http://kariera.mk

Mustafa: Qeveria ka synuar të përkrah bizneset

para 10 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës me politikat për zhvillim ka synuar të përkrah bizneset në përgjithësi, por me theks edhe bizneset prodhuese. Mustafa ka...

Fabrika e shifrave

para 10 muajve - GazetaBlic

Tregu më i mjegulluar në Kosovë është ai i punës. Sipas dëshirës, gjinden shifrat e bëhen kalkulimet. Madje , ky është terreni më i përshtatshëm për fushatë. Liderët që kishin premtuar punësimin e 150...

Mustafa: Qeveria ka synuar të përkrah bizneset prodhuese!

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës me politikat për zhvillim ka synuar të përkrah bizneset në përgjithësi, por me theks edhe bizneset prodhuese. Shkrimi i plotë...

Mustafa: Qeveria ka synuar të përkrah bizneset prodhuese

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës me politikat për zhvillim ka synuar të përkrah bizneset në përgjithësi, por me theks edhe bizneset prodhuese. Shkrimi i plotë...

Mustafa: Rritja ekonomike dhe vendet e punës fuqizohen me prodhuesit vendor

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se rritja ekonomike dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Mustafa ka thënë se rol të rëndësishëm...

Mustafa: Qeveria ka synuar të përkrah bizneset prodhuese

para 10 muajve - RTV 21

Mustafa tha se rol të rëndësishëm në forcimin e prodhimit vendor kanë bizneset tregtare me procesin e tyre të distribuimit Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës...

Mustafa: Ekonomia dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor

para 10 muajve - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nesër do të bisedojë me bizneset tregtare për rolin e politikave të deritashme, ku do të marrë informacione nga ta se si do të mund që tregtia të fuqizojë prodhuesit...

Mustafa: Ekonomia dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa thotë se rritja ekonomike dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor.  Mustafa  në 'Facebook', ka shkruar se bizneset tregtare me procesin e distribuimit...

Mustafa: Ekonomia dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nesër do të bisedojë me bizneset tregtare për rolin e politikave të deritashme, ku do të marrë informacione nga ta se si do të mund që tregtia të fuqizojë prodhuesit...

Mustafa: Ekonomia dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa thotë rritja ekonomike dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor. Nëpërmjet Facebook'ut Mustafa theksoi se bizneset tregtare me procesin e distribuimit...

Mustafa: Qeveria ka synuar të përkrah bizneset prodhuese

para 10 muajve - 10minuta

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës me politikat për zhvillim ka synuar të përkrah bizneset në përgjithësi, por me theks edhe bizneset prodhuese.  Shkrimi...

Mustafa: Ekonomia dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor

para 10 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa thotë se rritja ekonomike dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor. Nëpërmjet Facebook’ut Mustafa theksoi se bizneset tregtare me procesin e distribuimit...

Ekonomia dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa thotë se rritja ekonomike dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor. Nëpërmjet Facebook’ut Mustafa theksoi se bizneset tregtare me procesin e distribuimit...

Mustafa: Ekonomia dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor

para 10 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nesër do të bisedojë me bizneset tregtare për rolin e politikave të deritashme, ku do të marrë informacione nga ta se si do të mund që tregtia të fuqizojë prodhuesit...

Isa Mustafa ‘hapave’ të Kadri Veselit, në kohë zgjedhjesh kthen vëmendjen nga prodhuesit vendor

para 10 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se rritja ekonomike dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Mustafa ka thënë se rol të...

Mustafa: Qeveria ka synuar të përkrah bizneset prodhuese

para 10 muajve - Gazeta e re

Mustafa: Qeveria ka synuar të përkrah bizneset prodhuese Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka shkruar në Facebook se Qeveria e Kosovës me politikat për zhvillim ka synuar të përkrah bizneset në përgjithësi,...

Mustafa: Ekonomia dhe vendet e reja të punës fuqizohen me prodhuesit vendor

para 10 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nesër do të bisedojë me bizneset tregtare për rolin e politikave të deritashme, ku do të marrë informacione nga ta se si do të mund që tregtia të fuqizojë prodhuesit...

Mustafa: Qeveria ka synuar të përkrah bizneset prodhuese

para 10 muajve - KosovaPress

Shkrimi i plotë i Mustafës: Qeveria e Kosovës me politikat për zhvillim ka synuar të përkrah bizneset në përgjithësi, por me theks edhe bizneset prodhuese. Rol shumë të rëndësishëm në forcimin e...

Demi i reagon Mustafës për krijimin e vendeve të reja të punës

para 10 muajve - Lajmi.net

Agron Demi nga Instituti për Hulumtime të Avancuara GAP ka reaguar ndaj kryeministrit, Isa Mustafa rreth krijimit të vendeve të reja të punës në dy vitet e fundit. Demi ka thënë se numri i të punësuarve...

TABELA/ Biznesi ul qepenin. Taksat dhe gjobat mbyllën 16 mijë ndërmarrje për 9 muaj

para 10 muajve - Syri

Numri i bizneseve që kanë mbyllur aktivitetin është rritur me një ritëm të pashënuar ndonjëherë më parë. Dokumentet zyrtarë të publikuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve tregojnë se vetëm për 9...

Demantohet kryeministri Isa Mustafa për shifrën e punësimit

para 10 muajve - GazetaBlic

Analisti politik, Agron Demi ka demantuar kryeministrin Isa Mustafa sa i përket shifrave të punësimit, përcjellë GazetaBlic. Demi ka thënë se  347,185 të punësuar më 2016, janë vetëm 23,677 të punësuar...

SUKSESI I QEVERISE RAMA / Taksat dhe gjobat mbyllën 16 mijë ndërmarrje për 9 muaj

para 10 muajve - Opozita

Numri i bizneseve që kanë mbyllur aktivitetin është rritur me një ritëm të pashënuar ndonjëherë më parë. Dokumentet zyrtarë të publikuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve tregojnë se vetëm për 9...

Qeveria Mustafa ka punësuar përgjysmë më pak qytetarë sesa deklarohet

para 10 muajve - Sovrani

Drejtori i Instituti GAP, Agron Demi ka demantuar kryeministrin Isa Mustafa, i cili ditëve të fundit me entuziazëm rendit sukseset e tij në Facebook, duke thënë se Qeveria e tij për dy vjet ka arritur...

Demantohet keq Isa Mustafa, ja sa qytetarë i punësoi Qeveria e tij në të vërtetë

para 10 muajve - Periskopi

Drejtori i Instituti GAP, Agron Demi ka demantuar kryeministrin Isa Mustafa, i cili ditëve të fundit me entuziazëm rendit sukseset e tij në Facebook, duke thënë se Qeveria e tij për dy vjet ka arritur...

Plot një muaj rezistencë qytetare/Kreu i Opozitës në forumin për papunësinë

para 10 muajve - Gazeta 55

“Qeveria jonë do jetë qeveria më përkrahëse për sipërmarrjen që Shqipëria ka njohur në 27 vite” Paraditen e djeshme në Sheshin e Lirisë, kryetari demokrat Lulzim Basha, bashkëbisedoi me pedagogë, profesionistë...

“Shifrat se Kosova ka punësuar 40 mijë persona, janë fantazi sociale”

para 10 muajve - Indeks online

Duke iu referuar raportit të fundit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa thotë se brenda 2 viteve në Kosovë janë krijuar 40 mijë vende të reja të punës. Këtë kryeministri...

“Shifrat se Kosova ka punësuar 40 mijë persona, janë fantazi sociale”

para 10 muajve - Sovrani

Duke iu referuar raportit të fundit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa thotë se brenda 2 viteve në Kosovë janë krijuar 40 mijë vende të reja të punës. Këtë kryeministri...

Mustafa: Për dy vjet kemi krijuar 40 mijë vende pune

para 10 muajve - RTV 21

Mustafa thotë se vendi ka siguruar qëndrueshmëri financiare dhe fiskale me rritje stabile ekonomike prej mbi 4% për vitin 2015 dhe 2016 Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se koalicionin qeverisës...

Mustafa: Për dy vite hapën 40 mijë vende të reja pune

para 10 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se raportet konfirmojnë se në dy vjet Qeveria ka krijuar mbi 40 mijë vende të reja të punës dhe se raporti i fundit i ASK-së tregon numrin më të madh – prej...

Mustafa Premton Rritje më të Madhe Ekonomike

para 10 muajve - Kallxo

Pas rritjes prej 4 për qind më 2015 dhe 2016, rritja ekonomike e Kosovës do të jetë edhe më e madhe në vitet në vijim, shkroi në “Facebook” Isa Mustafa. “Kemi siguruar qëndrueshmëri financiare dhe fiskale...

Mustafa: Kosova ka shënuar progres ekonimik

para 10 muajve - Albeu

Kryeministri i Kosovë s, Isa Mustafa ka thënë se Kosova në dy vitet e fundit ka shënuar progres sa i përket zhvillimit ekonomik. "Përderisa në Kosovë po rritet biznesi privat , i cili po gjeneron...

Mustafa: Raporti i bizneseve në Kosovë më i miri në Evropë

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka ripërsëritur se prioritet thelbësor i këtij koalicioni qeverisës është zhvillimi ekonomik. “Kemi siguruar qëndrueshmëri financiare dhe fiskale me rritje stabile ekonomike...

Mustafa: Për dy vite punësuam mbi 40 mijë persona

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Kosova në dy vitet e fundit ka shënuar progres sa i përket zhvillimit ekonomik. Mustafa thotë se për dy vite qeverisja e tij ka krijuar mbi 40 mijë vende...

Isa Mustafa nis fushatën elektorale: Tregon sukseset e “mëdha” që ka arritur në ekonomi

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa tha se gjatë qeverisjes së tij, Kosova ka pasur sukses në zhvillimin ekonomik. Ai në një shënim në Facebook ka paraqitur shifrat e zhvillimit ekonomik të vendi, raporton...

Kryeministri: Për dy vite punësuam mbi 40 mijë persona

para 10 muajve - OraInfo

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Kosova në dy vitet e fundit ka shënuar progres sa i përket zhvillimit ekonomik. Mustafa thotë se për dy vite qeverisja e tij ka krijuar mbi 40 mijë vende...

Mustafa: Raporti i bizneseve në Kosovë më i miri në Evropë

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka ripërsëritur se prioritet thelbësor i këtij koalicioni qeverisës është zhvillimi ekonomik. “Kemi siguruar qëndrueshmëri financiare dhe fiskale me rritje stabile ekonomike...

Kryeministri: Për dy vite punësuam mbi 40 mijë persona

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Kosova në dy vitet e fundit ka shënuar progres sa i përket zhvillimit ekonomik. Mustafa thotë se për dy vite qeverisja e tij ka krijuar mbi 40 mijë vende...

Mustafa: Qëndrueshmëria financiare dhe fiskale edhe më e madhe për vitet e ardhshme

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri i vendit Isa Mustafa ka theksuar se përderisa në Kosova, po rrite biznesi privat i cili po gjeneron vende pune e rritje ekonomike në disa vende të rajonit këto trende janë negative, që nënkupton...

Mustafa: 40 mijë vende të reja pune në dy vitet e fundit

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka thënë se prioriteti kryesor i koalicionit qeverisës PDK-LDK është zhvillimi ekonomik. Ai ka thënë se në dy vitet e fundit janë krijuar rreth 40 mijë vende të reja...

Mustafa: Qëndrueshmëria financiare dhe fiskale edhe më e madhe për në vitet e ardhshme

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri i vendit Isa Mustafa ka theksuar se përderisa në Kosova, po rrite biznesi privat i cili po gjeneron vende pune e rritje ekonomike në disa vende të rajonit këto trende janë negative, që nënkupton...

Mustafa: Zhvillimi ekonomik është parakusht themelor për një shtet të fortë

para 10 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, thotë se politikat e qeverisë nxisin sektorin privat, lindjen e bizneseve të reja dhe vendeve të reja të punës nga sektori privat. Vazhdimisht kemi konstatuar se prioritet...

Zhvillimi ekonomik është parakushti themelor për një shtet të fortë dhe të respektuar

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri i vendit Isa Mustafa ka theksuar se përderisa në Kosova, po rrite biznesi privat i cili po gjeneron vende pune e rritje ekonomike në disa vende të rajonit këto trende janë negative, që nënkupton...

Kryeministri: Për dy vite punësuam mbi 40 mijë persona

para 10 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Kosova në dy vitet e fundit ka shënuar progres sa i përket zhvillimit ekonomik. Mustafa thotë se për dy vite qeverisja e tij ka krijuar mbi 40 mijë vende...

Premtoi 120 mijë vende pune, Mustafa: Arrita krijimin e 40 mijë vendeve

para 10 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se për dy vite në Kosovë janë krijuar plot 40.000 vende të reja të punës. Krijimet e vendeve të reja të punës kanë qenë premtimet kryesore të partive politike...

Mustafa: Për dy vjet kemi krijuar 40 mijë vende pune

para 10 muajve - KosovaPress

“Në anën tjetër, raporte të ndryshme konfirmojnë se në dy vjet kemi krijuar mbi 40.000 vende të reja të punës. Raporti i fundit i ASK-së tregon për numër të përgjithshëm të të punësuarve në Kosovë prej...

Mustafa prezanton të arriturat në Facebook: Trendi biznesor i Kosovës, më i miri në Evropë

para 10 muajve - Periskopi

Kryeministri Isa Mustafa ka prezantuar një raport të European Registry Forum, përmes të cilit thotë se raporti i bizneseve që hapen e mbyllen në Kosovës është më i mirë në Evropë. Sipas Mustafës, në...

Mustafa: Qëndrueshmëria financiare dhe fiskale edhe më e madhe për vitet e ardhshme

para 10 muajve - Sovrani

Kryeministri i vendit Isa Mustafa ka theksuar se përderisa në Kosova, po rrite biznesi privat i cili po gjeneron vende pune e rritje ekonomike në disa vende të rajonit këto trende janë negative, që nënkupton...

Kryeministri tregon statistikat e të punësuarëve në Kosovë

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka deklaruar se prioritet i koalicionit qeverisës është zhvillimi ekonomik, dhe këtë fakt ai është munduar ta aryestojë me shifrat e dhëna. Sipas tij, raporti i fundit...

Gënjeshtrat mbi punësimin

para 10 muajve - Panorama

PROF. AS. MATEO SPAHO Që Qeveria shqiptare dhe përfaqësuesit e saj nuk e kanë problem të gënjejnë, kjo dihet. Po aq të qartë e kanë shqiptarët se manipulimet e shifrave për të nxjerrë suksese imagjinare...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK