http://kariera.mk

462-vjet me parë nisi rrugën gjuha shqipe me Mesharin e Gjon Buzukut

më 3.2017 - Gazeta Express

Si sot, 462 vjet më parë nisi rrugën e vet fjala e shkruar shqip, në veprën më të vjetër shqipe ”Meshari” i Gjon Buzukut. “U doni Gjoni, biri i Bdek Buzukut, tue u kujtuom shumë herrë se gluha jonë nukë...

462-vjet me parë nisi rrugën gjuha shqipe me Mesharin e Gjon Buzukut

më 3.2017 - GazetaBlic

Buzuku ishte prift katolik, famullitar i një kishe në Shqipërinë veriore jo aq larg nga vendi i botimit dhe një nga lëvruesit më të rëndësishëm të gjuhës shqipe. Si sot, 462 vjet më parë nisi rrugën e...

462-vjet me parë nisi rrugën gjuha shqipe me Mesharin e Gjon Buzukut

më 3.2017 - Tetova Sot

Si sot, 462 vjet më parë nisi rrugën e vet fjala e shkruar shqip, në veprën më të vjetër shqipe ”Meshari” i Gjon Buzukut. “U doni Gjoni, biri i Bdek Buzukut, tue u kujtuom shumë herrë se gluha jonë nukë...

462 vjet me parë nisi rrugën gjuha shqipe me Mesharin e Gjon Buzukut

më 3.2017 - BalkanWeb

Si sot, 462 vjet më parë nisi rrugën e vet fjala e shkruar shqip, në veprën më të vjetër shqipe “Meshari” i Gjon Buzukut. “U doni Gjoni, biri i Bdek Buzukut, tue u kujtuom shumë herrë se gluha jonë nukë...

462-vjet me parë nisi rrugën gjuha shqipe me Mesharin e Gjon Buzukut

më 3.2017 - Syri

Si sot, 462 vjet më parë nisi rrugën e vet fjala e shkruar shqip, në veprën më të vjetër shqipe ”Meshari” i Gjon Buzukut. “U doni Gjoni, biri i Bdek Buzukut, tue u kujtuom shumë herrë se gluha jonë nukë...

462-vjet me parë nisi rrugën gjuha shqipe me Mesharin e Gjon Buzukut

më 3.2017 - Zhurnal

Si sot, 462 vjet më parë nisi rrugën e vet fjala e shkruar shqip, në veprën më të vjetër shqipe ”Meshari” i Gjon Buzukut. “U doni Gjoni, biri i Bdek Buzukut, tue u kujtuom shumë herrë se gluha jonë nukë...

462-vjet me parë nisi rrugën gjuha shqipe me Mesharin e Gjon Buzukut

më 3.2017 - Lexo

Si sot, 462 vjet më parë nisi rrugën e vet fjala e shkruar shqip, në veprën më të vjetër shqipe ”Meshari” i Gjon Buzukut. “U doni Gjoni, biri i Bdek Buzukut, tue u kujtuom shumë herrë se gluha jonë nukë...

Si sot, 462 vjet më parë nisi rrugën fjala e shkruar shqip

më 3.2017 - Java News

Si sot, 462 vjet më parë nisi rrugën e vet fjala e shkruar shqip, në veprën më të vjetër shqipe ”Meshari” i Gjon Buzukut. “U doni Gjoni, biri i Bdek Buzukut, tue u kujtuom shumë herrë se gluha jonë nukë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK