http://kariera.mk

'Rusia qëllimisht po synon ta destabilizojë Ballkanin'

më 3.2017 - Zeri

Kryetari i komisionit për punë të jashtme në Parlamentin Evropian, David Makalister ka thënë se Rusia po rrit ndikimin në Ballkan në mënyrë të qëllimshme. Sipas tij kjo po bëhet që të mos lejojë hyrjen...

“Rusia qëllimisht po synon ta destabilizojë Ballkanin”

më 3.2017 - Lajmi.net

Kryetari i komisionit për punë të jashtme në Parlamentin Evropian, David Makalister ka thënë se Rusia po rrit ndikimin në Ballkan në mënyrë të qëllimshme. Sipas tij kjo po bëhet që të mos lejojë hyrjen...

Europarlamentari për Shqipërinë: Negociatat hapen në 2018! Kujdes nga ndikimi rus!

më 3.2017 - Gazeta Express

Europarlamentari gjerman i CDU-së dhe kreu i Komisionit të Parlamentit Europian për Politikën e Jashtme, David McAllister paralajmëron në "Die Welt" nga rritja e ndikimit rus në Ballkan. Në një artikull...

Eurodeputeti gjerman jep alarmin për rrezikun rus në Ballkan: Shqipëria, në rrugë të mbarë

më 3.2017 - Albeu

Europarlamentari gjerman i CDU-së dhe kreu i Komisionit të Parlamentit Europian për Politikën e Jashtme, David McAllister paralajmëron në “Die Welt” nga rritja e ndikimit rus në Ballkan. Në një artikull...

Europarlamentari: Ballkani rrezikohet nga ndikimi rus, Shqipëria në rrugën e duhur

më 3.2017 - BalkanWeb

Europarlamentari gjerman i CDU-së dhe kreu i Komisionit të Parlamentit Europian për Politikën e Jashtme, David McAllister paralajmëron në “Die Welt” nga rritja e ndikimit rus në Ballkan. Në një artikull...

Eurodeputeti gjerman: Shqipëria në rrugen e duhur për në BE

më 3.2017 - Mapo

Europarlamentari gjerman i CDU-së dhe kreu i Komisionit të Parlamentit Europian për Politikën e Jashtme, David McAllister paralajmëron në “Die Welt” nga rritja e ndikimit rus në Ballkan. Në një artikull...

Eurodeputeti gjerman paralajmëron rrezikun rus në Ballkan: Shqipëria…

më 3.2017 - Panorama

Europarlamentari gjerman i CDU-së dhe kreu i Komisionit të Parlamentit Europian për Politikën e Jashtme, David McAllister paralajmëron në “Die Welt” nga rritja e ndikimit rus në Ballkan. Në një artikull...

“Rusia qëllimisht po synon ta destabilizojë Ballkanin”

më 3.2017 - Infokusi

Kryetari i komisionit për punë të jashtme në Parlamentin Evropian, David Makalister ka thënë se Rusia po rrit ndikimin në Ballkan në mënyrë të qëllimshme.Sipas tij kjo po bëhet që të mos lejojë hyrjen...

“Rusia qëllimisht po synon ta destabilizojë Ballkanin”

më 3.2017 - Lexo

Kryetari i komisionit për punë të jashtme në Parlamentin Evropian, David Makalister ka thënë se Rusia po rrit ndikimin në Ballkan në mënyrë të qëllimshme. Sipas tij kjo po bëhet që të mos lejojë hyrjen...

Europarlamentari gjerman i CDU-së: Shqipëria në rrugën e duhur

më 3.2017 - Ora news

Europarlamentari gjerman i CDU-së dhe kreu i Komisionit të Parlamentit Europian për Politikën e Jashtme, David McAllister paralajmëron në “Die Welt” nga rritja e ndikimit rus në Ballkan. Në një artikull...

Ballkani në “cak” të Rusisë, Turqisë, Kinës…

më 3.2017 - RTV 21

Kryetari i Këshillit për politikë të Jashtme në PE tërheq vërejtjen Politikani konservator gjerman nga radhët e partisë CDU, Dejvid Mekalister, i cili është kryetar i Këshillit për politikë të Jashtme...

Europarlamentari jep alarmin: Ballkani rrezikohet nga ndikimi rus

më 3.2017 - Opozita

Europarlamentari gjerman i CDU-së dhe kreu i Komisionit të Parlamentit Europian për Politikën e Jashtme, David McAllister paralajmëron në “Die Welt” nga rritja e ndikimit rus në Ballkan. Në një artikull...

Europarlamentari për Shqipërinë: Negociatat hapen në 2018-ën, kujdes…

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Europarlamentari gjerman i CDU-së dhe kreu i Komisionit të Parlamentit Europian për Politikën e Jashtme, David McAllister paralajmëron në “Die Welt” nga rritja e ndikimit rus në Ballkan. Në një artikull...

Shqipëria dhe rreziku rus në Ballkan, paralajmërimet e euro-deputetit gjerman

më 3.2017 - Java News

Në një artikull të së hënës, (20.03) me titullin “Ballkani një rajon me rrezikshmëri të lartë”, gazeta “Die Welt” shkruan se sikur Bashkimit Europian të mos i mjaftojnë problemet me Brexit, populizmin,...

Eurodeputeti i Merkel paralajmëron rrezikun rus për Ballkanin dhe përgëzon Tiranën: Shqipëria, në rrugën e duhur

më 3.2017 - Lexo

Europarlamentari gjerman i CDU-së dhe kreu i Komisionit të Parlamentit Europian për Politikën e Jashtme, David McAllister paralajmëron në “Die Welt” nga rritja e ndikimit rus në Ballkan. Në një artikull...

Europarlamentari McAllister inkurajon Shqipërinë

më 3.2017 - DW

Europarlamentari gjerman i CDU-së dhe kreu i Komisionit të Parlamentit Europian për Politikën e Jashtme, David McAllister paralajmëron në "Die Welt" nga rritja e ndikimit rus në Ballkan. Në një artikull...

McAllister: Ndikimin në Ballkan e duan Rusia, Turqia, Kina …

më 3.2017 - Klan Kosova

Politikani gjerman David McAllister njëherit shef  i Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian ka thënë se Ballkani është një zonë e ndjeshme, ku influencën e tyre në të njëjtën kohë duan...

‘Bota’ po flet për Mziun, CDU vlerëson reformat e qeverisë

më 3.2017 - Mapo

Nëse u hedh një sy portaleve, të krijohet ideja sikur mbarë bota po flet për Shqipërinë dhe krizën politike të këtyre ditëve. Ironia është se në mediat e mëdha ndërkombëtarë nuk sheh asgjë të tillë. Përveç...

McAllister: Rusia po e destabilizon Serbinë

më 3.2017 - Illyria

Bruksel, 20 mars 2017 – Kryetari i Komitetit për Politikë të Jashtme i Parlamentit Europian, David McAllister, ka deklaruar se Rusia po e rrit ndikimin në Serbi për ta penguar procesin e integrimeve europiane....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK