http://kariera.mk

Trump ndjek politikën e Obamas për Korenë e Veriut

më 3.2017 - Indeks online

Megjithë retorikën e fortë të Presidentit Donald Trump për të mbajtur nën kontroll kërcënimin që paraqet programi bërthamor i Koresë së Veriut, opsionet amerikane duket se janë pak a shumë ato që kanë...

Trump ndjek politikën e Obamas për Korenë e Veriut

më 3.2017 - Gazeta Express

Megjithë retorikën e fortë të Presidentit Donald Trump për të mbajtur nën kontroll kërcënimin që paraqet programi bërthamor i Koresë së Veriut, opsionet amerikane duket se janë pak a shumë ato që kanë...

Trump ndjek politikën e Obamas për Korenë e Veriut

më 3.2017 - Tetova Sot

Megjithë retorikën e fortë të Presidentit Donald Trump për të mbajtur nën kontroll kërcënimin që paraqet programi bërthamor i Koresë së Veriut, opsionet amerikane duket se janë pak a shumë ato që kanë...

Trump ndjek politikën e Obamas për Korenë e Veriut

më 3.2017 - Infokusi

Megjithë retorikën e fortë të Presidentit Donald Trump për të mbajtur nën kontroll kërcënimin që paraqet programi bërthamor i Koresë së Veriut, opsionet amerikane duket se janë pak a shumë ato që kanë...

Testi i motorit reaktiv, Jugu: Progres domethënës

më 3.2017 - Zhurnal

Testimi më i fundit i një motori reaktiv nga Koreja e Veriut tregon një progres “domethënës” sipas fqinjit jugor të saj, ndërkohë që një analist thotë se përbën një hap të rrezikshëm drejt objektivit të...

Testi i motorit reaktiv, Jugu: Progres domethënës

më 3.2017 - Top Channel

Testimi më i fundit i një motori reaktiv nga Koreja e Veriut tregon një progres “domethënës” sipas fqinjit jugor të saj, ndërkohë që një analist thotë se përbën një hap të rrezikshëm drejt objektivit të...

Koreja e Veriut: Nëse qëlloni qoftë edhe njëherë do hedhim në erë SHBA-në

më 3.2017 - Syri

Koreja e Veriut ka premtuar për të nisë një sulm bërthamore ndaj SHBA-së nëse forcat amerikane që po stërviten në gadishullin Korean qëllojnë qoftë edhe njëherë kundër saj.  Shteti vetmitar i Kim Jong-un...

Koreja e Veriut: Nëse qëlloni qoftë edhe një herë do ta hedhin në erë SHBA-në

më 3.2017 - Gazeta Express

Koreja e Veriut ka premtuar për të nisë një sulm bërthamor ndaj SHBA-së nëse forcat amerikane që po stërviten në Gadishullin Korean qëllojnë qoftë edhe një herë kundër saj.  Shteti vetmitar i Kim Jong-un...

Përkundër mospajtimeve, SHBA dhe Kina shprehen për bashkëpunim

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson , dhe presidenti i Kinës, Xi Jinping , kanë shprehur përkushtim për të synuar bashkëpunim më të madh, përkundër mospajtimeve lidhur me Korenë Veriore dhe çështjet...

Administrata Trump dhe politika ndaj Phenianit

më 3.2017 - Zëri i Amerikës

Megjithë retorikën e fortë të Presidentit Donald Trump për të mbajtur nën kontroll kërcënimin që paraqet programi bërthamor i Koresë së Veriut, opsionet amerikane duket se janë pak a shumë ato që kanë...

Koreja e Veriut: Nëse qëlloni qoftë edhe njëherë do hedhin në erë SHBA-në

më 3.2017 - Gazeta Express

Koreja e Veriut ka premtuar për të nisë një sulm bërthamore ndaj SHBA-së nëse forcat amerikane që po stërviten në gadishullin Korean qëllojnë qoftë edhe njëherë kundër saj.  Shteti vetmitar i Kim Jong-un...

Koreja e Veriut: Nëse qëlloni qoftë edhe njëherë do hedhim në erë SHBA-në

më 3.2017 - Opozita

Koreja e Veriut ka premtuar për të nisë një sulm bërthamore ndaj SHBA-së nëse forcat amerikane që po stërviten në gadishullin Korean qëllojnë qoftë edhe njëherë kundër saj. Shteti vetmitar i Kim Jong-un...

Koreja e Veriut: Nëse qëlloni edhe një herë do ta hedhin në erë SHBA-në

më 3.2017 - LajmiFundit

Koreja e Veriut ka premtuar për të nisë një sulm bërthamor ndaj SHBA-së nëse forcat amerikane që po stërviten në Gadishullin Korean qëllojnë qoftë edhe një herë kundër saj. Shteti vetmitar i Kim Jong-un...

Koreja e Veriut: Nëse qëlloni qoftë edhe njëherë do hedhin në erë SHBA-në

më 3.2017 - Syri

Koreja e Veriut ka premtuar për të nisë një sulm bërthamore ndaj SHBA-së nëse forcat amerikane që po stërviten në gadishullin Korean qëllojnë qoftë edhe njëherë kundër saj.  Shteti vetmitar i Kim Jong-un...

Trondit Koreja e Veriut: Nëse qëlloni qoftë edhe njëherë do hedhin në erë SHBA-në

më 3.2017 - Syri

Koreja e Veriut ka premtuar për të nisë një sulm bërthamore ndaj SHBA-së nëse forcat amerikane që po stërviten në gadishullin Korean qëllojnë qoftë edhe njëherë kundër saj.  Shteti vetmitar i Kim Jong-un...

Koreja e Veriut: Nëse qëlloni qoftë edhe një herë do ta hedhin në erë SHBA-në

më 3.2017 - Tetova Sot

Koreja e Veriut ka premtuar për të nisë një sulm bërthamor ndaj SHBA-së nëse forcat amerikane që po stërviten në Gadishullin Korean qëllojnë qoftë edhe një herë kundër saj. Shteti vetmitar i Kim Jong-un...

Kim Jong-un i entuziazmuar nga “zbulimi historik raketor”

më 3.2017 - Telegrafi

Lideri koreano-veroir, Kim Jong-un, është shfaqur të dielën në televizionin shtetëror me një buzëqeshje të theksuar në fytyrë, duke pohuar se “aktualisht jemi në një epokë të re në zhvillimin e teknologjisë...

Presidenti Trump paralajmëron Kim Jong-un: Po vepron shumë, shumë keq!

më 3.2017 - Syri

Presidenti Trump ka reaguar ashpër ndaj Koresë së Veriut pas testimit të një motori rakete, duke u thënë gazetarëve të dielën se diktatori i saj, Kim Jong Un, ishte "duke vepruar shumë, shumë keq". Presidenti...

Kim Jong-un i entuziazmuar nga “zbulimi historik raketor”

më 3.2017 - Lajm

Lideri koreano-veroir, Kim Jong-un, është shfaqur të dielën në televizionin shtetëror me një buzëqeshje të theksuar në fytyrë, duke pohuar se “aktualisht jemi në një epokë të re në zhvillimin e teknologjisë...

ALARMANTE / Koreja e Veriut kërcënon SHBA : Do t’iu hedhim në erë..

më 3.2017 - Opozita

Koreja e Veriut ka premtuar për të nisë një sulm bërthamore ndaj SHBA-së nëse forcat amerikane që po stërviten në gadishullin Korean qëllojnë qoftë edhe njëherë kundër saj. Shteti vetmitar i Kim Jong-un...

Përkundër mospajtimeve, SHBA dhe Kina shprehen për bashkëpunim

më 3.2017 - Portalb

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, dhe presidenti i Kinës, Xi Jinping, kanë shprehur përkushtim për të synuar bashkëpunim më të madh, përkundër mospajtimeve lidhur me Korenë Veriore dhe çështjet...

Kim Jong-un i entuziazmuar nga “zbulimi historik raketor”

më 3.2017 - Lajm

Lideri koreano-veroir, Kim Jong-un, është shfaqur të dielën në televizionin shtetëror me një buzëqeshje të theksuar në fytyrë, duke pohuar se “aktualisht jemi në një epokë të re në zhvillimin e teknologjisë...

Përkundër mospajtimeve, SHBA dhe Kina shprehen për bashkëpunim

më 3.2017 - Lajmi.net

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, dhe presidenti i Kinës, Xi Jinping, kanë shprehur përkushtim për të synuar bashkëpunim më të madh, përkundër mospajtimeve lidhur me Korenë Veriore dhe çështjet...

Përkundër mospajtimeve, SHBA dhe Kina shprehen për bashkëpunim

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, dhe presidenti i Kinës, Xi Jinping, kanë shprehur përkushtim për të synuar bashkëpunim më të madh, përkundër mospajtimeve lidhur me Korenë Veriore dhe çështjet...

Trump: Kim Jong Un po sillet shumë, shumë keq

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti amerikan Donald Trump ka kritikuar liderin e Koresë së Veriut Kim Jong Un duke thënë se Kim po “sillet shumë, shumë keq”. Trump iu tha kështu gazetarëve pasi u largua nga resorti i tij turistik...

Trump: Kim Jong Un po sillet shumë, shumë keq

më 3.2017 - Klan Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump ka kritikuar liderin e Koresë së Veriut Kim Jong Un duke thënë se Kim po “sillet shumë, shumë keq”. Trump iu tha kështu gazetarëve pasi u largua nga resorti i tij turistik...

Trump kritikon Kim-Jong Un për sjelljet e tij

më 3.2017 - Indeks online

Presidenti amerikan Donald Trump ka kritikuar sot liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong II, duke thënë se ai po sillet shumë, shumë keq. Sipas raportimit të Reuters, Trump këtë e ka deklaruar para gazetarëve...

Koreja e Veriut tjetër kërcënim për SHBA: Bota do të jetë dëshmitare…

më 3.2017 - Panorama

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong-un është parë i entuziazmuar, ndërsa la linçuar raketa të reja. Ai ka theksuar se “zbulimi historik raketor” i Koresë së Veriut, është një mesazh të cili do ia drejtonte...

‘Bota do jetë dëshmitare’, Koreja e Veriut tjetër kërcënim për SHBA, teston rakata të tjera

më 3.2017 - Lexo

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong­un është parë i entuziazmuar, ndërsa ka linçuar raketa të reja. Ai ka theksuar se “zbulimi historik raketor” i Koresë së Veriut, është një mesazh të cili do ia drejtonte...

Kim Jong-un i entuziazmuar nga “zbulimi historik raketor” i Koresë së Veriut

më 3.2017 - Portalb

Lideri koreano-veroir, Kim Jong-un, është shfaqur të dielën në televizionin shtetëror me një buzëqeshje të theksuar në fytyrë, duke pohuar se “aktualisht jemi në një epokë të re në zhvillimin e teknologjisë...

Koreja e Veriut prezanton “zbulimin historik raketor”

më 3.2017 - Lajmi.net

Kim Jong-un i entuziazmuar nga “zbulimi historik raketor” i Koresë së Veriut Lideri koreano-veroir, Kim Jong-un ka pohuar se “aktualisht jemi në një epokë të re në zhvillimin e teknologjisë raketore”....

Koreja e Veriut teston një motor të ri për lansimin e raketave

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Media shtetërore e Koresë së Veriut tha se shteti ka testuar një motor të ri të fuqishëm të një rakete, ndërkaq lideri Kim Jong Un, theksoi se kjo është “lindje” e një industrie të raketave. Njoftimi i...

Koreja e Veriut, “industri moderne” për lëshimin e raketave

më 3.2017 - Top Channel

Media shtetërore e Koresë së Veriut ka njoftuar masën më të fundit të ushtrisë së vendit të izoluar komunist, që ka të bëjë me testimin e një motori të ri dhe me performancë shumë të lartë të hedhjes së...

‘Bota do jetë dëshmitare’, Koreja e Veriut tjetër kërcënim për SHBA, teston rakata të tjera

më 3.2017 - Java News

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong­un është parë i entuziazmuar, ndërsa ka linçuar raketa të reja. Ai ka theksuar se “zbulimi historik raketor” i Koresë së Veriut, është një mesazh të cili do ia drejtonte...

Koreja e Veriut prezanton “zbulimin historik raketor”

më 3.2017 - Klan Kosova

Kim Jong-un i entuziazmuar nga “zbulimi historik raketor” i Koresë së Veriut Lideri koreano-veroir, Kim Jong-un ka pohuar se “aktualisht jemi në një epokë të re në zhvillimin e teknologjisë raketore”....

Koreja e Veriut testoi një motor të ri për raketa me performancë të lartë

më 3.2017 - RTSH

Media shtetërore e Koresë së Veriut ka njoftuar masën më të fundit të ushtrisë së vendit të izoluar komunist, që ka të bëjë me testimin e një motori të ri dhe me performancë shumë të lartë të hedhjes së...

Kim thotë se bota do të jetë dëshmitare e fitores së tij

më 3.2017 - Gazeta Express

Mediat shtetërore të Koresë së Veriut raportojnë se ushtria e vendit e ka testuar një raketë të perforcmancës së lartë. Ndërsa, lidri i saj, Kim Jong-un, deklaroi se testimi është një epokë e re për industrinë...

Koreja e Veriut provokon sërish:  Test bërthamor edhe më i fuqishëm

më 3.2017 - Shqiptarja

Koreja e Veriut do të testojë një raketë të  re balistike e cila pritet të cilësohet si fillimi i një faze të re në industrinë  koreano-veriore.  Lajmi konfirmohet nga mediat vendase dhe vjen pikërisht...

Koreja e Veriut me “industri moderne” për lansimin e raketave

më 3.2017 - Telegrafi

Media shtetërore e Koresë së Veriut ka njoftuar masën më të fundit të ushtrisë së vendit të izoluar komunist, që ka të bëjë me testimin e një motori të ri dhe me performancë shumë të lartë të hedhjes së...

Koreja Veriut teston një motor të ri për raketa me performancë të lartë

më 3.2017 - Indeks online

Koreja e Veriut testoi një motor të ri për raketa me performancë të lartë, në prani të Kim Jong Un, njoftoi dje në mbrëmje agjencia koreanoveriore zyrtare e lajmeve KCNA. “Bota shumë shpejt do të kuptojë...

Koreja Veriut teston një motor të ri për raketa me performancë të lartë

më 3.2017 - GazetaBlic

Koreja e Veriut testoi një motor të ri për raketa me performancë të lartë, në prani të Kim Jong Un, njoftoi dje në mbrëmje agjencia koreanoveriore zyrtare e lajmeve KCNA. “Bota shumë shpejt do të kuptojë...

Koreja Veriut teston një motor të ri për raketa

më 3.2017 - RTV 21

Këta motorë mund të përshtaten shumë lehtë në raketa balistike Koreja e Veriut testoi një motor të ri për raketa me performancë të lartë, në prani të Kim Jong Un, njoftoi dje në mbrëmje agjencia koreanoveriore...

SHBA-ja: Do punojmë me Kinën për të ndalur rrezikun bërthamor të Koresë së Veriut

më 3.2017 - Syri

SHBA-ja do të punojë me Kinën në përpjekje për të ndryshuar politikën berthmore të liderit te Koresë së Veriut, Kim Jong -un , konfirmoi sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson në një vizitë zyrtare...

Peniani sfidon kërcënimin e Tillerson: njofton testimin e motorrit për lëshimin e raketave

më 3.2017 - Te Sheshi

Koreja e Veriut do të testojë një motorr të ri me performancë shumë të lartë të hedhjes së raketave. Lajmin e ka bërë të ditur media shtetërore e vendit të izoluar komunist, ndërsa udhëheqësi Kim Jong-un...

Kim Jong-un i entuziazmuar nga "zbulimi historik raketor"

më 3.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv SEUL (AA) – Lideri koreano-veroir, Kim Jong-un, është shfaqur të dielën në televizionin shtetëror me një buzëqeshje të theksuar në fytyrë, duke pohuar se "aktualisht jemi në një epokë të...

‘Epokë e re!’ Koreja e Veriut teston një motor rakete të performancës së lartë

më 3.2017 - Syri

Media shtetërore e Koresë së Veriut, "KCNA" ka raportuar se ushtria e vendit  ka testuar një motor rakete të performancës së lartë .  Lideri i shtetit vetmitar, Kim Jong-un,  deklaroi testi i motorit shënon...

Koreja Veriut teston një motor të ri për raketa me performancë të lartë

më 3.2017 - Arbresh

Koreja e Veriut testoi një motor të ri për raketa me performancë të lartë, në prani të Kim Jong Un, njoftoi dje në mbrëmje agjencia koreanoveriore zyrtare e lajmeve KCNA. “Bota shumë shpejt do të kuptojë...

Koreja Veriut teston një motor të ri për raketa me performancë të lartë

më 3.2017 - 10minuta

Koreja e Veriut testoi një motor të ri për raketa me performancë të lartë, në prani të Kim Jong Un, njoftoi dje në mbrëmje agjencia koreanoveriore zyrtare e lajmeve KCNA. “Bota shumë shpejt do të kuptojë...

Koreja Veriut teston një motor të ri për raketa me performancë të lartë

më 3.2017 - Infokusi

Koreja e Veriut testoi një motor të ri për raketa me performancë të lartë, në prani të Kim Jong Un, njoftoi dje në mbrëmje agjencia koreanoveriore zyrtare e lajmeve KCNA. “Bota shumë shpejt do të kuptojë...

Koreja e Veriut prezanton “zbulimin historik raketor”

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Kim Jong-un i entuziazmuar nga “zbulimi historik raketor” i Koresë së Veriut Lideri koreano-veroir, Kim Jong-un ka pohuar se “aktualisht jemi në një epokë të re në zhvillimin e teknologjisë raketore”....

Korea e Veriut vazhdon të testojë bomba … dhe nervat

më 3.2017 - Bota.al

Korea e Veriut ka testuar një lloj të ri motorri me shtytje të lartë për raketat e veta. Vetë udhëheqësi i vendit, Kim Jong Un ka qenë i pranishëm në testimin që u krye në stacionin e lëshimit të satelitëve...

Koreja Veriut teston një motor të ri për raketa me performancë të lartë

më 3.2017 - Gazeta e re

Koreja e Veriut testoi një motor të ri për raketa me performancë të lartë, në prani të Kim Jong Un, njoftoi dje në mbrëmje agjencia koreanoveriore zyrtare e lajmeve KCNA. “Bota shumë shpejt do të kuptojë...

Koreja Veriut teston një motor të ri për raketa me performancë të lartë

më 3.2017 - KosovaPress

“Bota shumë shpejt do të kuptojë rëndësinë e kësaj fitoreje historike që ne kemi arritur sot”, ka theksuar lideri i regjimit koreanoverior i cituar nga KCNA-ja, duke nënkuptuar se Pheniani shumë shpejt...

Koreja e Veriut “industri moderne” për lëshimin e raketave

më 3.2017 - Insajderi

Media shtetërore e Koresë së Veriut ka njoftuar masën më të fundit të ushtrisë së vendit të izoluar komunist, që ka të bëjë me testimin e një motori të ri dhe me performancë shumë të lartë të hedhjes së...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK