http://kariera.mk

Sulmohet Zyra e FSB-së ruse, dy të vrarë

më 4.2017 - Alsat-M

Një sulmues ka hyrë të premten në zyrën e shërbimit rus të inteligjencës FSB, duke vrarë një punonjës dhe një civil, derisa një tjetër është plagosur në qytetin Habarovsk në lindje të Rusisë. “Një person...

Sulmohen zyrat e Shërbimit të Sigurisë ruse, dy të vdekur

më 4.2017 - Telegrafi

Një sulmues i armatosur hapi zjarr në një nga zyrat e Shërbimit të Sigurisë Federale ruse (FSB) në qytetin e largët lindor të Habarovskit, duke vrarë një oficer dhe një vizitor. Të shtënat ndodhën këtë...

Rusi: Një sulmues vret dy persona në një zyre të FSB-së

më 4.2017 - Evropa e Lirë

Shërbimi i Sigurisë së Rusisë (FSB) thotë se një sulmues ka vrarë dy persona në selinë e tyre rajonale në qytetin Khabarovsk, në Lindjen e Largët. FSB ka thënë se sulmuesi ka hyrë në ndërtesë dhe ka hapur...

Të shtëna me armë në zyrën e Agjencisë Inteligjente ruse, 2 të vdekur

më 4.2017 - Antpress

Të paktën dy persona janë vrarë si pasojë e një sulmi me armë në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë në Khabarovsk. Sipas “RT” mësohet se sulmuesi është vrarë nga sigurimi gjatë sulmit në recepsion...

Një 18-vjeçar sulmon zyrat e Shërbimit të Sigurisë në Rusi, 2 të vdekur

më 4.2017 - Syri

Një sulmues i armatosur hapi zjarrr në një nga zyrat e Shërbimit të Sigurisë Federale ruse (FSB) në qytetin e largët lindor të Habarovskit, duke vrarë një oficer dhe një vizitor. Të shtënat ndodhën këtë...

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg

më 4.2017 - TV Koha

Autoritetet ruse kanë thënë një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut, ka vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në 16. Zëvendësguvernatorja e Shën Petersburgut,...

Rusi, sulm më armë në zyrat e Shërbimit të Sigurisë Federale, ka viktima

më 4.2017 - Syri

Një sulmues i armatosur hapi zjarr në një nga zyrat e Shërbimit të Sigurisë Federale ruse (FSB) në qytetin e largët lindor të Habarovskit, duke vrarë një oficer dhe një vizitor. Të shtënat u ndodhën këtë...

Sulm në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë, vritet një zyrtar dhe një vizitor

më 4.2017 - GazetaBlic

Të paktën dy persona janë vrarë nga një sulm me armë që u bë në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë në qytetin Khabarovsk. Sulmuesi është vrarë nga sigurimi. Sulmi ndodhi në recepcion në zyrat e FSB’së...

Sulm në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë, vritet një zyrtar dhe një vizitor

më 4.2017 - Gazeta Express

Të paktën dy persona janë vrarë nga një sulm me armë që u bë në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë në qytetin Khabarovsk. Sulmuesi është vrarë nga sigurimi. Sulmi ndodhi në recepcion në zyrat e FSB’së...

Sulm me armë në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë, 3 viktima

më 4.2017 - Lexo

Sulm me armë në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë në qytetin Khabarovsk. RT transmeton se një person qe u identifikua me pas si një 18-vjecar i lidhur me nje grup neo-nazist. RT shkruan se sulmuesi...

Sulm me armë në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë, 3 viktima

më 4.2017 - Java News

Sulm me armë në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë në qytetin Khabarovsk. RT transmeton se një person qe u identifikua me pas si një 18-vjecar i lidhur me nje grup neo-nazist. RT shkruan se sulmuesi...

Vdes një grua që ishte plagosur në sulmin në Shën Petersburg, 24 të tjerë ende po mjekohen

më 4.2017 - Gazeta Express

Autoritetet ruse kanë thënë një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut, ka vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në 16. Zëvendësguvernatorja e Shën Petersburgut,...

Sulmohet Zyra e FSB-së ruse, dy të vrarë

më 4.2017 - Arbresh

Një sulmues ka hyrë të premten në zyrën e shërbimit rus të inteligjencës FSB, duke vrarë një punonjës dhe një civil, derisa një tjetër është plagosur në qytetin Habarovsk në lindje të Rusisë. “Një person...

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg

më 4.2017 - Telegrafi

Autoritetet ruse kanë thënë një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut, ka vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në 16. Zëvendësguvernatorja e Shën Petersburgut,...

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg

më 4.2017 - Indeks online

Autoritetet ruse kanë thënë një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut, ka vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në 16. Zëvendësguvernatorja e Shën Petersburgut,...

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg

më 4.2017 - Zeri

Autoritetet ruse kanë thënë një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut, ka vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në 16. Zëvendësguvernatorja e Shën Petersburgut,...

ALARMANTE / Një 18-vjeçar sulmon zyrat e Shërbimit të Sigurisë në Rusi, 2 të vdekur

më 4.2017 - Opozita

Një sulmues i armatosur hapi zjarrr në një nga zyrat e Shërbimit të Sigurisë Federale ruse (FSB) në qytetin e largët lindor të Habarovskit, duke vrarë një oficer dhe një vizitor. Të shtënat ndodhën këtë...

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg

më 4.2017 - Evropa e Lirë

Autoritetet ruse kanë thënë një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut, ka vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në 16. Zëvendësguvernatorja e Shën Petersburgut,...

Sulm në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë, vriten dy persona

më 4.2017 - Periskopi

Dy persona kanë mbetur të vrarë nga një sulm me armë që ndodhi sot në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë në qytetin Khabarovsk. Sulmi ndodhi në recepsion në zyrat e FSB-së në Khabarovsk, ndërsa personat...

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg

më 4.2017 - Infokusi

Autoritetet ruse kanë thënë një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut, ka vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në 16. Zëvendësguvernatorja e Shën Petersburgut,...

Sulmohet Zyra e FSB-së ruse, dy të vrarë

më 4.2017 - Gazeta e re

Një sulmues ka hyrë të premten në zyrën e shërbimit rus të inteligjencës FSB, duke vrarë një punonjës dhe një civil, derisa një tjetër është plagosur në qytetin Habarovsk në lindje të Rusisë. “Një person...

Sulmohet Zyra e FSB-së ruse, dy të vrarë

më 4.2017 - KosovaPress

“Një person i panjohur ka hyrë në recepsionin e zyrës FSB-a më 21 prill, rreth orës 17:02 sipas kohës lokale dhe ka filluar të shtie në njerëzit që ishin në recepsion”, njofton FSB. Kjo web faqe mirëmbahet...

Sulm në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë, vritet një zyrtar dhe një vizitor

më 4.2017 - Bota Press

Të paktën dy persona janë vrarë nga një sulm me armë që u bë në zyrën e Agjencisë Inteligjente të Rusisë në qytetin Khabarovsk. Sulmuesi është vrarë nga sigurimi. Sulmi ndodhi në recepsion në zyrat e FSB-së...

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg

më 4.2017 - Periskopi

Autoritetet ruse kanë thënë një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut, ka vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në 16. Zëvendësguvernatorja e Shën Petersburgut,...

Ekskluzive: Sulm të armatosur mbi Qendrën e Inteligjencës Ruse!

më 4.2017 - Gazeta e re

Në Qendrën e Inteligjencës Ruse që ndodhet në qytetin Khabarovsk është organizuar një sulm nga një person i pa identifikuar – transmeton Rt News. Në sulmin e zhvilluar, deri tani shënohet 2 të vdekur dhe...

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Autoritetet ruse kanë thënë një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut, ka vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në 16. Zëvendësguvernatorja e Shën Petersburgut,...

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg

më 4.2017 - Insajderi

Autoritetet ruse kanë thënë një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut, ka vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në 16. Zëvendësguvernatorja e Shën Petersburgut,...

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg

më 4.2017 - Sovrani

Autoritetet ruse kanë thënë një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut, ka vdekur, duke e çuar numrin e viktimave në 16. Zëvendësguvernatorja e Shën Petersburgut,...

Sulmuesi ishte në radarin e policisë

më 4.2017 - Arbresh

Sulmuesi i cili qëlloi për vdekje një polic në Paris është identifikuar përmes dokumenteve të lëna në makinën e tij, por zyrtarët francezë ende nuk e kanë bërë të ditur identitetin e tij. Media lokale...

Rusia identifikon orkestruesin e sulmit në Shën Peterburg

më 4.2017 - Arbresh

Hetimi rus në lidhje me sulmin me bombë në metronë e Shën Peterburgu ka arritur të identifikojë personin i cili urdhëroi sulmin, njofton Shërbimi Federal i Sigurisë (FSB). Aleksandr Bortnikov konfirmoi...

Rusia identifikon orkestruesin e sulmit në Shën Peterburg

më 4.2017 - Gazeta Liria

Hetimi rus në lidhje me sulmin me bombë në metronë e Shën Peterburgu ka arritur të identifikojë personin i cili urdhëroi sulmin, njofton Shërbimi Federal i Sigurisë (FSB). Aleksandr Bortnikov konfirmoi...

Arrestohen dy të dyshuar për përgatitje të sulmeve terroriste në Moskë

më 4.2017 - Telegrafi

Dy persona, me origjinë nga Azia Qendrore dhe të dyshuar për përgatitjen e sulmeve terroriste në Rusi, u arrestuan të mërkurën në Vladimir, qytet turistik rreth 200 kilometra në lindje të Moskës, njoftuan...

Arrestohen dy të dyshuar për përgatitje të sulmeve terroriste në Moskë

më 4.2017 - GazetaBlic

Dy persona, me origjinë nga Azia Qendrore dhe të dyshuar për përgatitjen e sulmeve terroriste në Rusi, u arrestuan të mërkurën në Vladimir, qytet turistik rreth 200 kilometra në lindje të Moskës, njoftuan...

Arrestohen dy të dyshuar për përgatitje të sulmeve terroriste në Moskë

më 4.2017 - Indeks online

Dy persona, me origjinë nga Azia Qendrore dhe të dyshuar për përgatitjen e sulmeve terroriste në Rusi, u arrestuan të mërkurën në Vladimir, qytet turistik rreth 200 kilometra në lindje të Moskës, njoftuan...

Arrestohen dy të dyshuar për përgatitje të sulmeve terroriste në Moskë

më 4.2017 - Arbresh

Dy persona, me origjinë nga Azia Qendrore dhe të dyshuar për përgatitjen e sulmeve terroriste në Rusi, u arrestuan të mërkurën në Vladimir, qytet turistik rreth 200 kilometra në lindje të Moskës, njoftuan...

Arrestohen dy të dyshuar për përgatitje të sulmeve terroriste në Moskë

më 4.2017 - Gazeta e re

Dy persona, me origjinë nga Azia Qendrore dhe të dyshuar për përgatitjen e sulmeve terroriste në Rusi, u arrestuan të mërkurën në Vladimir, qytet turistik rreth 200 kilometra në lindje të Moskës, njoftuan...

Arrestohen dy të dyshuar për përgatitje të sulmeve terroriste në Moskë

më 4.2017 - KosovaPress

“Agjentët e FSB-së kanë ndaluar, gjatë një tentative për arrestimin e tyre, dy shtetas nga Azia Qendrore të lindur në vitet 1987 dhe 1991”, njoftoi FSB-ja në një deklaratë të transmetuar nga agjencitë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK