http://kariera.mk

A mund të rritet paga minimale?

më 3.2017 - Flaka

Partnerët social vendosën tani të kërkojnë mënyrë sesi ta rrisin pagën minimale në Maqedoni, edhe pse Qeveria e re akoma është e paformuar, kurse vejtra në nivel teknik. Punëdhënësit, Sindikata dhe Ministria...

Këshilli Ekonomik Social: Kriza të mos dëmtojë dialogun social

më 3.2017 - Tetova Sot

Kjo u theksua në mbledhjen e sotme të Këshillit Ekonomik-social, ku u rishikuan rezultatet e deritanishme të dialogut social-tripalësh. “Koha deri në formimin e qeverisë së re duhet të shfrytëzohet në...

Këshilli Ekonomik Social: Kriza të mos dëmtojë dialogun social

më 3.2017 - MRT

Kriza politike nuk duhet të ndikojë në dinamikën e mëtejme të dialogut social... Kjo u theksua në mbledhjen e sotme të Këshillit Ekonomik-social, ku u rishikuan rezultatet e deritanishme të dialogut social-tripalësh. ...

Këshilli Ekonomik Social: Kriza të mos dëmtojë dialogun social

më 3.2017 - Sovrani

Kjo u theksua në mbledhjen e sotme të Këshillit Ekonomik-social, ku u rishikuan rezultatet e deritanishme të dialogut social-tripalësh. “Koha deri në formimin e qeverisë së re duhet të shfrytëzohet në...

Kërkohet rritja e pagës minimale në Kosovë

më 3.2017 - Te Sheshi

Nga Bashkim Kastrati Që nga viti 2011 paga minimale caktuar me vendim të Qeverisë së Kosovës ka mbetur e pandryshuar. Sipas ligjit, Qeveria e Kosovës në fund të çdo viti kalendarik do të duhej të përcaktojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK