http://kariera.mk

Atdhe Nuhiu: Dua debutim me fitore

më 3.2017 - Lajmi.net

Atdhe Nuhiu është njëra nga tri ardhjet e reja tek Përfaqësuesja e Kosovës. Sulmuesi i Sheffield Wedneaday në Championshipin anglez, kërkon të debutoj me fitore ndaj Islandës. “Jam i lumtur që i jam bashkuar...

Bunjaki: Kosova nuk do ta bëjë këtë kundër Islandës

më 3.2017 - GazetaBlic

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll Albert Bunjaki e ka bërë publike listën e 23 futbollistëve për ndeshjen kundër Islandës më 24 mars. Për herë të parë janë ftuar Besart Berisha, Atdhe...

Shqipëria zhvillon stërvitjen e parë, por mungojnë tre futbollistë

më 3.2017 - Telegrafi

Futbollistët e kombëtares shqiptare janë paraqitur në urdhrat e trajnerit Gianni De Biasi për të kryer seancën e parë stërvitore në vigjilje të duelit me Italinë, që do të luhet të premten e 24 marsit...

‘Dardanët’ emocionojnë lojtarët e Kosovës

më 3.2017 - Telegrafi

Lojtarët janë takuar me grupin e tifozëve ‘Dardanët’, ku nuk kanë munguar momente emocionuese. ‘ Dardanët’ janë duke përgatitur një spot të ri mbështetës për Kosovën dhe në xhirime kanë marrë pjesë edhe...

Në ndeshjen kundër Islandës, Kosova “nuk e parkon autobusin”

më 3.2017 - Klan Kosova

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll Albert Bunjaki e ka bërë publike listën e 23 futbollistëve për ndeshjen kundër Islandës më 24 mars. Për herë të parë janë ftuar Besart Berisha, Atdhe...

Kombëtarja nis përgatitjet në Durrës anti Itali, sot seanca e parë e stërvitjes

më 3.2017 - Shqiptarja

Ekipi ynë Kombëtar ka nisur përgatitjet për sfidën e 24 marsit që do të zhvillohet në Palermo kundra Italisë, e vlefshme për turin kualifikues të botërorit "Rusi 2018". Seanca e parë stërvitore nisi në...

Mbajeni frymën dhe dëgjojeni ‘Besa Besa’ nga Dardanët

më 3.2017 - Lajmi.net

Tifo grupi i tifozëve të Kombëtares së Kosovës, ‘Dardanët’, janë duke përgatitur një spot që i kushtohet Kombëtares së Kosovës. Në disa video që po qarkullojnë në rrjetet sociale, shihet se sa me emocione...

Përgatitjet kuqezi nisin me mungesa

më 3.2017 - Telesport

Në prag të sfidës ndaj Italisë, në program për tu zhvilluar mbrëmjen e të premtes në Palermo, futbollistët e kombëtares shqiptare janë vënë sot nën urdhërat e trajnerit të përfaqësueses kuqezi, Gianni...

Përballja me Shqipërinë, Ventura: Ndeshje delikate që mund të hapë skenarë të rinj

më 3.2017 - Ora news

Itali do të sfidojë Shqipërinë më 24 Mars në qytetin siçilian të Palermos. Kjo do të jetë sfida e parë zyrtare në historinë e dy vendeve. Trajneri i të kaltërve Giampiero Ventura theksoi se është një takim...

‘Dardanët’ janë gati, shikoni çfarë kanë bërë për futbollistët para ndeshjes

më 3.2017 - GazetaBlic

Tifozët e Kombëtares së Kosovës ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët. ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët e Kombëtares së Kosovës, duke krijuar...

⚽️ Mediet serbe “shpërthejnë” ndaj FIFA-s shkaku i Kosovës

më 3.2017 - Infokusi

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb. Në fakt, tre futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Islandës në kuadër...

E jashtëzakonshme: Shikoni befasinë e ‘Dardanëve’ për Kombëtaren e Kosovës

më 3.2017 - Zeri

Tifozët e Kombëtares së Kosovës ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët e Kombëtares së Kosovës, duke krijuar...

​E jashtëzakonshme: Shikoni befasinë e ‘Dardanëve’ për Kombëtaren e Kosovës

më 3.2017 - Gazeta Express

Tifozët e Kombëtares së Kosovës ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët e Kombëtares së Kosovës, duke krijuar...

Kombëtarja shqiptare, kuqezinjtë nisin përgatitjet anti-Itali me disa mungesa

më 3.2017 - Ora news

Përfaqësuesja shqiptare ka nisur përgatitjet në kuadër të sfidës së 24 Marsit përballë Italisë. Seanca e parë stërvitore nuk ka qënë e ngarkuar në aspektin fizik duke qënë se shumica e lojtarëve vinin...

⚽️ Mbajeni frymën dhe dëgjojeni ‘Besa Besa’ nga Dardanët

më 3.2017 - Infokusi

Tifo grupi i tifozëve të Kombëtares së Kosovës, ‘Dardanët’, janë duke përgatitur një spot që i kushtohet Kombëtares së Kosovës. Në disa video që po qarkullojnë në rrjetet sociale, shihet se sa me emocione...

Emocionuese: Dardanët surprizojnë lojtarët e përfaqësueses së Kosovës

më 3.2017 - Indeks online

Lojtarët e përfaqësueses së Kosovës këtë mbrëmje kanë qenë protagonistë të një befasie emocionuese nga tifozët “Dardanë”, shkruan IndeksOnline. Në një ceremoni, ku po merrnin pjesë lojtarët kosovarë, papritmas...

Mundësi e artë për tifozët, ja ku mund t’i takojnë nesër yjet e Kosovës

më 3.2017 - GazetaBlic

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës. Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

Mediet serbe “shpërthejnë” ndaj FIFA-s shkaku i Kosovës

më 3.2017 - Lajmi.net

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb. Në fakt, tre futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Islandës në kuadër...

Mediat serbe: FIFA me rregulla speciale për Kosovën

më 3.2017 - Telegrafi

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb. Në fakt, tre futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Islandës në kuadër...

Mediat serbe: FIFA me rregulla speciale për Kosovën

më 3.2017 - Zeri

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb. Në fakt, tre futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Islandës në kuadër...

VIDEO/ Nisin përgatitjet, 3 mungesa dhe lojtarë që stërviten veçmas në seancën e parë

më 3.2017 - BalkanWeb

Kanë kaluar më shumë se 4 muaj nga grumbullimi i fundit i Kombëtares kuqezi nën urdhërat e Xhani De Biazit. Sot, pas kaq shumë kohësh, kuqezinjtë zbritën në terrenin stërvitor në seancën e parë përgatitore...

Mundësi e artë për tifozët, ja ku mund t’i takojnë nesër yjet e Kosovës

më 3.2017 - OraInfo

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

Ndeshja me Italinë, De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja

më 3.2017 - Flaka

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për miqësoren...

Mundësi e artë për tifozët, ja ku mund t’i takojnë nesër yjet e Kosovës

më 3.2017 - Lajmi.net

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

VIDEO/ Stërvitja e parë. De Biasi largon mediat pas 10 minutash. Agolli dhe Abrashi stërviten të veçuar

më 3.2017 - Syri

Futbollistët e kombëtares shqiptare janë paraqitur në urhdërat e trajnerit Gianni De Biasi për të kryer seancën e parë stërvitore në vigjilje të duelit me Italinë, që do të luhet të premten e 24 marsit...

VIDEO/ Stërvitja e parë. De Biasi largon mediat pas 10 minutash. Agolli dhe Abrashi stërviten të veçauar

më 3.2017 - Syri

Futbollistët e kombëtares shqiptare janë paraqitur në urhdërat e trajnerit Gianni De Biasi për të kryer seancën e parë stërvitore në vigjilje të duelit me Italinë, që do të luhet të premten e 24 marsit...

Kombëtares i mungojnë tre lojtarë, dy stërvitën ndaras

më 3.2017 - Zeri

Kombëtarja shqiptare ka kryer stërvitjen e parë para ndeshjes me Italinë Sot pasdite Kombëtarja shqiptare ka kryer seancën e parë stërvitor, para ndeshjes me Italinë, e cila do të luhet të premten nga...

Shqipëria nis përgatitjet, mungojnë 3 lojtarë

më 3.2017 - Indeks online

Ende pa u kompletuar mirë me ardhjen e futbollistëve, Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar seancën e parë stërvitore. Lojtarët që kanë mbërritur aktualisht janë paraqitur ditën e sotme përpara trajnerit De...

​Kombëtares i mungojnë tre lojtarë, dy stërvitën ndaras

më 3.2017 - Gazeta Express

Kombëtarja shqiptare ka kryer stërvitjen e parë para ndeshjes me Italinë Sot pasdite Kombëtarja shqiptare ka kryer seancën e parë stërvitor, para ndeshjes me Italinë, e cila do të luhet të premten nga...

Po ndodh tani. Përplasje me De Biasin, çahet Kombëtarja shqiptare para Italisë

më 3.2017 - Syri

Në listë e bërë publike nga trajneri Giani De Biasi me lojtarët që janë thirrur për ndeshjen kundër Italisë më 24 Mars, ka rënë në sy mungesa e sulmuesit Shkëlzen Gashi. Gashi që prej dy sezonesh aktivizohet...

Shqipëria zhvillon stërvitjen e parë, por mungojnë tre futbollistë

më 3.2017 - Almakos

Futbollistët e kombëtares shqiptare janë paraqitur në urdhrat e trajnerit Gianni De Biasi për të kryer seancën e parë stërvitore në vigjilje të duelit me Italinë, që do të luhet të premten e 24 marsit...

‘Dardanët’ emocionojnë lojtarët e Kosovës

më 3.2017 - Almakos

Lojtarët janë takuar me grupin e tifozëve ‘Dardanët’, ku nuk kanë munguar momente emocionuese. ‘ Dardanët’ janë duke përgatitur një spot të ri mbështetës për Kosovën dhe në xhirime kanë marrë pjesë edhe...

Kombëtarja kryen stërvitjen e parë para ndeshjes me Italinë, këto ishin tri mungesat e mëdha

më 3.2017 - Standard

Futbollistët e kombëtares shqiptare janë paraqitur në urdhërat e trajnerit Gianni De Biasi për të kryer seancën e parë stërvitore në prag të duelit me Italinë, që do të luhet të premten e 24 marsit në...

Kombëtarja kryen stërvitjen e parë para ndeshjes me Italinë, këto ishin tri mungesat e mëdha

më 3.2017 - GazetaBlic

Futbollistët e kombëtares shqiptare janë paraqitur në urdhërat e trajnerit Gianni De Biasi për të kryer seancën e parë stërvitore në prag të duelit me Italinë, që do të luhet të premten e 24 marsit në...

Mbajeni frymën dhe dëgjojeni ‘Besa Besa’ nga Dardanët

më 3.2017 - Fakti Ditor

Tifo grupi i tifozëve të Kombëtares së Kosovës, ‘Dardanët’, janë duke përgatitur një spot që i kushtohet Kombëtares së Kosovës. Në disa video që po qarkullojnë në rrjetet sociale, shihet se sa me emocione...

Itali-Shqipëri, Ventura: Mendojmë për kualifikimin

më 3.2017 - Top Channel

Për Giampiero Ventura, ndeshja me kombëtaren shqiptare është thelbësore për ecurinë e Italisë në eliminatoret e Botërorit 2018. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i Italisë në konferencën për shtyp...

Italia/ Dy mungesa të rëndësishme të premten përballë Shqipërisë

më 3.2017 - Mapo

Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio nuk do të luajnë kundër Shqipërisë Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio,...

De Biasi: Krenar që ndihem shqiptar, i lumtur nëse do mundja Italinë

më 3.2017 - Mapo

“Jam shumë krenar që jam pjesë e këtij kombi. Do të jem shumë i lumtur nëse fitojmë me Italinë edhe pse jam italian. Kam ardhur këtu për të punuar seriozisht duke e bërë me zemër dhe ne kemi arritur të...

Lojtarët e kombëtares darkë para grumbullimit

më 3.2017 - Mapo

Foto 1 nga 1 Ka filluar grumbullimi i futbollistëve kuqezi për ndeshjet me Italinë dhe Bosnjën. Disa nga lojtarët e Kombëtares shqiptare kanë darkuar në një nga restorantet në Tiranë. Lajmin e ka bërë...

Dita e parë e stërvitjes, kombëtarja jo e plotë

më 3.2017 - SuperSport

Futbollistët e kombëtares shqiptare janë paraqitur në urhdërat e trajnerit Gianni De Biasi për të kryer seancën e parë stërvitore në vigjilje të duelit me Italinë, që do të luhet të premten e 24 marsit...

‘Çarten’ mediat serbe, ja çfarë shkruajnë për Kosovën para ndeshjes me Islandën

më 3.2017 - Tetova Sot

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb. Në fakt, tre futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Islandës në kuadër...

ZYRTARE/ De Biasi publikon listën e lojtarëve kundër Italisë

më 3.2017 - AlbPortali

Loading... Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës. Në listë ajo që bie në sy është sërish...

Ventura: Shqipëria, xhetoni për në Botëror, shqiptarët do të “pushtojnë” edhe Palermon

më 3.2017 - Telesport

Italia e drejtuar nga Gian Piero Ventura rikthehet në fushë mbrëmjen e të premtes, në Palermo, ku do të ketë përballë Shqipërinë e Gianni De Biasi, ndaj të cilës “azzurrët” nuk mund të tolerojnë asnjë...

Buffon sulmon klubet rivale: Investitorët e huaj, të këqij për Serie A

më 3.2017 - Telegrafi

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon insiston se një fluks i investitorëve të huaj në skuadrat italiane është e keqe për kampionatin shtetëror, Serie A. Bianconerët janë ende në pronësi nga familja...

Mbajeni frymën dhe dëgjojeni ‘Besa Besa’ nga Dardanët

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Tifo grupi i tifozëve të Kombëtares së Kosovës, ‘Dardanët’, janë duke përgatitur një spot që i kushtohet Përfaqësueses së Kosovës. Në disa video që po qarkullojnë në rrjetet sociale, shihet se sa me emocione...

Përzgjedhësi i Italisë pret që kuqezinjtë të mbushin stadiumin në Palermo

më 3.2017 - Zhurnal

Përzgjedhësi i Italisë, Giampiero Ventura, ka lavdëruar përkrahjen që tifozët kuqezi i japin kombëtares shqiptare në ndeshjet e futbollit. Duke folur në konferencën për media, para ndeshjes Itali – Shqipëri,...

Superlajm për tifozët: Ja ku mund t’i takoni dhe fotografohen me yjet e Kosovës

më 3.2017 - Gazeta Express

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

Ventura: Mendojmë për kualifikimin

më 3.2017 - Zhurnal

Për Giampiero Ventura, ndeshja me kombëtaren shqiptare është thelbësore për ecurinë e Italisë në eliminatoret e Botërorit 2018. Kjo është ajo që ka deklaruar trajneri i Italisë në konferencën për shtyp...

ZYRTARE/ De Biasi publikon listën e lojtarëve kundër Italisë

më 3.2017 - Fakti Ditor

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës. Në listë ajo që bie në sy është sërish mungesa e Berat...

Superlajm për tifozët: Ja ku mund t’i takojnë dhe fotografohen me yjet e Kosovës

më 3.2017 - Gazeta Express

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

Mediat serbe: FIFA me rregulla speciale për Kosovën

më 3.2017 - Almakos

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb. Në fakt, tre futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Islandës në kuadër...

Ky është plani i Kosovës deri te ndeshja me Islandën

më 3.2017 - Sovrani

Përfaqësuesja e Kosovës ka filluar sot grumbullimin në hotel ‘Emerald’ për ndeshjen e së premtes kundër Islandës, që zhvillohet në Shkodër. Para nisjes për në Shqipëri, përzgjedhësi Albert Bunjaku ka vendosur...

Batutat e De Biasit përpara Italisë

më 3.2017 - SuperSport

Sfida me Italinë Është bukur që rishihemi pas kaq shumë kohësh. Jemi këtu për të përgatitur këtë ndeshje të rëndësishme; për ne, për ju, për të gjithë. Për t’i dhënë vazhdimësi punës që po bëjmë në këto...

De Biasi publikon listën ndaj Italisë

më 3.2017 - Politiko

Risia më e madhe është grumbullimi për herë të parë i mbrojtësit të Kukësit, Albi Alla. Një tjetër lojtar i Kategorisë Superiore që rikthehet në Kombëtare është edhe mesfushori i Skënderbeut, Liridon Latifi,...

Ventura: Tifozët shqiptarë, të shumtë edhe në Palermo

më 3.2017 - SuperSport

Asgjë nuk do të mund t’i ndalë tifozët kuqezi për të mbështetur përfaqësuesen e tyre, edhe nëse ndeshja do të luhet në cepin më të largët të Italisë. Trajneri i ta kaltërve Gian Piero Ventura, në konferencën...

Atdhe Nuhiu vjen me fotografinë që i gëzon gjithë tifozët e Kosovës

më 3.2017 - Lajmi.net

Pothuajse të gjithë lojtarët e Kombëtares së Kosovës kanë mbërritur në Kosovë, për grumbullimin e radhës. Kosova më 24 mars zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese ndaj Islandës, në ‘Loro Boriçi’. Për...

Dorëzohen italianët, Ventura: Shqiptarët do mbushin stadiumin!

më 3.2017 - Standard

Tifozët e Kombëtares e kanë treguar sa herë mbështetjen e pakufi që i ka dhënë Shqipërisë në çdo stadium ku ka luajtur. Këtë fakt italianët donin t’a zhbënin. Ndeshjen e 24 marsit kundër Shqipërisë, “axurrët”...

Dorëzohet Ventura: Shqiptarët do të mbushin edhe Palermon!

më 3.2017 - Syri

Duket se taktika për të dërguar Italinë në Palermo në mënyrë që të mbahen larg tifozët shqiptarë nuk do të funksionojë. Për këtë është i ndërgjegjshëm edhe trajneri Giampiero Ventura i cili e merr si të...

Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës kundër Islandës

më 3.2017 - Indeks online

Përfaqësuesja e Kosovës e pret në “shtëpi” kombëtaren e Islandës për ndeshjen e Kupës së Botës “Rusia 2018”. Menaxheri i përfaqësueses, Albert Bunjaku sot bëri zyrtare listën e lojtarëve për këtë super...

Zgjodhën Palermon por italianët dorëzohen, Ventura: Shqiptarët do mbushin stadiumin!

më 3.2017 - BalkanWeb

Tifozët e Kombëtares e kanë treguar sa herë mbështetjen e pakufi që i ka dhënë Shqipërisë në çdo stadium ku ka luajtur. Këtë fakt italianët donin t’a zhbënin. Ndeshjen e 24 marsit kundër Shqipërisë, “axurrët”...

Bunjaki publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - AlbPortali

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, sot mbajti një konferencë për media ku shpalosi listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kualifikuese Kosovë-Islandë, e cila do të...

Ventura: Shqipëria sfidë delikate shqiptarët do e mbushin Palermon

më 3.2017 - Shqiptarja

Përgatitjet për ndeshjen me Shqipërinë i ka nisur edhe Italia. Në konferencën për shtyp trajneri Gian Piero Ventura ka deklaruar: “ Ndaj Shqipërisë rezultati është jashtëzakonisht i rëndësishëm.Jemi të...

Trajneri i Italisë trembet nga shqiptarët: Do na pushtojnë sërish

më 3.2017 - Zeri

Trajneri i Italisë, Gian Piero Ventura ka folur në konferencë për shtyp për mediat italian në pra të duelit ndaj Shqipërisë. Strategu italian është i ndërgjegjshëm që shqiptarët mund të pupullojnë edhe...

Kur mbaron vuajtja e Mavrajt?

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, do të mungoj në ndeshjes e së premtes shkaku i lëndimit – shkruan Gazeta Monitor. Mavraj, në rrjetin social “Instagram” ka postuar një foto me mbishkrimin...

Ndeshja me Italinë, De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja

më 3.2017 - Zhurnal

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për miqësoren...

Kosova publikon listën, më në fund dhe Besart Berisha

më 3.2017 - Zhurnal

Kosova ka publikuar ditën e sotme listën për përballjen me Islandën në Shkodër në një ndeshje te vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës. Në listë mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm Pepa, Meha, Halimi,...

Ventura trembet nga shqiptarët: Do na pushtojnë sërish

më 3.2017 - Albeu

Trajneri i Italisë, Gian Piero Ventura ka folur në konferencë për shtyp për mediat italian në pra të duelit ndaj Shqipërisë. Strategu italian është i ndërgjegjshëm që shqiptarët mund të pupullojnë...

De Biasi largon mediat pas 10 minutash, Agolli dhe Abrashi stërviten të veçuar

më 3.2017 - Sovrani

Futbollistët e kombëtares shqiptare janë paraqitur në urhdërat e trajnerit Gianni De Biasi për të kryer seancën e parë stërvitore në vigjilje të duelit me Italinë, që do të luhet të premten e 24 marsit...

De Biasi: Sfida ndaj Italisë do të jetë shumë e vështirë

më 3.2017 - Shenja

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë në Futboll, Giovanni De Biasi gjatë një konference për shtyp në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit kë publikuar listën e 23 futbollistëve që ka grumbulluar...

Bunjaki publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - Shenja

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, sot mbajti një konferencë për media ku shpalosi listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kualifikuese Kosovë-Islandë, e cila do të...

Italia merr lajmin e hidhur para ndeshjes me Shqipërinë

më 3.2017 - Syri

Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio, nuk janë ftuar për ndeshjen me Shqipërinë. Forma jo e mirë fizike e dy lojtarëve...

Deklarata e De Biasit bën bujë në Itali

më 3.2017 - Aktuale

Gianni De Biasi ndjehet shqiptar dhe krenar. Deklarata e tij ka nisur të përhapet në mediat italiane. “Unë do të isha shumë i lumtur nëse do arrinim të merrnim një rezultat pozitiv. Jam i punësuar nga...

​Kombëtares i mungojnë tre lojtarë, dy stërvitën ndaras

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Kombëtarja shqiptare ka kryer stërvitjen e parë para ndeshjes me Italinë Sot pasdite Kombëtarja shqiptare ka kryer seancën e parë stërvitor, para ndeshjes me Italinë, e cila do të luhet të premten nga...

Me çfarë formacioni do të luajë Italia ndaj Shqipërisë? Ja çfarë thotë Ventura

më 3.2017 - Gazeta Express

Italia mund të luajë me skemën 4-2-4 ndaj Shqipërisë Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, disa ndeshje ka luajtur lojë tepër sulmuese me vetëm dy mesfushorë e katër sulmues (4-2-4), por nuk ka treguar...

Kosova, 183 centimetra

më 3.2017 - Zeri

Albert Bunjaki siguron se Kosova ka shënuar progres në nëntë vitet e fundit, raporton "Zëri".  “Nga viti 2008 i kemi pasur 300 lojtarë deri tash, prej tyre e kemi krijuar një bazë të 15 lojtarëve. Për...

Dorëzohet Ventura: Shqiptarët do të mbushin edhe Palermon!

më 3.2017 - Indeks online

Duket se taktika për të dërguar Italinë në Palermo në mënyrë që të mbahen larg tifozët shqiptarë nuk do të funksionojë. Për këtë është i ndërgjegjshëm edhe trajneri Xhampiero Ventura i cili e merr si të...

Dorëzohet Ventura: Shqiptarët do të mbushin edhe Palermon!

më 3.2017 - Panorama

Duket se taktika për të dërguar Italinë në Palermo në mënyrë që të mbahen larg tifozët shqiptarë nuk do të funksionojë. Për këtë është i ndërgjegjshëm edhe trajneri Xhampiero Ventura i cili e merr si të...

Prezantohet Veronese: Nuk do të fle për Shqipërinë

më 3.2017 - SuperSport

Në konferencën për shtyp, ku u publikua lista e lojtarëve të grumbulluar për sfidën kualifikuese me Italinë, u prezantua zyrtarisht edhe Marco Veronese. Ish-sulmuesi i rritur në Akademinë e Interit, që...

Shqipëria me fat, i mungojnë dy yje Italisë

më 3.2017 - Gazeta Express

Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio nuk do të luajnë kundër Shqipërisë Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio,...

Trajneri i Italisë iu frikësohet shqiptarëve, nuk do ta besoni çfarë thotë

më 3.2017 - OraInfo

Ventura ka thënë se tifozët shqiptarë do ta pushtojnë Palermon. Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, frikësohet se stadiumi i Palermos do të mbushet me shqiptarë kur Italia të takohet me 24 mars me...

Trajneri i Italisë paralajmëron futbollistët e tij në vigjilje të ndeshjes me Shqipërinë

më 3.2017 - GazetaBlic

Ventura ka thënë se tifozët shqiptarë do ta pushtojnë Palermon Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, frikësohet se stadiumi i Palermos do të mbushet me shqiptarë kur Italia të takohet me 24 mars me Shqipërinë,...

Kosova për gjynah, i lakmon Islandës!

më 3.2017 - Zeri

Si asnjë skuadër tjetër, Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen e pestë jashtë shtetit në kuadër të kampanjës kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018”. Kosova deri më tani ishte mysafire e Finlandës,...

Ventura me deklaratë të papritur për tifozët e Kombëtares së Shqipërisë

më 3.2017 - Lajmi.net

Përzgjedhësi i Italisë, Giampiero Ventura, ka folur para ndeshjes ndaj Shqipërisë. Ai beson që shqiptarët do ta pushtojnë stadiumin e Palermos. “Isha në Genoa ku Shqipëria luajti me Italinë dhe më pas...

Nuhiu dhe Avdijaj konfirmojnë ardhjen te Kosova

më 3.2017 - Lajm

Sulmuesi i skuadrës së Schalkes, Donis Avdijaj e ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në grumbullimin e përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës. Ardhjen në Kosovë e ka konfirmuar të dielën...

Trajneri i Italisë iu frikësohet shqiptarëve, nuk do ta besoni çfarë thotë

më 3.2017 - Gazeta Express

Ventura ka thënë se tifozët shqiptarë do ta pushtojnë Palermon Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, frikësohet se stadiumi i Palermos do të mbushet me shqiptarë kur Italia të takohet me 24 mars me Shqipërinë,...

Ndeshja me Italinë,  De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja

më 3.2017 - Top Channel

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për miqësoren...

Lajmi i fundit/ Pesë lojtarë vënë në “panik” De Biazin, trajneri italian hap dyert 10 minuta

më 3.2017 - Newsport

Sot, Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen me Italinë. Edhe pse grupi kuqezi nuk ka qenë i plotë, tekniku De Biazi ka nisur nga puna për të...

Dorëzohet Ventura: Shqiptarët do të mbushin edhe Palermon!

më 3.2017 - Tetova Sot

Duket se taktika për të dërguar Italinë në Palermo në mënyrë që të mbahen larg tifozët shqiptarë nuk do të funksionojë. Për këtë është i ndërgjegjshëm edhe trajneri Giampiero Ventura i cili e merr si të...

De Biasi: Ja cili është objektivi i Shqipërisë

më 3.2017 - Lajm

Gianni de Biasi ka folur sot në konferencë për shtyp, duke e zbuluar edhe objektivin e Kombëtares shqiptare në kualifikimet për Botërorin e Rusisë, derisa e ka publikuar listën e të ftuarve. “Objektivi...

Shqiptar apo italian? Deklarata e De Biasit bën bujë në Itali

më 3.2017 - GazetaBlic

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Italisë dhe miqësores ndaj Bosnjës. Deklarata e tij ka nisur të përhapet me bujë nga mediat italiane...

⚽️ Atdhe Nuhiu vjen me fotografinë që i gëzon gjithë tifozët e Kosovës

më 3.2017 - Infokusi

Pothuajse të gjithë lojtarët e Kombëtares së Kosovës kanë mbërritur në Kosovë, për grumbullimin e radhës. Kosova më 24 mars zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese ndaj Islandës, në ‘Loro Boriçi’. Për...

Trajneri i Italisë trembet nga shqiptarët: Do na pushtojnë sërish

më 3.2017 - Lajm

Trajneri i Italisë, Gian Piero Ventura ka folur në konferencë për shtyp për mediat italian në pra të duelit ndaj Shqipërisë. Strategu italian është i ndërgjegjshëm që shqiptarët mund të pupullojnë edhe...

Bunjaki: Kosova i ka tifozët më të mirë në botë

më 3.2017 - Lajm

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki i ka lavdëruar tifozët e Kosovës, “Dardanët”, ndërkohë që është shprehur se Kosova i ka tifozët më të mirë në botë, shkruan zeri.info. “Ne kemi pasur...

Bunjaku: Ka ardhur koha për fitore

më 3.2017 - Alsat-M

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, është i bindur se Kosova do të ketë paraqitje të mirë në përballje me Islandën. Duke folur për ballafaqimin me islandezët, të cilët ishin befasi e këndshme...

Kosova për gjynah, i lakmon Islandës!

më 3.2017 - Lajm

Si asnjë skuadër tjetër, Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen e pestë jashtë shtetit në kuadër të kampanjës kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018”. Kosova deri më tani ishte mysafire e Finlandës,...

Superlajm për tifozët: Ja ku mund t’i takoni dhe fotografohen me yjet e Kosovës

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

⚽️ Kjo është gjatësia mesatare e futbollistëve të Kosovës

më 3.2017 - Infokusi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku siguron se Kosova ka shënuar progres në nëntë vitet e fundit. “Nga viti 2008 i kemi pasur 300 lojtarë deri tash, prej tyre e kemi krijuar një bazë...

Kosova publikon listën, më në fund dhe Besart Berisha

më 3.2017 - Albeu

Kosova ka publikuar ditën e sotme listën për përballjen me Islandën në Shkodër në një ndeshje te vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës. Në listë mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm Pepa, Meha,...

De Biasi publikon listën e lojtarëve kundër Italisë

më 3.2017 - Opozita

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës. Në listë ajo që bie në sy është sërish mungesa e Berat...

⚽️ Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës kundër Islandës

më 3.2017 - Infokusi

Përfaqësuesja e Kosovës e pret në “shtëpi” kombëtaren e Islandës për ndeshjen e Kupës së Botës “Rusia 2018”. Menaxheri i përfaqësueses, Albert Bunjaku sot bëri zyrtare listën e lojtarëve për këtë super...

Shqiptar apo italian? Deklarata e De Biasit bën bujë në Itali

më 3.2017 - Syri

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Italisë dhe miqësores ndaj Bosnjës. Deklarata e tij ka nisur të përhapet me bujë nga mediat italiane...

Ventura: Shqipëria sfidë delikate shqiptarët do e mbushin Palermon

më 3.2017 - Lexo

Përgatitjet për ndeshjen me Shqipërinë i ka nisur edhe Italia. Në konferencën për shtyp trajneri Gian Piero Ventura ka deklaruar: “ Ndaj Shqipërisë rezultati është jashtëzakonisht i rëndësishëm.Jemi të...

De Biasi: Mavraj dëshiron të luajë, por mjekët kanë konfirmuar se nuk është gati

më 3.2017 - Zhurnal

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve për ndeshjet ndaj Italisë, ku ajo që bie në sy është mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj. Në një deklaratë për...

Avdijaj “kërcënon” Islandën

më 3.2017 - Sovrani

Donis Avdijaj do të jetë një nga lojtarët më të rinjë në përfaqësuesen e Kosovës. Mesfushori i skuadrës gjermane, Schalke ka publikuar një foto në rrjetet sociale ku shihet çartë se ka “kërcenuar” kundërshtarin...

Bunjaki tregon përse nuk e grumbulloi Mehën e Bunjakun

më 3.2017 - Insajderi

Befasi të listës së përfaqësueses së Kosovës me futbollistët e grumbulluar për sfidën me Islandën, ishte lënia jashtë e Alban Mehës dhe Albert Buanjkut. Dy futbollistët veteranë kosovarë nuk ishin përfshirë...

De Biasi: Sfida ndaj Italisë do të jetë shumë e vështirë

më 3.2017 - Gazeta e re

“Do të isha më shumë se sa i lumtur nëse do të arrija ta frenoja Italinë. Do të jem shumë i lumtur nëse fitojmë me Italinë, edhe pse jam italian”. Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë në Futboll, Giovanni...

Shqiptar apo italian? Kjo përgjigje e De Biasit bën bujë në Itali

më 3.2017 - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ndjehet si shqiptar dhe krenar që drejton Shqipërinë. Ai këtë e tha në konferencën për media ku edhe zbuloi listën e lojtarëve të ftuar për Italinë e ndeshjen...

Ventura lëshon deklaratë ‘thumbuese’ për Shqipërinë

më 3.2017 - Syri

Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura beson se skuadra e tij do të arrijë të marrë 3 pikë shumë të vlefshme në përballjen e 24 marsit në Palermo. Në një deklaratë për mediat, Ventura theksoi që skuadra...

De Biazi ‘’godet’’ rëndë Mavraj, ja vendimi për ndeshjen e radhës

më 3.2017 - GazetaBlic

Gianni de Biasi së fundmi ka publikuar listën e plotë të lojtarëve për ndeshjet ndaj Italisë, ku ajo që bie në sy është mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj. Në një deklaratë për mediat, tekniku italian...

Ventura: Tifozët shqiptarë, do të mbushin edhe stadiumin në Palermo

më 3.2017 - Newsport

Asgjë nuk do të mund t’i ndalë tifozët kuqezi për të mbështetur përfaqësuesen e tyre, edhe nëse ndeshja do të luhet në cepin më të largët të Italisë. Trajneri i ta kaltërve Gian Piero Ventura, në konferencën...

⚽️ Kjo është agjenda e Përfaqësueses së Kosovës

më 3.2017 - Infokusi

Përzgjedhësi Albert Bunjaku e ka zbuluar sot listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndërkohë, trajneri kosovar e ka treguar edhe agjendën e ekipit para ndeshjes së 24 marsit. “Do t’i...

Trajneri i Italisë ‘i frikësuar’: Shqiptarët do mbushin edhe Palermon

më 3.2017 - Java News

Duket se taktika për të dërguar Italinë në Palermo në mënyrë që të mbahen larg tifozët shqiptarë nuk do të funksionojë. Për këtë është i ndërgjegjshëm edhe trajneri Xhampiero Ventura i cili e merr si të...

Buffon:”Investitorët e huaj, në dëm të italisë”

më 3.2017 - Gazeta e re

Portieri i Juventusit, Gigi Buffon ka thënë në një intervistë për Kicker Magazine se ardhja e investitorëve të huaj është në dëm të Italisë Milani është skuadra e fundit që së shpejti pritet të ndërmirret...

De Biasi: Mavraj kërkoi të vinte, por mjekët thanë se nuk është gati

më 3.2017 - Albeu

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi ka publikuar sot listën e plotë të lojtarëve për ndeshjet ndaj Italisë, teksa bie në sy mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj . Në një deklaratë për mediat,...

De Biasi: Mavraj dëshiron të luajë, por mjekët kanë konfirmuar se nuk është gati

më 3.2017 - Telegrafi

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve për ndeshjet ndaj Italisë, ku ajo që bie në sy është mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj. Në një deklaratë për...

Shqiptar apo italian? Deklarata e De Biasit bën bujë në Itali

më 3.2017 - Lajmi.net

Gianni De Biasi ndjehet shqiptar dhe krenar. Deklarata e tij ka nisur të përhapet në mediat italiane. “Unë do të isha shumë i lumtur nëse do arrinim të merrnim një rezultat pozitiv. Jam i punësuar nga...

Shqipëria me fat, Italia me mungesa të mëdha

më 3.2017 - Arbresh

Përzgjedhësi i Italisë, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio, nuk janë ftuar për ndeshjen me Shqipërinë pasi sipas tij “ata nuk janë...

Përballja ndaj atdheut të tij, De Biazi: Jam italian, por ndihem shqiptar dhe krenar!

më 3.2017 - Standard

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, ka dalë sot në konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, kualifikuesen e Kupës...

Nuk ka të papritura në listën e De Biazit për Italinë

më 3.2017 - ABC News

Trajneri i kombëtares, Xhani De Biazi, shpall listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Italisë në Botëror. Italiani tregoi se çfarë pret në këtë përballje, dhe se çfarë synimesh ka në grupin tonë eleminator...

De Biasi: Objektiv vendi i dytë në grup

më 3.2017 - Alsat-M

Trajneri i Kombëtares shqiptare De Biasi ka publikuar listën për ndeshjen me Italinë që do të zhvillohet në datë 24 Mars në Palermo, e vlefshme për kampionatin Botëror ‘Rusi 2018’. De Biasi sërish gjen...

Bunjaki: Kosova i ka tifozët më të mirë në botë

më 3.2017 - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki i ka lavdëruar tifozët e Kosovës, “Dardanët”, ndërkohë që është shprehur se Kosova i ka tifozët më të mirë në botë, shkruan zeri.info. “Ne kemi pasur...

⚽️Shqipëria me fat, i mungojnë dy yje Italisë

më 3.2017 - Infokusi

Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio nuk do të luajnë kundër Shqipërisë. Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio,...

Trajneri i Italisë kërcënon Shqipërinë

më 3.2017 - Gazeta Express

Italia do t'i kërkojë pikët e plota ndaj Shqipërisë Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, beson se Azzurri mund të rikthen sërish te shkëlqimi i dikurshëm, derisa për ndeshjen me Shqipërisë kërkon vetëm...

De Biasi: Nuk largohem, ky nuk është momenti më i vështirë si trajner i Shqipërisë

më 3.2017 - Telegrafi

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, ka dalë në konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, sfidën kualifikuese për Kampionatin...

Zyrtare: Zbulohet edhe lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës, vërtetë me shumë yje

më 3.2017 - Tetova1

Kosovën e pret test i vështirë ndaj Islandës Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha...

Pushtimi nga shqiptarët, trembet Ventura

më 3.2017 - Periskopi

Trajneri i Italisë, Gian Piero Ventura ka folur në konferencë për shtyp për mediat italian në pra të duelit ndaj Shqipërisë. Strategu italian është i ndërgjegjshëm që shqiptarët mund të pupullojnë edhe...

De Biasi zbulon listën prej 23 futbollistëve për ndeshjen kundër Italisë

më 3.2017 - Aktuale

Gianni de Biasi ka zbuluar listën prej 23 futbollistëve të ftuar për ndeshjet kundër Italisë dhe Bosnjës Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen...

De Biasi: Jam i lumtur nëse mundim Italinë. Ja objektivi im...

më 3.2017 - Syri

“Ndihem italiani më i lumtur nëse mposht vendin tim”. Kjo është deklarata e bujshme e trajnerit të Kombëtares shqiptare Ganni de Biasi i cili ditën e sotme publikoi listën e lojtarëve. Në një prononcim...

Di Basi nuk e fton top sulmuesin kosovar

më 3.2017 - GazetaBlic

De Biasi nuk e ka ftuar Shkëlzen Gashin “Jam shumë krenar që jam pjesë e këtij kombi. Do të jem shumë i lumtur nëse fitojmë me Italinë edhe pse jam italian. Kam ardhur këtu për të punuar seriozisht duke...

Bunjaku flet për Hadergjonajn, i jep një afat përfundimtar për të vendosur

më 3.2017 - Telegrafi

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka komentuar situatën e Florent Hadergjonaj, ku në media është raportuar se mos ardhja e tij është se po pret ftesën nga Përfaqësuesja e Zvicrës. Por...

Bunjaku konfirmon lajmin për super-përforcimin e ri të Kosovës

më 3.2017 - GazetaBlic

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kam biseduar me Florent Hadergjonajn. Ekziston disponimi i tij për të ardhur te Kosova, por do të vendos në qershor”, deklaroi Bunjaku....

Dorëzohet Ventura: Shqiptarët do të mbushin edhe Palermon!

më 3.2017 - Sovrani

Duket se taktika për të dërguar Italinë në Palermo në mënyrë që të mbahen larg tifozët shqiptarë nuk do të funksionojë. Për këtë është i ndërgjegjshëm edhe trajneri Giampiero Ventura i cili e merr si të...

Përballja ndaj atdheut të tij, De Biazi: Jam italian, por e ndjej veten shqiptar

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, ka dalë sot në konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, kualifikuesen e Kupës...

Shqiptar apo italian? Deklarata e De Biasit bën bujë në Itali

më 3.2017 - Tetova Sot

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Italisë dhe miqësores ndaj Bosnjës. Deklarata e tij ka nisur të përhapet me bujë nga mediat italiane...

Për fund, Bunjaku ka diçka emocionuese për “Dardanët”

më 3.2017 - Lajmi.net

Albert Bunjaku iu është shumë falënderues tifo-grupit “Dardanët”. “Ne i kemi tifozët më të mirë në botë. I falënderoj për mbështetjen e madhe”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Dhashtë Zoti që...

Lista e Kombëtares: 4 emra nga Superliga, mungon Gashi

më 3.2017 - Mapo

“Jam shumë krenar që jam pjesë e këtij kombi. Do të jem shumë i lumtur nëse fitojmë me Italinë edhe pse jam italian. Kam ardhur këtu për të punuar seriozisht duke e bërë me zemër dhe ne kemi arritur të...

Zëvendësuesi i Etrit Berishës? –Ja si përgjigjet De Biasi

më 3.2017 - Syri

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Italisë dhe miqësores ndaj Bosnjës. Në një deklaratë për mediat, tekniku italian është pyetur për zëvendësuesin...

Bunjaku konfirmon lajmin për super-përforcimin e ri të Kosovës

më 3.2017 - OraInfo

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kam biseduar me Florent Hadergjonajn. Ekziston disponimi i tij për të ardhur te Kosova, por do të vendos në qershor”, deklaroi Bunjaku....

De Biasi: Ja cili është objektivi i Shqipërisë

më 3.2017 - Zeri

Gianni de Biasi ka folur sot në konferencë për shtyp, duke e zbuluar edhe objektivin e Kombëtares shqiptare në kualifikimet për Botërorin e Rusisë, derisa e ka publikuar listën e të ftuarve. “Objektivi...

Shqipëria, 4 emra nga Superliga, mungon Gashi

më 3.2017 - Gazeta Express

De Biasi nuk e ka ftuar Shkëlzen Gashin “Jam shumë krenar që jam pjesë e këtij kombi. Do të jem shumë i lumtur nëse fitojmë me Italinë edhe pse jam italian. Kam ardhur këtu për të punuar seriozisht duke...

Bunjaku e pranon: Po, i frikësohem shumë këtij fakti

më 3.2017 - Lajmi.net

Fakti që Kosova nuk ka zhvilluar ndeshje miqësore, është mjaft i keq. Kështu vlerëson përzgjedhësi Albert Bunjaku, para ndeshjen me Islandën. “Nuk kemi luajtur fare dhe ky është një fakt i keq për skuadrën....

Bunjaku: Islanda është skuadër kompakte, por ne besojmë në rezultat pozitiv

më 3.2017 - Telegrafi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, ka komentuar ndeshjen ndaj Islandës që do të luhet me 24 mars (e premte) në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Bunjaku beson te fitorja,...

Ndeshja me Italinë, De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja

më 3.2017 - Portalb

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për miqësoren...

Dëmtimi, De Biasi: Ja gjendja fizike e Mavrajt

më 3.2017 - Syri

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka publikuar listën e lojtarëve ku ajo që bie në sy është mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj. Në një deklaratë për mediat, tekniku italian theksoi se Mavraj...

Zyrtare: Lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

më 3.2017 - Portalb

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj. Më poshtë e keni listën komplete.

WOW / Shqiptar apo italian? Deklarata e De Biasit bën bujë në Itali

më 3.2017 - Opozita

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Italisë dhe miqësores ndaj Bosnjës. Deklarata e tij ka nisur të përhapet me bujë nga mediat italiane...

Zyrtare: Shqipëria publikon listën për dy ndeshjet e ardhshme, ka mungesa por edhe risi të reja

më 3.2017 - Tetova1

Shqipërinë e presin dy ndeshje të vështira në muajin Prill Gianni De Biasi ka publikuar listën e futbollistëve të Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjen kualifikuese ndaj Italisë dhe miqësores ndaj Bosnjës....

Lista e futbollistëve të Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

më 3.2017 - Telegrafi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, në konferencën për media në prag të ndeshjes kualifikuese kundër Islandës e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve të përfshirë. Ai...

Trajneri i Kosovës ka disa fjalë për Besart Berishën

më 3.2017 - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaku, ka lavdëruar sulmuesin Besart Berisha, derisa nuk tregoi nëse ai do të startojë të premten ndaj Islandës. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të...

Kosova me 300 lojtarë

më 3.2017 - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka folur në detaje për eksperiencën e tij të deritashme me ekipin Verdhekaltër, tek i cili u grumbulluan deri tash qindra futbollistë, shkruan zeri.info....

Kjo është agjenda e Përfaqësueses së Kosovës

më 3.2017 - Zeri

Përzgjedhësi Albert Bunjaki e ka zbuluar sot listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën, shkruan zeri.info. Ndërkohë, trajneri kosovar e ka treguar edhe agjendën e ekipit para ndeshjes së...

Bunjaki: Ja çka do të vendosë në lojën Kosovë – Islandë

më 3.2017 - Aktuale

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki ka folur në konferencë për shtyp sot për ndeshjen e 24 marsit me Islandën, e cila do të zhvillohet në Shkodër, shkruan zeri.info. Ai i ka treguar...

Godet Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

më 3.2017 - OraInfo

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Herolind Shala është ftuar sepse edhe ka luajtur mirë në ndeshjen e kaluar me Turqinë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Mirëpo,...

A do të luajë Kosova me dy sulmues kundër Islandës? Ja çka thotë Bunjaku

më 3.2017 - Gazeta e re

Selektori i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, as nuk e ka pohuar e as nuk e ka mohuar mundësinë se mund të luajë me dy sulmues kundër Islandës Kosova pret Islandën më 24 mars në “Loro Boriçi”, në ndeshjen...

Dy yjet e Juventusit nuk luajnë ndaj Shqipërisë

më 3.2017 - Insajderi

Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio, nuk janë ftuar për ndeshjen me Shqipërinë pasi sipas tij “ata nuk janë në formë”,...

Bunjaki i frikësohet Islandës vetëm për këtë arsye

më 3.2017 - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki nuk është aspak i lumtur që Kosova nuk po arrin të zhvillojë miqësore, e gjithë kjo si pasojë e mungesës së infrastrukturës. Në konferencën për media para...

Albert Bunjaku lë jashtë këtë super lojtar

më 3.2017 - GazetaBlic

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

De Biasi publikon listën e 23 lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen ndaj Italisë dhe Bosnje e Hercegovinës

më 3.2017 - Telegrafi

Trajneri i Kombëtare së Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka zbuluar listën me 23 lojtarë për ndeshjen kundër Përfaqësueses së Italisë dhe asaj të Bosnjes Hercegovinës. Katër nga kjo listë janë nga kampionati...

Lista e De Biazit për ndeshjen kundër Italisë

më 3.2017 - Klan Kosova

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, atë kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Italisë dhe atë miqësore...

Bunjaki zbulon 23 emrat e përfaqësueses

më 3.2017 - Klan Kosova

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën, njofton Klan Kosova. Lista përbëhet nga 23 lojtarë, të cilët janë ftuar për...

Bunjaki: Me pak fat, mund të fitojmë me Islandën

më 3.2017 - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki beson se ka ardhur koha që Kosova ta fitojë një ndeshje zyrtare në kualifikimet për Botërorin 2018, shkruan zeri.info. Trajneri kosovar shprehet...

Bunjaki: Ja çka do të vendosë në lojën Kosovë – Islandë

më 3.2017 - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki ka folur në konferencë për shtyp sot për ndeshjen e 24 marsit me Islandën, e cila do të zhvillohet në Shkodër, shkruan zeri.info. Ai i ka treguar...

Buffon “thumbon” kundërshtarët: Po na humbni traditën

më 3.2017 - Indeks online

Skudrat italiane po kthejnë sytë nga investitorët e huaj për të rikthyer formën e vjetër. Roma është blerë nga investitorë amerikanë, përderisa Inter nga kinezët e “Suning Group”.  Milan është skuadra...

Me çfarë formacioni do të luajë Italia ndaj Shqipërisë? Ja çfarë thotë Ventura

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Italia mund të luajë me skemën 4-2-4 ndaj Shqipërisë Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, disa ndeshje ka luajtur lojë tepër sulmuese me vetëm dy mesfushorë e katër sulmues (4-2-4), por nuk ka treguar...

Bunjaki paralajmëron talentin e ri shqiptar: E presim vetëm deri në qershor

më 3.2017 - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, ka bërë të ditur se mbrojtësi 22 vjeçar i skuadrës nga Bundesliga Ingolstadt, Florent Hadërgjonaj, ende nuk ka vendosur të luajë për Kosovën dhe se do...

Bunjaku konfirmon lajmin për super-përforcimin e ri të Kosovës

më 3.2017 - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kam biseduar me Florent Hadergjonajn. Ekziston disponimi i tij për të ardhur te Kosova, por do të vendos në qershor”, deklaroi Bunjaku,...

Bunjaki: Brenda dy vjetësh, Kosova do të ketë lojtarë në Premierligë dhe Bundesligë

më 3.2017 - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki është shprehur i bindur se në një të ardhme të afërt, vendi ynë do të ketë lojtarë që do të luajnë në ligat më të forta evropiane, shkruan zeri.info....

Bunjaku: Luajmë për fitore

më 3.2017 - Indeks online

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku në konferencën për shtyp para ndeshjes me Islandës ka prezantuar listën prej 23 të ftuarve. Lojtarët e ftuar, disa prej tyre kanë arritur në Kosovë ndërsa...

Me çfarë formacioni do të luajë Italia ndaj Shqipërisë? Ja çfarë thotë Ventura

më 3.2017 - Sovrani

Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, disa ndeshje ka luajtur lojë tepër sulmuese me vetëm dy mesfushorë e katër sulmues (4-2-4), por nuk ka treguar nëse ngjashëm do të luajë edhe të premten ndaj Shqipërisë....

Lista e fubollistëve të Kosovës në ndeshjen Kosovë- Islandë

më 3.2017 - RTV 21

Ndeshja do të zhvillohet të premten Më 24 mars Kosova do të përballet me Islandën në kuadër të eliminatorëve për kampionatin botëror “Rusia 2018”. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi’, në...

Bunjaki trondit Mehan, tregon pse nuk e ftoi

më 3.2017 - Gazeta Express

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

Godet Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

më 3.2017 - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Herolind Shala është ftuar sepse edhe ka luajtur mirë në ndeshjen e kaluar me Turqinë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Mirëpo,...

Befason Bunjaku: Për këtë arsye nuk e ftova Alban Mehën

më 3.2017 - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Alban Meha nuk është ftuar sepse nuk është në formë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Unë e shoh atë si 10-sh dhe në pozitën...

Trajneri i Italisë iu frikësohet shqiptarëve, nuk do ta besoni çfarë thotë

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Ventura ka thënë se tifozët shqiptarë do ta pushtojnë Palermon Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, frikësohet se stadiumi i Palermos do të mbushet me shqiptarë kur Italia të takohet me 24 mars me Shqipërinë,...

Bunjaki trondit Mehan, ja pse nuk e ftoi në Kombëtare

më 3.2017 - Gazeta Express

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

ZYRTARE/ Lista e lojtarëve të Kosovës për ndeshjen kundër Islandës. Bunjaki dy risi

më 3.2017 - Syri

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki ka publikuar listën e lojtarëve për sfidën shumë të rëndësishme kundër Islandës e cila do të zhvillohet më 24 mars në “Loro Borici”. Në ndeshjen e vlefshme...

Bunjaku tregon se për çfarë rezultati do të luajë Kosova përballë Islandës

më 3.2017 - GazetaBlic

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën për media para ndeshjes me Islandën që luhet në “Loro Boriçi” të premten, ka thënë se do të hyjnë në fushë vetëm për fitore, pavarësisht...

Bunjaku: Kjo është shumë e rrezikshme për Kosovën

më 3.2017 - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kurrë nuk kemi pasur një ndeshje të llojit të tillë. Do të jetë shumë interesante të luajmë ndaj Islandës”, deklaroi Bunjaku, përcjellë...

Kushtet për të rinovuar? De Biasi lë pa fjalë gazetarët

më 3.2017 - Syri

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ditën e sotme ka publikuar listën e lojtarëve në ndeshjen kundër Italisë dhe miqësores kundër Bosnjës. Në një deklaratë për mediat, tekniku italian është...

Albert Bunjaku e jep një lajm të madh për Besart Berishën

më 3.2017 - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të vendosim para ndeshjes”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Besart Berisha është...

Bunjaki zbulon listën, këto janë risitë te Kosova

më 3.2017 - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen e 24 marsit ndaj Islandës, shkruan zeri.info. Në këtë listë vërehen mungesa, por edhe...

Bunjaki: Është koha të reagojmë, ndaj Islandës luajmë për fitore

më 3.2017 - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën për media para ndeshjes me Islandën që luhet në “Loro Boriçi” të premten, ka thënë se do të hyjnë në fushë vetëm për fitore, pavarësisht...

Bunjaku: Kemi ardhje të reja, por risitë s’janë gjithmonë pozitive

më 3.2017 - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Jemi të gatshëm. Duhet të qëndrojmë të bashkuar për të kaluar këtë pengesë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Nesër do të kemi...

De Biasi leksione gazetarëve: “Herë tjetër më merrni në telefon para se…”

më 3.2017 - Opinion

Prej orës 10:30 Giani De Biassi ka dhënë përgjigje për çdo pyetje që gazetarët i kanë drejtuar atij në konferencën për shtyp. Tekniku italian ka replikuar me pyetjet, ka treguar se me shqipen ka një marrëdhënie...

De Biasi nuk e fton top sulmuesin kosovar

më 3.2017 - Infokusi

De Biasi nuk e ka ftuar Shkëlzen Gashin “Jam shumë krenar që jam pjesë e këtij kombi. Do të jem shumë i lumtur nëse fitojmë me Italinë edhe pse jam italian. Kam ardhur këtu për të punuar seriozisht duke...

Shqipëria me fat, i mungojnë dy yje Italisë

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio nuk do të luajnë kundër Shqipërisë Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio,...

Bunjaki publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - Gazeta e re

Trajneri Bunjaku theksoi se kombëtarja e Kosovës përbëhet nga një ekipë e re. Sipas tij kjo bën që kjo ekipë të mos ketë përvojë për të laujtur së bashku, por në anën tjetër rrit konkurueshmërinë mes lojtarëve....

Zyrtare: Lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

më 3.2017 - Lajmi.net

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj, përcjellë “lajmi.net”. Më...

Bunjaki shpall listën e futbollistëve për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA)-Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, sot mbajti një konferencë për media ku shpalosi listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kualifikuese...

Kombëtarja për herë të parë prezanton ndihmës trajnerin e De Biasit

më 3.2017 - Syri

Ditën e sotme në një konferencë për mediat është prezantuar për herë të parë edhe ndihmës trajneri i De Biasit. Marko Veroneze do të bëjë debutimin e tij në sfidën kundër Italisë më 24 mars në Palermo...

Zyrtare: Ylli i Shqipërisë mungon ndaj Italisë

më 3.2017 - Lajmi.net

Shqipëria do ta ketë një mungesë të madhe për dy ndeshjet e radhës. Bëhet fjalë për mbrojtësin Mërgim Mavraj, i cili nuk është rikuperuar me kohë. “Mavraj nuk është ftuar sepse nuk është gati. Ai dëshiron...

Kjo është lista e të ftuarve kundër Islandës

më 3.2017 - Indeks online

Albert Bunjaku ka prezantuar listën kundër Islandës. Këta janë të ftuarit:

Publikohet lista e lojtarëve anti Itali, De Biazi ka disa surpriza

më 3.2017 - NOA

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës. Në listë ajo që bie në sy është sërish mungesa e Berat...

Zyrtare: De Biasi zbulon listën prej 23 futbollistëve për ndeshjen kundër Italisë

më 3.2017 - Gazeta Express

Gianni de Biasi ka zbuluar listën prej 23 futbollistëve të ftuar për ndeshjet kundër Italisë dhe Bosnjës Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen...

Zyrtare: Bunjaki publikon listën për ndeshjen kundër Islandës

më 3.2017 - Gazeta Express

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

De Biasi tregon vendimin përfundimtar nëse do të largohet nga Shqipëria apo jo

më 3.2017 - Lajmi.net

Gianni De Biasi ka refuzuar shumë oferta për të qëndruar te Shqipëria. Një gjë të tillë De Biasi e ka bërë të ditur në konferencën për shtyp, ku zbuloi listën e lojtarëve të ftuar. “Kam refuzuar shumë...

De Biasi: Italia shumë e fortë, dua vendin e dytë

më 3.2017 - OraInfo

Trajneri i përfaqësues së Shqipërisë, Gianni De Biasi ka folur në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Italisë dhe miqësoren me Bosnjën ku ka bërë publik listën e futbollistëve. “Kam dëgjuar që...

De Biasi: Italia shumë e fortë, dua vendin e dytë

më 3.2017 - Albeu

Trajneri i përfaqësues së Shqipërisë, Gianni De Biasi ka folur në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Italisë dhe miqësoren me Bosnjën ku ka bërë publik listën e futbollistëve. "Kam dëgjuar...

Shqiptar apo italian? Deklarata e De Biasit bën bujë në Itali

më 3.2017 - Republika

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Italisë dhe miqësores ndaj Bosnjës. Deklarata e tij ka nisur të përhapet me bujë nga mediat italiane...

Live - Albert Bunjaku prezanton listën anti-Islandë

më 3.2017 - Indeks online

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaku në një konferencë për shtyp do të prezantoj listën e të ftuarve kundër Islandës. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen në...

De Biazi publikon listën për Italinë, 4 lojtarë nga Superiorja

më 3.2017 - Gazeta Shqip

Trajneri Xhani De Biazi ka publikuar listën e lojtarëve, që do të ketë në dispozicion për ndeshjen kualifikuese të 24 marsit me Italinë dhe miqësoren e 28 marsit me Bosnjë Hercegovinën. Sfida e parë me...

Shqipëria me fat, i mungojnë dy yje Italisë

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio nuk do të luajnë kundër Shqipërisë Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka bërë të ditur se dy lojtarët e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Claudio Marchisio,...

De Biasi jep lajmin e hidhur për tifozët e Kombëtares

më 3.2017 - Gazeta Express

Mërgim Mavraj nuk është ftuar për ndeshjet ndaj Italisë e Bosnjës Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka bërë të ditur se mbrojtësi Mërgim Mavraj nuk do të luajë ndaj Italisë ndeshje e vlefshme për...

De Biasi kërcenon Italinë

më 3.2017 - GazetaBlic

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka bërë të ditur objektivi i Kombëtares shqiptare është vendi i dytë në renditjen e Grupit G. “Objektivi jonë është vendi i dytë në renditje, pasi vendi i parë...

De Biasi publikon listën e lojtarëve kundër Italisë

më 3.2017 - OraInfo

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës. Në listë ajo që bie në sy është sërish mungesa e...

Lista e Kombëtares, 4 emra nga Superliga, mungon sërish Gashi

më 3.2017 - SuperSport

Lista e Kombëtares Shqiptare për dy ndeshjet ndaj Italisë dhe Bosnje Hercegovinës tashmë është zyrtare dhe ashtu siç u bë e ditur nga Supersport pak ditë më parë, risia më e madhe është grumbullimi për...

De Biasi: Ky është objektivi i Shqipërisë

më 3.2017 - Gazeta Express

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka bërë të ditur objektivi i Kombëtares shqiptare është vendi i dytë në renditjen e Grupit G. “Objektivi jonë është vendi i dytë në renditje, pasi vendi i parë duket...

Do largohesh nga Kombëtarja? -Ja përgjigjja befasuese e De Biasit

më 3.2017 - Syri

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi nuk e ka ndërmend të largohet nga Shqipëria. Në një deklratë për mediat para ndeshjes kundër Italisë ai theksoi se në asnjë moment nuk e ka menduar të largohet nga...

Zyrtare: Shqipëria publikon listën për dy ndeshjet e ardhshme

më 3.2017 - Lajmi.net

Gianni De Biasi ka publikuar listën e futbollistëve të Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjen kualifikuese ndaj Italisë dhe miqësores ndaj Bosnjës. Befasi është ftesa për futbollistin e Superiores, Albi...

De Biasi publikon listën, kjo është Shqipëria anti-Itali

më 3.2017 - Zeri

Përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi e ka publikuar sot listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen e 24 marsit ndaj Italisë në Palermo dhe për miqësoren ndaj Bosnje e Hercegovinës, shkruan...

4 emra nga Superiorja, De Biazi publikon listën për Italinë

më 3.2017 - Telesport

Trajneri Xhani De Biazi ka publikuar listën e lojtarëve, që do të ketë në dispozicion për ndeshjen kualifikuese të 24 marsit me Italinë dhe miqësoren e 28 marsit me Bosnje Hercegovinën. Sfida e parë me...

⚽️Shqiptar apo italian? Deklarata e De Biasit bën bujë në Itali

më 3.2017 - Infokusi

Gianni De Biasi ndjehet shqiptar dhe krenar. Deklarata e tij ka nisur të përhapet në mediat italiane. “Unë do të isha shumë i lumtur nëse do arrinim të merrnim një rezultat pozitiv. Jam i punësuar nga...

De Biasi prezanton listën, shumë risi kundër Italisë

më 3.2017 - Indeks online

Më në fund trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi ka publikuar listën me 23 lojtarë që do të grumbullohen për ndeshjen e radhës në eliminatore ndaj Italisë. Në të janë thërritur plot 4 lojtarë nga Kategoria...

Listë e “holluar” ndaj Italisë, De Biazi “shkurton” sulmuesit

më 3.2017 - Panorama

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, ka publikuar sot listën e futbollistëve të grumbulluar për 2 ndeshjet e radhës, atë kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Italisë dhe atë miqësore...

Itali-Shqipëri, Albi Alla surpriza e listës së futbollistëve të grumbulluar

më 3.2017 - Ora news

Trajneri i kombëtarës Giani de Biasi publikon listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës së kombëtares, 24 mars Itali- Shqipëri dhe 28 Mars për ndeshjen miqësore Shqipëri- Bosnje ...

De Biasi e pranon situatën e vështirë që po kalon Kombëtarja

më 3.2017 - Syri

Gianni de Biasi e ka pranuar se Kombëtarja shqiptare në ndeshjen kundër Italisë nuk po kalon momente të mira, kjo si pasojë e lëndimeve dhe mungesave të shumta. “Duam të përgatitemi sa më mirë për këto...

A do të largohet nga Kombëtarja? Kështu përgjigjet De Biasi

më 3.2017 - Gazeta Express

De Biasi nuk e ka ndërmend të largohet nga Shqipëria Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka bërë të ditur se nuk po mendon për asnjë moment të largohet nga Kombëtarja shqiptare, pavarësisht lajmeve...

Sfida me Italinë/ De Biasi publikon listën me 23 lojtarët që do grumbullohen

më 3.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Giani de Biasi ka shpallur listën me 23 lojtarët që do të grumbullohen në ndeshjen me Italinë që do të zhvillohet në 24 mars në Palermo. De Biasi ka thënë se...

De Biasi publikon listën e lojtarëve kundër Italisë

më 3.2017 - Albeu

rajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës. Në listë ajo që bie në sy është sërish mungesa...

Ja çfarë thotë De Biasi për Italinë

më 3.2017 - Gazeta Express

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, pret ndeshje të vështirë ndaj Italisë, por shpreson se do tw kthen te rezultatet pozitive. “Është ndeshje e vështirë, pasi Italia është skuadër e fortë. Lojtarët...

Itali-Shqipëri, publikohet lista e futbollistëve të grumbulluar

më 3.2017 - Ora news

Trajneri i kombëtarës Giani de Biasi publikon listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës së kombëtares, 24 mars Itali- Shqipëri dhe 28 Mars për ndeshjen miqësore Shqipëri- Bosnje ...

De Biasi e pranon: Nuk jemi në një situatë të mirë

më 3.2017 - Gazeta Express

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, e ka pranuar se Kombëtarja nuk po kalon momente të mira, kjo si pasojë e lëndimeve dhe mungesave. “Duam të përgatitemi sa më mirë për këto ndeshje, për t’i dhënë...

ZYRTARE: De Biasi shpall listën e lojtarëve për ndeshjen me Italinë

më 3.2017 - GazetaBlic

Trajneri i kombëtares shqiptare ka publikuar listën e lojtarëve që do të jenë të grumbulluar për ndeshjen me Italinë, shkruan GazetaBlic.com Pjesë e listës është edhe ish anëtari i Prishtinës Liridon Latifi./GazetaBlic.com

Zyrtare: Këta janë 23 lojtarët e thirrur për ndeshjen kundër Italisë

më 3.2017 - Opinion

Këta janë 23 lojtareve qe ka grumbulluar trajneri De Biasi për ndeshjen zyrtare me Italinë dhe më pas me Bosnjën në miqësore. Ndërkohë De Biasi është duke dhënë konferencën për shtyp nga zyrat e FSHF-së. vijon…

De Biasi: Sfida ndaj Italisë do të jetë shumë e vështirë

më 3.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë në Futboll, Giovanni De Biasi gjatë një konference për shtyp në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit kë publikuar listën e 23 futbollistëve...

ZYRTARE/ De Biasi publikon listën e lojtarëve kundër Italisë

më 3.2017 - Syri

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës. Në listë ajo që bie në sy është sërish mungesa e Berat...

Itali-Shqipëri, publikohet lista e futbollistëve të grumbulluar

më 3.2017 - Ora news

Trajneri i kombëtarës Giani de Biasi publikon listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës së kombëtares, 24 mars Itali- Shqipëri dhe 28 Mars për ndeshjen miqësore Shqipëri- Bosnje

Itali-Shqipëri, publikohet lista e futbollistëve të grumbulluar

më 3.2017 - Ora news

Trajneri i kombëtarës Giani de Biasi publikon listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës së kombëtares, 24 mars Itali- Shqipëri dhe 28 Mars për ndeshjen miqësore Shqipëri- Bosnje Albi...

Kombëtarja, De Biasi shpall listën e lojtarëve për ndeshjen me Italinë

më 3.2017 - Shqiptarja

Trajneri i Kombëtares shqiptare De Biasi ka publikuar listën për ndeshjen me Italinë që do të zhvillohet në datë 24 Mars në Palermo.

De Biasi: Nuk largohem, ky nuk është momenti më i vështirë si trajner i Shqipërisë

më 3.2017 - InfoShqip

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, ka dalë në konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, sfidën kualifikuese për Kampionatin...

Ndryshime në Kombëtare, De Biasi publikon listën anti-Itali

më 3.2017 - LajmiFundit

Albi Alla i Kukësit është risia e listës së Gianni De Biasit për ndeshjen me Italinë. Ndërkaq Shkëlzen Gashi që luan te Colorado Rapids nuk është ftuar as këtë herë. Më poshtë lista me emrat e njëzet e tre futbollistëve të ftuar:

Fillon grumbullimi i lojtarëve të Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjet kundër Italisë dhe Bosnjës

më 3.2017 - Zhurnal

Ka filluar grumbullimi anti-Itali dhe Bosnje për Kombëtaren e Shqipërisë, ku ditën e shtunë dhe të diel kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar...

De Biasi paralajmëron humbjen kundër Italisë. Lëshon këtë deklaratë ‘bombë’

më 3.2017 - Syri

Në prag të ndeshjes kundër Italisë, trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka theksuar se mungesat janë vërtet një problem shqetësues për skuadrën e tij. Në një intervistë për “Radio One”, tekniku...

Llullaku: Ndaj Italisë do luajmë me mendimin se kemi nevojë për pikë

më 3.2017 - Zhurnal

Azdren Llullaku është një nga futbollistët e grumbulluar nga trajneri Gianni De Biasi, për ndeshjen e 24 marsit, ndaj Italisë në Palermo. Llullaku, i cili  që prej janarit luan për Astanën në Kazakistan,...

Xhaka: Ndaj Italisë duhet të sulmojmë të parët

më 3.2017 - Zhurnal

Taulant Xhaka është një tjetër futbollist që ka shkuar një ditë më herët në grumbullimin e kombëtares, për ndeshjen ndaj Italisë. Mesfushori luajti dje ndeshjen me klubin e tij Bazel, dhe sot u vu në dispozicion...

De Biasi: Mavraj dëshiron të luajë, por mjekët kanë konfirmuar se nuk është gati

më 3.2017 - Almakos

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve për ndeshjet ndaj Italisë, ku ajo që bie në sy është mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj. Në një deklaratë për...

Kosova publikon listën, më në fund edhe ylli nga Australia

më 3.2017 - Periskopi

Kosova ka publikuar ditën e sotme listën për përballjen me Islandën në Shkodër në një ndeshje te vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës. Në listë mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm Pepa, Meha, Halimi,...

⚽️Për fund, Bunjaku ka diçka emocionuese për “Dardanët”

më 3.2017 - Infokusi

Albert Bunjaku iu është shumë falënderues tifo-grupit “Dardanët”. “Ne i kemi tifozët më të mirë në botë. I falënderoj për mbështetjen e madhe”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Dhashtë Zoti që...

De Biasi: Nuk largohem, ky nuk është momenti më i vështirë si trajner i Shqipërisë

më 3.2017 - Almakos

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, ka dalë në konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, sfidën kualifikuese për Kampionatin...

Lojtarët e kombëtares darkojnë para grumbullimit

më 3.2017 - Albeu

Ka filluar grumbullimi i futbollistëve kuqezi për ndeshjet me Italinë dhe Bosnjën. Disa nga lojtarët e Kombëtares shqiptare kanë darkuar në një nga restorantet në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur...

De Biasi publikon listën e lojtarëve për ndeshjet me Italinë dhe Bosnjen

më 3.2017 - Lajme.al

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ka publikuar listën e lojtarëve që do të ketë në dispozicion për sfidën ndaj Italisë e vlefshme për eliminatoret e kampionatit botëror dhe miqësoren kundër...

⚽️Shqipëria, 4 emra nga Superliga, mungon Gashi

më 3.2017 - Infokusi

De Biasi nuk e ka ftuar Shkëlzen Gashin “Jam shumë krenar që jam pjesë e këtij kombi. Do të jem shumë i lumtur nëse fitojmë me Italinë edhe pse jam italian. Kam ardhur këtu për të punuar seriozisht duke...

⚽️Bunjaki i frikësohet Islandës vetëm për këtë arsye

më 3.2017 - Infokusi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki nuk është aspak i lumtur që Kosova nuk po arrin të zhvillojë miqësore, e gjithë kjo si pasojë e mungesës së infrastrukturës. Në konferencën për media para...

Sot, De Biasi publikon listën e lojtarëve. Zbardhet axhenda e Kombëtares...

më 3.2017 - Syri

Ditën e sotme në orën 10:30 trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi do të dalë në konferencë për mediat për të publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen zyrtare ndaj Intalisë dhe miqësoren kundër...

Nis grumbullimi i kuqezinjve për ndeshjen ndaj Italisë, LLullaku: Na pret një ndeshje shumë e vështirë

më 3.2017 - Lajm

Ka filluar grumbullimi anti Itali dhe Bosnje për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të dielë kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar...

⚽️Trajneri i Kosovës ka disa fjalë për Besart Berishën

më 3.2017 - Infokusi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaku, ka lavdëruar sulmuesin Besart Berisha, derisa nuk tregoi nëse ai do të startojë të premten ndaj Islandës. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të...

Kosova zbulon listën e saj të përfaqësueses së futbollit kundër Islandës

më 3.2017 - Java News

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki ka publikuar listën zyrtare me emrat e lojtarëve të ftuar kundër Islandës. Për herë të parë ftesën e Bunjakit kanë marr Besart Berisha, Atdhe Nuhiu e Donis Avdijaj,...

“Mavraj deshi të luajë i lënduar”

më 3.2017 - Periskopi

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi ka publikuar sot listën e plotë të lojtarëve për ndeshjet ndaj Italisë, teksa bie në sy mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj. Në një deklaratë për mediat,...

Llullaku: Ndaj Italisë do luajmë me mendimin se kemi nevojë për pikë

më 3.2017 - Telegrafi

Azdren Llullaku është një nga futbollistët e grumbulluar nga trajneri Gianni De Biasi, për ndeshjen e 24 marsit, ndaj Italisë në Palermo. Llullaku, i cili  që prej janarit luan për Astanën në Kazakistan,...

FOTO/ Grumbullimi, zbulohet një pjesë e lojtarëve të Kombëtares shqiptare

më 3.2017 - Syri

Grumbullimi i Gombëtares shqiptare të futbollit ka filluar që ditën e djeshme, edhe pse trajneri De Biasi sot do ta publikojë zyrtarisht listën e lojtarëve që do të jenë të gatshëm për ndeshjen kualifikuese...

Zyrtare: Edhe ky super talent është i ftuar nga Albert Bunjaku

më 3.2017 - GazetaBlic

Një Kosovë me disa emra të rinj përballë Islandës. Kombëtarja e Kosovës, në ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ me Islandën, do të jetë me disa emra të rinj. Pas Besart...

SPORT/ Bunjaki i frikësohet Islandës vetëm për këtë arsye

më 3.2017 - Opozita

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki nuk është aspak i lumtur që Kosova nuk po arrin të zhvillojë miqësore, e gjithë kjo si pasojë e mungesës së infrastrukturës. Në konferencën për media para...

Bunjaku flet për Hadergjonajn, i jep një afat përfundimtar për të vendosur

më 3.2017 - Almakos

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka komentuar situatën e Florent Hadergjonaj, ku në media është raportuar se mos ardhja e tij është se lojtari po pret ftesën nga Përfaqësuesja e Zvicrës....

Bunjaku mendon për fitore, ka disa fjalë për Islandën

më 3.2017 - Arbresh

Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës do të zhvillohet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, duke filluar në orën...

⚽️Bunjaku konfirmon lajmin për super-përforcimin e ri të Kosovës

më 3.2017 - Infokusi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kam biseduar me Florent Hadergjonajn. Ekziston disponimi i tij për të ardhur te Kosova, por do të vendos në qershor”, deklaroi Bunjaku....

De Biasi publikon sot listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen me Italinë

më 3.2017 - Opinion

Jemi katër ditë larg nga ndeshja kundër Italisë e vlefshme për eliminatoret evropiane të Kupës së Botës “Rusi 2018”. Siç ju njoftuar dhe dje, në atdhe kanë mbërritur lojtarët e parë që janë grumbulluar...

Shqiptar apo italian? De Biasi bën bujë në Itali

më 3.2017 - Periskopi

Gianni De Biasi ndjehet shqiptar dhe krenar. Deklarata e tij ka nisur të përhapet në mediat italiane. “Unë do të isha shumë i lumtur nëse do arrinim të merrnim një rezultat pozitiv. Jam i punësuar nga...

Xhaka: Ndaj Italisë duhet të sulmojmë të parët

më 3.2017 - Telegrafi

Taulant Xhaka është një tjetër futbollist që ka shkuar një ditë më herët në grumbullimin e kombëtares, për ndeshjen ndaj Italisë. Mesfushori luajti dje ndeshjen me klubin e tij Bazel, dhe sot u vu në dispozicion...

⚽️Bunjaku: Kjo është shumë e rrezikshme për Kosovën

më 3.2017 - Infokusi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kurrë nuk kemi pasur një ndeshje të llojit të tillë. Do të jetë shumë interesante të luajmë ndaj Islandës”, deklaroi Bunjaku. “Mënyra...

Bunjaku: Ky futbollist ka afat të vendos deri në qershor

më 3.2017 - Arbresh

Trajneri Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës do të zhvillohet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, duke filluar...

Fillon grumbullimi i lojtarëve të Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjet kundër Italisë dhe Bosnjës

më 3.2017 - Telegrafi

Ka filluar grumbullimi anti-Itali dhe Bosnje për Kombëtaren e Shqipërisë, ku ditën e shtunë dhe të diel kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar...

De Biasi shpalli listën anti-Itali, mungon Etrit Berisha

më 3.2017 - Lajm

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për miqësoren...

Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

më 3.2017 - Arbresh

Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës do të zhvillohet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, duke filluar në orën...

Trajneri i Kosovës në hall para ndeshjes me Islandën

më 3.2017 - OraInfo

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Përveç sulmuesit Besart Berisha, tashmë edhe...

De Biazi publikon listën anti-Itali, mungojnë Manaj e Gashi

më 3.2017 - Blitz

Është publikuar lista e lojtarëve që do të ndeshen me Italinë në Palermo në datën 24 mars. Trajneri i Kombëtares Giani de Biasi ka rikthyer në kombëtare sulmuesin Sokol Cikalleshi, ndërsa vihet re prezenca...

⚽️Godet Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

më 3.2017 - Infokusi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Herolind Shala është ftuar sepse edhe ka luajtur mirë në ndeshjen e kaluar me Turqinë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Mirëpo,...

⚽️Bunjaki trondit Mehan, tregon pse nuk e ftoi

më 3.2017 - Infokusi

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

De Biazi ‘’godet’’ rëndë Mavraj, ja vendimi për ndeshjen e radhës

më 3.2017 - LajmiFundit

Gianni de Biasi së fundmi ka publikuar listën e plotë të lojtarëve për ndeshjet ndaj Italisë, ku ajo që bie në sy është mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj. Në një deklaratë për mediat, tekniku italian...

Albert Bunjaku e godet keq Alban Mehën

më 3.2017 - Arbresh

Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës do të zhvillohet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, duke filluar në orën...

Sot Albert Bunjaki publikon listën për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - GazetaBlic

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Sic njofton FFK, duke filluar nga ora 11:00...

Trajneri i Kosovës në hall para ndeshjes me Islandën

më 3.2017 - Gazeta Express

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Përveç sulmuesit Besart Berisha, tashmë edhe...

⚽️Bunjaki: Është koha të reagojmë, ndaj Islandës luajmë për fitore

më 3.2017 - Infokusi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën për media para ndeshjes me Islandën që luhet në “Loro Boriçi” të premten, ka thënë se do të hyjnë në fushë vetëm për fitore, pavarësisht...

Bunjaku flet kështu për Berishën, Nuhiun, Avdiajn…

më 3.2017 - Arbresh

Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës do të zhvillohet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, duke filluar në orën...

Bunjaku: Islanda është skuadër kompakte, por ne besojmë në rezultat pozitiv

më 3.2017 - Almakos

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, ka komentuar ndeshjen ndaj Islandës që do të luhet me 24 mars (e premte) në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Bunjaku beson te fitorja,...

Lista e futbollistëve të Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

më 3.2017 - Almakos

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, në konferencën për media në prag të ndeshjes kualifikuese kundër Islandës e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve të përfshirë. Ai...

Zyrtare: Shqipëria e publikon listën e futbollistëve për ndeshjen me Italinë

më 3.2017 - Arbresh

Përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka pubikuar listën me 23 lojtarët për ndeshjen kundër Italisë. Katër lojtarë nga liga nacionale e Shqipërisë janë përfshirë, Liridon Latifi, Albi Alla,...

⚽️Këto janë risitë e listës së Bunjakit

më 3.2017 - Infokusi

Albert Bunjaki ka zbuluar listën për ndeshjen me Islandën që zhvillohet me 24 mars. Ndeshja zhvillohet në Loro Borici të Shkodrës, ndërsa djelmoshat tanë kërkojnë fitoren e parë në ndeshjen e pestë në...

⚽️ Zyrtare: Kjo është lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

më 3.2017 - Infokusi

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj, përcjellë “lajmi.net”. Më...

Zyrtare: Bunjaki publikon listën për ndeshjen kundër Islandës

më 3.2017 - Infokusi

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

Zyrtare: Kosova e shpall listën për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - Arbresh

Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Përzgjedhësi i Kosovës ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj. Lista

Sot Albert Bunjaki publikon listën për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - Gazeta Express

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Sic njofton FFK, duke filluar nga ora 11:00...

Kosovë-Islandë, çfarë do të bëjë sot Albert Bunjaku?

më 3.2017 - OraInfo

Sot në ora 11:00 në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda. Me këtë rast Bunjaki...

Për këtë arsye nuk ësht ftuar Alban Meha, nga Bunjaku

më 3.2017 - Sovrani

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Alban Meha nuk është ftuar sepse nuk është në formë”, deklaroi Bunjaku. “Unë e shoh atë si 10-sh dhe në pozitën e tij ka konkurrencë...

De Biasi publikon listën e 23 lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen ndaj Italisë dhe Bosnje e Hercegovinës

më 3.2017 - Almakos

Trajneri i Kombëtare së Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka zbuluar listën me 23 lojtarë për ndeshjen kundër Përfaqësueses së Italisë dhe asaj të Bosnjes Hercegovinës. Katër nga kjo listë janë nga kampionati...

Bunjaku paralajmëron Islandën: Ka ardhur koha për fitore

më 3.2017 - KosovaPress

Kosova dhe Islanda do të përplasen këtë të premten në ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës në kuadër të kualifikueseve për Kupën e Botës “Rusi 2018”. I pari i bankinës së Kosovës, sot në një takim media, ka folur...

Itali-Shqipëri/ De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja

më 3.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Barcelona i është kthyer fitoreve në La Liga. 13 hours ago Basketboll/ Elbasani “flirton” me fitoren, Tirana fiton me përmbysje 2 days ago Elbasan/ Plas grushti në volejboll, policia...

⚽️De Biasi jep lajmin e hidhur për tifozët e Kombëtares

më 3.2017 - Infokusi

Mërgim Mavraj nuk është ftuar për ndeshjet ndaj Italisë e Bosnjës. Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka bërë të ditur se mbrojtësi Mërgim Mavraj nuk do të luajë ndaj Italisë ndeshje e vlefshme për...

Sfida me Italinë, De Biasi shpall listën e lojtarëve të Kombëtares

më 3.2017 - Lexo

Lista e Kombëtares Shqiptare për dy ndeshjet ndaj Italisë dhe Bosnje Hercegovinës tashmë është zyrtare dhe risia më e madhe është grumbullimi për herë të parë i mbrojtësit të Kukësit, Albi Alla. Nga ambjentet...

De Biasi nxeh sfidën: Duhet rezistencë ndaj Italisë! Rinovimi? Nuk varet nga unë

më 3.2017 - Lexo

Trajneri i Kombëtares shqiptare De Biasi ka publikuar listën për ndeshjen me Italinë që do të zhvillohet në datë 24 Mars në Palermo. Risitë për ndeshjen me Italinë në listën e De Biasit janë dy lojtarë...

Kosovë-Islandë, çfarë do të bëjë sot Albert Bunjaku?

më 3.2017 - Lajmi.net

Sot në ora 11:00 në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda. Me këtë rast Bunjaki...

Buffon “thumbon” kundërshtarët: Po na humbni traditën

më 3.2017 - Sovrani

Skudrat italiane po kthejnë sytë nga investitorët e huaj për të rikthyer formën e vjetër. Roma është blerë nga investitorë amerikanë, përderisa Inter nga kinezët e “Suning Group”. Milan është skuadra...

⚽️A do të largohet nga Kombëtarja? Kështu përgjigjet De Biasi

më 3.2017 - Infokusi

De Biasi nuk e ka ndërmend të largohet nga Shqipëria. Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka bërë të ditur se nuk po mendon për asnjë moment të largohet nga Kombëtarja shqiptare, pavarësisht lajmeve...

De Biasi: Dua të mund Italinë dhe të marrim vendin e dytë

më 3.2017 - Periskopi

Trajneri i përfaqësues së Shqipërisë, Gianni De Biasi ka folur në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Italisë dhe miqësoren me Bosnjën ku ka bërë publik listën e futbollistëve. “Kam dëgjuar që...

⚽️Trajneri i Kosovës në hall para ndeshjes me Islandën

më 3.2017 - Infokusi

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Përveç sulmuesit Besart Berisha, tashmë edhe...

Kombëtarja/ Përballja me Italinë, De Biasi shpall listën e lojtarëve, emrat

më 3.2017 - Java News

Trajneri i Kombëtares shqiptare De Biasi ka publikuar listën për ndeshjen me Italinë që do të zhvillohet në datë 24 Mars në Palermo. /ma.me

Trajneri i Kosovës ka disa fjalë për Besart Berishën

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaku, ka lavdëruar sulmuesin Besart Berisha, derisa nuk tregoi nëse ai do të startojë të premten ndaj Islandës. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të...

Zyrtare/ Shpallet lista e të grumbulluarve në Kombëtaren e Kosovës

më 3.2017 - Newsport

Kosova do të luajë në stadiumin “Loro Boricçi” kundër Islandës ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e botërorit “Rusi 2018” Trajneri i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar...

Zyrtare: Pas Besart Berishës, edhe ky futbollist i njohur i bashkohet Kosovës

më 3.2017 - Arbresh

Kosova do të jetë më se e përforcuar për ndeshjen ndaj Islandës. Pas ardhjes së Besart Berishës, tani FIFA e ka aprovuar edhe kërkesën e Donis Avdijajt për t’iu bashkuar Kosovës. Këtë e ka konfirmuar ndihmës-trajneri...

⚽️Konfirmohen dy sulmuesit e njohur, përsëri mungon një mbrojtës

më 3.2017 - Infokusi

Sulmuesi i skuadrës së Schalkes, Donis Avdijaj e ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në grumbullimin e përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës. Ardhjen në Kosovë e ka konfirmuar të dielën...

Nis grumbullimi i përfaqësueses për ndeshjet e radhës

më 3.2017 - Java News

Ka filluar grumbullimi i futbollistëve kuqezi për ndeshjet me Italinë dhe Bosnjen.Azdren Llullaku është ndër futbollistët e parë që ka arritur në Shqipëri. Ai shprehet se është i gatshëm të luajë edhe...

Për fund, Bunjaku ka diçka emocionuese për “Dardanët”

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Albert Bunjaku iu është shumë falënderues tifo-grupit “Dardanët”. “Ne i kemi tifozët më të mirë në botë. I falënderoj për mbështetjen e madhe”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Dhashtë Zoti që...

Kosova me 300 lojtarë

më 3.2017 - Periskopi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka folur në detaje për eksperiencën e tij të deritashme me ekipin Verdhekaltër, tek i cili u grumbulluan deri tash qindra futbollistë, shkruan zeri.info....

⚽️Kosovë-Islandë, çfarë do të bëjë sot Albert Bunjaku?

më 3.2017 - Infokusi

Sot në ora 11:00 në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda. Me këtë rast Bunjaki...

Pse mungojnë Meha, Halimi, Zejnullahu dhe Bunjaku?

më 3.2017 - Sovrani

Albert Bunjaku nga grumbullimi i fundit ka lënë jashtë katër lojtarë të njohur. Mungon edhe golashënuesi më i mirë në histori të Kosovës, Albert Bunjaku, i cili edhe në ndeshjen e fundit kishte shfaqur...

Lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki ka publikuar listën zyrtare me emrat e lojtarëve të ftuar kundër Islandës Për herë të parë ftesën e Bunjakit kanë marr Besart Berisha, Atdhe Nuhiu e Donis Avdijaj,...

Godet Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

më 3.2017 - Periskopi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Herolind Shala është ftuar sepse edhe ka luajtur mirë në ndeshjen e kaluar me Turqinë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Mirëpo,...

Befasi, ja pse nuk u ftua Alban Meha

më 3.2017 - Periskopi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Alban Meha nuk është ftuar sepse nuk është në formë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Unë e shoh atë si 10-sh dhe në pozitën...

Bunjaki publikon listën e lojtarëve kundër ndeshjes me Islandën

më 3.2017 - Insajderi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, në konferencën për media në prag të ndeshjes kualifikuese kundër Islandës e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve të përfshirë. Ai...

Bunjaku me fjalë të mëdha para ndeshjes me Islandën

më 3.2017 - Periskopi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të vendosim para ndeshjes”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Besart Berisha është...

Kosova do të kërkojë fitore ndaj Islandës

më 3.2017 - KosovaPress

“Nuk ka trajner që nuk hynë në lojë për fitore, edhe unë hy në këtë ndeshje për fitore, lojtarët janë në formë të mirë dhe mendojë që ka ardhur koha që të marrim rezultate të mira”, tha ai. Bunjaki ka...

Zyrtare: Lista e plotë e Përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës

më 3.2017 - Gazeta e re

Selektori i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki ka publikuar listën me futbollistët për ndeshjen kundër Islandës. Kjo është lista e plotë. Portierë : Ujkani, Storkovic, Hajdini. Mbrojtës:...

Zyrtare: Lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

më 3.2017 - Periskopi

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj.

Ndeshja me Italinë, De Biasi publikon listën

më 3.2017 - AlbPortali

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për miqësoren...

Publikohet lista kundër Italisë, De Biasi: Duam vendin e dytë në grup

më 3.2017 - KosovaPress

Në listë, ajo që bie në sy është sërish mungesa e Berat Gjimshitit, ndërsa në mbrojtje është grumbulluar sërish Frederik Veseli.  Në të janë thërritur plot 4 lojtarë nga Kategoria Superiore si Albi Alla,...

Ndeshja me Italinë, De Biasi publikon listën

më 3.2017 - Shenja

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për miqësoren...

Itali-Shqipëri, Albi Alla surpriza e listës së futbollistëve të grumbulluar

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Trajneri i kombëtarës Giani de Biasi publikon listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës së kombëtares, 24 mars Itali- Shqipëri dhe 28 Mars për ndeshjen miqësore Shqipëri- Bosnje ....

Alla është risia e De Biasit për dy ndeshjet e ardhshme, rithirren Grezda e Latifi

më 3.2017 - Illyria

Nga ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit, trajneri Gianni De Biasi publikoi listën me 23 emrat që ka thirrur për sfidën eliminatore të 24 Marsit në Palermo dhe atë të 4 ditëve më pas kundër rivalëve...

Një italian me pashaportë shqiptare: Do isha i lumtur për të mundur Italinë

më 3.2017 - Newsport

Në fundin e konferencës për shtyp, De Biasin e kanë pyetur për përballjen delikate që ai do të ketë me vëndin e lindjes së tij. “A dua ta mund Italinë? Do të isha shumë i lumtur nëse do ta bënim këtë....

Prezantohet pasardhësi i Tramezanit: Është një mundësi e jashtëzakonshme

më 3.2017 - Newsport

Marko Veroneze është zyrtarisht ndihmës trajneri i Shqipërisë. De Biasi e ka prezantuar në konferencën për shtyp dhe italiani ka thënë fjalët e para në detyrën e re. “Ndihem i nderuar dhe i vlerësuar nga...

Zyrtare: Shqipëria publikon listën për dy ndeshjet e ardhshme

më 3.2017 - Periskopi

Gianni De Biasi ka publikuar listën e futbollistëve të Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjen kualifikuese ndaj Italisë dhe miqësores ndaj Bosnjës. Befasi është ftesa për futbollistin e Superiores, Albi...

De Biasi zbulon listën prej 23 futbollistëve për ndeshjen kundër Italisë

më 3.2017 - Gazeta Fjala

Gianni de Biasi ka zbuluar listën prej 23 futbollistëve të ftuar për ndeshjet kundër Italisë dhe Bosnjës Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen...

De Biasi e pranon: Nuk jemi në një situatë të mirë

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, e ka pranuar se Kombëtarja nuk po kalon momente të mira, kjo si pasojë e lëndimeve dhe mungesave. “Duam të përgatitemi sa më mirë për këto ndeshje, për t’i dhënë...

Llullaku: Ndaj Italisë do luajmë me mendimin se kemi nevojë për pikë

më 3.2017 - Almakos

Azdren Llullaku është një nga futbollistët e grumbulluar nga trajneri Gianni De Biasi, për ndeshjen e 24 marsit, ndaj Italisë në Palermo. Llullaku, i cili  që prej janarit luan për Astanën në Kazakistan,...

De Biazi i jep leksion gazetarëve: Me telefononi pse nuk e bëni. Gashi? Nuk e dua për skuadrën time

më 3.2017 - Newsport

Prej orës 10:30 Giani De Biassi ka dhënë përgjigje për çdo pyetje që gazetarët i kanë drejtuar atij në konferencën për shtyp. Tekniku italian ka replikuar me pyetjet, ka treguar se me shqipen ka një marrëdhënie...

Lista e lojtarëve të ftuar nga De Biasi

më 3.2017 - Insajderi

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës me 28 mars. Në listë ajo që bie në sy është sërish...

Kosovës i vijnë super-lojtarët

më 3.2017 - Periskopi

Sulmuesi i skuadrës së Schalkes, Donis Avdijaj e ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në grumbullimin e përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës. Ardhjen në Kosovë e ka konfirmuar të dielën...

Kosovë – Islandë, ky është lajmi i fundit

më 3.2017 - Arbresh

Në ora 11:00 në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda. Me këtë rast Bunjaki do ta...

Fillon grumbullimi i lojtarëve të Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjet kundër Italisë dhe Bosnjës

më 3.2017 - Almakos

Ka filluar grumbullimi anti-Itali dhe Bosnje për Kombëtaren e Shqipërisë, ku ditën e shtunë dhe të diel kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar...

Xhaka: Ndaj Italisë duhet të sulmojmë të parët

më 3.2017 - Almakos

Taulant Xhaka është një tjetër futbollist që ka shkuar një ditë më herët në grumbullimin e kombëtares, për ndeshjen ndaj Italisë. Mesfushori luajti dje ndeshjen me klubin e tij Bazel, dhe sot u vu në dispozicion...

Konfirmohen dy sulmuesit e njohur, përsëri mungon një mbrojtës

më 3.2017 - Sovrani

Sulmuesi i skuadrës së Schalkes, Donis Avdijaj e ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në grumbullimin e përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës. Ardhjen në Kosovë e ka konfirmuar të dielën...

Llullaku: “Ndaj Italisë do të luajmë me mendimin se kemi nevojë për pikë”

më 3.2017 - Sovrani

Azdren Llullaku është një nga futbollistët e grumbulluar nga trajneri Gianni De Biasi, për ndeshjen e 24 marsit, ndaj Italisë në Palermo. Llullaku, i cili që prej janarit luan për Astanën në Kazakistan,...

Sot Albert Bunjaki publikon listën për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - Sovrani

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Siç njofton FFK, duke filluar nga ora 11:00...

Albert Bunjaki në hall para takimit me Islandën

më 3.2017 - Sovrani

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Përveç sulmuesit Besart Berisha, tashmë edhe...

De Biasi bën gati listën e grumbulluar, ç’ndodh sot te zyrat e FSHF-së

më 3.2017 - Newsport

Ditën e djeshme përmes një njoftimi zyrtar nëe profilin e federatës në “Facebook”, u njohëm me axhendën e ditës së sotme që federata ka organizuar. Në orën 10:30 De Biasi do jetë në një konferencë për...

Granit Xhaka në formacionin më të mirë të javës në Premier League

më 3.2017 - Sovrani

Granit Xhaka ka zënë vend në formacionin më të mirë të xhiros së 29’të në Premierligë. Goal ka publikuar formacionin më të mirë të Premierligës pas përfundimet të xhiros së 29’të. Në këtë formacion gjendet...

Donis Avdijaj i ftuar për ndeshjen ndaj Islandës

më 3.2017 - Sovrani

Një Kosovë me disa emra të rinj përballë Islandës. Kombëtarja e Kosovës, në ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ me Islandën, do të jetë me disa emra të rinj. Pas Besart...

Nesër Albert Bunjaki publikon listën me lojtarët e ftuar për Islandën

më 3.2017 - Lajmi.net

Nesër më 20 mars (e hënë), në orën 11.00, në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, z. Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda,...

ZYRTARE: Donis Avdijaj i ftuar për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - Lajmi.net

Një Kosovë me disa emra të rinj përballë Islandës. Kombëtarja e Kosovës, në ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ me Islandën, do të jetë me disa emra të rinj. Pas Besart...

Bëhen bashkë lojtarët e Kombëtares

më 3.2017 - Zeri

Ka filluar grumbullimi i futbollistëve kuqezi për ndeshjet me Italinë dhe Bosnjën Disa nga lojtarët e Kombëtares shqiptare momentalisht janë duke darkuar në një nga restorantet në Shqipëri. Lajmin e ka...

Bëhen bashkë lojtarët e Kombëtares

më 3.2017 - Gazeta Express

Ka filluar grumbullimi i futbollistëve kuqezi për ndeshjet me Italinë dhe Bosnjën Disa nga lojtarët e Kombëtares shqiptare momentalisht janë duke darkuar në një nga restorantet në Shqipëri. Lajmin e ka...

ZYRTARE: Kosova me një tjetër përforcim ndaj Islandës

më 3.2017 - Infokusi

Një Kosovë me disa emra të rinj përballë Islandës. Kombëtarja e Kosovës, në ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ me Islandën, do të jetë me disa emra të rinj. Pas Besart...

Llullaku: Për kombëtaren luaj kudo

më 3.2017 - Top Channel

Azdren Llullaku është një nga futbollistët e grumbulluar nga trajneri Gianni De Biasi, për ndeshjen e 24 marsit, ndaj Italisë në Palermo. Llullaku, i cili  që prej janarit luan për Astanën në Kazakistan,...

Xhaka: Ta sulmojmë të parët Italinë

më 3.2017 - Top Channel

Taulant Xhaka është një tjetër futbollist që ka shkuar një ditë më herët në grumbullimin e kombëtares, për ndeshjen ndaj Italisë. Mesfushori luajti dje ndeshjen me klubin e tij Bazel, dhe sot u vu në dispozicion...

Nis grumbullimi i kuqezinjve, Xhaka e Llullaku flasin për ndeshjen me Italinë

më 3.2017 - Gazeta Express

Ka filluar grumbullimi i futbollistëve kuqezi për ndeshjet me Italinë dhe Bosnjen. Azdren Llullaku është ndër futbollistët e parë që ka arritur në Shqipëri. Ai shprehet se është i gatshëm të luajë edhe...

Xhaka hedh kandidaturën për një vend në prapavijë, Abrashi është gati për mesfushën

më 3.2017 - Panorama

Taulant Xhaka është mësuar të luajë në mbrojtje shpesh te Bazeli, Tani ai duket se është gati të bëjë disa hapa prapa në krahasim me vendin e tij të zakonshëm edhe në  Kombëtare, meqë aktualisht kuqezinjtë...

Igli Tare flet për Itali-Shqipëri, rivalitetin Strakosha-Hoxha, De Biazin dhe për planet e së ardhmes

më 3.2017 - Newsport

Përmes një lidhje telefonike direkte për emisionin “Procesi Sportiv”, Drejtori Sportiv i Lacios, Igli Tare foli për ndeshjen Itali-Shqipëri, për Strakoshën dhe për planet e tij për të ardhmen. “Është një...

Itali-Shqipëri, nis grumbullimi i kuqezinjve

më 3.2017 - Top Channel

Ka filluar grumbullimi anti Itali dhe Bosnje për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të dielë kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar...

​Itali – Shqipëri, nis grumbullimi i kuqezinjve, flasin Xhaka, Llullaku e Abrashi

më 3.2017 - OraInfo

Ka filluar grumbullimi anti-Itali dhe Bosnje për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të diel kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar...

Taulant Xhaka: “Do ta sulmojmë të parët Italinë”

më 3.2017 - Sovrani

Taulant Xhaka është një tjetër futbollist që ka shkuar një ditë më herët në grumbullimin e kombëtares, për ndeshjen ndaj Italisë. Mesfushori luajti dje ndeshjen me klubin e tij Bazel, dhe sot u vu në dispozicion...

​Itali – Shqipëri, nis grumbullimi i kuqezinjve, flasin Xhaka, Llullaku e Abrashi

më 3.2017 - GazetaBlic

Ka filluar grumbullimi anti-Itali dhe Bosnje për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të diel kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar...

Xhaka gati të sakrifikojë, tregon “recetën” për të mposhtur Italinë

më 3.2017 - Newsport

Taulant Xhaka është një tjetër futbollist që ka shkuar një ditë më herët në grumbullimin e Kombëtares, për ndeshjen ndaj Italisë. Mesfushori luajti dje ndeshjen me klubin e tij Bazel, dhe sot u vu në dispozicion...

FOTO/ Lojtarët e Kombëtares së bashku për darkë, Latifi nuk ndryshon “shtëpi”

më 3.2017 - Newsport

Ditën e sotme, Kombëtarja kuqezi është grumbulluar në Durrës, në resortin “Tropikal”. Në pritje të plotësimit të organikës me të gjithë futbollistët, ditën e sotme kanë mbërritur disa nga lojtarët e përfaqësueses....

Itali-Shqipëri, nis grumbullimi i kuqezinjve

më 3.2017 - Koha.mk

Ka filluar grumbullimi anti Itali dhe Bosnje për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të dielë kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar...

Nis grumbullimi për sfidën ndaj Italisë, ja kuqezinjtë e parë që mbërrijnë

më 3.2017 - Albeu

Nis grumbullimi anti-Itali dhe Bosnjë për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të diel kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Azdren Llullaku është ndër të parë t e mbërritur , gjendja...

Bëhen bashkë lojtarët e Kombëtares

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Ka filluar grumbullimi i futbollistëve kuqezi për ndeshjet me Italinë dhe Bosnjën Disa nga lojtarët e Kombëtares shqiptare momentalisht janë duke darkuar në një nga restorantet në Shqipëri. Lajmin e ka...

Itali-Shqipëri: Mbërrijnë lojtarët e parë të Kombëtares

më 3.2017 - Opinion

Ka filluar grumbullimi anti Itali dhe Bosnje për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të dielë kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar...

Nis grumbullimi i kuqezinjve për ndeshjet e radhës

më 3.2017 - Periskopi

Ka filluar grumbullimi i futbollistëve kuqezi për ndeshjet me Italinë dhe Bosnjen. Azdren Llullaku është ndër futbollistët e parë që ka arritur në Shqipëri. Ai shprehet se është i gatshëm të luajë...

Nis grumbullimi i kuqezinjve, Xhaka e Llullaku flasin për ndeshjen me Italinë

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Ka filluar grumbullimi i futbollistëve kuqezi për ndeshjet me Italinë dhe Bosnjen. Azdren Llullaku është ndër futbollistët e parë që ka arritur në Shqipëri. Ai shprehet se është i gatshëm të luajë edhe...

Zyrtare: Ja kur do ta publikojë Bunjaku listën e lojtarëve për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - OraInfo

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki nesër në njërin nga hotelet e kryeqytetit do të zbardh listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen...

Llullaku: Për kombëtaren luaj kudo

më 3.2017 - KosovaPress

Llullaku, i cili  që prej janarit luan për Astanën në Kazakistan, para dy ditësh shënoi golin e parë për ekipin e ri. Llullaku ka qenë ndër të parët që ka mbërritur në grumbullim dhe është shprehur i gatshëm...

Itali- Shqipëri, Duka ka shpresa për rezultat pozitiv. Xhaka: “T’i sulmojmë të parët”

më 3.2017 - Blitz

Ndeshja e radhës e djemve tanë të Kombëtares së Futbollit do të luhet në Palermo, përballë axurrëve italianë. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka shpreson në një lojë të mirë të...

Befason De Biasi, Shqipëria me katër përforcime të papritura për ndeshjen me Italinë

më 3.2017 - GazetaBlic

Dëmtimet e shumta dhe penalizimet me kartonë, e kanë kushtëzuar de trajnerin e përfaqësueses shqiptare, Gianni de Biasi, t’i hedhë seriozisht sytë nga kampionati shqiptar, i cili në këtë sezon të fundit...

Zyrtare: Ja kur do ta publikojë Bunjaku listën e lojtarëve për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - GazetaBlic

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki nesër në njërin nga hotelet e kryeqytetit do të zbardh listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen...

Xhaka hedh kandidaturën për një vend në prapavijë, Abrashi është gati për mesfushën

më 3.2017 - Gazeta Telegraf

Taulant Xhaka është mësuar të luajë në mbrojtje shpesh te Bazeli. Tani ai duket se është gati të bëjë disa hapa prapa në krahasim me vendin e tij të zakonshëm edhe në Kombëtare, meqë aktualisht kuqezinjtë...

Itali - Shqipëri/ De Biasi: Shpresat për kualifikim janë reduktuar ndjeshëm, por nuk dorëzohemi

më 3.2017 - Syri

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi ka folur për ndeshjen e 24 Marsit kundër Italisë në Palermo, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Në një prononcim për “Radio2”, ai është shprehur...

⚽️Ja kur do të zbardhet lista anti-Islandë

më 3.2017 - Infokusi

Selektori i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki nesër do të publikojë listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen në ‘Loro...

Itali-Shqipëri, nis grumbullimi i kuqezinjve

më 3.2017 - Gazeta e re

Ka filluar grumbullimi anti-Itali dhe Bosnje për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të diel kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar...

Shqipëria me katër “përforcime” të papritura për sfidën me Italinë

më 3.2017 - OraInfo

Dëmtimet e shumta dhe penalizimet me kartonë, e kanë kushtëzuar de trajnerin e përfaqësueses shqiptare, Gianni de Biasi, t’i hedhë seriozisht sytë nga kampionati shqiptar, i cili në këtë sezon të fundit...

De Biasi: Kemi shpresë, por shumë pak pikë

më 3.2017 - Telesport

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi është kthyer në një personazh mjaft interesant jo vetëm në Shqipëri por edhe në vendlindjen e tij. Arritja me kombëtaren shqiptare në finalet e Euro 2016...

Shqipëria me katër “përforcime” të papritura për sfidën me Italinë

më 3.2017 - Lajmi.net

Dëmtimet e shumta dhe penalizimet me kartonë, e kanë kushtëzuar de trajnerin e përfaqësueses shqiptare, Gianni de Biasi, t’i hedhë seriozisht sytë nga kampionati shqiptar, i cili në këtë sezon të fundit...

Superiorja me katër futbollistë në kombëtare

më 3.2017 - RTV 21

Të paktën 4 lojtarë të kampionatit shqiptar do të bëjnë pjesë në listën e trajnerit së përfaqësueses për ndeshjet kundër Italisë dhe miqësores me Bosnjen Dëmtimet e shumta dhe penalizimet me kartonë, e...

De Biasi: Shpresat për kualifikim janë reduktuar ndjeshëm, por nuk dorëzohemi

më 3.2017 - Tetova Sot

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi ka folur për ndeshjen e 24 Marsit kundër Italisë në Palermo, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Në një prononcim për “Radio2”, ai është shprehur...

Itali-Shqipëri, nis grumbullimi i kuqezinjve, flasin Xhaka, Llullaku e Abrashi

më 3.2017 - KosovaPress

Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar dhe një pjesë me pak minuta në këmbët e tyre. Gjithsesi, kjo nuk pengon askënd nga ata që ka thërritur Gianni de Biasi që të jetë i motivuar dhe...

Superiorja me katër futbollistë në kombëtare

më 3.2017 - Albeu

Dëmtimet e shumta dhe penalizimet me kartonë, e kanë kushtëzuar de trajnerin e përfaqësueses shqiptare, Gianni de Biasi, t’i hedhë seriozisht sytë nga kampionati shqiptar , i cili në këtë sezon të fundit...

Zyrtare: Ja kur do ta publikojë Bunjaku listën e lojtarëve për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - Sovrani

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki nesër në njërin nga hotelet e kryeqytetit do të zbardh listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen...

Zyrtare: Ja kur do ta publikojë Bunjaku listën e lojtarëve për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - Fakti Ditor

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki nesër në njërin nga hotelet e kryeqytetit do të zbardh listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen...

Rrëfimi i De Biasit nga aventura me Shqipërinë te "dashuria verore"me Italinë

më 3.2017 - Albeu

Gianni De Biasi është kthyer në një nga personazhet kryesore përtej Adriatikut pak ditë para ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë. Mes atyre që i kanë kushtuar një hapësirë të rëndësishme De Biasit ka...

Surpriza/ De Biasi merr një lojtar të Kukësit për Italinë

më 3.2017 - Opinion

Liridon Latifi dhe Albi Alla do të jenë risitë e listës së De Biasit për dy ndeshjet e radhës me Italinë në eliminatoren e Botërorit “Rusi 2018”, dhe me Bosnjë Hercegovinën në miqësore. Edhe pse grumbullimi...

Itali – Shqipëri/ De Biasi: Shpresat për kualifikim janë reduktuar ndjeshëm, por nuk dorëzohemi

më 3.2017 - AlbPortali

Loading... Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi ka folur për ndeshjen e 24 Marsit kundër Italisë në Palermo, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Në një prononcim për “Radio2”,...

Itali – Shqipëri/ De Biasi: Shpresat për kualifikim janë reduktuar ndjeshëm, por nuk dorëzohemi

më 3.2017 - Fakti Ditor

Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi ka folur për ndeshjen e 24 Marsit kundër Italisë në Palermo, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Në një prononcim për “Radio2”, ai është shprehur...

De Biasi fton futbollistin kosovar

më 3.2017 - Indeks online

Sulmuesi nga Kosova i Skënderbeut të Korçës, Liridon Latifi, ka marrë ftesë nga përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni De Biasi, për ndeshjen eliminatore me Italinë dhe miqësoren me Bosnje Hercegovinën që zhvillohen...

Italia publikon listën e “yjeve” që do luajnë kundër Shqipërisë

më 3.2017 - Mapo

Portieri i Spalit, Alex Meret, mbrojtësi i Atalantës, Leonardo Spinazzola dhe ai i Interit, Danilo D’Ambrosio janë tre risitë e Italisë për sfidën kualifikuese të 24 Marsit ndaj Shqipërisë në Palermo....

Surpriza/ De Biasi merr një lojtar të Kukësit për Italinë

më 3.2017 - Mapo

Foto 1 nga 2 Liridon Latifi dhe Albi Alla do të jenë risitë e listës së De Biasit për dy ndeshjet e radhës me Italinë në eliminatoren e Botërorit “Rusi 2018”, dhe me Bosnjë Hercegovinën në miqësore. Edhe...

Shqipëria me katër “përforcime” të papritura për sfidën me Italinë

më 3.2017 - Periskopi

Dëmtimet e shumta dhe penalizimet me kartonë, e kanë kushtëzuar de trajnerin e përfaqësueses shqiptare, Gianni de Biasi, t’i hedhë seriozisht sytë nga kampionati shqiptar, i cili në këtë sezon të fundit...

⚽️Kosovë – Islandë, ky është njoftimi i fundit

më 3.2017 - Infokusi

Nesër më 20 mars, në orën 11.00, në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda, që zhvillohet...

Bunjaku nesër zbardh listën dhe flet për ndeshjen me Islandën

më 3.2017 - KosovaPress

Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen në ‘Loro Boriçi’ në kuadër të eliminatorëve për Kupën e Botës ‘Rusi 2018’. Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), përmes një njoftimi, ka konfirmuar...

Nuk është më sekret, ja gjinia e binjakëve të Beyonces

më 3.2017 - Sovrani

Mbreteresha e muzikës tashmë është kthyer edhe në mbretëreshën e rrjeteve sociale, e krejt kjo për faktin se ajo është në pritjen e ëmbël, transmeton Sovrani.info Beyonce është shtatzënë dhe po pret të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK