http://kariera.mk

Basha: Zgjedhje pa PD nuk do ketë; kreu i opozitës, vizitë në SHBA

më 3.2017 - Flaka

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur qëndrimit të shprehur nga kryeministri Rama, se PS mund të shkojë edhe e vetme në zgjedhje. Në një reagim të orëve të fundit, ku akuzon lidershipin...

Përgjigje Ramës, LSI: Zgjedhjet pa opozitën janë farsë, emergjente ulja për dialog

më 3.2017 - Standard

Ndryshe nga Kryeministri Edi Rama që ka deklaruar se PS do të hyjë në zgjedhje pa opozitën, Lëvizja Socialiste për Integrim ka tjetër mendim . Nënkryetari i LSI Luan Rama deklaroi hapur nga studio e ABC...

Përgjigja bombë e LSI-së ndaj Ramës: Zgjedhjet pa opozitën janë farsë

më 3.2017 - Standard

Ndryshe nga Kryeministri Edi Rama që ka deklaruar se PS do të hyjë në zgjedhje pa opozitën, Lëvizja Socialiste për Integrim ka tjetër mendim . Nënkryetari i LSI Luan Rama deklaroi hapur nga studio e ABC...

A do e votojë LSI emërimin e Xhafajt si Ministër? Ja si përgjigjet Luan Rama

më 3.2017 - Gazeta Express

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka qenë sot i ftuar në studion e ABC News ku ka komentuar situatën politike në vend. I pyetur nëse LSI do të votojë emërimin e Fatmir Xhafajt në...

RAMA: Në zgjedhje edhe pa Saliun. Duhet fitore më e thellë se 2013

më 3.2017 - Aktuale

Kryeministri Edi Rama, në mbledhjen e grupit parlamentar të PS të zhvilluar mesditën e sotme, ka shprehur bindjen dhe qëndrimin e palëkundur se Partia Socialiste do të hyjë në zgjedhjet e 18 qershorit,...

LSI i ‘tërheq’ vëmendjen Ramës/ Qeveria dhe LSI nuk mund të jenë më të rëndësishme se Shqipëria

më 3.2017 - Syri

LSI i ka dhënë një tjetër mesazh Kryeministrit Edi Rama dhe PS-së, se kush ka më shumë rëndësi, Shqipëria apo partia. Nënkryetari i LSI, Luan Rama gjatë një interviste në ABC News, ka deklaruar se është...

A do të votojë LSI Xhafajn të enjten në Kuvend? Ja si përgjigjet Rama

më 3.2017 - Albeu

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama , tha të hënën në një intervistë për ABC Neës se zgjedhjet pa opozitën janë farsë. I pyetur se cili do te jete qendrimi i LSI-se...

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

më 3.2017 - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha ka thënë sot se Edi Rama dhe udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste (PS), pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste, ngatërrojnë...

Nishani: Ja pse e dekretova Fatmir Xhafajn si ministër

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka folur te "5 pyetjet nga Babaramo" për dekretimin e Fatmir Xhafajt ministër të Brendshëm. Nishani sqaroi edhe njëherë tjetër se është Kushtetuta ajo që nuk e lejon...

LSI kundër Ramës: Pa opozitën nuk mund të ketë zgjedhje më 18 qershor

më 3.2017 - Klan Kosova

Ndonëse kryeministri Edi Rama e ka përsëritur shpesh kohët e fundit se në 18 qershor do të ketë zgjedhje, me apo pa pjesëmarrjen e opozitës, nuk mendon kështu aleati qeverisës. LSI ka shpalosur sot qëndrimin...

LSI hapur kundër Ramës: Pa opozitën nuk mund të ketë zgjedhje më 18 qershor

më 3.2017 - Arbresh

Ndonëse kryeministri Edi Rama e ka përsëritur shpesh kohët e fundit se në 18 qershor do të ketë zgjedhje, me apo pa pjesëmarrjen e opozitës, nuk mendon kështu aleati qeverisës. LSI ka shpalosur sot qëndrimin...

Sulmet e të djathtëve ndaj Nishanit, Basha merr në mbrojtje Presidentin

më 3.2017 - Panorama

Kreu i opozitës Lulzim Basha teksa ka komentuar vendimin e Presidentit Bujar Nishani për të dekretuar Fatmir Xhafën si Ministër të Brendshëm, tha se nuk është e drejtë që në adresë të kreut të shtetit...

LSI i përgjigjet Kryeministrit: Dialog me PD! Zgjedhjet pa opozitën, një farsë!

më 3.2017 - Gazeta Express

“Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë pasi do të ishin farsë”. Deklarata është bërë nga Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama i cili ka komentuar aktualitetin politik. Në fjalën e...

LSI: Zgjedhjet pa opozitën janë farsë. Ai që lëshon pe është…

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama deklaroi se zgjedhjet pa opozitën janë farsë. Gjatë një interviste për ‘ABC News’ Rama tha se mazhoranca ka edhe përgjegjësinë...

Flet Lulzim Basha: Presidenti i Republikës zbatoi kushtetutën dhe ndërmori një akt atdhetar…

më 3.2017 - Syri

Lulzim Basha ka komentuar vendimin e Presidentit Nishani për të dekretuar Fatmir Xhafën si Ministër i Brendshëm duke thënë se nuk është aspak e drejtë që në adresë të kreut të shtetit të ketë sentimente...

LSI kundër Ramës: Zgjedhjet pa opozitën janë farsë

më 3.2017 - Syri

Ndryshe nga Kryeministri Edi Rama që ka deklaruar se PS do të hyjë në zgjedhje pa opozitën, Lëvizja Socialiste për Integrim ka tjetër mendim. Nënkryetari i LSI Luan Rama deklaroi hapur nga studio e ABC...

LSI, tjetër sinjal kundër Ramës: S?ka zgjedhje pa opozitën

më 3.2017 - Albeu

Nënkryetari i Lëvizjes Socialistë për Integrim, Luan Rama është shprehur se zgjedhjet pa opozitën janë farsë. Nga ana tjetër ai ka theksuar se është emergjente ulja në tryezë më opozitën dhe...

LSI kundër Ramës: Pa opozitën nuk mund të ketë zgjedhje më 18 qershor

më 3.2017 - Syri

Ndryshe nga Kryeministri Edi Rama që ka deklaruar se PS do të hyjë në zgjedhje pa opozitën, Lëvizja Socialiste për Integrim ka tjetër mendim. Nënkryetari i LSI Luan Rama deklaroi hapur nga studio e ABC...

LSI e vendosur: Zgjedhjet pa opozitën janë farse

më 3.2017 - Standard

Nënkryetari i Lëvizjes Socialistë për Integrim Luan Rama është shprehur se zgjedhjet pa opozitën janë farse. Nga ana tjetër ai ka theksuar se është emergjente ulja në tryezë më opozitën dhe kapërcimi i...

LSI tjetër sinjal të fortë kundër Ramës: S’ka zgjedhje pa opozitën

më 3.2017 - Panorama

Nënkryetari i Lëvizjes Socialistë për Integrim Luan Rama është shprehur se zgjedhjet pa opozitën janë farse. Nga ana tjetër ai ka theksuar se është emergjente ulja në tryezë më opozitën dhe kapërcimi i...

LSI sërish kundër Ramës: Pa opozitën nuk mund të ketë zgjedhje më 18 qershor

më 3.2017 - Mapo

Ndonëse kryeministri Edi Rama e ka përsëritur shpesh kohët e fundit se në 18 qershor do të ketë zgjedhje, me apo pa pjesëmarrjen e opozitës, nuk mendon kështu aleati qeverisës. LSI ka shpalosur sot qëndrimin...

LSI: Zgjedhjet pa opozitën janë farsë

më 3.2017 - Opinion

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, tha të hënën në një intervistë për ABC News se zgjedhjet pa opozitën janë farsë. “Zgjedhjet pa opozitën janë formale në kuptimin...

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj

më 3.2017 - Flaka

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Nishani dekretoi Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm, Ogerta Manastirliun si ministre të Shëndetësisë, Olta...

Basha: Shërbëtorët e krimit ta kuptojnë se nuk ka zgjedhje pa opozitën

më 3.2017 - Klan Kosova

Duke theksuar se udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste janë pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se ata identifikojnë karrigen e tyre...

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

më 3.2017 - 10minuta

Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha ka thënë sot se Edi Rama dhe udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste (PS), pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste, ngatërrojnë...

LSI i ‘tërheq’ vëmendjen Ramës/ Qeveria dhe LSI nuk mund të jenë më të rëndësishme se Shqipëria

më 3.2017 - Opozita

LSI i ka dhënë një tjetër mesazh Kryeministrit Edi Rama dhe PS-së, se kush ka më shumë rëndësi, Shqipëria apo partia. Nënkryetari i LSI, Luan Rama gjatë një interviste në ABC News, ka deklaruar se është...

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk ka

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Në një deklaratë për shtyp, kreu demokrat Lulzim Basha deklaroi se shërbëtorët e krimit duhet të kuptojnë se zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë. Sipas Bashës, Rama së bashku me udhëheqësit e lartë të...

Rama: Në zgjedhje edhe pa PD-në. Basha: Pa opozitën nuk mund të ndodhë

më 3.2017 - NOA

Kreu i PS-së, Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit parlamentar socialist të mbajtur sot është shprehur se do të zhvillohen zgjedhje në datë 18 qershor edhe nëse Partia Demokratike nuk hyn në to. “PS duhet...

Xhafaj ministër, Basha: Rama dhe drejtuesit e PS pinjollë të diktaturës

më 3.2017 - Shqiptarja

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar menjëherë pas deklaratës së ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, ku ky i fundit mohoi akuzat në adresë të tij se ka torturuar dy persona në kohën e diktaturës....

Basha: Trimat dhe trimëreshat socialiste ndihen padronë të popullit, por zgjedhje të kontrolluara nga krimi nuk do të ketë

më 3.2017 - Standard

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pak minuta më parë, ka ritheksuar qëndrimin e shprehur gjatë protestës, se: “ zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë ” Përmes një postimi në rrjetin...

Basha: Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë

më 3.2017 - Mapo

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ritheksuar qëndrimin e shprehur gjatë protestës, se “Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë”. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Basha...

Basha i përgjigjet Ramës: S'ka zgjedhje pa PD o pinjoll komunist!

më 3.2017 - Gazeta Express

Nuk ka vonuar përgjigja e kreut të PD-së Lulzim Basha ndaj deklaratave të Kryeministrit Edi Rama, sipas të cilit zgjedhjet e 18 Qershorit do të mbahen qoftë edhe pa opozitën. Përmes një statusi në Facebook,...

Basha: Shërbëtorët e krimit ta kuptojnë se nuk ka zgjedhje pa opozitën

më 3.2017 - Ora news

Duke theksuar se udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste janë pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se ata identifikojnë karrigen e tyre...

Basha: Trimat dhe trimëreshat socialiste, zgjedhje pa opozitën nuk ka!

më 3.2017 - Albeu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ritheksuar edhe një herë qëndrimin e shprehur gjatë protestës, se zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë. Përmes një postimi në llogarinë...

Flet Lulzim Basha: Presidenti i Republikës zbatoi kushtetutën dhe ndërmori një akt atdhetar…

më 3.2017 - Tetova Sot

Lulzim Basha ka komentuar vendimin e Presidentit Nishani për të dekretuar Fatmir Xhafën si Ministër i Brendshëm duke thënë se nuk është aspak e drejtë që në adresë të kreut të shtetit të ketë sentimente...

Basha: Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë

më 3.2017 - Opinion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pak minuta më parë, ka ritheksuar qëndrimin e shprehur gjatë protestës, se: “ zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë ” Përmes një postimi në rrjetin...

Basha paralajmëron sërish: Trimat dhe trimëreshat socialiste, zgjedhje pa opozitën nuk ka!

më 3.2017 - Panorama

Pas qëndrimit te prere te kryeministrit shqiptar Edi Rama te dielen se mazhoranca do te shkoje ne zgjedhje edhe pa PD-në, sot kreu i opozitës Lulzim Basha ka ritheksuar qëndrimin e shprehur gjatë protestës,...

Lulzim Basha i përgjigjet Ramës: Je pinjoll i komunizmit, nuk ka zgjedhje pa opozitën. Jemi në pluralizëm

më 3.2017 - Syri

Pas deklaratave të Edi Ramës se PS do të hyjë në zgjedhje edhe pa opozitën, ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Në një status në Facebook, Basha thotë se nuk mund të ketë qeverisje...

Basha e thotë sërish: Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ritheksuar qëndrimin e shprehur gjatë protestës, se “Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë”. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”,...

Lulzim Basha i përgjigjet Ramës: Je pinjoll i komunizmit, nuk ka zgjedhje pa opozitën. Është pluralizëm

më 3.2017 - Syri

Pas deklaratave të Edi Ramës se PS do të hyjë në zgjedhje edhe pa opozitën, ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Në një status në Facebook, Basha thotë se nuk mund të ketë qeverisje...

LSI kundër Ramës: Zgjedhjet pa opozitën janë farsë

më 3.2017 - Tetova Sot

Ndryshe nga Kryeministri Edi Rama që ka deklaruar se PS do të hyjë në zgjedhje pa opozitën, Lëvizja Socialiste për Integrim ka tjetër mendim. Nënkryetari i LSI Luan Rama deklaroi hapur nga studio e ABC...

Basha: Presidenti zbatoi kushtetutën dhe ndërmori një akt atdhetar

më 3.2017 - Opozita

Lulzim Basha ka komentuar vendimin e Presidentit Nishani për të dekretuar Fatmir Xhafën si Ministër i Brendshëm duke thënë se nuk është aspak e drejtë që në adresë të kreut të shtetit të ketë sentimente...

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

më 3.2017 - Almakos

Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha ka thënë sot se Edi Rama dhe udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste (PS), pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste, ngatërrojnë...

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

më 3.2017 - Infokusi

Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha ka thënë sot se Edi Rama dhe udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste (PS), pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste, ngatërrojnë...

Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

më 3.2017 - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha ka thënë sot se Edi Rama dhe udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste (PS), pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste, ngatërrojnë...

LSI tjetër mesazh kundër Ramës: S’ka zgjedhje pa opozitën

më 3.2017 - Opozita

Nënkryetari i Lëvizjes Socialistë për Integrim Luan Rama është shprehur se zgjedhjet pa opozitën janë farse. Nga ana tjetër ai ka theksuar se është emergjente ulja në tryezë më opozitën dhe kapërcimi i...

Rama mbledh Kryesinë e PS: Edhe vetëm në zgjedhje

më 3.2017 - Portalb

Partia Socialiste nisi punën për organizimin e fushatës elektorale. Më 2 prill mblidhet Asambjela dhe më 29 të të njëjtit muaj Kongresi elektroral, transmeton Top Channel. Kryeministri Rama e mblodhi...

Rama: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - RTV 21

Rama i ka kërkuar deputetëve socialistë që të mos mungojnë në seancën plenare të së enjtes Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë...

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

më 3.2017 - AlbPortali

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, deklaroi në një deklaratë për shtyp se, siç e quajti ai partinë në pushtet, ‘shërbëtorët e krimit’ duhet të kuptojnë se zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë. Loading... ...

Kush ia ndryshoi mendjen Nishanit?

më 3.2017 - InfoShqip

Vendimi i presidentin Nishani për të dekretuar “in extremis” Fatmir Xhafën si ministër të brendëshëm ka ngjallur shumë dyshime: çfarë kulisash lëvizën dhe cilët faktorë hynë në lojë në këtë vendim. Dyshimet...

Luan Rama: Nuk ka asnjë arsye të votojmë kundër Xhafajt

më 3.2017 - Lexo

Pas dekretimit të sforcuar nga ana e presidentit Bujar Nishani të fatmir Xhafajt për postin e Ministrit të Brendshëm, tashmë mbetet vetëm votimi në Parlamen seancën e së enjtes. Nuk kanë munguar zërat...

LSI i ‘tërheq’ vëmendjen Ramës/ Qeveria dhe LSI nuk mund të jenë më të rëndësishme se Shqipëria

më 3.2017 - Fakti Ditor

LSI i ka dhënë një tjetër mesazh Kryeministrit Edi Rama dhe PS-së, se kush ka më shumë rëndësi, Shqipëria apo partia. Nënkryetari i LSI, Luan Rama gjatë një interviste në ABC News, ka deklaruar se është...

Rama: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - GazetaBlic

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

Rama: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - Lajmi.net

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

më 3.2017 - Shenja

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, deklaroi në një deklaratë për shtyp se, siç e quajti ai partinë në pushtet, ‘shërbëtorët e krimit’ duhet të kuptojnë se zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë. Sipas Bashës,...

Rama: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - Klan Kosova

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

Të enjten nuk priten surpriza, Luan Rama: Nuk ka asnjë arsye të votojmë kundër Xhafajt

më 3.2017 - Java News

Pas dekretimit të sforcuar nga ana e presidentit Bujar Nishani të fatmir Xhafajt për postin e Ministrit të Brendshëm, tashmë mbetet vetëm votimi në Parlamen seancën e së enjtes. Nuk kanë munguar zërat...

Rama: Në zgjedhje edhe pa Saliun, duhet fitore më e thellë se 2013

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama, në mbledhjen e grupit parlamentar të PS të zhvilluar mesditën e sotme, ka shprehur bindjen dhe qëndrimin e palëkundur se Partia Socialiste do të hyjë në zgjedhjet e 18 qershorit,...

Fatmir Xhafaj reagon për herë të parë ndaj akuzave: E vërteta ime për “torturat” në kohën e komunizmit

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Ministri i ri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar për herë të parë pas akuzave të bëra në drejtim të tij, duke thyer kështu heshtjen. Xhafaj i ka cilësuar akuzat si shpifje të ulëta dhe të fabrikuara....

Rama mbledh Kryesinë e PS-së

më 3.2017 - Indeks online

Partia Socialiste e Shqipërisë nisi punën për organizimin e fushatës elektorale. Më 2 prill mblidhet Asambjela dhe më 29 të të njëjtit muaj Kongresi elektroral. Kryeministri Rama e mblodhi kryesinë socialiste...

Rama mbledh Kryesinë e PS-së

më 3.2017 - Klan Kosova

Partia Socialiste e Shqipërisë nisi punën për organizimin e fushatës elektorale. Më 2 prill mblidhet Asambjela dhe më 29 të të njëjtit muaj Kongresi elektroral. Kryeministri Rama e mblodhi kryesinë socialiste...

Basha: Nuk ka zgjedhje pa pjesëmarrjen tonë

më 3.2017 - Lexo

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se PS do të futet në zgjedhje edhe pa opozitën, ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Basha thotë se Rama e ka të vështirë të kuptojë pluralizimin,...

Rama mbledh Kryesinë e PS: Edhe vetëm në zgjedhje

më 3.2017 - Mapo

Partia Socialiste nisi punën për organizimin e fushatës elektorale. Më 2 prill mblidhet Asambjela dhe më 29 të të njëjtit muaj Kongresi elektroral. Kryeministri Rama e mblodhi kryesinë socialiste mëngjesin...

Basha: Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë

më 3.2017 - Opozita

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ritheksuar qëndrimin e shprehur gjatë protestës, se “Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë”. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Basha...

Basha i përgjigjet Ramës: Nuk ka zgjedhje pa opozitën, jemi në pluralizëm

më 3.2017 - Java News

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se PS do të futet në zgjedhje edhe pa opozitën, ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Basha thotë se Rama e ka të vështirë të kuptojë pluralizimin,...

Lulzim Basha i përgjigjet Ramës: Je pinjoll i komunizmit, nuk ka zgjedhje pa opozitën. Jemi në pluralizëm

më 3.2017 - Tetova Sot

Pas deklaratave të Edi Ramës se PS do të hyjë në zgjedhje edhe pa opozitën, ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Në një status në Facebook, Basha thotë se nuk mund të ketë qeverisje...

Një lojë e pambaruar e presidentit me Xhafën…

më 3.2017 - Ora news

Një analizë kushtetuese, politike dhe morale mbi një dekret të mundimshëm presidencial, pak muaj para se vetë kreu i shtetit të lërë detyrën, në mes të një krize politike të tipit, «oh, sa keq; oh, sa...

LSI i jep një tjetër sinjal të fortë Ramës: S’ka zgjedhje pa opozitën, do ishin farsë

më 3.2017 - LajmiFundit

Nënkryetari i Lëvizjes Socialistë për Integrim Luan Rama është shprehur se zgjedhjet pa opozitën janë farse. Nga ana tjetër ai ka theksuar se është emergjente ulja në tryezë më opozitën dhe kapërcimi i...

Maskën e Fatmir Xhafës si ish- hetues i diktaturës, ta heqë parlamenti në ditën e votëbesimit

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Nga Mithat Havari Unë e lexova deklaratën e Fatmir Xhafës rreth akuzës që një grua me banim në Gjermani pretendon se, në vitin 1986 kur ishte 16 vjeç , zotëria në fjale ka qenë në cilësinë e hetuesit në...

Rama në grupin e PS-së: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - Telegrafi

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

më 3.2017 - Gazeta e re

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha ka thënë sot se Edi Rama dhe udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste (PS), pothuajse të gjithë funksionarë...

Rama grupit të PS: Të gjithë deputetët në seancën e së enjtes

më 3.2017 - Zhurnal

PS eshte e bindur se nuk ka asnje alternative tjeter pervecse te hyje ne zgjedhjet e 18 qershorit dhe te dale force e pare. Kete bindje kreu I socialisteve Rama mesohet se e ka shprehur para deputeteve...

Basha: Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë

më 3.2017 - KosovaPress

“Ata e kanë të vështirë të kuptojnë pluralizmin, të kuptojnë sovranitetin e qytetarëve mbi pushtetin e tyre”, ka thënë Basha nga “Çadra e lirisë”. Basha vlerëson se trimat dhe trimëreshat socialiste, siç...

Reagon Basha: drejtuesit e PS-së, pinjollë të ish-elitës komuniste, nuk ka zgjedhje pa Opozitën

më 3.2017 - Te Sheshi

Për Lulzim Bashën,  udhëheqësit e lartë të Partisë Socialiste janë pothuajse të gjithë funksionarë ose pinjollë të ish-elitës komuniste. Me anë të një deklarate që duket se drejtohet si ndaj sqarimit publik...

PS thërret Kongresin në Prill

më 3.2017 - ABC News

Edi Rama duket se e ka ndarë mendjen çfarë do të bëjë më 18 qershor, pavarësisht qëndrimit të opozitës apo të aleatit të tij kryesor. “Me apo pa PD-në, në koalicion ose qoftë edhe të vetëm, në 18 qershor...

Rama e përsëritë: Në zgjedhje me ose pa PD

më 3.2017 - Lajmi.net

Vendimin për të shkuar në zgjedhje më 18 qershor edhe nëse opozita do ta bojkotojë procesin, kryeministri Edi Rama ia ka komunikuar edhe grupit parlamentar. “Ne nuk na duhet se çfarë bëhet në bulevard...

Nishani “fali” Xhafën dhe goditi Bashën

më 3.2017 - Fakti Ditor

Autor:  Andi Bushati Ndryshe nga pritshmëritë e krahut që mbështet Lulzim Bashën në PD, Bujar Nishani ka vendosur të mos e përfshijë presidencën në strategjinë e thellimit të krizës politike. Ai ka mbajtur...

Rama në grupin e PS-së: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - GazetaBlic

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

Rama në grupin e PS-së: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - Indeks online

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

“Nishani e dekretoi Xhafajn nën presionin e ndërkombëtarëve”

më 3.2017 - Lexo

Kryeministri Edi Rama mblodhi sot kryesinë socialiste ku foli në fillim për zgjedhjen e ministrave të rinj. Në të njëjtin moment, presidenti dekretoi emërimin e 4 ministrave të rinj, pavarësisht rezervave...

Basha: Rama ta harrojë, nuk do të ketë zgjedhje pa opozitën

më 3.2017 - LajmiFundit

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi se kryeministri Edi Rama dhe figura të larta të Partisë Socialiste ngatërrojnë dëshirat e tyre me vullnetin e popullit dhe e kanë të vështirë, sipas tij, të kuptojnë...

Kongresi i PS do të mbahet më 29 prill

më 3.2017 - Top Channel

Kryesia e Partisë Socialiste ka vendosur datën 29 Prill për kongresin elektoral të kësaj partie. Burimet nga mbledhja thanë se kongresi do të miratojë listën e kandidatëve për deputetë të kësaj partie....

PS synon 71 deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit

më 3.2017 - RTSH

Kreu i PS-së njëherësh dhe kryeministri Edi Rama, u kërkoi deputetëve dhe strukturave të partisë rezultat më të lartë në zgjedhjet e 18 qershorit, krahasuar me ato të katër viteve më parë kur socialistët...

Rama grupit të PS: Të gjithë deputetët në seancën e së enjtes

më 3.2017 - ABC News

PS eshte e bindur se nuk ka asnje alternative tjeter pervecse te hyje ne zgjedhjet e 18 qershorit dhe te dale force e pare. Kete bindje kreu I socialisteve Rama mesohet se e ka shprehur para deputeteve...

Rama mbledh kryesinë e PS-së

më 3.2017 - Arbresh

Partia Socialiste e Shqipërisë nisi punën për organizimin e fushatës elektorale. Më 2 prill mblidhet Asambjela dhe më 29 të të njëjtit muaj Kongresi elektroral. Kryeministri Rama e mblodhi kryesinë socialiste...

Fatmir Xhafaj reagon ndaj akuzave: Janë shpifje

më 3.2017 - Opozita

Ministri i ri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar për herë të parë pas akuzave të bëra në drejtim të tij, duke thyer kështu heshtjen. Xhafaj i ka cilësuar akuzat se ka qenë shpifje të ulëta dhe të fabrikuara....

Basha: Qeveria Rama drejt rrëzimit!

më 3.2017 - RTSH

Partia Demokratike nuk do të lejojë zhvillimin e zgjedhjeve pa u garantuar vota e lirë, përmes krijimit të një qeverie teknike. Kjo është përgjigja që kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i dha...

Rama 'i prerë': Me apo pa Lulin ne shkojmë në zgjedhje, s'jemi si Maqedonia

më 3.2017 - Gazeta Express

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, mbledhje e cila ka dalë me një vendim të prerë të kreut të kësaj partie. “Ne do shkojmë në zgjedhje, me Saliun apo pa Saliun, me Lulin...

Zbardhet mbledhja e grupit të PS/ Ja porositë që u la Rama deputetëve

më 3.2017 - Opinion

Është mbledhur sot grupi parlamentar i PS, që ka zgjatur afro dy orë. Janë mësuar disa detaje nga media, edhe pse mbledhjet bëhen gjithnjë të mbyllura. Rama mësohet se u ka thënë deputetëve të tij se nuk...

Zgjedhet e 18 qershorit pa PD-në, Rama ju tregon skenarin deputetëve

më 3.2017 - Standard

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste se do të shkojë në zgjedhje pavarësisht qëndrimit që do të mbajë Partia Demokratike, por ka bërë thirrje që...

Rama 'i prerë't: Me apo pa Lulin ne shkojmë në zgjedhje, s'jemi si Maqedonia

më 3.2017 - Gazeta Express

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, mbledhje e cila ka dalë me një vendim të prerë të kreut të kësaj partie. “Ne do shkojmë në zgjedhje, me Saliun apo pa Saliun, me Lulin...

LAJMI I FUNDIT/ Rama në grupin e PS: Me apo pa Saliun, do të hyjmë në zgjedhje

më 3.2017 - Albeu

Opozita ndodhet prej më shumë se një muaji në çadrën përballë zyrës së tij, gjithashtu ka deklaruar se do t'i bojtokojë zgjedhjet, por kjo nuk e ka stepur Ramën për të theksuar se PS do të hyjë në zgjedhje...

Rama: Në zgjedhje edhe pa PD, alternativa e vetme është fitorja

më 3.2017 - NOA

Kryeministri dhe kreu i PS-së, Edi Rama është shprehur se do të zhvillohen zgjedhje në datë 18 qershor edhe nëse Partia Demokratike nuk hyn në to. Deklarata e Ramës është bërë në mbledhjen e grupit parlamentar...

Rama: Në zgjedhje hyjmë me ose pa Saliun, duhet fitore më e thellë se 2013

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama, në mbledhjen e grupit parlamentar të PS të zhvilluar mesditën e sotme, ka shprehur bindjen dhe qëndrimin e palëkundur se Partia Socialiste do të hyjë në zgjedhjet e 18 qershorit,...

Rama 'i prerë' në mbledhjen e grupit: Me apo pa Lulin ne shkojmë në zgjedhje, s'jemi si Maqedonia

më 3.2017 - Gazeta Express

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, mbledhje e cila ka dalë me një vendim të prerë të kreut të kësaj partie. “Ne do shkojmë në zgjedhje, me Saliun apo pa Saliun, me Lulin...

Rama, kategorik para grupit të PS-së: Do hyjmë në zgjedhje me apo pa Saliun

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste se do të shkojë në zgjedhje pavarësisht qëndrimit që do të mbajë Partia Demokratike, por ka bërë...

Rama mbledh PS: Zgjedhjet do ti bëjmë edhe pa PD. Dilni të gjithë në terren

më 3.2017 - Syri

Kryeministri dhe kreu i PS-së, Edi Rama është shprehur se do të zhvillohen zgjedhje në datë 18 qershor edhe nëse PD nuk hyn në to. Deklarata e Ramës është bërë në mbledhjen e grupit parlamentar socialist....

Rama socialistëve: Në zgjedhje edhe pa PD, jo mungesa të enjten

më 3.2017 - Shqiptarja

-“Me Saliun apo pa Saliun, me Bashën apo pa Bashën ne do futemi në zgjedhje më 18 qershor”. Kjo ka qenë porosia që ka përcjellë sot në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i PS, Edi Rama.

Rama këmbëngul: Me dhe pa Saliun, me dhe pa Lulin do shkojmë në zgjedhje

më 3.2017 - Ora news

“Me Saliun e pa Saliun me Lulin e pa Lulin do shkojmë në zgjedhje”. Ky është qëndrimi që kryeministri Edi Rama, njëkohësisht kryetari i Partisë Socialiste ka mbajtur në mbledhjen e grupit socialist bën...

Zgjedhjet e 18 Qershorit edhe pa PD-në? Rama i tregon skenarin deputetëve

më 3.2017 - Panorama

Kryetari i Partisë Socialistë, Edi Rama e ka bërë të qartë sot sërish se zgjedhjet e 18 qershorit do të mbahen edhe nëse në to nuk merr pjesë Partia Demokratike. Gjatë një mbledhjeje të Grupit të PS Qëndrimin...

Rama mbledh PS: Zgjedhjet do ti bëjmë edhe pa PD. Dilni të gjithë në terren

më 3.2017 - Tetova Sot

Kryeministri dhe kreu i PS-së, Edi Rama është shprehur se do të zhvillohen zgjedhje në datë 18 qershor edhe nëse PD nuk hyn në to. Deklarata e Ramës është bërë në mbledhjen e grupit parlamentar socialist....

Rama: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - Gazeta e re

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

Partia Socialiste do të mbajë kongresin e saj zgjedhor në prill

më 3.2017 - RTSH

Kryetari i Partisë Socialiste Ed Rama vendosi të mbledhë në muajin prill kongresin zgjedhor. Këtë zoti Rama ja bëri të ditur kryesisë së PS gjatë një mbledhjeje të mbajtur të hënën. Në këtë kongres do...

Misteri: Kush ja ndryshoi mendjen Nishanit?! Lëvizja e minutave të fundit për Xhafën

më 3.2017 - Gazeta Express

Vendimi i presidentin Nishani për të dekretuar “in extremis” Fatmir Xhafën si ministër të Brendshëm ka ngjallur shumë dyshime: çfarë kulisash lëvizën dhe cilët faktorë hynë në lojë në këtë vendim. Dyshimet...

Rama në grupin e PS-së: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - Lajm

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

Nishani kundër Xhafës, veproi mirë, por foli keq

më 3.2017 - Lexo

Nga Lorenc Vangjeli/ E diela është ditë pushimi, por shumë shpesh për politikën shqiptare kanë qenë ditë ngujimi. E fundit ishte e diela e tretë e këtij marsi. Njëherë kryeministri, pastaj presidenti dhe...

Rama në grupin e PS-së: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - Arbresh

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

Presidenti Nishani dekreton shkarkimet dhe emërimet e Ramës në qeveri

më 3.2017 - Portalb

Pas rezervave të shprehura publikisht ndaj kandidaturës së Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm, Presidenti i Republikës e dekretoi atë në këtë detyrë. Bashkë me Xhafën, Nishani dekretoi edhe shkarkimin...

Nishani kundër Xhafës, veproi mirë, por foli keq

më 3.2017 - Java News

Nga Lorenc Vangjeli E diela është ditë pushimi, por shumë shpesh për politikën shqiptare kanë qenë ditë ngujimi. E fundit ishte e diela e tretë e këtij marsi. Njëherë kryeministri, pastaj presidenti dhe...

Rama në grupin e PS-së: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - Almakos

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

“E drejta e Nishanit të mos e dekretonte Xhafën, kush i bëri presion në momentin e fundit?”

më 3.2017 - Panorama

Një analizë kushtetuese, politike dhe morale mbi një dekret të mundimshëm presidencial, pak muaj para se vetë kreu i shtetit të lërë detyrën, në mes të një krize politike të tipit, «oh, sa keq; oh, sa...

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj

më 3.2017 - Top Channel

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Nishani dekretoi Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm, Ogerta Manastirliun si ministre të Shëndetësisë, Olta...

Analiza/ “Loja e pambaruar e Nishanit me Xhafën, kush i bëri presion Presidentit”

më 3.2017 - Panorama

Një analizë kushtetuese, politike dhe morale mbi një dekret të mundimshëm presidencial, pak muaj para se vetë kreu i shtetit të lërë detyrën, në mes të një krize politike të tipit, «oh, sa keq; oh, sa...

Rama mbledh Kryesinë e PS-së

më 3.2017 - Gazeta e re

Partia Socialiste e Shqipërisë nisi punën për organizimin e fushatës elektorale. Më 2 prill mblidhet Asambjela dhe më 29 të të njëjtit muaj Kongresi elektroral. Kryeministri Rama e mblodhi kryesinë socialiste...

Rama mbledh Kryesinë e PS-së

më 3.2017 - Sovrani

Partia Socialiste e Shqipërisë nisi punën për organizimin e fushatës elektorale. Më 2 prill mblidhet Asambjela dhe më 29 të të njëjtit muaj Kongresi elektroral. Kryeministri Rama e mblodhi kryesinë socialiste...

Gjermani, Martin Shulz zgjidhet Presidenti i SPD

më 3.2017 - ABC News

Martin Shulz eshte zgjedhur president i Partise socialdemokrate ne Gjermani me 100% te votave. Entuzias nga rezultati, ish presidenti i parlamentit Europian e komentoi ate si fillimin e fitores se tij...

Mbledhja e rradhës së grupit të Partisë Socialiste

më 3.2017 - RTSH

Kryetari i Partisë Socialiste vendosi të mbledhë në muajin Prill Kongresin Elektoral i cili do të prezantojë programin elektoral dhe listën e kandidatëve për deputetë. Në një mbledhje mëngjesin e së Hënës...

Një lojë e pambaruar e presidentit me Xhafën…

më 3.2017 - Fakti Ditor

Një analizë kushtetuese, politike dhe morale mbi një dekret të mundimshëm presidencial, pak muaj para se vetë kreu i shtetit të lërë detyrën, në mes të një krize politike të tipit, «oh, sa keq; oh, sa...

Tre mesazhet e Ramës sot që i hapin rrugën Metës për të ikur nga koalicioni

më 3.2017 - Te Sheshi

Në mbledhjen e grupit parlamentar të thirrur sot nga Edi Rama në rolin e kryetarit të Partisë Socialiste nuk u përmend në asnjë moment fjala LSI, por u dhanë disa mesazhe të qarta për aleaten qeverisëse....

Rama ‘i prerë’: Me apo pa Lulin ne shkojmë në zgjedhje

më 3.2017 - Tetova Sot

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, mbledhje e cila ka dalë me një vendim të prerë të kreut të kësaj partie. “Ne do shkojmë në zgjedhje, me Saliun apo pa Saliun, me Lulin...

Rama: “Me dhe pa Saliun a Lulin do të shkojmë në zgjedhje”

më 3.2017 - Tetova Sot

“Me Saliun e pa Saliun me Lulin e pa Lulin do shkojmë në zgjedhje” Ky është qëndrimi që kryeministri Edi Rama, njëkohësisht kryetari i Partisë Socialiste ka mbajtur në mbledhjen e grupit socialist bën...

Rama mbledh PS : Dilni të gjithë në terren , zgjedhjet do ti bëjmë edhe pa PD

më 3.2017 - Opozita

Kryeministri dhe kreu i PS-së, Edi Rama është shprehur se do të zhvillohen zgjedhje në datë 18 qershor edhe nëse PD nuk hyn në to. Deklarata e Ramës është bërë në mbledhjen e grupit parlamentar socialist....

GRUPI I PS/ Rama: Me apo pa Saliun e Bashën, do të hymë në zgjedhjet e 18 qershorit

më 3.2017 - Java News

Kryetari i PS, Edi Rama, në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste bëri të ditur vendosmërinë e kësaj force politike për të hyrë në zgjedhjet e 18 qershorit, duke dhënë në këtrë mënyrë një përgjigje...

Nishani dekreton ministrat e rinj

më 3.2017 - Telegrafi

Presidenti i Republikës Bujar Nishani dekretoi të hënën emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar, pas propozimit të Kryeministrit Edi Rama, për ndryshime në qeveri. Me dekrete të veçanta,...

Një lojë e pambaruar e presidentit me Xhafajn…

më 3.2017 - Lexo

Një analizë kushtetuese, politike dhe morale mbi një dekret të mundimshëm presidencial, pak muaj para se vetë kreu i shtetit të lërë detyrën, në mes të një krize politike të tipit, «oh, sa keq; oh, sa...

Mbledhja e PS/ Rama-deputetëve: Në zgjedhje futemi me apo pa Saliun!

më 3.2017 - Lexo

Kryetari i PS Edi Rama, duke folur gjate nje mbledhje te grupit parlamentar te PS, ku ka kerkuar nga kryeministri Berisha te mos abuzoje me financat publike dhe me pasurine kombetare si dhe te frenoje...

Lista për deputetë, Kongresi i PS do mblidhet në prill

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Partia Socialiste në fund të muajit prill pritet të thërrasë Kongresin Elektoral, ku do të miratohen listat e kandidatëve për deputetë dhe programi i socialistëve për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit....

Një lojë e pambaruar e presidentit me Xhafajn…

më 3.2017 - Java News

Një analizë kushtetuese, politike dhe morale mbi një dekret të mundimshëm presidencial, pak muaj para se vetë kreu i shtetit të lërë detyrën, në mes të një krize politike të tipit, «oh, sa keq; oh, sa...

Presidenti Nishani dekreton shkarkimet dhe emërimet e Ramës në qeveri

më 3.2017 - ABC News

Pas rezervave të shprehura publikisht ndaj kandidaturës së Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm, Presidenti i Republikës e dekretoi atë në këtë detyrë. Bashkë me Xhafën, Nishani dekretoi edhe shkarkimin...

Rama në grupin e PS-së: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj

më 3.2017 - Zeri

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Nishani dekretoi Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm, Ogerta Manastirliun si ministre të Shëndetësisë, Olta...

Lista e kandidatëve për deputetë, Kongresi i PS do të mblidhet në prill

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Partia Socialiste në fund të muajit prill pritet të thërrasë Kongresin Elektoral, ku do të miratohen listat e kandidatëve për deputetë dhe programi i socialistëve për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit....

Rama në grupin e PS-së: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - Gazeta e re

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit....

Rama në grupin e PS-së: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën

më 3.2017 - KosovaPress

Sipas raportimit të mediave, që i referohen burimeve brenda mbledhjes, kreu i PS-së, njëkohësisht kryeministër i vendit, është shprehur se zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën. Gjithashtu, kryeministri...

Nishani çon në parlament dekretet e ministrave të rinj

më 3.2017 - RTSH

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar në orët e fundit të afatit ligjor katër ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Fatmir Xhafajn do të jetë në postin e ministrit të brendshëm, Ogerta...

Rama mbledh grupin e PS: Me apo pa Saliun, do hyjmë në zgjedhje! Ja porosia për deputetët

më 3.2017 - LajmiFundit

Kryetari i PS, Edi Rama ka mbledhur grupin parlamentar socialist ne seline e PS. Ai ka qene i prere kur ka thene se “me Saliun apo pa Saliun, me Bashën apo pa Bashën ne do futemi në zgjedhje më 18 qershor....

Presidenti i Shqipërisë dekreton katër ministra të rinj

më 3.2017 - RTV 21

Presidenti i Republikës Bujar Nishani dekretoi sot emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar Me dekrete të veçanta, kreu i Shtetit dekretoi shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri...

Nishani dekreton katër ministrat e rinj të Ramës

më 3.2017 - Indeks.mk

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka dekretuar katër ministriat e propozuar nga kryeministri Edi Rama dhe shkarkimin e katër ministrave Beqaj, Çuçi, Tahiri e Klosi. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm...

Shqipëri, Nishani sot pritet të dekretojë ministrat e rinj

më 3.2017 - Alsat-M

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani bëri të ditur se do t’i dekretoje të katër ministrat e rinj. Por ai shprehu rezerva për kandidaturën e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, duke thënë...

Rama kërkon të gjithë deputetët në seancë për të bërë 71 votat e ministrave

më 3.2017 - Illyria

Kryetari i PS-së Edi Rama i ka kërkuar të gjithë deputetëve socialistë të mos mungojnë në seancën plenare kuvendare Të enjten, është parashikuar të hidhen për votimi dekretet për shkarkimin e 4 ministrave...

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Nishani dekretoi Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm, Ogerta Manastirliun si ministre të Shëndetësisë, Olta...

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj

më 3.2017 - Indeks online

Presidenti i Republikës Bujar Nishani dekretoi të hënën emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar, pas propozimit të Kryeministrit Edi Rama, për ndryshime në qeveri. Me dekrete të veçanta,...

Kryesia e PS thërret Kongresin Elektoral

më 3.2017 - ABC News

Kryesia e Partisë Socialiste u mblodh mëngjesin e sotëm dhe vendosi që të thirret për në fund të muajit prill një kongres elektoral. Burime nga mbledhja e Kryesisë socialiste, bënë të ditur se ky kongres...

Kongresi i PS do të mbahet më 29 Prill

më 3.2017 - Lexo

Kryesia e Partisë Socialiste ka vendosur datën 29 Prill për kongresin elektoral të kësaj partie. Burimet nga mbledhja thanë se kongresi do të miratojë listën e kandidatëve për deputetë të kësaj partie....

Nishani bën dekretimet, PS ‘ndez motorrët’ e fushatës

më 3.2017 - Mapo

Kreu i shtetit Bujar Nishani dekretoi të hënën katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, Ministren e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Olta...

Presidenti dekreton shkarkimin e Tahirit dhe emërimin e Xhafajt

më 3.2017 - Albeu

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nuk ka penguar emërimin e Fatmir Xhafajt në krye të ministrisë së Brendshme. Nishani gjithashtu ka miratuar dhe 3 ministrave rtë tjerë dhe emërimin e ministrave...

Rama: Zgjedhjet nuk shtyhen

më 3.2017 - ABC News

Kryeministri Rama mohoi çdo mundësi për krijimin e një qeverie teknike apo për shtyrjen e datës së zgjedhjeve, të kërkura këto nga opozita. Kjo qeveri nuk mund të prishë kontratën me qytetarët që përfundon...

Nishani dekreton katër ministrat e rinj të Ramës

më 3.2017 - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka dekretuar katër ministriat e propozuar nga kryeministri Edi Rama dhe shkarkimin e katër ministrave Beqaj, Çuçi, Tahiri e Klosi. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm...

Ndryshimet në qeveri - Sot dekretohen katër Ministrat e rinj

më 3.2017 - Zhurnal

Presidenti Bujar Nishani pritet të dekretojë sot katër Ministriat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i shumëpërfolur ditët e fundit si hetues në...

Kërkesa e PD për qeveri teknike Zef Brozi: Kundër SHBA e BE

më 3.2017 - Zhurnal

Ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit, Zef Brozi, përmes një statusi në rrjetin social Facebook është shprehur se shtyrja e zgjedhjeve, qeveria teknike për të cilat pretendon opozita, janë antiamerikane...

Çarku i Kushtetutës së Bujar Nishanit!

më 3.2017 - Standard

Nga Desada METAJ Presidenti i Republikës i ka dhënë sot në mbrëmje përgjigje dilemës nëse do ta dekretonte ministrin e ri Fatmir Xhafa. Për herë të parë që kur është në këtë post e ndoshta dhe për herë...

Emërimet dhe shkarkimet e fundit në qeveri

më 3.2017 - ABC News

Presidenti i Republikës Bujar Nishani në një komunikim me gazetareët foli për emërimet dhe shkarkimet e fundit, të propozuara për në Këshillin e Ministrave. Konferenca e plotë e kreut të shtetit Presidenti...

Presidenti Nishani dekreton 4 ministrat e rinj të qeverisë “Rama”

më 3.2017 - Standard

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar shkarkimin e 4 ministrave dhe emërimin e ministrave të rinj. Nishani dekretoi shkarkimin e ministrit Saimir Tahiri, ndërsa ka emëruar ministrin e ri...

PS vendos të mbledhë në prill kongresin elektoral: Do të miratojë listat e deputetëve

më 3.2017 - Lajmi.net

Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur sot për të vendosur datën kur do të thirret kongresi elektoral i kësaj partie. Burimet nga mbledhja thanë se kongresi do të mblidhet në fund të prillit. Kongresi...

Nishani: Do ta refuzoja Xhafën ministër, por s’ma lejon Kushtetuta

më 3.2017 - ABC News

Presidenti i Republikës e cilësoi të papërshtatshëm propozimin e Kryeministrit për të emëruar Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm, por pranoi se Kushtetuta nuk ia lejonte refuzimin. Nishani kaloi...

Presidenti dekreton katër ministrat e rinj

më 3.2017 - NOA

Ashtu siç pritej, presidenti i Bujar Nishani ka dekretuar katër ministrat e rinj të kabinettit. Kështu, kreu i shtetit dekreton emërimin e ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinë, Olta Xhaçka, e cila...

Dekretohen 4 ministrat e rinj të qeverisë

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar mëngjesin e sotëm shkarkimet dhe emërimet për ministrat e rinj në qeverinë e drejtuar nga Edi Rama. Bëhet fjalë për dekretin që ka dalë për shkarkimin e ish monistit...

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj të qeverisë Rama

më 3.2017 - Opinion

Presidenti Nishani ka shpallur dekretet për 4 ministrat e rinj. Të enjten pritet që ata të votohen në Parlament. Në faqen online të presidencës janë publikuar dekretet si më poshtë: Presidenti Nishani...

Shkarkohen 4 ministra, Presidenti dekreton propozimet e Rames

më 3.2017 - Shqiptarja

TIRANE -Presidenti Bujar Nishani dekreton shkarkimin e Saimir Tahirit dhe emërimin e Fatmir Xhafajt, si ministër i Brendshëm. Ndalohet riprodhimi i shkrimit!

LAJM I FUNDIT/ Presidenti Nishani dekreton 4 ministrat e rinj të qeverisë “Rama”

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar shkarkimin e 4 ministrave dhe emërimin e ministrave të rinj. Nishani dekretoi shkarkimin e ministrit Saimir Tahiri, ndërsa ka emëruar ministrin...

Xhafaj në vend të Tahirit, Nishani dekreton 4 ministrat e rinj të Ramës

më 3.2017 - Panorama

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar katër ministriat e propozuar nga kryeministri Edi Rama dhe shkarkimin e katër ministrave Beqaj, Çuçi, Tahiri e Klosi. Me dekrete të veçanta, Nishani ka zyrtarizuar...

Dekretohen katër Ministrat e rinj

më 3.2017 - Ora news

Presidenti Bujar Nishani dekreton katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i shumëpërfolur ditët e fundit si hetues në periudhën e diktaturës...

Rama opozitës: Jo qeverisë teknike, hajdeni dialogojmë për zgjedhjet të cilat nuk do të shtyhen!

më 3.2017 - RTSH

Kryeministri socialist Edi Rama ka hedhur sërish poshtë kërkesën e opozitës së djathtë për krijimin e një qeverie teknike, ndërsa u shpreh i gatshëm që të dialogojë për reformën zgjedhore e cila do të...

Presidenti dekreton shkarkimin e Tahirit dhe emërimin e Xhafajt

më 3.2017 - Syri

Presidenti Bujar Nishani ka vendosur që të dekretojë shkarkimin e Saimir Tahirit si ministër i Brendshëm dhe të emërojë në këtë detyrë, të propozuarin e Edi Ramës, Fatmir Xhafaj. Dekreti i shkarkimit:...

Rama këmbëngul: Me dhe pa Saliun, me dhe pa Lulin do shkojmë në zgjedhje

më 3.2017 - 24 ore

“Me Saliun e pa Saliun me Lulin e pa Lulin do shkojmë në zgjedhje”. Ky është qëndrimi që kryeministri Edi Rama, njëkohësisht kryetari i Partisë Socialiste ka mbajtur në mbledhjen e grupit socialist bën...

Kryeministri Rama në grupin e PS-së: Me dhe pa Saliun a Lulin do të shkojmë në zgjedhje

më 3.2017 - Illyria

“Me Saliun e pa Saliun me Lulin e pa Lulin do shkojmë në zgjedhje” Ky është qëndrimi që kryeministri Edi Rama, njëkohësisht kryetari i Partisë Socialiste ka mbajtur në mbledhjen e grupit socialist bën...

PS vendos të mbledhë në prill kongresin elektoral: Do të miratojë listat e deputetëve

më 3.2017 - Syri

Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur sot për të vendosur datën kur do të thirret kongresi elektoral i kësaj partie, kongresi që do të miratojë listat e kandidatëve për deputetë. Burimet nga mbledhja...

PS mbledh Kryesinë, programi elektoral dhe kandidatët për deputetë miratohen në prill

më 3.2017 - Gazeta Express

Partia Socialiste ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë e partisë, e cila do të dalë me një vendimmarrje në lidhje me zgjedhjet e qershorit. Burime pranë së majtës pohojnë se në mbledhje është diskutuar...

Mblidhet Kryesia e PS, burime: Kandidatët për deputetë përcaktohen nga Kongresi, ja kur mblidhet

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur sot për të vendosur një datë për mbajtjen e Kongresit elektoral ku do të përcaktohet edhe lista e kandidatëve për deputetë. Burime nga mbledhja e Kryesisë...

PS-ja mbledh Kryesinë, vendos datën e Kongresit për programin e zgjedhjeve

më 3.2017 - Panorama

Partia Socialiste ka mbledhur sot Kryesinë. Nga mbledhja e Kryesisë vendoset data kur do të thirret Kongresi elektoral i kësaj partie, që do miratojë edhe programin e socialisteve per zgjedhjet e qershorit....

PS vendos të mbledhë në prill kongresin elektoral për listat e deputetëve

më 3.2017 - Syri

Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur sot për të vendosur datën kur do të thirret kongresi elektoral i kësaj partie, kongresi që do të miratojë listat e kandidatëve për deputetë. Burimet nga mbledhja...

Mblidhet kryesia e PS, burime: Në prill do mblidhet Kongresi elektoral 

më 3.2017 - Shqiptarja

Në fund të muajit prill do të mblidhet kongresi elektoral i PS. Burime nga mbledhja bëjnë me dije se në këtë kongres do të miratohet programi elektoral dhe listat e kandidatëve për deputetë.   Ky vendim...

Rama mbledh PS: Zgjedhjet do ti bëjmë edhe pa PD. Dilni të gjithë në terren

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Kryeministri dhe kreu i PS-së, Edi Rama është shprehur se do të zhvillohen zgjedhje në datë 18 qershor edhe nëse PD nuk hyn në to. Deklarata e Ramës është bërë në mbledhjen e grupit parlamentar socialist....

Ikja e LSI-së nga qeveria në prill: me “qetësi e dashuri” apo duke bllokuar zgjedhjen e Presidentit?

më 3.2017 - Te Sheshi

Kontrata PS-LSI mbaron në prill dhe socialistët janë të paduruar që aleati i tyre gërrnjar t’i japë fund bashkëjetesës së vështirë dhe të dalë nga qeveria. Por, pavarësisht kundërshtive të hapura mes tyre...

Sot dekretohen katër Ministrat e rinj

më 3.2017 - Ora news

Presidenti Bujar Nishani pritet të dekretojë sot katër Ministriat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i shumëpërfolur ditët e fundit si hetues në...

Kërkesa e PD për qeveri teknike Zef Brozi: Kundër SHBA e BE

më 3.2017 - Shqiptarja

Ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit, Zef Brozi, përmes një statusi në rrjetin social Facebook është shprehur se shtyrja e zgjedhjeve, qeveria teknike për të cilat pretendon opozita, janë antiamerikane...

Ish kryetari i Gjykatës së Kasacionit e quan antiamerikan qëndrimin e opozitës për qeveri teknike dhe shtyrje të zgjedhjeve

më 3.2017 - NOA

Në një kohë kur opozita vijon të artikulojë kushtin e qeverisë teknike, si të vetmin instrument për të hyrë në zgjedhjet parlamentare, ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit, Zef Brozi, përmes një statusi...

Basha për dekretimin e Xhafajt: Nishani zbatoi Kushtetutën….por zgjedhje nuk ka!

më 3.2017 - Ina

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me deklaratat e bëra nga Presidenti Bujar Nishani dhe dekretimin e Fatmir Xhafajt në postin e Ministrit të Brendshëm. Nga çadra e protestës,...

Nishani dekreton ministrat e rinj

më 3.2017 - Almakos

Presidenti i Republikës Bujar Nishani dekretoi të hënën emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar, pas propozimit të Kryeministrit Edi Rama, për ndryshime në qeveri. Me dekrete të veçanta,...

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj

më 3.2017 - Fakti Ditor

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Nishani dekretoi Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm, Ogerta Manastirliun si ministre të Shëndetësisë, Olta...

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj të kabinetit

më 3.2017 - Blitz

Pasi doli dje në një konferencë për shtyp ku foli mbi emrat e rinj të propozuar për kabinetin qeveritar, sot Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretuar 4 ministrat e rinj të qeverisë Rama. Bashkë...

Dekretohen katër ministrat e rinj

më 3.2017 - 24 ore

Presidenti Bujar Nishani dekretoi sot katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i shumëdebatuar ditët e fundit, Ministren e Shëndetësisë...

Zef Brozi: Jo opozitë antiamerikane, ja kërkesat për zgjidhjen e ngërçit politik në Shqipëri

më 3.2017 - Gazeta Express

Ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit, Zef Brozi, përmes një statusi në rrjetin social Facebook është shprehur se shtyrja e zgjedhjeve, qeveria teknike për të cilat pretendon opozita, janë antiamerikane...

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj

më 3.2017 - Arbresh

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani dekretoi të hënën emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar, pas propozimit të Kryeministrit Edi Rama, për ndryshime në qeveri. Me dekrete...

Nishani dekreton ministrat, pritet votimi në Kuvendin e Shqipërisë

më 3.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka dekretuar sot emërimin e katër ministrave të rinj. Dekretet për emërimin e ministrave janë publikuar sot në uebfaqen zyrtare të Presidencës...

Kërkesa e PD për qeveri teknike Zef Brozi: Kundër SHBA e BE

më 3.2017 - Shqiptarja

Ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit, Zef Brozi, përmes një statusi në rrjetin social Facebook është shprehur se shtyrja e zgjedhjeve, qeveria teknike për të cilat pretendon opozita, janë antiamerikane...

Jo Qeveri teknike! Jo shtyrje të zgjedhjeve!

më 3.2017 - Ora news

Interesi i shqiptareve te ndershem dhe i Shqiperise Europiane eshte te thone fuqishem: Jo Qeveri teknike! Jo Shtyrje te zgjedhjeve! Jo Opozite AntiAmerikane e AntiEuropiane! Jo Pandeshkueshmerise se ish...

PS mbledh Kryesinë, programi elektoral dhe kandidatët për deputetë miratohen në prill

më 3.2017 - Lexo

Kryetari i PS Edi Rama, duke folur gjate nje mbledhje te grupit parlamentar te PS, ku ka kerkuar nga kryeministri Berisha te mos abuzoje me financat publike dhe me pasurine kombetare si dhe te frenoje...

Presidenti Nishani dekreton shkarkimin e Tahirit dhe emërimin e Xhafajt

më 3.2017 - InfoShqip

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nuk ka penguar emërimin e Fatmir Xhafajt në krye të ministrisë së Brendshme. Nishani gjithashtu ka miratuar dhe 3 ministrave rtë tjerë dhe emërimin e ministrave të...

Zyrtare/ Nishani dekreton 4 ministrat e propozuar nga Kryeministri Rama

më 3.2017 - Lexo

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar mëngjesin e sotëm shkarkimet dhe emërimet për ministrat e rinj në qeverinë e drejtuar nga Edi Rama. Bëhet fjalë për dekretin që ka dalë për shkarkimin e ish monistit...

Nishani firmos dekretet për emërimin e Xhafajt dhe të tre ministrave të tjerë  

më 3.2017 - Java News

Presidenti Bujar Nishani dekreton shkarkimin e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe në vend të tij dekreton emërimin e ministrit, Fatmir Xhafaj. Pavarësisht qëndrimeve të tij personale, që janë në...

SHKARKIMI I MINISTRAVE / Presidenti dekreton shkarkimin e Tahirit dhe emërimin e Xhafajt

më 3.2017 - Opozita

Presidenti Bujar Nishani ka vendosur që të dekretojë shkarkimin e Saimir Tahirit si ministër i Brendshëm dhe të emërojë në këtë detyrë, të propozuarin e Edi Ramës, Fatmir Xhafaj. Dekreti i shkarkimit:...

Basha komenton vendimin e Nishanit: Veproi në lartësinë kushtetuese

më 3.2017 - 24 ore

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e protestës pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti Bujar Nishani. Kreu i demokratëve mbremjen e sotme tha...

PS ndez motorët e fushatës: Në prill fillon përzgjedhja e kandidatëve

më 3.2017 - 24 ore

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka mbledhur sot në mëngjes kryesinë e partisë. Në rend të ditës ka qenë përgatitja për fushatën e ardhshme zgjedhore dhe ngritja e strukturave për këtë qëllim. Në...

Kongresi i PS do të mbahet më 29 prill

më 3.2017 - KosovaPress

Burimet nga mbledhja thanë se kongresi do të miratojë listën e kandidatëve për deputetë të kësaj partie.  Kongresit do t’i paraprijë mbledhja e Asamblesë, më 2 Prill.  Kongresi do të miratojë edhe...

LISTAT E DEPUTETEVE / Ps mbledh ne Prill Kongresin

më 3.2017 - Opozita

Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur sot për të vendosur datën kur do të thirret kongresi elektoral i kësaj partie, kongresi që do të miratojë listat e kandidatëve për deputetë. Burimet nga mbledhja...

E FUNDIT/ PS mbledhë Kongresin urgjënt

më 3.2017 - Opozita

Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur sot për të vendosur datën kur do të thirret kongresi elektoral i kësaj partie, kongresi që do të miratojë listat e kandidatëve për deputetë. Burimet nga mbledhja...

PS pritet të thërrasë Kongresin Elektoral për miratimin e listës së kandidatëve për deputet

më 3.2017 - Java News

PS pritet të mbledhë Kongresin Elektoral, në të cilin do të miratohen kandidaturat për deputetë, si dhe programi elektoral i PS për zgjedhjet e 18 qershorit. Për këtë qëllim pritet të mblidhet kryesia...

Rama: Flakën vendit, unë kryeministër

më 3.2017 - Gazeta 55

Shtimi i krizës po sjell rrënimin psikik të kryeministrit, i cili po gremiset në prehrin e destabilitetit, si e vetmja mundësi për të mbijetuar politikisht. Në “përroin psikik” të së dielës, Edvini e shpalli...

Si PD po e shpëton Saimir Tahirin

më 3.2017 - Lexo

Nga Sokol Balla* Prej një jave të gjithë po presin presidentin Nishani: çfarë do të bëjë ai me Fatmir Xhafën? A do ta dekretojë apo jo? Paralelisht me heshtjen e Presidentit, që vështirë të thuash se vjen...

Basha ndryshon qëndrim: Dekretimi i Xhafajt, akt kushtetues

më 3.2017 - Lexo

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e protestës pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti Bujar Nishani. Kreu i demokratëve mbremjen e sotme tha...

SHPERTHEN BASHA/ Basha reagon ndaj vendimit të Presidentit: “Vetëm intrigantët dhe miopët e lexojnë ndryshe këtë qëndrim

më 3.2017 - Opozita

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar nga çadra e protestës pas deklaratës së Presidentit Bujar Nishani pasditen e sotme, ku ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me dekretimin e 4 ministrave...

Jo opozitë AntiAmerikane dhe AntiEuropiane

më 3.2017 - Lexo

Nga Zef Brozi* Interesi i shqiptarëve të ndershëm dhe i Shqipërisë Europiane është të thonë fuqishëm: -Jo Pandëshkueshmërise së ish pushtetarëve apo pushtetarëve të korruptuar e inkriminuar. Interesi i...

Presidenti Nishani: Vendi në krizë, thirrje parlamentit për dialog e zgjidhje politike

më 3.2017 - Gazeta 55

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani në një deklaratë për mediat ka folur me shqetësim për krizën që ka ngërthyer vendin. Ai e ka cilësuar si të papërshtatshme kandidaturën e kryeministrit për ministrinë...

Berisha-senatorit italian: Qeveria mbështet trafikantët e bandat-kanabizimi i vendit, një politikë zyrtare e pashpallur e Ramës

më 3.2017 - Gazeta 55

Ish Kryeministri gjatë takimit me senatorin Italian Aldo di Biagio, i ka shprehur shqetësimin se si Rama ka shkatërruar mundësinë e zgjedhjeve të lira. Rama po liron një nga një të gjitha bandat kriminale...

Tiranë, Nishani dekreton 4 ministrat e rinj

më 3.2017 - AlbPortali

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani dekretoi të hënën emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar, pas propozimit të Kryeministrit Edi Rama, për ndryshime në qeveri. ...

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj

më 3.2017 - Gazeta e re

Presidenti i Republikës Bujar Nishani dekretoi të hënën emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar, pas propozimit të Kryeministrit Edi Rama, për ndryshime në qeveri. Me dekrete të veçanta,...

Presidenti dekretoi katër ministrat e rinj

më 3.2017 - Illyria

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Nishani dekretoi Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm, Ogerta Manastirliun si ministre të Shëndetësisë, Olta...

Nishani dekreton 4 ministrat e rinj

më 3.2017 - KosovaPress

Me dekrete të veçanta, kreu i Shtetit dekretoi shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe emërimin në këtë post të Fatmir Xhafaj. Po ashtu, Presidenti dekretoi shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë,...

Ministrat e rinj, Presidenti dekreton 4 propozimet e Ramës

më 3.2017 - Lajme.al

­Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar sot shkarkimin e 4 ministrave dhe emërimin në vend të tyre të 4 emrave të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Zyrtarisht sot Presidenca ka listuar dekretet e Presidentit...

Kandidatët e PS për deputetë do të miratohen në Kongres

më 3.2017 - Lajme.al

Në fund të muajit prill do të mblidhet kongresi elektoral i PS. PS pritet të mbledhë Kongresin Elektoral, në të cilin do të miratohen kandidaturat për deputetë, si dhe programi elektoral i PS për zgjedhjet...

Nishani dekreton katër ministrat e rinj të Ramës

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka dekretuar katër ministriat e propozuar nga kryeministri Edi Rama dhe shkarkimin e katër ministrave Beqaj, Çuçi, Tahiri e Klosi. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm...

Presidenti Nishani dekreton 4 ministrat e rinj të qeverisë “Rama”

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar shkarkimin e 4 ministrave dhe emërimin e ministrave të rinj.  Nishani dekretoi shkarkimin e ministrit Saimir Tahiri, ndërsa ka emëruar ministrin e ri...

Zef Brozi: Qeveria teknike dhe shtyrja e zgjedhjeve janë kërkesa anti-perëndimore

më 3.2017 - Java News

Ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit, Zef Brozi, përmes një statusi në rrjetin social Facebook është shprehur se shtyrja e zgjedhjeve, qeveria teknike për të cilat pretendon opozita, janë antiamerikane...

Nishani dekreton shkarkimin e Tahirit dhe emërimin e Xhafajt

më 3.2017 - LajmiFundit

Nishani ka dekretuar shkarkimin e Saimir Tahirit si ministër i Brendshëm dhe të emërojë në këtë detyrë, të propozuarin e Edi Ramës, Fatmir Xhafaj. Dekreti i shkarkimit: Presidenti Nishani dekreton shkarkimin...

PS vendos të mbledhë në prill kongresin elektoral: Do të miratojë listat e deputetëve

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur sot për të vendosur datën kur do të thirret kongresi elektoral i kësaj partie, kongresi që do të miratojë listat e kandidatëve për deputetë. Burimet nga mbledhja...

Nishani dekreton sot katër Ministrat e rinj

më 3.2017 - KosovaPress

Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i shumëpërfolur ditët e fundit si hetues në periudhën e diktaturës komuniste, Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, Ministrin e Pushtetit Vendor...

Ndryshimi i ministrave në qeveri, sot do të bëhet dekretimi i tyre

më 3.2017 - LajmiFundit

Ditën e sotme pritet që presidenti Nishani të dekretojë katër Ministriat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i shumëpërfolur ditët e fundit si hetues...

Ndryshimet në qeveri - Sot dekretohen katër Ministrat e rinj

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti Bujar Nishani pritet të dekretojë sot katër Ministriat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i shumëpërfolur ditët e fundit si hetues në...

Mustafa kundërshton krijimin e tregun e përbashkët Ballkanik të cilin e mbështet Rama

më 3.2017 - Sovrani

Ideja që të ketë një treg të përbashkët në rajonin e Ballkanit është kundërshtuar nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa. Sipas tij, ky treg nuk është i favorshëm për Kosovën, që gjendet e izoluar në...

Kosova i thotë jo tregut të përbashkët ballkanas që e përkrah Rama

më 3.2017 - Periskopi

Ideja që të ketë një treg të përbashkët në rajonin e Ballkanit është kundërshtuar nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa. Sipas tij, ky treg nuk është i favorshëm për Kosovën, që gjendet e izoluar në...

Ja çfarë thotë Basha për dekretimin e Xhafajt nga Presidenti

më 3.2017 - Albeu

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e protestës pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti Bujar Nishani. Sipas tij, “ vetëm intrigantët dhe...

Basha për dekretimin e Xhafajt: Nishani zbatoi Kushtetutën....por zgjedhje nuk ka!

më 3.2017 - Gazeta Express

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me deklaratat e bëra nga Presidenti Bujar Nishani dhe dekretimin e Fatmir Xhafajt në postin e Ministrit të Brendshëm. Nga çadra e protestës,...

Basha: Nuk do ketë zgjedhje pa opozitën dhe me Xhafajn ministër

më 3.2017 - Shqiptarja

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e PD pasi Presidenti Nishani ka dekretuar 4 ministrat e qeverisë Rama. Zgjedhje pa opozitën apo me Fatmir Xhafën minsitër të Brendshëm nuk do të ketë....

Ja çfarë thotë Basha për dekretimin e Xhafajt nga Presidenti

më 3.2017 - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e protestës pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti Bujar Nishani. Sipas tij, “vetëm intrigantët dhe miopët...

Basha komenton vendimin e Nishanit, ja ç’thotë për dekretimin e Xhafajt

më 3.2017 - Mapo

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e protestës pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti Bujar Nishani. Kreu i demokratëve mbremjen e sotme tha...

Xhafaj, Basha: Nishani në lartësinë kushtetuese, thirrje Ramës e Metës

më 3.2017 - Ora news

Vonë në mbrëmje nga çadra e protestës, Lulzim Basha reagoi për qëndrimin e Presidentit Bujar Nishani dhe për faktin që nuk e refuzoi dekretimin e Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm. Sipas Bashës, Nishani,...

Çudit Lulzim Basha, ja si e komenton vendimin e Nishanit për të dekretuar Xhafajn ministër

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar nga çadra e protestës pas deklaratës së Presidentit Bujar Nishani pasditen e sotme, ku ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me dekretimin...

Reagimi/ Ja çfarë thotë Basha për dekretimin e Xhafaj nga Presidenti

më 3.2017 - Opinion

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e protestës pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti Bujar Nishani. Sipas tij, “vetëm intrigantët dhe miopët...

Rama: S’do ketë qeveri teknike, dialog me PD për garantimin e zgjedhjeve

më 3.2017 - Portalb

Kryeministri Rama përjashtoi çdo mundësi për krijimin e një qeverie teknike, duke deklaruar se kontrata që ka me qytetarët përfundon më 18 qershor. “Opozita mund ta kërkojë qeverinë teknike gjithë ditën...

Dekretimi i Xhafës, Basha: Nishani në lartësinë e detyrës!

më 3.2017 - RTSH

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka konsideruar si një qëndrim në lartësinë e kushtetutës vendimin e presidentit Nishani për dekretimin si ministër i brendshëm të deputetit socialist Fatmir...

Basha komenton vendimin e Nishanit, ja ç’thotë për dekretimin e Xhafajt

më 3.2017 - Panorama

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e protestës pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti Bujar Nishani. Kreu i demokratëve mbremjen e sotme tha...

Nishani: Gjithmonë i hapur për të lehtësuar komunikimin e palëve politike në vend!

më 3.2017 - RTSH

Presidenti Bujar Nishani ka dalë të dielën në një konferencë të pazakontë shtypi. Tema e saj ishte lidhur me emërimet dhe shkarkimet e fundit, të propozuara për në Këshillin e Ministrave, por edhe situata...

Dekretet e Presidentit, reagon Basha: Nishani në lartësinë kushtetuese, Rama dhe Meta ta lexojnë qartë. Kanë rënë...

më 3.2017 - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti. Kreu i demokratëve vlerësoi Presidentin Nishani, për të cilin tha se është...

Nishani dekreton Xhafajn, kërkon të ulen tensionet

më 3.2017 - Portalb

Presidenti Bujar Nishani nuk e pengoi emërimin e Fatmir Xhafajt në krye të ministrisë së Brendshme. Presidenti i qëndroi besnik Kushtetutës, edhe pse, vlerësimi tij për ministrin e propozuar ishte negativ....

Çarku i Kushtetutës së Bujar Nishanit!

më 3.2017 - Opinion

Nga Desada METAJ Presidenti i Republikës i ka dhënë sot në mbrëmje përgjigje dilemës nëse do ta dekretonte ministrin e ri Fatmir Xhafa. Për herë të parë që kur është në këtë post e ndoshta dhe për herë...

Nishani “fali” Xhafën dhe goditi Bashën

më 3.2017 - Ora news

Ndryshe nga pritshmëritë e krahut që mbështet Lulzim Bashën në PD, Bujar Nishani ka vendosur të mos e përfshijë presidencën në strategjinë e thellimit të krizës politike. Ai ka mbajtur një qëndrim legjitim,...

Rama opozitës: Jo qeverisë teknike, hajdeni dialogojmë për zgjedhje!

më 3.2017 - RTSH

Kryeministri socialist Edi Rama ka hedhur sërish poshtë kërkesën e opozitës së djathtë për krijimin e një qeverie teknike, ndërsa u shpreh i gatshëm që të dialogojë për reformën zgjedhore e cila do të...

Nishani “fali” Xhafën dhe goditi Bashën

më 3.2017 - Ora news

Ndryshe nga pritshmëritë e krahut që mbështet Lulzim Bashën në PD, Bujar Nishani ka vendosur të mos e përfshijë presidencën në strategjinë e thellimit të krizës politike. Ai ka mbajtur një qëndrim legjitim,...

“Xhafaj ministër, vetëm po kaloi mbi trupat tanë”/ A do e mbajë fjalën tani Basha?

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani shprehu sot publikisht moskompetencën e tij juridike për të mosdekretuar kandidaturën e Fatmir Xhafaj të propozuar nga kryeministri, Edi Rama për Ministër të Brendshëm....

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për të qenë ministër i Brendshëm

më 3.2017 - Top Channel

Presidenti Bujar Nishani përmes një konference për shtyp ka konfirmuar dekretimin e 4 emrave të propozuar nga kryeministri Rama për të zëvendësuar ministrat e larguar. Por edhe pse e ka cilësuar si të...

Rama: Në zgjedhje edhe pa PD

më 3.2017 - Top Channel

Kryeministri Rama tregoi se nuk është i lëkundur nga kërkesat e Partisë Demokratike për qeveri teknike dhe shtyrje të zgjedhjeve. Pavarësisht ultimatumit të PD për mospjesëmarrje në zgjedhje, Rama theksoi...

“Xhafaj ministër, vetëm po kaloi mbi trupat tanë”/ A do e mbajë fjalën tani Basha?

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani shprehu sot publikisht moskompetencën e tij juridike për të mosdekretuar kandidaturën e Fatmir Xhafaj të propozuar nga kryeministri, Edi Rama për Ministër të Brendshëm....

Analiza/ “Nishani refuzoi të dëgjonte Bashën për të mos dekretuar Xhafajn”

më 3.2017 - Panorama

Për analistin Andi Bushati, “vendimi që Bujar Nishani mori këtë të dielë nuk mund të shikohet jashtë kontekstit të luftës politike që po zhvillohet brenda forcës prej nga ai vjen”. Në një shkrim me titull...

Rama: Zgjedhje do të ketë edhe pa PD

më 3.2017 - Alsat-M

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se nuk është i lëkundur nga kërkesat e Partisë Demokratike për qeveri teknike dhe shtyrje të zgjedhjeve. Pavarësisht ultimatumit të PD për mospjesëmarrje në...

Ja si Lulzim Basha e komenton vendimin e Nishanit për të dekretuar Xhafajn ministër

më 3.2017 - Opozita

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar nga çadra e protestës pas deklaratës së Presidentit Bujar Nishani pasditen e sotme, ku ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me dekretimin e 4 ministrave...

Nuk ka qeveri teknike, i gatshëm të flas me opozitën

më 3.2017 - Fakti Ditor

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij gjatë komunikimit javor, u shpreh se nuk do të ketë qeveri teknike, as shtyrje zgjedhjesh dhe Vettingu do të realizohet. Rama tha se PD dhe çadra e ashtuquajtur e...

Analiza/ “Rama e la ‘topin’ në fushën e Metës, LSI tani është në provë, do ikë nga qeveria apo…”

më 3.2017 - Panorama

Në analizën e tij me titull “Dy “topa” në fushën e Ilir Metës”, botuar ne gazeten “Tema”, Mero Baze shkruan se Presidenti Bujar Nishani u ndje i detyruar nga faktori nderkombetar qe te dekretonte 4 ministrat...

“Xhafaj ministër, vetëm po kaloi mbi trupat tanë”/ A do e mbajë fjalën Basha pas dekretimit nga Presidenti?

më 3.2017 - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani shprehu sot publikisht moskompetencën e tij juridike për të mosdekretuar kandidaturën e Fatmir Xhafaj të propozuar nga kryeministri, Edi Rama për Ministër të Brendshëm....

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për të qenë Ministër i Brendshëm

më 3.2017 - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani e ka cilësuar si të papërshtatshme kandidaturën e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm. Qëndrimi i Kreut të Shtetit shqiptar, ka ardhur pas një sërë deklaratash...

Nishani: Kandidatura e Xhafajt e papranueshme

më 3.2017 - RTV 21

Bujar Nishani ka thënë se Kushtetuta nuk e lejon të refuzojë Xhafajn Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani deklaroi se kushtetuta nuk e lejon të refuzojë propozimin e kryeministrit për Ministër te Brendshëm,...

Dekretet e Presidentit, reagon Basha: Nishani në lartësinë kushtetuese, Rama dhe Meta ta lexojnë qartë. Kanë rënë…

më 3.2017 - Tetova Sot

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti. Kreu i demokratëve vlerësoi Presidentin Nishani, për të cilin tha se është...

“Policia e Shtetit e politizuar. Kanabisi, shqetësim për partnerët e Shqipërisë!”

më 3.2017 - GazetaBlic

“Policia e Shtetit është e politizuar në mënyrë të tejskajshme këto 3 vitet e fundit”. Shqetësimi është ngritur nga ana e Presidentit të Republikës Bujar Nishani në konferencën e paralajmëruar për shtyp....

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm, por nuk ma lejon Kushtetuta ta refuzoj

më 3.2017 - Zhurnal

Presidenti i Republikës Bujar Nishani, në një dalje për mediat deklaroi se nëse do të kishte fuqi kushtetuese nuk do ta pranonte Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm. Ai përmendi problemet në Policinë...

"Policia e Shtetit e politizuar. Kanabisi, shqetësim për partnerët e Shqipërisë!"

më 3.2017 - Gazeta Express

“Policia e Shtetit është e politizuar në mënyrë të tejskajshme këto 3 vitet e fundit”. Shqetësimi është ngritur nga ana e Presidentit të Republikës Bujar Nishani në konferencën e paralajmëruar për shtyp....

?Alarmi? i Nishanit: Trafiku i drogës, shqetësues

më 3.2017 - Albeu

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ngriti shqetësimin e trafikut të madh të drogës dhe politizimit të Policisë së Shtetit. Kështu deklaroi kreu i shtetit gjatë një konference për shtyp, ku ndër të tjera...

Rama: Zgjedhje do të ketë edhe pa PD

më 3.2017 - Zhurnal

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se nuk është i lëkundur nga kërkesat e Partisë Demokratike për qeveri teknike dhe shtyrje të zgjedhjeve. Pavarësisht ultimatumit të PD për mospjesëmarrje në...

A do e mbajë fjalën Basha pas dekretimit të z. Xhafaj nga Presidenti?!!

më 3.2017 - Opinion

Presidenti Nishani ka shprehur moskompetencën e tij juridike për të mosdekretuar emrin e z. Fatmir Xhafaj për Ministër të Brendshëm duke u shprehur se nuk ja lejon Kushtetuta. Por çfarë do të ndodhë në...

Presidenti i Republikes Bujar Nishani: “Nuk desha ta dekretoja por…”

më 3.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Po kalonin kufirin ilegalisht. Grabiten me dhunë tre shqiptarët. Njëri humb jetën 14 hours ago Rekordi historik, qeveria Shqiptare do të paguajë 18.1 milionë euro për ish-pronarët....

Presidenti Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për të qenë Ministër i Brendshëm!

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani e ka cilësuar si të papërshtatshme kandidaturën e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm. Qëndrimi i Kreut të Shtetit shqiptar, ka ardhur pas një sërë deklaratash...

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për të qenë ministër i Brendshëm

më 3.2017 - Indeks online

Presidenti Nishani e ka cilësuar si të papërshtatshme kandidaturën e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm.Qëndrimi i Kreut të Shtetit ka ardhur pas një sërë deklaratash dhe akuzash nga eksponentë dhe...

Presidenti Nishani ngre alarmin: Policia e Shtetit është politizuar. Trafiku i drogës, shqetësues

më 3.2017 - Syri

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ngriti shqetësimin e trafikut të madh të drogës dhe politizimit të Policisë së Shtetit. Kështu deklaroi kreu i shtetit gjatë një konference për shtyp, ku ndër të tjera...

NIshani: Kandidatura e Xhafajt si ministër e papërshtatshme

më 3.2017 - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri presidenti Bujar Nishani tha sot në mbrëmje, se ai ishte kundër kandidaturës së zotit Famir Xhafaj për ministër të Brendshëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama pas shkarkimit javën e shkuar...

Rama: Në zgjedhje edhe pa PD

më 3.2017 - Politiko

Kryeministri Rama tregoi se nuk është i lëkundur nga kërkesat e Partisë Demokratike për qeveri teknike dhe shtyrje të zgjedhjeve. Pavarësisht ultimatumit të PD për mospjesëmarrje në zgjedhje, Rama theksoi...

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për të qenë Ministër i Brendshëm

më 3.2017 - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani e ka cilësuar si të papërshtatshme kandidaturën e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm. Qëndrimi i Kreut të Shtetit shqiptar, ka ardhur pas një sërë deklaratash...

Nishani hedh "bomben": Kuvendi të mos votojë Fatmir Xhafajn për ministër

më 3.2017 - Albeu

Presidenti Nishani në deklaratë për shtyp bëri të qartë që nuk do ta dekretonte Fatmir Xhafajn Ministër të Brendshëm por shtoi se nuk e ka në dorë Presidenti këtë kompetencë, duke shtuar se i bën...

Nishani hedh "bomben": Kuvendi të mos votoje Fatmir Xhafajn për ministër

më 3.2017 - Albeu

Presidenti Bujar Nishani doli në konferencë për shtyp ku pritet të flasë mbi situatën politike në vend dhe dekretimet e fundit që duhet të bëjë për qeverinë Rama. Gjatë fjalës së tij Presidenti Nishani...

Nishani për Xhafajn: I papërshtatshëm për Ministër…por ligji nuk më lejon ta refuzoj!

më 3.2017 - GazetaBlic

“Kandidatura e Fatmir Xhafajt në postin e Ministrit të ri të Brendshëm, 2 muaj para zgjedhjeve parlamentare, është e papërshtatshme.” Deklarata e fortë ka ardhur nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani...

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm, nuk e kundërshtoj dot, s’ma lejon Kushtetuta

më 3.2017 - Mapo

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka njoftuar në konferencën e mbajtur për median sot e ka refuzuar kandidaturën e Fatmir Xhafajt për Ministër të Brendshëm, por Kushtetuta nuk ia njeh të drejtën për...

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për të qenë ministër i Brendshëm

më 3.2017 - Lajmi.net

Presidenti Nishani e ka cilësuar si të papërshtatshme kandidaturën e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm. Qëndrimi i Kreut të Shtetit ka ardhur pas një sërë deklaratash dhe akuzash nga eksponentë dhe...

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm, por nuk ma lejon Kushtetuta ta refuzoj

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Presidenti i Republikës Bujar Nishani, në një dalje për mediat deklaroi se nëse do të kishte fuqi kushtetuese nuk do ta pranonte Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm. Ai përmendi problemet në Policinë...

Zv.ministri thirrje Nishanit: Shpërdorim detyre nëse s’dekreton Xhafajn!

më 3.2017 - Gazeta Express

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka komentuar situatën politike në vend, pas vendimit të kryeministrit Rama për të shkarkuar 4 ministra, duke sjellë më pas 4 emra të rinj. Sa i takon qëndrimin të...

Reagimi/ Ja çfarë thotë Basha për dekretimin e Xhafaj nga Presidenti

më 3.2017 - AlbPortali

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e protestës pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti Bujar Nishani. Loading... Sipas tij,...

Reagimi/ Ja çfarë thotë Basha për dekretimin e Xhafaj nga Presidenti

më 3.2017 - Fakti Ditor

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e protestës pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër i Brendshëm nga Presidenti Bujar Nishani. Sipas tij, “vetëm intrigantët dhe miopët...

Nishani: Në vlerësimin tim kandidatura e Xhafajt është e papërshtatshme, por Kushtetuta nuk ma lejon ta kthej mbrapsht

më 3.2017 - Standard

I sapo kthyer nga një konferencë ndërkombëtare në Azerbajxhan, Presidenti Bujar Nishani, ka thirrur të dielën pasdite një konferencë me mediat, për të folur për herë të parë për dekretet e ministrave të...

Nishani: Kandidatura për ministër të Brendshëm e papërshtatshme

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Presidenti i Republikës Bujar Nishani, në një dalje për mediat deklaroi se nëse do të kishte fuqi kushtetuese nuk do ta pranonte Fatmir Xhafajn si ministër të Brendshëm. Ai përmendi problemet në Policinë...

Nishani për Xhafajn: I papërshtatshëm për Ministër...por ligji nuk më lejon ta refuzoj!

më 3.2017 - Gazeta Express

“Kandidatura e Fatmir Xhafajt në postin e Ministrit të ri të Brendshëm, 2 muaj para zgjedhjeve parlamentare, është e papërshtatshme.” Deklarata e fortë ka ardhur nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani...

Thirrje Metës për ta refuzuar/ Presidenti Nishani dekreton ministër hetuesin Fatmir Xhafaj

më 3.2017 - Syri

Presidenti i Republikës Bujar Nishani deklaroi se Fatmir Xhafaj është i papërshtatshëm për t’u bërë ministër i Brendshëm, duke pasur parasysh të shkuarën e tij si hetues i kohës së komunizmit. Në një konferencë...

E fundit/ Nishani: Nuk më lejon Kushtetuta, do ta dekretoj Xhafën si ministër

më 3.2017 - Opinion

Nishani: Nuk më lejon Kushtetuta ta reuzoj Xhafën si ministër Presidenti i Republikës Bujar Nishani sapo ka dalë në një konferencë për shtyp ku vëmendjen e ka vënë te propozimet ministrore dhe sidomos...

LIVE/ Dekretimi i 4 ministrave, Nishani: Kushtetuta s’më jep të drejtën për të refuzuar

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka zhvilluar pasditen e sotme një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, nisur nga situata politike në vend. Në fjalën e tij Kreu i Shtetit u ndal tek protesta...

Presidenti pranon Xhafën për ministër të Brendshëm: Nuk doja por më detyron Kushtetuta

më 3.2017 - NOA

Në foto: Nishani sot para mediave Presidenti i Republikës, në një dalje publike pasditen e së dielës, deklaroi se është i detyruar nga Kushtetuta që ta pranojë emrin e z.Fatmir Xhafa për postin e ministrit...

Rama: Zgjedhje do të ketë edhe pa PD

më 3.2017 - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se nuk është i lëkundur nga kërkesat e Partisë Demokratike për qeveri teknike dhe shtyrje të zgjedhjeve. Pavarësisht ultimatumit të PD për mospjesëmarrje në...

Rama: Nuk ka qeveri teknike, i gatshëm të flas me opozitën

më 3.2017 - RTV 21

Rama tha se PD dhe çadra e ashtuquajtur e lirisë nuk kërkon gjë tjetër veçse të krijojë një krizë  artificiale politike që nuk ekziston Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij gjatë komunikimit javor, u...

Nishani flet për herë të parë për dekretimin e 4 minstrave

më 3.2017 - Albeu

Presidenti Bujar Nishani doli në konferencë për shtyp ku pritet të flasë mbi situatën politike në vend dhe dekretimet e fundit që duhet të bëjë për qeverinë Rama . Kjo deklaratë për shtyp vjen pas...

Presidenti Nishani ngre alarmin: Policia e Shtetit është politizuar. Trafiku i drogës, shqetësues

më 3.2017 - Tetova Sot

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ngriti shqetësimin e trafikut të madh të drogës dhe politizimit të Policisë së Shtetit. Kështu deklaroi kreu i shtetit gjatë një konference për shtyp, ku ndër të tjera...

Rama: Zgjedhje do të ketë edhe pa PD

më 3.2017 - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se nuk është i lëkundur nga kërkesat e Partisë Demokratike për qeveri teknike dhe shtyrje të zgjedhjeve. Pavarësisht ultimatumit të PD për mospjesëmarrje në...

Nishani flet për herë të parë për dekretimin e 4 minstrave, ndiqeni live

më 3.2017 - Panorama

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka njoftuar mbajtjen e një konference për median mbrëmjen e sotme. Zyra e presidentit bën me dije se pas deklaratës së Nishanit gazetarët do të kenë mundësi t’i drejtohen...

Në zgjedhje edhe pa PD/, Kryeministri drejt rrugës së përplasjes: Nuk do ketë qeveri teknike

më 3.2017 - Standard

Kryeministri Edi Rama i ka përcjellë sot mesazhin opozitës, se nuk do të ketë qeveri teknike, dhe as shtyrje të zgjedhjeve parlamentare. Në “Komunikimin javor” nga profili i tij “Facebook”, kreu i Qeverisë...

Zv.ministri paralajmëron Nishanin: Shpërdorim detyre nëse s’dekreton 4 ministrat

më 3.2017 - Panorama

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka komentuar situatën politike në vend, pas vendimit të kryeministrit Rama për të shkarkuar 4 ministra, duke sjellë më pas 4 emra të rinj. Sa i takon qëndrimin të Presidentit...

Rama i përgjigjet opozitës për qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve

më 3.2017 - Zeri

Situata politike, ultimatumet e opozitës dhe kërkesat e saj, kanë marrë sot përgjigje nga kryeministri Edi Rama në ‘Komunikimin javor’ me ndjekësit ne rrjetet sociale. Ai e ka bere te qarte nje here e...

Emërimi i 4 ministrave/ Zv.ministri paralajmëron Nishanin: Shpërdorim detyre nëse nuk i dekreton

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Ish-ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka komentuar situatën politike në vend, pas vendimit të kryeministrit Rama për të shkarkuar 4 ministra, duke sjellë më pas 4 emra të rinj. Sa i takon qëndrimin...

Rama: PD do të hyjë në zgjedhje pavarësisht përbetimeve?

më 3.2017 - Albeu

Kryeministri Edi Rama gjatë “Komunikimit javor” foli mbi kërkesat e opozitës si dhe ultimatumin e Bashës për të mos marrë pjesë në zgjedhje . Rama përveçse deklaroi se nuk do të plotësonte asnjë nga...

Nishani hedh "bomben": Kuvendi të mos votojë Fatmir Xhafajn për ministër

më 3.2017 - InfoShqip

Presidenti Nishani në deklaratë për shtyp bëri të qartë që nuk do ta dekretonte Fatmir Xhafajn Ministër të Brendshëm por shtoi se nuk e ka në dorë Presidenti këtë kompetencë, duke shtuar se i bën thirrje...

Nishani paralajmëron konferencë shtypi, "ngel në klasë" Xhafajn?

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka njoftuar mbajtjen e një konference për median mbrëmjen e sotme. Zyra e Presidentit bën me dije se pas deklaratës së Nishanit gazetarët do të kenë mundësi t’i drejtohen...

Rama: S'ka qeveri teknike! Zgjedhje do ketë....edhe pa PD!

më 3.2017 - Gazeta Express

“Nuk ka qeveri teknike, dhe zgjedhjet parlamentare do të mbahen, qoftë edhe me bojkotin e opozitës.” Ka qenë ky mesazhi që Kryeministri Edi Rama ka përcjellë në rubrikën e tij të çdo fundjave “Komunikimi...

Rama thirrje opozitës: Zgjohuni, s?do ketë kurrë qeveri teknike!

më 3.2017 - Albeu

Edi Rama ditën e sotme ashtu siç do të dielë ka mbajtuar komunikimin e tij javor me ndjekësit në Facebook. Gjatë fjalës së tij kryeministri Edi Rama foli mbi situatën politike në vend ku opozita...

Rama: S’ka qeveri teknike, në zgjedhje edhe pa PD

më 3.2017 - Lajmi.net

Kryeministri Rama tregoi se nuk është i lëkundur nga kërkesat e Partisë Demokratike për qeveri teknike dhe shtyrje të zgjedhjeve. Pavarësisht ultimatumit të PD për mospjesëmarrje në zgjedhje, Rama theksoi...

Rama i përgjigjet opozitës për qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve

më 3.2017 - Indeks online

Situata politike, ultimatumet e opozitës dhe kërkesat e saj, kanë marrë sot përgjigje nga kryeministri Edi Rama në ‘Komunikimin javor’ me ndjekësit ne rrjetet sociale. Ai e ka bere te qarte nje here e...

Rama: Gati për dialog me Bashën edhe brenda në çadër

më 3.2017 - NOA

Kryeministri Edi Rama në komunikimin direkt që pati para pak minutash përmes rrjetit social Facebook, shprehur qëndrimin e tij në lidhje me krizën politike që ka përfshirë vendin, pak muaj para zgjedhjeve...

Konferencë e jashtëzakonshme/ A do ta dekretojë Nishani z. Xhafaj për Ministër të Brendshëm?

më 3.2017 - Opinion

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka paralajmëruar se do të mbajë një konferencë në orën 18.00 të mbrëmjes së sotshme. Një konferencë e cila nuk duket aspak e zakonshme për një ditë të diele si kjo....

Rama sfidon PD: I bindur se do hyjë në zgjedhje pavarësisht përbetimeve

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Kryeministri Edi Rama ka thënë gjatë ‘Komunikimi javor’ ka folur për kërkesat e opozitës për qeveri teknike si dhe për opsionin për të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit nëse nuk plotësohen...

Kryeministri drejt rrugës së përplasjes: Nuk do ketë qeveri teknike

më 3.2017 - Standard

Kryeministri Edi Rama i ka përcjellë sot mesazhin opozitës, se nuk do të ketë qeveri teknike, dhe as shtyrje të zgjedhjeve parlamentare. Në “Komunikimin javor” nga profili i tij “Facebook”, kreu i Qeverisë...

Rama i pergjigjet demokratëve: Zgjohuni, s’do ketë kurrë qeveri teknike

më 3.2017 - Mapo

Kryeministri Edi Rama i ka përcjellë sot mesazhin opozitës, se nuk do të ketë qeveri teknike, dhe as shtyrje të zgjedhjeve parlamentare. Në “Komunikimin javor” nga profili i tij “Facebook”, kreu i Qeverisë...

Video-monologu/ Edi Rama edhe vet i paqartë: Qeveri teknike nuk bëjmë, por ejani të dialogojmë

më 3.2017 - Syri

Në video-monologun e përjavshëm në Facebook, Kryeministri Edi Rama ka sulmuar opozitën për protestën që po zhvillon në bulevard prej një muaji. Gjatë fjalës së tij, Rama sulmoi drejtuesit e PD, deputetët...

Rama: Çadra në bulevard, si kështjellë rëre. Zgjohuni, s’do ketë kurrë qeveri teknike

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Kryeministri Edi Rama i ka përcjellë sot mesazhin opozitës, se nuk do të ketë qeveri teknike, dhe as shtyrje të zgjedhjeve parlamentare. Në “Komunikimin javor” nga profili i tij “Facebook”, kreu...

Rama i përgjigjet opozitës për qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve

më 3.2017 - Panorama

Situata politike, ultimatumet e opozitës dhe kërkesat e saj, kanë marrë sot përgjigje nga kryeministri Edi Rama në ‘Komunikimin javor’ me ndjekësit ne rrjetet sociale. Ai e ka bere te qarte nje here e...

Rama: Gati për dialog me opozitën; zgjedhjet nuk shtyhen

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Në komunikimin e kësaj jave, kryeministri Edi Rama foli për çadrën e Partisë Demokratike dhe pengesat që po sjell opozita për zhvillimin e vendit. Sipas tij, PD kërkon ta fusë vendin në krizë, duke shtuar...

Video-monologu/ Edi Rama – opozitës: Nuk do të ketë qeveri teknike

më 3.2017 - Syri

Në video-monologun e përjavshëm në Facebook, Kryeministri Edi Rama ka sulmuar opozitën për protestën që po zhvillon në bulevard prej një muaji. Gjatë fjalës së tij, Rama sulmoi drejtuesit e PD, aleatët...

Komunikimi javor/ Edi Rama i sulmon të gjithë, nuk kursen as LSI-në

më 3.2017 - Opinion

Edi Rama nuk ka kursyer askënd në komunikimin e tij javor. Krahas PD-së, medias dhe të huajve që thotë se po punojnë kundër qeverisë së tij Rama ka përmendur edhe aleatët që sipas titj fërkojnë duart nga...

Rama-PD: S’ka për të ardhur ndonjëherë ftesa për qeveri teknike, ndaj kthehuni

më 3.2017 - Ora news

Kryeministri Edi Rama i kërkoi opozitës që të dalë nga çadra, pasi sipas tij nuk ka për të ardhur ndonjëherë ftesa për qeveri teknike dhe as oferta për shtyrjen e zgjedhjeve. Rama-PD: S’ka për të ardhur...

Protesta e PD, Rama: Jo qeveri teknike dhe shtyrje zgjedhjesh

më 3.2017 - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama në rubrikën e 'Komunikimit Javor' në faqen e tij në Facebook ka deklaruar se " Sot do të flas për krizën artificiale ku PD kërkon ta fusë vendin. Saliu dhe Basha nuk duan drejtësi....

Dy “topa” në fushën e Ilir Metës

më 3.2017 - Lexo

Nga Mero Baze E përbashkëta e dy akteve të së dielës pasdite, është nxjerrja  e krizës nga zyrat kryesore të shtetit shqiptar dhe çuarja e saj, atje ku ka nisur, tek çadra e opozitës dhe tek mbështetja...

A do dekretojë Nishani ministrat e rinj? Presidenti: Do flas sot në kenferencë

më 3.2017 - Mapo

I sapo kthyer nga një konferencë ndërkombëtare në Azerbajxhan, Presidenti Bujar Nishani, ka thirrur të dielën pasdite një konferencë me mediat, ku pritet të shprehet për herë të parë për dekretet e ministrave...

Xhafaj i papërshtatshëm për ministër

më 3.2017 - Arbresh

Presidenti Bujar Nishani përmes një konference për shtyp ka konfirmuar dekretimin e 4 emrave të propozuar nga kryeministri Rama për të zëvendësuar ministrat e larguar. Por edhe pse e ka cilësuar si të...

Dekretet, Nishani flet sot

më 3.2017 - Top Channel

Presidenti Bujar Nishani lajmëroi një konferencë për shtyp të dielën pasdite, por pa saktësuar cila është tema qendrore e deklaratës së tij. Kreu i shtetit u kthye në fundjavë nga një konferencë ndërkombëtare...

Komunikimi i Javor/ Kryeministri Rama në 17:00 bashkëbisedim me qytetarët në Facebook

më 3.2017 - Opinion

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot, në orën 17:00 do mbajë komunikimin e përjavshëm me qytetarët nëpërmjet rrjetit social Facebook. “Komunikimi i Javës”, është një praktikë e drejtpërdrejtë, e përdorur...

Thirrje Metës për ta refuzuar/ Presidenti Nishani dekreton ministër hetuesin Fatmir Xhafaj

më 3.2017 - Opozita

Presidenti i Republikës Bujar Nishani deklaroi se Fatmir Xhafaj është i papërshtatshëm për t’u bërë ministër i Brendshëm, duke pasur parasysh të shkuarën e tij si hetues i kohës së komunizmit. Në një konferencë...

“Nuk ka zgjedhje në 18 qershor, do shtyhen për në vjeshtë”

më 3.2017 - LajmiFundit

Përkundër vendosmërisë së pëcjellë nga kryeministri Edi Rama për mbajtjen e zgjedhjeve në 18 qershor, ish-deputeti Koçi Kokëdhima parashikon shtyrjen e tyre në vjeshtë. Themeluesi dhe drejtuesi i Lëvizjes...

Dalja e pazakontë, Presidenti Nishani jep qëndrimin për ministrat e rinj

më 3.2017 - Standard

I sapo kthyer nga një konferencë ndërkombëtare në Azerbajxhan, Presidenti Bujar Nishani, ka thirrur të dielën pasdite një konferencë me mediat, ku pritet të shprehet për herë të parë për dekretet e ministrave...

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për të qenë Ministër i Brendshëm

më 3.2017 - Almakos

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani e ka cilësuar si të papërshtatshme kandidaturën e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm. Qëndrimi i Kreut të Shtetit shqiptar, ka ardhur pas një sërë deklaratash...

Nishani: “Kandidatura e Xhafajt e papërshtatshme, por nuk mund ta refuzoj”

më 3.2017 - Blitz

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, e ka cilësuar si të papërshtatshme kandidaturën e Fatmir Xhafaj-t për Ministër të Brendshëm, por shtoi se Kushtetuta nuk e lejon ta refuzojë atë. “Kushtetuta nuk...

Dalja e pazakontë, Nishani jep në orën 18.00 qëndrimin për ministrat e rinj

më 3.2017 - Ora news

I sapo kthyer nga një konferencë ndërkombëtare në Azerbajxhan, Presidenti Bujar Nishani, ka thirrur të dielën pasdite një konferencë me mediat, ku pritet të shprehet për herë të parë për dekretet e ministrave...

Nishani për Xhafajn: I papërshtatshëm për Ministër…por ligji nuk më lejon ta refuzoj!

më 3.2017 - Infokusi

Kandidatura e Fatmir Xhafajt në postin e Ministrit të ri të Brendshëm, 2 muaj para zgjedhjeve parlamentare, është e papërshtatshme.” Deklarata e fortë ka ardhur nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani...

Dekretimet e ministrave/ Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për ministër, Kushtetuta nuk më jep të drejtë t’a refuzoj

më 3.2017 - Lexo

Presidenti Nishani ka deklaruar se kandidatura e Fatmir Xhafajt është e papërshtashme për t’u emëruar ministër i brëndshëm dhe nëse do kishte të drejta kushtetuese nuk do e kisha dekretuar si ministër....

A do t?a dekretojë Nishani Fatmir Xhafajn?

më 3.2017 - Albeu

Situata politike është shumë e tensionuar në një kohë që vëmëndja duhet të ishte tek zgjedhjet e lira dhe reformat e rëndësishme që priten të zbatohen. Nga njëra anë opozita, e cila prej 31 ditësh gjendet...

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për ministër, Kushtetuta nuk më jep të drejtë t’a refuzoj

më 3.2017 - Java News

Presidenti Nishani ka deklaruar se kandidatura e Fatmir Xhafajt është e papërshtashme për t’u emëruar ministër i brëndshëm dhe nëse do kishte të drejta kushtetuese nuk do e kisha dekretuar si ministër....

Emërimi i 4 ministrave/ Zv.ministri paralajmëron Nishanin: Shpërdorim detyre nëse nuk i dekreton

më 3.2017 - Lexo

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka komentuar situatën politike në vend, pas vendimit të kryeministrit Rama për të shkarkuar 4 ministra, duke sjellë më pas 4 emra të rinj. Sa i takon qëndrimin të Presidentit...

Nishani konferencë për mediat në 18:00. A do ta dekretojë Fatmir Xhafajn?

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka lajmëruar një konferencë për mediat sot në orën 18:00. Edhe pse asgjë nuk është bërë asgjë me dije lidhur me temën e konferencës, nisur nga aktualiteti politik...

Ftesa që Partia Demokratike s’do ta marrë kurrë!

më 3.2017 - Lexo

Nga Edi Rama* Sot dua t’ju flas për krizën artificiale, ku Partia Demokratike synon t’a fusë vendin, me një përpjekje tejet të dëshpëruar për ta kthyer krizën e saj, në një krizë të Shqipërisë. Në këtë...

Nuk ka qeveri teknike, i gatshëm të flas me opozitën

më 3.2017 - Arbresh

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij gjatë komunikimit javor, u shpreh se nuk do të ketë qeveri teknike, as shtyrje zgjedhjesh dhe Vettingu do të realizohet. Rama tha se PD dhe çadra e ashtuquajtur e...

Rama: Në zgjedhje edhe pa PD

më 3.2017 - Tetova Sot

Kryeministri Rama tregoi se nuk është i lëkundur nga kërkesat e Partisë Demokratike për qeveri teknike dhe shtyrje të zgjedhjeve. Pavarësisht ultimatumit të PD për mospjesëmarrje në zgjedhje, Rama theksoi...

Rama: I bindur se PD do hyjë në zgjedhje pavarësisht përbetimeve

më 3.2017 - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka folur gjatë ‘Komunikimit javor’ për kërkesat e opozitës si dhe për opsionin për të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit nëse nuk plotësohen kërkesat e saj. Rama tha se pavarësisht...

Rama: “S’do ketë kurrë qeveri teknike, do të shkojmë në zgjedhje edhe pa PD-në”

më 3.2017 - Blitz

Ka qenë i vendosur në fjalën e tij kryeministri Rama në komunikimin javor të radhës. Ai tha se mazhoranca është e gatshme për dialog me opozitën, edhe në çadrën e saj, por nuk do të ketë qeveri teknike...

Rama i përgjigjet opozitës për qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve

më 3.2017 - Infokusi

Situata politike, ultimatumet e opozitës dhe kërkesat e saj, kanë marrë sot përgjigje nga kryeministri Edi Rama në ‘Komunikimin javor’ me ndjekësit ne rrjetet sociale. Ai e ka bere te qarte nje here e...

Protesta, Rama: Nuk do ketë qeveri teknike, në zgjedhje edhe pa PD

më 3.2017 - Tetova Sot

Kryeministri Rama ka deklaruar se qeveria do të vijojë punën deri në përfundim të mandatit pavarësisht protestës së opozitës. Kryeministri u shpreh i bindur se zgjedhjet do të mbahen me 18 qershor dhe...

Rama i prerë, flet troç: S’ka për të ardhur ndonjëherë ftesa as për qeveri teknike, as për mosbërjen e Vettingut, as për shtyerjen e zgjedhjeve

më 3.2017 - Lexo

Kryeministri i vendit Edi Rama, në rubrikën “Komunikimi javor” në Facebook, ka komentuar situatën politike në vend duke vendosur theksin tek protesta e opozitës përpara Kryeministrisë. Shefi i qeverisë...

Ndjesa (e munguar) publike...Ja pse duhet ministër i ri i Brendshëm (jo Xhafaj)

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka njoftuar një konferencë shtypi sot në ora 18:00. Eshtë afër mendsh që konferenca e shtypit më shumë se sa me vizitën në Azerbajxhan të ketë lidhje me ndryshimet...

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për ministër

më 3.2017 - Gazeta e re

Presidenti Bujar Nishani përmes një konference për shtyp ka konfirmuar dekretimin e 4 emrave të propozuar nga kryeministri Rama për të zëvendësuar ministrat e larguar. Por edhe pse e ka cilësuar si të...

Nishani: Kandidatura e Xhafaj është e papërshtatshme, por unë s’kam kompetencë ta refuzoj

më 3.2017 - Te Sheshi

Presidenti i Shtetit, Bujar Nishani deklaroi de kandidatura e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafa, nuk ishte e përshtatshme, por ai nuk mund ta refuzojë këtë kandidaturë, pasi nuk ia lejon Kushtetuta....

Nishani: Xhafaj i papërshtatshëm për ministër

më 3.2017 - KosovaPress

Por edhe pse e ka cilësuar si të papërshtatshme kandidaturën e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm, Nishani u shpreh se nuk mund ta kthente propozimin. Qëndrimi i Kreut të Shtetit ka ardhur...

Rama: S’ka për të ardhur ndonjëherë ftesa për qeveri teknike

më 3.2017 - Illyria

Kryeministri Edi Rama i kërkoi opozitës që të dalë nga çadra, pasi sipas tij nuk ka për të ardhur ndonjëherë ftesa për qeveri teknike dhe as oferta për shtyrjen e zgjedhjeve. Rama : Çadra e ngritur mes...

Berisha pret në takim Aldo di Biagio. Ja diskutimi i rëndësishëm me senatorin italian

më 3.2017 - Standard

Ish kryeministri Berisha ka pritur sot në një takim senatorin Italian Aldo di Biagio. Në këtë takim u diskutua për raportin e DASH të publikuar pak ditë më parë në të cilin deklarohej se sipas fotografimeve...

Nishani: Po të ma lejonte Kushtetuta, do ta refuzoja Xhafajn ministër të Brendshëm

më 3.2017 - Illyria

Presidenti Bujar Nishani theksoi se kandidatura e ministrit të Brendshëm është i papërshtatshëm për këtë pozicion, por thekon se Kushtetuta nuk ia njeh Kreut të Shtetit refuzimin e tij Nishani :  Në vlerësimin...

Nishani: Qeveria teknike, është çështje që u përket partive politike

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti Bujar Nishani theksoi se kandidatura e ministrit të Brendshëm është i papërshtatshëm për këtë pozicion, por thekon se Kushtetuta nuk ia njeh Kreut të Shtetit refuzimin e tij. Nishani: Në vlerësimin...

Rama i përgjigjet opozitës për qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Opposition Socialist Party leader Edi Rama speaks during a news conference at party headquarters in Tirana, Tuesday June 25, 2013. The opposition Socialists are holding their lead as counting continues...

Nishani: Nuk do ta dekretoja Xhafajn, por s’e kam unë në dorë

më 3.2017 - Lajme.al

Presidenti Bujar Nishani tha sot se Kushtetuta nuk i jep të drejtë të refuzojë kandidaturën e Fatmir Xhafajt si ministër të Punëve të Brendshme. Sipas tij, ka pasur dëshmi që e akuzojnë Xhafajn si dhunues...

Dekretet e 4 ministrave, Nishani: Do refuzoja dekretimin e Fatmir Xhafës, s`ma lejon Kushtetuta

më 3.2017 - LajmiFundit

Presidenti i Republikes Bujar Nishani, ka dale para medias ne lidhje me dekretimin e 4 ministrave te propozuar nga kryeministri Edi Rama. Ai ka thene se kandidatura e ministrit te Brendshem Fatmir Xhafaj...

A do ta dekretojë Nishani, Fatmir Xhafajn?

më 3.2017 - Ora news

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka njoftuar një konferencë shtypi sot në ora 18:00. Eshtë afër mendsh që konferenca e shtypit më shumë se sa me vizitën në Azerbajxhan të ketë lidhje me ndryshimet...

Nishani: Kushtetuta nuk më lejon mosdekretimin e Xhafaj, nëse do kisha mundësi do e refuzoja kandidaturën

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Kreu i Shtetit, Bujar Nishani në deklaratën e tij për media mbi dekretimin e katër ministrave deklaroi se kushtetuta nuk i lejon mosdekretimin e Fatmir Xhafaj si Ministër i Brendshëm. Ai deklaroi se i...

“Çfarë ka gjetur Nishani për Xhafajn në dokumentet e shtetit dhe a do e zëvendësojë Rama?”

më 3.2017 - Standard

Konferencën e sotme të Kreut të Shtetit, Bujar Nishani edhe gazetari Blendi Fevziu e lidh me dekretimin ose jo të Fatmir Xhafës në postin e ministrit të Brendshëm. Sipas tij, nëse rezulton që ai ka qenë...

A do ta dekretojë Nishani, Fatmir Xhafajn?

më 3.2017 - Mapo

Nga Blendi Fevziu Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka njoftuar një konferencë shtypi sot në ora 18:00. Eshtë afër mendsh që konferenca e shtypit më shumë se sa me vizitën në Azerbajxhan të ketë lidhje...

Rama: Zgjedhjet do të mbahen edhe pa opozitën

më 3.2017 - Lajme.al

Kryeministri Edi Rama i kërkoi opozitës që të dalë nga çadra, pasi sipas tij nuk ka për të ardhur ndonjëherë ftesa për qeveri teknike dhe as oferta për shtyrjen e zgjedhjeve. Rama :  Çadra e ngritur mes...

PRAPASKENAT/ A do ta dekretojë Nishani, Fatmir Xhafajn?

më 3.2017 - Albeu

Nga Blendi Fevziu – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka njoftuar një konferencë shtypi sot në ora 18:00. Eshtë afër mendsh që konferenca e shtypit më shumë se sa me vizitën në Azerbajxhan të ketë...

Nishani flet për herë të parë për dekretimin e 4 ministrave

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka njoftuar mbajtjen e një konference për median mbrëmjen e sotme. Zyra e presidentit bën me dije se pas deklaratës së Nishanit gazetarët do të kenë mundësi t’i drejtohen...

Rama: Në zgjedhje edhe pa PD

më 3.2017 - Insajderi

Kryeministri Rama tregoi se nuk është i lëkundur nga kërkesat e Partisë Demokratike për qeveri teknike dhe shtyrje të zgjedhjeve. Pavarësisht ultimatumit të PD për mospjesëmarrje në zgjedhje, Rama theksoi...

“Çfarë ka gjetur Nishani për Xhafajn në dokumentet e shtetit dhe a do e zëvendësojë Rama?”

më 3.2017 - BalkanWeb

Konferencën e sotme të Kreut të Shtetit, Bujar Nishani edhe gazetari Blendi Fevziu e lidh me dekretimin ose jo të Fatmir Xhafës në postin e ministrit të Brendshëm. Sipas tij, nëse rezulton që ai ka qenë...

Rama flet prerë: S’ka qeveri teknike apo shtyrje të zgjedhjeve, vettingu do të bëhet

më 3.2017 - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se nuk do të ketë qeveri teknike si dhe as shtyrje të zgjedhjeve parlamentare, duke u dhënë hapur një mesazh opozitës. Sa i takon çështjes së vettingut, në “Komunikimin...

Rama i përgjigjet opozitës për qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve

më 3.2017 - Sovrani

Situata politike, ultimatumet e opozitës dhe kërkesat e saj, kanë marrë sot përgjigje nga kryeministri Edi Rama në ‘Komunikimin javor’ me ndjekësit ne rrjetet sociale. Ai e ka bere te qarte nje here e...

Rama: Nuk ka qeveri teknike, i gatshëm të flas me opozitën

më 3.2017 - Gazeta e re

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij gjatë komunikimit javor, u shpreh se nuk do të ketë qeveri teknike, as shtyrje zgjedhjesh dhe Vettingu do të realizohet. Rama tha se PD dhe çadra e ashtuquajtur e...

A do ta dekretojë Nishani, Fatmir Xhafajn?

më 3.2017 - Opinion

Nga Blendi Fevziu – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka njoftuar një konferencë shtypi sot në ora 18:00. Eshtë afër mendsh që konferenca e shtypit më shumë se sa me vizitën në Azerbajxhan të ketë...

A do ta dekretojë Nishani, Fatmir Xhafajn?

më 3.2017 - Gazeta Max

Nga Blendi Fevziu – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka njoftuar një konferencë shtypi sot në ora 18:00. Eshtë afër mendsh që konferenca e shtypit më shumë se sa me vizitën në Azerbajxhan të ketë...

Rama: Nuk ka qeveri teknike, i gatshëm të flas me opozitën

më 3.2017 - KosovaPress

Rama tha se PD dhe çadra e ashtuquajtur e lirisë nuk kërkon gjë tjetër veçse të krijojë një krizë artificiale politike që nuk ekziston. Sipas Ramës, kjo krizë është shpresa e PD-së për të mos pasur Vetting,...

Nishani lajmëron konferencë për shtyp. Ende pezull dekretimi i ministrave të rinj

më 3.2017 - Mapo

Presidenti Bujar Nishani lajmëroi një konferencë për shtyp të dielën pasdite, por pa saktësuar cila është tema qendrore e deklaratës së tij. Kreu i shtetit u kthye në fundjavë nga një konferencë ndërkombëtare...

Beteja që ka lidhje me "punët" e Fatmir Xhafajt/ Nga Mero Baze

më 3.2017 - Shqiptarja

Opozita po përpiqet të bëjë kauzë të saj të javës, emërimin e Fatmir Xhafajt, ministër i Brendshëm. Përveç dy të dënuarve, njëri për vrasje dhe tjetri për vjedhje, PD ka në anën e vet me sa duket dhe mosdurimin...

Akuzat ndaj Xhafajt, Nishani paralajmëron konferencë për shtyp

më 3.2017 - Albeu

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ditën e sotme nëpërmjet një njoftimi zyrtar për median ka bërë më dije se sot pasditë do të mbajë një konferencë për median. Zyra e presidentit bën me dije ...

Rama: Qeveria nuk ikën deri më 18 qershor, s`më tremb kërcënimi i PD për bojkot në zgjedhje

më 3.2017 - LajmiFundit

Në “Komunikimin Javor” kryeministri Edi Rama refuzoi edhe njëherë kërkesat e opozitës në lidhje me qeverinë teknike apo shtyrjen e zgjedhjeve. Ai tha se kërcënimi i opozitës për të mos marrë pjesë në zgjedhje...

Protesta e PD, Rama: Jo qeveri teknike dhe shtyrje zgjedhjesh

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Kryeministri Edi Rama në rubrikën e ‘Komunikimit Javor’ në faqen e tij në Facebook ka deklaruar se ” Sot do të flas për krizën artificiale ku PD kërkon ta fusë vendin. Saliu dhe Basha nuk duan drejtësi....

Rama: Qeveria nuk ikën deri më 18 qershor, s`ka negociata, PD do kthehet në Kuvend

më 3.2017 - LajmiFundit

Në “Komunikimin Javor” kryeministri Edi Rama refuzoi edhe njëherë kërkesat e opozitës në lidhje me qeverinë teknike apo shtyrjen e zgjedhjeve. Ai tha se kërcënimi i opozitës për të mos marrë pjesë në zgjedhje...

Basha i kërkoi të mos dekretojë Xhafën ministër, por për çfarë do flasë Presidenti sot?

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka paralajmëruar një konferencë shtypi, të hapur për mediat këtë të dielë në orën 18:00, ndërsa pikëpyetjet për të janë të shumta. Për çfarë do flasë kreu...

Nishani paralajmëron konferencë shtypi, do rrëzojë dekretimin e Xhafës?

më 3.2017 - Opinion

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka njoftuar mbajtjen e një konference për median mbrëmjen e sotme. Zyra e presidentit bën me dije se pas deklaratës së Nishanit gazetarët do të kenë mundësi t’i drejtohen...

Dekretimi i katër ministrave të rinj, Nishani flet sot

më 3.2017 - LajmiFundit

Zyra e Presidentit te Republikes Bujar Nishani lajmëroi një konferencë për shtyp të dielën pasdite, por pa saktësuar cila është tema qendrore e deklaratës së tij. Kreu i shtetit u kthye në fundjavë nga...

Nishani paralajmëron konferencë shtypi, do rrëzojë dekretimin e Xhafës?

më 3.2017 - Panorama

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka njoftuar mbajtjen e një konference për median mbrëmjen e sotme. Zyra e presidentit bën me dije se pas deklaratës së Nishanit gazetarët do të kenë mundësi t’i drejtohen...

Nishani në 18:00 përgjigjet nëse do të dekretojë Xhafën ministër

më 3.2017 - Shqiptarja

Sonte në orën 18:00 Presidenti i Republikës Bujar Nishani do të dalë në një konferencë për shtyp. Edhe pse akoma nuk dihet se për çfarë do të flasë, referuar aktualitetit politik dhe ngjarjeve të fundit,...

Si PD po shpëton Saimir Tahirin

më 3.2017 - Lexo

Nga Sokol Balla/ Prej një jave të gjithë po presin presidentin Nishani: çfarë do të bëjë ai me Fatmir Xhafën? A do ta dekretojë apo jo? Paralelisht me heshtjen e Presidentit, që vështirë të thuash se vjen...

Rama qëndrim publik në orën 17:00, flet mbi aktualitetin politik

më 3.2017 - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka sot daljen publike në orën 17:00 ku pritet të shprehet rreth ofertave për qeveri teknike dhe shanseve për t’u futur në zgjedhje pa opozitën. Kryeministri Rama i ka ikur këtij debati...

SOKOL BALLA/ Si PD po shpëton Saimir Tahirin

më 3.2017 - Java News

Prej një jave të gjithë po presin presidentin Nishani: çfarë do të bëjë ai me Fatmir Xhafën? A do ta dekretojë apo jo? Paralelisht me heshtjen e Presidentit, që vështirë të thuash se vjen nga fakti që...

Çfarë po paralajmëron Presidenti? Nishani konferencë për median në mbrëmje

më 3.2017 - Syri

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani do të mbajë një konferencë për median mbrëmjen e sotme, ndërsa mësohet se nuk do të jetë thjeshtë një deklaratë, por bashkëbisedim me gazetarët. Për çfarë kjo konferencë?...

ORA 17.00/ Kryeministri do bëj publik qëndrimin për qeverinë teknike, LSI-në dhe Nishanin

më 3.2017 - Java News

Kryeministri Edi Rama ka sot daljen publike në orën 17:00 ku pritet të shprehet rreth ofertave për qeveri teknike dhe shanseve për t’u futur në zgjedhje pa opozitën. Kryeministri Rama i ka ikur këtij debati...

Debati për Fatmir Xhafajn/ Si po investohet Edi Rama për ta mbrojtur

më 3.2017 - Standard

Kryeministri tenton të zhvendosë debatin, por nuk i përgjigjet pyetjes nëse Xhafaj ka qenë hetues i diktaturës Lajmin e hedhur në media se presidenti Nishani nuk do ta dekretojë Fatmir Xhafajn si ministër...

Ja pse Xhafaj nuk duhet të jetë ministër i Brendshëm

më 3.2017 - Insajderi

Blendi Fevziu Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka njoftuar një konferencë shtypi sot në ora 18:00. Është afër mendsh që konferenca e shtypit më shumë se sa me vizitën në Azerbajxhan të ketë lidhje...

A do ta dekretojë Nishani, Fatmir Xhafajn?

më 3.2017 - Opozita

Nga Blendi Fevziu – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka njoftuar një konferencë shtypi sot në ora 18:00. Eshtë afër mendsh që konferenca e shtypit më shumë se sa me vizitën në Azerbajxhan të ketë...

Në orën 18:00 Nishani pritet të vendosë mbi dekretimin e katër ministrave

më 3.2017 - Lexo

Sonte në orën 18:00 Presidenti i Republikës Bujar Nishani do të dalë në një konferencë për shtyp. Edhe pse akoma nuk dihet se për çfarë do të flasë, referuar aktualitetit politik dhe ngjarjeve të fundit,...

Nishani në 18:00 deklarohet për dekretimin e Xhafajt. A do jemi përballë dhunimit të Kushtetutës?

më 3.2017 - Java News

Presidenti i Republikës Bujar Nishani pritet sonte në orën 18:00do të dalë në një konferencë për shtyp. Ende nuk dihet se për çfarë do të flasë kreu i shtetit, por referuar aktualitetit politik dhe ngjarjeve...

Në orën 18:00 Nishani pritet të vendosë mbi dekretimin e tre ministrave

më 3.2017 - Lexo

Sonte në orën 18:00 Presidenti i Republikës Bujar Nishani do të dalë në një konferencë për shtyp. Edhe pse akoma nuk dihet se për çfarë do të flasë, referuar aktualitetit politik dhe ngjarjeve të fundit,...

Nishani paralajmëron konferencë shtypi. A do rrëzojë dekretimin e Xhafës?

më 3.2017 - Opozita

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka njoftuar mbajtjen e një konference për median mbrëmjen e sotme. Zyra e presidentit bën me dije se pas deklaratës së Nishanit gazetarët do të kenë mundësi t’i drejtohen...

Koha që Edi Rama të flasë

më 3.2017 - Lajme.al

Nga Skënder Minxhozi Në fakt të kërkosh që të flasë Edi Rama përbën një paradoks të vogël logjik. Sepse Rama është prej vitesh personazhi politik që rri më së shumti para kamerave, duke folur thuajse për...

Nishani në konferencë për dekretimin e ministrave të rinj

më 3.2017 - Lajme.al

Presidenti Bujar Nishani lajmëroi një konferencë për shtyp të dielën pasdite, por pa saktësuar cila është tema qendrore e deklaratës së tij. Kreu i shtetit u kthye në fundjavë nga një konferencë ndërkombëtare...

Nishani thërret konferencë “surprizë”: pritet mosdekretimi i Fatmir Xhafajt

më 3.2017 - Te Sheshi

Presidenti Bujar Nishani njoftoi mbajtjen e një konference për mediat, të palajmëruar më herët, edhe pse nuk jepen detaje se për çfarë pritet të flasë kreu i shtetit pasditen e kësaj të diele. Megjithatë,...

Basha për senatorin italian: Ai ka luftuar për çlirimin e Kosovës

më 3.2017 - Sovrani

Është bërë gati një muaj që kur Partia Demokratike vendosi që të protestojë para kryeministrisë për zgjedhje të lira dhe ndershme, si dhe të kërkojë qeveri teknike. Ashtu siç e ka bërë çdo ditë, edhe sot,...

Kokëdhima: Rama do të tërhiqet, zgjedhjet do të mbahen në vjeshtë

më 3.2017 - Ina

Ish-deputeti i PS dhe iniciatori i lëvizjes “Zgjidhja” brenda socialistëve, Koço Kokëdhima këtë javë ka zhvilluar takim me socialistët e Shkodrës. Kokëdhima ka parashikuar se cili do të jetë qëndrimi i...

Koha që Edi Rama të flasë

më 3.2017 - Lexo

Nga Skënder Minxhozi* Në fakt të kërkosh që të flasë Edi Rama përbën një paradoks të vogël logjik. Sepse Rama është prej vitesh personazhi politik që rri më së shumti para kamerave, duke folur thuajse...

Beteja që ka lidhje me “punët” e Fatmir Xhafajt

më 3.2017 - Lajme.al

Nga Mero Baze Opozita po përpiqet të bëjë kauzë të saj të javës, emërimin e Fatmir Xhafajt, ministër i Brendshëm. Përveç dy të dënuarve, njëri për vrasje dhe tjetri për vjedhje, PD ka në anën e vet me...

Beteja që ka lidhje me “punët” e Fatmir Xhafajt

më 3.2017 - Lexo

Nga Mero Baze Fatmir Xhafaj ka qenë ministër i Drejtësisë i Fatos Nanos, dhe PD jo vetëm që nuk e ka kundërshtuar, por ka bashkëpunuar me të, në muajt e mjaltit me Fatos Nanon. Pra PD nuk ka problem as...

The Economist: Europa e shqetësuar me PD

më 3.2017 - Shqiptarja

The Economist Kryeministri Edi Rama ka zëvendësuar katër ministra të qeverisë së tij kur duhen edhe tre muaj që të zhvillohen zgjedhjet parlamentare, të përcaktuara për në 18 qershor. Tensionet politike...

Turpi qoftë përjetë me ty Lulzim Basha!

më 3.2017 - Shqiptarja

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, bëri së fundi një deklaratë të papritur duke u shprehur nga çadra në bulevard se: “Fatmir Xhafaj do e kalojë pragun e ministrisë së Brendshme, vetëm po kaloi mbi trupat...

The Economist: Europa e shqetësuar me PD, po mban pezull progresin në Drejtësi

më 3.2017 - Java News

Kryeministri Edi Rama ka zëvendësuar katër ministra të qeverisë së tij kur duhen edhe tre muaj që të zhvillohen zgjedhjet parlamentare, të përcaktuara për në 18 qershor. Tensionet politike pritet që të...

Turpi qoftë përjetë me ty, Lulzim Basha!

më 3.2017 - Lexo

Nga Altin Ketro/ Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, bëri së fundi një deklaratë të papritur duke u shprehur nga çadra në bulevard se: “Fatmir Xhafaj do e kalojë pragun e ministrisë së Brendshme, vetëm po...

Jakup B. Gjoça: A është kushtetuese Reforma në Drejtësi, derisa krye-hartuesi i saj ka qenë xhelat i Diktaturës Komuniste?

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Dëshmitarë dhe dokumente historike kanë dalë në ditë për “biografinë” e ministrit të sapoemëruar Fatmir Xhafa, të cilat dëshmojnë se deputeti socialist ka qenë në vitet ’80-të hetues në Degën e Punëve...

Edi Rama sajo një rreng dhe tërhiqe Fatmirin!

më 3.2017 - Opinion

Nga Dritan LACI Dëshmia e mbrëmshme në “Opinion” e shtetases Valbona Duka dhe këmbëngulja e saj për tu përballur me atë që ajo e quan torturuesin e saj gjatë regjimit komunist ish hetuesin z. Fatmir Xhafaj,...

Dy lëvizjet e mbetura të Ramës për të joshur Metën

më 3.2017 - Ora news

Eshtë shumë vonë, Rama nuk mund të shkëputet nga Meta. Thirrja e Baton Haxhiut është e para që i bëhet publikisht, por Rama sapo sakrifikoi Saimir Tahirin që ia përsëriste këtë kërkesë çdo ditë para dhe...

E drejta e Ilir Metës, për “qeveri teknike”!

më 3.2017 - Ora news

Përbetimi i opozitës për të qëndruar në çadër dhe për të mos marrë pjesë në zgjedhje, po kthehet në një debat që drejton prozhektorët nga Ilir Meta dhe LSI. Ka dy modele inkurajuese për protestën e opozitës....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK