http://kariera.mk

Domate, sodë dhe mjaltë kombinimi për fytyrë të pastër

më 3.2017 - Gazeta Express

Domatja konsiderohet ndër komponentët kryesor që ndihmon lëkurën tuaj të duket e freskët dhe e butë. Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen e akneve. Një recetë shumë dobiprurëse për...

Domate, sodë dhe mjaltë kombinimi për fytyrë të pastër

më 3.2017 - Arbresh

Domatja konsiderohet ndër komponentët kryesor që ndihmon lëkurën tuaj të duket e freskët dhe e butë. Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen e akneve. Një recetë shumë dobiprurëse për fytyrën...

Zieni MJALTIN në SODË BUKE: Femrat kanë vendosur – përgjithmonë do ta përdorni këtë recetë!

më 3.2017 - Femina

Dermatologët thonë që është më i efektshëm se çdo produkt tjetër që e blini. Ngadalë po afrohet koha kur secila femër fillon të përjetojë ankthe – përfundon dimri, ndërkaq në kofshë dhe në vithe shihen...

Me këtë pije humbni peshë shumë shpejt

më 3.2017 - Klan Kosova

Nëse dëshironi të humbisni peshë por nuk keni pasur sukses, atëherë ky lëng është ideal për ju – përzierja e mjaltës, limonit dhe kanellë. Mjalta, limoni dhe uji i vakët njihen si përbërës që përshpejtojnë...

Zieni MJALTIN në SODË BUKE: Femrat kanë vendosur – përgjithmonë do ta përdorni këtë recetë!

më 3.2017 - Telegrafi

Dermatologët thonë që është më i efektshëm se çdo produkt tjetër që e blini. Ngadalë po afrohet koha kur secila femër fillon të përjetojë ankthe – përfundon dimri, ndërkaq në kofshë dhe në vithe shihen...

Ja cilat ushqime parandalojnë plakjen

më 3.2017 - Arbresh

Të ndalosh kohën, kjo është dëshira e secilit. Sipas ekspertëve, procesi i plakjes nuk është proces që ndalohet në tërësi, por mund të parandalohet duke zgjedhur ushqimin që konsumoni, transmeton portali...

Përzierjet me të cilat mund të luftoni kollën

më 3.2017 - GazetaBlic

Kollitja jo vetëm që pengon por edhe bënë të dukeni përson i bezdishshëm në sytë e të tjerëve, vecanërisht nëse ndodheni në kinema apo vende të tjera ku mbidhen njërëzit zakonisht. Ekzistojnë metoda të...

Përzierjet me të cilat mund të luftoni kollën

më 3.2017 - RTV 21

Metoda të ndryshme për të luftuar kollën Kollitja jo vetëm që pengon, por edhe bënë të dukeni përson i bezdishshëm në sytë e të tjerëve, veçanërisht nëse ndodheni në kinema apo vende të tjera ku mbidhen...

Përzierjet me të cilat mund të luftoni kollën

më 3.2017 - Indeks online

Kollitja jo vetëm që pengon por edhe bënë të dukeni përson i bezdishshëm në sytë e të tjerëve, vecanërisht nëse ndodheni në kinema apo vende të tjera ku mbidhen njërëzit zakonisht. Ekzistojnë metoda të...

Ushqimet më të mira për fytyrën

më 3.2017 - Lajm

Një listë me ushqimet më të mira për fytyrën Ushqimi është përbërësi kryesor i ruajtjes së lëkurës të shëndetshme dhe të pastër. Nëse zgjidhni me kujdes se çka të konsumoni problemet me lëkurë do të jenë...

Mësoni se si ndikon në dietën e juaj, çaji nga uthulla e mollës

më 3.2017 - Sovrani

Ky “çaj” në fakt është shumë i shijshëm dhe në mënyrë efikase e pastron trupin dhe organizmin e njeriut. Uthulla e mollës rregullon nivelin e sheqerit në gjak, ndihmon të humbni në peshë, shton energjinë,...

Përzierjet me të cilat mund të luftoni kollën

më 3.2017 - Infokusi

Kollitja jo vetëm që pengon por edhe bënë të dukeni përson i bezdishshëm në sytë e të tjerëve, vecanërisht nëse ndodheni në kinema apo vende të tjera ku mbidhen njërëzit zakonisht. Ekzistojnë metoda të...

Gabimet e zakonshme të pastrimit

më 3.2017 - MRT

Mund të kaloni orë të tëra duke pastruar dyshementë, duke deiznfektuar sipërfaqet e kuzhinës por mundi ju ikën kot... Në të vërtetë sipas ekspertëve të pastrimit, ka një sërë gabimesh të pafalshme që e...

Përzierjet me të cilat mund të luftoni kollën

më 3.2017 - Arbresh

Kollitja jo vetëm që pengon por edhe bënë të dukeni përson i bezdishshëm në sytë e të tjerëve, vecanërisht nëse ndodheni në kinema apo vende të tjera ku mbidhen njërëzit zakonisht. Ekzistojnë metoda të...

Ushqimet më të mira për fytyrën

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Një listë me ushqimet më të mira për fytyrën Ushqimi është përbërësi kryesor i ruajtjes së lëkurës të shëndetshme dhe të pastër. Nëse zgjidhni me kujdes se çka të konsumoni problemet me lëkurë do të jenë...

Ushqimet më të mira për fytyrën

më 3.2017 - RTV 21

Një listë me ushqimet më të mira për fytyrën Ushqimi është përbërësi kryesor i ruajtjes së lëkurës të shëndetshme dhe të pastër. Nëse zgjidhni me kujdes se çka të konsumoni problemet me lëkurë do të jenë...

Ja cilat janë ushqimet më të mira për fytyrën

më 3.2017 - Indeks online

Ushqimi është përbërësi kryesor i ruajtjes së lëkurës të shëndetshme dhe të pastër. Nëse zgjidhni me kujdes se çka të konsumoni problemet me lëkurë do të jenë shumë më të vogla. Më poshtë ju sjellim një...

Përzierjet me të cilat mund të luftoni kollën

më 3.2017 - Gazeta e re

Kollitja jo vetëm që pengon por edhe bënë të dukeni përson i bezdishshëm në sytë e të tjerëve, vecanërisht nëse ndodheni në kinema apo vende të tjera ku mbidhen njërëzit zakonisht. Ekzistojnë metoda të...

Përzierjet me të cilat mund të luftoni kollën

më 3.2017 - KosovaPress

Ekzistojnë metoda të ndryshme për ta trajtuar këtë problem varësisht nga lloji i kollës që e keni. Limoni përbërësi kryesor për trajtimin e kollës së thatë Për evitimin e problemeve me kollë...

Ushqimet që pastrojnë organizmin

më 3.2017 - GazetaBlic

Problemet gastrointestinale janë shumë të përhapura dhe kjo ndodh për faktin se shumica e njerëzve hanë ushqime të pashëndetshme, të thata dhe që duan një kohë të gjatë për t’u tretur. Zorra e trashë duhet...

Ja cilat janë ushqimet më të mira për fytyrën

më 3.2017 - 10minuta

Ushqimi është përbërësi kryesor i ruajtjes së lëkurës të shëndetshme dhe të pastër. Nëse zgjidhni me kujdes se çka të konsumoni problemet me lëkurë do të jenë shumë më të vogla. Më poshtë ju sjellim një...

​Ja cilat janë ushqimet më të mira për fytyrën

më 3.2017 - 10minuta

Ushqimi është përbërësi kryesor i ruajtjes së lëkurës të shëndetshme dhe të pastër. Nëse zgjidhni me kujdes se çka të konsumoni problemet me lëkurë do të jenë shumë më të vogla.  Më poshtë ju sjellim...

Ja cilat janë ushqimet më të mira për fytyrën

më 3.2017 - Arbresh

Ushqimi është përbërësi kryesor i ruajtjes së lëkurës të shëndetshme dhe të pastër. Nëse zgjidhni me kujdes se çka të konsumoni problemet me lëkurë do të jenë shumë më të vogla. Më poshtë ju sjellim një...

Ja cilat janë ushqimet më të mira për fytyrën

më 3.2017 - 10minuta

Ushqimi është përbërësi kryesor i ruajtjes së lëkurës të shëndetshme dhe të pastër. Nëse zgjidhni me kujdes se çka të konsumoni problemet me lëkurë do të jenë shumë më të vogla. Më poshtë ju sjellim një...

Përdorni domate për fytyrë të pastër

më 3.2017 - 10minuta

Domatja konsiderohet ndër komponentët kryesor që ndihmon lëkurën tuaj të duket e freskët dhe e butë.  Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen e akneve. Një recetë shumë dobiprurëse...

Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin

më 3.2017 - Infokusi

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin

më 3.2017 - Gazeta Express

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

5 gjërat që duhet të bësh çdo mëngjes për të qenë gjithmonë e shëndetshme

më 3.2017 - Standard

Kujdesi për veten është prioritet i të gjithëve, ndaj për të qenë gjithmonë e shëndetshme, duhet t’i vendosësh vetes çdo ditë disa “rregulla”. Rregulli i parë është “ha mëngjes”. Tani fillojmë me të tjerët:...

Ja cilat janë ushqimet më të mira për fytyrën

më 3.2017 - Gazeta e re

Ushqimi është përbërësi kryesor i ruajtjes së lëkurës të shëndetshme dhe të pastër. Nëse zgjidhni me kujdes se çka të konsumoni problemet me lëkurë do të jenë shumë më të vogla. Më poshtë ju sjellim një...

Ja cilat janë ushqimet më të mira për fytyrën

më 3.2017 - KosovaPress

Më poshtë ju sjellim një listë të ushqimeve të cilat rekomandohen nga studiuesit  t’i konsumoni për t’i eliminuar problemet e lëkurës. 1. Bananja Bananja është një frut i pasur me shumë fibra, magnez,...

Duke përdorur këtë truk, pemët dhe perimet e prera nuk do të marrin ngjyrë kafe

më 3.2017 - Sovrani

Lënia e perimeve dhe frutave të prera në ujë me mjaltë për 30 sekond pengon ato të marrin një ngjyrë kafe duke rezistuar deri në 24 orë. Ky truk funksionon më së miri për shkak se mjalti përmban peptide,...

Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin

më 3.2017 - Java News

Limoni është një nga agrumet më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

Ushqimet që pastrojnë organizmin

më 3.2017 - Sovrani

Problemet gastrointestinale janë shumë të përhapura dhe kjo ndodh për faktin se shumica e njerëzve hanë ushqime të pashëndetshme, të thata dhe që duan një kohë të gjatë për t’u tretur. Zorra e trashë duhet...

Përse nuk duhet t’ua hiqni lëkurën këtyre frutave dhe perimeve

më 3.2017 - Sovrani

Nuk është mirë që perimet me lëkurë t’i konsumojmë gjithmonë të qëruara. Sipas disa studimeve, lëkura e tyre ka efekt të na mbrojë nga kanceri, të shtojë sasinë e vitaminave dhe të rrisë nivelin e energjisë....

Domatet pastrojnë fytyrën

më 3.2017 - RTV 21

Përdorimi i domateve në fytyrë ju pastron atë Domatja konsiderohet ndër komponentët kryesor që ndihmon lëkurën tuaj të duket e freskët dhe e butë. Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen...

Përdorni domate për fytyrë të pastër

më 3.2017 - GazetaBlic

Domatja konsiderohet ndër komponentët kryesor që ndihmon lëkurën tuaj të duket e freskët dhe e butë. Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen e akneve. Një recetë shumë dobiprurëse për fytyrën...

Përdorni domate për fytyrë të pastër

më 3.2017 - Tetova Sot

Domatja konsiderohet ndër komponentët kryesor që ndihmon lëkurën tuaj të duket e freskët dhe e butë. Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen e akneve. Një recetë shumë dobiprurëse për fytyrën...

Përdorni domate për fytyrë të pastër

më 3.2017 - Arbresh

Domatja konsiderohet ndër komponentët kryesor që ndihmon lëkurën tuaj të duket e freskët dhe e butë. Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen e akneve. Një recetë shumë dobiprurëse për fytyrën...

Përdorni domate për fytyrë të pastër

më 3.2017 - Gazeta e re

Përdorni domate për fytyrë të pastër Domatja konsiderohet ndër komponentët kryesor që ndihmon lëkurën tuaj të duket e freskët dhe e butë. Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen e akneve....

Përdorni domate për fytyrë të pastër

më 3.2017 - KosovaPress

Ajo lufton krijimin e baktereve dhe ndihmon në heqjen e akneve. Një recetë shumë dobiprurëse për fytyrën tuaj, e që krijohet nga domatja është  përzierja e domates me sodë të bukës dhe mjaltë.  ...

Dietologët e kanë fshehur nga ju tash e sa kohë: Çaji nga uthulla e mollës, bën mrekulli

më 3.2017 - Gazeta Express

Ky "çaj" në fakt është shumë i shijshëm dhe në mënyrë efikase e pastron trupin dhe organizmin e njeriut. Uthulla e mollës rregullon nivelin e sheqerit në gjak, ndihmon të humbni në peshë, shton energjinë,...

Disa nga përfitimet shëndetësore të limonit

më 3.2017 - RTV 21

Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin Limonët janë të shkëlqyer për detoksifikimin e trupit por nga ana tjetër t’i ngrish në frigorifer kanë të tjera efekte. Lëkura e limonit forcon sistemin imunitar,...

E pabesueshme/ Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin

më 3.2017 - Tetova Sot

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

Fruti çudibërës kundër stresit

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

E pabesueshme/ Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin

më 3.2017 - GazetaBlic

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin

më 3.2017 - Iliria News

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin

më 3.2017 - Aktuale

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

​Gabimet e zakonshme të pastrimit

më 3.2017 - Portalb

Mund të kaloni orë të tëra duke pastruar dyshementë, duke deiznfektuar sipërfaqet e kuzhinës por mundi ju ikën kot. Në të vërtetë sipas ekspertëve të pastrimit, ka një sërë gabimesh të pafalshme që e lënë...

E pabesueshme/ Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin

më 3.2017 - Lajmi.net

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

E pabesueshme/ Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin

më 3.2017 - Syri

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

3 gabimet e zakonshme që bëni në pastrimin e shtëpisë

më 3.2017 - Aktuale

Ju mund të kaloni me orë të tëra duke pastruar të gjithë shtëpinë, por ndodh që ju ikën i gjithë mundi kot. Sipas ekspertëve të gatimit, ka një sërë gabimesh, të cilat ju nuk i dini, por që e lënë shtëpinë...

Fruti çudibërës që shëron kancerin dhe stresin

më 3.2017 - Tetova Sot

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

​Gabimet e zakonshme të pastrimit

më 3.2017 - Indeks online

Mund të kaloni orë të tëra duke pastruar dyshementë, duke deiznfektuar sipërfaqet e kuzhinës por mundi ju ikën kot. Në të vërtetë sipas ekspertëve të pastrimit, ka një sërë gabimesh të pafalshme që e lënë...

Limoni i ngrirë,fruti mrekullibërës që mund të shërojë stresin e kancerin

më 3.2017 - Shqiptarja

Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes unike dhe aromës që ka ky frut është integruar në receta të ndryshme. Limonët janë...

Cilat janë gabimet e zakonshme të pastrimit

më 3.2017 - Gazeta e re

Mund të kaloni orë të tëra duke pastruar dyshementë, duke deiznfektuar sipërfaqet e kuzhinës por mundi ju ikën kot. Në të vërtetë sipas ekspertëve të pastrimit, ka një sërë gabimesh të pafalshme që e lënë...

Ekspertët japin këshilla: Si t’i thoni lamtumirë celulitit

më 3.2017 - Java News

I druheni edhe këtë verë celulitit? Nuk jeni e vetmja. 80% e femrave vuajnë nga celuliti, përfshi dhe yjet si Kim Kardashian apo Sienna Miller. Ekspertët japin këshilla të ndryshme që nga dietat detox...

3 gabimet e zakonshme që bëni në pastrimin e shtëpisë

më 3.2017 - Sovrani

Ju mund të kaloni me orë të tëra duke pastruar të gjithë shtëpinë, por ndodh që ju ikën i gjithë mundi kot. Sipas ekspertëve të gatimit, ka një sërë gabimesh, të cilat ju nuk i dini, por që e lënë shtëpinë...

Thuani lamtumirë celulitit për pak sekonda

më 3.2017 - Gazeta Express

I druheni edhe këtë verë celulitit? Nuk jeni e vetmja. 80% e femrave vuajnë nga celuliti, përfshi dhe yjet si Kim Kardashian apo Sienna Miller. Ekspertët japin këshilla të ndryshme që nga dietat detox...

​Gabimet e zakonshme të pastrimit

më 3.2017 - Sovrani

Mund të kaloni orë të tëra duke pastruar dyshementë, duke deiznfektuar sipërfaqet e kuzhinës por mundi ju ikën kot. Në të vërtetë sipas ekspertëve të pastrimit, ka një sërë gabimesh të pafalshme që e lënë...

Lamtumirë celulitit për pak sekonda

më 3.2017 - Sovrani

I druheni edhe këtë verë celulitit? Nuk jeni e vetmja. 80% e femrave vuajnë nga celuliti, përfshi dhe yjet si Kim Kardashian apo Sienna Miller. Ekspertët japin këshilla të ndryshme që nga dietat detox...

A e dini pse ndodh kapsllëku gjatë shtatzënisë?

më 3.2017 - Sekrete Bukurie

Gati çdo shtatzënë, si rregull ditor, ka probleme me tretjen e ushqimit, me jashtëqitjen dhe kapsllëkun.Arsyet për këtë janë të ndryshme: në njërën anë, janë hormonet, sepse ato bllokojnë muskujt e zorrëve,...

“Vrasësit” e celulitit: Dy ushqimet që do t’ju bëjnë të lire nga “lëvozhga e portokallit”

më 3.2017 - Sekrete Bukurie

Po vjen pranvera dhe moti po ngrohet, që na paralajmëron tashmë se duhet të punojmë në figurën tonë dhe në ushqim në mënyrë që me kostumin e larjes të shëtisim me krenari gjatë verës.Armiku më i madh i...

Shfrytëzoni përfitimet shëndetësore të uthullës së mollës

më 3.2017 - Gazeta Express

Uthulla e mollës përdoret gjerësisht qe mijëra vjet. Popullariteti i saj është i justifikuar, sepse ajo përmban më shumë se 90 ushqyes të ndryshëm, duke përfshirë mineralet si kaliumi, magnezi, hekuri,...

Limoni, partneri i vërtetë për kryerjen e punëve shtëpiake

më 3.2017 - Telegrafi

Limonët mund të përdoren për të gjitha llojet e pastrimit, duke filluar nga heqja e shenjave të ndryshkut e deri në pastrimin e mikrovalës apo lavamanit. Por, pyetja qëndron se çfarë i bën limonët kaq...

A e dini pse ndodh kapsllëku gjatë shtatzënisë?

më 3.2017 - Keshilla

Gati çdo shtatzënë, si rregull ditor, ka probleme me tretjen e ushqimit, me jashtëqitjen dhe kapsllëkun.Arsyet për këtë janë të ndryshme: në njërën anë, janë hormonet, sepse ato bllokojnë muskujt e zorrëve,...

“Vrasësit” e celulitit: Dy ushqimet që do t’ju bëjnë të lire nga “lëvozhga e portokallit”

më 3.2017 - Keshilla

Po vjen pranvera dhe moti po ngrohet, që na paralajmëron tashmë se duhet të punojmë në figurën tonë dhe në ushqim në mënyrë që me kostumin e larjes të shëtisim me krenari gjatë verës.Armiku më i madh i...

Limoni, partneri i vërtetë për kryerjen e punëve shtëpiake

më 3.2017 - Infokusi

Limonët mund të përdoren për të gjitha llojet e pastrimit, duke filluar nga heqja e shenjave të ndryshkut e deri në pastrimin e mikrovalës apo lavamanit. Por, pyetja qëndron se çfarë i bën limonët kaq...

Gabimet e zakonshme të pastrimit

më 3.2017 - Lajmi.net

Mund të kaloni orë të tëra duke pastruar dyshementë, duke deiznfektuar sipërfaqet e kuzhinës por mundi ju ikën kot. Në të vërtetë sipas ekspertëve të pastrimit, ka një sërë gabimesh të pafalshme që e lënë...

Përfitimet shëndetësore të uthullës së mollës janë të mëdha

më 3.2017 - Java News

Uthulla e mollës përdoret gjerësisht qe mijëra vjet. Popullariteti i saj është i justifikuar, sepse ajo përmban më shumë se 90 ushqyes të ndryshëm, duke përfshirë mineralet si kaliumi, magnezi, hekuri,...

Pija që pastron zorrën e trashë nga helmet dhe ushqimi i patretshëm

më 3.2017 - Shqiptarja

Përvec që që pastron organizmin, kjo pije mbush trupin me energji, ndihmon tek ndjenja e lodhjes kronike, dhembja e kokës, energjia dhe te humbja e peshës. Sot është shumë me rëndësi që të pastrojmë trupin...

4 gjërat që bëjnë ndryshe vajzat me lëkurë të pastër, sipas dermatologëve

më 3.2017 - Portalb

Kush nuk do të ketë lëkurë të bukur e të pastër? Të gjitha duam ta kemi dhe e dimë që nuk është aq e vështirë. Më poshtë janë 4 rregulla që ndjekin gjithmonë vajzat me lëkurë thuajse perfekte, shkruan...

Tre gabimet që bëhen kur pastroni

më 3.2017 - Sovrani

Sipas ekspertëve të pastrimit, ka një sërë gabimesh të pafalshme që e lënë shtëpinë tuaj të papastër, dhe mund të vendosë në rrezik gjithë familjen për infeksione. Ja tre gabimet që mendojnë ekspertët...

A ndihmon limoni vërtetë në humbjen në peshë?

më 3.2017 - Aktuale

Që nga fytyrat e njohura publike e më gjerë, të gjithë përdorin limoni me ujë për të humbur peshë . Kjo recetë rekomandohet pothuajse nga të gjithë ekspertët shëndetësor por edhe personat që dëshirojnë...

Pika të bardha në sy? Ja çfarë tregojnë dhe si t’i trajtoni

më 3.2017 - Standard

17Pikat e bardha ose të verdha që ngrihen në sipërfaqen e lëkurës, zakonisht në zonën e syve prekin disa njerëz. Kjo gjendje e lëkurës është e njohur ndryshe me termin “pikat e qumështit” dhe faktori kryesor...

Katër sekretet e vajzave me lëkurë perfekte

më 3.2017 - Sovrani

4 rregulla që ndjekin gjithmonë vajzat me lëkurë thuajse perfekte. Hidratimi është një çelës i lëkurës së shëndetshme dhe të pastër. “Mungesa e ujit do të thotë më pak shkëlqim e plakje më e shpejtë”,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK