http://kariera.mk

Takimi i poetit Ali Asllani me Kryeministrin Mehmet Shehu në Vajzë

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Gëzim Llojdia Biseda me Piro Rexhepin / Ja historia e parë për Ali Asllanin, siç ma ka rrëfyer Q. Meminaj më 30 maj ’98 në fshatin Vajzë 1. Për të shkuar në katundin Vajzë të qarkut Vlorë është një rrugë...

Letrat e Agollit drejtuar mbesës: E dashur Anna me dy “n”...

më 3.2017 - Gazeta Express

Vajza e shkrimtarit të ndjerë Dritëro Agolli vijon të publikojë në profilin e saj në Facebook foto dhe kujtime pre tij. Këtë herë ajo ka sjellë letrat që Agolli ndonëse me vështirësi shkruante për mbesën...

Në kujtimet e vajzës së Dritëro Agollit... nxjerr nga arkivat fotot e vjetra me të atin

më 3.2017 - Gazeta Express

3 shkurti do të mbahet mend në histori si dita kur mbylli sytë mjeshtri i letrave shqipe, Dritëro Agolli. E sot kur kanë kaluar më shumë se 40 ditë nga humbja e tij, Elona Agolli, vajza e autorit të sa...

"Takim me poezinë" në Ditën Ndërkombëtare të Poezisë

më 3.2017 - Zhurnal

Dritëro Agolli, Ali Asllani, Azem Shkreli, Ali Podrimaj, Fatos Arapi, Din Mehmeti, Ndoc Gjetja e Sadik Bejko, janë vetëm disa nga emrat e poetëve, poezitë e të cilëve do të lexohen në këtë takim letrarë,...

‘Takim me poezinë’ në Ditën Ndërkombëtare të Poezisë

më 3.2017 - GazetaBlic

Dritëro Agolli, Ali Asllani, Azem Shkreli, Ali Podrimaj, Fatos Arapi, Din Mehmeti, Ndoc Gjetja e Sadik Bejko, janë vetëm disa nga emrat e poetëve, poezitë e të cilëve do të lexohen në këtë takim letrarë,...

Zbulohen Kujtimet e Agollit, pengu: Lexoni shkrimet e pa botuara

më 3.2017 - Gazeta Express

Një libër kujtimesh, që Dritëro Agolli e ka nisur prej vitesh, gjendet ende në dorëshkrim.  Gjashtë javë pas ikjes nga jeta të shkrimtarit të madh, e bija Elona po publikon në Facebook-un e saj dhjetëra...

Libri i Kujtimeve, pengu i Agollit: 'Shkrimet e pabotuara,biografia ime'

më 3.2017 - Shqiptarja

Një libër kujtimesh, që Dritëro Agolli e ka nisur prej vitesh, gjendet ende në dorëshkrim. Gjashtë javë pas ikjes nga jeta të shkrimtarit të madh, e bija Elona po publikon në Facebook-un e saj dhjetëra...

Shënime, ç'nuk bëri dhe bëri Dritëro Agolli pas vitit 1985

më 3.2017 - Shqiptarja

15 prill 1985. Diktatori Enver Hoxha “ngrë patkojtë nga dielli”…Por, ndërkohë, Shqipëria është mbuluar në heshtje tragjike  nga kjo… fatkeqësi. Shqiptarët përpiqen ta shprehin këtë dhëmbje me lot, (oh,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK