http://kariera.mk

Treni që kalon në mes të ndërtesës 19-katëshe

më 3.2017 - Zhurnal

Një hekurudhë është ndërtuar në mes të një ndërtese 19-katëshe në Congqing të Kinës. Ky qytet ka një popullatë prej 49 milion njerëzish, prandaj krijuesit menduan që ta ndërtonin hekurudhën në mes të pallatit,...

Treni që kalon në mes të ndërtesës 19-katëshe

më 3.2017 - Ora news

Një hekurudhë është ndërtuar në mes të një ndërtese 19-katëshe në Congqing të Kinës. Ky qytet ka një popullatë prej 49 milion njerëzish, prandaj krijuesit menduan që ta ndërtonin hekurudhën në mes të pallatit,...

E çuditshme, kur stacioni i metrosë kalon brenda shtëpisë

më 3.2017 - Lajmi.net

Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë...

Lëvizja e trenave në hekurudhën që kalon nëpër bllokun e banesave

më 3.2017 - Telegrafi

Në Chongqing të Kinës, ku jetojnë 49 milionë banorë në një hapësirë mjaft të vogël, bëhen përpjekje të ndryshme për të sofistikuar sistemin e transportit. Për këtë arsye, në një ndërtesë 19-katëshe është...

E çuditshme, kur stacioni i metrosë kalon brenda shtëpisë

më 3.2017 - NOA

Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë...

Lëvizja e trenave në hekurudhën që kalon nëpër bllokun e banesave

më 3.2017 - Almakos

Në Chongqing të Kinës, ku jetojnë 49 milionë banorë në një hapësirë mjaft të vogël, bëhen përpjekje të ndryshme për të sofistikuar sistemin e transportit. Për këtë arsye, në një ndërtesë 19-katëshe është...

Video/ E pazakonta në Kinë është normale… shikoni se ku kalon treni

më 3.2017 - Mapo

Foto 1 nga 10 E çuditshme, por e vërtetë! Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo është bërë e mundur, në mënyrë që pallati të mos prishej. Planifikuesit urbanë...

Video/ E çuditshme! Treni në Kinë kalon përmes pallatit

më 3.2017 - Opinion

E çuditshme, por e vërtetë! Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo është bërë e mundur, në mënyrë që pallati të mos prishej. Planifikuesit urbanë vunë në punë...

Kinë, një stacion metroje brenda shtëpisë, treni hyn dhe del nga pallati

më 3.2017 - BalkanWeb

KINE -Një linjë metroje që kalon në mes të një pallati. Në Kinë, në Chongqing, linja numër 2 e transportit publik lokal, hyn në mes të një ndërtese banimi dhe ka dhe një stacion aty. Arkitektët që kanë...

Një tren që të kalon tek dera e shtëpisë, kjo nuk ishte parë kurrë

më 3.2017 - Standard

Një hekurudhë është ndërtuar mes përmes një ndërtese 19-katëshe në Kinë. Qyteti Chongqing, në juglindje të vendit, ka një popullsi prej 149 mln banorësh që jetojnë në një sipërfaqe prej 31 metra katrorë,...

Treni kalon përmes pallatit në Kinë

më 3.2017 - Politiko

Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë vunë në punë mendjen dhe arritën të zgjidhnin problemin, duke e kaluar trenin...

Treni që kalon përmes pallatit

më 3.2017 - Top Channel

Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë...

Treni që kalon mes përmes pallatit

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Një hekurudhë është ndërtuar mes përmes një ndërtese 19-katëshe në Kinë. Qyteti Chongqing, në juglindje të vendit, ka një popullsi prej 149 mln banorësh që jetojnë në një sipërfaqe prej 31 metra katrorë,...

Treni që kalon përmes pallatit

më 3.2017 - Portalb

Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës, shkruan Top Channel , transmeton Portalb.mk . Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë...

​Treni që kalon përmes pallatit

më 3.2017 - Indeks online

Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej.  Planifikuesit urbanë...

Ky tren në Kinë kalon brenda banesave

më 3.2017 - Gazeta Express

Një hekurudhë është ndërtuar në Kinë, e cila kalon nëpërmes një vrime të një ndërtese 19 katëshe. Qyteti i Chongqing në jug-lindje të vendit, që ka një popullsi prej 49 milionë banorësh, është duke shkaktuar...

Ky tren në Kinë kalon brenda banesave

më 3.2017 - Tetova1

Një hekurudhë është ndërtuar në Kinë, e cila kalon nëpërmes një vrime të një ndërtese 19 katëshe. Qyteti i Chongqing në jug-lindje të vendit, që ka një popullsi prej 49 milionë banorësh, është duke shkaktuar...

Treni që kalon përmes pallatit

më 3.2017 - Arbresh

Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë...

Treni që kalon përmes pallatit

më 3.2017 - Shenja

Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë...

Ky tren në Kinë kalon brenda banesave

më 3.2017 - Infokusi

Një hekurudhë është ndërtuar në Kinë, e cila kalon nëpërmes një vrime të një ndërtese 19 katëshe. Qyteti i Chongqing në jug-lindje të vendit, që ka një popullsi prej 49 milionë banorësh, është duke shkaktuar...

E jashtëzakonshme:Treni që kalon përmes pallatit

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Një hekurudhë është ndërtuar përmes një pallati 19-katësh, në Çongqing të Kinës. Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë...

Treni që kalon përmes pallatit

më 3.2017 - KosovaPress

Kjo gjë është bërë në mënyrë që ky pallat, që ndodhet në qytetin me 49 milionë banorë, të mos prishej. Planifikuesit urbanë vunë në punë mendjen dhe arritën të zgjidhnin problemin, duke e kaluar trenin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK