http://kariera.mk

Nikolla: Nuk do të ketë rritje të tarifës maksimale të studimit

më 3.2017 - Gazeta Express

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla tha në studion e lajmeve të Ora News se nuk do të ketë rritje të tarifave për studentët. Ajo tha se lidhja e ligjit të arsimit të lartë me rritjen e tarifës së studimit...

Debati PS-LSI për arsimin, Nikolla: Kemi një klimë të mirë bashkëpunimi

më 3.2017 - Albeu

Debatin mes PS dhe LSI për arsimin, ministrja e Lindita Nikolla e shikon si një klimë të mirë bashkëpunimi . Në studion e lajmeve të Ora News Nikolla tha se nuk janë anashkaluar kritikat . “Nuk...

Debati PS-LSI për arsimin, “tërhiqet” Nikolla: Klimë e mirë bashkëpunimi

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Pas kritikave të deputetes së LSI-së, Monika Kryemadhi për arsimin e lartë dhe procesin e ndjekur gjatë Maturës Shtetërore, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka vendosur të sheshojë debatin....

Nikolla: Nuk do të ketë rritje të tarifës maksimale të studimit

më 3.2017 - Ora news

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla tha në studion e lajmeve të Ora News se nuk do të ketë rritje të tarifave për studentët. Ajo tha se lidhja e ligjit të arsimit të lartë me rritjen e tarifës së studimit...

Debati PS-LSI për arsimin, Nikolla: Deputetët shkojnë e vijnë, por…

më 3.2017 - Panorama

Debatin mes PS dhe LSI për arsimin, ministrja e  Lindita Nikolla e shikon si një klimë të mirë bashkëpunimi. Në studion e lajmeve të Ora News Nikolla tha se nuk janë anashkaluar kritikat. “Nuk ka as hedhje...

Sulmet e LSI, tërhiqet Nikolla: Kemi një klimë të mirë bashkëpunimi

më 3.2017 - Syri

Debatin mes PS dhe LSI për arsimin, ministrja e  Lindita Nikolla e shikon si një klimë të mirë bashkëpunimi. Në studion e lajmeve të Ora News Nikolla tha se nuk janë anashkaluar kritikat. Nikolla:  Nuk...

Debati PS-LSI për arsimin, Nikolla: Klimë e mirë bashkëpunimi

më 3.2017 - Gazeta Express

Debatin mes PS dhe LSI për arsimin, ministrja e Lindita Nikolla e shikon si një klimë të mirë bashkëpunimi. Në studion e lajmeve të Ora News Nikolla tha se nuk janë anashkaluar kritikat. Nikolla:  Nuk...

Debati PS-LSI për arsimin, Nikolla: Klimë e mirë bashkëpunimi

më 3.2017 - Ora news

Debatin mes PS dhe LSI për arsimin, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla e shikon si një klimë të mirë bashkëpunimi. Në studion e lajmeve të Ora News Nikolla tha se nuk janë anashkaluar kritikat. Nikolla:...

Sulmet e LSI, tërhiqet Nikolla: Kemi një klimë të mirë bashkëpunimi

më 3.2017 - Tetova Sot

Debatin mes PS dhe LSI për arsimin, ministrja e  Lindita Nikolla e shikon si një klimë të mirë bashkëpunimi. Në studion e lajmeve të Ora News Nikolla tha se nuk janë anashkaluar kritikat. Nikolla:  Nuk...

Debati PS-LSI për arsimin, Nikolla: Klimë bashkëpunimi për të bërë më të mirën

më 3.2017 - Java News

Debatin mes PS dhe LSI për arsimin, ministrja e  Lindita Nikolla e shikon si një klimë të mirë bashkëpunimi. Në një intervistë për Ora News Nikolla tha se nuk janë anashkaluar kritikat. “ Nuk ka as hedhje...

Qeveria fut në telashe universitetet, harron të miratojë tarifat e shkollimit

më 3.2017 - Gazeta Express

Megjithëse miratoi ligjin e ri të Arsimit të Lartë, qeveria nuk ka miratuar një vendim kyç që përcakton tarifat tavan për universitetet publike, vendim që duhej të ishte miratuar që në gushtin e vitit...

Qeveria fut në telashe universitetet pasi harron të miratojë tarifat e shkollimit

më 3.2017 - Syri

Megjithëse miratoi ligjin e ri të Arsimit të Lartë, qeveria nuk ka miratuar një vendim kyç që përcakton tarifat tavan për universitetet publike, vendim që duhej të ishte miratuar që në gushtin e vitit...

Qeveria harron të miratojë tarifën e shkollimit për studentët

më 3.2017 - Opinion

Qeveria nuk ka miratuar një vendim kyç, në bazë të së cilit, universitetet publike duhet të përcaktojnë tarifat e studimit për studentët. Kjo ka shkaktuar pasiguri, madje ka çuar në shkeljen e ligjit,...

Qeveria fut në telashe universitetet, harron të miratojë tarifat e shkollimit

më 3.2017 - Sovrani

Megjithëse miratoi ligjin e ri të Arsimit të Lartë, qeveria nuk ka miratuar një vendim kyç që përcakton tarifat tavan për universitetet publike, vendim që duhej të ishte miratuar që në gushtin e vitit...

Qeveria fut në telashe universitetet, harron të miratojë tarifat e shkollimit

më 3.2017 - Standard

Megjithëse miratoi ligjin e ri të Arsimit të Lartë, qeveria nuk ka miratuar një vendim kyç që përcakton tarifat tavan për universitetet publike, vendim që duhej të ishte miratuar që në gushtin e vitit...

SKANDALI / Universitetet në telashe serioze! Rama harron të miratojë tarifat e shkollimit

më 3.2017 - Opozita

Megjithëse miratoi ligjin e ri të Arsimit të Lartë, qeveria nuk ka miratuar një vendim kyç që përcakton tarifat tavan për universitetet publike, vendim që duhej të ishte miratuar që në gushtin e vitit...

Universitetet duhet të sfidojnë populizmin

më 3.2017 - Mapo

Forumi me temë “Të imagjinosh të ardhmen e arsimit”, trajtoi mënyrën se si sistemet arsimore mund të transformojnë veten e tyre për të parashikuar të ardhmen Arsimi i lartë ka nevojë për një fokus të ri...

Qeveria fut në telashe universitetet, harron të miratojë tarifat e shkollimit

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Megjithëse miratoi ligjin e ri të Arsimit të Lartë, qeveria nuk ka miratuar një vendim kyç që përcakton tarifat tavan për universitetet publike, vendim që duhej të ishte miratuar që në gushtin e vitit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK