http://kariera.mk

Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund

para 9 muajve - Telegrafi

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Recep Tayyip Erdogan vazhdon me komentet e tij,...

Merkel porosit Erdoganin: Mjaft krahasimi me nazistët

para 9 muajve - Ina

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij,...

Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund

para 9 muajve - Flaka

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij,...

Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund

para 9 muajve - Indeks online

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij,...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

para 9 muajve - Telegrafi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

para 9 muajve - Indeks online

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund

para 9 muajve - Infokusi

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Recep Tayyip Erdogan vazhdon me komentet e tij,...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

para 9 muajve - GazetaBlic

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

para 9 muajve - RTV 21

Merkel, tha  se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve...

Merkel kërcënon zyrtarët turq me ndalim të tubimeve elektorale

para 9 muajve - Alsat-M

Kancelarja Angela Merkel kërcënoi se do t’i ndalojë zyrtarët turq për të marrë pjesë në takime elektorale pro-Erdogan në Gjermani, pas sulmeve të reja ndaj saj të shfaqura nga ana e presidentit Erdogan....

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

para 9 muajve - 10minuta

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Merkel paralajmëron Erdoganin

para 9 muajve - Politiko

Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi prerazi Presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, që të heqë dorë nga krahasimet naziste në grindjen për fjalimet elektorale në Gjermani të ministrave të tij....

Kurtulmus: Termi “fashizëm” ishte metaforë, jemi të shqetësuar për Evropën

para 9 muajve - RTV 21

Kurtulmus tha se vendet evropiane duhet ta kujtojnë historinë e tyre të përgjakshme Zëvendëskryeministri turk, Numan Kurtulmus tha sot se Turqia e ka përdorur metaforën e “fashizmit”, për shkak se janë...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

para 9 muajve - Arbresh

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Media gjermane: Tre premtimet e pambajtura të Erdoganit në trojet shqiptare

para 9 muajve - Lexo

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan nuk kërkon të shtrijë vetëm ndikimin mbi minoritetin turk në Gjermani. Prej vitesh eksperët theksojnë për shtimin e aktiviteteve turke edhe në Ballkanin perëndimor,...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

para 9 muajve - Infokusi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Turqia arsyetohet për akuzat për nazizëm

para 9 muajve - Gazeta Express

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Turqia përdor metafora për nazizmin, është e shqetësuar për europianët

para 9 muajve - Ora news

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë

para 9 muajve - Lajmi.net

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Merkel, Turqisë: S’ka më si, e por, ndalni fyrjet naziste

para 9 muajve - Arbresh

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar presidentin e Turqisë, Recep Tayip Erdogan, rreth krahasimit të zyrtarëve gjermanë me nazistët, duke i thënë se ‘këto veprime janë të paarsyejshme, dhe...

Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Erdogani jep para në Ballkan, për ta shantazhuar më vonë Bashkimin Europian

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan e përdorë Ballkanin për të ushtruar ndikim në Evropë. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin thotë se pavarësisht që Ankaraja investon para nëpërmjet...

Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë

para 9 muajve - Indeks online

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Kështu e sheh Recep Taip Erdogan hartën e Evropës

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, ka vazhduar tensionimin e raporteve me Bashkimin Evropian, duke i akuzuar së fundmi për politika fashiste e naziste. Presidenti turk, i cili persekutoi secilin...

Kështu e sheh Recep Taip Erdogan hartën e Evropës

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, ka vazhduar tensionimin e raporteve me Bashkimin Evropian, duke i akuzuar së fundmi për politika fashiste e naziste. Presidenti turk, i cili persekutoi secilin...

“Erdogani po e përdor Ballkanin përpara Europës”

para 9 muajve - Top Channel

Nuk është vetëm Rusia, ajo që po përpiqet të zgjerojë ndikimin e saj në Ballkan. Turqia po ashtu kërkon të shtojë ndikimin në një rajon, të cilin e ka parë gjithmonë si dalje në Europë. “Vitet e fundit...

Merkel kërcënon zyrtarët turq me ndalim të tubimeve elektorale

para 9 muajve - RTV 21

Merkel tha se do t’i ndalojë zyrtarët turq për të marrë pjesë në takime elektorale pro-Erdogan në Gjermani Kancelarja Angela Merkel kërcënoi se do t’i ndalojë zyrtarët turq për të marrë pjesë në takime...

Merkeli kërcënon me ndalimin e aktivititeve elektorale turke në Gjermani

para 9 muajve - DW

Pas ndalimit të fjalimeve elektorale të ministrave turq në Gjermani, Presidenti Erdogan vazhdon ta krahasojë Gjermaninë me nazistët. Kancelarja Merkel tani thotë: Mjaft! Kancelarja gjermane, Angela Merkel...

Erdogani e do Ballkanin për “ndikim” në Evropë

para 9 muajve - Periskopi

Turqia po përpiqet të fitojë më shumë ndikim në Ballkan. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin në SHBA, shpjegon për Deutsche Wellen se çdo të thotë kjo për Bashkimin Evropian. DW: Cilat...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

para 9 muajve - Gazeta e re

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që...

Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë

para 9 muajve - Lexo

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Erdogani e do Ballkanin për "ndikim" në Evropë

para 9 muajve - Indeks online

Turqia po përpiqet të fitojë më shumë ndikim në Ballkan. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin në SHBA, shpjegon për Deutsche Wellen se çdo të thotë kjo për Bashkimin Evropian. DW: Cilat janë...

KURTHI NAZIZMIT/ Turqia shpjegon akuzat për “praktika naziste” në Gjermani dhe “fashizëm” në Holandë

para 9 muajve - Opozita

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

para 9 muajve - KosovaPress

“Natyrisht, qëndrimet dallojnë dhe një takim nuk do ta ndryshojë këtë. Por, presidenti Trump gjatë bisedës sonë qartë ka bërë me dije se është kundër izolimit dhe për tregti të lirë dhe të sinqertë”, tha...

Turqia arsyetohet për akuzat për nazizëm

para 9 muajve - Infokusi

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Turqia: Përdorim metafora për ‘fashizmin’, jemi të shqetësuar për Evropën

para 9 muajve - Java News

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

KE paralajmëron Turqinë: Dënimi me vdekje shuan shpresat për integrimin në BE

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Komisioni Europian ka paralajmëruar së fundmi Turqinë se nëse rikthehet dënimi me vdekje në vend, shuhen shpresat për integrimin në Bashkimin Europian. Presidenti i KE-së, Jean Claude Junker i bëri thirrje...

Erdogani jep para në Ballkan, për ta shantazhuar më vonë Bashkimin Europian

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan e përdorë Ballkanin për të ushtruar ndikim në Evropë. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin thotë se pavarësisht që Ankaraja investon para nëpërmjet...

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t'i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Gazeta Express

Deputetja e ekstremit të djathtë në Francë, Marion Marechal-Le Pen, i është kundërpërgjigjur thirrjes së presidentit të Turqisë, Recep Erdogan, bërë turqve që jetojnë në Evropë që të lindin nga pesë fëmijë. ...

Merkeli i prerë ndaj Erdogan: Hiq dorë nga krahasimet naziste

para 9 muajve - Lexo

Merkeli kërcënon me ndalimin e aktivititeve elektorale turke në Gjermani Pas ndalimit të fjalimeve elektorale të ministrave turq në Gjermani, Presidenti Erdogan vazhdon ta krahasojë Gjermaninë me nazistët....

Merkeli paralajmëron prerazi Erdoganin: Hiq dorë nga krahasimet naziste

para 9 muajve - Java News

Merkeli kërcënon me ndalimin e aktivititeve elektorale turke në Gjermani Pas ndalimit të fjalimeve elektorale të ministrave turq në Gjermani, Presidenti Erdogan vazhdon ta krahasojë Gjermaninë me nazistët....

“Erdogani po e përdor Ballkanin përpara Europës”

para 9 muajve - Lajm

Nuk është vetëm Rusia, ajo që po përpiqet të zgjerojë ndikimin e saj në Ballkan. Turqia po ashtu kërkon të shtojë ndikimin në një rajon, të cilin e ka parë gjithmonë si dalje në Europë. “Vitet e fundit...

Merkel kërcënon zyrtarët turq me ndalim të tubimeve elektorale

para 9 muajve - Arbresh

Kancelarja Angela Merkel kërcënoi se do t’i ndalojë zyrtarët turq për të marrë pjesë në takime elektorale pro-Erdogan në Gjermani, pas sulmeve të reja ndaj saj të shfaqura nga ana e presidentit Erdogan....

Kurtulmus: Termi "fashizëm” ishte metaforë, jemi të shqetësuar për Evropën

para 9 muajve - KosovaPress

Ai gjatë një konference për media tha se vendet evropiane duhet ta kujtojnë historinë e tyre të përgjakshme dhe ata nuk do të bien në grackën e nazizmit. “Vendet evropiane duhet të marrin masa kundër racizmit”,...

Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë

para 9 muajve - Insajderi

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Presidenti turk Erdogan sfidon sërish Berlinin

para 9 muajve - ABC News

Presidenti turk Erdoan vijon të sfidojë Berlinin, këtë herë duke deklaruar se gazetari gjerman i arrestuar është një terrorist. Ndërkohë që tensioni mes dy vendeve përshkallëzohet, është hapur një front...

Turqia arsyetohet për akuzat për nazizëm

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

“Krahasimet me nazismin janë të papranueshme”

para 9 muajve - RTV 21

Qeveria gjermane reagon ndaj deklaratave të Erdoganit Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit...

Juncker paralajmëron Turqinë: Harrojeni Europën nëse e ktheni dënimin me vdekje

para 9 muajve - MRT

Kreu i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker.... Kreu i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ka paralajmëruar Turqinë se çdo kthim i dënimit me vdekje do të jetë kalimi i “vijës se kuqe” nga ana...

Erdogani e do Ballkanin për “ndikim” në Evropë

para 9 muajve - Java News

Turqia po përpiqet të fitojë më shumë ndikim në Ballkan. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin në SHBA, shpjegon për Deutsche Wellen se çdo të thotë kjo për Bashkimin Evropian. DW : Cilat janë...

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

para 9 muajve - 10minuta

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Erdogani e do Ballkanin për “ndikim” në Europë

para 9 muajve - Lexo

Turqia po përpiqet të fitojë më shumë ndikim në Ballkan. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin në SHBA, shpjegon për Deutsche Wellen se çdo të thotë kjo për Bashkimin Evropian. DW : Cilat janë...

Erdogani e do Ballkanin për "ndikim" në Evropë

para 9 muajve - DW

Turqia po përpiqet të fitojë më shumë ndikim në Ballkan. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin në SHBA, shpjegon për Deutsche Wellen se çdo të thotë kjo për Bashkimin Evropian. DW : Cilat janë...

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

para 9 muajve - GazetaBlic

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

para 9 muajve - Indeks online

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Merkel kërcënon zyrtarët turq me ndalim të tubimeve elektorale

para 9 muajve - KosovaPress

“Qeveria gjermane shprehet e rezervuar në lidhje me të drejtën për të rishqyrtuar autorizimet e dhëna deri më tani të pjesëmarrjes së politikanëve turke në mitingje elektorale në Gjermani në kuadrin e...

Turqi, 2 mijë të arrestuar vetëm në një javë

para 9 muajve - Alsat-M

Më shumë se 2 mijë persona janë arrestuar nga disa operacione antiterrorizëm javën e fundit në Turqi. Lajmin e bën të ditur Ministria e Brendshme e Turqisë. Pjesa më e madhe e të dyshuarve kanë lidhje...

DW: Si po ndërhyn "Big Brother-i" Erdogan në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni

para 9 muajve - Albeu

Turqia po përpiqet të rrisë ndikimin e saj në Ballkan . Gazetari i Deutsche Welle, Darko Janjevic bisedoi me Erdoan Shipoli, ekspertin e çështjeve të Turqisë dhe Ballkanit me qendër në Shtetet e...

“Erdogani po e përdor Ballkanin përpara Europës”

para 9 muajve - 24 ore

Nuk është vetëm Rusia, ajo që po përpiqet të zgjerojë ndikimin e saj në Ballkan. Turqia po ashtu kërkon të shtojë ndikimin në një rajon, të cilin e ka parë gjithmonë si dalje në Europë. “Vitet e fundit...

Turqia arreston më shumë se 2 mijë njerëz brenda javës

para 9 muajve - Syri

Autoritetet turke arrestuan më shumë se 2 mijë njerëz javën e kaluar për lidhje të dyshuara me grupet militante apo me grushtin e shtetit të vitit të kaluar, tha  ministria e brendshme të hënën. Autoritet...

Arrestohen mbi 2.000 persona në Turqi

para 9 muajve - GazetaBlic

Autoritetet turke i kanë arrestuar më shumë se 2.000 njerëz gjatë javës së kaluar, për lidhjet e tyre të dyshimta me grupe militante apo me tentim puçin e dështuar të vitit të kaluar, njofton Ministria...

Arrestohen mbi 2.000 persona në Turqi

para 9 muajve - Gazeta Express

Autoritetet turke i kanë arrestuar më shumë se 2.000 njerëz gjatë javës së kaluar, për lidhjet e tyre të dyshimta me grupe militante apo me tentim puçin e dështuar të vitit të kaluar, njofton Ministria...

Tregëtia e lirë, Gjermania dhe Japonia në favor

para 9 muajve - RTSH

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike G20, që ta tërheqin përkushtimin për...

Vazhdon tensioni mes Gjermanisë dhe Turqisë

para 9 muajve - RTSH

Gjermania kritikoi presidentin turk se ka “kaluar kufirin” duke akuzuar personalisht Kancelaren  Merkel për praktika “naziste”, ndërkohë që marrëdhëniet mes dy vendeve vazhdojnë të acarohen. Marrëdhëniet...

Juncker – Turqisë: Harrojeni Evropën nëse ktheni dënimin me vdekje

para 9 muajve - Alsat-M

Kreu i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, ka paralajmëruar Turqinë se kthimi i dënimit me vdekje do të jetë kalimi i “vijës se kuqe” nga ana e Ankarasë dhe do të çojë në mbylljen përfundimtare të...

Gjermania dhe Japonia, në favor të tregut të lirë

para 9 muajve - Alsat-M

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Turqia arreston më shumë se 2 mijë njerëz brenda javës, ja pse

para 9 muajve - Tetova Sot

Autoritetet turke arrestuan më shumë se 2 mijë njerëz javën e kaluar për lidhje të dyshuara me grupet militante apo me grushtin e shtetit të vitit të kaluar, tha  ministria e brendshme të hënën. Autoritet...

Gabriel: Turqia i kaloi kufijt

para 9 muajve - TV Koha

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Zigmar Gabriel i akuzoi autoritetet turje se “i kanë kaluar kufijt” me akuzat e tyre kundër kancelares gjermane, Angela Merkel për “sjellje naziste”. “Ne jemi tolerantë,...

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

para 9 muajve - Java News

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Deputetja e ekstremit të djathtë në Francë, Marion Marechal-Le Pen, i është kundërpërgjigjur thirrjes së presidentit të Turqisë, Recep Erdogan, bërë turqve që jetojnë në Evropë që të lindin nga pesë fëmijë....

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

para 9 muajve - Tetova Sot

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Historia e Erdogan/ Një “turk i zi” kundër “turqve të bardhë”

para 9 muajve - Tetova1

Jemi dëshmitarë të një spektakli politik, ku bien pre madje edhe lopët holandeze. Shoqata turke e industrisë së mishit, deklaroi, se 40 lopë holandeze janë nxjerrë jashtë Turqisë. Patriotët turq dhe përkrahësit...

Gjermania dhe Japonia – në favor të tregut të lirë

para 9 muajve - Portalb

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Gjermania dhe Japonia, në favor të tregut të lirë

para 9 muajve - Indeks.mk

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

A është Erdogan një “Big Brother” për myslimanët? Ekspertët: Po e përdor Ballkanin për interesat e tij politike

para 9 muajve - BalkanWeb

Turqia po përpiqet të rrisë ndikimin e saj në Ballkan. Gazetari i Deutsche Welle , Darko Janjevic bisedoi me Erdoan Shipoli, ekspertin e çështjeve të Turqisë dhe Ballkanit me qendër në Shtetet e Bashkuara...

Gjermania dhe Japonia, në favor të tregut të lirë

para 9 muajve - Telegrafi

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S\'ka anëtarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Indeks.mk

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S'ka anëtarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Zeri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

Merkel takohet me Kryeministrin japonez, sulme ndaj politikave të Donald Trump

para 9 muajve - Syri

Pas takimit me presidentin Donald Trump në Uashington për herë të parë javën e kaluar, Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është takuar mbrëmjen të dielës me Kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Liderët...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S'ka anëtarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

Gjermania dhe Japonia – në favor të tregut të lirë

para 9 muajve - Indeks online

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S'ka anëtarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S’ka antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S'ka antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: Ska antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

TURQI/ Autoritetet turke arrestuan më shumë se 2 mijë njerëz, të dyshuara për “grushtin e shtetit”

para 9 muajve - Opozita

Autoritetet turke arrestuan më shumë se 2 mijë njerëz javën e kaluar për lidhje të dyshuara me grupet militante apo me grushtin e shtetit të vitit të kaluar, tha ministria e brendshme të hënën. Autoritet...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: Ska antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

E PABESUESHME / Ja pse Erdogan ka arrestuar më shumë se 2 mijë njerëz brenda javës

para 9 muajve - Opozita

Autoritetet turke arrestuan më shumë se 2 mijë njerëz javën e kaluar për lidhje të dyshuara me grupet militante apo me grushtin e shtetit të vitit të kaluar, tha ministria e brendshme të hënën. Autoritet...

Gjermania dhe Japonia – në favor të tregut të lirë

para 9 muajve - Lajmi.net

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Gjermania dhe Japonia, në favor të tregut të lirë

para 9 muajve - Zeri

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Gjermania dhe Japonia – në favor të tregut të lirë

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Arrestohen mbi 2.000 persona në Turqi

para 9 muajve - Lexo

Autoritetet turke i kanë arrestuar më shumë se 2.000 njerëz gjatë javës së kaluar, për lidhjet e tyre të dyshimta me grupe militante apo me tentim puçin e dështuar të vitit të kaluar, njofton Ministria...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: Ska antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Antpress

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

Gabriel: Turqia i kaloi kufijt

para 9 muajve - Portalb

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Zigmar Gabriel i akuzoi autoritetet turje se “i kanë kaluar kufijt” me akuzat e tyre kundër kancelares gjermane, Angela Merkel për “sjellje naziste”. “Ne jemi tolerantë,...

Merkel: Dëshirojmë tregje të hapura dhe tregti të lirë, e jo barriera

para 9 muajve - Portalb

Kancelarja gjermane, Angela Merkel mbrëmë deklaroi se Gjermania ka qëndrim të vendosur për mbrojtjen e tregtisë së lirë dhe tregjet e hapura, në momentin kur SHBA-ja udhëheq politikë gjithnjë e më protekcioniste....

Berlini reagon ndaj Erdoganit

para 9 muajve - Periskopi

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Gjermania: Erdogani e ka kaluar limitin

para 9 muajve - Syri

Gjermania kritikoi dielën presidentin turk se ka “kaluar një kufi” duke akuzuar personalisht Kancelaren gjermane Angela Merkel për praktika “naziste”, ndërkohë që marrëdhëniet mes dy vendeve vazhdojnë...

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

para 9 muajve - KosovaPress

“Pozicioni jonë mbetet i pandryshuar, krahasimet me nazizmin janë të papranueshme, cilado qoftë forma e tyre”, deklaroi gjatë një konference për shtyp Ulrike Demmer.  Një ditë më parë presidenti turk,...

BOTA / Pas takimit me Trump , Merkel takohet me Kryeministrin japonez

para 9 muajve - Opozita

Pas takimit me presidentin Donald Trump në Uashington për herë të parë javën e kaluar, Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është takuar mbrëmjen të dielës me Kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Liderët...

BE e rikujton Erdoganin: S’ka anëtarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Lajm

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S’ka antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BOTA/ BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: Ska antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Opozita

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

Acarimi i raporteve të Turqisë me Perëndimin rrezikon bashkëpunimin në Ballkan

para 9 muajve - Gazeta Express

Pas keqësimit të raporteve të vendeve perëndimore me Rusinë, që kishte ndodhur para disa vitesh, për shkak të agresionit rus në Ukrainë dhe aneksimit të një pjese të territorit të këtij shteti, pakkush...

Gjermania: Erdogani e ka kaluar limitin

para 9 muajve - Tetova Sot

Gjermania kritikoi dielën presidentin turk se ka “kaluar një kufi” duke akuzuar personalisht Kancelaren gjermane Angela Merkel për praktika “naziste”, ndërkohë që marrëdhëniet mes dy vendeve vazhdojnë...

Gjermania dhe Japonia – në favor të tregut të lirë

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

A është Erdogan një “Big Brother” për myslimanët? Ekspertët: Po e përdor Ballkanin për interesat e tij politike

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Turqia po përpiqet të rrisë ndikimin e saj në Ballkan. Gazetari i Deutsche Welle, Darko Janjevic bisedoi me Erdoan Shipoli, ekspertin e çështjeve të Turqisë dhe Ballkanit me qendër në Shtetet e Bashkuara...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

para 9 muajve - Lexo

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: Ska antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

Merkel: Dëshirojmë tregje të hapura dhe tregti të lirë, e jo barriera

para 9 muajve - Republika

Kancelarja gjermane, Angela Merkel mbrëmë deklaroi se Gjermania ka qëndrim të vendosur për mbrojtjen e tregtisë së lirë dhe tregjet e hapura, në momentin kur SHBA-ja udhëheq politikë gjithnjë e më protekcioniste....

Acarimi i raporteve të Turqisë me Perëndimin rrezikon bashkëpunimin në Ballkan

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Pas keqësimit të raporteve të vendeve perëndimore me Rusinë, që kishte ndodhur para disa vitesh, për shkak të agresionit rus në Ukrainë dhe aneksimit të një pjese të territorit të këtij shteti, pakkush...

Acarimi i raporteve të Turqisë me Perëndimin rrezikon bashkëpunimin në Ballkan

para 9 muajve - Periskopi

Pas keqësimit të raporteve të vendeve perëndimore me Rusinë, që kishte ndodhur para disa vitesh, për shkak të agresionit rus në Ukrainë dhe aneksimit të një pjese të territorit të këtij shteti, pakkush...

BE, Junker: Nëse Truqia rikthen dënimin me vdekje, s'ka anëtarësim

para 9 muajve - Shqiptarja

BE- Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ka paralajmëruar Turqinë se në rast të rikthimit të dënimit me vdekje në Truqi, jo vetëm që do të pengohej hyrja e vendit në Bashkimin Evropian,...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

para 9 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

“Rikthimi i dënimit me vdekje është “vija e kuqe““

para 9 muajve - RTV 21

Juncker ka paralajmëruar Turqinë Kreu i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker, ka paralajmëruar Turqinë se kthimi i dënimit me vdekje do të çojë në fundin e bisedimeve për anëtarësimin e këtij shteti...

Juncker: Rikthimi i dënimit me vdekje në Turqi është “vija e kuqe”!

para 9 muajve - Zhurnal

Shefi i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker ka paralajmëruar Turqinë se çdo kthim i dënimit me vdekje në vend, do të ishte “vija e kuqe” e ofertës së anëtarësimit të këtij shteti në Bashkimin Evropian....

Merkel: Gjermania dëshiron tregti të lirë dhe pa pengesa

para 9 muajve - Lajmi.net

Kancelarja gjermane, Angela Merkel të dielën ka thënë se Gjermania është në favor të tregtisë së lirë dhe tregjeve të hapura. “Ne duam tregje të hapura dhe sigurisht pa ndonjë pengesë. Ne duam të lidhim...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Juncker paralajmëron Turqinë: S'ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

para 9 muajve - Zeri

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Juncker: Rikthimi i dënimit me vdekje në Turqi është “vija e kuqe”!

para 9 muajve - Ora news

Shefi i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker ka paralajmëruar Turqinë se çdo kthim i dënimit me vdekje në vend, do të ishte “vija e kuqe” e ofertës së anëtarësimit të këtij shteti në Bashkimin Evropian....

Erdogan: Gazetari turko-gjerman ishte agjent i terroristëve

para 9 muajve - RTV 21

Presidenti i Turqisë ka thënë se gazetari turko-gjerman ishte agjent i terroristëve Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, sot akuzoi një gazetar të burgosur turko-gjerman se ka qenë një agjent terrorist,...

Juncker paralajmëron Turqinë: S'ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Erdogan thotë se gazetari turko-gjerman ishte agjent i terroristëve

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti turk Tayyip Erdogan, akuzoi të dielën një gazetar të burgosur turko-gjerman se ka qenë një agjent terrorist, në komentet e tij të cilat kanë të ngjarë të shkaktojnë shqetësim të mëtejshëm në...

Juncker paralajmëron Turqinë: S'ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Erdogani, viktima e fortë

para 9 muajve - Koha.mk

Nga Krsto LAZAREVIC Jemi dëshmitarë të një spektakli politik, ku bien pre madje edhe lopët holandeze. Shoqata turke e industrisë së mishit, deklaroi, se 40 lopë holandeze janë nxjerrë jashtë Turqisë. Patriotët...

Protestat e Kurdëve, Turqia: Hipokrizi gjermane

para 9 muajve - Top Channel

Turqia akuzoi Gjermaninë për hipokrizi pas një mitingu të kurdëve kundër presidentit turk Taip Rexhep Erdogan. Rreth 30 000 kurd nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën nga...

Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj

para 9 muajve - InfoShqip

Berlini zyrtar ka kritikuar ashpër presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Berlini vlerëson se Erdogan ka shkuar shumë larg kur akuzoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për aplikimin e ‘praktikave naziste’,...

Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj

para 9 muajve - Zeri

Berlini zyrtar ka kritikuar ashpër presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Berlini vlerëson se Erdogan ka shkuar shumë larg kur akuzoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për aplikimin e ‘praktikave naziste’,...

Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj

para 9 muajve - Lajmi.net

Berlini zyrtar ka kritikuar ashpër presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Berlini vlerëson se Erdogan ka shkuar shumë larg kur akuzoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për aplikimin e ‘praktikave naziste’,...

Merkel: Gjermania dëshiron tregti të lirë dhe pa pengesa

para 9 muajve - Infokusi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel të dielën ka thënë se Gjermania është në favor të tregtisë së lirë dhe tregjeve të hapura.Ne duam tregje të hapura dhe sigurisht pa ndonjë pengesë. Ne duam të lidhim...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

para 9 muajve - Lajm

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Ministri turk i Mbrojtjes aludon në rolin e Berlinit gjatë grusht shtetit

para 9 muajve - Arbresh

Ministri turk i Mbrojtjes, Fikri Isik, ka pretenduar se deklarata nga shefi i inteligjencës së Gjermanisë, i cili tha se Ankaraja ka dështuar të bindë Gjermaninë mbi rolin e Gulenit në grusht shtetin e...

Erdogani, viktima e fortë

para 9 muajve - Gazeta 55

Presidenti turk Erdogan po e inskenon veten si dhe popullin turk si viktimë për të penguar qëndrimet kritike ndaj politikës së tij. Por ndërkohë, ai është vetë autori i këtyre krizave Jemi dëshmitarë të...

Juncker: Rikthimi i dënimit me vdekje në Turqi është “vija e kuqe”!

para 9 muajve - Arbresh

Shefi i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker ka paralajmëruar Turqinë se çdo kthim i dënimit me vdekje në vend, do të ishte “vija e kuqe” e ofertës së anëtarësimit të këtij shteti në Bashkimin Evropian....

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Gazetari turko-gjerman ishte agjent i terroristëve

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti turk Tayyip Erdogan, akuzoi të dielën një gazetar të burgosur turko-gjerman se ka qenë një agjent terrorist, në komentet e tij të cilat kanë të ngjarë të shkaktojnë shqetësim të mëtejshëm në...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Erdogan-Merkelit: Ti je naziste

para 9 muajve - Zhurnal

Presidenti turk, Rexhep Tayp Erdogan ka akuzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ndalimin e takimeve turke në Gjermani duke i rekomanduar të mos iu përmbahet ‘praktikave naziste’. “Tani ka filluar...

Gjermani, 30 mijë kurdë protestë kundër Erdogan

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Rreth 30 mijë kurdë turq kanë protestuar në Frankfurt të Gjermanisë kundër presidentit turk Rexhep Taip Erdogan. Protestuesit kishin ardhur nga e gjithë Gjermania, përpara festimeve të vitit të ri kurd....

Erdogani – viktima e fortë

para 9 muajve - Telegrafi

Krsto Lazareviq Jemi dëshmitarë të një spektakli politik, ku bien pre madje edhe lopët holandeze. Shoqata turke e industrisë së mishit, deklaroi, se 40 lopë holandeze janë nxjerrë jashtë Turqisë. Patriotët...

Erdogan akuzon Merkelin

para 9 muajve - RTV 21

Tensione ndërmjet Gjermanisë dhe Turqisë Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, sot akuzoi kancelaren gjemane, Angela Merkelin, për përdorimin e masave naziste, pas tensioneve në mes Ankarasë dhe Berlinit...

Gjermani, 30 mijë kurdë protestuan kundër Erdoganit. Reagon Turqia: Hipokrizi …

para 9 muajve - Panorama

Turqia akuzon Gjermaninë për hipokrizi pas një mitingu të kurdëve kundër presidentit turk Taip Rexhep Erdogan. Rreth 30 000 kurd nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën nga...

Erdoğan: Balloja me maska ka përfunduar

para 9 muajve - Gazeta e re

Ata që deri tani janë përpjekur të na zënë ngushtë me mashat e tyre, me organizatat terroriste që përkrahin duke i dhënë armë, tashmë kanë zbritur vetë personalisht në terren”. Presidenti i Turqisë, Recep...

Shërbimi sekret gjerman: Gylen nuk ka gisht në ‘grushtin e shtetit’

para 9 muajve - Tetova Sot

Në prag të referendumit që do t’i japë pushtet të pakufizuar presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan, inteligjenca gjermane ka dalë në përfundimin se nuk ka asnjë të dhënë apo provë që kleriku në ekzil,...

Hipokrizia Gjermane

para 9 muajve - Politiko

Turqia akuzoi Gjermaninë për hipokrizi, pas një mitingu të kurdëve kundër Presidentit turk Tayyip Recep Erdogan. Rreth 30 000 kurdë nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën...

Gjermani, 30 mijë kurdë kundër Erdoganit. Reagon Turqia: Hipokrizi …

para 9 muajve - Panorama

Turqia akuzon Gjermaninë për hipokrizi pas një mitingu të kurdëve kundër presidentit turk Taip Rexhep Erdogan. Rreth 30 000 kurd nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën nga...

Tensionet Gjermani-Turqi, Erdogan sulmon Merkel

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, akuzoi të dielën kancelaren gjemane Anglea Merkel, për përdorimin e masave naziste, pas tensioneve në mes Ankarasë dhe Berlinit për një miting pro-kurd të mbajtur...

Tensionet Gjermani-Turqi, Erdogan sulmon Merkel

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, akuzoi të dielën kancelaren gjemane Anglea Merkel, për përdorimin e masave naziste, pas tensioneve në mes Ankarasë dhe Berlinit për një miting pro-kurd të mbajtur...

Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj

para 9 muajve - Sovrani

Berlini zyrtar ka kritikuar ashpër presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Berlini vlerëson se Erdogan ka shkuar shumë larg kur akuzoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për aplikimin e ‘praktikave naziste’,...

Protestat e kurdëve, Turqia: Hipokrizi gjermane

para 9 muajve - Arbresh

Turqia akuzoi Gjermaninë për hipokrizi pas një mitingu të kurdëve kundër presidentit turk Recep Tayip Erdogan. Rreth 30 000 kurd nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën nga...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

para 9 muajve - Sovrani

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Juncker paralajmëron Turqinë: Rikthimi i dënimit me vdekje është ‘vija e kuqe’

para 9 muajve - KosovaPress

Këto komente Juncker i bëri në një intervistë për gazetën Bild të Gjermanisë  “Nëse  dënimi me vdekje do të rivendoset në Turqi, kjo do të çojë në fundin e bisedimeve”, tha ai, transmeton KosovaPress....

Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj

para 9 muajve - Periskopi

Berlini zyrtar ka kritikuar ashpër presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Berlini vlerëson se Erdogan ka shkuar shumë larg kur akuzoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për aplikimin e ‘praktikave...

BE paralajmëron Erdoganin: Kujdes…

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Shefi i shërbimeve informative gjermane: Nuk besojmë se Gylen organizoi grushtin e shtetit

para 9 muajve - Albeu

Shefi i Shërbimit Federal Informativ të Gjermanisë (BND), Bruno Kahl-i shprehet mosbesues ndaj akuzave të autoriteteve turke në adresë të mbështetësve të klerikut turk, Fethullah Gylenit, si organizatorë...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

para 9 muajve - Iliria News

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Erdogan thotë se gazetari turko-gjerman ishte agjent i terroristëve

para 9 muajve - KosovaPress

Erdogan,  duke folur në një takim të një fondacioni islam në Stamboll, tha se gazetari, Deniz Yucel i gazetës Die Welt të Gjermanisë, do të gjykohet nga gjyqësori i pavarur i Turqisë,  shkruan Reuters....

30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

para 9 muajve - GazetaBlic

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, transmeton Klan Kosova. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur...

Erdogan-Merkelit: Ti je naziste

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti turk, Rexhep Tayp Erdogan ka akuzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ndalimin e takimeve turke në Gjermani duke i rekomanduar të mos iu përmbahet ‘praktikave naziste’. “Tani ka filluar...

Erdogan-Merkelit: Ti je naziste

para 9 muajve - Zeri

Presidenti turk, Rexhep Tayp Erdogan ka akuzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ndalimin e takimeve turke në Gjermani duke i rekomanduar të mos iu përmbahet ‘praktikave naziste’. “Tani ka filluar...

Tensionet Gjermani-Turqi, Erdogan sulmon Merkel

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, akuzoi të dielën kancelaren gjemane Anglea Merkel, për përdorimin e masave naziste, pas tensioneve në mes Ankarasë dhe Berlinit për një miting pro-kurd të mbajtur...

Gjermani, kurdët protestë kundër Erdogan, reagon ashpër Turqia: Hipokrizi

para 9 muajve - Java News

Turqia akuzon Gjermaninë për hipokrizi pas një mitingu të kurdëve kundër presidentit Taip Rexhep Erdogan. Rreth 30 000 kurd nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën nga e gjithë...

Erdogan-Merkelit: Ti je naziste

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti turk, Rexhep Tayp Erdogan ka akuzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ndalimin e takimeve turke në Gjermani duke i rekomanduar të mos iu përmbahet ‘praktikave naziste’. “Tani ka filluar...

30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

para 9 muajve - Klan Kosova

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë Gjermania,...

Ministrat e Turqisë mundet të planifikojnë tjetër tubim në Gjermani

para 9 muajve - Tetova1

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Ministria e jashtme turke reagon ashpër ndaj protestave të kurdëve në Gjermani

para 9 muajve - Lajmi.net

Ministria e Jashtme e Turqisë, ka reaguar pasi shteti gjerman ka lejuar kurdët të protestojnë në Frankfurt kundër Erdoganit. Në një deklaratë me shkrim, kjo ministri e ka cilësuar si provokim lejen e Gjermanisë...

Gjermani, 30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit

para 9 muajve - Telegrafi

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë Gjermania,...

Shërbimi sekret gjerman: Gylen nuk ka gisht në ‘grushtin e shtetit’

para 9 muajve - Syri

Në prag të referendumit që do t’i japë pushtet të pakufizuar presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan, inteligjenca gjermane ka dalë në përfundimin se nuk ka asnjë të dhënë apo provë që kleriku në ekzil,...

Erdogani, viktima e fortë

para 9 muajve - Insajderi

Jemi dëshmitarë të një spektakli politik, ku bien pre madje edhe lopët holandeze. Shoqata turke e industrisë së mishit, deklaroi, se 40 lopë holandeze janë nxjerrë jashtë Turqisë. Patriotët turq dhe përkrahësit...

Erdogan e quan terrorist gazetarin e arrestuar gjerman

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Tayip Erdogan e ka quajtur një agjent terrorist gazetarin e arrestuar nga Gjermania në Turqi. Presidenti turk ka thënë se gazetari do të gjykohet nga gjyqësori i pavarur i Turqisë,...

Turqia dështon ta bindë inteligjencën gjermane se Gulen qëndron prapa puçit të dështuar

para 9 muajve - Gazeta Express

Qeveria turke ka dështuar që ta bindë Shërbimin Federal të Inteligjencës së Gjermanisë (BND) se kleriku mysliman që jeton në SHBA, Fethullah Gulen, e orkestroi tentim puçin e dështuar më 15 korrik të vitit...

“Gjermania me dy standarde dhe hipokrite”

para 9 muajve - Lexo

Turqia e ka akuzuar Gjermaninë për hipokrizi pas mitingut që 30 mijë kurdë mbajtën në Frankfurt, para festimeve kurde të vitit të ri. Ankaraja u nervozua sepse politikanët turq nuk u lejuan të zhvillonin...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

para 9 muajve - Aktuale

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Erdogan për gazetarin gjerman: Falë Zotit që u arrestua, është agjent i terrorizmit

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë, Recep Erdogan, e ka akuzuar sot gazetarin e burgosur turko-gjerman, Deniz Yucel, se është agjent i terrorizmit. “Falë Zotit që është arrestuar” ka thënë Erdogan, deklarata këto që...

Erdogan për gazetarin gjerman: Falë Zotit që u arrestua, është agjent i terrorizmit

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Erdogan, e ka akuzuar sot gazetarin e burgosur turko-gjerman, Deniz Yucel, se është agjent i terrorizmit. “Falë Zotit që është arrestuar” ka thënë Erdogan, deklarata këto...

Bashkimi Evropian-Turqisë: Harrojeni anëtarësimin nëse riktheni dënimin me vdekje

para 9 muajve - Syri

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Junker: Nëse Turqia e kthen dënimin me vdekje kjo do të thotë edhe fund për negociatat me BE-në

para 9 muajve - Portalb

Kryetari i Komisionit Evropian, Zhan-Klod Junker konfirmoi se nëse Ankaraja e kthen dënimin me vdekje, kjo do të jetë pengesë serioze që shteti të bëhet anëtar i Bashkimit Evropian. “Nëse dënimi me vdekje...

30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

para 9 muajve - Infokusi

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, transmeton Klan Kosova. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë...

Ankaraja me akuza të reja në adresë të Berlinit

para 9 muajve - RTV 21

Gjermania po mbështetë “rrjetin terrorist” të Gylenit Turqia ka akuzuar sot Gjermaninë se po mbështetë rrjetin e klerikut turk në mërgim, FethullahGylenit, i cili akuzohet për organizimin e puçit të dështuar...

Tensionet Gjermani-Turqi, Erdogan sulmon Merkel

para 9 muajve - KosovaPress

"Kur ne i quajmë ata nazistë,  ata (Evropa)  ndihet në siklet. Ata thirren në solidaritet. Sidomos Merkel," tha Erdogan në një fjalim televiziv. "Por tani jeni mirë duke përdorur masa naziste," tha Erdogan...

30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit

para 9 muajve - Arbresh

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë Gjermania,...

Turqia akuzon Gjermaninë për mbështetje të grusht shtetit të dështuar

para 9 muajve - Indeks online

Turqia të dielën ka akuzuar Gjermaninë për mbështetjen e rrjetin e FETO e udhëhequr nga kleriku mysliman Abdullah Gulen me bazë në SHBA i cili fajësohet   për grusht shtetin në tentativë të vitit të kaluar,...

Gjermani, kurdët protestojnë kundër Erdoganit dhe referendumit

para 9 muajve - Shqiptarja

Mijëra kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan dhe referendumit që ata synon  shndërrojë vendin në republike presidenciale....

Reagon Turqia për tubimet ne Gjermani

para 9 muajve - RTSH

Turqia thotë se ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet mes të Ankarasë dhe Berlinit....

Ministrat e Turqisë mundet të planifikojnë tjetër tubim në Gjermani

para 9 muajve - Portalb

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Erdogan-Merkelit: Ti je naziste

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti turk, Rexhep Tayp Erdogan ka akuzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ndalimin e takimeve turke në Gjermani duke i rekomanduar të mos iu përmbahet ‘praktikave naziste’. “Tani ka filluar...

Gjermani, 30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit

para 9 muajve - Top Channel

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë Gjermania,...

Protesta në Gjermani nga kurdët kundër Erdogan

para 9 muajve - RTSH

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Reçep Tayip Erdogan. Protestuesit janë mbledhur nga mbarë Gjermania, përpara festimeve...

Turqia planifikon tubim tjetër në Gjermani, rrezikon tensionimin e me tejmë të marrëdhënieve

para 9 muajve - Gazeta Express

Ka mundësi që ministrat turq mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani para referendumin të 16 prillit për ndryshime kushtetuese, njofton zëdhënësi i presidentit të Turqisë Recep Erdogan. Kjo...

Bashkimi Evropian-Turqisë: Harrojeni anëtarësimin nëse riktheni dënimin me vdekje

para 9 muajve - Opozita

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Ministrat e Turqisë mundet të planifikojnë tjetër tubim në Gjermani

para 9 muajve - Alsat-M

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Trondit Erdogan, ja si e fyen Angela Merkelin

para 9 muajve - Periskopi

Lideri turk, Reccep Tayyip Erdogan ka akzuar personalisht kancelaren gjermane, Angela Merkel se po zbaton praktika naziste me ndalimin e tubimeve të turqve që jetojnë në Gjermani. “Tani kanë filluar...

Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

para 9 muajve - Telegrafi

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Turqia përsëri me deklarata dhe akuza të ashpra ndaj Gjermanisë

para 9 muajve - GazetaBlic

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalin, ka thënë sot se Gjermania e përkrah terrorizmin, për shkak se i lejoni mijëra kurdë që të protestonin kundër Erdoganit të shtunën në Frankfurt. Në një...

Turqia përsëri me deklarata dhe akuza të ashpra ndaj Gjermanisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalin, ka thënë sot se Gjermania e përkrah terrorizmin, për shkak se i lejoni mijëra kurdë që të protestonin kundër Erdoganit të shtunën në Frankfurt. Në një...

Mbi 30.000 persona protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

para 9 muajve - Zeri

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

“Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani”

para 9 muajve - Ora news

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Erdogani për gazetarin gjerman: Falë Zotit që u arrestua, është agjent i terrorizmit

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i Turqisë, Recep Erdogan, e ka akuzuar sot gazetarin e burgosur turko-gjerman, Deniz Yucel, se është agjent i terrorizmit. “Falë Zotit që është arrestuar” ka thënë Erdogan, deklarata këto që...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

para 9 muajve - Lajmi.net

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

para 9 muajve - Indeks online

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Shefi i shërbimeve informative gjermane: S’jemi të bindur që pas grushtit të shtetit qëndron Gyleni

para 9 muajve - Java News

Shefi i Shërbimit Federal Informativ të Gjermanisë (BND), Bruno Kahl-i shprehet mosbesues ndaj akuzave të autoriteteve turke në adresë të mbështetësve të klerikut turk, Fethullah Gylenit, si organizatorë...

Mbi 30.000 persona protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

para 9 muajve - GazetaBlic

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Mbi 30.000 persona protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

para 9 muajve - Gazeta Express

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Aktuale

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Turqia planifikon tubim tjetër në Gjermani, rrezikon tensionimin e me tejmë të marrëdhënieve

para 9 muajve - Tetova1

Ka mundësi që ministrat turq mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani para referendumin të 16 prillit për ndryshime kushtetuese, njofton zëdhënësi i presidentit të Turqisë Recep Erdogan. Kjo lëvizje...

Erdogan pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje pas referendumit për zgjerimin e kompetencave të presidentit, i cili do të mbahet...

Turqia rikthen dënimin me vdekje? Erdogan: Do ta aprovoj pa asnjë hezitim!

para 9 muajve - Syri

Gjatë një mitingu për të bindur votuesit turq të votojnë pro ndryshimeve kushtetuese, Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se do të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në Turqi, " pa asnjë...

Erdogan: Pres që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje pas referendumit për zgjerimin e kompetencave të presidentit, i cili do të mbahet...

Europa ime: Erdogani - viktima e fortë

para 9 muajve - DW

Erdogan inskenon veten e popullin turk si viktimë për të penguar qëndrimet kritike ndaj politikës së tij. Ndërkohë që ai është vetë autori i këtyre krizave, mendon Krsto Lazarevic. Jemi dëshmitarë të një...

Erdogan: Pres që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje pas referendumit për zgjerimin e kompetencave të presidentit, i cili do të mbahet...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Zeri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Turqia akuza ndaj Gjermanisë për mbështetje të grusht shtetit të dështuar

para 9 muajve - Periskopi

Turqia të dielën ka akuzuar Gjermaninë për mbështetjen e rrjetin e FETO e udhëhequr nga kleriku mysliman Abdullah Gulen me bazë në SHBA i cili fajësohet për grusht shtetin në tentativë të vitit të kaluar,...

Turqia përsëri me deklarata dhe akuza të ashpra ndaj Gjermanisë

para 9 muajve - Infokusi

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalin, ka thënë sot se Gjermania e përkrah terrorizmin, për shkak se i lejoni mijëra kurdë që të protestonin kundër Erdoganit të shtunën në Frankfurt. Në një...

Referendum i 16 prillit: me gjasa Ankaraja planifikon tubime të reja në Gjermani

para 9 muajve - Te Sheshi

Përpara referendumit të 16 prillit në Turqi, Ankaraja mund të dërgojë sërish ministra për të mbajtur tubime mbështetëse me turqit e Gjermanisë. Plani që ende nuk është vendimtar, u njoftua nga zëdhënësi...

Turqia akuza ndaj Gjermanisë për mbështetje të grusht shtetit të dështuar

para 9 muajve - Sovrani

Turqia të dielën ka akuzuar Gjermaninë për mbështetjen e rrjetin e FETO e udhëhequr nga kleriku mysliman Abdullah Gulen me bazë në SHBA i cili fajësohet për grusht shtetin në tentativë të vitit të kaluar,...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

para 9 muajve - Arbresh

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Gjermani, 30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit

para 9 muajve - Lajme.al

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë Gjermania,...

Erdogan i dëshpëruar? Lutja e çuditshme që u bën turqve që jetojnë në BE

para 9 muajve - Panorama

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Thirrja e çuditshme e Erdogan për turqit që jetojnë në BE: Bëni nga 5 fëmijë që…

para 9 muajve - BalkanWeb

TURQI- Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar që vetë turqit të ndreqin, sipas tij, padrejtësitë që i bëhen këtij populli nga BE-ja, duke iu bërë një kërkesë të çuditshme Ai ka kërkuar që...

Mbi 30.000 persona protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

para 9 muajve - Infokusi

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

Erdogan u lutet turqëve t'i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan iu lutet turqëve t'i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan i lutet turqëve t'i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogani, viktima e fortë

para 9 muajve - Bota.al

Erdogan inskenon veten e popullin turk si viktimë për të penguar qëndrimet kritike ndaj politikës së tij. Ndërkohë që ai është vetë autori i këtyre krizave, mendon Krsto Lazarevic Jemi dëshmitarë të një...

Erdogan rikthen dënimin me vdekje?

para 9 muajve - Opozita

Gjatë një mitingu për të bindur votuesit turq të votojnë pro ndryshimeve kushtetuese, Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se do të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në Turqi, ” pa asnjë...

Erdogan i lutet turqëve të bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Lexo

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

para 9 muajve - Sovrani

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Erdogan: Pres që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje pas referendumit për zgjerimin e kompetencave të presidentit, i cili do të mbahet...

Erdogan pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje

para 9 muajve - Lajm

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje pas referendumit për zgjerimin e kompetencave të presidentit, i cili do të mbahet...

German-Turqi: 30.000 kurdë në Frankfurt mbajnë protestë anti-Erdogan

para 9 muajve - Syri

Rreth 30,000 kurdë kanë mbajtur një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër Presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit kanë ardhur nga e gjithë Gjermania përpara festimeve të vitit...

Mbi 30.000 persona protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

para 9 muajve - Periskopi

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

Protesta masive në Gjermani kundër Erdoganit

para 9 muajve - Sovrani

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

30 mijë protestues kundër Erdoganit në Gjermani

para 9 muajve - Insajderi

Rreth 30,000 kurdo-turq kanë mbajtur një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër Presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit kanë ardhur nga e gjithë Gjermania përpara festimeve kurde...

Thirrja e Erdogan për turqit që jetojnë në BE: Bëni nga 5 fëmijë që…

para 9 muajve - Opozita

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar që vetë turqit të ndreqin, sipas tij, padrejtësitë që i bëhen këtij populli nga BE-ja, duke iu bërë një kërkesë të çuditshme Ai ka kërkuar që të gjithë...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan u lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan u kërkon turqve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan -turqve që jetojnë në BE: Bëni jo tre, por pesë fëmijë

para 9 muajve - Sovrani

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK