http://kariera.mk

Thaçi: Partnerët janë kundër metodologjisë, ngurrojnë të bindin serbët

më 3.2017 - Flaka

Në hapjen e konferencës së mbajtur në kuadër të Javës së Gruas, presidenti Hashim Thaçi nuk ka harruar të përmendë, veç temës në fjalë, edhe atë të transformimit të FSK-së në ushtri. Sipas tij, krijimi...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë e Kosovës

më 3.2017 - Zhurnal

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Thaçi e Delawie bashkë, presidenti flet për ushtrinë, ambasadori hesht

më 3.2017 - Klan Kosova

I gjithë organizimi u bë për të shënuar javën e gruas, por vëmendjen e morën dy burra. Bëhet fjalë për Presidentin Hashim Thaçi dhe ambasadorin amerikan, Greg Delawie, të cilët kanë daljen e tyre të parë...

Presidenti Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë e Kosovës

më 3.2017 - BalkanWeb

PRISHTINE- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, reagoi sot lidhur me paketën e Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë po i bëjnë transformimin e Forcave të Sigurisë së Kosovës. Gjatë...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Thaçi: Përfaqësimi i gruas duhet të jetë i përfshirë në çështjet nacionale

më 3.2017 - RTV 21

Thaçi tha se gruaja duhet të jetë e përfshirë në të gjitha proceset që janë në interes për vendin Sot filloi “Java e Gruas” në Kosovës ku morën pjesë personalitete të ndryshme nga jeta politike, shoqërisë...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Hapet "Java e gruas" në Kosovë

më 3.2017 - Zëri i Amerikës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie, tha se pjesëmarrja më e madhe e grave në shoqërinë civile, politikë dhe ekonomi qon në përparim më të madh të Kosovës. Ambasadori...

Presidenti Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë e Kosovës

më 3.2017 - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, reagoi sot lidhur me paketën e Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë po i bëjnë transformimin e Forcave të Sigurisë së Kosovës. Gjatë një konference...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë e Kosovës

më 3.2017 - Opozita

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, reagoi sot lidhur me paketën e Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë po i bëjnë transformimin e Forcave të Sigurisë së Kosovës. Gjatë një konference...

Thaçi: Askush Nuk ka Veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

‘Java e gruas’ bën bashkë Jahjagën e Thaçin

më 3.2017 - Zeri

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe presidenti Hashim Thaçi, janë parë bashkë sot në “Javën e gruas”, raporton “Zeri.info”. Që nga koha kur është bërë pranim-dorëzimi i postit, Jahjaga e Thaçi...

Thaçi: Potenciali i Gruas Kosovare Është Shumë më i Madh

më 3.2017 - Kallxo

“Nuk mjafton vetëm një grua kryetare dhe nuk mjaftojnë vetëm 30 për qind të karrigeve obligative, sepse potenciali i gruas kosovare është shumë më i madh”, tha presidenti Thaçi në hapje të "Javës së Gruas"....

Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Hashim Thaçi mundohet ta bind ambasadorin Delawie për Ushtrinë!

më 3.2017 - Zhurnal

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi edhe sot e ka ripërsëritur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas, tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni...

Thaçi: Transformimi i FSK-së, zgjatë me vite

më 3.2017 - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përsëriti edhe një herë qëndrimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas, tha se transformimi i FSK-së,...

“Kosova larg mbylljes së hendekut gjinor”

më 3.2017 - GazetaBlic

Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga ka thënë se Kosova është ende larg për ta mbyllur hendekun gjinor. Këto komente ish-udhëheqësja e shtetit I bëri me rastin e fillimit të “Javës së Gruas” në Prishtinë....

“Kosova larg mbylljes së hendekut gjinor”

më 3.2017 - Klan Kosova

Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga ka thënë se Kosova është ende larg për ta mbyllur hendekun gjinor. Këto komente ish-udhëheqësja e shtetit I bëri me rastin e fillimit të “Javës së Gruas” në Prishtinë....

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - Almakos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Kritikohet Projektligji për Ushtrinë

më 3.2017 - Kallxo

Lideri i VV-së kritikoi presidentin Thaçi duke thënë se ka dorëzuar Projektligjin për ushtri në mënyrë të shpejtë dhe nuk ka bashkëpunuar me opozitën dhe faktorët ndërkombëtarë. Projektligji i propozuar...

Thaçi: Gratë mund të kontribuojnë më shumë për vendin

më 3.2017 - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Javës së Gruas në Kosovë 2017, e cila organizohet nga Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) me përkrahje të...

Hashim Thaçi mundohet ta bind ambasadorin Delawie për Ushtrinë!

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi edhe sot e ka ripërsëritur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas, tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni...

Jahjaga krenohet me gratë kosovare

më 3.2017 - Indeks online

Fjalimi i Atifete Jahjagës, ish presidente e Kosovës, për javën e gruas Ju falemnderit për këtë mundësi që të vlerësojmë rrugën tonë të përbashkët për fuqizimin e grave të Kosovës në një kohë kur gradualisht...

Rasti i Shyhrete Berishës tregon sa e pabarabartë është gruaja në shoqërinë tonë

më 3.2017 - Gazeta Express

Fjalimi i Atifete Jahjagës, ish presidente e Kosovës, për javën e gruas Ju falemnderit për këtë mundësi që të vlerësojmë rrugën tonë të përbashkët për fuqizimin e grave të Kosovës në një kohë kur gradualisht...

Thaçi: Askush nuk ka veto mbi Ushtrinë

më 3.2017 - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ankua sot në provizionet e pakos së Ahtisaarit, kur foli për bllokadën që përfaqësuesit serbë në Kuvend të Kosovës po i bëjnë transformimit të Forcave të Sigurisë...

Fjalimi i Atifete Jahjagës për javën e gruas

më 3.2017 - Gazeta Express

Ju falemnderit për këtë mundësi që të vlerësojmë rrugën tonë të përbashkët për fuqizimin e grave të Kosovës në një kohë kur gradualisht si shoqëri po vetëdijësohemi për rolin dhe kontributin e tyre. Arritjet...

Presidenti i Kosovës Thaçi: Ushtria do të bëhet

më 3.2017 - Zhurnal

Hashim Thaçi, President i Kosovës Prishtinë, 20 mars - Krijimi i ushtrisë së vendit është tashmë një proces pa kthim sipas presidentit të Kosovës Hashim Thaci. Ai ka shtuar se nëse ndërkombëtarët do të...

Thaçi: Gratë mund të kontribuojnë më shumë për Kosovën

më 3.2017 - Aktuale

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Javës së Gruas në Kosovë 2017, e cila organizohet nga Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) me përkrahje të...

Thaçi: Zëri i gruas është i nevojshëm

më 3.2017 - Politiko

Presidenti Hashim Thaçi deklaroi sot se gratë mund të kontribuojnë më shumë për vendin. Këto komente ai i bëri në ceremoninë e hapjes së Javës së Gruas në Kosovë 2017, e cila organizohet nga Instituti...

Thaçi: Gratë mund të kontribuojnë më shumë për vendin

më 3.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Javës së Gruas, e cila organizohet nga Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) me përkrahje të Agjencionit Amerikan për Zhvillim...

“Kosova larg mbylljes së hendekut gjinor”

më 3.2017 - Infokusi

Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga ka thënë se Kosova është ende larg për ta mbyllur hendekun gjinor. Këto komente ish-udhëheqësja e shtetit I bëri me rastin e fillimit të “Javës së Gruas” në Prishtinë....

Jahjaga krenohet me gratë kosovare

më 3.2017 - Infokusi

Ish –Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka qenë sot pjesë ne hapjen e “Javës së gruas” Më poshtë mund të lexoni fjalimin e saj : “Është kënaqësi dhe nder i veçantë për mua që jam sot...

Thaçi: Java e Gruas është nismë fisnike, gratë mund të kontribuojnë më shumë për vendin

më 3.2017 - Indeks online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Javës së Gruas në Kosovë 2017, e cila organizohet nga Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) me përkrahje të...

Thaçi: Miqtë ndërkombëtarë nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

më 3.2017 - 10minuta

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri.  Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni...

Thaçi: Miqtë ndërkombëtarë nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

më 3.2017 - Telegrafi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni me...

Presidenti i Kosovës Thaçi: Ushtri do të bëhet

më 3.2017 - ABC News

Krijimi i ushtrisë së vendit është tashmë një proces pa kthim sipas presidentit të Kosovës Hashim Thaci. Ai ka shtuar se nëse ndërkombëtarët do të kishin vullnet, do të mund ta bindin Beogradin për pesë...

Në “Javën e Gruas”, Delawie për gruan, Thaçi për Ushtrinë

më 3.2017 - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi edhe në hapjen e “Javës së Gruas”, ka folur për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në ushtri, raporton ktv. Në prani të ambasadorit amerikan në Kosovë, Greg...

Prishtinë, fillon "Java e Gruas 2017"

më 3.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Nën organizimin e organizatës jo-qeveritare Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) dhe me përkrahjen e Agjencisë Amerikan për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID) sot në Prishtinë...

Thaçi: Po punojmë t’i bindim serbët për votimin e Ushtrisë

më 3.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Bashkësia Ndërkombëtare mund ta bindë për pesë minuta Listën Serbe për të votuar Ushtrinë e Kosovës. Megjithatë, kreu i shtetit ka thënë se po punohet për...

Delawie dhe Thaçi shfaqen në një aktivitet të përbashkët - ja çfarë thotë Thaçi për ushtrinë

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni  me...

Delawie dhe Thaçi shfaqen në një aktivitet të përbashkët - ja cfarë thotë Thaçi për ushtrinë

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni  me...

Thaçi: Po punojmë t’i bindim serbët për votimin e ushtrisë

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se i mbetet besnik deklarimit të tij se Bashkësia Ndërkombëtare mund ta bindë për pesë minuta Listën Serbe për të votuar ushtrinë e Kosovës. Pos kësaj Presidenti...

“Miqtë ndërkombëtar nuk janë kundër formimit të ushtrisë”

më 3.2017 - RTV 21

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni  me...

Hashim Thaçi mundohet ta bind ambasadorin Delawie për Ushtrinë!

më 3.2017 - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi edhe sot e ka ripërsëritur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas, tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni...

Thaçi: Po punojmë t’i bindim serbët për votimin e ushtrisë

më 3.2017 - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se i mbetet besnik deklarimit të tij se Bashkësia Ndërkombëtare mund ta bindë për pesë minuta Listën Serbe për të votuar ushtrinë e Kosovës. Pos kësaj Presidenti...

Këto gra patën mundësi fotografimi me shkëlqesinë Thaçi

më 3.2017 - Infokusi

Këto janë vetëm disa nga gratë  që  sot patën rastin të fotografohen me shkëlqesinë e tij, Presidentin e Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaci. Këtë vlerësim për presidentin e ka dhënë Organizata Joqeveritare...

Thaçi shpalosi projektligjin për ushtrinë para syve të ambasadorit Delawie

më 3.2017 - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi edhe sot e ka ripërsëritur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas, tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni...

Thaçi: Ndërkombëtarët nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

më 3.2017 - Indeks online

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni  me...

Kokëfortësia e Thaçit apo vendosmëria e ndërkombëtarëve?!

më 3.2017 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës po, ndërkombëtarët jo. Këto qëndrime të forta e përjashtuese, po mbrohen me kokëfortësi hë për hë, për sa i përket çështjes se a duhet që Forca e Sigurisë së Kosovës të shndërrohet...

“Kosova larg mbylljes së hendekut gjinor”

më 3.2017 - Sovrani

sh-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga ka thënë se Kosova është ende larg për ta mbyllur hendekun gjinor. Këto komente ish-udhëheqësja e shtetit I bëri me rastin e fillimit të “Javës së Gruas” në Prishtinë.“...

NDI i mundëson grave të Kosovës të fotografohen me presidentin Hashim Thaçi!

më 3.2017 - GazetaBlic

Gratë e Kosovës sot kanë nderin dhe privilegjin që të fotografohen me shkelqesinë e tij, Presidentin e Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaci. Këtë mundësi për gratë e Kosovës e ka ofruar Organizata Joqeveritare...

Thaçi dhe Delawie “ndreqin” raportet, bashkë në “Javën e Gruas”

më 3.2017 - Klan Kosova

Prejse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bëri publike nismën e tij për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, me anë të ndryshimit të ligjit, e jo ndryshimeve kushtetues që kërkojnë shumicë...

Thaçi: Gratë mund të kontribuojnë më shumë për vendin

më 3.2017 - Almakos

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Javës së Gruas në Kosovë 2017, e cila organizohet nga Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) me përkrahje të...

Ushtria e George Washingtonit antiamerikan

më 3.2017 - DialogPlus

Kosova nuk ka nevojë për një ushtri të themeluar në kundërshtim me porositë e NATO-s dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sepse një ushtri e tillë do të jetë vetëm pjesë e lojërave politike të Hashim...

Roli i grave në proceset politike dhe ekonomike, i domosdoshëm

më 3.2017 - Gazeta e re

Zëri dhe roli i gruas duhet të fuqizohet çdo ditë në shoqëri, politikë dhe ekonomi, edhe pse barazia dhe përfshirja nuk arrihen lehtë. Kështu u tha sot në hapjen solemne të “Java e Gruas”, ku sivjet, tema...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Indeks.mk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Thaçi: Krijimi i ushtrisë, rrugë pa kthim

më 3.2017 - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për gazetën “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është rrugë pa kthim. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Matoshi: S`na duhet ushtria pa SHBA-në dhe NATO-n

më 3.2017 - Zhurnal

Publicisti Halil Matoshi ka thënë se Kosovës nuk i duhet ushtria e saj nëse ajo nuk ka mbështetjen e SHBA-ve dhe NATO-s. "Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, por jo tani kur Serbia ka nisur...

Roli i grave në proceset politike dhe ekonomike, i domosdoshëm

më 3.2017 - KosovaPress

Kështu u tha sot në hapjen solemne të “Java e Gruas”, ku sivjet, tema e kësaj Jave është Deshifrimi i Integrimeve Evropiane. Në këtë ceremoni mori pjesë edhe ambasadori SHBA-ve në Prishtinë, Greg Delawie,...

Thaçi: Miqtë ndërkombëtarë nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

më 3.2017 - 24 ore

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni me...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - TV Koha

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu ka...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Thaçi shpalosi projektligjin për ushtrinë para syve të ambasadorit Delawie

më 3.2017 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi edhe sot e ka ripërsëritur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas, tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni...

Thaçi shpalosi projektligjin për ushtrinë para syve të ambasadorit Delawie

më 3.2017 - KosovaPress

Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas, tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni me Malin e Zi dhe integrimi i Kosovës në Bashkimin Evropian janë të domosdoshme. Në prani të ambasadorit amerikan në...

Thaçi: Miqtë ndërkombëtarë nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

më 3.2017 - Almakos

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni me...

Thaçi: Po punojmë t’i bindim serbët për votimin e ushtrisë

më 3.2017 - Tetova Sot

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se i mbetet besnik deklarimit të tij se Bashkësia Ndërkombëtare mund ta bindë për pesë minuta Listën Serbe për të votuar ushtrinë e Kosovës. Pos kësaj Presidenti...

Thaçi: Ndërkombëtarët nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

më 3.2017 - Infokusi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni  me...

Ushtria, Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Fjalimi i Atifete Jahjagës për javën e gruas

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Shkruan Atifete Jahjaga: Ju falemnderit për këtë mundësi që të vlerësojmë rrugën tonë të përbashkët për fuqizimin e grave të Kosovës në një kohë kur gradualisht si shoqëri po vetëdijësohemi për rolin dhe...

Thaçi: Po të duan, ndërkombëtarët e bindin për 5 minuta Beogradin

më 3.2017 - Albeu

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi , në një intervistë për "Zëri"-in, ka thënë se ndërkombëtarët , po ta duan formimin e Ushtrisë së Kosovës , mund ta bindin në 5 minuta Beogradin . "Beogradi...

Ushtria, Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët i bindin serbët për 5 minuta

më 3.2017 - Opinion

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për “Zërin” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Thaçi: Java e Gruas është nismë fisnike, gratë mund të kontribuojnë më shumë për vendin

më 3.2017 - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Javës së Gruas në Kosovë 2017, e cila organizohet nga Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) me përkrahje të...

Matoshi: S'na duhet ushtria pa SHBA-në dhe NATO-n

më 3.2017 - Albeu

Publicisti Halil Matoshi ka thënë se Kosovës nuk i duhet ushtria e saj nëse ajo nuk ka mbështetjen e SHBA-ve dhe NATO-s. "Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, por jo tani kur Serbia...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - InfoShqip

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu ka...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Telegrafi

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu ka...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Ora news

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Tetova1

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Thaçi:Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Shqiptarja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për “Zërin” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

“Java e Gruas” i “shpërblen” gratë e Kosovës me një foto me presidentin Thaçi

më 3.2017 - Insajderi

Gratë e Kosovës sot kanë nderin dhe privilegjin që të fotografohen me shkëlqesinë e tij, Presidentin e Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaci. Këtë mundësi për gratë e Kosovës e ka ofruar Organizata Joqeveritare...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Panorama

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Syri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

“Pa SHBA-në dhe NATO-n s’na duhet ushtria”

më 3.2017 - Klan Kosova

Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, veçmas tani kur Serbia ka nisur një fushatë propagandistike për destabilizimin e Kosovës. FSK-ja është një e drejtë e kombit kosovar, e cila ka për detyrë...

Thaçi: Serbia po mban peng Kosovën për FSK, ndërkombëtarët duhet ta bindin

më 3.2017 - BalkanWeb

KOSOVE -Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Ina

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu ka...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Matoshi: Pa SHBA-në dhe NATO-n s’na duhet ushtria

më 3.2017 - OraInfo

Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, veçmas tani kur Serbia ka nisur një fushatë propagandistike për destabilizimin e Kosovës. FSK-ja është një e drejtë e kombit kosovar, e cila ka për detyrë...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Matoshi: Pa SHBA-në dhe NATO-n s’na duhet ushtria

më 3.2017 - Gazeta Express

Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, veçmas tani kur Serbia ka nisur një fushatë propagandistike për destabilizimin e Kosovës. FSK-ja është një e drejtë e kombit kosovar, e cila ka për detyrë...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për pesë minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - GazetaBlic

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu ka...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për pesë minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Klan Kosova

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu ka...

Krijimi i ushtrisë në ‘rrugë pa kthim’

më 3.2017 - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Matoshi: Pa SHBA-në dhe NATO-n s’na duhet ushtria

më 3.2017 - Politiko

Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, veçmas tani kur Serbia ka nisur një fushatë propagandistike për destabilizimin e Kosovës. FSK-ja është një e drejtë e kombit kosovar, e cila ka për detyrë...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për pesë minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Indeks online

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu...

NDI i mundëson grave të Kosovës të fotografohen me shkëlqesinë e tij z. Hashim Thaçi!

më 3.2017 - Infokusi

Gratë e Kosovës sot kanë nderin dhe privilegjin që të fotografohen me shkelqesinë e tij, Presidentin e Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaci. Këtë mundësi për gratë e Kosovës e ka ofruar Organizata Joqeveritare,...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Matoshi: Pa SHBA-në dhe NATO-n s’na duhet ushtria

më 3.2017 - Zeri

Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, veçmas tani kur Serbia ka nisur një fushatë propagandistike për destabilizimin e Kosovës. FSK-ja është një e drejtë e kombit kosovar, e cila ka për detyrë...

Thaçi provokon Delawien, ia përmend ushtrinë në “Javën e Gruas”

më 3.2017 - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi edhe në hapjen e “Javës së Gruas”, ka folur për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në ushtri, raporton KTV. Në prani të ambasadorit amerikan në Kosovë,...

Hapet ‘Java e Gruas’

më 3.2017 - Telegrafi

Sot mbahet ceremonia e hapjes së ngjarjes vjetore ‘Java e Gruas’. Në këtë ceremoni do të marrë pjesë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ambasadori amerikan Greg Delawie si dhe përfaqësues të tjerë nga...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Thaçi: Ndërkombëtarët nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni  me...

Thaçi: Ndërkombëtarët nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

më 3.2017 - Sovrani

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni me...

Thaçi: Miqtë ndërkombëtarë nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

më 3.2017 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe sot e ka përmendur transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni  me...

Fillon shënimi i Javës së Gruas

më 3.2017 - Lajmi.net

nstituti Kombëtar Demokratik i mbështetur nga USAID-iorganizon sot ceremoninë e hapjes së gjarje vjetore mbarëkombëtare të Javës së Gruas. Java e Gruas është ngjarje kombëtare që mbledhë 100 gra përfaqësuese...

Thaçi: Miqtë ndërkombëtarë nuk janë kundër ushtrisë por kundër metodologjisë së formimit të saj

më 3.2017 - KosovaPress

Ai duke folur në hapjen e Javës së Gruas tha se transformimi i FSK-së, Demarkacioni  me Malin e Zi dhe integrimi i Kosovës në Bashkimin Evropian janë të  domosdoshme. Në prani të ambasadorit amerikan në...

Ushtria, Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - 24 ore

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për “Zërin” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Thaçi para Delawies: Nuk mund të presim me vite për krijimin e ushtrisë

më 3.2017 - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Ambasadori i Amerikanë në Kosovë, Greg Delawie kanë qenë të ftuar në ceremoni hapjes së ngjarjes vjetore “Javës së Gruas”, e cila ka filluar sot. Përderisa, Ambasadori,...

Hapet ‘Java e Gruas’

më 3.2017 - 10minuta

Sot mbahet ceremonia e hapjes së ngjarjes vjetore ‘Java e Gruas’. Në këtë cermoni do të marrë pjesë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ambasadori amerikan Greg Delawie si dhe përfaqësues të tjerë nga partitë...

NDI u mundëson grave të Kosovës të fotografohen me shkëlqesinë e tij  Hashim Thaçi!

më 3.2017 - Periskopi

Gratë e Kosovës sot kanë nderin dhe privilegjin që të fotografohen me shkelqesinë e tij, Presidentin e Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaci. Këtë mundësi për gratë e Kosovës e ka ofruar Organizata Joqeveritare...

Thaçi:Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për “Zërin” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Hapet “Java e Gruas”

më 3.2017 - RTV 21

Sot mbahet ceremonia e hapjes së ngjarjes vjetore ‘Java e Gruas’ Në këtë cermoni do të  marrë pjesë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ambasadori amerikan Greg Delawie si dhe përfaqësues të tjerë nga partitë...

Hapet ‘Java e Gruas’

më 3.2017 - GazetaBlic

Sot mbahet ceremonia e hapjes së ngjarjes vjetore ‘Java e Gruas’. Në këtë cermoni do të  marrë pjesë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ambasadori amerikan Greg Delawie si dhe përfaqësues të tjerë nga...

Matoshi: S’na duhet ushtria pa SHBA-në dhe NATO-n

më 3.2017 - Tetova Sot

Publicisti Halil Matoshi ka thënë se Kosovës nuk i duhet ushtria e saj nëse ajo nuk ka mbështetjen e SHBA-ve dhe NATO-s. “Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, por jo tani kur Serbia ka nisur...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Lajm

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu ka...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Almakos

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu ka...

Hapet ‘Java e Gruas’

më 3.2017 - Arbresh

Sot mbahet ceremonia e hapjes së ngjarjes vjetore ‘Java e Gruas’. Në këtë cermoni do të marrë pjesë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ambasadori amerikan Greg Delawie si dhe përfaqësues të tjerë nga partitë...

Hapet ‘Java e Gruas’

më 3.2017 - Almakos

Sot mbahet ceremonia e hapjes së ngjarjes vjetore ‘Java e Gruas’. Në këtë ceremoni do të marrë pjesë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ambasadori amerikan Greg Delawie si dhe përfaqësues të tjerë nga...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për pesë minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Periskopi

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

“Java e Gruas” i bënë bashkë Thaçin dhe Delwien

më 3.2017 - Insajderi

Presidentin e Kosovës dhe ambasadorin amerikan Greg Delawie do ti bashkoj ceremonia e hapjes së ngjarjes vjetore “Java e Gruas”, e cila do të fillojë sot. “Java e Gruas” është një ngjarje vjetore kombëtare...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Matoshi: Pa SHBA-në dhe NATO-n s’na duhet ushtria

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, veçmas tani kur Serbia ka nisur një fushatë propagandistike për destabilizimin e Kosovës. FSK-ja është një e drejtë e kombit kosovar, e cila ka për detyrë...

Thaçi: Po të duan, ndërkombëtarët mund ta bindin Beogradin për 5 minuta

më 3.2017 - Illyria

Prishtinë, 20 mars 2017 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri”, ka dekalruar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Ai ka thënë se tani gjithçka...

Matoshi: Pa SHBA-në dhe NATO-n s’na duhet ushtria

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Kosova duhet të kontribuojë në krijimin e ushtrisë, veçmas tani kur Serbia ka nisur një fushatë propagandistike për destabilizimin e Kosovës. FSK-ja është një e drejtë e kombit kosovar, e cila ka për detyrë...

Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Thaçi: Ushtria krijohet edhe pa Listën Serbe  

më 3.2017 - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Madje Thaçi ka thënë se nëse bashkësia ndërkombëtare nuk i bindë serbët që votohen ndryshimet...

BE mund të bindë serbët e Kosovës që t’i votojnë ndryshimet kushtetuese për FSK -në

më 3.2017 - Sovrani

Beogradi po e mban peng Kosovën dhe është i pajustifikueshëm ngurrimi i bashkësisë ndërkombëtare t’i bindin serbët e Kosovës që ta ndryshojnë mandatin e FSK-së përmes ndryshimeve kushtetuese. Kështu ka...

Thaçi insiston që të bindet Serbia për Ushtrinë: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin

më 3.2017 - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”. Sipas tij, tani gjithçka varet nëse do të bëhet me ndryshimet...

Hapet ‘Java e Gruas’

më 3.2017 - Gazeta e re

Hapet ‘Java e Gruas’ Sot mbahet ceremonia e hapjes së ngjarjes vjetore ‘Java e Gruas’. Në këtë cermoni do të  marrë pjesë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ambasadori amerikan Greg Delawie si dhe përfaqësues...

Hapet ‘Java e Gruas’

më 3.2017 - KosovaPress

Në këtë cermoni do të  marrë pjesë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ambasadori amerikan Greg Delawie si dhe përfaqësues të tjerë nga partitë politike e shqoëria civile. Java e Gruas është një ngjarje...

Krijimi i ushtrisë/ Thaçi i vendosur: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

më 3.2017 - Standard

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh tensionet...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

më 3.2017 - BalkanWeb

KOSOVE -Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

më 3.2017 - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh tensionet...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

më 3.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh tensionet...

Ushtria e Kosovës, Thaçi: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

më 3.2017 - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh tensionet...

Thaçi: Nuk shkohet në NATO me shoqatë gjuetarësh e peshkatarësh, por me Ushtri

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh tensionet...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

më 3.2017 - Opinion

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh tensionet...

Themelimi i ushtrisë, këmbëngul Thaçi: Në NATO nuk hyhet me gjahtarë e zjarrfikës

më 3.2017 - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh tensionet...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Në NATO nuk futesh me gjahtarë e zjarrfikës

më 3.2017 - Syri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vazhdon të këmbëngulë për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri. “Në aleancë nuk të pranojnë me shoqata gjahtarësh apo zjarrfikësish”- u shpreh...

Thaçi këmbëngul për Ushtrinë

më 3.2017 - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vijon t’i mëshojë qëndrimit të tij rreth transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri. Sipas tij, kjo është shumë e nevojshme, duke pasur parasysh tensionet...

Thaçi: Nëse SHBA, NATO e BE s'i bindin serbët,ushtria formohet me ligj

më 3.2017 - Shqiptarja

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës. Sidoqoftë, Presidenti i Kosovës...

Presidenti: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me Ligj

më 3.2017 - OraInfo

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës. Sidoqoftë, Presidenti i Kosovës...

Thaçi: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, Ushtria formohet me Ligj

më 3.2017 - Lajmi.net

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës. Sidoqoftë, Presidenti i Kosovës...

Presidenti: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me Ligj

më 3.2017 - GazetaBlic

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës. Sidoqoftë, Presidenti i Kosovës...

Thaçi: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me Ligj

më 3.2017 - Indeks online

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës. Sidoqoftë, Presidenti i Kosovës...

Presidenti: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me Ligj

më 3.2017 - Gazeta Express

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës. Sidoqoftë, Presidenti i Kosovës...

Thaçi: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me ligj

më 3.2017 - Java News

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës. Sidoqoftë, Presidenti i Kosovës...

Thaçi vazhdon të “kruhet” me NATO-n

më 3.2017 - Iliria News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

Thaçi: Nuk shkohet në NATO me shoqatë gjuetarësh e peshkatarësh, por me Ushtri

më 3.2017 - Zhurnal

Ne nuk do presim Serbinë. Nuk shkojmë në NATO me shoqatën e gjuetarëve apo peshkatarëve, por me ushtri, thotë numri një i Kosovës, i përfshirë në një iniciativë që ka krijuar pështjellim në Kosovë, por...

Thaçi: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me Ligj

më 3.2017 - Infokusi

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës. Sidoqoftë, Presidenti i Kosovës...

Thaçi: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me Ligj

më 3.2017 - Tetova Sot

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës. Sidoqoftë, Presidenti i Kosovës...

Intervista për “Konicën”, Thaçi: do krijojmë ushtrinë, do ruajmë lidhjet me Amerikën

më 3.2017 - Te Sheshi

“Ne nuk do presim Serbinë. Nuk shkojmë në NATO me shoqatën e gjuetarëve apo peshkatarëve, por me ushtri”, thotë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë me faqen “Konica.al” për gazetarin Mentor...

Thaçi: Në NATO nuk hyhet me shoqata gjahtarësh e zjarrfikësh, por me ushtri

më 3.2017 - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

Thaçi: Në NATO nuk hyhet me shoqata gjahtarësh e zjarrfikësh, por me ushtri

më 3.2017 - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

Thaçi këmbëngul për ushtrinë: Do e bind NATO-n dhe SHBA-të

më 3.2017 - Albeu

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi , ka këmbëngulur se do ta vazhdojë nismën dhe iniciativën e tij për formimin e Ushtrisë së Kosovës , deri në finalizimin e saj, edhe pse NATO dhe SHBA-të kanë paralajmëruar...

Thaçi: Nëse SHBA, NATO e BE s’i bindin serbët, ushtria formohet me Ligj

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Hashim Thaçi ka vendosur të shkojë përpara me projektin e tij për themelimin e Ushtrisë pavarësisht SHBA dhe NATO kanë kërkuar që ky proces të bëhet përmes Kushtetutës. Sidoqoftë, Presidenti i Kosovës...

Thaçi: Nuk shkohet në NATO me shoqatë gjuetarësh e peshkatarësh, por me Ushtri

më 3.2017 - GazetaBlic

Ne nuk do presim Serbinë. Nuk shkojmë në NATO me shoqatën e gjuetarëve apo peshkatarëve, por me ushtri, thotë numri një i Kosovës, i përfshirë në një iniciativë që ka krijuar pështjellim në Kosovë, por...

Thaçi: Në NATO nuk hyhet me shoqata gjahtarësh e zjarrfikësh, por me ushtri

më 3.2017 - Lajm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

Thaçi: Nuk shkohet në NATO me shoqatë gjuetarësh e peshkatarësh, por me Ushtri

më 3.2017 - Lexo

Ne nuk do presim Serbinë. Nuk shkojmë në NATO me shoqatën e gjuetarëve apo peshkatarëve, por me ushtri, thotë numri një i Kosovës, i përfshirë në një iniciativë që ka krijuar pështjellim në Kosovë, por...

Thaçi: Në NATO nuk hyhet me shoqata gjahtarësh e zjarrfikësh, por me ushtri

më 3.2017 - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

Thaçi: Në NATO nuk hyhet me shoqata gjahtarësh e zjarrfikësh, por me ushtri

më 3.2017 - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

Thaçi: Në NATO nuk hyhet me shoqata gjahtarësh e zjarrfikësh, por me ushtri

më 3.2017 - Almakos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

Thaçi: Në NATO s’ka mundësi tjetër anëtarësimi pos me ushtri

më 3.2017 - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

Thaçi: Nuk shkohet në NATO me shoqatë gjuetarësh e peshkatarësh, por me Ushtri

më 3.2017 - Arbresh

Ne nuk do presim Serbinë. Nuk shkojmë në NATO me shoqatën e gjuetarëve apo peshkatarëve, por me ushtri, thotë numri një i Kosovës, i përfshirë në një iniciativë që ka krijuar pështjellim në Kosovë, por...

Thaçi: Në NATO nuk hyhet me shoqata gjahtarësh e zjarrfikësh,

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

Thaçi tregon si të hyhet në NATO

më 3.2017 - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

Thaçi: NATO nuk na pranon me shoqatë të gjahtarëve, por me Ushtri

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

Thaçi: NATO nuk na pranon me shoqatë të gjahtarëve, por me ushtri

më 3.2017 - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon ta mbrojë qëndrimin e vet rreth transformimit të FSK-së. Ai ka thënë se kjo është shumë e nevojshme, duke marrë parasysh tensionet që po krijohen vazhdimisht...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK