http://kariera.mk

Komisioneri i BE-së për zgjerim,   Hahn, viziton sot Maqedoninë

para 10 muajve - Shqiptarja

BE- Komisioneri për zgjerim, Johannes Hahn, viziton Maqedoninë në një tentativë për të dhënë ndihmë në zgjidhjen e ngërcit politik që ka lënë Maqedoninë pa qeveri që prej zgjedhjeve të dhjetorit 2016....

Eurokomesari Han me tre eurodeputetë në Shkup, tentim i radhës për zgjidhjen e nyjes gordiane politike

para 10 muajve - Portalb

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han bashkë me tre eurodeputetët, Eduard Kukan, Ivo Vajgël dhe  Knut Flekenshtajn, sot vjen në Maqedoni, për t’u përpjekur që ta përshpejtojë procesin...

Ivanov me porosi për shqiptarët: Pa e parë sa jeni në numër s’mund të kërkoni të drejta shtesë

para 10 muajve - Lajm

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë, ka deklaruar presidenti mqedonas Gjorge Ivanov në intervistën për gazetën hungareze...

Ivanov me porosi për shqiptarët: Pa e parë sa jeni në numër s’mund të kërkoni të drejta shtesë

para 10 muajve - Ina

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë, ka deklaruar presidenti mqedonas Gjorge Ivanov në intervistën për gazetën hungareze...

Ivanov me porosi për shqiptarët: Pa e parë sa jeni në numër s'mund të kërkoni të drejta shtesë

para 10 muajve - Gazeta Express

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë, ka deklaruar presidenti mqedonas Gjorge Ivanov në intervistën për gazetën hungareze...

Gruevski ia jep votat Zaevit për kryeministër, por…?!

para 10 muajve - Aktuale

“Ai praktikisht dëshiron të formojë qeverinë me çdo çmim, duke bërë pazar me interesat nacionale dhe shtetërore, vetëm që të ik prej dënimit që mund ta gjej. Të vijë në postin e kryeministrit, të bëj presion...

Kjo është agjenda e eurodeputetëve në vizitën e ditës së nesërme në Maqedoni

para 10 muajve - Telegrafi

Ashtu siç është paralajmëruar nga Telegrafi Maqedoni, Johannes Hahn dhe tre deputetët tjerë, Kukan, Flankeschtein, Vajgl, do të zhvillojë takime me të gjithë liderët politik të partive parlamentare, përcjell...

Zaev: Nuk ka shansa që Gruevski të jetë pjesë e qeverisë së re

para 10 muajve - GazetaBlic

“Për askënd në botë nuk është e pranueshme që Nikola Gruevski të jetë pjesë e një koalicioni të madh”, tha lideri i LSDM­-së Zoran Zaev para vizitës së nesërme të komisionerit të BE-­së Johannes Hahn....

Zaev: Nuk ka shansa që Gruevski të jetë pjesë e qeverisë së re

para 10 muajve - Klan Kosova

“Për askënd në botë nuk është e pranueshme që Nikola Gruevski të jetë pjesë e një koalicioni të madh”, tha lideri i LSDM­-së Zoran Zaev para vizitës së nesërme të komisionerit të BE-­së Johannes Hahn....

Analistët: Ora e Gruevskit ka ndaluar me 9 janar

para 10 muajve - Flaka

Gruevski provon ta kthejë në fillim procesin që të fitojë vend në qeveri, komentojnë analistët pas deklarateve rreth pritshmërive të VMRO-DPMNE-së nga eurokomesari Hahn dhe paralajmërimit të “dokumentit”...

Programi i qeverisë dokumenti i vetëm për qytetarët –

para 10 muajve - TV Koha

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese të udhëhequr nga...

Zaev: E papranueshme është që Gruevski, bartësi i regjimit të zgjidh krizën

para 10 muajve - Portalb

Nuk mund për askënd në botë, por as për ne të jetë e pranueshme që njeriu i cili është bartës i regjimit dhe i cili e shkaktoi krizën, i cili dëgjoi mijëra qytetarë, burgosi gazetarë, opozitarë dhe individ...

Zaev: E papranueshme është që Gruevski, bartësi i regjimit të zgjidhë krizën

para 10 muajve - Portalb

Nuk mund për askënd në botë, por as për ne të jetë e pranueshme që njeriu i cili është bartës i regjimit dhe i cili e shkaktoi krizën, i cili dëgjoi mijëra qytetarë, burgosi gazetarë, opozitarë dhe individ...

Gruevski e quan Zaevin kriminel por votat ia jep për kryeministër

para 10 muajve - Portalb

“Ai praktikisht dëshiron të formojë qeverinë me çdo çmim, duke bërë pazar me interesat nacionale dhe shtetërore, vetëm që të ik prej dënimit që mund ta gjej. Të vijë në postin e kryeministrit, të bëj presion...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 10 muajve - Ina

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja –

para 10 muajve - TV Koha

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 10 muajve - Iliria News

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën  „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

Zaev: E papranueshme është që Gruevski, bartësi i regjimit të zgjidh krizën

para 10 muajve - Flaka

Nuk mund për askënd në botë, por as për ne të jetë e pranueshme që njeriu i cili është bartës i regjimit dhe i cili e shkaktoi krizën, i cili dëgjoi mijëra qytetarë, burgosi gazetarë, opozitarë dhe individ...

Ivanov nga Hungaria me porosi për shqiptarët

para 10 muajve - Gazeta Express

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

ZAEV: Është koha që VMRO-DPMNE të shkojë në opozitë

para 10 muajve - Iliria News

Nuk mundet për ne të jetë e pranueshme një njeri i cili ka qenë bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjonte dhjetëra mijëra qytetarë, burgoste gazetarë, opozitarë dhe njerëz tjerë të pafajshëm,...

Zaev: VMRO-DPMNE duhet të shkojë në opozitë

para 10 muajve - GazetaBlic

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka deklaruar se VMRO-DPMNE duhet të shkojë në opozitë. “Nuk mundet për ne të jetë e pranueshme një njeri i cili ka qenë bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjonte...

Zaev: VMRO-DPMNE duhet të shkojë në opozitë

para 10 muajve - Zeri

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka deklaruar se VMRO-DPMNE duhet të shkojë në opozitë “Nuk mundet për ne të jetë e pranueshme një njeri i cili ka qenë bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjonte...

Zaev: Koha është që OBRM-PDUKM të kalojë në opozitë

para 10 muajve - Telegrafi

Nuk mundet për askënd në botë, as për ne që të jetë e pranueshme për një njeri që ishte bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjoi dhjetëra mijëra qytetarë, burogosi gazetarë, aktivistë të...

Partitë politike me qëndrime të kundërta do ta presin Hahn

para 10 muajve - Flaka

Ivanov kërkon zgjedhje të reja, Gruevski të koalicionojë me Ahmetin, Zaev mandat për të formuar Qeveri të re dhe transferim të qetë të pushtetit-këto janë pozicionet të cilin shefi i shtetit, kreu i VMRO-DPMNE-së...

Iniciativa “Për Maqedoni të përbashkët” kërkon takim me eurokomisarin Hahn

para 10 muajve - Portalb

Iniciativa qytetare “Për Maqedoni të përbashkët” e mbështetur nga mijëra qytetarë të cilët protestojnë rrugëve të Shkupit që nga data 27 e muajit të kaluar kundër platformës shqiptare, sonte kërkuan takim...

Zaev: Nuk ka shanse që Gruevski të jetë pjesë e qeverisë së re

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars -Për askënd në botë nuk është e pranueshme që Nikola Gruevski të jetë pjesë e një koalicioni të madh, tha lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një intervistë me Al Xhazira Balkans para vizitës...

IVANOV: Urgjentisht të konstituohet Kuvendi dhe të zgjidhet kryetar

para 10 muajve - Aktuale

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën  „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

LSDM: Dokumeti i Gruevskit për t’u faktorizuar përsëri në skenën politike

para 10 muajve - Gazeta Express

Dokumentin të cilin e ka paralajmëruar lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski,ku shpaloset strategjia e partisë së tij për zgjidhjen e krizës politike, nuk është i mirëpritur nga një pjesë e partive...

Kjo është agjenda e eurodeputetëve në vizitën e ditës së nesërme në Maqedoni

para 10 muajve - InfoShqip

Ashtu siç është paralajmëruar nga Telegrafi Maqedoni, Johannes Hahn dhe tre deputetët tjerë, Kukan, Flankeschtein, Vajgl, do të zhvillojë takime me të gjithë liderët politik të partive parlamentare, përcjell...

Brukseli nuk e komenton “Platformën e Gruevskit”: Nuk e kemi parë dhe nuk spekulojmë

para 10 muajve - Ina

Komisioni Evropian nuk dëshiron t’i komentoj kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë euro- komisarit për zgjerim, Johanes Han gjatë vizitës së djeshme. “Nuk do të spekulojmë apo të komentojmë programe...

Zaev: S’ka shanse qe Gruevski te jete ne Qeveri

para 10 muajve - Ina

Nuk mundet për ne të jetë e pranueshme një njeri i cili ka qenë bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjonte dhjetëra mijëra qytetarë, burgoste gazetarë, opozitarë dhe njerëz tjerë të pafajshëm,...

ZAEV: Është koha që VMRO-DPMNE të shkojë në opozitë

para 10 muajve - Aktuale

Nuk mundet për ne të jetë e pranueshme një njeri i cili ka qenë bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjonte dhjetëra mijëra qytetarë, burgoste gazetarë, opozitarë dhe njerëz tjerë të pafajshëm,...

Brukseli nuk pranon të komentojë ?Platformën e Gruevskit?

para 10 muajve - Albeu

Komisioni Evropian nuk dëshiron të komentojë kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë euro- komisarit për zgjerim, Johanes Han. “Nuk do të spekulojmë apo të komentojmë programe partiake. Presim së shpejti...

Axhenda e Johannes Hahn nesër në Maqedoni?!

para 10 muajve - Flaka

Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn dhe tre eurodeputetë të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe presidentin Gjorge Ivanov, me një agjendë që...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 10 muajve - Lexo

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

Komisioneri Hahn të martën viziton Maqedoninë

para 10 muajve - Lajmi.net

Komisioneri i BE-së për zgjerim, Johannes Hahn do të vizitojë të martën Maqedoninë, në një tjetër përpjekje për të ndihmuar zgjidhjen e krizës politike, e cila e ka lënë Maqedoninë për qeveri të ri, që...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 10 muajve - InfoShqip

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

Nesër partitë mblidhen në Kuvend

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars - Me nismë të shumicës së re parlamentare, partitë politike të përfaqësuara në Kuvend mblidhen nesër në një takim koordinues të thirrur nga kryesuesi i seancës konstituive, Trajko Veljanoski,...

Komisioneri Hahn të martën viziton Maqedoninë

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Komisioneri i BE-së për zgjerim, Johannes Hahn do të vizitojë të martën Maqedoninë, në një tjetër përpjekje për të ndihmuar zgjidhjen e krizës politike, e cila e ka lënë Maqedoninë për qeveri të ri, që...

Pritje nga të mëdha nga Hani

para 10 muajve - Koha.mk

Shkup, 20 mars – Eurokomesari për zgjerim Johanes Han dhe eurodeputetët Eduard Kukan, Knut Flekenshtajn dhe Ivo Vajgël, gjatë vizitës nesër do të takojë liderët e partive politike parlamentare me qëllim...

Brukseli nuk e komenton “Platformën e Gruevskit”: Nuk e kemi parë dhe nuk spekulojmë

para 10 muajve - Portalb

Komisioni Evropian nuk dëshiron t’i komentoj kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë euro- komisarit për zgjerim, Johanes Han gjatë vizitës së djeshme. “Nuk do të spekulojmë apo të komentojmë programe...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 10 muajve - Tetova Sot

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën  „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

Ivanov ka një porosi për shqiptarët

para 10 muajve - InfoShqip

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Gruevski e quan Zaevin kriminel

para 10 muajve - RTV 21

Mirëpo votat për kryeministër ia jep Zaevit “Ai praktikisht dëshiron të formojë qeverinë me çdo çmim, duke bërë pazar me interesat nacionale dhe shtetërore, vetëm që të ik prej dënimit që mund ta gjej....

Brukseli nuk e komenton “Platformën e Gruevskit” pa e parë se çka përmban

para 10 muajve - Gazeta Express

Komisioni Evropian nuk dëshiron t’i komentoj kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë eurokomisarit për zgjerim, Johanes Han. “Nuk do të spekulojmë apo të komentojmë programe partiake. Presim së shpejti...

Zaev: Nuk ka shansa që Gruevski të jetë pjesë e qeverisë së re

para 10 muajve - Sovrani

“Për askënd në botë nuk është e pranueshme që Nikola Gruevski të jetë pjesë e një koalicioni të madh”, tha lideri i LSDM­-së Zoran Zaev para vizitës së nesërme të komisionerit të BE-­së Johannes Hahn....

Video Gruevski e quan Zaevin kriminel Por votat ia jep për kryeministër

para 10 muajve - TV21

“Ai praktikisht dëshiron të formojë qeverinë me çdo çmim, duke bërë pazar me interesat nacionale dhe shtetërore, vetëm që të ik prej dënimit që mund ta gjej. Të vijë në postin e kryeministrit, të bëj presion...

Nesër partitë mblidhen në Kuvend, optimizëm për të lëvizur nga pika zero

para 10 muajve - MRT

Me nismë të shumicës së re parlamentare, partitë politike të përfaqësuara në Kuvend mblidhen nesër në një takim koordinues... Me nismë të shumicës së re parlamentare, partitë politike të përfaqësuara në...

Shilegov: Progami qeverisës i LSDM-së është mundësia e vetme për dalje nga kriza, jo zgjedhjet

para 10 muajve - Gazeta Express

Pas porosisë së presidentit Gjorge Ivanov se vetëm zgjedhjet e reja janë mundësia e vetme për dalje nga kriza ka reaguar edhe LSDM-ja ,përmes zëdhënësit të saj Petre Shilegov, transmeton Gazeta Express....

Zaev: Gruevski nuk mund të jetë zgjidhje për krizën, të bëhet gati për në opozitë

para 10 muajve - Tetova Sot

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi në një intervistë për Al Jazeera Balkans, ka theksuar se Nikolla Gruevski nuk mund të jetë zgjidhje për krizën, ai dhe partia e tij të përgaditen për në opozitë, transmeton...

LSDM: Gruevski i frikësohet qeverisë reformatore; VMRO-DPMNE: nuk guxon të injorohet vullneti i maqedonasve

para 10 muajve - MRT

LSDM e ka akuzuar edhe një herë liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevskin, për futjen e vendit në krizë... LSDM e ka akuzuar edhe një herë liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevskin, për futjen e vendit...

Shkup, Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 10 muajve - Top Channel

Foto ilustruese nga vizitat e meparshme te Hahn ne Maqedoni Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja...

Shilegov: Menjëherë të ndalen presionet dhe keqpërdorimet e fëmijëve për qëllime partiake!

para 10 muajve - Telegrafi

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Zaev: Koha është që OBRM-PDUKM të kalojë në opozitë

para 10 muajve - Infokusi

Nuk mundet për askënd në botë, as për ne që të jetë e pranueshme për një njeri që ishte bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjoi dhjetëra mijëra qytetarë, burogosi gazetarë, aktivistë të...

Iniciativa “Për Maqedoni të përbashkët” kërkon takim me eurokomisarin Hahn

para 10 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (AA) – Iniciativa qytetare “Për Maqedoni të përbashkët” e mbështetur nga mijëra qytetarë të cilët protestojnë rrugëve të Shkupit që nga data 27 e muajit të kaluar kundër platformës...

Johannes Hahn të martën në Shkup

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Komisionari i Bashkimit Evropian për politika të fqinjësisë dhe negocim të zgjerimit, Johannes Hahn, shkon të martën në Shkup bashkë me një grup euro parlamentarësh, në një përpjekje për të ndihmuar daljen...

Eurokomisioneri Hahn refuzon të takojë protestuesit e VMRO-së: bisedime vetëm me partitë dhe presidentin

para 10 muajve - Te Sheshi

Iniciativa qytetare “Për Maqedoni të përbashkët” e mbështetur nga mijëra qytetarë të cilët protestojnë rrugëve të Shkupit që nga data 27 e muajit të kaluar kundër platformës shqiptare, sonte kërkuan takim...

Shilegov: Progami qeverisës i LSDM-së e jo zgjedhjet janë mundësia e vetme për dalje nga kriza

para 10 muajve - Gazeta Express

Pas porosisë së presidentit Gjorge Ivanov se vetëm zgjedhjet e reja janë mundësia e vetme për dalje nga kriza ka reaguar edhe LSDM-ja ,përmes zëdhënësit të saj Petre Shilegov, transmeton Gazeta Express....

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja

para 10 muajve - Koha.mk

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

VMRO: Pranimi i Platformës së Tiranës është rreziku më i madh për Maqedoninë

para 10 muajve - Koha.mk

Rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për ta realizuar platformën e Tiranës, vlerësojnë në VMRO-DPMNE. Që atje përsëri kërkojnë nga Zaevi...

Iniciativa “Për Maqedoni të përbashkët” kërkon takim me eurokomisarin Hahn

para 10 muajve - Gazeta e re

Protestuesit kërkuan që Hahn të dënojë platformën shqiptare, e cila sipas tyre, “është përgatitur nga Tirana zyrtare dhe synon të dëmtojë karakterin unitar, sovranitetin dhe pavarësinë e Maqedonisë” Iniciativa...

LSDM i thotë Ivanovit: Nuk ka nevojë për zgjedhje të reja

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars, Zhurnal.mk – Partia social-demokrate maqedonase sot ka kundërshtuar edhe një herë më shumë kërkesat  për zgjedhje të reja parlamentare, të cilat nga tash vijnë edhe nga Kryetari i shtetit,...

Agjenda e komisionerit Hahn në takimin e nesërm me liderët, përfshihet edhe Ivanov

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars - Komisioneri për zgjerim Johanes Han dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare...

LSDM: Dokumenti, tentim për faktorizim

para 10 muajve - Alsat-M

Dokumenti i njoftuar nga VMRO-DPMNE-ja ku pritet të shpaloset strategjia e partisë së Nikolla Gruevskit për zgjidhjen e krizës politike, nuk është i mirëpritur nga një pjesë e partive politike. Nga LSDM-ja...

Hahn nuk do të takojë protestuesit në Maqedoni, kundërshtarët e platformës shqiptare

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Hahn nesër takon liderët në Maqedoni

para 10 muajve - Lajmi.net

Komisioneri për zgjerim Johanes Hahn dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe presidentin...

Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

para 10 muajve - Koha.mk

Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar “Për Maqedoni të bashkuar” të cilët i kryesojnë protestat e ditëve të fundit në vend...

Hahn refuzon t`i takojë protestuesit kundërshtarë të platformës

para 10 muajve - GazetaBlic

Komisionari evropian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

LSDM deri te drejtorët dhe mësuesit: Mos dëgjoni urdhra, mbani fëmijët në shkolla

para 10 muajve - Portalb

Zëdhënësi e LSDM-së, Petre Shilegov, nëpërmjet një konferencë për shtyp u është drejtuar drejtorëve të shkollave, profesorëve dhe mësuesve, pasi që siç tha ai “ka urdhra që nxënësit të dalin në protestat...

Ivanovi nga Hungaria: Zgjidhja e krizës, vetëm përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Albeu

Presidenti i Maqedonisë i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Hungari, ka thënë se zgjidhja e vetme për daljen nga kriza, është vetëm përmes mbajtjes së zgjedhjeve të reja. Në një intervistë për gazetën...

Ivanov: Maqedonia nuk do të pranojë shantazhe

para 10 muajve - Koha.mk

Partitë duhet ta kërkojnë zgjidhjen përmes sjelljes së përgjegjshme, ndërsa në pajtim me Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë. Asnjë zgjidhje nuk guxon ta minojë karakterin unitar të shtetit dhe duhet...

Hahn refuzon t`i takojë protestuesit kundërshtarë të platformës

para 10 muajve - Klan Kosova

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn, nuk do të të takohet me përfaqësuesit r Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, të cilët janë duke e kundërshtuar platformën e partive shqiptare. Zëdhënësja...

Pritje të mëdha nga vizita e eurokomisarit Hahn

para 10 muajve - Almakos

Komisari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i Bashkimit Evropian, Johanes Han pritet që t’i japë një impuls të fuqishëm debllokimit të institucioneve dhe formimit të Qeverisë së re në Maqedoni. Partia e...

ZAEV: Është koha që VMRO-DPMNE të shkojë në opozitë

para 10 muajve - AlbPortali

Nuk mundet për ne të jetë e pranueshme një njeri i cili ka qenë bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjonte dhjetëra mijëra qytetarë, burgoste gazetarë, opozitarë dhe njerëz tjerë të pafajshëm,...

ZAEV: Është koha që VMRO-DPMNE të shkojë në opozitë

para 10 muajve - Fakti Ditor

Nuk mundet për ne të jetë e pranueshme një njeri i cili ka qenë bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjonte dhjetëra mijëra qytetarë, burgoste gazetarë, opozitarë dhe njerëz tjerë të pafajshëm,...

Brukseli nuk e komenton “Platformën e Gruevskit”: Nuk e kemi parë dhe nuk spekulojmë

para 10 muajve - InfoShqip

Komisioni Evropian nuk dëshiron t’i komentoj kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë euro- komisarit për zgjerim, Johanes Han. “Nuk do të spekulojmë apo të komentojmë programe partiake. Presim së shpejti...

PL: Thirrja e Gruevskit që “populli” ta mbrojë shtetin është manipulim i rrezikshëm

para 10 muajve - Portalb

“Thirrja e Nikolla Gruevksit që “populli” ta mbrojë shtetin me dalje në rrugë është e papërgjegjshme dhe manipulim i rrezikshëm me popullin”, vlerëson Partia Liberale (PL) në lidhje me intervistën e mbrëmshme...

Shilegov: Gruevski s’mund të jetë pjesë e zgjidhjes së krizës

para 10 muajve - Iliria News

“Nikolla Gruevski e krijoi këtë krizë, Nikolla Gruevski nuk mund të jetë pjesë e kësaj krize. Gruevski po tenton që të bëhet sërisht faktor i politikës në Maqedoni. Maqedonia I tha lamtumirë Nikolla Gruevskit....

"Thirrja e Gruevskit që populli ta mbrojë shtetin është manipulim i rrezikshëm"

para 10 muajve - Gazeta Express

​Thirrja e Nikolla Gruevksit që “populli” ta mbrojë shtetin me dalje në rrugë është e papërgjegjshme dhe manipulim i rrezikshëm me popullin, vlerëson Partia Liberale (PL) në lidhje me intervistën e mbrëmshme...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 10 muajve - Indeks online

Komisionari evropian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

PL: Thirrja e Gruevskit që “populli” ta mbrojë shtetin është manipulim i rrezikshëm

para 10 muajve - Gazeta Express

​“Thirrja e Nikolla Gruevksit që “populli” ta mbrojë shtetin me dalje në rrugë është e papërgjegjshme dhe manipulim i rrezikshëm me popullin”, vlerëson Partia Liberale (PL) në lidhje me intervistën e mbrëmshme...

Agjenda e Hahn për vizitën e nesërme në Shkup

para 10 muajve - Aktuale

Eurokomisari për zgjërim Johanes Hahn nesër pritet që të shkelë në Maqedoni së bashku me tre eurodeputetët Ivo Vajgëll, Eduard Kukan dhe Knut Flekenshtajn, transmeton Gazeta Express. Hahn edhe këtë herë...

Brukseli nuk e komenton “Platformën e Gruevskit”: Nuk e kemi parë dhe nuk spekulojmë

para 10 muajve - Lajm

Komisioni Evropian nuk dëshiron t’i komentoj kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë euro- komisarit për zgjerim, Johanes Han gjatë vizitës së djeshme. “Nuk do të spekulojmë apo të komentojmë programe...

Presidenti maqedonas Ivanov: Zgjidhja e krizës përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - BalkanWeb

HUNGARI- Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas...

Hahn: Anëtarësimi në BE varet nga secili vend veç e veç, Kociançiç: Hahn takohet vetëm me liderët politikë

para 10 muajve - MRT

Një ditë para ardhjes në Maqedoni, eurokomisioneri, Johanes Hahn.... Një ditë para ardhjes në Maqedoni, eurokomisioneri, Johanes Hahn, ka përkujtuar vendet e Ballkanit Perëndimor se aderimi i tyre në Union...

Ja çfarë pret LSDM nga vizita e Han

para 10 muajve - Aktuale

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov është shprehur se eurokomesari Johanes Han nesër do të porosit për rikthimin e rendit kushtetues në vend. “Nga vizita e eurokomesarit Han presim që të përcjellë porositë...

Maqedoni; Ivanov flet për herë të parë për zgjedhjet e reja

para 10 muajve - RTSH

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, ka folur për herë të parë për mundësinë e mbajtjes se zgjedhjeve te reja si një rrugë për daljen nga kriza politike dhe institucionale që e ka lënë vendin për më...

Agjenda e komisionerit Han në Maqedoni

para 10 muajve - Arbresh

Komisioneri për zgjerim Johanes Han dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe presidentin...

Gruevski: BE-ja duhet të dënojë platformën shqiptare

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryetari i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski, thotë se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do t’i ofrohet të gjitha partive më të mëdha, për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni. Gruevski...

Gruevski: BE-ja duhet të dënojë platformën shqiptare

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryetari i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski, thotë se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do t’i ofrohet të gjitha partive më të mëdha, për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni. Gruevski...

Ivanov: Platforma shqiptare shkak për krizën, pa regjistrim nuk mund të kërkohen të drejtat

para 10 muajve - MRT

Presidenti Ivanov vazhdon t’i bëjë fajtore partitë shqiptare dhe deklaratën e nënshkruar prej tyre për krizën e re paszgjedhore në Maqedoni... Një pjesë e kërkesave të partive të bllokut politik shqiptar...

Shilegov: Gruevski s’mund të jetë pjesë e zgjidhjes së krizës

para 10 muajve - Ina

“Nikolla Gruevski e krijoi këtë krizë, Nikolla Gruevski nuk mund të jetë pjesë e kësaj krize. Gruevski po tenton që të bëhet sërisht faktor i politikës në Maqedoni. Maqedonia I tha lamtumirë Nikolla Gruevskit....

Pritje të mëdha nga vizita e eurokomisarit Hahn

para 10 muajve - Fakti Ditor

Komisari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i Bashkimit Evropian, Johanes Han pritet që t’i japë një impuls të fuqishëm debllokimit të institucioneve dhe formimit të Qeverisë së re në Maqedoni. Partia e...

Kocijançiç: Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar “Për Maqedoni të bashkuar” të cilët i kryesojnë protestat e ditëve të fundit në vend...

Partitë shqiptare do të heqin dorë përkohësisht nga “Platforma”, nëse Zaev arreston Gruevskin dhe Ahmetin

para 10 muajve - Ina

Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, sot ka përsëritur ofertën e tij deri tek Zoran Zaev: nëse nuk formon koalicion me partitë shqiptare në Maqedoni, ai do t’ia jep 51 deputetët e vetë, dhe kështu LSDM...

Agjenda e Hahn për vizitën e nesërme në Shkup

para 10 muajve - Gazeta Express

​Eurokomisari për zgjërim Johanes Hahn nesër pritet që të shkelë në Maqedoni së bashku me tre eurodeputetët Ivo Vajgëll, Eduard Kukan dhe Knut Flekenshtajn, transmeton Gazeta Express. Hahn edhe këtë herë...

Hahn nuk i takon “huliganët” që protestojnë kundër shqipes

para 10 muajve - Iliria News

Shoqata që ka marrë përsipër organizimin e protestave kundër gjuhës shqipe, ”Për Maqedoni të përbashkët” nuk do të takohet me eurokomisionerin për zgjerim, Johannes Hahn. Kjo bëhet e ditur nga zëdhënësja...

Shilegov: Gruevski s’mund të jetë pjesë e zgjidhjes së krizës

para 10 muajve - Aktuale

“Nikolla Gruevski e krijoi këtë krizë, Nikolla Gruevski nuk mund të jetë pjesë e kësaj krize. Gruevski po tenton që të bëhet sërisht faktor i politikës në Maqedoni. Maqedonia I tha lamtumirë Nikolla Gruevskit....

Në agjendën e Johannes Hahn nuk ka vend për ata që protestojnë kundër gjuhës shqipe

para 10 muajve - Telegrafi

Shoqata që ka marrë përsipër organizimin e protestave kundër gjuhës shqipe, ”Për Maqedoni të përbashkët” nuk do të takohet me eurokomisionerin për zgjerim, Johannes Hahn, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kjo...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës shqiptare

para 10 muajve - Lajmi.net

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Ivanov me porosi për shqiptarët

para 10 muajve - Tetova1

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Analistët: Eurodeputetët do ta kenë shumë vështirë

para 10 muajve - Tetova Sot

Eurokomisari Johanes Han dhe tre eurodeputetët do të kenë një detyrë shumë të vështirë gjatë vizitës së tyre në Shkup, vlerëson ish-diplomati Nano Ruzhin, i cili thotë se vizita e tyre ka për qëllim bindjen...

Shkup: Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 10 muajve - Politiko

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

PL: Kriza në Maqedoni, mjaft e rrezikshme

para 10 muajve - Telegrafi

Partia Liberale e Maqedonisë (PL) vlerëson se thirrja e Gruevskit që ”populli” ta mbrojë shtetin përmes daljes në rrugë është një manipulim i papërgjegjshëm dhe i rrezikshëm, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Partitë shqiptare do të heqin dorë përkohësisht nga “Platforma”, nëse Zaev arreston Gruevskin dhe Ahmetin

para 10 muajve - Tetova1

Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, sot ka përsëritur ofertën e tij deri tek Zoran Zaev: nëse nuk formon koalicion me partitë shqiptare në Maqedoni, ai do t’ia jep 51 deputetët e vetë, dhe kështu LSDM...

Kocijançiç: Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

para 10 muajve - Zhurnal

Bruksel, 20 mars - Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar "Për Maqedoni të bashkuar" të cilët i kryesojnë protestat e ditëve...

Shkup Han dhe tre eurodeputetët nesër në Shkup

para 10 muajve - TV Art

Komisioneri i BE-së, Johanes Han dhe tre eurodeputetët nesër do të vijnë në Shkup edhe në një përpjekje për të nxitur epilogun e situatës gjithnjë e më të komplikuar politike në vend. LSDM-ja ka bërë thirrje...

Ivanov: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hirlap”...

Johanes Han nuk do të takohet me protestuesit e VMRO-DPMNE-së

para 10 muajve - Portalb

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e të ashtuquajturës iniciativë qytetare “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët nën organizim të personave...

Shilegov: Menjëherë të ndalen presionet dhe keqpërdorimet e fëmijëve për qëllime partiake!

para 10 muajve - Infokusi

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Ivanov këmbëngul: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Politiko

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Han refuzon të takohet me protestuesit e VMRO-së

para 10 muajve - Albeu

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e të ashtuquajturës iniciativë qytetare "Për Maqedoni të përbashkët", të cilët nën organizim të personave...

LSDM deri te drejtorët dhe mësuesit: Mos dëgjoni urdhra, mbani fëmijët në shkolla

para 10 muajve - Lajm

Zëdhënësi e LSDM-së, Petre Shilegov, nëpërmjet një konferencë për shtyp u është drejtuar drejtorëve të shkollave, profesorëve dhe mësuesve, pasi që siç tha ai “ka urdhra që nxënësit të dalin në protestat...

Ivanov: Njëherë regjistrimi, pastaj kërkesat e shqiptarëve

para 10 muajve - Almakos

Një pjesë e kërkesave nga blloku politik shqiptar janë në kundërshtim me Kushtetutën e Maqedonisë dhe nuk përputhen me gjendjen reale në shtet. Kështu është përgjigjur presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov...

Hahn nesër takon liderët në Maqedoni

para 10 muajve - Infokusi

Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe presidentin...

Han nesër nuk takon protestuesit

para 10 muajve - Aktuale

Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar “Për Maqedoni të bashkuar” të cilët i kryesojnë protestat e ditëve të fundit në vend...

Ja çfarë paralajmëron Gruevski nëse zyrtarizohet gjuha shqipe

para 10 muajve - Iliria News

Kreu i VMRO-DPMNE-së në Maqedoni, Nikolla Gruevski paralajmëroi se vendi është në prag shpërbërjeje, për shkak të projektit për zyrtarizimin e gjuhës shqipe. Në një intervistë televizive ai tha se ka një...

Pritje të mëdha nga vizita e eurokomisarit Hahn

para 10 muajve - AlbPortali

Komisari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i Bashkimit Evropian, Johanes Han pritet që t’i japë një impuls të fuqishëm debllokimit të institucioneve dhe formimit të Qeverisë së re në Maqedoni. Partia e...

Brukseli nuk e komenton “Platformën e Gruevskit” pa e parë se çka përmban

para 10 muajve - Sovrani

Komisioni Evropian nuk dëshiron t’i komentoj kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë eurokomisarit për zgjerim, Johanes Han. “Nuk do të spekulojmë apo të komentojmë programe partiake. Presim së shpejti...

Pritje të mëdha nga vizita e eurokomisarit Hahn

para 10 muajve - Shenja

Komisari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i Bashkimit Evropian, Johanes Han pritet që t’i japë një impuls të fuqishëm debllokimit të institucioneve dhe formimit të Qeverisë së re në Maqedoni. Partia e...

Han refuzon takimin me protestuesit maqedonas

para 10 muajve - Ina

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

Hahn injoron përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

para 10 muajve - Flaka

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja

para 10 muajve - Tetova Sot

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Ivanov këmbëngul: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Ora news

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja

para 10 muajve - Almakos

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Han refuzon takimin me protestuesit maqedonas

para 10 muajve - InfoShqip

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

LSDM: Dokumenti, tentim për faktorizim

para 10 muajve - Almakos

20 March Dokumenti i njoftuar nga VMRO-DPMNE-ja ku pritet të shpaloset strategjia e partisë së Nikolla Gruevskit për zgjidhjen e krizës politike, nuk është i mirëpritur nga një pjesë e partive politike....

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja

para 10 muajve - Tetova1

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Lajmi.net

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - Indeks online

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së në Maqedoni, Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike, LSDM-ja sot kumtoi se "programi i qeverisë së re reformuese...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 10 muajve - Arbresh

Komisionari evropian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Agjenda e komisionerit Han në Maqedoni

para 10 muajve - Gazeta e re

Komisioneri për zgjerim Johanes Han dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe presidentin...

Sinani: Gruevski po kërkon shpëtimin e kokës

para 10 muajve - Ina

Duke komentuar pozicionet e tillë, në veçanti ato të Gruevskit dhe gatishmërinë e tij që deri në fund të kundërshtoj qeverinë e re, njohësit e çështjeve politike besojnë në presionet e faktorit ndërkombëtar...

Gruevski: BE-ja duhet të dënojë platformën shqiptare

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski, thotë se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do t’i ofrohet të gjitha partive më të mëdha, për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni....

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij,...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Indeks online

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij,...

Vijon ngërçi politik në Maqedoni

para 10 muajve - ABC News

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë në Maqedoni nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset...

Partitë shqiptare do të heqin dorë përkohësisht nga “Platforma”, nëse Zoran Zaev e arreston Nikolla Gruevskin dhe Ali Ahmetin

para 10 muajve - Antpress

Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, sot ka përsëritur ofertën e tij deri tek Zoran Zaev: nëse nuk formon koalicion me partitë shqiptare në Maqedoni, ai do t’ia jep 51 deputetët e vetë, dhe kështu LSDM...

Gruevski paralajmëron shpërbërjen e Maqedonisë prej zyrtarizimit të shqipes

para 10 muajve - ABC News

Kreu i VMRO-DPMNE-së në Maqedoni, Nikolla Gruevski paralajmëroi se vendi është në prag shpërbërjeje, për shkak të projektit për zyrtarizimin e gjuhës shqipe. Në një intervistë televizive ai tha se ka një...

Maqedoni, Hahn refuzon takimin me kundërshtarët e platformës shqiptare

para 10 muajve - Lexo

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Partitë shqiptare do të heqin dorë përkohësisht nga “Platforma”, nëse Zoran Zaev e arreston Nikolla Gruevskin dhe Ali Ahmetin

para 10 muajve - Almakos

Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, sot ka përsëritur ofertën e tij deri tek Zoran Zaev: nëse nuk formon koalicion me partitë shqiptare në Maqedoni, ai do t’ia jep 51 deputetët e vetë, dhe kështu LSDM...

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja

para 10 muajve - Fakti Ditor

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Partitë shqiptare do të heqin dorë përkohësisht nga “Platforma”, nëse Zaev arreston Gruevskin dhe Ahmetin

para 10 muajve - Lajm

Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, sot ka përsëritur ofertën e tij deri tek Zoran Zaev: nëse nuk formon koalicion me partitë shqiptare në Maqedoni, ai do t’ia jep 51 deputetët e vetë, dhe kështu LSDM...

VMRO: Pranimi i Platformës së Tiranës është rrezik, LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars - Rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për ta realizuar platformën e Tiranës, vlerësojnë në VMRO-DPMNE. Që atje përsëri...

Presidenti i Maqedonisë flet me gjuhën e VMRO-së: Zgjedhjet e reja si zgjidhje për dalje nga kriza

para 10 muajve - Te Sheshi

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, duke folur mbi krizën politike në vend, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë...

Ivanov: Njëherë regjistrimi, pastaj kërkesat e shqiptarëve

para 10 muajve - Shenja

Një pjesë e kërkesave nga blloku politik shqiptar janë në kundërshtim me Kushtetutën e Maqedonisë dhe nuk përputhen me gjendjen reale në shtet. Kështu është përgjigjur presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - Portalb

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Ivanov: Vetëm zgjedhjet rrugëdalje nga kriza

para 10 muajve - MRT

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov.... Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka thënë se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës politike në Maqedoni janë mbajtja e zgjedhjeve. Gjatë një interviste...

Analistët: Eurodeputetët do ta kenë shumë vështirë

para 10 muajve - Shenja

Eurokomisari Johanes Han dhe tre eurodeputetët do të kenë një detyrë shumë të vështirë gjatë vizitës së tyre në Shkup, vlerëson ish-diplomati Nano Ruzhin, i cili thotë se vizita e tyre ka për qëllim bindjen...

Ivanov ka një porosi për shqiptarët

para 10 muajve - Iliria News

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

VMRO-DPMNE: Pranimi i Platformës së Tiranës është rreziku më i madh për Maqedoninë

para 10 muajve - Ina

Rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për ta realizuar platformën e Tiranës, vlerësojnë në VMRO-DPMNE. Që atje përsëri kërkojnë nga Zaevi...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Alsat-M

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Hahn refuzon t`i takojë protestuesit kundërshtarë të platformës

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn, nuk do të të takohet me përfaqësuesit r Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, të cilët janë duke e kundërshtuar platformën e partive shqiptare. Zëdhënësja...

Nesër zbulohet emri i kryeparlamentarit

para 10 muajve - Aktuale

Në një intervistë të dhënë për 24 Vesti, nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin si dhe më pas edhe Qeverinë e re. “Konsultimet e partive...

Në agjendën e Johannes Hahn nuk ka vend për ata që protestojnë kundër gjuhës shqipe

para 10 muajve - Lajm

Shoqata që ka marrë përsipër organizimin e protestave kundër gjuhës shqipe, ”Për Maqedoni të përbashkët” nuk do të takohet me eurokomisionerin për zgjerim, Johannes Hahn. Kjo bëhet e ditur nga zëdhënësja...

Ivanov me porosi për shqiptarët

para 10 muajve - Ina

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

VMRO-DPMNE: Pranimi i Platformës së Tiranës është rreziku më i madh për Maqedoninë

para 10 muajve - Aktuale

Rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për ta realizuar platformën e Tiranës, vlerësojnë në VMRO-DPMNE. Që atje përsëri kërkojnë nga Zaevi...

Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 10 muajve - Ina

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Xharra: BE-ja, e pafuqishme karshi Ivanovit

para 10 muajve - Flaka

Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit nuk është...

PL: Kriza në Maqedoni, mjaft e rrezikshme

para 10 muajve - Infokusi

Partia Liberale e Maqedonisë (PL) vlerëson se thirrja e Gruevskit që ”populli” ta mbrojë shtetin përmes daljes në rrugë është një manipulim i papërgjegjshëm dhe i rrezikshëm, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - Gazeta Express

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish-nënkryetari i kuvendit,...

Analizë nga Arbana Xharra: Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 10 muajve - Aktuale

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Ivanov: Pa refuzimin e Platformës, s’ka mandat për liderit të opozitës Zoran Zaev

para 10 muajve - Flaka

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Arbresh

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij,...

Nesër zbulohet emri i kryeparlamentarit të ri të Maqedonisë

para 10 muajve - Albeu

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski , gjatë një interviste për "24 Vesti", ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin e saj të ri dhe më pas Qeverinë e re. "Konsultimet e partive...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Analizë e shkëlqyer nga Arbana Xharra: Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 10 muajve - Iliria News

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Ivanov në një vijë me Gruevskin: Zgjedhje të reja do të zgjidhnin krizën

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars - Partitë duhet të kërkojnë zgjidhjen nëpërmjet sjelljes përgjegjëse, dhe në përputhje me Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë. Asnjë zgjidhje nuk guxon të groposë karakterin unitar të...

Kocijançiç: Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

para 10 muajve - Tetova Sot

Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar “Për Maqedoni të bashkuar” të cilët i kryesojnë protestat e ditëve të fundit në vend...

PL: Kriza në Maqedoni, mjaft e rrezikshme

para 10 muajve - Lajm

Partia Liberale e Maqedonisë (PL) vlerëson se thirrja e Gruevskit që ”populli” ta mbrojë shtetin përmes daljes në rrugë është një manipulim i papërgjegjshëm dhe i rrezikshëm Sipas kësaj partie, populli...

Nesër zbulohet emri i kryeparlamentarit

para 10 muajve - Gazeta Express

Në një intervistë të dhënë për 24 Vesti, nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin si dhe më pas edhe Qeverinë e re, transmeton Gazeta Express....

Turqit dhe romët kundër Gruevskit, pro zyrtarimit të Shqipes

para 10 muajve - Albeu

Kreu i VMRO-së Nikolla Gruevski, ka thënë se LSDM-ja dhe BDI-ja po përpiqen që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë, por edhe të komuniteteve tjera etnike në...

Sinani: Gruevski po kërkon shpëtimin e kokës

para 10 muajve - Tetova Sot

Duke komentuar pozicionet e tillë, në veçanti ato të Gruevskit dhe gatishmërinë e tij që deri në fund të kundërshtoj qeverinë e re, njohësit e çështjeve politike besojnë në presionet e faktorit ndërkombëtar...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 10 muajve - Gazeta e re

Komisionari evropian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 10 muajve - KosovaPress

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Koçijançiç pohoi se Hahn ka marrë disa kërkesa për takime, por 3 anëtarët e Parlamentit Europian që e shoqërojnë, Eduard Kukan, Knut Fleckenstein dhe Ivo Vajgl, do...

Hahn refuzon të takoj përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

para 10 muajve - Almakos

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

LSDM: Tani ka dokument, Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë

para 10 muajve - TV Koha

Nikolla Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë dhe të përballet me drejtësinë, efektet nga dokumentet e tij qytetarët i kanë ndjerë”, reaguan nga LSDM ndaj intervistës së liderit të VMRO-DPNE-së,...

LSDM: Dokumenti i vetëm i qytetarëve është programi i qeverisë së re, Gruevski nuk është më faktor!

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars - Programi i qeverisë së re reformuese e udhëhequr nga LSDM është dokumenti i vetëm që është në interes të gjithë qytetarëve të Maqedonisë dhe garanton unitetin e shtetit, thonë nga partia,...

Sinani: Gruevski po kërkon shpëtimin e kokës

para 10 muajve - Lajm

Duke komentuar pozicionet e tillë, në veçanti ato të Gruevskit dhe gatishmërinë e tij që deri në fund të kundërshtoj qeverinë e re, njohësit e çështjeve politike besojnë në presionet e faktorit ndërkombëtar...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës shqiptare

para 10 muajve - 24 ore

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Gruevski: Kemi një dokument për dalje nga kriza

para 10 muajve - TV Koha

Lideri i VMRO DPMNE, Nikola Gruevski, në intervistën e djeshme në “Kanal 5” njoftoi se VMRO DPMNE përgatit dokument politik me të cilin do të ofrojë mundësi për dalje nga kriza. Gruevski tha se gjatë javës...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - Arbresh

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së në Maqedoni, Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike, LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese...

Gruevski: Kemi një dokument për dalje nga kriza

para 10 muajve - Gazeta Express

Lideri i VMRO DPMNE, Nikola Gruevski, në intervistën e djeshme në “Kanal 5” njoftoi se VMRO DPMNE përgatit dokument politik me të cilin do të ofrojë mundësi për dalje nga kriza. Gruevski tha se gjatë javës...

VMRO: Platforma e Tiranës është rreziku më i madh i Maqedonisë

para 10 muajve - Albeu

VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për medie, ka theksuar se rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për të realizuar Platformën e...

Xharra: Maqedonia është shkaku i konfliktit Rusi-Përendim

para 10 muajve - Albeu

nga Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola...

Ivanov: Vetëm zgjedhjet rrugëdalje nga kriza

para 10 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka thënë se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës politike në Maqedoni janë mbajtja e zgjedhjeve. Gjatë një interviste për gazetën prestigjioze hungareze “Magjar...

Ivanov me porosi për shqiptarët: Pa regjistrim, nuk mund të kërkohen të drejta që varen nga statistikat

para 10 muajve - Aktuale

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

VMRO-DPMNE: Zaev planifikon të realizojë platformën e Tiranës

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars - VMRO-DPMNE konsideron se lideri i LSDM-së Zoran Zaev planifikon “rrënjësisht të realizon të gjitha pikat nga platforma e Tiranës”, transmeton Zhurnal. “Zoran Zaev që më lehtë të realizojë...

Ja çfarë thonë LSDM, për Dokumentin e Gruevskit

para 10 muajve - Iliria News

“Nikolla Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë dhe të përballet me drejtësinë, efektet nga dokumentet e tij qytetarët i kanë ndjerë”, reaguan nga LSDM ndaj intervistës së liderit të VMRO-DPNE-së,...

Ivanov: Zgjedhjet e reja, një nga opsionet për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

para 10 muajve - Illyria

Shkup, 20 mars 2017 – Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, në një intervistë për gazetën hungareze “Magjar Hirlap”, ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës politike në vend janë...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - InfoShqip

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - InfoShqip

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Reagimet e popullatës turke dhe rome, reflektojnë liderët e tyre

para 10 muajve - Flaka

Kjo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë, por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të turqve,...

Analizë e shkëlqyer nga Arbana Xharra: Maqedonia, konflikt Rusi - Përendim

para 10 muajve - Indeks.mk

Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit nuk është...

Gruevski: Kemi një dokumet për dalje nga kriza

para 10 muajve - Gazeta Express

Lideri i VMRO DPMNE, Nikola Gruevski në intervistën e djeshme në “Kanal 5” njoftoi se VMRO DPMNE përgatit dokument politik me të cilin do të ofrojë mundësi për dalje nga kriza. Gruevski tha se gjatë javës...

LSDM: Tani ka dokument, Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë

para 10 muajve - Portalb

“Nikolla Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë dhe të përballet me drejtësinë, efektet nga dokumentet e tij qytetarët i kanë ndjerë”, reaguan nga LSDM ndaj intervistës së liderit të VMRO-DPNE-së,...

Një ditë para kthimit në kuvend, ky është qëndrimi i partive

para 10 muajve - Iliria News

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

LSDM i përgjigjet Gruevskit për letrën që përalajmëroi

para 10 muajve - Flaka

“Nikolla Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë dhe të përballet me drejtësinë, efektet nga dokumentet e tij qytetarët i kanë ndjerë”, reaguan nga LSDM ndaj intervistës së liderit të VMRO-DPNE-së,...

Gruevski paralajmëroi dokument politik – “Platformë për ruajtjen e Maqedonisë“

para 10 muajve - Portalb

VMRO DPMNE përgatit dokument politik me të cilin do të ofrojë mundësi për dalje nga kriza, njoftoi lideri i kësaj partie Nikola Gruevski në intervistën e djeshme në “Kanal 5”. Gruevski deklaroi se pret...

LSDM: Tani ka dokument, Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë

para 10 muajve - Gazeta Express

“Nikolla Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë dhe të përballet me drejtësinë, efektet nga dokumentet e tij qytetarët i kanë ndjerë”, reaguan nga LSDM ndaj intervistës së liderit të VMRO-DPNE-së,...

Gruevski lëshon edhe një kërcënim: Mund të vijë deri te ajo të mos kemi shtet

para 10 muajve - Antpress

Lideri VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski gjatë një interviste në “Kanal 5” sërish ka ftuar popullin që të mbrojë shtetin. Madje, ka paralajmëruar në formë kërcënimi se mund që Maqedonia të mos ekzistojë më,...

Gruevski: BE-ja duhet të dënojë platformën shqiptare

para 10 muajve - Illyria

Shkup, 20 mars 2017 – Kryetari i VMRO – DPMNE-së, Nikolla Gruevski, thotë se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do t’i ofrohet të gjitha partive më të mëdha, për zgjidhjen e krizës...

Zaevi i përgjigjet ashpër Gruevskit: Po dridhesh sepse?

para 10 muajve - Albeu

Lidhja Social-deomkrate e Maqedonisë, ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të VMRO-së, Nilkolla Gruevskit , duke i bërë thirrje të pranojë realitetin dhe të shkojë në opozitë. "Efektet nga dokumentat...

Ivanov këmbëngul: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 10 muajve - Lajm

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Hahn refuzon të takoj përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

para 10 muajve - AlbPortali

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

Kocijançiç: Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

para 10 muajve - Republika

Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar “Për Maqedoni të bashkuar” të cilët i kryesojnë protestat e ditëve të fundit në vend...

Turqit dhe romët në koalicion me VMRO-në dalin kundër Gruevskit

para 10 muajve - TV Koha

Kjo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë, por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të turqve,...

Nesër zbulohet emri i kryeparlamentarit

para 10 muajve - Iliria News

Në një intervistë të dhënë për 24 Vesti, nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin si dhe më pas edhe Qeverinë e re. “Konsultimet e partive...

Ivanov ka një porosi për shqiptarët

para 10 muajve - Tetova Sot

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - Tetova1

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish-nënkryetari i kuvendit,...

Hahn refuzon të takoj përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

para 10 muajve - Shenja

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

Zaev ia kthen ashpër Gruevskit: Po dridhesh sepse…

para 10 muajve - Panorama

Nikolla Gruevski patjetër duhet te pranoje realitetin dhe të përgatitet për opozitë si dhe ballafaqimin me drejtësinë, reagojnë nga LSDM-ja ndaj deklaratave të liderit të VMRO-së në Kanal5. “Efektet nga...

Edhe Ivanov kërkon zgjedhje parlamentare, regjistrim të popullsisë për kërkesat e shqiptarëve

para 10 muajve - Tetova1

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - Gazeta e re

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së në Maqedoni, Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike, LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - KosovaPress

Mbi 700.000 qytetarë presin sa është e mundur më shpejtë të zgjidhet qeveria e re e cila do të sigurojë drejtësi për të gjithë, jetë cilësore për të gjithë dhe unitet. Për këtë votuan në zgjedhje dhe për...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Almakos

20 March Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij,...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - Fakti Ditor

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese të udhëhequr nga...

Edhe Ivanov kërkon zgjedhje parlamentare, regjistrim të popullsisë për kërkesat e shqiptarëve

para 10 muajve - Almakos

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - KosovaPress

Sipas tij, në këto zgjedhje, qytetarët do të deklarohen edhe për temat të cilat u imponuan në periudhën pas-zgjedhore. Ndryshe kjo është hera e pare që Ivanov të përmend këtë opsion si alternative për...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - Lajm

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Analizë nga arbana Xharra maqedonia konflikt Rusi përendim

para 10 muajve - AlbPortali

Arbana Xharra Loading... Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas....

Analizë nga arbana Xharra maqedonia konflikt Rusi përendim

para 10 muajve - Fakti Ditor

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - Almakos

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese të udhëhequr nga...

VMRO-DPMNE: Rreziku më i madh për Maqedoninë është Zoran Zaevi

para 10 muajve - Almakos

Rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për ta realizuar platformën e Tiranës, vlerësojnë në VMRO-DPMNE. Ata përsëri kërkojnë nga Zaevi që...

Nesër zbulohet emri i kryeparlamentarit

para 10 muajve - Almakos

Në një intervistë të dhënë për 24 Vesti, nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin si dhe më pas edhe Qeverinë e re. “Konsultimet e partive...

VMRO-DPMNE: Pranimi i Platformës së Tiranës është rreziku më i madh për Maqedoninë

para 10 muajve - Tetova1

Rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për ta realizuar platformën e Tiranës, vlerësojnë në VMRO-DPMNE. Që atje përsëri kërkojnë nga Zaevi...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - Tetova1

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese të udhëhequr nga...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - Tetova Sot

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese të udhëhequr nga...

Nesër zbulohet emri i kryeparlamentarit

para 10 muajve - Ina

Në një intervistë të dhënë për 24 Vesti, nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin si dhe më pas edhe Qeverinë e re. “Konsultimet e partive...

VMRO-DPMNE: Pranimi i Platformës së Tiranës është rreziku më i madh për Maqedoninë

para 10 muajve - Tetova Sot

Rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për ta realizuar platformën e Tiranës, vlerësojnë në VMRO-DPMNE. Që atje përsëri kërkojnë nga Zaevi...

Gruevski përgatit dokumentin për dalje nga kriza: “ndryshe maqedonasit do mbeten pa shtet”

para 10 muajve - Te Sheshi

Ish kryeministri i Maqedonisë, dhe lideri aktual i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë dhënë për televizionin nacional “Kanal5” ka bërë të ditur se partia e tij është në përgatitje e sipër...

Analizë e shkëlqyer nga Arbana Xharra: Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 10 muajve - Tetova Sot

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Maqedonia, konflikt Rusi-Perëndim

para 10 muajve - Tetova Sot

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Gruevski “trondit” Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - 24 ore

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

LSDM: Tani ka dokument, Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë

para 10 muajve - InfoShqip

“Nikolla Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë dhe të përballet me drejtësinë, efektet nga dokumentet e tij qytetarët i kanë ndjerë”, reaguan nga LSDM ndaj intervistës së liderit të VMRO-DPNE-së,...

Ivanov ka një porosi për shqiptarët

para 10 muajve - Fakti Ditor

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Ivanov për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”: Zgjedhje të reja do të zgjidhnin krizën

para 10 muajve - Republika

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

Nesër zbulohet emri i kryeparlamentarit

para 10 muajve - Shkurt Shqip

Në një intervistë të dhënë për 24 Vesti, nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin si dhe më pas edhe Qeverinë e re “Konsultimet e partive që...

LSDM: Tani ka dokument, Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë

para 10 muajve - Lajm

“Nikolla Gruevski mund të përgatitet vetëm për në opozitë dhe të përballet me drejtësinë, efektet nga dokumentet e tij qytetarët i kanë ndjerë”, reaguan nga LSDM ndaj intervistës së liderit të VMRO-DPNE-së,...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 10 muajve - AlbPortali

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Edhe Ivanov kërkon zgjedhje parlamentare, regjistrim të popullsisë për kërkesat e shqiptarëve

para 10 muajve - AlbPortali

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

Ivanov me porosi për shqiptarët: Pa regjistrim, nuk mund të kërkohen të drejta që varen nga statistikat

para 10 muajve - Shkurt Shqip

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Edhe Ivanov kërkon zgjedhje parlamentare, regjistrim të popullsisë për kërkesat e shqiptarëve

para 10 muajve - Shenja

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - AlbPortali

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese të udhëhequr nga...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - Shkurt Shqip

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese të udhëhequr nga...

LSDM: Programi i qeverisë së re dokumenti i vetëm për qytetarët

para 10 muajve - Shenja

Pas informacionit të djeshëm nga kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruveski se përgatisin dokument për dalje nga kriza politike LSDM-ja sot kumtoi se “programi i qeverisë së re reformuese të udhëhequr nga...

VMRO-DPMNE: Rreziku më i madh për Maqedoninë është Zoran Zaevi

para 10 muajve - Shenja

Rreziku më i madh për Maqedoninë për momentin është Zoran Zaev dhe pranimi i kushtëzimeve nga ana e tij për ta realizuar platformën e Tiranës, vlerësojnë në VMRO-DPMNE. Ata përsëri kërkojnë nga Zaevi që...

LSDM: Gruevski është i frikësuar…

para 10 muajve - Lexo

Nikolla Gruevski patjetër duhet ta pranoj realitetin dhe të përgatitet për opozitë si dhe ballafaqimin me drejtësinë, reagojnë nga LSDM-ja ndaj deklaratave të liderit të VMRO-së në Kanal5. “Efektet nga...

Analizë e shkëlqyer nga Arbana Xharra: Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 10 muajve - Shkurt Shqip

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Gruevski ‘trondit’ Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - Lexo

Shteti është sulmuar, është e nevojshme që populli ta mbrojë, sepse nëse realizohet plani i liderit të opozitës, Zoran Zaev, shteti mund të mos ekzistojë më. Kështu shprehet lideri i VMRO-së, Nikolla Gruevski...

Gruevski: Përgatisim një dokument politik për dalje nga kriza

para 10 muajve - Republika

Lideri i VMRO DPMNE, Nikola Gruevski në intervistën e djeshme në “Kanal 5” njoftoi se VMRO DPMNE përgatit dokument politik me të cilin do të ofrojë mundësi për dalje nga kriza. Gruevski tha se gjatë javës...

Gruevski: Mund ta humbim shtetin e Maqedonisë

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Maqedonia, peng i presidentit të vet

para 10 muajve - Telegrafi

Zgjedhjet e fundit në Maqedoni, në fund të vitit të kaluar, ishin të parakohshme dhe u zhvilluan me qëllimin e mirë për t’i dhënë fund një krize shumë të gjatë politike dhe institucionale. Kanë kaluar...

LSDM: Gruevski është i frikësuar…

para 10 muajve - Ina

Nikolla Gruevski patjetër duhet ta pranoj realitetin dhe të përgatitet për opozitë si dhe ballafaqimin me drejtësinë, reagojnë nga LSDM-ja ndaj deklaratave të liderit të VMRO-së në Kanal5. “Efektet nga...

VIDEO/ VMRO dhe LSDM përplasen për platformën shqiptare

para 10 muajve - Syri

Formimi i Qeverisë së re edhe më tej duket i largët, ndërsa përplasjet mes dy partive maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM kanë vazhduar edhe sot pikërisht në këtë temë. VMRO-DPMNE edhe një herë ka përsëritur...

Maqedonia, peng i presidentit të vet

para 10 muajve - Koha.mk

Nga Besnik MUSTAFAJ Zgjedhjet e fundit në Maqedoni, në fund të vitit të kaluar, ishin të parakohshme dhe u zhvilluan me qëllimin e mirë për t’i dhënë fund një krize shumë të gjatë politike dhe institucionale....

Gruevski: Mund të mbetemi pa shtet, përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Iliria News

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Gruevski: Mund të mbetemi pa shtet, përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Iliria News

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Gruevski: Po përgatisim një dokument që do t’i japë fund krizës

para 10 muajve - Klan Kosova

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka thënë se partia e tij është duke e përgatitur një dokument. Sipas Gruevskit i cili deklaroi në një intervistë për televizionin ”Kanal 5”,  ky dokument do të...

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 mars - Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e...

Gruevski lëshon edhe një kërcënim: Mund të vijë deri te ajo të mos kemi shtet

para 10 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 mars – Lideri VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski gjatë një interviste në “Kanal 5” sërish ka ftuar popullin që të mbrojë shtetin. Madje, ka paralajmëruar në formë kërcënimi se mund që Maqedonia të...

Gruevski 'trondit' Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - Zeri

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Gruevski: Po përgatisim një dokument që do t?i japë fund krizës

para 10 muajve - Albeu

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski , në një intervistë për televizionin “Kanal 5”, ka deklaruar se partia e tij është duke e përgatitur një dokument , i cili do të mundësojë daljen e vendit nga...

Gruevski “trondit” Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - Indeks online

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Paralajmërimi/ Gruevski trondit Maqedoninë: Vendi është sulmuar, mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - Syri

Ish-Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me krizën politike që po kalon shteti fqinj. “Shteti është sulmuar, është e nevojshme që populli ta mbrojë, sepse nëse...

Turqit dhe romët në koalicion me VMRO-në dalin kundër Gruevskit

para 10 muajve - Gazeta Express

"Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë, por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të...

Dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 10 muajve - Iliria News

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

Gruevski: Paralajmëroj – mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - Portalb

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski gjatë paraqitjes së tij në edicionin e lajmeve të Kanal 5 sërish bëri thirrje që populli të mbrojë shtetin. Gruevski paralajmëroi se është e mundur që Maqedonia të...

Deklarata e fortë e Gruevskit: Nëse realizohet plani i Zaev, shteti mund të mos ekzistojë më

para 10 muajve - Panorama

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Paralajmërimi i frikshëm/ Gruevski “trondit” Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - BalkanWeb

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Gruevski: Po përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Zeri

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Gruevski: Mund të mbetemi pa shtet, përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Aktuale

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Turqit dhe Romët në koalicion me VMRO-në, i dalin kundër Gruevskit

para 10 muajve - Gazeta Express

“Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të...

Gruevski: Mund të mbetemi pa shtet, përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Ina

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Alsat-M

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Gruevski: Po përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Lajmi.net

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Gruevski: Zaev dëshiron me çdo çmim të bëhet kryeministër

para 10 muajve - Albeu

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski , në një intervistë për Kanal 5 deklaroi e Zoran Zaev dëshiron të formojë qeverinë me çdo çmim. Sipas tij, Zaev nuk heq dorë nga Deklarata e partive shqiptare,...

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Arbresh

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Mançevski: Të martën mësojmë emrin e kryeparlamentarit

para 10 muajve - Tetova Sot

Në një intervistë të dhënë për 24 Vesti, nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin si dhe më pas edhe Qeverinë e re. “Konsultimet e partive...

Platforma shqiptare kusht për formimin e qeverisë së re

para 10 muajve - Tetova Sot

Berat Azizi Partitë shqiptare kanë vazhduar të mbështesin Platformën e përbashkët pavarësisht kërcënimeve që vijnë, pasi ata konsiderojnë se kjo platformë do të jetë një hap para drejt procesit të integrimit...

Gruevski: Shteti është sulmuar. Ja cfarë kërkon

para 10 muajve - Ina

Shteti është sulmuar, është e nevojshme që populli ta mbrojë, sepse nëse realizohet plani i liderit të opozitës, Zoran Zaev, shteti mund të mos ekzistojë më. Kështu shprehet lideri i VMRO-së, Nikolla Gruevski...

Gruevski: Zaev me çdo çmim dëshiron të bëhet kryeministër

para 10 muajve - Telegrafi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për Kanal 5 deklaroi e Zoran Zaev dëshiron të formojë qeverinë me çdo çmim. Sipas tij, Zaev nuk heq dorë nga Deklarata e partive shqiptare,...

Gjueti politike e ekstremistëve maqedonë, kundër Zijadin Selës

para 10 muajve - Gazeta 55

Lideri i LR-PDSH Zijadin Sela, në një intervistë dhënë për “Studion e Hapur” në gjuhën shqipe në TV NOVA, ka pohuar se qytetarët të cilët po protestojnë për çdo ditë rrugëve të Shkupit dhe para Parlamentit,...

Paralajmërimi i frikshëm/ Gruevski “trondit” Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - Opozita

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

VMRO-DPMNE: Shëndetësia e Maqedonisë ndër më të mirat në rajon dhe Evropë

para 10 muajve - Albeu

VMRO-DPMNE -ja ka reaguar me shkrim ndaj konferencës së sotme të Jagoda Shahpaska nga LSDM-ja, e cila akuzoi Nikolla Todorovin dhe VMRO-DPMNE -në se kanë shkatërruar shëndetësinë në vend. Nga VMRO-DPMNE...

OBRM-PDUKM: Shëndetësia e Maqedonisë mes më të mirave në rajon dhe Evropë

para 10 muajve - Telegrafi

OBRM-PDUKM-ja ka reaguar me shkrim ndaj konferencës së sotme të Jagoda Shahpaska nga LSDM-ja, e cila akuzoi Nikolla Todorovin dhe OBRM-PDUKM-në se kanë shkatërruar shëndetësinë në vend. Nga OBRM-PDUKM-ja...

Gruevski “trondit” Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - Infokusi

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen...

Gjorgjievski: Bashkëpunëtorë të Zaevit janë të përfshirë në aktivitete joligjore

para 10 muajve - MRT

VMRO-DPMNE -ja sot akuzoi për përfshirje në aktivitete joligjore udhëheqësinë e LSDM-së.... VMRO-DPMNE -ja sot akuzoi për përfshirje në aktivitete joligjore udhëheqësinë e LSDM-së, duke ju referuar disa...

Partitë të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 mars - Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të...

Dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 10 muajve - Fakti Ditor

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Lajm

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Shumica vendos vetë si për kryeparlamentarin, ashtu dhe për kryeministrin

para 10 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 mars – E marta do të jetë dita kritike kur pritet të sqarohen pozicionet e palëve rreth zgjidhjes së krizës institucionale dhe për faktin tjetër se po këtë ditë do të qëndrojë në Shkup eurokomisari...

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Gazeta e re

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Dy ditë para kthimit në Kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 10 muajve - RTV 21

VMRO-DPMNE nuk zbulon se si do të veprojnë në seancën konstitutive  Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në...

Partitë në Maqedoni të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 10 muajve - Indeks online

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

Funksionimi i parlamentit, partitë politike nuk përjashtojnë bllokimin e sërishëm

para 10 muajve - MRT

LSDM: Deri të martën duhet të dihet emri, Ruzhin: Funksionimi i kuvendit, me presion ndërkombëtarë... Konsultimet mes LSDM-së dhe partive që i dhan nënshkrimet e tyre që mandatin e qeverisë së re ta merr...

Dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 10 muajve - Aktuale

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

Aliti: Nuk mund të bllokohet zgjidhja e kryetarit të ri të Kuvendit

para 10 muajve - Telegrafi

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

LSDM: Gruevski po anashkalon programin qeveritar

para 10 muajve - Almakos

Efektet e dokumenteve të Gruevskit tanimë i kanë ndjerë qytetarët. Kështu LSDM i është kundërpërgjigjur deklaratave të Nikolla Gruevskit se po përgatit dokument politik për dalje nga kriza politike, shkruan...

Gruevski “trondit” Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - Sovrani

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Rafiz Haliti sqaron, propozimin për kreun e parlamentit mund ta iniciojnë 20 deputetë

para 10 muajve - Flaka

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Gruevski: Shteti është sulmuar. Ja cfarë kërkon

para 10 muajve - InfoShqip

Shteti është sulmuar, është e nevojshme që populli ta mbrojë, sepse nëse realizohet plani i liderit të opozitës, Zoran Zaev, shteti mund të mos ekzistojë më. Kështu deklaroi lideri i VMRO-së, Nikolla Gruevski...

Gruevski: Paralajmëroj – mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - InfoShqip

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski gjatë paraqitjes së tij në edicionin e lajmeve të Kanal 5 sërish bëri thirrje që populli të mbrojë shtetin. Gruevski paralajmëroi se është e mundur që Maqedonia të...

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - KosovaPress

Ish kryeministri përsëri i ka bërë thirrje popullit që ta mbrojë shtetin. Ai thotë se nëse populli nuk e mbron vendin mundet të vijë deri aty që të mos kemi shtet. “Është e nevojshme që kombi ta mbrojë...

Gruevski: VMRO-DPMNE do të ofrojë dalje nga kriza politike

para 10 muajve - Almakos

VMRO-DPMNE është duke përgatitur një dokument politik për dalje nga kiza politike. Kështu tha kryetari i kësaj partie, Nikolla Gruevski, duke theksuar se ky dokument së shpejti do të jetë gati dhe do të...

Gruevski: Mund të mbetemi pa shtet, përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Tetova1

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 10 muajve - Tetova1

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

Gruevski: Zaev me çdo çmim dëshiron të bëhet kryeministër

para 10 muajve - InfoShqip

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për Kanal 5 deklaroi e Zoran Zaev dëshiron të formojë qeverinë me çdo çmim. Sipas tij, Zaev nuk heq dorë nga Deklarata e partive shqiptare,...

Gruevski: Po përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Infokusi

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Turqit dhe romët nuk janë kundër zyrtarizimit të “shqipes“

para 10 muajve - RTV 21

Turqit dhe romët janë kundër Nikolla Gruevskit, ata thonë se nuk kanë asgjë kundër zyrtarizimit të shqipes “Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit...

Gruevski ‘trondit’ Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet

para 10 muajve - Periskopi

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Video dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 10 muajve - TV21

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Tetova Sot

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Vizita e Hahnit, e rëndësishme për zgjidhjen e krizës politke në Maqedoni

para 10 muajve - Lajmi.net

Partitë politike presin që vizita e komisionerit për zgjerim Johanes Han dhe të deputetëve evropianë të ndihmojë zhbllokimin e ngërçit politik në vend. Por, ndërsa BDI vlerëson se  katërshja evropiane...

Gruevski: Mund të mbetemi pa shtet, përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Fakti Ditor

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

ALITI: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - Aktuale

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Almakos

19 March Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - Portalb

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

LSDM: Gruevski e di qëndrimin e LSDM-së, çdo kriminel do të përgjigjet

para 10 muajve - Telegrafi

LSDM-ja përmes një kumtese me shkrim ka reaguar ndaj konferencë së sotme të Orce Gjorgjiovski, i cili akuzoi udhëheqësinë e LSDM-së se kanë lidhje me kriminelët të cilët gjatë ditës së djeshme u arrestuan...

Turqit dhe romët kundër Gruevskit, s’kanë gjë kundër zyrtarizmit të “shqipes”

para 10 muajve - Iliria News

“Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të...

VMRO-DPMNE: Shëndetësia e Maqedonisë ndër më të mirat në rajon dhe Evropë

para 10 muajve - InfoShqip

VMRO-DPMNE -ja ka reaguar me shkrim ndaj konferencës së sotme të Jagoda Shahpaska nga LSDM-ja, e cila akuzoi Nikolla Todorovin dhe VMRO-DPMNE -në se kanë shkatërruar shëndetësinë në vend. Nga VMRO-DPMNE...

Turqit dhe romët kundër Gruevskit, s’kanë gjë kundër zyrtarimit të “Shqipes”

para 10 muajve - Ina

“Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të...

Gruevski: Po përgatisim një dokument që do t’i japë fund krizës

para 10 muajve - Illyria

Shkup, 19 mars 2017 – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5”, ka deklaruar se partia e tij është duke e përgatitur një dokument, i cili do të mundësojë...

Gruevski “trondit” Maqedoninë: Mund të mbetemi pa shtet…!

para 10 muajve - LajmiFundit

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

LSDM: Gruevski po anashkalon programin qeveritar

para 10 muajve - AlbPortali

Efektet e dokumenteve të Gruevskit tanimë i kanë ndjerë qytetarët. Kështu LSDM i është kundërpërgjigjur deklaratave të Nikolla Gruevskit se po përgatit dokument politik për dalje nga kriza politike, shkruan...

Partitë në Maqedoni të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 10 muajve - Lexo

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

LSDM: Gruevski po anashkalon programin qeveritar

para 10 muajve - Shenja

Efektet e dokumenteve të Gruevskit tanimë i kanë ndjerë qytetarët. Kështu LSDM i është kundërpërgjigjur deklaratave të Nikolla Gruevskit se po përgatit dokument politik për dalje nga kriza politike, shkruan...

Gruevski: VMRO-DPMNE do të ofrojë dalje nga kriza politike

para 10 muajve - AlbPortali

VMRO-DPMNE është duke përgatitur një dokument politik për dalje nga kiza politike. Kështu tha kryetari i kësaj partie, Nikolla Gruevski, duke theksuar se ky dokument së shpejti do të jetë gati dhe do të...

Gruevski: Po përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - Periskopi

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Partitë në Maqedoni të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 10 muajve - Arbresh

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

Gruevski: VMRO-DPMNE do të ofrojë dalje nga kriza politike

para 10 muajve - Shenja

VMRO-DPMNE është duke përgatitur një dokument politik për dalje nga kiza politike. Kështu tha kryetari i kësaj partie, Nikolla Gruevski, duke theksuar se ky dokument së shpejti do të jetë gati dhe do të...

Gjorgjievski: Bashkëpunëtorë të Zaevit janë të përfshirë në aktivitete joligjore

para 10 muajve - Telegrafi

OBRM-PDUKM-ja sot akuzoi për përfshirje në aktivitete joligjore udhëheqësinë e LSDM-së, duke ju referuar disa informacioneve se njëri nga të arrestuarit nga MPB-ja gjatë aksionit të djeshëm është i afërt...

Partitë të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 10 muajve - Alsat-M

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - Alsat-M

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Turqit dhe romët kundër Gruevskit, s’kanë gjë kundër zyrtarizmit të “shqipes”

para 10 muajve - Aktuale

“Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të...

Gruevski: Përgatisim një dokument që do i jap fund krizës

para 10 muajve - AlbPortali

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do të mundësojë daljen e vendit nga kriza e...

Turqit dhe romët kundër Gruevskit s kanë gjë kundër zyrtarizmit të shqipes

para 10 muajve - TV21

“Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të...

Haliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - Lajmi.net

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Aliti: Nuk mund të bllokohet zgjidhja e kryetarit të ri të Kuvendit

para 10 muajve - Infokusi

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Vizita e Hanit, e rëndësishme për zgjidhjen e krizës politke

para 10 muajve - Alsat-M

Partitë politike presin që vizita e komisionerit për zgjerim Johanes Han dhe të deputetëve evropianë të ndihmojë zhbllokimin e ngërçit politik në vend. Por, ndërsa BDI vlerëson se  katërshja evropiane...

Godet Mësuesi: Zgjedhja e kryeparlamentart s’mund të bllokohet

para 10 muajve - Ina

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

ALITI: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - Tetova1

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Partitë të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 10 muajve - Tetova1

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

para 10 muajve - Iliria News

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe...

Për LSDM-në nuk ekziston “Platforma e Tiranës”, por Programi i Qeverisë së re

para 10 muajve - Portalb

Konsultimet mes LSDM-së dhe partive që i dhanë nënshkrimet e tyre që për mandatar të jetë Zoran Zaevi ende janë në zhvillim e sipër dhe nesër, më së voni deri të martën, pritet të zbardhet propozimi për...

Funksionimi i parlamentit, partitë politike nuk përjashtojnë bllokimin e sërishëm

para 10 muajve - Fakti Ditor

Konsultimet mes LSDM-së dhe partive që i dhan nënshkrimet e tyre që mandatin e qeverisë së re ta merr Zoran Zaev janë ende në vazhdim, dhe nesër ose më së voni deri të martën duhet të dihet emri i kujt...

Turqit dhe romët kundër Gruevskit, s’kanë gjë kundër zyrtarimit të “Shqipes”

para 10 muajve - Fakti Ditor

“Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të...

A do të ketë luftë në Maqedoni? Ja çfarë thotë Fërçkoski

para 10 muajve - Gazeta Express

​Ish-ministri i brendshëm në Maqedoni, profesori universitar Lubomir Fërçkoski, është ndër njohësit e thellë të realitetit politik në vend dhe që ka një protagonizëm të pandërprerë në jetën publike me...

Partitë në Maqedoni të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 10 muajve - Gazeta e re

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

Turqit dhe romët kundër Gruevskit, s’kanë gjë kundër zyrtarimit të “Shqipes”

para 10 muajve - Tetova Sot

“Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - InfoShqip

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

VMRO dhe LSDM përplasen për platformën shqiptare

para 10 muajve - Almakos

Formimi i Qeverisë së re edhe më tej duket i largët, ndërsa përplasjet mes dy partive maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM kanë vazhduar edhe sot pikërisht në këtë temë. VMRO-DPMNE edhe një herë ka përsëritur...

Partitë në Maqedoni të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 10 muajve - KosovaPress

BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit të Komisionit për zgjedhje dhe emërime, i cili duhet ta propozojë emrin e ri të kreut të Kuvendit. Në këtë kuadër, nga BDI porositën që politikanët...

A do të ketë luftë! Ja çfarë thotë Fërçkoski

para 10 muajve - Gazeta Express

​Ish-ministri i brendshëm në Maqedoni, profesori universitar Lubomir Fërçkoski, është ndër njohësit e thellë të realitetit politik në vend dhe që ka një protagonizëm të pandërprerë në jetën publike me...

Turqit dhe romët kundër Gruevskit, s’kanë gjë kundër zyrtarizmit të “shqipes”

para 10 muajve - Tetova1

“Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të...

Turqit dhe romët kundër Gruevskit, s’kanë gjë kundër zyrtarizmit të “shqipes”

para 10 muajve - InfoShqip

“Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të...

A do të ketë luftë! Ja çfarë thotë Frçkovski

para 10 muajve - Gazeta Express

​Ish-ministri i brendshëm në Maqedoni, profesori universitar Lubomir Frçkovski, është ndër njohësit e thellë të realitetit politik në vend dhe që ka një protagonizëm të pandërprerë në jetën publike me...

LSDM: Gruevski e di qëndrimin e LSDM-së, çdo kriminel do të përgjigjet

para 10 muajve - Infokusi

LSDM-ja përmes një kumtese me shkrim ka reaguar ndaj konferencë së sotme të Orce Gjorgjiovski, i cili akuzoi udhëheqësinë e LSDM-së se kanë lidhje me kriminelët të cilët gjatë ditës së djeshme u arrestuan...

LSDM: Ja çfarë ju garanton Programi i qeverisë së re reformuese

para 10 muajve - Aktuale

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

para 10 muajve - Ina

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe...

A do të ketë luftë! Ja çfarë thotë Frçkovski

para 10 muajve - Ina

Ish-ministri i brendshëm në Maqedoni, profesori universitar Lubomir Frçkovski, është ndër njohësit e thellë të realitetit politik në vend dhe që ka një protagonizëm të pandërprerë në jetën publike me prognozat...

LSDM: Ja çfarë ju garanton Programi i qeverisë së re reformuese

para 10 muajve - Ina

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

LSDM: Ja çfarë ju garanton Programi i qeverisë së re reformuese

para 10 muajve - Portalb

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

LSDM: Ja çfarë ju garanton Programi i qeverisë së re reformuese

para 10 muajve - Gazeta Express

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

Turqit dhe romët kundër Gruevskit, s’kanë gjë kundër zyrtarimit të “Shqipes”

para 10 muajve - Lajm

“Ajo që po shohim është një përpjekje e LSDM-së dhe BDI-së, që të bëjnë një defaktorizim të popullit të maqedonasve, të popullit të Maqedonisë! Por edhe të komuniteteve tjera etnike në Maqedoni, si të...

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe...

Gjorgjievski: Bashkëpunëtorë të Zaevit janë të përfshirë në aktivitete joligjore

para 10 muajve - Tetova Sot

VMRO-DPMNE-ja sot akuzoi për përfshirje në aktivitete joligjore udhëheqësinë e LSDM-së, duke ju referuar disa informacioneve se njëri nga të arrestuarit nga MPB-ja gjatë aksionit të djeshëm është i afërt...

Msusi: Zgjedhja e kryeparlamentart s’mund të bllokohet

para 10 muajve - Tetova Sot

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Gjorgjievski: Bashkëpunëtorë të Zaevit janë të përfshirë në aktivitete joligjore

para 10 muajve - InfoShqip

OBRM-PDUKM-ja sot akuzoi për përfshirje në aktivitete joligjore udhëheqësinë e LSDM-së, duke ju referuar disa informacioneve se njëri nga të arrestuarit nga MPB-ja gjatë aksionit të djeshëm është i afërt...

Gjorgjievski: Bashkëpunëtorë të Zaevit janë të përfshirë në aktivitete joligjore

para 10 muajve - Lajm

VMRO-DPMNE-ja sot akuzoi për përfshirje në aktivitete joligjore udhëheqësinë e LSDM-së, duke ju referuar disa informacioneve se njëri nga të arrestuarit nga MPB-ja gjatë aksionit të djeshëm është i afërt...

Partitë të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 10 muajve - Almakos

19 March Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth...

Msusi: Zgjedhja e kryeparlamentart s’mund të bllokohet

para 10 muajve - Lajm

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

LSDM: Gruevski nuk do t’i mbajë qytetarët në akull, do të ketë qeveri të re

para 10 muajve - Telegrafi

LSDM-ja përmes një kumtese ka reaguar ndaj OBRM-PDUKM-së, të cilët akuzuan LSDM-së dhe Zoran Zaevin se në mënyrë të heshtur po mbrojnë agjendën e Ziadin Selë, i cili sipas tyre po kërkon federalizimin...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - Almakos

[embedded content] 19 March Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet....

LSDM: Do të ketë qeveri të re

para 10 muajve - Flaka

LSDM-ja përmes një kumtese ka reaguar ndaj VMRO-DMNE-së, të cilët akuzuan LSDM-së dhe Zoran Zaevin se në mënyrë të heshtur po mbrojnë agjendën e Ziadin Selë, i cili sipas tyre po kërkon federalizimin e...

Vizita e Hanit, e rëndësishme për zgjidhjen e krizës politke

para 10 muajve - Almakos

19 March Partitë politike presin që vizita e komisionerit për zgjerim Johanes Han dhe të deputetëve evropianë të ndihmojë zhbllokimin e ngërçit politik në vend. Por, ndërsa BDI vlerëson se  katërshja evropiane...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 10 muajve - Gazeta Max

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

VMRO dhe LSDM përplasen për platformën shqiptare

para 10 muajve - Shenja

Formimi i Qeverisë së re edhe më tej duket i largët, ndërsa përplasjet mes dy partive maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM kanë vazhduar edhe sot pikërisht në këtë temë. VMRO-DPMNE edhe një herë ka përsëritur...

Për LSDM-në nuk ekziston “Platforma e Tiranës”, por Programi i Qeverisë së re

para 10 muajve - Lajm

Konsultimet mes LSDM-së dhe partive që i dhanë nënshkrimet e tyre që për mandatar të jetë Zoran Zaevi ende janë në zhvillim e sipër dhe nesër, më së voni deri të martën, pritet të zbardhet propozimi për...

A do të ketë luftë! Ja çfarë thotë Frçkovski

para 10 muajve - Tetova Sot

Ish-ministri i brendshëm në Maqedoni, profesori universitar Lubomir Frçkovski, është ndër njohësit e thellë të realitetit politik në vend dhe që ka një protagonizëm të pandërprerë në jetën publike me prognozat...

Hahn vjen në Shkup. Kjo është kërkesa e VMRO-së

para 10 muajve - Iliria News

VMRO-DPMNE-ja do t’i drejtohet me tri kërkesa euro-komisarit për zgjerim Johanes Han gjatë vizitës së tij të martën në Shkup, transmeton agjecnia Meta. Këtë e paralajmëroi deputeti i VMRO DPMNE-së Aleksandar...

A do të ketë luftë! Ja çfarë thotë Frçkovski

para 10 muajve - Lajm

Ish-ministri i brendshëm në Maqedoni, profesori universitar Lubomir Frçkovski, është ndër njohësit e thellë të realitetit politik në vend dhe që ka një protagonizëm të pandërprerë në jetën publike me prognozat...

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

para 10 muajve - Lajm

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe...

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë do të jetë shqiptar?! Ja çka thotë LSDM-ja

para 10 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë Damjan Mançevski në një intervistë për 24 Vesti, ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin, e më pas edhe Qeverinë e re, transmeton...

Kryetari i parlamentit të Maqedonisë do të jetë shqiptar?! Ja çka thonë të LSDM-së

para 10 muajve - Gazeta Express

Në një intervistë të dhënë për 24 Vesti, nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin, e më pas edhe Qeverinë e re, transmeton Gazeta Express....

A do të ketë luftë! Ja çfarë thotë Frçkovski

para 10 muajve - Tetova1

Ish-ministri i brendshëm në Maqedoni, profesori universitar Lubomir Frçkovski, është ndër njohësit e thellë të realitetit politik në vend dhe që ka një protagonizëm të pandërprerë në jetën publike me prognozat...

LSDM: Programi i Qeverisë së re garanton unitet

para 10 muajve - Almakos

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

Kryetari i parlamentit të Maqedonisë shqiptar?! Ja çka thonë të LSDM-së

para 10 muajve - Gazeta Express

Në një intervistë të dhënë për 24 Vesti, nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin, e më pas edhe Qeverinë e re, transmeton Gazeta Express....

LSDM: Ja çfarë ju garanton Programi i qeverisë së re reformuese

para 10 muajve - Almakos

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski: Deri të martën do të dihet emri i kryeparlamentarit të Maqedonisë

para 10 muajve - Portalb

Në një intervistë të dhënë për 24 Vesti , nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin si dhe më pas edhe Qeverinë e re. “Konsultimet e partive...

A do të ketë luftë! Ja çfarë thotë Frçkovski

para 10 muajve - Almakos

Ish-ministri i brendshëm në Maqedoni, profesori universitar Lubomir Frçkovski, është ndër njohësit e thellë të realitetit politik në vend dhe që ka një protagonizëm të pandërprerë në jetën publike me prognozat...

Godet Mësuesi: Zgjedhja e kryeparlamentart s’mund të bllokohet

para 10 muajve - Fakti Ditor

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

LSDM: Ja çfarë ju garanton Programi i qeverisë së re reformuese

para 10 muajve - Tetova1

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

Partitë të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 10 muajve - AlbPortali

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

LSDM: Ja çfarë ju garanton Programi i qeverisë së re reformuese

para 10 muajve - InfoShqip

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

LSDM: Ja çfarë ju garanton Programi i qeverisë së re reformuese

para 10 muajve - Tetova Sot

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

LSDM: Ja çfarë ju garanton Programi i qeverisë së re reformuese

para 10 muajve - Lajm

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

Mançevski i LSDM-së : Për ne nuk ka platformë të Tiranës

para 10 muajve - Albeu

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski tha mbrëmë se në konsultimet mes partive që i kanë dhënë mbështetje kryetarit të kësj partie, Zoran Zaevit, janë në bisedime për të zgjidhur kryetarin e Kuvendit...

VMRO kërkon që Hani të martën të dënojë Platformën dhe t’i marrë parasysh protestat

para 10 muajve - Gazeta Express

VMRO-DPMNE-ja do t'i drejtohet me tri kërkesa euro-komisarit për zgjerim Johanes Han gjatë vizitës së tij të martën në Shkup, transmeton agjecnia Meta. Këtë e paralajmëroi deputeti i VMRO DPMNE-së Aleksandar...

Vizita e Hanit, e rëndësishme për zgjidhjen e krizës politke

para 10 muajve - AlbPortali

Partitë politike presin që vizita e komisionerit për zgjerim Johanes Han dhe të deputetëve evropianë të ndihmojë zhbllokimin e ngërçit politik në vend. Por, ndërsa BDI vlerëson se  katërshja evropiane...

A do të ketë luftë në Maqedoni?

para 10 muajve - Gazeta Max

Shkup, 19 mars – Ish-ministri i brendshëm në Maqedoni, profesori universitar Lubomir Fërçkoski, është ndër njohësit e thellë të realitetit politik në vend dhe që ka një protagonizëm të pandërprerë në jetën...

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

para 10 muajve - Fakti Ditor

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe...

A do të ketë luftë! Ja çfarë thotë Frçkovski

para 10 muajve - Fakti Ditor

Ish-ministri i brendshëm në Maqedoni, profesori universitar Lubomir Frçkovski, është ndër njohësit e thellë të realitetit politik në vend dhe që ka një protagonizëm të pandërprerë në jetën publike me prognozat...

Mançevski: Maqedonia nuk ndodhet në asnjë rrezik

para 10 muajve - Telegrafi

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, mbrëmë në edicionin e lajmeve në TV24, tha se konsultimet mes partive që i kanë dhënë mbështetje kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, janë në bisedime për të zgjidhur...

LSDM: Programi i Qeverisë së re garanton unitet

para 10 muajve - AlbPortali

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. ...

LSDM: Gruevski nuk do t’i mbajë qytetarët në akull, do të ketë qeveri të re

para 10 muajve - Lajm

LSDM-ja përmes një kumtese ka reaguar ndaj OBRM-PDUKM-së, të cilët akuzuan LSDM-së dhe Zoran Zaevin se në mënyrë të heshtur po mbrojnë agjendën e Ziadin Selë, i cili sipas tyre po kërkon federalizimin...

LSDM: Programi i Qeverisë së re garanton unitet

para 10 muajve - Shenja

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

Për LSDM-në nuk ekziston platforma e Tiranës

para 10 muajve - Ina

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, mbrëmë në edicionin e lajmeve në TV24, tha se konsultimet mes partive që i kanë dhënë mbështetje kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, janë në bisedime për të zgjidhur...

Për LSDM-në nuk ekziston platforma e Tiranës

para 10 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, mbrëmë në edicionin e lajmeve në TV24, tha se konsultimet mes partive që i kanë dhënë mbështetje kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, janë në bisedime për të zgjidhur...

Për LSDM-në nuk ekziston platforma e Tiranës

para 10 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, mbrëmë në edicionin e lajmeve në TV24, tha se konsultimet mes partive që i kanë dhënë mbështetje kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, janë në bisedime për të zgjidhur...

LSDM: Ja çfarë ju garanton Programi i qeverisë së re reformuese

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së....

LSDM: Ja çfarë ju garanton Programi i qeverisë së re reformuese

para 10 muajve - Fakti Ditor

Programi i qeverisë së re reformuese i garanton unitetin e Maqedonisë dhe qeverisjen e së drejtës dhe sjell masa për problemet e vërteta të qytetarëve, reagoi LSDM në kumtesën e VRMRO-DPMNE-së. “Ky dokument...

Mançevski: Të martën mësojmë emrin e kryeparlamentarit

para 10 muajve - Lajm

Në një intervistë të dhënë për 24 Vesti, nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin si dhe më pas edhe Qeverinë e re. “Konsultimet e partive...

VMRO kërkon që Hani të martën të dënojë Platformën dhe t’i marrë parasysh protestat

para 10 muajve - Tetova Sot

VMRO-DPMNE-ja do t’i drejtohet me tri kërkesa euro-komisarit për zgjerim Johanes Han gjatë vizitës së tij të martën në Shkup, transmeton agjecnia Meta. Këtë e paralajmëroi deputeti i VMRO DPMNE-së Aleksandar...

Mançevski: Maqedonia nuk ndodhet në asnjë rrezik

para 10 muajve - Tetova Sot

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, mbrëmë në edicionin e lajmeve në TV24, tha se konsultimet mes partive që i kanë dhënë mbështetje kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, janë në bisedime për të zgjidhur...

Për LSDM-në nuk ekziston platforma e Tiranës

para 10 muajve - Tetova1

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, mbrëmë në edicionin e lajmeve në TV24, tha se konsultimet mes partive që i kanë dhënë mbështetje kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, janë në bisedime për të zgjidhur...

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë do të jetë shqiptar?! Ja çka thotë LSDM-ja

para 10 muajve - Fakti Ditor

Nënkryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë Damjan Mançevski në një intervistë për 24 Vesti, ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin, e më pas edhe Qeverinë e re, transmeton...

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë do të jetë shqiptar?! Ja çka thotë LSDM-ja

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë Damjan Mançevski në një intervistë për 24 Vesti, ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin, e më pas edhe Qeverinë e re. “Konsultimet...

Mançevski: Maqedonia nuk ndodhet në asnjë rrezik

para 10 muajve - InfoShqip

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, mbrëmë në edicionin e lajmeve në TV24, tha se konsultimet mes partive që i kanë dhënë mbështetje kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, janë në bisedime për të zgjidhur...

Mançevski: Maqedonia nuk ndodhet në asnjë rrezik

para 10 muajve - Lexo

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, mbrëmë në edicionin e lajmeve në TV24, tha se konsultimet mes partive që i kanë dhënë mbështetje kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, janë në bisedime për të zgjidhur...

Mançevski: Maqedonia nuk ndodhet në asnjë rrezik

para 10 muajve - Lajm

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, mbrëmë në edicionin e lajmeve në TV24, tha se konsultimet mes partive që i kanë dhënë mbështetje kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, janë në bisedime për të zgjidhur...

Për LSDM-në nuk ekziston platforma e Tiranës

para 10 muajve - Fakti Ditor

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, mbrëmë në edicionin e lajmeve në TV24, tha se konsultimet mes partive që i kanë dhënë mbështetje kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev, janë në bisedime për të zgjidhur...

Maqedoni, ish-ministri i Brendshëm Frçkovski: pse shkuan votat shqiptare për Zaevin dhe si mund të formohet qeveria e re

para 10 muajve - Te Sheshi

Ish-ministri i brendshëm në Maqedoni, profesori universitar Lubomir Frçkovski, është ndër njohësit e thellë të realitetit politik në vend dhe që ka një protagonizëm të pandërprerë në jetën publike me prognozat...

Maqedonia, peng i Presidentit të vet

para 10 muajve - Panorama

BESNIK MUSTAFAJ Zgjedhjet e fundit në Maqedoni, në fund të vitit të kaluar, ishin të parakohshme dhe u zhvilluan me qëllimin e mirë për t’i dhënë fund një krize shumë të gjatë politike dhe institucionale....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK