http://kariera.mk

Osmani: Iniciativa e Thaçit për ushtrinë përpjekje për ngritje të PDK-së

më 3.2017 - Telegrafi

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka thënë se presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparlamentari Kadri Veseli janë duke bërë fushatë. Madje ajo ka thënë se i pari i shtetit është duke punuar për të mirën e ish-subjektit...

Vjosa Osmani: Nuk ia kam frikën Isa Mustafës

më 3.2017 - Telegrafi

Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se nuk i frikësohet një largimi të mundshëm nga lista e këtij subjekti për zgjedhjet e ardhshme. “Nuk ia kam frikën, dhe këtë Isa Mustafa...

Mushkolaj: Ka pasur marrëveshje mes LDK-së dhe PDK-së mos me u përmend vrasjet

më 3.2017 - Indeks online

Gazetari Imer Mushkolaj i ka quajtur si hipokrite deklaratat e LDK’s për zbardhjen e vrasjeve të zyrtareve të LDK’së Kjo, sipas tij, për shkak se, LDK ka qene në pushtet dhe nuk ka bërë asgjë në këte drejtim,...

Osmani: S’kam kontakt me Mustafën prej kur i thash se nuk e votoj për kryeministër

më 3.2017 - Telegrafi

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se nuk mbajnë kontakte me kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. “Nuk kemi kontakte me Mustafën, takimi ka qenë para se të...

Vajza e Xhemal Mustafës godet LDK-në për vrasjet e pasluftës!

më 3.2017 - GazetaBlic

Vrasjet e pasluftës të zyrtarëve të LDK-së kanë qenë tema kryesore e medieve ditëve të fundit. Kjo për faktin se zyrtarë të LDK-së, pas një kohë të gjatë kanë kërkuar zbardhjen e tyre. E, thirrja e tyre...

Vjosa Osmani flet për kalimin në “Alternativën” e Mimoza Kusarit

më 3.2017 - Klan Kosova

Deputetja nga LDK, Vjosa Osmani ka hequr të gjitha dilemat se mund të largohet nga kjo parti. Ajo ka qenë e përmendur se mund të bashkohet me subjektin e themeluar nga Mimoza Kusari-Lila dhe deputeti Ilir...

Osmani: Koalicioni PDK–LDK për interesa të ngushta, 500 herë do ta votoja kundër

më 3.2017 - Lajmi.net

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani e cila nga fillimi e ka kundërshtuar koalicionin PDK – LDK ka thënë se kur partia pjesë e së cilës është ka hyrë në koalicion me PDK-në e ka shuar shpresën e qytetarëve...

Vjosa Osmani: Iniciativa e Thaçit për ushtrinë përpjekje për ngritje të PDK-së

më 3.2017 - Klan Kosova

Vjosa Osmani ka thënë se presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparlamentari Kadri Veseli janë duke bërë fushatë. Madje ajo ka thënë se i pari i shtetit është duke punuar për të mirën e ish-subjektit që e ka...

Osmani: Jam përjashtuar nga të gjitha strukturat e LDK-së

më 3.2017 - Klan Kosova

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka thënë se është përjashtuar komplet nga të gjitha strukturat e kësaj partie, përfshirë edhe kryesinë. “Vjosa dhe shumë të tjerë janë komplet jashtë. Nuk jam vetëm unë,...

Vjosa Osmani: Nuk ia kam frikën Isa Mustafës, ai e di shumë mirë këtë

më 3.2017 - Klan Kosova

Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se nuk i frikësohet një largimi të mundshëm nga lista e këtij subjekti për zgjedhjet e ardhshme. “Nuk ia kam frikën, dhe këtë Isa Mustafa...

Osmani: S’kam kontakt me Mustafën prej kur i thashë se nuk e votoj për kryeministër

më 3.2017 - Klan Kosova

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se nuk mbajnë kontakte me kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. “Nuk kemi kontakte me Mustafën, takimi ka qenë para se të...

Osmani: Edhe Mustafa e ka kuptuar se ka gabuar që ka hyrë në koalicion me PDK’në

më 3.2017 - OraInfo

Në ditën kur është lidhur koalicioni me Partinë Demokratike të Kosovës janë thyer shpresat e qytetarëve që ta shohin Lidhjen Demokratike të Kosovës si shpresë, ka thënë deputetja e Kuvendit të Kosovës...

Bajrami e quan lojë kërkesën e LDK-së për zbardhjen e vrasjeve politike

më 3.2017 - Indeks online

Shefja e grupit parlamentar nga radhët e Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami e ka cilësuar si lojë, kërkesën e LDK-së për zbardhjen e rasteve politike. “Ndërsa, ajo çka është më e pa ndershme është loja...

Osmani: Shtëpia ime mbetet LDK

më 3.2017 - GazetaBlic

Deputetja e LDK-së, në emisionin “Zona B” në Klan Kosova ka theksuar se ajo nuk do të largohet nga LDK. “Shtëpia ime do të mbetet LDK-ja”, tha ajoe pyetur nëse do t’i bashkohet partisë së formuar nga Mimoza...

Vjosa Osmani: Isa Mustafa dhe LDK-ja më kanë përjashtuar nga të gjitha strukturat e partisë!

më 3.2017 - GazetaBlic

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka treguar se ajo është përjashtuar nga të gjitha strukturat drejtuese të partisë. Ajo në Klan Kosova tha se për shkak të qëndrimit të saj kundërshtues me koalicionin me...

Osmani: S’kam kontakt me Mustafën prej kur i thash se nuk e votoj për kryeministër

më 3.2017 - Lajmi.net

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se nuk mbajnë kontakte me kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. “Nuk kemi kontakte me Mustafën, takimi ka qenë para se të...

Osmani: Koalicioni PDK – LDK për interesa të ngushta, 500 herë do ta votoja kundër

më 3.2017 - Klan Kosova

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani e cila nga fillimi e ka kundërshtuar koalicionin PDK – LDK ka thënë se kur partia pjesë e së cilës është ka hyrë në koalicion me PDK-në e ka shuar shpresën e qytetarëve...

A ia bëri PDK-ja SHIK-u 40 mijë vota Vjosa Osmanit: Ja si përgjigjet ajo!

më 3.2017 - GazetaBlic

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani duke komentuar akuzat e njkerëzve të LDK-së se PDK dhe SHIK-u ia bëri 40 mijë votat, duke e bërë njeriun e dytë më të votuar në parti. Ai tha se kjo është një akuzë shumë ...

Osmani: S’kam kontakt me Mustafën prej kur i thash se nuk e votoj për kryeministër

më 3.2017 - Indeks online

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se nuk mbajnë kontakte me kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. “Nuk kemi kontakte me Mustafën, takimi ka qenë para se të...

Osmani: Edhe Mustafa e ka kuptuar se ka gabuar që ka hyrë në koalicion me PDK'në

më 3.2017 - Gazeta Express

Në ditën kur është lidhur koalicioni me Partinë Demokratike të Kosovës janë thyer shpresat e qytetarëve që ta shohin Lidhjet Demokratike të Kosovës si shpresë, ka thënë deputetja e Kuvendit të Kosovës...

“Nuk i frikësohem as Isa Mustafës e as askujt në LDK”

më 3.2017 - GazetaBlic

Deputetja më e votuar femër në Kosovë, Vjosa Osmani ka thënë se nuk i frikësohet as Isa Mustafës e as askujt në LDK. Ajo këto komente i bëri në emisionin “Zona B” në Klan Kosova, e pyetur se a mund ta...

“Nuk jam penduar që kam dalë kundër Isa Mustafës”

më 3.2017 - GazetaBlic

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka theksuar se deri në nëntor të vitit 2014 e ka mbështetur fuqimisht Isa Mustafën. Mirëpo, sipas saj, hyrja e Isa Mustafës në koalicion me LDK-në ka bërë që ajo të mos...

Osmani: S’kam kontakt me Mustafën prej kur i thash se nuk e votoj për kryeministër

më 3.2017 - Klan Kosova

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se nuk mbajnë kontakte me kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. “Nuk kemi kontakte me Mustafën, takimi ka qenë para se të...

Valdete Bajrami i ofendon rëndë PDK-në dhe LDK-në

më 3.2017 - GazetaBlic

Shefja e grupit parlamentar nga radhët e Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami e ka cilësuar si lojë, kërkesën e LDK-së për zbardhjen e rasteve politike. Bajrami në një shënim në rrjetin social Facebook...

Për Vjosa Osmanin këto janë dy vendimet e mira të qeverisë Mustafa

më 3.2017 - Klan Kosova

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se dy prej punëve të mëdha që ka bërë qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Isa Mustafa, janë Marrëveshja e Stabilizim Asociimit dhe parandalimi...

Bajrami e quan lojë kërkesën e LDK-së për zbardhjen e vrasjeve politike

më 3.2017 - Lajmi.net

Shefja e grupit parlamentar nga radhët e Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami e ka cilësuar si lojë, kërkesën e LDK-së për zbardhjen e rasteve politike. Me anë të një postimi në facebook, Bajrami ka akuzuar...

Vjosa Osmani: Këto dy janë vendimet e mëdha të Qeverisë së Kosovës

më 3.2017 - GazetaBlic

Deputetja më e votuar femër në Kosovë, Vjosa Osmani në emisionin “Zona B” në Klan Kosova, ka theksuar se kjo Qeveri i ka marrë dy vendime të mira. “Vendimi i parë i mirë është Marrëveshja për Stabilzizim...

Zyrtari i LDK-së Agim Veliut e Isa Mustafës: A ju vjen marre!

më 3.2017 - Indeks online

Njëri nga udhëheqësit e LDK-së në Prishtinë, Petrit Bicaj ka goditur drejtuesit e partisë së tij, Isa Mustafën e Agim Veliun në lidhje me vrasjet e pasluftës. Kryetari i Nëndegës së Ulpianës, ka thënë...

Zyrtari i lartë i LDK-së Agim Veliut e Isa Mustafës: A ju vjen marre!

më 3.2017 - GazetaBlic

Njëri nga udhëheqësit e LDK-së në Prishtinë, Petrit Bicaj ka goditur drejtuesit e partisë së tij, Isa Mustafën e Agim Veliun në lidhje me vrasjet e pasluftës. Kryetari i Nëndegës së Ulpianës, ka thënë...

Mushkolaj: Akuzat për vrasjet e pasluftës hipokrizi e LDK-së

më 3.2017 - GazetaBlic

Njohësi i çështjeve politike Imer Mushkolaj, ka thënë që LDK-ja e ka shprehi që sa herë të afrohen zgjedhjet të flas për zbardhjen e vrasjeve. “Sa herë afrohen zgjedhjet, LDK flet për zbardhjen e vrasjeve...

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti

më 3.2017 - Politiko

Miliona euro marrin çdo vit partitë politike parlamentare, por të pakta janë ato që për votuesit dhe qytetarët bëjnë publike gjithçka rreth partisë. Ani pse mbi 4 milionë ndahen nga buxheti i shtetit,...

Arifi: PDK dhe LDK akuzojnë njëra-tjetrën për vrasje, pastaj i “rrokë” dashnia

më 3.2017 - GazetaBlic

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, me anë të një fotografie ka përqeshur koalicionin qeverisës PDK-LDK. Sipas tij, këto dy parti para zgjedhjeve drejtojnë akuza të shumta përballë njëra-tjetrës,...

Vajza e Xhemajl Mustafës godet LDK-në për vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - Indeks online

Vrasjet e pasluftës të zyrtarëve të LDK-së kanë qenë tema kryesore e medieve ditëve të fundit. Kjo për faktin se zyrtarë të LDK-së, pas një kohë të gjatë kanë kërkuar zbardhjen e tyre. E, thirrja...

Osmani: Iniciativa e Thaçit për ushtrinë përpjekje për ngritje të PDK-së

më 3.2017 - Almakos

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka thënë se presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparlamentari Kadri Veseli janë duke bërë fushatë. Madje, ajo ka thënë se i pari i shtetit është duke punuar për të mirën e ish-subjektit...

Vjosa Osmani: Nuk ia kam frikën Isa Mustafës

më 3.2017 - Almakos

Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se nuk i frikësohet një largimi të mundshëm nga lista e këtij subjekti për zgjedhjet e ardhshme. “Nuk ia kam frikën, dhe këtë Isa Mustafa...

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti, por s’njoftojnë për menaxhimin e tyre

më 3.2017 - Gazeta Express

Miliona euro marrin çdo vit partitë politike parlamentare, por të pakta janë ato që për votuesit dhe qytetarët bëjnë publike gjithçka rreth partisë. Ani pse mbi 4 milionë ndahen nga buxheti i shtetit,...

Arifi: PDK dhe LDK akuzojnë njëra-tjetrën për vrasje, pastaj i “rrokë” dashnia

më 3.2017 - Indeks online

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, me anë të një fotografie ka përqeshur koalicionin qeverisës PDK-LDK. Sipas tij, këto dy parti para zgjedhjeve drejtojnë akuza të shumta përballë njëra-tjetrës,...

Arifi: PDK dhe LDK akuzojnë njëra-tjetrën për vrasje, pastaj i “rrokë” dashnia

më 3.2017 - Indeks online

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, me anë të një fotografie ka përqeshur koalicionin qeverisës PDK-LDK. Sipas tij, këto dy parti para zgjedhjeve drejtojnë akuza të shumta përballë njëra-tjetrës,...

Zona B: Vjosa Osmani

më 3.2017 - Klan Kosova

Sonte në Zona B të Klan Kosovës e  ftuar është deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani-Sadriu. Me të do të diskutohet për iniciativën e presidentit për Ushtrinë dhe të gjitha zhvillimet tjera aktuale politike....

‘Ka pasur marrëveshje mes LDK-së dhe PDK-së mos me u përmend vrasjet’

më 3.2017 - Periskopi

Gazetari Imer Mushkolaj i ka quajtur si hipokrite deklaratat e LDK’s për zbardhjen e vrasjeve të zyrtareve të LDK’së Kjo, sipas tij, për shkak se, LDK ka qene në pushtet dhe nuk ka bërë asgjë në këte...

Osmani: S’kam kontakt me Mustafën prej kur i thash se nuk e votoj për kryeministër

më 3.2017 - Almakos

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se nuk mbajnë kontakte me kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. “Nuk kemi kontakte me Mustafën, takimi ka qenë para se të...

Osmani: Edhe Mustafa e ka kuptuar se ka gabuar që ka hyrë në koalicion me PDK’në

më 3.2017 - Tetova Sot

Në ditën kur është lidhur koalicioni me Partinë Demokratike të Kosovës janë thyer shpresat e qytetarëve që ta shohin Lidhjet Demokratike të Kosovës si shpresë, ka thënë deputetja e Kuvendit të Kosovës...

Osmani: Edhe Mustafa e ka kuptuar se ka gabuar që ka hyrë në koalicion me PDK’në

më 3.2017 - Infokusi

Në ditën kur është lidhur koalicioni me Partinë Demokratike të Kosovës janë thyer shpresat e qytetarëve që ta shohin Lidhjet Demokratike të Kosovës si shpresë, ka thënë deputetja e Kuvendit të Kosovës...

Mustafa e ka kuptuar se ka gabuar që ka hyrë në koalicion me PDK-në

më 3.2017 - Arbresh

Në ditën kur është lidhur koalicioni me Partinë Demokratike të Kosovës janë thyer shpresat e qytetarëve që ta shohin Lidhjen Demokratike të Kosovës si shpresë, ka thënë deputetja e Kuvendit të Kosovës...

PDK i kundërpërgjigjet Agim Veliut

më 3.2017 - Telegrafi

Partia Demokratike e Kosovës-dega në Podujevë i është kundërpërgjigjur nënkryetarit të LDK-së, dhe kryetarit të Komunës së Podujevës, Agim Veliu, i cili sot ka thënë se PDK-së “i vjen zheg kur përmenden...

PDK-Veliut: Juve ju ka ardhur zheg kur në festën tuaj mungoi ish-presidenti Sejdiu

më 3.2017 - GazetaBlic

Dega e PDK-së në Podujevë, ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të kësaj komune, Agim Veliu i cili tha se PDK-së po i vjen zheg kur po përmenden vrasjet politike. Në një komunikatë për media, i bëhet...

Bajrami e quan lojë kërkesën e LDK-së për zbardhjen e vrasjeve politike

më 3.2017 - Infokusi

Shefja e grupit parlamentar nga radhët e Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami e ka cilësuar si lojë, kërkesën e LDK-së për zbardhjen e rasteve politike.Me anë të një postimi në facebook, Bajrami ka akuzuar...

Zyrtari i LDK-së i drejtohet Agim Veliut e Isa Mustafës duke i pyetur se a ju vjen marre?

më 3.2017 - Arbresh

Njëri nga udhëheqësit e LDK-së në Prishtinë, Petrit Bicaj ka goditur drejtuesit e partisë së tij, Isa Mustafën e Agim Veliun në lidhje me vrasjet e pasluftës. Kryetari i Nëndegës së Ulpianës, ka thënë...

Zyrtari i LDK-së i drejtohet Agim Veliut e Isa Mustafës duke i pyetur se a ju vjen marre!

më 3.2017 - Arbresh

Njëri nga udhëheqësit e LDK-së në Prishtinë, Petrit Bicaj ka goditur drejtuesit e partisë së tij, Isa Mustafën e Agim Veliun në lidhje me vrasjet e pasluftës. Kryetari i Nëndegës së Ulpianës, ka thënë...

A po nis rrëzimi i Qeverisë nga përplasja PDK-LDK në Podujevë?

më 3.2017 - OraInfo

Dega e Partisë Demokratike në Podujevë ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit Agim Veliu i cili të hënën gjatë ditës tha se me qeverisjen e tij në këtë komunë i ka sjellë shumë të mira qytetarëve. Veliu...

Vajza e Xhemal Mustafës godet LDK-në për vrasjet e pasluftës!

më 3.2017 - Periskopi

Vrasjet e pasluftës të zyrtarëve të LDK-së kanë qenë tema kryesore e medieve ditëve të fundit. Kjo për faktin se zyrtarë të LDK-së, pas një kohë të gjatë kanë kërkuar zbardhjen e tyre. E, thirrja e...

A po nis rrëzimi i Qeverisë nga përplasja PDK-LDK në Podujevë?

më 3.2017 - Gazeta Express

Dega e Partisë Demokratike në Podujevë ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit Agim Veliu i cili të hënën gjatë ditës tha se me qeverisjen e tij në këtë komunë i ka sjellë shumë të mira qytetarëve. Veliu...

PDK ka qenë avokat i projekteve për komunën e Podujevës

më 3.2017 - Indeks online

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Podujevë, ka kërkuar nga kryetari i kësaj komune Agim Veliu, që të kthehet dhe të jetojë në Podujevë, ndërsa i ka rikujtuar atij, se projektet më të mëdha...

“PDK ka qenë avokat i projekteve për komunën e Podujevës”

më 3.2017 - RTV 21

PDK në Podujevë, ka kërkuar nga kryetari i kësaj komune Agim Veliu, që të kthehet dhe të jetojë në Podujevë Dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Podujevë, ka kërkuar nga kryetari i kësaj komune...

Zyrtari i LDK-së Agim Veliut e Isa Mustafës: A ju vjen marre!

më 3.2017 - Infokusi

Njëri nga udhëheqësit e LDK-së në Prishtinë, Petrit Bicaj ka goditur drejtuesit e partisë së tij, Isa Mustafën e Agim Veliun në lidhje me vrasjet e pasluftës. Kryetari i Nëndegës së Ulpianës, ka thënë...

A po nis rrëzimi i Qeverise nga përplasja PDK-LDK në Podujevë?

më 3.2017 - Gazeta Express

Dega e Partisë Demokratike në Podujevë ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit Agim Veliu i cili të hënën gjatë ditës tha se me qeverisjen e tij në këtë komunë i ka sjellë shumë të mira qytetarëve. Veliu...

PDK-Veliut: Juve ju ka ardhur zheg kur në festën tuaj mungoi ish-presidenti Sejdiu

më 3.2017 - Lajmi.net

Dega e PDK-së në Podujevë, ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të kësaj komune, Agim Veliu i cili tha se PDK-së po i vjen zheg kur po përmenden vrasjet politike. Në një komunikatë për media, i bëhet...

Osmani thotë se nuk flet me Mustafën prej momentit që refuzoi ta votonte për kryeministër

më 3.2017 - Insajderi

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se nuk mbajnë kontakte me kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. “Nuk kemi kontakte me Mustafën, takimi ka qenë para se të...

A po nis rrëzimi i Qeverise nga përplasja PDK-LDK ne Podujeve?

më 3.2017 - Indeks online

Dega e Partisë Demokratike në Podujevë ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit Agim Veliu i cili të hënën gjatë ditës se me qeverisjen e tij në këtë komunë i ka sjellë shumë të mira qytetarëve. Veliu...

Osmani: Edhe Mustafa e ka kuptuar se ka gabuar që ka hyrë në koalicion me PDK’në

më 3.2017 - Fakti Ditor

Në ditën kur është lidhur koalicioni me Partinë Demokratike të Kosovës janë thyer shpresat e qytetarëve që ta shohin Lidhjet Demokratike të Kosovës si shpresë, ka thënë deputetja e Kuvendit të Kosovës...

A po nis rrëzimi i Qeverise nga përplasja PDK-LDK ne Podujeve?

më 3.2017 - Gazeta Express

Dega e Partisë Demokratike në Podujevë ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit Agim Veliu i cili të hënën gjatë ditës se me qeverisjen e tij në këtë komunë i ka sjellë shumë të mira qytetarëve. Veliu...

Mustafa takon kryetarët e degëve të LDK-së, bisedojnë për zgjedhjet

më 3.2017 - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës, njëkohësisht Kryeministër i Kosovës, Isa Mustafa, sot mbajti takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të LDK-së. Sipas njoftimit,...

Vajza e Xhemajl Mustafës godet LDK-në për vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - Arbresh

Vrasjet e pasluftës të zyrtarëve të LDK-së kanë qenë tema kryesore e medieve ditëve të fundit. Kjo për faktin se zyrtarë të LDK-së, pas një kohë të gjatë kanë kërkuar zbardhjen e tyre. E, thirrja e tyre...

Vjosa Osmani flet për kalimin në “Alternativën” e Mimoza Kusarit

më 3.2017 - Gazeta e re

Deputetja nga LDK, Vjosa Osmani ka hequr të gjitha dilemat se mund të largohet nga kjo parti. Ajo ka qenë e përmendur se mund të bashkohet me subjektin e themeluar nga Mimoza Kusari-Lila dhe deputeti Ilir...

Vajza e Xhemajl Mustafës godet LDK-në për vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - Infokusi

Vrasjet e pasluftës të zyrtarëve të LDK-së kanë qenë tema kryesore e medieve ditëve të fundit. Kjo për faktin se zyrtarë të LDK-së, pas një kohë të gjatë kanë kërkuar zbardhjen e tyre. E, thirrja e tyre...

LDK-ja ua kishte ndaluar deputetëve të kërkonin zbardhjen e vrasjeve të pasluftës

më 3.2017 - Indeks online

Një iniciativë e deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani vitin e kaluar, për të diskutuar vrasjet politike të pasluftës në Kosovë ishte ndalur nga vet LDK. Lidhja Demokratike e Kosovës...

Familjarët e aktivistëve të vrarë të LDK-së: Mos na i përdorni prindërit për zgjedhje

më 3.2017 - Sovrani

Familjarët e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës të vrarë pasluftës së fundit në Kosovë, akuzojnë LDK-në se po përfiton nga përmendja e këtyre vrasjeve vetëm në prag të zgjedhjeve. Ata akuzojnë...

Osmani: Edhe Mustafa e ka kuptuar se ka gabuar që ka hyrë në koalicion me PDK’në

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Në ditën kur është lidhur koalicioni me Partinë Demokratike të Kosovës janë thyer shpresat e qytetarëve që ta shohin Lidhjen Demokratike të Kosovës si shpresë, ka thënë deputetja e Kuvendit të Kosovës...

Arifi: PDK dhe LDK akuzojnë njëra-tjetrën për vrasje, pastaj i “rrokë” dashnia

më 3.2017 - Infokusi

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, me anë të një fotografie ka përqeshur koalicionin qeverisës PDK-LDK. Sipas tij, këto dy parti para zgjedhjeve drejtojnë akuza të shumta përballë njëra-tjetrës,...

Mustafa takon kryetarët e degëve të LDK-së, bisedojnë për zgjedhjet

më 3.2017 - OraInfo

Kryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës, njëkohësisht Kryeministër i Kosovës, Isa Mustafa, sot mbajti takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të LDK-së. Sipas...

Valdete Bajrami godet PDK-në dhe LDK-në

më 3.2017 - Sovrani

Shefja e grupit parlamentar nga radhët e Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami e ka cilësuar si lojë, kërkesën e LDK-së për zbardhjen e rasteve politike. Bajrami në një shënim në rrjetin social Facebook...

Osmani: Nuk i frikësohem Isa Mustafës dhe askujt në LDK

më 3.2017 - Sovrani

Deputetja më e votuar femër në Kosovë, Vjosa Osmani ka thënë se nuk i frikësohet as Isa Mustafës e as askujt në LDK. Ajo këto komente i bëri në emisionin “Zona B” në Klan Kosova, e pyetur se a mund ta...

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti, por s’njoftojnë për menaxhimin e tyre

më 3.2017 - Infokusi

Miliona euro marrin çdo vit partitë politike parlamentare, por të pakta janë ato që për votuesit dhe qytetarët bëjnë publike gjithçka rreth partisë. Ani pse mbi 4 milionë ndahen nga buxheti i shtetit,...

Osmani: S’kam kontakt me Mustafën prej kur i thash se nuk e votoj për kryeministër

më 3.2017 - Periskopi

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se nuk mbajnë kontakte me kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. “Nuk kemi kontakte me Mustafën, takimi ka qenë para...

Mustafa takon strukturat e LDK-së, flet për zgjedhjet

më 3.2017 - Zeri

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës njëkohësisht kryeministër Isa Mustafa, sot mbajti takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të kësaj partie. Gjatë takimit,...

Mustafa takon strukturat e LDK-së, flet për zgjedhjet

më 3.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës njëkohësisht kryeministër Isa Mustafa, sot mbajti takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të kësaj partie. Gjatë takimit,...

Edhe Isa Mustafa kthehet tek elektorati

më 3.2017 - Politiko

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, paralajmëroi sot se do të viziojë disa nga degët e kësaj partie në ditët në fijim. Afrimi i zgjedhjeve lokale dhe mundësia e mbajtjes së zgjedhjeve të përgjitshme para kohe...

Mustafa takon strukturat e LDK-së, flet për zgjedhjet

më 3.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryeministri i vendit, Isa Mustafa sot ka mbajtur takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të kësaj partie. Gjatë takimit,...

Osmani flet për vrasjet politike, ja çfarë thotë për liderët e partisë së saj

më 3.2017 - Periskopi

Deputetja e LDK’së, Vjosa Osmani, në “Zona B” në Klan Kosova ka folur edhe për vrasjet politike të pas luftës, dhe aktualizimin që po i bëjnë kësaj teme, liderët e partisë së saj. Ajo ka thënë se nuk...

Mustafa takon strukturat e LDK-së, flet për zgjedhjet

më 3.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës njëkohësisht kryeministër Isa Mustafa, sot mbajti takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të kësaj partie. Gjatë takimit,...

Familjarët: LDK po bën fushatë me vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - OraInfo

Familjarët e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës të vrarë pasluftës së fundit në Kosovë, akuzojnë LDK-në se po përfiton nga përmendja e këtyre vrasjeve vetëm në prag të zgjedhjeve. Ata akuzojnë...

Veliu i përgjigjet PDK-së: Pse po keni “zheg” kur po i përmendim vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - Telegrafi

Në një tubim të LDK-së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK-së e cila ka akuzuar LDK-në...

Mustafa takon strukturat e LDK-së, flet për zgjedhjet

më 3.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës njëkohësisht kryeministër Isa Mustafa, sot mbajti takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të kësaj partie. Gjatë takimit,...

Vjosa Osmani flet për Qeverinë, përmend vetëm dy vepra të mira

më 3.2017 - Periskopi

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për këtë periudhë qeverisëse të Qeverisë së Isa Mustafës. Në “Zona B”në Klan Kosova ajo ka përmendur Marrëveshjën e Stabilizim...

Familjarët e aktivistëve të vrarë të LDK-së: Mos na i përdorni prindërit për zgjedhje

më 3.2017 - Periskopi

Familjarët e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës të vrarë pasluftës së fundit në Kosovë, akuzojnë LDK-në se po përfiton nga përmendja e këtyre vrasjeve vetëm në prag të zgjedhjeve. Ata akuzojnë...

Familjarët: LDK po bën fushatë me vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - Gazeta Express

Familjarët e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës të vrarë pasluftës së fundit në Kosovë, akuzojnë LDK-në se po përfiton nga përmendja e këtyre vrasjeve vetëm në prag të zgjedhjeve. Ata akuzojnë...

Isa Mustafa mbledhë strukturat e LDK-së, temë e diskutimit zgjedhjet

më 3.2017 - Indeks online

Kryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës njëkohësisht Kryeministër i Kosovës,  Isa Mustafa, sot mbajti takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të LDK-së. Mustafa paraqiti...

Mushkolaj: Akuzat për vrasjet e pasluftës hipokrizi e LDK-së

më 3.2017 - Sovrani

Njohësi i çështjeve politike Imer Mushkolaj, ka thënë që LDK-ja e ka shprehi që sa herë të afrohen zgjedhjet të flas për zbardhjen e vrasjeve. “Sa herë afrohen zgjedhjet, LDK flet për zbardhjen e vrasjeve...

Zyrtari i lartë i LDK-së Agim Veliut e Isa Mustafës: A ju vjen marre!

më 3.2017 - Periskopi

Njëri nga udhëheqësit e LDK-së në Prishtinë, Petrit Bicaj ka goditur drejtuesit e partisë së tij, Isa Mustafën e Agim Veliun në lidhje me vrasjet e pasluftës. Kryetari i Nëndegës së Ulpianës, ka thënë...

Shaip Muja thotë se Isa Mustafa nuk mund ta ndalë themelimin e Ushtrisë

më 3.2017 - Indeks online

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të vendit, se Ushtria e Kosovës do të themelohet vetëm në partneritet me ShBA-të dhe me NATO-n. Ai ka theksuar...

PDK ka qenë avokat i projekteve për komunën e Podujevës

më 3.2017 - Arbresh

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Podujevë, ka kërkuar nga kryetari i kësaj komune Agim Veliu, që të kthehet dhe të jetojë në Podujevë, ndërsa i ka rikujtuar atij, se projektet më të mëdha...

Mustafa takon strukturat e LDK-së, flet për zgjedhjet

më 3.2017 - Tetova Sot

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës njëkohësisht kryeministër Isa Mustafa, sot mbajti takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të kësaj partie. Gjatë takimit,...

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti

më 3.2017 - Sovrani

Miliona euro marrin çdo vit partitë politike parlamentare, por të pakta janë ato që për votuesit dhe qytetarët bëjnë publike gjithçka rreth partisë. Ani pse mbi 4 milionë ndahen nga buxheti i shtetit,...

PDK i kundërpërgjigjet Agim Veliut

më 3.2017 - Infokusi

Partia Demokratike e Kosovës-dega në Podujevë i është kundërpërgjigjur nënkryetarit të LDK-së, dhe kryetarit të Komunës së Podujevës, Agim Veliu, i cili sot ka thënë se PDK-së “i vjen zheg kur përmenden...

A po nis rrëzimi i Qeverise nga përplasja PDK-LDK në Podujevë?

më 3.2017 - Tetova Sot

Dega e Partisë Demokratike në Podujevë ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit Agim Veliu i cili të hënën gjatë ditës tha se me qeverisjen e tij në këtë komunë i ka sjellë shumë të mira qytetarëve. Veliu...

Vajza e Xhemajl Mustafës godet LDK-në për vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - Fakti Ditor

Vrasjet e pasluftës të zyrtarëve të LDK-së kanë qenë tema kryesore e medieve ditëve të fundit. Kjo për faktin se zyrtarë të LDK-së, pas një kohë të gjatë kanë kërkuar zbardhjen e tyre. E, thirrja e tyre...

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti, s’dihet për menaxhimin e tyre

më 3.2017 - Periskopi

Miliona euro marrin çdo vit partitë politike parlamentare, por të pakta janë ato që për votuesit dhe qytetarët bëjnë publike gjithçka rreth partisë. Ani pse mbi 4 milionë ndahen nga buxheti i shtetit,...

A po nis rrëzimi i Qeverise nga përplasja PDK-LDK ne Podujeve?

më 3.2017 - Infokusi

Dega e Partisë Demokratike në Podujevë ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit Agim Veliu i cili të hënën gjatë ditës se me qeverisjen e tij në këtë komunë i ka sjellë shumë të mira qytetarëve. Veliu...

Imer Imeri, pasi u pajtua me Hashim Thaçin, tash akuzon rëndë LDK-në

më 3.2017 - GazetaBlic

Imer Imeri, vëllai i Haki Imerit, ish- anëtarit të LDK-së dhe i vrarë pasluftës tash ka akuzuar rëndë LDK-në. Në një shënim në Facebook Imeri tha se fushata anti-kombëtare e udhëheqësish së LDK-se që bën...

Mustafa takon kryetarët e degëve të LDK-së, bisedojnë për zgjedhjet

më 3.2017 - Almakos

Kryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës, njëkohësisht Kryeministër i Kosovës, Isa Mustafa, sot mbajti takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të LDK-së. Sipas njoftimit,...

Veliu i përgjigjet PDK-së: Pse po zhegiteni kur po i përmendim vrasjet e aktivistëve tanë

më 3.2017 - Zeri

Në një tubim të LDK-së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK-së e cila ka akuzuar LDK-në se...

Shaip Muja: Isë, ti nuk mund ta ndalësh Ushtrinë e Kosovës!

më 3.2017 - GazetaBlic

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të vendit, se Ushtria e Kosovës do të themelohet vetëm në partneritet me ShBA-të dhe me NATO-n. Ai në një...

Veliu i përgjigjet PDK-së: Pse po zhegiteni kur po i përmendim vrasjet e aktivistëve tanë

më 3.2017 - Lajmi.net

Në një tubim të LDK-së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK-së e cila ka akuzuar LDK-në se...

Familjarët: LDK po bën fushatë me vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - Infokusi

Familjarët e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës të vrarë pasluftës së fundit në Kosovë, akuzojnë LDK-në se po përfiton nga përmendja e këtyre vrasjeve vetëm në prag të zgjedhjeve. Ata akuzojnë...

PDK ka qenë avokat i projekteve për komunën e Podujevës

më 3.2017 - Gazeta e re

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Podujevë, ka kërkuar nga kryetari i kësaj komune Agim Veliu, që të kthehet dhe të jetojë në Podujevë, ndërsa i ka rikujtuar atij, se projektet më të mëdha...

PDK i kundërpërgjigjet ashpër Agim Veliut, ia përmend Fatmir Sejdiun

më 3.2017 - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës-dega në Podujevë i është kundërpërgjigjur nënkryetarit të LDK-së, dhe kryetarit të Komunës së Podujevës, Agim Veliu, i cili sot ka thënë se PDK-së “i vjen zheg kur përmenden...

‘Alarm’ brenda LDK’së, Mustafa mbledhë shefat e Degëve

më 3.2017 - Periskopi

Pas diskursit të ashpër politik rreth Ushtrisë midis partnerëve të Koalicionit Qeverisës edhe Isa Mustafa mobilizohet për zgjedhje. Të hënën pasdite ai i ka mbledhur të gjithë Shefat e Degëve të LDK’së...

PDK ka qenë avokat i projekteve për komunën e Podujevës

më 3.2017 - KosovaPress

Komunikata e PDK-së: Kryetari Veliu bënë mirë të kthehet të jetoj në Podujevë, komunën që e udhëheqë, ose fakti që jeton në Prishtinë së bashku me një numër bukur të madh të drejtorëve tregon më së miri...

A po nis rrëzimi i Qeverisë?

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Dega e Partisë Demokratike në Podujevë ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit Agim Veliu i cili të hënën gjatë ditës tha se me qeverisjen e tij në këtë komunë i ka sjellë shumë të mira qytetarëve. Veliu...

Shaip Muja thotë se Isa Mustafa nuk mund ta ndalë themelimin e Ushtrisë

më 3.2017 - Infokusi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të vendit, se Ushtria e Kosovës do të themelohet vetëm në partneritet me ShBA-të dhe me NATO-n. Ai ka theksuar...

Shaip Muja thotë se Isa Mustafa nuk mund ta ndalë themelimin e Ushtrisë

më 3.2017 - Infokusi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të vendit, se Ushtria e Kosovës do të themelohet vetëm në partneritet me ShBA-të dhe me NATO-n. Ai ka theksuar...

Veliu i përgjigjet PDK-së: Pse po zhegiteni kur po i përmendim vrasjet e aktivistëve tanë

më 3.2017 - Presheva Jone

Agim Veliu Në një tubim të LDK’së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK’së e cila ka akuzuar...

A po nis rrëzimi i Qeverise nga përplasja PDK-LDK ne Podujeve?

më 3.2017 - Sovrani

Dega e Partisë Demokratike në Podujevë ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit Agim Veliu i cili të hënën gjatë ditës se me qeverisjen e tij në këtë komunë i ka sjellë shumë të mira qytetarëve. Veliu...

Veliu i përgjigjet PDK-së: Pse po keni “zheg” kur po i përmendim vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - Infokusi

Në një tubim të LDK-së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK-së e cila ka akuzuar LDK-në se...

Veliu i përgjigjet PDK-së: Pse po keni “zheg” kur po i përmendim vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - Almakos

Në një tubim të LDK-së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK-së e cila ka akuzuar LDK-në se...

Xhavit Haliti: LDK të mos bëjë fushatë, por t’i zbardh vrasjet e aktivistëve të saj

më 3.2017 - Telegrafi

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Haliti: LDK të mos bëjë fushatë, por t'i zbardh vrasjet e aktivistëve të saj

më 3.2017 - Zeri

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Imer Imeri, pasi u pajtua me Hashim Thaçin, tash akuzon rëndë LDK-në

më 3.2017 - Infokusi

Imer Imeri, vëllai i Haki Imerit, ish- anëtarit të LDK-së dhe i vrarë pasluftës tash ka akuzuar rëndë LDK-në. Në një shënim në Facebook Imeri tha se fushata anti-kombëtare e udhëheqësish së LDK-se që bën...

Veliu i përgjigjet PDK’së: Pse po zhegiteni kur po i përmendim vrasjet e aktivistëve tanë

më 3.2017 - GazetaBlic

Në një tubim të LDK’së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK’së e cila ka akuzuar LDK’në se...

Veliu i përgjigjet PDK-së: Pse po zhegiteni kur po i përmendim vrasjet e aktivistëve tanë

më 3.2017 - Indeks online

Në një tubim të LDK’së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999.  Pas kësaj ka reaguar dega e PDK’së e cila ka akuzuar LDK’në...

Veliu i përgjigjet PDK’së: Pse po zhegiteni kur po i përmendim vrasjet e aktivistëve tanë

më 3.2017 - Gazeta Express

Në një tubim të LDK’së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK’së e cila ka akuzuar LDK’në se...

Kur LDK-ja ia ndalonte Osmanit të fliste për vrasjet politike

më 3.2017 - Insajderi

Një iniciativë e deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani vitin e kaluar, për të diskutuar vrasjet politike të pasluftës në Kosovë ishte ndalur nga vet LDK. Lidhja Demokratike e Kosovës...

Xhavit Haliti: LDK të mos bëjë fushatë, por t’i zbardh vrasjet e aktivistëve të saj

më 3.2017 - Lajmi.net

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Nënkryetari i LDK’së pyet PDK’në: Pse po ‘zhegiteni’ kur po i përmendim vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - Periskopi

Në një tubim të LDK-së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK-së e cila ka akuzuar LDK-në...

Mustafa takon strukturat e LDK-së, flet për zgjedhjet

më 3.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës njëkohësisht kryeministër Isa Mustafa, sot mbajti takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të kësaj partie. Gjatë takimit,...

Xhavit Haliti: LDK të mos bëjë fushatë, por t'i zbardh vrasjet e aktivistëve të saj

më 3.2017 - Gazeta Express

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Xhavit Haliti: LDK të mos bëjë fushatë, por ti zbardh vrasjet e aktivistëve të saj

më 3.2017 - Gazeta Express

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Xhavit Haliti: LDK të mos bëjë fushatë, por ti zbardh vrasjet e aktivistëve të saj

më 3.2017 - GazetaBlic

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Familjarët: LDK po bën fushatë me vrasjet e pasluftës

më 3.2017 - Sovrani

Familjarët e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës të vrarë pasluftës së fundit në Kosovë, akuzojnë LDK-në se po përfiton nga përmendja e këtyre vrasjeve vetëm në prag të zgjedhjeve. Ata akuzojnë...

Isa Mustafa mbledh strukturat e LDK-së, temë disktutimi zgjedhjet

më 3.2017 - Sovrani

Kryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës njëkohësisht Kryeministër i Kosovës,  Isa Mustafa, sot mbajti takimin e rregullt me strukturat e LDK-së, përkatësisht me Kryetarët e Degëve të LDK-së. Mustafa paraqiti...

Shaip Muja thotë se Isa Mustafa nuk mund ta ndalë themelimin e Ushtrisë

më 3.2017 - Gazeta e re

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të vendit, se Ushtria e Kosovës do të themelohet vetëm në partneritet me ShBA-të dhe me NATO-n. Ai ka theksuar...

Familjarët e aktivistëve të vrarë të LDK-së: Mos na i përdorni prindërit për zgjedhje

më 3.2017 - Insajderi

Familjarët e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës të vrarë pasluftës së fundit në Kosovë, akuzojnë LDK-në se po përfiton nga përmendja e këtyre vrasjeve vetëm në prag të zgjedhjeve. Ata akuzojnë...

Xhavit Haliti: LDK-ja të mos i përdorë vrasjet e pasluftës për fushatë elektorale, zbardhja e tyre duhet të ndodh!

më 3.2017 - GazetaBlic

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Muja: Isa Mustafës i mungon aftësia vendimmarrëse

më 3.2017 - Sovrani

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të vendit, se Ushtria e Kosovës do të themelohet vetëm në partneritet me ShBA-të dhe me NATO-n. Ai ka theksuar...

Xhavit Haliti: LDK të mos bëjë fushatë, por t’i zbardh vrasjet e aktivistëve të saj

më 3.2017 - Arbresh

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Veliu i përgjigjet PDK-së: Pse po zhegiteni kur po i përmendim vrasjet e aktivistëve tanë

më 3.2017 - Infokusi

Në një tubim të LDK’së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK’së e cila ka akuzuar LDK’në se...

Xhavit Haliti: LDK-ja të mos i përdorë vrasjet e pasluftës për fushatë elektorale, zbardhja e tyre duhet të ndodh!

më 3.2017 - Infokusi

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Xhavit Haliti: LDK të mos bëjë fushatë, por t’i zbardh vrasjet e aktivistëve të saj

më 3.2017 - Almakos

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Deputeti i PDK’së:Isë, ti nuk mund ta ndalësh Ushtrinë e Kosovës!

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të vendit, se Ushtria e Kosovës do të themelohet vetëm në partneritet me ShBA-të dhe me NATO-n. Ai në një...

Deputeti i PDK’së ia thotë dy fjalë kryeministrit: Isë, ti nuk mund ta ndalësh Ushtrinë e Kosovës!

më 3.2017 - Periskopi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të vendit, se Ushtria e Kosovës do të themelohet vetëm në partneritet me ShBA-të dhe me NATO-n. Ai në një...

Haliti: LDK të mos bëjë fushatë, por t’i zbardhë vrasjet e aktivistëve të saj

më 3.2017 - Illyria

Prishtinë, 20 mars 2017 – Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, i cili është anëtar i Kryesisë së Partisë Demokratike të kosovës (PDK), konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së për zbardhjen...

Veliu: Përse “zhegiten” zyrtarë të PDK-së,kur përmenden vrasjet politike?

më 3.2017 - Illyria

Prishtinë, 20 mars 2017 – Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agem Veliu, ka shprehur habinë për reagimet e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) ndaj kërkesës së LDK-së për ndriçimin e...

Këmbim akuzash ndërmjet LDK -së dhe PDK -së

më 3.2017 - Sovrani

Në një tubim të LDK’së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK’së e cila ka akuzuar LDK’në se...

Veliu i përgjigjet PDK’së: Pse po zhegiteni kur po i përmendim vrasjet e aktivistëve tanë

më 3.2017 - Fakti Ditor

Në një tubim të LDK’së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK’së e cila ka akuzuar LDK’në se...

Veliu: Sa herë kërkohet drejtësi për aktivistët e vrarë, përfaqësuesve të PDK-së u vjen zheg

më 3.2017 - Insajderi

Kryetari i Komunës së Podujevës, ka thënë se pse sa herë kërkokohet drejtësi për aktivistët e vrarë të LDK-së pas vitit 1999, përfaqësuesve të PDK-së iu v’ie zheg. “Për vrasjet që kanë reagua nuk e di,...

Veliu ‘godet’ sërish PDK’në: Pse po zhegiteni kur po i përmendim vrasjet e aktivistëve tanë

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Në një tubim të LDK’së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999.  Pas kësaj ka reaguar dega e PDK’së e cila ka akuzuar LDK’në...

PDK e LDK kapen keq për vrasjet politike, ja deklarata e fundit e zyrtarit të lartë të LDK-së

më 3.2017 - Periskopi

Në një tubim të LDK’së në Podujevë, zyrtarë të këtij subjekti kanë kërkuar zbardhjen e aktivistëve të partisë që janë vrarë pas vitit 1999. Pas kësaj ka reaguar dega e PDK’së e cila ka akuzuar LDK’në se...

Xhavit Haliti: LDK të mos bëjë fushatë, por t’i zbardh vrasjet e aktivistëve të saj

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Haliti: LDK të mos bëjë fushatë, por t’i zbardh vrasjet e aktivistëve të saj

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Haliti ka një porosi për zbardhjen e vrasjeve pasluftës

më 3.2017 - Insajderi

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27-vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij,...

Xhavit Haliti e siguron LDK-në se vrasjet e pasluftës do të zbardhen, por ka një porosi

më 3.2017 - Periskopi

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti konsideron se kërkesa e drejtuesve të LDK-së në 27 vjetorin e kësaj partie për zbardhjen e vrasjeve të pasluftës është e drejtë, por që sipas tij, nuk duhet...

Plaku nga Podujeva-Mustafës: ‘Mos lsho pe’, ja si i përgjigjet kryeministri

më 3.2017 - OraInfo

Me rastin e shënimit të 27 vjetorit te themelimit të LDK-së, një pjesë e madhe e zyrtarëve të lartë ishin pjesëmarrës. Mirëpo, kjo degë ishte përkujdesur që pjesë e tubimit të jenë edhe veteranët e simpatizantët...

Plaku nga Podujeva-Mustafës: 'Mos lsho pe', ja si i përgjigjet kryeministri

më 3.2017 - Zeri

Me rastin e shënimit të 27 vjetorit te themelimit të LDK-së, një pjesë e madhe e zyrtarëve të lartë ishin pjesëmarrës. Mirëpo, kjo degë ishte përkujdesur që pjesë e tubimit të jenë edhe veteranët e simpatizantët...

Plaku nga Podujeva-Mustafës: 'Mos lsho pe', ja si i përgjigjet kryeministri

më 3.2017 - Indeks online

Me rastin e shënimit të 27 vjetorit te themelimit të LDK-së, një pjesë e madhe e zyrtarëve të lartë ishin pjesëmarrës. Mirëpo, kjo degë ishte përkujdesur që pjesë e tubimit të jenë edhe veteranët e simpatizantët...

Arifi: Nëse u punësuan 40 mijë persona, Kryeministri të mos përdorë vrasjet politike për vota

më 3.2017 - Indeks online

Kryetari i Degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrit Isa Mustafa, i cili tha se Qeveria e tij ka punësuar 40 mijë persona. Thotë se nëse Kryeministri ka punësuar...

Arifi: Nëse janë punësuar 40 mijë persona, Kryeministri të mos përdorë vrasjet politike për vota

më 3.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Degës së AAK’së në Prishtinë, Avni Arifi, ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrit Isa Mustafa, i cili tha se Qeveria e tij ka punësuar 40 mijë persona. Thotë se nëse Kryeministri ka punësuar...

Arifi: Nëse Mustafa i ka punësuar 40 mijë persona, LDK nuk do t’i përdorte vrasjet politike për vota

më 3.2017 - OraInfo

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit, Isa Mustafa se Qeveria për dy vite i ka punësuar 40 mijë persona. Me anë të një postimi në facebook, ai...

Kryeministri të mos përdorë vrasjet politike për vota

më 3.2017 - Arbresh

Kryetari i Degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrit Isa Mustafa, i cili tha se Qeveria e tij ka punësuar 40 mijë persona. Thotë se nëse Kryeministri ka punësuar...

PDK: LDK po ka frikë ta krijojë ushtrinë, siç kishte frikë ta pranonte se UÇK-ja buronte nga populli

më 3.2017 - OraInfo

Partia Demokratike e Kosovës në Podujevë thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës po ka frikë të krijojë ushtrinë e Kosovës, siç kishte frikë ta pranonte se UÇK-ja buronte nga populli i Kosovës. Partia Demokratike...

Plaku nga Podujeva-Mustafës: ‘Mos lsho pe’, ja si i përgjigjet kryeministri

më 3.2017 - Sovrani

Me rastin e shënimit të 27 vjetorit te themelimit të LDK-së, një pjesë e madhe e zyrtarëve të lartë ishin pjesëmarrës. Mirëpo, kjo degë ishte përkujdesur që pjesë e tubimit të jenë edhe veteranët e simpatizantët...

Plaku nga Podujeva-Mustafës: ‘Mos lsho pe’, ja si i përgjigjet kryeministri

më 3.2017 - Periskopi

Me rastin e shënimit të 27 vjetorit te themelimit të LDK-së, një pjesë e madhe e zyrtarëve të lartë ishin pjesëmarrës. Mirëpo, kjo degë ishte përkujdesur që pjesë e tubimit të jenë edhe veteranët e...

PDK: LDK po ka frikë ta krijojë ushtrinë

më 3.2017 - RTV 21

PDK  thotë se LDK po ka frikë ta krijojë ushtrinë, siç kishte frikë ta pranonte se UÇK-ja buronte nga populli Partia Demokratike e Kosovës në Podujevë thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës po ka frikë...

Plaku nga Podujeva-Mustafës: ‘Mos lsho pe’, ja si i përgjigjet kryeministri

më 3.2017 - AlbPortali

Me rastin e shënimit të 27 vjetorit te themelimit të LDK-së, një pjesë e madhe e zyrtarëve të lartë ishin pjesëmarrës. Loading... Mirëpo, kjo degë ishte përkujdesur që pjesë e tubimit të...

Plaku nga Podujeva-Mustafës: ‘Mos lsho pe’, ja si i përgjigjet kryeministri

më 3.2017 - Fakti Ditor

Me rastin e shënimit të 27 vjetorit te themelimit të LDK-së, një pjesë e madhe e zyrtarëve të lartë ishin pjesëmarrës. Mirëpo, kjo degë ishte përkujdesur që pjesë e tubimit të jenë edhe veteranët e simpatizantët...

Koalicioni drejt fundit: PDK e godet Agim Veliun për vrasjet politike

më 3.2017 - GazetaBlic

PDK në Podujevë i ka reaguar Nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliu, i cili kërkoi zbardhjen e vrasjeve politike të pasluftës. Sipas PDK-së, LDK është duke i keqpërdorur vrasjet e pasqaruara derisa këtë po...

PDK: Prej se LDK është në bashkëqeverisje i ka harruar vrasjet politike – po i keqpërdorë për vota

më 3.2017 - Gazeta Express

Dega e PDK’së në Podujevë i ka reaguar Nënkryetarit të LDK’së, Agim Veliu, i cili kërkoi zbardhjen e vrasjeve politike të pasluftës. Sipas PDK’së, LDK është duke i keqpërdorur vrasjet e pasqaruara derisa...

PDK: LDK po ka frikë ta krijojë ushtrinë, siç kishte frikë ta pranonte se UÇK-ja buronte nga populli

më 3.2017 - Arbresh

Partia Demokratike e Kosovës në Podujevë thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës po ka frikë të krijojë ushtrinë e Kosovës, siç kishte frikë ta pranonte se UÇK-ja buronte nga populli i Kosovës. Partia Demokratike...

Arifi: Nëse janë punësuar 40 mijë persona, LDK’së s’do t’i duhej të përdorte vrasjet politike

më 3.2017 - Periskopi

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi, i ka reaguar kryeministrit Isa Mustafa, i cili sot tha se kanë arritur të punësojnë rreth 40 mijë njerëz, në këto dy vite, shkruan Periskopi. ...

Avni Arifi: LDK po përdorë ‘vrasjet politike’ për vota  

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i degës në Prishtinë nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi me anë të një postimi në profilin e tij social ‘Facebook’ ka shkruar se qeverisja aktuale nuk ka punësuar 40 mijë...

A po tenton Mustafa me taktikën e tij të “djeg” edhe Thaçin?

më 3.2017 - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi Isa Mustafa padyshim është politikani më dinak në skenën politika kosovare. Këtë e ka dëshmuar disa herë ku për t’u rehatuar në karrigen e pushtetit ka tradhtuar si bashëpartiak ashtu...

PDK: Prej se LDK është në bashkëqeverisje i ka harruar vrasjet politike – po i keqpërdorë për vota

më 3.2017 - Infokusi

Dega e PDK’së në Podujevë i ka reaguar Nënkryetarit të LDK’së, Agim Veliu, i cili kërkoi zbardhjen e vrasjeve politike të pasluftës. Sipas PDK’së, LDK është duke i keqpërdorur vrasjet e pasqaruara derisa...

PDK: LDK ka frikë ta krijojë ushtrinë, siç kishte frikë ta pranonte se UÇK-ja buronte nga populli

më 3.2017 - Gazeta e re

Partia Demokratike e Kosovës në Podujevë thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës po ka frikë të krijojë ushtrinë e Kosovës, siç kishte frikë ta pranonte se UÇK-ja buronte nga populli i Kosovës. Partia Demokratike...

Edhe PDK’ja tallet me LDK’në: Qe tri vite nuk na akuzuat për vrasjet politike  

më 3.2017 - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Podujevë, ka thumbuar Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila në 27 vjetorin e themelimit të saj në Podujevë, por edhe në degë tjera nëpër Kosovë, ka kërkuar zbardhjen...

PDK: LDK po ka frikë ta krijojë ushtrinë, siç kishte frikë ta pranonte se UÇK-ja buronte nga populli

më 3.2017 - KosovaPress

Partia Demokratike e Kosovës në Podujevë thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës po ka frikë të krijojë ushtrinë e Kosovës, siç kishte frikë ta pranonte se UÇK-ja buronte nga populli i Kosovës. Përmes një...

PDK e godet Agim Veliun për vrasjet politike

më 3.2017 - Gazeta Monitor

PDK në Podujevë i ka reaguar Nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliu, i cili kërkoi zbardhjen e vrasjeve politike të pasluftës. Sipas PDK-së, LDK është duke i keqpërdorur vrasjet e pasqaruara derisa këtë po...

Dega e PDK-së thotë se LDK manipulon me vrasjet e pasluftës vetëm për vota

më 3.2017 - Insajderi

Dega e PDK-së në Podujevë i ka reaguar nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliu, i cili kërkoi zbardhjen e vrasjeve politike të pasluftës. Sipas PDK-së, LDK është duke i keqpërdorur vrasjet e pasqaruara derisa...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK