http://kariera.mk

Serbi, kapet mbi një ton marijuanë. 6 të arrestuar

më 3.2017 - Top Channel

Policia serbe ka sekuestruar mbi një ton marijuanë, si dhe ka arrestuar 6 persona të dyshuar si trafikantë të lëndës narkotike. Mes tyre, 4 rezidentë në Beograd dhe një në Novi Pazar, ndërsa kreu i grupit...

Lëviznin me 10 kg drogë në makinë, kapen 2 shqiptarët

më 3.2017 - Gazeta Express

Policia italiane ka bërë të mundur zbulimin dhe sekuestrimin e rreth 10 kg marijuanë ndërsa ka vënë në pranga edhe dy trafikantë shqiptarë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane, sipas të cilave, droga,...

U zbulohet 10 kg drogë në makinë, dy shqiptarë në pranga

më 3.2017 - Syri

Një sasi prej 10 kg drogë është sekuestruar në doganën italiane të Ponte Chiasso-s, në kufi me Zvicrën dh2e dy shqiptarë janë arrestuar. Zyrtarët e doganës në bashkëpunim me efektivët e Guardia di Finanzia-s...

“Turistët” shqiptarë me rulot i gënjen fyrtyra, kapen me 530 kg drogë

më 3.2017 - Standard

Një sasi e madhe droge është kapur ditën e sotme në kufirin greko-shqiptar. Operacioni u bë nga policia fqinje në Konicë të Janinës. Autoritetet arritën të sekuestrojnë rreth 530 kg marijuanë. Sasia e...

Serbi: Kapet mbi një ton marijuanë

më 3.2017 - Zhurnal

Policia serbe ka sekuestruar mbi një ton marijuanë, si dhe ka arrestuar 6 persona të dyshuar si trafikantë të lëndës narkotike. Mes tyre, 4 rezidentë në Beograd dhe një në Novi Pazar, ndërsa kreu i grupit...

Policia serbe konfiskoi një ton lëndë narkotike

më 3.2017 - Portalb

Policia serbe mbrëmë ka konfiskuar më shumë se një ton drogë skunk, që është një rekord i konfiskimit të narkotikëve në një aksion, jo vetëm në Serbi, por edhe në rajon, deklaroi sot zëvendëskryeministri...

Serbi, kapet rreth 5 milionë euro marijuanë nga Kosova

më 3.2017 - Ora news

Një sasi prej 1.1 ton marijuanë është sekuestruar nga policia në Serbi, vlera e të cilës i kalon 5 milionë euro. Gjashtë persona kanë përfunduar në pranga, ndërsa aksioni u përshëndet edhe nga ministri...

FOTO/ Hiqeshin si turistë, por ajo çfarë i gjeti policia greke në rulotë i fundosi dy shqiptarët

më 3.2017 - BalkanWeb

GREQI – Një sasi e madhe droge është kapur ditën e sotme në kufirin greko-shqiptar. Operacioni u bë nga policia fqinje në Konicë të Janinës. Autoritetet arritën të sekuestrojnë rreth 530 kg marijuanë....

10 kg marijuanë e fshehur në parafangon e mjetit, pranga dy shqiptarëve

më 3.2017 - Java News

Policia italiane ka zhvilluar një operacion anti-drogë në kuadër të të cilit u arrestuan dy shtetas shqiptarë. Gjatë aksionit policia ka sekuestruar rreth 10 kg marijuanë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat...

Janinë, sekuestrohen 530 kg kanabis; 2 në pranga

më 3.2017 - Top Channel

Një sasi prej 530 kilogramë kanabis u sekuestrua nga Antidroga e Janinës në afërsi të fshatit Konicë, gjatë orëve të para të mëngjesit të së hënës. Lënda narkotike ishte ngarkuar në një rulotë me targa...

Tentuan të kalojnë drogë nga Italia në Zvicër, arrestohen dy shqiptarë

më 3.2017 - Java News

Dy shqiptare janë arrestuar me 10 kg drogë në doganën italiane të Ponte Chiasso-s, në kufi me Zvicrën. Zyrtarët e doganës në bashkëpunim me efektivët e Guardia di Finanzia-s kanë sekuestruar 10 kg marijuanë,...

U zbulohet 10 kg drogë në makinë, dy shqiptarë në pranga

më 3.2017 - Tetova Sot

Një sasi prej 10 kg drogë është sekuestruar në doganën italiane të Ponte Chiasso-s, në kufi me Zvicrën dh2e dy shqiptarë janë arrestuar. Zyrtarët e doganës në bashkëpunim me efektivët e Guardia di Finanzia-s...

Arrestohen dy shqiptarë, transportonin më shumë se 500 kg kanabis

më 3.2017 - Mapo

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar të hënën në afërsi të Konicës, të akuzuar se po transportonin një sasi të madhe droge. Të dy shqiptarët, e moshës 53 dhe 26 vjeç, u ndaluan ndërsa po udhëtonin me një...

Konfiskohen më shumë se një ton drogë

më 3.2017 - Almakos

Policia serbe mbrëmë ka konfiskuar më shumë se një ton drogë skunk, që është një rekord i konfiskimit të narkotikëve në një aksion, jo vetëm në Serbi, por edhe në rajon, deklaroi sot zëvendëskryeministri...

Arrestohen dy shqiptarë, transportonin më shumë se 500 kg kanabis

më 3.2017 - Ora news

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar të hënën në afërsi të Konicës, të akuzuar se po transportonin një sasi të madhe droge. Të dy shqiptarët, e moshës 53 dhe 26 vjeç, u ndaluan ndërsa po udhëtonin me një...

Janinë, arrestohen 2 shqiptarë që trafikonin gjysmë ton kanabis

më 3.2017 - ABC News

Policia greke arrestoi dy shqiptarë që transportonin gjysmë toni drogë. Të arrestuarit janë njëri 53 dhe tjetri 26-vjeç. Ata u ndaluan në orët e para të mëngjesit në afërsi të Konicës, teksa transportonin...

Arrestohet shqiptari në Prevezë, u kap me 49 kg kanabis

më 3.2017 - Top Channel

Foto ilustruese Një shtetas shqiptar 44 vjeç është arrestuar prej autoriteteve greke në vendin e quajtur Mesopotam, pak kilometra larg Prevezës. Sipas komunikatës për shtyp të policisë së Prevezës, 44-vjeçari...

Sekuestrohet mbi 1 ton marijuanë në Serbi, droga kap vlerën e 4 milionë eurove

më 3.2017 - Java News

Policia serbe ka sekuestruar mbi një ton marijuanë, si dhe ka arrestuar 6 persona të dyshuar si trafikantë të lëndës narkotike. Mes tyre, 4 rezidentë në Beograd dhe një në Novi Pazar, ndërsa kreu i grupit...

Serbi, kapet mbi një ton marijuanë. 6 të arrestuar

më 3.2017 - Lajm

Policia serbe ka sekuestruar mbi një ton marijuanë, si dhe ka arrestuar 6 persona të dyshuar si trafikantë të lëndës narkotike. Mes tyre, 4 rezidentë në Beograd dhe një në Novi Pazar, ndërsa kreu i grupit...

Janinë, sekuestrohen 530 kg kanabis, në pranga 2 shqiptarë

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Një sasi prej 530 kilogramë kanabis u sekuestrua nga Antidroga e Janinës në afërsi të fshatit Konicë, gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm. Lënda narkotike ishte ngarkuar në një rulotë me targa greke,...

Konfiskohen më shumë se një ton drogë

më 3.2017 - AlbPortali

Policia serbe mbrëmë ka konfiskuar më shumë se një ton drogë skunk, që është një rekord i konfiskimit të narkotikëve në një aksion, jo vetëm në Serbi, por edhe në rajon, deklaroi sot zëvendëskryeministri...

Konfiskohen më shumë se një ton drogë

më 3.2017 - Shenja

Policia serbe mbrëmë ka konfiskuar më shumë se një ton drogë skunk, që është një rekord i konfiskimit të narkotikëve në një aksion, jo vetëm në Serbi, por edhe në rajon, deklaroi sot zëvendëskryeministri...

Kapen gjysëm ton drogë në kufirin grek, dy shqiptarë në pranga

më 3.2017 - Syri

Policia greke tha se bllokoi mëngjesin e së hënës në Konicë, një zonë kufitare me Shqipërinë, rreth 530 kilogramë marijuanë. Sipas burimeve zyrtare të Policisë së Janinës droga u gjet në një automjet,...

Kapen gjysëm ton drogë në kufirin grek, dy shqiptarë në pranga

më 3.2017 - Tetova Sot

Policia greke tha se bllokoi mëngjesin e së hënës në Konicë, një zonë kufitare me Shqipërinë, rreth 530 kilogramë marijuanë. Sipas burimeve zyrtare të Policisë së Janinës droga u gjet në një automjet,...

Policia serbe konfiskoi një ton lëndë narkotike

më 3.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv NOVI PAZAR/BEOGRAD (AA) – Policia serbe mbrëmë ka konfiskuar më shumë se një ton drogë skunk, që është një rekord i konfiskimit të narkotikëve në një aksion, jo vetëm në Serbi, por edhe...

​Sekuestrohen 530 kg marijuanë në Janinë, arrestohen 2 shqiptarë

më 3.2017 - Gazeta Express

Janë sekuestruar 530 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar në pranga 2 shqiptarë. Operacioni është zhvilluar në Konica, Janinë ndërsa u kap në një automjet. 26-vjeçari dhe 53-vjeçari e kishin...

​Sekuestroohen 530 kg marijuanë në Janinë, arrestohen 2 shqiptarë

më 3.2017 - Gazeta Express

Janë sekuestruar 530 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar në pranga 2 shqiptarë.  Operacioni është zhvilluar në  Konica, Janinë ndërsa u kap në një automjet. 26-vjeçari dhe 53-vjeçari e kishin...

Bllokohet mbi gjysmë ton marijuanë në Greqi

më 3.2017 - Zëri i Amerikës

Policia greke tha se bllokoi mëngjesin e së hënës në Konicë, një zonë kufitare me Shqipërinë, rreth 530 kilogramë marijuanë. Sipas burimeve zyrtare të Policisë së Janinës droga u gjet në një automjet,...

Policia serbe konfiskoi një ton lëndë narkotike

më 3.2017 - Gazeta e re

“Drejtoria e policisë kriminalistike, konfiskoi lëndën narkotike në rajonin mes Novi Sadit dhe Baçke Palanke, ku edhe janë arrestuar pjesëtarët e grupit kriminal që transportonte drogën”, tha Stefanoviç....

Kapen 530 kg marijuanë në Janinë, arrestohen 2 shqiptarë

më 3.2017 - Shqiptarja

JANINË -Sekuestrohen 530 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar në pranga 2 shqiptarë. Operacioni është zhvilluar në  Konica, Janinë ndërsa u kap në një automjet. 26-vjeçari dhe 53-vjeçari e kishin...

Sekuestrohet mbi një ton kanabis, gjashtë në pranga

më 3.2017 - LajmiFundit

Policia serbe ka sekuestruar mbi një ton marijuanë, si dhe ka arrestuar 6 persona të dyshuar si trafikantë të lëndës narkotike. Mes tyre, 4 rezidentë në Beograd dhe një në Novi Pazar, ndërsa kreu i grupit...

Janinë, dy shqiptarë në pranga u kapën me 530 kg kanabis

më 3.2017 - LajmiFundit

Një sasi prej 530 kilogramë kanabis u sekuestrua nga Antidroga e Janinës në afërsi të fshatit Konicë, gjatë orëve të para të mëngjesit të së hënës. Lënda narkotike ishte ngarkuar në një rulotë me targa...

FOTO/ Sekuestroohen 530 kg marijuanë në Janinë, arrestohen 2 shqiptarë

më 3.2017 - Opozita

Janë sekuestruar 530 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar në pranga 2 shqiptarë.  Operacioni është zhvilluar në  Konica, Janinë ndërsa u kap në një automjet. 26-vjeçari dhe 53-vjeçari e kishin...

Kapen gjysëm ton drogë në kufirin grek, dy shqiptarë në pranga

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Policia greke tha se bllokoi mëngjesin e së hënës në Konicë, një zonë kufitare me Shqipërinë, rreth 530 kilogramë marijuanë. Sipas burimeve zyrtare të Policisë së Janinës droga u gjet në një automjet,...

Bomba e diplomatit amerikan në Fox News: Ja pse Shqipëria është vend kryesor për marijuanën

më 3.2017 - Gazeta 55

Çështja e drogës në Shqipëri përveçse ka shërbyer si një temë e trajtuar me shqetësim në artikuj të mediave më prestigjioze në Evropë, ditën e djeshme është bërë pjesë e një trajtese në Fox News, që është...

Shqiptari me precedentë kapet me 49 kg kanabis në Prevezë

më 3.2017 - Ora news

Një sasi prej 49 kg kanabis është sekuestruar nga oficerët e policisë në Prevezë mëngjesin e sotëm (19 mars), ndërsa në pranga ka përfunduar një 44 vjeçar shqiptar,  nën akuzën e trafikut të drogës dhe...

"Shqipëria, burimi i drogës në Evropë! E pranojnë dhe vetë politikanët shqiptarë"

më 3.2017 - Gazeta Express

Mediat greke i kanë bërë jehonë dy raporteve ndërkombëtare që e përcaktojnë Shqipërinë si vendin kryesor të prodhimit të kanabisit në Europë. Agjencia shtetërore greke e lajmeve ‘AMNA.gr” përmend raportin...

Mediat greke: Shqipëria prodhues i madh i drogës, kanabisi shkakton tensione brenda koalicionit

më 3.2017 - Syri

Mediat greke i kanë bërë jehonë dy raporteve ndërkombëtare që e përcaktojnë Shqipërinë si vendin kryesor të prodhimit të kanabisit në  Europë. Agjencia shtetërore greke e lajmeve ‘AMNA.gr” përmend raportin...

Hodhi çantat me 49 kg kanabis nga makina për të ?shpëtuar?, në pranga 44 vjeçari shqiptar

më 3.2017 - Albeu

Policia greke ka zbuluar dhe sekuestruar një tjetër sasi kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe një shtetas shqiptar . Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke sipas të cilave në pranga ...

1.3 tonë marijuanë kapen në Vlorë

më 3.2017 - Insajderi

Policia e Vlorës tha se sekuestroi rreth 1,3 tonë marijuanë në Gjirin e Bristanit afër Karaburunit. Operacioni u krye në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Repartet “Delta Force” dhe forcat italiane të...

Tenton arratisjen, kapet me 49 kg drogë shqiptari në Greqi

më 3.2017 - Standard

Policia greke ka zbuluar dhe sekuestruar një tjetër sasi kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe një shtetas shqiptar. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke sipas të cilave në pranga është vënë një...

Hodhi çantat me 49 kg kanabis nga makina, kapet 44 vjeçari shqiptar

më 3.2017 - GazetaBlic

Policia greke ka zbuluar dhe sekuestruar një tjetër sasi kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe një shtetas shqiptar. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke sipas të cilave në pranga është vënë një...

Hedh nga makina dy çantat me drogë dhe tenton t’i ikë policisë, kapet shqiptari në Greqi

më 3.2017 - Mapo

Një 44-vjeçar shqiptar është vënë në pranga ditën e sotme nga policia greke, pasi ka tentuar të transportojë 49 kg kanabis. Policia ka pikasur automjetin që po lëvizte pranë kufirit me Shqipërinë, por...

Hodhi çantat me 49 kg kanabis nga makina, kapet 44 vjeçari shqiptar

më 3.2017 - Gazeta Express

Policia greke ka zbuluar dhe sekuestruar një tjetër sasi kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe një shtetas shqiptar. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke sipas të cilave në pranga është vënë një...

Hedh nga makina dy çantat me drogë dhe tenton t’i ikë policisë, kapet shqiptari në Greqi

më 3.2017 - BalkanWeb

GREQI – Një 44-vjeçar shqiptar është vënë në pranga ditën e sotme nga policia greke, pasi ka tentuar të transportojë 49 kg kanabis. Policia ka pikasur automjetin që po lëvizte pranë kufirit me Shqipërinë,...

“Shqipëria, burimi i drogës në Evropë! E pranojnë dhe vetë politikanët shqiptarë”

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Mediat greke i kanë bërë jehonë dy raporteve ndërkombëtare që e përcaktojnë Shqipërinë si vendin kryesor të prodhimit të kanabisit në Europ ë. Agjencia shtetërore greke e lajmeve ‘AMNA.gr” përmend raportin...

Shkodër, 3 të arrestuar për 25 kg hashash

më 3.2017 - Top Channel

Pikekalimi kufitar i Muriqanit, Shkoder Tre persona u arrestuan në pikën e kalimit kufitar të Murriqanit në Shkodër. Ata janë Aleksandër Kronaj, nga fshati Bardhaj, Zef Përndoj nga Shkodra dhe Agostin...

Hodhi çantat me 49 kg kanabis nga makina, kapet 44 vjeçari shqiptar

më 3.2017 - Infokusi

Policia greke ka zbuluar dhe sekuestruar një tjetër sasi kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe një shtetas shqiptar. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke sipas të cilave në pranga është vënë një...

Hodhi çantat me 49 kg kanabis nga makina, kapet 44 vjeçari shqiptar

më 3.2017 - Tetova Sot

Policia greke ka zbuluar dhe sekuestruar një tjetër sasi kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe një shtetas shqiptar. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke sipas të cilave në pranga është vënë një...

Hedh çantat me drogë dhe tenton arratisjen

më 3.2017 - Lexo

Një 44-vjeçar shqiptar është vënë në pranga ditën e sotme nga policia greke, pasi ka tentuar të transportojë 49 kg kanabis. Policia ka pikasur automjetin që po lëvizte pranë kufirit me Shqipërinë, por...

Arrestohet me 49 kg marijuane shqiptari në Greqi, 44-vjeçari nuk iu bind policisë

më 3.2017 - Java News

Një 44­-vjecar është arrestuar nga policia greke pasi në automjetin e tij gjendej një sasi prej 49 kg marijuane. Automjeti vinte nga kufiri greko-­shqiptar. Drejtuesi i mjetit nuk i eshte bindur policise...

Hodhi çantat me 49 kg kanabis nga makina, arrestohet shqiptari

më 3.2017 - LajmiFundit

Policia greke ka zbuluar dhe sekuestruar një tjetër sasi kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe një shtetas shqiptar. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke sipas të cilave në pranga është vënë një...

Shqipëri: Bllokohen sasi të mëdha marijuane

më 3.2017 - Zëri i Amerikës

Policia e Vlorës tha se sekuestroi rreth 1,3 tonë marijuanë në Gjirin e Bristanit afër Karaburunit. Operacioni u krye në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Repartet “Delta Force” dhe forcat italiane të...

Drogë drejt italisë me autobuz, arrestohen 3 persona

më 3.2017 - Standard

Tre persona janë arrestuar, pasi gjatë kontrollit të detajuar në autobusin e linjës Shkodër – Pistoja Itali, kishin fshehur 25 kg kanabis në bagazh në krahun e shoferit në një kuti metalike. Në pranga...

Cannabis Sattiva në autobus, mësynë vendet e BE-së

më 3.2017 - Lajmi.net

Policia Kufitare e Shqipërisë ka goditur një tjetër tentativë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike në Muriqan të Shkodrës, ku janë sekuestrohen 25 kg lëndë e dyshuar si narkotike “Cannabis Sattiva”....

Lënda narkotike drejt vendeve të BE-së

më 3.2017 - RTV 21

Policia ka konfiskuar 25 kilogram “Cannabis Sattiva” Policia Kufitare e Shqipërisë ka goditur një tjetër tentativë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike në Muriqan të Shkodrës, ku janë sekuestrohen...

Sekuestrohet drogë në Karaburun dhe Shkodër

më 3.2017 - RTSH

Falë bashkëpunimit me Policinë Kufitare, “Delta Force” dhe italianët e “Guardia di Finanza”, Policia e Vlorës ka mundur të realizojë me sukses operacionin e koduar “Mega”, në përfundim të të cilit është...

Kapen 25 kg kanabis në autobusin Shkodër-Itali, arrestohen 3 persona

më 3.2017 - Mapo

Foto 1 nga 6 Policia e kufitare e Shkodrës ka arrestuar 3 persona, pasi kanë tentuar të trafikojnë lëndë narkotike në autobusin e linjës Shkodër-Itali. Pas një kontrolli të imtësishëm shërbimet Policisë...

Karaburun, kapen 1.2 tonë hashash. Destinacion, Italinë

më 3.2017 - Top Channel

Falë bashkëpunimit me Policinë Kufitare, “Delta Force” dhe italianët e “Guardia di Finanza”, Policia e Vlorës ka mundur të realizojë me sukses operacionin e koduar “Mega”, në përfundim të të cilit është...

Drogë në autobusin e linjës Shkodër-Itali, 3 të arrestuar

më 3.2017 - BalkanWeb

SHKODER – Policia e kufitare e Shkodrës ka arrestuar 3 persona, pasi kanë tentuar të trafikojnë lëndë narkotike në autobusin e linjës Shkodër-Itali. Pas një kontrolli të imtësishëm shërbimet Policisë Kufitare...

Cannabis Sattiva në autobus, mësynë vendet e BE-së

më 3.2017 - Indeks online

Policia Kufitare e Shqipërisë ka goditur një tjetër tentativë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike në Muriqan të Shkodrës, ku janë sekuestrohen 25 kg lëndë e dyshuar si narkotike "Cannabis Sattiva"....

Operacioni i koduar “MEGA”, në Vlorë sekuestrohet rreth 1.3 ton drogë

më 3.2017 - Portalb

Gjatë një operacioni antidrogë të koduar “MEGA”, policia në Shqipëri, konkretisht në Vlorë, ka sekuestruar 1 ton e 283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sattiva, transmeton Anadolu Agency...

Policia zbulon 1.3 ton kanabis në Vlorë

më 3.2017 - Telegrafi

Një operacion i policisë së Vlorës i koduar “Mega” ka zbuluar një sasi të madhe lënde narkotike, gati për t’u trafikuar drejt Italisë. Afro 1.3 ton lëndë narkotike kanabis sativa u zbulua mbrëmjen e djeshme...

“Mega” zbulon 1.3 ton kanabis

më 3.2017 - RTV 21

Mbrëmë janë kapur 1.3 ton lëndë narkotike, për t’u trafikuar drejt Italisë Një operacion i policisë së Vlorës i koduar “Mega” ka zbuluar një sasi të madhe lënde narkotike, gati për t’u trafikuar drejt...

Vlorë, sekuestrohet një sasi rekord droge

më 3.2017 - GazetaBlic

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Delta Force dhe Guardia di Finanza, kanë zhvilluar ditën e djeshme një operacion të përbashkët anti-drogë nga toka dhe deti. Si rezultat i këtij operacioni,...

Bllokohen sasi të mëdha marijuane 1 hour ago

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Policia e Vlorës tha se sekuestroi rreth 1,3 tonë marijuanë në Gjirin e Bristanit afër Karaburunit. Operacioni u krye në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Repartet “Delta Force” dhe forcat italiane të...

Kanabis në autobusin Shkodër-Itali, arrestohen 2 shoferët dhe 1 person tjetër

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Foto ilustruese Policia kufitare e Shkodrës ka sekuestruar një sasi prej 25 kg lëndë narkotike të llojit kanabis sativa në autobusin e linjës Shkodër-Pistoja Itali dhe ka vënë në pranga dy shoferët e autobusit...

EMRAT/ 25 kg drogë nga Shqipëria për në Itali, 3 në pranga

më 3.2017 - Albeu

Policia italiane ka vënë në pranga 3 persona pasi gjatë një kontrolli të një autobuzi që kishte destinacion Italinë u është gjetur 25 kg drogë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se të arrestuarit...

Pranga shoferëve dhe pronarit, autobusi drejt Italisë i mbushur me drogë

më 3.2017 - Panorama

Dy shoferët dhe pronari i një autobusi të linjës Shkodër-Pistoja, Itali u arrestuan pas kishin maskuar në automjet një sasi kanabisi për ta trafikuar. Policia e Shkodër bën me dije se brenda autobusit...

Për Itali me drogë/ Si u prangosën shoferët e autobusit dhe 60-vjeçari në Shkodër

më 3.2017 - Gazeta Express

Policia Kufitare ka goditur një tjetër tentativë për "Trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike”. Mësohet se gjatë kontrollit të detajuar, të ushtruar në vijën e dytë nga shërbimet e Policisë Kufitare...

Cannabis Sattiva në autobus, mësynë vendet e BE-së

më 3.2017 - Arbresh

Policia Kufitare e Shqipërisë ka goditur një tjetër tentativë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike në Muriqan të Shkodrës, ku janë sekuestrohen 25 kg lëndë e dyshuar si narkotike “Cannabis Sattiva”....

Drogë në autobusin Shkodër-Itali, pranga 2 shoferave dhe një personi tjetër

më 3.2017 - Ora news

Tre persona janë vënë në prangat e policisë kufitare në Shkodër pasi u kapën me 25 kilogramë kanabis sativa në autobusin e linjës Shkodër- Pistoja Itali. Policia arrestoi dy shoferat e autobusit dhe një...

Bllokohet në kufi 25 kg kanabis e fshehur në autobus, po trafikohej drejt vendeve të BE

më 3.2017 - NOA

Shkodër, 19 mars 2017, NOA.al- Bllokohet në pikën kufitare të Muriqanit një ngarkesë lënde narkotike, e cila do trafikohej drejt vendeve të Bashkimit Europian. Mbrëmjen e djeshme, e shtunë, u vunë në pranga...

FOTO/ Sërish drogë nga Shqipëria për në Itali, 3 në pranga. Ja emrat

më 3.2017 - Syri

Tjetër sasi droge nga Shqipëria për në Itali. Tre persona janë arrestuar mbrëmjen e djeshme gjatë kontrollit të një autobusi që kishte si destinacion shtetin fqinj, Itali. Janë sekuestruar 25 kilogramë...

Kanabis nga Shkodra në Itali, kapet pronari i autobusit dhe dy shoferët

më 3.2017 - Shqiptarja

SHKODËR- Policia Kufitare ka sekuestruar 25 kg kanabis, ndërsa ka arrestuar tre persona. Të arrestuar janë Aleksander Kronaj 29 vjeç banues në Bardhaj,  Zef Perndoj 56 vjeç banues në lagjen “3 Herojt”...

Sekuestrohet 1,3 tonë kanabis në Karaburun, do trafikohej në Itali

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Policia e Vlorës ka realizuar Operacionin antidrogë të koduar “MEGA” në kuadër të të cilit është sekuestruar 1 ton e 283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sativa, në Gjirin e Bristanit, Karaburun....

Vlorë, sekuestrohen 1.2 ton kanabis, gati për t’u dërguar në Itali

më 3.2017 - Mapo

Foto 1 nga 8 Sekuestrohen 1 ton e 283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sativa, në Gjirin e Bristanit, Karaburun! Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe...

Sekuestrohen 1.2 ton kanabis në Vlorë, gati për t?u dërguar në Itali

më 3.2017 - Albeu

Policia e Vlorës bën me dije se ka sekuestruar 1 ton e 283 kologramë lëndë narkotike në Gjirin e Bristanit , Karaburun! Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe...

FOTOT/ Trafikanët hedhin 1.2 tonë kanbis në Karaburun dhe ia mbathin

më 3.2017 - Panorama

Policia e Vlorës ka sekuestrohen 1.283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sativa në Gjirin e Bristanit në Karaburun. Sipas policisë, operacioni u bë në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë,...

“Mega” zbulon 1.3 ton kanabis në Karaburun, gati për t’u trafikuar drejt Italisë

më 3.2017 - NOA

Vlorë, 19 mars 2017, NOA.al- Një operacion i policisë së Vlorës i koduar “Mega” ka zbuluar një sasi të madhe lënde narkotike, gati për t’u trafikuar drejt Italisë. Afro 1.3 ton lëndë narkotike kanabis...

Vlorë, sekuestrohet një sasi rekord droge

më 3.2017 - Lajmi.net

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Delta Force dhe Guardia di Finanza, kanë zhvilluar ditën e djeshme një operacion të përbashkët anti-drogë nga toka dhe deti. Si rezultat i këtij operacioni,...

FOTO/ Sekuestrohen në Vlorë 1.2 ton kanabis sativa, gati për tu dërguar në Itali

më 3.2017 - Syri

Sekuestrohen 1 ton e 283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sativa, në Gjirin e Bristanit, Karaburun! Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe Guardia di...

Sasi rekord droge në Karburun/ Si i gjeti policia 1,3 ton kanabis gati për tu trafikuar

më 3.2017 - BalkanWeb

VLORE- Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe Guardia di Finanza, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, zhvilluan një operacion të përbashkët nga...

Vlorë, sekuestrohet një sasi rekord droge

më 3.2017 - Gazeta Express

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Delta Force dhe Guardia di Finanza, kanë zhvilluar ditën e djeshme një operacion të përbashkët anti-drogë nga toka dhe deti. Si rezultat i këtij operacioni,...

Sasi rekord droge në Karburun/ Si i gjeti policia 1,3 ton kanabis gati për tu trafikuar

më 3.2017 - BalkanWeb

VLORE- Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe Guardia di Finanza, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, zhvilluan një operacion të përbashkët nga...

Droga lumë, kapen 1.3 ton në Karaburun

më 3.2017 - Blitz

Një sasi tejet e konsiderueshme lënde narkotike është sekuestruar në zonën e Karaburunit. Falë bashkëpunimit me Policinë Kufitare, “Delta Force” dhe italianët e “Guardia di Finanza”, Policia e Vlorës ka...

Sekuestrohen rreth 1.3 ton kanabis në Karaburun

më 3.2017 - Ora news

Sekuestrohen 1 Ton e 283 Kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sattiva, në Gjirin e Bristanit, Karaburun! Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe Guardia di...

FOTO/ Sekuestrohen 1.2 ton kanabis sativa, gati për tu dërguar në Itali

më 3.2017 - Syri

Sekuestrohen 1 ton e 283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sativa, në Gjirin e Bristanit, Karaburun! Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe Guardia di...

Vlora, sekuestrohet një sasi rekord droge

më 3.2017 - Gazeta Express

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe Guardia di Finanza, kanë zhvilluar ditën e djeshme një operacion të përbashkët nga toka dhe deti. Si rezultat i këtij operacioni,...

Vlorë, sekuestrohet 1 ton kanabis, në kërkim poseduesit

më 3.2017 - Shqiptarja

VLORË -Policia e Vlorës ka sekuestruar mëngjesin e kësaj të diele, 1ton e 283 kg kanabis sativa. Lënda narkotike është kapur në në Gjirin e Bristanit, Karaburun. Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë...

Policia zbulon 1.3 ton kanabis në Vlorë

më 3.2017 - Almakos

Një operacion i policisë së Vlorës i koduar “Mega” ka zbuluar një sasi të madhe lënde narkotike, gati për t’u trafikuar drejt Italisë. Afro 1.3 ton lëndë narkotike kanabis sativa u zbulua mbrëmjen e djeshme...

“Mega” zbulon 1.3 ton kanabis në Vlorë

më 3.2017 - Arbresh

Një operacion i policisë së Vlorës i koduar “Mega” ka zbuluar një sasi të madhe lënde narkotike, gati për t’u trafikuar drejt Italisë. Afro 1.3 ton lëndë narkotike kanabis sativa u zbulua mbrëmjen e djeshme...

“Mega” zbulon 1.3 ton kanabis në Vlorë

më 3.2017 - 10minuta

Një operacion i policisë së Vlorës i koduar “Mega” ka zbuluar një sasi të madhe lënde narkotike, gati për t’u trafikuar drejt Italisë. Afro 1.3 ton lëndë narkotike kanabis sativa u zbulua mbrëmjen e djeshme...

Trafik kanabisi nga Shkodra drejt Italisë, arrestohet pronari i autobusit dhe dy shoferët

më 3.2017 - Java News

Policia Kufitare ka sekuestruar 25 kg kanabis, ndërsa ka arrestuar tre persona. Të arrestuar janë Aleksander Kronaj 29 vjeç banues në Bardhaj,  Zef Perndoj 56 vjeç banues në lagjen “3 Herojt”  dhe Agostin...

Në Vlorë sekuestrohet rreth 1.3 ton kanabis

më 3.2017 - Almakos

Gjatë një operacioni antidrogë të koduar “MEGA”, policia në Shqipëri, konkretisht në Vlorë, ka sekuestruar 1 ton e 283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sattiva, transmeton Anadolu Agency...

Lum droge drejt Italisë, 3 në pranga. Ja emrat

më 3.2017 - Opozita

Tjetër sasi droge nga Shqipëria për në Itali. Tre persona janë arrestuar mbrëmjen e djeshme gjatë kontrollit të një autobusi që kishte si destinacion shtetin fqinj, Itali. Janë sekuestruar 25 kilogramë...

Me drogë në autobus, mësynë vendet e BE-së

më 3.2017 - Gazeta e re

Policia Kufitare e Shqipërisë ka goditur një tjetër tentativë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike në Muriqan të Shkodrës, ku janë sekuestrohen 25 kg lëndë e dyshuar si narkotike “Cannabis Sattiva”....

Cannabis Sattiva në autobus, mësynë vendet e BE-së

më 3.2017 - KosovaPress

Policia ka arrestuar në flagrancë tre shtetas, Aleksander Kronaj , 29 vjeç, banues në Bardhaj, Shkoder, Zef Perndoj, 56 vjeç, banues në lagjen “3 Herojt” Shkodër dhe Agostin Arra, 60 vjeç, banues në Pistoja...

FOTO/ Trafikanët hedhin 1.2 tonë kanbis në Karaburun dhe ia mbathin

më 3.2017 - Opozita

Policia e Vlorës ka sekuestrohen 1.283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sativa në Gjirin e Bristanit në Karaburun. Sipas policisë, operacioni u bë në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë,...

Në Vlorë sekuestrohet rreth 1.3 ton kanabis

më 3.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Kapen 1.2 ton drogë në Vlorë, ishin gati për tu dërguar në Itali

më 3.2017 - Opozita

Sekuestrohen 1 ton e 283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sativa, në Gjirin e Bristanit, Karaburun! Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe Guardia di...

Vlorë, policia sekuestron 1 ton e 283 kg lëndë narkotike

më 3.2017 - Java News

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare, Delta Force dhe Guardia di Finanza, kanë zhvilluar ditën e djeshme një operacion të përbashkët anti-drogë nga toka dhe deti. Si rezultat i këtij operacioni,...

“Mega” zbulon 1.3 ton kanabis në Vlorë

më 3.2017 - Gazeta e re

Një operacion i policisë së Vlorës i koduar “Mega” ka zbuluar një sasi të madhe lënde narkotike, gati për t’u trafikuar drejt Italisë. Afro 1.3 ton lëndë narkotike kanabis sativa u zbulua mbrëmjen e djeshme...

“Mega” zbulon 1.3 ton kanabis në Vlorë

më 3.2017 - KosovaPress

Afro 1.3 ton lëndë narkotike kanabis sativa u zbulua mbrëmjen e djeshme në Karaburun. Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe Guardia di Finanza, në bazë të informacioneve...

Tre të arrestuar për drogën që u gjet në autobusin Shkodër-Pistoja (Itali)

më 3.2017 - Illyria

Tre persona janë vënë në prangat e policisë kufitare në Shkodër pasi u kapën me 25 kilogramë kanabis sativa në autobusin e linjës Shkodër- Pistoja Itali. Policia arrestoi dy shoferat e autobusit dhe një...

Në Vlorë sekuestrohet rreth 1.3 ton kanabis

më 3.2017 - AlbPortali

Gjatë një operacioni antidrogë të koduar “MEGA”, policia në Shqipëri, konkretisht në Vlorë, ka sekuestruar 1 ton e 283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sattiva, transmeton Anadolu Agency...

Trafikim ndërkombëtar në vendet e BE-së, 3 shtetas u kapën me 25 kg kanabis, arrestohen në kufi

më 3.2017 - LajmiFundit

Policia kufitare në Shkodër ka sekuestruar 25 kg lëndë e dyshuar si narkotike “Cannabis Sattiva” duke vënë në pranga tre shtetas. Të blutë bënë me dije se janë arrestuar shtetasit Aleksander Kronaj, 29...

Në Vlorë sekuestrohet rreth 1.3 ton kanabis

më 3.2017 - Shenja

Gjatë një operacioni antidrogë të koduar “MEGA”, policia në Shqipëri, konkretisht në Vlorë, ka sekuestruar 1 ton e 283 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sattiva, transmeton Anadolu Agency...

Sekuestrohen 1.3 ton kanabis në Karaburun, policia: Ishin nisur për në Itali

më 3.2017 - LajmiFundit

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe Guardia di Finanza gjatë një operacioni në Gjirin e Bristanit, në Karaburun kanë sekuestruar 1 ton e 283 kilogramë kanabis sativa....

Kapet në Vlorë 1 ton e 283 kg. drogë kanabis

më 3.2017 - Illyria

Policia ka realizuar Operacionin antidrogë të koduar “Mega” në Gjirin e Bristanit, Karaburun Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe Guardia di Finanza, në bazë të informacioneve...

Sekuestrohen 1.3 ton kanabis në Karaburun, policia: Ishin nisur për në Itali

më 3.2017 - LajmiFundit

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare Vlorë, Delta Force dhe Guardia di Finanza gjatë një operacioni në Gjirin e Bristanit, në Karaburun kanë sekuestruar 1 ton e 283 kilogramë kanabis sativa....

Raporti i DASH për drogën, zgjidhja është legalizimi

më 3.2017 - Ora news

“Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit mbi luftën ndaj trafikut të drogës për vitin 2016 e vendosi Shqipërinë në vendet kryesore të burimit të marijuanës. Ashtu siç kam deklaruar disa herë prej verës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK