendin, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vitesh. Për herë të fundit ka rënë...

Kronika-Moti i acartë nxjerr në pah varfërinë ekstreme – qytetarët, të vetëm mes vuajtjesh  

më 1.2017 - Gazeta 55

Temperaturat e ulëta që kanë mbërthyer vendin tonë  kanë vështirësuar jetesën e banorëve në zonat më të prekura nga moti i ftohtë, dhe qarkullimin rrugor në zonat rurale, duke zbuluar qartësisht pamundësinë...

Dëborë pas 30 vjetësh në Fier, qytetarët dalin gjithë jashtë

më 1.2017 - Fakti Ditor

Ashtu si në të gjithë Shqipërinë, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vjetësh. Për herë të fundit ka...

Bora zbardh edhe Tiranën

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Reshjet e borës që kanë përfshirë vendin këtë fillim viti kanë rënë këtë të mërkurë edhe në Tiranë, duke e zbardhur edhe kryeqytetin. Në asnjë moment bora nuk...

VIDEOLAJM/ Mos kaloni nga "Rruga e Elbasanit". Ja çfarë po ndodh

më 1.2017 - Syri

Rreth 50 minuta reshje bore në kryeqytet kanë krijuar vështirësi në qarkullim në të gjithë Tiranën. Situatë problematike shfaqet në rrugën e Elbasanit. Shikoni videon e mëposhtme, ku automjetet janë bllokuar...

Reshjet e borës, Veliaj apel qytetarëve: Tregoni kujdes në lëvizje; Mbi 1200 punonjës në terren

më 1.2017 - Koha Jone

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm pas rënies së borës në Tiranë.  Në mesazhin drejtuar qytetarëve, kreu i bashkisë u kërkon qytetarëve...

Bora e parë në Tiranë, ja si argëtohen VIP-at

më 1.2017 - Tetova Sot

Reshjet e para të borës në Tiranë janë pritur me mjaft entuziazëm nga qytetarët e Kryeqytetit dhe jo vetëm. Që prej vitit 1985 nuk ishin regjistruar reshje kaq të dendura në Tiranë. Por edhe personazhet...

Reshjet e borës, Veliaj apel qytetarëve: Tregoni kujdes në lëvizje, mbi 1200 punonjës në terren

më 1.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm pas rënies së borës në Tiranë. Në mesazhin drejtuar qytetarëve, kreu i bashkisë u kërkon qytetarëve që...

Bora – Qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës do të bëhet me zinxhirë

më 1.2017 - Koha Jone

Si pasojë e reshjeve të dëborës në Tiranë dhe në Durrës, policia rrugore ka njoftuar se qarkullimi në autostradë do të bëhet me zinxhirë. Policia i ka bërë thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që të...

Tirana mbulohet nga bora, ja pamjet magjike nga kryeqyteti

më 1.2017 - Mapo

Foto 1 nga 19 Edhe Tirana zbardhet nga bora. Reshjet e borës janë rikthyer në kryeqytet mbrëmjen e kësaj të mërkure. Bora ka qenë prezente gjatë gjithë pasdites, por me intensitet të ulët, ndërsa orët...

VIDEO/ Aksidentet e para nga bora në Tiranë, shikoni si ka rrëshqitur autobusi i “Unazës”

më 1.2017 - BalkanWeb

Entuziasmi i një fenomeni që ndodh rallë në kryeqytet, është shoqëruar edhe me pasoja negative. Në Tiranë janë shkaktuar aksidentet e para nga bora. Disa makina janë përplasur në autostradës Tiranë-Durrës,...

Reshjet e borës në Tiranë, Veliaj apel qytetarëve për kujdes në lëvizje

më 1.2017 - Indeks online

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm pas rënies së borës në Tiranë. Në mesazhin drejtuar qytetarëve, kreu i bashkisë u kërkon qytetarëve që...

Bora zbardh edhe Tiranën

më 1.2017 - RTV 21

Autoritetet kanë ftuar drejtuesit e automjeteve dhe këmbësorëve të kenë kujdes gjatë lëvizjes në trafik Reshjet e borës që kanë përfshirë Shqipërinë, kanë rënë këtë sot edhe në Tiranë, duke e zbardhur...

Vazhdojnë operacionet për pastrimin e rrugëve, probleme në akset rurale

më 1.2017 - Top Channel

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura nën zero, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve,...

Dëbora zbardh edhe Tiranën - FOTO

më 1.2017 - Top Channel

Reshjet e borës që kanë përfshirë vendin këtë fillim viti kanë rënë këtë të mërkurë edhe në Tiranë, duke e zbardhur edhe kryeqytetin. Në asnjë moment bora nuk ka krijuar probleme në qarkullimin e automjeteve,...

E mrekullueshme! Tirana nga lart e zbardhur nga dëbora!

më 1.2017 - Gazeta Express

Pas vitit të largët 1985, reshjet e dendura të dëborës kanë përfshirë mbrëmjen e sotme Tiranën. Të gjithë qytetarët janë bërë dëshmitarë të një ngjarje të rrallë për kryeqytetin. Në fakt reshjet e borës...

Reshjet e borës, Veliaj apel qytetarëve: Tregoni kujdes në lëvizje, mbi 1200 punonjës në terren

më 1.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm pas rënies së borës në Tiranë. Në mesazhin drejtuar qytetarëve, kreu i bashkisë u kërkon qytetarëve...

Bora mbulon vendin, krerët e institucioneve “në këmbë”: Tregoni kujdes, mos lëvizni pa zinxhirë

më 1.2017 - Koha Jone

Reshjet e dëborës kanë rinisur mbrëmjen e sotme në pjesën qendrore të vendit, duke mbuluar rrugët në Tiranë, Elbasan e Durrës. Ndërsa prej mëngjesit, reshjet kanë vijuar në zonat malore e në jug të vendit....

Dëbora/ Policia Rrugore: Qarkullimi në autostradën Tiranë - Durrës, me zinxhirë

më 1.2017 - Sot News

Si pasojë e reshjeve të dëborës në Tiranë dhe në Durrës, policia rrugore ka njoftuar se qarkullimi në autostradë do të bëhet me zinxhirë. Policia i ka bërë thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që të...

Lëvizja e mjeteve Tiranë- Durrës me zinxhirë. Shënohet aksidenti i parë

më 1.2017 - Albeu

Policia Rrugore i ka njoftuar të gjithë qytetarët se për shkak të reshjeve të dëborës që përfshinë kryeqytetin dhe Durrësit, lëvizja e mjeteve nga Tirana në Durrës dhe anasjelltas do të bëhet me zinxhirë....

Dëbora mbulon vendin, krerët e institucioneve “në këmbë”: Tregoni kujdes, mos lëvizni pa zinxhirë

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Reshjet e dëborës kanë rinisur mbrëmjen e sotme në pjesën qendrore të vendit, duke mbuluar rrugët në Tiranë, Elbasan e Durrës. Ndërsa prej mëngjesit, reshjet kanë vijuar në zonat malore e në jug...

Parashikimi: Ja kur pushon bora në Tiranë

më 1.2017 - Syri

E gjithë ultësira e Shqipërisë është përfshirë nga reshje të dendura dëbore. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, vranësirat që janë shoqëruar me reshje dëbore. Parashikohet që në Tirana, reshjet e dëborës...

Dëborë pas 30 vitesh në Fier!

më 1.2017 - Arbresh

Ashtu si në të gjithë vendin, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vitesh. Për herë të fundit ka rënë...

Ja kur pushon bora në Tiranë

më 1.2017 - Opozita

E gjithë ultësira e Shqipërisë është përfshirë nga reshje të dendura dëbore. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, vranësirat që janë shoqëruar me reshje dëbore. Parashikohet që në Tiranë, reshjet e dëborës...

E PAZAKONTË / Qarkullimi në Tiranë-Durrës me zinxhirë!

më 1.2017 - Java News

Si pasojë e reshjeve të dëborës në Tiranë dhe në Durrës, policia rrugore ka njoftuar se qarkullimi në autostradë do të bëhet me zinxhirë. Policia i ka bërë thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që të...

Qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës do të bëhet me zinxhirë

më 1.2017 - Ora news

Si pasojë e reshjeve të dëborës në Tiranë dhe në Durrës, policia rrugore ka njoftuar se qarkullimi në autostradë do të bëhet me zinxhirë. Policia i ka bërë thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që të...

Dëbora në Tiranë, Bashkia angazhon 1200 punonjës në terren

më 1.2017 - Sot News

Mbrëmjen e sotme kryeqytetit u mbulua nga dëbora, e cila arriti deri në 5 cm trashësi. Bashkia e Tiranës ka nxjerrë në terren rreth 1200 punonjës për kujdesjen e rrugëve. Kryetari i Bashkisë së Tiranës...

Veliaj: 5 cm dëborë në Tiranë, kufizoni shpejtësinë

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj bëri me dije se trashësia e borës arriti deri në 5 cm trashësi. Bashkia e Tiranës ka nxjerrë në terren rreth 1200 punonjës për kujdesjen e rrugëve. Veliaj bëri thirrje...

VIDEO/ Bora paralizon Tiranën, shikoni kaosin tek rruga e Elbasanit

më 1.2017 - Syri

Rreth 50 minuta reshje bore në kryeqytet kanë krijuar vështirësi në qarkullim në të gjithë Tiranën. Situatë problematike shfaqet në rrugën e Elbasanit. Shikoni videon e mëposhtme, ku automjetet janë bllokuar...

Reshjet, Veliaj: Në Tiranë 5 cm  borë, mëngjesi me ngrica në rrugë

më 1.2017 - Shqiptarja

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, këshillon qytetarët të kenë kujdes pasi reshjet e borës në kryeqytet vijojnë të bien me intensitet të lartë.  Sipas tij, në qytetin e Tiranës ka rënë 5 cm...

Dëbora zbardh Tiranën, Durrësin e Elbasanin. Njerëzit mbushin rrugët, i gëzohen atmosferës (Foto+Video)

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Mbrëmjen e sotme bora nuk ka kursyer as kryeqytetin. Rreth orës 20:00 të mbrëmjes qytetarët e Tiranës kanë mundur të shohin flokët e parë të borës, të cilat mbuluan rrugët e kryqytetit. Për disa...

Spektakli i borës në Tiranë, qytetarët dalin masivisht në rrugë (FOTO LAJM)

më 1.2017 - Albeu

Edhe qyteti i Tiranës është “bekuar” nga bora. Mbrëmjen e sotme kryeqyteti është zbardhur i gjithi nga reshjet e bores, e mesa duket qytetarët e Tiranës e kanë shijuar masivisht këtë fenomen të...

Bie dëborë në Tiranë, bashkia angazhon 1200 punonjës

më 1.2017 - Ora news

Mbrëmjen e sotme kryeqytetit u mbulua nga dëbora, e cila arriti deri në 5 cm trashësi. Bashkia e Tiranës ka nxjerrë në terren rreth 1200 punonjës për kujdesjen e rrugëve. Kryetari i Bashkisë së Tiranës...

VIDEO/ Policia: Lëvizja me mjeteve Tiranë-Durrës me zinxhirë. Shënohet aksidenti i parë

më 1.2017 - Panorama

Policia Rrugore njofton të gjithë qytetarët se për shkak të reshjeve të dëborës që përfshinë kryeqytetin dhe Durrësit, lëvizja e mjeteve nga Tirana në Durrës dhe anasjelltas do të bëhet me zinxhirë. Kjo...

Dëbora zbardh Tiranën, reshje në disa qytete

më 1.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Kryeqyteti i Shqipërisë gjatë orëve të mbrëmjes është zbardhur nga bora, raporton Anadolu Agency (AA). Reshjet e borës kanë qenë prezente në të gjithë Tiranën gjatë të enjtes...

Zbardhet Tirana, bora mbulon kryeqytetin

më 1.2017 - Syri

Tirana është zbardhur nga bora mbrëmjen e sotme pas reshjeve të dendura që nisën rreth orës 21:00. Fotot dhe video e mëposhtme tregon situatën në “Komunën e Parisit”. Ky fenomen që nuk ndodh shpesh në...

Parashikimi për dëborën në Tiranë

më 1.2017 - Ora news

E gjithë ultësira e Shqipërisë është përfshirë nga reshje të dendura dëbore. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, vranësirat që janë shoqëruar me reshje dëbore do të largohen nga Tirana brenda dy orëve....

Foto dhe Video / 32 vite më pas, dëbora shtron edhe në Tiranë

më 1.2017 - Gazeta Tema

Debora ni Debora nis te zbardhe edhe Tiranen. Ne keto minuta te mbremjes kane nisur reshje te dendura debore, te cilat kane filluar te ngjisin edhe ne rruge e pallate. JavaNews sjell disa imazhe te ketyre...

Parashikim i motit: Ja sa do të arrijë trashësia e dëborës në kryeqytet

më 1.2017 - Java News

E gjithë ultësira e Shqipërisë është përfshirë nga reshje të dendura dëbore. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, vranësirat që janë shoqëruar me reshje dëbore do të largohen nga Tirana brenda dy orëve....

VIDEO-FOTO/ Zbardhet Tirana, bora mbulon kryeqytetin

më 1.2017 - Syri

Tirana është zbardhur nga bora mbrëmjen e sotme pas reshjeve të dendura që nisën rreth orës 21:00. Fotot dhe video e mëposhtme tregon situatën në “Komunën e Parisit”. Ky fenomen që nuk ndodh shpesh në...

Rrugët e Tiranës mbulohen nga bora

më 1.2017 - Klan Kosova

Rrugët e Tiranës janë mbuluar nga bora këtë të mërkurë. Kryeqytetasit kanë dalë nga shtëpitë duke iu gëzuar një fenomeni të rrallë për Tiranën, shkruan Lapsi.al. Interesante

Bora e parë në Tiranë, ja si argëtohen vipat

më 1.2017 - Gazeta Express

Reshjet e para të borës në Tiranë janë pritur me mjaft entuziazëm nga qytetarët e Kryeqytetit dhe jo vetëm. Që prej vitit 1985 nuk ishin regjistruar reshje kaq të dendura në Tiranë. Por edhe personazhet...

Bora paralizon Tiranën, shikoni kaosin

më 1.2017 - Tetova Sot

Rreth 50 minuta reshje bore në kryeqytet kanë krijuar vështirësi në qarkullim në të gjithë Tiranën. Situatë problematike shfaqet në rrugën e Elbasanit. Shikoni videon e mëposhtme, ku automjetet janë bllokuar...

Foto/ Bora i ‘zbardh faqen’ Tiranës, qytetarët i gëzohen asaj…

më 1.2017 - Opinion

Reshjet e borës që kanë rënë ditët e fundit në vend kanë përfshirë edhe Tiranën. Mbrëmjen e sotme, e mërkurë, në kryeqytet kanë nisur të bien reshje bore, të cilat gjithsesi nuk kanë qenë të dendura. Por,...

Pas 32 vitesh bora zbardh totalisht Tiranën

më 1.2017 - GazetaBlic

Ditët e fundit pjesa më e madhe e Shqipërisë ishte mbuluar nga bora. Borë ra edhe në qytet ku ishte “harruar” ky fenomen, si Durrës apo Sarandë. Ndërsa mbrëmjen e sotme bora “pushtoi” edhe Tiranën. Gazetari...

Reshjet e dendura të borës, "shpërthejnë" aksidentet radhazi në Tiranë-Durrës

më 1.2017 - Gazeta Express

Bëni kujdes nëse udhëtoni me makinë! Sapo njoftohemi për aksidente të shumta në autostradën Tiranë-Durrës si pasojë e rrëshkitjes nga dëbora. Vërtet ky është një fenomen që ndodh rrallë për Tiranën dhe...

Pas 32 vitesh bora zbardh totalisht Tiranën

më 1.2017 - Gazeta Express

Ditët e fundit pjesa më e madhe e Shqipërisë ishte mbuluar nga bora. Borë ra edhe në qytet ku ishte “harruar” ky fenomen, si Durrës apo Sarandë. Ndërsa mbrëmjen e sotme bora “pushtoi” edhe Tiranën. ...

Borë në Tiranë, bashkia angazhon 1200 punonjës

më 1.2017 - Arbresh

Mbrëmjen e sotme Tirana u mbulua nga dëbora, e cila arriti deri në 5 cm trashësi. Bashkia e Tiranës ka nxjerrë në terren rreth 1200 punonjës për kujdesjen e rrugëve. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion...

Dëbora në Tiranë, bashkia angazhon 1200 punonjës

më 1.2017 - Java News

Mbrëmjen e sotme kryeqytetit u mbulua nga dëbora, e cila arriti deri në 5 cm trashësi. Bashkia e Tiranës ka nxjerrë në terren rreth 1200 punonjës për kujdesjen e rrugëve. Kryetari i Bashkisë së Tiranës...

Borë në Fier pas 30 vitesh  zbardhet edhe Shkodra/FOTO

më 1.2017 - Shqiptarja

Qyteti i Fierit është mbuluar këtë mbrëmjë nga dëbora. Prej 30 vitesh në qytetin jugor nuk ka rënë borë me intensitet kaq të lartë. Bora ka zbardhur qytetin, ku pamjet nga vendi janë magjike. Borë tashmë...

Video+Foto/ Nisin reshjet e dëborës në Tiranë, Durrësi dhe Fier të “pushtuar”

më 1.2017 - Mapo

Foto 1 nga 8 Si rrallë ndonjëherë, Tirana, Durrësi, Elbasani dhe Fieri janë përfshirë nga reshjet e dëborës. Durrësi, ashtu si edhe pak ditë më parë ka shënuar reshjet më të dendura, ndërsa në Tiranë flokët...

Bllokohet Kukësi, Kosova i çon mjet për hapjen e rrugëve

më 1.2017 - Sovrani

Në drejtim të fshatrave malorë të Kukësit, Ministria e Infrastrukturës e Kosovës, ka nisur një automjet të rëndë për hapur rrugën Borje-Restelicë, Shishtavec dhe rrethinë. Lajmin e ka konfirmuar menaxheri...

Reshje të dendura bore në Tiranë dhe Durrës

më 1.2017 - Gazeta Express

​Tirana dhe Durrësi janë përfshirë këtë mbrëmje nga reshje të dendura dëbore. Qytetarët e shumtë nuk kanë hezituar që këtë moment ta filmonin dhe fotografonin nga celularët e tyre. Kjo pasi, reshjet e...

Dëbora zbardh Tiranën, ja sesi argëtohen VIP-at (GALERI)

më 1.2017 - Java News

Reshjet e para të borës në Tiranë janë pritur me mjaft entuziazëm nga qytetarët e Kryeqytetit dhe jo vetëm. Që prej vitit 1985 nuk ishin regjistruar reshje kaq të dendura në Tiranë. Por edhe personazhet...

Nisin reshjet dendura të dëborës në Tiranë, Durrës dhe Fier (FOTO LAJM)

më 1.2017 - Albeu

Në harkun e pak ditëve, në Tiranë kanë nisur sërish flokët e dëborës . Këtë herë megjithatë, bora duket disi më e dendur. Vendi është përfshirë së fundi nga moti i ftohtë dhe temperaturat kan qenë nën...

Edhe kryeqyteti zbardhet nga dëbora

më 1.2017 - Sot News

Reshjet e borës që kanë përfshirë vendin këtë fillim viti kanë rënë këtë të mërkurë edhe në Tiranë, duke e zbardhur edhe kryeqytetin. Në asnjë moment bora nuk ka krijuar probleme në qarkullimin e automjeteve,...

Qyteti i vogël shqiptar përjeton borën pas 30 vitesh

më 1.2017 - Insajderi

Ashtu si në të gjithë Shqipërinë, dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Për banorët e këtij qyteti, kjo është një ngjarje e rrallë pasi ky fenomen natyror ndodh pas 30 vitesh. Për herë të fundit ka...

Rrugët e Tiranës mbulohen nga bora

më 1.2017 - Infokusi

Rrugët e Tiranës janë mbuluar nga bora këtë të mërkurë. Kryeqytetasit kanë dalë nga shtëpitë duke iu gëzuar një fenomeni të rrallë për Tiranën, shkruan Lapsi.al. Etiketa: bora lajme Tiranë

FOTO/ Nisin reshjet e dëborës në Tiranë, Durrësi dhe Fieri të “pushtuar”

më 1.2017 - Panorama

Si rrallë ndonjëherë, Tirana, Durrësi, Elbasani dhe Fieri janë përfshirë nga reshjet e dëborës. Durrësi, ashtu si edhe pak ditë më parë ka shënuar reshjet më të dendura, ndërsa në Tiranë flokët e bardha...

Borë edhe në Tiranë, Fieri zbardhet pas 30 vitesh

më 1.2017 - Koha Jone

Dëbora ka zbardhur mbrëmjen e sotme edhe Tiranën e Fierin. Nëpër rrugët e Tiranës shumë fëmijë kanë dalë të lozin dhe t’i gezohen borës edhe pse është natë. Ka qenë viti 1986 kur në këtë qytet ka rënë...

Borë në Tiranë dhe Durrës

më 1.2017 - Vizion Plus

Rikthehen reshjet e borës në Tiranë dhe në Durrës. Mbrëmjen e sotme janë regjistruar reshje bore në kryeqytet dhe në Duke bërë që qytetarët të mbushin rrugët. Reshjet e borës sonte ishin më të dendura.

Tirana mbulohet nga bora, ja pamjet magjike nga kryeqyteti

më 1.2017 - Fakti Ditor

Reshjet e borës janë rikthyer në kryeqytet mbrëmjen e kësaj të mërkure. Bora ka qenë prezente gjatë gjithë pasdites, por me intensitet të ulët, ndërsa orët e mbrëmjes reshjet kanë qenë më intensive, duke...

Bora e parë në Tiranë, ja si argëtohen vipat

më 1.2017 - Opozita

Reshjet e para të borës në Tiranë janë pritur me mjaft entuziazëm nga qytetarët e Kryeqytetit dhe jo vetëm. Që prej vitit 1985 nuk ishin regjistruar reshje kaq të dendura në Tiranë. Por edhe personazhet...

FOTO/ Nisin reshjet e dëborës në Tiranë, Durrësi dhe Fier të “pushtuar”

më 1.2017 - Panorama

Si rrallë ndonjëherë, Tirana, Durrësi, Elbasani dhe Fieri janë përfshirë nga reshjet e dëborës. Durrësi, ashtu si edhe pak ditë më parë ka shënuar reshjet më të dendura, ndërsa në Tiranë flokët e bardha...

VIDEO/ Nis bora e ‘dendur’ në Tiranë

më 1.2017 - Syri

Në harkun e pak ditëve, në Tiranë kanë rënë sërish flokët e dëborës. Këtë herë megjithatë, bora duket disi më e dendur. Vendi është përfshirë së fundi nga moti i ftohtë dhe temperaturat kan qenë nën 0...

Nis bora e ‘dendur’ në Tiranë

më 1.2017 - Tetova Sot

Në harkun e pak ditëve, në Tiranë kanë rënë sërish flokët e dëborës. Këtë herë megjithatë, bora duket disi më e dendur. Vendi është përfshirë së fundi nga moti i ftohtë dhe temperaturat kan qenë nën 0...

Zbardhet edhe Tirana. Fillojnë reshjet e dëbores

më 1.2017 - Mapo

Duket se i ftohti polar që ka mbërthyer vendin tonë po mbulon me dëborë të gjithë vendin. Pas reshjeve të dëborës në Durrës, Sarandë, nuk kishte sit ë mungonte edhe Tirana. Para pak minutave, reshjet e...

Foto/ Bora i ‘zbardh faqen’ Tiranës, qytetarët i gëzohen asaj…

më 1.2017 - Opozita

Reshjet e borës që kanë rënë ditët e fundit në vend kanë përfshirë edhe Tiranën. Mbrëmjen e sotme, e mërkurë, në kryeqytet kanë nisur të bien reshje bore, të cilat gjithsesi nuk kanë qenë të dendura. Por,...

Pas 32 vitesh bora zbardh totalisht Tiranën

më 1.2017 - Arbresh

Ditët e fundit pjesa më e madhe e Shqipërisë ishte mbuluar nga bora. Borë ra edhe në qytet ku ishte “harruar” ky fenomen, si Durrës apo Sarandë.  Ndërsa mbrëmjen e sotme bora “pushtoi” edhe Tiranën. Gazetari...

Reshje të imëta bore në Tiranë

më 1.2017 - Top Channel

Reshjet e borës që kanë përfshirë vendin këtë fillim viti kanë rënë këtë të mërkurë edhe në Tiranë. Gjithësesi, densiteti i flokëve të dëborës ka qenë i ulët dhe reshjet nuk kanë zgjatur shumë. Në asnjë...

Pas 32 vitesh bora zbardh totalisht Tiranën

më 1.2017 - Infokusi

Ditët e fundit pjesa më e madhe e Shqipërisë ishte mbuluar nga bora. Borë ra edhe në qytet ku ishte “harruar” ky fenomen, si Durrës apo Sarandë. Ndërsa mbrëmjen e sotme bora “pushtoi” edhe Tiranën. Gazetari...

Në Durrës e Elbasan njerëzit mbushin rrugët, i gëzohen borës së dytë. Nis edhe Tiranë (Foto+Video)

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Mbrëmjen e sotme bora nuk ka kursyer as kryeqytetin. Rreth orës 20:00 të mbrëmjes qytetarët e Tiranës kanë mundur të shohin flokët e parë të borës, ndërsa shpresojnë që ajo të ngjisë. Ndryshe...

Fotot/ Pas 30 vitesh bie borë në Fier

më 1.2017 - Lexo

Qyteti i Fierit është mbuluar këtë mbrëmjë nga dëbora. Prej 30 vitesh në qytetin jugor nuk ka rënë borë me intensitet kaq të lartë. Bora ka zbardhur qytetin, ku pamjet nga vendi janë magjike. Borë tashmë...

Ngricat në të gjithë vendin, ja rrugët ku qarkullohet me zinxhirë

më 1.2017 - Albeu

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura nën zero, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve,...

Emergjencat Civile: Vijojnë kushtet e rënduara të motit dhe temperaturat poshtë zeros, ja akset rrugore ende të bllokuara

më 1.2017 - Sot News

Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile ka njoftuar se vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros në të gjithë vendin, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin...

Në Fier bie dëborë pas 30 vitesh

më 1.2017 - Ora news

Dëbora ka zbardhur edhe qytetin e Fierit. Ka qenë viti 1986 kur në këtë qytet ka rënë për herë të fundit dëborë. Mbrëmjen e sotme, pas 30 vitesh qyteti i Fierit është zbardhur nga flokët e dëborës. Në...

Dëborë edhe në Tiranë

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Reshjet e dëborës kanë nisur edhe në kryeqytet. Pas kaq vitesh edhe Tirana po zbardhet nga dèbora.

Dëborë edhe në Tiranë

më 1.2017 - Almakos

Reshjet e dëborës kanë nisur edhe në kryeqytet. Pas kaq vitesh edhe Tirana po zbardhet nga dèbora. 11 janar 2017 (gazeta-Shqip.com)

Ministria e Transporteve: Asnjë aks kombëtar nuk është i bllokuar

më 1.2017 - Vizion Plus

Ministria e Tranportit informoi mbi kalueshmërinë e rrugëve në orën 14.00. Sipas informacionit në të gjithë territorin e vendit nuk ka asnjë aks kombëtar të bllokuar. Sipas MTI-së, në qarkun e Kukësit,...

Foto dhe Video Ekskluzive / 32 vite më pas, dëbora shtron edhe në Tiranë

më 1.2017 - Java News

Debora nis te zbardhe edhe Tiranen. Ne keto minuta te mbremjes kane nisur reshje te dendura debore, te cilat kane filluar te ngjisin edhe ne rruge e pallate. JavaNews sjell disa imazhe te ketyre minutave...

Tirana mbulohet nga bora, ja pamjet nga kryeqyteti

më 1.2017 - Lexo

Në kryeqytet këtë mbrëmje të ftohtë janari kanë filluar reshjet e dëborës. Për Tiranën ky fenomen natyror është i rrallë, dhe qytetarët e kryeqytetit e presin me entuziasëm rënien e dëborës. Në fakt për...

Policia: Lëvizja e mjeteve në autostradë me zinxhirë. Shënohet aksidenti i parë

më 1.2017 - LajmiFundit

Policia Rrugore njofton të gjithë qytetarët se lëvizja e mjeteve nga Tirana në Durrës dhe anasjelltas do të bëhet me zinxhirë, pas reshjeve të dëborës që përfshinë Tiranën e Durrësin mbrëmjen e të merkures....

Reshjet, Veliaj: Në Tiranë 5 cm borë, mëngjesi me ngrica në rrugë

më 1.2017 - LajmiFundit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, këshillon qytetarët të kenë kujdes pasi reshjet e borës në kryeqytet vijojnë të bien me intensitet të lartë. Sipas tij, në qytetin e Tiranës ka rënë 5 cm...

Magjia e borës në foto nga Korça, Gjirokastra, Kosova dhe…

më 1.2017 - Mapo

Foto 1 nga 60 Temperaturat e ulëta të këtyre ditëve kanë sjellë një sërë problemesh si në Shqipëri ashtu edhe në Europë apo vende të tjera. Por temperaturat e ulëta me reshjet e borës që kanë sjellë, apo...

Moti i keq përfshin vendin, shpërndahen ndihma në zonat e bllokuara

më 1.2017 - Sot News

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Problematikë mbeten disa zona në Malësinë e...

Video/ Tiranë, Durrës, Elbasan, qytetarët i gëzohen reshjeve të dëborës

më 1.2017 - Lexo

Mbrëmjen e sotme bora nuk ka kursyer as kryeqytetin. Rreth orës 20:00 të mbrëmjes qytetarët e Tiranës kanë mundur të shohin flokët e parë të borës, ndërsa shpresojnë që ajo të ngjisë. Ndryshe nga Tirana,...

Të dhënat e fundit/ Situata e shkaktuar nga ngricat në të gjithë vendin. Ja rrugët ku qarkullohet me zinxhirë

më 1.2017 - Syri

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura nën zero, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve,...

Moti i keq, Ministri Dervishaj: Akset kombëtare të Jugut tërësishst të kalueshme

më 1.2017 - Mapo

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka inspektuar sot gjendjen e kalueshmërise në Qafën e Llogarasë. Ai bëri të ditur se e gjithë rruga nga Vlora deri në Sarandë ishte e kalueshme pavarësisht disa probleme...

10 minuta borë në Tiranë, ja cfarë po ndodh te “Rruga e Elbasanit”

më 1.2017 - LajmiFundit

Edhe Tirana është zbardhur nga dëbora këtë të merkure. Reshjet e dëborës kanë nisur gjatë mbrëmjes dhe ndonëse të pakëta kanë shkaktuar mjaft probleme nëpër rrugë. Deputetja Mimoza Hajdarmataj ka publikuar...

Policia: Lëvizja e mjeteve Tiranë-Durrës me zinxhirë. Shënohet aksidenti i parë

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Policia Rrugore njofton të gjithë qytetarët se për shkak të reshjeve të dëborës që përfshinë kryeqytetin dhe Durrësit, lëvizja e mjeteve nga Tirana në Durrës dhe anasjelltas do të bëhet me zinxhirë. Kjo...

Shtron bora në Tiranë

më 1.2017 - Opozita

Bora ka mbuluar Tiranën këtë të mërkurë. Intensiteti i flokëve të borës është shtuar në mbrëmje duke vënë shtresë. Kanë qenë të shumtë ata që kanë postuar foto në rrjete sociale. Edhe pak ditë më parë...

Moti i keq, disa akse rurale ende të bllokuara

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara kanë vijuar punën e tyre për hapjen e rrugëve nacionale, të cilat qanë të qarkullueshme pa zinxhirë në pjesën dërrmuese te tyre....

Zbardhet Tirana, bora mbulon kryeqytetin

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Tirana është zbardhur nga bora mbrëmjen e sotme pas reshjeve të dendura që nisën rreth orës 21:00. Fotot dhe video e mëposhtme tregon situatën në “Komunën e Parisit”. Ky fenomen që nuk ndodh shpesh në...

I ftohti polar, EC: Ja cilat janë akset rrugore të bllokuara

më 1.2017 - BalkanWeb

Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile ka njoftuar se vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros në të gjithë vendin, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin...

Dervishaj në Qafën e Llogarasë inspekton gjendjen e rrugës/FOTO

më 1.2017 - Shqiptarja

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj inspekton gjendjen e kalueshmërisë në Qafën e Llogarasë. Dervishaj theksoi se aksi rrugor Vlorë-Sarandë, sikurse të gjitha rrugët e tjera në jug, janë tërësisht të...

Moti i keq me ngrica, Ministri i Transportit: Të gjitha akset kombëtare të jugut janë të kalueshme

më 1.2017 - Sot News

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka inspektuar sot gjendjen e kalueshmërise në Qafën e Llogarasë. Ai bëri të ditur se e gjithë rruga nga Vlora deri në Sarandë ishte e kalueshme pavarësisht disa probleme...

Moti i keq, Ministri Dervishaj: Akset kombëtare të Jugut tërësishst të kalueshme

më 1.2017 - BalkanWeb

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka inspektuar sot gjendjen e kalueshmërise në Qafën e Llogarasë. Ai bëri të ditur se e gjithë rruga nga Vlora deri në Sarandë ishte e kalueshme pavarësisht disa probleme...

Ngricat dhe acari në Shqipëri, ja situata dhe rrugët problematike!

më 1.2017 - Gazeta Express

Moti i ftohtë vijon prej ditësh tashmë në vendin tonë. Sipas të dhënave më të fundit nga Emergjencat Civile, në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros, të cilat...

Situata e shkaktuar nga ngricat në të gjithë Shqiopërinë. Ja rrugët ku qarkullohet me zinxhirë

më 1.2017 - Tetova Sot

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura nën zero, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve,...

Rrugë të bllokuara në Shkodër e Dibër, shpërndahen ndihma ushqimore

më 1.2017 - Ora news

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Problematikë mbeten disa zona në Malësinë e...

Bora e parë në Tiranë, ja si argëtohen vipat

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Reshjet e para të borës në Tiranë janë pritur me mjaft entuziazëm nga qytetarët e Kryeqytetit dhe jo vetëm. Që prej vitit 1985 nuk ishin regjistruar reshje kaq të dendura në Tiranë. Por edhe personazhet...

Moti i keq, disa akse rurale ende të bllokuara

më 1.2017 - Almakos

Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara kanë vijuar punën e tyre për hapjen e rrugëve nacionale, të cilat qanë të qarkullueshme pa zinxhirë në pjesën dërrmuese te tyre....

Pas 32 vitesh bora zbardh totalisht Tiranën

më 1.2017 - Sovrani

Ditët e fundit pjesa më e madhe e Shqipërisë ishte mbuluar nga bora. Borë ra edhe në qytet ku ishte “harruar” ky fenomen, si Durrës apo Sarandë. Ndërsa mbrëmjen e sotme bora “pushtoi” edhe Tiranën. Gazetari...

Ministri Dervishaj inspekton aksin Vlorë-Sarandë: Të gjitha akset kombëtare të Jugut janë të kalueshëm

më 1.2017 - Lexo

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj inspekton gjendjen e kalueshmërisë në Qafën e Llogarasë. Dervishaj theksoi se aksi rrugor Vlorë-Sarandë, sikurse të gjitha rrugët e tjera në jug, janë tërësisht...

Situata e shkaktuar nga ngricat në të gjithë vendin. Ja rrugët ku qarkullohet me zinxhirë

më 1.2017 - Opozita

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura nën zero, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve,...

FOTO/ Ministri Dervishaj inspekton gjendjen e rrugës në Qafën e Llogarasë

më 1.2017 - Java News

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj inspekton gjendjen e kalueshmërisë në Qafën e Llogarasë. Dervishaj theksoi se aksi rrugor Vlorë-Sarandë, sikurse të gjitha rrugët e tjera në jug, janë tërësisht të...

Reshje bore në Tiranë, por nuk zbardhet kryeqyteti

më 1.2017 - Mapo

Reshjet e borës që kanë rënë ditët e fundit në vend kanë përfshirë edhe Tiranën. Këtë të mërkurë në kryeqytet kanë rënë reshjet, të cilat gjithësesi nuk kanë qenë të dendura. Bora, që ka zbardhur paksa...

Moti i acartë/ Disa akse rurale në veri të bllokuara, ja situata sipas qarqeve

më 1.2017 - Java News

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve,...

Reshje bore në Tiranë, ‘zbardhin’ kryeqytetin

më 1.2017 - Opinion

Reshjet e borës që kanë rënë ditët e fundit në vend kanë përfshirë edhe Tiranën. Këtë të mërkurë në kryeqytet kanë rënë reshjet, të cilat gjithësesi nuk kanë qenë të dendura. Bora, që ka zbardhur paksa...

I ftohti siberian, Dervishaj: Të gjitha akset kombëtare pa probleme, thirrje për masa shtesë

më 1.2017 - Gazeta Express

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj inspekton gjendjen e kalueshmërisë në Llogara. Dervishaj u shpreh se aksi rrugor Vlorë – Sarandë është tërësisht i kalueshëm. “Ka pasur disa probleme, por reaguam...

Moti i keq, Emergjencat Civile: Ja situata në të gjithë vendin

më 1.2017 - Lexo

EC: Situata dhe masat – ora 19:00 – 11 Janar Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve....

Edhe Tirana zbardhet nga bora

më 1.2017 - Gazeta Express

Ditët e ftohta të dimrit kanë sjellë reshje borë edhe në zona ku prej vitesh nuk kishte ndodhur një gjë e tillë. Pas Durrësit dhe Sarandës edhe në Tiranë bien flokët e para të borës. video-1484153238 by...

Nis bora në Tiranë

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Në Tiranë ka rënë sërish dëborë. Në fakt, nuk ka qenë dëborë e mirfilltë, por  fije bore, që kanë zbardhur disi kryeqytetin. Ky dimër ka mbajtur disi i ftohtë Edhe më herët para disa ditësh në kryeqytet ka rënë dëborë.

Rikthehen reshjet e dëborës në Tiranë, ja pamjet nga kryeqyteti

më 1.2017 - Shqiptarja

TIRANË -Në kryeqytet këtë mbrëmje të ftohtë janari kanë filluar reshjet e dëborës. Për Tiranën ky fenomen natyror është i rrallë, dhe qytetarët e kryeqytetit e presin me entuziasëm rënien e dëborës. Në...

Emergjencat Civile: Kjo është gjendja e rrugëve në gjithë Shqipërinë

më 1.2017 - LajmiFundit

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve,...

Rikthehen reshjet e borës, ‘zbardhet’ Tirana

më 1.2017 - LajmiFundit

Rikthehen reshjet e borës. Diten e sotme floket e debores kane rënë edhe ne Tiranë. Te mërkurën në kryeqytet kanë rënë reshjet, të cilat gjithësesi nuk kanë qenë të dendura. Bora, që ka zbardhur paksa...

VIDEO/ Nisin reshjet e borës në Tiranë

më 1.2017 - Java News

Edhe në Tiranë kanë nisur reshjet e borës. Mbrëmja e së mërkurës e ka gjetur kryeqytetin me reshje dëbore, një fenomen mjaft i rrallë. Ndëkorhë kjo ëhstë hera e dytë që bie borë brenda pak ditësh në kryeqytet,...

Tiranë, rikthehen reshjet e dëborës

më 1.2017 - Lexo

Në kryeqytet këtë mbrëmje të ftohtë janari kanë filluar reshjet e dëborës. Për Tiranën ky fenomen natyror është i rrallë, dhe qytetarët e kryeqytetit e presin me entuziasëm rënien e dëborës. Në fakt për...

Temperatura të ulëta, borë dhe ngrica në veri dhe jug

më 1.2017 - Ora news

Reshjet e borës të shoqëruar me temperatura të ulëta vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Në Dibër fshatrat janë pothuajse të izoluar për shkak të stuhive të herepas-hershme të borës, ndërkohë që...

MB: Kushte të rënda të motit në krejt Shqipërinë

më 1.2017 - Illyria

Raporti nga Emergjencat Civile , ministria e Brendshme, sipas orës 19:00, 11 janar Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura poshtë zeros, të cilat kanë shkaktuar vështirësi...

MTI: Asnjë aks kombëtar i bllokuar

më 1.2017 - Koha Jone

Ministria e Tranportit informoi mbi kalueshmërinë e rrugëve në orën 14.00. Sipas informacionit në të gjithë territorin e vendit nuk ka asnjë aks kombëtar të bllokuar. Sipas MTI-së, në qarkun e Kukësit,...

Nisin reshjet e dëborës në Tiranë

më 1.2017 - Albeu

Dëbora po pushton të gjithë Shqipërinë dhe këto ditë nuk po kursen as zonat bregdetare të cilat prej shumë vitesh nuk kishin parë dëborë. Por reshtjet e deborës kanë nisur edhe në Tiranë pavarësisht...

Filloi bora në Tiranë

më 1.2017 - Syri

Kanë nisur të bien edhe në Tiranë flokët e para të borës. Siç edhe duket jashtë, bora ka nisur të bjerë nëpër të gjithë kryeqytetin. Kjo është hera e dytë që në Tiranë bie dëborë. Komentet Shto koment

Jeni të bllokuar nga dëbora dhe nuk lëvizni dot? Vjen zgjidhja ideale për ju…

më 1.2017 - Antpress

Në këto ditë të vështira, më ngrica dhe rrugë të bllokuara nga dëbora, vjen dhe zgjidhja për të gjithë ju. Pikërisht si taksi për të lëvizur mund të përdorni traktorët, të cilët janë të përshtatshëm për...

Ja akset rrugore në vend ku kalohet me zinxhirë

më 1.2017 - Albeu

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar bllokimin e disa akseve rrugore. Në disa akse nacionale ka pasur vështirësi në qarkullim, duke bërë të detyrueshëm përdorimin e zinxhirë ve për automjetet. Tiranë-Akset...

Moti i keq, probleme me qarkullimin dhe ujin e  pijshëm

më 1.2017 - Top Channel

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar...

Sarandës nuk i zgjat shumë gëzimi për borën, probleme me ngricat

më 1.2017 - Ora news

Prej dy ditësh, qyteti i Sarandës është nën pushtetin e dëborës dhe temperaturave të ulëta. Dëbora e cila vjen në Sarandë që prej vitit 1985, në ditën e dytë ka shaktuar disa probleme. Probleme janë shfaqur...

Fotot/ Kur në Tiranë binte borë para 32 viteve

më 1.2017 - Panorama

Keto jane disa foto te 32 viteve me pare, kur më 11 Janar të ’85-ës, Tirana ka qenë e mbuluar nga bora. Fotot e mëposhtme na kujtojnë kryeqytetin në kohën e komunizmit, të zbardhur nga bora.

Korça e zbardhur nga bora, aksi Ersekë-Leskovik

më 1.2017 - Ora news

Në qarkun e Korçës, ka prezencë akulli në rrugë ndërkohë që temperaturat janë ulur ndjeshëm në -10 gradë celcius. Gjatë natës ka pasur reshje të dendura bore. Si pasojë e reshjeve të borës të gjitha akset...

Saranda nën pushtetin e borës

më 1.2017 - Koha Jone

Temperaturat e ulëta të ditës së djeshme bënë që qyteti bregdetar i Sarandës të mbulohet nga bora pas gati 15 vitesh. Ndërkohë mëngjesin e sotëm Saranda është zgjuar sërish e mbuluar nga bora që këtë herë...

Vazhdon dëbora në jug, Saranda nuk ka borëpastruese

më 1.2017 - Top Channel

Bora që ka vazhduar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash, por ky qytet bregdetar nuk ka një shërbim borëpastrues. Autobotët e bashkisë janë pëprpjekur...

Bora në Gjirokastër arrin trashësinë 20 cm

më 1.2017 - Lajmi.net

Si pasojë e reshjeve të borës të rëna gjatë natës, në Qarkun e Gjirokastrës paraqitet me problematika të caktuara veçanërisht në Qafë Muzinë. Sipas policisë, në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve...

Rëndohet situata nga moti i acartë, bora izolon veriun, shumë vende pa drita dhe ujë

më 1.2017 - Sot News

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar...

Vazhdon bora në jug, Saranda nuk ka borëpastruese

më 1.2017 - Arbresh

Bora që ka vazhduar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash, por ky qytet bregdetar nuk ka një shërbim borëpastrues. Autobotët e bashkisë janë pëprpjekur...

Bora “pushton” dhe jugun; Ja dhe akset kombëtare të kalueshme

më 1.2017 - RTSH

Reshjet e borës kanë mbuluar edhe jugun e vendit. Gjirokastra, Saranda, Tepelena janë zbardhur nga bora, ndërsa situata mbetet e pandryshuar në veri të vendit. Ministria e Transporteve dhe ARRSH bëjnë...

Moti i keq/ Emergjencat Civile informacion për situatën: Disa akse rurale ende të pahapur

më 1.2017 - Standard

I ftohti polar dhe rikthimi i reshjeve të dëborës ka sjellë probleme në disa akse rrugore të vendit. Emergjencat Civile kanë dhënë informacion për situatën në akset rrugore në disa qarqe të vendit. Sipas...

Zona në qarkun e Shkodrës dhe Kukësit, të bllokuara dhe pa energji elektrike

më 1.2017 - Standard

Rreshjet e dendura të borës dhe temperaturat e ulëta që kanë mbërthyer vendin kanë lenë disa fshatra të bllokuara në qarkun e Shkodrës e Kukësit. Në disa prej këtyre zona mungon energjia elektrike, furnizimi...

Moti i keq, probleme me qarkullimin, ujin dhe dritat

më 1.2017 - Mapo

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë...

Moti i keq, probleme në qarkullim, ujin dhe dritat në gjithë vendin

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar...

VIDEO/ Sot në Korçë

më 1.2017 - Syri

Bora ka mbuluar si çdo vit Korçën. Këto janë pamjet që vijnë sot nga ky qytet. Bashkia e qytetit njofton se "pas rikthimit të reshjeve të borës, jemi duke punuar për të normalizuar lëvizjen për mjetet...

NGRICAT/ Situata vijon të jetë problematike, ja akset e bllokuara (FOTO LAJM)

më 1.2017 - Albeu

Situata nga bora dhe ngricat vijon të jetë e rënduar për shkak të motit të ashpër. Në rajonin verior Shkodër: Nuk ka ndryshim në gjendjen e akseve të këtij rajoni. Kontraktorët janë duke punuar për pastrimin...

Probleme në qarkullim, furnizim me ujë dhe energji elektrike në gjithë vendin

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar...

Nisin reshjet e borës dhe temperatura të ulta në gjithë vendin. Ja akset rrugore të bllokuara në Shqipëri

më 1.2017 - Gazeta Express

Drejtoria e Emergjencave Civile njofton se në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm...

NGRICAT/ Situata vijon të jetë problematike, ja akset e bllokuara

më 1.2017 - Koha Jone

Situata nga bora dhe ngricat vijon të jetë e rënduar për shkak të motit të ashpër. Në rajonin verior Shkodër: Nuk ka ndryshim në gjendjen e akseve të këtij rajoni. Kontraktorët janë duke punuar për pastrimin...

Moti i keq/ Emergjencat Civile informacion për situatën: Vijojnë ndihmat për banorët e prekur

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANE – I ftohti polar dhe rikthimi i reshjeve të dëborës ka sjellë probleme në disa akse rrugore të vendit. Emergjencat Civile kanë dhënë informacion për situatën në akset rrugore në disa qarqe të vendit....

Fshatra në Shkodër e Tropojë në izolim nga bora, mungesa të energjisë

më 1.2017 - Ora news

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar...

MT: Ja cilat janë akset problematike për të qarkulluar

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Ministria e Transporteve dhe Infrastrukturës ka dhënë informacione lidhur me gjendjen e rrugëve në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të borës që janë rikthyer gjatë natës në një pjesë të mirë...

Emergjenca Civile raporton për situatën në të gjitha qarqet, problem mungesa e energjisë në fshatrat e thella

më 1.2017 - Syri

EC: Situata dhe masat - 11 Janar Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. ...

Reshjet e dëborës në qarkun Gjirokastër

më 1.2017 - ABC News

Në të gjitha akset rrugore në qarkun e Gjirokastrës lëvizja e automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë, pasi trashëshia e dëborës varion nga 15- 20 cm. Vendet problematike kryesisht janë "Qafa e Muzinës" dhe...

Bora e ngricat, ja rrugët ku duhet të kaloni me zinxhirë

më 1.2017 - Iliria News

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës jep të dhena për situatën në akset rrugore të vendit si pasojë e motit me dëborë dhe ngrica. Sipas MTI situata më problematike paraqitet në veri të vendit për...

Moti i keq, probleme në qarkullim, ujin dhe dritat në gjithë vendin

më 1.2017 - Almakos

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve. Problemet kryesore janë krijuar...

MT: Ja cilat janë akset problematike për të qarkulluar

më 1.2017 - Almakos

Ministria e Transporteve dhe Infrastrukturës ka dhënë informacione lidhur me gjendjen e rrugëve në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të borës që janë rikthyer gjatë natës në një pjesë të mirë...

Dëbora në jug, situatë e pazakontë në Sarandë, Bashkia nuk ka borëpastruese

më 1.2017 - 24 ore

Bora që ka vijuar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash. Sipas Shtabit të Emergjencave Civile në Sarandë, edhe rrugët e brendshme janë të kalueshme...

Saranda dhe Gjirokastra zbardhur si asnjëherë më parë (FOTOT mbresëlënëse)

më 1.2017 - Gazeta Express

Saranda është duke përjetuar bardhësinë e dëborës e cila i kishte munguar prej vitit 1985, kur ishte hera e fundit që ka rënë dëborë në këtë qytet bregdetar. I ftohti i acartë duket se zbehet diku, pasi...

Në Gjirokastër bora 20 cm, akset problematike” Uji i Ftohtë” dhe “Qafa e Muzinës”

më 1.2017 - Standard

Për shkak të reshjeve të borës, të rëna gjatë natës së djeshme në qarkun e Gjirokastrës lëvizja e automjeteve bëhet me zinxhirë, ndërsa trashëria e borës varion nga 15 – 20 centimetra. Vendet që paraqesin...

FOTOT/ Ja si u zbardh Saranda nga bora, një ngjarje kjo aq e rrallë, sa qyteti s’ka borëpastruese…

më 1.2017 - Gazeta Tema

Kjo është një nga ato ngjarjet e rralla që ndodh në Sarandë. Pas 32 vitesh, që prej vitit te tmerrshëm të 1985-s, në qytetin bregdetar ra borë. Bora ka vazhduar të bjerë edhe mbrëmjen e djeshme dhe në...

Moti i keq/ MTI të dhëna për situatën në vend, ja akset rrugore problematik

më 1.2017 - Koha Jone

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës jep të dhena për situatën në akset rrugore të vendit si pasojë e motit me dëborë dhe ngrica. Sipas MTI situata më problematike paraqitet në veri të vendit për...

FOTOT/ Kur Tirana pushtohej nga bora 32 vite më parë, në një nga vitet më të ftohta

më 1.2017 - Gazeta Tema

Viti 1985 konsiderohet si një nga vitet më të ftohta në Shqipëri. Një situatë e tillë duket se po përsëritet pas 32 vitesh. Vetëm se atëherë binte borë edhe në Tiranë, ndryshe nga ky vite. Megjithatë,...

Ministria e Transporteve: Ja cilat janë akset problematike për të qarkulluar

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Ministria e Transporteve dhe Infrastrukturës ka dhënë informacione lidhur me gjendjen e rrugëve në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të borës që janë rikthyer gjatë natës në një pjesë të mirë...

Nisin rreshjet e dendura të borës në juglindje të Shqipërisë, aksi Ersekë – Leskovik i bllokuar

më 1.2017 - Iliria News

Pjesa juglindore e Shqipërisë është në prezencës e akujve dhe ngricave të shumta, të cilat kanë krijuar vështirësi në kalimin e automjeteve. Kështu sipas njoftimit zyrtar të policisë së Korçës mësohet...

Emergjenca Civile raporton për situatën në të gjitha qarqet, problem mungesa e energjisë në fshatrat e thella

më 1.2017 - Opozita

EC: Situata dhe masat – 11 Janar Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm të njerëzve....

ARRSH: Kripë në rrugë dhe zinxhirë, ja situata e fundit në akset rrugore të vendit

më 1.2017 - Syri

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka pasqyruar sot kalushmërinë e rrugëve në vend në kushtet e reshjeve të dendura të dëborës. Në Rajonin Verior Shkodër: Nuk ka ndryshim në gjendjen e akseve të këtij Rajoni....

Bora në Sarandë është aq ngjarje e rrallë sa…..nuk ka borëpastruese!

më 1.2017 - Lexo

Kjo është një nga ato ngjarjet e rralla që ndodh në Sarandë. Pas 32 vitesh, që prej vitit te tmerrshëm të 1985-s, në qytetin bregdetar ra borë. Bora ka vazhduar të bjerë edhe mbrëmjen e djeshme dhe në...

Bora në Gjirokastër arrin trashësinë 20 cm

më 1.2017 - Koha.net

Si pasojë e reshjeve të borës të rëna gjatë natës, në Qarkun e Gjirokastrës paraqitet me problematika të caktuara veçanërisht në Qafë Muzinë. Sipas policisë, në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve...

Bora në Gjirokastër arrin trashësinë 20 cm

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Si pasojë e reshjeve të borës të rëna gjatë natës, në Qarkun e Gjirokastrës paraqitet me problematika të caktuara veçanërisht në Qafë Muzinë. Sipas policisë,...

MTI jep të dhënat për situatën në vend, ja sa do zgjasin kjo gjendje

më 1.2017 - Sot News

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës jep të dhena për situatën në akset rrugore të vendit si pasojë e motit me dëborë dhe ngrica. Sipas MTI situata më problematike paraqitet në veri të vendit për...

Ministria e Transporteve: Ja cilat janë akset problematike për të qarkulluar

më 1.2017 - Almakos

Ministria e Transporteve dhe Infrastrukturës ka dhënë informacione lidhur me gjendjen e rrugëve në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të borës që janë rikthyer gjatë natës në një pjesë të mirë...

Dëbora bllokon Qafën e Muzinës dhe ‘Ujin e Ftohtë’ në Gjirokastër

më 1.2017 - Ina

Si pasojë e reshjeve të dëborës të rëna gjatë natës, në Qarkun e Gjirokastrës, në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë, pasi trashëshia e borës varion nga 15-20 cm. Ministria...

Moti i keq/ MTI të dhëna për situatën në vend, ja akset rrugore problematike

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës jep të dhen për situatën në akset rrugore të vendit si pasojë e moti me dëborë dhe ngrica. Sipas MTI situata më problematike paraqitet në veri të vendit...

Bora sjell probleme në jug, në Sarandë arrin trashësinë në 10 cm

më 1.2017 - Lajmi.net

Jugu i vendit është mbuluar nga dëbora. Në Sarandë dëbora ka arritur një trashësi prej 10 cm, duke bërë që rrugët brenda qytetit të jenë të kalueshme vetëm me zinxhirë. Policia e Gjirokastrës njoftoi se...

Saranda vishet me dëborë

më 1.2017 - RTSH

Për të dytën ditë me rradhë Saranda, qyteti më jugor i Shqipërisë, ka provuar dëborën e munguar prej dekadash. Të mërkurën në mëngjes trashësia ka arritur në 10 centimetra. Shtabi i Emergjencave Civile...

Disa fshatra ende të bllokuara nga bora, rrugët nacionale të kalueshme

më 1.2017 - Ora news

Disa fshatra në qarkun e Kukësit vijojnë të mbeten të izoluar nga bota. Sipas informacioneve të marra nga institucionet në të gjitha akset nacionale qarkullohet me zinxhirë dhe  pjesërisht pa zinxhirë....

Bora e ngricat, ja rrugët ku duhet të kaloni me zinxhirë

më 1.2017 - Opozita

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës jep të dhena për situatën në akset rrugore të vendit si pasojë e motit me dëborë dhe ngrica. Sipas MTI situata më problematike paraqitet në veri të vendit për...

Shkodra dhe Tropoja të izoluar, probleme me energjinë elektrike

më 1.2017 - LajmiFundit

Problemet nga reshjet e dëborës vijojnë të jenë alarmante. Problemet kryesore janë krijuar në qarkullimin në rrugë dhe në mjaft qytete, edhe në furnizimin me ujë të pijshëm dhe energji elektrike. Ngricat...

I ftohti polar "paralizon" jugun, rinisin reshjet e borës, zbardhet Gjirokastra, Korça e Saranda, Skrapari i bllokuar

më 1.2017 - Sot News

I ftohti polar dhe reshjet e dëborës vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Qyteti i Gjirokastrës dhe Sarandës është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga dëbora. Mësohet se në Gjirokastër dhe fshatrat...

Nisin rreshjet e dendura të borës në juglindje të Shqipërisë, aksi Ersekë - Leskovik i bllokuar

më 1.2017 - Gazeta Express

Pjesa juglindore e Shqipërisë është në prezencës e akujve dhe ngricave të shumta, të cilat kanë krijuar vështirësi në kalimin e automjeteve. Kështu sipas njoftimit zyrtar të policisë së Korçës mësohet...

Trashësia e borës arrin në 30 cm, ja akset ku janë zhbllokuar rrugët

më 1.2017 - Gazeta Express

Ministria e Transporteve ka njoftuar sot në mëngjes në lidhje me situatën në Jug të vendit, ku trashësia e dëborës ka arritur deri në 30 cm. Nga komunikimi me specialistin e Drejtorisë së Rajonit Jugor...

Foto të rralla! Saranda “zgjohet” sërish e mbuluar nga dëbora

më 1.2017 - Opinion

Temperaturat e ulëta të ditës së djeshme bënë që qyteti bregdetar i Sarandës të mbulohet nga bora pas gati 15 vitesh. Ndërkohë mëngjesin e sotëm Saranda është zgjuar sërish e mbuluar nga bora që këtë herë...

Acari në vend, kujdes kur të lëvizni në këto akse

më 1.2017 - Blitz

Moti i keq në vend ka sjellë problematika të shumta në disa akse kryesore dhe jo vetëm në gjithë vendin, dhe për këtë arsye autoriteti rrugor bën apel për shoferët që të kenë kujdes kur lëvizinin në to....

Rinis dëbora në veri dhe jug, bllokohen zonat e thella malore

më 1.2017 - Java News

Janë rikthyer sërish reshjet e borës në vend nga veriu në jug të vendit duke shkaktuar probleme me qarkullimin e mjeteve, ndërsa disa zona vazhdojnë që të jenë të bllokuara. Gjatë natës ka pasur reshje...

FOTO/ 11 janar '85, kur Tirana u zbardh nga dëbora 32 vite më parë

më 1.2017 - Syri

Si sot, 32 vite më parë, më 11 Janar të ’85-ës, Tirana ka qenë e mbuluar nga bora. Bora e vitit 1985 përmendet shpesh nga brezat që e kanë jetuar këtë kohë si një event meteorologjik. Fotot e mëposhtme...

FOTO+VIDEO/ Rikthehen reshjet, Gjirokastra e Saranda zbardhen nga dëbora. Izolohen fshatrat e Skraparit

më 1.2017 - BalkanWeb

GJIROKASTER – I ftohti polar dhe reshjet e dëborës vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Qyteti i Gjirokastrës dhe Sarandës është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga dëbora. Mësohet se në Gjirokastër...

Dëbora bllokon Qafën e Muzinës dhe 'Ujin e Ftohtë' në Gjirokastër

më 1.2017 - Syri

Si pasojë e reshjeve të dëborës të rëna gjatë natës, në Qarkun e Gjirokastrës, në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë, pasi trashëshia e borës varion nga 15-20 cm. Ministria...

Vazhdojnë reshjet e borës: Situata në Sarandë e pazakontë

më 1.2017 - Zeri

Bora që ka vijuar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash. Sipas Shtabit të Emergjencave Civile në Sarandë, edhe rrugët e brendshme janë të kalueshme...

Probleme nga moti i lig

më 1.2017 - Illyria

Energjenca Civile paraqet: Situata dhe masat – 11 Janar Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin...

Foto nostalgji/ Kur binte borë në Tiranë, 11 Janar ’85

më 1.2017 - Opinion

Si sot, 32 vite më parë, më 11 Janar të ’85-ës, Tirana ka qenë e mbuluar nga bora. Bora e vitit 1985 përmendet shpesh nga brezat që e kanë jetuar këtë kohë si një event meteorologjik. Fotot e mëposhtme...

Vazhdojnë reshjet e borës: Situata në Sarandë e pazakontë

më 1.2017 - Klan Kosova

Bora që ka vijuar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash. Sipas Shtabit të Emergjencave Civile në Sarandë, edhe rrugët e brendshme janë të kalueshme...

Vazhdon bora në jug, Saranda nuk ka borëpastruese

më 1.2017 - Indeks online

Bora që ka vijuar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash. Sipas Shtabit të Emergjencave Civile në Sarandë, edhe rrugët e brendshme janë të kalueshme...

Gjirokastër-Sarandë, natën rikthehet bora, vështirësi kalimi në Qafën e Muzinës

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Reshjet e botës janë rikthyer gjatë natës së djeshme në qytetin e Sarandës, ku trashësia e borës shkon në 10 cm, duke krijuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve edhe brenda qytetit. Ndërkohë, si pasojë...

Borë në Llogara. Mos kaloni pa zinxhir!

më 1.2017 - Koha Jone

Moti i keq dhe me borë ka zbritur në Jug të Shqipërisë. Raportohet se bora ka mbuluar Llogaranë, rruga e palueshme pa zinxhir. Policia në vendngjarje. Temperaturat nën zero kudo në Gjirokastër, Sarandë, Vlorë.

Vijojnë reshjet e borës në Jug, por të gjitha akset janë të kalueshme

më 1.2017 - Vizion Plus

Si pasojë e reshjeve të dëborës të rëna gjatë natës, në Qarkun e Gjirokastrës të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë, pasi trashësia e borës varion nga 15- 20 cm. Vendet...

Këto akse rrugore në Shqipëri janë të bllokuara

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Drejtoria e Emergjencave Civile njofton se në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura disa shkallë poshtë zeros, që kanë shkaktuar probleme në jetën dhe aktivitetin e përditshëm...

Reshjet e dëborës në Gjirokastër, izolohen 11 fshatra në Frashër

më 1.2017 - LajmiFundit

Reshjet e dëborës në jug të vendit kanë nisur të bëhen alarmante. Në Gjirokastër, dëbora ka vijuar përgjatë gjithë natës, por dhe në Sarandë kanë vijuar reshjet e borës. Në Gjirokastër zona e Zagories...

Bora bllokon edhe rrugët e Jugut, kujdes në Qafë Muzinë dhe Uji i Ftohtë

më 1.2017 - Koha Jone

Reshjet e borës që kanë rënë përgjatë natës në qarkun e Gjirokastrës kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim. Në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë, pasi trashëshia e...

Bora në Gjirokastër arrin trashësinë 20 cm

më 1.2017 - Lajm

Si pasojë e reshjeve të borës të rëna gjatë natës, në Qarkun e Gjirokastrës paraqitet me problematika të caktuara veçanërisht në Qafë Muzinë. Sipas policisë, në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve...

Gjirokastër-Sarandë, natën rikthehet bora, vështirësi kalimi në Qafën e Muzinës

më 1.2017 - Almakos

Reshjet e botës janë rikthyer gjatë natës së djeshme në qytetin e Sarandës, ku trashësia e borës shkon në 10 cm, duke krijuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve edhe brenda qytetit. Ndërkohë, si pasojë...

Korça zgjohet e mbuluar me borë, prezente ngrica dhe akulli, ja akset e bllokuara

më 1.2017 - Sot News

Në Qarkun e Korçës kanë filluar rreshje të dendura dëbore, temperaturat janë të ulëta dhe ka prezencë të akullit. Të gjitha akset rrugore janë të kalueshme me zinxhirë, përveç aksit Ersekë – Leskovik,...

Bora bllokon edhe rrugët e Jugut, kujdes në Qafë Muzinë dhe Uji i Ftohtë

më 1.2017 - Opinion

Reshjet e borës që kanë rënë përgjatë natës në qarkun e Gjirokastrës kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim. Në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë, pasi trashëshia e...

Bora në Gjirokastër arrin trashësinë 20 cm

më 1.2017 - Arbresh

Si pasojë e reshjeve të borës të rëna gjatë natës, në Qarkun e Gjirokastrës paraqitet me problematika të caktuara veçanërisht në Qafë Muzinë. Sipas policisë, në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve...

Bora vazhdon në jug, Saranda nuk ka borëpastruese

më 1.2017 - Koha.net

Bora që ka vijuar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash. Sipas Shtabit të Emergjencave Civile në Sarandë, edhe rrugët e brendshme janë të kalueshme...

Saranda “zgjohet” sërish e mbuluar nga dëbora (fotot mahnitëse)

më 1.2017 - Opozita

Temperaturat e ulëta të ditës së djeshme bënë që qyteti bregdetar i Sarandës të mbulohet nga bora pas gati 15 vitesh. Ndërkohë mëngjesin e sotëm Saranda është zgjuar sërish e mbuluar nga bora që këtë herë...

Gjirokastra dhe Saranda zbardhen nga dëbora, ja akset rrugore problematike

më 1.2017 - Gazeta Tema

I ftohti polar dhe reshjet e dëborës vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Qyteti i Gjirokastrës dhe Sarandës është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga dëbora. Mësohet se në Gjirokastër dhe fshatrat...

Foto dhe Video nga Saranda, si është pushtuar nga dëbora qyteti bregdetar

më 1.2017 - Java News

Reshjet e borës kanë vijuar edhe gjatë natës në jug të vendit, ndërsa në Sarandë kanë arritur trashësinë prej 10 centimetrash. Në këto ditë shumë të ftohta dhe të rralla për klimën e Sarandës, qyteti po...

Nisin rreshjet e dëndura të borës, aksi Ersekë – Leskovik i bllokuar

më 1.2017 - Lexo

Pjesa juglindore e Shqipërisë është në prezencës e akujve dhe ngricave të shumta, të cilat kanë krijuar vështirësi në kalimin e automjeteve. Kështu sipas njoftimit zyrtar të policisë së Korçës mësohet...

Trashësia e borës arrin në 30 cm, ja akset ku janë zhbllokuar rrugët

më 1.2017 - Lexo

Ministria e Transporteve ka njoftuar sot në mëngjes në lidhje me situatën në Jug të vendit, ku trashësia e dëborës ka arritur deri në 30 cm. Nga komunikimi me specialistin e Drejtorisë së Rajonit Jugor...

Korça zgjohet me borë e ngrica, i bllokuar aksi Ersekë – Leskovik

më 1.2017 - Ora news

Në Qarkun e Korçës kanë filluar rreshje të dendura dëbore, temperaturat janë të ulëta dhe ka prezencë të akullit. Të gjitha akset rrugore janë të kalueshme me zinxhirë, përveç aksit Ersekë – Leskovik,...

Dëbora bllokon Qafën e Muzinës dhe ‘Ujin e Ftohtë’ në Gjirokastër

më 1.2017 - Opozita

Si pasojë e reshjeve të dëborës të rëna gjatë natës, në Qarkun e Gjirokastrës, në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë, pasi trashëshia e borës varion nga 15-20 cm. Ministria...

Kalimi në Gjirokastër vetëm me zinxhirë, trashësia e borës deri në 20 cm

më 1.2017 - Ora news

Reshjet e borës që kanë rënë përgjatë natës në qarkun e Gjirokastrës kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim, por jo bllokim. Në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë, pasi...

I ftohti polar vijon të mbajnë të mbërthyer vendin tonë, Gjirokastra dhe Saranda zbardhen nga dëbora

më 1.2017 - Sot News

I ftohti polar dhe reshjet e dëborës vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Qyteti i Gjirokastrës dhe Sarandës është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga dëbora. Mësohet se në Gjirokastër dhe fshatrat...

Nisin rreshjet e dëndura të borës në jug-lindje të Shqipërisë, aksi Ersekë - Leskovik i bllokuar

më 1.2017 - Gazeta Express

Pjesa juglindore e Shqipërisë është në prezencës e akujve dhe ngricave të shumta, të cilat kanë krijuar vështirësi në kalimin e automjeteve. Kështu sipas njoftimit zyrtar të policisë së Korçës mësohet...

Gjirokastra dhe Saranda zbardhen nga dëbora, ja akset rrugore problematike

më 1.2017 - Gazeta Express

I ftohti polar dhe reshjet e dëborës vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Qyteti i Gjirokastrës dhe Sarandës është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga dëbora. Mësohet se në Gjirokastër dhe fshatrat...

FOTO/ Gjirokastra dhe Saranda zbardhen nga dëbora, ja akset rrugore problematike

më 1.2017 - BalkanWeb

GJIROKASTER – I ftohti polar dhe reshjet e dëborës vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Qyteti i Gjirokastrës dhe Sarandës është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga dëbora. Mësohet se në Gjirokastër...

Moti, rikthehen reshjet e dëborës në Gjirokastër dhe në Sarandë

më 1.2017 - Shqiptarja

Gjirokastër- Janë rikthyer reshjet e dendura të dëborës në të gjithë qarkun. Gjatë natës ka pasur reshje të dendura të cilat kanë bërë që trashësia e dëborës në mëngjes të shkojë nga 15- 20 cm. Si pasojë...

MTI informon për situatën në vend, ja akset rrugore problematike

më 1.2017 - LajmiFundit

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës ka informuar për situatën e akseve rrugore në vend nga reshjet e dëborës. Sipas MTI situata më problematike paraqitet në veri të vendit për shkak te sasisë më...

Bie bora e parë në Sarandë pas 15 vjetësh

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Në qytetin e Sarandës ka rënë borë gjatë natës, për herë të parë pas 15 vjetësh! Qytetarët janë gëzuar dhe kanë mbushur rrjetet sociale me video. Disa të tjerë kanë nxjerrë fotot nga arkivat, fotot me borë të para 15 vjetëve.

Moti i ftohte - Korça zgjohet me borë e ngrica, i bllokuar aksi Ersekë – Leskovik

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Në Qarkun e Korçës kanë filluar rreshje të dendura dëbore, temperaturat janë të ulëta dhe ka prezencë të akullit. Të gjitha akset rrugore janë të kalueshme me zinxhirë, përveç aksit Ersekë – Leskovik,...

Ende vështirësi lëvizjeje prej ngricave dhe dëborës, por rrugët janë të hapura

më 1.2017 - Illyria

Raporti nga ministria e Transportit dhe Infrastrukturës ë Rajonin Verior Shkodër:  Nuk ka ndryshim në gjendjen e akseve të këtij Rajoni. Kontraktorët janë duke punuar për pastrimin e akseve dhe hedhjen...

Vazhdon dëbora në jug, Saranda nuk ka borëpastruese

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Bora që ka vazhduar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash, por ky qytet bregdetar nuk ka një shërbim borëpastrues. Autobotët e bashkisë janë pëprpjekur...

Gjirokastra dhe Saranda zbardhen nga dëbora, ja akset rrugore problematike

më 1.2017 - Lexo

I ftohti polar dhe reshjet e dëborës vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Qyteti i Gjirokastrës dhe Sarandës është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga dëbora. Mësohet se në Gjirokastër dhe fshatrat...

Bora në Gjirokastër arrin trashësinë 20 cm

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Si pasojë e reshjeve të borës të rëna gjatë natës, në Qarkun e Gjirokastrës paraqitet me problematika të caktuara veçanërisht në Qafë Muzinë. Sipas policisë, në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve...

Reshje të dëndura të borës në jug, bllokohet aksi Ersekë – Leskovik

më 1.2017 - Java News

Pjesa juglindore e Shqipërisë është përfshirë  nga ngrica të shumta, të cilat kanë krijuar vështirësi në kalimin e automjeteve. Sipas njoftimit zyrtar të policisë së Korçës mësohet se të gjitha akset rrugore...

Zbardhen Gjirokastra dhe Saranda, rrugët problematike

më 1.2017 - Java News

I ftohti polar dhe reshjet e dëborës vijojnë të mbajnë të mbërthyer vendin tonë. Qyteti i Gjirokastrës dhe Sarandës është zgjuar këtë mëngjes i zbardhur nga dëbora. Mësohet se në Gjirokastër dhe fshatrat...

Bora në Gjirokastër arrin trashësinë 20 cm

më 1.2017 - AlbPortali

Si pasojë e reshjeve të borës të rëna gjatë natës, në Qarkun e Gjirokastrës paraqitet me problematika të caktuara veçanërisht në Qafë Muzinë. Loading... Sipas policisë, në të gjitha akset...

Rinis bora në veri dhe jug të vendit, bllokohen zonat e thella malore

më 1.2017 - Lajme.al

Janë rikthyer sërish reshjet e borës në vend nga veriu në jug të vendit duke shkaktuar probleme me qarkullimin e mjeteve, ndërsa disa zona vazhdojnë që të jenë të bllokuara. Gjatë natës ka pasur reshje...

Lehtësohet qarkullimi në rrugë pas reshjeve në vend

më 1.2017 - Sovrani

Ministria e Infrastruktures ka njoftuar se qarkullimi i automjeteve në të gjitha rrugët nacionale dhe rajonale në tërë vendin vazhdon të zhvillohet me lehtësi. Bazuar në të dhënat e mbledhura nga menaxherët...

Trashësia e borës arrin në 30 cm në disa zona- Këto janë akset ku janë zhbllokuar rrugët

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Ministria e Transporteve ka njoftuar sot në mëngjes në lidhje me situatën në Jug të vendit, ku trashësia e dëborës ka arritur deri në 30 cm. Nga komunikimi me specialistin e Drejtorisë së Rajonit Jugor...

Bora mbulon Jugun e Shqiperise, Saranda nuk ka borepastruese

më 1.2017 - LajmiFundit

Bora që ka vijuar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash. Sipas Shtabit të Emergjencave Civile në Sarandë, edhe rrugët e brendshme janë të kalueshme...

Bora në Gjirokastër arrin trashësinë 20 cm

më 1.2017 - KosovaPress

Sipas policisë, në të gjitha akset rrugore lëvizja e automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë, pasi trashësia e borës varion nga 15-20 cm. Problematike janë kryesisht “Qafa e Muzinës” dhe “Uji i ftohtë “, ku...

Bora vazhdon në jug, Saranda nuk ka borëpastruese

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Bora që ka vijuar të bjerë gjatë natës në jug të vendit e ka shtruar Sarandën me një trashësi prej 10 centimetrash. Sipas Shtabit të Emergjencave Civile në Sarandë, edhe rrugët e brendshme janë të kalueshme...

Reshje masive dëbore në Gjirokastër dhe Sarandë, ja akset rrugore problematike

më 1.2017 - LajmiFundit

Reshjet e dëborës kanë mbërthyer dhe jugun e vendit. Mëngjesin e sotëm, qyteti i Gjirokastrës dhe Sarandës janë zgjuar të mbuluar nga dëbora. Mësohet se në Gjirokastër dhe fshatrat përreth bora ka nisur...

Situata nga moti i keq – Dervishaj në Qafë Muzinë: S’ka probleme në qarkullim

më 1.2017 - Koha Jone

Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj është ndalur për të inspektuar akset rrugore në jug të vendit. Pas inspektimit të Qafës së Muzinës Dervishaj u shpreh se për shkak të mirëmbajtjes optimale nuk ka...

Dervishaj në Qafë Muzinë: Nuk ka probleme në qarkullim

më 1.2017 - Ora news

Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj është ndalur për të inspektuar akset rrugore në jug të vendit. Pas inspektimit të Qafës së Muzinës Dervishaj u shpreh se për shkak të mirëmbajtjes optimale nuk ka...

Dervishaj: Jemi në gatishmëri, asnjë aks kombëtar s’është i bllokuar

më 1.2017 - Java News

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj inspekton gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Dervishaj u shpreh se në Qafën e Muzinës pavarësisht motit të ditëve të fundit ky aks nuk...

Dervishaj : Aksi Gjirokastër-Sarandë është i hapur

më 1.2017 - ABC News

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka inspektuar gjendjen në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Kjo rrugë është tërësisht e qarkullueshme por Dervishaj ka këshilluar udhëtarët që të kenë kujdes gjatë...

Akset nacionale të kalueshme, të bllokuara disa rruga të thella malore

më 1.2017 - Top Channel

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht ku kompanitë kontraktore vazhdojnë punën për zhbllokimin...

Dervishaj: Asnjë aks kombëtar i bllokuar

më 1.2017 - Top Channel

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj inspektoi gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Dervishaj u ndal në Qafën e Muzinës, ku tha se pavarësisht motit të ditëve të fundit, ky...

Dervishaj: Jemi në gatishmëri, asnjë aks kombëtar s’është i bllokuar

më 1.2017 - Vizion Plus

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, inspektoi sot gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Dervishaj u shpreh se në Qafën e Muzinës pavarësisht motit të...

Dervishaj nga Gjirokastra: Asnjë aks kombëtar nuk është i bllokuar, jemi në gatishmëri maksimale

më 1.2017 - Sot News

Ministri i Transportit, Sokol Dervishaj, inspektoi gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Dervishaj u ndal në Qafën e Muzinës, ku tha se pavarësisht motit të ditëve të fundit,...

Dervishaj në Gjirokastër: Jemi në gatishmëri, asnjë aks kombëtar s’është i bllokuar

më 1.2017 - Mapo

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, inspektoi sot gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Dervishaj u shpreh se në Qafën e Muzinës pavarësisht motit të...

Dervishaj: Jemi në gatishmëri maksimale

më 1.2017 - Koha Jone

Ministri i Transportit, Sokol Dervishaj inspektoi gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Dervishaj u shpreh se në Qafën e Muzinës pavarësisht motit të ditëve të fundit ky aks nuk...

Moti i keq/ Dervishaj në Gjirokastër: Jemi në gatishmëri, asnjë aks kombëtar s’është i bllokuar

më 1.2017 - BalkanWeb

GJIROKASTER- Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, inspektoi sot gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Dervishaj u shpreh se në Qafën e Muzinës pavarësisht...

Moti i acartë, Dervishaj: Asnjë aks kombëtar nuk është i bllokuar 

më 1.2017 - Shqiptarja

Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj ka inspektuar gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Dervishaj është shprehur nga Qafë Muzina, se pavarësisht motit të acartë të ditëve...

Moti i keq, Dervishaj: Jemi në gatishmëri, asnjë aks kombëtar s’është i bllokuar

më 1.2017 - Gazeta Express

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj inspekton gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Dervishaj u shpreh se në Qafën e Muzinës pavarësisht motit të ditëve të fundit ky aks nuk...

Vendi ende nën pushtetin e akullit, ja situata në qarqet kryesore dhe zonat që kanë humbur "kontaktin" me pjesën tjetër

më 1.2017 - Sot News

Ministria e Brendshme thotë se disa akse malore nuk janë hapur ende plotësisht, ndërsa temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta. Ministria sqaron se akset nacionale janë plotësisht të qarkullueshme dhe...

Vendi ende nën pushtetin e akullit, ja situata në qarqet e vendit dhe zonat që kanë humbur "kontaktin" me pjesën tjetër

më 1.2017 - Sot News

Ministria e Brendshme thotë se disa akse malore nuk janë hapur ende plotësisht, ndërsa temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta. Ministria sqaron se akset nacionale janë plotësisht të qarkullueshme dhe...

Shqipëria ‘ngrin’ nga acari, kjo është situata më e fundit e rrugëve

më 1.2017 - Opinion

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

Temperaturat ende të ulëta, disa zona të thella pahapura

më 1.2017 - Ora news

Ministria e Brendshme thotë se disa akse malore nuk janë hapur ende plotësisht, ndërsa temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta. Ministria sqaron se akset nacionale janë plotësisht të qarkullueshme dhe...

Moti i keq, zonat e thella malore në vështirësi nga ngricat dhe bora

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

MOTI I KEQ/ Kjo është situata aktuale në të gjitha zonat e Shqipërisë

më 1.2017 - Albeu

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

Moti i ftohtë/ Situata në akset rrugore në gjithë vendin, EC: Zonat pa energji

më 1.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca...

Situata në akset rrugore në të gjithë vendin, deri në orën 17:30

më 1.2017 - Koha Jone

Situata në akset rrugore në të gjithë vendin, deri në orën 17:30 të ditës së martë paraqitet si më poshtë: QARKU SHKODËR Në qarkun Shkodër vazhdon situata e ngricave dhe temperaturave të ulëta edhe gjatë...

Moti i keq, Emergjencat Civile raportojnë për situatën në vend

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

Dervishaj: Asnjë aks kombëtar nuk është i bllokuar

më 1.2017 - Lexo

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj inspektoi gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Dervishaj u ndal në Qafën e Muzinës, ku tha se pavarësisht motit të ditëve të fundit, ky...

Të dhënat më të fundit mbi dëborën dhe acarin në Shqipëri

më 1.2017 - Gazeta Express

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin.  Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

Dëbora, në veri disa fshatra të bllokuar dhe pa energji elektrike

më 1.2017 - Shqiptarja

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

Shqipëria ‘ngrin’ nga acari, kjo është situata më e fundit e rrugëve

më 1.2017 - Arbresh

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

Moti i keq, zonat e thella malore në vështirësi nga ngricat dhe bora

më 1.2017 - Almakos

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

Dervishaj: Jemi në gatishmëri, asnjë aks kombëtar s’është i bllokuar

më 1.2017 - LajmiFundit

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, inspektoi sot gjendjen e kalueshmërisë në aksin kombëtar Gjirokastër-Sarandë. Dervishaj u shpreh se në Qafën e Muzinës pavarësisht motit të...

I ftohti polar/ Fshtrat në veri të vendit të bllokuar, ja situata sipas qarqeve

më 1.2017 - Java News

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

I ftohti polar/ Fshtrat e thella në veri mbeten të bllokuara, ja situata sipas qarqeve

më 1.2017 - Java News

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

Reshjet e dëborës, disa fshatra në Veri të bllokuara, ja situata në vend

më 1.2017 - Lexo

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

Moti i keq/ Temperaturat vijojnë të jenë të ulta, ja situata sipas qarqeve

më 1.2017 - Java News

Temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta në të gjithë vendin. Disa akse rrugore rurale në zona të thella malore nuk ka qenë e mundur të hapen plotësisht. Firmat kontraktore po punojnë me forca dhe mjete...

Acari në Shqipëri, ngrica në liqene. Në Peshkopi temperatura minimale

më 1.2017 - Top Channel

Në të gjithë vendin, ngricat vazhdojnë të shkaktojnë probleme. Përveç buletineve zyrtare, qytetarë të shumtë raportojnë në Top Channel në rubrikën “Ti Raporton”, për vështirësitë që po hasin në këto ditë...

Saranda ‘si në përralla’

më 1.2017 - Gazeta Express

Kjo është një tjetër video gjatë momentin kur edhe në Sarandë, pas shumë vitesh ka nisur të bjerë dëborë. Siç duket qyteti bregdetar është mbuluar nga bardhësia e dëborës, çka për qytetarët e tij ka qenë...

EC: Temperatura deri në -19, rrugore kombëtare të kalueshme

më 1.2017 - Top Channel

Gjatë orëve të natës temperaturat në zonat malore kanë shkuar deri në -19 gradë celsius, duke krijuar probleme në qarkullimin në rrugë dhe jetën e përditshme të banorëve në zonat e thella malore. Por sipas...

Borë pas 16 vjetësh në Sarandë - FOTO

më 1.2017 - Top Channel

Saranda është zgjuar ditën e sotme e zbardhur nga dëbora, e cila mungonte në këtë qytet thuajse prej 16 vjetësh. Pak ditë më parë, dëbora mbuloi thuajse gjithë territorin e vendit, duke shkaktuar probleme...

Acari në Shqipëri, ngrica në liqene

më 1.2017 - Top Channel

Në të gjithë vendin, ngricat vazhdojnë të shkaktojnë probleme. Përveç buletineve zyrtare, qytetarë të shumtë raportojnë në Top Channel në rubrikën “Ti Raporton”,  për vështirësitë që po hasin në këto ditë...

Akset kombëtare rrugore të kalueshme, një pjesë me zinxhirë

më 1.2017 - RTSH

Akset e rrugëve kombëtare janë të gjitha të kalueshme,por një pjesë e tyre në qarkun e Kukës, Shkodër, Dibër, Pukë dhe Korçë në disa segmente kalohen me zinxhirë. Ministria e Transporteve bën të ditur...

VIDEO/ Në Sarandë ndodh ajo që nuk kishte ndodhur prej kohës së komunizmit

më 1.2017 - Syri

Mëngjesi i sotëm ka qenë i veçantë për Sarandën dhe banorët e saj. Qyteti bregdetar është zgjuar sot i mbuluar nga bora. Gjë e rrallë për banorët e saj, pasi për herë të fundit ka rënë kur Shqipëria ishte...

Situata në akset kombëtare, datë 10/01/2017

më 1.2017 - InfoAlbania

Ministria e Transportit nga komunikimi me specialistët e Drejtorive të Rajoneve, informon se situata në akset kombëtare paraqitet si më poshtë: Në Rajonin Verior Shkodër: Në akset e këtij Rajoni vazhdon...

I ftohti dhe ngricat mbajnë të mbërthyer Shqipërinë

më 1.2017 - RTSH

Edhe gjatë 24 orëve të fundit Shqipëria ka qenë e mbërthyer nga moti shumë i ftohtë. Temperatura e regjistruara kanë qenë -19 gradë. Problemet me të shumta janë krijuar në qarkullimin në rrugë dhe jetën...

Përsëritet 1985-a, në Sarandë bie borë

më 1.2017 - Arbresh

Saranda bregdetare është zgjuar sot me një shtresën e bardhë të borës. Reshjet kanë nisur rreth orës 05:00 të mëngjesit të sotëm. Hera e fundit kur në Sarandë ka rënë borë ka qenë viti 1985.

Ngricat dhe dëbora në Shqipëri, ja zonat problematike

më 1.2017 - GazetaBlic

Moti i ftohtë me temperatura që shkojnë deri në -19 gradë ka vijuar edhe gjatë 24 orëve të fundit, duke krijuar probleme në qarkullimin në rrugë dhe jetën e përditshme të banorëve në zonat e thella malore....

Rinisin reshjet e borës, fshatra në veri ende të izoluar, situata në qarqe

më 1.2017 - 24 ore

Moti i ftohtë me temperatura që shkojnë deri në -19 gradë ka vijuar edhe gjatë 24 orëve të fundit, duke krijuar probleme në qarkullimin në rrugë dhe jetën e përditshme të banorëve në zonat e thella malore....

​Përsëritet 1985-sa, në Saranda bie borë

më 1.2017 - GazetaBlic

Saranda bregdetare është zgjuar sot me një shtresën e bardhë të borës. Reshjet kanë nisur rreth orës 05:00 të mëngjesit të sotëm dhe vazhdojnë të bien. Hera e fundit kur në Sarandë ka rënë borë ka qenë viti 1985.

Moti i keq, Dervishaj: Asnjë problem për aksin Elbasan – Pogradec, apel drejtuesve të mjeteve

më 1.2017 - GazetaBlic

Ministri i Transporteve, Sokol Dervishaj inspekton gjendjen e kalueshmërisë në aksin Elbasan-Lin-Pogradec. Duke folur për mediat ministri Dervishaj tha se i gjithë aksi është i kalueshëm. “Konstatoj se...

FOTO/ Europa nën 'pushtetin' e akullit

më 1.2017 - Syri

Temperaturat e ulëta të këtyre ditëve kanë sjellë një sërë problemesh si në Shqipëri ashtu edhe në Europë apo vende të tjera. Por temperaturat e ulëta me reshjet e borës që kanë sjellë, apo edhe me ngricat,...

“Magjia” e ngricave

më 1.2017 - Top Channel

Temperaturat e ulëta të këtyre ditëve kanë sjellë një sërë problemesh si në Shqipëri ashtu edhe në Europë apo vende të tjera. Por temperaturat e ulëta me reshjet e borës që kanë sjellë, apo edhe me ngricat,...

“Magjia” e ngricave

më 1.2017 - Indeks online

Temperaturat e ulëta të këtyre ditëve kanë sjellë një sërë problemesh si në Shqipëri ashtu edhe në Europë apo vende të tjera. Por temperaturat e ulëta me reshjet e borës që kanë sjellë, apo edhe me ngricat,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK