http://kariera.mk

Comey: FBI po heton mundësinë e përzierjes ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Telegrafi

Drejtori i FBI-së, James Comey, të hënën konfirmoi se agjencia po heton mundësinë e përpjekjes së qeverisë ruse që të ndikojë në zgjedhjet e vitit 2016, duke përfshirë edhe lidhjen e mundshme të kampanjës...

FBI konfirmon ekzistencën e hetimit për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Shqiptarja

Kreu i FBI-së, James Comey ka konfirmuar ekzistencën e një hetimi për sa i përket ndërhyrjes ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit të kaluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.  “Kam marrë autorizimin...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI-së

para 11 muajve - Lajmi.net

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI-së

para 11 muajve - Zeri

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Drejtori i FBI-së: S'ka prova që Obama të ketë përgjuar Trumpin

para 11 muajve - Shqiptarja

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Drejtori i FBI-së: Nuk ka prova që Trump është përgjuar

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Drejtori i FBI-së, James Comey deklaroi se nuk ka asnjë provë që ish-presidenti Barack Obama të ketë përgjuar Donald Trump. “Nuk kemi informacione që të mbështesin atq që është thënë në postimin e presidentit...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI'së

para 11 muajve - Gazeta Express

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Kongresi amerikan: Rreziku rus për Shqipërinë dhe mbarë Evropën

para 11 muajve - Ina

Nga Frank Shkreli/ Ja, më në fund u zgjua edhe Kongresi Amerikan dhe lëshon alarmin se Rusia putiniste mund të ndërhyjë në zgjedhjet e ardhëshme në Shqipëri dhe në një numër vendesh të tjera evropiane...

Shefi i FBI-së: Trump nuk është përgjuar. Hetim ndikimit rus

para 11 muajve - Top Channel

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Drejtori i FBI-së: S’ka asnjë provë për përgjime në dëm të Trump-it

para 11 muajve - Klan Kosova

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin e tij Donald Trump, para se të zgjidhej kryetar shteti, transmeton Klan Kosova....

Comey: FBI po heton mundësinë e përzierjes ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Infokusi

Drejtori i FBI-së, James Comey, të hënën konfirmoi se agjencia po heton mundësinë e përpjekjes së qeverisë ruse që të ndikojë në zgjedhjet e vitit 2016, duke përfshirë edhe lidhjen e mundshme të kampanjës...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

​Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

Gazetarja gjermane që vuri në siklet Trumpin

para 11 muajve - Portalb

Gazetarja gjermane Kristina Dunz është duartrokitur nga kolegët e saj për faktin se si ka arritur t’ia parashtroj radhazi disa pyetje presidentit amerikan Donald Trump, duke marrë parasysh faktin se në...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI-së

para 11 muajve - Infokusi

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuza!

para 11 muajve - RTV 21

Trump ka thënë se demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia...

FBI dhe NSA: Nuk ka konfirmim për pohimet e Trampit për përgjim

para 11 muajve - Portalb

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) Xhejms Komi, konfirmoi se agjencia e tij ka hetuar në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

Drejtori i FBI-së hedh poshtë pretendimet për përgjimin e Presidentit Trump

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Drejtori i FBI-së James Comey e hodhi poshtë pretendimin përmes twitter-it të Presidentit Donald Trump se ish presidenti Barak Obama e kishte përgjuar disa javë para zgjedhjeve presidenciale. Ai po ashtu...

FBI edhe zyrtarisht konfirmon se ruset ndihmuan Trumpin të bëhet President i Amerikës

para 11 muajve - Indeks online

James Comey shef i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, në një seance dëgjimore ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

para 11 muajve - OraInfo

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Merkel ka lexuar Playboy që të përgatitet për takimin me Donald Trump

para 11 muajve - Arbresh

Kancelarja gjermane Angela Merkel përpara takimit me presidentin amerikan Donald Trump, ka lexuar një intervistë të presidentit të dhënë për revistën Playboy në vitin 1990. Sipas zyrtarëve gjermanë, takimi...

Trump: Ja kush i shpiku akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Standard

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI-së

para 11 muajve - Tetova Sot

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

para 11 muajve - Telegrafi

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

para 11 muajve - Zeri

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

para 11 muajve - Mapo

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

para 11 muajve - Gazeta Express

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Trump i jep leksion Merkelit për Turqinë

para 11 muajve - InfoShqip

Kanë dalë në dritë edhe disa nga detajet e takimit pa praninë e mediave të Kancelares gjermane Angela Merkel me Presidentin amerikan Danëlld Tramp (Donald Trump), realizuar të premten në kuadër të një...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Donald Trump

para 11 muajve - Syri

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

para 11 muajve - Opinion

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Shtëpia e Bardhë: Asnjë provë për lidhjet mes ekipit të Trump dhe Moskës

para 11 muajve - Arbresh

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Reagon Trump pas dëshmisë së shefit të FBI-së

para 11 muajve - Sovrani

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Comey: FBI po heton mundësinë e përzierjes ruse në zgjedhje

para 11 muajve - KosovaPress

Comey në dëshminë para Kongresit tha se hetimet përfshijnë edhe verifikimin e lidhjeve ndërmjet individëve të afërt me kampanjën e Trump dhe qeverisë ruse, dhe nëse ka pasur koordinime ndërmjet kampanjës...

Gazetarja gjermane vë në siklet presidentin Trump, e pyet për atë që askush deri më tani nuk ka guxuar

para 11 muajve - Telegrafi

Gazetarja gjermane Kristina Dunz është duartrokitur nga kolegët e saj për faktin se si ka arritur t’ia parashtroj radhazi disa pyetje presidentit amerikan Donald Trump, duke marrë parasysh faktin se në...

Kongresi Amerikan: Rreziku rus për Shqipërinë dhe mbarë Evropën

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Frank SHKRELI Ja, më në fund u zgjua edhe Kongresi Amerikan dhe lëshon alarmin se Rusia putiniste mund të ndërhyjë në zgjedhjet e ardhshme në Shqipëri dhe në një numër vendesh të tjera evropiane që...

Gazetarja gjermane vë në siklet presidentin Trump, e pyet për atë që askush deri më tani nuk ka guxuar

para 11 muajve - Zeri

Gazetarja gjermane Kristina Dunz është duartrokitur nga kolegët e saj për faktin se si ka arritur t’ia parashtroj radhazi disa pyetje presidentit amerikan Donald Trump, duke marrë parasysh faktin se në...

FBI dhe NSA: Nuk ka konfirmim për pohimet e Trampit për përgjim

para 11 muajve - Almakos

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) Xhejms Komi, konfirmoi se agjencia e tij ka hetuar në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Lexo

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

Konfirmohet: FBI po e heton ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

para 11 muajve - Klan Kosova

Drejtori i FBI-së, James Comey ka konfirmuar për herë të parë se FBI po e heton ndërhyrjen e supozuar të qeverisë ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Amerikë. Kjo përfshin hetimin e lidhjeve...

FBI edhe zyrtarisht konfirmon se ruset ndihmuan Trumpin të bëhet President i Amerikës

para 11 muajve - Infokusi

James Comey shef i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, në një seance dëgjimore ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit...

FBI konfirmon hetimet për lidhjen mes Rusisë dhe kampanjës së Donald Trump

para 11 muajve - Insajderi

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka konfirmuar për herë të parë se byroja amerikane po heton ndërhyrjet e pretenduara ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit të kaluar. Kjo përfshin edhe marrëveshjet...

Comey: FBI nuk ka asnjë dëshmi se administrata e Obamas kishe përgjuar Trumpin

para 11 muajve - Indeks online

Kreu i FBI-së tha të hënën se ai nuk kishte parë asnjë provë për të mbështetur një kërkesë nga Presidenti së SHBA Donald Trump që ish-presidenti Barack Obama kishte përgjuar fushatën e tij zgjedhore 2016,...

Shefi i FBI konfirmon: Po hetohen zgjedhjet

para 11 muajve - Koha.mk

Drejtori i FBI, James Comey, konfirmon për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke hetuar ndërhyrjen e pretenduar ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,...

Drejtori i FBI-së: Me gjithë respektin për presidentin Trump, s’ka dëshmi se telefonat e tij u përgjuan

para 11 muajve - Gazeta Express

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka thënë sot se nuk ka prova që përkrahin pohimet e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, se ish presidenti Barack Obama i kishte përgjuar telefonat e tij gjatë fushatës...

Drejtori i FBI-së dëshmoi para Këshillit për Inteligjencë

para 11 muajve - RTV 21

Janë duke u zhvilluar hetime për lidhjet e mundshme të Rusisë me Trumpin Drejtori i FBI-së, Xhejms Komi, konfirmoi se kjo agjenci është duke zhvilluar hetime rreth përpjekjeve të Rusisë për të ndikuar...

Trump i jep leksion Merkelit për Turqinë

para 11 muajve - Gazeta e re

“Në lidhje me refugjatët Turqia është vendi që ka bërë lëshime më shumë se sa të gjitha vendet evropiane”,- i tha Trampi Merkelit, kur kjo iu ankua për Turqinë. Kanë dalë në dritë edhe disa nga detajet...

FBI konfirmon hetimet për përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

para 11 muajve - Lexo

Drejtori i FBI-së ka konfirmuar se po vazhdojnë hetimet për komunikimin ndërmjet zyrarëve rusë dhe bashkëpunëtorëve të presidentit Donald Trump. James Comey e bëri këtë deklaratë të hënën në një seancë...

FBI konfirmon hetimet për përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) James Comey konfirmoi se agjencia e tij po heton në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

A mund një president të urdhërojë përgjimin e telefonave? Përgjigjet drejtori i FBI-së

para 11 muajve - GazetaBlic

Në muajt e fundit, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka bërë akuzat në Twitter drejtuar paraardhësit të tij, Barak Obama, duke pohuar se ai kishte urdhëruar që të përgjoheshin telefonat në “Trump Tower”...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

A mund një president të urdhërojë përgjimin e telefonave? Përgjigjet drejtori i FBI-së

para 11 muajve - Gazeta Express

Në muajt e fundit, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka bërë akuzat në Twitter drejtuar paraardhësit të tij, Barak Obama, duke pohuar se ai kishte urdhëruar që të përgjoheshin telefonat në “Trump Tower”...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Donald Trump

para 11 muajve - Opozita

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

para 11 muajve - Infokusi

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Drejtori i FBI-së konfirmon hetimet ndaj ndihmësve të Trumpit për lidhjet me Rusinë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Drejtori i FBI-së ka konfirmuar se po vazhdojnë hetimet për komunikimin ndërmjet zyrarëve rusë dhe bashkëpunëtorëve të presidentit Donald Trump. James Comey e bëri këtë deklaratë të hënën në një seancë...

Drejtori i FBI-së: S’ka asnjë provë për përgjime në dëm të Trump-it

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin e tij Donald Trump, para se të zgjidhej kryetar shteti. “Nuk kemi informacione...

Nis seanca për ndërhyrjet në zgjedhjet amerikane, FBI-ja: Rusia nën hetim

para 11 muajve - Iliria News

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë duke dëshmuar para Kongresit mbi lidhjet e mundshme midis Rusisë dhe fushatës zgjedhore e Donald Trump. Drejtori i “FBI”, James Comey ,konfirmoi se Byroja po heton...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Donald Trump

para 11 muajve - Tetova Sot

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Koha.mk

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara, lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane...

Drejtori i FBI-së: Do të hetohen lidhjet e Trumpit me Rusinë

para 11 muajve - Lajmi.net

Drejtori i FBI-së, James Comey të hënën ka konfirmuar se agjencia është duke hetuar ndërhyrjet ruse në zgjedhjet e SHBA-së në vitin 2016. Ai madje ka theksuar se do të hetohen edhe lidhjes e mundshme gjatë...

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

para 11 muajve - Zeri

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

E konfirmon FBI: Po hetojmë lidhjet e Trump me Putin

para 11 muajve - Syri

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo bashkërendimi...

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

FBI heton “në mënyrë komplekse” ndërhyrjet ruse në zgjedhjet amerikane

para 11 muajve - Ora news

Drejtori i FBI-së amerikane James Comey, konfirmoi se Byroja po heton ndërhyrjet e pretenduara ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit të shkuar. Gjatë një seance në komisionin hetimor të senatit...

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

FBI dhe NSA: Nuk ka konfirmim për pohimet e Trampit për përgjim

para 11 muajve - AlbPortali

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) Xhejms Komi, konfirmoi se agjencia e tij ka hetuar në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

FBI heton “në mënyrë komplekse” ndërhyrjet ruse në zgjedhjet amerikane

para 11 muajve - Ora news

Drejtori i FBI-së amerikane James Comey, konfirmoi se Byroja po heton ndërhyrjet e pretenduara ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit të shkuar. Gjatë një seance në komisionin hetimor të senatit...

FBI dhe NSA: Nuk ka konfirmim për pohimet e Trampit për përgjim

para 11 muajve - Shenja

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) Xhejms Komi, konfirmoi se agjencia e tij ka hetuar në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

Nis seanca për ndërhyrjet në zgjedhjet amerikane, FBI-ja: Rusia nën hetim

para 11 muajve - Syri

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë duke dëshmuar para Kongresit mbi lidhjet e mundshme midis Rusisë dhe fushatës zgjedhore e Donald Trump. Drejtori i "FBI", James Comey ,konfirmoi se Byroja po heton...

Nis seanca e rrallë, drejtori i FBI-së: Po hetojmë Rusinë për ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale

para 11 muajve - Syri

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë duke dëshmuar para Kongresit mbi lidhjet e mundshme midis Rusisë dhe fushatës zgjedhore e Donald Trump. Drejtori i "FBI", James Comey ,konfirmoi se Byroja po heton...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

para 11 muajve - Arbresh

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Drejtori i FBI dëshmon për përfshirjen ruse në zgjedhjet amerikane

para 11 muajve - BalkanWeb

SHBA- Shtëpia e Bardhë ka mbështetur akuzat e Presidentit Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi fshehurazi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, pavarësisht kundërshtimeve nga republikanët...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin

para 11 muajve - Periskopi

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Axhenda e zvarritur e presidentit Trump

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

100 ditët e para në detyrë të një presidenti amerikan, janë zakonisht një periudhë kur propozimet kryesore të administratës së tij dërgohen në Kongres ku ndeshin pak rezistencë mbi baza partiake. Madje...

Gazetarja gjermane vë në siklet presidentin Trump, e pyet për atë që askush deri më tani nuk ka guxuar

para 11 muajve - Infokusi

Gazetarja gjermane Kristina Dunz është duartrokitur nga kolegët e saj për faktin se si ka arritur t’ia parashtroj radhazi disa pyetje presidentit amerikan Donald Trump, duke marrë parasysh faktin se në...

Drejtori i FBI-së rrezon Trumpin: Nuk ka prova se është përgjuar

para 11 muajve - Java News

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka thënë sot se nuk ka prova që përkrahin pohimet e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, se ish presidenti Barack Obama i kishte përgjuar telefonat e tij gjatë fushatës...

FBI e godet rëndë Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

para 11 muajve - Sovrani

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Gazeta e re

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - KosovaPress

Trump publikoi komentet e tij në Twitter vetëm disa orë para dëshmisë së drejtorit të FBI-së James Comey dhe drejtorit të Agjencisë për siguri nacionale Michael Rodgers para komitetit të Kongresit për...

Donald Trump: Pohimet për intervenimin rus në zgjedhjet në SHBA janë shpikje e demokratëve

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump sot i akuzoi demokratët se i kanë shpikur pohimet për intervenimin rus në zgjedhjet presidenciale në SHBA gjatë vitit të kaluar, duke theksuar se Kongresi dhe FBI-ja duhet...

A mund një president të urdhërojë përgjimin e telefonave? Përgjigjet drejtori i FBI-së

para 11 muajve - Infokusi

Në muajt e fundit, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka bërë akuzat në Twitter drejtuar paraardhësit të tij, Barak Obama, duke pohuar se ai kishte urdhëruar që të përgjoheshin telefonat në “Trump Tower”...

“Po hetojmë lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë”

para 11 muajve - Lexo

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

Konfirmohet: FBI po e heton ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Drejtori i FBI-së, James Comey ka konfirmuar për herë të parë se FBI po e heton ndërhyrjen e supozuar të qeverisë ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Amerikë. Kjo përfshin...

Konfirmohet: FBI po e heton ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

para 11 muajve - Fakti Ditor

Drejtori i FBI-së, James Comey ka konfirmuar për herë të parë se FBI po e heton ndërhyrjen e supozuar të qeverisë ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Amerikë. Kjo përfshin hetimin e lidhjeve...

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

para 11 muajve - Lajm

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

FBI: Po hetojmë lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

para 11 muajve - Java News

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

Tramp: Pohimet për intervenimin rus në zgjedhjet në SHBA janë shpikje e demokratëve

para 11 muajve - Tetova1

Presidenti amerikan Donald Tramp sot i akuzoi demokratët se i kanë shpikur pohimet për intervenimin rus në zgjedhjet presidenciale në SHBA gjatë vitit të kaluar, duke theksuar se Kongresi dhe FBI-ja duhet...

FBI pranon se ka hetuar lidhjet e Trump me Rusinë

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i FBI-së për të parën herë ka konfirmuar se ka hetuesit federalë janë duke hetuar për një ndërhyrje të mundshme të Rusisë në zgjedhjet e 2016 dhe për lidhje të mundshme të anëtarëve të kampanjës...

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

para 11 muajve - Infokusi

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

FBI konfirmon hetimet për përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane (VİDEO)

para 11 muajve - Gazeta e re

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) James Comey konfirmoi se agjencia e tij po heton në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres

para 11 muajve - Top Channel

Dy krerë të inteligjencës amerikane dëshmojnë përpara Kongresit mbi ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale të nëntorit. Drejtori i FBI-së, James Comey, dhe shefi i NSA-së, admirali Mike Rogers, do...

Lidhjet e Trampit me Rusinë

para 11 muajve - ABC News

Si rrallë ndonjëherë, Komiteti i Inteligjencës në Kongresin Amerikan do të thërrasë në një seancë dëgjimore krerët e agjencive amerikane të zbulimit. Në qendër të seancës dëgjimore janë dyshimet e hedhura...

FBI nuk ka asnjë dëshmi se administrata e Obamas kishe përgjuar Trumpin

para 11 muajve - Sovrani

Kreu i FBI-së tha të hënën se ai nuk kishte parë asnjë provë për të mbështetur një kërkesë nga Presidenti së SHBA Donald Trump që ish-presidenti Barack Obama kishte përgjuar fushatën e tij zgjedhore 2016,...

A mund një president të urdhërojë përgjimin e telefonave? Përgjigjet drejtori i FBI-së

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Në muajt e fundit, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka bërë akuzat në Twitter drejtuar paraardhësit të tij, Barak Obama, duke pohuar se ai kishte urdhëruar që të përgjoheshin telefonat në “Trump Tower”...

Trump përsëri me akuza ndaj demokratëve

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, i ka akuzuar përsëri demokratët se i kanë sajuar pohimet se Rusia kishte ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA, si dhe tha se Kongresi dhe FBI-ja duhet...

A mund një president të urdhërojë përgjimin e telefonave? Përgjigjet drejtori i FBI-së

para 11 muajve - Sovrani

Në muajt e fundit, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka bërë akuzat në Twitter drejtuar paraardhësit të tij, Barak Obama, duke pohuar se ai kishte urdhëruar që të përgjoheshin telefonat në “Trump Tower”...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Aktuale

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

Merkel lexoi intervistën për Playboy, gjatë përgatitjeve për takimin me Donald Trump!

para 11 muajve - Telegrafi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, kishte lexuar një intervistë të bërë nga presidenti amerikan, Donald Trump, për Playboy në përgatitje për takimin e saj të parë zyrtar me Presidentin amerikan, kanë...

Shefi i FBI-së do të dëshmojë në senat

para 11 muajve - Ora news

Shefi i FBI-së, James Comey, pritet të dëshmojë ditën e sotme përpara Komisionit të Inteligjencës në Kongresin amerikan, teksa do të japë qëndrime zyrtare në lidhje me dy cështje mjaft të ndjeshme: siç...

Sot dëshmojnë shefat e inteligjencës amerikane për lidhjet e Trumpit me Rusinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë të gatshëm që të dëshmojnë sot para Kongresit për lidhjet e mundshme mes Rusisë dhe fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump, para dhe gjatë zgjedhjeve në...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Zhurnal

Uashington, 20 mars - Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale...

Sot parashikohet të deponojnë shefat e inteligjencës amerikane për lidhjet e Trumpit me Rusinë

para 11 muajve - Java News

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë të gatshëm që të dëshmojnë para Kongresit për lidhjet e mundshme mes Rusisë dhe fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump, para dhe gjatë zgjedhjeve në SHBA....

'Saga ruse' në zgjedhjet amerikane shefat e inteligjencës para Kongresit

para 11 muajve - Shqiptarja

Vijon në SHBA saga nëse Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale amerikane të zhvilluara në 8 nëntor të 2016 ku Donald Trump u shpall president i 45-të i vendit. Dy shefat e inteligjencës amerikane...

Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres

para 11 muajve - Lajmi.net

Hetimet e FBI-së për ndikimin rus në zgjedhjet amerikane dhe akuzat e Presidentit Donald Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, gjatë fushatës, do të...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Portalb

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

Lidhjet Trump-Rusi: Shefat e inteligjencës amerikane dëshmojnë ne seancën e rrallë

para 11 muajve - Syri

Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë zyrtarisht para Kongresit mbi lidhjet e mundshme të fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump me Rusinë. Ata gjithashtu do të...

Ndikimi rus, krerët e agjencive sekrete dëshmojnë para Kongresit

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit për lidhjet e mundshme të Rusisë me fushatën zgjedhore të presidentit Donald Trump. Ata gjithashtu do t’i adresojnë...

Sot dëshmojnë shefat e inteligjencës amerikane për lidhjet e Trump me Rusinë

para 11 muajve - Lexo

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë të gatshëm që të dëshmojnë sot para Kongresit për lidhjet e mundshme mes Rusisë dhe fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump, para dhe gjatë zgjedhjeve në...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Zeri

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Lajmi.net

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

A ka lidhje Trump me Rusinë? – Dëshmojnë shefat e agjencive amerikane të inteligjencës

para 11 muajve - Klan Kosova

Shefat e agjencive të inteligjencës dhe spiunazhit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, do të dëshmojnë para një komisioni të Dhomës së Përfaqësuesve, rreth mundësisë së lidhjes së kampanjës zgjedhore...

Merkel lexoi intervistën për Playboy, gjatë përgatitjeve për takimin me Donald Trump!

para 11 muajve - Lajm

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, kishte lexuar një intervistë të bërë nga presidenti amerikan, Donald Trump, për Playboy në përgatitje për takimin e saj të parë zyrtar me Presidentin amerikan, kanë...

Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres

para 11 muajve - 24 ore

Hetimet e FBI-së për ndikimin rus në zgjedhjet amerikane dhe akuzat e Presidentit Donald Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, gjatë fushatës, do të...

Shefat agjencive të intelegjecës dëshmojnë për lidhjet e mundshme Trump-Rusi

para 11 muajve - GazetaBlic

Ata gjithashtu do t’i adresojnë edhe pohimet e Trump se ky i fundit është përgjuar nga ish-presidenti Barack Obama Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

Nunes 'trondit' demokratët: S'ka asnjë dëshmi për bashkëpunim mes Trump dhe Putin

para 11 muajve - Syri

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit mes stafit të presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Komentet e të bëra nga...

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Trump nuk i shtrëngoi duart me Merkelin

para 11 muajve - InfoShqip

Shtëpia e Bardhë ka dalur me një teori të re duke sqaruar pse Donald Trump e injoroi kërkesën e Angela Merkel për shtrëngim duarsh. “Unë mendoj se ai nuk e ka dëgjuar pyetjen”, ka thënë sekretari për shtyp,...

Shefat agjencive të intelegjecës dëshmojnë për lidhjet e mundshme Trump-Rusi

para 11 muajve - RTV 21

Ata gjithashtu do t’i adresojnë edhe pohimet e Trump se ky i fundit është përgjuar nga ish-presidenti Barack Obama Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit...

Lidhjet Trump-Rusi, shefat e agjencive të inteligjencës dëshmojnë sot para kongresit

para 11 muajve - GazetaBlic

Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit për lidhjet e mundshme të Rusisë me fushatën zgjedhore të presidentit Donald Trump. Ata gjithashtu do t’i adresojnë...

Lidhjet Trump-Rusi, shefat e agjencive të inteligjencës dëshmojnë sot para kongresit

para 11 muajve - Indeks online

Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit për lidhjet e mundshme të Rusisë me fushatën zgjedhore të presidentit Donald Trump. Ata gjithashtu do t’i adresojnë...

Washington - Shefi i FBI-së do të dëshmojë në senat

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Shefi i FBI-së, James Comey, pritet të dëshmojë ditën e sotme përpara Komisionit të Inteligjencës në Kongresin amerikan, teksa do të japë qëndrime zyrtare në lidhje me dy cështje mjaft të ndjeshme: siç...

Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres

para 11 muajve - Almakos

Hetimet e FBI-së për ndikimin rus në zgjedhjet amerikane dhe akuzat e Presidentit Donald Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, gjatë fushatës, do të...

Sot dëshmojnë shefat e inteligjencës amerikane për lidhjet e Trumpit me Rusinë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë të gatshëm që të dëshmojnë sot para Kongresit për lidhjet e mundshme mes Rusisë dhe fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump, para dhe gjatë zgjedhjeve në...

SHBA-RUSI/ Bien poshtë akuzat për bashkëpunim mes Trump dhe Putin

para 11 muajve - Opozita

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit mes stafit të presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Komentet e të bëra nga...

Drejtorët e FBI-së dhe NSA-së do të dëshmojnë për lidhje të mundshme të Trampit me Rusinë

para 11 muajve - Republika

Drejtorët e Byrosë federale hetuese (FBI) dhetë Agjencisë për siguri nacionale (NSA) do të dëshmojnë sot para Kongresit të SHBA-së për lidhjet e mundshmke të presidentit amerikan Donald Tramp me Rusinë...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Periskopi

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

para 11 muajve - Insajderi

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmojë në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane...

Lidhjet Trump-Rusi, shefat e agjencive të inteligjencës dëshmojnë sot para kongresit

para 11 muajve - Gazeta e re

Lidhjet Trump-Rusi, shefat e agjencive të inteligjencës dëshmojnë sot para kongresit Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit për lidhjet e mundshme të Rusisë...

Independent: Merkel është prijësja e botës së lirë!

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka një ideologji sipas së cilës ai është figurë qendrore. Ai rrethohet me nacionalistët që janë armiqësorë ndaj demokracisë liberale, ndaj me këto predispozita nuk mund...

Shtëpia e Bardhë zbulon arsyen pse Trump nuk i dha dorën Merkel

para 11 muajve - Shqiptarja

Teori të shumta kanë qarkulluar në media për sa i përket mos dhënies së dorës nga presidenti Trump, kancelares gjermane Angela Merkel, ku kjo e fundit i kërkoi një shtrëngim duarsh, ndërkohë ka qenë sekretari...

Independent: Merkel është prijësja e botës së lirë!

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka një ideologji sipas së cilës ai është figurë qendrore. Ai rrethohet me nacionalistët që janë armiqësorë ndaj demokracisë liberale, ndaj me këto predispozita nuk mund...

“S’kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunim mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë”

para 11 muajve - Panorama

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Këto komente të...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - Aktuale

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Independent: Merkel është prijësja e botës së lirë!

para 11 muajve - AlbPortali

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka një ideologji sipas së cilës ai është figurë qendrore. Ai rrethohet me nacionalistët që janë armiqësorë ndaj demokracisë liberale, ndaj me këto predispozita nuk mund...

Independent: Merkel është prijësja e botës së lirë!

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka një ideologji sipas së cilës ai është figurë qendrore. Ai rrethohet me nacionalistët që janë armiqësorë ndaj demokracisë liberale, ndaj me këto predispozita nuk mund...

Nunes: S’kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunim mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë

para 11 muajve - Ora news

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Këto komente të...

Nuk ka dëshmi për marrëveshje të fshehta të Trump me Rusinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Nuk ka asnjë dëshmi deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump, ka pasur lidhje me Rusinë gjatë zgjedhjeve të vitit 2016, thotë Devin Nunes një ligjvënës i lartë amerikan, njëkohësisht...

Nuk ka fakte për lidhje të fshehta të Trumpit me Rusinë

para 11 muajve - RTV 21

Një ligjvënës i njohur amerikan tha se nuk ka dëshmi për marrëveshje të fshehta të Trumpit me Rusinë Nuk ka asnjë dëshmi deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump, ka pasur lidhje me...

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Trump dhe Merkel nuk shtrënguan duart

para 11 muajve - Syri

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re duke sqaruar pse Presidenti Donald Trump e injoroi kërkesën e Angela Merkel për shtrëngim duarsh. “Unë mendoj se ai nuk e ka dëgjuar pyetjen”, ka thënë sekretari...

“Trump nuk refuzoi një shtrëngim duarsh me Merkel”

para 11 muajve - Gazeta e re

Sean Spicer për gazetën gjermane ”Der Spiegel” deklaroi se Donald Trump “nuk dëgjoi pyetjen” e kancelares gjermane kur i propozoi që edhe njëherë të shtrëngojnë duart, pas kërkesës së fotoreporterëve....

Trump nuk shtrëngoi dorën me kancelaren Merkel, kjo është arsyeja

para 11 muajve - NOA

Mosdhënia e dorës nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ndaj Kancelares gjermane Angela Merkel, u komentua ne media të ndryshme botërorë, si tregues i ndasive të shumta që ekzistojnë...

Nunes: S'kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunim mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë

para 11 muajve - Indeks online

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Këto komente...

‘Trump nuk e dëgjoi pyetjen e Merkel, prandaj nuk pati shtrengim duarsh’

para 11 muajve - Java News

Presidenti amerikan Donald Trump nuk refuzoi që të shtrëngonte dorën me kancelaren gjermane Angela Merkel gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë. Zëdhënësi i tij Sean Spicer sqaroi për gazetën gjermane ”Der...

Zyrtari amerikan: S’ka prova se Trump ka bashkëpunuar fshehurazi me rusët

para 11 muajve - Gazeta Express

Nuk ka prova deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump kishte bashkëpunuar fshehurazi me Rusinë gjatë zgjedhjeve të 2016-s në SHBA, ka thënë sot ligjvënësi republikan Devin Nunes. ...

Nunes: S'kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunimin mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Këto komente të...

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Trump nuk i shtrëngoi duart me Merkelin

para 11 muajve - Zeri

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Trump nuk i shtrëngoi duart me Merkelin

para 11 muajve - Lajmi.net

Shtëpia e Bardhë ka dalur me një teori të re duke sqaruar pse Donald Trump e injoroi kërkesën e Angela Merkel për shtrëngim duarsh. “Unë mendoj se ai nuk e ka dëgjuar pyetjen”, ka thënë sekretari për shtyp,...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - Zeri

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Kongresmeni i SHBA-ve: Nuk ka dëshmi se ekipi i Trump ishte i lidhur me Rusinë

para 11 muajve - Zeri

Kryetari i Komitetit të Kongresit amerikan për Intelegjenc, Devin Nunes ka thënë se sipas informatave të tij, nuk ka dëshmi se zgjedhja e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump ishte e lidhur me Rusinë....

Nuk ka dëshmi për marrëveshje të fshehta të Trump me Rusinë

para 11 muajve - Arbresh

Nuk ka asnjë dëshmi deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump, ka pasur lidhje me Rusinë gjatë zgjedhjeve të vitit 2016, thotë Devin Nunes një ligjvënës i lartë amerikan, njëkohësisht...

Kjo është arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - Indeks online

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - GazetaBlic

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh . Të premten Trump e mirëpriti në Shtëpinë e Bardhë...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - Indeks online

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - Gazeta Express

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - Tetova Sot

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Video/ Arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - Lexo

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Të premten Trump e mirëpriti në Shtëpinë e Bardhë...

Zyrtari amerikan: S’ka prova se Trump ka bashkëpunuar fshehurazi me rusët

para 11 muajve - Infokusi

Nuk ka prova deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump kishte bashkëpunuar fshehurazi me Rusinë gjatë zgjedhjeve të 2016-s në SHBA, ka thënë sot ligjvënësi republikan Devin Nunes. Nunes,...

Nuk ka dëshmi për marrëveshje të fshehta të Trump me Rusinë

para 11 muajve - Gazeta e re

Nuk ka asnjë dëshmi deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump, ka pasur lidhje me Rusinë gjatë zgjedhjeve të vitit 2016, thotë Devin Nunes një ligjvënës i lartë amerikan, njëkohësisht...

Nuk ka dëshmi për marrëveshje të fshehta të Trump me Rusinë

para 11 muajve - KosovaPress

Të hënën, drejtori i FBI-së James Corney  do të dëshmojë para komitetit. Komuniteti i zbulimit amerikan beson se hakerë rusë gjatë zgjedhjeve presidenciale kanë ndihmuar Trump për të mposhtur kundërkandidaten...

Kongresmeni i SHBA-ve: Nuk ka dëshmi se ekipi i Trump ishte i lidhur me Rusinë

para 11 muajve - Infokusi

Kryetari i Komitetit të Kongresit amerikan për Intelegjenc, Devin Nunes ka thënë se sipas informatave të tij, nuk ka dëshmi se zgjedhja e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump ishte e lidhur me Rusinë.Bazuar...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - Infokusi

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

“Trump nuk refuzoi një shtrëngim duarsh me Merkel”

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) – Zëdhënësi i Donald Trumpit të dielën ka hedhur poshtë shkrimet e disa mediave se presidenti amerikan refuzoi të shtrëngoj duart me kancelaren gjermane Angela Merkel gjatë...

Akuzat për përgjim të Presidentit Trump, në qendër të seancës në Kongres

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Megjithë një javë kundërshtimesh nga republikanët në Kongres, Shtëpia e Bardhë ka mbështetur akuzat e Presidentit Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi fshehurazi telefonatat e tij në Kullën Trump...

Trump arsyetohet pse nuk ia dha dorën Merkelit

para 11 muajve - RTV 21

Shtëpia e Bardhë tenton të “shfajësoi” Presidentin, duke thënë se nuk e ka dëgjuar pyetjen Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, shkaktoi një skandal më të vogël diplomatik, kur...

Kjo është arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - Gazeta e re

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Presidenti Trump i dorëzon Senatit dokumentet zyrtare: Ja si më përgjoi Obama

para 11 muajve - Syri

Presidenti amerikan,  Donald Trump, ka bërë tashmë zyrtare akuzat se paraardhësi i ti, Barack Obama, e ka përgjuar vazhdimisht gjatë fushatës presidenciale kundër Clinton. Departamenti amerikan i Drejtësisë...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - Periskopi

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer,...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka...

Kongresistët amerikanë: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

para 11 muajve - Zeri

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Rusia mundet të ndikojë në zgjedhjet në Shqipëri

para 11 muajve - Alsat-M

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Kongresistët amerikanë: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

para 11 muajve - GazetaBlic

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Kongresistët amerikanë: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

para 11 muajve - Klan Kosova

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Trump - Merkelit: Kemi diçka të përbashkët: Jemi përgjuar nga Obama!

para 11 muajve - Syri

Presidenti Donald Trump vazhdon të mbajë një qëndrim të vendosur ndaj pretendimeve se ishte përgjuar nga paraardhësi i tij ,Barak Obama. Gjatë pritjes së Kancelares gjermane, Angela Merkel, në Shtëpinë...

Paralajmërojnë kongresistët amerikanë: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

para 11 muajve - Periskopi

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Kongresistët amerikanë: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Alarmi i SHBA: Zgjedhjet në Shqipëri të rrezikuara nga ndikimi i Rusisë

para 11 muajve - Opozita

Qeveria e Vladimir Putin ka për qëllim të influencojë zgjedhjet në të gjithë Europën. Shqetësimi vjen nga Shtetet e Bashkuara dhe nga ky risk nuk shpëton as Shqipëria. Rezultati i zgjedhjeve parlamentare...

Ndikimi rus mund të përcaktojë rezultatet e zgjedhjeve në Shqipëri

para 11 muajve - KosovaPress

Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët duke u nisur nga akuzat e përfshirjes së Rusisë në procesin zgjedhor amerikan, por edhe në disa shtete të tjera,...

Rezoluta në Kongresin amerikan: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

para 11 muajve - Ina

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Trumpi i tensionuar takon sovranen Merkel

para 11 muajve - Ora news

Donald Trumpit mund t’ia vije re tensionimin, mendon Miodrag Soric. Angela Merkel gëzon në SHBA një imazh shumë të mirë, e madje mund ta ndihmojë në të ardhmen edhe vetë presidentin amerikan. Kujdes, të...

Vizitë tek provokuesi

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Ja ku kemi për shembull presidentin turk, Erdogan. Sa më shumë kohë është në pushtet, aq më i zemëruar e poterexhi bëhet. Ai krahason Republikën Federale me Gjermaninë nacional-socialiste. Merkel i hedh...

Koment: Vizitë tek provokuesi

para 11 muajve - Ora news

Angela Merkel ka mbledhur përvojë në shumë takime me egomanë të politikës. Tani ajo takohet me Donald Trump. Kompetenca e stili i saj do t’i vlejnë në Uashington, mendon Miodrag Soric. Ja ku kemi për shembull...

Vizitë tek provokuesi

para 11 muajve - Insajderi

Angela Merkel ka mbledhur përvojë në shumë takime me egomanë të politikës. Tani ajo takohet me Donald Trump. Kompetenca e stili i saj do t'i vlejnë në Uashington, mendon Miodrag Soric. Ja ku kemi për shembull...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK