http://kariera.mk

Fifa perjashtoi perjete arbitrin, Joseph Odartei Lamptey

më 3.2017 - SuperSport

Përjashtim të përjetshëm. Është ky vendimi që ka dhënë Fifa për gjyqtarin nga Gana Joseph Odartei Lamptey i cili akuzohet se ka manipuluar rezultatin e sfidës kualifikuese për Botërorin Rusi 2018 mes Afrikës...

Shkaku i kësaj penalltie u përjashtua përjetë nga futbolli gjyqtari i njohur

më 3.2017 - OraInfo

FIFA e pezulloi për jetë nga futbolli gjyqtarin nga Gana Joseph Lamptey. Lamptey kishte akorduar një penallti të paqenë në ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës mes Afrikës së Jugut dhe Senegalit. Ai...

Shkaku i kësaj penalltie u përjashtua përjetë nga futbolli gjyqtari i njohur

më 3.2017 - Lajmi.net

FIFA e pezulloi për jetë nga futbolli gjyqtarin nga Gana Joseph Lamptey. Lamptey kishte akorduar një penallti të paqenë në ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës mes Afrikës së Jugut dhe Senegalit. Ai...

FIFA dënon gjyqtarin duke ia ndaluar futbollin përjetësisht, ai manipuloi ndeshjen e vlefshme për Kampionatin Botëror (Foto/Video)

më 3.2017 - Telegrafi

FIFA ka marrë një vendim të jashtëzakonshëm duke e ndalur përjetësisht të gjykojë ganezin Joseph Lamptey, i cili u zbulua si i përshirë në kurdisje. Komisioni i Disiplinës në FIFA ka marrë vendim që Lamptey...

FIFA dënon përjetësisht gjyqtarin ganez…

më 3.2017 - Telesport

FIFA tha se ka dënuar përjetësisht gjyqtarin, që akordoi 11-metërshin për Afrikën e Jugut, kundër Senegalit në eliminatoren e Kupës së Botës. Gjyqtari Joseph Lamptey nga Gana dha penallti për një prekje...

Lidhje me mafian për trukimin e ndeshjeve të Botërorit, FIFA përjashton përjetësisht gjyqtarin

më 3.2017 - BalkanWeb

Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në rastin e ngritur kundër tij, për trukim ndeshjesh . Në 12 nëntor...

Gjyqtari i njohur përjashtohet përjetë nga futbolli

më 3.2017 - Ora news

Gjyqtari i njohur nga Gana, Joseph Lamptey, është përjashtuar përjetë nga futbolli. Komisioni disiplinor i FIFA-s e ka përjasthuar nga cdo aktivitet i futbollit gjyqtarin ganez, pasi është gjetur fajtor...

FIFA nuk lejon gabime, përjashton arbitrin nga futbolli

më 3.2017 - Indeks online

FIFA ka përjashtuar përjetë një arbitër, pas një penalltie inekzistente fishkëllyer në ndeshjen Afrika e Jugut-Senegal, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2018. Jozef Lamptej i dha Afrikës së Jugut...

FOTO/ FIFA përjashton përjetësisht nga futbolli gjyqtarin e njohur

më 3.2017 - Syri

Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në rastin e ngritur kundër tij, për trukim ndeshjesh . Lamptey është...

FIFA e përjashton përjetë gjyqtarin e njohur

më 3.2017 - Aktuale

FIFA ka përjashtuar përjetë gjyqtarin nga Gana, Joseph Lamptey. Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në...

FIFA pezullim të përjetshëm gjyqtarit për penalltinë kontestuese

më 3.2017 - InfoShqip

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) përjetësisht ka pezulluar gjyqtarin Joseph Lamptey, i cili në kuadër të kualifikimit për Kampionatin Botëror "Rusi 2018" dha një penallti të paqenë për Republikën...

Zyrtare: FIFA e dënon rëndë gjyqtarin e njohur

më 3.2017 - GazetaBlic

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) përjetësisht ka pezulluar gjyqtarin Joseph Lamptey, i cili në kuadër të kualifikimit për Kampionatin Botëror “Rusi 2018” dha një penallti të paqenë për Republikën...

FIFA përjashton përjetësisht gjyqtarin që manipuloi ndeshjen e vlefshme për Kupën e Botës

më 3.2017 - Insajderi

FIFA ka marrë një vendim të jashtëzakonshëm duke e ndalur përjetësisht të gjykojë ganezin Joseph Lamptey, i cili u zbulua si i përshirë në kurdisje. Komisioni i Disiplinës në FIFA ka marrë vendim që Lamptey...

FIFA dënon gjyqtarin duke ia ndaluar futbollin përjetësisht, ai manipuloi ndeshjen e vlefshme për Kampionatin Botëror (Foto/Video)

më 3.2017 - Almakos

FIFA ka marrë një vendim të jashtëzakonshëm duke e ndalur përjetësisht të gjykojë ganezin Joseph Lamptey, i cili u zbulua si i përshirë në kurdisje. Komisioni i Disiplinës në FIFA ka marrë vendim që Lamptey...

FIFA e përjashton përjetë gjyqtarin e njohur

më 3.2017 - Lajmi.net

FIFA ka përjashtuar përjetë gjyqtarin nga Gana, Joseph Lamptey. Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në...

MASA DISIPLINORE/ Akordoi penallti të paqenë, përjashtohet përjetë gjyqtari kryesor

më 3.2017 - Newsport

Përjashtim të përjetshëm. Është ky vendimi që ka dhënë Fifa për gjyqtarin nga Gana Joseph Odartei Lamptey i cili akuzohet se ka manipuluar rezultatin e sfidës kualifikuese për Botërorin Rusi 2018 mes Afrikës...

Kjo është ndeshja të cilën kurdisi referi i pezulluar nga FIFA

më 3.2017 - Periskopi

FIFA ka pezulluar përgjithmonë nga e drejta e referimit gjyqtarin nga Ghana, Joseph Lapmtey. Lamptey kishte akorduar një mori vendimesh të dyshimta në ballafaqimin Afrikë e Jugut – Senegali, takim që zhvillohej...

FIFA pezullim të përjetshëm gjyqtarit për penaltinë kontestuese

më 3.2017 - AlbPortali

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) përjetësisht ka pezulluar gjyqtarin Joseph Lamptey, i cili në kuadër të kualifikimit për Kampionatin Botëror “Rusi 2018” dha një penallti të paqenë për Republikën...

⚽️ FIFA e përjashton përjetë gjyqtarin e njohur

më 3.2017 - Infokusi

FIFA ka përjashtuar përjetë gjyqtarin nga Gana, Joseph Lamptey. Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në...

FIFA pezullim të përjetshëm gjyqtarit për penaltinë kontestuese

më 3.2017 - Shenja

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) përjetësisht ka pezulluar gjyqtarin Joseph Lamptey, i cili në kuadër të kualifikimit për Kampionatin Botëror “Rusi 2018” dha një penallti të paqenë për Republikën...

FIFA pezullim të përjetshëm gjyqtarit

më 3.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv CYRIH (AA) – Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) përjetësisht ka pezulluar gjyqtarin Joseph Lamptey, i cili në kuadër të kualifikimit për Kampionatin Botëror "Rusi 2018" dha një penallti...

FIFA e përjashton përjetë gjyqtarin e njohur, kurdisi ndeshje

më 3.2017 - Periskopi

FIFA e përjashton përjetë gjyqtarin e njohur (FOTO) Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në rastin e...

FIFA e përjashton përjetë gjyqtarin e njohur

më 3.2017 - Gazeta Monitor

FIFA ka përjashtuar përjetë gjyqtarin nga Gana, Joseph Lamptey. Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK