http://kariera.mk

Hysaj: Ta mundim Italinë

para 11 muajve - Top Channel

Elseid Hysaj ka mbërritur në Tiranë duke përcjellë euforinë e fitores së fundit 3-2 ndaj Empolit të Frederik Veselit mesditën e së dielës. Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në...

A dini pse Jurgen Klopp nuk e pa këtë penallti?

para 11 muajve - Syri

Milner kaloi në epërsi Liverpoolin në derbin ndaj Manchester City me golin e shënuar nga penalltia, penallti e cila nuk u shikua nga trajneri Jurgen Klopp. Klopp pas ndeshjes, ka sqaruar edhe arsyen e...

Klopp: Ja pse nuk e shikova penalltinë

para 11 muajve - Lajmi.net

Jurgen Klopp një ditë më parë befasoi të gjithë kur refuzoi ta shikoi penalltinë e ekzekutuar nga James Milner. Milner kaloi në epërsi Liverpoolin në derbin ndaj City me golin e shënuar nga penalltia,...

Enrique: Gomes shumë i vlefshëm për Barçën

para 11 muajve - Telegrafi

Luis Enrique ka folur fjalët më të mira për mesfushorin e tij, Andre Gomes. Mesfushori portugez u transferua në verë nga Valencia për një shifër prej rreth 50 milionë eurove. Por, paraqitjet e tij në fillin...

Befason Enrique: Ky lojtar është i rëndësishëm për Barcelonën

para 11 muajve - GazetaBlic

Luis Enrique ka folur fjalët më të mira për mesfushorin e tij, Andre Gomes. Mesfushori portugez u transferua në verë nga Valencia për një shifër prej rreth 50 milionë eurove. Por, paraqitjet e tij në fillin...

Hysaj nuk do të flas me Insignen deri pas ndeshjes

para 11 muajve - Telegrafi

Elseid Hysaj ka mbërritur në Tiranë duke përcjellë euforinë e fitores së fundit 3-2 ndaj Empolit të Frederik Veselit mesditën e së dielës. Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në...

Elseid Hysaj nuk do të flas me këtë lojtar të Napolit pa mbaruar ndeshja me Italinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në formë të kombëtares shqiptare shprehet për Top Channel me optimizëm në lidhje me ndeshjen kundër Italisë, pavarësisht problemeve me dëmtimet...

VIDEO/ Shiko çfarë i bënte Messi kundërshtarëve kur ishte fëmijë

para 11 muajve - Syri

Talenti i Lionel Messit është me të lindur, këtë e tregon kjo video, ku shfaq disa nga aftësitë e argjentinasit si pjesë e akademisë te Barcelonës, kur askush nuk e njihte. Komentet Shto koment

​‘Pas ndeshjes nuk do të flas më me këtë lojtar të Italisë’

para 11 muajve - Gazeta Express

Elseid Hysaj e ka përzgjedhur Lorenzo Insigne si lojtarin më të rrezikshëm të Italisë Mbrojtësi i djathtë i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj ka treguar për lojtarin më të rrezikshëm të Kombëtares italiane....

A dini pse Jurgen Klopp nuk e pa këtë penallti?

para 11 muajve - Tetova Sot

Milner kaloi në epërsi Liverpoolin në derbin ndaj Manchester City me golin e shënuar nga penalltia, penallti e cila nuk u shikua nga trajneri Jurgen Klopp. Klopp pas ndeshjes, ka sqaruar edhe arsyen e...

​Hysaj kërcënon Italinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Elseid Hysaj shpreson se do të mposhtin Italinë në kualifikimet për Kupën e Botës Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj ka thënë se u duhen pikët dhe shpresojnë se do të mundin Italinë. Ai tha...

Elseid Hysaj nuk do të flas me këtë lojtar të Napolit pa mbaruar ndeshja me Italinë

para 11 muajve - Syri

Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në formë të kombëtares sonë shprehet për Top Channel me optimizëm në lidhje me ndeshjen kundër Italisë, pavarësisht problemeve me dëmtimet e mungesat....

Ja çfarë iu bënte Messi kundërshtarëve, kur ne nuk e njihnim

para 11 muajve - Lajmi.net

Talenti i Lionel Messit është me të lindur, këtë e tregon kjo video, ku shfaq disa nga aftësitë e argjentinasit si pjesë e akademisë te Barcelonës, kur askush nuk e njihte. Parashikoni n deshje të futbollit...

Hysaj: Ta mundim Italinë

para 11 muajve - Flaka

Elseid Hysaj ka mbërritur në Tiranë duke përcjellë euforinë e fitores së fundit 3-2 ndaj Empolit të Frederik Veselit mesditën e së dielës. Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në...

Enrique i mahnitur me rekordin e ri të Messi-t

para 11 muajve - RTV 21

Argjentinasi ka mbërritur edhe një rekord të ri shënimi, e trajneri i tij thotë se çfarë ka bërë Messi është e pamundshme Luis Enrique e ka lavdëruar impaktin e Lionel Messi-t pasi ylli i Barcelonës ka...

Enrique: Gomes shumë i vlefshëm për Barçën

para 11 muajve - Almakos

Luis Enrique ka folur fjalët më të mira për mesfushorin e tij, Andre Gomes. Mesfushori portugez u transferua në verë nga Valencia për një shifër prej rreth 50 milionë eurove. Por, paraqitjet e tij në fillin...

Neymar: Një ditë mund të luaj në “Premier League”

para 11 muajve - Top Channel

Neymar nuk e fsheh dëshirën e tij për të luajtur në “Premier League” në të ardhmen. Sulmuesi brazilian i Barcelonës e deklaroi këtë në një intervistë për tabloidin britanik “The Sun”, ku nuk ngurroi të...

Ndryshon renditja për golashënuesin më të mirë në Evropë

para 11 muajve - Syri

Kur po afrohet fundi i sezonit, gara për "Këpucën e Artë" sa vjen e bëhet më interesante. Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola në La...

Neymar ‘dridh’ Barcelonën: Dua të luaj në Ligën Premier

para 11 muajve - Telegrafi

Neymar nuk e fsheh dëshirën e tij për të luajtur në Ligën Premier në të ardhmen. Sulmuesi brazilian i Barcelonës e deklaroi këtë në një intervistë për The Sun, ku nuk ngurroi të vlerësojë stilin e lojës...

Kësaj skuadre i vardiset Neymar

para 11 muajve - Klan Kosova

Neymar ka folur për një transferim të mundshëm në Manchester United, duke insistuar se secili lojtar do të donte të luante me Jose Mourinhon. “Premier Liga është një kampionat që më mahnitë”, i tha ai...

Messi rimerr kreun – kjo është renditja më e fundit në garën për ‘Këpucën e Artë’

para 11 muajve - GazetaBlic

Teksa po afrohet përfundimi i stinorit, gara për Këpucën e Artë sa vjen e bëhet më interesante. Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola...

FOTO/ Lojtari i Liverpoolit vendos rekordin që nuk e ka arritur askush deri tani

para 11 muajve - Syri

Ditën e djeshme, Milner arriti të vendosë një rekord që askush nuk e ka në Angli. Deri më tani, mesfushori i kthyer në një mbrojtës ka shënuar shumë gola në karrierën e tij profesioniste, por ajo që të...

Ylli i United e dëshiron largimin nga klubi

para 11 muajve - GazetaBlic

Luke Shaw erdhi në Manchester United si një talent i ri, që pritej ta blindonte anën e majtë të mbrojtjes. Vetë çmimi i tij prej 30 milionë funtesh si një 18 vjeçar tregon talentin e tij. Por lëndimet...

Hysaj nuk do të flas me Insignen deri pas ndeshjes

para 11 muajve - Almakos

Elseid Hysaj ka mbërritur në Tiranë duke përcjellë euforinë e fitores së fundit 3-2 ndaj Empolit të Frederik Veselit mesditën e së dielës. Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në...

Gara për Këpucën e Artë, këta janë golashënuesit më të mirë

para 11 muajve - RTV 21

Teksa po afrohet përfundimi i stinorit, gara për Këpucën e Artë sa vjen e bëhet më interesante Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola...

Hysaj optimist: Mund ta mposhtim Italinë

para 11 muajve - Lexo

Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në formë të kombëtares sonë, Elseid Hysaj shprehet për Top Channel me optimizëm në lidhje me ndeshjen kundër Italisë, pavarësisht problemeve me...

Neymar: Dua të luaj në Premier League

para 11 muajve - Zhurnal

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka befasuar të gjithë duke u shprehur se një ditë dëshiron që të luaj në Premier League. Ylli brazilian, gjatë një interviste për tabloidin britanik “The Sun”, tha se dëshiron...

Elseid Hysaj: Mund ta mundim edhe ne Italinë, na duhet fitorja

para 11 muajve - Java News

Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në formë të kombëtares sonë, Elseid Hysaj shprehet për Top Channel me optimizëm në lidhje me ndeshjen kundër Italisë, pavarësisht problemeve me...

Ja çfarë iu bënte Messi kundërshtarëve, kur ne nuk e njihnim

para 11 muajve - Periskopi

Talenti i Lionel Messit është me të lindur, këtë e tregon kjo video, ku shfaq disa nga aftësitë e argjentinasit si pjesë e akademisë te Barcelonës, kur askush nuk e njihte.

Neymar trondit Barcelonën: Dua të luaj në Premier League

para 11 muajve - Albeu

Neymar mund ta mbyllë shpejtë aventurën te Barcelona. Sulmuesi i njohur brazilian ka befasuar të gjithë duke u shprehur se një ditë dëshiron që të luajë në Premier League . Sipas një interviste për...

Ja çfarë thotë Basha për takimin ndaj Italisë

para 11 muajve - Sovrani

Mesfushori shqiptar Migjen Basha duket se po kalon një rini të dytë në rajonin e Puljas. Pas një viti të shoqëruar nga dëmtimet e shumta në radhët e Torinos, ai është rikthyer më i fortë se kurrë duke...

Ndryshon renditja për golashënuesin më të mirë në Evropë

para 11 muajve - Sovrani

Kur po afrohet fundi i sezonit, gara për “Këpucën e Artë” sa vjen e bëhet më interesante. Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola në La...

Shaw dëshiron largimin nga United

para 11 muajve - RTV 21

Luke Shaw erdhi në Manchester United si një talent i ri, që pritej ta blindonte anën e majtë të mbrojtjes Vetë çmimi i tij prej 30 milionë funtesh si një 18 vjeçar tregon talentin e tij. Por lëndimet dhe...

Neymar “dridh” Barcelonën: Më pëlqejnë këto skuadra në Premierligë

para 11 muajve - GazetaBlic

Neymar ka dhënë një lajm të rëndësishëm për të ardhmen e tij. Braziliani gjatë një interviste për ‘The Sun’, ka thënë se një ditë do të luaj në Premierligë, pasi që i pëlqen futbolli i asaj lige. “Premierliga?...

Neymar dridh Barcën: Një ditë dua të luaj…

para 11 muajve - Lajmi.net

Neymar ka dhënë një lajm të rëndësishëm për të ardhmen e tij. Braziliani gjatë një interviste për ‘The Sun’, ka thënë se një ditë do të luaj në Premierligë, pasi që i pëlqen futbolli i asaj lige. “Premierliga?...

Messi thyen një rekord të cilin nuk e ka arritur Ronaldo në La Liga

para 11 muajve - GazetaBlic

Messi është një gjeni në botën e futbollit. Ylli i Barcelonës edhe këtë sezon po dhuron spektakël duke shënuar gola të shumtë për ekipin e tij. Me dy golat në fitoren 4-2 ndaj Valencias, argjentinasi...

Elsied Hysaj nuk do të flasë me Insignen deri të përfundoj takimi Itali – Shqipëri

para 11 muajve - Sovrani

Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në formë të kombëtares sonë shprehet për Top Channel me optimizëm në lidhje me ndeshjen kundër Italisë, pavarësisht problemeve me dëmtimet e mungesat....

Prag Italia/ Hysaj tregon diskutimin me shokun e skuadrës te Napoli: Insignes i thashë nuk do të flas se tani jemi kundërshtarë

para 11 muajve - Newsport

Elseid Hysaj ka mbërritur në Tiranë duke përcjellë euforinë e fitores së fundit 3-2 ndaj Empolit të Frederik Veselit mesditën e së dielës. Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në...

Ndryshon renditja për golashënuesin më të mirë në Evropë

para 11 muajve - Tetova Sot

Kur po afrohet fundi i sezonit, gara për “Këpucën e Artë” sa vjen e bëhet më interesante. Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola në La...

Gjeniu Messi, do të impresionoheni nga statistikat e tij

para 11 muajve - Albeu

Messi është një gjeni në botën e futbollit. "Pleshti" i Barcelonës edhe këtë sezon po dhuron spektakël duke shënuar gola të shumtë për ekipin e tij. Me dy golat në fitoren 4-2 ndaj Valencias, argjentinasi...

Elseid Hysaj: Mund ta mundim edhe ne Italinë, na duhet fitorja

para 11 muajve - Sovrani

Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në formë të kombëtares sonë, Elseid Hysaj shprehet për Top Channel me optimizëm në lidhje me ndeshjen kundër Italisë, pavarësisht problemeve me...

Gara për Këpucën e Artë, këta janë golashënuesit më të mirë

para 11 muajve - Arbresh

Teksa po afrohet përfundimi i stinorit, gara për Këpucën e Artë sa vjen e bëhet më interesante. Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola...

Lojtari i Liverpoolit vendos rekordin që nuk e ka arritur askush deri tani

para 11 muajve - Tetova Sot

Ditën e djeshme, Milner arriti të vendosë një rekord që askush nuk e ka në Angli. Deri më tani, mesfushori i kthyer në një mbrojtës ka shënuar shumë gola në karrierën e tij profesioniste, por ajo që të...

​Neymari dridh Barcelonën, më pëlqen të punoj me këta dy trajnerë

para 11 muajve - Gazeta Express

Neymar nuk e ka përjashtuar mundësinë që në të ardhmen të luaj në kampionatin anglez Ylli i Barcelonës, Neymar e ka pranuar se në të ardhmen mund të luaj në Premierligë, atje ku ka skuadra të mëdha si...

Gara për Këpucën e Artë, këta janë golashënuesit më të mirë

para 11 muajve - 10minuta

Teksa po afrohet përfundimi i stinorit, gara për Këpucën e Artë sa vjen e bëhet më interesante. Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola...

Neymar ‘dridh’ Barcelonën: Dua të luaj në Ligën Premier

para 11 muajve - Almakos

Neymar nuk e fsheh dëshirën e tij për të luajtur në Ligën Premier në të ardhmen. Sulmuesi brazilian i Barcelonës e deklaroi këtë në një intervistë për The Sun, ku nuk ngurroi të vlerësojë stilin e lojës...

25-vjeçari ka ëndërr të luaj në Premier League

para 11 muajve - Gazeta e re

25-vjeçari ka ëndërr të luaj në Premier League Braziliani tha për SunSport: “Liga Premier është një kampionat I mahnitshëm për mua”. “Më pëlqen stili I lojës së ekipeve. Dhe kush e di, Braziliani tha...

‘Shokohet’ Barcelona, Neymar: Dua të luaj në Premier League

para 11 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka befasuar të gjithë pasi ai ka deklaruar se një ditë dëshiron që të luajë në Premier Leaguen angleze. Në një intervistë për tabloidin britanik “The Sun”, braziliani dëshiron...

Neymar: Dua të luaj në Premier League

para 11 muajve - Ora news

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka befasuar të gjithë duke u shprehur se një ditë dëshiron që të luaj në Premier League. Ylli brazilian, gjatë një interviste për tabloidin britanik “The Sun”, tha se dëshiron...

Enriques i ndodhi diçka e papritur

para 11 muajve - Zeri

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka pasur një situatë të pazakontë në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Valencian, të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat 4:2, shkruan zeri.info. Derisa po fliste...

Ylli i United e dëshiron largimin nga klubi

para 11 muajve - Sovrani

Luke Shaw erdhi në Manchester United si një talent i ri, që pritej ta blindonte anën e majtë të mbrojtjes. Vetë çmimi i tij prej 30 milionë funtesh si një 18 vjeçar tregon talentin e tij. Por lëndimet...

‘Tronditet’ Barcelona, Neymar: Dua të luaj në Premier League

para 11 muajve - Syri

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka befasuar të gjithë pasi ai ka deklaruar se një ditë dëshiron që të luajë në Premier Leaguen angleze. Në një intervistë për tabloidin britanik “The Sun”, braziliani dëshiron...

⚽️Neymar dridh Barcën: Një ditë dua të luaj…

para 11 muajve - Infokusi

Neymar ka dhënë një lajm të rëndësishëm për të ardhmen e tij. Braziliani gjatë një interviste për ‘The Sun’, ka thënë se një ditë do të luaj në Premierligë, pasi që i pëlqen futbolli i asaj lige. “Premierliga?...

Lojtari i Liverpoolit vendos rekordin që nuk e ka arritur askush deri tani

para 11 muajve - Sovrani

Ditën e djeshme, Milner arriti të vendosë një rekord që askush nuk e ka në Angli. Deri më tani, mesfushori i kthyer në një mbrojtës ka shënuar shumë gola në karrierën e tij profesioniste, por ajo që të...

Gara për Këpucën e Artë, këta janë golashënuesit më të mirë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Teksa po afrohet përfundimi i stinorit, gara për Këpucën e Artë sa vjen e bëhet më interesante. Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola...

Neymar: Do të më pëlqente të luaja në Premier League

para 11 muajve - Telesport

Neymar ka zbuluar dëshirën e tij për të luajtur një ditë në Premier League. Ylli i Barcelona-s ka zbuluar se ideja për të luajtur për njërin mes Guardiola-s ose Mourinho-s do të ishte entuziazmuese për...

James Milner vendos një rekord që askush se ka në Angli

para 11 muajve - Indeks online

Ylli i Liverpoolit këtë sezon në Premier Ligë nuk është as Coutinho, e as ndonjë tjetër veç James Milnerit. Lojtari anglez që po luan sezonin e dytë me “The Red’s” është kthyer në liderin e kësaj skuadre,...

Gara për Këpucën e Artë, këta janë golashënuesit më të mirë

para 11 muajve - Gazeta e re

Teksa po afrohet përfundimi i stinorit, gara për Këpucën e Artë sa vjen e bëhet më interesante. Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola...

Lista e golashënuesve: Shikojeni ku e ka lënë Messi Ronaldon

para 11 muajve - Portalb

Me dy golat e shënuara në fitoren e Barcelonës ndaj Valencias, Messi numëron 23 gola këtë edicion në La Liga, duke u shkëputur katër gola nga Ronaldo, shkruan Lajmi.net , transmeton Portalb.mk .

Barcelona thyen rekord 46 vjeçar

para 11 muajve - Portalb

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou”, njofton Express , përcjell Portalb.mk . Barcelona ka marrë tri pikë me shumë vështirësi ndaj Valencias, pavarësisht se rezultati e tregon të kundërtën....

Gara për Këpucën e Artë, këta janë golashënuesit më të mirë

para 11 muajve - KosovaPress

Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola në La Liga dhe ka plot 50 pikë të mbledhura. Pas argjentinasit renditet sulmuesi i Sportingut,...

Gazetari ia fut gjumit në konferencë, “shkrihet” Luis Enrique

para 11 muajve - Alsat-M

Luis Enrique, trajneri i Barcelonës, ka organizuar një konferencë për shtyp të dielën, sapo ka përfunduar ndeshja me Valencian, në “Camp Nou”. “Lucho” është ballafaquar në mënyrë të habitur me një gazetar,...

ZYRTARE: Ky është gjyqtari i ndeshjes Itali-Shqipëri

para 11 muajve - Sovrani

Më 24 mars Italia do të presë përfaqësuesen shqiptare në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. FIFA ka vendosur që kjo ndeshje në “Renzo Barbera” të Palermos të gjykohet...

Nga Hysaj te Verdi, ja 11-shja më e mirë e javës në Seria A

para 11 muajve - Albeu

Elseid Hysaj më në fund është përzgjedhur në formacionin më të mirë në Seria A në javën e 29-të. Futbollisti i kombëtares sonë ka zhvilluar dje një ndeshje mjaft të mirë ndaj Empolit, duke u vendosur...

Donald Trump Junior përfundon në spital

para 11 muajve - Sovrani

Djali i Donald Trump, Tristan, u dërgua në spital të dielën pasi theu këmbën e tij në qendrën e skijimit në Aspen, shkruan TMZ. Në bazë të informatave të para thuhet se Shërbimi Sekret e ka shoqëruar  5-vjeçarin...

Neymar me një deklaratë bombastike në lidhje me Man United

para 11 muajve - Gazeta e re

Senzacioni i Barcelonës, Neymar ka folur për mundësinë e transferimit te Manchester United, duke insistuar se çdo lojtarë do të kishte dëshirë të punonte me Jose Mourinhon Braziliani ka qenë i lidhur tash...

Deklarata e ditës: Neymar e pëlqen këtë kampionat

para 11 muajve - Arbresh

Sulmuesi i Barcelonës, braziliani Neymar ka thënë se dëshiron që të luajë në Premierligën angleze, transmeton Arbresh.info. Ai ka thënë se në këtë kampionat ka skuadra shumë të forta. “Kampionati anglez...

Barcelona rikthehet te fitorja

para 11 muajve - Top Channel

Barcelona është rikthyer te fitorja në kampionatin spanjoll, teksa ka mposhtur me rezultatin 4-2, Valencian. Barcelona është rikthyer te fitorja në kampionatin spanjoll, teksa ka mposhtur me rezultatin...

Bernard Berisha si Leo Messi

para 11 muajve - Aktuale

Më poshtë mund ta shihni një video të Bernard Berishës, i cili “vallëzonte” me një shpejtësi të jashtëzakonshme në fushat e futbollit të Shqipërisë.

Barcelona dhe Valencia luajtën pa mbrojtje

para 11 muajve - Alsat-M

Barcelona nuk ka gabuar në xhiron e 28’të në La Liga, duke e mposhtur Valencian me rezultat 4:2. Këta të fundit luajtën me një lojtar më pak pas daljes me të kuq të Mangalas në minutën e 44’. Golat për...

Neymar befason me deklaratë për të ardhmen e tij

para 11 muajve - Periskopi

Sulmuesi brazilian i Barcelonës, Neymar ka deklaruar se Premier Liga angleze e mahnitë atë. “Premier Liga është një kampionat që më mahnitë. Më pëlqejnë skuadrat si dhe stili i të luajturit. Kush e di,...

Barcelona thyen rekord pas 46 vitesh

para 11 muajve - Zhurnal

Një fakt interesant ka nxitur debate në Spanjë. Kjo për faktin se Barcelona luajti ndeshjen e 28 në La Liga pa ndonjë penallti të ekzekutuar ndaj tyre apo edhe lojtarë të ndëshkuar kuq, diçka që nuk kishte...

Basha: Kjo ndeshje ishte katastrofike për Shqipërinë

para 11 muajve - Sovrani

Mesfushori shqiptar Migjen Basha duket se po kalon një rini të dytë në rajonin e Puljas. Pas një viti të shoqëruar nga dëmtimet e shumta në radhët e Torinos, ai është rikthyer më i fortë se kurrë duke...

VIDEO/ Enrique tallet me gazetarin që e ka zënë gjumi në konferencën për mediat

para 11 muajve - Syri

Pas ndeshjes mes Barcelonës dhe Valencias është gati e pabesueshme pasi një gazetar e ka zënë gjumi në momentin kur Luis Enrique po fliste në konferencën për mediat. “Shikoni si fle ai. Kjo do të thotë...

Xhemaili, tetë gola në kampionatin italian

para 11 muajve - Albinfo

Blerim Xhemaili këtë sezon në Serie A ka shënuar tetë gola, më shumë se shumë sulmues në njërin nga kampionatet më të forta në Evropë, si dhe ka edhe dy asistime Blerim Xhemaili është në formë të jashtëzakonshme...

Barcelona mposht Valencian 4-2 Fiton Roma,barazim në City-Liverpool

para 11 muajve - Standard

Barcelona mposht 4-2 Valencian dhe i përgjigjet Real Madrid. Katalanasit fitojnë ndeshjen e javës së 28-të në La Liga, ngjiten në kuotën e 63 pikëve në vend të dytë vetëm dy pikë larg Realit kryesues....

James Milner vendos një rekord që askush se ka në Angli

para 11 muajve - Sovrani

Ylli i Liverpoolit këtë sezon në Premier Ligë nuk është as Coutinho, e as ndonjë tjetër veç James Milnerit. Lojtari anglez që po luan sezonin e dytë me “The Red’s” është kthyer në liderin e kësaj skuadre,...

Messi sërish lë shumë pas Ronaldon

para 11 muajve - Syri

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi, ka shkëlqyer në fitoren prej 4-2 të Barcelonës ndaj Valencias. Argjentinasi shënoi dy gola duke u shkëputur akoma edhe më shumë në listën e golashënuesve...

E zë gazetarin duke fjetur në konferencë, shikoni çfarë i bën Enrique

para 11 muajve - Lajmi.net

Dje konferenca për shtyp e Barcelonës pas ndeshjes ndaj Valencias, nuk ishte e zakonshme. Kjo pasi që Luis Enrique është tallur keq me një gazetar, të cilin e ka zënë duke fjetur. “Shikoni si fle ai. Kjo...

Barcelona mposht Valencian 4-2 Fiton Roma,barazim në City-Liverpool

para 11 muajve - Shqiptarja

Barcelona mposht 4-2 Valencian dhe i përgjigjet Real Madrid. Katalanasit fitojnë ndeshjen e javës së 28-të në La Liga, ngjiten në kuotën e 63 pikëve në vend të dytë vetëm dy pikë larg Realit kryesues....

Poker Barcelona, Katalanasit thyejnë Valencian 4-2 në shtëpi

para 11 muajve - Ora news

Barcelona ka arritur të rikthehet te fitorja në La Liga duke mposhtur në shtëpi me rezultatin 4-2 Valencian në ndeshjen e vlefshme për javën e 28 te kampionatit spanjolll te futbllit. Valencia superizoi...

Leo Messi kryeson “Pichichi” dhe “Këpucën e Artë”

para 11 muajve - Telesport

Leo Messi ka përfituar, në sajë të dy golave që ka shënuar të dielën në mbrëmje ndaj Valencias, për t’u konsoliduar në garën për golashënuesin (Pichichi) më të mirë të La Liga-s dhe fitimin e “Këpucës...

Jemi me fat që e kemi: Bernard Berisha si Leo Messi

para 11 muajve - Lajmi.net

Më poshtë mund ta shihni një video të Bernard Berishës, i cili "vallëzonte" me një shpejtësi të jashtëzakonshme në fushat e futbollit të Shqipërisë. Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra...

Gazetari ia fut gjumit në konferencë, “shkrihet” Luis Enrique

para 11 muajve - Telesport

Luis Enrique, trajneri i Barcelonës, ka organizuar një konferencë për shtyp të dielën, sapo ka përfunduar ndeshja me Valencian, në “Camp Nou”. “Lucho” është ballafaquar në mënyrë të habitur me një gazetar,...

Bernard Berisha si Leo Messi

para 11 muajve - Gazeta Express

Bernard Berisha ditë më parë ka shpërndarë një video në llogarinë e tij në Facebook. Kjo video është kohën kur ai ishte në Kategorinë Superiore në Shqipëri me Skënderbeun, ku anësori i Kombëtares së Kosovës...

Roma rikthehet në vendin e dytë, mposht Sassuolon

para 11 muajve - Ina

Roma është rikthyer sërish në vendin e dytë të tabelës në Serie A. Klubi romak ka mposhtur 3 me 1 Sassuolon për t’iu afruar Juventusit në krye në tetë pikë. Defrel kaloi Sassuolon në epërsi në minutën...

Barcelona thyen rekord 46 vjeçar, me një lojtar më shumë

para 11 muajve - Java News

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou”. Barcelona ka marrë tri pikë me shumë vështirësi ndaj Valencias, pavarësisht se rezultati e tregon të kundërtën. Në këtë ndeshje, Barcelona sërish luajti...

Barcelona rikthehet te fitorja

para 11 muajve - Ina

Barcelona është rikthyer te fitorja në kampionatin spanjoll, teksa ka mposhtur me rezultatin 4-2, Valencian. Barcelona është rikthyer te fitorja në kampionatin spanjoll, teksa ka mposhtur me rezultatin...

Enrique: Messi ka statistika të pabesueshme

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv STAMBOLL (AA) - Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka deklaruar se ylli argjentinas Lionel Messi i cili me performancën e tij ka thyer çdo rekord, ka arritur statistika të pabesueshme,...

Poker Barcelona, Katalanasit thyejnë Valencian 4-2 në shtëpi

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Barcelona ka arritur të rikthehet te fitorja në La Liga duke mposhtur në shtëpi me rezultatin 4-2 Valencian në ndeshjen e vlefshme për javën e 28 te kampionatit spanjolll te futbllit. Valencia superizoi...

Barazimi i ndeshjes City-Liverpool, Guardiola është i lumtur

para 11 muajve - Java News

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është ndarë i lumtur me barazimin e skuadrës së tij me Liverpoolin.“Qytetarët” barazuan 1 me 1 me “Të Kuqtë” në një ndeshje me shumë raste për gol.“Nuk mund...

Mustafi më i dobëti i javës së 29-të

para 11 muajve - Sovrani

Goal.com ka krijuar formacionin më të dobët të xhiros së 29-të të Premierligës. Në mesin e tyre edhe shqiptari, Shkodran Mustafi që bëri paraqitje të dobët në humbjen e Arsenalit kundër WBA. Share this:...

Basha: Misioni kualifikues shumë i vështirë

para 11 muajve - Sovrani

Mesfushori shqiptar Migjen Basha duket se po kalon një rini të dytë në rajonin e Puljas. Pas një viti të shoqëruar nga dëmtimet e shumta në radhët e Torinos, ai është rikthyer më i fortë se kurrë duke...

Barcelona e jashtëzakonshme, shikoni rekordin e fundit

para 11 muajve - Arbresh

Barcelona e ka thyer një rekord të ri 46-vjeçar në La Ligan spanjolle, përcjellë Arbresh.info. Skuadra e drejtuar nga trajneri Luis Enrique e ka mposhtur Valencian me shifrat 4:2 të dielën mbrëma. Barcelona...

Mjekët shqiptarë dhe serbë për herë të parë pas luftës sot mbajnë konferencë

para 11 muajve - Sovrani

Mjekët shqiptarë dhe serbë do të takohen publikisht sot për herë të parë pas luftës në një konferencë për media. Mjeket shqiptarë dhe serbë do të takohen publikisht nesër për herë të parë pas luftës në...

Shkrihuni së qeshuri: Kur punën e bëjnë… idiotët

para 11 muajve - Sovrani

Ata i thonë vetes profesionistë, por këto foto janë alarmuese. Ky koleksion tregon se çfarë rrezikojnë këta tipa duke punuar në këtë mënyrë. Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window)...

Messi lë shumë prapa Ronaldon

para 11 muajve - Iliria News

Leo Messi është golashënuesi më i mirë deri më tani në La Liga Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi, ka shkëlqyer në fitoren prej 4:2 të Barcelonës ndaj Valencias, transmeton Gazeta Express....

Roma 3-1 Sassuolo, notat e lojtarëve

para 11 muajve - Telegrafi

Roma ka fituar ndaj Sassuolos në Serie A me rezultat 3-1 dhe kështu është rikthyer në vendin e dytë. Golin e nderit për mysafirët e shënoi Gregoire Defrel në minutën e nëntë, kurse për vendasit shënuan:...

Barcelona fiton dhe shpreson

para 11 muajve - Iliria News

Ka përfunduar ndeshja e gjiros së 28-të mes Barcelonës dhe Valencias. Ekipi blaugran ka fituar ndeshjen me rezultat  4-2. Valencia ishin të parët që shënuan gol me anë të Mangala, në minutën e 29. Nuk...

Barcelona 4-2 Valencia, notat e lojtarëve

para 11 muajve - Telegrafi

Barcelona fitoi ndaj Valencias me rezultat 4-2 në Camp Nou. Golat në këtë takim për vendasit i shënuan: Luis Suarez (35’), Lionel Messi (45’, 52’) dhe Andre Gomes (89’). Kurse për mysafirët Eliaquim Mangalas...

Messi lë shumë prapa Ronaldon

para 11 muajve - Gazeta Express

Leo Messi është golashënuesi më i mirë deri më tani në La Liga Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi, ka shkëlqyer në fitoren prej 4:2 të Barcelonës ndaj Valencias, transmeton Gazeta Express....

Barcelona thyen rekord 46 vjeçar

para 11 muajve - Zeri

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou” Barcelona ka marrë tri pikë me shumë vështirësi ndaj Valencias, pavarësisht se rezultati e tregon të kundërtën. Në këtë ndeshje, Barcelona sërish luajti...

FOTO/ Barcelona thyen rekordin pas 46 vitesh

para 11 muajve - Syri

Një fakt interesant ka nxitur debate në Spanjë. Kjo për faktin se Barcelona luajti ndeshjen e 28 në La Liga pa ndonjë penallti të ekzekutuar ndaj tyre apo edhe lojtarë të ndëshkuar kuq, diçka që nuk kishte...

Barcelona thyen rekord 46 vjeçar

para 11 muajve - Gazeta Express

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou” Barcelona ka marrë tri pikë me shumë vështirësi ndaj Valencias, pavarësisht se rezultati e tregon të kundërtën. Në këtë ndeshje, Barcelona sërish luajti...

Barça nuk gabon ndaj Valencias, me golat e Messit i qëndron hije Realit

para 11 muajve - Telegrafi

Pas humbjes ndaj Deportivo de La Corunas, Barcelona i është kthyer fitoreve në La Liga. Këtë herë klubi katalunas fitoi 4-2 në Camp Nou ndaj Valencias. Goli i parë në takim erdhi nga mysafirët të cilët...

Roma triumfon me përmbysje për të mbajtur pozitën e dytë

para 11 muajve - Telegrafi

Me rezultat prej 2-1, Roma e ka fituar ndeshjen e javës së 29-të në Serie A kundër Sassuolos. Në sfidën e zhvilluar në Stadio Olimpico, të parët në epërsi kaluan mysafirët. Gregoire Defrel pranoi një top...

Messi, tetë sezone me radhë mbi 40 gola

para 11 muajve - OraInfo

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou”, në një ndeshje ku shkëlqeu Leo Messi Leo Messi shënoi dy gola dhe u vlerësua me notë marramendëse (10) për paraqitjen ndaj Valencias. Me këto dy gola,...

Lista e golashënuesve: Shikojeni ku e ka lënë Messi Ronaldon

para 11 muajve - Lajmi.net

Me dy golat e shënuara në fitoren e Barcelonës ndaj Valencias, Messi numëron 23 gola këtë edicion në La Liga, duke u shkëputur katër gola nga Ronaldo. Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra...

Messi, tetë sezone me radhë mbi 40 gola

para 11 muajve - Gazeta Express

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou”, në një ndeshje ku shkëlqeu Leo Messi Leo Messi shënoi dy gola dhe u vlerësua me notë marramendëse (10) për paraqitjen ndaj Valencias, transmeton Gazeta...

FOTO/ Mrekullia Messi, shikoni notën marramendëse të argjentinasit

para 11 muajve - Syri

Barcelona nuk ka gabuar në javën e 28’të në La Liga, duke e mposhtur Valencian me rezultat 4:2, këta të fundit luajtën me një lojtar më pak pas daljes me të kuq të Mangalas në minutën e 44’. Në këtë ndeshje...

A e dini me kë takohen xhiron tjetër Real Madridi dhe Barcelona?

para 11 muajve - Lajmi.net

Liderët e La Ligas xhiron e ardhshme i pret punë e lehtë, së paku në letër. Real Madridi në ‘Santiago Bernabeu’ përballet me Alavesin. Në anën tjetër, ndjekësit e parë të tyre, skuadra e Barcelonës, udhëton...

Roma bën detyrën, fiton pa probleme kundër Sassuolos me rezultatin 3-1

para 11 muajve - NOA

Skuadra e Romës vijon të mbrojë vendin e dytë në “Serinë A” italiane, pas fitores që arriti mbrëmjen e sotme kundër Sassuolos me rezultatin 3-1. Takimi u luajt në stadiumin “Olimpico”, ndërsa ndeshja u...

FOTO/ Mbyllen të gjitha ndeshjet, kjo është renditja aktuale në La Liga

para 11 muajve - Syri

Real Madrid ka ruajtur kreun me fitoren 1-2 në udhëtim te Bilbao. Fitore ka shënuar edhe Barcelona në ‘Camp Nou’,  ndaj Valencias me rezultat 4:2. Komentet Shto koment

Kjo është renditja aktuale në La Liga

para 11 muajve - Lajmi.net

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së 28-të të La Ligas. Real Madrid ka ruajtur kreun me fitoren 1-2 në udhëtim te Bilbao. Fitore ka shënuar edhe Barcelona në ‘Camp Nou’,  ndaj Valencias me rezultat 4:2....

Natë magjike për Leo Messin, shikoni notën marramendëse të argjentinasit

para 11 muajve - Gazeta Express

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou”, në një ndeshje ku shkëlqeu Leo Messi Barcelona nuk ka gabuar në xhiron e 28’të në La Liga, duke e mposhtur Valencian me rezultat 4:2, këta të fundit...

Barcelona – Valencia, vlerësimet e lojtarëve

para 11 muajve - OraInfo

Barcelona i është përgjigjur me fitore Real Madridit.  ‘Blaugranët’ kanë mposhtur 4:2 Valencian, për të ngushtuar në dy pikë epërsinë me Real Madridin në renditjen tabelare. Me notën më të madhe për paraqitje...

Roma rikthehet në pozitën e dytë

para 11 muajve - Aktuale

Roma ka fituar përballjen ndaj Sassuolos, duke shpresuar ende për titullin kampion. Sassuolo ishin të parët që hapën ndeshjen me anë të Defrel për 0-1. Nuk kaloj shumë dhe ishte Leandro Paredes, i cili...

SERIE A / Roma mbron vendin e dytë

para 11 muajve - Telesport

Roma e drejtuar nga Luciano Spalletti ka fituar në ndeshjen që mbylli javën e 29-të të Serie A. Verdhekuqtë mposhtën me rezultatin 3-1 skuadrën e Sassuolo, duke reaguar ndaj disavantazh fillestar të pësuar...

City-Liverpool, spektakël për një pikë

para 11 muajve - Top Channel

Një ndeshje spektakolare është zhvilluar sot në "Etihad Stadium", midis Manchester City dhe Liverpool. Të dy ekipet janë në garë për të siguruar një vend në Ligën e kampionëve, sezonin e ardhshëm dhe marrja...

Barcelona shkatërron Valencian, fiton 4-2

para 11 muajve - NOA

Skuadra e Barcelonës ka shkatërruar Valencian në mbrëmjen e sotme me rezultatin 4-2. Takimi i vlefshëm për javën e 28-të të “La Ligas” spanjolle u luajt në stadiumin “Camp Nou”. Golat për Barcelonën u...

VIDEO/ Barcelona i rikthehet fitoreve ndaj Valencias

para 11 muajve - Syri

Barcelona i është kthyer fitoreve, pas humbjes në xhiron e shkuar nga Deportivo La Coruna. 4 me 2 ishte rezultati përfundimtar i takimit me Valencian. Mangala kaloi i pari Valencian në epërsi, ndërsa Luis...

Notat e lojtarëve: Barcelona – Valencia, notë e “çmendur” për Leo Messin

para 11 muajve - GazetaBlic

Leo Messi ishte i jashtëzakonshëm në fitoren e Barcelonës. Messi pati një nga paraqitjet më të mira të sezonit me Barcelonën, në ndeshjen të cilët katalanasit e fituan me rezultat 4:2 përballë Valencias...

Barcelona fiton dhe shpreson

para 11 muajve - Aktuale

Ka përfunduar ndeshja e gjiros së 28-të mes Barcelonës dhe Valencias. Ekipi blaugran ka fituar ndeshjen me rezultat  4-2. Valencia ishin të parët që shënuan gol me anë të Mangala, në minutën e 29. Nuk...

VIDEO/ Roma rikthehet në vendin e dytë, mposht Sassuolon

para 11 muajve - Syri

Roma është rikthyer sërish në vendin e dytë të tabelës në Serie A. Klubi romak ka mposhtur 3 me 1 Sassuolon për t’iu afruar Juventusit në krye në tetë pikë. Defrel kaloi Sassuolon në epërsi në minutën...

Barcelona – Valencia, vlerësimet e lojtarëve

para 11 muajve - Lajmi.net

Barcelona i është përgjigjur me fitore Real Madridit. ‘Blaugranët’ kanë mposhtur 4:2 Valencian, për të ngushtuar në dy pikë epërsinë me Real Madridin në renditjen tabelare. Me notën më të madhe për paraqitje...

I magjishmi Messi i jep Barçës epërsinë për herë të dytë ndaj Valencias

para 11 muajve - Telegrafi

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Valencias me rezultat 3-2. Goli erdhi nga Lionel Messi në minutën e 52-të, ku argjentinasi gjuajti bukur me të djathtën, duke mposhtur portierin kundërshtarë edhe pse...

Barça i kthehet fitoreve, mbetet hije e Realit

para 11 muajve - Albeu

Barcelona nuk ka gabuar në xhiron e 28’të në La Liga, duke e mposhtur Valencian me rezultat 4:2, këta të fundit luajtën me një lojtar më pak pas daljes me të kuq të Mangalas në minutën e 44’. Golat...

Nuk gabon Roma

para 11 muajve - Albeu

Roma ka vazhduar me fitore në Serinë A, duke mposhtur 3:1 Sassuolon në “Olimpico”, për të qëndruar në hap me liderin Juventusin. Golat për Romën i shënuan Leandro Daniel Paredes (16’), Mohamed Salah...

Nuk gabon Roma

para 11 muajve - Zeri

Roma e ka mposhtur 3:1 Sassuolon Roma ka vazhduar me fitore në Serie A, duke mposhtur 3:1 Sassuolon në “Olimpico”, për të qëndruar në hap me liderin Juventusin, shkruan Gazeta Express. Golat për Romën...

Roma vazhdon sigurt

para 11 muajve - OraInfo

Roma e ka mposhtur 3:1 Sassuolon Roma ka vazhduar me fitore në Serie A, duke mposhtur 3:1 Sassuolon në “Olimpico”, për të qëndruar në hap me liderin Juventusin. Golat për Romën i shënuan Leandro Daniel...

Roma "bisht" i Juventusit, fitore dhe spektakël [Video]

para 11 muajve - Indeks online

Roma ka fituar përballjen ndaj Sassuolos, duke shpresuar ende për titullin kampion. Sassuolo ishin të parët që hapën ndeshjen me anë të Defrel për 0-1. Nuk kaloj shumë dhe ishte Leandro Paredes, i cili...

Barcelona mund Valencian

para 11 muajve - RTV 21

Ishte një ndeshje shumë interesante sonte në Camp Nou Barcelona e cila para fitores ishte 5 pikë pas liderit Real Madrid i cili kishte një lojë më pak të zhvilluar, andaj fitorja ishte e vetmja zgjidhje...

Barça rikthehet spektakolare, 4-2 me Valencian

para 11 muajve - SuperSport

Spektakël dhe emocione pa fund në Camp Nou aty ku Barcelona me shumë vuajtje mposhti 4-2 Valencian duke ruajtur hapin e Realit të Madridit për të shpresuar deri në fund te mbrojtja e titullit në La Liga....

Valencia me 10 lojtarë e pafuqishme ndaj Barcelonës

para 11 muajve - Gazeta Express

Barcelona ka marrë tre pikë me shumë vështirësi ndaj Valencias në “Camp Nou”, pavarësisht rezultatit 4:2 Barcelona nuk ka gabuar në xhiron e 28’të në La Liga, duke e mposhtur Valencian me rezultat 4:2,...

Barcelona deklasoi Valencian, shkëlqeu Messi

para 11 muajve - GazetaBlic

Barcelona ka shënuar fitore të thellë përballë Valencias në “Camp Nou”. Barcelona i është rikthyer fitores në La Liga pas humbjes nga Deportivo La Coruna, duke e mundur Valencian me rezultatin 4:2, raporton...

Nuk gabon Roma

para 11 muajve - Gazeta Express

Roma e ka mposhtur 3:1 Sassuolon Roma ka vazhduar me fitore në Serie A, duke mposhtur 3:1 Sassuolon në “Olimpico”, për të qëndruar në hap me liderin Juventusin, shkruan Gazeta Express. Golat për Romën...

Barcelona e demolon Valencian

para 11 muajve - OraInfo

Barcelona ka marrë tre pikë me shumë vështirësi ndaj Valencias në “Camp Nou”, pavarësisht rezultatit 4:2 Barcelona nuk ka gabuar në xhiron e 28’të në La Liga, duke e mposhtur Valencian me rezultat 4:2,...

Barcelona, “hije” e Realit

para 11 muajve - Lajmi.net

Barcelona ka vuajtur për të marrë tre pikë nga përballja me Valencian. Skuadra e Luis Enrique ka mposhtur 4:2 Valencian në kuadër të xhiros së 28-të të La Ligas. Mysafirët u shkaktuan shumë probleme vendasve...

Roma rikthehet në pozitën e dytë

para 11 muajve - Lajmi.net

Roma ka vazhduar me fitore në Serie A. Giallorosët kanë mposhtur 3:1 në ‘Olimpico’ Sassuolon, për t’u rikthyer në pozitën e dytë. Paredes, Salah dhe Dzeko shënuan për fitoren e Romës, ndërsa golin e vetëm...

Barcelona në frymën e Messit, fiton dhe shpreson [Video]

para 11 muajve - Indeks online

Ka përfunduar ndeshja e gjiros së 28-të mes Barcelonës dhe Valencias. Ekipi blaugran ka fituar ndeshjen me rezultat  4-2. Valencia ishin të parët që shënuan gol me anë të Mangala, në minutën e 29. Nuk...

Messi “show”, Barcelona ndjek Realin!

para 11 muajve - Telesport

Barcelona ka fituar 4-2 ndaj Valencia në “Camp Nou”, duke mbajtur gjallë shpresën për titullin kampion në Spanjë. Katalanasit mposhtën një kundërshtar që luajti për 50 minuta me një futbollist më pak dhe...

Roma shënon sërish ndaj Sassuolos

para 11 muajve - Zeri

Roma ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Sassuolos. Për 3:1 shënoi Edin Dzeko në minutën e 68’të.

Dramë në Camp Nou, Messi kaloi Barçën në epërsi, por ish-lojtari i katalunasve barazoi pas një minute

para 11 muajve - Telegrafi

Dy gola të shpejtë janë shënuar në minutat e fundit të pjesës së parë mes Barcelonës dhe Valencias. Lionel Messi shënoi nga pika e bardhë në minutën e 45-të për 2-1, por epërsia e vendësve zgjati vetëm...

VIDEO/ Roma vulos fitoren, shënon golin e tretë

para 11 muajve - Syri

Roma ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Sassuolos. Për 3:1 shënoi Edin Dzeko në minutën e 68’. Edin Dzeko Goal AS Roma 3 - 1 Sassuolo Serie A... by Score5 Komentet Shto koment

Roma shënon sërish ndaj Sassuolos

para 11 muajve - Gazeta Express

Roma ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Sassuolos. Për 3:1 shënoi Edin Dzeko në minutën e 68’të. Edin Dzeko Goal AS Roma 3 - 1 Sassuolo Serie A... by Score5 Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Mourinho befason me këtë deklaratë

para 11 muajve - OraInfo

Mourinho ka përgëzuar lojtarët e tij pas fitores 1-3 në udhëtim te Middlesbrough. Unitedi me këtë fitore, ka arritur të ngritët në vendin e pestë të Premierligës, duke iu afruar zonës së Ligës së Kampionëve....

Zgjat pak epërsia e Valencias, Barça barazon me Suarezin

para 11 muajve - Telegrafi

Barcelona ka barazuar rezultatin ndaj Valencias në 1-1. Goli i barazimit erdhi nga Luis Suarez në minutën e 35-të pas një asistimi dinak nga Neymar. Për mysafirët shënoi shënoi Eliaquim Mangala në minutën e 29-të. /Telegrafi/

Super-gol i Messit, Barcelona në epërsi

para 11 muajve - Zeri

Barcelona ka kaluar sërish në epërsi ndaj Valencias. Për 3:2 shënoi Leo Messi në minutën e 53’të të ndeshjes. Ai shënoi me këmbë e djathtë.

VIDEO/ Messi përmbys Valencian

para 11 muajve - Syri

Barcelona ka rikthyer sërish epërsinë ndaj Valencias, me golin e shënuar nga Messi. ashgsdugsdugcdcgdshvc by nammakudla Komentet Shto koment

Messi kalon në epërsi Barcelonën

para 11 muajve - Gazeta Express

Barcelona ka kaluar sërish në epërsi ndaj Valencias. Për 3:2 shënoi Leo Messi në minutën e 53’të të ndeshjes. Ai shënoi me këmbë e djathtë. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Barcelona rikthen epërsinë, Messi shënon gol të bukur

para 11 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi ka shënuar për epërsinë 3-2 të Barcelonës përballë Valencias, në minutën e 53 të takimit. https://u.nya.is/qwzosf.mp4

Super-gol i Messit, Barcelona në epërsi

para 11 muajve - Lajmi.net

Barcelona ka rikthyer sërish epërsinë ndaj Valencias, me golin e shënuar nga Messi. Lionel Messi Goal HD – Barcelona 3-2 Valencia… by nammakudla Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime,...

Messi e shënon edhe golin e dytë

para 11 muajve - OraInfo

Barcelona e ka rikthyer epërsinë ndaj Valencias me golin e shënuar nga Messi. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Arsenal – Arsene Wenger, bëhet zyrtare

Mourinho befason me këtë deklaratë

para 11 muajve - Lajmi.net

Mourinho ka përgëzuar lojtarët e tij pas fitores 1-3 në udhëtim te Middlesbrough. Unitedi me këtë fitore, ka arritur të ngritët në vendin e pestë të Premierligës, duke iu afruar zonës së Ligës së Kampionëve....

Karton i kuq në ndeshjen Barcelona – Valencia, shënohen dy gola të shpejtë

para 11 muajve - Zeri

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndeshjen Barcelona – Valencia. Fillimsiht Leo Messi shënoi nga penalltia, që e shkaktoi Mangala dhe u ndëshkua me të kuq dhe pak minuta më vonë, Munir el Haddadi i shënoi...

Roma përmbys Sassuolon, kalon në epërsi

para 11 muajve - GazetaBlic

Mohamed Salah ka shënuar për epërsinë 2:1 të Romës përballë Sassuolos, në fundin e pjesës së parë.

Man. City-Liverpool, barazim spektakolar 1-1

para 11 muajve - SuperSport

Man. City-Liverpool nuk prodhoi dot një fitues por dueli në “Etihad Stadium” ishte një kartolinë “bio” me dy skuadrat që dhuruan një ritëm të pabesueshëm në fushë ku e vetmja gjë që mungoi ishte saktësia...

Roma përmbysi Sassuolon

para 11 muajve - Gazeta Express

Roma është duke fituar 2:1 ndaj Sassuolos. Para se skuadrat të shkojnë në pushim të pjesës së parë - Mohamed Salah shënoi për rezultatin momental 2:1, duke përmbysur rezultatin ndaj mysafirëve. Bëje LIKE...

VIDEO/ Karton i kuq dhe penallti tek Barcelona-Valencia, shënohen edhe dy gola të tjerë

para 11 muajve - Syri

Barcelona ka përmbysur rezultatin ndaj Valencias, me golin e shënuar nga Messi nga penalltia. --- by Video-Sport Komentet Shto koment

Munir e ndëshkon Barcelonën, u kërkon falje tifozëve në “Camp Nou”

para 11 muajve - GazetaBlic

Futbollisti i Barcelonës i huazuar te Valencia, Munir El Haddadi, ka shënuar për të barazuar në 2:2 rezultatin për Valencian, në fundin e pjesës së parë. https://u.nya.is/ibomqc.mp4

Munir i shënon Barcës, i pabesueshëm reagimi i tij pas golit

para 11 muajve - Lajmi.net

Valencia ka barazuar në 2:2 rezultatin ndaj Barcelonës, me golin e El Haddadi. Munir El Haddadi Goal HD – Barcelona 2-2… by Video-Sport Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime,...

Karton i kuq në ndeshjen Barcelona – Valencia, shënohen dy gola të shpejtë

para 11 muajve - Gazeta Express

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndeshjen Barcelona – Valencia. Fillimsiht Leo Messi shënoi nga penalltia, që e shkaktoi Mangala dhe u ndëshkua me të kuq dhe pak minuta më vonë, Munir el Haddadi i shënoi...

Penallti për Barcelonën, shënon Messi

para 11 muajve - GazetaBlic

Messi ka shënuar për epërsinë 2:1 të Barcelonës përballë Valencias nga penalltia, në fundin e pjesës së parë. https://u.nya.is/zapexn.mp4

Penallti për Barcelonën, çfarë bëri Messi?

para 11 muajve - Lajmi.net

Barcelona ka përmbysur rezultatin ndaj Valencias, me golin e shënuar nga Messi nga penalltia. Lionel Messi Penalty Goal HD – Barcelona 2-1… by HoFoot Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra...

Barcelona – Valencia, ndodh ‘çmenduria’ e vitit

para 11 muajve - OraInfo

Barcelona e ka përmbysur rezultatin ndaj Valencias, ku Messi shënoi nga pika e bardhë, por mysafirët e barazuar shumë shpejtë rezultatin. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ Barcelona LEXO PO ASHTU:...

Messi lë shumë prapa Ronaldon

para 11 muajve - Infokusi

Leo Messi është golashënuesi më i mirë deri më tani në La Liga Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi, ka shkëlqyer në fitoren prej 4:2 të Barcelonës ndaj Valencias, transmeton Gazeta Express....

VIDEO/ Suarez barazon Valencian

para 11 muajve - Syri

Barcelona ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Valencias, me golin e shënuar nga Luis Suarez. Luis Suarez Goal HD - Barcelona 1-1 Valencia 19... by PatsaN4ik Komentet Shto koment

Super Suarez, me këtë gol i përgjigjet Valencias

para 11 muajve - Lajmi.net

Barcelona ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Valencias, me golin e shënuar nga Luis Suarez. Luis Suarez Goal HD – Barcelona 1-1 Valencia 19… by PatsaN4ik Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra...

Super Suarez, me këtë gol i përgjigjet Valencias

para 11 muajve - Zeri

Barcelona ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Valencias. Ishte sulmuesi Luis Suarez ai që shënoi për 1:1 në minutën e 35’të të ndeshjes.

Reagon Barcelona, shënon Suarez

para 11 muajve - Gazeta Express

Barcelona ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Valencias. Ishte sulmuesi Luis Suarez ai që shënoi për 1:1 në minutën e 35’të të ndeshjes. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Reagon shpejt Barcelona, barazon Suarez

para 11 muajve - GazetaBlic

Luis Suarez ka barazuar në 1-1 rezultatin për Barcelonën përballë Valencias, në minutën e 35 të takimit. https://u.nya.is/xvqbwx.mp4

Suarez e kthen Barcelonën në lojë

para 11 muajve - OraInfo

Barcelona e ka barazuar rezultatin ndaj Valencias me golin e shënuar nga Suarez. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Ja sa kushtojnë orat e trajnerëve të njohur në Premier League (FOTO)

Valencia shokon Barcelonën

para 11 muajve - Gazeta Express

Valencia ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonës në ndeshjen që po zhvillohet në "Camp Nou". Ishte ish-mbrojtësi i Manchester Cityt, Mangala, ai që shënoi me kokë për 0:1 në minutën e 29’të, duke heshtur tifozët....

Valencia shokon Barcelonën, kalon në epërsi

para 11 muajve - GazetaBlic

Eliaquim Mangala ka shënuar për epërsinë 0:1 të Valencias përballë Barcelonës në “Camp Nou”, në minutën e 29 të ndeshjes. https://u.nya.is/oyoqzk.mp4

Valencia i shënon Barcelonës

para 11 muajve - OraInfo

Valencia ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonës me golin e shënuar nga Mangala. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Turan shënon të katërtin për Barcelonan (Video)

Ky gol i Valencias trondit Barcelonën

para 11 muajve - Lajmi.net

Valencia ka befasuar Barcelonën, duke i shënuar për 0-1 me anë të Mangala. Eliaquim Mangala Goal HD – Barcelona 0-1… by PatsaN4ik Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke...

VIDEO/ Roma barazon Sassuolon me një supergol

para 11 muajve - Syri

Roma ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Sassuolos, me anë të Paredes. Leandro Paredes GOAL HD - AS Roma 1-1 Sassuolo... by 87taras Komentet Shto koment

Super-gol në ndeshjen Roma – Sassuolo

para 11 muajve - Zeri

Roma ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Sassuolos. Ishte Leandro Daniel Paredes ai që shënoi barazoi rezultatin në minutën e 16’të, pak pasi mysafirët kaluan në epërsi përmes Gregoire Defrel.

VIDEO/ Sassuolo befason Romën

para 11 muajve - Syri

Sassuolo ka kaluar në epërsi ndaj Romës në ndeshjen që po zhvillohet në “Olimpico”. Gregoire Defrel befasoi vendasit duke kaluar ekipin e tij në epërsi në minutën e nëntë të ndeshjes. Gregoire Defrel Goal...

Roma bombardon Sassuolon, barazon rezultatin

para 11 muajve - GazetaBlic

Roma ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Sassuolos, me anë të Paredes në minutën e 16 të lojës.

Reagon Roma, Paredes shënon gol të bukur

para 11 muajve - Gazeta Express

Roma ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Sassuolos. Ishte Leandro Daniel Paredes ai që shënoi barazoi rezultatin në minutën e 16’të, pak pasi mysafirët kaluan në epërsi përmes Gregoire Defrel. Bëje LIKE...

Barcelona thyen rekord 46 vjeçar

para 11 muajve - Infokusi

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou” Barcelona ka marrë tri pikë me shumë vështirësi ndaj Valencias, pavarësisht se rezultati e tregon të kundërtën. Në këtë ndeshje, Barcelona sërish luajti...

Super-gol në ndeshjen Roma – Sassuolo

para 11 muajve - Lajmi.net

Roma ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Sassuolos, me anë të Paredes. Leandro Paredes GOAL HD – AS Roma 1-1 Sassuolo… by 87taras Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke...

Sassuolo trondit Romën

para 11 muajve - Lajmi.net

Sassuolo ka befasuar Romën, duke kaluar në epërsi me golin e shënuar nga Defrel në minutën e 9-të. Gregoire Defrel Goal HD – AS Roma 0-1 Sassuolo… by Live1Goals Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni...

Roma e barazon rezultatin

para 11 muajve - OraInfo

Roma e ka barazuar rezultatin ndaj Sassulos me golin e shënuar nga Paredes Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: William konfirmon vdekjen e nënës

Roma 3-1 Sassuolo, notat e lojtarëve

para 11 muajve - Almakos

Roma ka fituar ndaj Sassuolos në Serie A me rezultat 3-1 dhe kështu është rikthyer në vendin e dytë. Golin e nderit për mysafirët e shënoi Gregoire Defrel në minutën e nëntë, kurse për vendasit shënuan:...

Sassuolo shokon Romën

para 11 muajve - Gazeta Express

Sassuolo ka kaluar në epërsi ndaj Romës në ndeshjen që po zhvillohet në “Olimpico”. Gregoire Defrel befasoi vendasit duke kaluar ekipin e tij në epërsi në minutën e nëntë të ndeshjes. Gregoire Defrel Goal...

Sassuolo e befason Romën

para 11 muajve - OraInfo

Sassulo ka kaluar në epërsi ndaj Romës me golin e shënuar nga Defrel. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Xhaka takon fansin e tij pas disa vitesh, thotë se e inspiron

Ndryshon renditja në garën për ‘Këpucën e Artë’ – nuk kryeson Messi

para 11 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi ka humbur kryesimin në garën për Këpucën e Artë. Është sulmuesi i Sporting Lisbonës, Bas Dost, që me dy golat e shënuara në fitoren e skuadrës së tij ndaj Nacional, ka marrë kryesimin. Dost...

City dhe Liverpooli remizojnë, Lallana tragjik

para 11 muajve - Lajm

Manchester City dhe Liverpooli kanë ndarë pikët në sfidën që u zhvillua në stadiumin “Etihad”, duke barazuar 1:1. Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, djelmoshat e Pep Guardiolas nuk kanë arritur që të...

Fiton Juve dhe Atalanta, ndalet Lazio

para 11 muajve - Top Channel

Juventus vazhdon serinë e fitoreve, në rrugën drejt titullit të 6 radhazi dhe viktima e radhës e tyre ka qenë Sampdoria. Ka mjaftuar një gol i Cuadrados në minutën e 7' të pjesës së parë, që Juve të merrte...

Man City 1-1 Liverpool, notat e lojtarëve

para 11 muajve - Telegrafi

Manchester City barazoi në shtëpi kundër Liverpoolit me rezultat 1-1 në Ligën Premier. Golin për Reds e shënoi James Milner (51’) nga pika e bardhë, kurse për vendasit Sergio Aguero (69’). Por, lojtari...

Leo Messi me notë marramendëse

para 11 muajve - Lajm

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou”, në një ndeshje ku shkëlqeu Leo Messi Barcelona nuk ka gabuar në xhiron e 28’të në La Liga, duke e mposhtur Valencian me rezultat 4:2, këta të fundit...

Barcelona 4-2 Valencia, notat e lojtarëve

para 11 muajve - Almakos

Barcelona fitoi ndaj Valencias me rezultat 4-2 në Camp Nou. Golat në këtë takim për vendasit i shënuan: Luis Suarez (35’), Lionel Messi (45’, 52’) dhe Andre Gomes (89’). Kurse për mysafirët Eliaquim Mangalas...

Këpuca e Artë, a e dini kush po kryeson?

para 11 muajve - OraInfo

Lionel Messi ka humbur kryesimin në garën për Këpucën e Artë.  Është sulmuesi i Sporting Lisbonës, Bas Dost, që me dy golat e shënuara në fitoren e skuadrës së tij ndaj Nacional, ka marrë kryesimin. Bost...

Roma i do vetëm tri pikët ndaj Sassuolos, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Telegrafi

Roma është nikoqir i Sassuolos në javën e 29-të të kampionatit italian në futboll. Giallorossët janë në vend të tretë në tabelë me 62 pikë, mirëpo nuk guxojnë të lëshojnë pikë, pasi Lazio (57 pikë) është...

Roma feston dhe ruan vendin e dytë

para 11 muajve - Lajm

Roma e ka mposhtur 3:1 Sassuolon Roma ka vazhduar me fitore në Serie A, duke mposhtur 3:1 Sassuolon në “Olimpico”, për të qëndruar në hap me liderin Juventusin, shkruan Gazeta Express. Golat për Romën...

Barcelona u rikthehet fitoreve

para 11 muajve - Tetova Sot

Barcelona i është kthyer fitoreve, pas humbjes në xhiron e shkuar nga Deportivo La Coruna. 4 me 2 ishte rezultati përfundimtar i takimit me Valencian. Mangala kaloi i pari Valencian në epërsi, ndërsa Luis...

Barcelona i rri në qafë Realit

para 11 muajve - Lajm

Barcelona ka marrë tre pikë me shumë vështirësi ndaj Valencias në “Camp Nou”, pavarësisht rezultatit 4:2 Barcelona nuk ka gabuar në xhiron e 28’të në La Liga, duke e mposhtur Valencian me rezultat 4:2,...

Roma rikthehet në vendin e dytë, mposht Sassuolon

para 11 muajve - Tetova Sot

Roma është rikthyer sërish në vendin e dytë të tabelës në Serie A. Klubi romak ka mposhtur 3 me 1 Sassuolon për t’iu afruar Juventusit në krye në tetë pikë. Defrel kaloi Sassuolon në epërsi në minutën...

Barça nuk gabon ndaj Valencias, me golat e Messit i qëndron hije Realit

para 11 muajve - Almakos

Pas humbjes ndaj Deportivo de La Corunas, Barcelona i është kthyer fitoreve në La Liga. Këtë herë klubi katalunas fitoi 4-2 në Camp Nou ndaj Valencias. Goli i parë në takim erdhi nga mysafirët të cilët...

Roma triumfon me përmbysje për të mbajtur pozitën e dytë

para 11 muajve - Almakos

Me rezultat prej 2-1, Roma e ka fituar ndeshjen e javës së 29-të në Serie A kundër Sassuolos. Në sfidën e zhvilluar në Stadio Olimpico, të parët në epërsi kaluan mysafirët. Gregoire Defrel pranoi një top...

Këpuca e Artë, a e dini kush po kryeson?

para 11 muajve - Lajmi.net

Lionel Messi ka humbur kryesimin në garën për Këpucën e Artë. Është sulmuesi i Sporting Lisbonës, Bas Dost, që me dy golat e shënuara në fitoren e skuadrës së tij ndaj Nacional, ka marrë kryesimin. Bost...

Roma nuk ndalet

para 11 muajve - Arbresh

Roma ka vazhduar me fitore në Serie A. Giallorosët kanë mposhtur 3:1 në ‘Olimpico’ Sassuolon, për t’u rikthyer në pozitën e dytë. Paredes, Salah dhe Dzeko shënuan për fitoren e Romës, ndërsa golin e vetëm...

Milner vendos rekord të ri në Premier League

para 11 muajve - Telesport

James Milner ka vënë një rekord të ri në Premier League pasi goli i tij e ndihmoi ekipin e Liverpool në barazimin 1-1 kundër Manchester City, ditën e dielë. Mesfushori, ish-lojtar i City, shënoi me penallti...

Spektakël në ‘Camp Nou’, fiton Barça

para 11 muajve - Arbresh

Barcelona ka vuajtur për të marrë tre pikë nga përballja me Valencian. Skuadra e Luis Enrique ka mposhtur 4:2 Valencian në kuadër të xhiros së 28-të të La Ligas. Mysafirët u shkaktuan shumë probleme vendasve...

Roma vulos fitoren, shënon golin e tretë

para 11 muajve - Tetova Sot

Roma ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Sassuolos. Për 3:1 shënoi Edin Dzeko në minutën e 68’.

VIDEO/ Manchester City dhe Liverpul bëjnë ‘paqe’, lamtumirë titullit!

para 11 muajve - BalkanWeb

Supertakimi i kësaj jave në “Premier League” mes Manchester United dhe Liverpul ka përfunduar me rezultatin e barabartë 1-1 duke mos ndryshuar pozitat e dy skuadrave në klasifikimin e kampionatit anglez,...

Manchester City e Liverpooli ndajnë pikët

para 11 muajve - Albeu

Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, djelmoshat e Pep Guardiolas nuk kanë arritur që të marrin më shumë se një pikë ndaj Liverpoolit në Premierligë, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29’të. Cityzens...

Barcelona – Valencia, vjen goli i gjashtë

para 11 muajve - Arbresh

Barcelona e pret në ‘Camp Nou’ Valencian në një ndeshje shumë interesante, raporton Arbresh.info.\ Vjen edhe goli i gjashtë në ndeshje. Andre Gomes realizon pëer 4:2 për Barcelonën. Kjo sfidë i takon xhiros...

FOTO/ Formacionet zyrtare: Roma – Sassuolo

para 11 muajve - Syri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Sassuolos Roma dhe Sassuolo do të përballen në “Olimpico” duke filluar nga ora 20:45. Kjo ndeshje është e vlefshme për javën e 29’ në Serie A. Roma:  Komentet Shto koment

Roma – Sassuolo, formacionet zyrtare

para 11 muajve - GazetaBlic

Roma e pret Sassuolon në ‘Stadio Olimpico’, për ndeshjen e cila starton në 20.45 Më poshtë i keni formacionet startuese të skuadrave. Roma: Szczesny; Rudiger, Fazio, Manolas; Peres, Paredes, Strootman,...

Vlerësimet e lojtarëve: Manchester City – Liverpool

para 11 muajve - Lajmi.net

Manchester City dhe Liverpool kanë ndarë pikët duke luajtur barazim 1:1 në ‘Etihad Stadium’. Për vendasit shënoi Aguero, ndërsa për mysafirët Milner nga penalltia. Parashikoni n deshje të futbollit dhe...

Formacionet zyrtare: Roma – Sassuolo

para 11 muajve - Lajmi.net

Roma në kuadër të xhiros së 29-të pret Sassuolon në shtëpi. Formacionet zyrtare: Roma: Sassuolo: Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

City e Liverpool ndajnë pikët

para 11 muajve - Klan Kosova

Derbi në mes të Manchester City-it dhe Liverpool-it ka përfunduar në paqe, njofton Klan Kosova. Dy skuadrat kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për Premier Ligë të zhvilluar në Etihad Stadium. Ishin...

Barcelona - Valencia , këto janë formacionet zyrtare [Foto]

para 11 muajve - Indeks online

Në javën e 28-të të Ligës Spanjolle, Barcelona pret si vendas ekipin e Valencias. Këto janë formacionet me të cilat pritet të luajnë të dyja ekipet Barcelona: Valencia: ( Në pritje...)

Roma – Sassuolo, edhe 20-të minuta, shënohen katër gola

para 11 muajve - Arbresh

Roma takohet me Sassuolon në një ndeshje shumë interesante të Series A, e cila i takon javës së 28-të, transmeton Arbresh.info. Sulmuesi Edin Dzeko e realizoi edhe golin e tretë në minutën e 68-të. / Arbresh.info

Formacionet zyrtare: Roma – Sassuolo

para 11 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Sassuolos Roma dhe Sassuolo do të përballen në “Olimpico” duke filluar nga ora 20:45. Kjo ndeshje është e vlefshme për xhiron e 29’të në Serie...

City barazon rezultatin ndaj Liverpoolit, shënon Aguero

para 11 muajve - Telegrafi

Manchester City ka barazuar rezultatin ndaj Liverpoolit në 1-1. Goli erdhi nga Sergio Aguero në minutën e 69-të pas asistimit nga Kevin De Bruyne. Për Liverpoolin shënoi James Milner nga pika e bardhë. /Telegrafi/

I magjishmi Messi i jep Barçës epërsinë për herë të dytë ndaj Valencias

para 11 muajve - Almakos

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Valencias me rezultat 3-2. Goli erdhi nga Lionel Messi në minutën e 52-të, ku argjentinasi gjuajti bukur me të djathtën, duke mposhtur portierin kundërshtarë edhe pse...

Roma - Sassuolo, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Indeks online

Në "Olimpico" Roma pret Sassuolon për gjiron e 29-të në Serien A. Pas disa paraqitjeve të dobëta dhe eliminimit në Ligën e Evropës, Roma do të ndeshet ndaj ekipit të papërshtatshëm të Di Françeskos, Sassuolos....

Formacionet zyrtare: Barcelona – Valencia

para 11 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Barcelonës e Valencias Barcelona dhe Valencia përballen në “Camp Nou” duke filluar nga ora 20:45. Kjo ndeshje është e vlefshme për xhiron e 28’të në La...

Messi përmbys Valencian

para 11 muajve - Tetova Sot

Barcelona ka rikthyer sërish epërsinë ndaj Valencias, me golin e shënuar nga Messi.

Barcelona – Valencia, nuk ndalen golat as në pjesën e dytë

para 11 muajve - Arbresh

Barcelona e pret në ‘Camp Nou’ Valencian në një ndeshje shumë interesante, raporton Arbresh.info. Barcelona e ka arritur edhe golin e tretë me anë të Lionel Messit. Kjo sfidë i takon xhiros së 29-të të ‘La Ligas’. /Arbresh.info

Roma - Sassuolo, formacionet zyrtare [Foto]

para 11 muajve - Indeks online

Në "Olimpico" Roma pret Sassuolon për gjiron e 29-të në Serien A. Pas disa paraqitjeve të dobëta dhe eliminimit në Ligën e Evropës, Roma do të ndeshet ndaj ekipit të papërshtatshëm të Di Françeskos, Sassuolos....

Ndahen baras City dhe Liverpool

para 11 muajve - Aktuale

Në Etihad Stadium është zhvilluar gjiroja e 29-të e Ligës Angleze, ku janë takuar Manchester City dhe Liverpool. Ndeshja është mbyllur me rezultat të barabartë 1-1. Pjesa e parë e lojës përfundoi me rezutat...

Barazimi i javës

para 11 muajve - Politiko

Manchester City ka barazuar 1-1 ndaj Liverpool dhe mbetet në vendin e tretë të Premier League, por shanset për të fituar titullin thuajse nuk ekzistojnë më, sepse 10 javë para fundit, skuadra e Pep Guardiola...

VIDEO/ Nuk ka fitues në ndeshjen Manchester City-Liverpool

para 11 muajve - Syri

Manchester City dhe Liverpooli janë ndarë në barazim në kryendeshjen e javës së 29-të në Premier Ligë. Ekipet barazuan me rezultat 1 me 1, pavarësisht numrit të madh të rasteve për gol nga të dy palët....

Messi lë shumë prapa Ronaldon

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Leo Messi është golashënuesi më i mirë deri më tani në La Liga Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi, ka shkëlqyer në fitoren prej 4:2 të Barcelonës ndaj Valencias, transmeton Gazeta Express....

Manchester City – Liverpool, vlerësimi i lojtarëve

para 11 muajve - Gazeta Express

Kevin de Bruyne është vlerësuar si lojtari më i mirë në sfidën mes Manchester City e Liverpool Manchester City dhe Liverpooli kanë ndarë pikët në sfidën që u zhvillua në stadiumin “Etihad”, duke barazuar...

Barcelona i është kthyer fitoreve në La Liga.

para 11 muajve - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Kur futbolli “zbut” politikën, ja dhurata e veçantë që i bëri deputeti shqiptar kësaj skuadre 2 hours ago Basketboll/ Elbasani “flirton” me fitoren, Tirana fiton me përmbysje 1 day...

Nuk ka fitues në “Etihad Stadion”

para 11 muajve - OraInfo

Manchester City dhe Liverpooli kanë ndarë pikët në sfidën që u zhvillua në stadiumin “Etihad”, duke barazuar 1:1. Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, djelmoshat e Pep Guardiolas nuk kanë arritur që të...

Pa fitues në “Etihad”

para 11 muajve - Zeri

Kryendeshja e javës, jo vetëm në Premierligë, por përgjithësisht në futbollin evropian ndërmjet Manchester Cityt dhe Liverpoolit ka përfunduar me barazimin 1:1, njofton zeri.info. Të parët në epërsi kaluan...

Manchester City e Liverpooli ndahen në paqe

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester City dhe Liverpooli kanë ndarë pikët në sfidën që u zhvillua në stadiumin “Etihad”, duke barazuar 1:1. Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, djelmoshat e Pep Guardiolas nuk kanë arritur që të...

Nuk ka fitues në derbin City – Liverpool

para 11 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pa fitues derbi i Premierligës mes Manchester Cityt e Liverpool. Man City e Liverpool janë ndarë baras 1:1, në kryendeshjen e xhiros së 29 në Premierligën angleze, përcjell Gazeta Blic ‘Reds’...

Ndahen baras City dhe Liverpool, i bëjnë favor të madh Unitedit

para 11 muajve - Lajmi.net

Manchester City dhe Liverpool kanë ndarë pikët në derbin e xhiros së 29-të të Premierligës. Në ‘Etihad Stadium’, City dhe Liverpool kanë luajtur barazim 1:1. Të dy golat e kësaj ndeshje u shënuan në pjesën...

City dhe Liverpool nuk fitojnë, lamtumirë titull!!!

para 11 muajve - Telesport

Manchester City ka barazuar 1-1 ndaj Liverpool dhe mbetet në vendin e tretë të Premier League, por shanset për të fituar titullin thuajse nuk ekzistojnë më, sepse 10 javë para fundit, skuadra e Pep Guardiola...

Manchester City shuan shpresat për titull, ndanë pikët me Liverpool-in [Video]

para 11 muajve - Indeks online

Në Etihad Stadium është zhvilluar gjiroja e 29-të e Ligës Angleze, ku janë takuar Manchester City dhe Liverpool. Ndeshja është mbyllur me rezultat të barabartë 1-1. Pjesa e parë e lojës përfundoi me rezutat...

Barcelona – Valencia, super-ndeshje me plot gola

para 11 muajve - Arbresh

Barcelona e pret në ‘Camp Nou’ Valencian në një ndeshje shumë interesante, raporton Arbresh.info. Mangala e ka kaluar Valencian në epërsi prej 1:0 në minutën e 31. Barça barazon me Luis Sauarez (minutan...

Roma – Sassuolo, gol në fund

para 11 muajve - Arbresh

Roma takohet me Sassuolon në një ndeshje shumë interesante të Series A, e cila i takon javës së 28-të, transmeton Arbresh.info. Sassuolo ka kaluar në epërsi prej 1:0 me golin e shënuar nga Defrel në minutën...

Karton i kuq dhe penallti tek Barcelona-Valencia, shënohen edhe dy gola të tjerë

para 11 muajve - Tetova Sot

Barcelona ka përmbysur rezultatin ndaj Valencias, me golin e shënuar nga Messi nga penalltia.

Roma barazon Sassuolon me një supergol

para 11 muajve - Tetova Sot

Roma ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Sassuolos, me anë të Paredes.

Dramë në Camp Nou, Messi kaloi Barçën në epërsi, por ish-lojtari i katalunasve barazoi pas një minute

para 11 muajve - Almakos

Dy gola të shpejtë janë shënuar në minutat e fundit të pjesës së parë mes Barcelonës dhe Valencias. Lionel Messi shënoi nga pika e bardhë në minutën e 45-të për 2-1, por epërsia e vendësve zgjati vetëm...

Dy golat e Blerim Xhemailit ndaj Chievos

para 11 muajve - Koha.mk

Mesfushori shqiptar i Bolognas, Blerim Xhemaili, sot ka shënuar dy gola për ekipin e tij në fitoren ndaj Chievos. Bologna fitoi 4 me 1 me golin e dytë dhe të tretë që erdhën nga Xhemaili.

VIDEO/ Manchester City barazon Liverpoolin

para 11 muajve - Syri

Sergio Aguero ka barazuar rezultatin në 1:1 në derbin ndaj Liverpoolit. -- by Video-Live Komentet Shto koment

Ky gol i Valencias trondit Barcelonën

para 11 muajve - Infokusi

Valencia ka befasuar Barcelonën, duke i shënuar për 0-1 me anë të Mangala.

Reagon City, Aguero barazon rezultatin ndaj Liverpoolit

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester City ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Liverpoolit. Ishte sulmuesi Sergio Aguero ai që shënoi për 1:1 në minutën e 69’të, pas një asistimi të mrekullueshëm të Kevin de Bruyne. Bëje LIKE dhe...

Aksion i bukur i Cityt, Aguero ndëshkon Liverpoolin

para 11 muajve - GazetaBlic

Sergio Aguero ka barazuar në 1:1 rezultatin për Cityn përballë Liverpoolit, në minutën e 69 të takimit. https://u.nya.is/yxayjj.mp4

Gol në derbin City – Liverpool

para 11 muajve - Aktuale

Aguero ka barazuar rezultatin në 1:1 në derbin ndaj Liverpoolit.

Barazon City

para 11 muajve - Zeri

Është barazuar rezultati në ndeshjen që po zhvillohet në “Etihad” ndërmjet Manchester Cityt e Liverpoolit. Sulmuesi argjentinas Sergio Aguero e ka shënuar golin e barazimit në minutën e 69-të, ndërsa për...

Manchester City - Liverpool, shënohet goli i dytë [Video]

para 11 muajve - Indeks online

Në Etihad Stadium po zhvillohet gjiro e 29-të e Premier Leagues. Pjesa e parë e lojës përfundoi me rezutat 0-0. Me filluar pjesa e dytë, referi akordoi penalti për Liverpoolin, pas një ndërhyrje të Clichy,...

Gol në derbin City – Liverpool

para 11 muajve - Lajmi.net

Aguero ka barazuar rezultatin në 1:1 në derbin ndaj Liverpoolit. Sergio Aguero Goal HD – Manchester City 1-1… by Video-Live Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

Aguero e kthen Cityn në Lojë

para 11 muajve - OraInfo

Manchester City e ka barazuar rezultatin ndaj Liverpoolit me golin e shënuar nga Aguero. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Barcelona po e kërkon lojtarin e Chelseas

Ja sa ka ndryshuar nëna e Nora Istrefit

para 11 muajve - Sovrani

Suzana Tahirsylaj sot punon në televizionin publik të Kosovës në sektorin e muzikës. Ish këngëtarja e estradës, ka ndryshuar mjaftë ndër vite. Epo, koha e ndryshon gjithkë, andaj procesit të transformimit...

Befason Klopp, shikojeni si refuzoi ta shikojë penalltinë e Milnerit

para 11 muajve - Lajmi.net

Jurgen Klopp vazhdon të mbetet shumë special. Trajneri gjerman ka refuzuar ta shikojë penalltinë e Milnerit, i cili kaloi në epërsi Liverpoolin në ‘Etihad Stadium’ ndaj Manchester Cityt. /Lajmi.net/ Parashikoni...

Barcelona – Valencia, ‘shpërthen’ ndeshja

para 11 muajve - Arbresh

Barcelona e pret në ‘Camp Nou’ Valencian në një ndeshje shumë interesante, raporton Arbresh.info. Mangala e ka kaluar Valencian në epërsi prej 1:0 në minutën e 31. Barça barazon me Luis Sauarez (minutan...

Barcelona – Valencia, gol që nuk pritej

para 11 muajve - Arbresh

Barcelona e pret në ‘Camp Nou’ Valencian në një ndeshje shumë interesante, raporton Arbresh.info. Mangala e ka kaluar Valencian në epërsi prej 1:0 në minutën e 31. Kjo sfidë i takon xhiros së 29-të të ‘La Ligas’. /Arbresh.info

Penallti në ndeshjen City – Liverpool, çfarë ndodhi?

para 11 muajve - Aktuale

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Cityt, me golin e shënuar nga Milner nga penalltia. James Milner Penalty Goal HD – Manchester City… by nammakudla

Shënon Cuadrado,Juventusi mposht 1-0 Sampdorian,kryeson me 73 pikë

para 11 muajve - Shqiptarja

Juventusi nuk ndalet dhe marshon drejt titullit kampion në Itali. Bardhezinjtë fituan minimalisht në transfertë ndaj Sampdorias 1-0 dhe sigurojnë tre pikë të arta. Golin e vetëm të takimit e ka shënuar...

Manchester City – Liverpool, shënohet goli i parë

para 11 muajve - Gazeta Express

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt. James Milner shënoi nga penalltia në minutën e 51’të, për rezultatin momental 0:1. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Liverpooli në epërsi me penalltinë e Milner

para 11 muajve - GazetaBlic

James Milner ka shënuar për epërsinë 1:0 të Liverpoolit përballë Cityt, në minutën e 51 të ndeshjes. https://u.nya.is/elgajs.mp4

VIDEO/ Penallti në ndeshjen Manchester City – Liverpool, çfarë ndodhi?

para 11 muajve - Syri

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Cityt, me golin e shënuar nga Milner nga penalltia. usguydsguysdgusdgcshd by nammakudla Komentet Shto koment

Penallti në ndeshjen City – Liverpool, çfarë ndodhi?

para 11 muajve - Lajmi.net

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Cityt, me golin e shënuar nga Milner nga penalltia. James Milner Penalty Goal HD – Manchester City… by nammakudla Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra...

Allegri ndihet më pranë titullit kampion

para 11 muajve - Telesport

Juventus ka arritur një fitore të ngushtë në shtëpinë e Sampdoria, duke bërë një tjetër hap drejt titullit kampion “Eshtë një hap para i rëndësishëm, – ka komentuar Allegri. – Ishte thelbësore të fitonim...

Liverpool në epërsi

para 11 muajve - Zeri

Liverpooli ka kauluar në eprësi në kryendeshjen e javës në Premierligë kundër Manchester Cityt, njofton zeri.info. Golin e epërsisë për skuadrën e trajnerit Jurgen Klopp e ka shënuar James Milner në minutën...

Manchester City-Liverpool, shënohet goli i parë [Video]

para 11 muajve - Indeks online

Manchester City-Liverpool, vie goli i parë [Video] Në Etihad Stadium po zhvillohet gjiro e 29-të e Premier Leagues. Pjesa e parë e lojës përfundoi me rezutat 0-0. Me filluar pjesa e dytë, referi akordoi...

A është kjo huqja e vitit nga ylli i Manchester Cityt?

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester City ka lëshuar një mundësi të artë për të kaluar në epërsi ndaj Liverpoolit. Mesfushori Fernandinho, i cili këtë ndeshje po luan mbrojtës i krahut, nuk realizoi në portën e zbrazët, shkruan...

Sassuolo befason Romën

para 11 muajve - Tetova Sot

Sassuolo ka kaluar në epërsi ndaj Romës në ndeshjen që po zhvillohet në “Olimpico”. Gregoire Defrel befasoi vendasit duke kaluar ekipin e tij në epërsi në minutën e nëntë të ndeshjes.

Roma triumfon për të mbajtur pozitën e dytë

para 11 muajve - AlbPortali

Me rezultat prej 2-1, Roma e ka fituar ndeshjen e javës së 29-të në Serie A kundër Sassuolos. Loading... Në sfidën e zhvilluar në Stadio Olimpico, të parët në epërsi kaluan mysafirët. Gregoire...

Përkundër vështirësive, Barça fiton dhe ndjek hapin e Real Madridit

para 11 muajve - Gazeta e re

Barcelona ka triumfuar ndaj Valencias në kuadër të javës së 28-të në La Liga Skuadra e Luis Enriques e ka mposhtur Valencian me rezultat 4:2 në ndeshjen e zhvilluar në ”Camp Nou”. Golat për vendasit i...

Natë magjike për Leo Messin, shikoni notën marramendëse të argjentinasit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou”, në një ndeshje ku shkëlqeu Leo Messi Barcelona nuk ka gabuar në xhiron e 28’të në La Liga, duke e mposhtur Valencian me rezultat 4:2, këta të fundit...

Roma – Sassuolo, minuta e 16-të, kemi dy gola

para 11 muajve - Arbresh

Roma takohet me Sassuolon në një ndeshje shumë interesante të Series A, e cila i takon javës së 28-të, transmeton Arbresh.info. Sassuolo ka kaluar në epërsi prej 1:0 me golin e shënuar nga Defrel në minutën...

Sampdoria 0-1 Juventus, notat e lojtarëve

para 11 muajve - Telegrafi

Juventusi ka fituar ndaj Sampdorias me rezultat 0-1 në Serie A. Golin e vetëm në takim e shënuan Juan Cuadrado, pas asistimit nga Kwadwo Asamoah. Ky i fundit ishte edhe lojtari i ndeshjes, pasi bëri paraqitje...

Roma – Sassuolo, nuk vonon goli i parë

para 11 muajve - Arbresh

Roma takohet me Sassuolon në një ndeshje shumë interesante të Series A, e cila i takon javës së 28-të, transmoetn Arbresh.info. Sassuolo ka kaluar në epërsi prej 1:0 me golin e shënuar nga Defrel në minutën e nëntë. /Arbresh.info

Hysaj: Insigne e njoh më mirë se kushdo, uroj të ndeshem me atë

para 11 muajve - Telesport

Në përfundim të ndeshjes ndaj Empolit, e fituar nga skuadra e Napolit, mbrojtësi i të kaltërve, shqiptari Elsed Hysaj, edhe në cilësinë e ish-it në një deklaratë dhënë për Radio “Kiss Kiss” deklaroi: ...

Spektakël në ‘Camp Nou’, fiton Barça

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Barcelona ka vuajtur për të marrë tre pikë nga përballja me Valencian. Skuadra e Luis Enrique ka mposhtur 4:2 Valencian në kuadër të xhiros së 28-të të La Ligas. Mysafirët u shkaktuan shumë probleme vendasve...

Barça fiton, i qëndron hije Realit

para 11 muajve - Shenja

Pas humbjes ndaj Deportivo de La Corunas, Barcelona i është kthyer fitoreve në La Liga. Këtë herë klubi katalunas fitoi 4-2 në Camp Nou ndaj Valencias. Goli i parë në takim erdhi nga mysafirët të cilët...

Roma triumfon për të mbajtur pozitën e dytë

para 11 muajve - Shenja

Me rezultat prej 2-1, Roma e ka fituar ndeshjen e javës së 29-të në Serie A kundër Sassuolos. Në sfidën e zhvilluar në Stadio Olimpico, të parët në epërsi kaluan mysafirët. Gregoire Defrel pranoi një top...

Man City – Liverpool, çfarë ka humbur Fernandinho

para 11 muajve - GazetaBlic

Mesfushori i Cityt Fernandinho nuk ka arritur të shënojë në portën e zbrazët përballë Liverpoolit, kur po luhej minuta e 40-të e takimit.

Man City – Liverpool, rezultat befasues pas pjesës së parë

para 11 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e derbit Manchester City – Liverpool, ndeshje kjo që po luhet në ‘Etihad Stadium’. Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një...

Nuk ka fitues në ndeshjen Manchester City-Liverpool

para 11 muajve - Tetova Sot

Manchester City dhe Liverpooli janë ndarë në barazim në kryendeshjen e javës së 29-të në Premier Ligë. Ekipet barazuan me rezultat 1 me 1, pavarësisht numrit të madh të rasteve për gol nga të dy palët....

Juve nuk ndalet, shkëlqen Napoli

para 11 muajve - SuperSport

Juventus marshon i sigurtë drejt një tjetër titulli në Serinë A. Goli i minutës së 7-të nga Cuadrado lejoi bardhezinjtë të rrëmbenin një tjetër 3 pikësh ndaj Sampdorias, që për të pestën herë radhazi u...

Roma nuk gabon, mposht edhe Sassuolon

para 11 muajve - Sovrani

Roma ka vazhduar me fitore në Serie A, duke mposhtur 3:1 Sassuolon në “Olimpico”, për të qëndruar në hap me liderin Juventusin. Golat për Romën i shënuan Leandro Daniel Paredes (16’), Mohamed Salah (45’)...

Nuk gabon Roma

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Roma e ka mposhtur 3:1 Sassuolon Roma ka vazhduar me fitore në Serie A, duke mposhtur 3:1 Sassuolon në “Olimpico”, për të qëndruar në hap me liderin Juventusin, shkruan Gazeta Express. Golat për Romën...

Fiton Roma, rikthehet në pozitën e dytë

para 11 muajve - Periskopi

Roma është rikthyer sërish në pozitën e dytë të tabelës në Serie A. Klubi romak ka mposhtur 3 me 1 Sassuolon për t’iu afruar Juventusit në krye në tetë pikë. Defrel kaloi Sassuolon në epërsi në minutën...

Lajmi i fundit/ Barcelona “poker” Valencias, nuk i ndahet Realit

para 11 muajve - Newsport

Barcelona fiton 4-2 ndaj Valencias dhe e sheh veten sërish -2 pikë në kampionat. Golat e Suarez, Gomez dhe dopieta e Messit bënë të pavlefshëm realizimet e Mangalas dhe El Haddadi. Valencia luajti me një...

Goli i Cuadrados ia sjellë tre pikë Juventusit

para 11 muajve - Iliria News

Juventusit i ka mjaftuar një gol për t’i arkëtuar tre pikë nga udhëtimi te Sampdoria. ‘Zonja e Vjetër’ ka një gol të Cuadrados ka mposhtur 0-1 Samdorian, në ‘Luigi Ferraris’. Me këtë fitore, Juventusi...

Manchester City-Liverpool, pa fitues

para 11 muajve - Lexo

Derbi i javës së 29-të në Premier League, ndërmjet Manchester Cityt e Liverpoolit, përfundoi pa fitues, 1:1. Te dyja ekipet kërkuan fitore, por asnjëra nuk ia doli këtij qëllimi. Liverpooli importoi një...

Barça i kthehet fitoreve, mbetet hije e Realit

para 11 muajve - Periskopi

Barcelona i është kthyer fitoreve, pas humbjes në xhiron e shkuar nga Deportivo La Coruna. me 2 ishte rezultati përfundimtar i takimit me Valencian. Mangala kaloi i pari Valencian në epërsi, ndërsa...

Barcelona mund Valencian në derbin spanjoll, Messi dygolësh

para 11 muajve - KosovaPress

Është Lionel Messi (45’, 52’) i cili më dygolësh ishte njeriu kryesor në fitoren e kampionëve në fuqi të Spanjës, derisa nga një gol e shënuan Luis Suarez (35’) dhe Gomes (89’), kurse, për mysafirët realizuan...

Hysaj-napolitanëve: Nuk e dëmtoj Insigne-n me Kombëtaren. Llullaku: Ndaj Italisë luaj edhe në mbrojtje

para 11 muajve - BalkanWeb

Pak ditë kanë mbetur nga përplasja e shumëpritur mes Kombëtares sonë dhe Italisë në takimin që do të luhet të premten. Dy prej lojtarëve që me shumë mundësi do jenë protagonistë në sfidën kundër “auxurrëve”...

Xhemaili dy gola në fitoren ndaj Chievos

para 11 muajve - Telegrafi

Bologna ka fituar me rezultat 4-1 ndaj Chievos. Në këtë takim Blerim Xhemaili shënoi dy gola, duke e ngritur numrin e golave në tetë këtë sezon të Serie A. Goli i parë për mesfushorin shqiptar erdhi në...

Manchester City – Liverpool, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Telegrafi

Formacioni startues i Manchester Cityt: Formacioni startues i Liverpoolit: Mignolet, Clyne, Matip, Klavan, Milner, Can, Wijnaldum, Lallana, Mane, Coutinho, Firmino. /Telegrafi/

Këpuca e Artë, a e dini kush po kryeson?

para 11 muajve - Infokusi

Lionel Messi ka humbur kryesimin në garën për Këpucën e Artë. Është sulmuesi i Sporting Lisbonës, Bas Dost, që me dy golat e shënuara në fitoren e skuadrës së tij ndaj Nacional, ka marrë kryesimin. Bost...

Hysaj-napolitanëve: Mos u shqetësoni se nuk ua dëmtoj Insinjen me Kombëtaren

para 11 muajve - Standard

Elseid Hysaj bëhet gati për një duel shumë të veçantë në ndeshjen e Kombëtares shqiptare ndaj Italisë të premten. Mbrojtësi i përfaqësueses, titullar i padiskutueshëm me kuqezinjtë, mund të ketë si kundërshtar...

Man City 1-1 Liverpool, notat e lojtarëve

para 11 muajve - Almakos

Manchester City barazoi në shtëpi kundër Liverpoolit me rezultat 1-1 në Ligën Premier. Golin për Reds e shënoi James Milner (51’) nga pika e bardhë, kurse për vendasit Sergio Aguero (69’). Lexo po ashtu:...

Super Xhemaili, dy gola dhe dy asiste ne fitoren e Bolognës

para 11 muajve - Albeu

Blerim Xhemaili vijon të shkëlqejnë në Seria A. Mesfushori i Bolognës ka shënuar dy gola sot në fitoren 4-1 ndaj Chievos. Futbollisti me origjinë shqiptare në këtë mënyrë ka arritur në kuotën e 8...

United arrin fitoren e 600, rekord i madh në Premierligë

para 11 muajve - Java News

Manchester United është skuadra e parë që ka shënuar 600 fitore në Premierligë Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar fitore të merituar prej 3:1 ndaj Middlesbrough në Premierligë. Kjo njëherit ishte...

Juve fiton ndaj Sampdorias, vazhdon primatin

para 11 muajve - Telegrafi

Juventusi ka fituar ndaj Sampdorias me rezultat 0-1. Zonja e Vjetër ishte më e mirë gjatë gjithë takimit dhe ishte një fitore e merituar për kampionët aktual. Goli i vetëm në takim erdhi në minutën e shtatë...

Roma shënon edhe golin e tretë ndaj Sassuolos

para 11 muajve - Sovrani

Skuadra e Romës ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Sassuolos me anë të sulmuesit, Edin Dzeko në minutën e 68 të takimit, përcjell sovrani.info Ja goli : Share this: Click to share on Facebook (Opens in...

A do të kualifikohet United në Ligën e Kampionëve? Kjo është deklarata e Mourinhos

para 11 muajve - OraInfo

Jose Mourinho ka folur për shanset që United ka për kualifikim në Ligën e Kampionëve. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka folur rreth gjasave që skuadra e tij ka për kualifikim në Champions,...

Shënohet goli i pestë në Camp Nou

para 11 muajve - Periskopi

Skuadra e drejtuar nga Luis Enrique, Barcelona ka rikthyer avantazhin në 3-2, në takimin e tyre me Valencian. Goli e tretë për katalunaist e shënoi argjentinasi, Leo Messi. /Periskopi.com

A do të kualifikohet United në Ligën e Kampionëve? Kjo është deklarata e Mourinhos

para 11 muajve - GazetaBlic

Jose Mourinho ka folur për shanset që United ka për kualifikim në Ligën e Kampionëve. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka folur rreth gjasave që skuadra e tij ka për kualifikim në Champions,...

Mou përgëzon ekipin e “sajuar” ndaj Boro-s: S’kemi A,B,C,D,E,F por kemi L,M,N,S,O,P

para 11 muajve - Telesport

Jose Mourinho ka përgëzuar lojtarët e tij pasi Manchester United mundi Middlesbrough me rezultatin 3:1. Megjithëse kishte mungesa të rëndësishme si Ibrahimovic, Pogba dhe Mkhitaryan, Mourinho i ka thurur...

Roma i do vetëm tri pikët ndaj Sassuolos, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Almakos

Roma është nikoqir i Sassuolos në javën e 29-të të kampionatit italian në futboll. Giallorossët janë në vend të tretë në tabelë me 62 pikë, mirëpo nuk guxojnë të lëshojnë pikë, pasi Lazio (57 pikë) është...

Xhemaili thyen rekord personal në Serie A (Foto/Video)

para 11 muajve - Gazeta Express

Me dy golat që shënoi ndaj Chievos, Blerim Xhemaili ka thyer rekord personal sa i përket finalizime në një sezon të vetëm në Serie A Mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili, ka shkëlqyer në Serie A. Ai ka...

VIDEO/ Shikoni dy golat e Blerim Xhemailit që shënoi në ndeshjen e sotme

para 11 muajve - Syri

Në këtë takim Blerim Xhemaili shënoi dy gola, duke e ngritur numrin e golave në tetë këtë sezon të Serie A. Goli i parë për mesfushorin shqiptar erdhi në minutën e 72-të, ndërsa tjetri në minutën e 90-të....

Afrona nuk i ndahet dietës, por as alkoolit

para 11 muajve - Sovrani

Modelja Afrona Dika po bën të pamundurën për të kthyer formën e saj trupore. Ajo nga do që shkon në rrjetet sociale tregon se është duke u ushqyer shëndetshëm. Share this: Click to share on Facebook (Opens...

Xhemaili shënoi dy gola të bukur në Serie A

para 11 muajve - Gazeta Express

Blerim Xhemaili ka shënuar dy gola në fitoren prej 4:1 të Bolognas ndaj ChievoVeronas Mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili, ka shkëlqyer në Serie A. Ai ka shënuar dy gola të bukur në fitoren prej 4:1 të...

Barcelona Valencia, spektakël dhe lumë golash pjesën e parë

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Barcelona përmbys rezultatin ndaj Valencias në pjesën e parë ku protagonist kryesorë ishte Mangala i Valencias transmeton Faktiditor.ch.Së pari shënoi për mysafirët dhe më pas u ndëshkua...

VIDEO/ Juventusi i falet Cuadrado-s, por Dibala shqetëson bardhezinjtë

para 11 muajve - BalkanWeb

Juventusit i ka mjaftuar një gol për të siguruar tri pikët në takimin kundër Sampdorias. Gjithçka është vendosur nga goli i Kuadrados që në minutën e 7 të takimit, ndërsa më pas, edhe Sampdoria krijoi...

Karton i kuq në ndeshjen Barcelona – Valencia, shënohen dy gola të shpejtë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndeshjen Barcelona – Valencia. Fillimsiht Leo Messi shënoi nga penalltia, që e shkaktoi Mangala dhe u ndëshkua me të kuq dhe pak minuta më vonë, Munir el Haddadi i shënoi...

Blerim Xhemaili shënon dy gola për Bolognan, i dyti një super gol

para 11 muajve - Tetova1

Blerim Xhemaili shënon dy gola për Bolognan në fitoren 4-1 kundër Chievos Blerim Xhemaili ishte protagonist dhe në formë në fitoren e Bolognas, transmeton Tetova1. Ai nuk ka rol ofanziv mirëpo ka treguar...

Xhemaili, dy gola kundër Chievos

para 11 muajve - Zeri

Juventusi ka shënuar fitore në udhëtim te Spamdoria me rezultat 1:0 për të ruajtur përparësinë ndaj përcjellësve në luftë për titullin e kampionit, shkruan zeri.info. Golin e vetëm për mysafirët e shënoi...

Mbyllet pjesa e parë e takimit Roma – Sassuolo, ja statistikat

para 11 muajve - Sovrani

Skuadra e Romës ka shkuar në pushim me një epërsi të ngushtë ndaj Sassuolos prej 2-1, përcjell sovrani.info Ja statistikat e 45 minutave të parë: Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window)...

FOTO-VIDEO/ Juventus fiton me një gol, Napoli fiton në transfertë. Ja të gjitha rezultatet e Seria A

para 11 muajve - Syri

Juventusi ka shënuar edhe një fitore. Kampioni i Italisë ka mposhtur 1 me 0 Sampdorian në kuadër të xhiros së 29-të në Serie A. Juan Cuadrado shënoi golin e vetëm për fitoren e 24-të të “Zonjës së Vjetër”....

Dramë në Camp Nou, Barca ndëshkohet nga ish ylli i tyre

para 11 muajve - Periskopi

Skuadra e Barcelonës është duke barazuar me rezultat 2-2, në ballafaqimin e tyre me Valencian. Barcën në epërsi për 2-1 e kaloi Messi nga penaltia, ndërsa rezultatin e barazoi sulmuesi, Munnir El Haddadi....

Blerim Xhemaili shënon tjetër gol të bukur

para 11 muajve - Lajmi.net

Blerim Xhemaili ka edhe golin e dytë personal në fitore 4:1 te Bolognas ndaj Chievos. Blerim Dzemaili Goal HD – Bologna 3-1 Chievo… by FranceCup3 Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra...

Barcelona Valencia, spektakël dhe lumë golash pjesën e parë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Barcelona përmbys rezultatin ndaj Valencias në pjesën e parë ku protagonist kryesorë ishte Mangala i Valencias transmeton Faktiditor.ch.Së pari shënoi për mysafirët dhe më pas u ndëshkua dy herë duke u...

Xhemaili, dy gola kundër Cheivos

para 11 muajve - Zeri

Juventusi ka shënuar fitore në udhëtim te Spamdoria me rezultat 1:0 për të ruajtur përparësinë ndaj përcjellësve në luftë për titullin e kampionit, shkruan zeri.info. Golin e vetëm për mysafirët e shënoi...

Juventus blindon vendin e parë, mund Sampdorian

para 11 muajve - Albeu

Juventus merr 3 pikët e radhës në Seria A ndaj Sampdorias duke fituar minimalisht 1-0, por humbet yllin e saj Paulo Dybala. bardhezinjtë i falen një goli të shënuar nga Juan Cuadrado në minutën ...

Goli i Cuadrados ia sjellë tre pikë Juventusit

para 11 muajve - Aktuale

Juventusit i ka mjaftuar një gol për t’i arkëtuar tre pikë nga udhëtimi te Sampdoria. ‘Zonja e Vjetër’ ka një gol të Cuadrados ka mposhtur 0-1 Samdorian, në ‘Luigi Ferraris’. Me këtë fitore, Juventusi...

Super, super, Blerim Xhemajli

para 11 muajve - Indeks online

Blerim Xhemajli vazhdon të jetë shpëtimtari i Bolonjës. Mesfushori shqiptar i ka realizuar edhe dy gola të tjerë në Serie A. Xhemajli ishte lojtari i ndeshjes në fitoren e Bolonjas në përballjen me Chievon....

Goli i Cuadrados ia sjellë tre pikë Juventusit

para 11 muajve - Lajmi.net

Juventusit i ka mjaftuar një gol për t’i arkëtuar tre pikë nga udhëtimi te Sampdoria. ‘Zonja e Vjetër’ ka një gol të Cuadrados ka mposhtur 0-1 Samdorian, në ‘Luigi Ferraris’. Me këtë fitore, Juventusi...

Fitore minimale e Juventusit, thellon kryesimin në Serie A

para 11 muajve - GazetaBlic

Juventusi ka marrë tri pikë shumë të rëndësishme në udhëtim te Sampdoria, duke triumfuar me rezultat minimal 1:0 Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi anësori Juan Cuadrado në minutën e shtatë të ndeshjes....

Juventusi fiton me shumë mund

para 11 muajve - OraInfo

Juventusi e ka mposhtur 1:0 Sampdorian Juventusi ka marrë tri pikë shumë të rëndësishme në udhëtim te Sampdoria, duke triumfuar me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi anësori Juan...

Fitore e vështirë e Juventusit

para 11 muajve - Gazeta Express

Juventusi e ka mposhtur 1:0 Sampdorian Juventusi ka marrë tri pikë shumë të rëndësishme në udhëtim te Sampdoria, duke triumfuar me rezultat minimal 1:0, shkruan Gazeta Express. Golin e vetëm dhe të fitores...

Juventus e blindon vendin e parë

para 11 muajve - Klan Kosova

Zonja e Vjetër po i ikë dhjetë pikë Romës që gjendet në pozitën e dytë në Serie A. Mjaftoi një gol i kolumbianit Juan Cuadrado në minutën e shtatë, që Juventusi t’i fitojë tre pikë kundër Sampdorias si...

Cuadrado mjafton, Juve vuan por triumfon ndaj Sampdoria-s

para 11 muajve - Telesport

Juventus ka arritur të fitojë me vështirësi një ndeshje delikate kundër një prej ekipeve më në formë të Serie A, Sampdoria, që kishte shtatë ndeshje që nuk humbte në kampionat. Megjithëse vendasit kishin...

Gol i bukur nga Xhemaili

para 11 muajve - Zeri

Bologna ka kaluar në epërsi ndaj ChievoVeronas dhe po fiton 2:1. Golin e epërsisë dhe me shumë mundësi të tri pikëve e shënoi shqiptari, Blerim Xhemajli në minutën e 72’të, shkruan Gazeta Express.

Manchester City – Liverpool, përfundon ndeshja

para 11 muajve - Arbresh

Manchester City ka barazuar me Liverpoolin në javën e 28-të të Premierligës angleze me shifrat 1:1, raporton Arbresh.info. Pjesa e parë pa gola (0:0). Liverpooli ka fituar penallti në minutën e 50-të dhe...

VIDEO/ Gol shqiptar në Seria A, Blerim Xhemaili vulos fitoren për Bolonjën

para 11 muajve - Syri

Blerim Xhemaili ka shënuar gol të bukur në përballjen Bologna – Chievo. Blerim Dzemaili Goal HD - Bologna 2-1 Chievo... by riqezi Komentet Shto koment

Manchester City barazon Liverpoolin

para 11 muajve - Tetova Sot

Sergio Aguero ka barazuar rezultatin në 1:1 në derbin ndaj Liverpoolit.

1 gol, 3 pikë, Juventusi shpejt kampion i Italisë

para 11 muajve - Indeks online

Juventusi po ecë me hapa të sigurtë drejt titullit në Serie A. Skuadra e Allegrit e ka arritur fitoren e radhës në udhëtim te Sampdoria. Mjaftoi një gol i hershëm i Cuadrados në minutën e shtatë për fitoren...

Fluturon Xhemaili, shënon gol të bukur me kokë

para 11 muajve - Gazeta Express

Bologna ka kaluar në epërsi ndaj ChievoVeronas dhe po fiton 2:1. Golin e epërsisë dhe me shumë mundësi të tri pikëve e shënoi shqiptari, Blerim Xhemajli në minutën e 72’të, shkruan Gazeta Express. Bëje...

Blerim Xhemaili shënon gol të bukur për Bolognan

para 11 muajve - GazetaBlic

Blerim Xhemaili ka shënuar për epërsinë 2:1 të skuadrës së tij Bologna, përballë skuadrës së Chievos.

Mourinho: Kemi të hapura dy dyer, por luftojmë për vendin e katërt

para 11 muajve - Klan Kosova

Jose Mourinho ka lavdëruar Manchester United për qëndrimin që patën në ndeshjen kundër Middlesbrough që e fituan 3:1. Ai me këtë rast ka folur për kualifikimin për Champions League, pas ngritjes në tabelë....

Manchester City – Liverpool, formacionet zyrtare

para 11 muajve - GazetaBlic

Manchester City e pret Liverpoolin në ‘Etihad’, në derbin e Premierligës me fillim nga ora 17:30. Më poshtë i keni formacionet zyrtare për këtë takim. Manchester City: Liverpool:

Formacionet zyrtare: Man City – Liverpool

para 11 muajve - OraInfo

Janë bërë zyrtare formacionet e derbit Manchester City – Liverpool.  Ndeshja fillon nga ora 17:30. Formacionet zyrtare: Manchester City:  Caballero, Fernandinho, Stones, Otamendi, Clichy, Toure, De Bruyne,...

Blerim Xhemaili shënon gol të bukur

para 11 muajve - Lajmi.net

Blerim Xhemaili ka shënuar gol të bukur në përballjen Bologna – Chievo. Blerim Dzemaili Goal HD – Bologna 2-1 Chievo… by riqezi Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

Manchester United vendos rekord në “Premier Ligë”, arrin 600 fitore

para 11 muajve - NOA

Skuadra angleze e Manchester United, vendos rekord në “Premier Ligë”, pasi është skuadra e parë që ka arritur 600 fitore në këtë kampionat. “Djajtë e kuq”, fituan ditën e sotme në transfertën kundër Middlesbrough...

Manchester City – Liverpool, shënohet ky gol, loja mbyllet edhe pak minuta

para 11 muajve - Arbresh

Manchester City po e sfidon Liverpoolin në javën e 28-të të Premierligës angleze, raporton Arbresh.info. Pjesa e parë pa gola (0:0). Liverpooli ka fituar penallti në minutën e 50-të dhe ka kaluar në epërsi...

Formacionet zyrtare: Manchester City – Liverpool

para 11 muajve - Syri

Ndeshja fillon në orën 17:30. Formacionet zyrtare: Manchester City:  Caballero, Fernandinho, Stones, Otamendi, Clichy, Toure, De Bruyne, Silva, Sterling, Sane, Aguero Liverpool:  Mignolet, Clyne, Matip,...

Formacionet zyrtare: Man City – Liverpool

para 11 muajve - Lajmi.net

Janë bërë zyrtare formacionet e derbit Manchester City – Liverpool. Ndeshja fillon nga ora 17:30. Formacionet zyrtare: Manchester City:  Caballero, Fernandinho, Stones, Otamendi, Clichy, Toure, De Bruyne,...

Barazohet takimi Roma – Sassuolo

para 11 muajve - Sovrani

Skuadra e Romës e ka barazuar rezultatin ndaj Sassuolos në 1-1, pas golit të Paredes në minutën e 16 të takimit, përcjell sovrani.info Ja goli: Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window)...

Formacionet zyrtare: Manchester City – Liverpool

para 11 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester Cityt e Liverpoolit Manchester City dhe Liverpool do të përballen në stadiumin “Etihad” duke filluar nga ora 17:30. Kjo ndeshje zhvillohet në...

Milner kalon Liverpoolin në epërsi ndaj Cityt, Klopp nuk e shikon penalltinë nga emocionet (Foto/Video)

para 11 muajve - Almakos

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt me rezultat 0-1. Goli erdhi nga James Milner në minutën e 50-të nga pika e bardhë. I pagabueshëm Milner nga pika e bardhë: 7 të gjuajtura këtë sezon,...

United në historinë e futbollit!?

para 11 muajve - Alsat-M

Manchester Unitedi ka marrë pikët e plota në udhëtim te Middlesbrough, dhe me këtë rast ngjitet në pozitën e pestë, duke lënë prapa Arsenalin. United bëhet skuadra e parë angleze me 600 fitore të shënuara...

Gol në takimin Roma – Sassuolo

para 11 muajve - Sovrani

Skuadra e Sassuolos ka kaluar në epërsi ndaj Romës pas vetëm 9 miuntave lojë. Golin për skuadrën mysafire e shënoi, Defrel, përcjell sovrani.info Ja goli: Share this: Click to share on Facebook (Opens...

Manchester City – Liverpool, shënohet goli i parë

para 11 muajve - Infokusi

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt. James Milner shënoi nga penalltia në minutën e 51’të, për rezultatin momental 0:1.

Manchester City – Liverpool, ku përfundoi topi pas goditjes së penalltisë?

para 11 muajve - Arbresh

Manchester City po e sfidon Liverpoolin në javën e 28-të të Premierligës angleze, raporton Arbresh.info. Pjesa e parë pa gola (0:0). Liverpooli ka fituar penallti në minutën e 50-të. Kjo ndeshje është...

Festa e çuditshme e Mourinhos pas fitores së Manchesterit

para 11 muajve - Lajmi.net

Manchester United shënoi fitore të rëndësishme në udhëtim te Middlesbrough, me rezultat 1:3. Golin e tretë i cili njëherit edhe vulosi fitoren e Unitedit, u shënua nga Valencia, në kohën shtesë të ndeshjes,...

United fiton dhe del në vendin e pestë

para 11 muajve - Iliria News

Manchester United ka fituar në udhëtim te Middlesbrough. Skuadra e Jose Mourinhos fitoi me rezultat të pastër, 3:1. Golat për mysafirët i realizuan Marouane Fellaini (30’), Jesse Lingard (63’) dhe Antonio...

Juventusi vazhdon serinë e fitoreve, ndalet Lazio e Strakoshës

para 11 muajve - Java News

Juventus vazhdon serinë e fitoreve, në rrugën drejt titullit të 6 radhazi dhe viktima e radhës e tyre ka qenë Sampdoria. Ka mjaftuar një gol i Cuadrados në minutën e 7′ të pjesës së parë, që Juve të merrte...

E papritur: Middlesbrough-Man Utd, shikoni kush ishte futbollisti i ndeshjes

para 11 muajve - Lajmi.net

Jesse Lingard ka qenë futbollisti i ndeshjes sot. Më poshtë notat komplete të lojtarëve për sfidën Middlesbrough-Manchester United (1:3). Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime,...

VIDEO/ Golat me pikatore në Serinë A, 3 rrjeta në 5 ndeshje

para 11 muajve - Syri

Vetëm tre gola janë shënuar në pjesët e para të ndeshjeve të orës 15:00 të kampionatit italian. Juventus udhëheq 1-0 në transfertë përballë Sampdorias me një gol të shënuar që në minutën e 7-të me Cuadradon....

Cuadrado e kalon në epërsi Juven ndaj Sampdorias

para 11 muajve - Telegrafi

Anësori Juan Cuadrado e ka kaluar në epërsi Juventusin ndaj Sampdorias. Kolumbiani realizoi pasnjë asistimi të Asamoah, për të finalizuar më pas me kokë në minutën e 7-të të takimit. Cuadrado's goal....

Manchester City – Liverpool, a është rezultat real pas pjesës së parë?

para 11 muajve - Arbresh

Manchester City po e sfidon Liverpoolin në javën e 28-të të Premierligës angleze, raporton Arbresh.info. Pjesa e parë pa gola (0:0). Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për faktin se të dyja ekipet e...

Middlesbrough 1-3 Man United, vlerësimet e lojtarëve

para 11 muajve - Telegrafi

Manchester United ka fituar me vështirësi në udhëtim te skuadra e Middlesbrough me rezultat 3-1. ‘Djajtë e Kuq’ arritën të kthehen te fitoret në Ligën Premier, duke fituar në shtëpi ndaj ‘Boros’, dhe tani...

VIDEO/ Nuk ka fitues në ndeshjen Manchester City-Liverpool

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Manchester City dhe Liverpooli janë ndarë në barazim në kryendeshjen e javës së 29-të në Premier Ligë. Ekipet barazuan me rezultat 1 me 1, pavarësisht numrit të madh të rasteve për gol...

Sampdoria-Juventus, goli i parë

para 11 muajve - OraInfo

Juventus ka kaluar në epërsi ndaj Sampdorias me golin e Juan Cuadrados. LEXO PO ASHTU: Zlatan Ibrahimovic mund të largohet nga Manchester United

‘Djajtë e Kuq’ i kthehen fitoreve, i afrohen edhe më shumë katërshes

para 11 muajve - Telegrafi

Manchester United ka shënuar një fitore të madhe në udhëtim te Middlesbrough me rezultat 3-1. Skuadra e Jose Mourinhos ka treguar karakter në ndeshjes e sotme në udhëtim, duke arritur t’i kthehen fitoreve...

Manchester United e kalon Arsenalin në renditje

para 11 muajve - Klan Kosova

Me fitoren 1:3 ndaj Middlesbrough, Manchester United tani radhitet në pozitën e pestë, duke e ndjekur Liverpoolin që ka tre pikë me shumë, e që gjendet në pozitën e katërt. Man United kanë dy pikë më shumë...

Formacionet zyrtare: Roma – Sassuolo

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Sassuolos Roma dhe Sassuolo do të përballen në “Olimpico” duke filluar nga ora 20:45. Kjo ndeshje është e vlefshme për xhiron e 29’të në Serie...

Sampdoria 0-1 Juventus, notat e lojtarëve

para 11 muajve - Almakos

Juventusi ka fituar ndaj Sampdorias me rezultat 0-1 në Serie A. Golin e vetëm në takim e shënuan Juan Cuadrado, pas asistimit nga Kwadwo Asamoah. Notat e lojtarëve të Sampdorias: Notat e lojtarëve të Juventusit:

Roma – Sassuolo, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Sovrani

Në “Olimpico” Roma pret Sassuolon për gjiron e 29-të në Serien A. Pas disa paraqitjeve të dobëta dhe eliminimit në Ligën e Evropës, Roma do të ndeshet ndaj ekipit të papërshtatshëm të Di Françeskos, Sassuolos....

VIDEO/ Manchester City barazoi me Liverpool, por ky rast i humbur nga Lallana do të mbahet mend gjithë jetën nga tifozët

para 11 muajve - Newsport

Manchester City barazoi 1-1 në “Etihad Stadium” kundër Liverpool, në sfidën e radhës në kampionat. Skuadra e Jurgen Klopp kaloi e para në avantazh me anë në Milner që realizoi saktë nga pika e bardhë e...

Strakosha me Lazion vetëm 1 pikë, Memushaj e Pescara duarthatë

para 11 muajve - Lexo

Portieri i ri i talentuar shqiptar, Thomas Strakosha, mbrojti me sukses në portën e Lazio-s nga Roma e cila u nda baras 0:0 në konak të Cagliari-t. Ndërkaq, Atalanta para shikuesve të saj e deklasoi me...

Manchester City – Liverpool, ky është rezultati pas minutës së 20-të

para 11 muajve - Arbresh

Manchester City po e sfidon Liverpoolin në javën e 28-të të Premierligës angleze, raporton Arbresh.info. Rezultati pas minutës së 20-të mbetet 0:0. Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për faktin se të...

VIDEO/ Manchester United fiton pa yje, lë pas Arsenalin

para 11 muajve - Syri

Pa Pogban dhe Ibrën e Runin, Manchester Unitedi ka marrë pikët e plota në transfertën e sotme përballë Middlesbrough, duke kapërcyer Arsenalin në renditje dhe duke u renditur në vendin e pestë. Fellaini...

VIDEO/ Napoli fiton, por njihuni me notën surprizuese të Hysajt

para 11 muajve - Syri

Napoli është ngjitur në vendin e dytë në Serie A, pas fitores së sotme 2 me 3 ndaj Empolit, në transfertë, ndërsa mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj nuk shfaqi një formë të mirë. Napoli filloi për mrekulli...

United arrin një rekord të madh në Premierligë

para 11 muajve - Gazeta Express

​Manchester United është skuadra e parë që ka shënuar 600 fitore në Premierligë Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar fitore të merituar prej 3:1 ndaj Middlesbrough në Premielrigë. Kjo njëherit ishte...

Sampdoria-Juventus, goli i parë

para 11 muajve - Lajmi.net

Juventus ka kaluar në epërsi ndaj Sampdorias me golin e Juan Cuadrados. Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Juve po fiton 0:1

para 11 muajve - Klan Kosova

Juventus ështe duke fituar me rezultat 0:1 ndaj Sampdorias. Cuadrado ia ka dhënë epërsinë Juventusin në ndeshjen e javës së 29-të të Serie A.

VIDEO/ Nuk ka fitues në ndeshjen Manchester City-Liverpool

para 11 muajve - Fakti Ditor

Manchester City dhe Liverpooli janë ndarë në barazim në kryendeshjen e javës së 29-të në Premier Ligë. Ekipet barazuan me rezultat 1 me 1, pavarësisht numrit të madh të rasteve për gol nga të dy palët....

Sampdoria-Juventus, goli i parë

para 11 muajve - Aktuale

Juventus ka kaluar në epërsi ndaj Sampdorias me golin e Juan Cuadrados.

Ka gol në ndeshjen Sampdoria - Juventus

para 11 muajve - Gazeta Express

Juventusit i janë dashur vetëm shtatë minuta që të shënoi gol ndaj Sampdorias, me anë të kolumbian Juan Cuadrado Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

VIDEO/ Napoli fiton, por njihuni me notën surprizuese të Hysaj

para 11 muajve - Syri

Napoli është ngjitur në vendin e dytë në Serie A, pas fitores së sotme 2 me 3 ndaj Empolit, në transfertë, ndërsa mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj nuk shfaqi një formë të mirë. Napoli filloi për mrekulli...

Juventusi në epërsi përballë Sampdorias

para 11 muajve - GazetaBlic

Juan Cuadrado ka shënuar për epërsinë 1:0 të Juventusit përballë Sampdorias, në minutën e 7-të të takimit.

United mban gjallë shpresat për Championsin

para 11 muajve - Albeu

Manchester United mban ende gjallë shpresat për një vend në Ligën e Kampionëve pasi sot ka fituar 1-2 me vështirësi Middlesbrogh. Marouane Fellaini zhbllokoi ndeshjen në minutën e 30-të pas një krosimi...

United lë prapa Arsenalin

para 11 muajve - Politiko

Manchester Unitedi ka marrë pikët e plota në udhëtim te Middlesbrough, dhe me këtë rast ngjitet në pozitën e pestë, duke lënë prapa Arsenalin. Fellaini kaloi në epërsi Unitedin në minutën e 30, kurse Lingard...

Manchesteri mbi Arsenalin, tre pikë larg Championsit

para 11 muajve - Indeks online

Manchester United ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Middlesbrough me rezultat 3-1. Edhe pse me shumë mungesa, skuadra e Mourinhos bëri që të harrohen Pogba e Ibrahimoviç. Golat në këtë sfidë...

Juve kërkon fitoren në transfertën e vështirë ndaj Sampdorias

para 11 muajve - Albeu

Juventus pas pak minutash do të tentojë të kalojë transfertën e vështirë të Sampdorias për të hedhur një tjetër hap drejt titullit kampion. Bardhezinjtë do të luajnë me formacionin më të mirë, duke...

Mourinho: Kemi të hapura dy dyer, por luftojmë për vendin e katërt

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Jose Mourinho ka lavdëruar Manchester United për qëndrimin që patën në ndeshjen kundër Middlesbrough që e fituan 3:1. Ai me këtë rast ka folur për kualifikimin për Champions League, pas ngritjes në tabelë....

United fiton dhe ngjitet sipër Arsenalit në renditje

para 11 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka fituar në udhëtim te Middlesbrough. Skuadra e Jose Mourinhos fitoi me rezultat bindës 3:1. Golat për mysafirët i realizuan Marouane Fellaini (30’), Jesse Lingard (63’) dhe Antonio...

Unitedi u kthehet fitoreve

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Middlesbrough në udhëtim me rezultat 3:1 Manchester United ka bërë një hap të rëndësishëm në luftë për pozitën e katërt, pasi ka fituar 3:1...

Manchester City e Liverpooli ndahen në paqe

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Manchester City dhe Liverpooli kanë ndarë pikët në sfidën që u zhvillua në stadiumin “Etihad”, duke barazuar 1:1. Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, djelmoshat e Pep Guardiolas nuk kanë arritur që të...

City e Liverpooli ndajnë pikët

para 11 muajve - Periskopi

Manchester City dhe Liverpooli kanë ndarë pikët në kryendeshjen e xhiros së 29-të në Premier Ligë. Ekipet barazuan me rezultat 1 me 1, pavarësisht numrit të madh të rasteve për gol nga të dy palët....

United fiton dhe del në vendin e pestë

para 11 muajve - Aktuale

Manchester United ka fituar në udhëtim te Middlesbrough. Skuadra e Jose Mourinhos fitoi me rezultat të pastër, 3:1. Golat për mysafirët i realizuan Marouane Fellaini (30’), Jesse Lingard (63’) dhe Antonio...

VIDEO/Gol i bukur i Xhemailit

para 11 muajve - Lajm

Bologna ka kaluar në epërsi ndaj ChievoVeronas dhe po fiton 2:1. Golin e epërsisë dhe me shumë mundësi të tri pikëve e shënoi shqiptari, Blerim Xhemajli në minutën e 72’të, shkruan Gazeta Express. Bologna...

Ndajnë pikët Manchester City dhe Liverpool [video]

para 11 muajve - Insajderi

Manchester City dhe Liverpooli kanë barazuar me rezultat 1-1 në kryendeshjen e xhiros së 29-të të Premier Ligës. James Milner shënoi i pari në ndeshje. Ai i dha epërsinë Liverpoolit në minutën e 51-të...

Fitorja e radhës për “Djajtë e Kuq”

para 11 muajve - Zeri

Manchester United ka shënuar fitore në udhëtim te Middlesbrough me rezultat 3:1, njofton zeri.info. Maroune Fellaini (30'), Jesse Lingard (62') dhe Antonio Valencia (90') shënuan për "Djajtë e Kuq", ndërsa...

United fiton dhe del në vendin e pestë

para 11 muajve - Lajmi.net

Manchester United ka fituar në udhëtim te Middlesbrough. Skuadra e Jose Mourinhos fitoi me rezultat të pastër, 3:1. Golat për mysafirët i realizuan Marouane Fellaini (30’), Jesse Lingard (63’) dhe Antonio...

Fiton Unitedi, i ofrohet edhe më shumë Championsit

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Middlesbrough në udhëtim me rezultat 3:1 Manchester United ka bërë një hap të rëndësishëm në luftë për pozitën e katërt, pasi ka fituar 3:1...

Sampdoria – Juventus, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Telegrafi

Sampdoria pret Juventusin në një nga duelet më interesante të javës në Serie A. Dyja ekipet gjendetn në top formë dhe të dyja kanë seri të pamposhtshmërisë prej tetë ose më shumë ndeshjeve rresht. Allegri...

Shqiptari vazhdon me gola në Itali

para 11 muajve - Arbresh

Bologna ka fituar me rezultat 4-1 ndaj Chievos. Në këtë takim Blerim Xhemaili shënoi dy gola, duke e ngritur numrin e golave në tetë këtë sezon të Serie A. Goli i parë për mesfushorin shqiptar erdhi në...

United fiton pa Ibra-Pogba, shkruan historinë në Premier League

para 11 muajve - Telesport

Manchester United është bërë skuadra e parë në historinë e Premier League që ka arritur numrin e 600 fitoreve në këtë kampionat. Lojtarët e Mourinho-s e kanë realizuar këtë arritje historike pasi kanë...

S’ka fitues në kryederbin anglez

para 11 muajve - KosovaPress

Përballja mes këtyre dy skuadrave të mëdha ka dhënë një ndeshje mjaft të mirë, derisa ‘The Reds’ shkëpusin një pikë të madhe në garën për të siguruar një vend që çon në Ligën e Kampionëve, transmeton KosovaPress....

Juventus fiton me një gol, Napoli fiton në transfertë. Ja të gjitha rezultatet e Seria A (FOTO/VIDEO)

para 11 muajve - Tetova Sot

Juventusi ka shënuar edhe një fitore. Kampioni i Italisë ka mposhtur 1 me 0 Sampdorian në kuadër të xhiros së 29-të në Serie A. Juan Cuadrado shënoi golin e vetëm për fitoren e 24-të të “Zonjës së Vjetër”....

Xhemaili dy gola në fitoren ndaj Chievos

para 11 muajve - Almakos

Bologna ka fituar me rezultat 4-1 ndaj Chievos. Në këtë takim Blerim Xhemaili shënoi dy gola, duke e ngritur numrin e golave në tetë këtë sezon të Serie A. Goli i parë për mesfushorin shqiptar erdhi në...

Middlesbrough-Man Utd, gol i papritur

para 11 muajve - OraInfo

Gestede ka ngushtuar epërsinë e Manchester United ndaj Middeslbrough. Tani është 1:2. LEXO PO ASHTU: ZYRTARE: Real Madridi lagon një super-talent

Middlebrough ngushton rezultatin ndaj Manchesterit

para 11 muajve - Klan Kosova

Tani Manchester United po fiton me vetëm një gol epërsi, pasi qe Middlesbrough e ka ngushtuar rezultatin në 2:1. Goli i Gestedes në minutën e 77-të i tha shpresë Middlebrough-së për të nxjerrur pikë në këtë ndeshje. Interesante

Middlesbrough-Man Utd, gol i papritur

para 11 muajve - Aktuale

Gestede ka ngushtuar epërsinë e Manchester United ndaj Middeslbrough. Tani është 1:2.

Napoli kthehet me tri pikë

para 11 muajve - Zeri

Napoli është kthyer me tri pikë nga udhëtimi te Empoli, duke fituar me rezultat 3:2. Mysafirët e nisën shumë mirë ndeshjen, madje krijuan epërsi prej 3:0, por në vazhdim e rrezikuan fitoren e tyre, shkruan...

Middlesbrough kthehet në lojë ndaj Unitedit

para 11 muajve - Gazeta Express

Middlesbrough ka ngushtuar rezultatin në 1:2 ndaj Manchester Unitedit, me golin e Gastede të shënuar në minutën e 77’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Middlesbrough-Man Utd, gol i papritur

para 11 muajve - Lajmi.net

Gestede ka ngushtuar epërsinë e Manchester United ndaj Middeslbrough. Tani është 1:2. Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Nuk ndalet Juventus, Lacio ndesh “ngërçin” Cagliari

para 11 muajve - Blitz

Torinezët e Juventus vijojnë rrugëtimin të pashqetësuar drejt titullit të 6-të rradhazi në Serie A, pasi kanë mundur në transfertë skuadrën e Sampdorias. Bardhezinjve u ka mjaftuar një gol i i Cuadrados...

Napoli mposht mezi Empolin, del i dyti

para 11 muajve - Lajmi.net

Napoli ka shënuar fitore të vështirë në udhëtim te Empoli. Edhe pse napolitanët po fitonin 3:0, vendësit u rikthyen me dy gola dhe e bën shumë interesant fundin e ndeshjes. Lorenzo Insigne (2) dhe Dries...

Napoli del i dyti

para 11 muajve - Aktuale

Napoli ka shënuar fitore të vështirë në udhëtim te Empoli. Edhe pse napolitanët po fitonin 3:0, vendësit u rikthyen me dy gola dhe e bën shumë interesant fundin e ndeshjes. Lorenzo Insigne (2) dhe Dries...

Juve fiton ndaj Sampdorias, vazhdon primatin

para 11 muajve - Almakos

Juventusi ka fituar ndaj Sampdorias me rezultat 0-1. Zonja e Vjetër ishte më e mirë gjatë gjithë takimit dhe ishte një fitore e merituar për kampionët aktual. Goli i vetëm në takim erdhi në minutën e shtatë...

Manchester United thellon epërsinë

para 11 muajve - Klan Kosova

Manchester United tashmë po udhëheqë me rezultat 0:2, kundër Middlesbrough. Jesse Lingard e ka shtuar epërsinë e Manchester United në minutën e 62-të, njofton Klan Kosova. Interesante

Middlesbrough-Man Utd, niset nga gjysma e fushës dhe në fund shënon super-gol

para 11 muajve - Aktuale

Jesse Lingard ka dyfishuar epërsinë e Manchester United ndaj Middlesbrough.

Napoli fiton mes ankthit ndaj Empolit, blindon vendin në Champions

para 11 muajve - Albeu

Napoli hedh një hap të rëndësishëm për të arritur një vend në zonën Champions për sezonin e ardhshëm. Të kaltrit fituan me vështirësi 2-3 ndaj Empolit . Napoli e mbylli ndeshjen në pjesën e parë,...

Fellaini kalon Unitedin në epërsi ndaj ‘Boros’

para 11 muajve - Telegrafi

Manchester United ka gjetur golin e parë në ndeshjen ndaj Middlesbrough. Është mesfushori belg, Marouane Fellaini, i cili ka shënuar një gol të bukur me kokë për të kaluar Unitedin në epërsi prej 1-0....

Parashikim: Barcelona – Valencia

para 11 muajve - Telegrafi

Valencia do të ketë mision të pamundur në udhëtim te Barcelona e cila kërkon fitoren për të vazhduar luftën për titull në La Liga. Vendi: Camp Nou, Barcelonë Koha: 19 mars (e dielë), 20:45 Lajmet rreth...

​Lingard bombardon portën e Middlesbrough

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka dyfishuar epërsinë ndaj Middlesbrough, me supergolin e shënuar nga anësori Jesse Lingard Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Napoli fiton dhe rikthehet në pozitën e dytë

para 11 muajve - Gazeta Express

Napoli ka shënuar fitore ndaj Empolit 3:2 në udhëtim, për t’u rikthyer në vendin e dytë në Serie A Skuadra e Napolit ka mposhtur Empolin 3:2, për të rritur edhe më shumë shanset për një vend që dërgon...

Middlesbrough-Man Utd, niset nga gjysma e fushës dhe në fund shënon super-gol

para 11 muajve - Lajmi.net

Jesse Lingard ka dyfishuar epërsinë e Manchester United ndaj Middlesbrough. Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Sampdoria-Juventus, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Lajmi.net

Sampdoria dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare. Sampdoria : Juventus : Buffon; Dani Alves, Barzagli, Rugani, Asamoah; Khedira, Pjanic; Cuadrado, Dybala, Mandzukic; Higuain Parashikoni n deshje...

Manchester City – Liverpool, ja lajmi i fundit

para 11 muajve - Arbresh

Manchester City pret sonte Liverpoolin në Etihad Stadium në kuadër të Premier League Ndeshja e parë në Anfield mbaroi me rezultat 1:0 në favor të Liverpoolit, ndërsa sonte Guardiola kërkon t’ia shkaktoj...

Formacionet zyrtare: Manchester City – Liverpool

para 11 muajve - Tetova Sot

Janë bërë zyrtare formacionet e derbit Manchester City – Liverpool. Ndeshja fillon në orën 17:30. Formacionet zyrtare: Manchester City:  Caballero, Fernandinho, Stones, Otamendi, Clichy, Toure, De Bruyne,...

Sampdoria – Juventus, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Indeks online

Juventusi është mysafir i Sampdorias në ndeshjen e xhiros së 29-të të Serie A. Këto janë formacionet zyrtare:

Hysaj - Napolitanëve: Mos u shqetësoni se nuk ua dëmtoj Insinjen me Kombëtaren

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Elseid Hysaj bëhet gati për një duel shumë të veçantë në ndeshjen e Kombëtares shqiptare ndaj Italisë të premten. Mbrojtësi i përfaqësueses, titullar i padiskutueshëm me kuqezinjtë, mund të ketë si kundërshtar...

Mourinho tregon se a do të kualifikohet Manchester United në Champions League

para 11 muajve - Sovrani

Jose Mourinho ka folur për shanset që United ka për kualifikim në Ligën e Kampionëve. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka folur rreth gjasave që skuadra e tij ka për kualifikim në Champions,...

Formacionet zyrtare: Sampdoria – Juventus

para 11 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Sampdoria – Juventus Sampdoria dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre që do të zhvillohet nga ora 15:00, në kuadër të Serie...

Disa minuta pasi humbi penalltinë, Mertens shënoi golin e vitit në Itali

para 11 muajve - Lajmi.net

Dries Mertens humbi penalltinë ndaj Empolit, por pastaj shënoi një gol të "çmendur" nga goditja e dënimit. Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

A do të kualifikohet United në Ligën e Kampionëve? Kjo është deklarata e Mourinhos

para 11 muajve - Periskopi

Jose Mourinho ka folur për shanset që United ka për kualifikim në Ligën e Kampionëve. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka folur rreth gjasave që skuadra e tij ka për kualifikim në Champions,...

Parashikim: Sampdoria – Juventus

para 11 muajve - Telegrafi

Sampdoria e pret Juventusin në një nga duelet më të parëndësishme në Serie A këtë javë. Koha: Marrassi, Gjenovë Vendi: 19 mars (e dielë), 15:00 Lajmet rreth ekipeve Sampdoria Emiliano Viviano është i...

Middlesbrough-Man Utd, goli i parë

para 11 muajve - Aktuale

Manchester United ka kaluar në epërsi me golin e Marouane Fellainit ndaj Middlesbrought

Super, super, Blerim Xhemajli

para 11 muajve - Gazeta e re

Blerim Xhemajli vazhdon të jetë shpëtimtari i Bolonjës. Mesfushori shqiptar i ka realizuar edhe dy gola të tjerë në Serie A. Xhemajli ishte lojtari i ndeshjes në fitoren e Bolonjas në përballjen me Chievon....

Manchester United po fiton 0:1

para 11 muajve - Klan Kosova

Manchester United po avancon kundër Middlesbrough në ndeshjen e javës së 28-të të Premier Ligës. Marouane Fellaini e ka kaluar Manchester Unitedin në epërsi në minutën e 31-të. Interesante

​Unitedi kalon në epërsi

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka shënuar golin e epërsisë ndaj Middlesbrough, me golin e mesfushorit belg, Marouane Fellaini Marouane Fellaini Goal HD - Middlesbrough 0-1... by riqezi Bëje LIKE dhe merr lajmin e...

Middlesbrough-Man Utd, goli i parë

para 11 muajve - Lajmi.net

Manchester United ka kaluar në epërsi me golin e Marouane Fellainit ndaj Middlesbrought Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Dy golat e Blerim Xhemailit ndaj Chievos

para 11 muajve - Periskopi

Mesfushori shqiptar i Bolognas, Blerim Xhemaili, sot ka shënuar dy gola për ekipin e tij në fitoren ndaj Chievos. Bologna fitoi 4 me 1 me golin e dytë dhe të tretë që erdhën nga Xhemaili.

VIDEO/ Dështon nga penalltia, por më pas shënon një super gol. Shijoni perlën e Mertens

para 11 muajve - Syri

Një ritëm i çmendur ai i pjesës së Empoli - Napoli, ndeshjes hapëse të kësaj të diele në kampionatin italian. Që në minutën e 7-të, sulmuesi belg Dries Mertens kishte mundësinë që të kalonte të tijtë në...

Penallti për Napolin, turp i madh për Mertens

para 11 muajve - Lajmi.net

Dries Mertens ka humbur penalltinë në ndeshjen e Napolit ndaj Empolit. Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Golat me pikatore në Serinë A, 3 rrjeta në 5 ndeshje

para 11 muajve - Tetova Sot

Vetëm tre gola janë shënuar në pjesët e para të ndeshjeve të orës 15:00 të kampionatit italian. Juventus udhëheq 1-0 në transfertë përballë Sampdorias me një gol të shënuar që në minutën e 7-të me Cuadradon....

VIDEO/ Dështon nga penalltia, por më pas shënon një super gol. Shijojeni perlën e Mertens

para 11 muajve - Syri

Një ritëm i çmendur ai i pjesës së Empoli - Napoli, ndeshjes hapëse të kësaj të diele në kampionatin italian. Që në minutën e 7-të, sulmuesi belg Dries Mertens kishte mundësinë që të kalonte të tijtë në...

Martens bombardon Empolin nga gjuajtja e lirë

para 11 muajve - GazetaBlic

Dries Martens e ka përmirësuar gabimin që e bëri duke e humbur penalltinë ndaj Empolit në minutën e 7′. Tani sulmuesi belg ka shënuar golin e dytë për Napolin dhe atë nga gjuajtja e lirë .

Parashikim: Manchester City – Liverpool

para 11 muajve - Telegrafi

Manchester City e pret Liverpoolin në Etihad Stadium në një nga duelet definuese për këtë sezon në Ligën Premier. Vendi: Etihad Stadium, Mançester Koha: 19 mars (e dielë), 17:30 Lajmet rreth ekipeve Manchester...

Xhemaili thyen rekord personal në Serie A (Foto/Video)

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Me dy golat që shënoi ndaj Chievos, Blerim Xhemaili ka thyer rekord personal sa i përket finalizime në një sezon të vetëm në Serie A Mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili, ka shkëlqyer në Serie A. Ai ka...

Penallti për Napolin, shikoni çfarë bëri Martens

para 11 muajve - GazetaBlic

Dries Martens e ka humbur një mundësi të artë për ta kaluar Napolin në epërsi ndaj Empolit që në minutën e 7′ të ndeshjes.

Parashikim: Middlesbrough – Manchester United

para 11 muajve - Telegrafi

Middlesbrough në krizë e pret Manchester Unitedin në nevojë për pikë mesditën e të dielës. Vendi: Riverside stadium, Middlesbrough Koha: 19 mars (e dielë), 13:00 Lajmet rreth ekipeve Middlesbrough Middlesbrough...

United arrin një rekord të madh në Premierligë

para 11 muajve - Arbresh

Manchester United është skuadra e parë që ka shënuar 600 fitore në Premierligë Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar fitore të merituar prej 3:1 ndaj Middlesbrough në Premielrigë. Kjo njëherit ishte...

United arrin një rekord të madh në Premierligë

para 11 muajve - Tetova Sot

Manchester United është skuadra e parë që ka shënuar 600 fitore në Premierligë Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar fitore të merituar prej 3:1 ndaj Middlesbrough në Premielrigë. Kjo njëherit ishte...

Ja formacioni i Manchester United për sot; ka befasi

para 11 muajve - Klan Kosova

Manchester United sot takohet me Middlesbrough në kuadër të javës së  28-të të Premier Ligës. Përpos këtij ndryshimi, Mourinho ka vendosur të bëjë edhe gjashtë ndryshime të tjera, raporton Goal.com, transmeton...

Fiton Unitedi, lë prapa Arsenalin

para 11 muajve - Lajm

Manchester Unitedi ka marrë pikët e plota në udhëtim te Middlesbrough, dhe me këtë rast ngjitet në pozitën e pestë, duke lënë prapa Arsenalin. Fellaini kaloi në epërsi Unitedin në minutën e 30, kurse Lingard...

Napoli rrëmben vendin e dytë

para 11 muajve - Lajm

Napoli është ngritur në pozitën e dytë në Serie A, pas fitores prej 2 me 3 në udhëtim tek Empoli. Napoli filloi për mrekulli takimin, por nuk shfrytëzoi rastin për të kaluar në epërsi në minutën e shtatë...

Formacionet zyrtare, United me shumë mungesa ndaj Middlesbrough

para 11 muajve - Telegrafi

Të dy skuadrat kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Manchester United është mysafirë i Middlesbrough në ndeshjen e vlefshme për javën e 29 të kampionatit anglez, Ligës Premier. ‘Djajtë e Kuq’ dëshirojnë...

Xhemaili shënoi dy gola të bukur në Serie A

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Blerim Xhemaili ka shënuar dy gola në fitoren prej 4:1 të Bolognas ndaj ChievoVeronas Mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili, ka shkëlqyer në Serie A. Ai ka shënuar dy gola të bukur në fitoren prej 4:1 të...

Unitedi u kthehet fitoreve

para 11 muajve - Tetova Sot

Manchester United ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Middlesbrough në udhëtim me rezultat 3:1 Manchester United ka bërë një hap të rëndësishëm në luftë për pozitën e katërt, pasi ka fituar 3:1...

Middlesbrough 1-3 Man United, vlerësimet e lojtarëve

para 11 muajve - Almakos

Manchester United ka fituar me vështirësi në udhëtim te skuadra e Middlesbrough me rezultat 3-1. ‘Djajtë e Kuq’ arritën të kthehen te fitoret në Ligën Premier, duke fituar në shtëpi ndaj ‘Boros’, dhe tani...

Juve nuk ka të ndalur, fitojnë përsëri

para 11 muajve - Periskopi

Juventusi ka shënuar edhe një fitore. Kampioni i Italisë ka mposhtur 1 me 0 Sampdorian në kuadër të xhiros së 29-të në Serie A. Juan Cuadrado shënoi golin e vetëm për fitoren e 24-të të “Zonjës së...

Ka gol në ndeshjen Sampdoria – Juventus

para 11 muajve - Tetova Sot

Juventusit i janë dashur vetëm shtatë minuta që të shënoi gol ndaj Sampdorias, me anë të kolumbian Juan Cuadrado

Juve fiton ndaj Sampdorias, vazhdon primatin

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Juventusi ka fituar ndaj Sampdorias me rezultat 0-1. Zonja e Vjetër ishte më e mirë gjatë gjithë takimit dhe ishte një fitore e merituar për kampionët aktual. Goli i vetëm në takim erdhi në minutën e shtatë...

Blerim Xhemaili fantastik, shënon përsëri

para 11 muajve - Sovrani

Blerim Xhemaili ka shënuar edhe njëherë ndaj Chievos në minutën e fundit të kohës së rregulltë. Të kujtojmë se ai poashtu shënoi edhe golin e dytë në këtë takim për Bolognan në minutën e 72 të takimit,...

Fitore e vështirë e Juventusit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Juventusi e ka mposhtur 1:0 Sampdorian Juventusi ka marrë tri pikë shumë të rëndësishme në udhëtim te Sampdoria, duke triumfuar me rezultat minimal 1:0, shkruan Gazeta Express. Golin e vetëm dhe të fitores...

Goli i Cuadrados ia sjellë tre pikë Juventusit

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Juventusit i ka mjaftuar një gol për t’i arkëtuar tre pikë nga udhëtimi te Sampdoria. ‘Zonja e Vjetër’ ka një gol të Cuadrados ka mposhtur 0-1 Samdorian, në ‘Luigi Ferraris’. Me këtë fitore, Juventusi...

‘Djajtë e Kuq’ i kthehen fitoreve, i afrohen edhe më shumë katërshes

para 11 muajve - Almakos

Manchester United ka shënuar një fitore të madhe në udhëtim te Middlesbrough me rezultat 3-1. Skuadra e Jose Mourinhos ka treguar karakter në ndeshjes e sotme në udhëtim, duke arritur t’i kthehen fitoreve...

Manchesteri mbi Arsenalin, tre pikë larg Championsit

para 11 muajve - Gazeta e re

Manchester United ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Middlesbrough me rezultat 3-1. Edhe pse me shumë mungesa, skuadra e Mourinhos bëri që të harrohen Pogba e Ibrahimoviç. Golat në këtë sfidë i shënuan...

Lajmi i fundit/ Në Premier League luhet një supersfidë, formacionet zyrtare të Man.City-Liverpool

para 11 muajve - Newsport

Në orën 17:30, Premier League do të dhurojë një supersfidë në “Etihad Stadium”, Manchester City-Liverpool. Formacionet zyrtare: Manchester City: Caballero, Fernandinho, Stones, Otamendi, Clichy, Toure,...

Parashikim: Middlesbrough – Manchester United

para 11 muajve - GazetaBlic

Middlesbrough në krizë e pret Manchester Unitedin në nevojë për pikë mesditën e të dielës. Vendi: Riverside stadium, Middlesbrough Koha: 19 mars (e dielë), 13:00 Lajmet rreth ekipeve Middlesbrough Middlesbrough...

Mertens shënon golin e vitit në Itali

para 11 muajve - Lajm

Dries Mertens humbi penalltinë ndaj Empolit, por pastaj shënoi një gol të “çmendur” nga goditja e dënimit.

Blerim Xhemaili shënon gol të bukur

para 11 muajve - Sovrani

Blerim Xhemaili ka shënuar gol të bukur në përballjen Bologna – Chievo. Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window) Click to share on Twitter (Opens in new window) Click to share on Google+...

Fluturon Xhemaili, shënon gol të bukur me kokë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Bologna ka kaluar në epërsi ndaj ChievoVeronas dhe po fiton 2:1. Golin e epërsisë dhe me shumë mundësi të tri pikëve e shënoi shqiptari, Blerim Xhemajli në minutën e 72’të, shkruan Gazeta Express.

Blerim Xhemaili shënon gol të bukur për Bolognan

para 11 muajve - Periskopi

Blerim Xhemaili ka shënuar gol të bukur në përballjen Bologna – Chievo.

Formacionet zyrtare: Manchester City – Liverpool

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester Cityt e Liverpoolit Manchester City dhe Liverpool do të përballen në stadiumin “Etihad” duke filluar nga ora 17:30. Kjo ndeshje zhvillohet në...

Middlesbrough kthehet në lojë ndaj Unitedit

para 11 muajve - Tetova Sot

Middlesbrough ka ngushtuar rezultatin në 1:2 ndaj Manchester Unitedit, me golin e Gastede të shënuar në minutën e 77’

Formacionet zyrtare të derbit, Manchester City – Liverpool

para 11 muajve - Periskopi

Janë bërë zyrtare formacionet e derbit Manchester City – Liverpool. Ndeshja fillon nga ora 17:30. Formacionet zyrtare: Manchester City:  Caballero, Fernandinho, Stones, Otamendi, Clichy, Toure, De Bruyne,...

Formacionet zyrtare, Manchesteri pa yjet kundër Middlesbrough

para 11 muajve - Indeks online

Manchesteri është mysafir i Middlesbrough në ndeshjen e xhiros së 29-të të Premierligës. Middlesbrough: Valdes; Barragan, Bernardo, Gibson, Fabio; Clayton, Leadbitter, De Roon; Ramirez, Negredo, Downing. ...

​Formacionet zyrtare: Middlesbrough – United

para 11 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Middlesbrough – Manchester United Middlesbrough dhe Manchester United kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për javën e 29...

Middlesbrough-Man Utd, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Lajmi.net

Middlesbrough dhe Manchester United kanë publikuar formacionet zyrtare. Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Jones, Bailly, Young, Carrick, Fellaini, Mata, Lingard, Rashford. Parashikoni n deshje...

Napoli fiton dhe rikthehet në pozitën e dytë

para 11 muajve - Tetova Sot

Napoli ka shënuar fitore ndaj Empolit 3:2 në udhëtim, për t’u rikthyer në vendin e dytë në Serie A Skuadra e Napolit ka mposhtur Empolin 3:2, për të rritur edhe më shumë shanset për një vend që dërgon...

Sampdoria – Juventus, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Almakos

Sampdoria pret Juventusin në një nga duelet më interesante të javës në Serie A. Dyja ekipet gjendetn në top formë dhe të dyja kanë seri të pamposhtshmërisë prej tetë ose më shumë ndeshjeve rresht. Allegri...

United arrin një rekord të madh në Premierligë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Manchester United është skuadra e parë që ka shënuar 600 fitore në Premierligë Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar fitore të merituar prej 3:1 ndaj Middlesbrough në Premielrigë. Kjo njëherit ishte...

United arrin një rekord të madh në Premier League

para 11 muajve - Sovrani

United arrin një rekord të madh në Premierligë. Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar fitore të merituar prej 3:1 ndaj Middlesbrough në Premierligë. Kjo njëherit ishte fitorja e 600 në Premierligën...

Dështon nga penalltia, por më pas shënon një super gol. Shijoni perlën e Mertens

para 11 muajve - Tetova Sot

Një ritëm i çmendur ai i pjesës së Empoli – Napoli, ndeshjes hapëse të kësaj të diele në kampionatin italian. Që në minutën e 7-të, sulmuesi belg Dries Mertens kishte mundësinë që të kalonte të tijtë në...

United arrin një rekord të madh në Premierligë

para 11 muajve - Insajderi

Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar fitore të merituar prej 3:1 ndaj Middlesbrough në Premielrigë. Kjo njëherit ishte fitorja e 600 në Premierligën angleze, diçka që nuk ka e ka arritur asnjë skuadër...

Fellaini kalon Unitedin në epërsi ndaj ‘Boros’

para 11 muajve - Almakos

Manchester United ka gjetur golin e parë në ndeshjen ndaj Middlesbrough. Është mesfushori belg, Marouane Fellaini, i cili ka shënuar një gol të bukur me kokë për të kaluar Unitedin në epërsi prej 1-0....

Parashikim: Barcelona – Valencia

para 11 muajve - Almakos

Valencia do të ketë mision të pamundur në udhëtim te Barcelona e cila kërkon fitoren për të vazhduar luftën për titull në La Liga. Vendi: Camp Nou, Barcelonë Koha: 19 mars (e dielë), 20:45 Lajmet rreth...

United arrin një rekord të madh në Premierligë

para 11 muajve - Sovrani

Manchester United është skuadra e parë që ka shënuar 600 fitore në Premierligë. Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar fitore të merituar prej 3:1 ndaj Middlesbrough në Premielrigë. Kjo njëherit ishte...

E bukura Kate Middelton

para 11 muajve - Sovrani

Princi William dhe Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton morën pjesë në natën gala të organizuar në Paris nga Ambasada Britanike. Kate është përfaqësuar më tre veshje të ndryshme të cilat i mbante pak orë...

Middlesbrough – United, notat e lojtarëve

para 11 muajve - Sovrani

Manchester United triumfoi me rezultat 1 – 3 ndaj Middlesbrough. Këto ishin notat e lojtarëve sipas ‘Whoscored.com’. /Sovrani. info/ Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window) Click to...

Enrique rikthen përsëri në skenë formacionin që i kualifikoi në LK

para 11 muajve - Telegrafi

Luis Enrique pritet të luaj përsëri me formacionin 3-4-3. Barcelona është nikoqirë i Valencias në ndeshjen e javës së 28 të La Ligas, ndeshje që zhvillohet në ‘Camp Nou’ me fillim nga ora 20:45. Lexo po...

Parashikim: Sampdoria – Juventus

para 11 muajve - Almakos

Sampdoria e pret Juventusin në një nga duelet më të parëndësishme në Serie A këtë javë. Koha: Marrassi, Gjenovë Vendi: 19 mars (e dielë), 15:00 Lajmet rreth ekipeve Sampdoria Emiliano Viviano është i vetmi...

Enrique rikthen përsëri në skenë formacionin që i kualifikoi në LK

para 11 muajve - GazetaBlic

Luis Enrique pritet të luaj përsëri me formacionin 3-4-3. Barcelona është nikoqirë i Valencias në ndeshjen e javës së 28 të La Ligas, ndeshje që zhvillohet në ‘Camp Nou’ me fillim nga ora 20:45. Pas humbjes...

United fiton dhe del në vendin e pestë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Manchester United ka fituar në udhëtim te Middlesbrough. Skuadra e Jose Mourinhos fitoi me rezultat të pastër, 3:1. Golat për mysafirët i realizuan Marouane Fellaini (30’), Jesse Lingard (63’) dhe Antonio...

Empoli 2 – 3 Napoli, nota e Hysajt dhe të tjerëve

para 11 muajve - Sovrani

Napoli realizoi fitore të mundimshme ndaj Empolit me rezultat 2 – 3. Elseid Hysaj u vlerësua me notën 6.5. /Sovrani. info/ Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window) Click to share on...

Fitore e vështirë e Napolit

para 11 muajve - Sovrani

Napoli ka shënuar fitore ndaj Empolit 3:2 në udhëtim, për t’u rikthyer në vendin e dytë në Serie A. Skuadra e Napolit ka mposhtur Empolin 3:2, për të rritur edhe më shumë shanset për një vend që dërgon...

Manaj ka shënuar mbrëmë një gol të çuditshëm

para 11 muajve - Lajmi.net

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Rey Manaj, ka shënuar golin e radhës për Pisan, duke gjetur rrjetën e Latinas me një realizim interesant nga afërsia. Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra...

Parashikim: Manchester City – Liverpool

para 11 muajve - Almakos

Manchester City e pret Liverpoolin në Etihad Stadium në një nga duelet definuese për këtë sezon në Ligën Premier. Vendi: Etihad Stadium, Mançester Koha: 19 mars (e dielë), 17:30 Lajmet rreth ekipeve Manchester...

Lingard realizon një gol të jashtëzakonshëm

para 11 muajve - Sovrani

Manchester United ka dyfishuar epërsinë ndaj Middlesbrough. Tani ka realizuar Lingard një gol të mrekullueshëm.  /Sovrani. info/ Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window) Click to share...

Empoli vë në telashe Napolin

para 11 muajve - Sovrani

Massimo Maccarone ka shënuar nga penalltia ndaj Napolit për ta ngushtuar rezultatin në 2 – 3. /Sovrani. info/ Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window) Click to share on Twitter (Opens...

​Befasi: Ja çfarë bënë djali i Mourinhos kur humbet Unitedi

para 11 muajve - Gazeta Express

Djali i Jose Mourinhos duket se do të ndjek hapat e babait të tij dhe të bëhet trajner Djali i madh i Jose Mourinhos, Jose Mario është portier i të rinjve të skuadra angleze e Fulhma. Por, siç duket ai...

Parashikim: Middlesbrough – Manchester United

para 11 muajve - Almakos

Middlesbrough në krizë e pret Manchester Unitedin në nevojë për pikë mesditën e të dielës. Vendi: Riverside stadium, Middlesbrough Koha: 19 mars (e dielë), 13:00 Lajmet rreth ekipeve Middlesbrough Middlesbrough...

Formacionet zyrtare, United me shumë mungesa ndaj Middlesbrough

para 11 muajve - Almakos

Të dy skuadrat kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Manchester United është mysafirë i Middlesbrough në ndeshjen e vlefshme për javën e 29 të kampionatit anglez, Ligës Premier. ‘Djajtë e Kuq’ dëshirojnë...

Formacionet zyrtare: Sampdoria – Juventus

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Sampdoria – Juventus Sampdoria dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre që do të zhvillohet nga ora 15:00, në kuadër të Serie...

Empoli ngushton epërsinë ndaj Napolit

para 11 muajve - Sovrani

Skuadra e Empolit ka arritur që të shënoj ndaj Napolit duke e ngushtuar epërsin në 1 – 3. El Kaddouri realizoi në minutën e 70′.   /Sovrani. info/ Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window)...

Giggs: Në Ligën Premier ka vetëm dy lojtarë të klasit botëror

para 11 muajve - Telegrafi

Legjenda e Manchester United, Ryan Giggs beson se skuadrave angleze iu mungojnë lojtarët e klasit botëror, të cilët janë të nevojshëm për të fituar Ligën e Kampionëve. Sipas mesfushorit uellsian cilësia...

Parashikim: Barcelona – Valencia

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Valencia do të ketë mision të pamundur në udhëtim te Barcelona e cila kërkon fitoren për të vazhduar luftën për titull në La Liga. Vendi: Camp Nou, Barcelonë Koha: 19 mars (e dielë), 20:45 Lajmet rreth...

​ Formacionet, City – Liverpool

para 11 muajve - Gazeta Express

Ndeshja kryesore e xhiros së 29’ të Premierligës do të zhvillohet ndërmjet Manchester Cityt dhe Liverpoolit Dy skuadrat e mëdha angleze, Manchester City dhe Liverpool do të takohen sot në kuadër të Premierligës,...

Napoli shënon edhe golin e tretë

para 11 muajve - Sovrani

Napoli e ka thelluar epërsin në 0 – 3 ndaj Empolit. Kësaj radhe nga pika e bardhë ka shënuar Lorenzo Insigne. /Sovrani. info/ Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window) Click to share...

Martens bombardon Empolin nga gjuajtja e lirë

para 11 muajve - Sovrani

Dries Martens e ka përmirësuar gabimin që e bëri duke e humbur penalltinë ndaj Empolit në minutën e 7′. Tani sulmuesi belg ka shënuar golin e dytë për Napolin dhe atë nga gjuajtja e lirë .  /Sovrani. info/...

​Formacionet, Barcelona – Valencia

para 11 muajve - Gazeta Express

Barcelona do të ketë përballje shumë të vështirë ndaj Valencias në Camp Nou Skuadra e Barcelonës sot tre pikët e radhës do t’i kërkojë ndaj Valencias, të cilën e pret në Camp Nou. Barcelona për këtë ndeshje...

Shënohet goli i parë në ndeshjen Empoli – Napoli

para 11 muajve - Sovrani

Napoli ka kaluar në epërsi ndaj Empolit. Lorenzo Insigne realizoi në minutën e 19′.  /Sovrani. info/ Ja goli: Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window) Click to share on Twitter (Opens...

Penallti për Napolin, shikoni çfarë bëri Martens

para 11 muajve - Sovrani

Dries Martens e ka humbur një mundësi të artë për ta kaluar Napolin në epërsi ndaj Empolit që në minutën e 7′ të ndeshjes.  /Sovrani. info/ Share this: Click to share on Facebook (Opens in new window)...

​Formacionet, Middlesbrough – United

para 11 muajve - Gazeta Express

Manchester United do të ketë përballje shumë të vështirë ndaj Middlesbrough Skuadra e Jose Mourinhos sot do të luaj ndaj Middlesbrough, në kuadër të xhiros së 29 të Premierligës. Unitedi do të ketë disa...

Formacionet zyrtare të ndeshjes Middlesbrough – Manchester United

para 11 muajve - Insajderi

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Middlesbrough – Manchester United Middlesbrough dhe Manchester United kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për javën e 29...

Formacionet zyrtare: Middlesbrough – United

para 11 muajve - Sovrani

Middlesbrough dhe Manchester United kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për javën e 29 të Premierligës. Ndeshja ndërmjet këtyre dy skuadrave do të fillojë nga ora 13:00....

Middlesbrough-Man Utd, formacionet zyrtare

para 11 muajve - Periskopi

Middlesbrough dhe Manchester United kanë publikuar formacionet zyrtare. Middlesbrough: Në pritje… Manchester United: De Gea, Valencia, Smaling, Jones, Bailly, Young, Carrick, Fellaini, Mata, Lingard, Rashford.

Enrique rikthen përsëri në skenë formacionin që i kualifikoi në LK

para 11 muajve - Almakos

Luis Enrique pritet të luaj përsëri me formacionin 3-4-3. Barcelona është nikoqirë i Valencias në ndeshjen e javës së 28 të La Ligas, ndeshje që zhvillohet në ‘Camp Nou’ me fillim nga ora 20:45. Lexo po...

Formacionet zyrtare Empoli – Napoli

para 11 muajve - Sovrani

Në kuadër të javës së 29 të Serie – A, Napoli do të jetë mysafir i Empoli në ndeshjen që zhvillohet sot nga ora 12 : 30. Këto janë formacionet zyrtare: Empoli: Skorupski; Laurini, Bellusci, Costa, Pasqual;...

Manchester United merr rezultate negative, djali i Mourinhos-s u jep leksione të gjithëve

para 11 muajve - Newsport

Djali i Jose Mourinhos duket se do të ndjekë hapat e babait të tij dhe të bëhet trajner Djali i madh i Jose Mourinhos, Jose Mario është portier i të rinjve të skuadra angleze e Fulham. Por, siç duket ai...

Mourinho: Nëse nuk kam sukses, largohem

para 11 muajve - Sovrani

Jose Mourinho ka folur rreth së ardhmes së tij te Manchester United, ku ka theksuar se dëshiron të qëndroj për disa vite, por jo edhe pa pasur sukses. Trajneri portugez ka fituar menjëherë simpatinë te...

Giggs: Në Ligën Premier ka vetëm dy lojtarë të klasit botëror

para 11 muajve - Almakos

Legjenda e Manchester United, Ryan Giggs beson se skuadrave angleze iu mungojnë lojtarët e klasit botëror, të cilët janë të nevojshëm për të fituar Ligën e Kampionëve. Sipas mesfushorit uellsian cilësia...

Djali i Mourinhos kryen këtë punë tek Man UTD

para 11 muajve - Sovrani

Djali i Jose Mourinhos duket se do të ndjek hapat e babait të tij dhe të bëhet trajner. Djali i madh i Jose Mourinhos, Jose Mario është portier i të rinjve të skuadra angleze e Fulham. Por, siç duket ai...

Giggs: Premier League po mbetet pa yje

para 11 muajve - Sovrani

Legjenda e Manchester United, Ryan Giggs beson se skuadrave angleze iu mungojnë lojtarët e klasit botëror, të cilët janë të nevojshëm për të fituar Ligën e Kampionëve. Sipas mesfushorit uellsian cilësia...

Formacionet e mundshme, Middlesbrough -Manchester United

para 11 muajve - Sovrani

Manchester United do të ketë përballje shumë të vështirë ndaj Middlesbrough. Skuadra e Jose Mourinhos sot do të luaj ndaj Middlesbrough, në kuadër të xhiros së 29 të Premierligës. Unitedi do të ketë disa...

Formacionet, Barcelona – Valencia

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Barcelona do të ketë përballje shumë të vështirë ndaj Valencias në Camp Nou. Skuadra e Barcelonës sot tre pikët e radhës do t’i kërkojë ndaj Valencias, të cilën e pret në Camp Nou. Barcelona për këtë ndeshje...

Stresi: Padrejtësi!

para 11 muajve - Sovrani

Vetëm pak orë më parë reperi Stresi ka patur sërish problem me policinë. Policia i ka bllokuar automjetin e tij. Sipas Stresit policia nuk ka aspak simpati për të. “Sapo dola nga shtëpia mu vu policia...

Nuk është më sekret, ja pse Flori është zhvendosur në Prishtinë

para 11 muajve - Sovrani

Është një prej kantautorëve më të suksesshëm shqiptarë dhe të gjitha projektet që sjell kanë suksesin e garantuar. Kështu ndodh jo vetëm me projektet personale, por në përgjithësi edhe ato që realizon....

Kjo është mënyra më e mirë për të humbur peshë

para 11 muajve - Sovrani

Ndoshta jeni në mbipeshë dhe keni menduar që të ulni peshën trupore. Por nuk po gjeni mënyrën e duhur për ta bërë këtë. Mund të keni menduar se duhet ushqyer më mirë, apo të filloi ushtrimet fizike, por...

Katër rregullat e mirësjelljes të cilat çdo kush duhet t’i dijë

para 11 muajve - Sovrani

Mirësjellja nuk është diçka shumë e vështirë dhe paraqet respektin që keni për të tjerët dhe, mbi të gjitha, për vetveten. Por ka disa rregulla të caktuara të mirësjelljes të cilat shumë pak njerëz i dinë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK