http://kariera.mk

Basha: Presidentin ta zgjedhë populli

para 12 muajve - Zeri

Kryetari i Partisë Demokratike doli me një propozim tjetër për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. “Presidenti i Republikës nuk është as i PD-së, as i PS-së as i LSI-së dhe i asnjë partie. Ai është...

Basha: Presidentin ta zgjedhë populli

para 12 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike doli me një propozim tjetër për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. “Presidenti i Republikës nuk është as i PD-së, as i PS-së as i LSI-së dhe i asnjë partie. Ai është...

Paradokset e PD/Në korrik 2016 kundër Presidentit nga populli

para 12 muajve - Shqiptarja

Në ditën e 63 të protestës me para Kryeministrisë, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka shtuar një kusht të ri për zgjidhjen e krizës politike, duke kërkuar që Presidenti i ri i Republikës të zgjidhjet...

Basha: Presidentin ta zgjedhë populli

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike doli me një propozim tjetër për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. “Presidenti i Republikës nuk është as i PD-së, as i PS-së as i LSI-së dhe i asnjë partie. Ai është...

Basha: Presidentin ta zgjedhë populli

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Demokratike doli me një propozim tjetër për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. “Presidenti i Republikës nuk është as i PD-së, as i PS-së as i LSI-së dhe i asnjë partie. Ai është...

Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!

para 12 muajve - Top Channel

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit...

Basha: Edi Rama dhe George Soros po pengojnë drejtësinë, Vettingu pas Qeverisë Teknike

para 12 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi sot se vetting-u do të realizohet menjëherë pas krijimit të qeverisë teknike. Basha më tej u shpreh se Edi Rama, për 1 vit e gjysmë u përpoq që të...

Basha: Presidenti të zgjidhet nga populli

para 12 muajve - Albeu

Kreu i opozitës Lulzim Basha propozoi që presidenti i vendit të zgjidhet nga vetë populli . Kjo kërkesë e Bashës vjen pas dështimit të 2 raundëve të para për zgjedhjen e Presidentit të ri. “Duhet të ndryshojmë...

Basha: Vettingu pas qeverisë teknike

para 12 muajve - Albeu

Lulzim Basha nga çadra para kryeministrisë ka hedhur akuza ndaj Ramës dhe ndaj të paguarëve nga Xhorxh Soros . Basha : Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri çfarëdo pasaporte të...

“Surprizon” Lulzim Basha: Presidenti të zgjidhet nga populli

para 12 muajve - Gazeta Express

Duke folur nga “çadra e lirisë”, lideri i opozitës, Lulzim Basha propozoi që Presidenti i ri i Republikës të zgjidhet nga populli. “Na kanë ftuar këtë javës për punën e Presidentit. Ne i kemi votat, po...

Paradokset e PD/Në korrik 2016 ishte kundër Presidentit nga populli

para 12 muajve - Lexo

Në ditën e 63 të protestës me para Kryeministrisë, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka shtuar një kusht të ri për zgjidhjen e krizës politike, duke kërkuar që Presidenti i ri i Republikës të zgjidhjet...

Basha kundër Lulzim Bashës për zgjedhjen e Presidentit nga populli

para 12 muajve - Java News

Në ditën e 63 të protestës me para Kryeministrisë, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka shtuar një kusht të ri për zgjidhjen e krizës politike, duke kërkuar që Presidenti i ri i Republikës të zgjidhjet...

Basha: Presidentin ta zgjedhë populli

para 12 muajve - Infokusi

Kryetari i Partisë Demokratike doli me një propozim tjetër për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. “Presidenti i Republikës nuk është as i PD-së, as i PS-së as i LSI-së dhe i asnjë partie. Ai është...

Lulzim Basha hedh ofertën e re

para 12 muajve - ABC News

Lulzim Basha hodhi sot në publik një ofertë të re, atë të zgjedhjes së Presidentit nga Populli. Duke folur nga çadra e protestës kreu i opozitës sqaroi sërish deklaratën e bërë dje prej tij për të votuar...

Halimi: Basha refuzoi ofertën e Ramës për pazare me drejtësinë e re

para 12 muajve - Gazeta Express

Deputeti demokrat, Eduard Halimi reagoi në lidhje me përplasjet e një ditë më parë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës për vettingun. Halimi shkruan se oferta e Ramës është një Pazar me drejtësinë e re. "Lulzim...

Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit...

Basha, Ramës: Pas qeverisë teknike, i hapim rrugë Vettingut

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i opozitës Lulzim Basha, i ka bërë thirrje kryeministrit Rama se nuk është e nevojshme që ligji i zbatimit të Vettingut të shtyhet pas zgjedhjeve. Ai e akuzoi sërish kreun e qeverisë se me mercenarë...

Basha: Oferta ime është të zgjedhim President nga populli!

para 12 muajve - Standard

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka hedhur sot ofertën e re politike duke deklaruar shprehimisht: Ta zgjedhim Presidentin nga populli! “Na kanë ftuar këtë javë për punën e Presidentit! – tha Basha nga çadra e...

VIDEO/ Basha: Japim vetëm një ofertë, Presidentin ta zgjedhë populli shqiptar!

para 12 muajve - Syri

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka hedhur sot ofertën e re politike dhe të vetmen për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës duke deklaruar shprehimisht: Ta zgjedhim Presidentin nga populli! Basha tha...

Basha propozon: Të ndryshojmë kushtetutë dhe të zgjedhim presidentin nga populli

para 12 muajve - RTSH

Në kulmin e përplasjeve mes maxhorancës dhe opozitës mbi të ardhmen e zgjedhjeve të përgjithshme të planifikuara më 18 qershor dhe ndërsa palët po tentojnë të gjejnë gjuhën e përbashkët edhe për zgjedhjen...

Basha: Ta ndryshojmë Kushtetutën, Presidenti të zgjidhet nga populli

para 12 muajve - Sot News

Kreu i PD, Lulzim Basha gjatë deklaratës në çadrën e opozitës ka theksuar se Presidenti duhet të zgjidhet nga populli duke qënë se ai nuk i përket asnjërit prej krerëve.  “Ta zgjedhim Presidentin nga populli!”,...

VIDEO/ Basha: Oferta ime është të zgjedhim President nga populli!

para 12 muajve - Syri

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka hedhur sot ofertën e re politike duke deklaruar shprehimisht: Ta zgjedhim Presidentin nga populli! "Na kanë ftuar këtë javë për punën e Presidentit! - tha Basha nga çadra e...

Lulzim Basha sulmon Ramën dhe “Soros”: Vettingu votohet pas qeverisë teknike

para 12 muajve - Shekulli

Kryetari i Partisë Demokrarike i ka cilësuar të pavërteta lajmet në media se PD kërkon të votojë ligjet e vettingut pas zgjedhjeve parlamentare. Duke folur në çadrën e vendosur para kryeministrisë Lulzim...

Pas dështimit të dy raundeve të para në Kuvend, Basha propozon: Presidenti të zgjidhet nga populli

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Pas dështimit të dy raundeve për zgjedhjen e Presidentit dhe mos gjetjes së një konsensusi të përbashkët mes palëve, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh sot nga çadra e protestës...

Basha: S’ka pse shtyhet ‘Vettingu’ pas zgjedhjeve, PD e voton me qeverinë teknike

para 12 muajve - NOA

Kryedemokrati Lulzim Basha thotë se shumica ka fuqinë e vendimeve, por jo monopolin e pushtetit. Duke folur sot nga çadra e protestës në një komunikim me gazetarët, ai deklaroi se sot mediat profesionale...

Basha: Të ndryshojmë Kushtetutën, Presidentin ta zgjedhë populli

para 12 muajve - Opinion

Për herë të parë lideri demokrat, Lulzim Basha është deklaruar për zgjedhjen e Presidentit të ri duke hedhur tezën e ndryshimit të Kushtetutës për “President nga populli”. Duke folur në çadrën e lirisë...

Oferta e papritur e Bashës: Të zgjedhim presidentin nga populli

para 12 muajve - Ora news

Kryetari i PD-së Lulzim Basha bën një ofertë të papritur: “Të ndryshojmë kushtetutën. Presidenti ta zgjedhë populli shqiptar.” Basha: Na kanë ftuar këtë javës për punën e Presidentit. Ne i kemi votat,...

Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!

para 12 muajve - Indeks online

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit...

Basha ofertë për Presidentin: Të ndryshojmë Kushtetutën, ta zgjedhë populli

para 12 muajve - Shqiptarja

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bëri sot një propozim surprizë sa i takon zgjedhjes së Presidentit. Basha tha se opozita është e gatshme të japë votat për ndryshimin e Kushtetutës për ta zgjedhur...

Basha: Oferta ime është të zgjedhim President nga populli!

para 12 muajve - Syri

Kryetari i PD-së ka deklaruar sot shprehimisht: Ta zgjedhim Presidentin nga populli! "Na kanë ftuar këtë javë për punën e Presidentit! - tha Basha në çadrën e protestës. - "Ne i kemi votat po hajdeni ta...

Basha: Nuk ka nevojë ta shtyjmë votimin e Vettingut pas zgjedhjeve

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha ditën e sotme në çadrën e protestës se PD dhe opozita janë të gatshme t’i hapin rrugë zbatimit të Vetting-ut. Kryeopozitari u shpreh në ditën...

Basha: Edi Rama dhe George Soros po pengojnë drejtësinë, Vettingu pas Qeverisë Teknike

para 12 muajve - Opozita

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi sot se vetting-u do të realizohet menjëherë pas krijimit të qeverisë teknike. Basha më tej u shpreh se Edi Rama, për 1 vit e gjysmë u përpoq që të...

Basha: Vetting menjëherë pas qeverisë teknike

para 12 muajve - Ora news

Lulzim Basha sulmon Ramën dhe ata që ai i quan “mercenarë të paguar nga Sorosi” se do të kapë drejtësinë. Basha : Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri çfarëdo pasaporte të kenë,...

Basha i hutuar, s’di ç’kërkon: Të zgjedhim president nga populli

para 12 muajve - Lexo

Kreu i PD-së, Lulzim Basha duke iu përgjigjur sot nga çadra e protestës, apelit të kryeministrit Edi Rama për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit duke i dhënë ofertën e tij dhe të opozitës. “Na kanë...

Votimi i vetingut, kompromisi për dialog mes palëve politike

para 12 muajve - ABC News

“Nëse do të gjejmë edhe me partnerët një rrugë arsyeje, që gjëja e parë që të votohet në seancën e parë të parlamentit të ardhshëm do jetë Vetingu, atëherë gjithçka është e hapur.” Kjo fjali e kryeministrit...

BASHA PER PRESIDENTIN/ Oferta ime është të zgjedhim President nga populli!

para 12 muajve - Opozita

Kryetari i PD-së ka deklaruar sot shprehimisht: Ta zgjedhim Presidentin nga populli! “Na kanë ftuar këtë javë për punën e Presidentit! – tha Basha në çadrën e protestës. – “Ne i kemi votat po hajdeni ta...

Halimi: I duhur, vendimi i Bashës për të refuzuar pazarin për drejtësinë

para 12 muajve - Syri

"Lulzim Basha e refuzoi dje ofertën e Edi Ramës për të bërë pazar me drejtësinë e re. Oferta e Ramës tregon në dritë të diellit qëllimin se si e sheh ai dhe Rilindja, drejtësinë e re dhe Vetingun: Një...

KQZ “rrëzon” PS-në dhe LSI-në,  dy aleatët mbesin pa koalicion më 18 qershor

para 12 muajve - Shekulli

Nga Isuf Kurtaj Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të shkojnë në zgjedhje parlamentare secila veç e veç, gjithmonë nëse ato do të mbahen me 18 qershor. Ka qenë Komisioni Qendror i...

Basha: Vetëm pas paktit për qeverinë teknike votojmë vettingun

para 12 muajve - Java News

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se PD do të votojë vettingun menjëherë pas formimit të qeverisë teknike. Gjatë një bashkëbisedimi në çadrën e protestës, Basha theksoi se PD është gati t’i hapë...

Basha: Të hënën bllokojmë trafikun

para 12 muajve - Gazeta Liria

Opozita e bashkuar me në krye Partinë Demokratike ka vendosur intesifikimin e protestës qytetare në të gjithë Shqipërinë, duke nisur nga dita e hënë, kur kanë paralajmëruar bllokimin e trafikut. Kryetari...

Rama: S’ka kompromis për Vettingun

para 12 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot...

Rama: S’ka kompromis për Vettingun

para 12 muajve - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot...

KRIZA POLITIKE/ Halimi: I duhur, vendimi i Bashës për të refuzuar pazarin për drejtësinë

para 12 muajve - Opozita

“Lulzim Basha e refuzoi dje ofertën e Edi Ramës për të bërë pazar me drejtësinë e re. Oferta e Ramës tregon në dritë të diellit qëllimin se si e sheh ai dhe Rilindja, drejtësinë e re dhe Vetingun: Një...

Reagimet pas mesnate për Vettingu, Basha: Jemi të gatshëm të votojmë ligjin. Ja përgjigjia e Ramës

para 12 muajve - Sot News

Dje në seancën e kuvendit, kryeministri theksoi se zgjidhja mund të gjendet vetëm brenda kornizës kushtetuese duke përjashtuar largimin e tij por tha se nëse gjendet gjuha e përbashkët me të gjithë aktorët...

Rama: S’ka kompromis për Vettingun

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot...

Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!

para 12 muajve - 24 ore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike. “Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit...

Shqipëri, PD paralajmëron përshkallëzimin e protestës

para 12 muajve - Alsat-M

Opozita shqiptare, në krye me PD-në, ka paralajmëruar se të hënën  do të përshkallëzojë protestën për zgjedhjet, ku për të paktën një orë, çadra në bulevard nuk do të jetë fokusi kryesor i protestës së...

PD përshkallëzon protestën: Të bllokojmë rrugët!

para 12 muajve - Zhurnal

Tiranë, 21 prill - Të hënën, një ditë përpara ardhjes në Tiranë të negociatorit gjerman, David McAllister, opozita do të përshkallëzojë protestën për zgjedhjet. Të hënën, për të paktën një orë, çadra në...

Rama: S’ka kompromis për Vettingun

para 12 muajve - Zhurnal

Tiranë, 21 prill - Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar...

Basha: Vettingu pas qeverisë teknike. Sulmon sërish Sorosin

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Lulzim Basha sulmon Ramën dhe ata që ai i quan “mercenarë të paguar nga Sorosi” se do të kapë drejtësinë. Basha: Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri çfarëdo pasaporte të kenë,...

Rama: S’ka kompromis për Vettingun

para 12 muajve - Alsat-M

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot në Kuvend kompromis...

Rama: S’ka kompromis për Vettingun

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot...

Basha: President nga populli, “Vetting” pas qeverisë teknike, jo “Drejtësi” sipas Sorosit

para 12 muajve - Illyria

Kryetari i Partisë Demokratike opozitare Lulzim Basha foli në ditën e 63-të radhazi të protestës opozitare Basha: Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri çfarëdo pasaporte të kenë,...

Basha del me një tezë të re politike: Qeveri teknike dhe zgjedhje e presidentit nga populli

para 12 muajve - LajmiFundit

“Presidentin t`ia kthejmë popullit. Presidenti nuk është as i Ilir Metës, as i Ramës as i Bashës,por i popoullit”. Kështu është shprehur kryetari i PD, Lulzim Basha në fjalën e radhës në cadrën e protestës...

Vettingu, Rama e Basha përplasje deklaratash në mesnatë

para 12 muajve - Ora news

Dje në seancën e kuvendit, kryeministri theksoi se zgjidhja mund të gjendet vetëm brenda kornizës kushtetuese duke përjashtuar largimin e tij por tha se nëse gjendet gjuha e përbashkët me të gjithë aktorët...

Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike.“Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit...

Basha: Pas qeverisë teknike, menjëherë vetting!

para 12 muajve - Sovrani

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vetting-u do të realizohet menjëherë pas paktit për një qeveri teknike.“Nuk ka nevojë të shtyhet vetting-u pas zgjedhjeve. Menjëherë pas paktit...

Basha: Vetting menjëherë pas qeverisë teknike

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Lulzim Basha sulmon Ramën dhe ata që ai i quan “mercenarë të paguar nga Sorosi” se do të kapë drejtësinë. Basha: Edi Rama bashkë me të paguarit të Xhorxh Sorosit në Shqipëri çfarëdo pasaporte të kenë,...

KQZ e Shqipërisë nuk e vazhdon afatin për parashtrimin e kandidaturave

para 12 muajve - Koha.mk

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Shqipërisë nuk e shtyu afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve siç kërkonte Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim. Kërkesa u diskutua por nuk...

Basha skenar destabiliteti për të arritur qeverinë teknike, të hënën PD bllokon akset nacionale, plan për protesta masive në Tiranë

para 12 muajve - Indeks.mk

Për gati dy muaj, opozita ka qëndruar në “çadrën e lirisë” për realizimin e planit të saj për qeverinë teknike, por pa rezultat. Në një kohë kur zgjedhjet parlamentare po afrohen dhe ato lokale në Kavajë,...

Basha : Të hënën do të bllokojmë trafikun kombëtar!

para 12 muajve - Ina

Opozita shqiptare po përgatitet të intensifikojë protestën qytetare në të gjithë Shqipërinë, për të detyruar kryeministrin Rama të japi dorëheqje dhe në vend të krijohet një qeveri teknike që do të çojë...

Ç’po ndodh me zgjedhjen e Presidentit?

para 12 muajve - Ora news

I pyetur nëse Presidenti i i ardhshëm i Republikës do të ishte produkt i një konsensusi të gjëra, pra i negocimit me opozitën apo do të zgjidhej nga koalicioni PS – LSI, i ftuar në studion e Opinion në...

Basha zbardh prapaskenat: Ja çfarë na u ofrua për të braktisur çadrën, s’ka kompromis me ëndrrën e shqiptarëve

para 12 muajve - Sot News

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, akuzoi dyshen Rama-Meta se po bëjnë manovra për të shpëtuar aleancën e tyre. Ai iu referuar shtyrjes së afatit të koalicioneve, ku i kërkoi KQZ që të marrë vendim për rrëzimin...

Basha skenar destabiliteti për të arritur qeverinë teknike, të hënën PD bllokon akset nacionale, plan për protesta masive në Tiranë

para 12 muajve - Sot News

Për gati dy muaj, opozita ka qëndruar në “çadrën e lirisë” për realizimin e planit të saj për qeverinë teknike, por pa rezultat. Në një kohë kur zgjedhjet parlamentare po afrohen dhe ato lokale në Kavajë,...

Konteksti apo ligji zgjedhor

para 12 muajve - Mapo

Nga Roland Lami Debati i zhvilluar sot ndërmjet anëtarëve të KQZ dhe përfaqësuesve ligjorë të partive kryesore politike mbi propozimin e PS dhe LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve...

Edi Rama: Nuk e shkelim Kushtetutën për PD,jemi të hapur për të ndryshuar gjithçka në Kodin Zgjedhor

para 12 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama duket se ka nisur lëvizjet, për të nxjerrë Lulzim Bashën nga çadra. Kërkesa ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të shtyrë afatet e regjistrimit të koalicioneve ndaj partive...

Basha: Vettingu, mjet pazaresh për Edi Ramën

para 12 muajve - Indeks online

Lulzim Basha akuzoi Edi Ramën se e përdor reformën në drejtësi vetëm si mjet pazaresh, shantazhi dhe imazhi. Për Bashën, këtë e vërteton propozimi i sotëm i tij për të gjetur një kompromis për shtyrjen...

Ben Blushi përplaset me Metën: Po synoni zgjedhje të parakohshme, 18 qershori nuk mund të jetë referendum si në Turqi

para 12 muajve - Sot News

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka akuzuar ditën e djeshme kreun e Kuvendit, Ilir Meta dhe Kryeministrin, Edi Rama se po bëjnë pazare me zgjedhjen e Presidentit të ri. Duke folur nga foltorja e parlamentit,...

Këta janë skenarët për zgjidhjen e krizës në Shqipëri!

para 12 muajve - GazetaBlic

Zbardhen skenarët sa i takon zgjedhjes së presidentit të ri dhe zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit. Dje dështoi raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit, ndërsa raundi tjetër do të jetë pas një jave....

Meta: Presidenti i ri duhet të jetë konsensual, opozita të reflektojë dhe të hyjë në dialog

para 12 muajve - Sot News

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, i bën thirrje opozitës që të reflektojë dhe të bashkëpunojë me mazhorancën për gjetjen e një emri konsensual si kandidat potencial për kreun e ri të shtetit. Pas dështimit të...

Dështon raundi i dytë për presidentin, Kume: Palët afat deri më 10 maj, ja çfarë do të sillte mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme

para 12 muajve - Sot News

Digjet edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri. As seanca e dytë parlamentare për raundin e dytë për kreun e ri të shtetit, asgjë nuk prodhoi. Mazhoranca nuk paraqiti asnjë kandidaturë për...

Fillojnë skenarët për zgjidhjen e ngërçit, Ilir Meta president, PD jashtë zgjedhjeve të 18 qershorit, LSI kalon në opozitë pas refuzimit nga KQZ

para 12 muajve - Sot News

Zbardhen skenarët sa i takon zgjedhjes së presidentit të ri dhe zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit. Dje dështoi raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit, ndërsa raundi tjetër do të jetë pas një jave....

PD përshkallëzon protestën: Të bllokojmë rrugët!

para 12 muajve - Indeks online

Të hënën, një ditë përpara ardhjes në Tiranë të negociatorit gjerman, David McAllister, opozita do të përshkallëzojë protestën për zgjedhjet. Të hënën, për të paktën një orë, çadra në bulevard nuk do të...

KQZ refuzon kërkesën e Ramës dhe Metës për shtyrjen e afatit për koalicionet, PS-LSI zyrtarisht të ndara në zgjedhje

para 12 muajve - Sot News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka refuzuar dje kërkesën e bërë nga Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, me qëllim shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve. E mërkura ishte afati...

Me Lulëzim, pa Lulëzim…

para 12 muajve - Lexo

Nga Edi Rama/ Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot në Kuvend kompromis për të shtyrë Vetingun! Në fakt e kundërta është vërtetë. Unë sot kam thënë që Vetingu për mua është kusht për çdo...

Rama thotë se nuk ka kompromis për Vetting-un

para 12 muajve - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot...

Basha: Vettingu, mjet pazaresh për Edi Ramën

para 12 muajve - Infokusi

Lulzim Basha akuzoi Edi Ramën se e përdor reformën në drejtësi vetëm si mjet pazaresh, shantazhi dhe imazhi. Për Bashën, këtë e vërteton propozimi i sotëm i tij për të gjetur një kompromis për shtyrjen...

Basha: Vettingu, mjet pazaresh për Edi Ramën

para 12 muajve - Arbresh

Lulzim Basha akuzoi Edi Ramën se e përdor reformën në drejtësi vetëm si mjet pazaresh, shantazhi dhe imazhi. Për Bashën, këtë e vërteton propozimi i sotëm i tij për të gjetur një kompromis për shtyrjen...

Dështon zgjedhja e presidentit të ri të Shqipërisë edhe në votimin e dytë

para 12 muajve - Periskopi

Në Shqipëri parlamenti dështoi të enjten të zgjidhte presidentin e ri të vendit, edhe në votimin e dytë. Ashtu sikundër dhe gjatë seancës të mërkurën, asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë....

Reagimet - Vettingu, Rama e Basha përplasje deklaratash në mesnatë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Dje në seancën e kuvendit, kryeministri theksoi se zgjidhja mund të gjendet vetëm brenda kornizës kushtetuese duke përjashtuar largimin e tij por tha se nëse gjendet gjuha e përbashkët me të gjithë aktorët...

Komisioni Qendror Zgjedhor i Shqipërisë nuk e vazhdon afatin për parashtrimin e kandidaturave

para 12 muajve - Republika

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Shqipërisë nuk e shtyu afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve siç kërkonte Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim. Kërkesa u diskutua por nuk...

Opozita shqiptare paralajmëroi intensifikimin e protestave

para 12 muajve - Republika

Opozita e bashkuar shqiptare, në krye me Partinë Demokratike ka vendosur intensifikimin e protestës qytetare në tërë Shqipërinë, duke u nisur nga dita e hënë, kur kanë paralajmëruar bllokimin e trafikut....

Zgjedhjet në udhëkryq, KQZ refuzon kërkesën e PS –LSI për shtyrje afati

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Alma ÇUKA Dy orë debate dhe asnjë vendim në favor të palëve të interesuara. KQZ u përfshi nga mendimet e ndryshme të shprehura, si nga anëtarët e saj, ashtu edhe nga përfaqësuesit e partive politike. 18...

Opozita përshkallëzon protestën, të hënën bllokim trafiku

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Partia Demokratike dhe aleatët parashikojnë përhapjen e lëvizjes, duke kaluar në akte të mosbindjes civile. Basha zbulon “ofertat” Partia Demokratike vendosi ta përshkallëzojë protestën e saj për zgjedhjet...

Basha: Propozimi i Ramës për ta shtyrë “Vetting”-un pas zgjedhjeve tregoi se ai e ka drejtësië mjet pazaresh

para 12 muajve - Illyria

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të Ramës për shtyrjen e vettingut pas zgjedhjeve. Në një deklaratë për mediat, Basha shprehet se ky qëndrim i Ramës tregoi se për të reforma në drejtësi...

Basha: Vettingu, mjet pazaresh për Edi Ramën

para 12 muajve - Sovrani

Lulzim Basha akuzoi Edi Ramën se e përdor reformën në drejtësi vetëm si mjet pazaresh, shantazhi dhe imazhi. Për Bashën, këtë e vërteton propozimi i sotëm i tij për të gjetur një kompromis për shtyrjen...

PD përshkallëzon protestën: Të bllokojmë rrugët!

para 12 muajve - 24 ore

Të hënën, një ditë përpara ardhjes në Tiranë të negociatorit gjerman, David McAllister, opozita do të përshkallëzojë protestën për zgjedhjet. Të hënën, për të paktën një orë, çadra në bulevard nuk do të...

Rama: S’ka kompromis për Vettingun

para 12 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot në Kuvend kompromis...

Basha: Refuzojmë Vettingun e Edi Ramës! Vetting pas zgjedhjeve

para 12 muajve - Top Channel

Lulzim Basha refuzoi ftesën për kompromis të Edi Ramës për ligjin e Vettingut. Kryeministri kishte propozuar më herët edhe mundësinë për të shtyrë afatet për këtë ligj. “Sot Kryeministri në ikje na propozoi...

Ndoka: Çadra fitoi! S’ka zgjedhje më 18 qershor

para 12 muajve - Top Channel

Kreu i demokristianëve, Nard Ndoka tha se është mazhoranca ajo që po i refuzon dialogun dhe konsensusin opozitës për çështjen e zgjedhjeve. Duke folur në Top Story, ai u shpreh i bindur se më 18 qershor...

Vettingu, Basha: Rama e ktheu në pazar! Replikon kryeministri

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të Ramës për shtyrjen e Vettingut pas zgjedhjeve. Në një deklaratë për mediat, Basha shprehet se ky qëndrim i Ramës tregoi se për të reforma në drejtësi...

Nard Ndoka: Çadra fitoi! S’ka zgjedhje më 18 qershor

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i demokristianëve, Nard Ndoka tha se është mazhoranca ajo që po i refuzon dialogun dhe konsensusin opozitës për çështjen e zgjedhjeve. Duke folur në Top Story, ai u shpreh i bindur se më 18 qershor...

Vettingu/ BASHA: Rama e ktheu në pazar! Replikon kryeministri

para 12 muajve - Aktuale

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të Ramës për shtyrjen e Vettingut pas zgjedhjeve. Në një deklaratë për mediat, Basha shprehet se ky qëndrim i Ramës tregoi se për të reforma në drejtësi...

Presidenti i ri i Shqipërisë, dështon dhe votimi i dytë

para 12 muajve - Evropa e Lirë

"Zëri i Amerikës" Në Shqipëri parlamenti dështoi të enjten të zgjidhte presidentin e ri të vendit, edhe në votimin e dytë. Ashtu sikundër dhe gjatë seancës të mërkurën, asnjë nga forcat politike nuk propozoi...

Rama: S’ka kompromis për Vettingun

para 12 muajve - Arbresh

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot në Kuvend kompromis...

Basha akuza Ramës: Po del hapur se do të kapësh drejtësinë

para 12 muajve - Shekulli

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit të vendit Edi Rama për atë që kreu opozitar e quan propozim për kompromis në lidhje me çështjen e Vetingut. Përmes...

Rama: S’ka kompromis për Vettingun

para 12 muajve - Flaka

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot në Kuvend kompromis...

PD përshkallëzon protestën: Të bllokojmë rrugët!

para 12 muajve - Flaka

Të hënën, një ditë përpara ardhjes në Tiranë të negociatorit gjerman, David McAllister, opozita do të përshkallëzojë protestën për zgjedhjet. Të hënën, për të paktën një orë, çadra në bulevard nuk do të...

Rama i shkruan Bashës në mesnatë: E ke dëgjuar gabim ofertën për Vetting-un

para 12 muajve - Indeks online

Në një reagim në orët e vona të mbrëmjes së të enjtes kryeministri Edi Rama thotë se kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka dëgjuar gabim ofertën që i ka bërë nga salla e Kuvenit për Vetting-un. “Lulëzimi, paska...

Basha: Refuzojmë Vettingun e Edi Ramës!

para 12 muajve - Arbresh

Lulzim Basha refuzoi ftesën për kompromis të Edi Ramës për ligjin e Vettingut. Kryeministri kishte propozuar më herët edhe mundësinë për të shtyrë afatet për këtë ligj. “Sot Kryeministri në ikje na propozoi...

Rama zbulon detajet e ?kompromisit? për vetingun

para 12 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama gjatë ditës së sotme ka sqaruar se cila ishte ideja e asaj që Basha e kishte quajtur ‘ kompromis ’ për vetingun . Basha me heret tha se opozita eshte gati ta votoje vetingun “menjëherë...

Rama: Me Lulëzimin - pa Lulëzimin, Kuvendi i ri do 'çlirojë' Vettingun

para 12 muajve - Zeri

Nëse PD-ja hyn në zgjedhje jashtë afateve që parashikon Kodi Zgjedhor, kryeministri Edi Rama hodhi sot idenë që Vettingu, të miratohej në seancën e parë të Parlamentit të ri të dalë nga zgjedhjet e 18...

para 12 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Rama ka reaguar në rrjetin social Facebook lidhur me një kompromis të mundshëm për të shtyrë vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot në Kuvend kompromis për të shtyrë...

Rama: Me Lulëzimin - pa Lulëzimin, Kuvendi i ri do 'çlirojë' Vettingun

para 12 muajve - Gazeta Express

Nëse PD-ja hyn në zgjedhje jashtë afateve që parashikon Kodi Zgjedhor, kryeministri Edi Rama hodhi sot idenë që Vettingu, të miratohej në seancën e parë të Parlamentit të ri të dalë nga zgjedhjet e 18...

PD përshkallëzon protestën: Të bllokojmë rrugët

para 12 muajve - InfoShqip

Të hënën, një ditë përpara ardhjes në Tiranë të negociatorit gjerman, David McAllister, opozita do të përshkallëzojë protestën për zgjedhjet. Të hënën, për të paktën një orë, çadra në bulevard nuk do të...

Basha: Vettingu, mjet pazaresh për Edi Ramën

para 12 muajve - Klan Kosova

Lulzim Basha akuzoi Edi Ramën se e përdor reformën në drejtësi vetëm si mjet pazaresh, shantazhi dhe imazhi. Për Bashën, këtë e vërteton propozimi i sotëm i tij për të gjetur një kompromis për shtyrjen...

Basha – Ramës: Vetingun po e përdor si pazar, do përballeni me drejtësinë që kanabizuat Shqipërinë

para 12 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje deklaratës së Kryeministrit Edi Rama, që propozoi shtyrjen e vetingut për të gjetur një kompromis. Në një status në Facebook, Basha shkruan...

Rama i përgjigjet Bashës: Durimi ynë do të soset, zgjedhjet do jenë në 18 qershor

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha në lidhje me votimin e vetingut dhe dialogun për krizën. Duke replikuar në Facebook, Rama thotë se sot në Parlament nuk deklaroi...

Kriza, rrugët e zgjidhjes

para 12 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk e shtyu afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve siç kërkonte PS e LSI. Kërkesa u diskutua por nuk u morr parasysh. “Ne nuk kemi pse të marrim vendim në lidhje...

PD përshkallëzon protestën. Të hënën, për 1 orë bllokohen të gjitha rrugët

para 12 muajve - Top Channel

Të hënën, një ditë përpara ardhjes në Tiranë të negociatorit gjerman, David McAllister, opozita do të përshkallëzojë protestën për zgjedhjet. Të hënën, për të paktën një orë, çadra në bulevard nuk do të...

Rama i përgjigjet Bashës: Durimi ynë do të soset, zgjedhjet do jenë në 18 qershor

para 12 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha në lidhje me votimin e vetingut dhe dialogun për krizën. Duke replikuar në Facebook, Rama thotë se sot në Parlament nuk deklaroi...

Kompromis për shtyrjen e vettingut? Basha i përgjigjet Ramës: Do ta votojmë, por …

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është përgjigjur kryeministrit Rama për atë që ai e quan propozim për kompromis në lidhje me çështjen e vettingut. Përmes një postimi në rrjetin social...

Basha – Ramës: Ata që e kthyen Shqipërinë në republikë droge, do përballen me drejtësinë

para 12 muajve - Indeks online

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje deklaratës së Kryeministrit Edi Rama, që propozoi shtyrjen e vetingut për të gjetur një kompromis. Në një status në Facebook, Basha shkruan...

"Vetting pas zgjedhjeve", Basha i përgjigjet Ramës: Dëshmove se reformën e do vetëm për...

para 12 muajve - Gazeta Express

Ndërsa kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të enjte se Vettingu mund të votohet edhe nga Parlamenti i ri që do të krijohet pas zgjedhjeve të 18 qershorit, lideri i opozitës Lulzim Basha këmbëngul edhe...

Basha: Rama dëshmoi se drejtësia për të ka qenë mjet pazaresh

para 12 muajve - Ora news

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të Ramës për shtyrjen e vettingut pas zgjedhjeve. Në një deklaratë për mediat, Basha shprehet se ky qëndrim i Ramës tregoi se për të reforma në drejtësi...

Murati: Synimi i PD-së me shtyrjen e datës së zgjedhjeve

para 12 muajve - Ora news

Kryeredaktori i “Gazeta Shqiptare” Erl Murati thotë në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, se Partia Demokratike është e ndërgjegjshme që kryeministri Rama nuk do të japë dorëheqjen, por synimi i shtyrjes...

Rama: Me Lulëzimin – pa Lulëzimin, Kuvendi i ri do ‘çlirojë’ Vettingun

para 12 muajve - Tetova Sot

Nëse PD-ja hyn në zgjedhje jashtë afateve që parashikon Kodi Zgjedhor, kryeministri Edi Rama hodhi sot idenë që Vettingu, të miratohej në seancën e parë të Parlamentit të ri të dalë nga zgjedhjet e 18...

Me Lulëzim pa Lulëzim do ta bëjmë me mandatin e popullit sovran Vettingun dhe zbatimin e reformës në drejtësi

para 12 muajve - Lexo

SHENIMI I DITES Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot në Kuvend kompromis për të shtyrë Vetingun! Në fakt e kundërta është vërtetë. Unë sot kam thënë që Vetingu për mua është kusht për çdo...

Basha: Erdhi ora e madhe e solidaritetit, nuk ka kompromis me malavitën

para 12 muajve - Gazeta 55

Opozita shqiptare do të vazhdojë në rrugën e saj të drejtë, për mbajtjen e zgjedhjeve të lira e të ndershme. Kreu i PD, Lulzim Basha nga çadra e lirisë, u bëri thirrje qytetarëve që ditën e hënë nga ora...

Zgjedhja e Presidentit, Dashamir Shehi: S’ka të bëjë me ne, jemi jashtë parlamentit, ata brenda i kanë votat

para 12 muajve - Sot News

Kryetari i LZHK Dashamir Shehi, është shprehur se shtyrja e regjistrimit të koalicioneve nga ana e KQZ nuk është bërë për opozitën, pasi opozita e ka deklaruar shumë kohë më përpara se nuk hyn në zgjedhje...

Basha – Ramës: Ata që e kthyen Shqipërinë në republikë droge, do përballen me drejtësinë

para 12 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje deklaratës së Kryeministrit Edi Rama, që propozoi shtyrjen e vetingut për të gjetur një kompromis. Në një status në Facebook, Basha shkruan...

Zgjedhja e Presidentit, Dashamir Shehi: S’ka të bëjë më ne, jemi jashtë parlamentit, ata brenda i kanë votat

para 12 muajve - Sot News

Kryetari i LZHK Dashamir Shehi, është shprehur se shtyrja e regjistrimit të koalicioneve nga ana e KQZ nuk është bërë për opozitën, pasi opozita e ka deklaruar shumë kohë më përpara se nuk hyn në zgjedhje...

Zgjedhja e Presidentit, Kuvendi për 5 minuta djeg edhe raundin e dytë

para 12 muajve - Gazeta 55

Ka përfunduar pa një emër konkret edhe seanca e djeshme e Kuvendit e thirrur për  raundin e dytë të zgjedhjes së Presidentit. Nuk janë dashur më shumë se 5 minuta, aq sa Vasilika Hysi në emër të Konferencës...

Vëzhgimi/Denar Biba nuk rrëzon kërkesën e PS-LSI, i jep kohë Ramës të zgjidhë konfliktet e brendshme

para 12 muajve - Gazeta 55

Apeli i opozitës: KQZ të hedhë poshtë kërkesën, ose do ta çojmë për ndjekje penale Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, i drejtuar nga një marionetë si Denar Biba, që gjatë vitit të fundit ka marrë përsipër...

Basha: Të hënën bllokojmë trafikun

para 12 muajve - Lajmi.net

Opozita e bashkuar me në krye Partinë Demokratike ka vendosur intesifikimin e protestës qytetare në të gjithë Shqipërinë, duke nisur nga dita e hënë, kur kanë paralajmëruar bllokimin e trafikut. Kryetari...

"Në 18 qershor nuk ka zgjedhje, PS-LSI kanë probleme"

para 12 muajve - Gazeta Express

Kryetari i LZHK Dashamir Shehi, është shprehur se shtyrja e regjistrimit të koalicioneve nga ana e KQZ nuk është bërë për opozitën, pasi opozita e ka deklaruar shumë kohë më përpara se nuk hyn në zgjedhje...

E FUNDIT / Basha i përgjigjet Ramës: Dëshmove se reformën e do vetëm për…

para 12 muajve - Opozita

Ndërsa kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të enjte se Vettingu mund të votohet edhe nga Parlamenti i ri që do të krijohet pas zgjedhjeve të 18 qershorit, lideri i opozitës Lulzim Basha këmbëngul edhe...

Blushi: Çadra e PD ka futur koalicionin PS-LSI në krizë

para 12 muajve - Sot News

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, i ftuar në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu ka deklaruar se suksesi më i madh i çadrës së opozitës është se ka futur koalicionin mes PS dhe LSI në krizë....

Basha: Votojmë vettingun pas formimit të qeverisë. Refuzojmë vettingun e Ramës

para 12 muajve - Java News

Lulzim Basha refuzoi ftesën për kompromis të Edi Ramës për ligjin e Vettingut. Kryeministri kishte propozuar më herët edhe mundësinë për të shtyrë afatet për këtë ligj. “Sot Kryeministri në ikje na propozoi...

Opinion/ Dashamir Shehi: Në 18 qershor nuk ka zgjedhje, PS-LSI kanë probleme

para 12 muajve - Opinion

Kryetari i LZHK Dashamir Shehi, është shprehur se shtyrja e regjistrimit të koalicioneve nga ana e KQZ nuk është bërë për opozitën, pasi opozita e ka deklaruar shumë kohë më përpara se nuk hyn në zgjedhje...

Basha: Të hënën bllokojmë trafikun

para 12 muajve - Telegrafi

Opozita e bashkuar me në krye Partinë Demokratike ka vendosur intesifikimin e protestës qytetare në të gjithë Shqipërinë, duke nisur nga dita e hënë, kur kanë paralajmëruar bllokimin e trafikut. Kryetari...

Blushi: Meta po luan për të shpëtuar LSI nga dalja e pakthyeshme në opozitë

para 12 muajve - Albeu

Deputeti Ben Blushi ka deklaruar se nëse PD nuk merr pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, atëherë LSI detyrohet të jetë opozita dhe sipas tij Meta kësaj i frikësohet ndaj edhe nuk po e nënshkruan koalicionin...

Presidenti i ri i Shqipërisë, dështon dhe votimi i dytë

para 12 muajve - Illyria

Në Shqipëri parlamenti dështoi sot sërish të zgjidhte presidentin e ri të vendit, edhe në në votimin e dytë. Ashtu sikundër dhe gjatë seancës së djeshme asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë....

Blushi: Meta po luan për të shpëtuar LSI nga dalja e pakthyeshme në opozitë

para 12 muajve - Opinion

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, sonte, në studion e “Opinion” ka theksuar nëse Partia Demokratike vendos të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, pastaj në mungesë të opozitës, LSI është e detyruar...

“Në 18 qershor nuk ka zgjedhje, PS-LSI kanë probleme”

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryetari i LZHK Dashamir Shehi, është shprehur se shtyrja e regjistrimit të koalicioneve nga ana e KQZ nuk është bërë për opozitën, pasi opozita e ka deklaruar shumë kohë më përpara se nuk hyn në zgjedhje...

Ben Blushi: Protesta e opozitës futi mazhorancën në krizë

para 12 muajve - Syri

Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi ka deklaruar se suksesi më i madh i çadrës së opozitës është se ka futur koalicionin mes PS dhe LSI në krizë. Duke folur nga studio e “Opinion”, Blushi theksoi se opozitës...

Zbardhet vendimi i opozitës, të hënën parashikohen trazira në orën 11:00

para 12 muajve - Zeri

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shpalosur vendimin e marrë sot nga takimi me aleatët për vijimësinë e protestës, e shtrirë tashmë kjo në gjithë Shqipërinë. Nga ‘çadra e lirisë’ Basha ftoi të gjithë qytetarët...

Ben Blushi: Protesta e opozitës futi mazhorancën në krizë

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi ka deklaruar se suksesi më i madh i çadrës së opozitës është se ka futur koalicionin mes PS dhe LSI në krizë. Duke folur nga studio e “Opinion”, Blushi theksoi se opozitës...

Blushi: Çadra e opozitës ka futur koalicionin mes PS dhe LSI në krizë

para 12 muajve - Opinion

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, sonte, në studion e emisionit “Opinion” ka deklaruar se suksesi më i madh i çadrës së opozitës është se ka futur koalicionin mes PS dhe LSI në krizë.

Basha : Të hënën do të bllokojmë trafikun kombëtar!

para 12 muajve - RTSH

Opozita shqiptare po përgatitet të intensifikojë protestën qytetare në të gjithë Shqipërinë, për të detyruar kryeministrin Rama të japi dorëheqje dhe në vend të krijohet një qeveri teknike që do të çojë...

Nuk ka zgjedhje me 18 qershor , PS-LSI kanë probleme”

para 12 muajve - Opozita

Kryetari i LZHK Dashamir Shehi, është shprehur se shtyrja e regjistrimit të koalicioneve nga ana e KQZ nuk është bërë për opozitën, pasi opozita e ka deklaruar shumë kohë më përpara se nuk hyn në zgjedhje...

Basha: Opozita do të shtrijë protestat në të gjithë Shqipërinë

para 12 muajve - Alsat-M

Kryetari i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, paralajmëroi  shtrirjen e protestave në mbarë vendin dhe radikalizmim të aksionit opozitar deri në bllokimin e akseve rrugore. Në funksion të arritjes të...

KQZ nuk shtyn afatin e regjistrimeve

para 12 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk e shtyu afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve siç kërkonte PS e LSI. Kërkesa u diskutua por nuk u mor parasysh. “KQZ nuk duhet të marrë vendim lidhur me këtë...

Rama: Nuk bëj kompromis për Vettingun

para 12 muajve - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale një statusi të mëhershëm të Lulzim Bashës në lidhje me Vettingun. “Lulëzimi, paska dëgjuar sikur unë paskam ofruar sot në Kuvend kompromis...

Rama i përgjigjet Bashës: Luli, se ke dëgjuar mirë punën e Vettingut, ja çfarë thashë…

para 12 muajve - Lajme.al

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar në Facebook qëndrimin e tij lidhur me miratimin e ligjeve të reformës në drejtësi. Fillimisht ishte kreu i PD-së, Lulzim Basha që fjalën e sotme të Edi Ramës në Kuvend...

KQZ s’shtyn afatin e regjistrimit, si mund të zgjidhet kriza

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk e shtyu afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve siç kërkonte PS e LSI. Kërkesa u diskutua por nuk u morr parasysh. “Ne nuk kemi pse të marrim vendim në lidhje...

Basha: Të hënën bllokojmë trafikun

para 12 muajve - Almakos

Opozita e bashkuar me në krye Partinë Demokratike ka vendosur intesifikimin e protestës qytetare në të gjithë Shqipërinë, duke nisur nga dita e hënë, kur kanë paralajmëruar bllokimin e trafikut. Kryetari...

Përshkallëzohet protesta e opozitës, Basha: Të hënën bllokojmë trafikun

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Opozita ka vendosur që të përshkallëzojë protestat e saj në të gjithë vendin. Këtë njoftim  e bëri të ditur nga çadra e protestës kreu i PD-së, Lulzim Basha, duke thënë se do të ketë një bllokim  total...

Basha – Ramës: Ata që e kthyen Shqipërinë në republikë droge, do përballen me drejtësinë

para 12 muajve - Sovrani

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje deklaratës së Kryeministrit Edi Rama, që propozoi shtyrjen e vetingut për të gjetur një kompromis. Në një status në Facebook, Basha shkruan...

Basha: Të hënën bllokojmë trafikun

para 12 muajve - Arbresh

Opozita e bashkuar me në krye Partinë Demokratike ka vendosur intesifikimin e protestës qytetare në të gjithë Shqipërinë, duke nisur nga dita e hënë, kur kanë paralajmëruar bllokimin e trafikut. Kryetari...

Radikalizohet aksioni i opozitës

para 12 muajve - ABC News

Të hënën për 60 minuta, nga ora 11 deri në mesditë, Lulzim Basha u ka bërë thirrje qytetarëve të bllokojnë rrugët kombëtare. Ky është vendimi i opozitës së bashkuar që Basha e shpalli sot në çadrën e protestës...

“Meta po luan për të shpëtuar LSI nga dalja e pakthyeshme në opozitë”

para 12 muajve - LajmiFundit

Deputeti Ben Blushi ka thene se nëse PD nuk merr pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, atëherë LSI detyrohet të jetë opozita dhe sipas tij Meta kesaj i frikesohet ndaj edhe nuk po e nenshkruan koalicionin...

Zgjedhja e Presidentit, Meta: Jo zgjedhje të parakohshme, qëllimi ynë përfshirja e PD

para 12 muajve - Sot News

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, u shpreh gjatë një prononcimi për mediat pas raundit të dytë të zgjedhjes së Presidentit nga Kuvendi, se qëllimi i vetëm i mazhorancës mbetet përfshirja e opozitës në këtë...

Basha: Do intensifikojmë protestën, KQZ të mos bëjë gafë të pranojë kërkesën PS-LSI

para 12 muajve - NOA

Kryeopozitari Lulzim Basha ka njoftuar sot intesifikimin e protestave në të gjithë Shqipërinë. Nga çadra e lirisë, Basha i bëri thirrje të gjithë qytetarëve që ditën e hënë në orën 11-12 të bashkohen në...

Opozita intensifikon protestën, të hënën bllokohet trafiku në të gjithë vendin

para 12 muajve - Klan Kosova

Të hënen prej orës 11 deri në 12 do të bllokohet trafiku në të gjithë vendin. Kjo është një formë e re e protestës së opozitës, e cila kërkon qeveri teknike për të organizuar zgjedhjet e ardhshme. Lajmin...

Opozita intensifikon protestat, Basha: Të hënën të bllokojmë trafikun një orë në gjithë Shqipërinë

para 12 muajve - Sot News

Kreu i PD, Lulzim Basha ka njoftuar sot intesifikimin e protestave në të gjithë Shqipërinë. Nga çadra e lirisë, Basha i bëri thirrje të gjithë qytetarëve që ditën e hënë në orën 11-12 të bashkohen në bllokimin...

Opozita intensifikon protestat, Lulzim Basha: Të hënën bllokojmë gjithë rrugët kombëtare të Shqipërisë

para 12 muajve - Tetova Sot

Opozita, e udhëhequr nga Partia Demokratike, ka vendosur që të intensifikojë protestat në shërbim të kauzës për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Kryetari i PD Lulzim Basha bëri me dije se krahas çadrës...

Dështon zgjedhja e presidentit, Shqipëria në krizë politike

para 12 muajve - Albinfo

Kundër zgjedhjes së presidentit ka dal partia opozitare e Lulzim Bashës (Partia Demokratike), e cila po kërkon qeveri teknike para se të zgjidhet presidenti. Në anën tjetër, kryeministri Rama po bënë fushatë...

Lulzim Basha: Kallëzim penal KQZ-së nëse luan me afatet

para 12 muajve - GazetaBlic

Lulzim Basha kërcënoi KQZ -në me kallëzim penal nëse shkel afatet ligjore e kushtetuese të zgjedhjeve. KQZ shyrtoi një kërkesë të PS-LSI për të shtyrë afatin e regjistrimit të koalicioneve, që skadoi mbrëmë...

Basha konfirmon: Do shtrijmë protestat në gjithë vendin

para 12 muajve - LajmiFundit

Kryetari i PD, Lulzim Basha konfirmoi shtrirjen e protestave në mbarë vendin dhe radikalizmim të aksionit opozitar deri në bllokimin e akseve rrugore. “Në funksion të arritjes të këtij vendimi opozita...

Kriza, dhe rrugët e zgjidhjes

para 12 muajve - Lexo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk e shtyu afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve siç kërkonte PS e LSI. Kërkesa u diskutua por nuk u morr parasysh. “Ne nuk kemi pse të marrim vendim në lidhje...

Rama: Nëse biem dakord me opozitën, vetingun mund ta votojmë edhe pas zgjedhjeve

para 12 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama përjashton kategorikisht mundësinë e qeverisë teknike për të zgjidhur krizën politike. Rama thotë se, nëse palët politike bashkë me ndërkombëtarët gjejnë gjuhën e përbashkët vettingu...

Lulzim Basha: Kallëzim penal KQZ-së nëse luan me afatet

para 12 muajve - Klan Kosova

Lulzim Basha kërcënoi KQZ -në me kallëzim penal nëse shkel afatet ligjore e kushtetuese të zgjedhjeve. KQZ shyrtoi një kërkesë të PS-LSI për të shtyrë afatin e regjistrimit të koalicioneve, që skadoi mbrëmë...

Basha tregon prapaskenat, ja çfarë i propozon Qeveria për të zgjidhur krizën

para 12 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Partisë Demokratike ka treguar cilat janë propozimet që qeveria i ka bërë opozitës për t’i dhënë fund krizës politike. Duke folur nga çadra e lirisë, Basha theksoi se mazhoranca ka ofruar të...

Opozita intesifikon protestën, të hënën bllokohet trafiku për 1 orë

para 12 muajve - Ora news

Kryeopozitari Lulzim Basha ka njoftuar sot intesifikimin e protestave në të gjithë Shqipërinë. Nga çadra e lirisë, Basha i bëri thirrje të gjithë qytetarëve që ditën e hënë në orën 11-12 të bashkohen në...

Blushi: Çadra e PD arriti një sukses, futi në krizë PS-LSI

para 12 muajve - LajmiFundit

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka deklaruar nga studio e emisionit “Opinion”, se çadra e Partisë Demokratike ka arritur një sukses të madh dhe ai është futja në krizë e koalicionit mes PS dhe LSI. Gjithashtu...

Basha ?kërcënon? anëtarët e KQZ: Mos shtyni afatet se...

para 12 muajve - Albeu

Teksa janë bërë plotë 62 ditë protestë në Bulevardin kryesor “Dëshmorët e Kombit”, kreu i D-së, Lulzim Basha është ndalur sot pikërisht në afatin që skadoi për regjistrimin e koalicioneve partiake për...

Dështon zgjedhje e presidentit, Shqipëria në krizë politike

para 12 muajve - Albinfo

Kundër zgjedhjes së presidentit ka dal partia opozitare e Lulzim Bashës (Partia Demokratike), e cila po kërkon qeveri teknike para se të zgjidhet presidenti. Në anën tjetër, kryeministri Rama po bënë fushatë...

Zbardhet vendimi i opozitës, të hënën parashikohen trazira në orën 11:00

para 12 muajve - Gazeta Express

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shpalosur vendimin e marrë sot nga takimi me aleatët për vijimësinë e protestës, e shtrirë tashmë kjo në gjithë Shqipërinë. Nga ‘çadra e lirisë’ Basha ftoi të gjithë qytetarët...

LAJMI I FUNDIT/ Opozita merr vendimin e madh, Basha: Të hënën bllokojmë trafikun në mbarë vendin

para 12 muajve - Standard

Basha ripërsëriti qëndrimin se zgjedhje me Edi Ramën Kryeministër nuk do të ketë. “Në 24 orët e fundit pazari i peshkut që është qelbur nga koka, ka filluar manovrat që mendojnë se do e nxjerrin në breg...

PD gati për protesta të dhunshme. Të hënën, 1 orë bllokim të gjithë rrugëve

para 12 muajve - Lajme.al

Të hënën, një ditë përpara ardhjes në Tiranë të negociatorit gjerman, David McAllister, opozita do të përshkallëzojë protestën për zgjedhjet. Të hënën, për të paktën një orë, çadra në bulevard nuk do të...

Një zgjidhje administrative e krizës nga KQZ!

para 12 muajve - Lexo

Kryetari i KQZ, Denar Biba dhe anetaret Gezim Veleshnja, Edlira Jorgaqi, Bledar Skenderi, Hysen Osmanaj, Vera Shtjefni dhe Klement Zguri, gjate nje mbledhje te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, ku eshte...

Opozita intensifikon protestat, Lulzim Basha: Të hënën bllokojmë gjithë rrugët kombëtare të Shqipërisë

para 12 muajve - Syri

“Në funksion të arritjes së këtij qëllimi madhor se opozita ka vendosur intensifikimin e protestës qytetare në të gjithë Shqipërinë. Duke ruajtur si pishtar të kësaj lëvizje çadrën e lirisë 24 orë në ditë...

Basha tregon prapaskenat, ja çfarë i propozon Qeveria për të zgjidhur krizën

para 12 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike ka treguar cilat janë propozimet që qeveria i ka bërë opozitës për t’i dhënë fund krizës politike. Duke folur nga çadra e lirisë, Basha theksoi se mazhoranca ka ofruar të...

Basha ‘kërcënon’ anëtarët e KQZ: Mos shtyni afatet, ndryshe ne ...

para 12 muajve - Gazeta Express

Kur janë bërë plotë 62 ditë protestë në Bulevardin kryesor “Dëshmorët e Kombit”, kreu i D-së, Lulzim Basha është ndalur sot pikërisht në afatin që skadoi për regjistrimin e koalicioneve partiake për zgjedhjet...

Oferta e Ramës: Vettingun mund ta votojmë edhe pas zgjedhjeve

para 12 muajve - Ora news

Kryeministri Edi Rama përjashton kategorikisht mundësinë e qeverisë teknike për të zgjidhur krizën politike, por duket se dicka e ka lëshuar, vettingun. Nëse palët politikë bashkë me ndërkombëtarët gjejnë...

Basha, si Rama në 2011: vendos bllokimin e rrugëve

para 12 muajve - Te Sheshi

PD ka marrë vendimin ekstrem që të hënën, një ditë  para mbërritjes në Tiranë të njeriut tjetër të Merkelit për të negociuar fundin e çadrës, kreut të PPE-së, Mcallister, të dalë në rrugë e të bllokojë...

Shqipëri, dështon raundi i parë për zgjedhjen e presidentit

para 12 muajve - MRT

Votimi për zgjedhjen e presidentit të ri në Republikën e Shqipërisë duket se do të dështojë... Në situatën e një bojkoti të plotë nga Partia Demokratike, edhe dy partitë e koalicionit qeverisës, PS-LSI,...

Zgjedhja e presidentit, dështon edhe raundi i dytë

para 12 muajve - Zhurnal

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës. Në seancën e sotme parlamentare, sikurse një ditë më parë, votimi i dështuar është mbajtur pa një kandidaturë. “Edhe raundi...

Plasin protestat/ Të hënën opozita bllokon gjithë rrugët kombëtare të Shqipërisë

para 12 muajve - Opozita

Opozita, e udhëhequr nga Partia Demokratike, ka vendosur që të intensifikojë protestat në shërbim të kauzës për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Kryetari i PD Lulzim Basha bëri me dije se krahas çadrës...

Afatet e rregjistrimit, KQZ nuk merr vendim për shtyrje

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve vendosi sot të mos merret asnjë vendim lidhur më kërkesën e paraqitur një ditë më parë nga Partia socialiste dhe Lëvizja socialiste për integrim për shtyrjen...

Basha e jep lajmin: Të hënën bllokojmë trafikun

para 12 muajve - Gazeta e re

Opozita e bashkuar me në krye Partinë Demokratike ka vendosur intesifikimin e protestës qytetare në të gjithë Shqipërinë, duke nisur nga dita e hënë, kur kanë paralajmëruar bllokimin e trafikut. Kryetari...

Zgjedhja e presidentit, dështon edhe raundi i dytë

para 12 muajve - Top Channel

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës. Në seancën e sotme parlamentare, sikurse një ditë më parë, votimi i dështuar është mbajtur pa një kandidaturë. “Edhe raundi...

Zgjedhjet pa PD, Blushi: Mazhoranca në krizë, LSI i druhet “opozitës”

para 12 muajve - Sot News

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi argumentoi gjatë një intervsite në Neës 24, se Edi Rama dhe Ilir Meta kanë dështuar për të patur një marrëveshje paraelektorale. I pyetur për situatën brenda mazhorancës Blushi...

Basha: Opozita do të shtrijë protestat në të gjithë Shqipërinë

para 12 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, paralajmëroi  shtrirjen e protestave në mbarë vendin dhe radikalizmim të aksionit opozitar deri në bllokimin e akseve rrugore. Në funksion të arritjes të...

Basha ‘kërcënon’ anëtarët e KQZ: Mos shtyni afatet, ndryshe…

para 12 muajve - Lexo

Kur janë bërë plotë 62 ditë protestë në Bulevardin kryesor “Dëshmorët e Kombit”, kreu i D-së, Lulzim Basha është ndalur sot pikërisht në afatin që skadoi për regjistrimin e koalicioneve partiake për zgjedhjet...

KQZ nuk shtyn afatin për regjistrimin e partive dhe koalicioneve

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk e shtyu afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve siç kërkonte PS e LSI. Kërkesa u diskutua por nuk u morr parasysh. “KQZ nuk duhet të marrë vendim lidhur me...

Zbardhet vendimi i opozitës: Të hënën trazira në orën 11:00

para 12 muajve - Lexo

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shpalosur vendimin e marrë sot nga takimi me aleatët për vijimësinë e protestës, e shtrirë tashmë kjo në gjithë Shqipërinë. Nga ‘çadra e lirisë’ Basha ftoi të gjithë qytetarët...

Basha tregon prapaskenat, ja çfarë i propozon Qeveria për të zgjidhur krizën

para 12 muajve - Opozita

Kryetari i Partisë Demokratike ka treguar cilat janë propozimet që qeveria i ka bërë opozitës për t’i dhënë fund krizës politike. Duke folur nga çadra e lirisë, Basha theksoi se mazhoranca ka ofruar të...

Basha: Të hënën bllokojmë trafikun

para 12 muajve - KosovaPress

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se opozita ka qenë dhe është më e bashkuar se kurrë për të qenë në ballë të kësaj lëvizje deri në fitore. “Duke ruajtur si pishtar, si monument...

Blushi: LSI i druhet zgjedhjeve pa PD-në

para 12 muajve - Telegrafi

Ben Blushi shpjegoi sot arsyen pse LSI i druhet një procesi zgjedhor në të cilin nuk merr pjesë PD. Sipas kreut të LIBRA-s, nëse zgjedhjet zhvillohen pa opozitën, LSI do të kthehet në opozitë. Ajo ose...

Shqipëri, dështon edhe raundi i dytë për zgjedhjn e presidentit

para 12 muajve - Alsat-M

Kuvendi konsumoi të enjten, brenda pak minutash, edhe raundin e dytë të votimit për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës, pasi në konkurim nuk u paraqit asnjë kandidat dhe në këtë mënyrë, sipas...

Parlamenti shqiptar edhe në raundin e dytë nuk zgjodhi president të vendit

para 12 muajve - Portalb

Kuvendi i Shqipërisë konsumoi sot brenda pak minutash, edhe raundin e dytë të votimit për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës, pasi në konkurrim nuk u paraqit asnjë kandidat dhe në këtë mënyrë,...

Blushi: Ju tregoj pse Meta nuk hyn në koalicion me Ramën

para 12 muajve - Albeu

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi gjatë ditës së sotme ka folur për arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Në rubrikën “Opinion” në “Neës24”,...

Meta beson që opozita t’i bashkohet frymës konsensuale

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur besimin të enjten se opozita do t’i bashkohet frymës konsensuale dhe bashkëpunimit jo vetëm për çështjen e zgjedhjes së presidentit, por edhe për...

Meta beson që opozita t’i bashkohet frymës konsensuale

para 12 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur besimin të enjten se opozita do t’i bashkohet frymës konsensuale dhe bashkëpunimit jo vetëm për çështjen e zgjedhjes së presidentit, por edhe për...

Blushi: LSI i druhet zgjedhjeve pa PD-në, ndryshe bëhet vetë opozitë

para 12 muajve - GazetaBlic

Ben Blushi shpjegoi sot arsyen pse LSI i druhet një procesi zgjedhor në të cilin nuk merr pjesë PD. Sipas kreut të LIBRA-s, nëse zgjedhjet zhvillohen pa opozitën, LSI do të kthehet në opozitë. Ajo ose...

Blushi: Ja pse duhet të zhvillohen zgjedhjet me çdo kusht dhe vendimi që ka marrë LIBRA

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 foli për domosdoshmërinë e mbajtjes së zgjedhjeve më 18 qershor dhe shprehu gatishmërinë e forcës që drejton...

Blushi: LSI i druhet zgjedhjeve pa PD-në, ndryshe bëhet vetë opozitë

para 12 muajve - Klan Kosova

Ben Blushi shpjegoi sot arsyen pse LSI i druhet një procesi zgjedhor në të cilin nuk merr pjesë PD. Sipas kreut të LIBRA-s, nëse zgjedhjet zhvillohen pa opozitën, LSI do të kthehet në opozitë. Ajo ose...

Blushi: Nese PD nuk futet në zgjedhje, LSI kalon në opozitë

para 12 muajve - Mapo

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka shpjeguar sot arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, deputeti...

Ç’po ndodh me zgjedhjen e Presidentit?

para 12 muajve - Shekulli

Nga Blendi Fevziu I pyetur nëse Presidenti i ardhshëm i Republikës do të ishte produkt i një konsensusi të gjëra, pra i negocimit me opozitën apo do të zgjidhej nga koalicioni PS – LSI, i ftuar në studion...

Blushi: Rama e Meta në krizë me njëri-tjetrin, s’kanë marrëveshje për koalicionin

para 12 muajve - Syri

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi argumentoi gjatë një intervsite në News 24, se Edi Rama dhe Ilir Meta kanë dështuar për të patur një marrëveshje paraelektorale. I pyetur për situatën brenda mazhorancës Blushi...

Blushi: Nëse PD nuk hyn në zgjedhje, LSI ose mbetet opozita, ose nuk i duhet Rilindjes

para 12 muajve - NOA

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka shpjeguar sot arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, deputeti...

Blushi zbulon arsyen pse Meta nuk hyn në koalicion me Ramën

para 12 muajve - Opinion

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka shpjeguar sot arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, deputeti...

KQZ injoron kërkesën e PS e LSI për shtyrjen e afateve

para 12 muajve - Tetova Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të mos e marrë fare në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për të shtyrë afatin e regjistrimit në KQZ. Afati i fundit për tu regjistruar si koalicion përfundoi dje më datë...

Blushi: Rama e Meta në krizë me njëri-tjetrin, s’kanë marrëveshje për koalicionin

para 12 muajve - Tetova Sot

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi argumentoi gjatë një intervsite në News 24, se Edi Rama dhe Ilir Meta kanë dështuar për të patur një marrëveshje paraelektorale. I pyetur për situatën brenda mazhorancës Blushi...

Presidenti, parlamenti ezauron pa kandidat raundin e dytë

para 12 muajve - ABC News

Parlamenti ezauroi edhe raundin e dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri pa paraqitur një kandidat, ndërsa Konferenca e Kryetarëve vendosi që raundi i tretë të zhvillohet pas një jave, më 27 prill në orën...

Protesta e PD/Opozita intesifikon protestën, të hënën bllokohet trafiku për 1 orë

para 12 muajve - AlbPress

Kryeopozitari Lulzim Basha ka njoftuar sot intesifikimin e protestave në të gjithë Shqipërinë. Nga çadra e lirisë, Basha i bëri thirrje të gjithë qytetarëve që ditën e hënë në orën 11-12 të bashkohen në...

Blushi: LSI i druhet zgjedhjeve pa PD-në

para 12 muajve - Almakos

Ben Blushi shpjegoi sot arsyen pse LSI i druhet një procesi zgjedhor në të cilin nuk merr pjesë PD. Sipas kreut të LIBRA-s, nëse zgjedhjet zhvillohen pa opozitën, LSI do të kthehet në opozitë. Ajo ose...

Blushi zbulon pse Meta nuk hyn në koalicion me Ramën: Nëse PD s’merr pjesë në zgjedhje, LSI…

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka shpjeguar sot arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Në rubrikën “Opinion” në “News24”,...

Meta: Ja pse e shtymë me 1 javë raundin e 3-të të zgjedhjes së presidentit

para 12 muajve - Tetova Sot

Kreu i LSI-së dhe Kuvendit, Ilir Meta ka shpjeguar sot se pse është vendosur që seanca e radhës për zgjedhjen e presidentit është lënë pas 1 jave. Sipas Metës, besohet se do të jetë kohë e mjaftueshme...

Pse nuk hyn opozita në zgjedhje? Rama i përgjigjet komentuesit: Lulëzimi nuk del dot para popullit më 18 qershor, se…

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Mos regjistrimi në zgjedhje i opozitës dhe vijimi i protestës deri në krijimin e një qeverie teknike që do krijonte kushte për zgjedhje të lira e të ndershme, është komentuar nga qytetarët si një...

Blushi: Meta ka frikë të futet pa PD në zgjedhje se e mund Rilindja

para 12 muajve - Lexo

Ben Blushi shpjegoi sot arsyen pse LSI i druhet një procesi zgjedhor në të cilin nuk merr pjesë PD. Sipas kreut të LIBRA-s, nëse zgjedhjet zhvillohen pa opozitën, LSI do të kthehet në opozitë. Ajo ose...

Blendi Fevziu: Meta në krye të shtetit, nëse është e vërtetë...

para 12 muajve - Albeu

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu së fundmi ka publikuar një shkrim të titulluar “ǒpo ndodh me zgjedhjen e Presidentit”. Në këtë shkrim ai ka analizuar situatën politike në vend që po ndjek mazhoranca për...

Meta: Opozita t’i bashkohet frymës konsensuale për zgjedhjet

para 12 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur besimin të enjten se opozita do t’i bashkohet frymës konsensuale dhe bashkëpunimit jo vetëm për çështjen e zgjedhjes së presidentit, por edhe për...

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë

para 12 muajve - Zhurnal

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së për...

Rama: PD të thotë se çfarë kërkon

para 12 muajve - Zhurnal

Tiranë, 20 prill - “Qeveria nuk do të negociojë mandatin që i ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re. Të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë dhe 18 qershorin, janë në...

Ç’po ndodh me zgjedhjen e Presidentit?

para 12 muajve - Standard

Gazetari, Blendi Fevziu në një shkrim të titulluar “Ç’po ndodh me zgjedhjen e Presidentit” ka analizuar skenarët politikë që po ndjek mazhoranca për daljen e vendit nga kriza politike. Sipas tij “Në Tiranën...

Dështon edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

para 12 muajve - Almakos

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë, pasi edhe në seancën e posaçme të zhvilluar sot nuk është paraqitur nga partitë politike asnjë kandidat, raporton...

Zgjedhjet në Kavajë, miratohet fleta e votimit

para 12 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për zgjedhjet e Kavajës. Sipas shortit që u hodh përpara anëtarëve të KQZ-së, i pari në fletën e votimit do të...

Blushi: Ja pse LSI ka frikë të futet në zgjedhje pa PD-në, çfarë humbet ajo…

para 12 muajve - Java News

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka shpjeguar sot arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, deputeti...

Blendi Fevziu: Flitet për një kompromis që Meta të zgjidhet President pas zgjedhjeve, nëse është e vërtetë…

para 12 muajve - BalkanWeb

Gazetari, Blendi Fevziu në një shkrim të titulluar “Ç’po ndodh me zgjedhjen e Presidentit” ka analizuar skenarët politikë që po ndjek mazhoranca për daljen e vendit nga kriza politike. Sipas tij “Në Tiranën...

Fevziu: Meta në krye të shtetit, nëse është e vërtetë…

para 12 muajve - Tetova Sot

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu së fundmi ka publikuar një shkrim të titulluar “ǒpo ndodh me zgjedhjen e Presidentit”. Në këtë shkrim ai ka analizuar situatën politike në vend që po ndjek mazhoranca për...

Zgjedhja e presidentit, dështon raundi i dytë, Meta: Seanca tjetër të enjten

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit është mbyllur pa asnjë emër. Kreu i Kuvendit Ilir Meta, në një prononcim për mediat bëri me dije se nga mbledhja e Konferencës së Kryetarëve është vendosur...

Do të pranojë KQZ shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve? Vijon mbledhja

para 12 muajve - Shekulli

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve merr sot në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve në zgjedhjet e 18 qershorit. Kërkesa është sqaruar sot në KQZ nga përfaqësuesi...

Digjet edhe raundi i dytë i votimit të presidentit

para 12 muajve - Shekulli

Komisioni i Ligjeve u mblodh sërish sot për të verifikuar ndonjë kandidaturë të mundshme për postin e presidentit. Gjatë mbledhjes formale, kryetarja e komisionit, Vasilika Hysi, tha se nuk ka pasur asnjë...

Ja kur do të zhvillohet raundi i tretë për presidentin

para 12 muajve - Shekulli

Kuvendi ka vendosur që raundi i tretë për zgjedhjen e presidentit të zhvillohet më 27 prill, ditën e enjte në orën 15:00. Kjo datë është vendosur pas dështimit të dy raundeve të para për zgjedhjen e presidentit...

Zgjedhja e Presidentit, Meta: Të marrë pjesë edhe opozita

para 12 muajve - Shekulli

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta ka folur pas mbylljes të seancës së sotme plenare, e cila ka përfunduar pa pasur një emër konkret për postin e presidentit. “Ne kemi këmbëngulur në idenë se...

“Kam dëgjuar idiotësira për letrën dërguar KQZ-së, s'e negociojmë Kushtetutën”

para 12 muajve - Shekulli

Kreu i qeverisë Edi Rama, në një fjalim të mbajtur sot në Kuvend, deklaroi se nuk negocion kushtet e republikës së Shqipërisë. Rama tha se qeveria nuk negocion mandatin që i ka dhënë popullin, deri në...

Rama: Shqipëria s’ka shans të destabilizohet, s'jemi në 97-ën

para 12 muajve - Shekulli

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot në Kuvend se Shqipëria nuk ka shans të destabilizohet, duke iu kundërpërgjigjur deklaratave të bëra nga opozita. “Unë jam i bindur që të gjitha kërcënimet, të gjitha...

"Koalicionet shtyhen vetëm nëse ndryshon data e zgjedhjeve"

para 12 muajve - Shekulli

Nga Isuf Kurtaj/ Erneta Shevroja Ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Kristaq Kume dhe Çlirim Gjata kërkesën e PS-së dhe LSI-së për shtyrjen e datës për regjistrimin e koalicioneve e kanë quajtur...

Sot raundi i dytë për Presidentin, Rama dhe Meta: Konsensus me PD

para 12 muajve - Shekulli

Nga Erneta Shevroja Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta kanë vendosur të presin opozitën për arritjen e një kandidaturë konsensuale të Presidentit të Republikës. Pas tezaurimit pa...

Ngërçi i Presidentit, Blushi zbardh prapaskenat për zgjedhje të parakohshme dhe qeverinë e re

para 12 muajve - Shekulli

Dështimi i 5 raundeve për zgjedhjen e Presidentit të Republikës mund të provokojë zgjedhje të parakohshme në vend. Gjë që mund të shoqërohet dhe me vendimin për një qeveri të re teknike. Por për Ben Blushin...

Zgjedhjet në Kavajë, një socialist del i pavarur si rival i PS-së

para 12 muajve - Shekulli

Socialistët gjejnë një kandidat për rival për bashkinë e Kavajës. Në zgjedhjet e parakohshme të 7 majit për kreun e bashkisë, përballë kandidatin të PS-së, Klodian Shehi do të garojë Astrit Haka. Për të...

Blushi: Ja pse ka rënë koalicioni Rama - Meta, për KQZ ankohemi në Kolegj

para 12 muajve - Shekulli

Kryetari i “LIBRA” e ka cilësuar shkelje të procedurave shtyrjen e afateve për regjistrimin e koalicionit të majtë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.  në fillim të seancës parlamentare ai ka ironizuar...

Meta i përgjigjet Blushit: Ja pse i dërguam letrën KQZ dhe nuk ka emër për Presidentin

para 12 muajve - Shekulli

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka zgjedhur ti kundërpërgjigjet vetë kreut të Libra mbi shkresën e dërguar KQZ-së. Sipas tij, çështja ka të bëjë vetëm për ti dhënë mundësinë opozitës që të bëhet pjesë e...

KQZ nuk pranon kërkesën e PS e LSI për shtyrjen e afateve

para 12 muajve - Standard

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të mos e marrë fare në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për të shtyrë afatin e regjistrimit në KQZ. Afati i fundit për tu regjistruar si koalicion përfundoi dje më datë...

Regjistrimi i koalicioneve, KQZ “rrëzon” kërkesën PS-LSI për shtyrjen e afatit

para 12 muajve - NOA

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar mbledhjen e sotme pa një vendim për kërkesën e Partisë Socialiste dhe LSI-së për shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve. Kreu i KQZ -së Denar Bina...

Meta: Opozita t’i bashkohet frymës konsensuale për zgjedhjet

para 12 muajve - 10minuta

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur besimin të enjten se opozita do t’i bashkohet frymës konsensuale dhe bashkëpunimit jo vetëm për çështjen e zgjedhjes së presidentit, por edhe për...

Ç’po ndodh me zgjedhjen e Presidentit?

para 12 muajve - Opozita

Nga Blendi Fevziu – I pyetur nëse Presidenti i i ardhshëm i Republikës do të ishte produkt i një konsensusi të gjëra, pra i negocimit me opozitën apo do të zgjidhej nga koalicioni PS – LSI, i ftuar në...

Ç’po ndodh me zgjedhjen e Presidentit?

para 12 muajve - Opinion

Nga Blendi Fevziu – I pyetur nëse Presidenti i i ardhshëm i Republikës do të ishte produkt i një konsensusi të gjëra, pra i negocimit me opozitën apo do të zgjidhej nga koalicioni PS – LSI, i ftuar në...

Raundet pa kandidat për presidentin e ri

para 12 muajve - ABC News

Pas ezaurimit edhe të raundit të dytë pa paraqitjen e një kandidati për president, Kryeparlamentari Ilir Meta theksoi se nuk ishte qëllimi i mazhorancës kalimi në zgjedhje të parakohshme, por pritja e...

Zgjedhja e Presidentit të ri, Meta: Raundi tjetër në 27 prill, presim dialog me opozitën

para 12 muajve - Sot News

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka shpjeguar sot se pse është vendosur që seanca e radhës për zgjedhjen e presidentit të ri është lënë pas një jave. Sipas Metës, besohet se do të jetë kohë e mjaftueshme që...

KQZ nuk voton për afatet e regjistrimit të partive, Biba: Keni kohë deri më 29 Prill

para 12 muajve - Mapo

KQZ nuk mori vendim për kërkesën e PS dhe LSI për të shtyrë datën e regjistrimit të partive dhe koalicioneve. Denar Biba dhe 3 anëtarët e mazhorancës vlerësuan kërkesën e koalicionit qeverisës për t’i...

Regjistrimi i koalicioneve, Denar Biba: KQZ nuk merr vendime për kërkesa të njëanshme

para 12 muajve - Sot News

Ndërkohë që të gjithë prisnim që mbledhja e KQZ, ditën e sotme të mbyllej me një vendim në lidhje me shtyrjen ose jo të afatit për regjistrimin e koalicionit, në fakt fjalimi i fundit i kryetarit të KQZ,...

Meta: Opozita t’i bashkohet frymës konsensuale për zgjedhjet

para 12 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur besimin të enjten se opozita do t’i bashkohet frymës konsensuale dhe bashkëpunimit jo vetëm për çështjen e zgjedhjes së presidentit, por edhe për...

KQZ rrëzon kërkesën e maxhorancës, s?ka shtyrje afati për regjistrim

para 12 muajve - Albeu

KQZ ka vendosur të mos e marrë fare në shqyrtim kërkesën e PS dhe LSI për të shtyrë me tetë ditë afatet e regjistrimit të koalicioneve . Ky vendim vjen pas dy orësh diskutimesh ku kreu I KQZ-së Denar Biba...

KQZ, debate të forta pas kërkesës së maxhorancës për shtyrjen e afatit të rregjistrimit të koalicioneve në zgjedhje

para 12 muajve - RTSH

KQZ, organi i vetëm që administrion proceset zgjedhore në Shqipëri, është përfshirë nga polemikat pas kërkesës të PS dhe LSI për shtyrjen me një javë të afatit të rregjistrimit të koalicioneve zgjedhore,...

Raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit pas një jave, Meta: Mundësi në kohë për PD

para 12 muajve - NOA

Kreu i Kuvendit Ilir Meta në një dalje për mediat pas përfundimit të raundit të dytë për zgjedhjen e presidentit, tha se qëllimi i shtyrjes me një javë është përfshirja e opozitës si në procesin e zgjedhjes...

KQZ ‘djeg’ koalicion PS-LSI për zgjedhjet e 18 Qershorit

para 12 muajve - Opinion

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të mos e marrë fare në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për të shtyrë afatin e regjistrimit si koalicion parazgjedhor në zgjedhjet e 18 Qershorit. Afati i fundit për tu...

KQZ “rrëzon” kërkesën e PS-LSI, nuk shtyn afatin për regjistrimin e koalicioneve zgjedhore

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas rreth dy orë diskutimesh ka vendosur që të mos vendosë fare për kërkesën e dorëzuar një ditë më parë nga PS dhe LSI. Me këtë kërkesë, dy partitë e koalicionit...

Shtyrja e regjistrimit për koalicionet, KQZ: Kërkesa e PS-LSI s'ka bazë ligjore

para 12 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar mbledhja e KQZ, ku është shqyrtuar kërkesa e PS dhe LSI, të cilat kërkonin shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve. Pas debateve të shumta, kreu i KQZ-së, Denar Biba, nuk ka pranuar...

A po digjen raundet e Presidentit për të shkuar në zgjedhje të parakohshme? Ja çfarë thotë Meta

para 12 muajve - Standard

Ezaurimi i dy raundeve të para për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës e ka përforcuar në media por edhe në korridoret e politikës, teorinë sipas të cilës, PS-LSI do i djegin pa kandidat të gjitha...

Ja vendimi që mori KQZ për PS dhe LSI

para 12 muajve - Opinion

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të mos e marrë fare në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për të shtyrë afatin e regjistrimit në KQZ. Afati i fundit për tu regjistruar si koalicion përfundoi dje më datë...

KQZ injoron kërkesën e PS e LSI për shtyrjen e afateve

para 12 muajve - Syri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të mos e marrë fare në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për të shtyrë afatin e regjistrimit në KQZ. Pra aktualisht, për sa kohë afati ka kaluar për tu regjistruar si koalicion,...

A do ta votojë maxhoranca Presidentin pa PD? Ja çfarë thotë Meta

para 12 muajve - Albeu

Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me aludimet e fundit se PS-LSI po e shtyjnë vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme. Në një deklaratë për median Ilir Meta e ka hedhur poshtë sot këtë skenar....

A po digjen raundet e Presidentit për të shkuar në zgjedhje të parakohshme? Ilir Meta zbardh “skenarin”

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ezaurimi i dy raundeve të para për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës e ka përforcuar në media por edhe në korridoret e politikës, teorinë sipas të cilës, PS-LSI do i djegin pa kandidat...

Presidenti i ri, dështon dhe votimi i dytë

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri parlamenti dështoi sot sërish të zgjidhte presidentin e ri të vendit, edhe në në votimin e dytë. Ashtu sikundër dhe gjatë seancës së djeshme asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë....

Zgjedhja e presidentit të Shqipërisë, dështon edhe raundi i dytë

para 12 muajve - Koha.net

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë . Në seancën e sotme parlamentare, sikurse një ditë më parë, votimi i dështuar është mbajtur pa një kandidaturë. “Edhe raundi...

Zgjedhja e presidentit të Shqipërisë, dështon edhe raundi i dytë

para 12 muajve - Zeri

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë. Në seancën e sotme parlamentare, sikurse një ditë më parë, votimi i dështuar është mbajtur pa një kandidaturë. “Edhe raundi...

Dështon raundi i dytë për presidentin, të enjten provohet sërish

para 12 muajve - Albeu

Dështoi sot edhe raundi i tretë për zgjedhjen e presidentit duke bërë që Konferenca e Kryetarëve të zgjedhë një ditë tjetër për raundin e radhës. Në një prononcim publik pak minuta më parë, kreu i Kuvendit...

Dështojnë 2 raunde për zgjedhjen e Presidentit, ja kur mbahet raundi i 3-të

para 12 muajve - Albeu

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të Ri. Por kanë mbetur për t’u zhvilluar edhe 3 raunde të tjera ndërkohë që Kuvendi ka caktuar datën dhe orën e saktë për zhvillimin e raundit...

Meta: Mazhoranca nuk ka synim të çojë vendin në zgjedhje të parakohshme

para 12 muajve - Gazeta Express

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta në përfundim të raundit të dytë të zgjedhjes së Presidentit, është shprehur edhe një herë se mazhoranca nuk po zgjedh kreun e Shtetit pasi kërkon bashkëpunimin e opozitës. Po...

Meta: Ja pse e shtymë me 1 javë raundin e 3-të të zgjedhjes së presidentit

para 12 muajve - Syri

Kreu i LSI-së dhe Kuvendit, Ilir Meta ka shpjeguar sot se pse është vendosur që seanca e radhës për zgjedhjen e presidentit është lënë pas 1 jave. Sipas Metës, besohet se do të jetë kohë e mjaftueshme...

Mungesa e kandidatëve djeg raundin e dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri

para 12 muajve - NOA

Seanca e mbledhur në orën 15:00 zgjati vetëm 5 minuta, dhe ishte thjesht formale, dhe u ezaurua pa asnjë kandidat të propozuar. Komisioni parlamentar i ligjeve konstatoi se nuk kishte asnjë kandidaturë...

Deshtimi i raundit të dytë/ Meta: Këmbëngulim për dialog dhe konsensus

para 12 muajve - Standard

Pas dështimit të dy raundeve të para për zgjedhjen e Presidentit të Ri të Shqipërisë, Kuvendi ka caktuar datën dhe orën e saktë për zhvillimin e raundit të tretë. Kështu është vendosur që raundi i tretë...

Meta: Qëllimi jo zgjedhjet e  parakohshme, presim PD-në

para 12 muajve - Shqiptarja

Kryetari i Kuvendit dhe i LSI, Ilir Meta, u shpreh gjatë një prononcimi për mediat, pas raundit të dytë të zgjedhjes së Presidentit nga Kuvendi, se qëllimi i vetëm i mazhorancës mbetet përfshirja e opozitës...

Meta: Raundi III për zgjedhjen e Presidentit pas një jave. Po presim opozitën

para 12 muajve - Opinion

Ilir Meta foli pas dështimit të seancës së dytë per zgjedhjen e presidentit. Ai komunikoi vendimin e Konferences së Kryetarëve se raundi i tretë do të mbahet të enjten e ardshme (dt. 27 Prill) ora 15:00....

Dështon edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

para 12 muajve - AlbPortali

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë, pasi edhe në seancën e posaçme të zhvilluar sot nuk është paraqitur nga partitë politike asnjë kandidat, raporton...

Presidentit të Ri/ Caktohet data dhe ora kur do zhvillohet raundi i tretë

para 12 muajve - Standard

Pas dështimit të dy raundeve të para për zgjedhjen e Presidentit të Ri të Shqipërisë, Kuvendi ka caktuar datën dhe orën e saktë për zhvillimin e raundit të tretë. Kështu është vendosur që raundi i tretë...

Ora dhe data, Meta: Ja pse e shtymë me 1 javë raundin e 3-të të zgjedhjes së presidentit

para 12 muajve - Syri

Kreu i LSI-së dhe Kuvendit, Ilir Meta ka shpjeguar sot se pse është vendosur që seanca e radhës për zgjedhjen e presidentit është lënë pas 1 jave. Sipas Metës, besohet se do të jetë kohë e mjaftueshme...

Balla: PD ka kohë deri më datën 29 Prill të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet

para 12 muajve - Zhurnal

Tiranë, 20 prill - Socialisti Taulant Balla në seancën e sotme parlamentare bëri të ditur se PD ka kohë deri më datën 29 Prill të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet parlamentare. Duke replikuar me Ben Blushin...

Caktohet data dhe ora kur do zhvillohet raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit të Ri

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Pas dështimit të dy raundeve të para për zgjedhjen e Presidentit të Ri të Shqipërisë, Kuvendi ka caktuar datën dhe orën e saktë për zhvillimin e raundit të tretë. Kështu është vendosur që raundi...

Zgjedhja e presidentit, dështon dhe mundësia e dytë

para 12 muajve - RTSH

Parlamenti shqiptar ka konsumuar të enjten edhe mundësinë e dytë për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit, por pa paraqitur kandidatura. Sipas ligjit shqiptar seanca quhet e ezauruar. Ky zhvillim ishte i...

Zgjedhja e Presidentit, dështon edhe raundi i dytë, ende asnjë emër

para 12 muajve - Lajmi.net

Është djegur edhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri, pasi ende nuk ka ardhur asnjë emër konkret për këtë post. Komisioni i Ligjeve u mblodh sot për të verifikuar nëse kishte ardhur ndonjë...

Blushi: Nese PD nuk futet në zgjedhje, LSI kalon në opozitë

para 12 muajve - Lajme.al

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka shpjeguar sot arsyet që e pengojnë LSI-në, sipas tij, që të hyjë në koalicion me PS për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, deputeti...

Presidenti i ri, dështon edhe raundi i dytë, ja kur do zhvillohet faza e 3

para 12 muajve - Gazeta Express

Rreth orës 15:00 u mblodh parlamenti i Shqipërisë ku në rend ditë kishte zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Ndërsa rreth orës 13:00, Komisioni i Ligjeve u mblodh për të verifikuar nëse në më...

Digjet dhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit, asnjë kandidat

para 12 muajve - Ora news

Siç ishte parashikuar digjet dhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Seanca e mbledhur në orën 15:00 zgjati vetëm 5 minuta, dhe ishte thjesht formale, dhe u ezaurua pa asnjë kandidat...

Zgjedhja e Presidentit të ri/ Digjet raundi i dytë, asnjë kandidat në garë

para 12 muajve - Sot News

Komisioni i Ligjeve është mbledhur sërish ditën e sotme pak minuta para nisjes së seancës ku do të mbahet raundi i dytë i procesit për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Kur kanë kaluar rreth...

Dështon edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

para 12 muajve - Shenja

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë, pasi edhe në seancën e posaçme të zhvilluar sot nuk është paraqitur nga partitë politike asnjë kandidat, raporton...

Rrëzohet kërkesa për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve, Biba: Nuk ka bazë ligjore për vendim

para 12 muajve - Java News

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve nuk ka marrë vendim në lidhje me kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afateve të regjistyrimit të koalicioneve. Pas debateve të zhvilluara, kryetari i KQZ Denar Biba deklaroi...

Rama: PD të thotë se çfarë kërkon

para 12 muajve - GazetaBlic

“Qeveria nuk do të negociojë mandatin që i ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re. Të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë dhe 18 qershorin, janë në thelb përpjekje për...

Shtyrja e regjistrimit të partive dhe koalicioneve? KQZ: Kërkesa nuk ka bazë ligjore, dhe për të nuk duhet marrë vendim

para 12 muajve - Lexo

Kryetari i KQZ, Denar Biba dhe anetaret Gezim Veleshnja, Edlira Jorgaqi, Bledar Skenderi, Hysen Osmanaj, Vera Shtjefni dhe Klement Zguri, gjate nje mbledhje te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, ku eshte...

Digjet edhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri, asnjë kandidat në garë

para 12 muajve - Standard

Komisioni i Ligjeve është mbledhur sërish ditën e sotme pak minuta para nisjes së seancës ku do të mbahet raundi i dytë i procesit për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Kur kanë kaluar rreth...

Rama: PD të thotë se çfarë kërkon

para 12 muajve - Indeks online

“Qeveria nuk do të negociojë mandatin që i ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re. Të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë dhe 18 qershorin, janë në thelb përpjekje për...

Rrëzohet kërkesa për shtyrjen e afatit të koalicioneve, Biba: Nuk ka bazë ligjore për vendim

para 12 muajve - Java News

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve nuk ka marrë vendim në lidhje me kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afateve të regjistyrimit të koalicioneve. Pas debateve të zhvilluara, kryetari i KQZ Denar Biba deklaroi...

Kërkesa për shtyerjen e regjistrimit të partive dhe koalicioneve, KQZ rrëzon PS-LSI

para 12 muajve - Lexo

Kryetari i KQZ, Denar Biba dhe anetaret Gezim Veleshnja, Edlira Jorgaqi, Bledar Skenderi, Hysen Osmanaj, Vera Shtjefni dhe Klement Zguri, gjate nje mbledhje te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, ku eshte...

Dështon edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë, pasi edhe në seancën e posaçme të zhvilluar sot nuk është paraqitur nga partitë...

Rama: PD të thotë se çfarë kërkon

para 12 muajve - Klan Kosova

“Qeveria nuk do të negociojë mandatin që i ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re. Të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë dhe 18 qershorin, janë në thelb përpjekje për...

KQZ PERÇAN QEVERINE/ Injoron kërkesën e PS e LSI për shtyrjen e afateve

para 12 muajve - Opozita

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të mos e marrë fare në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për të shtyrë afatin e regjistrimit në KQZ. Pra aktualisht, për sa kohë afati ka kaluar për tu regjistruar si koalicion,...

E fshehta pas kundërshtarit të PS në Kavajë (FOTO LAJM)

para 12 muajve - Albeu

Megjithëse opozita nuk do të marrë pjesë në zgjedhje, është gjetur një kundërshtar për kandidatin socialist për Bashkinë e Kavajës , Klodian Shehi. Ai është Astrit Haka dhe aktualisht punon si financier...

PS kërkon një javë shtyrje, Zguri del kundër: Zgjedhjet prishen

para 12 muajve - Sot News

Në Komisionin Qendror Zgjedhor nis shqyrtimi i kërkesës së PS-së dhe LSI-së për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve. PS kërkon shtyrjen me një javë  të afatit të regjistrimit. PD eshte kunder....

Pas raundit të 3-të, Meta: Deri të enjten tjetër kohë e mjaftueshme dialogu që opozita t’i japë fund bojkotit

para 12 muajve - Lexo

Kryetari i Kuvendit, njëherësh, kreu i Lsi Ilir Meta ka dhënë një deklaratë për mediat pak pas mbylljes së seancës ku u zhvillua raundi i dytë i zgjedhjes së presidentit, që ashtu si i pari u ezaurua pa...

Rama: PD të thotë se çfarë kërkon

para 12 muajve - InfoShqip

“Qeveria nuk do të negociojë mandatin që i ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re. Të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë dhe 18 qershorin, janë në thelb përpjekje për...

Digjet edhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri, asnjë kandidat në garë

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Komisioni i Ligjeve është mbledhur sërish ditën e sotme pak minuta para nisjes së seancës ku do të mbahet raundi i dytë i procesit për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Kur kanë kaluar...

Regjistrimi i koalicioneve, PS: Shtyrja me disa ditë mëse normale. PD: S’ka bazë ligjore

para 12 muajve - NOA

Në Komisionin Qendror Zgjedhor ka nisur shqyrtimi i kërkesës së PS-së dhe LSI-së për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve. PS kërkon shtyrjen me një javë  të afatit të regjistrimit, ndërsa...

Balla: PD ka kohë deri më datën 29 Prill të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet

para 12 muajve - Sot News

Socialisti Taulant Balla në seancën e sotme parlamentare bëri të ditur se PD ka kohë deri më datën 29 Prill të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet parlamentare. Duke replikuar me Ben Blushin mbi afatin e...

Zgjedhja e presidentit, dështon edhe raundi i dytë

para 12 muajve - Infokusi

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës. Në seancën e sotme parlamentare, sikurse një ditë më parë, votimi i dështuar është mbajtur pa një kandidaturë. “Edhe raundi...

Debate në KQZ për regjistrimin e koalicioneve, PS: Të shtyhet deri më 28 prill

para 12 muajve - Gazeta Express

Në mbledhjen e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrtoi kërkesën e forcave politike PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive dhe koalicioneve zgjedhore që ka skaduar zyrtarisht më 19...

PS: Ja deri kur duam shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve

para 12 muajve - Sot News

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve merr sot në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimeve të koalicioneve zgjedhore dhe partive. Eridian Salianji, përfaqësuesi ligjor i PS-së në KQZ,...

Ç’po ndodh me zgjedhjen e Presidentit?

para 12 muajve - Lajme.al

Nga Blendi Fevziu I pyetur nëse Presidenti i i ardhshëm i Republikës do të ishte produkt i një konsensusi të gjëra, pra i negocimit me opozitën apo do të zgjidhej nga koalicioni PS – LSI, i ftuar në studion...

Meta: Opozita t’i bashkohet frymës konsensuale për zgjedhjet

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur besimin të enjten se opozita do t’i bashkohet frymës konsensuale dhe bashkëpunimit jo vetëm për çështjen e zgjedhjes së presidentit, por edhe për...

Ora dhe data, Meta: Ja pse e shtymë me 1 javë raundin e 3-të të zgjedhjes së presidentit

para 12 muajve - Opozita

Kreu i LSI-së dhe Kuvendit, Ilir Meta ka shpjeguar sot se pse është vendosur që seanca e radhës për zgjedhjen e presidentit është lënë pas 1 jave. Sipas Metës, besohet se do të jetë kohë e mjaftueshme...

Pas raundit të 3-të, Meta: Deri të enjten tjetër kohë e mjaftueshme dialogu që opozita t’i japë fund bojkotit

para 12 muajve - Java News

Kryetari i Kuvendit, njëherësh, kreu i Lsi Ilir Meta ka dhënë një deklaratë për mediat pak pas mbylljes së seancës ku u zhvillua raundi i dytë i zgjedhjes së presidentit, që ashtu si i pari u ezaurua pa...

Regjistrimi i koalicioneve, KQZ rrëzon shtyrjen e kërkuar nga PS dhe LSI

para 12 muajve - Periskopi

Pas rreth dy orë diskutimesh, KQZ vendosi të mos e marrë në shqyrtim kërkesën e PS dhe LSI për të shtyrë me tetë ditë afatet e regjistrimit të koalicioneve. Kreu i KQZ­së, Denar Biba tha se kërkesa nuk...

Meta: Opozita t’i bashkohet frymës konsensuale për zgjedhjet

para 12 muajve - KosovaPress

Në një prononcim për mediat në përfundim të seancës së parlamentit ku u ezaurua edhe seanca e dytë e votimit për zgjedhjen e presidentit, Meta deklaroi se Konferenca e Kryetarëve  vendosi që raundi tjetër...

Miratohet fleta e votimit për Kavajën, PS përballë një kandidati të pavarur

para 12 muajve - Ora news

KQZ miraton përmbajtjen e fletëve të votimit për zgjedhjet e pjeshme në Kavajë që pritet të mbahen më 7 maj. Kandidatët për kryetar të bashkisë së Kavajës janë Astrit Muhamerr Haka, kandidat i pavarur...

Balla: Zgjedhjet, PD ka afat deri më 29 Prill

para 12 muajve - Shqiptarja

TIRANË -Socialisti Taulant Balla në seancën e sotme parlamentare bëri të ditur se PD ka kohë deri më datën 29 Prill të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet parlamentare. Duke replikuar me Ben Blushin mbi...

Zbardhet skenari, PS: Ja deri kur duam shtyrjen e afatit

para 12 muajve - Albeu

KQZ ditë n e sotme po shqyrton kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të rregjistrimit në zgjedhje për koalicionet. Përfaqësuesi ligjor i PS-së në KQZ, Eridian Salianji ka sqaruar këtë kërkesë të maxhorancës...

Ezaurohet pa emër edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit, raundi i 3-të të enjten e ardhshme

para 12 muajve - Java News

OPOZITA BOJKOT PARLAMENTIN - /r/n/r/nOPPOSITION BOYCOTT THE PARLIAMENT - Është konsumuar pa rezultat edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të Republikës. Një ditë nga zhvillimi i raundit të parë,...

Zgjedhjet në Kavajë, KQZ miraton fletën e votimit

para 12 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror Zgjedhor në mbledhjen e ditës së sotme ka miratuar fletën e votimit për zgjedhjet që do të mbahen me 7 maj në Kavajë. Në zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës, o të jenë dy kandidatë, ku i...

Zbardhet skenari i PS, ja deri kur kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve

para 12 muajve - Standard

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve merr sot në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive dhe koalicioneve zgjedhore që ka skaduar zyrtarisht më 19 prill. Përfaqësuesi ligjor...

Presidenti i ri, dështon edhe raundi i dytë, ja kur do zhvillohet faza e 3

para 12 muajve - Tetova Sot

Rreth orës 15:00 u mblodh parlamenti i Shqipërisë ku në rend ditë kishte zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Ndërsa rreth orës 13:00, Komisioni i Ligjeve u mblodh për të verifikuar nëse në më...

Presidenti/ Mazhoranca pret të përfshihet edhe opozita, ende asnjë emër i propozuar

para 12 muajve - Lexo

Është djegur edhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri pasi ende nuk ka ardhur asnjë emër konkret për këtë post. Komisioni i Ligjeve u mblodh sot për të verifikuar nëse kishte ardhur ndonjë...

Zbardhet skenari i PS, ja deri kur kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve merr sot në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive dhe koalicioneve zgjedhore që ka skaduar zyrtarisht më 19 prill. Përfaqësuesi...

Regjistrimi i koalicioneve, PS: Shtyrja me disa ditë mëse normale. PD: S’ka bazë ligjore

para 12 muajve - Lajm

Në Komisionin Qendror Zgjedhor ka nisur shqyrtimi i kërkesës së PS-së dhe LSI-së për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve. PS kërkon shtyrjen me një javë  të afatit të regjistrimit, ndërsa...

Pas Kavajës PD ideon dhe një protestë në Tiranë

para 12 muajve - Te Sheshi

Pas vendimit për protestë masive më 7 maj në Kavajë, pikërisht ditën e zgjedhjeve të pjesshme lokale për kreun e ri të bashkisë së këtij qyteti, PD po planifikon dhe organizimin e një tjetër proteste në...

Shtyrja e afateve për regjistrimin në zgjedhje, KQZ shqyrton kërkesën e PS-LSI, PD kundër

para 12 muajve - Java News

Salianji: KQZ të shprehet nëse shtyrja e afatit e cënon procesin E përditësuar – Eridian Salianji, përfaqësues ligjor i Partisë Socialiste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve tha të enjten se, shtyrja...

Ezaurohet edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit, sërish nuk kishte asnjë emër

para 12 muajve - Java News

OPOZITA BOJKOT PARLAMENTIN - /r/n/r/nOPPOSITION BOYCOTT THE PARLIAMENT - Është konsumuar pa rezultat edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të Republikës. Një ditë nga zhvillimi i raundit të parë...

Situata politike/Meta kundër zgjedhjeve të parakohshme: Variant jo konstruktiv

para 12 muajve - AlbPress

Kreu i Kuvendit Ilir Meta nuk i shikon zgjedhjet e parakohshme si një zgjidhje të situatës. Pas përfundimit të raundit të dytë për zgjedhjen e Presidentit, Meta tha se qëllimi është përfshirja e opozitës...

Rama: Nuk negociojmë Kushtetutën

para 12 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar të enjten se të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë shqiptare nga ana e opozitës janë në thelb përpjekje për të goditur stabilitetin e Shqipërisë....

Rama: PD të thotë se çfarë kërkon

para 12 muajve - Infokusi

“Qeveria nuk do të negociojë mandatin që i ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re. Të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë dhe 18 qershorin, janë në thelb përpjekje për...

KQZ miraton fletën e votimit për zgjedhjet në Kavajë, ja si renditen kandidatët

para 12 muajve - Albeu

KQZ ka miratuar sot përmbajtjen e fletës së votimit për zgjedhjet e Kavajë s më 7 maj. Pas hedhjes së shortit, kandidati i zgjedhur nga populli, Astrit Haka u rendit i pari emër në fletën e votimit , kurse...

Ben Blushi: Doni zgjedhje të parakohshme. Përgjigjet Meta

para 12 muajve - Sot News

Kreu i Kuvendit Ilir Meta dhe ai i Libras Ben Blushi, gjatë seancës në Kuvend, kanë pasur një përplasje. Blushi u shpreh se nuk po zgjidhet presidenti dhe se vendi është duke shkuar drejt zgjedhjeve të...

Rama: Koalicioni PS-LSI aks strategjik, bashkë në zgjedhje

para 12 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama shuan dyshimet mbi të ardhmen e koalicionit të majtë, pas shkeljes së afateve të regjistrimit të aleancave zgjedhore në KQZ. Dilemave se dy partitë kryesore të maxhorancës mund të...

Nuk shtyhet afati i koalicioneve, PS dhe LSI dalin vetëm në zgjedhje

para 12 muajve - Lajme.al

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve. Kreu i KQZ-së, Denar Biba, tha se kërkesa nuk...

Biba: Shtyrja e regjistrimit, manovër politike, pa bazë ligjore e KQZ s’ka ç’vendos

para 12 muajve - Illyria

KQZ nuk merr vendim lidhur me kërkesën e PS-së dhe LSI-së për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve PS kërkoi shtyrjen me një javë  të afatit të regjistrimit por PD ishte kundër. Kundër ishin...

KQZ nuk merr vendim për kërkesën PS-LSI/Biba: Manovër politike

para 12 muajve - AlbPress

KQZ nuk merr vendim lidhur me kërkesën e PS-së dhe LSI-së për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve. PS kërkoi shtyrjen me një javë  të afatit të regjistrimit por PD ishte kundër.  Kundër...

Presidenti/ Dështon edhe raundi i dytë, ende asnjë emër

para 12 muajve - Lexo

Është djegur edhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri pasi ende nuk ka ardhur asnjë emër konkret për këtë post. Komisioni i Ligjeve u mblodh sot për të verifikuar nëse kishte ardhur ndonjë...

Meta: Zgjedhjet e parakohshme, variant jo konstruktiv

para 12 muajve - Illyria

Kreu i Kuvendit Ilir Meta nuk shikon zgjedhjet e parakohshme si një zgjidhje të situatës. Në një dalje për mediat pas përfundimit të raundit të dytë për zgjedhjen e presidentit, kryeparlamentari tha se...

KQZ miraton fletën e votimit për zgjedhjet në Kavajë

para 12 muajve - Mapo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për zgjedhjet e Kavajës. Sipas shortit që u hodh përpara anëtarëve të KQZ-së, i pari në fletën e votimit do të...

KQZ “rrëzon” PS-LSI, nuk shtyn afatin për regjistrimin e koalicioneve zgjedhore

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas rreth dy orë diskutimesh ka vendosur që të mos e shqyrtojë fare kërkesën e dorëzuar një ditë më parë nga PS dhe LSI. Me këtë kërkesë, dy partitë e koalicionit qeverisës,...

Zgjedhjet në Kavajë, Shehi i PS përballë Hakës të kandiduar nga zgjedhësit

para 12 muajve - RTSH

Astrit Muharrem Haka dhe Klodian Agron Shehi do të jenë dy kandidatët që do të garojnë për kreun e Bashkisë së Kavajës në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 7 maj. Emrat e tyre u bënë të ditur...

Zgjedhjet në Kavajë, miratohet fleta e votimit

para 12 muajve - NOA

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sot përmbajtjen e fletës së votimit për zgjedhjet vendore të datës 7 maj për kreun e bashkisë së Kavajës. Sipas shortit që u hodh përpara anëtarëve të KQZ-së,...

Kandidatin e PS në Kamvajë nuk e mbështet asnjë parti aleate, zbulohet fleta e votimit

para 12 muajve - Standard

Për 17 ditë qytetarët e Kavajës do të votojnë për të zgjedhur kryetarin e ri të Bashkisë. “BalkanWeb” ka siguruar modelin e fletës së votimit ku zgjedhësit do të votojnë mes Klodian Shehit të Partisë Socialiste...

Balla: Zgjedhjet, PD ka afat deri më 29 Prill

para 12 muajve - Lexo

Socialisti Taulant Balla në seancën e sotme parlamentare bëri të ditur se PD ka kohë deri më datën 29 Prill të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet parlamentare. Duke replikuar me Ben Blushin mbi afatin e...

Shtyrja e afatit për koalicionet, KQZ nuk merr vendim për kërkesen e PS-LSI

para 12 muajve - LajmiFundit

KQZ nuk mori vendim për kërkesën e PS dhe LSI për të shtyrë datën e regjistrimit të partive dhe koalicioneve. Denar Biba dhe 3 anëtarët e mazhorancës vlerësuan kërkesën e koalicionit qeverisës për t’i...

A do e pranojë KQZ kërkesën e PS-LSI? Ja vendimi

para 12 muajve - Albeu

KQZ pritet të marrë sot vendimin në lidhje me kërkesën e PS-LSI mbi shtyrjen e afatit të rregjistrimit në zgjedhje për koalicionet. Vendimi i KQZ-së pritet me interes, kjo edhe për faktin se Partia Demokratike...

Rama : Nuk ka shans të destabilizohet Shqipëria!

para 12 muajve - RTSH

Kryeministri socialist Edi Rama hodhi poshtë insinuatat për mundësinë e destabilizimit të Shqipërisë për shkak të marrëdhënieve të tensionuar mes maxhoancës dhe opozitës. “Të gjithë kërcënimet, insinuatat...

Miratohet fleta e votimit pë zgjedhjen e kryebashkiakut të Kavajës

para 12 muajve - Illyria

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për zgjedhjet e Kavajës. S ipas shortit që u hodh përpara anëtarëve të KQZ-së, i pari në fletën e votimit do të...

Zgjedhjet në Kavajë, miratohet fleta e votimit; ja kandidatët

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për zgjedhjet e Kavajës. Sipas shortit që u hodh përpara anëtarëve të KQZ-së, i pari në fletën e votimit do të...

Zgjedhjet në Kavajë, i pavaruri Haka i pari në fletë, Shehi i dyti

para 12 muajve - Shqiptarja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hedhur sot shortin për renditjen e kandidatëve në fletën e votimit për zgjedhjet e pjesshme vendore në Bashkinë e Kavajës. Sipas shortit, i pari në fletë do të jetë kandidati...

FOTO/ Kjo është fleta e votimit për zgjedhjet në Kavajë, kandidatin e PS nuk e mbështet asnjë parti aleate

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Për 17 ditë qytetarët e Kavajës do të votojnë për të zgjedhur kryetarin e ri të Bashkisë. “BalkanWeb” ka siguruar modelin e fletës së votimit ku zgjedhësit do të zgjedhin mes Klodian Shehit të...

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë

para 12 muajve - GazetaBlic

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së për...

Blushi: Doni zgjedhje të parakohshme. Meta: Po presim opozitën

para 12 muajve - Syri

Kreu i Kuvendit dhe ai i Libras, Ilir Meta dhe Ben Blushi kanë pasur një përplasje gjatë seancës së sotme në Kuvend. Në fjalën e tij, Blushi u shpreh se nuk po zgjidhet presidenti dhe se vendi është duke...

Kryhet formalisht pa kandidat edhe raundi i dytë për presidentin e ri

para 12 muajve - Illyria

Konferenca e kryetarëve caktoi datën 27 prill si datë kur do të jetë raundi i tretë për zgjedhjen e presidentit të ri Pas mbarimit te mbledhjes kryetari i Kuvendit Ilir Meta e quajti kohë të mjaftueshme ...

Rama në Kuvend për Presidentin: Nuk japim emër

para 12 muajve - ABC News

Kryeministri Rama tha sot në kuvend se maxhoranca nuk po paraqet një emer për Presidentin e ri duke u përpjekur të përfshijë edhe opozitën në këtë proces. Rama tregoi edhe profilin politik të Presidentit të ardhshem, sipas tij.

Rama: Nuk negociojmë mandatin që na ka dhënë populli

para 12 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e së enjtes, deklaroi se qeveria nuk do të negociojë “mandatin që ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re”....

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë

para 12 muajve - Top Channel

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së për...

Dështon raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit në Shqipëri

para 12 muajve - Sovrani

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Shqipërisë. LEXO EDHE: Ne nuk negociojmë Kushtetutën e Shqipërisë Në seancën e sotme parlamentare, sikurse një ditë më parë, votimi i...

Rama: Dy gjëra s’i negocioj me PD-në, datën e zgjedhjeve dhe mandatin

para 12 muajve - Koha.net

Kryeministri i vendit, Edi Rama në fjalën e tij nga foltorja e kuvendit u shpreh edhe një herë se qeveria ka qenë dhe është e hapur për dialog me opozitën në mënyrë që t’i jepet fund bojkotit prej saj...

Miratohet fleta e votimit për Kavajën

para 12 muajve - Ora news

KQZ miraton përmbajtjen e fletëve të votimit për zgjedhjet e pjeshme në Kavajë që pritet të mbahen më 7 maj. Kandidatët për kryetar të bashkisë së Kavajës janë Astrit Muhamerr Haka, kandidat i pavarur...

Këta do jenë kandidatët zyrtarë për zgjedhjet në Kavajë

para 12 muajve - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi përmbajtjen e fletëve të votimit për zgjedhjet e pjesshme në Kavajë që pritet të mbahen më 7 maj. Kandidatët për kryetar të bashkisë së Kavajës janë Astrit Muhamer...

Zbulohet projektvendimi/ A do e pranojë KQZ kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të koalicionit?

para 12 muajve - Sot News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë sot në shqyrtim kërkesën e  Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për të shtyrë afatin e regjistrimit të koalicioneve në zgjedhje, afat që ka...

Rama: Nuk negociojmë Kushtetutën

para 12 muajve - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar të enjten se të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë shqiptare nga ana e opozitës janë në thelb përpjekje për të goditur stabilitetin e vendit. Duke...

A do e pranojë KQZ kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të koalicionit? Zbulohet projektvendimi

para 12 muajve - BalkanWeb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë sot në shqyrtim kërkesën e  Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për të shtyrë afatin e regjistrimit të koalicioneve në zgjedhje, afat që ka...

Rama: I kemi votat, por s?do t?a zgjedhim as sot presidentin

para 12 muajve - Albeu

Kuvendi ditën e djeshme ka “djegur” seancën e parë, raundin e parë për zgjedhjen e presidentit të ri. Por edhe sot pavarësisht se na ndajnë vetëm pak orë nga raundi i dytë, partitë politike nuk kanë prezantuar...

Rama jep garanci: S’jemi në vitin 1997, Shqipëria nuk ka shans të destabilizohet

para 12 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur thirrjeve të opozitës dhe deklaratave të deputetit Ben Blushi me një deklaratë të prerë se Shqipëria nuk ka shans të destabilizohet. “Unë jam i bindur që të gjitha...

LETRA, PROVOKIMI I FUNDIT?

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim nuk janë regjistruar si koalicion zgjedhor në ditën e fundit, kur duhet ta bënin këtë sipas afateve të përcaktuara në Kodin Elektoral. Por kjo nuk...

Përplasja për afatet e zgjedhjeve kalon në KQZ, Jorgaqi: Ristani e mori një vendim të tillë në 2011-n

para 12 muajve - Te Sheshi

Anëtarja e KQZ-së, Edlira Jorgaqi, gjatë diskutimit të kërkesës së PS-LSI për shtyrjen e afatet të regjistrimit të partive dhe koalicioneve, deklaroi se shtyrja e datës është një precedent që ka ndodhur...

Kur do zhvillohet raundi i 3-të për zgjedhjen e Presidentit

para 12 muajve - Lajme.al

Konferenca e Kryetarëve ka caktuar datën dhe orën kur do të zhvillohet seanca e radhës për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Raundi i tretë për Presidentin do të zhvillohet më të enjten tjetër,...

Shtyrja e afateve për regjistrimin në zgjedhje, KQZ nis shqyrtimin për kërkesën e PS-LSI

para 12 muajve - Lexo

Pas përfundimit të afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve mesnatën e 19 prillit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur të enjten për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes...

“Monologu” i Ramës nga letra në KQZ, zgjedhja e Presidentit të ri dhe destabilizimi i vendit

para 12 muajve - Gazeta Express

Në mungesë të opozitës kryeministri Edi Rama, mbajti një fjalë të gjatë në seancën plenare duke u përpjekur t’u mbushë mendjen se përse qeveria nuk do të negociojë mandatin që ka marrë nga populli. Ai...

Rama: Nuk negociojmë mandatin që na ka dhënë populli

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e së enjtes, deklaroi se qeveria nuk do të negociojë “mandatin që ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë...

Shtyrja e afateve për regjistrimin në zgjedhje, KQZ nis shqyrtimin për kërkesën e PS-LSI

para 12 muajve - Java News

Pas përfundimit të afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve mesnatën e 19 prillit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur të enjten për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes...

Rama: Nuk negocioj mandatin! Vendi nuk do destabilizohet

para 12 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama akuzoi PD-në nga salla e Kuvendit se po përpiqet për ta futur Shqipërinë në një rrugë paqartësie. “Të gjithë kërcënimet, insinuatat për të thënë se nëse PD nuk hyn në zgjedhje, do...

Rama: Nuk negociojmë Kushtetutën

para 12 muajve - Almakos

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar të enjten se të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë shqiptare nga ana e opozitës janë në thelb përpjekje për të goditur stabilitetin e Shqipërisë....

Ora dhe data, Meta: Ja pse e shtymë me 1 javë raundin e 3-të të zgjedhjes së presidentit

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i LSI-së dhe Kuvendit, Ilir Meta ka shpjeguar sot se pse është vendosur që seanca e radhës për zgjedhjen e presidentit është lënë pas 1 jave. Sipas Metës, besohet se do të jetë kohë e mjaftueshme...

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë

para 12 muajve - Zeri

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së për...

Zgjedhja e Presidentit, dështon edhe raundi i dytë, ende asnjë emër

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Është djegur edhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri, pasi ende nuk ka ardhur asnjë emër konkret për këtë post. Komisioni i Ligjeve u mblodh sot për të verifikuar nëse kishte ardhur ndonjë...

S’ka President. Dështon edhe raundi i dytë

para 12 muajve - Lajme.al

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës. Në seancën e sotme parlamentare, sikurse një ditë më parë, votimi i dështuar është mbajtur pa një kandidaturë. “Edhe raundi...

Zgjedhja e presidentit, dështon edhe raundi i dytë

para 12 muajve - 24 ore

Ka dështuar edhe raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës. Në seancën e sotme parlamentare, sikurse një ditë më parë, votimi i dështuar është mbajtur pa një kandidaturë. “Edhe raundi...

Rama jep garanci: Shqipëria s’ka shans të destabilizohet, nuk jemi në vitin 1997

para 12 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur thirrjeve të opozitës dhe deklaratave të deputetit Ben Blushi me një deklaratë të prerë se Shqipëria nuk ka shans të destabilizohet. “Unë jam i bindur që të gjitha...

Rama: Nuk do të ketë negociata për mandatin e marrë nga populli, ja çfarë synon letra e nisur në KQZ

para 12 muajve - Sot News

Edi Rama ka vendosur ti përgjigjet deputetëve se po presim për dialog me opozitën, ndërsa është shprehur sërish se nuk do të ketë negociata për mandatin e marrë nga populli dhe sipas kushtetutës. Duke...

Rama tregon pse nuk u regjistrua në koalicion me Metën për 18 Qershorin

para 12 muajve - Standard

Edi Rama u duk optimist për marrëdhënien që ka me Ilir Metën, gjatë fjalimit që mbajti në parlament. Madje shpjegoi edhe përse nuk u regjistruan bashkë në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve si koalicion...

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë

para 12 muajve - Klan Kosova

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së për...

Raundi i dytë/Digjet dhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit, asnjë kandidat

para 12 muajve - AlbPress

Siç ishte parashikuar digjet dhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Seanca e mbledhur në orën 15:00 zgjati vetëm 5 minuta, dhe ishte thjesht formale, dhe u ezaurua pa asnjë kandidat...

Rama: Nuk ka shans të destabilizohet Shqipëria, nuk jemi në vitin 1997

para 12 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur thirrjeve të opozitës dhe deklaratave të deputetit Ben Blushi me një deklaratë të prerë se Shqipëria nuk ka shans të destabilizohet. “Unë jam i bindur që të gjitha...

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë

para 12 muajve - Infokusi

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së për...

Rama: Nuk negociojmë mandatin që na ka dhënë populli

para 12 muajve - Indeks online

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e së enjtes, deklaroi se qeveria nuk do të negociojë “mandatin që ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re”....

Rama: Data e zgjedhjeve dhe mandati i popullit nuk negociohen me PD

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri i vendit, Edi Rama në fjalën e tij nga foltorja e kuvendit u shpreh edhe një herë se qeveria ka qenë dhe është e hapur për dialog me opozitën në mënyrë që t’i jepet fund bojkotit prej saj...

Rama: Nuk e negociojmë mandatin, PD ka frikë të dalë para të vetëve

para 12 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama thotë se çdo ditë është e rëndësishme për të vazhduar deri në fund përpjekjet për dialog dhe për të vazhduar rrugën e arsyes drejt Partisë Demokratike dhe disa partive të tjera rreth...

ZGJEDHJET MONISTE NE KAVAJE / KQZ miraton fletën e votimit, ja si renditen kandidatët

para 12 muajve - Opozita

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sot përmbajtjen e fletës së votimit për zgjedhjet vendore të datës 7 maj për kreun e bashkisë së Kavajës. kqz mbledhje Pas hedhjes së shortit, kandidati i zgjedhur...

Zgjedhjet në Kavajë, KQZ miraton fletën e votimit , ja kush është i pari në listë

para 12 muajve - Lexo

Komisioni Qendror Zgjedhor ka miratur fletën e votimit për zgjedhjet që do të mbahen më 7 maj në Kavajë. Kandidati i parë për nga renditja në fletën e votimit do të jetë Astrit Haka, i cili do të kandidojë...

Blushi në Parlament: Koalicioni PS-LSI mbaroi

para 12 muajve - ABC News

Kryetari i LIBRA-s Ben Blushi, përsëriti sot në parlament se koalicioni PS-LSI ka mbaruar. Sipas tij, KQZ nuk duhet ta pranojë kërkesën e dy partive për shtyrje të afatit të regjistrimit.

Raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri, ja përfundimi

para 12 muajve - LajmiFundit

Komisioni i Ligjeve është mbledhur sërish ditën e sotme pak minuta para nisjes së seancës ku do të mbahet raundi i dytë i procesit për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Komisioni i Ligjeve,...

Presidenti, Balla: Duhet dinjitoz Blushi: Ja skenari i PS-LSI

para 12 muajve - Shqiptarja

TIRANE -Në seancën e paradites në Parlament në qendër të diskutimeve u vu cështja e zgjedhjes së Presidentit të ri. Sipas deputetit të LIBRA, Ben Blushi, cështja e Presidentit është një skenar i Metës...

Digjet edhe raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri, asnjë kandidat në garë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Komisioni i Ligjeve është mbledhur sërish ditën e sotme pak minuta para nisjes së seancës ku do të mbahet raundi i dytë i procesit për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës. Kur kanë kaluar rreth...

Zgjedhjet në Kavajë me dy kandidatë, miratohet fleta e votimit

para 12 muajve - Java News

Klodian Shehi dhe Astrit Haka do të jenë dy kandidatët për zgjedhjet e parakohëshme vendore të Kavajës. Astrit Haka, kandidat i pavarur dhe i propozuar nga zgjedhësit, do të listohet i pari në listë ndërsa...

Blushi zbulon skenarin e PS- LSI: Ja pse po tentojnë zgjedhjet e parakohshme

para 12 muajve - Indeks online

Kreu i LIBRA, Ben Blushi u shpreh sot se duke djegur me shpejtësi pesë raundet e zgjedhjes së Presidentit, PS dhe LSI po tentojnë të çojnë vendin në zgjedhje të parakohshme. Duke folur në Kuvend ai u shpreh...

Rama: PD të thotë se çfarë kërkon

para 12 muajve - Gazeta Monitor

“Qeveria nuk do të negociojë mandatin që i ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re. Të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë dhe 18 qershorin, janë në thelb përpjekje për...

Edi Rama: E vërteta e letrës që nisëm në KQZ. Ja çfarë nuk negociojmë me PD

para 12 muajve - Syri

I ardhur me urgjencë në seancën e parlamentit, Edi Rama ka vendosur ti përgjigjet deputetëve se po presim për dialog me opozitën, ndërsa është shprehur sërish se nuk do të ketë negociata për mandatin e...

Letra në KQZ, Rama: E bëmë për të nxjerrë PD nga qorrsokaku ku u fut vetë

para 12 muajve - Ora news

Kryeministri Edi Rama po mban fjalën në Kuvend: Ne nuk negociojmë Kushtetutën që sanksionon lirinë e popullit për të zgjedhur dhe detyron partitë të paraqiten nëdatën e caktuar. Nuk negociojmë mandatin...

Rama: Dy gjëra s’i negociojmë me PD: Datën e zgjedhjeve dhe mandatin

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri i vendit, Edi Rama në fjalën e tij nga foltorja e kuvendit u shpreh edhe një herë se qeveria ka qenë dhe është e hapur për dialog me opozitën në mënyrë që t’i jepet fund bojkotit prej saj...

Polemika në parlament, ndërsa raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit po afron

para 12 muajve - RTSH

Nga foltorja e Kuvendit deputeti dhe kreu i partisë LIBRA Ben Blushi ka deklaruar se koalicioni i majtë qeverisës ka rënë. Duke iu referuar letrës së PS-së dhe LSI-së drejtuar KQZ për të shtyrë afatin...

Rama i prerë: Nuk negociojmë për mandatin që na e ka dhënë populli, ja kur na skadon kontrata

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Me tone të prere, kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit deklaroi se nuk negocion kushtet e republikës së Shqipërisë. Ai tha se maxhoranca nuk negocion mandatin që i ka dhënë popullin, deri...

Rama: Nuk negociojmë Kushtetutën

para 12 muajve - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar të enjten se të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë shqiptare nga ana e opozitës janë në thelb përpjekje për të goditur stabilitetin e vendit. Duke...

Rama: PD të thotë se çfarë kërkon

para 12 muajve - 24 ore

“Qeveria nuk do të negociojë mandatin që i ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re. Të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë dhe 18 qershorin, janë në thelb përpjekje për...

Blushi flet për zgjedhjet e parakohshme, Berisha: Rama vret veten

para 12 muajve - Mapo

Deputeti Ben Blushi thotë se KQZ do çmendej nëse do të miratojë kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit. Blushi i quan “lojëra procedurale me...

Zgjedhje të parakohshme? Meta i përgjigjet Blushit

para 12 muajve - Zhurnal

Tiranë, 20 prill - Pas akuzave të deputetit të LIBRA, Ben Blushi në Kuvend, ka reaguar vetë kreu i Kuvendit Ilir Meta. Ai tha se si kërkesa për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve, ashtu edhe mosnxjerrja...

Regjistrimi i koalicioneve, ja deri kur e kërkon shtyrjen e afatit PS

para 12 muajve - LajmiFundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve merr sot në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive dhe koalicioneve zgjedhore që ka skaduar zyrtarisht më 19 prill. Përfaqësuesi ligjor...

“Koha Jone” : Mazhoranca ka planin “B” dhe “C”

para 12 muajve - Ora news

Të hënën priten bisedimet e fundit me prezencën e PPE (Partive popullore Europiane) ku bën pjesë edhe PD. Shanset e fundit po luhen për të bindur opozitën për ta futur në zgjedhjet e 18 qershorit. Burime...

Zgjedhje të parakohshme? Meta i përgjigjet Blushit

para 12 muajve - Indeks online

Pas akuzave të deputetit të LIBRA, Ben Blushi në Kuvend, ka reaguar vetë kreu i Kuvendit Ilir Meta. Ai tha se si kërkesa për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve, ashtu edhe mosnxjerrja e kandidatëve...

Rama jep garanci: Shqipëria s’ka shans të destabilizohet, nuk jemi në vitin 1997

para 12 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur thirrjeve të opozitës dhe deklaratave të deputetit Ben Blushi me një deklaratë të prerë se Shqipëria nuk ka shans të destabilizohet. “Unë jam i bindur që të gjitha...

Regjistrimi i koalicioneve, Meta: Mundësi për opozitën të marrë pjesë në zgjedhje

para 12 muajve - Gazeta Express

Në përgjigje të kreut të LIBRA-s Ben BlushI, i cili tha se dy liderët e mazhorancës kanë skenarë që mund t’i kthejnë zgjedhjet në një referendum, kreu i Kuvendit Ilir Meta u shpreh se shtyrja e datës së...

Zbardhet skenari i PS, ja deri kur kërkon shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve merr sot në shqyrtim kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive dhe koalicioneve zgjedhore që ka skaduar zyrtarisht më 19 prill. Përfaqësuesi ligjor...

Shtyrja e afatit të koalicionit, Blushi: Bashkë me Ramën po silleni si PD-ja. Meta: Kriza që duam të evitojmë

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka akuzuar dy liderët e maxhorancës për skenarë që mund të kthejnë zgjedhjet në një referendum. Ai akuzoi Ramën dhe Metën se po sillen si PD që ndodhet në çadër prej...

Meta flet hapur dhe i përgjigjet Blushit: Ja pse nuk kemi vendosur kandidat për president…

para 12 muajve - Standard

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i është përgjigjur Deputetit Ben Blushi lidhur me çështjen e Presidentit, por dhe të zgjatjeve të afateve kohore të regjistrimit të koalicioneve. Meta tha se nuk merret me...

Meta i përgjigjet Blushit: Ja pse nuk po e zgjedhim presidentin e ri

para 12 muajve - Opinion

Ilir Meta ka marrë fjalën në parlament për të replikuar me Ben blushin i cili akuzoi se përmes procedurave PS-LSI po kërkojnë shyrjen e zgjedhjeve. Meta u shpreh se është kërkuar shtyrja e regjistrimit...

Rama i prerë: Nuk negociojmë për mandatin që na e ka dhënë populli

para 12 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit deklaroi se nuk negocion kushtet e republikës së Shqipërisë. Në një kohë kur opozita kërkon largimin e tij nga detyra dhe krijimin e qeverisë teknike, kreu...

Blushi shpërthen në Kuvend: Kaolicionin PS-LSI ka rënë, s?ka shtyrje afati

para 12 muajve - Albeu

Në seancën e sotme parlamentare ka marrë fjalën deputeti i LIBRA-s Ben Blushi i cili me të marrë fjalën hodhi akuza të rënda ndaj maxhorancës. Ashtu si edhe në një deklaratë të tij në rrjetet sociale Blushi...

Zgjedhje të parakohshme? Meta i përgjigjet Blushit

para 12 muajve - Albeu

Pas akuzave të deputetit të LIBRA, Ben Blushi në Kuvend, ka reaguar vetë kreu i Kuvendit Ilir Meta . Ai tha se si kërkesa për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve, ashtu edhe mosnxjerrja e kandidatëve...

RAMA ZBULON SEKRETIN E LETRES DREJTUAR KQZ-së / Ja çfarë nuk negociojmë me PD

para 12 muajve - Opozita

I ardhur me urgjencë në seancën e parlamentit, Edi Rama ka vendosur ti përgjigjet deputetëve se po presim për dialog me opozitën, ndërsa është shprehur sërish se nuk do të ketë negociata për mandatin e...

Në mungesë të Ramës, Blushi i “hakërrehet” Ruçit: Firmos letra sa herë ka nevojë kryeministri

para 12 muajve - Gazeta Express

Duke folur në seancën e sotme plenare kreu i LIBRA, Ben Blushi tha sot se koalicioni i majtë ka rënë pasi data e fundit për të ishte 19 prilli. Blushi përmendi ato që ai i quan skenarë të mazhorancës për...

Blushi akuza PS-LSI: Po shtyni zgjedhjet me procedurë

para 12 muajve - Opinion

Deputeti Ben Blushi, themeluesi i Libra-s e ka marrë fjalën i pari në nisje të seancës plenare. Në sallë mungon Edi Rama, ndërsa seanca drejtohet nga Meta. Ben Blushi i ka bërë thirrje KQZ-së të mos çmendet...

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë, Rama e do 18 qershorin referendum për veten

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Deputeti Ben Blushi, në fjalën e tij nga foltorja e Kuvendit iu referua letrës së dërguar dje në KQZ nga kryetarët e grupeve parlamentare PSI-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit në koalicione, duke...

Blushi shpërthen me tone të ashpra në Kuvend: Koalicioni ka rënë, 18 prilli nuk kthehet më

para 12 muajve - Sot News

Kryetari i LIBRA-s Ben Blushi foli me tone të ashpra në Kuvend, duke e quajtur të patolerueshme shtyrjen e afateve për regjistrimin e partive por dhe të koalicioneve në zgjedhjet e 18 qershorit. “As me...

Blushi: Sa herë Rama është në hall i jep një copë letër Ruçit për ta firmosur. Zgjedhjet do t’i kthejë në referendum

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që mos të miratojë kërkesën e maxhorancës për shtyrjen e regjistrimit të koalicionit...

Rama i prerë: Nuk negociojmë për mandatin që na e ka dhënë populli, ja kur na skadon kontrata

para 12 muajve - Opozita

TIRANE- Me tone të prere, kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit deklaroi se nuk negocion kushtet e republikës së Shqipërisë. Në një kohë kur opozita kërkon largimin e tij nga detyra dhe krijimin...

SHPERTHEN RAMA / Zbulon të vërtetën e shumëkërkuar : Ja kur do ta dorëzoj mandatin

para 12 muajve - Opozita

Me tone të prere, kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit deklaroi se nuk negocion kushtet e republikës së Shqipërisë. Në një kohë kur opozita kërkon largimin e tij nga detyra dhe krijimin e qeverisë...

PS- LSI letër KQZ-së, Blushi: Duan të kenë më shumë kohë për të mbyllur koalicionin

para 12 muajve - NOA

Deputeti Ben Blushi thotë Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim duan të ndryshojnë afatet zgjedhore me një copë letër, jo me ligj. Duke ju referuar letrës që PS dhe LSI i dërguan Komisionit...

Blushi: Rama do 18 qershorin referendum për veten

para 12 muajve - Ora news

Deputeti Ben Blushi thotë se KQZ çmëndet nëse do të miratojë kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit. Blushi i quan “lojra proceduriale me firmën...

Blushi akuza Ramës dhe Metës: Po veproni njësoj si PD-ja që nuk njeh 18 qershorin

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që mos të miratojë kërkesën e maxhorancës për shtyrjen e regjistrimit të koalicionit...

Rama: Nuk negociojmë me askënd mandatin që na ka dhënë populli

para 12 muajve - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në Kuvend në seancën e së enjtes, deklaroi se qeveria nuk do të negociojë “mandatin që ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re”. “Të...

Blushi: Rama-Meta duan zgjedhje të parakohshme duke djegur raundet presidencialë

para 12 muajve - Illyria

Deputeti Ben Blushi thotë se KQZ çmendet nëse do të miratojë kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit. Blushi i quan “lojra proceduriale me firmën...

Shtyrja e afatit të regjistrimit, sot vendos KQZ-ja

para 12 muajve - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë sot vendim mbi kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të shtyrë me disa ditë afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve...

Zgjedhjet në Kavajë, miratohet fleta e votimit

para 12 muajve - 24 ore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për zgjedhjet e Kavajës. Sipas shortit që u hodh përpara anëtarëve të KQZ-së, i pari në fletën e votimit do të...

Rama oferte te re per opoziten: Gati te ndryshojme Kodin Zgjedhor

para 12 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama ftoi opozitën të ulen në një tryezë për të ndryshuar Kodin Zgjedhor, për të hyrë të gjithë së bashku në zgjedhje dhe për të krijuar besimin që kërkon PD. Por gjithashtu ai bëri të...

Sot raundi i dytë i zgjedhjes së Presidentit, ende asnjë emër

para 12 muajve - Shqiptarja

Sot në orën 15:00 Kuvendi do të mblidhet për raundin e dytë të zgjedhjes së Presidentit. Një ditë më parë u ezaurua raundi i parë pa asnjë kandidat, ndërsa pritet që edhe sot maxhoranca të mos ketë asnjë...

Rama: në pritje të opozitës për Presidentin, e duam të të gjithëve

para 12 muajve - Te Sheshi

Gjatë një fjalimi në parlament, kryeministri Rama është shprehur sërish për një president të të gjithëve. Ai i ka kujtuar opozitës se, edhe pse mazhoranca e ka të lehtë për shkak të numrave zgjedhjen e...

PS dhe LSI thurin skenar për zgjedhje të parakohshme

para 12 muajve - Opozita

Kreu i LIBRA, Ben Blushi deklaroi sot në Parlament se duke djegur me shpejtësi pesë raundet e zgjedhjes së Presidentit, PS dhe LSI po tentojnë të çojnë vendin në zgjedhje të parakohshme. “Do shkoni në...

PS dhe LSI thurin skenar për zgjedhje të parakohshme

para 12 muajve - Opozita

Kreu i LIBRA, Ben Blushi deklaroi sot në Parlament se duke djegur me shpejtësi pesë raundet e zgjedhjes së Presidentit, PS dhe LSI po tentojnë të çojnë vendin në zgjedhje të parakohshme. “Do shkoni në...

Shtyrja e afatit të regjistrimit, sot vendos KQZ-ja

para 12 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri do të marrë sot vendim mbi kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të shtyrë me disa ditë afatin e regjistrimit të partive dhe...

Zgjedhjet e 7 Majit/Miratohet fleta e votimit për Kavajën

para 12 muajve - AlbPress

KQZ miraton përmbajtjen e fletëve të votimit për zgjedhjet e pjeshme në Kavajë që pritet të mbahen më 7 maj. Kandidatët për kryetar të bashkisë së Kavajës janë Astrit Muhamerr Haka, kandidat i pavarur...

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë

para 12 muajve - 24 ore

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së për...

Për dy javë zgjedhjet në Kavajë, kandidati i PS-së nuk ka asnjë mbështetës

para 12 muajve - LajmiFundit

Qytetarët e Kavajës për 17 ditë, do të votojnë për të zgjedhur kryetarin e ri të Bashkisë. Por, sipas raportimeve të “BalkanËeb” , duke siguruar modelin e fletës së votimit ku zgjedhësit do të zgjedhin...

KQZ vendos për shtyrjen ose jo të afateve për koalicionet

para 12 muajve - Standard

Sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Dy partitë kërkojnë shtyrjen e afatit për regjistrimin e partive dhe...

A do ta mbajë KQZ në këmbë koalicionin PS-LSI? Sot merret vendimi

para 12 muajve - Opinion

Ligjërisht koalicioni i majtë që qeveris vendin PS-LSI ka pushuar së ekzistuari në mesnatë në orën 00:00 kur përfundoi afati për regjistrimin e koalicioneve në KQZ. Këto dy parti kanë kërkuar që të shtyhet...

Ne nuk negociojmë Kushtetutën e Shqipërisë

para 12 muajve - Sovrani

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar të enjten se të gjitha përpjekjet për të goditur qeverinë shqiptare nga ana e opozitës janë në thelb përpjekje për të goditur stabilitetin e vendit. Duke...

Rama: Nuk negociojmë mandatin që na ka dhënë populli

para 12 muajve - 24 ore

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e së enjtes, deklaroi se qeveria nuk do të negociojë “mandatin që ka dhënë populli dhe që skadon në ditën e krijimit të qeverisë së re”....

Raundi i dytë – Kuvendi mblidhet sërish sot për presidentin, por pa kandidat

para 12 muajve - Lajm

Parlamentin do të zhvillojë sot raundin e dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri. Seanca do të mbahet në orën 15:00. Sikundër dhe raundi i parë i mbajtur të mërkurën, edhe seanca e sotme pritet të jetë...

A do e pranojë KQZ kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të koalicionit? Zbulohet projektvendimi

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë sot në shqyrtim kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për të shtyrë afatin e regjistrimit të koalicioneve në zgjedhje, afat që ka...

Sot raundi i dytë i zgjedhjes së Presidentit, ende asnjë emër

para 12 muajve - Lexo

Sot në orën 15:00 Kuvendi do të mblidhet për raundin e dytë të zgjedhjes së Presidentit. Një ditë më parë u ezaurua raundi i parë pa asnjë kandidat, ndërsa pritet që edhe sot maxhoranca të mos ketë asnjë...

Shqipëria s’ka shans të destabilizohet, nuk jemi në vitin 1997

para 12 muajve - Lajme.al

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur thirrjeve të opozitës dhe deklaratave të deputetit Ben Blushi me një deklaratë të prerë se Shqipëria nuk ka shans të destabilizohet. “Unë jam i bindur që të gjitha...

Rama: Qeveria nuk negociohet, PD të vijë për Kodin

para 12 muajve - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë,  Edi Rama deklaroi sërish nga foltorja e Kuvendit se nuk do të negociojë me opozitën kërkesën e tyre për qeveri teknike. Rama tha se kjo qeveri është mandatuar nga vota e qytetarëve...

​KQZ sot vendos për kërkesën për shtyrjën e afatit të regjistrimit

para 12 muajve - Indeks online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri, do të marrë sot vendim mbi kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të shtyrë me disa ditë afatin e regjistrimit të partive dhe...

KQZ sot vendos për kërkesën për shtyrjën e afatit të regjistrimit ​

para 12 muajve - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri, do të marrë sot vendim mbi kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të shtyrë me disa ditë afatin e regjistrimit të partive dhe...

Blushi: Koalicioni PS-LSI ka rënë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së për...

Shtyrja e afatit të regjistrimit, sot vendos KQZ-ja

para 12 muajve - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri do të marrë sot vendim mbi kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të shtyrë me disa ditë afatin e regjistrimit të partive dhe...

Bojaxhi: Të huajt po heshtin për afatet, do ta ndjekim ligjërisht vendimin

para 12 muajve - Java News

Gjergj Bojaxhi ka reaguar sot në lidhje me kërkesën e mazhorancës drejtuar KQZ ku kërkohet shtyrja e afatit të regjistrimeve. Sipas kreut të partisë “Sfida për Shqipërinë”, KQZ po merr atributet e Kuvendit...

Rama: Nuk negociojmë Kushtetutën

para 12 muajve - KosovaPress

Duke folur në Kuvend, gjatë seancës plenare, Rama foli edhe për dialogun me opozitën. “Jemi përpjekur të hapim rrugën e arsyes tek lidhja e shkëputur e PD dhe aleatëve të saj dhe sistemit demokratik. S’ka...

Blushi “kërcënon” KQZ-në: Nëse çmendeni do ju çojmë në…

para 12 muajve - GazetaBlic

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka paralajmëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se nëse ndryshon afatin ligjor të regjistrimit të koalicioneve, atëherë partia që ai drejton do të shkojë në Kolegjin Zgjedhor....

Si po trokasin zgjedhjet e parakohshme në Shqipëri nëse dështon zgjedhja e presidentit…

para 12 muajve - Te Sheshi

Zgjidhja e krizës politike është varur në shpresat e fundit, ndërkohë që afatet proceduriale ligjore po shkelen dhe vendi po shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme. A është ky një skenar i mazhoracnës PS-LSI?...

Mazhoranca ka planin “B” dhe “C”, ku përfshihet dhe dorëheqja e Ramës

para 12 muajve - Standard

Të hënën priten bisedimet e fundit me prezencën e PPE (Partive popullore Europiane) ku bën pjesë edhe PD. Shanset e fundit po luhen për të bindur opozitën për ta futur në zgjedhjet e 18 qershorit. Burime...

Blushi thotë se koalicioni PS-LSI ka rënë

para 12 muajve - Periskopi

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi në seancën plenare se “koalicioni PS-LSI ka rënë”. Duke iu referuar letrës së djeshme të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim drejtuar KQZ-së për...

Skenar PS-LSI për zgjedhje të parakohshme? Bushati: Fiksoni këtë datë

para 12 muajve - Iliria News

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta mund të jenë duke çuar vendin drejt skenarit të zgjedhjeve të parakohshme. Kështu spekulojnë disa gazeta dhe portale. Në raundin e parë për zgjedhjen...

Afatet, Blushi: Ku ndryshoni ju që nuk njihni 18 prillin nga PD që nuk njeh 18 qershorin?

para 12 muajve - Java News

Deputeti Ben Blushi sulmoi sot mazhorancën sa i përket kërkesës drejtuar KQZ-së për të shtyrë afatin e regjistrimit të koalicioneve. Sipas Blushit, koalicioni PS-LSI ka rënë dhe ky është një problem që...

Rama: Nuk e negociojmë qeverinë, PD të vijë të ndryshojmë Kodin

para 12 muajve - Insajderi

Seanca e Kuvendit të Shqipërisë, ka nisur sot me debatin për zgjedhjen e Presidentit dhe kërkesën e PS­-LSI drejtuar KQZ-­së për të shtyrë afatin e regjistrimit të koalicioneve zgjedhore. Kryeministri...

Kërkesa e PS-LSI për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve, KQZ vendos sot

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të vendosë sot lidhur me kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për të shtyrë me disa ditë afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve...

Rama: Nuk negociojmë mandatin që na ka dhënë populli

para 12 muajve - Illyria

Seanca ne Kuvend – Letra në KQZ, Rama: E bëmë për të nxjerrë PD nga qorrsokaku ku u fut vetë Kryeministri Edi Rama po mban fjalën në Kuvend: Ne nuk negociojmë Kushtetutën që sanksionon lirinë e popullit...

KQZ vendos për shtyrjen ose jo të afateve për koalicionet

para 12 muajve - Mapo

Sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Dy partitë kërkojnë shtyrjen e afatit për regjistrimin e partive dhe...

Këto janë gjërat që Rama nuk s’i negocion me PD-në

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i vendit, Edi Rama në fjalën e tij nga foltorja e kuvendit u shpreh edhe një herë se qeveria ka qenë dhe është e hapur për dialog me opozitën në mënyrë që t’i jepet fund bojkotit prej saj...

Rama i prerë: Nuk negociojmë për mandatin që na e ka dhënë populli, ja kur na skadon kontrata

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Me tone të prere, kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit deklaroi se nuk negocion kushtet e republikës së Shqipërisë. Në një kohë kur opozita kërkon largimin e tij nga detyra dhe krijimin e qeverisë...

Rama e thekson: Nuk negociojmë mandatin që na ka dhënë populli

para 12 muajve - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Rikthehet dëbora në qarkun e Elbasanit. Ja vendet e mbuluara me borë 1 hour ago Qeveria, 1 milion dollarë për komunitetet fetare 15 hours ago Kriteri që duhet të plotësojnë maturantët...

Blushi: KQZ të mos shtyjë afatin e koalicioneve!

para 12 muajve - Indeks online

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka deklaruar se do të ankimojë në Kolegjin Zgjedhor në rast se KQZ shtyn afatin e rregjistrimit të koalicioneve. Në një reagim në faqen e tij të Facebook-ut, Blushi pohoi...

Shtyrja e regjistrimit,KQZ vendos  sot për kërkesën e PS e LSI

para 12 muajve - Shqiptarja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të vendosë sot për kërkesën e PS dhe LSI, lidhur me shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve. Dy partitë kryesore të maxhorancës nuk u regjistruan mesnatën...

Sot raundi i dytë për Presidentin, Rama dhe Meta: Konsensus me PD

para 12 muajve - Indeks online

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta kanë vendosur të presin opozitën për arritjen e një kandidaturë konsensuale të Presidentit të Republikës. Pas tezaurimit pa kandidatë të raundit...

Skenar PS-LSI për zgjedhje të parakohshme? Bushati: Fiksoni këtë datë

para 12 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta mund të jenë duke çuar vendin drejt skenarit të zgjedhjeve të parakohshme. Kështu spekulojnë disa gazeta dhe portale. Në raundin e parë për zgjedhjen...

Zgjedhja e Presidentit të ri, ja kur do të zhvillohet raundi i dytë

para 12 muajve - Zhurnal

Tiranë, 20 prill - Raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri do të zhvillohet sot. Konferenca e Kryetarëve që u mblodh menjëherë pas seancës ku u ezaurua raundi i parë vendosi që seanca e ardhshme...

Blushi: KQZ të mos shtyjë afatin e koalicioneve! LIBRA do të ankimojë në Kolegj

para 12 muajve - Albeu

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka deklaruar se do të ankimojë në Kolegjin Zgjedhor në rast se KQZ shtyn afatin e rregjistrimit të koalicioneve . Në një reagim në faqen e tij të Facebook-ut, Blushi pohoi...

Ja si i përgjigjet Meta-Blushit, për zgjedhje të parakohshme

para 12 muajve - Sovrani

Pas akuzave të deputetit të LIBRA, Ben Blushi në Kuvend, ka reaguar vetë kreu i Kuvendit Ilir Meta. Ai tha se si kërkesa për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve, ashtu edhe mosnxjerrja e kandidatëve...

Paralajmërimi i Blushit: Nëse KQZ shtyn afatin e koalicioneve, do e ankimoj në Kolegj

para 12 muajve - Standard

Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s ka paralajmëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se nëse ndryshon afatin ligjor të regjistrimit të koalicioneve, atëherë partia që ai drejton do të shkojë...

Ja çfarë pritet të ndodhë sot në parlament

para 12 muajve - Opinion

Parlamenti mblidhet sot në seancë plenare në orën 10:00 në rendin e ditës, ndërmjet 7 pikave është edhe vendimi për caktimin e numrit të mandateve për çdo zonë zgjedhore. Për këtë nevojitet një votim me...

Blushi “kërcënon” KQZ-në: Nëse çmendeni do ju çojmë në...

para 12 muajve - Gazeta Express

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka paralajmëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se nëse ndryshon afatin ligjor të regjistrimit të koalicioneve, atëherë partia që ai drejton do të shkojë në Kolegjin Zgjedhor....

Shqipëri, dështon zgjedhja e presidentit të ri në votimin e parë

para 12 muajve - Alsat-M

Në Shqipëri parlamenti dështoi të zgjidhte në votimin e parë presidentin e ri të vendit. Asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë. “Raundi i parë i zgjedhjes së presidentit quhet i ezauruar....

Letra e PS-LSI, KQZ vendos sot për regjistrimin e koalicioneve

para 12 muajve - Sot News

KQZ do të mblidhet sot për të vendosur lidhur me kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afateve për regjistrimin e partive dhe të koalicioneve zgjedhore. Mbledhja është parashikuar të nisë në orën 13:00 ndërkohë...

Paralajmërimi i Blushit: Nëse KQZ shtyn afatin e koalicioneve, do e ankimoj në Kolegj

para 12 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s ka paralajmëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se nëse ndryshon afatin ligjor të regjistrimit të koalicioneve, atëherë partia që ai drejton do...

Shtyrja e regjistrimit,KQZ vendos sot për kërkesën e PS dhe LSI

para 12 muajve - Lexo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të vendosë sot për kërkesën e PS dhe LSI, lidhur me shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve. Dy partitë kryesore të maxhorancës nuk u regjistruan mesnatën...

Basha për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve

para 12 muajve - ABC News

Nga çadra e Protestës së opozitës Lulzim Basha e ka quajtur antiligjore kërkesën e PS e LSI drejtuar KQZ për të shtyrë afatin e regjistrimit të koalicioneve. Basha I akuzoi të dy se me këtë akt po e fusin...

Rama: Presidenti, mundësi për dialog

para 12 muajve - Ina

Për kryeministrin shqiptar, Edi Ramën, zgjedhja e presidentit nuk është një matje force e mazhorancës, por një tjetër mundësi për të afruar opozitën në dialog. “Në sallë janë numrat për zgjedhjen e Presidentit...

Raundi i dytë – Kuvendi mblidhet sërish sot për Presidentin, por pa kandidat

para 12 muajve - Ina

Parlamentin do të zhvillojë sot raundin e dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri. Seanca do të mbahet në orën 15:00. Sikundër dhe raundi i parë i mbajtur të mërkurën, edhe seanca e sotme pritet të jetë...

Socialistët kërkojnë të shkohet pa Metën në zgjedhje, deputetët e LSI ende të pasigurt

para 12 muajve - Ina

PS dhe LSI, dy aleatët kryesorë të koalicionit qeverisës, ende nuk e kanë vendosur zyrtarisht nëse do të hyjnë së bashku në zgjedhjet e 18 qershorit. Gjatë këtyre ditëve ka patur takime mes kryeministrit...

Blushi ironizon rëndë Ramën dhe Ruçin: Sa herë që kryeministri është në hall…

para 12 muajve - LajmiFundit

Një tjetër ironi vjen nga deputeti Ben Blushi nga foltorja e Kuvendit. Ai i bëri thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që mos të miratojë kërkesën e maxhorancës për shtyrjen e regjistrimit të koalicionit...

Shtyrja e afatit të regjistrimit, sot vendos KQZ-ja

para 12 muajve - Indeks online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë sot vendim mbi kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të shtyrë me disa ditë afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve...

Zgjedhjet, PS-LSI shkojnë të ndara nëse s’merr pjesë PD, ja skenaret

para 12 muajve - AlbPress

Me skadimin e afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve në zgjedhjet parlamentare të 18 Qershorit, në horizont shfaqen disa skenarë të mundshëm politikë, për realizimin e të cilëve, faktor përcaktues,...

Blushi: Sa herë Rama është në hall, i jep Ruçit një copë letër për ta firmosur

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që mos të miratojë kërkesën e maxhorancës për shtyrjen e regjistrimit të koalicionit...

Parlamenti sot zhvillon raundin e dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri

para 12 muajve - Sot News

Parlamentin do të zhvillojë sot raundin e dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri. Seanca do të mbahet në orën 15:00. Sikundër dhe raundi i parë i mbajtur të mërkurën, edhe seanca e sotme pritet të jetë...

Blushi: Rama do 18 qershorin referendum për veten

para 12 muajve - AlbPress

Deputeti Ben Blushi thotë se KQZ çmëndet nëse do të miratojë kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit. Blushi i quan “lojra proceduriale me firmën...

Rama dhe Meta në unison

para 12 muajve - ABC News

Kryeministri Rama dhe Kryeparlamentari Meta shpjeguan se aleanca i ka votat për zgjedhjen e Presidentit të ri, por ezauroi pa kandidat raundin e parë për t’i dhënë më shumë kohë opozitës, me qëllim që...

Blushi: KQZ të mos shtyjë afatin e koalicioneve!

para 12 muajve - Infokusi

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka deklaruar se do të ankimojë në Kolegjin Zgjedhor në rast se KQZ shtyn afatin e rregjistrimit të koalicioneve. Në një reagim në faqen e tij të Facebook-ut, Blushi pohoi...

Fati i koalicionit, socialistët kërkojnë të shkohet pa Metën në zgjedhje, deputetët e LSI ende të pasigurt

para 12 muajve - Sot News

PS dhe LSI, dy aleatët kryesorë të koalicionit qeverisës, ende nuk e kanë vendosur zyrtarisht nëse do të hyjnë së bashku në zgjedhjet e 18 qershorit. Gjatë këtyre ditëve ka patur takime mes kryeministrit...

Parlamenti ezauron pa kandidat raundin e parë për Presidentin

para 12 muajve - ABC News

I mbledhur në një seancë të posaçme, Parlamenti ezauroi raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit duke konstatuar mungesën e një kandidati. Konferenca e Kryetarve vendosi zhvillimin e raundit të dytë...

Sot raundi i dytë për Presidentin, Rama dhe Meta: Konsensus me PD

para 12 muajve - Infokusi

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta kanë vendosur të presin opozitën për arritjen e një kandidaturë konsensuale të Presidentit të Republikës. Pas tezaurimit pa kandidatë të raundit...

Kuvendi mblidhet sërish sot për Presidentin, por pa kandidat

para 12 muajve - Ora news

Parlamentin do të zhvillojë sot raundin e dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri. Seanca do të mbahet në orën 15:00. Sikundër dhe raundi i parë i mbajtur të mërkurën, edhe seanca e sotme pritet të jetë...

Mbajeni mend 19 prillin. Zgjedhjet po bien

para 12 muajve - Ora news

Edi Rama dhe Ilir Meta kanë hedhur sot hapin vendimtar drejt shkatërrimit të zgjedhjeve. Ankthi i këtyre siamezëve në mëkat për t’u ndarë nga njëri-tjetri, i ka detyruar t’i drejtohen KQZ-së me një letër...

KQZ vendos sot për letrën e PS-LSI për regjistrimin e koalicioneve

para 12 muajve - Ora news

KQZ do të mblidhet sot për të vendosur lidhur me kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afateve për regjistrimin e partive dhe të koalicioneve zgjedhore Mbledhja është parashikuar të nisë në orën 13:00 ndërkohë...

Rama: Presidenti, mundësi për dialog

para 12 muajve - GazetaBlic

Për kryeministrin shqiptar, Edi Ramën, zgjedhja e presidentit nuk është një matje force e mazhorancës, por një tjetër mundësi për të afruar opozitën në dialog. “Në sallë janë numrat për zgjedhjen e Presidentit...

PS-LSI, skenar për zgjedhje të parakohshme me Presidentin e ri?!

para 12 muajve - Lajme.al

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta mund të jenë duke çuar vendin drejt skenarit të zgjedhjeve të parakohshme. Kështu aludohet ne ambientet politike shqiptare dhe ne media. Në raundin e...

Rama: Presidenti, mundësi për dialog

para 12 muajve - Klan Kosova

Për kryeministrin shqiptar, Edi Ramën, zgjedhja e presidentit nuk është një matje force e mazhorancës, por një tjetër mundësi për të afruar opozitën në dialog. “Në sallë janë numrat për zgjedhjen e Presidentit...

LIBRA e Ben Blushit kundër PS-LSI për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve: Po cenohen standardet e zgjedhjeve

para 12 muajve - Sot News

Partia LIBRA e Ben Blushit ka reaguar pas kërkesës drejtuar KQZ-së nga Partia Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, ku kërkohet shtyrja e afatit të regjistrimit të koalicioneve zgjedhore, pjesëmarrëse...

Basha presion Ramës dhe Metës: Hapini rrugë dialogut, ndryshe prisni armata protestash

para 12 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është shprehur gjatë fjalës së tij në çadrën e protestës pasditen e djeshme, se Edi Rama dhe Ilir Meta duhet t’i hapin rrugë dialogut për të plotësuar kushtet...

Shtyrja e afatit të regjistrimit, sot vendos KQZ-ja

para 12 muajve - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë sot vendim mbi kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të shtyrë me disa ditë afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve...

KQZ mund të shpëtojë zgjedhjet, duke refuzuar PS-LSI

para 12 muajve - Ora news

Edi Rama dhe Ilir Meta janë bashkuar sot për t’u shpjeguar shqiptarëve se kanë “vullnetin e mirë” të shkelin afatin kushtetues të një procedure për procesin zgjedhor, me shpresë se do të bindin opozitën...

Edi Rama: Po presim opozitën për Presidentin e ri, votat nuk na mungojnë për ta zgjedhur edhe vetë

para 12 muajve - Sot News

Kryeministri i vendit, Edi Rama, deklaroi se pas dështimit të raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit, votat në Kuvend për ta miratuar nuk mungojnë, por janë të duruar për të zgjedhur një President...

Dështon raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit, PS-LSI ende asnjë emër, Kuvendi mblidhet sërish sot

para 12 muajve - Sot News

Ka dështuar ditën e djeshme raundi i parë për përzgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë. Parlamenti është mbledhur për të diskutuar rreth kandidaturave të paraqitura nga palët politike....

PD kundër shtyrjes së afateve për koalicionet: Kërkesa e mazhorancës antiligjore, KQZ të mos pranojë

para 12 muajve - Indeks.mk

Partia Demokratike ka refuzuar shtyrjen e afateve sa i takon regjistrimit të koalicioneve, pas kërkesës së PS-LSI. Në një letër dërguar KQZ, PD jep argumente se shtyrja e regjistrimit të koalicioneve do...

Negociatat për presidentin, në skenë emri i Sali Berishës, bie Nishani, Meta nuk mohon propozimin për ish-liderin e PD

para 12 muajve - Sot News

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim janë ende në dilema sa i takon emrit të Presidentit të ri. Rama e Meta i kanë dhënë një shans opozitës që të propozojë një kandidat, ndërsa ditët e...

Shtyrja e afatit të regjistrimit, sot vendos KQZ-ja

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri do të marrë sot vendim mbi kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të shtyrë me disa ditë afatin e regjistrimit të partive dhe...

Rama-Meta në gjunjë para “ÇADRËS”, kërkesë KQZ për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve, legjitimohet presioni i Bashës për shtyrje të zgjedhjeve

para 12 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta, duket se janë ulur në gjunjë para çadrës së ngritur nga Lulzim Basha, para Kryeministrisë. Dje ka përfunduar afati për regjistrimin e koalicioneve,...

Shtyrja e afatit të regjistrimit, sot vendos KQZ-ja

para 12 muajve - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të marrë sot vendim mbi kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të shtyrë me disa ditë afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve...

PD kundër shtyrjes së afateve për koalicionet: Kërkesa e mazhorancës antiligjore, KQZ të mos pranojë

para 12 muajve - Sot News

Partia Demokratike ka refuzuar shtyrjen e afateve sa i takon regjistrimit të koalicioneve, pas kërkesës së PS-LSI. Në një letër dërguar KQZ, PD jep argumente se shtyrja e regjistrimit të koalicioneve do...

Kume: KQZ nuk mund të shtyjë afatet për regjistrimin e koalicioneve

para 12 muajve - Sot News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk mund të shtyjë afatet për regjistrimin e koalicioneve zgjedhore, apo edhe të subjekteve politike. I këtij mendimi ishte ish kryetari i KQZ-së, Kristaq Kume, ai i cili...

Rama: Presidenti, mundësi për dialog

para 12 muajve - Indeks online

Për Edi Ramën, zgjedhja e presidentit nuk është një matje force e mazhorancës, por një tjetër mundësi për të afruar opozitën në dialog. “Në sallë janë numrat për zgjedhjen e Presidentit të Republikës....

Presidenti, djegia e raundeve  skenar për zgjedhje të parakohshme

para 12 muajve - Shqiptarja

Sikundërse pritej, Kuvendi konsumoi dje raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës, pa propozuar asnjë emër. Edhe pse kanë më shumë se 84 vota dhe mund ta zgjidhnin vetëm kreun e ri të shtetit,...

KQZ sot vendo për kërkesën për shtyrjën e afatit të regjistrimit

para 12 muajve - KosovaPress

Dy partitë aleate që bashkëqeverisin nuk u regjistruan si koalicion zgjedhor dje, në ditën e fundit kur duhet ta bënin këtë hap, sipas afateve të përcaktuara në Kodin Elektoral. Gramoz Ruçi dhe Luan Rama,...

KQZ jep sot vendimin lidhur me kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve

para 12 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të vendosë sot lidhur me kërkesën e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për të shtyrë me disa ditë afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve...

Raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri do të zhvillohet sot.

para 12 muajve - GazetaBlic

Konferenca e Kryetarëve që u mblodh menjëherë pas seancës ku u ezaurua raundi i parë vendosi që seanca e ardhshme për zgjedhjen e Presidentit të zhvillohet nesër në orën 15:00. Mungesa e kandidatëve për...

Zgjedhjet, PS-LSI shkojnë të ndara nëse s'merr pjesë PD

para 12 muajve - Indeks online

Me skadimin e afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve në zgjedhjet parlamentare të 18 Qershorit, në horizont shfaqen disa skenarë të mundshëm politikë, për realizimin e të cilëve, faktor përcaktues,...

Zgjedhjet, PS-LSI shkojnë të  ndara nëse s'merr pjesë PD

para 12 muajve - Shqiptarja

Me skadimin e afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve në zgjedhjet parlamentare të 18 Qershorit, në horizont shfaqen disa skenarë të mundshëm politikë, për realizimin e të cilëve, faktor përcaktues,...

Rama: Presidenti, mundësi për dialog

para 12 muajve - Infokusi

Për Edi Ramën, zgjedhja e presidentit nuk është një matje force e mazhorancës, por një tjetër mundësi për të afruar opozitën në dialog. “Në sallë janë numrat për zgjedhjen e Presidentit të Republikës....

Sot raundi i dytë për Presidentin, Rama dhe Meta: Konsensus me PD

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta kanë vendosur të presin opozitën për arritjen e një kandidaturë konsensuale të Presidentit të Republikës. Pas tezaurimit pa kandidatë të raundit...

Afati i regjistrimit të koalicioneve, Blushi kërcënon KQZ-në

para 12 muajve - LajmiFundit

Ben Blushi ka reaguar dhe komentuar mbi vendimin që KQZ mund të marrë për regjistrimin e koalicioneve. Kreu i LIBRA-s ka paralajmëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se nëse ndryshon afatin ligjor të...

KOALICIONET/ Skenarët politik nëse PD s’merr pjesë, si shkojnë PS- LSI- PDIU në zgjedhje

para 12 muajve - Java News

Me skadimin e afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve në zgjedhjet parlamentare të 18 Qershorit, në horizont shfaqen disa skenarë të mundshëm politikë, për realizimin e të cilëve, faktor përcaktues,...

Sot në orën 15 zhvillohet votimi i dytë pa kandidat për president

para 12 muajve - Illyria

Seanca plenare e Kuvendit në Tiranë zhvilloi formalisht raundin e parë të votimit për zgjedhjen e presidentit të ri. Kuvendi në Tiranë kreu pa asnjë kandidat votimin e parë për zgjedhjen e Presidentit...

KQZ shqyrton mundësinë e shtyrjes së kohës së regjistrimit të koalicioneve

para 12 muajve - Illyria

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Tiranë shqyrton kërkesën e aleatëve qeveritarë socialistë që të shtyjë kohën e regjistrimit të partive/koalicioneve për procesin e 18 qershorit Një numër çështjesh pështjellojnë...

Zgjedhjet për president/ Kuvendi mblidhet sërish për raundin e dytë, por ka një problem

para 12 muajve - LajmiFundit

Sot do të zhvillohet raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri. Seanca do të mbahet në orën 15:00. Sikundër dhe raundi i parë i mbajtur të mërkurën, edhe seanca e sotme pritet të jetë thjesht formale...

Kryeparlamentari Meta: Kohëzgjatja, një mundësi për të gjithë që të kontribuojnë për një marrëveshje bashkëpunimi”

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i LSI tregon arsyet e shtyrjes së regjistrimit të koalicioneve zgjedhore Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka komentuar sot nga Fieri mbi afatin e regjistrimeve për koalicionet zgjedhore dhe kandidaturën...

Paralajmërimi i Blushit: Nëse KQZ shtyn afatin e koalicioneve, do e ankimoj në Kolegj

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s ka paralajmëruar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se nëse ndryshon afatin ligjor të regjistrimit të koalicioneve, atëherë partia që ai drejton do të shkojë...

Presidenti, një tjetër mundësi për dialog

para 12 muajve - Sovrani

Për Edi Ramën, zgjedhja e presidentit nuk është një matje force e mazhorancës, por një tjetër mundësi për të afruar opozitën në dialog. “Në sallë janë numrat për zgjedhjen e Presidentit të Republikës....

Sot vendimi i KQZ për shtyrjen e regjistrimit të koalicioneve

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

KQZ do të mblidhet sot për të vendosur lidhur me kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afateve për regjistrimin e partive dhe të koalicioneve zgjedhore Mbledhja është parashikuar të nisë në orën 13:00 ndërkohë...

Zguri: Regjistrimi i koalicioneve jashtë afatit është diskriminues

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Alma Çuka Anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve shprehet se ky institucion nuk ka asnjë kompetencë për të plotësuar kërkesën e PS-LSI Mbyllja e afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve në zgjedhjet...

PS-LSI nuk firmosin koalicionin, ndizet sherri për afatet

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Partitë e shumicës kërkojnë shtyrjen e datave në dispozicion për t’u regjistruar në KQZ. PD kundërshton Në ditën e fundit të mundshme për regjistrimin e koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit, Partia...

Raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri do të zhvillohet sot

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Konferenca e Kryetarëve që u mblodh menjëherë pas seancës ku u ezaurua raundi i parë vendosi që seanca e ardhshme për zgjedhjen e Presidentit të zhvillohet nesër në orën 15:00. Mungesa e kandidatëve për...

Basha: Vetëm qeveri teknike. Ta harroni se tërhiqemi

më 4.2017 - Top Channel

Kryetari i PD, Lulzim Basha siguroi nga çadra e protestës në bulevard se nuk ka asnjë tërheqje nga qëndrimi i opozitës, edhe pas lëvizjeve të fundit të maxhorancës, për të shtyrë afatin e regjistrimit...

Rama: Presidenti, mundësi për dialog

më 4.2017 - Top Channel

Për Edi Ramën, zgjedhja e presidentit nuk është një matje force e mazhorancës, por një tjetër mundësi për të afruar opozitën në dialog. “Në sallë janë numrat për zgjedhjen e Presidentit të Republikës....

Meta: Nuk i bashkohem ekstremizmit

më 4.2017 - Top Channel

Për Ilir Metën, dështimi i qëllimshëm i seancës së parë për zgjedhjen e presidentit ka një qëllim. “Pasi dihet që kjo mazhorancë i ka numrat për të bërë një zgjedhje të plotë dhe legjitime të presidentit...

Presidenti, mundësi për dialog

më 4.2017 - Politiko

Për Edi Ramën, zgjedhja e Presidentit nuk është një matje force e mazhorancës, por një tjetër mundësi për të afruar opozitën në dialog. “Në sallë janë numrat për zgjedhjen e Presidentit të Republikës....

Basha: Vetëm qeveri teknike, nuk tërhiqemi

më 4.2017 - Indeks online

Kryetari i PD, Lulzim Basha siguroi nga çadra e protestës në bulevard se nuk ka asnjë tërheqje nga qëndrimi i opozitës, edhe pas lëvizjeve të fundit të maxhorancës, për të shtyrë afatin e regjistrimit...

Edi Rama: Presidenti, mundësi për dialog

më 4.2017 - Lajmi.net

Për Edi Ramën, zgjedhja e presidentit nuk është një matje force e mazhorancës, por një tjetër mundësi për të afruar opozitën në dialog. “Në sallë janë numrat për zgjedhjen e Presidentit të Republikës....

Basha: Vetëm qeveri teknike, nuk tërhiqemi

më 4.2017 - Zhurnal

Kryetari i PD, Lulzim Basha siguroi nga çadra e protestës në bulevard se nuk ka asnjë tërheqje nga qëndrimi i opozitës, edhe pas lëvizjeve të fundit të maxhorancës, për të shtyrë afatin e regjistrimit...

Edi Rama: Presidenti, mundësi për dialog

më 4.2017 - Zhurnal

Për Edi Ramën, zgjedhja e presidentit nuk është një matje force e mazhorancës, por një tjetër mundësi për të afruar opozitën në dialog. “Në sallë janë numrat për zgjedhjen e Presidentit të Republikës....

Basha: Vetëm qeveri teknike. Ta harroni se tërhiqemi

më 4.2017 - Flaka

Kryetari i PD, Lulzim Basha siguroi nga çadra e protestës në bulevard se nuk ka asnjë tërheqje nga qëndrimi i opozitës, edhe pas lëvizjeve të fundit të maxhorancës, për të shtyrë afatin e regjistrimit...

Meta: Nuk i bashkohem ekstremizmit

më 4.2017 - Flaka

Për Ilir Metën, dështimi i qëllimshëm i seancës së parë për zgjedhjen e presidentit ka një qëllim. “Pasi dihet që kjo mazhorancë i ka numrat për të bërë një zgjedhje të plotë dhe legjitime të presidentit...

Letra, provokimi i fundit?

më 4.2017 - Flaka

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim nuk janë regjistruar si koalicion zgjedhor në ditën e fundit, kur duhet ta bënin këtë sipas afateve të përcaktuara në Kodin Elektoral. Por kjo nuk...

Basha: Vetëm qeveri teknike, nuk tërhiqemi

më 4.2017 - Lajmi.net

Kryetari i PD, Lulzim Basha siguroi nga çadra e protestës në bulevard se nuk ka asnjë tërheqje nga qëndrimi i opozitës, edhe pas lëvizjeve të fundit të mazhorancës, për të shtyrë afatin e regjistrimit...

Basha: Vetëm qeveri teknike, nuk tërhiqemi

më 4.2017 - Klan Kosova

Kryetari i PD, Lulzim Basha siguroi nga çadra e protestës në bulevard se nuk ka asnjë tërheqje nga qëndrimi i opozitës, edhe pas lëvizjeve të fundit të maxhorancës, për të shtyrë afatin e regjistrimit...

Edi Rama: Presidenti, mundësi për dialog

më 4.2017 - Klan Kosova

Për Edi Ramën, zgjedhja e presidentit nuk është një matje force e mazhorancës, por një tjetër mundësi për të afruar opozitën në dialog. “Në sallë janë numrat për zgjedhjen e Presidentit të Republikës....

Kërkesa e PS-LSI, Gjata: Nëse KQZ e pranon, do të ishte “kamikazllëk”

më 4.2017 - Opozita

Kërkesën e Partisë Socialsite dhe Lëvizjes Socilasitë për Integrim, drejtuar KQZ për shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive politike dhe koalicioneve, konstitucionalisti Çlirim Gjata e ka koisderuar...

​Kërkesa e PS-LSI, Gjata: Nëse KQZ e pranon, do të ishte “kamikazllëk”

më 4.2017 - Gazeta Express

Kërkesën e Partisë Socialsite dhe Lëvizjes Socilasitë për Integrim, drejtuar KQZ për shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive politike dhe koalicioneve, konstitucionalisti Çlirim Gjata e ka koisderuar...

Ndoka thirrje Metës: Nëse je burrë largohu nga Rama, eja në opozitë

më 4.2017 - Shqiptarja

Nard Ndoka i bëri thirrje Metës të braktisë koalicionin qeveritar dhe t’i bashkohet opozitës në kauzën për zgjedhje të lira e të ndershme. “ Zoti Ilir Meta hiqe frikën, bashkohu me opozitën për standardet...

Regjistrimi i koalicioneve, Çlirim Gjata: Nëse KQZ pranon kërkesën e PS-LSI, veprim kamikaz politik

më 4.2017 - Sot News

Nëse KQZ do të pranonte kërkesën e PS dhe LSI për shtyrje të regjistrimit të koalicioneve ky institucion do të jetë në shkelje të rëndë me ligjin. Kështu u shpreh konstitucionalisti Çlirim Gjata në studion...

Dështon zgjedhja e presidentit të ri të Shqipërisë në votimin e parë

më 4.2017 - Telegrafi

Në Shqipëri parlamenti dështoi sonte të zgjidhte në votimin e parë presidentin e ri të vendit. Asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë. “Raundi i parë i zgjedhjes së presidentit quhet...

Dështon zgjedhja e presidentit të ri të Shqipërisë në votimin e parë

më 4.2017 - GazetaBlic

Në Shqipëri parlamenti dështoi sonte të zgjidhte në votimin e parë presidentin e ri të vendit. Asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë. “Raundi i parë i zgjedhjes së presidentit quhet...

lirim Gjata: Nëse KQZ pranon kërkesën e PS-LSI, veprim kamikaz

më 4.2017 - Mapo

Nëse KQZ do të pranonte kërkesën e PS dhe LSI për shtyrje të regjistrimit të koalicioneve ky institucion do të jetë në shkelje të rëndë me ligjin. Kështu u shpreh konstitucionalisti Çlirim Gjata në studion...

Meta: I kemi numrat për presidentin, por duam proces konsensual

më 4.2017 - Indeks online

Kryetari i Kuvendit dhe kryetari i LSI-së, Ilir Meta deklaroi sot në një prononcim për mediat pas mbylljes së seancës së Kuvendit për raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri se, ezaurimi i raundit...

KQZ dhe afatet e zgjedhjeve: komentojnë analistët

më 4.2017 - Zëri i Amerikës

Kërkesa e partive të koalicionit qeveritar drejtuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të shtyrë afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve në zgjedhje nxiti polemika të reja në skenën politike....

Asnjë kandidat në raundin e parë për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

më 4.2017 - Zhurnal

Kuvendi i Shqipërisë ka zhvilluar sot seancën e parë të procesit për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit, por pa kandidatë, ndërsa kanë munguar në seancë deputetët e opozitës të cilët vazhdojnë bojkotin...

Çlirim Gjata: Nëse KQZ pranon kërkesën e PS-LSI, veprim kamikaz

më 4.2017 - Ora news

Nëse KQZ do të pranonte kërkesën e PS dhe LSI për shtyrje të regjistrimit të koalicioneve ky institucion do të jetë në shkelje të rëndë me ligjin. Kështu u shpreh konstitucionalisti Çlirim Gjata në studion...

Shqipëri: Dështon zgjedhja e presidentit të ri në votimin e parë

më 4.2017 - Almakos

Në Shqipëri parlamenti dështoi sonte të zgjidhte në votimin e parë presidentin e ri të vendit. Asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë. “Raundi i parë i zgjedhjes së presidentit quhet...

Nëse opozita nuk futet në zgjedhje politike, PS-ja tërheq kandidatin në Kavajë

më 4.2017 - Standard

Burime nga selia rozë tregojnë për .spjv.it se skenari i opozitës për të bërë rrëmujë dhe përplasje në Kavajë me datë 7 maj do të dështojë. PS-ja ka në plan që nëse opozita nuk bindet edhe pas negociatave...

Kreu i PD thekson se shtyrja e afatit të regjistrimit të koalicioneve nuk do të bëjë që Opozita të tërhiqet nga kërkesat e saj

më 4.2017 - Gazeta 55

Basha: Ligji është ligj përveç se kur nuk do Rama e Meta Kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar kërkesën për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicionit si një moment që tregon se janë rrëzuar ligjet...

Presidenti, mbahet raundi i parë. Rama-Meta: Do presim opozitën

më 4.2017 - Top Channel

Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur pasditen e së mërkurës raundin e parë të votimit të presidentit të Republikës, edhe pse pa një kandidaturë. Para seancës u mbajt mbledhja e komisionit parlamentar të ligjeve,...

Letra, provokimi i fundit?

më 4.2017 - Top Channel

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim nuk janë regjistruar si koalicion zgjedhor në ditën e fundit, kur duhet ta bënin këtë sipas afateve të përcaktuara në Kodin Elektoral. Por kjo nuk...

“Kavaja” dhe “koalicionet”, nesër mbledhja e KQZ-së

më 4.2017 - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbledhjen e radhës do ta zhvillojë ditën e enjte, në orën 13:30. Në rend të ditës do të jetë përmbajtja e fletës së votimit për zgjedhjet në Kavajë. Gjithashtu, në të do...

Meta: I kemi numrat për presidentin, por duam proces konsensual

më 4.2017 - Koha.net

Kryetari i Kuvendit dhe kryetari i LSI-së, Ilir Meta deklaroi sot në një prononcim për mediat pas mbylljes së seancës së Kuvendit për raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri se, ezaurimi i raundit...

Afati për koalicionet/PD: KQZ të mos shndërrohet në mashë elektorale të kastës qeverisëse

më 4.2017 - Gazeta 55

Koalicioni opozitar i është drejtuar me një letër KQZ, pas kërkesës së PS-LSI për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve. Opozita i kërkon KQZ që të mos pranojë kërkesën koalicionit qeverisës,...

Skandali/Letra e PS-LSI për KQZ, e falsifikuar dhe antiligjore

më 4.2017 - Gazeta 55

Sipas denoncimit të sekretarit për Aksionin Qytetar, Ervin Salianjit në rrjetet sociale, letra drejtuar KQZ ka një falsifikim të dukshëm, ku data e saj shënon 19.04.2017, ndërsa protokollimi i saj është...

Skenarët/ Nëse refuzon KQZ PS-LSI bashkë pas zgjedhjeve

më 4.2017 - Shqiptarja

Nëse nesër kërkesa e PS dhe LSI do të refuzohet nga KQZ për shtyrje të afatit të regjistrimit të koalicioneve, atëherë dy forcat kryesore në qeveri do të shkonin të vetme përballë elektoratit në 18 qershor....

Zgjedhjet në Kavajë, zbulohet "rivali" përballë kandidatit të PS

më 4.2017 - Sot News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për Kryetar Bashkie në Kavajë, proçes që do të zhvillohet më datë 7 Maj. Aktualisht, përveç kandidatit...

KQZ drejt skandalit ligjor, rrezikon deri në 7 vjet burg

më 4.2017 - Gazeta 55

Shtyrja e afateve për regjistrimin e koalicioneve përbën shpërdorim detyre PS dhe LSI i bënë një kërkesë të paprecedent KQZ-së të shtyjë afatin e regjistrimit të koalicioneve. E gjithë kjo, pasi dy aleatët...

Fakti/Asnjë kandidat për President, dështon gara në raundin e parë

më 4.2017 - Gazeta 55

Komisioni i Ligjeve ka nisur procedurën e zgjedhjes së presidentit të ri sot pasdite ndërsa ka konstatuar se nuk ka asnjë kandidat për President. “Deri në këtë moment nuk kemi asnjë kandidaturë të paraqitur,...

Zbulohet "rivali" përballë kandidatit të PS

më 4.2017 - Sot News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për Kryetar Bashkie në Kavajë, proçes që do të zhvillohet më datë 7 Maj. Aktualisht, përveç kandidatit...

Kryeministri Rama: I kemi numrat për Presidentin e ri, por po presim opozitën

më 4.2017 - Lajmi.net

Në seancën e sotme parlamentare dështoi raundi i parë për kandidaturat për President, pasi asnjë emër nuk u paraqit. Në një deklaratë për mediat jashtë godinës së Parlamentit, Kryeministri Edi Rama theksoi...

Zgjedhjet në Kavajë, zbulohet kandidati tjetër i PS-së

më 4.2017 - Albeu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për kryetar bashkie në Kavajë, proces që do të zhvillohet në datën 7 Maj. Aktualisht përveç kandidatit...

Nard Ndoka thirrje Ilir Metës: Bëhu burrë, bashkohu me opozitën

më 4.2017 - Tetova Sot

Kryetari i PDK, Nard Ndoka i ka bërë thirrje kryeparlamentarit e kryetarit të LSI Ilir Meta që të bashkohet me opozitën për kauzën e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. “Zoti Ilir Meta hiqe frikën, bashkohu...

Zgjedhjet në Kavajë, zbulohet ‘surpriza’ ndaj kandidatit të PS-së

më 4.2017 - Tetova Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për kryetar bashkie në Kavajë, proces që do të zhvillohet në datën 7 Maj. “BalkanWeb” mëson se aktualisht...

Dështon zgjedhja e presidentit të ri të Shqipërisë në votimin e parë

më 4.2017 - Almakos

Në Shqipëri parlamenti dështoi sonte të zgjidhte në votimin e parë presidentin e ri të vendit. Asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë. “Raundi i parë i zgjedhjes së presidentit quhet...

Shqipëri: Dështon zgjedhja e presidentit të ri në votimin e parë

më 4.2017 - Evropa e Lirë

Zëri i Amerikës Në Shqipëri parlamenti dështoi sonte të zgjidhte në votimin e parë presidentin e ri të vendit. Asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë. "Raundi i parë i zgjedhjes së presidentit...

Basha: Sheshet dhe rrugët do pushohen nga armata e qytetarëve, duam dialog

më 4.2017 - Ora news

Në muajin e tretë të protestës së opozitës, Lulzim Basha vjen me një paralajmërim të ri kur thotë se sheshet dhe rrugët do të mbushen me armata qytetarësh, në rast se Edi Rama nuk do t’i hapë rrugë dialogut....

Zgjedhjet në Kavajë, zbulohet “rivali” përballë kandidatit të PS. Cilat janë 4 partitë në garë

më 4.2017 - Mapo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për kryetar bashkie në Kavajë, proces që do të zhvillohet në datën 7 Maj. Aktualisht përveç kandidatit...

Zgjedhjet në Kavajë, zbulohet ‘surpriza’ ndaj kandidatit të PS-së

më 4.2017 - Syri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për kryetar bashkie në Kavajë, proces që do të zhvillohet në datën 7 Maj. “BalkanWeb” mëson se aktualisht...

Blushi: Rama dhe Meta duan kohë të zgjidhin përplasjen mes tyre

më 4.2017 - Klan Kosova

Pas dështimit të seancës së parë për zgjedhjen e Presidentit të ri, kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka komentuar sërish kërkesën e PS-LSI për shtyrje të afatit të regjistrimit të koalicioneve në KQZ. Blushi...

Meta: I kemi votat për zgjedhjen e Presidentit, raundin e parë e “dogjëm” që ti japim kohë PD

më 4.2017 - Sot News

Kreu LSI njëkohësisht kryetari i Parlamentit, në një komunikim me gazetarët, menjëherë pas përfundimit të seancës parlamentare ka shpjeguar se pse në këtë raund nuk kishte një emër konkret për President....

Zgjedhjet në Kavajë, zbulohet ‘surpriza’ ndaj kandidatit të PS-së

më 4.2017 - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për kryetar bashkie në Kavajë, proces që do të zhvillohet në datën 7 Maj. “BalkanWeb” mëson se aktualisht...

Asnjë kandidat në raundin e parë për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

më 4.2017 - Portalb

Kuvendi i Shqipërisë ka zhvilluar sot seancën e parë të procesit për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit, por pa kandidatë, ndërsa kanë munguar në seancë deputetët e opozitës të cilët vazhdojnë bojkotin...

Nesër raundi i dytë për presidentin, Rama-Meta: Po presim opozitën

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Pas dështimit të raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit, Kryeministri i vendit Edi Rama tha se votat në Kuvend për ta miratuar nuk mungojnë, por se janë të duruar për të zgjedhur një President të...

Dështon raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit

më 4.2017 - ABC News

Mazhoranca ka ezauruar sot pasdite raundin e parë të zgjedhjes së presidentit të ri të vendit. Seanca ka nisur me leximin e neneve të kushtetutës nga kryetari I Kuvendit Ilir Meta për procedurat e zgjedhjes...

Nard Ndoka ‘sfidon’ Metën: Hiqe frikën e bëhu burrë, bashkohu me opozitën

më 4.2017 - Mapo

Aleatët e Partisë Demokratike kanë qenë sot në çadrën e protestës para Kryeministrisë ku kanë folur për situatën në vend. Një prej tyre kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i ka bërë thirrje kreut...

Zgjedhjet në Kavajë, zbulohet “rivali” përballë kandidatit të PS. Cilat janë 4 partitë në garë

më 4.2017 - BalkanWeb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për kryetar bashkie në Kavajë, proces që do të zhvillohet në datën 7 Maj. “BalkanWeb” mëson se aktualisht...

Meta: I kemi numrat për presidentin, por duam proces konsensual

më 4.2017 - Arbresh

Kryetari i Kuvendit dhe kryetari i LSI-së, Ilir Meta deklaroi sot në një prononcim për mediat pas mbylljes së seancës së Kuvendit për raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri se, ezaurimi i raundit...

Zgjedhja e Presidentit të ri, Meta: Raundi i dytë do të jetë nesër

më 4.2017 - Sot News

Kreu LSI njëkohësisht kryetari i Parlamentit, në një komunikim me gazetarët, menjëherë pas përfundimit të seancës parlamentare ka shpjeguar se pse në këtë raund nuk kishte një emër konkret për President....

Nard Ndoka kërkesë Metës: Hiqe frikën dhe eja pranë opozitës

më 4.2017 - Standard

Aleatët e Partisë Demokratike kanë qenë sot në çadrën e protestës para Kryeministrisë ku kanë folur për situatën në vend. Një prej tyre kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i ka bërë thirrje kreut...

Nard Ndoka ‘sfidon’ Metën: Hiqe frikën e bëhu burrë, bashkohu me opozitën

më 4.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Aleatët e Partisë Demokratike kanë qenë sot në çadrën e protestës para Kryeministrisë ku kanë folur për situatën në vend. Një prej tyre kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i ka bërë thirrje...

Meta: Shtyrja e regjistrimit të koalicioneve, shans për opozitën

më 4.2017 - GazetaBlic

Ilir Meta sqaroi se kërkesa që PS dhe LSI bënë në KQZ për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve ka për qëllim qetësimin e situatës politike në vend si dhe t’i japë kohë opozitës për të hyrë...

Shqipëri: Dështon zgjedhja e presidentit të ri në votimin e parë

më 4.2017 - AlbPortali

Në Shqipëri parlamenti dështoi sonte të zgjidhte në votimin e parë presidentin e ri të vendit. Loading... Asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë. “Raundi i parë i zgjedhjes së presidentit...

Nesër raundi i dytë për presidentin, Meta: Po presim opozitën

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka përcaktuar ditën për raundin e dytë për zgjedhjen e kandidaturave për president. Meta tha se raundi i dytë zhvillohet ditën e nesërme në orën 15:00. Raundi i parë sot u ezaurua...

Meta: Nuk i mendoj zgjedhjet pa opozitën, të nisim sa më shpejtë dialogun

më 4.2017 - Gazeta Express

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta duke folur për gazetarët në mbyllje të raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit, ka komentuar situatën politike në vend. Meta sqaroi se edhe pse e ka mbështetur opozitën në...

Ja rivali i kandidatit socialist në zgjedhjet e Kavajës

më 4.2017 - Lexo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për kryetar bashkie në Kavajë, proces që do të zhvillohet në datën 7 Maj. Aktualisht përveç kandidatit...

Meta: Shtyrja e regjistrimit të koalicioneve, shans për opozitën

më 4.2017 - Klan Kosova

Ilir Meta sqaroi se kërkesa që PS dhe LSI bënë në KQZ për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve ka për qëllim qetësimin e situatës politike në vend si dhe t’i japë kohë opozitës për të hyrë...

Rama flet për Presidentin e ri: Ne i kemi numrat, por presim opozitën

më 4.2017 - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se koalicioni qeverisës do të presë opozitën për zgjedhjen e një Presidenti mbi palët. Rama ka deklaruar se pavarësisht se shumëkush mund të mendojsë se...

Zgjedhjet në Kavajë, zbulohet ‘surpriza’ ndaj kandidatit të PS-së

më 4.2017 - Opozita

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për kryetar bashkie në Kavajë, proces që do të zhvillohet në datën 7 Maj. “BalkanWeb” mëson se aktualisht...

Ja kur do zhvillohet raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit

më 4.2017 - Albeu

Raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri do të zhvillohet ditën e nesërme. Konferenca e Kryetarëve që u mblodh menjëherë pas seancës ku u ezaurua raundi i parë vendosi që seanca e ardhshme për zgjedhjen...

Nard Ndoka thirrje Ilir Metës: Bëhu burrë, bashkohu me opozitën

më 4.2017 - Syri

ryetari i PDK, Nard Ndoka i ka bërë thirrje kryeparlamentarit e kryetarit të LSI Ilir Meta që të bashkohet me opozitën për kauzën e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. “Zoti Ilir Meta hiqe frikën, bashkohu...

Rama flet për Presidentin e ri: Ne i kemi numrat, por presim opozitën

më 4.2017 - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se koalicioni qeverisës do të presë opozitën për zgjedhjen e një Presidenti mbi palët. Rama ka deklaruar se pavarësisht se shumëkush mund të mendojsë se...

Basha: T’i hapet rrugë dialogut ose sheshet do të mbushen me armata qytetarësh

më 4.2017 - Klan Kosova

Sheshet dhe rrugët e Shqipërisë do të mbushen nga armata paqësore e qytetarëve të republikës së re. Ky ka qenë paralajmërimi i Lulzim Bashës, nëse qeveria nuk i hap rrugë dialogut. Basha e shumëzoi me...

Rama: Do bëjmë çmos që të kemi zgjedhje gjithëpërfshirëse

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama, në një deklaratë për mediat foli për zgjedhje gjithëpërfshirëse dhe për një president mbi palët. Rama theksoi se do të bëjnë të pamundurën që të ketë zgjedhje gjithëpërfshirëse....

Rama: Koalicioni jo problem, në pritje të opozitës. I kemi votat për Presidentin e ri

më 4.2017 - NOA

Kryeministri Edi Rama ka folur për gazetarët menjëherë pas përfundimit të seancës së së sotme plenare për raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit. Në fjalën e tij Rama tha se koalicioni mes PS dhe LSI...

Meta: Nuk pati kandidat, kjo për të biseduar edhe me opozitën për një proces bashkëpunues dhe konsensual

më 4.2017 - Standard

Pas dështimit të raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit, kreu i Kuvendit, Ilir Meta tha se kjo ishte tregues i durimit nga ana e mazhorancës për të biseduar me opozitën. Kryetari i LSI-së u shpreh...

Meta: Do presim opozitën, dialogu javën e ardhshme

më 4.2017 - NOA

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka deklaruar se, ezaurimi i raundit të sotëm pa kandidat ishte një tregues i vullnetit për të respektuar procedurat, “por edhe i durimit për të patur mundësinë për të biseduar...

Regjistrimi i koalicioneve në zgjedhje, Basha: Ligji është ligj përveç se kur nuk do Rama e Meta

më 4.2017 - Sot News

Kreu i PD, Lulzim Basha nga çadra e opozitës, ka thënë se kërkesa e PS-LSI për shtyrjen e  regjistrimit të koalicioneve zgjedhore është e paligjshme dhe se sipas Kodit Zgjedhor, sot në mesnatë duhet të...

KQZ mund të shpëtojë zgjedhjet, duke refuzuar PS-LSI

më 4.2017 - Lexo

Nga Mero Baze* Edi Rama dhe Ilir Meta janë bashkuar sot për t’u shpjeguar shqiptarëve se kanë “vullnetin e mirë” të shkelin afatin kushtetues të një procedure për procesin zgjedhor, me shpresë se do të...

Blushi: Kur Rama-Meta shtyjnë regjistrimin e koalicioneve, përse mos shtyhen edhe zgjedhjet siç kërkon Basha?

më 4.2017 - Syri

Deputeti Ben Blushi ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama dhe kryeparlamentarin Ilir Meta që kërkojnë shtyrjen e datës së regjistrimit të koalicioneve për zgjedhje, pasi afati përfundimtar është sot. Duke...

Rama i pret shpresat Nishanit: Na duhet një president konsensual, jo si ky aktual

më 4.2017 - Sot News

Në një konferencë për mediat ditën e sotme, Rama është shprehur se një koalicion i mundshëm  midis Ps-Lsi, nuk është problem. Deklarata e Ramës: “Ata që bëjnë këto akuza janë të njëjtët, këtë punë kanë...

Meta: Nesër raundi i dytë për zgjedhjen e kandidaturave për president

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka përcaktuar ditën për raundin e dytë për zgjedhjen e kandidaturave për president. Meta tha se raundi i dytë zhvillohet ditën e nesërme në orën 15:00. Raundi i parë sot u ezaurua...

Deklarata e fortë e Bashës: T’i hapin rrugë dialogut, përndryshe sheshet do mbushen me armata …

më 4.2017 - Standard

Gjatë fjalës së tij në çadrën e protestës ditën e sotme, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se Edi Rama dhe Ilir Meta duhet t’i hapin rrugë dialogut për të plotësuar kushtiet që opozita kërkon...

Meta përsërit thirrjet për dialog pas votimit të parë për presidentin e ri

më 4.2017 - Illyria

Prononcimi për median i Kryetarit të Kuvendit, zIlir Meta Z. Meta u dogj edhe raundi i parë i votimit për Presidentin e Republikës, deri sa do të pritet opozita, pasi ju kështu keni deklaruar se do të...

Rama flet për Presidentin e ri: I kemi votat por?

më 4.2017 - Albeu

Në dalje nga kuvendi pas raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit të ri, kryeministri i vendit, Edi Rama u shpreh se kjo ishte një shprehje e vullnetit që ka mazhoranca për të gjetur gjuhen e perbashket...

Rama i pret shpresat Nishanit: Na duhet nje president konsensual, jo si ky aktual

më 4.2017 - Sot News

Në një konferencë për mediat ditën e sotme, Rama është shprehur se një koalicion i mundshëm  midis Ps-Lsi, nuk është problem. Deklarata e Ramës: “Ata që bëjnë këto akuza janë të njëjtët, këtë punë kanë...

Shqipëri: Dështon zgjedhja e presidentit të ri në votimin e parë

më 4.2017 - Shenja

Në Shqipëri parlamenti dështoi sonte të zgjidhte në votimin e parë presidentin e ri të vendit. Asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë. “Raundi i parë i zgjedhjes së presidentit quhet...

Meta: Raundi i dytë për presidentin do jetë nesër. Dialogu javën e ardhshme

më 4.2017 - Ora news

Kreu i Kuvendit Ilir Meta deklaroi pas mbylljes së seancës parlamentare se raundi i dytë i zgjedhjes së Presidentit do të jetë gjatë ditës së nesërme, duke theksuar se po pritet opozita brenda të gjitha...

Meta: Nesër raundi i dytë për zgjedhjen e kandidaturave për President

më 4.2017 - Opinion

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka përcaktuar ditën për raundin e dytë për zgjedhjen e kandidaturave për President. Meta tha se raundi i dytë zhvillohet ditën e nesërme në orën 15:00. Ndërsa raundi i parë u...

Nesër raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit, Meta: Po presim opozitën

më 4.2017 - Gazeta Express

Kreu i LSI dhe njëherësh, kreu i Kuvendit Ilir Meta, duke folur në fund të seancës së raundit të parë për zgjedhjen e presidentit, e cila dështoi për shkak se nuk kishte asnjë kandidat, u shpreh se po...

Blushi: Shkatërojnë vendin me një copë letër! Rama: Mezi pret të marrësh votat e PD-së

më 4.2017 - Gazeta Express

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi është shprehur se letra e PS e LSI-së drejt KQZ për të shtyrë afatet e regjistrimeve është një copë letër që shkatërron të gjithë republikën e vendit. Sipas Blushit nëse KQZ vendos...

Blushi: Seanca për Presidentin bajate. Rama-Meta duan të ndryshojnë kodin zgjedhor

më 4.2017 - NOA

Deputeti Ben Blushi ka folur pas seancës së sotme ku u zhvillua raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të ri. Në fjalën e tij para gazetarëve Blushi e cilësoi seancën e plenare si bajate. “A keni parë...

Zgjedhja e Presidentit, flet Ilir Meta: Ja përse sot nuk paraqitëm asnjë emër

më 4.2017 - Syri

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka folur pas përfundimit të seancës së sotme parlamentare, ku dështoi raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit. Duke folur për gazetarët, Meta theksoi se kjo është një mundësi...

Ja rivali i kandidatit socialist në zgjedhjet e Kavajës

më 4.2017 - Java News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të miratojë nesër përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatët për kryetar bashkie në Kavajë, proces që do të zhvillohet në datën 7 Maj. “BalkanWeb” mëson se aktualisht...

Ja kur do të zhvillohet raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri

më 4.2017 - Mapo

Raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri do të zhvillohet nesër. Konferenca e Kryetarëve që u mblodh menjëherë pas seancës ku u ezaurua raundi i parë vendosi që seanca e ardhshme për zgjedhjen e...

Shtyrja e koalicioneve, Blushi: Kërkesë absurde e Ramës dhe Metës

më 4.2017 - Zhurnal

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka reaguar në lidhje me shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve. Blushi deklaroi se nuk është e lejueshme që me një copë letër të Ilir Metës dhe Edi Ramës të shtyhet...

Zgjedhja e Presidentit, Meta: Dështimi i raundit të parë tregues i durimit të mazhorancës me opozitën

më 4.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Pas dështimit të raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit, kreu i Kuvendit, Ilir Meta tha se kjo ishte tregues i durimit nga ana e mazhorancës për të biseduar me opozitën. Kryetari i LSI-së...

Rama: Kemi shprehur vullnetin tonë, koalicioni PS-LSI nuk është problem

më 4.2017 - Sot News

Në një konferencë për mediat ditën e sotme, Rama është shprehur se një koalicion i mundshëm  midis Ps-Lsi, nuk është problem. Deklarata e Ramës: “Ata që bëjnë këto akuza janë të njëjtët, këtë punë kanë...

Caktohet data dhe ora, ja kur do zhvillohet raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri

më 4.2017 - Standard

Raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri do të zhvillohet nesër. Konferenca e Kryetarëve që u mblodh menjëherë pas seancës ku u ezaurua raundi i parë vendosi që seanca e ardhshme për zgjedhjen e...

Nard Ndoka thirrje Metës: Nëse je burrë mbaje fjalën, largohu nga Rama e bashkoju opozitës

më 4.2017 - Java News

Kryetari i PDK Nard Ndoka i bëri thirrje Ilir Metës të braktisë koalicionin qeveritar dhe t’i bashkohet opozitës në kauzën për zgjedhje të lira e të ndershme. Nga çadra e protestës, Ndoka i kërkoi Metës...

Pas dështimit të seancës së parë për Presidentin e ri, Rama: I kemi votat për ta miratuar

më 4.2017 - Opinion

Pas ezaurimit të seancës së parë për zgjedhjen e Presidentit të ri, ku nuk u paraqit asnjë kandidaturë, kryeministri Edi Rama tha se kjo ishte një shprehje e vullnetit që ka mazhoranca për të gjetur gjuhen...

Ja kur do të zhvillohet raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri

më 4.2017 - Syri

Pas dështimit të raundit të parë ditën e sotme, Konferenca e Kryetarëve ka caktuar ditën dhe orën e raundit të dytë. Raundi i radhës do të jetë nesër në orën 15:00, ku pritet të paraqiten emrat e kandidatëve...

Zgjedhjet në Shqipëri, nuk ka koalicion PS-LSI

më 4.2017 - Zhurnal

Por, zgjedhjet mund të kenë ende një mundësi. Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, megjithëse nuk kanë firmosur një marrëveshje të re bashkëpunimi, janë shfaqur së bashku në një kërkesë...

LAJM I FUNDIT/ Caktohet data dhe ora, ja kur do zhvillohet raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri

më 4.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri do të zhvillohet nesër. Konferenca e Kryetarëve që u mblodh menjëherë pas seancës ku u ezaurua raundi i parë vendosi që seanca e ardhshme për zgjedhjen...

Deklarata e Ramës: Kemi shprehur vullnetin tonë, koalicioni PS-LSI nuk është problem

më 4.2017 - Sot News

Në një konferencë për mediat ditën e sotme, Rama është shprehur se një koalicion i mundshëm  midis Ps-Lsi, nuk është problem. Deklarata e Ramës: “Ata që bëjnë këto akuza janë të njëjtët, këtë punë kanë...

Dështon zgjedhja e presidentit të ri të Shqipërisë në votimin e parë

më 4.2017 - Periskopi

Në Shqipëri parlamenti dështoi sonte të zgjidhte në votimin e parë presidentin e ri të vendit. Asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë. “Raundi i parë i zgjedhjes së presidentit quhet...

Koalicionet, Blushi: Nëse KQZ vendos, shkatërron përfundimisht zgjedhjet

më 4.2017 - Ora news

Kreu i Libra dhe deputeti Ben Blushi thotë se kërkesa e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për shtyrjen e datës së regjistrimit si koalicione në KQZ është shkelmi më i fundit që i...

Deklarata e fortë e Bashës: T’i hapin rrugë dialogut, përndryshe sheshet do mbushen me armata …

më 4.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Gjatë fjalës së tij në çadrën e protestës ditën e sotme, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se Edi Rama dhe Ilir Meta duhet t’i hapin rrugë dialogut për të plotësuar kushtiet që opozita...

Asnjë kandidaturë, digjet raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të ri

më 4.2017 - NOA

Mungesa e kandidatëve për president ka çuar në dështimin e raundit të parë të procesit për zgjedhjen e Presidentit të ri të Shqipërisë. Kreu i Kuvendit ka lexuar kushtet që parashikon ligji për zgjedhjen...

Zgjedhja e presidentit, në parlament nuk paraqiten kandidatura

më 4.2017 - RTSH

Parlamenti shqiptar ka konsumuar të mërkurën seancën e parë të planifikuar për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit, por pa dhënë rezultat. Ashtu sikurse ishte paralajmëruar nga kryeministri i vendit...

Asnjë kandidat në raundin e parë për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë

më 4.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Kuvendi i Shqipërisë ka zhvilluar sot seancën e parë të procesit për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit, por pa kandidatë, ndërsa kanë munguar në seancë deputetët e opozitës...

“Nëse KQZ pranon kërkesën e PS-LSI, veprim kamikaz”

më 4.2017 - Lajme.al

Nëse KQZ do të pranonte kërkesën e PS dhe LSI për shtyrje të regjistrimit të koalicioneve ky institucion do të jetë në shkelje të rëndë me ligjin. Kështu u shpreh konstitucionalisti Çlirim Gjata në studion...

Kryeministri Rama: I kemi numrat për Presidentin e ri, por po presim opozitën

më 4.2017 - Syri

Në seancën e sotme parlamentare dështoi raundi i parë për kandidaturat për President, pasi asnjë emër nuk u paraqit. Në një deklaratë për mediat jashtë godinës së Parlamentit, Kryeministri Edi Rama theksoi...

Presidenti i ri, Parlamenti dështon në seancën e parë

më 4.2017 - Opinion

Seanca e parë parlamentare duket se ka dështuar, pasi mazhoranca ende nuk ka një emër për kandidat për President. Duket qenë se në garë nuk ka asnjë kandidat, procedura është thjesht formale. Pasi kryetarja...

Blushi: Seanca për Presidentin ishte bajate…

më 4.2017 - Opinion

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka folur pas seancës së sotme ku u zhvillua raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të vendit. Blushi tha se kanë ndodhur dy ngjarje të paharrueshme duke iu referuar kërkesës...

‘Presidenti’: Blushi e Rama replikojnë për aleancën PS-LSI

më 4.2017 - Mapo

Kuvendi i Shqipërisë zhvilloi për pak minuta seancën plenare për procedurat e zgjedhjes të presidentit të ri të vendit. Duket qenë se në garë nuk ka asnjë kandidat, procedura është thjesht formale. Pasi...

LAJM I FUNDIT/ Pas dështimit të raundit të parë, Rama zbulon “identikitin” e Presidentit të ri: I kemi votat për ta miratuar

më 4.2017 - BalkanWeb

Pas dështimit të raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit, Kryeministri i vendit Edi Rama tha se votat në Kuvend për ta miratuar nuk mungojnë, por se janë të duruar për të zgjedhur një President të...

Rama: Koalicioni PS-LSI nuk është problem

më 4.2017 - Ora news

Rama në konference për mediat Ata që bëjnë këto akuza janë të njëjtët, këtë punë kanë bërë qush në 1 prullin e 2013 këtë punë do bëjnë. Koalicioni PS-LSI nuk është gjëkundi problemi ynë, këtu bëhët fjalë...

Rama flet për Presidentin e ri: Unë jam i duruar dhe pres opozitën derisa...

më 4.2017 - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se koalicioni qeverisës do të presë opozitën për zgjedhjen e një Presidenti mbi palët. Rama ka deklaruar se pavarësisht se shumëkush mund të mendojsë se ai është i paduruar,...

Meta: Shtyrja e regjistrimit, shans për partitë e opozitës

më 4.2017 - Flaka

Pak orë pas kërkesës për shtyrje të afatit për regjistrimin e koalicioneve, nga Fieri kreu i LSI Ilir Meta ka sqaruar arsyet e këtij veprimi të dy partive kryesore të mazhorancës. “Kërkesa që PS dhe LSI...

Basha: Nuk tërhiqemi nga qeveria teknike

më 4.2017 - Opinion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha foli sot nga ‘Çadra e Lirisë’ për shtyrjen e afatit të rregjistrimit në zgjedhje dhe i vendosur tha se opozita nuk do të tërhiqet nga projekti për qeveri teknike....

Koalicionet/ Basha: Rama na del si engjëll, zgjidhja është qeveria teknike

më 4.2017 - Mapo

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka folur sot nga çadra e PD-së për shtyrjen e datës së regjistrimit në zgjedhje. Ai e ka bërë edhe një herë të qartë se nuk do të ketë tërheqje nga projekti për qeveri...

Meta: Shtyrja e regjistrimit, shans për partitë e opozitës

më 4.2017 - Top Channel

Pak orë pas kërkesës për shtyrje të afatit për regjistrimin e koalicioneve, nga Fieri kreu i LSI Ilir Meta ka sqaruar arsyet e këtij veprimi të dy partive kryesore të mazhorancës. “Kërkesa që PS dhe LSI...

Shtyrja e regjistrimit të koalicioneve, Rama: Shprehje vullneti për PD

më 4.2017 - Top Channel

Mesnata e sotme është afati i fundit ligjor për regjistrimin e koalicioneve, por PS-LSI kanë bërë kërkesë për shtyrjen e këtij afati për t’i dhënë sërish mundësi PD-së që të regjistrohet në zgjedhje. E...

Basha? kërcënon? Ramën dhe Metën: Sheshet do mbushen me armata

më 4.2017 - Albeu

Qeveri teknike është zgjidhja dhe opozita duket se nuk ka ndërmend të tërhiqet nga ky vendim. Kreu i PD Lulzim Basha ka bërë një deklaratë “bombë’ sot nga çadra e protestës kur tha se Rama dhe Meta duhet...

Presidenti i ri, dështon votimi i parë

më 4.2017 - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri parlamenti dështoi sonte të zgjidhte në votimin e parë, presidentin e ri të vendit. Asnjë nga forcat politike nuk propozoi ndonjë kandidaturë. "Raundi i parë i zgjedhjes së presidentit quhet...

Blushi: Rama-Meta duan të ndryshojnë kodin zgjedhor me një copë letër. Seanca për Presidentin, bajate

më 4.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka folur pas seancës së sotme ku u zhvillua raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Ai tha se kanë ndodhur dy ngjarje të paharrueshme duke iu referuar...

Shtyrja e koalicioneve, Blushi: Kërkesë absurde e Ramës dhe Metës

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka reaguar në lidhje me shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve. Blushi deklaroi se nuk është e lejueshme që me një copë letër të Ilir Metës dhe Edi Ramës të shtyhet...

Koalicionet, Basha: Ligji është ligj përveç se kur nuk do Rama e Meta

më 4.2017 - Ora news

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha nga çadra e opozitës se pa qeveri teknike nuk do të ketë zgjedhje, ndërsa theksoi se Basha : Ligji është ligj përveç se kur nuk do Edi Rama dhe Ilir Meta. Kodi...

Nard Ndoka ‘sfidon’ Metën: Hiqe frikën e bëhu burrë, bashkohu me opozitën

më 4.2017 - LajmiFundit

Aleatët e Partisë Demokratike kanë qenë sot në çadrën e protestës para Kryeministrisë ku kanë folur për situatën në vend. Një prej tyre kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, i ka bërë thirrje kreut...

Basha thirrje të fortë Ramës: Tërhiqu, ose...

më 4.2017 - Gazeta Express

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka qenë më i vendosur se kurrë ditën e sotme, teksa ka deklaruar se ai dhe opozita nuk do të tërhiqet nga qeveria teknike. Duke folur nga çadra e protestës para kryeministrisë,...

Shtyrja e datës së regjistrimit/ Basha: Harrojeni që të tërhiqemi, fitojmë betejën me çdo kusht

më 4.2017 - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas kërkesës së PS-LSI për shtyrjen e datës së regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet parlamentare. Kreu i opozitës tha se kjo lëvizje e mazhorancës...

Paralajmërimi i Bashës: Rama t’i thërrasë mendjes ose përndryshe…

më 4.2017 - Opinion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pasditen e sotme nga çadra e opozitës në një bashkëbisedim me demokristianët ka theksuar se qytetarët janë ngritur me 18 shkurt dhe nuk do të ulen deri në fitore....

Zyrtare/ Digjet raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të ri, nuk u paraqit asnjë kandidaturë

më 4.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Mungesa e kandidatëve për president ka çuar në dështimin e raundit të parë të procesit për zgjedhjen e Presidentit të ri të Shqipërisë. Kreu i Kuvendit ka lexuar kushtet që parashikon ligji për...

Parlamenti “djeg” raundin e parë të zgjedhjes së Presidentit, seanca zgjat 5 minuta

më 4.2017 - Gazeta Express

Pavarësisht se nuk ka patur asnjë kandidaturë për t’u voptuar si President, Parlamenti është mbledhur në mënyrë formale për të djegur raundin e parë të zgjedhjes së kreut të shtetit. Në fillim të seancës,...

KQZ shqyrton nesër kërkesën e PS-LSI për regjistrimin e koalicioneve

më 4.2017 - Sot News

Komisioni Qendëror i Zgjedhjeve do të shqyrtojë ditën e nesërme në orën 13:00 kërkesën e PS dhe të LSI për shtyrje të datës së regjistrimit të koalicioneve. Po ashtu KQZ do të miratojë përmbajtjen e fletës...

Polemika rreth KQZ dhe afatit te regjistrimit te partive

më 4.2017 - Zëri i Amerikës

Kërkesa e partive të koalicionit qeveritar drejtuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të shtyrë afatin e regjistrimit të partive dhe koalicioneve në zgjedhje nxiti polemika të reja në skenën politike....

“Ne me bukë, ti me gurë”/ Basha, Ramës: S’lahet mjalti me shëllirë, atë që përgatite do e hash të gjithën vetë

më 4.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Pas postimit në Facebook të kryeministrit Edi Rama ku më herët shkruante “Kërkesa KQZ-së është e koalicionit PS-LSI&Etj si shprehje vullnetmirë ndaj PD&Etj.Po asnjë merak nëse ne me bukë e ata...

Meta: I kemi numrat për presidentin, por duam proces konsensual

më 4.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit dhe kryetari i LSI-së, Ilir Meta deklaroi sot në një prononcim për mediat pas mbylljes së seancës së Kuvendit për raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri se, ezaurimi i raundit...

KQZ shqyrton nesër kërkesën e PS-LSI për regjistimin e koalicioneve

më 4.2017 - Sot News

Komisioni Qendëror i Zgjedhjeve do të shqyrtojë ditën e nesërme në orën 13:00 kërkesën e PS dhe të LSI për shtyrje të datës së regjistrimit të koalicioneve. Po ashtu KQZ do të miratojë përmbajtjen e fletës...

Ndoka thirrje Metës: Bëhu burrë, hiqe frikën, bashkohu me opozitën

më 4.2017 - Opozita

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa foli nga çadra e protestës së opozitës, i bëri thirrje kreut të LSI-së, Ilir Meta që të mbështesë kauzën e opozitës. “Zoti Ilir Meta hiqe frikën, bashkohu...

Presidenti dhe zgjedhjet/ Meta: Ne do ta presim PD brenda gjithë mundësive por…

më 4.2017 - Java News

Kreu i LSI-së Ilir Meta, duke folur në fund të seancës së raundit të parë për zgjedhjen e presidentit, e cila dështoi për shkak se nuk kishte asnjë kandidat, u shpreh se po pritet opozita për të bashkëpunuar...

Kërkesa e PS-LSI për regjistrimin e koalicioneve në zgjedhje, Meta: T’i japim kohë PD

më 4.2017 - Sot News

Kreu i LSI, Ilir Meta nga qyteti i Fierit është shprehur se kërkesa e PS dhe LSI për shtyrje të regjistrimit të koalicioneve është për ti dhënë më shumë kohë PD. Meta tha gjithashtu se duhet të bëhet çdo...

Presidenti i ri, Hysi: Nuk kemi asnjë kandidat, raundi i parë quhet i kryer

më 4.2017 - NOA

Komisioni i Ligjeve është mbledhur pasditen e sotme për të diskutuar kandidaturat për Presidentin e ri të Republikës. Asnjë emër nuk ishte paraqitur për kandidaturë. Kështu që, raundi i parë për kandidaturat...

Blushi: Shtyrja e afateve është sikur ta çosh shkurtin në mars

më 4.2017 - Java News

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi është shprehur se letra e PS e LSI-së drejt KQZ për të shtyrë afatet e regjistrimeve është një copë letër që shkatërron të gjithë republikën e vendit. Sipas Blushit nëse KQZ vendos...

Zgjedhjet në Shqipëri, nuk ka koalicion PS-LSI

më 4.2017 - MRT

Përfundimi i afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do ta gjejë Shqipërinë pa asnjë koalicion të regjistruar... Por, zgjedhjet mund të kenë ende një mundësi....

Pas dështimit të raundit të parë për Presidentin e ri, Rama: I kemi votat për ta miratuar

më 4.2017 - Opozita

Pas dështimit të raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës, Kryeministri i vendit Edi Rama tha se votat në Kuvend për ta miratuar nuk mungojnë, por se sipas tij mazhoranca ka ende...

Zgjedhja e Presidentit, flet Ilir Meta: Ja përse sot nuk paraqitëm asnjë emër

më 4.2017 - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka folur pas përfundimit të seancës së sotme parlamentare, ku dështoi raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit. Duke folur për gazetarët, Meta theksoi se kjo është një mundësi...

Ja kur do të zhvillohet raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri

më 4.2017 - Tetova Sot

Pas dështimit të raundit të parë ditën e sotme, Konferenca e Kryetarëve ka caktuar ditën dhe orën e raundit të dytë. Raundi i radhës do të jetë nesër në orën 15:00, ku pritet të paraqiten emrat e kandidatëve...

Tërhiqet Ilir Meta? Ja çfarë thotë kreu i LSI-së në lidhje me ?qeverinë e besimit?

më 4.2017 - Albeu

Megjithëse pak kohë më parë kreu i LSI-së, Ilir Meta deklaroi se duhej të krijohej qeveria e besimit, propozim për të cilin pati shumë diskutime, siç duket për të ky opsion nuk është më në plan të parë....

Shtyrja e datës së regjistrimit/ Basha: Harrojeni që të tërhiqemi, fitojmë betejën me çdo kusht

më 4.2017 - Opozita

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas kërkesës së PS-LSI për shtyrjen e datës së regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet parlamentare. Kreu i opozitës tha se kjo lëvizje e mazhorancës...

Nesër raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit, Meta: Po presim opozitën

më 4.2017 - Lexo

Kreu i LSI dhe njëherësh, kreu i Kuvendit Ilir Meta, duke folur në fund të seancës së raundit të parë për zgjedhjen e presidentit, e cila dështoi për shkak se nuk kishte asnjë kandidat, u shpreh se po...

Rama i përgjigjet akuzave të Blushit: Mezi pret të marrësh votat e PD-së

më 4.2017 - Lexo

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi është shprehur se letra e PS e LSI-së drejt KQZ për të shtyrë afatet e regjistrimeve është një copë letër që shkatërron të gjithë republikën e vendit. Sipas Blushit nëse KQZ vendos...

PS-LSI shtyjnë koalicionin

më 4.2017 - Portalb

Mesnata e 19 dhe 20 prillit ose përfundimi i afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do ta gjejë vendin pa asnjë koalicion të regjistruar, transmeton Top Channel....

Caktohet data dhe ora, ja kur do zhvillohet raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri

më 4.2017 - Opozita

Raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri do të zhvillohet nesër. Konferenca e Kryetarëve që u mblodh menjëherë pas seancës ku u ezaurua raundi i parë vendosi që seanca e ardhshme për zgjedhjen e...

Komisioni i Ligjeve: Asnjë kandidaturë për zgjedhjen e presidentit të ri

më 4.2017 - Sot News

Komisioni parlamentar i Ligjeve është mbledhur për të diskutuar procedurat për zgjedhjen e Presidentit të ri. Kryetarja e këtij komisioni, deputetja socialiste, Vasilika Hysi tha se deri më tani nuk ka...

Meta: Vazhdoj t’i qëndroj idesë se duhet patjetër t’i japim besim të gjithë qytetarëve shqiptarë

më 4.2017 - Standard

Ndonëse pak kohë më parë kreu i LSI-së, Ilir Meta deklaroi se duhej të krijohej qeveria e besimit, propozim për të cilin pati shumë diskutime, siç duket për të ky opsion nuk është më në plan të parë. Në...

Presidenti i ri/ Komisioni i Ligjeve: Nuk kemi asnjë kandidat, e mbyllim raundin e parë

më 4.2017 - Mapo

Komisioni i Ligjeve është mbledhur pasditen e sotme për të diskutuar kandidaturat për Presidentin e ri të Republikës. Asnjë emër nuk ishte paraqitur për kandidaturë. Kështu që, raundi i parë për kandidaturat...

Zgjedhja e Presidentit, Meta: I kemi numrat, por duam një proces bashkëpunues dhe konsensual

më 4.2017 - 24 ore

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta deklaroi sot në një prononcim për mediat pas mbylljes së seances së Kuvendit për raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri se, “ezaurimi i raundit pa kandidat ishte...

Meta: I kemi numrat për presidentin, por duam proces konsensual

më 4.2017 - KosovaPress

“Dihet që mazhoranca i ka numrat për të bërë një zgjedhje të plotë të Presidentit, por besojmë që ky është një proces shumë i rëndësishëm që kërkon bashkëpunimin e radhës”, tha Meta ndërsa shtoi se janë...

Kryeministri Rama: I kemi numrat për Presidentin e ri, por po presim opozitën

më 4.2017 - Tetova Sot

Në seancën e sotme parlamentare dështoi raundi i parë për kandidaturat për President, pasi asnjë emër nuk u paraqit. Në një deklaratë për mediat jashtë godinës së Parlamentit, Kryeministri Edi Rama theksoi...

Kuvendi: Raundi i dytë për Presidentin, nesër në 15:00

më 4.2017 - Java News

Konferenca e Kryetarëve ka rënë dakord që nesër të konsumohet raundi i dytë për zgjedhjen e presidentit të ri. Raundi do të zhvillohet gjatë seancës së të enjtes, ndërsa opozita nuk merr pjesë në Kuvend...

Rama: Koalicioni PS-LSI, shans PD-së të kthehet në rrugën e arsyes

më 4.2017 - 24 ore

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në një prononcim për mediat pas mbylljes së seancës së Kuvendit për raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri se koalicioni PS-LSI po bën një sforco vullnetmirë...

Tërhiqet kreu i LSI? Si përgjigjet Meta kur pyetet për “qeverinë e besimit”

më 4.2017 - BalkanWeb

FIER- Ndonëse pak kohë më parë kreu i LSI-së, Ilir Meta deklaroi se duhej të krijohej qeveria e besimit, propozim për të cilin pati shumë diskutime, siç duket për të ky opsion nuk është më në plan të parë....

Përfundon mbledhja e komisionit të ligjeve, nuk ka kandidaturë për president

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Komisioni parlamentar i Ligjeve ka diskutuar procedurat për zgjedhjen e presidentit të ri. Kryetarja e këtij komisioni, deputetja socialiste, Vasilika Hysi tha se deri më tani nuk ka asnjë kandidaturë...

Komisioni i Ligjeve, Vasilika Hysi: Asnjë kandidaturë për zgjedhjen e presidentit të ri

më 4.2017 - Sot News

Deputetja Vasilika Hysi, ka deklaruar se partitë politike sërish nuk kanë paraqitur asnjë kandidaturë për zgjedhjen e presidentit të ri. Nuk ka akoma asnjë kandidat nga asnjë parti politike, duke shtuar...

Rama: 18 Qershori nuk diskutohet! I kemi votat për President por po presim PD

më 4.2017 - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një deklaratë për mediat pas seancës ku u zhvillua raundi i parë për zgjedhjen e presidentit, ku nuk u votua asnjë emër. Rama komentoi letrën e PS-LSI në KQZ për shtyrjen...

Seanca e parë për zgjedhjen e Presidentit pritet të dështojë, mblidhet komisioni i ligjeve

më 4.2017 - Gazeta Express

Komisioni i Ligjeve është mbledhur para seancës së parlamentit për të diskutuar në lidhje me zgjedhjen e Presidentit të Ri. Kryetarja e komisionit Vasilika Hysi ka sqaruar deputetët se deri më tani nuk...

Kërkesa e PS-LSI për shtyrjen e datës së regjistrimit në zgjedhje, ja çfarë do të ndodh nesër

më 4.2017 - Gazeta Express

Përmes një njoftim për mediat, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve thotë se ditën e nesërme do të mblidhet në orën 13:00, ku do të diskutojë disa pika të rendit të ditës. Një nga pikat më të rëndësishme, është...

Digjet raundi i parë, s’ka asnjë kandidat për President

më 4.2017 - Opinion

Komisioni i Ligjeve është mbledhur sot pasdite për procedurën e zgjedhjes së presidentit të ri. Vasilika Hysi ka bërë me dije se deri në këtë moment nuk ka asnjë kandidaturë të paraqitur, raundi i dytë...

Rama: 18 Qershori nuk diskutohet! Po i japim shans opozitës, edhe durimi e ka një kufi…

më 4.2017 - Java News

Kryeministri Edi rama ka dhënë një deklaratë për mediat pas seancës ku u zhvillua raundi i parë për zgjedhjen e presidentit, ku nuk u votua asnjë emër. Rama komentoi letrën e PS-LSI në KQZ për shtyrjen...

Presidenti i ri/ Komisioni i Ligjeve: Nuk kemi asnjë kandidat, e mbyllim raundin e parë

më 4.2017 - Syri

Komisioni i Ligjeve është mbledhur pasditen e sotme për të diskutuar kandidaturat për Presidentin e ri të Republikës. Asnjë emër nuk ishte paraqitur për kandidaturë. Kështu që, raundi i parë për kandidaturat...

Basha paralajmëron trazira: Sheshet do të pushtohen me armata

më 4.2017 - Lexo

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka qenë më i vendosur se kurrë ditën e sotme, teksa ka deklaruar se ai dhe opozita nuk do të tërhiqet nga qeveria teknike. Duke folur nga çadra e protestës para kryeministrisë,...

Nis punën Komisioni i Ligjeve, Hysi: S?ka asnjë kandidat për president!

më 4.2017 - Albeu

Por si duket partitë politike sërish nuk kanë paraqitur asnjë kandidaturë për zgjedhjen e presidentit të ri. Këtë gjë e ka bërë të ditur Vasilika Hysi e cila ka deklaruar se nuk ka akoma asnjë kandidat...

Shtyrja e koalicioneve, Rama: Shprehje vullnetmirë ndaj PD-së

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Facebook thekson se shtyrja e regjistrimit të koalicioneve është një shprehje e vullnetit të mirë ndaj PD-së. “Kërkesa KQZ-së është e koalicionit PS-LSI...

Mblidhet Komisioni i Ligjeve, ende nuk ka kandidaturë për President të Ri

më 4.2017 - Opinion

Kuvendi do të mblidhet sot për raundin e parë të zgjedhjes së Presidentit. Por ndërkohë edhe pak kohë na ndan nga nisja e seancës mësohet se ende nuk ka një emër kandidature. Ndërkohë Komisioni i ligjeve...

LAJM I FUNDIT/ Mblidhet Komisioni i Ligjeve, pse dështon sot seanca e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri

më 4.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Parlamenti do të mblidhet sot për raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri. Por ndërkohë që pritet nisja e seancës “BalkanWeb” mëson se nuk ka asnjë kandidat ende, çka mund të çojë në dështimin...

Mblidhet Komisioni i Ligjeve, pse dështon sot seanca e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri

më 4.2017 - Standard

Parlamenti do të mblidhet sot për raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri. Por ndërkohë që pritet nisja e seancës “BalkanWeb” mëson se nuk ka asnjë kandidat ende. Komisioni i Ligjeve është mbledhur...

“Digjet” raundi i parë, asnjë emër i propozuar për President

më 4.2017 - Lexo

Pasditen e sotme Kuvendi i Shqipërisë u mblodh në një seancë parlamentare të posaçme për zgjedhjen e Presidentit, por kjo fazë do të “digjet” me konsensusin e PS-së dhe LSI-së. Seanca thirret vetëm për...

KQZ shqyrton nesër kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e datës së regjistrimit në zgjedhje

më 4.2017 - Syri

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve nesër në orën 13:00 do të zhvillojë mbledhjen e radhës për të shqyrtuar disa pika të rendit të ditës. Në mbledhjen e KQZ do të shqyrtohet përmbajtja e fletës së votimit për...

Shtyrja e regjistrimit të koalicioneve, KQZ shqyrton nesër kërkesën e PS-LSI

më 4.2017 - Ora news

Komisioni Qendëror i Zgjedhjeve do të shqyrtojë ditën e nesërme në orën 13:00 kërkesën e PS dhe të LSI për shtyrje të datës së regjistrimit të koalicioneve. Po ashtu KQZ do të miratojë përmbajtjen e fletës...

KQZ shqyrton nesër kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e regjistrimit në zgjedhje

më 4.2017 - Syri

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve nesër në orën 13:00 do të zhvillojë mbledhjen e radhës për të shqyrtuar disa pika të rendit të ditës. Në mbledhjen e KQZ do të shqyrtohet përmbajtja e fletës së votimit për...

Digjet raundi i parë i Presidentit të ri pa kandidat, Rama e Meta: sinjal që opozita të futet në proces

më 4.2017 - Te Sheshi

Parlamenti ka bërë një lëvizje në boshllëk duke konsumuar raundin e parë të zgjedhjes së Presidentit të ri të Republikës, por pa paraqitur asnjë kandidat. Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit...

Kuvendi mblidhet për Presidentin e ri, mazhoranca “djeg” raundin e parë

më 4.2017 - Java News

Pasditen e sotme Kuvendi i Shqipërisë u mblodh në një seancë parlamentare të posaçme për zgjedhjen e Presidentit, por kjo fazë do të “digjet” me konsensusin e PS-së dhe LSI-së. Seanca thirret vetëm për...

Basha: Rama del si engjëll dhe shtyn afatet e koalicioneve, por zgjedhjet vetëm me qeveri teknike

më 4.2017 - Java News

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar nga çadra e protestës kërkesën e mazhorancës për të shtyrë afatin e regjistrimit të subjekteve dhe koalicioneve në KQZ, për t’i dhënë mundësi opozitës...

Meta flet nga Fieri për Presidentin, koalicionin, dhe kërkesën e PS-LSI në KQZ

më 4.2017 - Gazeta Express

Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka folur ditën e sotme nga Fierit në lidhje me kërkesën e dy partive të mëdha të majta, LSI dhe PS, drejtuar KQZ-së për shtyrje të afati të regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet...

PS dhe LSI nuk vendosin për të regjistruar koalicionin, Meta: E bëjmë për PD

më 4.2017 - NOA

Kërkesa e PS dhe LSI për shtyrje të regjistrimit të koalicioneve është për t'i dhënë më shumë kohë PD-së. Kështu është shprehur sot kreu i Kuvendit Ilir Meta, nga qyteti i Fierit. Z.Meta i ka mëshuar sërish...

Regjistrimi i koalicioneve/ KQZ do të shqyrtojë nesër kërkesën e PS dhe LSI

më 4.2017 - Opinion

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, njoftoi se do të zhvillojë ditën e nesërme një mbledhje për të shqyrtuar kërkesën e PS dhe LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve. Nëpërmjet një njoftimi...

Presidenti, mbahet raundi i parë. Rama-Meta: Do presim opozitën

më 4.2017 - 24 ore

Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur pasditen e së mërkurës raundin e parë të votimit të presidentit të Republikës, edhe pse pa një kandidaturë. Para seancës u mbajt mbledhja e komisionit parlamentar të ligjeve,...

Rama flet për Presidentin e ri: Ne i kemi numrat, por presim opozitën

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se koalicioni qeverisës do të presë opozitën për zgjedhjen e një Presidenti mbi palët. Rama ka deklaruar se pavarësisht se shumëkush mund të mendojsë se...

Shtyrja e afatit për koalicionet/ Ilir Meta shpjegon arsyen pse e morën këtë vendim me Edi Ramën

më 4.2017 - Opinion

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka komentuar sot nga Fieri edhe kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve në KQZ. Në një konferencë të posaçme shtypi, Meta i ka mëshuar sërish...

Shtyrja e afatit të regjistrimit të koalicioneve, Meta: Mundësi për opozitën

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Kryetari i LSI, Ilir Meta ka folur nga qyteti i Fierit në lidhje me shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve zgjedhore. Meta tha se çdo përpjekje që synon t’i japë mundësi opozitës të përfshihet...

Shtyrja e regjistrimit të koalicioneve, Meta: Për t’i dhënë kohë PD

më 4.2017 - Ora news

Kërkesa e PS dhe LSI për shtyrje të regjistrimit të koalicioneve është për ti dhënë më shumë kohë PD. Kështu është shprehur kreu i Kuvendit Ilir Meta nga qyteti i Fierit. vijon Të parët për lajmin e fundit....

Berisha sërish president i Shqipërisë?

më 4.2017 - Albeu

Kreu i Kuvendit Ilir Meta nga Fieri ka dhënë një deklaratë për shtyp ku i është përgjigjur interesit të gazetarëve në lidhje me krizën politike dhe çështjen e presidentit. Gjatë deklaratës për shtyp ,...

Meta: Mundësi për opozitën afati i ri për regjistrimin e koalicioneve

më 4.2017 - Shqiptarja

Kryetari i LSI, Ilir Meta nga Fieri ka komentuar kërkesën për të shtyrë afatin për regjistrimin e koalicioneve zgjedhore. Ai u shpreh se çdo përpjekje që synon ti japë mundësi opozitës të përfshihet në...

Shtyrja e afatit për koalicionet, reagon Ilir Meta: Pse e morëm këtë vendim me Edi Ramën

më 4.2017 - BalkanWeb

FIER- Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka komentuar sot nga Fieri edhe kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve në KQZ. Në një konferencë të posaçme shtypi, Meta i ka mëshuar...

Mblidhet komisioni i ligjeve: Nuk ka asnjë kanditaturë për President

më 4.2017 - Lexo

Komisioni i Ligjeve është mbledhur para seancës së parlamentit për të diskutuar në lidhje me zgjedhjen e Presidentit të Ri. Kryetarja e komisionit Vasilika Hysi ka sqaruar deputetët se deri më tani nuk...

Digjet raundi i parë, s’ka asnjë kandidat për President

më 4.2017 - Opozita

Është mbledhur sot pasdite komisioni i Ligjeve për proceduren e zgjedhjes së presidentit të ri. Sipas Vasilika Hysit, “deri në këtë moment nuk kemi asnjë kandidaturë të paraqitur, raundi i dytë duhet të...

Presidenti i ri/ Komisioni i Ligjeve: Nuk kemi asnjë kandidat, e mbyllim raundin e parë

më 4.2017 - Tetova Sot

Komisioni i Ligjeve është mbledhur pasditen e sotme për të diskutuar kandidaturat për Presidentin e ri të Republikës. Asnjë emër nuk ishte paraqitur për kandidaturë. Kështu që, raundi i parë për kandidaturat...

Regjistrimi i koalicioneve, KQZ merr vendim nesër

më 4.2017 - Lexo

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim i janë drejtuar KQZ-së sot me një kërkesë për shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive dhe koalicioneve për zgjedhjet e 18-Qershorit. Kjo sipas...

S’ka President në raundin e parë

më 4.2017 - Lajme.al

Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur pasditen e së mërkurës raundin e parë të votimit të presidentit të Republikës, edhe pse pa një kandidaturë. Para seancës u mbajt mbledhja e komisionit parlamentar të ligjeve,...

Dështon seanca e parë për Presidentin/Rama: Në pritje të opozitës. I kemi votat për ta miratuar

më 4.2017 - AlbPress

Pas ezaurimit të seancës së parë për zgjedhjen e Presidentit të ri, ku nuk u paraqit asnjë kandidaturë, kryeministri Edi Rama tha se kjo ishte një shprehje e vullnetit që ka mazhoranca për të gjetur gjuhen...

Dështimi i raundit të parë për Presidentin, Meta: I kemi numrat por ja çfarë po kërkojmë

më 4.2017 - Gazeta Telegraf

Pas dështimit të raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit, kreu i Kuvendit, Ilir Meta tha se kjo ishte tregues i durimit nga ana e mazhorancës për të biseduar me opozitën. Kryetari i LSI-së u shpreh...

Dështimi i raundit të parë për Presidentin, Meta: I kemi numrat por…

më 4.2017 - LajmiFundit

Pas dështimit të raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit, kreu i Kuvendit, Ilir Meta tha se kjo ishte tregues i durimit nga ana e mazhorancës për të biseduar me opozitën. Kryetari i LSI-së u shpreh...

Basha rrit presionin: T’i hapin rrugë dialogut, përndryshe sheshet do mbushen me armata …

më 4.2017 - LajmiFundit

Në fjalën e tij në çadrën e protestës ditën e sotme, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se Edi Rama dhe Ilir Meta duhet t’i hapin rrugë dialogut për të plotësuar kushtiet që opozita kërkon pasi...

KQZ shqyrton nesër kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e datës së regjistrimit në zgjedhje

më 4.2017 - Tetova Sot

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve nesër në orën 13:00 do të zhvillojë mbledhjen e radhës për të shqyrtuar disa pika të rendit të ditës. Në mbledhjen e KQZ do të shqyrtohet përmbajtja e fletës së votimit për...

“Presidenti” nuk ka emër

më 4.2017 - Top Channel

Parlamenti do të zhvillojë sot pasdite një seancë pa kandidatë për zgjedhjen e Presidentit. Në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, përgjegjës për zgjedhjen e procedurave të Presidentit, nuk ka ende kandidat...

Shqipëri, votohen komisionet për Vettingun

më 4.2017 - Alsat-M

Mazhoranca mbrëmë në Shqipëri votoi përbërjen e Komisioneve parlamentare të Vettingut. Ndonëse opozita nuk ishte në Kuvend, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama pas votimit të komisioneve theksoi se vettingu...

Dilemat e letrës, anëtarët e opozitës në KQZ: Shkelet ligji

më 4.2017 - Top Channel

Për opozitën, letra e të mërkurës Ruçi-Rama për KQZ-në, nuk është një ftesë për opozitën, por një mashtrim që synon të legalizojë farsën zgjedhore pa Partinë Demokratike. Oerd Bylykbashi e la këtë tëkuptohet...

​Kume: KQZ nuk mund të shtyjë afatet e regjistrimit. Zgjidhja duhet të vijë nga parlamenti

më 4.2017 - Gazeta Express

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk mund të shtyjë afatet për regjistrimin e koalicioneve zgjedhore, apo edhe të subjekteve politike. I këtij mendimi është ish kryetari i KQZ-së, Kristaq Kume, i cili thotë...

PD kërkesë zyrtare KQZ-së: Mos shty afatin për regjistrimin e koalicioneve

më 4.2017 - NOA

Partia Demokratike ka reaguar pas kërkesës së Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve zgjedhore drejtuar KQZ-së. Në një letër dërguar...

Shtyrja e afateve, Meta: Provë transparence për t’i dhënë kohë PD-së

më 4.2017 - Java News

Pak orë pas kërkesës për shtyrje të afatit për regjistrimin e koalicioneve, nga Fieri kreu i LSI Ilir Meta ka sqaruar arsyet e këtij veprimi të dy partive kryesore të mazhorancës. “Kërkesa që PS dhe LSI...

Presidenti i ri, Parlamenti dështon në seancën e parë/Seanca e dyte, neser

më 4.2017 - AlbPress

Seanca e parë parlamentare duket se ka dështuar, pasi mazhoranca ende nuk ka një emër për kandidat për President. Duket qenë se në garë nuk ka asnjë kandidat, procedura është thjesht formale. Pasi kryetarja...

Digjet raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit të ri, nuk u paraqit asnjë kandidaturë

më 4.2017 - LajmiFundit

Mungesa e paraqitjes se kandidaturave për president ka çuar në dështimin e raundit të parë të procesit për zgjedhjen e Presidentit të ri të Shqipërisë. Kreu i Kuvendit ka lexuar kushtet që parashikon ligji...

Caktohet data dhe ora, ja kur do zhvillohet raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri

më 4.2017 - Gazeta Telegraf

Raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri do të zhvillohet nesër. Konferenca e Kryetarëve që u mblodh menjëherë pas seancës ku u ezaurua raundi i parë vendosi që seanca e ardhshme për zgjedhjen e...

Meta nga Fieri: Afati për regjistrim, mundësi e re për opozitën

më 4.2017 - Lexo

Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka folur ditën e sotme nga Fierit në lidhje me kërkesën e dy partive të mëdha të majta, LSI dhe PS, drejtuar KQZ-së për shtyrje të afati të regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet...

Basha: Nuk tërhiqemi nga qeveria teknike

më 4.2017 - AlbPress

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha foli sot nga ‘Çadra e Lirisë’ për shtyrjen e afatit të rregjistrimit në zgjedhje dhe i vendosur tha se opozita nuk do të tërhiqet nga projekti për qeveri teknike....

PD letër KQZ-së: Mos pranoni kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit...

më 4.2017 - Albeu

Koalicioni Opozitar, përmes një letre të nënshkruar nga kreu i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka, ka sjellë në vëmendjen e KQZ, se afatet e parashikuara në nenet 64 dhe 65 të Kodit Zgjedhor , për regjistrimin...

Pas dështimit të raundit të parë, Rama zbulon “identikitin” e Presidentit të ri: I kemi votat…

më 4.2017 - LajmiFundit

Pas dështimit të raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit, Kryeministri i vendit Edi Rama tha se votat në Kuvend për ta miratuar nuk mungojnë, por se janë të duruar për të zgjedhur një President të...

Basha thirrje të fortë Ramës: Tërhiqu, ose…

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka qenë më i vendosur se kurrë ditën e sotme, teksa ka deklaruar se ai dhe opozita nuk do të tërhiqet nga qeveria teknike. Duke folur nga çadra e protestës para kryeministrisë,...

Regjistrimi i koalicioneve, KQZ merr vendim nesër por afati skadon sot…

më 4.2017 - Java News

Partia Socilaiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim i janë drejtuar KQZ-së sot me një kërkesë për shtyrjen e afatit të regjistrimit të partive dhe koalicioneve për zgjedhjet e 18-Qershorit. Kjo sipas...

Kërkesa e PS-LSI për të shtyrë regjistrimin, ja çfarë thotë ish-kryetari i KQZ

më 4.2017 - Opinion

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk mund të shtyjë afatet për regjistrimin e koalicioneve zgjedhore, apo edhe të subjekteve politike. I këtij mendimi është ish kryetari i KQZ-së, Kristaq Kume, i cili thotë...

PD kundër shtyrjes së afatit të regjistrimit në KQZ

më 4.2017 - Zhurnal

Tiranë, 19 prill - Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, njëkohësisht bashkëkryetar i komisionit të posaçëm për reformën zgjedhor, u shpreh sot kundër shtyrjes së afateve për regjistrimin në KQZ të koalicioneve...

Pas PS-LSI edhe PD letër KQZ-së: Mos pranoni kërkesat për shtyrjen e afatit, përndryshe…

më 4.2017 - Zhurnal

Tiranë, 19 prill - Partia Demokratike ka reaguar pas kërkesës së Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve zgjedhore drejtuar KQZ-së....

Konsumohet pa asnje kandidat raundi i pare i zgjedhjes se presidentit

më 4.2017 - 24 ore

Mungesa e kandidatëve për president ka çuar në dështimin e raundit të parë të procesit për zgjedhjen e Presidentit të ri të Shqipërisë. Kreu i Kuvendit ka lexuar kushtet që parashikon ligji për zgjedhjen...

Shtyrja e koalicioneve/Rama: Shprehje vullnetmirë. Reagon PD…

më 4.2017 - AlbPress

Kërkesa e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, drejtuar KQZ për shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve, solli reagime nga kampet politike. Kryeministri Edi Rama, kërkesën...

PS-LSI: KQZ të shtyjë afatin e koalicioneve

më 4.2017 - ABC News

Pak ore para mbylljes se afatit ligjor per regjistrimin e koalicioneve ne zgjedhjet e 18 qershorit, PS dhe LSI i kerkuan KQZ-se shtyrjen e ketij afati per te mundesuar nje proces zgjedhor sa me gjitheperfshires....

Koalicioni me PS, tërhiqet kreu i LSI? Si përgjigjet Meta kur pyetet për “qeverinë e besimit”

më 4.2017 - LajmiFundit

Ilir Meta deklaroi se duhej të krijohej qeveria e besimit, propozim për të cilin pati shumë diskutime, siç duket për të ky opsion nuk është më në plan të parë. Në një konferencë për mediat nga Fieri, Meta...

Strategjia anti-demokratike e PD-së: Lulzim Basha dërgon 10 ushtarë-deputetë në Kavajë, do qendrojnë deri ditën e zgjedhjeve për mobilizimin e turmave

më 4.2017 - Lexo

Një grup prej afro 10 deputetesh kanë zbarkuar në Kavajë dhe do të qëndrojnë çdo ditë deri ditën e 7 majit, kur do të mbahet protesta për bojkotin e zgjedhjeve për Bashkinë e Kavajës. Grupi i deputetëve...

PD letër KQZ: Refuzo kërkesën e PS-LSI, shtyrja e regjistrimit të koalicioneve shtyn datën e zgjedhjeve

më 4.2017 - Sot News

Koalicioni opozitar i është drejtuar me një letër KQZ, pas kërkesës së PS-LSI për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve. Opozita i kërkon KQZ që të mos pranojë kërkesën e PS-LSI, pasi sipas...

Zgjedhjet/Meta: T’i japim kohë PD. Nuk ka ende një emër për President

më 4.2017 - AlbPress

Kërkesa e PS dhe LSI për shtyrje të regjistrimit të koalicioneve është për ti dhënë më shumë kohë PD. Kështu është shprehur kreu i Kuvendit Ilir Meta nga qyteti i Fierit. Meta tha gjithashtu se duhet të...

“Regjistrimi i koalicionit”, PD letër KQZ-së: Mos pranoni kërkesën e PS-LSI, shtyrja bëhet me konsensus në Kuvend

më 4.2017 - Standard

Pas letrës së PS e LSI-së për të shtyrë afatet e regjistrimi të koalicioneve ka ardhur edhe reagimi i Partisë Demokratike. Sipas letrës së PD-së shtyrja e afateve për regjistrimet bëhet vetëm me konsensus...

Procedurat/Hysi: Asnjë kandidaturë për President, raundi i parë quhet i kryer

më 4.2017 - AlbPress

Komisioni parlamentar i Ligjeve është mbledhur për të diskutuar procedurat për zgjedhjen e Presidentit të ri. Kryetarja e këtij komisioni, deputetja socialiste, Vasilika Hysi tha se deri më tani nuk ka...

PD kundër shtyrjes së afatit të regjistrimit në KQZ

më 4.2017 - Koha.net

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, njëkohësisht bashkëkryetar i komisionit të posaçëm për reformën zgjedhor, u shpreh sot kundër shtyrjes së afateve për regjistrimin në KQZ të koalicioneve për zgjedhjet...

Rama: Ne me bukë ata me gurë

më 4.2017 - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale në lidhje me një kërkesë që koalicioni PS-LSI i ka bërë KQZ-së për të shtyrë afatin per regjistrimin të këtyre dy partive si koalicion...

PS e LSI kërkojnë shtyrjen e afatit të regjistrimit të subjekteve zgjedhore

më 4.2017 - Koha.net

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot në rrjetin social Facebook, pas kërkesës së dorëzuar në KQZ nga PS dhe LSI për të shtyrë afatin e regjistrimit të subjekteve zgjedhore në KQZ dhe regjistrimin e koalicioneve....

Meta: Vendosëm të kërkojmë shtyrjen e afatit të regjistrimit, për ti dhënë kohë PD-së

më 4.2017 - Gazeta Telegraf

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka komentuar nga Fieri kërkesën e PS dhe LSI për shtyrje të regjistrimit të koalicioneve. Sipas Metës ky vendim është marrë për ti dhënë më shumë kohë...

PD i shkruan KQZ: Mos pranoni kërkesën e PS-LSI, s’jeni mashë politike

më 4.2017 - Opinion

Partia Demokratike i ka dërguar një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ku i kërkon të mos përdoret politikisht nga koalicioni i majtë. Sipas PD, kërkesa e PS-LSI për të shtyrë afatin e regjistrimit...

Pas PS-LSI edhe PD letër KQZ-së: Mos pranoni kërkesat për shtyrjen e afatit, përndryshe…

më 4.2017 - Gazeta Express

Partia Demokratike ka reaguar pas kërkesës së Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve zgjedhore drejtuar KQZ-së. Në një letër dërguar...

Rama: Ne me bukë, PD me gurë

më 4.2017 - Tetova1

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur shprehje vullnet mirë ndaj PD-së kërkesën që PS dhe LSI bëri në KQZ për shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit. loading... “Kërkesa...

Partia Demokratike “zbarkon” në Kavajë, 10 deputetë ftojnë qytetarët derë më derë për protestë

më 4.2017 - Tetova1

loading... Opozita nuk ka si qëllim që të pengojë zgjedhjet në Kavajë, por t’u bëjë ftesa derë më derë qytetarëve të Kavajës që të protestojnë kundër zgjedhjes së mëkëmbësit të Elvis Roshit më 7 maj. Për...

Meta: Mbetem për qeveri besimi, jo zgjedhje pa opozitën dhe proces të gjithëpranuar

më 4.2017 - Illyria

Prononcimi për media i Kryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta në Fier 19 prilli ishte afati i fundit për regjistrimin e koalicioneve zgjedhore, ndërkohë që ende nuk kemi një përgjigje...

‘Regjistro koalicionin, Shqipëria nuk pret’, Rama i vendosur: Zgjedhjet nuk shtyhen

më 4.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Pas kërkesës që u dorëzua sot në KQZ për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicionit PS-LSI, ku kërkohet kohë shtesë nga dy palët politike deri në zgjidhjen e ngërçit politik me PD, lumë reagimesh...

Emrat /Zgjedhjet, KQZ miraton ngritjen e Bordit të Monitorimit të Medias

më 4.2017 - AlbPress

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi në mbledhjen e ditës së sotme projektvendimin “Për ngritjen e Bordit të Monitorimit të Medias për monitorimin e fushatës zgjedhore në radion dhe televizionin publik...

Shtyrja e regjistrimit të koalicionit, Rama akuzon PD: Ne me bukë e ata me gurë

më 4.2017 - NOA

Kreu i Partisë Socialiste dhe njëkohësisht kryeministri Edi Rama ka akuzuar PD-në në lidhje me rrëzimin e kërkesën nga ana e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicionit....

KQZ i injoroi kërkesën për shtyrje afatesh, Rama i turret opozitës

më 4.2017 - Syri

Kreu i PS dhe njëkohësisht kryeministri Edi Rama ka akuzuar PD-në në lidhje me injorimin e kërkesën nga ana e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicionit. Rama...

PS-LSI: KQZ të shtyjë afatin e koalicioneve

më 4.2017 - ABC News

Pak orë para mbylljes së afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve pjesëmarrëse në zgjedhjet e 18 qershorit, PS dhe LSI i kërkojnë KQZ-së shtyrjen e këtij afati. Në kërkesë argumentohet se kjo shtyrje...

PD letër KQZ-së: Mos pranoni kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicionit, përndryshe…

më 4.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Partia Demokratike ka reaguar pas kërkesës së Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicioneve zgjedhore drejtuar KQZ-së. Në një letër...

Koalicionet, Rama: Kërkesa  shprehje vullnet mirë ndaj PD

më 4.2017 - Shqiptarja

Kreu i qeverisë Edi Rama e ka cilësuar shprehje vullnet mirë ndaj PD dhe partive të tjera të opozitës, shkresën që PS-LSI i dërguan KQZ-së, për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet...

FOTO/ Afatet për koalicionet, PD letër KQZ: Shtyrja bëhet me konsensus në Kuvend

më 4.2017 - Syri

Pas letrës së PS e LSI-së për të shtyrë afatet e regjistrimi të koalicioneve ka ardhur edhe reagimi i Partisë Demokratike. Sipas letrës së PD-së shtyrja e afateve për regjistrimet bëhet vetëm me konsensus...

Opozita: Shtyrja e afateve të regjistrimit e lidhur me shtyrjen e datës së zgjedhjeve

më 4.2017 - Ora news

Koalicioni i bashkuar opozitar, është vënë ditën e sotme në dijeni të një kërkese të grupit parlamentar të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, drejtuar institucionit tuaj, me anë të...

Shtryrja e afatit për regjistrimin e zgjedhjeve, Rama: Ne me bukë, PD me gurë

më 4.2017 - Sot News

Kreu i qeverisë Edi Rama e ka quajtur shprehje vullnetmirë ndaj PD-së kërkesën që PS dhe LSI bëri në KQZ për shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit. “Kërkesa KQZ-së...

Kërkesa për regjistrimin në KQZ, reagon Rama: Ne me bukë ata me gurë deri në fund

më 4.2017 - Gazeta Express

Kreu i ekzekutivit Edi Rama reagoi pas letrës së dërguar në KQZ nga PS dhe LSI për të shtyrë datën e regjistrimit të koalicioneve, e cila përfundon sot në darkë. Por duket se kjo kërkesë e mazhorancës...

Shtyrja e afatit të zgjedhjeve, Rama akuzon PD

më 4.2017 - Standard

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ne Facebook, pasi anëtari i KQZ-së Klement Zguri u shpreh se kërkesa drejtuar KQZ-së për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicionit nga Gramoz Ruci dhe Luan Rama...

Zgjedhjet/ PS-LSI shtyjnë koalicionin

më 4.2017 - Mapo

Mesnata e 19 dhe 20 prillit ose përfundimi i afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do ta gjejë vendin pa asnjë koalicion të regjistruar. Sipas Kodit Zgjedhor,...

PD kundër shtyrjes së afatit të regjistrimit në KQZ

më 4.2017 - Arbresh

Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, njëkohësisht bashkëkryetar i komisionit të posaçëm për reformën zgjedhor, u shpreh sot kundër shtyrjes së afateve për regjistrimin në KQZ të koalicioneve për zgjedhjet...

Shtyrja e regjistrimit të koalicionit, Rama mesazh PD: Nëse ne me bukë dhe ju me gurë, atëherë…

më 4.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka reaguar ne Facebook, pasi anëtari i KQZ-së Klemnt Zguri u shpreh se kërkesa drejtuar KQZ-së për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicionit nga Gramoz Ruci dhe Luan...

Rama: Ne me bukë, PD me gurë

më 4.2017 - Ora news

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur shprehje vullnet mirë ndaj PD-së kërkesën që PS dhe LSI bëri në KQZ për shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit. “Kërkesa KQZsë...

Kërkesa në KQZ/ reagon Rama: Ne me bukë ata me gurë

më 4.2017 - Opinion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale në lidhje me një kërkesë që koalicioni PS-LSI i ka bërë KQZ-së për të shtyrë afatin per regjistrimin të këtyre dy partive si koalicion në zgjedhje. Reagimi...

KQZ i rrëzoi kërkesën për shtyrje afatesh, Rama akuzon PD

më 4.2017 - Syri

Kreu i PS dhe njëkohësisht kryeministri Edi Rama ka akuzuar PD-në në lidhje me rrëzimin e kërkesën nga ana e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicionit. Rama...

Strategjia anti-demorkatike e PD-së: Lulzim Basha dërgon 10 ushtarë-deputetë në Kavajë, do qendrojnë deri ditën e zgjedhjeve për mobilizimin e turmave

më 4.2017 - Lexo

Një grup prej afro 10 deputetesh kanë zbarkuar në Kavajë dhe do të qëndrojnë çdo ditë deri ditën e 7 majit, kur do të mbahet protesta për bojkotin e zgjedhjeve për Bashkinë e Kavajës. Grupi i deputetëve...

Zgjedhjet në Kavajë, opozita ?zbarkon? 10 deputetë

më 4.2017 - Albeu

Opozita nuk ka si qëllim që të pengojë zgjedhjet në Kavajë, por t’u bëjë ftesa derë më derë qytetarëve të Kavajë s"> Kavajë s që të protestojnë kundër zgjedhjes së mëkëmbësit të Elvis Roshit më 7 maj....

Dilemat e letrës, anëtarët e opozitës në KQZ: Shkelet ligji

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Për opozitën, letra e të mërkurës Ruçi-Rama për KQZ-në, nuk është një ftesë për opozitën, por një mashtrim që synon të legalizojë farsën zgjedhore pa Partinë Demokratike. Oerd Bylykbashi e la këtë të kuptohet...

PD letër KQZ-së: Nëse afatet shtyen, edhe zgjedhjet duhet të shtyhen

më 4.2017 - Lexo

Gjatë ditës së sotme Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, i kërkuan KQZ-së shtyrjen e afateve për regjistrimin e partive dhe koalicioneve zgjedhore. Kërkesa e tyre argumentohej me përpjekjet...

Strategjia/ 10 drejtues të PD-së ‘zbarkojnë’ në Kavajë, çfarë po përgatit opozita për 7 Majin?

më 4.2017 - BalkanWeb

Valentina MADANI Opozita nuk ka si qëllim që të pengojë zgjedhjet në Kavajë, por t’u bëjë ftesa derë më derë qytetarëve të Kavajës që të protestojnë kundër zgjedhjes së mëkëmbësit të Elvis Roshit më 7...

Skenari i PD: Lulzim Basha dërgon 10 deputetë në Kavajë, do qendrojnë deri ditën e zgjedhjeve për mobilizimin e turmave

më 4.2017 - Lexo

Një grup prej afro 10 deputetesh kanë zbarkuar në Kavajë dhe do të qëndrojnë çdo ditë deri ditën e 7 majit, kur do të mbahet protesta për bojkotin e zgjedhjeve për Bashkinë e Kavajës. Grupi i deputetëve...

PD letër KQZ-së: Shtyrja e afateve për regjistirmin e partive e lidhur me shtyrjen e zgjedhjeve

më 4.2017 - Java News

Gjatë ditës së sotme Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, i kërkuan KQZ-së shtyrjen e afateve për regjistrimin e partive dhe koalicioneve zgjedhore. Kërkesa e tyre argumentohej me përpjekjet...

Koalicionet, pas PS dhe LSI, edhe PD i kërkon KQZ-së, ja cfarë kërkon opozita

më 4.2017 - LajmiFundit

Partia Demokratike i dërgoi sot një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku i kërkon të mos e pranojë kërkesën e Partisë Socialiste dhe LSI-së për shtyrjen e afateve për regjistrimin e koalicioneve...

FOTO/ Afatet për koalicionet, PD letër KQZ: Shtyrja bëhet me konsensus në Kuvend

më 4.2017 - Opozita

Pas letrës së PS e LSI-së për të shtyrë afatet e regjistrimi të koalicioneve ka ardhur edhe reagimi i Partisë Demokratike. Sipas letrës së PD-së shtyrja e afateve për regjistrimet bëhet vetëm me konsensus...

Shtyrja e afatit të zgjedhjeve/ Letra e dërguar në KQZ nga PS nuk është legjitime (DOKUMENTI)

më 4.2017 - Standard

artia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim depozituan sot në KQZ një letër me kërkesën për shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit. Kjo letër, e siguruar...

“Rambot” e Kavajës: Ja deputetët që do të pengojnë zgjedhjet më 7 Maj

më 4.2017 - Java News

Opozita nuk ka si qëllim që të pengojë zgjedhjet në Kavajë, por t’u bëjë ftesa derë më derë qytetarëve të Kavajës që të protestojnë kundër zgjedhjes së mëkëmbësit të Elvis Roshit më 7 maj. Një grup prej...

Dokument: Koalicioni prishet sot në mesnatë

më 4.2017 - Klan Kosova

Deklarata e Luan Ramës se më i rëndësishëm sesa koalicioni është zhvillimi i zgjedhjeve normale, është një hap më shumë drejt shkatërrimit të procesit zgjedhor. Sipas kodit që përcakton rregullat e lojës...

Letra për KQZ-në, Blushi: PS-LSI bënë grusht shteti

më 4.2017 - LajmiFundit

Lidhur me kërkesën e dy partive të majta drejtuara KQZ për shtyrjen e afatit të regjistrimit ka reaguar dhe partia e Ben Blushit. Sipas LIBRA-s kjo kërkesë, të cilën ai beson se KQZ do ta miratojë,...

Partia Demokratike “zbarkon” në Kavajë, 10 deputetë ftojnë qytetarët derë më derë për protestë

më 4.2017 - Gazeta Express

Opozita nuk ka si qëllim që të pengojë zgjedhjet në Kavajë, por t’u bëjë ftesa derë më derë qytetarëve të Kavajës që të protestojnë kundër zgjedhjes së mëkëmbësit të Elvis Roshit më 7 maj. Për këtë qëllim...

A do pengojë PD mbajtjen e zgjedhjeve në Kavajë? Ja plani i ri

më 4.2017 - Java News

Opozita nuk ka si qëllim që të pengojë zgjedhjet në Kavajë, por t’u bëjë ftesa derë më derë qytetarëve të Kavajës që të protestojnë kundër zgjedhjes së mëkëmbësit të Elvis Roshit më 7 maj. Një grup prej...

Beteja për Kavajën, PD çon 10 deputetë në bazë

më 4.2017 - Te Sheshi

Një kontigjent prej 10 deputetësh ga radhët e PD-së, kanë zbritur në terren në Kavajë, në parapërgatitje për protestën e paralajmëruar të 7 majit, ditës kur në këtë qytet do të zhvillohen zgjedhjet e pjesshme...

Rama: Ne me bukë, PD me gurë

më 4.2017 - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur shprehje vullnet mirë ndaj PD-së kërkesën që PS dhe LSI bëri në KQZ për shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit. “Kërkesa KQZsë...

Rama: Kërkesa ndaj KQZ-së, vullnetmirë ndaj PD-së, por pa asnjë merak nëse me bukë e ata me gurë

më 4.2017 - Lexo

Pas kërkesës që PS-LSI dhe aletatët e tjerë i bënë KQZ-së për të shtyrë datën e regjistrimit të partive dhe koalicioneve, ka reguar edhe kryeministri Rama. Më anë të një postmi në twitter kryeministri...

Orët e fundit të koalicionit

më 4.2017 - Opinion

Nga Desada Metaj- Protesta e zgjatur e opozitës duket se ka shkaktuar ngërçin e parë institucional dhe krizën politike brenda mazhorancës, kjo ka lidhje me limitet e regjistrimit të koalicioneve në KQZ....

THELLOHET KRIZA/ KQZ i rrëzoi kërkesën për shtyrje afatesh, Rama akuzon PD

më 4.2017 - Opozita

Kreu i PS dhe njëkohësisht kryeministri Edi Rama ka akuzuar PD-në në lidhje me rrëzimin e kërkesën nga ana e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për shtyrjen e afateve të regjistrimit të koalicionit. Rama...

Rama: Kërkesa ndaj KQZ-së shprehje vullnetmirë për PD, por ne me bukë e ata me gurë

më 4.2017 - Java News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot pas kërkesës që mazhoranca i drejtoi Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për shtyrjen e afatit të regjistrimit sa u përket koalicioneve. Përmes një statusi në Facebook,...

Dokumentet/ Kërkesa e PS-LSI dhe precedentët me tejkalimin e afateve: Ja si ka vepruar KQZ me partitë e tjera

më 4.2017 - Opinion

Në kohën kur PS-LSI kërkojnë të shtyjnë afatet e përcaktuara nga Kodi Zgjedhor për regjistrimin e koalicioneve në zgjedhje, opinion.al sjell disa raste të ngjashme. Si ka vepruar KQZ vite më parë kur partitë...

Opozita i shkruan KQZ-së: Mos shkelni ligjin, mos u bëni mashë e qeverisë

më 4.2017 - Illyria

Koalicioni Opozitar, përmes një letre të nënshkruar nga kreu i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka, ka sjellë në vëmendjen e KQZ, se afatet e parashikuara në nenet 64 dhe 65 të Kodit Zgjedhor, për regjistrimin...

Shtyrja e regjistrimit të koalicioneve, Rama: Shprehje vullneti për PD

më 4.2017 - 24 ore

Mesnata e sotme është afati i fundit ligjor për regjistrimin e koalicioneve, por PS-LSI kanë bërë kërkesë për shtyrjen e këtij afati për t’i dhënë sërish mundësi PD-së që të regjistrohet në zgjedhje. E...

Meta heziton të shkojë drejt humnerës bashkë me Lulzim Bashën dhe tani bën lojëra me Ramën

më 4.2017 - Lajme.al

Nga Andi Bushati* Edi Rama dhe Ilir Meta kanë hedhur sot hapin vendimtar drejt shkatërrimit të zgjedhjeve. Ankthi i këtyre siamezëve në mëkat për t’u ndarë nga njëri-tjetri, i ka detyruar t’i drejtohen...

Rama: Ne me bukë e ata me gurë

më 4.2017 - Lajme.al

Kryeministri Edi Rama ka komentuar kërkesën drejtuar KQZ-së për shtyrjen e datës së vendimit të koalicionit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai e konsideron këtë kërkesë si shpreje të vullnetit...

Zgjedhjet/ KQZ miraton ngritjen e Bordit të Monitorimit të Mediave

më 4.2017 - Lexo

Kryetari i KQZ, Denar Biba dhe anetaret Gezim Veleshnja, Edlira Jorgaqi, Bledar Skenderi, Hysen Osmanaj, Vera Shtjefni dhe Klement Zguri, gjate nje mbledhje te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, ku eshte...

Rama: Kërkesa në KQZ, shprehje e vullnetit të mirë ndaj PD-së

më 4.2017 - Illyria

Kreu i qeverisë Edi Rama e ka cilësuar shprehje vullnet mirë ndaj PD dhe partive të tjera të opozitës, shkresën që PS-LSI i dërguan KQZ-së, për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicioneve për zgjedhjet...

RAMA TALL TRAPIN ME POPULLIN / Zbulohet mashtrimi me kërkesën drejtuar KQZ-së

më 4.2017 - Opozita

Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim depozituan sot në KQZ një letër me kërkesën për shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit . Kjo letër , e siguruar...

Shtyrja e regjistrimit të koalicionit, Rama reagon ashpër ndaj PD-së: Nëse ne me bukë dhe ju me gurë, atëherë…

më 4.2017 - LajmiFundit

Një reagim i ashpër vjen nga kryeministri Rama në Facebook, pasi anëtari i KQZ-së Klement Zguri u shpreh se kërkesa drejtuar KQZ-së për shtyrjen e afatit të regjistrimit të koalicionit nga Gramoz Ruci...

PS-LSI shtyjnë koalicionin, letër KQZ-së për afatin

më 4.2017 - LajmiFundit

Mesnata e 19 dhe 20 prillit ose përfundimi i afatit ligjor për regjistrimin e koalicioneve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do ta gjejë vendin pa asnjë koalicion të regjistruar. Sipas Kodit Zgjedhor,...

Dilemat e letrës, anëtarët e opozitës në KQZ: Shkelet ligji

më 4.2017 - 24 ore

Për opozitën, letra e të mërkurës Ruçi-Rama për KQZ-në, nuk është një ftesë për opozitën, por një mashtrim që synon të legalizojë farsën zgjedhore pa Partinë Demokratike. Oerd Bylykbashi e la këtë tëkuptohet...

LAJMI I FUNDIT: Koalicioni prishet sot në mesnatë (Dokument)

më 4.2017 - Bota Press

Deklarata e Luan Ramës se më i rëndësishëm sesa koalicioni është zhvillimi i zgjedhjeve normale, është një hap më shumë drejt shkatërrimit të procesit zgjedhor. Sipas kodit që përcakton rregullat e lojës...

LIBRA: PS-LSI, grusht shteti për sabotimin e zgjedhjeve

më 4.2017 - 24 ore

Lëvizja LIBRA ka reaguar ashpër pas kërkesës së PS-LSI për shtyjrn e afatit të regjistrimit të koalicioneve në pag të zgjedhjebe të 18 qershorit. Përmes një deklarate, LIBRA e ka cilësuar këtë lëvizje...

Sido që të shkojë kriza, Kushtetuta është përdhunuar!

më 4.2017 - Lajme.al

Nga Ardit Rada Politika shqiptare është treguar e pamëshirshme në raport me Kushtetutën e vendit sa herë që ka rezultuar e paaftë për t’i dhënë drejtim krizave. Ajo që po ndodh në debatin politik të ditës...

Sido që të shkojë kriza, Kushtetuta është përdhunuar!

më 4.2017 - Lexo

Nga Ardit Rada Politika shqiptare është treguar e pamëshirshme në raport me Kushtetutën e vendit sa herë që ka rezultuar e paaftë për t’i dhënë drejtim krizave. Ajo që po ndodh në debatin politik të ditës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK