http://kariera.mk

Schulz fiton 100% të votave

më 3.2017 - Koha.mk

Martin Schulz ishte për momentin i irrituar: gati gjysmë ore foli në Kongresin e jashtëzakonshëm të partisë dhe kërkonte më shumë vende në kopshte, shkolla dhe universitete, kur delegatët filluan të qeshin…...

Vetëvendosje tregon se sot është “Ditë e madhe” në Gjermani

më 3.2017 - Insajderi

Martin Schulz ka marrë mbështetje të pashoqe dhe të madhe nga Lëvizja Vetëvendosje në Gjermani. Këtë e ka bërë të ditur vet Lëvizja Vetëvendosje, Dega në Gjermani e cila e ka quajtur të hënën “ditë të...

Socialdemokratët gjermanë vendosën Schulz kundër Merkelit në zgjedhje

më 3.2017 - MRT

Partia Socialdemokrate (SPD) zgjodhi kryetarin e ri.... Partia Socialdemokrate (SPD) zgjodhi kryetarin e ri. Martin Schulz i fitoi të gjitha votat e vlefshme të delegatëve. Kjo e forcon atë në fushatën...

Schulzi do të sfidojë Merkelin

më 3.2017 - RTSH

Partia Social Demokrate e Gjermanisë ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për të sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Zhurnal

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Iliria News

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Portalb

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Telegrafi

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër Merkel

më 3.2017 - Ora news

Partia socialdemokrate (SPD) zgjodhi kryetarin e ri: Martin Schulz fitoi të gjitha votat e vlefshme të delegatëve. Kjo e forcon ate në fushatën parazgjedhore kundër kancelares Merkel. Martin Schulz ishte...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Zeri

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Përplasjet në Gjermani/ Ish-presidenti i PE kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Panorama

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Lajmi.net

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Indeks online

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Kandidati për kancelar, Martin Schulz, forcohet përballë Angela Merkel-it

më 3.2017 - Syri

Partia socialdemokrate (SPD) zgjodhi kryetarin e ri: Martin Schulz fitoi të gjitha votat e vlefshme të delegatëve. Kjo e forcon ate në fushatën parazgjedhore kundër kancelares Merkel. Nga Deutsche Welle...

Martin Schulz fiton 100% të votave, zgjidhet kryetari i ri i SPD në Gjermani

më 3.2017 - BalkanWeb

Partia socialdemokrate gjermane (SPD) zgodhi kryetarin e ri: Martin Schulz fitoi të gjitha votat e vlefshme të delegatëve. Kjo e forcon ate në fushatën parazgjedhore kundër kancelares Merkel. Martin Schulz...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Lajm

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Almakos

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Kandidati për kancelar, Martin Schulz, forcohet përballë Angela Merkel-it

më 3.2017 - Tetova Sot

Partia socialdemokrate (SPD) zgjodhi kryetarin e ri: Martin Schulz fitoi të gjitha votat e vlefshme të delegatëve. Kjo e forcon ate në fushatën parazgjedhore kundër kancelares Merkel. Nga Deutsche Welle...

SHERR NE GJERMANI/ Ish-presidenti i PE kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Opozita

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - AlbPortali

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër Merkel

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Partia socialdemokrate (SPD) zgjodhi kryetarin e ri: Martin Schulz fitoi të gjitha votat e vlefshme të delegatëve. Kjo e forcon ate në fushatën parazgjedhore kundër kancelares Merkel. Martin Schulz ishte...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Shenja

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët e mbështesin liderin Schulz kundër kancelares Merkel

më 3.2017 - Periskopi

Partia Social Demokrate e Gjermanisë (SPD) e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Socialdemokratët kundër kancelares Angela Merkel

më 3.2017 - Insajderi

Partia Social Demokrate e Gjermanisë e ka zgjedhur ish-presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz, për kandidat të kësaj partie për ta sfiduar kancelaren, Angela Merkel, në zgjedhjet e përgjithshme...

Schulz fiton 100% të votave

më 3.2017 - Zeri

Partia socialdemokrate (SPD) zgodhi kryetarin e ri: Martin Schulz fitoi të gjitha votat e vlefshme të delegatëve. Kjo e forcon ate në fushatën parazgjedhore kundër kancelares Merkel. Martin Schulz ishte...

Merkel sfidohet nga Schulz

më 3.2017 - RTV 21

Angela Merkel sfidohet me kartën anti-populliste të Schulz Kandidati i emëruar nga partia Social Demokrate në Gjermani për të sfiduar kancelaren gjermane, Angela Merkel, Martin Schulz ka premtuar se do...

Schulz fiton 100% të votave

më 3.2017 - DW

Partia socialdemokrate (SPD) zgodhi kryetarin e ri: Martin Schulz fitoi të gjitha votat e vlefshme të delegatëve. Kjo e forcon ate në fushatën parazgjedhore kundër kancelares Merkel. Martin Schulz ishte...

Martin Schulz zgjidhet kryetar i përgjithshëm i SPD-së

më 3.2017 - Gazeta e re

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të asamblesë së përgjithshme të mbajtur në Arena Berlin, Schulz është zgjedhur kryetari i përgjithshëm duke marrë plotësisht 605 vota të vlefshme. Martin Schulz u zgjodh...

Ky është kundërkandidati i Merkelit në zgjedhjet e përgjithshme në Gjermani

më 3.2017 - OraInfo

Partia Socialdemokrate në Gjermani ka zgjedhur Martin Schulz si kandidat të lartë të partisë për të sfiduar kancelaren, Angela Merkel në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme në vend. Në mbledhjen e jashtëzakonshme...

Schulz, kundërkandidat i Merkel në zgjedhjet presidenciale në Gjermani

më 3.2017 - Lajmi.net

Socialdemokratët e Gjermanisë të dielën formalisht e kanë miratuar kandidaturën e Martin Schulz për president të Gjermanisë. SPD ka shënuar një përparim që nga fundi i janarit, dhe sondazhet tregojnë se...

Ky është kundërkandidati i Merkelit në zgjedhjet e përgjithshme në Gjermani

më 3.2017 - Zeri

Partia e qendrës së majtë, Partia Social Demokrate, e ka zgjedhur sot njëzëri Martin Schulz si kandidatin e partisë për ta sfiduar kancelaren Angela Merkel në zgjedhjet e përgjithshme të vendit që do të...

Ky është kundërkandidati i Merkelit në zgjedhjet e përgjithshme në Gjermani

më 3.2017 - Indeks online

Partia Socialdemokrate në Gjermani ka zgjedhur Martin Schulz si kandidat të lartë të partisë për të sfiduar kancelaren, Angela Merkel në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme në vend. Në mbledhjen e jashtëzakonshme...

Ky është kundërkandidati i Merkelit në zgjedhjet e përgjithshme në Gjermani

më 3.2017 - Gazeta Express

Partia e qendrës së majtë, Partia Social Demokrate, e ka zgjedhur sot njëzëri Martin Schulz si kandidatin e partisë për ta sfiduar kancelaren Angela Merkel në zgjedhjet e përgjithshme të vendit që do të...

Schulz do të sfidojë Angela Merkel në zgjedhjet e ardhshme

më 3.2017 - GazetaBlic

Partia Socialdemokrate në Gjermani ka zgjedhur Martin Schulz si kandidat të lartë të partisë për të sfiduar kancelaren, Angela Merkel në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme në vend, transmeton Klan Kosova....

Schulz do të sfidojë Angela Merkel në zgjedhjet e ardhshme

më 3.2017 - Klan Kosova

Partia Socialdemokrate në Gjermani ka zgjedhur Martin Schulz si kandidat të lartë të partisë për të sfiduar kancelaren, Angela Merkel në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme në vend, transmeton Klan Kosova. Interesante

Schulz zgjidhet unanimisht president i Spd:Drejt fitores si kancelar

më 3.2017 - Shqiptarja

Martin Schulz është zgjedhur në mënyrë unanime me 100% te votave president i Partisë Social demokrate gjermane. “E shoh këtë rezultat si fillimin e pushtimit të rolit të kancelari t” u shpreh ish presidenti...

Ky është kundërkandidati i Merkelit

më 3.2017 - Arbresh

Partia Socialdemokrate në Gjermani ka zgjedhur Martin Schulz si kandidat të lartë të partisë për të sfiduar kancelaren, Angela Merkel në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme në vend. Në mbledhjen e jashtëzakonshme...

Schulz do të sfidojë Angela Merkel në zgjedhjet e ardhshme

më 3.2017 - Infokusi

Partia Socialdemokrate në Gjermani ka zgjedhur Martin Schulz si kandidat të lartë të partisë për të sfiduar kancelaren, Angela Merkel në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme në vend, transmeton Klan Kosova....

Merkel sfidohet me kartën anti-populliste të Schulz

më 3.2017 - Gazeta e re

Kandidati i emëruar nga partia Social Demokrate në Gjermani për të sfiduar kancelaren gjermane Angela Merkel Martin Schulz, ka premtuar se do të luftojë popullzimin, nëse partia e tij i fiton zgjedhjet...

Merkel sfidohet me kartën anti-populliste të Schulz

më 3.2017 - KosovaPress

Në një takim të partisë SPD në Berlin, ai denoncoi retorikën euroskeptike dhe ‘raciste’ të presidentit amerikan Donlad Trump, shkruan BBC. Partia e SPD ka qenë partner i vogël i koalicionit të madh në...

Martin Schulz zgjidhet kryetar i përgjithshëm i SPD-së

më 3.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv BERLIN (AA) - Martin Schulz u zgjodh në krye të Partisë Social Demokratike (SPD) në Gjermani, raporton Anadolu Agency (AA). Në mbledhjen e jashtëzakonshme të asamblesë së përgjithshme të...

Martin Schulz zgjidhet president i Spd: E shoh këtë rezultat si fillimin e fitores së rolit të kancelarit

më 3.2017 - Lexo

Martin Schulz është zgjedhur në mënyrë unanime me 100% të votave president i Partisë Social demokrate gjermane. “E shoh këtë rezultat si fillimin e fitores së rolit të kancelarit” u shpreh ish presidenti...

Ky është kundërkandidati i Merkelit në zgjedhjet e përgjithshme në Gjermani

më 3.2017 - Gazeta e re

Partia Socialdemokrate në Gjermani ka zgjedhur Martin Schulz si kandidat të lartë të partisë për të sfiduar kancelaren, Angela Merkel në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme në vend. Në mbledhjen e jashtëzakonshme...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK