http://kariera.mk

“FBI po heton mundësinë e përzierjes ruse në zgjedhje”

më 3.2017 - RTV 21

Comey pohoi se presidenti amerikan nuk ka në kompetenca të urdhërojë përgjimin e cilido shtetas amerikan Drejtori i FBI-së, James Comey, të hënën konfirmoi se agjencia po heton mundësinë e përpjekjes së...

Comey: FBI po heton mundësinë e përzierjes ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Telegrafi

Drejtori i FBI-së, James Comey, të hënën konfirmoi se agjencia po heton mundësinë e përpjekjes së qeverisë ruse që të ndikojë në zgjedhjet e vitit 2016, duke përfshirë edhe lidhjen e mundshme të kampanjës...

FBI konfirmon ekzistencën e hetimit për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Shqiptarja

Kreu i FBI-së, James Comey ka konfirmuar ekzistencën e një hetimi për sa i përket ndërhyrjes ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit të kaluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.  “Kam marrë autorizimin...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI-së

më 3.2017 - Lajmi.net

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI-së

më 3.2017 - Zeri

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Drejtori i FBI-së: S'ka prova që Obama të ketë përgjuar Trumpin

më 3.2017 - Shqiptarja

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Drejtori i FBI-së: Nuk ka prova që Trump është përgjuar

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Drejtori i FBI-së, James Comey deklaroi se nuk ka asnjë provë që ish-presidenti Barack Obama të ketë përgjuar Donald Trump. “Nuk kemi informacione që të mbështesin atq që është thënë në postimin e presidentit...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI'së

më 3.2017 - Gazeta Express

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Kongresi amerikan: Rreziku rus për Shqipërinë dhe mbarë Evropën

më 3.2017 - Ina

Nga Frank Shkreli/ Ja, më në fund u zgjua edhe Kongresi Amerikan dhe lëshon alarmin se Rusia putiniste mund të ndërhyjë në zgjedhjet e ardhëshme në Shqipëri dhe në një numër vendesh të tjera evropiane...

Shefi i FBI-së: Trump nuk është përgjuar. Hetim ndikimit rus

më 3.2017 - Top Channel

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Drejtori i FBI-së: S’ka asnjë provë për përgjime në dëm të Trump-it

më 3.2017 - Klan Kosova

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin e tij Donald Trump, para se të zgjidhej kryetar shteti, transmeton Klan Kosova....

Comey: FBI po heton mundësinë e përzierjes ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Infokusi

Drejtori i FBI-së, James Comey, të hënën konfirmoi se agjencia po heton mundësinë e përpjekjes së qeverisë ruse që të ndikojë në zgjedhjet e vitit 2016, duke përfshirë edhe lidhjen e mundshme të kampanjës...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

më 3.2017 - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

​Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

më 3.2017 - Alsat-M

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI-së

më 3.2017 - Infokusi

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuza!

më 3.2017 - RTV 21

Trump ka thënë se demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia...

FBI dhe NSA: Nuk ka konfirmim për pohimet e Trampit për përgjim

më 3.2017 - Portalb

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) Xhejms Komi, konfirmoi se agjencia e tij ka hetuar në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

Drejtori i FBI-së hedh poshtë pretendimet për përgjimin e Presidentit Trump

më 3.2017 - Zëri i Amerikës

Drejtori i FBI-së James Comey e hodhi poshtë pretendimin përmes twitter-it të Presidentit Donald Trump se ish presidenti Barak Obama e kishte përgjuar disa javë para zgjedhjeve presidenciale. Ai po ashtu...

FBI edhe zyrtarisht konfirmon se ruset ndihmuan Trumpin të bëhet President i Amerikës

më 3.2017 - Indeks online

James Comey shef i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, në një seance dëgjimore ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

më 3.2017 - OraInfo

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Merkel ka lexuar Playboy që të përgatitet për takimin me Donald Trump

më 3.2017 - Arbresh

Kancelarja gjermane Angela Merkel përpara takimit me presidentin amerikan Donald Trump, ka lexuar një intervistë të presidentit të dhënë për revistën Playboy në vitin 1990. Sipas zyrtarëve gjermanë, takimi...

Trump: Ja kush i shpiku akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

më 3.2017 - Standard

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

Trump reagon pas dëshmisë së shefit të FBI-së

më 3.2017 - Tetova Sot

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

më 3.2017 - Telegrafi

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

më 3.2017 - Zeri

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

më 3.2017 - Mapo

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

më 3.2017 - Gazeta Express

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Trump i jep leksion Merkelit për Turqinë

më 3.2017 - InfoShqip

Kanë dalë në dritë edhe disa nga detajet e takimit pa praninë e mediave të Kancelares gjermane Angela Merkel me Presidentin amerikan Danëlld Tramp (Donald Trump), realizuar të premten në kuadër të një...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Donald Trump

më 3.2017 - Syri

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

më 3.2017 - Opinion

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Shtëpia e Bardhë: Asnjë provë për lidhjet mes ekipit të Trump dhe Moskës

më 3.2017 - Arbresh

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Reagon Trump pas dëshmisë së shefit të FBI-së

më 3.2017 - Sovrani

Administrata Trump konfirmoi sot se asgjë nuk kishte ndryshuar dhe se nuk ekzistonte asnjë provë pas konfirmimit nga FBI të ekzistencës së një hetimi për një koordinim të mundshëm mes anëtarëve të ekipit...

Comey: FBI po heton mundësinë e përzierjes ruse në zgjedhje

më 3.2017 - KosovaPress

Comey në dëshminë para Kongresit tha se hetimet përfshijnë edhe verifikimin e lidhjeve ndërmjet individëve të afërt me kampanjën e Trump dhe qeverisë ruse, dhe nëse ka pasur koordinime ndërmjet kampanjës...

Kongresi Amerikan: Rreziku rus për Shqipërinë dhe mbarë Evropën

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Nga Frank SHKRELI Ja, më në fund u zgjua edhe Kongresi Amerikan dhe lëshon alarmin se Rusia putiniste mund të ndërhyjë në zgjedhjet e ardhshme në Shqipëri dhe në një numër vendesh të tjera evropiane që...

FBI dhe NSA: Nuk ka konfirmim për pohimet e Trampit për përgjim

më 3.2017 - Almakos

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) Xhejms Komi, konfirmoi se agjencia e tij ka hetuar në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

më 3.2017 - Lexo

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

Konfirmohet: FBI po e heton ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

më 3.2017 - Klan Kosova

Drejtori i FBI-së, James Comey ka konfirmuar për herë të parë se FBI po e heton ndërhyrjen e supozuar të qeverisë ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Amerikë. Kjo përfshin hetimin e lidhjeve...

FBI edhe zyrtarisht konfirmon se ruset ndihmuan Trumpin të bëhet President i Amerikës

më 3.2017 - Infokusi

James Comey shef i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, në një seance dëgjimore ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit...

FBI konfirmon hetimet për lidhjen mes Rusisë dhe kampanjës së Donald Trump

më 3.2017 - Insajderi

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka konfirmuar për herë të parë se byroja amerikane po heton ndërhyrjet e pretenduara ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit të kaluar. Kjo përfshin edhe marrëveshjet...

Comey: FBI nuk ka asnjë dëshmi se administrata e Obamas kishe përgjuar Trumpin

më 3.2017 - Indeks online

Kreu i FBI-së tha të hënën se ai nuk kishte parë asnjë provë për të mbështetur një kërkesë nga Presidenti së SHBA Donald Trump që ish-presidenti Barack Obama kishte përgjuar fushatën e tij zgjedhore 2016,...

Shefi i FBI konfirmon: Po hetohen zgjedhjet

më 3.2017 - Koha.mk

Drejtori i FBI, James Comey, konfirmon për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke hetuar ndërhyrjen e pretenduar ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,...

Drejtori i FBI-së: Me gjithë respektin për presidentin Trump, s’ka dëshmi se telefonat e tij u përgjuan

më 3.2017 - Gazeta Express

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka thënë sot se nuk ka prova që përkrahin pohimet e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, se ish presidenti Barack Obama i kishte përgjuar telefonat e tij gjatë fushatës...

Drejtori i FBI-së dëshmoi para Këshillit për Inteligjencë

më 3.2017 - RTV 21

Janë duke u zhvilluar hetime për lidhjet e mundshme të Rusisë me Trumpin Drejtori i FBI-së, Xhejms Komi, konfirmoi se kjo agjenci është duke zhvilluar hetime rreth përpjekjeve të Rusisë për të ndikuar...

Trump i jep leksion Merkelit për Turqinë

më 3.2017 - Gazeta e re

“Në lidhje me refugjatët Turqia është vendi që ka bërë lëshime më shumë se sa të gjitha vendet evropiane”,- i tha Trampi Merkelit, kur kjo iu ankua për Turqinë. Kanë dalë në dritë edhe disa nga detajet...

FBI konfirmon hetimet për përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

më 3.2017 - Lexo

Drejtori i FBI-së ka konfirmuar se po vazhdojnë hetimet për komunikimin ndërmjet zyrarëve rusë dhe bashkëpunëtorëve të presidentit Donald Trump. James Comey e bëri këtë deklaratë të hënën në një seancë...

FBI konfirmon hetimet për përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

më 3.2017 - Zëri i Amerikës

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) James Comey konfirmoi se agjencia e tij po heton në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

A mund një president të urdhërojë përgjimin e telefonave? Përgjigjet drejtori i FBI-së

më 3.2017 - GazetaBlic

Në muajt e fundit, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka bërë akuzat në Twitter drejtuar paraardhësit të tij, Barak Obama, duke pohuar se ai kishte urdhëruar që të përgjoheshin telefonat në “Trump Tower”...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

më 3.2017 - Arbresh

Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier në zgjedhjet e kaluara presidenciale dhe tha se Kongresi dhe FBI në vend...

A mund një president të urdhërojë përgjimin e telefonave? Përgjigjet drejtori i FBI-së

më 3.2017 - Gazeta Express

Në muajt e fundit, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka bërë akuzat në Twitter drejtuar paraardhësit të tij, Barak Obama, duke pohuar se ai kishte urdhëruar që të përgjoheshin telefonat në “Trump Tower”...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Donald Trump

më 3.2017 - Opozita

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

më 3.2017 - Infokusi

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Drejtori i FBI-së konfirmon hetimet ndaj ndihmësve të Trumpit për lidhjet me Rusinë

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Drejtori i FBI-së ka konfirmuar se po vazhdojnë hetimet për komunikimin ndërmjet zyrarëve rusë dhe bashkëpunëtorëve të presidentit Donald Trump. James Comey e bëri këtë deklaratë të hënën në një seancë...

Drejtori i FBI-së: S’ka asnjë provë për përgjime në dëm të Trump-it

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin e tij Donald Trump, para se të zgjidhej kryetar shteti. “Nuk kemi informacione...

Nis seanca për ndërhyrjet në zgjedhjet amerikane, FBI-ja: Rusia nën hetim

më 3.2017 - Iliria News

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë duke dëshmuar para Kongresit mbi lidhjet e mundshme midis Rusisë dhe fushatës zgjedhore e Donald Trump. Drejtori i “FBI”, James Comey ,konfirmoi se Byroja po heton...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Donald Trump

më 3.2017 - Tetova Sot

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Koha.mk

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara, lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane...

Drejtori i FBI-së: Do të hetohen lidhjet e Trumpit me Rusinë

më 3.2017 - Lajmi.net

Drejtori i FBI-së, James Comey të hënën ka konfirmuar se agjencia është duke hetuar ndërhyrjet ruse në zgjedhjet e SHBA-së në vitin 2016. Ai madje ka theksuar se do të hetohen edhe lidhjes e mundshme gjatë...

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

më 3.2017 - Zeri

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

E konfirmon FBI: Po hetojmë lidhjet e Trump me Putin

më 3.2017 - Syri

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo bashkërendimi...

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

më 3.2017 - GazetaBlic

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

FBI heton “në mënyrë komplekse” ndërhyrjet ruse në zgjedhjet amerikane

më 3.2017 - Ora news

Drejtori i FBI-së amerikane James Comey, konfirmoi se Byroja po heton ndërhyrjet e pretenduara ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit të shkuar. Gjatë një seance në komisionin hetimor të senatit...

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

më 3.2017 - Gazeta Express

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

FBI dhe NSA: Nuk ka konfirmim për pohimet e Trampit për përgjim

më 3.2017 - AlbPortali

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) Xhejms Komi, konfirmoi se agjencia e tij ka hetuar në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

FBI heton “në mënyrë komplekse” ndërhyrjet ruse në zgjedhjet amerikane

më 3.2017 - Ora news

Drejtori i FBI-së amerikane James Comey, konfirmoi se Byroja po heton ndërhyrjet e pretenduara ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit të shkuar. Gjatë një seance në komisionin hetimor të senatit...

FBI dhe NSA: Nuk ka konfirmim për pohimet e Trampit për përgjim

më 3.2017 - Shenja

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) Xhejms Komi, konfirmoi se agjencia e tij ka hetuar në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

Nis seanca për ndërhyrjet në zgjedhjet amerikane, FBI-ja: Rusia nën hetim

më 3.2017 - Syri

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë duke dëshmuar para Kongresit mbi lidhjet e mundshme midis Rusisë dhe fushatës zgjedhore e Donald Trump. Drejtori i "FBI", James Comey ,konfirmoi se Byroja po heton...

Nis seanca e rrallë, drejtori i FBI-së: Po hetojmë Rusinë për ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale

më 3.2017 - Syri

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë duke dëshmuar para Kongresit mbi lidhjet e mundshme midis Rusisë dhe fushatës zgjedhore e Donald Trump. Drejtori i "FBI", James Comey ,konfirmoi se Byroja po heton...

Drejtori i FBI-së: Asnjë provë për përgjime në dëm të Trump

më 3.2017 - Arbresh

Drejtori i FBI-së, James Comey, gjatë audicionit në komisionin e inteligjencës së Dhomës së Kongresit amerikan, ka mohuar ekzistencën e provave që tregojnë se ish-presidenti Obama ka përgjuar pasardhësin...

Drejtori i FBI dëshmon për përfshirjen ruse në zgjedhjet amerikane

më 3.2017 - BalkanWeb

SHBA- Shtëpia e Bardhë ka mbështetur akuzat e Presidentit Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi fshehurazi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, pavarësisht kundërshtimeve nga republikanët...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin

më 3.2017 - Periskopi

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Axhenda e zvarritur e presidentit Trump

më 3.2017 - Zëri i Amerikës

100 ditët e para në detyrë të një presidenti amerikan, janë zakonisht një periudhë kur propozimet kryesore të administratës së tij dërgohen në Kongres ku ndeshin pak rezistencë mbi baza partiake. Madje...

Drejtori i FBI-së rrezon Trumpin: Nuk ka prova se është përgjuar

më 3.2017 - Java News

Drejtori i FBI-së, James Comey, ka thënë sot se nuk ka prova që përkrahin pohimet e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, se ish presidenti Barack Obama i kishte përgjuar telefonat e tij gjatë fushatës...

FBI e godet rëndë Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

më 3.2017 - Sovrani

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

më 3.2017 - Gazeta e re

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje Presidenti amerikan, Donald Trump të hënën ka akuzuar anëtarët e Partisë Demokratike se kanë shpikur akuzat se Rusia është përzier...

Zyrtare: FBI e godet rëndë Donald Trumpin, e ndihmoi Rusia të zgjidhet President

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Shefi i Zyrës Federale të Hetimeve në Shtetet e Bashkuara, James Comey, ka thënë për herë të parë të hënën se FBI është duke hetuar nëse ka pasur ndonjë koordinim ndërmjet ekipit të fushatës së Donald...

Trump: Demokratët kanë shpikur akuzat për përzierjen e Rusisë në zgjedhje

më 3.2017 - KosovaPress

Trump publikoi komentet e tij në Twitter vetëm disa orë para dëshmisë së drejtorit të FBI-së James Comey dhe drejtorit të Agjencisë për siguri nacionale Michael Rodgers para komitetit të Kongresit për...

Donald Trump: Pohimet për intervenimin rus në zgjedhjet në SHBA janë shpikje e demokratëve

më 3.2017 - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump sot i akuzoi demokratët se i kanë shpikur pohimet për intervenimin rus në zgjedhjet presidenciale në SHBA gjatë vitit të kaluar, duke theksuar se Kongresi dhe FBI-ja duhet...

A mund një president të urdhërojë përgjimin e telefonave? Përgjigjet drejtori i FBI-së

më 3.2017 - Infokusi

Në muajt e fundit, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka bërë akuzat në Twitter drejtuar paraardhësit të tij, Barak Obama, duke pohuar se ai kishte urdhëruar që të përgjoheshin telefonat në “Trump Tower”...

“Po hetojmë lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë”

më 3.2017 - Lexo

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

Konfirmohet: FBI po e heton ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

më 3.2017 - AlbPortali

Loading... Drejtori i FBI-së, James Comey ka konfirmuar për herë të parë se FBI po e heton ndërhyrjen e supozuar të qeverisë ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Amerikë. Kjo përfshin...

Konfirmohet: FBI po e heton ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane

më 3.2017 - Fakti Ditor

Drejtori i FBI-së, James Comey ka konfirmuar për herë të parë se FBI po e heton ndërhyrjen e supozuar të qeverisë ruse në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Amerikë. Kjo përfshin hetimin e lidhjeve...

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

më 3.2017 - Lajm

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

FBI: Po hetojmë lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

më 3.2017 - Java News

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

Tramp: Pohimet për intervenimin rus në zgjedhjet në SHBA janë shpikje e demokratëve

më 3.2017 - Tetova1

Presidenti amerikan Donald Tramp sot i akuzoi demokratët se i kanë shpikur pohimet për intervenimin rus në zgjedhjet presidenciale në SHBA gjatë vitit të kaluar, duke theksuar se Kongresi dhe FBI-ja duhet...

FBI pranon se ka hetuar lidhjet e Trump me Rusinë

më 3.2017 - Arbresh

Kryetari i FBI-së për të parën herë ka konfirmuar se ka hetuesit federalë janë duke hetuar për një ndërhyrje të mundshme të Rusisë në zgjedhjet e 2016 dhe për lidhje të mundshme të anëtarëve të kampanjës...

E konfirmon Comey: FBI-ja është duke i hetuar lidhjet e mundshme të Trumpit me Rusinë

më 3.2017 - Infokusi

Drejtori i FBI-së, James Comey, e ka konfirmuar për herë të parë publikisht se FBI-ja është duke i hetuar ndërhyrjet e dyshuara të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, si dhe çfarëdo...

FBI konfirmon hetimet për përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane (VİDEO)

më 3.2017 - Gazeta e re

Drejtori i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) James Comey konfirmoi se agjencia e tij po heton në mënyrë aktive përpjekjet ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet amerikane, përfshirë ndonjë koordinim të mundshëm...

Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres

më 3.2017 - Top Channel

Dy krerë të inteligjencës amerikane dëshmojnë përpara Kongresit mbi ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale të nëntorit. Drejtori i FBI-së, James Comey, dhe shefi i NSA-së, admirali Mike Rogers, do...

Lidhjet e Trampit me Rusinë

më 3.2017 - ABC News

Si rrallë ndonjëherë, Komiteti i Inteligjencës në Kongresin Amerikan do të thërrasë në një seancë dëgjimore krerët e agjencive amerikane të zbulimit. Në qendër të seancës dëgjimore janë dyshimet e hedhura...

FBI nuk ka asnjë dëshmi se administrata e Obamas kishe përgjuar Trumpin

më 3.2017 - Sovrani

Kreu i FBI-së tha të hënën se ai nuk kishte parë asnjë provë për të mbështetur një kërkesë nga Presidenti së SHBA Donald Trump që ish-presidenti Barack Obama kishte përgjuar fushatën e tij zgjedhore 2016,...

A mund një president të urdhërojë përgjimin e telefonave? Përgjigjet drejtori i FBI-së

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Në muajt e fundit, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka bërë akuzat në Twitter drejtuar paraardhësit të tij, Barak Obama, duke pohuar se ai kishte urdhëruar që të përgjoheshin telefonat në “Trump Tower”...

Trump përsëri me akuza ndaj demokratëve

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, i ka akuzuar përsëri demokratët se i kanë sajuar pohimet se Rusia kishte ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA, si dhe tha se Kongresi dhe FBI-ja duhet...

A mund një president të urdhërojë përgjimin e telefonave? Përgjigjet drejtori i FBI-së

më 3.2017 - Sovrani

Në muajt e fundit, presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka bërë akuzat në Twitter drejtuar paraardhësit të tij, Barak Obama, duke pohuar se ai kishte urdhëruar që të përgjoheshin telefonat në “Trump Tower”...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Aktuale

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

Merkel lexoi intervistën për Playboy, gjatë përgatitjeve për takimin me Donald Trump!

më 3.2017 - Telegrafi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, kishte lexuar një intervistë të bërë nga presidenti amerikan, Donald Trump, për Playboy në përgatitje për takimin e saj të parë zyrtar me Presidentin amerikan, kanë...

Shefi i FBI-së do të dëshmojë në senat

më 3.2017 - Ora news

Shefi i FBI-së, James Comey, pritet të dëshmojë ditën e sotme përpara Komisionit të Inteligjencës në Kongresin amerikan, teksa do të japë qëndrime zyrtare në lidhje me dy cështje mjaft të ndjeshme: siç...

Sot dëshmojnë shefat e inteligjencës amerikane për lidhjet e Trumpit me Rusinë

më 3.2017 - Gazeta Express

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë të gatshëm që të dëshmojnë sot para Kongresit për lidhjet e mundshme mes Rusisë dhe fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump, para dhe gjatë zgjedhjeve në...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Zhurnal

Uashington, 20 mars - Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale...

Sot parashikohet të deponojnë shefat e inteligjencës amerikane për lidhjet e Trumpit me Rusinë

më 3.2017 - Java News

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë të gatshëm që të dëshmojnë para Kongresit për lidhjet e mundshme mes Rusisë dhe fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump, para dhe gjatë zgjedhjeve në SHBA....

'Saga ruse' në zgjedhjet amerikane shefat e inteligjencës para Kongresit

më 3.2017 - Shqiptarja

Vijon në SHBA saga nëse Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale amerikane të zhvilluara në 8 nëntor të 2016 ku Donald Trump u shpall president i 45-të i vendit. Dy shefat e inteligjencës amerikane...

Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres

më 3.2017 - Lajmi.net

Hetimet e FBI-së për ndikimin rus në zgjedhjet amerikane dhe akuzat e Presidentit Donald Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, gjatë fushatës, do të...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Portalb

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

Lidhjet Trump-Rusi: Shefat e inteligjencës amerikane dëshmojnë ne seancën e rrallë

më 3.2017 - Syri

Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë zyrtarisht para Kongresit mbi lidhjet e mundshme të fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump me Rusinë. Ata gjithashtu do të...

Ndikimi rus, krerët e agjencive sekrete dëshmojnë para Kongresit

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit për lidhjet e mundshme të Rusisë me fushatën zgjedhore të presidentit Donald Trump. Ata gjithashtu do t’i adresojnë...

Sot dëshmojnë shefat e inteligjencës amerikane për lidhjet e Trump me Rusinë

më 3.2017 - Lexo

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë të gatshëm që të dëshmojnë sot para Kongresit për lidhjet e mundshme mes Rusisë dhe fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump, para dhe gjatë zgjedhjeve në...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Zeri

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Lajmi.net

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

A ka lidhje Trump me Rusinë? – Dëshmojnë shefat e agjencive amerikane të inteligjencës

më 3.2017 - Klan Kosova

Shefat e agjencive të inteligjencës dhe spiunazhit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, do të dëshmojnë para një komisioni të Dhomës së Përfaqësuesve, rreth mundësisë së lidhjes së kampanjës zgjedhore...

Merkel lexoi intervistën për Playboy, gjatë përgatitjeve për takimin me Donald Trump!

më 3.2017 - Lajm

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, kishte lexuar një intervistë të bërë nga presidenti amerikan, Donald Trump, për Playboy në përgatitje për takimin e saj të parë zyrtar me Presidentin amerikan, kanë...

Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres

më 3.2017 - 24 ore

Hetimet e FBI-së për ndikimin rus në zgjedhjet amerikane dhe akuzat e Presidentit Donald Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, gjatë fushatës, do të...

Shefat agjencive të intelegjecës dëshmojnë për lidhjet e mundshme Trump-Rusi

më 3.2017 - GazetaBlic

Ata gjithashtu do t’i adresojnë edhe pohimet e Trump se ky i fundit është përgjuar nga ish-presidenti Barack Obama Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

Nunes 'trondit' demokratët: S'ka asnjë dëshmi për bashkëpunim mes Trump dhe Putin

më 3.2017 - Syri

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit mes stafit të presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Komentet e të bëra nga...

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Trump nuk i shtrëngoi duart me Merkelin

më 3.2017 - InfoShqip

Shtëpia e Bardhë ka dalur me një teori të re duke sqaruar pse Donald Trump e injoroi kërkesën e Angela Merkel për shtrëngim duarsh. “Unë mendoj se ai nuk e ka dëgjuar pyetjen”, ka thënë sekretari për shtyp,...

Shefat agjencive të intelegjecës dëshmojnë për lidhjet e mundshme Trump-Rusi

më 3.2017 - RTV 21

Ata gjithashtu do t’i adresojnë edhe pohimet e Trump se ky i fundit është përgjuar nga ish-presidenti Barack Obama Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit...

Lidhjet Trump-Rusi, shefat e agjencive të inteligjencës dëshmojnë sot para kongresit

më 3.2017 - GazetaBlic

Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit për lidhjet e mundshme të Rusisë me fushatën zgjedhore të presidentit Donald Trump. Ata gjithashtu do t’i adresojnë...

Lidhjet Trump-Rusi, shefat e agjencive të inteligjencës dëshmojnë sot para kongresit

më 3.2017 - Indeks online

Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit për lidhjet e mundshme të Rusisë me fushatën zgjedhore të presidentit Donald Trump. Ata gjithashtu do t’i adresojnë...

Washington - Shefi i FBI-së do të dëshmojë në senat

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Shefi i FBI-së, James Comey, pritet të dëshmojë ditën e sotme përpara Komisionit të Inteligjencës në Kongresin amerikan, teksa do të japë qëndrime zyrtare në lidhje me dy cështje mjaft të ndjeshme: siç...

Ndikimi rus në zgjedhje, drejtori i FBI-së dëshmon në Kongres

më 3.2017 - Almakos

Hetimet e FBI-së për ndikimin rus në zgjedhjet amerikane dhe akuzat e Presidentit Donald Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi telefonatat e tij në Kullën Trump në Nju Jork, gjatë fushatës, do të...

Sot dëshmojnë shefat e inteligjencës amerikane për lidhjet e Trumpit me Rusinë

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Dy shefat e inteligjencës amerikane janë të gatshëm që të dëshmojnë sot para Kongresit për lidhjet e mundshme mes Rusisë dhe fushatës zgjedhore të presidentit Donald Trump, para dhe gjatë zgjedhjeve në...

SHBA-RUSI/ Bien poshtë akuzat për bashkëpunim mes Trump dhe Putin

më 3.2017 - Opozita

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit mes stafit të presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Komentet e të bëra nga...

Drejtorët e FBI-së dhe NSA-së do të dëshmojnë për lidhje të mundshme të Trampit me Rusinë

më 3.2017 - Republika

Drejtorët e Byrosë federale hetuese (FBI) dhetë Agjencisë për siguri nacionale (NSA) do të dëshmojnë sot para Kongresit të SHBA-së për lidhjet e mundshmke të presidentit amerikan Donald Tramp me Rusinë...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Periskopi

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmoj në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane në...

Shefat e FBI-së dhe NSA-së dëshmojnë për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

më 3.2017 - Insajderi

Drejtori i agjencisë FBI, James Comey, sot pritet të dëshmojë në një komitet të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane...

Lidhjet Trump-Rusi, shefat e agjencive të inteligjencës dëshmojnë sot para kongresit

më 3.2017 - Gazeta e re

Lidhjet Trump-Rusi, shefat e agjencive të inteligjencës dëshmojnë sot para kongresit Krerët e lartë të agjencive të Inteligjencës amerikane do të dëshmojnë para Kongresit për lidhjet e mundshme të Rusisë...

Shtëpia e Bardhë zbulon arsyen pse Trump nuk i dha dorën Merkel

më 3.2017 - Shqiptarja

Teori të shumta kanë qarkulluar në media për sa i përket mos dhënies së dorës nga presidenti Trump, kancelares gjermane Angela Merkel, ku kjo e fundit i kërkoi një shtrëngim duarsh, ndërkohë ka qenë sekretari...

“S’kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunim mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë”

më 3.2017 - Panorama

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Këto komente të...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - Aktuale

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Nunes: S’kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunim mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë

më 3.2017 - Ora news

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Këto komente të...

Nuk ka dëshmi për marrëveshje të fshehta të Trump me Rusinë

më 3.2017 - GazetaBlic

Nuk ka asnjë dëshmi deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump, ka pasur lidhje me Rusinë gjatë zgjedhjeve të vitit 2016, thotë Devin Nunes një ligjvënës i lartë amerikan, njëkohësisht...

Nuk ka fakte për lidhje të fshehta të Trumpit me Rusinë

më 3.2017 - RTV 21

Një ligjvënës i njohur amerikan tha se nuk ka dëshmi për marrëveshje të fshehta të Trumpit me Rusinë Nuk ka asnjë dëshmi deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump, ka pasur lidhje me...

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Trump dhe Merkel nuk shtrënguan duart

më 3.2017 - Syri

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re duke sqaruar pse Presidenti Donald Trump e injoroi kërkesën e Angela Merkel për shtrëngim duarsh. “Unë mendoj se ai nuk e ka dëgjuar pyetjen”, ka thënë sekretari...

“Trump nuk refuzoi një shtrëngim duarsh me Merkel”

më 3.2017 - Gazeta e re

Sean Spicer për gazetën gjermane ”Der Spiegel” deklaroi se Donald Trump “nuk dëgjoi pyetjen” e kancelares gjermane kur i propozoi që edhe njëherë të shtrëngojnë duart, pas kërkesës së fotoreporterëve....

Trump nuk shtrëngoi dorën me kancelaren Merkel, kjo është arsyeja

më 3.2017 - NOA

Mosdhënia e dorës nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ndaj Kancelares gjermane Angela Merkel, u komentua ne media të ndryshme botërorë, si tregues i ndasive të shumta që ekzistojnë...

Nunes: S'kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunim mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë

më 3.2017 - Indeks online

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Këto komente...

‘Trump nuk e dëgjoi pyetjen e Merkel, prandaj nuk pati shtrengim duarsh’

më 3.2017 - Java News

Presidenti amerikan Donald Trump nuk refuzoi që të shtrëngonte dorën me kancelaren gjermane Angela Merkel gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë. Zëdhënësi i tij Sean Spicer sqaroi për gazetën gjermane ”Der...

Zyrtari amerikan: S’ka prova se Trump ka bashkëpunuar fshehurazi me rusët

më 3.2017 - Gazeta Express

Nuk ka prova deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump kishte bashkëpunuar fshehurazi me Rusinë gjatë zgjedhjeve të 2016-s në SHBA, ka thënë sot ligjvënësi republikan Devin Nunes. ...

Nunes: S'kam parë asnjë dëshmi për bashkëpunimin mes fushatës së Trumpit dhe Rusisë

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Një ligjvënës amerikan ka thënë se nuk ka parë “asnjë dëshmi” të bashkëpunimit në mes të fushatës së presidentit Donald Trump dhe Rusisë, gjatë fushatës presidenciale të vitit të kaluar. Këto komente të...

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Trump nuk i shtrëngoi duart me Merkelin

më 3.2017 - Zeri

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Trump nuk i shtrëngoi duart me Merkelin

më 3.2017 - Lajmi.net

Shtëpia e Bardhë ka dalur me një teori të re duke sqaruar pse Donald Trump e injoroi kërkesën e Angela Merkel për shtrëngim duarsh. “Unë mendoj se ai nuk e ka dëgjuar pyetjen”, ka thënë sekretari për shtyp,...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - Zeri

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Kongresmeni i SHBA-ve: Nuk ka dëshmi se ekipi i Trump ishte i lidhur me Rusinë

më 3.2017 - Zeri

Kryetari i Komitetit të Kongresit amerikan për Intelegjenc, Devin Nunes ka thënë se sipas informatave të tij, nuk ka dëshmi se zgjedhja e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump ishte e lidhur me Rusinë....

Nuk ka dëshmi për marrëveshje të fshehta të Trump me Rusinë

më 3.2017 - Arbresh

Nuk ka asnjë dëshmi deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump, ka pasur lidhje me Rusinë gjatë zgjedhjeve të vitit 2016, thotë Devin Nunes një ligjvënës i lartë amerikan, njëkohësisht...

Kjo është arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - Indeks online

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - GazetaBlic

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh . Të premten Trump e mirëpriti në Shtëpinë e Bardhë...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - Indeks online

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - Gazeta Express

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - Tetova Sot

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Video/ Arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - Lexo

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Të premten Trump e mirëpriti në Shtëpinë e Bardhë...

Zyrtari amerikan: S’ka prova se Trump ka bashkëpunuar fshehurazi me rusët

më 3.2017 - Infokusi

Nuk ka prova deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump kishte bashkëpunuar fshehurazi me Rusinë gjatë zgjedhjeve të 2016-s në SHBA, ka thënë sot ligjvënësi republikan Devin Nunes. Nunes,...

Nuk ka dëshmi për marrëveshje të fshehta të Trump me Rusinë

më 3.2017 - Gazeta e re

Nuk ka asnjë dëshmi deri më tani se ekipi i fushatës së presidentit Donald Trump, ka pasur lidhje me Rusinë gjatë zgjedhjeve të vitit 2016, thotë Devin Nunes një ligjvënës i lartë amerikan, njëkohësisht...

Nuk ka dëshmi për marrëveshje të fshehta të Trump me Rusinë

më 3.2017 - KosovaPress

Të hënën, drejtori i FBI-së James Corney  do të dëshmojë para komitetit. Komuniteti i zbulimit amerikan beson se hakerë rusë gjatë zgjedhjeve presidenciale kanë ndihmuar Trump për të mposhtur kundërkandidaten...

Kongresmeni i SHBA-ve: Nuk ka dëshmi se ekipi i Trump ishte i lidhur me Rusinë

më 3.2017 - Infokusi

Kryetari i Komitetit të Kongresit amerikan për Intelegjenc, Devin Nunes ka thënë se sipas informatave të tij, nuk ka dëshmi se zgjedhja e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump ishte e lidhur me Rusinë.Bazuar...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - Infokusi

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

“Trump nuk refuzoi një shtrëngim duarsh me Merkel”

më 3.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) – Zëdhënësi i Donald Trumpit të dielën ka hedhur poshtë shkrimet e disa mediave se presidenti amerikan refuzoi të shtrëngoj duart me kancelaren gjermane Angela Merkel gjatë...

Akuzat për përgjim të Presidentit Trump, në qendër të seancës në Kongres

më 3.2017 - Zëri i Amerikës

Megjithë një javë kundërshtimesh nga republikanët në Kongres, Shtëpia e Bardhë ka mbështetur akuzat e Presidentit Trump se ish-Presidenti Barack Obama përgjoi fshehurazi telefonatat e tij në Kullën Trump...

Trump arsyetohet pse nuk ia dha dorën Merkelit

më 3.2017 - RTV 21

Shtëpia e Bardhë tenton të “shfajësoi” Presidentin, duke thënë se nuk e ka dëgjuar pyetjen Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, shkaktoi një skandal më të vogël diplomatik, kur...

Kjo është arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - Gazeta e re

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka thënë...

Presidenti Trump i dorëzon Senatit dokumentet zyrtare: Ja si më përgjoi Obama

më 3.2017 - Syri

Presidenti amerikan,  Donald Trump, ka bërë tashmë zyrtare akuzat se paraardhësi i ti, Barack Obama, e ka përgjuar vazhdimisht gjatë fushatës presidenciale kundër Clinton. Departamenti amerikan i Drejtësisë...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - Periskopi

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer,...

Kuptohet arsyeja pse Trump nuk ia zgjati dorën Angela Merkelit

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një teori të re se pse Donald Trump papritmas e injoroi kërkesën e kancelares gjermane, Angela Merkel, për shtrëngim duarsh. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka...

Kongresistët amerikanë: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

më 3.2017 - Zeri

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Rusia mundet të ndikojë në zgjedhjet në Shqipëri

më 3.2017 - Alsat-M

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Kongresistët amerikanë: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

më 3.2017 - GazetaBlic

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Kongresistët amerikanë: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

më 3.2017 - Klan Kosova

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Paralajmërojnë kongresistët amerikanë: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

më 3.2017 - Periskopi

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Kongresistët amerikanë: Shqipëria rrezikohet nga Rusia

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët...

Alarmi i SHBA: Zgjedhjet në Shqipëri të rrezikuara nga ndikimi i Rusisë

më 3.2017 - Opozita

Qeveria e Vladimir Putin ka për qëllim të influencojë zgjedhjet në të gjithë Europën. Shqetësimi vjen nga Shtetet e Bashkuara dhe nga ky risk nuk shpëton as Shqipëria. Rezultati i zgjedhjeve parlamentare...

Ndikimi rus mund të përcaktojë rezultatet e zgjedhjeve në Shqipëri

më 3.2017 - KosovaPress

Në këtë përfundim kanë dalë 11 kongresmenë republikanë në Shtetet e Bashkuara, të cilët duke u nisur nga akuzat e përfshirjes së Rusisë në procesin zgjedhor amerikan, por edhe në disa shtete të tjera,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK