http://kariera.mk

Merkel kërcënon Turqinë me ndalim të tubimeve elektorale

më 3.2017 - Gazeta Express

Kancelarja Angela Merkel, gjatë një konference të përbashkët për shtyp me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe, është shprehur se do të ndalojë tubimet elektorale të zyrtarëve turq në Gjermani, nëse presidenti...

Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund

më 3.2017 - Top Channel

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij,...

Gjermani, Merkel kërcënon Turqinë me ndalim të tubimeve elektorale

më 3.2017 - Shqiptarja

GJERMANI- Kancelarja Angela Merkel, gjatë një konference të përbashkët për shtyp me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe,  është shprehur se do të ndalojë tubimet elektorale të zyrtarëve turq në Gjermani,...

Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund

më 3.2017 - Telegrafi

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Recep Tayyip Erdogan vazhdon me komentet e tij,...

Merkel porosit Erdoganin: Mjaft krahasimi me nazistët

më 3.2017 - Ina

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij,...

Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund

më 3.2017 - Flaka

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij,...

Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund

më 3.2017 - Indeks online

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Rexhep Taip Erdogan vazhdon me komentet e tij,...

Krahasimi me nazistët, Merkel: Erdogan t’u japë fund

më 3.2017 - Infokusi

Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi Presidentin e Turqisë se krahasimet e zyrtarëve gjermanë me nazistët duhet të marrin fund. Merkel tha se nëse Recep Tayyip Erdogan vazhdon me komentet e tij,...

Merkel kërcënon zyrtarët turq me ndalim të tubimeve elektorale

më 3.2017 - Alsat-M

Kancelarja Angela Merkel kërcënoi se do t’i ndalojë zyrtarët turq për të marrë pjesë në takime elektorale pro-Erdogan në Gjermani, pas sulmeve të reja ndaj saj të shfaqura nga ana e presidentit Erdogan....

Merkel paralajmëron Erdoganin

më 3.2017 - Politiko

Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi prerazi Presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, që të heqë dorë nga krahasimet naziste në grindjen për fjalimet elektorale në Gjermani të ministrave të tij....

Kurtulmus: Termi “fashizëm” ishte metaforë, jemi të shqetësuar për Evropën

më 3.2017 - RTV 21

Kurtulmus tha se vendet evropiane duhet ta kujtojnë historinë e tyre të përgjakshme Zëvendëskryeministri turk, Numan Kurtulmus tha sot se Turqia e ka përdorur metaforën e “fashizmit”, për shkak se janë...

Media gjermane: Tre premtimet e pambajtura të Erdoganit në trojet shqiptare

më 3.2017 - Lexo

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan nuk kërkon të shtrijë vetëm ndikimin mbi minoritetin turk në Gjermani. Prej vitesh eksperët theksojnë për shtimin e aktiviteteve turke edhe në Ballkanin perëndimor,...

Turqia arsyetohet për akuzat për nazizëm

më 3.2017 - Gazeta Express

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Turqia përdor metafora për nazizmin, është e shqetësuar për europianët

më 3.2017 - Ora news

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë

më 3.2017 - Lajmi.net

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Merkel, Turqisë: S’ka më si, e por, ndalni fyrjet naziste

më 3.2017 - Arbresh

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar presidentin e Turqisë, Recep Tayip Erdogan, rreth krahasimit të zyrtarëve gjermanë me nazistët, duke i thënë se ‘këto veprime janë të paarsyejshme, dhe...

Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Erdogani jep para në Ballkan, për ta shantazhuar më vonë Bashkimin Europian

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan e përdorë Ballkanin për të ushtruar ndikim në Evropë. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin thotë se pavarësisht që Ankaraja investon para nëpërmjet...

Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë

më 3.2017 - Indeks online

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Kështu e sheh Recep Taip Erdogan hartën e Evropës

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, ka vazhduar tensionimin e raporteve me Bashkimin Evropian, duke i akuzuar së fundmi për politika fashiste e naziste. Presidenti turk, i cili persekutoi secilin...

Kështu e sheh Recep Taip Erdogan hartën e Evropës

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, ka vazhduar tensionimin e raporteve me Bashkimin Evropian, duke i akuzuar së fundmi për politika fashiste e naziste. Presidenti turk, i cili persekutoi secilin...

“Erdogani po e përdor Ballkanin përpara Europës”

më 3.2017 - Top Channel

Nuk është vetëm Rusia, ajo që po përpiqet të zgjerojë ndikimin e saj në Ballkan. Turqia po ashtu kërkon të shtojë ndikimin në një rajon, të cilin e ka parë gjithmonë si dalje në Europë. “Vitet e fundit...

Merkel kërcënon zyrtarët turq me ndalim të tubimeve elektorale

më 3.2017 - RTV 21

Merkel tha se do t’i ndalojë zyrtarët turq për të marrë pjesë në takime elektorale pro-Erdogan në Gjermani Kancelarja Angela Merkel kërcënoi se do t’i ndalojë zyrtarët turq për të marrë pjesë në takime...

Merkeli kërcënon me ndalimin e aktivititeve elektorale turke në Gjermani

më 3.2017 - DW

Pas ndalimit të fjalimeve elektorale të ministrave turq në Gjermani, Presidenti Erdogan vazhdon ta krahasojë Gjermaninë me nazistët. Kancelarja Merkel tani thotë: Mjaft! Kancelarja gjermane, Angela Merkel...

Erdogani e do Ballkanin për “ndikim” në Evropë

më 3.2017 - Periskopi

Turqia po përpiqet të fitojë më shumë ndikim në Ballkan. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin në SHBA, shpjegon për Deutsche Wellen se çdo të thotë kjo për Bashkimin Evropian. DW: Cilat...

Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë

më 3.2017 - Lexo

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Erdogani e do Ballkanin për "ndikim" në Evropë

më 3.2017 - Indeks online

Turqia po përpiqet të fitojë më shumë ndikim në Ballkan. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin në SHBA, shpjegon për Deutsche Wellen se çdo të thotë kjo për Bashkimin Evropian. DW: Cilat janë...

KURTHI NAZIZMIT/ Turqia shpjegon akuzat për “praktika naziste” në Gjermani dhe “fashizëm” në Holandë

më 3.2017 - Opozita

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Turqia arsyetohet për akuzat për nazizëm

më 3.2017 - Infokusi

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Turqia: Përdorim metafora për ‘fashizmin’, jemi të shqetësuar për Evropën

më 3.2017 - Java News

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

KE paralajmëron Turqinë: Dënimi me vdekje shuan shpresat për integrimin në BE

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Komisioni Europian ka paralajmëruar së fundmi Turqinë se nëse rikthehet dënimi me vdekje në vend, shuhen shpresat për integrimin në Bashkimin Europian. Presidenti i KE-së, Jean Claude Junker i bëri thirrje...

Erdogani jep para në Ballkan, për ta shantazhuar më vonë Bashkimin Europian

më 3.2017 - Infokusi

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan e përdorë Ballkanin për të ushtruar ndikim në Evropë. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin thotë se pavarësisht që Ankaraja investon para nëpërmjet...

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t'i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Gazeta Express

Deputetja e ekstremit të djathtë në Francë, Marion Marechal-Le Pen, i është kundërpërgjigjur thirrjes së presidentit të Turqisë, Recep Erdogan, bërë turqve që jetojnë në Evropë që të lindin nga pesë fëmijë. ...

Merkeli i prerë ndaj Erdogan: Hiq dorë nga krahasimet naziste

më 3.2017 - Lexo

Merkeli kërcënon me ndalimin e aktivititeve elektorale turke në Gjermani Pas ndalimit të fjalimeve elektorale të ministrave turq në Gjermani, Presidenti Erdogan vazhdon ta krahasojë Gjermaninë me nazistët....

Merkeli paralajmëron prerazi Erdoganin: Hiq dorë nga krahasimet naziste

më 3.2017 - Java News

Merkeli kërcënon me ndalimin e aktivititeve elektorale turke në Gjermani Pas ndalimit të fjalimeve elektorale të ministrave turq në Gjermani, Presidenti Erdogan vazhdon ta krahasojë Gjermaninë me nazistët....

“Erdogani po e përdor Ballkanin përpara Europës”

më 3.2017 - Lajm

Nuk është vetëm Rusia, ajo që po përpiqet të zgjerojë ndikimin e saj në Ballkan. Turqia po ashtu kërkon të shtojë ndikimin në një rajon, të cilin e ka parë gjithmonë si dalje në Europë. “Vitet e fundit...

Merkel kërcënon zyrtarët turq me ndalim të tubimeve elektorale

më 3.2017 - Arbresh

Kancelarja Angela Merkel kërcënoi se do t’i ndalojë zyrtarët turq për të marrë pjesë në takime elektorale pro-Erdogan në Gjermani, pas sulmeve të reja ndaj saj të shfaqura nga ana e presidentit Erdogan....

Kurtulmus: Termi "fashizëm” ishte metaforë, jemi të shqetësuar për Evropën

më 3.2017 - KosovaPress

Ai gjatë një konference për media tha se vendet evropiane duhet ta kujtojnë historinë e tyre të përgjakshme dhe ata nuk do të bien në grackën e nazizmit. “Vendet evropiane duhet të marrin masa kundër racizmit”,...

Turqia thotë se përdor metafora për nazizmin sepse shqetësohet për miqtë evropianë

më 3.2017 - Insajderi

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

Presidenti turk Erdogan sfidon sërish Berlinin

më 3.2017 - ABC News

Presidenti turk Erdoan vijon të sfidojë Berlinin, këtë herë duke deklaruar se gazetari gjerman i arrestuar është një terrorist. Ndërkohë që tensioni mes dy vendeve përshkallëzohet, është hapur një front...

Turqia arsyetohet për akuzat për nazizëm

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Turqia përdor metafora për “fashizmin” sepse është e shqetësuar me të ardhmen e miqve evropian dhe shpreson se ata do të mbajnë mend historinë e përgjakshme dhe të mos bien në kurthin e nazizmit, ka thënë...

“Krahasimet me nazismin janë të papranueshme”

më 3.2017 - RTV 21

Qeveria gjermane reagon ndaj deklaratave të Erdoganit Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit...

Juncker paralajmëron Turqinë: Harrojeni Europën nëse e ktheni dënimin me vdekje

më 3.2017 - MRT

Kreu i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker.... Kreu i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, ka paralajmëruar Turqinë se çdo kthim i dënimit me vdekje do të jetë kalimi i “vijës se kuqe” nga ana...

Erdogani e do Ballkanin për “ndikim” në Evropë

më 3.2017 - Java News

Turqia po përpiqet të fitojë më shumë ndikim në Ballkan. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin në SHBA, shpjegon për Deutsche Wellen se çdo të thotë kjo për Bashkimin Evropian. DW : Cilat janë...

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

më 3.2017 - 10minuta

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Erdogani e do Ballkanin për “ndikim” në Europë

më 3.2017 - Lexo

Turqia po përpiqet të fitojë më shumë ndikim në Ballkan. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin në SHBA, shpjegon për Deutsche Wellen se çdo të thotë kjo për Bashkimin Evropian. DW : Cilat janë...

Erdogani e do Ballkanin për "ndikim" në Evropë

më 3.2017 - DW

Turqia po përpiqet të fitojë më shumë ndikim në Ballkan. Erdoan Shipoli, ekspert për Turqinë dhe Ballkanin në SHBA, shpjegon për Deutsche Wellen se çdo të thotë kjo për Bashkimin Evropian. DW : Cilat janë...

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

më 3.2017 - GazetaBlic

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

më 3.2017 - Indeks online

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Merkel kërcënon zyrtarët turq me ndalim të tubimeve elektorale

më 3.2017 - KosovaPress

“Qeveria gjermane shprehet e rezervuar në lidhje me të drejtën për të rishqyrtuar autorizimet e dhëna deri më tani të pjesëmarrjes së politikanëve turke në mitingje elektorale në Gjermani në kuadrin e...

DW: Si po ndërhyn "Big Brother-i" Erdogan në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni

më 3.2017 - Albeu

Turqia po përpiqet të rrisë ndikimin e saj në Ballkan . Gazetari i Deutsche Welle, Darko Janjevic bisedoi me Erdoan Shipoli, ekspertin e çështjeve të Turqisë dhe Ballkanit me qendër në Shtetet e...

“Erdogani po e përdor Ballkanin përpara Europës”

më 3.2017 - 24 ore

Nuk është vetëm Rusia, ajo që po përpiqet të zgjerojë ndikimin e saj në Ballkan. Turqia po ashtu kërkon të shtojë ndikimin në një rajon, të cilin e ka parë gjithmonë si dalje në Europë. “Vitet e fundit...

Vazhdon tensioni mes Gjermanisë dhe Turqisë

më 3.2017 - RTSH

Gjermania kritikoi presidentin turk se ka “kaluar kufirin” duke akuzuar personalisht Kancelaren  Merkel për praktika “naziste”, ndërkohë që marrëdhëniet mes dy vendeve vazhdojnë të acarohen. Marrëdhëniet...

Juncker – Turqisë: Harrojeni Evropën nëse ktheni dënimin me vdekje

më 3.2017 - Alsat-M

Kreu i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, ka paralajmëruar Turqinë se kthimi i dënimit me vdekje do të jetë kalimi i “vijës se kuqe” nga ana e Ankarasë dhe do të çojë në mbylljen përfundimtare të...

Gabriel: Turqia i kaloi kufijt

më 3.2017 - TV Koha

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Zigmar Gabriel i akuzoi autoritetet turje se “i kanë kaluar kufijt” me akuzat e tyre kundër kancelares gjermane, Angela Merkel për “sjellje naziste”. “Ne jemi tolerantë,...

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

më 3.2017 - Java News

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Deputetja e ekstremit të djathtë në Francë, Marion Marechal-Le Pen, i është kundërpërgjigjur thirrjes së presidentit të Turqisë, Recep Erdogan, bërë turqve që jetojnë në Evropë që të lindin nga pesë fëmijë....

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

më 3.2017 - Tetova Sot

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Historia e Erdogan/ Një “turk i zi” kundër “turqve të bardhë”

më 3.2017 - Tetova1

Jemi dëshmitarë të një spektakli politik, ku bien pre madje edhe lopët holandeze. Shoqata turke e industrisë së mishit, deklaroi, se 40 lopë holandeze janë nxjerrë jashtë Turqisë. Patriotët turq dhe përkrahësit...

A është Erdogan një “Big Brother” për myslimanët? Ekspertët: Po e përdor Ballkanin për interesat e tij politike

më 3.2017 - BalkanWeb

Turqia po përpiqet të rrisë ndikimin e saj në Ballkan. Gazetari i Deutsche Welle , Darko Janjevic bisedoi me Erdoan Shipoli, ekspertin e çështjeve të Turqisë dhe Ballkanit me qendër në Shtetet e Bashkuara...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S\'ka anëtarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Indeks.mk

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S'ka anëtarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Zeri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S'ka anëtarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Indeks online

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S'ka anëtarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S’ka antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S'ka antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: Ska antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: Ska antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: Ska antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Antpress

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

Gabriel: Turqia i kaloi kufijt

më 3.2017 - Portalb

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Zigmar Gabriel i akuzoi autoritetet turje se “i kanë kaluar kufijt” me akuzat e tyre kundër kancelares gjermane, Angela Merkel për “sjellje naziste”. “Ne jemi tolerantë,...

Berlini reagon ndaj Erdoganit

më 3.2017 - Periskopi

Qeveria gjermane i gjykon të papranueshme deklaratat e presidentit turk që ka akuzuar personalisht Angela Merkel për praktika naziste pas ndalimit të mbledhjeve elektorale pro Erdoganit në Gjermani, njoftoi...

Gjermania: Erdogani e ka kaluar limitin

më 3.2017 - Syri

Gjermania kritikoi dielën presidentin turk se ka “kaluar një kufi” duke akuzuar personalisht Kancelaren gjermane Angela Merkel për praktika “naziste”, ndërkohë që marrëdhëniet mes dy vendeve vazhdojnë...

Berlini: Të papranueshme deklaratat e Erdoganit

më 3.2017 - KosovaPress

“Pozicioni jonë mbetet i pandryshuar, krahasimet me nazizmin janë të papranueshme, cilado qoftë forma e tyre”, deklaroi gjatë një konference për shtyp Ulrike Demmer.  Një ditë më parë presidenti turk,...

BE e rikujton Erdoganin: S’ka anëtarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Lajm

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: S’ka antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Arbresh

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

BOTA/ BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: Ska antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Opozita

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

Acarimi i raporteve të Turqisë me Perëndimin rrezikon bashkëpunimin në Ballkan

më 3.2017 - Gazeta Express

Pas keqësimit të raporteve të vendeve perëndimore me Rusinë, që kishte ndodhur para disa vitesh, për shkak të agresionit rus në Ukrainë dhe aneksimit të një pjese të territorit të këtij shteti, pakkush...

Gjermania: Erdogani e ka kaluar limitin

më 3.2017 - Tetova Sot

Gjermania kritikoi dielën presidentin turk se ka “kaluar një kufi” duke akuzuar personalisht Kancelaren gjermane Angela Merkel për praktika “naziste”, ndërkohë që marrëdhëniet mes dy vendeve vazhdojnë...

A është Erdogan një “Big Brother” për myslimanët? Ekspertët: Po e përdor Ballkanin për interesat e tij politike

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Turqia po përpiqet të rrisë ndikimin e saj në Ballkan. Gazetari i Deutsche Welle, Darko Janjevic bisedoi me Erdoan Shipoli, ekspertin e çështjeve të Turqisë dhe Ballkanit me qendër në Shtetet e Bashkuara...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

më 3.2017 - Lexo

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: Ska antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në vend. Por, lidhur me këtë ka reaguar ashpër presidenti i Komisionit Evropian,...

Acarimi i raporteve të Turqisë me Perëndimin rrezikon bashkëpunimin në Ballkan

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Pas keqësimit të raporteve të vendeve perëndimore me Rusinë, që kishte ndodhur para disa vitesh, për shkak të agresionit rus në Ukrainë dhe aneksimit të një pjese të territorit të këtij shteti, pakkush...

Acarimi i raporteve të Turqisë me Perëndimin rrezikon bashkëpunimin në Ballkan

më 3.2017 - Periskopi

Pas keqësimit të raporteve të vendeve perëndimore me Rusinë, që kishte ndodhur para disa vitesh, për shkak të agresionit rus në Ukrainë dhe aneksimit të një pjese të territorit të këtij shteti, pakkush...

BE, Junker: Nëse Truqia rikthen dënimin me vdekje, s'ka anëtarësim

më 3.2017 - Shqiptarja

BE- Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ka paralajmëruar Turqinë se në rast të rikthimit të dënimit me vdekje në Truqi, jo vetëm që do të pengohej hyrja e vendit në Bashkimin Evropian,...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

më 3.2017 - BalkanWeb

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

“Rikthimi i dënimit me vdekje është “vija e kuqe““

më 3.2017 - RTV 21

Juncker ka paralajmëruar Turqinë Kreu i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker, ka paralajmëruar Turqinë se kthimi i dënimit me vdekje do të çojë në fundin e bisedimeve për anëtarësimin e këtij shteti...

Juncker: Rikthimi i dënimit me vdekje në Turqi është “vija e kuqe”!

më 3.2017 - Zhurnal

Shefi i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker ka paralajmëruar Turqinë se çdo kthim i dënimit me vdekje në vend, do të ishte “vija e kuqe” e ofertës së anëtarësimit të këtij shteti në Bashkimin Evropian....

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

më 3.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Juncker paralajmëron Turqinë: S'ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

më 3.2017 - Zeri

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Juncker: Rikthimi i dënimit me vdekje në Turqi është “vija e kuqe”!

më 3.2017 - Ora news

Shefi i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker ka paralajmëruar Turqinë se çdo kthim i dënimit me vdekje në vend, do të ishte “vija e kuqe” e ofertës së anëtarësimit të këtij shteti në Bashkimin Evropian....

Erdogan: Gazetari turko-gjerman ishte agjent i terroristëve

më 3.2017 - RTV 21

Presidenti i Turqisë ka thënë se gazetari turko-gjerman ishte agjent i terroristëve Presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, sot akuzoi një gazetar të burgosur turko-gjerman se ka qenë një agjent terrorist,...

Juncker paralajmëron Turqinë: S'ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

më 3.2017 - Indeks online

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Erdogan thotë se gazetari turko-gjerman ishte agjent i terroristëve

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti turk Tayyip Erdogan, akuzoi të dielën një gazetar të burgosur turko-gjerman se ka qenë një agjent terrorist, në komentet e tij të cilat kanë të ngjarë të shkaktojnë shqetësim të mëtejshëm në...

Juncker paralajmëron Turqinë: S'ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Erdogani, viktima e fortë

më 3.2017 - Koha.mk

Nga Krsto LAZAREVIC Jemi dëshmitarë të një spektakli politik, ku bien pre madje edhe lopët holandeze. Shoqata turke e industrisë së mishit, deklaroi, se 40 lopë holandeze janë nxjerrë jashtë Turqisë. Patriotët...

Protestat e Kurdëve, Turqia: Hipokrizi gjermane

më 3.2017 - Top Channel

Turqia akuzoi Gjermaninë për hipokrizi pas një mitingu të kurdëve kundër presidentit turk Taip Rexhep Erdogan. Rreth 30 000 kurd nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën nga...

Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj

më 3.2017 - InfoShqip

Berlini zyrtar ka kritikuar ashpër presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Berlini vlerëson se Erdogan ka shkuar shumë larg kur akuzoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për aplikimin e ‘praktikave naziste’,...

Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj

më 3.2017 - Zeri

Berlini zyrtar ka kritikuar ashpër presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Berlini vlerëson se Erdogan ka shkuar shumë larg kur akuzoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për aplikimin e ‘praktikave naziste’,...

Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj

më 3.2017 - Lajmi.net

Berlini zyrtar ka kritikuar ashpër presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Berlini vlerëson se Erdogan ka shkuar shumë larg kur akuzoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për aplikimin e ‘praktikave naziste’,...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

më 3.2017 - Lajm

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Erdogani, viktima e fortë

më 3.2017 - Gazeta 55

Presidenti turk Erdogan po e inskenon veten si dhe popullin turk si viktimë për të penguar qëndrimet kritike ndaj politikës së tij. Por ndërkohë, ai është vetë autori i këtyre krizave Jemi dëshmitarë të...

Juncker: Rikthimi i dënimit me vdekje në Turqi është “vija e kuqe”!

më 3.2017 - Arbresh

Shefi i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker ka paralajmëruar Turqinë se çdo kthim i dënimit me vdekje në vend, do të ishte “vija e kuqe” e ofertës së anëtarësimit të këtij shteti në Bashkimin Evropian....

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

më 3.2017 - Infokusi

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Gazetari turko-gjerman ishte agjent i terroristëve

më 3.2017 - Arbresh

Presidenti turk Tayyip Erdogan, akuzoi të dielën një gazetar të burgosur turko-gjerman se ka qenë një agjent terrorist, në komentet e tij të cilat kanë të ngjarë të shkaktojnë shqetësim të mëtejshëm në...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

më 3.2017 - Tetova Sot

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

më 3.2017 - Infokusi

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Erdogan-Merkelit: Ti je naziste

më 3.2017 - Zhurnal

Presidenti turk, Rexhep Tayp Erdogan ka akuzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ndalimin e takimeve turke në Gjermani duke i rekomanduar të mos iu përmbahet ‘praktikave naziste’. “Tani ka filluar...

Gjermani, 30 mijë kurdë protestë kundër Erdogan

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Rreth 30 mijë kurdë turq kanë protestuar në Frankfurt të Gjermanisë kundër presidentit turk Rexhep Taip Erdogan. Protestuesit kishin ardhur nga e gjithë Gjermania, përpara festimeve të vitit të ri kurd....

Erdogani – viktima e fortë

më 3.2017 - Telegrafi

Krsto Lazareviq Jemi dëshmitarë të një spektakli politik, ku bien pre madje edhe lopët holandeze. Shoqata turke e industrisë së mishit, deklaroi, se 40 lopë holandeze janë nxjerrë jashtë Turqisë. Patriotët...

Erdogan akuzon Merkelin

më 3.2017 - RTV 21

Tensione ndërmjet Gjermanisë dhe Turqisë Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, sot akuzoi kancelaren gjemane, Angela Merkelin, për përdorimin e masave naziste, pas tensioneve në mes Ankarasë dhe Berlinit...

Gjermani, 30 mijë kurdë protestuan kundër Erdoganit. Reagon Turqia: Hipokrizi …

më 3.2017 - Panorama

Turqia akuzon Gjermaninë për hipokrizi pas një mitingu të kurdëve kundër presidentit turk Taip Rexhep Erdogan. Rreth 30 000 kurd nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën nga...

Erdoğan: Balloja me maska ka përfunduar

më 3.2017 - Gazeta e re

Ata që deri tani janë përpjekur të na zënë ngushtë me mashat e tyre, me organizatat terroriste që përkrahin duke i dhënë armë, tashmë kanë zbritur vetë personalisht në terren”. Presidenti i Turqisë, Recep...

Hipokrizia Gjermane

më 3.2017 - Politiko

Turqia akuzoi Gjermaninë për hipokrizi, pas një mitingu të kurdëve kundër Presidentit turk Tayyip Recep Erdogan. Rreth 30 000 kurdë nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën...

Gjermani, 30 mijë kurdë kundër Erdoganit. Reagon Turqia: Hipokrizi …

më 3.2017 - Panorama

Turqia akuzon Gjermaninë për hipokrizi pas një mitingu të kurdëve kundër presidentit turk Taip Rexhep Erdogan. Rreth 30 000 kurd nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën nga...

Tensionet Gjermani-Turqi, Erdogan sulmon Merkel

më 3.2017 - Indeks online

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, akuzoi të dielën kancelaren gjemane Anglea Merkel, për përdorimin e masave naziste, pas tensioneve në mes Ankarasë dhe Berlinit për një miting pro-kurd të mbajtur...

Tensionet Gjermani-Turqi, Erdogan sulmon Merkel

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, akuzoi të dielën kancelaren gjemane Anglea Merkel, për përdorimin e masave naziste, pas tensioneve në mes Ankarasë dhe Berlinit për një miting pro-kurd të mbajtur...

Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj

më 3.2017 - Sovrani

Berlini zyrtar ka kritikuar ashpër presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Berlini vlerëson se Erdogan ka shkuar shumë larg kur akuzoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për aplikimin e ‘praktikave naziste’,...

Protestat e kurdëve, Turqia: Hipokrizi gjermane

më 3.2017 - Arbresh

Turqia akuzoi Gjermaninë për hipokrizi pas një mitingu të kurdëve kundër presidentit turk Recep Tayip Erdogan. Rreth 30 000 kurd nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën nga...

Juncker paralajmëron Turqinë: S’ka integrim në BE nëse rikthehet dënimi me vdekje

më 3.2017 - Sovrani

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Juncker paralajmëron Turqinë: Rikthimi i dënimit me vdekje është ‘vija e kuqe’

më 3.2017 - KosovaPress

Këto komente Juncker i bëri në një intervistë për gazetën Bild të Gjermanisë  “Nëse  dënimi me vdekje do të rivendoset në Turqi, kjo do të çojë në fundin e bisedimeve”, tha ai, transmeton KosovaPress....

Gjermania kritikon Erdoganin: Rri jashtë, ne nuk jemi budallenj

më 3.2017 - Periskopi

Berlini zyrtar ka kritikuar ashpër presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Berlini vlerëson se Erdogan ka shkuar shumë larg kur akuzoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për aplikimin e ‘praktikave...

BE paralajmëron Erdoganin: Kujdes…

më 3.2017 - Periskopi

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

më 3.2017 - Iliria News

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Erdogan thotë se gazetari turko-gjerman ishte agjent i terroristëve

më 3.2017 - KosovaPress

Erdogan,  duke folur në një takim të një fondacioni islam në Stamboll, tha se gazetari, Deniz Yucel i gazetës Die Welt të Gjermanisë, do të gjykohet nga gjyqësori i pavarur i Turqisë,  shkruan Reuters....

30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

më 3.2017 - GazetaBlic

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, transmeton Klan Kosova. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur...

Erdogan-Merkelit: Ti je naziste

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti turk, Rexhep Tayp Erdogan ka akuzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ndalimin e takimeve turke në Gjermani duke i rekomanduar të mos iu përmbahet ‘praktikave naziste’. “Tani ka filluar...

Erdogan-Merkelit: Ti je naziste

më 3.2017 - Zeri

Presidenti turk, Rexhep Tayp Erdogan ka akuzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ndalimin e takimeve turke në Gjermani duke i rekomanduar të mos iu përmbahet ‘praktikave naziste’. “Tani ka filluar...

Tensionet Gjermani-Turqi, Erdogan sulmon Merkel

më 3.2017 - Arbresh

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, akuzoi të dielën kancelaren gjemane Anglea Merkel, për përdorimin e masave naziste, pas tensioneve në mes Ankarasë dhe Berlinit për një miting pro-kurd të mbajtur...

Gjermani, kurdët protestë kundër Erdogan, reagon ashpër Turqia: Hipokrizi

më 3.2017 - Java News

Turqia akuzon Gjermaninë për hipokrizi pas një mitingu të kurdëve kundër presidentit Taip Rexhep Erdogan. Rreth 30 000 kurd nga Turqia zhvilluan demonstratën e tyre në Frankfurt ku u mblodhën nga e gjithë...

Erdogan-Merkelit: Ti je naziste

më 3.2017 - Lajmi.net

Presidenti turk, Rexhep Tayp Erdogan ka akuzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ndalimin e takimeve turke në Gjermani duke i rekomanduar të mos iu përmbahet ‘praktikave naziste’. “Tani ka filluar...

30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

më 3.2017 - Klan Kosova

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë Gjermania,...

Ministrat e Turqisë mundet të planifikojnë tjetër tubim në Gjermani

më 3.2017 - Tetova1

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Ministria e jashtme turke reagon ashpër ndaj protestave të kurdëve në Gjermani

më 3.2017 - Lajmi.net

Ministria e Jashtme e Turqisë, ka reaguar pasi shteti gjerman ka lejuar kurdët të protestojnë në Frankfurt kundër Erdoganit. Në një deklaratë me shkrim, kjo ministri e ka cilësuar si provokim lejen e Gjermanisë...

Gjermani, 30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit

më 3.2017 - Telegrafi

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë Gjermania,...

Erdogani, viktima e fortë

më 3.2017 - Insajderi

Jemi dëshmitarë të një spektakli politik, ku bien pre madje edhe lopët holandeze. Shoqata turke e industrisë së mishit, deklaroi, se 40 lopë holandeze janë nxjerrë jashtë Turqisë. Patriotët turq dhe përkrahësit...

Erdogan e quan terrorist gazetarin e arrestuar gjerman

më 3.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Tayip Erdogan e ka quajtur një agjent terrorist gazetarin e arrestuar nga Gjermania në Turqi. Presidenti turk ka thënë se gazetari do të gjykohet nga gjyqësori i pavarur i Turqisë,...

“Gjermania me dy standarde dhe hipokrite”

më 3.2017 - Lexo

Turqia e ka akuzuar Gjermaninë për hipokrizi pas mitingut që 30 mijë kurdë mbajtën në Frankfurt, para festimeve kurde të vitit të ri. Ankaraja u nervozua sepse politikanët turq nuk u lejuan të zhvillonin...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

më 3.2017 - Aktuale

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Erdogan për gazetarin gjerman: Falë Zotit që u arrestua, është agjent i terrorizmit

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë, Recep Erdogan, e ka akuzuar sot gazetarin e burgosur turko-gjerman, Deniz Yucel, se është agjent i terrorizmit. “Falë Zotit që është arrestuar” ka thënë Erdogan, deklarata këto që...

Erdogan për gazetarin gjerman: Falë Zotit që u arrestua, është agjent i terrorizmit

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Erdogan, e ka akuzuar sot gazetarin e burgosur turko-gjerman, Deniz Yucel, se është agjent i terrorizmit. “Falë Zotit që është arrestuar” ka thënë Erdogan, deklarata këto...

Bashkimi Evropian-Turqisë: Harrojeni anëtarësimin nëse riktheni dënimin me vdekje

më 3.2017 - Syri

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Junker: Nëse Turqia e kthen dënimin me vdekje kjo do të thotë edhe fund për negociatat me BE-në

më 3.2017 - Portalb

Kryetari i Komisionit Evropian, Zhan-Klod Junker konfirmoi se nëse Ankaraja e kthen dënimin me vdekje, kjo do të jetë pengesë serioze që shteti të bëhet anëtar i Bashkimit Evropian. “Nëse dënimi me vdekje...

30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

më 3.2017 - Infokusi

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, transmeton Klan Kosova. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë...

Tensionet Gjermani-Turqi, Erdogan sulmon Merkel

më 3.2017 - KosovaPress

"Kur ne i quajmë ata nazistë,  ata (Evropa)  ndihet në siklet. Ata thirren në solidaritet. Sidomos Merkel," tha Erdogan në një fjalim televiziv. "Por tani jeni mirë duke përdorur masa naziste," tha Erdogan...

30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit

më 3.2017 - Arbresh

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë Gjermania,...

Gjermani, kurdët protestojnë kundër Erdoganit dhe referendumit

më 3.2017 - Shqiptarja

Mijëra kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan dhe referendumit që ata synon  shndërrojë vendin në republike presidenciale....

Reagon Turqia për tubimet ne Gjermani

më 3.2017 - RTSH

Turqia thotë se ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet mes të Ankarasë dhe Berlinit....

Ministrat e Turqisë mundet të planifikojnë tjetër tubim në Gjermani

më 3.2017 - Portalb

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Erdogan-Merkelit: Ti je naziste

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti turk, Rexhep Tayp Erdogan ka akuzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ndalimin e takimeve turke në Gjermani duke i rekomanduar të mos iu përmbahet ‘praktikave naziste’. “Tani ka filluar...

Gjermani, 30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit

më 3.2017 - Top Channel

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë Gjermania,...

Protesta në Gjermani nga kurdët kundër Erdogan

më 3.2017 - RTSH

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Reçep Tayip Erdogan. Protestuesit janë mbledhur nga mbarë Gjermania, përpara festimeve...

Turqia planifikon tubim tjetër në Gjermani, rrezikon tensionimin e me tejmë të marrëdhënieve

më 3.2017 - Gazeta Express

Ka mundësi që ministrat turq mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani para referendumin të 16 prillit për ndryshime kushtetuese, njofton zëdhënësi i presidentit të Turqisë Recep Erdogan. Kjo...

Bashkimi Evropian-Turqisë: Harrojeni anëtarësimin nëse riktheni dënimin me vdekje

më 3.2017 - Opozita

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ritheksoi se një rivendosje e dënimit me vdekje në Turqi, që Ankaraja synon ta marrë parasysh pas referendumit të 16 prillit, do të pengonte hyrjen...

Ministrat e Turqisë mundet të planifikojnë tjetër tubim në Gjermani

më 3.2017 - Alsat-M

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Erdoğan: Balloja me maska ka përfunduar

më 3.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Trondit Erdogan, ja si e fyen Angela Merkelin

më 3.2017 - Periskopi

Lideri turk, Reccep Tayyip Erdogan ka akzuar personalisht kancelaren gjermane, Angela Merkel se po zbaton praktika naziste me ndalimin e tubimeve të turqve që jetojnë në Gjermani. “Tani kanë filluar...

Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

më 3.2017 - Telegrafi

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Turqia përsëri me deklarata dhe akuza të ashpra ndaj Gjermanisë

më 3.2017 - GazetaBlic

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalin, ka thënë sot se Gjermania e përkrah terrorizmin, për shkak se i lejoni mijëra kurdë që të protestonin kundër Erdoganit të shtunën në Frankfurt. Në një...

Turqia përsëri me deklarata dhe akuza të ashpra ndaj Gjermanisë

më 3.2017 - Gazeta Express

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalin, ka thënë sot se Gjermania e përkrah terrorizmin, për shkak se i lejoni mijëra kurdë që të protestonin kundër Erdoganit të shtunën në Frankfurt. Në një...

Mbi 30.000 persona protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

më 3.2017 - Zeri

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

“Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani”

më 3.2017 - Ora news

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Erdogani për gazetarin gjerman: Falë Zotit që u arrestua, është agjent i terrorizmit

më 3.2017 - Insajderi

Presidenti i Turqisë, Recep Erdogan, e ka akuzuar sot gazetarin e burgosur turko-gjerman, Deniz Yucel, se është agjent i terrorizmit. “Falë Zotit që është arrestuar” ka thënë Erdogan, deklarata këto që...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

më 3.2017 - Lajmi.net

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

më 3.2017 - Indeks online

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Mbi 30.000 persona protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

më 3.2017 - GazetaBlic

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Mbi 30.000 persona protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

më 3.2017 - Gazeta Express

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Aktuale

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Turqia planifikon tubim tjetër në Gjermani, rrezikon tensionimin e me tejmë të marrëdhënieve

më 3.2017 - Tetova1

Ka mundësi që ministrat turq mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani para referendumin të 16 prillit për ndryshime kushtetuese, njofton zëdhënësi i presidentit të Turqisë Recep Erdogan. Kjo lëvizje...

Erdogan pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje

më 3.2017 - Telegrafi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje pas referendumit për zgjerimin e kompetencave të presidentit, i cili do të mbahet...

Turqia rikthen dënimin me vdekje? Erdogan: Do ta aprovoj pa asnjë hezitim!

më 3.2017 - Syri

Gjatë një mitingu për të bindur votuesit turq të votojnë pro ndryshimeve kushtetuese, Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se do të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në Turqi, " pa asnjë...

Erdogan: Pres që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje pas referendumit për zgjerimin e kompetencave të presidentit, i cili do të mbahet...

Europa ime: Erdogani - viktima e fortë

më 3.2017 - DW

Erdogan inskenon veten e popullin turk si viktimë për të penguar qëndrimet kritike ndaj politikës së tij. Ndërkohë që ai është vetë autori i këtyre krizave, mendon Krsto Lazarevic. Jemi dëshmitarë të një...

Erdogan: Pres që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje pas referendumit për zgjerimin e kompetencave të presidentit, i cili do të mbahet...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Zeri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Turqia përsëri me deklarata dhe akuza të ashpra ndaj Gjermanisë

më 3.2017 - Infokusi

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalin, ka thënë sot se Gjermania e përkrah terrorizmin, për shkak se i lejoni mijëra kurdë që të protestonin kundër Erdoganit të shtunën në Frankfurt. Në një...

Referendum i 16 prillit: me gjasa Ankaraja planifikon tubime të reja në Gjermani

më 3.2017 - Te Sheshi

Përpara referendumit të 16 prillit në Turqi, Ankaraja mund të dërgojë sërish ministra për të mbajtur tubime mbështetëse me turqit e Gjermanisë. Plani që ende nuk është vendimtar, u njoftua nga zëdhënësi...

Zëdhënësi i Erdoganit: Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

më 3.2017 - Arbresh

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Gjermani, 30 mijë kurdë protestojnë kundër Erdoganit

më 3.2017 - Lajme.al

Rreth 30 mijë kurdë nga Turqia kanë zhvilluar një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit thuhet të jenë mbledhur nga mbarë Gjermania,...

Erdogan i dëshpëruar? Lutja e çuditshme që u bën turqve që jetojnë në BE

më 3.2017 - Panorama

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Thirrja e çuditshme e Erdogan për turqit që jetojnë në BE: Bëni nga 5 fëmijë që…

më 3.2017 - BalkanWeb

TURQI- Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar që vetë turqit të ndreqin, sipas tij, padrejtësitë që i bëhen këtij populli nga BE-ja, duke iu bërë një kërkesë të çuditshme Ai ka kërkuar që...

Mbi 30.000 persona protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

më 3.2017 - Infokusi

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

Erdogan u lutet turqëve t'i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan iu lutet turqëve t'i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Indeks online

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - GazetaBlic

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan i lutet turqëve t'i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogani, viktima e fortë

më 3.2017 - Bota.al

Erdogan inskenon veten e popullin turk si viktimë për të penguar qëndrimet kritike ndaj politikës së tij. Ndërkohë që ai është vetë autori i këtyre krizave, mendon Krsto Lazarevic Jemi dëshmitarë të një...

Erdogan rikthen dënimin me vdekje?

më 3.2017 - Opozita

Gjatë një mitingu për të bindur votuesit turq të votojnë pro ndryshimeve kushtetuese, Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se do të miratojë rivendosjen e dënimit me vdekje në Turqi, ” pa asnjë...

Erdogan i lutet turqëve të bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Lexo

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Ministrat turq mund të planifikojnë një tubim të ri në Gjermani

më 3.2017 - Sovrani

Turqia thotë se ka gjasa që ministrat e Turqisë mund të planifikojnë një tubim tjetër në Gjermani, përpara referendumit të 16 prillit, një lëvizje e cila mund të tensionojë më shumë raportet në mes të...

Erdogan: Pres që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje

më 3.2017 - Infokusi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje pas referendumit për zgjerimin e kompetencave të presidentit, i cili do të mbahet...

Erdogan pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje

më 3.2017 - Lajm

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan deklaroi të shtunën se pret që Parlamenti të miratojë kthimin e dënimit me vdekje pas referendumit për zgjerimin e kompetencave të presidentit, i cili do të mbahet...

German-Turqi: 30.000 kurdë në Frankfurt mbajnë protestë anti-Erdogan

më 3.2017 - Syri

Rreth 30,000 kurdë kanë mbajtur një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër Presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit kanë ardhur nga e gjithë Gjermania përpara festimeve të vitit...

Mbi 30.000 persona protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani

më 3.2017 - Periskopi

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

Protesta masive në Gjermani kundër Erdoganit

më 3.2017 - Sovrani

Rreth 30.000 kurdo-turq kanë protestuar dje në qytetin gjerman, Frankfurt, kundër presidentit të Turqisë, Recep Erdogan. Protestuesit vinin nga e gjithë Gjermania, dhe protestuan para festimeve të vitit...

30 mijë protestues kundër Erdoganit në Gjermani

më 3.2017 - Insajderi

Rreth 30,000 kurdo-turq kanë mbajtur një demonstratë në qytetin gjerman të Frankfurtit kundër Presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Protestuesit kanë ardhur nga e gjithë Gjermania përpara festimeve kurde...

Thirrja e Erdogan për turqit që jetojnë në BE: Bëni nga 5 fëmijë që…

më 3.2017 - Opozita

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar që vetë turqit të ndreqin, sipas tij, padrejtësitë që i bëhen këtij populli nga BE-ja, duke iu bërë një kërkesë të çuditshme Ai ka kërkuar që të gjithë...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Arbresh

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan u lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan u kërkon turqve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Periskopi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan -turqve që jetojnë në BE: Bëni jo tre, por pesë fëmijë

më 3.2017 - Sovrani

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

Erdogan i lutet turqëve t’i bëjnë nga 5 fëmijë

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka kërkuar nga të gjithë turqit që jetojnë në Bashkimin Evropian që të bëjnë të paktën pesë fëmijë. Këtë thirrje të tijën, presidenti turk e ka shpjeguar duke...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK