http://kariera.mk

Debati për “filmat e diktaturës”, Sokol Shameti: Shfaqja e filmave nuk menaxhohet, thjesht mundësohet ose pamundësohet

më 3.2017 - Standard

Ditët e fundit është hapur debati në opinionin publik për transmetimin apo jo të filmave komunistë. Ju çfarë qëndrimi mbani lidhur me këtë çështje? Pikë së pari, nuk e di mbi çfarë kriteresh është vendosur...

Debati për “filmat e diktaturës”, Ergys Mërtiri: Shoqëria s’mund të qendrojë indiferente ndaj transmetimit të filmave të diktaturës

më 3.2017 - Standard

Ditët e fundit është hapur debati në opinionin publik për transmetimin apo jo të filmave komunistë. Ju çfarë qëndrimi mbani lidhur me këtë çështje? Problemi është se, si gjithmonë, në Shqipëri, gjëja e...

Debati për “filmat e komunizmit”, Arben Muka: Duhet vlerësim dhe pastaj vendimarrje për mënyrë e transmetimit publik

më 3.2017 - Standard

Ditët e fundit është hapur debati në opinionin publik për transmetimin apo jo të filmave të prodhuar në kohën e diktaturës komuniste.  Ju si nëpunës i AMA-s çfarë qëndrimi mbani lidhur me këtë çështje?...

Debati për “filmat e diktaturës” Bilal Kola: Filmat janë në kundërshtim me frymën e Kushtetutës

më 3.2017 - Standard

Ditët e fundit është hapur debati në opinionin publik për transmetimin apo jo të filmave komunistë. Ju çfarë qëndrimi mbani lidhur me këtëçështje? Së pari unë kam mbajtur një qëndrim institucional, por...

Debati për “filmat e diktaturës”, Agron Tufa: Nuk shkojnë bashkë dy standarde, ajo e propagandës komuniste dhe ajo e lirisë

më 3.2017 - Standard

Ditët e fundit është hapur debati në opinionin publik për transmetimin apo jo të filmave komunistë. Jeni konsideruar si një nga nismëtarët për këtë propozim dhe për këtë lëvizje. Në të vërtetë cili është...

Debati për “filmat e diktaturës”, flasin Agron Tufa, Bilal Kola, Arben Muka, Ergys Mërtiri dhe Sokol Shameti

më 3.2017 - Standard

Nga Irini Meçe Ditët e fundit në opinion publik është hapur debati për shfaqjen ose jo të filmave të realizuara gjatë sistemit komunist. Iniciator i kësaj ideje ishte shkrimtari Agron Tufa, kreu i Institutit...

Duhet të jesh fashist, të vendosësh për të ndaluar filmat që pasqyrojnë Historinë e Shqipërisë

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Jakup B. GJOÇA Muharrem Xhafa, sekretar i Parë i KQ të P P Shqipërisë, flet për gazetën “Telegraf” u përgjigjet atyre që kërkojnë të ndalojnë filmat e Realizmit Socialist dhe luftës partizane  Muharrem...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK