http://kariera.mk

Sot ndodh ekuinoksi pranveror

më 3.2017 - Zeri

Ekuinoksi është çasti në të cilin Dielli ndodhet pingul mbi ekuatorin e Tokës dhe vendndodhjen e dukshme të Diellit në atë çast. Thuhet edhe ‘kur dielli bie në pus’, domethënë pasqyrimi i diellit në një...

Sot ndodh ekuinoksi pranveror

më 3.2017 - Lajmi.net

Ekuinoksi është çasti në të cilin Dielli ndodhet pingul mbi ekuatorin e Tokës dhe vendndodhjen e dukshme të Diellit në atë çast. Thuhet edhe ‘kur dielli bie në pus’, domethënë pasqyrimi i diellit në një...

Sot ndodh ekunoksi pranveror

më 3.2017 - Syri

Ekuinoksi është çasti në të cilin Dielli ndodhet pingul mbi ekuatorin e Tokës dhe vendndodhjen e dukshme të Diellit në atë çast. Thuhet edhe ‘kur dielli bie në pus’, domethënë pasqyrimi i diellit në një...

Pse sot thuhet se vjen zyrtarisht pranvera? Ja çfarë ndodh në orë 11:29

më 3.2017 - InfoShqip

Jeni të lodhur nga dimri i gjatë dhe i ftohtë?! Mos u mërzisni, të gjithë kështu ndihen. Ditën e sotme, thuhet se pranvera ka ardhur zyrtarisht. Sot dielli rrezaton direkt mbi ekuator, duke bërë ditën...

Sot ekuinoksi pranveror, nata barazohet me ditën. Kur lind dhe perëndon dielli

më 3.2017 - Mapo

Sot është ekuinoksi pranveror, dita që barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot ndodh ekunoksi pranveror

më 3.2017 - Lajm

Ekuinoksi është çasti në të cilin Dielli ndodhet pingul mbi ekuatorin e Tokës dhe vendndodhjen e dukshme të Diellit në atë çast. Thuhet edhe ‘kur dielli bie në pus’, domethënë pasqyrimi i diellit në një...

Sot ndodh ekunoksi pranveror

më 3.2017 - Tetova Sot

Ekuinoksi është çasti në të cilin Dielli ndodhet pingul mbi ekuatorin e Tokës dhe vendndodhjen e dukshme të Diellit në atë çast. Thuhet edhe ‘kur dielli bie në pus’, domethënë pasqyrimi i diellit në një...

Dita barazohet me natën

më 3.2017 - Politiko

Ndërsa në hemisferën e veriut ndodh ekuinoksi pranveror, në hemisferën e jugut nis vjeshta. Dita e parë e pranverës do të zgjasë 12 orë e pesë minuta. Dielli do të lindë në orën 5 e 39 minuta, ndërsa do...

Sot në mesditë filloi zyrtarisht pranvera, këto janë pesë gjërat që duhet t’i dini

më 3.2017 - Gazeta Express

Në ora 11:29, sipas kohës sonë, ka ndodhur ekuinoksi pranveror. Këto janë pesë gjërat që duhet t’i dini sipas al.com, raporton Gazeta Express. 1. Ekuinoksi bie në të njëjtin çast rreth globit. Momenti...

A e dini se çka do të ndodhë sonte?

më 3.2017 - Iliria News

Sot është ekuinoksi pranveror ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20.02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Ja çka do të ndodhë sonte

më 3.2017 - Gazeta Express

Sot është ekuinoksi pranveror ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20.02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot në mesditë filloi zyrtarisht pranvera, këto janë pesë gjërat që duhet t’i dini

më 3.2017 - Infokusi

Në ora 11:29, sipas kohës sonë, ka ndodhur ekuinoksi pranveror. Këtojanë pesë gjërat që duhet t’I dini sipas al.com, raporton Gazeta Express. 1. Ekuinoksi bie në të njëjtin çast rreth globit. Momenti i...

Ja çka do të ndodh sonte

më 3.2017 - Gazeta Express

Sot është ekunoksi pranveror ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20.02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot ekuinoksi pranveror, dita barazohet me natën

më 3.2017 - GazetaBlic

Sot është ekuinoksi pranveror, ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Kështu do të jetë moti në Maqedoni në ditën e parë të pranverës

më 3.2017 - Gazeta Express

Në hemisferën veriore të planetit Tokë fillon sot pranvera në ora 11:20, ndërkaq në hemisferën jugore fillon vjeshta. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjatë 12 orë e 5 minuta. Dielli ka lindur...

Pse sot thuhet se vjen zyrtarisht pranvera? Ja çfarë ndodh në orë 11:29

më 3.2017 - Opinion

Jeni të lodhur nga dimri i gjatë dhe i ftohtë?! Mos u mërzisni, të gjithë kështu ndihen. Ditën e sotme, thuhet se pranvera ka ardhur zyrtarisht. Sot dielli rrezaton direkt mbi ekuator, duke bërë ditën...

Sot dita barazohet me natën

më 3.2017 - RTV 21

Sot ekuinoksi pranveror Sot është ekuinoksi pranveror, ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02...

Sot ekuinoksi pranveror, dita barazohet me natën

më 3.2017 - Indeks online

Sot është ekuinoksi pranveror, ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në...

Sot ekuinoksi pranveror. Nata barazohet me ditën

më 3.2017 - Flaka

Sot është ekuinoksi pranveror ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20.02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Kohë me diell dhe ngrohtë në ditën e parë të pranverës

më 3.2017 - Koha.mk

Pranvera në hemisferën veriore fillon sot në orën 11:20 minuta. Në të njejtën kohë, në hemisferën jugore do të fillojë vjeshta. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjasë 12 orë e 5 minuta. Dielli...

Sot ekuinoksi pranveror. Nata barazohet me ditën

më 3.2017 - Syri

Sot është ekuinoksi pranveror ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20.02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot ekuinoksi pranveror, dita barazohet me natën

më 3.2017 - Antpress

Sot është ekuinoksi pranveror, ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Ja parashikimi i motit për ditën e parë të Stinës së Pranverës

më 3.2017 - Flaka

Në hemisferën veriore të planetit Tokë fillon sot pranvera në ora 11:20, ndërkaq në hemisferën jugore fillon vjeshta. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjatë 12 orë e 5 minuta. Dielli ka lindur...

Moti sot

më 3.2017 - Iliria News

Në hemisferën veriore të planetit Tokë fillon sot pranvera në ora 11:20, ndërkaq në hemisferën jugore fillon vjeshta. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjatë 12 orë e 5 minuta. Dielli ka lindur...

Sot ekuinoksi pranveror, nata barazohet me ditën. Kur lind dhe perëndon dielli

më 3.2017 - Standard

Sot është ekuinoksi pranveror, dita që barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot ekoinoksi pranveror, nata barazohet me ditën

më 3.2017 - Albeu

Sot është ekunoksi pranveror ku dita barazohet me natën . Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20.02 minuta. Ndërsa ...

Sot fillon pranvera, ja çfarë moti e pret sot vendin tonë

më 3.2017 - MRT

Në hemisferën veriore të planetit Tokë fillon sot pranvera në ora 11:20.... Në hemisferën veriore të planetit Tokë fillon sot pranvera në ora 11:20, ndërkaq në hemisferën jugore fillon vjeshta. Dita e...

Moti sot në Maqedoni

më 3.2017 - Gazeta Express

Në hemisferën veriore të planetit Tokë fillon sot pranvera në ora 11:20, ndërkaq në hemisferën jugore fillon vjeshta. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjatë 12 orë e 5 minuta. Dielli ka lindur...

Sot fillon pranvera, ja çfarë moti do të ketë në Maqedoni

më 3.2017 - Portalb

Pranvera në hemisferën veriore fillon sot në orën 11:20 minuta. Në të njejtën kohë, në hemisferën jugore do të fillojë vjeshta. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjasë 12 orë e 5 minuta. Dielli...

Sot zyrtarisht në pranverë nata barazohet me ditën

më 3.2017 - Shqiptarja

Edhe pse për shkak të temperaturave të larta ditëve të fundit që na kanë bërë të ndihemi sikur jemi futur në stinën e pranverës, sot më 22 mars mund të themi zyrtarisht që jemi në pranverë. Sot dita dhe...

Njihet si ekuinoksi pranveror, sot nata barazohet me ditën

më 3.2017 - NOA

Pranvera në vendin tonë, sikundër edhe në gjithë hemisferën veriore fillon sot, më 20 mars, në orën 23 e 45 minuta. Sot, dita dhe nata janë në kohëzgjatje të barabartë, fenomen ky që njihet si Ekuinoksi...

Moti sot në Maqedoni

më 3.2017 - Telegrafi

Në hemisferën veriore të planetit Tokë fillon sot pranvera në ora 11:20, ndërkaq në hemisferën jugore fillon vjeshta, përcjell Telegrafi Maqedoni. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjatë 12 orë...

Sot ekuinoksi pranveror, nata barazohet me ditën. Kur lind dhe perëndon dielli

më 3.2017 - BalkanWeb

Sot është ekuinoksi pranveror, dita që barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot ekuinoksi pranveror, dita barazohet me natën

më 3.2017 - Java News

Sot është ekuinoksi pranveror, ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot ekuinoksi pranveror, dita barazohet me natën

më 3.2017 - Infokusi

Sot është ekuinoksi pranveror, ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot ndodh ekuinoksi pranveror, dita barazohet me natën

më 3.2017 - Tetova1

Sot ndodh fenomeni i ekunoksit pranveror, ku dita barazohet me natën. Ekuinoksi është çasti në të cilin Dielli ndodhet pingul mbi ekuatorin e Tokës dhe vendndodhjen e dukshme të Diellit në atë çast. Thuhet...

Sot ekoinoksi pranveror. Nata barazohet me ditën

më 3.2017 - Syri

Sot është ekunoksi pranveror ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20.02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot ekuinoksi pranveror, dita barazohet me natën

më 3.2017 - Arbresh

Sot është ekuinoksi pranveror, ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot zyrtarisht në stinën e Pranverës, nata do të jetë barabartë me ditën

më 3.2017 - Lexo

Edhe pse për shkak të temperaturave të larta ditëve të fundit që na kanë bërë të ndihemi sikur jemi futur në stinën e pranverës, sot më 22 mars mund të themi zyrtarisht që jemi në pranverë. Sot dita dhe...

Kohë me diell dhe ngrohtë në ditën e parë të pranverës

më 3.2017 - Tetova Sot

Pranvera në hemisferën veriore fillon sot në orën 11:20 minuta. Në të njejtën kohë, në hemisferën jugore do të fillojë vjeshta. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjasë 12 orë e 5 minuta. Dielli...

Dita=Natën, erdhi ekuinoksi pranveror

më 3.2017 - Blitz

Të gjithë ata që janë mërzitur me netët e gjata, duke dashur më tepër aktivitet dhe kohë gjatë ditës, sot mund të ndihen mirë, pasi është dita e ekuinoksit pranveror. Dita sot barazohet me natën, dhe për...

Sot barazohet nata me ditën

më 3.2017 - Tetova Sot

Sot është ekunoksi pranveror ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20.02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot fillon pranvera, ja si do jetë moti në Maqedoni

më 3.2017 - Tetova1

Pranvera në hemisferën veriore fillon sot në orën 11:20 minuta. Në të njejtën kohë, në hemisferën jugore do të fillojë vjeshta. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjasë 12 orë e 5 minuta. Dielli...

Ja çka do të ndodh sonte

më 3.2017 - Shkurt Shqip

Sot është ekunoksi pranveror ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20.02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Moti sot në Maqedoni

më 3.2017 - Lajm

Në hemisferën veriore të planetit Tokë fillon sot pranvera në ora 11:20, ndërkaq në hemisferën jugore fillon vjeshta. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjatë 12 orë e 5 minuta. Dielli ka lindur...

Sot ekuinoksi pranveror, dita barazohet me natën

më 3.2017 - Shkurt Shqip

Sot është ekuinoksi pranveror, ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

TOKA/ Sot ekoinoksi pranveror. Nata barazohet me ditën

më 3.2017 - Opozita

Sot është ekunoksi pranveror ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20.02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot ekuinoksi pranveror, dita barazohet me natën

më 3.2017 - Periskopi

Sot është ekuinoksi pranveror, ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot ekuinoksi pranveror, dita barazohet me natën

më 3.2017 - Gazeta e re

Sot është ekuinoksi pranveror, ku dita barazohet me natën. Fenomeni astronomik për këtë vit nis në orën 10.28 minuta. Ndërsa në vjeshtë do të ndodhë më 22 shtator në orën 20:02 minuta. Ndërsa në hemisferën...

Sot ekuinoksi pranveror, dita barazohet me natën

më 3.2017 - KosovaPress

Ndërsa në hemisferën e veriut ndodh ekuinoksi pranveror, në hemisferën e jugut nis vjeshta. Dita e parë e pranverës do të zgjasë 12 orë e pesë minuta. Dielli do të lindë në orën 5 e 39 minuta, ndërsa do...

Nesër fillon pranvera, gëzohuni me diellin!

më 3.2017 - Aktuale

Pranvera në hemisferën veriore do të fillojë nesër në orën 11:20, ndërsa në të njëjtën kohë në hemisferën jugore do të mbarojë stina e vjeshtës. Dita e parë e pranverës në Maqedoni do të zgjasë 12 orë...

Nesër fillon pranvera, gëzohuni me diellin!

më 3.2017 - Portalb

Pranvera në hemisferën veriore do të fillojë nesër në orën 11:20, ndërsa në të njëjtën kohë në hemisferën jugore do të mbarojë stina e vjeshtës. Dita e parë e pranverës në Maqedoni do të zgjasë 12 orë...

Nesër fillon pranvera

më 3.2017 - Koha.mk

Pranvera në hemisferën veriore fillon nesër në orën 11:20. Në të njëjtën kohë në hemisferën jugore do të fillojë vjeshta. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjasë 12 orë e 5 minuta. Dielli do të...

Nesër fillon stina e pranverës

më 3.2017 - Telegrafi

Pranvera në hemisferën veriore do të fillojë nesër në orën 11:20, ndërsa në të njëjtën kohë në hemisferën jugore do të mbarojë stina e vjeshtës, përcjell Telegrafi Maqedoni. Dita e parë e pranverës në...

Nesër fillon pranvera, gëzohuni me diellin!

më 3.2017 - Almakos

Pranvera në hemisferën veriore do të fillojë nesër në orën 11:20, ndërsa në të njëjtën kohë në hemisferën jugore do të mbarojë stina e vjeshtës. Dita e parë e pranverës në Maqedoni do të zgjasë 12 orë...

Nesër fillon pranvera

më 3.2017 - Tetova Sot

Pranvera në hemisferën veriore fillon nesër në orën 11:20. Në të njëjtën kohë në hemisferën jugore do të fillojë vjeshta. Dita e parë pranverore në Maqedoni do të zgjasë 12 orë e 5 minuta. Dielli do të...

Nesër fillon stina e pranverës

më 3.2017 - Lajm

Pranvera në hemisferën veriore do të fillojë nesër në orën 11:20, ndërsa në të njëjtën kohë në hemisferën jugore do të mbarojë stina e vjeshtës. Dita e parë e pranverës në Maqedoni do të zgjasë 12 orë...

Nesër nis pranverës, ora ndryshon më 26 mars

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Nesër, e hënë, nis stina e pranverës. Ajo në vendin tonë arrin në orën 11 e 19 minuta. Në të njëjtën kohë në gjysmësferën jugore të Tokës nis stina e vjeshtës. Në fund të javës së ardhshme nis edhe llogaritja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK