http://kariera.mk

Basha: Largimi i gazetarëve të njohur, ditë e zezë për median dhe lirinë

para 11 muajve - Opinion

Një ditë pasi Armand Shkullaku tha se nuk do të jetë më drejtor i ABCNEWS, pasi i ka përfunduar kontrata si dhe ish- drejtori i MAPO-s, Alfred Lela njoftoi largimin për të njëjtën arsye, ka reaguar lideri...

Basha sulmon Frangajn dhe Çilin për Shkullakun dhe Lelën: U bënë me Ramën, por këta gazetarë i respektojnë qindra mijëra shqiptarë

para 11 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha ka sulmuar Aleksandër Frangajn dhe Henri Çilin, pas largimit nga puna të Armand Shkullakut dhe Alfred Lelës. “Dje ishte një ditë e zezë për median, lirinë dhe demokracinë. Largimi i dy drejtuesve,...

Basha: Dje ishte një ditë e zezë për median, lirinë dhe demokracinë…

para 11 muajve - GazetaBlic

Lajmi i djeshëm që u komunikua në media për labërgimin nga postet drejtuese të Armand Shkullakut dhe Alfred Lelës, ka sjellë sot edhe një reagim të kreut të PD-së, Luzlim Basha. Në një deklaratë të tij,...

Ikja e Shkullakut e Lelës, Basha: Ditë e zezë për median, lirinë dhe demokracinë

para 11 muajve - Albeu

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përcjellë një reagim në Facebook lidhur me largimin e dy drejtuesve të mediave në vend, Armand Shkullaku nga ABC dhe Alfred Lelës nga Mapo. Ai e ka cilësuar si ditë të zezë...

Basha: Dje ishte një ditë e zezë për median, lirinë dhe demokracinë...

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajmi i djeshëm që u komunikua në media për labërgimin nga postet drejtuese të Armand Shkullakut dhe Alfred Lelës, ka sjellë sot edhe një reagim të kreut të PD-së, Luzlim Basha. Në një deklaratë të tij,...

Reagon Basha: Largimi i Shkullakut dhe Lelës, ditë e zezë për mediat

para 11 muajve - Koha Jone

Për kreun e opozitës, Lulzim Basha, dita e djeshme ishte një ditë e zezë për median, lirinë dhe demokracinë. Përmes një deklarate të shpërndarë për mediat nga zyra e shtypit e PD-së, Basha thekson se largimi...

Shkarkimi i Shkullakut e Lelës, reagon Basha: Dje ishte një ditë e zezë për median, lirinë dhe demokracinë

para 11 muajve - Sot News

Dje ishte një ditë e zezë për median, lirinë dhe demokracinë. Largimi i dy drejtuesve, Armand Shkullaku nga ABC news dhe Alfred Lela nga gazeta MAPO, është një lajm i keq për vendin, është një hap më shume...

FOTO/ Shkarkimi i Shkullakut e Lelës, reagon Basha: Ditë e zezë për median e demokracinë

para 11 muajve - Syri

Largimi i dy drejtuesve të mediave në vend, Armand Shkullaku nga ABC dhe Alfred Lelës nga Mapo, ka sjellë edhe reagimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha. Me një shënim në Facebook e kreu i demokratëve e...

FOTO/ Ikja e Shkullakut e Lelës, reagon Lulzim Basha: Ditë e zezë për median e demokracinë

para 11 muajve - Syri

Largimi i dy drejtuesve të mediave në vend, Armand Shkullaku nga ABC dhe Alfred Lelës nga Mapo, ka sjellë edhe reagimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha. Me një shënim në Facebook e kreu i demokratëve e...

Basha: Largimi i Shkullakut dhe Lelës, për t’i vënë mediat në shërbim të Qeverisë

para 11 muajve - Panorama

Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha e ka quajtur diten e djeshme “një ditë e zezë për median, lirinë dhe demokracinë”, duke e pasur fjalen per largimin e dy drejtuesve, Armand Shkullaku nga ABC news...

Largimi i drejtorit të media Mapo, reagon Henri Çili: Ja e vërteta e largimit të Alfred Lelës

para 11 muajve - Syri

Botuesi i Mediave Mapo, Henri Çili reagoi pas largimit të drejtorit Alfred Lela. Me një shkrim në Mapo.al, Çili e ka falënderuar Lelën për punën e tij dhe sqaron opsionet e bashkëpunimit në të ardhmen....

Basha sulmon Frangajn dhe Çilin: U bënë bashkë me të keqen për të ruajtur pushtetin dhe paranë

para 11 muajve - Java News

Përmes një postimi në rrjetin e tij social kreu i demokratëve Lulzim Basha ka sulmuar pronarët e ABC news dhe MAPO-s për largimin e dy drejtuesve të informacionit Armand Shkullaku e Alfred Lela. Pavarësisht...

Basha: Ditë e zezë për median, lirinë dhe demokracinë…

para 11 muajve - Lexo

Lajmi i djeshëm që u komunikua në media për labërgimin nga postet drejtuese të Armand Shkullakut dhe Alfred Lelës, ka sjellë sot edhe një reagim të kreut të PD-së, Luzlim Basha. Në një deklaratë të tij,...

Ikja e Shkullakut e Lelës, reagon Lulzim Basha: Ditë e zezë për median e demokracinë

para 11 muajve - Opozita

Largimi i dy drejtuesve të mediave në vend, Armand Shkullaku nga ABC dhe Alfred Lelës nga Mapo, ka sjellë edhe reagimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha. Me një shënim në Facebook e kreu i demokratëve e...

Largimi i drejtorit të media Mapo, reagon Henri Çili: Ja e vërteta e largimit të Alfred Lelës

para 11 muajve - Opozita

Botuesi i Mediave Mapo, Henri Çili reagoi pas largimit të drejtorit Alfred Lela. Me një shkrim në Mapo.al, Çili e ka falënderuar Lelën për punën e tij dhe sqaron opsionet e bashkëpunimit në të ardhmen....

Henri Çili shuan heshtjen: Pse u largua Alfred Lela si drejtor i "Mapo"

para 11 muajve - Albeu

Botuesi i mediave Mapo , Henri Çili, ka përcjellë një reagim menjëherë pas largimit të drejtorit Alfred Lela nga mediat e tij. Në reagimin për Mapo .al, Çili e falenderon Lelën për punën e tij dhe...

Largimi nga Mapo/ Alfred Lela dhe Henri Çili tregojnë si është e vërteta

para 11 muajve - Gazeta Tema

Gazetari dhe publicisti Alfred Lela ka bërë të ditur përmes një statusi në rrjetin e tij social “Facebook’ se nuk do të jetë më drejtor i “Media Mapo”. Lela tha se i ka përfunduar kontrata me 31 dhjetor....

Largimi nga Mapo/ Alfred Lela dhe Henri Çili tregojnë si është e vërteta

para 11 muajve - Lexo

Gazetari dhe publicisti Alfred Lela ka bërë të ditur përmes një statusi në rrjetin e tij social “Facebook’ se nuk do të jetë më drejtor i “Media Mapo”. Lela tha se i ka përfunduar kontrata me 31 dhjetor....

Largimi i drejtorit të gazetës ‘Mapo’, reagon Henri Çili

para 11 muajve - Gazeta Express

Në një postim të bërë ditën e djeshme në profilin e tij në ‘Facebook’, Alfred Lela njoftonte se nuk do të ishte më drejtuesi i gazetës ‘Mapo’. Në këtë reagim, Lela shkruante se kishte vendosur të mos binte...

Flet Henri Çili: Pse u largua Alfred Lela si drejtor i Mapo

para 11 muajve - Panorama

Botuesi i Mediave Mapo, Henri Çili ka reaguar pas largimit të drejtorit Alfred Lela nga mediat e tij. Në reagimin për Mapo.al, Çili e falenderon Lelën për punën e tij dhe sqaron opsionet e bashkëpunimit...

Alfred Lela largohet nga drejtimi i mediave Mapo

para 11 muajve - Java News

Alfred Lela nuk do të jetë më drejtor i gazetaës dhe revistës Mapo. Lajmi konfirmohet ga vetë ai përmes një statusi në rrjetet sociale. Ai ka sqaruar edhe motivet se pse nuk do të jetë më drejtor në këtë...

Shkarkimet në media, gazetari shqiptar ironizon me statusin e tij

para 11 muajve - Syri

Shkarkimet në dy mediat shqiptare sot kanë trazuar tregun mediatik në vend. Politika editoriale e diktuar nga Rama e Veliaj bëri që drejtori i ABC News Armand Shkullaku dhe drejtori i media MAPO Alfred...

Shkarkime në media/ Ikën dhe Alfred Lela. Përgjigjet Çili

para 11 muajve - Koha Jone

Alfred Lela Nuk jam me drejtor i Media Mapo. Jo sepse kam sulmuar Erion Veliajn, sic shkruan  syrit.net , por sepse une kam patur nje kontrate deri me dt 31 dhjetor. E cila mund te rinovohej ose jo pas...

Lela konfirmon largimin nga Drejtor i Mapo-s: S’më hoqën se sulmova Veliajn, por…

para 11 muajve - Panorama

Ish-drejtori i gazetës dhe revistës Mapo, Alfred Lela ka ka sqaruar të vërtetën e largimit të tij nga grupi mediatik i botuesit Henri Çili. Lela, që në krye sqaron se kemi të bëjmë me përfundim kontrate...

Henri Çili: Përfundimi i kontratës, me Lelën patëm bashkëpunim të shkëlqyer

para 11 muajve - Mapo

Botuesi i Mediave Mapo, Henri Çili reagoi pas largimit të drejtorit Alfred Lela. Çili e falenderon Lelën për punën e tij dhe sqaron opsionet e bashkëpunimit në të ardhmen. Çili komentoi po ashtu edhe diskutimet...

Pas shkarkimit nga detyra, dy gazetarët komunikojnë me njëri-tjetrin në WhatsApp

para 11 muajve - Syri

Armand Shkullaku drejtori i ABC News dhe Alfred Lela drejtor i media MAPO, të dy kanë komunikuar me njëri-tjetrin pas shkarkimit nga detyra nga mediat përkatëse. Vet gazetari Lela ka bërë të ditur këtë...

Ndryshimi i politikës editoriale/ Pas shkarkimit nga detyra, dy gazetarët komunikojnë me njëri-tjetrin në WhatsApp

para 11 muajve - Syri

Armand Shkullaku drejtori i ABC News dhe Alfred Lela drejtor i media MAPO, të dy kanë komunikuar me njëri-tjetrin pas shkarkimit nga detyra nga mediat përkatëse. Vet gazetari Lela ka bërë të ditur këtë...

Lela: Nuk do jem drejtor i Media Mapo. Kontrata përfundoi me 31 dhjetor

para 11 muajve - Mapo

Gazetari dhe publicisti Alfred Lela ka bërë të ditur përmes një statusi në rrjetin e tij social “Facebook’ se nuk do të jetë më drejtor i “Media Mapo”. Lela tha se i ka përfunduar kontrata me 31 dhjetor....

Alfred Lela konfirmon largimin nga drejtimi i MAPO

para 11 muajve - Koha Jone

Drejtori i Gazetës Mapo, Alfred Lela ka konfirmuar largimin e tij nga drejtimi i kësaj medie. Në një shënim në Facebook, Lela shprehet se: “Une kam patur nje kontrate deri me dt 31 dhjetor. E cila mund...

Ikja nga ‘Mapo’/ Reagon Alfred Lela: Ja e vërteta

para 11 muajve - Syri

Drejtori i “MAPO” ka reaguar pas lajmit të publikuar nga SYRI.net për shkarkimin e tij pas ndryshimit të linjës editoriale të gazetës. Në një status në Facebook, Alfred Lela ka sqaruar përse nuk do të...

Lela konfirmon largimin nga Mapo: Nuk me hoqën se sulmova Veliajn, por…

para 11 muajve - Panorama

Ish-drejtori i gazetës dhe revistës Mapo, Alfred Lela ka ka sqaruar të vërtetën e largimit të tij nga grupi mediatik i botuesit Henri Çili. Lela, që në krye sqaron se kemi të bëjmë me përfundim kontrate...

Pas Shkullakut, largohet një tjetër drejtues mediash në Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta Express

​Pas shkarkimit të Armand Shkullakut si drejtor i "ABC News", një tjetër kryeredaktor është shkarkuar ditën e sotme. Bëhet fjalë për gazetarin dhe analistin Alfred Lela, i cili nga sot nuk është më drejtor...

Bie edhe një tjetër media në Tiranë/ Çili largon drejtorin Alfred Lela, ndryshim i linjës editoriale

para 11 muajve - Syri

Pas shkarkimit të Armand Shkullakut si drejtor i "ABC News" me motivacionin se ka sulmuar Erion Veliajn, gazeta "Mapo" ka shkarkuar Alfred Lelën me të njëjtin motiv. Kritika ndaj Edi Ramës. Kjo ishte goditja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK