http://kariera.mk

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

më 3.2017 - Telegrafi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

më 3.2017 - Indeks online

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

më 3.2017 - GazetaBlic

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

më 3.2017 - RTV 21

Merkel, tha  se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

më 3.2017 - 10minuta

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Merkel demanton Trump: Nuk i kemi shumë borxhe NATO-s

më 3.2017 - Indeks online

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan Donald Trump, se Gjermania i ka borxhe NATO-s në shuma të mëdha parash. Gjermania nuk ndan për mbrojtje dy për qind të...

Merkel: Nuk i kemi shumë borxhe NATO-s

më 3.2017 - RTV 21

Merkel tha se shpenzimet për mbrojtje nuk përfshijnë vetëm kontributin e NATO-s, por edhe kontributet evropiane në Afrikë Kancelarja gjermane Angela Merkel ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

më 3.2017 - Arbresh

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

më 3.2017 - Infokusi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që me presidentin amerikan Donald Trump të diskutojnë për mos pajtimet...

Merkel demanton Trump: Nuk i kemi shumë borxhe NATO-s

më 3.2017 - Arbresh

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan Donald Trump, se Gjermania i ka borxhe NATO-s në shuma të mëdha parash. Gjermania nuk ndan për mbrojtje dy për qind të...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

më 3.2017 - Gazeta e re

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha të hënën se takimi i drejtuesve të vendeve lidere të ekonomisë G7 në maj do të jetë rast i mirë që...

Merkel dhe Trump do të diskutojnë për çështje tregtare në maj

më 3.2017 - KosovaPress

“Natyrisht, qëndrimet dallojnë dhe një takim nuk do ta ndryshojë këtë. Por, presidenti Trump gjatë bisedës sonë qartë ka bërë me dije se është kundër izolimit dhe për tregti të lirë dhe të sinqertë”, tha...

Merkel demanton Trump: Nuk i kemi shumë borxhe NATO-s

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan Donald Trump, se Gjermania i ka borxhe NATO-s në shuma të mëdha parash. Gjermania nuk ndan për mbrojtje dy për qind të...

Merkel demanton Trump: Nuk i kemi shumë borxhe NATO-s

më 3.2017 - Gazeta e re

Merkel demanton Trump: Nuk i kemi shumë borxhe NATO-s Kancelarja gjermane Angela Merkel ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan Donald Trump, se Gjermania i ka borxhe NATO-s në shuma të mëdha...

Merkel demanton Trump: Nuk i kemi shumë borxhe NATO-s

më 3.2017 - KosovaPress

Gjermania nuk ndan për mbrojtje dy për qind të bruto prodhimit vendor, aq sa duhet të ndajë çdo vend anëtar i NATO-s, por vetëm 1,23 për qind, transmeton KosovaPress. Merkel tha se shpenzimet për mbrojtje...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit: S’kemi asnjë borxh ndaj NATO-s

më 3.2017 - MRT

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump, se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

‘Bomba’ e Trump pas takimit me Merkel, reagon ashpër Gjermania

më 3.2017 - InfoShqip

Ka ardhur i fortë reagimi i Gjermanisë pas akuzave të presidentit amerikan Donald Trump, lëshuar vetëm pak kohë pas takimit me kancelaren Merkel. Reagimi ka ardhur nga ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë,...

Tregëtia e lirë, Gjermania dhe Japonia në favor

më 3.2017 - RTSH

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike G20, që ta tërheqin përkushtimin për...

Gjermania dhe Japonia, në favor të tregut të lirë

më 3.2017 - Alsat-M

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Gjermania dhe Japonia – në favor të tregut të lirë

më 3.2017 - Portalb

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Gjermania dhe Japonia, në favor të tregut të lirë

më 3.2017 - Indeks.mk

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Gjermania dhe Japonia, në favor të tregut të lirë

më 3.2017 - Telegrafi

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Merkel takohet me Kryeministrin japonez, sulme ndaj politikave të Donald Trump

më 3.2017 - Syri

Pas takimit me presidentin Donald Trump në Uashington për herë të parë javën e kaluar, Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është takuar mbrëmjen të dielës me Kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Liderët...

Gjermania dhe Japonia – në favor të tregut të lirë

më 3.2017 - Indeks online

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Gjermania dhe Japonia – në favor të tregut të lirë

më 3.2017 - Lajmi.net

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Gjermania dhe Japonia, në favor të tregut të lirë

më 3.2017 - Zeri

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Gjermania dhe Japonia – në favor të tregut të lirë

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Funksionimi i NATO-s, Trump nuk e ka të qartë

më 3.2017 - Top Channel

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara,...

Merkel: Dëshirojmë tregje të hapura dhe tregti të lirë, e jo barriera

më 3.2017 - Portalb

Kancelarja gjermane, Angela Merkel mbrëmë deklaroi se Gjermania ka qëndrim të vendosur për mbrojtjen e tregtisë së lirë dhe tregjet e hapura, në momentin kur SHBA-ja udhëheq politikë gjithnjë e më protekcioniste....

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trump: S’kemi asnjë borxh ndaj NATO-s

më 3.2017 - Ora news

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

BOTA / Pas takimit me Trump , Merkel takohet me Kryeministrin japonez

më 3.2017 - Opozita

Pas takimit me presidentin Donald Trump në Uashington për herë të parë javën e kaluar, Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është takuar mbrëmjen të dielës me Kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Liderët...

Gjermania dhe Japonia – në favor të tregut të lirë

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Liderët e Gjermanisë dhe Japonisë janë shprehur fuqishëm në favor të tregut të lirë, disa ditë pasi Shtetet e Bashkuara e kanë detyruar grupin e 20 vendeve kryesore ekonomike (G20), që ta tërheqin përkushtimin...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit për borxhin ndaj NATO-s

më 3.2017 - Lexo

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Merkel: Dëshirojmë tregje të hapura dhe tregti të lirë, e jo barriera

më 3.2017 - Republika

Kancelarja gjermane, Angela Merkel mbrëmë deklaroi se Gjermania ka qëndrim të vendosur për mbrojtjen e tregtisë së lirë dhe tregjet e hapura, në momentin kur SHBA-ja udhëheq politikë gjithnjë e më protekcioniste....

Gjermania reagon rëndë ndaj Trump: S’kemi asnjë borxh ndaj NATO-s

më 3.2017 - LajmiFundit

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Funksionimi i NATO-s, Trump nuk e ka të qartë

më 3.2017 - Syri

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara,...

Gjermania i përgjigjet Trump: Nuk kemi borxhe ndaj NATO-s

më 3.2017 - Shqiptarja

GJERMANI- Gjermania ka reaguar pas akuzave të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Ameriksë, Donald Trump, se vendi  i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Nëpërmjet...

Donald Trump ‘nuk e di se si funksionon NATO’ja’

më 3.2017 - Gazeta Express

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO’s dhe Shteteve të Bashkuara,...

Donald Trump ‘nuk e di se si funksionin NATO’ja’

më 3.2017 - Indeks online

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO’s dhe Shteteve të Bashkuara,...

Donald Trump ‘nuk e di se si funksionin NATO’ja’

më 3.2017 - Gazeta Express

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO’s dhe Shteteve të Bashkuara,...

Merkel: Gjermania dëshiron tregti të lirë dhe pa pengesa

më 3.2017 - Lajmi.net

Kancelarja gjermane, Angela Merkel të dielën ka thënë se Gjermania është në favor të tregtisë së lirë dhe tregjeve të hapura. “Ne duam tregje të hapura dhe sigurisht pa ndonjë pengesë. Ne duam të lidhim...

Gjermania i kundërpërgjigjet Trumpit: Nuk kemi borxhe ndaj NATO-s

më 3.2017 - Zhurnal

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Gjermania i kundërpërgjigjet Trumpit: Nuk kemi borxhe ndaj NATO-s

më 3.2017 - Mapo

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit

më 3.2017 - Klan Kosova

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump, se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Donald Trump ‘nuk e di se si funksionin NATO’

më 3.2017 - Arbresh

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO’s dhe Shteteve të Bashkuara,...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit për borxhin ndaj NATO-s

më 3.2017 - BalkanWeb

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Donald Trump ‘nuk e di se si funksionin NATO’ja’

më 3.2017 - Tetova Sot

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO’s dhe Shteteve të Bashkuara,...

Donald Trump ‘nuk e di se si funksionin NATO’ja’

më 3.2017 - Lajm

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO’s dhe Shteteve të Bashkuara,...

Donald Trump ‘nuk e di se si funksionin NATO’ja’

më 3.2017 - Infokusi

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO’s dhe Shteteve të Bashkuara,...

Merkel: Gjermania dëshiron tregti të lirë dhe pa pengesa

më 3.2017 - Infokusi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel të dielën ka thënë se Gjermania është në favor të tregtisë së lirë dhe tregjeve të hapura.Ne duam tregje të hapura dhe sigurisht pa ndonjë pengesë. Ne duam të lidhim...

Ushtria gjermane i kundërpërgjigjet Trumpit: S’i kemi borxh NATO’s

më 3.2017 - GazetaBlic

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Ushtria gjermane i kundërpërgjigjet Trumpit: S'i kemi borxh NATO's

më 3.2017 - Gazeta Express

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit për borxhin ndaj NATO-s

më 3.2017 - Lajmi.net

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit për borxhin ndaj NATO-s

më 3.2017 - Indeks online

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes,...

Donald Trump ‘nuk e di se si funksionin NATO’ja’

më 3.2017 - Sovrani

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO’s dhe Shteteve të Bashkuara,...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit për borxhin ndaj NATO-s

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit për borxhin ndaj NATO-s

më 3.2017 - Zeri

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Donald Trump ‘nuk e di se si funksionin NATO’ja’

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Pas vizitës mjaft të sikletshme të kancelares gjermane Angela Merkel në SHBA, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Gjermania i detyrohet shuma të mëdha parash NATO’s dhe Shteteve të Bashkuara,...

Gjermani i kundërpërgjigjet Trumpit: Nuk kemi borxhe ndaj NATO-s

më 3.2017 - Java News

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Ushtria gjermane i kundërpërgjigjet Trumpit: S’i kemi borxh NATO’s

më 3.2017 - Sovrani

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara.  Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Ushtria gjermane i kundërpërgjigjet Trumpit: S’i kemi borxh NATO-s

më 3.2017 - Tetova Sot

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit për borxhin ndaj NATO-s

më 3.2017 - Almakos

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit për borxhin ndaj NATO-s

më 3.2017 - Infokusi

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Ushtria gjermane i kundërpërgjigjet Trumpit: S’i kemi borxh NATO’s

më 3.2017 - Periskopi

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes,...

Ushtria gjermane i kundërpërgjigjet Trumpit: S’i kemi borxh NATO’s

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit për borxhin ndaj NATO-s

më 3.2017 - Insajderi

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

‘Bomba’ e Trump pas takimit me Merkel, reagon ashpër Gjermania

më 3.2017 - Iliria News

Ka ardhur i fortë reagimi i Gjermanisë pas akuzave të presidentit amerikan Donald Trump, lëshuar vetëm pak kohë pas takimit me kancelaren Merkel. Reagimi ka ardhur nga ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë,...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit për borxhin ndaj NATO-s

më 3.2017 - Shenja

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Gjermania hedh poshtë pretendimet e Trumpit për borxhin ndaj NATO-s

më 3.2017 - Gazeta e re

Gjermania ka hedhur poshtë pohimet e presidentit amerikan, Donald Trump se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Deklarata e ministres gjermane të Mbrojtjes, Ursula...

Gjermania nuk i ka borxh NATO-s!

më 3.2017 - RTV 21

Berlini i kundërpërgjigjet Donald Trumpit Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula Von Der Lajen, ka hedhur sot poshtë pretendimin e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili...

Gjermania i kundërpërgjigjet Trumpit: Nuk i kemi borxh NATO-s

më 3.2017 - Telegrafi

Ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Ursula von der Leyen, i ka hedhur poshtë sot pohimet e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, se Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara...

‘Bomba’ e Trump pas takimit me Merkel, reagon ashpër Gjermania

më 3.2017 - Opinion

Ka ardhur i fortë reagimi i Gjermanisë pas akuzave të presidentit amerikan Donald Trump, lëshuar vetëm pak kohë pas takimit me kancelaren Merkel. Reagimi ka ardhur nga ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë,...

Pas takimit me Merkel, Donald Trump lëshon ‘bombën’, ja ç’thotë

më 3.2017 - MRT

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh.... Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet...

‘Bomba’ e Trump pas takimit me Merkel, reagon ashpër Gjermania

më 3.2017 - Panorama

Ka ardhur i fortë reagimi i Gjermanisë pas akuzave të presidentit amerikan Donald Trump, lëshuar vetëm pak kohë pas takimit me kancelaren Merkel. Reagimi ka ardhur nga ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë,...

Politika e Trump “Amerika e para” ka përçarë G20-tën

më 3.2017 - RTSH

Ministrat e financave nga ekonomitë më të mëdha të botës kanë hedhur poshtë angazhimin antiprotektiv pas kundërshtimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Takimi dy ditor i Ministrave të G20 u mbyll...

Gjermania i kundërpërgjigjet Donald Trumpit për borxhin

më 3.2017 - GazetaBlic

Ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Ursula von der Leyen, i ka hedhur poshtë sot pohimet e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, se Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara...

‘Bomba’ e Trump pas takimit me Merkel, reagon ashpër Gjermania

më 3.2017 - Opozita

Ka ardhur i fortë reagimi i Gjermanisë pas akuzave të presidentit amerikan Donald Trump, lëshuar vetëm pak kohë pas takimit me kancelaren Merkel. Reagimi ka ardhur nga ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë,...

Gjermania i kundërpërgjigjet Donald Trumpit për borxhin

më 3.2017 - Gazeta Express

Ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Ursula von der Leyen, i ka hedhur poshtë sot pohimet e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, se Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara...

BORXHI/ Gjermania reagon ashpër pas deklaratave të Trump pas takimit me Merkel

më 3.2017 - Java News

U.S. President Donald Trump speaks as German Chancellor Angela Merkel listens as they hold a joint news conference in the East Room of the White House in Washington, U.S., March 17, 2017. REUTERS/Jonathan...

Pas takimit me Merkel, Donald Trump lëshon ‘bombën’, ja ç’thotë

më 3.2017 - Ina

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri. Trump i bëri këto komente...

Pas takimit me Merkel, Donald Trump lëshon ‘bombën’, ja ç’thotë

më 3.2017 - InfoShqip

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri. Trump i bëri këto komente...

Trump: Gjermania i ka borxh të madh NATO-s dhe SHBA-së

më 3.2017 - Alsat-M

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri. Trump i bëri këto komente...

Pas takimit me Merkel, Donald Trump lëshon ‘bombën’, ja ç’thotë

më 3.2017 - Opinion

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri. Trump i bëri këto komente...

Pas takimit me Merkel/ Trump i kujton borxhin Gjermanisë. Ja çfarë thotë

më 3.2017 - BalkanWeb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thumbron Gjermaninë vetëm një ditë pasi u takua me kancelaren Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë. Në një postim sot në Twitter, Presidenti i SHBA-ve thotë...

Pas takimit me Merkel, Donald Trump lëshon ‘bombën’, ja ç’thotë

më 3.2017 - Tetova1

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri. Trump i bëri këto komente...

Pas takimit me Merkel, Donald Trump lëshon ‘bombën’, ja ç’thotë

më 3.2017 - Panorama

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri. Trump i bëri këto komente...

Gjermania reagon ndaj Donald Trumpit për borxhin

më 3.2017 - Sovrani

Ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Ursula von der Leyen, i ka hedhur poshtë sot pohimet e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, se Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara...

Gjermania mohon deklaratat e Trumpit se i ka borxh NATO-s

më 3.2017 - Insajderi

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula von der Leyen, ka hedhur poshtë pretendimet e presidentit amerikan Donald Trump se Gjermania i ka borxh NATO-s dhe SHBA-së “një shumë të madhe” parash për mbrojtje....

Gjermania i kundërpërgjigjet Donald Trumpit për borxhin

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Ursula von der Leyen, i ka hedhur poshtë sot pohimet e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, se Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara...

Analiza: Pse Gjermania nuk i detyrohet Amerikës “para të madhe” për NATO-n

më 3.2017 - Te Sheshi

Takimi në Shtëpinë e Bardhë mes dy prej njerëzve më të fuqishëm në botë, presidentit amerikan, Donald Trump dhe kancelares gjermane, Angela Merkel dhe komentet e tyre në konferencën e shtypit që pasoi,...

Pas takimit me Merkel, Donald Trump lëshon ‘bombën’, ja çfarë thotë

më 3.2017 - Lexo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri. Trump i bëri këto komente...

Pas takimit me Merkel, Donald Trump lëshon bombën…

më 3.2017 - Opozita

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se Gjermania i ka borxh “shuma të mëdha parash” NATO-s dhe duhet ta paguajë SHBA-në me qëllim që t’i ofrohet më shumë siguri. Trump i bëri këto komente...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK