http://kariera.mk

Kush është David Rockefeller dhe cila është pasuria që zotëron?

para një muaji - Gazeta Express

Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller...

Miliarderi që ndërroi 7 herë zemrën, por nuk i shpëtoi vdekjes

para një muaji - BalkanWeb

David Rockfeller vdiq të hënën në moshën 101 vjeçare, por duket se kjo jetëgjatësi i erdhi falë transplantit të zemrës për rreth 7 herë. Hera e fundit kur ai kishte vendosur një zemër tjetër, ishte 25...

Kush është David Rockefeller dhe cila është pasuria që zotëron?

para një muaji - Arbresh

Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller...

Vdes patriarku i familjes Rockefeller

para një muaji - Top Channel

David Rockefeller, i konsideruar si një ndër emrat më të mëdhenj të financave dhe ekonomisë amerikane të shekullit të 20-të, por edhe një ndër figurat e mveshura me më shumë teori konspirative, vdiq në...

Kush është David Rockefeller dhe pasuria që zotëron?

para një muaji - Telegrafi

Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller...

Ndërroi jetë Dejvid Rokfeler

para një muaji - MRT

Në shtëpinë e tij në Nju-Jork, në moshën 101-vjeçare, sot ndërroi jetë miliarderi Dejvid Rokfeler. Zëdhënësi i tij Frejzer Sajtel theksoi se Rokfeler ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në gjumë. Ai ishte...

Ndërron jetë miliarderi David Rockefeller

para një muaji - Aktuale

Në shtëpinë e tij në Nju-Jork, në moshën 101-vjeçare, sot ndërroi jetë miliarderi David Rockefeller. Zëdhënësi i tij Frejzer Sajtel theksoi se Rockfeller ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në gjumë. Ai...

Kush është David Rockefeller dhe pasuria që zotëron?

para një muaji - Zhurnal

Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller...

Kush është David Rockefeller dhe pasuria që zotëron?

para një muaji - Zeri

Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller...

Ndërron jetë miliarderi David Rockefeller

para një muaji - Alsat-M

Në shtëpinë e tij në Nju-Jork, në moshën 101-vjeçare, sot ndërroi jetë miliarderi David Rockefeller. Zëdhënësi i tij Frejzer Sajtel theksoi se Rockfeller ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në gjumë. Ai...

Në moshën 101-vjeçare ndërroi jetë David Rockefeller

para një muaji - Portalb

David Rockefeller, bankieri amerikan dhe njëherësh anëtari më i shquar dhe më i vjetër i familjes shumë të pasur Rockefeller, ka ndërruar jetë në moshën 101-vjeçare, transmeton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi...

Vdes miliarderi David Rockefeller

para një muaji - Zhurnal

David Rockefeller ka ndërruar jetë në moshën 101 vjeçare. Ai rrjedh nga një prej familjeve që “sundojnë” botën dhe sigurisht ndër më të pasurit. Biznesmeni miliarder me bizneseve në shumë vende të botës,...

Kush është David Rockefeller dhe pasuri që zotëron?

para një muaji - Ora news

Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller...

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

para një muaji - GazetaBlic

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi, i cili ndërroi jetë sot në moshën 101-vjeçe, e kishte transplantuar zemrën plot shtatë herë gjatë jetës. Mëngjesin e 24 gushtit 2016, David e bëri transplantimin...

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

para një muaji - Gazeta Express

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi, i cili ndërroi jetë sot në moshën 101-vjeçe, e kishte transplantuar zemrën plot shtatë herë gjatë jetës. Mëngjesin e 24 gushtit 2016, David e bëri transplantimin...

Vdes njeriu i familjes më të fuqishme në botë

para një muaji - Telegrafi

Miliarderi dhe bankieri David Rockfeller ka vdekur në moshën 102 vjeçare në shtëpinë e tij në Pokantikos Hills, ka bërë të ditur familja e tij. Rockefeller ishte më i riu nga gjashtë fëmijët e John Rockfeller...

Kush është David Rockefeller dhe pasuria që zotëron?

para një muaji - Infokusi

Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller...

Vdes në moshën 101-vjeçare miliarderi David Rockefeller

para një muaji - Gazeta Shqip

Është shuar në moshën 101-vjeçare bankieri dhe filantropi i njohur David Rockefeller. Rockefeller vdiq në gjumë në shtëpinë e tij në Pocantico Hills të Nju Jorkut, sipas zëdhënësit Fraser Seitel. Për më...

Vdes bankieri David Rockfeller

para një muaji - Koha.mk

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi i familjes legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim të madh në mbarë botën vdiq të hënën në mëngjes...

Vdes njeriu i familjes më të fuqishme në botë

para një muaji - RTV 21

Rockfeller ka qenë në krye të familjes më të fuqishme në botë Miliarderi dhe bankieri David Rockfeller ka vdekur në moshën 102 vjeqare në shtëpinë e tij në Pokantikos Hills, ka bërë të ditur familja e...

Vdes në moshën 101 vjeçare miliarderi David Rockefeller

para një muaji - Standard

David Rockefeller bankieri dhe filantropisti amerikan është ndarë nga jeta në moshën 101 vjeçare të hënën e marsit, 2017. Ai ishte pjestari më i moshuar i familjes Rockefeller dhe nip i vetëm i John D....

Vdes biliarderi Rockefeller, një nga sunduesit e botës

para një muaji - Mapo

Foto 1 nga 3 David Rockefeller ka ndërruar jetë në moshën 101 vjeçare. Ai rrjedh nga një prej familjeve që sundojnë botën dhe sigurisht ndër më të pasurit. Biznesmeni miliarder me bizneseve në shumë vende...

Vdes njeriu i familjes më të fuqishme në botë

para një muaji - Indeks online

Miliarderi dhe bankieri David Rockfeller ka vdekur në moshën 102 vjeçare në shtëpinë e tij në Pokantikos Hills, ka bërë të ditur familja e tij. Rockefeller ishte më i riu nga gjashtë fëmijët e John Rockfeller...

Vdes bankieri David Rockefeller

para një muaji - Gazeta Express

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi i familjes legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim të madh në mbarë botën vdiq të hënën në mëngjes...

Ndërron jetë në moshën 101-vjeçare miliarderi i njohur amerikan, ja kujt i kalon trashëgimia

para një muaji - Syri

Miliarderi i njohur amerikan David Rockefeller ka ndërruar jetë në moshën 101-vjeçare. Ish-bankieri i njohur ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij në Nju Jork. Pasuria e biznesmenit vlerësohet...

Ndërron jetën në moshën 101-vjeçare biznesmeni David Rockefeller

para një muaji - Shqiptarja

Ndërron në jetën 101 vjeçari biznesmeni David Rockefeller. Filantropi ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Pocantico Hills në New York. Zëdhënësi i familjes u shpreh se 101-vjeçari humbi jetën si pasojë e...

Vdes biliarderi David Rockefeller nga familja që ‘sundon’ botën

para një muaji - Ora news

David Rockefeller ka ndërruar jetë në moshën 101 vjeçare. Ai rrjedh nga një prej familjeve që sundojnë botën dhe sigurisht ndër më të pasurit. Biznesmeni miliarder me bizneseve në shumë vende të botës,...

Ndërron jetë patriarku i familjes Rockefeller

para një muaji - Gazeta Telegraf

David Rockefeller, i konsideruar si një ndër emrat më të mëdhenj të financave dhe ekonomisë amerikane të shekullit të 20-të, por edhe një ndër figurat e mveshura me më shumë teori konspirative, vdiq në...

Vdes David Rockefeller

para një muaji - GazetaBlic

Filantropisti David Rockefeller ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm. Rockefeller vdiq në moshën 101 vjeçare, njofton Klan Kosova. Lajmin e ka bërë të ditur një zëdhënës i familjes, por që nuk kanë dhënë...

LAJM I FUNDIT/ Vdes në moshën 101-vjeçare miliarderi amerikan me famë botërore, Rockefeller

para një muaji - BalkanWeb

Biznesmeni miliarder dhe filantropi David Rockefeller, i cili ishte i fundit i gjeneratës së tij i një prej familjeve më të famshme filantrope të Amerikës, vdiq ditën e sotme në moshën 101 vjeçare. Rockefeller...

Vdes David Rockefeller

para një muaji - Klan Kosova

Filantropisti David Rockefeller ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm. Rockefeller vdiq në moshën 101 vjeçare, njofton Klan Kosova. Lajmin e ka bërë të ditur një zëdhënës i familjes, por që nuk kanë dhënë...

Kur Rockefeller akuzohej si shkaktar i mbajtjes peng të diplomatëve amerikan në Iran

para një muaji - Insajderi

Me emrin e tij të fuqishëm David Rockefeller, kishte arritur të bëjë bashkë sektorin privat duke iu ndihmuar që të zgjidhin krizën fiskale të New York-ut në mes të viteve ’70. Në vitin 1970, takimet e...

Vdes njeriu i familjes më të fuqishme në botë

para një muaji - Tetova1

Miliarderi dhe bankieri David Rockfeller ka vdekur në moshën 102 vjeçare në shtëpinë e tij në Pokantikos Hills, ka bërë të ditur familja e tij.                                       Rockefeller ishte më...

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

para një muaji - Infokusi

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi, i cili ndërroi jetë sot në moshën 101-vjeçe, e kishte transplantuar zemrën plot shtatë herë gjatë jetës. Mëngjesin e 24 gushtit 2016, David e bëri transplantimin...

Në moshën 101-vjeçare ndërroi jetë David Rockefeller

para një muaji - Anadolu Agency

Speciale arkiv NEW YORK (AA) - David Rockefeller, bankieri amerikan dhe njëherësh anëtari më i shquar dhe më i vjetër i familjes shumë të pasur Rockefeller, ka ndërruar jetë në moshën 101-vjeçare, transmeton...

Vdes patriarku i familjes Rockefeller

para një muaji - Gazeta Telegraf

David Rockefeller, i konsideruar si një ndër emrat më të mëdhenj të financave dhe ekonomisë amerikane të shekullit të 20-të, por edhe një ndër figurat e mveshura me më shumë teori konspirative, vdiq në...

Ndërron jetë në moshën 101-vjeçare miliarderi i njohur amerikan, ja kujt i kalon trashëgimia

para një muaji - Tetova Sot

Miliarderi i njohur amerikan David Rockefeller ka ndërruar jetë në moshën 101-vjeçare. Ish-bankieri i njohur ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij në Nju Jork. Pasuria e biznesmenit vlerësohet...

Vdes miliarderi David Rockefeller

para një muaji - Antpress

David Rockefeller ka ndërruar jetë në moshën 101 vjeçare. Ai rrjedh nga një prej familjeve që “sundojnë” botën dhe sigurisht ndër më të pasurit. Biznesmeni miliarder me bizneseve në shumë vende të botës,...

Vdes bankieri David Rockfeller

para një muaji - Almakos

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi i familjes legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim të madh në mbarë botën, vdiq të hënën në mëngjes...

Shuhet miliarderi amerikan me famë botërore David Rockefeller

para një muaji - Java News

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi i familjes legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim të madh në mbarë botën vdiq të hënën në mëngjes...

Vdes në moshën 101-vjeçare miliarderi amerikan Rockefeller, me 7 transplante zemre

para një muaji - InfoShqip

Biznesmeni miliarder dhe filantropi David Rockefeller, i cili ishte i fundit i gjeneratës së tij i një prej familjeve më të famshme filantrope të Amerikës, vdiq ditën e sotme në moshën 101 vjeçare. Rockefeller...

Historia e shkurtër e filantropit miliarder që jetoi 101 vite

para një muaji - Insajderi

David Rockefeller, bankier dhe filantrop që zotëroi një nga bankat më të rëndësishme në botë , Chase Manhattan Bank, duke ushtruar për më shumë se një dekadë, ndikim të jashtëzakonshme në mbarë botën,...

Vdes patriarku më i pasur në botë i David Rockefeller

para një muaji - LajmiFundit

David Rockefeller, i konsideruar si një ndër emrat më të mëdhenj të financave dhe ekonomisë amerikane të shekullit të 20-të, por edhe një ndër figurat e mveshura me më shumë teori konspirative, vdiq në...

Vdes në moshën 101-vjeçare miliarderi me famë botërore, Rockefeller

para një muaji - Opozita

Biznesmeni miliarder dhe filantropi David Rockefeller, i cili ishte i fundit i gjeneratës së tij i një prej familjeve më të famshme filantrope të Amerikës, vdiq ditën e sotme në moshën 101 vjeçare. Rockefeller...

Vdes miliarderi David Rockefeller

para një muaji - Arbresh

David Rockefeller ka vdekur në moshën 101 vjeçare. Ai kishte lindur ne New York me 12 qeshor 1915. Që nga viti 2004 ai ishte patriark i familjes dhe ishte anëtari më i vjetër i familjes Rockefeller që...

Lajm i Fundit: Vdiq njeriu më i pasur në botë

para një muaji - Lajm

Në moshë 101 vjeçare ka ndërruar jetë miliarderi Dejvid Rokfeler, shkruajnë mediumet botërore. Ai ishte një ndër njerëzit më të masur në botë, kurse pasuria e tij vlerësohet mbi 1 miliardë dollarë.

Vdes bankieri David Rockefeller

para një muaji - Infokusi

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi i familjes legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim të madh në mbarë botën vdiq të hënën në mëngjes...

Ndahet nga jeta në moshën 101-vjeçare filantropi David Rokfeler

para një muaji - Lexo

Biznesmeni miliarder dhe filantropi David Rockefeller, i cili ishte i fundit i gjeneratës së tij i një prej familjeve më të famshme filantrope të Amerikës, vdiq ditën e sotme në moshën 101 vjeçare. Rockefeller...

Vdes bankieri David Rockfeller

para një muaji - AlbPortali

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi i familjes legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim të madh në mbarë botën, vdiq të hënën në mëngjes...

Vdes në moshën 101 vjeçare, David Rockefeller

para një muaji - Insajderi

David Rockefeller, bankier dhe filantrop që zotëroi një nga bankat më të rëndësishme në botë , Chase Manhattan Bank, duke ushtruar për më shumë se një dekadë, ndikim të jashtëzakonshme në mbarë botën,...

Vdes bankieri David Rockfeller

para një muaji - Shenja

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi i familjes legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim të madh në mbarë botën, vdiq të hënën në mëngjes...

Vdes njeriu i familjes më të fuqishme në botë

para një muaji - Gazeta e re

Miliarderi dhe bankieri David Rockfeller ka vdekur në moshën 102 vjeqare në shtëpinë e tij në Pokantikos Hills, ka bërë të ditur familja e tij. Rockefeller ishte më i riu nga gjashtë fëmijët e John Rockfeller...

Vdes bankieri David Rockfeller

para një muaji - Gazeta Monitor

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi i familjes legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim të madh në mbarë botën vdiq të hënën në mëngjes...

Ndërron jetë në moshën 101-vjeçare miliarderi i njohur amerikan, ja kujt i kalon trashëgimia

para një muaji - Periskopi

Miliarderi i njohur amerikan David Rockefeller ka ndërruar jetë në moshën 101-vjeçare. Ish-bankieri i njohur ndërroi jetë mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij në Nju Jork. Pasuria e biznesmenit vlerësohet...

Vdes njeriu i familjes më të fuqishme në botë

para një muaji - KosovaPress

Rockefeller ishte më i riu nga gjashtë fëmijët e John Rockfeller dhe i fundit nga gjenerata e Rockfellerëve.  Ai ka qenë në krye të familjes më të fuqishme në botë dhe pas vdekjes së vëllezërve dhe motrave...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK