http://kariera.mk

Pr.ligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - Zhurnal

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dorëzuar pak kohë më parë kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, propozimin për ndryshimin e ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja...

Themelimi i ushtrisë së Kosovës, përplasje e institucioneve apo e politikës?

para 7 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE – Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit...

Alfred Moisiu: Kosova duhet të ketë ushtri sepse është shtet i pavarur

para 7 muajve - Albeu

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu ëshët shprehur se institucionet e Kosovës nuk mund të lëshohen në aventura dhe të marrin vendime për themelimin e ushtrisë pa koordinim me Shtetet e Bashkuara...

Pr.ligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - Flaka

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dorëzuar pak kohë më parë kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, propozimin për ndryshimin e ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja...

Moisiu thotë se Kosova nuk bën të marr vendime pa koordinim me SHBA’të e BE’në

para 7 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu tha se institucionet e Kosovës nuk mund të lëshohen në aventura dhe të marrin vendime për themelimin e ushtrisë pa koordinim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Moisiu: Kosova nuk bënë të marr vendime pa koordinim me SHBA-të e BE-në

para 7 muajve - Zeri

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu tha se institucionet e Kosovës nuk mund të lëshohen në aventura dhe të marrin vendime për themelimin e ushtrisë pa koordinim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Selimi nuk i beson Presidentit për ushtrinë

para 7 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi nuk po beson se presidenti Hashim Thaçi ka qëllim të mirë për krijimin e ushtrisë, njofton Klan Kosova. Ai po konsideron se shefi i shtetit me projektligjin për...

Moisiu thotë se Kosova nuk bën të marr vendime pa koordinim me SHBA’të e BE’në

para 7 muajve - Gazeta Express

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu tha se institucionet e Kosovës nuk mund të lëshohen në aventura dhe të marrin vendime për themelimin e ushtrisë pa koordinim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Moisiu thotë se Kosova nuk bën të marr vendime pa koordinim me SHBA-të e BE-në

para 7 muajve - Tetova Sot

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu tha se institucionet e Kosovës nuk mund të lëshohen në aventura dhe të marrin vendime për themelimin e ushtrisë pa koordinim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Thaçi: Bashkësia ndërkombëtare nuk është kundër ushtrisë së Kosovës

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u bëri thirrje përfaqësuesve ndërkombëtarë të ushtrojnë trysni mbi Beogradin që të mos detyrojë deputetët serbë të kundërshtojnë themelimin e ushtrisë së Kosovës. I...

Ymeri: Formimi i ushtrisë i domosdoshëm për Kosovën

para 7 muajve - RTV 21

Nisma e Presidentit Thaçi për formimin e ushtrisë së Kosovës, për Lëvizjen Vetëvendosje u cilësua si e shpejtë dhe e pa koordinuar Lëvizja Vetëvendosje u shpreh skeptike lidhur me nismën e re për formimin...

Thaçi: Ndërkombëtarët të ndikojnë tek lista serbe për ushtrinë

para 7 muajve - RTV 21

Rashiq ka thënë se Presidentit Thaçi i ka humbur rruga sa i përket formimit të ushtrisë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përsëritur se procesi i formimit të ushtrisë së Kosovës do të jetë gradual,...

“Kosova nuk bënë të marr vendime pa koordinim me SHBA-të e BE-në”

para 7 muajve - RTV 21

Moisiu ka thënë se Kosova mund të themelojë ushtrinë edhe pa ndryshime kushtetuese Ish presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu tha se institucionet e Kosovës nuk mund të lëshohen në aventura dhe të marrin...

Kandidati për president të Serbisë që ka alarmuar Listën Serbe në Kosovë

para 7 muajve - Insajderi

Lista Serbe sot bëri të ditur që kandidati presidencial Sasha Jankoviq, “do i bënte vetës shërbimin më të mirë” nëse gjatë kampanjës së tij nuk do përmendte fare Kosovën dhe Metohinë, sepse me mënyrën...

Selimi: Thaçi dhe Mustafa po rrezikojnë sovranitetin e vendit

para 7 muajve - Indeks online

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi konsideron se moskoordinimi mes veti  në mes institucioneve të vendit për themelimin e Ushtrisë së Kosovës vetëm se po e rrezikon krijimin e kapaciteteve...

Moisiu thotë se Kosova nuk bën të marr vendime pa koordinim me SHBA’të e BE’në

para 7 muajve - Infokusi

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu tha se institucionet e Kosovës nuk mund të lëshohen në aventura dhe të marrin vendime për themelimin e ushtrisë pa koordinim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Thaçi pret zyrtarin e lartë të Selisë së Shenjtë

para 7 muajve - Sovrani

Presidenti Hashim Thaçi ka takuar sot zyrtarin e lartë të Selisë së Shenjtë të Vatikanit, Vincenzo Paglias. Thaçi këtë takim e ka zhvilluar në praninë e krerëve fetarë të Kosovës dhe ka falëndëruar arqipeshkvin...

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

para 7 muajve - Zeri

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

Moisiu: Kosova nuk bën të marr vendime pa koordinim me SHBA-të e BE-në

para 7 muajve - Sovrani

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu tha se institucionet e Kosovës nuk mund të lëshohen në aventura dhe të marrin vendime për themelimin e ushtrisë pa koordinim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Moisiu: Kosova ka humbur shumë kohë me ushtrinë

para 7 muajve - InfoShqip

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu ka thënë se neni 126 i Kushtetutës së Kosovës lejon të bëhen rregullime me anë të Ligjit. Kështu ai ka thënë se ka shtigje alternative. Moisiu ka thënë se Kosova...

Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - 01online.info

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet...

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

para 7 muajve - Telegrafi

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

Shpend Ahmeti priti Alfred Moisiun

para 7 muajve - Sovrani

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, priti sot në takim ish Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Alfred Moisiu. Siç njofton Zyra e kryetarit të Prishtinës, në këtë takim kryetari Ahmeti...

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

para 7 muajve - OraInfo

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

Projektligji për FSK-në mund të shkojë në Kushtetuese

para 7 muajve - Klan Kosova

Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet të mos e ndryshojë emrin, por të zgjerohen kompetencat e saj. Thaçi kishte deklaruar se projektligjin në fjalë e ka iniciuar duke u mbështetur...

Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet...

Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet...

Përplasja për Ushtrinë

para 7 muajve - Politiko

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet...

Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet...

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

para 7 muajve - Indeks online

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

para 7 muajve - Lajmi.net

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet...

Selimi: Thaçi dhe Mustafa po rrezikojnë sovranitetin e vendit

para 7 muajve - Sovrani

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi konsideron se moskoordinimi mes veti në mes institucioneve të vendit për themelimin e Ushtrisë së Kosovës vetëm se po e rrezikon krijimin e kapaciteteve...

Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet...

Kryeministri i Kosovës Mustafa vë kusht për krijimin e ushtrisë

para 7 muajve - ABC News

Qeveria e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa nuk do të nxitohet për sa i përket procedimit të Ligjit për Forcën e Sigurisë, edhe pse tri ministritë përkatëse kanë dhënë mendim pozitiv. Hezitimi i...

Moisiu: Kosova ka humbur shumë kohë me ushtrinë

para 7 muajve - Ina

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu ka thënë se neni 126 i Kushtetutës së Kosovës lejon të bëhen rregullime me anë të Ligjit. Kështu ai ka thënë se ka shtigje alternative. Moisiu ka thënë se Kosova...

Vetëvendosje, skeptike për formimin e Ushtrisë

para 7 muajve - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar tryezë diskutimi me temën “Forca e Sigurisë së Kosovës dhe rregullimet ligjore”. Gjatë kësaj tryeze kryetari i VV-së, Visar Ymeri ka theksuar se është e domosdoshme që...

Ymeri: Thaçi jo serioz – nisma e tij për ushtrinë jo e koordinuar

para 7 muajve - Zeri

Nisma e Presidentit Thaçi për formimin e ushtrisë së Kosovës, për Lëvizjen Vetëvendosje po cilësohet jo e koordinuar. Kështu ka thënë Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri në një konferencë për media, teksa...

Moisiu: Kosova ka humbur shumë kohë me Ushtrinë

para 7 muajve - Lajmi.net

Ish-presidenti i Shqipërisë, Aleksandër Moisiu ka thënë se neni 126 i Kushtetutës së Kosovës lejon të bëhen rregullime me anë të Ligjit. Kështu ai ka thënë se ka shtigje alternative. Moisiu ka thënë se...

Thaçi sytë tek ndërkombëtarët për ushtrinë, VV: presidenti gaboi

para 7 muajve - Te Sheshi

Presidenti Hashim Thaçi ka folur sërish për ushtrinë me ç’rast ka thënë se ndërkombëtarët mund të bindin për pesë minuta Listën Serbe për të votuar ushtrinë. Ai ka thënë se nëse nuk arrihet që të binden...

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

para 7 muajve - Almakos

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

Ymeri: Thaçi jo serioz

para 7 muajve - Politiko

Nisma e Presidentit Thaçi për formimin e ushtrisë së Kosovës, për Lëvizjen Vetëvendosje po cilësohet jo e koordinuar. Kështu ka thënë Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri në një konferencë për media, teksa...

Moisiu: Nuk mund të shkohet ndesh me NATO-n dhe SHBA-në

para 7 muajve - GazetaBlic

Ish- presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, duke folur për ushtrinë dhe kundërshtitë e ndërkombëtarëve ndaj nismës së Thaçit, për krijimin e Forcës së re nëpërmjet një ligji të ri, ka konsideruar se nuk...

Moisiu: Kosova ka humbur shumë kohë

para 7 muajve - Lajmi.net

Ish-presidenti i Shqipërisë, Aleksandër Moisiu ka thënë se neni 126 i Kushtetutës së Kosovës lejon të bëhen rregullime me anë të Ligjit. Kështu ai ka thënë se ka shtigje alternative. Moisiu ka thënë se...

Selimi: Nuk ka pasur koordinim as me ndërkombëtarët as me opozitën për ushtrinë

para 7 muajve - Zeri

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, sot gjatë konferencës “Forca e Sigurisë së Kosovës dhe rregullimet ligjore”, të organizuar nga kjo lëvizje, ka thënë se nisma e presidentit Thaçi është...

Moisiu: Nuk mund të shkohet ndesh me NATO-n dhe SHBA-në

para 7 muajve - Politiko

Ish- presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, duke folur për ushtrinë dhe kundërshtitë e ndërkombëtarëve ndaj nismës së Thaçit, për krijimin e Forcës së re nëpërmjet një ligji të ri, ka konsideruar se nuk...

Moisiu: Nuk mund të shkohet ndesh me NATO-n dhe SHBA-në

para 7 muajve - Zeri

Ish- presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, duke folur për ushtrinë dhe kundërshtitë e ndërkombëtarëve ndaj nismës së Thaçit, për krijimin e Forcës së re nëpërmjet një ligji të ri, ka konsideruar se nuk...

Ish Presidenti Moisiu këshillon Thaçin: Mos shko ndesh me NATO-n dhe SHBA-në

para 7 muajve - Java News

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, duke folur për ushtrinë dhe kundërshtitë e ndërkombëtarëve ndaj nismës së Thaçit, për krijimin e Forcës së re nëpërmjet një ligji të ri, ka konsideruar se nuk...

Selimi: Presidenti nuk u koordinua as me ndërkombëtarët as me opozitën për ushtrinë

para 7 muajve - Zeri

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, sot gjatë konferencës “Forca e Sigurisë së Kosovës dhe rregullimet ligjore”, të organizuar nga kjo lëvizje, ka thënë se nisma e presidentit Thaçi është...

Vetëvendosje, skeptike për formimin e Ushtrisë

para 7 muajve - Indeks online

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar tryezë diskutimi me temën “Forca e Sigurisë së Kosovës dhe rregullimet ligjore”. Gjatë kësaj tryeze kryetari i VV-së, Visar Ymeri ka theksuar se është e domosdoshme që...

Selimi: Për fat të keq ligji se bënë FSK-në Ushtri, po ne e mbështesin

para 7 muajve - Lajmi.net

Rexhep Selimi ka thënë se ka pas një mungesë të koordinimit për çështjen e Ushtrisë. Ai gjithashtu ka thënë se ka vërejtje edhe në përmbajtjen e projektligjit. “FSK ka numër të vogël të pjesëtarëve, po...

Ymeri: Thaçi jo serioz – nisma e tij për ushtrinë jo e koordinuar

para 7 muajve - Klan Kosova

Nisma e Presidentit Thaçi për formimin e ushtrisë së Kosovës, për Lëvizjen Vetëvendosje po cilësohet jo e koordinuar. Kështu ka thënë Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri në një konferencë për media, teksa...

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

para 7 muajve - Arbresh

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

“Duhet një rrugë e shpejtë për formimin e ushtrisë”

para 7 muajve - RTV 21

Ymeri: Nisma për formimn e ushtrisë  pa ndonjë bashkëpunim me vendet mike të Kosovës Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri deklaroi se është e domosdoshme që Kosova të ketë ushtrinë e vet dhe se duhet...

Ymeri: Formimi i ushtrisë i domosdoshëm për Kosovën

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se rrugëtimi për themelinin Ushtrisë së Kosovës, kishte nisur që nga vitet ’90-të, duke filluar nga UÇK-ja e deri tek Trupat Mbrojtëse të Kosovës....

Ymeri thotë se me ligjin për FSK-në nuk po bëhet Ushtria, por zgjerim kompetencash

para 7 muajve - Lajmi.net

Visar Ymeri në tryezën e organizuar nga Vetëvendosje ka thënë se me ligjin për FSK-në nuk po bëhet Ushtria siç pritej por vetëm po i zgjerohen kompetencat FSK-së. Ymeri ka thënë se që prej çlirimit të...

Moisiu për krijimin e ushtrisë së Kosovës: Nuk mund të ecet kundër SHBA dhe BE

para 7 muajve - Lexo

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, duke folur për ushtrinë dhe kundërshtitë e ndërkombëtarëve ndaj nismës së Thaçit, për krijimin e Forcës së re nëpërmjet një ligji të ri, ka konsideruar se nuk...

Shpend Ahmeti pret në një takim drejtorin e USAID-it

para 7 muajve - Sovrani

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, priti në takim Drejtorin e USAID-it në Kosovë, James Hope. Kryetari Ahmeti e njoftoi Drejtorin Hope për mbarëvajtjen e punëve në Komunën e Prishtinës, sfidat...

Vetëvendosje skeptike për mënyrën si është sjell ligji për Ushtrinë

para 7 muajve - Periskopi

Me temën “Forca e Sigurisë së Kosovës dhe rregullimet ligjore”, Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar tryezë diskutimi. Kryetari i VV-së, Visar Ymeri ka theksuar se është e domosdoshme që Kosova ta ketë...

Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet...

Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - Almakos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet...

Mustafa nuk e procedon Ligjin për ushtrinë pa pajtimin e NATO-s dhe SHBA-së

para 7 muajve - Zhurnal

Qeveria e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa nuk do të ngutet sa i përket procedimit të Ligjit për Forcën e Sigurisë, ani pse tri ministritë përkatëse kanë dhënë mendim pozitiv, njofton koha.net Hezitimi...

Themelimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

Mustafa nuk e procedon Ligjin për ushtrinë pa pajtimin e NATO-s dhe SHBA-së

para 7 muajve - Portalb

Qeveria e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa nuk do të ngutet sa i përket procedimit të Ligjit për Forcën e Sigurisë, ani pse tri ministritë përkatëse kanë dhënë mendim pozitiv, njofton koha.net ,...

Ymeri: Me ligjin për FSK’në nuk po bëhet Ushtria

para 7 muajve - Infokusi

I pari i Vetëvendosjes Visar Ymeri, në tryezën e organizuar nga kjo parti ka thënë se me ligjin për FSK-në nuk po bëhet Ushtria siç pritej, por, siç ai u shpreh vetëm po i zgjerohen kompetencat FSK-së....

Vetëvendosje, skeptike për formimin e Ushtrisë

para 7 muajve - Lajm

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar tryezë diskutimi me temën “Forca e Sigurisë së Kosovës dhe rregullimet ligjore”. Gjatë kësaj tryeze kryetari i VV-së, Visar Ymeri ka theksuar se është e domosdoshme që...

Vetëvendosje, skeptike për formimin e Ushtrisë

para 7 muajve - Almakos

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar tryezë diskutimi me temën “Forca e Sigurisë së Kosovës dhe rregullimet ligjore”. Gjatë kësaj tryeze kryetari i VV-së, Visar Ymeri ka theksuar se është e domosdoshme që...

Krijimi i ushtrisë, përplasje e institucioneve apo e politikës?

para 7 muajve - Sovrani

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

Themelimi i ushtrisë nxori në pah përplasjet politike dhe institucionale

para 7 muajve - Insajderi

Çështja e themelimit të Ushtrisë së Kosovës apo miratimi i një projektligji për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, ka nxjerrë në pah mospajtimet e faktorit ndërkombëtar,...

Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja...

Projektligji për FSK-në mund të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli propozimin për ndryshimin e Ligjit për FSK-në. Sipas ndryshimeve të propozuara nga presidenti, FSK-ja pritet...

Selimi: Nuk ka pasur koordinim as me ndërkombëtarët as me opozitën për ushtrinë

para 7 muajve - Sovrani

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, sot gjatë konferencës “Forca e Sigurisë së Kosovës dhe rregullimet ligjore”, të organizuar nga kjo lëvizje, ka thënë se nisma e presidentit Thaçi është...

Mustafa nuk e procedon Ligjin për ushtrinë pa pajtimin e NATO-s dhe SHBA-së

para 7 muajve - OraInfo

Qeveria e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa nuk do të ngutet sa i përket procedimit të Ligjit për Forcën e Sigurisë, ani pse tri ministritë përkatëse kanë dhënë mendim pozitiv. Hezitimi i kryeministri...

Mustafa nuk e procedon Ligjin për ushtrinë pa pajtimin e NATO-s dhe SHBA-së

para 7 muajve - Gazeta Express

Qeveria e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa nuk do të ngutet sa i përket procedimit të Ligjit për Forcën e Sigurisë, ani pse tri ministritë përkatëse kanë dhënë mendim pozitiv. Hezitimi i kryeministri...

Mustafa nuk e procedon Ligjin për ushtrinë pa pajtimin e NATO-s dhe SHBA-së

para 7 muajve - Politiko

Qeveria e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa nuk do të ngutet sa i përket procedimit të Ligjit për Forcën e Sigurisë, ani pse tri ministritë përkatëse kanë dhënë mendim pozitiv. Hezitimi i kryeministri...

Vetëvendosje, skeptike për formimin e Ushtrisë

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar tryezë diskutimi me temën “Forca e Sigurisë së Kosovës dhe rregullimet ligjore”. Gjatë kësaj tryeze kryetari i VV-së, Visar Ymeri ka theksuar se është e domosdoshme që...

Mustafa nuk e procedon Ligjin për ushtrinë pa pajtimin e NATO-s dhe SHBA-së

para 7 muajve - GazetaBlic

Qeveria e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa nuk do të ngutet sa i përket procedimit të Ligjit për Forcën e Sigurisë, ani pse tri ministritë përkatëse kanë dhënë mendim pozitiv. Hezitimi i kryeministri...

VV skeptike se nga kush është sjellë ligji për ushtri

para 7 muajve - Insajderi

Nisma e Presidentit Thaçi për formimin e ushtrisë së Kosovës, për Lëvizjen Vetëvendosje po cilësohet jo e koordinuar. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se Presidenti Thaçi projektligjin...

Selimi: Nuk ka pasur koordinim as me ndërkombëtarët as me opozitën për ushtrinë

para 7 muajve - Periskopi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, sot gjatë konferencës “Forca e Sigurisë së Kosovës dhe rregullimet ligjore”, të organizuar nga kjo lëvizje, ka thënë se nisma e presidentit Thaçi është...

Selimi: Për fat të keq ligji se bënë FSK-në Ushtri, po ne e mbështesin

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Rexhep Selimi ka thënë se ka pas një mungesë të koordinimit për çështjen e Ushtrisë. Ai gjithashtu ka thënë se ka vërejtje edhe në përmbajtjen e projektligjit. “FSK ka numër të vogël të pjesëtarëve, po...

Ymeri thotë se me ligjin për FSK-në nuk po bëhet Ushtria, por zgjerim kompetencash

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Visar Ymeri në tryezën e organizuar nga Vetëvendosje ka thënë se me ligjin për FSK-në nuk po bëhet Ushtria siç pritej por vetëm po i zgjerohen kompetencat FSK-së. Ymeri ka thënë se që prej çlirimit të...

Ymeri: Projektligji se bën Kosovën me ushtri, por i zgjeron kompetencat e FSK -së

para 7 muajve - Sovrani

Visar Ymeri në tryezën e organizuar nga Vetëvendosje ka thënë se me ligjin për FSK-në nuk po bëhet Ushtria siç pritej por vetëm po i zgjerohen kompetencat FSK-së. Ymeri ka thënë se që prej çlirimit të...

Mustafa nuk e procedon projekt-ligjin për ushtrinë, pa pajtimin e NATO-s dhe SHBA-së

para 7 muajve - Illyria

Prishtinë, 20 mars 2017 – Qeveria e Kosovës e drejtuar nga Isa Mustafa nuk do të ngutet me procedimin e Projektligjit për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, ndonëse tri ministri të...

Mustafa nuk e procedon Ligjin për ushtrinë pa pajtimin e NATO-s dhe SHBA-së

para 7 muajve - Periskopi

Qeveria e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa nuk do të ngutet sa i përket procedimit të Ligjit për Forcën e Sigurisë, ani pse tri ministritë përkatëse kanë dhënë mendim pozitiv. Hezitimi i kryeministri...

Ende pa vendim për mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se autoritetet kosovare nuk kanë vendosur ende nëse do të mbahen zgjedhjet serbe në Kosovë apo jo. Në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski” në Radio...

Ushtria ndan Thaçin e Mustafën

para 7 muajve - Gazeta Express

Debati nëse duhet të transformohet Forca e Sigurisë së Kosovës në ushtri pa mbështetjen e amerikanëve po vazhdon. "Shtetet e Bashkuara të Amerikës e përkrahin themelimin e Ushtrisë së Kosovës, por kërkojnë...

Ushtria ndan Thaçin e Mustafën

para 7 muajve - OraInfo

Debati nëse duhet të transformohet Forca e Sigurisë së Kosovës në ushtri pa mbështetjen e amerikanëve po vazhdon, njofton Klan Kosova. Një deklaratë të kryeministrit Isa Mustafa ka të tillë që po e shohin...

Ushtria ndan Thaçin e Mustafën

para 7 muajve - Lajmi.net

Debati nëse duhet të transformohet Forca e Sigurisë së Kosovës në ushtri pa mbështetjen e amerikanëve po vazhdon, njofton Klan Kosova. Një deklaratë të kryeministrit Isa Mustafa ka të tillë që po e shohin...

Ushtria ndan Thaçin e Mustafën

para 7 muajve - Indeks online

Debati nëse duhet të transformohet Forca e Sigurisë së Kosovës në ushtri pa mbështetjen e amerikanëve po vazhdon. Një deklaratë të kryeministrit Isa Mustafa ka të tillë që po e shohin si kundërshtim të...

Ushtria ndan Thaçin e Mustafën

para 7 muajve - Klan Kosova

Debati nëse duhet të transformohet Forca e Sigurisë së Kosovës në ushtri pa mbështetjen e amerikanëve po vazhdon, njofton Klan Kosova. Një deklaratë të kryeministrit Isa Mustafa ka të tillë që po e shohin...

Ushtria ndan Thaçin e Mustafën

para 7 muajve - Tetova Sot

Debati nëse duhet të transformohet Forca e Sigurisë së Kosovës në ushtri pa mbështetjen e amerikanëve po vazhdon. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës e përkrahin themelimin e Ushtrisë së Kosovës, por kërkojnë...

Ende pa vendim për mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë

para 7 muajve - Periskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se autoritetet kosovare nuk kanë vendosur ende nëse do të mbahen zgjedhjet serbe në Kosovë apo jo. Në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski” në Radio...

A po e ndan ushtria Thaçin e Mustafën?

para 7 muajve - Arbresh

Debati nëse duhet të transformohet Forca e Sigurisë së Kosovës në ushtri pa mbështetjen e amerikanëve po vazhdon. Një deklaratë të kryeministrit Isa Mustafa ka të tillë që po e shohin si kundërshtim të...

Ushtria ndan Thaçin e Mustafën

para 7 muajve - Infokusi

Debati nëse duhet të transformohet Forca e Sigurisë së Kosovës në ushtri pa mbështetjen e amerikanëve po vazhdon. Një deklaratë të kryeministrit Isa Mustafa ka të tillë që po e shohin si kundërshtim të...

Presidenti insiston se ushtria themelohet me Ligj nëse s’binden serbët për ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Tetova Sot

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

Thaçi: Do ta kemi Ushtrinë e Kosovës dhe partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare

para 7 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

Ushtria ndan Thaçin e Mustafën

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Debati nëse duhet të transformohet Forca e Sigurisë së Kosovës në ushtri pa mbështetjen e amerikanëve po vazhdon. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës e përkrahin themelimin e Ushtrisë së Kosovës, por kërkojnë...

Presidenti insiston se ushtria themelohet me Ligj nëse s’binden serbët për ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - OraInfo

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

Presidenti insiston se ushtria themelohet me Ligj nëse s’binden serbët për ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Gazeta Express

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

Thaçi për 'Slobodni srpski': Do ta kemi ushtrinë e Kosovës dhe partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare

para 7 muajve - Indeks online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

Thaçi për 'Slobodni srpski': Do ta kemi Ushtrinë e Kosovës dhe partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare

para 7 muajve - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

“S’i besojmë Hashim Thaçit për Ushtrinë”

para 7 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje njëherësh anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji...

‘Goditja’ e fundit që do të ndajë Thaçin e Mustafën

para 7 muajve - Periskopi

Debati nëse duhet të transformohet Forca e Sigurisë së Kosovës në ushtri pa mbështetjen e amerikanëve po vazhdon, njofton Klan Kosova. Një deklaratë të kryeministrit Isa Mustafa ka të tillë që po e shohin...

Thaçi: Nuk kemi vendosur ende për mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë

para 7 muajve - Insajderi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se autoritetet kosovare nuk kanë vendosur ende nëse do të mbahen zgjedhjet serbe në Kosovë apo jo. Në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski” në Radio...

Presidenti insiston se ushtria themelohet me Ligj nëse s’binden serbët për ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - AlbPortali

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

Presidenti insiston se ushtria themelohet me Ligj nëse s’binden serbët për ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

Thaçi për ‘Slobodni srpski’: Do ta kemi ushtrinë e Kosovës dhe partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare

para 7 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

Presidenti insiston se ushtria themelohet me Ligj nëse s’binden serbët për ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

“S’i besojmë Hashim Thaçit për Ushtrinë”

para 7 muajve - Infokusi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje njëherësh anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji...

Në Vetëvendosje e përkrahin Thaçin, por dyshojnë se do të dorëzohet para ndërkombëtarëve

para 7 muajve - Gazeta Express

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Vetëvendosje e përkrahë Thaçin, por dyshojnë se do të dorëzohet para ndërkombëtarëve

para 7 muajve - Gazeta Express

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Selimi: Nuk i besoj Thaçit në këmbëngulësinë për Ushtrinë

para 7 muajve - OraInfo

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Presidenti insiston se ushtria themelohet me Ligj nëse s’binden serbët për ndryshime kushtetuese

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

Selimi: Nuk i besoj Thaçit në këmbëngulësinë për Ushtrinë

para 7 muajve - Telegrafi

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Rexhep Selimi: Pushteti pret që Vetëvendosje ta kundërshtojë ushtrinë

para 7 muajve - GazetaBlic

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji...

Thaçi për ‘Slobodni srpski’: Do ta kemi ushtrinë e Kosovës dhe partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare

para 7 muajve - Sovrani

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një intervistë për emisionin “Slobodni srpski”, të moderuar nga Budimir Niçiq, është shprehur se Kosova do ta ketë ushtrinë e saj në bashkëpunim me bashkësinë ndërkombëtare,...

Selimi: Nuk i besoj Thaçit në këmbënguljen për ushtrinë

para 7 muajve - Albeu

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi , ka thënë se nuk është aq optimist se Projektligji...

Selimi: Nuk i besoj Thaçit në këmbëngulësinë për Ushtrinë

para 7 muajve - Indeks online

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Vetëvendosje e përkrahë Thaçin, por dyshojnë se do të dorëzohet para ndërkombëtarëve

para 7 muajve - Infokusi

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Selimi: Nuk i besoj Thaçit në këmbëngulësinë për Ushtrinë

para 7 muajve - Fakti Ditor

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Vetëvendosje e do ushtrinë, kundërshton Thaçin

para 7 muajve - Zhurnal

I pari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, po e mbështet nismën për avancimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, ani se kjo për momentin po bëhet vetëm përmes ndryshimeve ligjore. Antarëve të Këshillit...

Selimi: Nuk i besoj Thaçit në këmbëngulësinë për Ushtrinë

para 7 muajve - Arbresh

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Selimi: Nuk i besoj Thaçit në këmbëngulësinë për Ushtrinë

para 7 muajve - Almakos

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Selimi: Nuk i besoj Hashim Thaçit

para 7 muajve - Periskopi

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Selimi: Pushteti pret që vetëvendosje ta kundërshtojë ushtrinë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji...

Selimi: Nuk i besoj Thaçit në këmbëngulësinë për Ushtrinë

para 7 muajve - AlbPortali

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Selimi: Pushteti pret që Vetëvendosje ta kundërshtojë ushtrinë

para 7 muajve - Insajderi

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji...

Nuk i besoj Thaçit në këmbëngulësinë për Ushtrinë

para 7 muajve - Sovrani

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji...

Selimi: Nuk i besoj Thaçit në këmbëngulësinë për Ushtrinë

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

Selimi: Nuk i besoj Thaçit në këmbëngulësinë për Ushtrinë

para 7 muajve - Shenja

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit anëtar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi është shprehur jo aq optimist që Projektligji për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK