http://kariera.mk

VMRO-ja: Zaev kërkon pushtet për të shpëtuar nga krimet

para 12 muajve - Albeu

VMRO-DPMNE me anë të një deklarate për shtyp, ka thënë se partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët, vërtetuan mbrëmë edhe një herë se për ta nuk është i rëndësishëm interesi shtetëror....

VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore

para 12 muajve - Alsat-M

VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si “rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë qeveri”. Sipas VMRO-DPMNE-së,...

VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore

para 12 muajve - Iliria News

VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si “rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë qeveri”. Sipas VMRO-DPMNE-së,...

VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore

para 12 muajve - TV Koha

VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si “rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë qeveri”. Sipas VMRO-DPMNE-së,...

VMRO-DPMNE: Zaev ka nevojë patologjike për pushtet

para 12 muajve - Aktuale

Partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët mbrëmë edhe një herë vërtetuan se për ta nuk është i rëndësishëm interesi shtetëror, kështu mes tjerash thuhet në reagimin e sotëm të...

VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore

para 12 muajve - Zhurnal

Shkup, 21 prill - VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si "rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë...

VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore

para 12 muajve - InfoShqip

VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si “rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë qeveri”. Sipas VMRO-DPMNE-së,...

VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore

para 12 muajve - Koha.mk

VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si “rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë qeveri”. Sipas VMRO-DPMNE-së,...

VMRO-DPMNE: Zaev nuk e përgënjeshtron Selën, Bushatin dhe Ramën

para 12 muajve - Iliria News

Ka reaguar edhe OBRM-PDUKM-ja ndaj deklaratës së mëparshme të LSDM-së që thonte se partia e Gruevskit e bllokon zhvillimin e vendit, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Zoran Zaev nuk doli të përgënjeshtroj partnerin...

VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore

para 12 muajve - Almakos

21 April VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si “rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë qeveri”....

VMRO-DPMNE: Zaev nuk e ka guximin të përgëjeshtron deklaratat e Ramës, Selës dhe Bushatit

para 12 muajve - Gazeta Express

Ka reaguar edhe VMRO-DPMNE-ja ndaj deklaratës së mëparshme të LSDM-së që thonte se partia e Gruevskit e bllokon zhvillimin e vendit, transmeton Gazeta Express. ”Zoran Zaev nuk doli të përgënjeshtroj partnerin...

OBRM-PDUKM: Zaev nuk e përgënjeshtron Selën, Bushatin dhe Ramën

para 12 muajve - Telegrafi

Ka reaguar edhe OBRM-PDUKM-ja ndaj deklaratës së mëparshme të LSDM-së që thonte se partia e Gruevskit e bllokon zhvillimin e vendit, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Zoran Zaev nuk doli të përgënjeshtroj partnerin...

VMRO nuk ndryshon qëndrim, Kuvendi edhe sot nuk zgjedh kryetarin

para 12 muajve - Portalb

Sot duhet të vazhdojë seanca e 16 konstituive e Kuvendit të Maqedonisë ku ende zhvillohet debati në pikën e tretë të rendit të ditës, atë për formim të Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime kurse nga ajo...

Himni kombëtar bëhet pengesë për deputetët e VMRO-së

para 12 muajve - Albeu

Deputetja e Maqedonisë nga radhët e VMRO-së, Liljana Zaturovksa, gjatë fjalës së saj në Kuvend gjatë seancës për zgjedhjen e kreut të Kuvendit, përveç sulmeve të një pas njëshme ndaj Deklaratës Shqiptare,...

VMRO-ja: Zaev kërkon pushtet për të shpëtuar nga krimet

para 12 muajve - Fakti Ditor

VMRO-DPMNE me anë të një deklarate për shtyp, ka thënë se partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët, vërtetuan mbrëmë edhe një herë se për ta nuk është i rëndësishëm interesi shtetëror....

VMRO-DPMNE: Sela dëshmoi se me rëndësi është interesi kombëtar shqiptar e jo ai shtetëror

para 12 muajve - Portalb

Partitë koalicionuese të Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët të cilët sikur një mirazh ia dërgojnë platformën tiranase dje edhe njëherë dëshmuan se nuk me rëndësi interesi shtetëror, por çështjet kombëtare...

VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore

para 12 muajve - Tetova Sot

VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si “rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë qeveri”. Sipas VMRO-DPMNE-së,...

VMRO-DPMNE: Zaev ka nevojë patologjike për pushtet

para 12 muajve - Almakos

Partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët mbrëmë edhe një herë vërtetuan se për ta nuk është i rëndësishëm interesi shtetëror, kështu mes tjerash thuhet në reagimin e sotëm të...

Vazhdon mbledhja konstituive në Kuvend

para 12 muajve - Alsat-M

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Edhe sot asgjë të re në Parlament

para 12 muajve - Flaka

Kuvendi sot do të vazhdojë seancën konstituive në të cilën po debatohet për komisionin për zgjedhje dhe emërime. Por Agjencia e Lajmeve Flaka, nga burime partiake të shumicës parlamentare mëson që edhe...

VAZHDON MBLEDHJA KONSTITUIVE NË KUVEND

para 12 muajve - TV21

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Vazhdon seanca konstituive maratonike në kuvendin e Maqedonisë

para 12 muajve - Aktuale

Kuvendi sot do të vazhdojë seancën konstituive në të cilën po debatohet për komisionin për zgjedhje dhe emërime, njofton Aktuale.mk Sipas dakordimeve në komision do të duhet të marrin pjesë gjashtë përfaqësues...

Kuvendi i Maqedonisë as sot nuk e zgjodhi kryetarin

para 12 muajve - Periskopi

Sot duhet të vazhdojë seanca e 16 konstituive e Kuvendit të Maqedonisë ku ende zhvillohet debati në pikën e tretë të rendit të ditës, atë për formim të Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime kurse nga ajo...

Vazhdon mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - Koha.mk

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Vazhdon sot mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - Zhurnal

Shkup, 21 prill - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e...

Vazhdon seanca konstituive maratonike

para 12 muajve - Iliria News

Kuvendi sot do të vazhdojë seancën konstituive në të cilën po debatohet për komisionin për zgjedhje dhe emërime, njofton Aktuale.mk Sipas dakordimeve në komision do të duhet të marrin pjesë gjashtë përfaqësues...

VMRO-DPMNE: Zaevi nuk guxon të dënojë asnjë deklaratë antishtetërore

para 12 muajve - Fakti Ditor

VMRO-DPMNE sot në një kumtesë e kualifikoi kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev si “rob të dëshirës për pushtet i përgatitur të gëlltit çfarëdo deklarate antishtetërore vetëm që të krijojë qeveri”. Sipas VMRO-DPMNE-së,...

Vazhdon maratona e seancës konstituive

para 12 muajve - Gazeta Express

Kuvendi sot do të vazhdojë seancën konstituive në të cilën po debatohet për komisionin për zgjedhje dhe emërime, transmeton Gazeta Express. Sipas dakordimeve në komision do të duhet të marrin pjesë gjashtë...

VMRO-DPMNE: Zaev ka nevojë patologjike për pushtet

para 12 muajve - AlbPortali

Partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët mbrëmë edhe një herë vërtetuan se për ta nuk është i rëndësishëm interesi shtetëror, kështu mes tjerash thuhet në reagimin e sotëm të...

Vazhdo seanca konstituive maratonike në kuvendin e Maqedonisë

para 12 muajve - Indeks.mk

Kuvendi sot do të vazhdojë seancën konstituive në të cilën po debatohet për komisionin për zgjedhje dhe emërime, njofton Aktuale.mk Sipas dakordimeve në komision do të duhet të marrin pjesë gjashtë përfaqësues...

VMRO-DPMNE: Zaev ka nevojë patologjike për pushtet

para 12 muajve - Shenja

Partnerët e koalicionit të Zoran Zaevit nga Aleanca për Shqiptarët mbrëmë edhe një herë vërtetuan se për ta nuk është i rëndësishëm interesi shtetëror, kështu mes tjerash thuhet në reagimin e sotëm të...

Vazhdon mbledhja konstituive në Kuvend

para 12 muajve - Almakos

21 April Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme...

Vazhdon mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - Tetova Sot

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Vazhdo seanca konstituive maratonike në kuvendin e Maqedonisë

para 12 muajve - Aktuale

Kuvendi sot do të vazhdojë seancën konstituive në të cilën po debatohet për komisionin për zgjedhje dhe emërime, njofton Aktuale.mk Sipas dakordimeve në komision do të duhet të marrin pjesë gjashtë përfaqësues...

Vazhdon mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - Republika

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Deputetët e VMRO-së vazhdon të tregojë përalla dhe të parashtrojnë pyetje si nxnësit e klasës së parë

para 12 muajve - Flaka

Deputetët e VMRO-DPMNE-së vetë debatojnë dhe vetë replikojnë. Mes veti parashtrojnë pyetje dhe japin përgjigje. Tema për të cilën gjatë gjithë kohës këmbejnë mendime sërisht është e ashtuquajtura “Platforma...

Parlamenti pallati i "përrallave" pa fund

para 12 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 Prill - Deputetët e VMRO-DPMNE-së vetë debatojnë dhe vetë replikojnë. Midis vete bëjn pyetje dhe përgjigjen. Tema rreth së cilës shkëmbehen në vazhdimësi mendime është Deklarata e partive politike...

Vazhdojnë protestat antishqiptare

para 12 muajve - Arbresh

Edhe sonte është mbajtur në Shkup protesta kundër platformës së partive shqiptare për gjuhën shqipe dhe kundër formimit të qeverisë së LSDM-së me partitë shqiptare. Protesta e organizuar me moton “Për...

Kuvendi vazhdon të mbetet i bllokuar

para 12 muajve - Almakos

Po përfundon edhe java e katërt e debateve maratonike në Kuvend dhe ende nuk ka një epilog. Edhe në debatin e sotëm ku në rend dite ishte formimi i komisionit për zgjedhje dhe emrim, deputetët e VMRO-DPMNE-së...

Kuvendi mbyll javën e katërt pa asnjë epilog

para 12 muajve - Almakos

Kuvendi ka mbyllur javën e katërt të debateve maratonike dhe pa asnjë epilog. Edhe në debatin e sotëm ku në rend dite ishte formimi i komisionit për zgjedhje dhe emrim, deputetët e VMRO-DPMNE-së kanë polimizuar...

Maqedoni, kuvendi në vendnumëro

para 12 muajve - ABC News

VMRO-DPMNE vijon me akuzat për platformën e partive shqiptare në Kuvendin e Maqedonisë. Ndërsa LSDM shfaqet e pafuqishme të zgjedhë kryetarin e ri të parlamentit. Paralajmërimet e LSDM se do zhbllokojë...

Deputetëve të VMRO-së u pengon edhe himni shqiptar

para 12 muajve - Aktuale

Deputetja Liljana Zaturovksa, diskutuesja e shtata me radhë nga 50 sa janë paraqitur për fjalë nga deputetët e VMRO, të enjten përveç që kritikoi Platformën e partive politike shqiptare, nuk la pa përmendur...

Asgjë e re nga seanca e sotme konstituive, pritet nesër të zgjidhet kryetari i Kuvendit

para 12 muajve - Telegrafi

Mbledhja konstituive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve në Kuvendin e Maqedonisë edhe sot ka vazhduar me replika dhe kundër replika të deputetëve në...

Deputetëve të VMRO-së u pengon edhe himni shqiptar

para 12 muajve - Fakti Ditor

Deputetja Liljana Zaturovksa, diskutuesja e shtata me radhë nga 50 sa janë paraqitur për fjalë nga deputetët e VMRO, të enjten përveç që kritikoi Platformën e partive politike shqiptare, nuk la pa përmendur...

Kuvendi seancën konstituive e vazhdon edhe nesër

para 12 muajve - Gazeta Express

Seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë, në të cilin duhet të zgjidhen anëtarët e Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime do të vazhdojë për të 16 herë edhe nësër, transmeton Gazeta Express. Deputetët...

Vijojnë protestat e maqedonasve kundër dygjuhësisë

para 12 muajve - Tetova Sot

Kanë vijuar edhe sot protestat e të ashtuquajturës “Për Maqedoni të Përbashkët”. Organizatorët përsëritën se janë kundër platformës së partive shqiptare dhe kërkuan nga partitë maqedonase ta hedhin poshtë atë./Tetovasot

KUVENDI/ Asgjë të re, nesër vazhdon seanca

para 12 muajve - Iliria News

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në të cilin duhet të zgjidhen anëtarët e Komisionit për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve do të vazhdojë nesër, transmeton MIA. Deputetët...

S’kanë të ndalur protestat antishqiptare në Maqedoni

para 12 muajve - Gazeta e re

Edhe sonte është mbajtur në Shkup protesta kundër platformës së partive shqiptare për gjuhën shqipe dhe kundër formimit të qeverisë së LSDM-së me partitë shqiptare. Protesta e organizuar me moton “Për...

Vazhdojnë protestat antishqiptare

para 12 muajve - Periskopi

Edhe sonte është mbajtur në Shkup protesta kundër platformës së partive shqiptare për gjuhën shqipe dhe kundër formimit të qeverisë së LSDM-së me partitë shqiptare. Protesta e organizuar me moton “Për...

Kuvendi vazhdon të mbetet i bllokuar

para 12 muajve - AlbPortali

Po përfundon edhe java e katërt e debateve maratonike në Kuvend dhe ende nuk ka një epilog. Edhe në debatin e sotëm ku në rend dite ishte formimi i komisionit për zgjedhje dhe emrim, deputetët e VMRO-DPMNE-së...

Nesër vazhdim i ri i seancës konstitutive të Kuvendit

para 12 muajve - Portalb

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në të cilin duhet të zgjidhen anëtarët e Komisionit për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve do të vazhdojë nesër, transmeton MIA. Deputetët...

Kuvendi vazhdon të mbetet i bllokuar

para 12 muajve - Shenja

Po përfundon edhe java e katërt e debateve maratonike në Kuvend dhe ende nuk ka një epilog. Edhe në debatin e sotëm ku në rend dite ishte formimi i komisionit për zgjedhje dhe emrim, deputetët e VMRO-DPMNE-së...

Kuvendi mbyll javën e katërt pa asnjë epilog

para 12 muajve - AlbPortali

Kuvendi ka mbyllur javën e katërt të debateve maratonike dhe pa asnjë epilog. Edhe në debatin e sotëm ku në rend dite ishte formimi i komisionit për zgjedhje dhe emrim, deputetët e VMRO-DPMNE-së kanë polimizuar...

Kuvendi mbyll javën e katërt pa asnjë epilog

para 12 muajve - Shenja

Kuvendi ka mbyllur javën e katërt të debateve maratonike dhe pa asnjë epilog. Edhe në debatin e sotëm ku në rend dite ishte formimi i komisionit për zgjedhje dhe emrim, deputetët e VMRO-DPMNE-së kanë polimizuar...

DEPUTETËT TË PËRKUSHTUAR PAS TELEFONAVE, KUVENDI EDHE PAS 15 DITËVE DEBAT, ENDE I BLLOKUAR

para 12 muajve - TV21

Në sallën gjysmë të boshatisur dhe me retorikë të ngjashme si dhe ditëve të kaluara, deputetët edhe sot e vazhduan seancën e radhës konstitutive. Fjalën kryesore sot e kishte deputetja e VMRO-DPMNE-së,...

VMRO debaton LSDM nuk replikon –

para 12 muajve - TV Koha

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e ka mbajtur vazhdimin e 15-të të seancës konstitutive, në të cilën në rend dite janë formimi i Komisionit për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve...

VMRO-DMPNE vazhdon të mbjell albanofobi

para 12 muajve - Flaka

Lojërat e partisë konservatore djathtiste të, VMRO-DPMNE-së pas kundërshtimit kontradiktor ndaj ‘Platformës shqiptare’ tashmë ka hapur një debat të ri dhe konteston himnin e Shqipërisë . Nuk është diçka...

Deputetët e VMRO-së debatojnë mes vete

para 12 muajve - MRT

Deputetët e koalicionit të kryesuar nga VMRO-DPMNE vazhduan debatin mes vete edhe në vazhdimin e 15 të seancës konstituive... Edhe pse neni 90 i Rregullores së Kuvendit e sanksionon qartë se diskutuesi...

Bushati: Tirana nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë –

para 12 muajve - TV Koha

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili qëndron në Uashington, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në...

Nesër vazhdim i ri i seancës konstitutive të Kuvendit

para 12 muajve - Almakos

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në të cilin duhet të zgjidhen anëtarët e Komisionit për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve do të vazhdojë nesër. Deputetët e VMRO-DPMNE-së...

Nesër vazhdim i ri i seancës konstitutive të Kuvendit

para 12 muajve - Tetova Sot

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në të cilin duhet të zgjidhen anëtarët e Komisionit për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve do të vazhdojë nesër. Deputetët e VMRO-DPMNE-së...

Pas sulmit ndaj ‘Platformës shqiptare’, VMRO-DPMNE konteston himnin e Shqipërisë

para 12 muajve - Lajm

Pas sulmit ndaj ‘Platformës shqiptare’,VMRO-DPMNE tashmë ka hapur një debat të ri dhe konteston himnin e Shqipërisë. Deputetja e kësaj partie, Liljana Zaturovska, sot në parlamentin maqedonas ka shtruar...

Deputetëve të VMRO-së u pengon edhe himni shqiptar

para 12 muajve - Koha.mk

Deputetja Liljana Zaturovksa, diskutuesja e shtata me radhë nga 50 sa janë paraqitur për fjalë nga deputetët e VMRO, të enjten përveç që kritikoi Platformën e partive politike shqiptare, nuk la pa përmendur...

VMRO-DPMNE konteston edhe himnin e Shqipërisë

para 12 muajve - TV Koha

VMRO-DPMNE nuk po mjaftohet me sulmet që po bën ndaj “Platformës shqiptare”, tani ka hapur edhe një front të ri duke e kontestuar edhe himnin e Shqipërisë. Deputetja e kësaj partie, Liljana Zaturovska,...

VMRO-DPMNE konteston edhe himnin e Shqipërisë

para 12 muajve - Ina

VMRO-DPMNE nuk po mjaftohet me sulmet që po bën ndaj “Platformës shqiptare”, tani ka hapur edhe një front të ri duke e kontestuar edhe himnin e Shqipërisë. Deputetja e kësaj partie, Liljana Zaturovska,...

Kuvend, VMRO-ja fton LSDM-në të kyçet në debat

para 12 muajve - Alsat-M

Deputetët e LSDM-së edhe në vazhdimin e pesëmbëdhjetë të seancës konstituive, refuzuan të kyçen në debat edhe përskaj apeleve të vazhdueshme nga kolegët e tyre të VMRO-DPMNE-së. Deputetët e partisë së...

VMRO-DPMNE konteston edhe himnin e Shqipërisë

para 12 muajve - Gazeta Express

VMRO-DPMNE nuk po mjaftohet me sulmet që po bën ndaj "Platformës shqiptare", tani ka hapur edhe një front të ri duke e kontestuar edhe himnin e Shqipërisë, transmeton Gazeta Express. Deputetja e kësaj...

Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje për krizën

para 12 muajve - Gazeta Express

Gjatë debatit në Kuvendit të Maqedonisë, për replikë ndaj deputetëve të VMRO-DPMNE-së është përgjigjur edhe deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli i cili ka thënë se zgjedhjet e kërkuara nga VMRO-DPMNE...

VMRO-DPMNE konteston edhe himnin e Shqipërisë

para 12 muajve - Tetova1

VMRO-DPMNE nuk po mjaftohet me sulmet që po bën ndaj “Platformës shqiptare”, tani ka hapur edhe një front të ri duke e kontestuar edhe himnin e Shqipërisë. Deputetja e kësaj partie, Liljana Zaturovska,...

Rriten tensionet në Kuvend, Veljanoski-Dimovskit: Nëse s'të pëlqen hajde ulu në vendin tim

para 12 muajve - Albeu

Janë shtuar tensionet në Kuvendin e Maqedonisë gjatë seancës konstituive për zgjedhjen e kreut të ri të Kuvendit . Kreu aktual i Kuvendit , Trajko Veljanoski i është drejtuar deputetit Ilija Dimovski,...

VMRO-DPMNE konteston edhe himnin e Shqipërisë

para 12 muajve - Gazeta Express

VMRO-DPMNE nuk po mjaftohet me sulmet që po bën ndaj "Platformës shqiptare", tani ka hapur edhe një front të ri duke e kontestuar edhe himnin e Shqipërisë, transmeton Gazeta Express. Deputetja e kësaj...

Zënka dhe tone të ashpra mes deputetëve të VMRO-DPMNE, Veljanovski godet Dimovskin

para 12 muajve - InfoShqip

“Nëse nuk ju pëlqen që unë udhëheq me seancën, ejani ju në karrigen time”, kështu i ka thënë kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendin të Maqedonisë, Trajko Veljanoski deputetit të VMRO-DPMNE-së Ilija...

Vazhdim i seancës konstitutive të Kuvendit

para 12 muajve - Koha.mk

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e ka mbajtur vazhdimin e 15-të të seancës konstitutive, në të cilën në rend dite janë formimi i Komisionit për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve...

Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje

para 12 muajve - TV Koha

Gjatë debatit në Kuvendit të Maqedonisë, për replikë ndaj deputetëve të OBRM-PDUKM-së është përgjigjur edhe deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli i cili ka thënë se zgjedhjet e kërkuara nga OBRM-PDUKM...

Akuzat për “Platformën e Tiranës”, Bushati: nuk përzihemi në RM, këshillojmë miqësisht

para 12 muajve - MRT

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, ka reaguar ndaj akuzave të zyrtarëve maqedonas për ndërhyrje të Shqipërisë... Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, ka reaguar ndaj akuzave të zyrtarëve...

Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje për krizën

para 12 muajve - Gazeta Express

Gjatë debatit në Kuvendit të Maqedonisë, për replikë ndaj deputetëve të VMRO-DPMNE-së është përgjigjur edhe deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli i cili ka thënë se zgjedhjet e kërkuara nga VMRO-DPMNE...

Veljanoski-Dimovskit: Nëse nuk u pëlqen se si e udhëheq seancën, ejani uleni në vendim tim

para 12 muajve - Telegrafi

Kryekuvendari Trajko Veljanoski i është drejtuar deputetit të OBRM-PDUKM, Ilija Dimovski me fjalët ‘nëse nuk ju pëlqen mënyra se si e udhëheq seancën, ejani ju në vendin tim’, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje për daljen nga kriza

para 12 muajve - Albeu

Deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli , i është kundërpërgjigjur deputetëve të VMRO-së gjatë seancës së sotme në Kuvendin e Maqedonisë lidhur me zgjidhjen e krizës politike në vend. "I përmendët zgjedhjet...

VMRO-DPMNE konteston edhe himnin e Shqipërisë

para 12 muajve - Tetova Sot

VMRO-DPMNE nuk po mjaftohet me sulmet që po bën ndaj “Platformës shqiptare”, tani ka hapur edhe një front të ri duke e kontestuar edhe himnin e Shqipërisë. Deputetja e kësaj partie, Liljana Zaturovska,...

Njihuni me zhvillimet e fundit në Kuvendin e Maqedonisë !

para 12 muajve - Flaka

Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli, duke replikuar me deputetët e VMRO-DPMNE-së,  tha se zgjedhjet nuk janë zgjidhje për krizën. “Në vazhdimësi këtu dëgjojmë fjalime se jemi për bashkëjetesë, por...

Veljanoski-Dimovskit: Nëse nuk u pëlqen se si e udhëheq seancën, ejani uleni në vendim tim

para 12 muajve - Infokusi

Kryekuvendari Trajko Veljanoski i është drejtuar deputetit të OBRM-PDUKM, Ilija Dimovski me fjalët ‘nëse nuk ju pëlqen mënyra se si e udhëheq seancën, ejani ju në vendin tim’, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Rashidi godet deputetët e VMRO-së: Interesat e juaja strategjike për të mbrojtur Gruevskin dhe kushëririn e tij

para 12 muajve - Lajm

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Surija Rashidi drejtoi kritika të ashpra në adresë të deputetëve të VMRO-DPMNE duke theksuar se  po merren me Ramën dhe Selën, gjoja për të mbrojtur  interesat strategjike...

Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje

para 12 muajve - Telegrafi

Gjatë debatit në Kuvendit të Maqedonisë, për replikë ndaj deputetëve të OBRM-PDUKM-së është përgjigjur edhe deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli i cili ka thënë se zgjedhjet e kërkuara nga OBRM-PDUKM...

Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje

para 12 muajve - Fakti Ditor

Gjatë debatit në Kuvendit të Maqedonisë, për replikë ndaj deputetëve të OBRM-PDUKM-së është përgjigjur edhe deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli i cili ka thënë se zgjedhjet e kërkuara nga OBRM-PDUKM...

Zënka dhe tone të ashpra mes deputetëve të VMRO-DPMNE, Veljanovski godet Dimovskin

para 12 muajve - TV Koha

“Nëse nuk ju pëlqen që unë udhëheq me seancën, ejani ju në karrigen time”, kështu i ka thënë kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendin të Maqedonisë, Trajko Veljanoski deputetit të VMRO-DPMNE-së Ilija...

Vazhdon teatri në Kuvend: Spikeri Veljanovski "hidhërohet" me bashkëpartiakun

para 12 muajve - Gazeta Express

“Nëse nuk ju pëlqen që unë udhëheq me seancën, ejani ju në karrigen time”, kështu i ka thënë kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendin të Maqedonisë, Trajko Veljanoski deputetit të VMRO-DPMNE-së Ilija...

Rashidi godet deputetët e VMRO-së: Interesat e juaja strategjike për të mbrojtur Gruevskin dhe kushëririn e tij

para 12 muajve - Ina

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Surija Rashidi drejtoi kritika të ashpra në adresë të deputetëve të VMRO-DPMNE duke theksuar se  po merren me Ramën dhe Selën, gjoja për të mbrojtur  interesat strategjike...

Rriten tensionet në Kuvend, Veljanoski-Dimovskit: Nëse s’të pëlqen hajde ulu në vendin tim

para 12 muajve - Fakti Ditor

Janë shtuar tensionet në Kuvendin e Maqedonisë gjatë seancës konstituive për zgjedhjen e kreut të ri të Kuvendit . Kreu aktual i Kuvendit , Trajko Veljanoski i është drejtuar deputetit Ilija Dimovski,...

Zënka dhe tone të ashpra mes deputetëve të VMRO-DPMNE, Veljanovski godet Dimovskin

para 12 muajve - Ina

“Nëse nuk ju pëlqen që unë udhëheq me seancën, ejani ju në karrigen time”, kështu i ka thënë kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendin të Maqedonisë, Trajko Veljanoski deputetit të VMRO-DPMNE-së Ilija...

Veljanoski ia ofron karrigen e kryesuesit Dimovskit

para 12 muajve - Portalb

“Nëse nuk ju pëlqen që unë udhëheq me seancën, ejani ju në karrigen time”, kështu i ka thënë kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendin të Maqedonisë, Trajko Veljanoski deputetit të VMRO-DPMNE-së Ilija...

Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje për krizën

para 12 muajve - Almakos

Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli, duke replikuar me deputetët e VMRO-DPMNE-së,  tha se zgjedhjet nuk janë zgjidhje për krizën. “Në vazhdimësi këtu dëgjojmë fjalime se jemi për bashkëjetesë, por...

Plas sherri mes VMRO-DPMNE-së në Kuvend

para 12 muajve - Lajm

“Nëse nuk ju pëlqen që unë udhëheq me seancën, ejani ju në karrigen time”, kështu i ka thënë kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendin të Maqedonisë, Trajko Veljanoski deputetit të VMRO-DPMNE-së Ilija...

Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje e krizës

para 12 muajve - Almakos

Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli, duke replikuar me deputetët e VMRO-DPMNE-së,  tha se zgjedhjet nuk janë zgjidhej për krizën. “Në vazhdimësi këtu dëgjojmë fjalime se jemi për bashkëjetesë, por...

Fadil Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje

para 12 muajve - Almakos

Gjatë debatit në Kuvendit të Maqedonisë, për replikë ndaj deputetëve të OBRM-PDUKM-së është përgjigjur edhe deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli i cili ka thënë se zgjedhjet e kërkuara nga OBRM-PDUKM...

Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje

para 12 muajve - Lajm

Gjatë debatit në Kuvendit të Maqedonisë, për replikë ndaj deputetëve të VMRO-DPMNE-së është përgjigjur edhe deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli i cili ka thënë se zgjedhjet e kërkuara nga VMRO-DPMNE...

Bushati: Gruevski e kishte pranuar Platformën

para 12 muajve - Ina

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana apo që Shqipëria ndërhynë në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati citohet të ketë thënë...

Vazhdim i pesëmbëdhjetë i seancës konstitutive të Kuvendit

para 12 muajve - Republika

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e ka mbajtur vazhdimin e 15-të të seancës konstitutive, në të cilën në rend dite janë formimi i Komisionit për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve...

VMRO-DPMNE vazhdon të këmbëngul për zgjedhje të reja

para 12 muajve - InfoShqip

VMRO-DPMNE-ja nëpërmjet një kumtese të dërguar sot shprehu se nëse do të shkonim në zgjedhje të reja, ashtu siç kërkuan ata, në këtë periudhë do të kishte filluar fushata zgjedhore. “Derisa udhëheqësia...

Edhe sot mblidhet Kuvendi i Maqedonisë, VMRO nuk dorëzohet

para 12 muajve - Zeri

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Edhe sot mblidhet Kuvendi i Maqedonisë, VMRO nuk dorëzohet

para 12 muajve - Lajmi.net

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje e krizës

para 12 muajve - AlbPortali

Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli, duke replikuar me deputetët e VMRO-DPMNE-së,  tha se zgjedhjet nuk janë zgjidhje për krizën. Loading... “Në vazhdimësi këtu dëgjojmë fjalime se jemi për bashkëjetesë,...

Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje për krizën

para 12 muajve - Shenja

Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli, duke replikuar me deputetët e VMRO-DPMNE-së,  tha se zgjedhjet nuk janë zgjidhje për krizën. “Në vazhdimësi këtu dëgjojmë fjalime se jemi për bashkëjetesë, por...

Vazhdon mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - Iliria News

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Edhe sot mblidhet Kuvendi i Maqedonisë, VMRO nuk dorëzohet

para 12 muajve - Arbresh

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Bushati: Tirana nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Iliria News

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili qëndron në Uashington, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në...

Mbledhja konstituive e Kuvendit të Maqedonisë vazhdon, ndryshime nuk ka

para 12 muajve - Telegrafi

Mbledhja konstituive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve në Kuvendin e Maqedonisë do të vazhdojë sot. Der tani deputetët e OBRM-PDUKM-së kanë kërkuar...

Bushati: Nuk ka platformë të Tiranës, Shqipëria nuk përzihet në Maqedoni

para 12 muajve - Fakti Ditor

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë....

Vazhdon seanca konstituive e Kuvendit, as sot nuk pritet zgjedhja e kryetarit

para 12 muajve - Portalb

Sot duhet të vazhdojë seanca e 15 konstituive e Kuvendit të Maqedonisë ku ende zhvillohet debati në pikën e tretë të rendit të ditës, atë për formim të Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime, kurse siç mund...

Vazhdon seanca konstituive e Kuvendit, as sot nuk pritet zgjidhje e kryetarit

para 12 muajve - Portalb

Sot duhet të vazhdojë seanca e 15 konstituive e Kuvendit të Maqedonisë ku ende zhvillohet debati në pikën e tretë të rendit të ditës, atë për formim të Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime, kurse siç mund...

OBRM-PDUKM: LSDM-ja kriminele nuk lejon zgjedhje të reja

para 12 muajve - TV Koha

Duke e konsideruar LSDM-në si kriminele, OBRM-PDUKM-ja vlerëson se do të kishte filluar tashmë fushata parazgjedhore për zgjedhje parlamentare të reja, bashkë me ato lokale, E gjithë kjo, sipas OBRM-PDUKM-së,...

VMRO-DPMNE vazhdon të këmbëngul për zgjedhje të reja

para 12 muajve - Portalb

VMRO-DPMNE-ja nëpërmjet një kumtese të dërguar sot shprehu se nëse do të shkonim në zgjedhje të reja, ashtu siç kërkuan ata, në këtë periudhë do të kishte filluar fushata zgjedhore, njofton Portalb.mk...

VMRO e sfidon LSDM-në me zgjedhje të parakohshme

para 12 muajve - Gazeta Express

Duke e konsideruar LSDM-në si kriminele, VMRO-DPMNE-ja vlerëson se do të kishte filluar tashmë fushata parazgjedhore për zgjedhje parlamentare të reja, bashkë me ato lokale, transmeton Gazeta Express....

Vazhdon, edhe sot, debati maratonik në Kuvendin e Maqedonisë

para 12 muajve - Fakti Ditor

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

VMRO-DPMNE: Populli dëshiron zgjedhje të reja që t`i tregojë "LSD"-së se si duhet Maqedonia

para 12 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 prill - VMRO-DPMNE nuk dëshiron të ndalet së akuzuari LSDM-në, ku sot në një komunikatë për media përsëri dolën me qëndrimin dhe retorikën e njëjtë se “ populli dëshiron” zgjedhje të reja parlamentare...

Vazhdon edhe sot seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë

para 12 muajve - Indeks online

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Vazhdojnë replikat në Kuvendin e Maqedonisë

para 12 muajve - Albeu

Është planifikuar të vazhdojë edhe sot seanca konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve . Deri më tani, deputetët e VMRO-DPMNE-së kërkojnë nga...

VMRO: LSDM-ja kriminele po pengon zgjedhjet e reja

para 12 muajve - Albeu

VMRO-ja, me anë të një deklarate për shtyp mëngjesin e sotëm, ka akuzuar Lidhjen Social-demokrate duke e quajtur kriminele dhe se po pengon mbajtjen e zgjedhjeve të reja. Nga kjo parti bëjnë me dije se...

PBRM-PDUKM: LSDM-ja kriminele nuk lejon zgjedhje të reja

para 12 muajve - Telegrafi

Duke e konsideruar LSDM-në si kriminele, OBRM-PDUKM-ja vlerëson se do të kishte filluar tashmë fushata parazgjedhore për zgjedhje parlamentare të reja, bashkë me ato lokale, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Ja çka thonë në kumtesat e fundit LSDM dhe VMRO-DPMNE !

para 12 muajve - Flaka

Ka vijuar Zig Zag loja mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së. Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) ka shprehur se të gjitha institucionet shtetërore duhet të mundësojnë formim të Qeverisë nëpërmjet transferit...

Bushati: S`ndërhyjmë në çështjet e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka përsëritur edhe një herë se nuk ka asnjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk ndërhyn në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati gjithashtu...

Bushati: Nuk ka platformë të Tiranës, Shqipëria nuk përzihet në Maqedoni

para 12 muajve - Alsat-M

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati,  edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë....

Bushati: Tirana nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Koha.mk

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili qëndron në Uashington, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në...

Vazhdon mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 prill - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e...

Bushati: Tirana nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Zhurnal

Tiranë/Shkup, 20 prill - Shefi i diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati, i cili qëndron në Uashington, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në...

Bushati: Mohon të ketë ekzistuar platformë tiranase

para 12 muajve - Portalb

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, mohon se ka ekzistuar platformë tiranase dhe se Shqipëria është përzier në punët e brendshme të Maqedonisë, njofton Portalb.mk . Sipas Bushatit...

Formimi i Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve në vendnumëro !

para 12 muajve - Flaka

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Bushati: Nuk ka platformë të Tiranës, Shqipëria nuk përzihet në Maqedoni

para 12 muajve - Lajmi.net

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati,  edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë....

Kuvendi do vazhdojë seancën konstituive

para 12 muajve - Alsat-M

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

GRUEVSKI HAP FRONT DHE “KACAFYTET” ME RAMEN

para 12 muajve - TV Koha

VMRO-DPMNE dhe lideri i saj Nikolla Gruevski ka hapur frontin me akuza të ashpra në adresë të kryeministrit Edi Rama, duke theksuar se ka gënjyer me deklaratën e fundit se VMRO-DPMNE kishte pranuar platformën...

Vazhdon, edhe sot, debati maratonik në Kuvendin e Maqedonisë

para 12 muajve - Lajm

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

BUSHATI: NUK PËRZIHEMI NË PUNËT E BRENDSHME TË MAQEDONISË

para 12 muajve - TV21

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili qëndron në Uashington, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në...

KUVENDI DO TË VAZHDOJË SEANCËN KOSTITUIVE

para 12 muajve - TV21

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Vazhdon mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - Koha.mk

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Bushati: Nuk përziemi në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Aktuale

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana apo që Shqipëria ndërhynë në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati citohet të ketë thënë...

Bushati: Tirana nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Tetova1

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili qëndron në Uashington, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në...

Bushati: Nuk kemi ndërhyrë në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana apo që Shqipëria ndërhynë në çështjet e brendshme të Maqedonisë, transmeton Gazeta Express....

Pas Ramës, edhe Bushati thotë se Gruevski kishte pranuar deklaratën e partive shqiptare

para 12 muajve - Ina

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana apo që Shqipëria ndërhynë në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati citohet të ketë thënë...

Bushati: Nuk ndërhyjmë në çështjet e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Albeu

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati , ka përsëritur edhe një herë se nuk ka asnjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk ndërhyn në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati gjithashtu...

Bushati: Nuk ndërhyjmë në çështjet e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Telegrafi

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana apo që Shqipëria ndërhynë në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati citohet të ketë thënë...

Vazhdon seanca konstituive e Kuvendit

para 12 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve, transmeton Gazeta Express. Në rrjedhën...

Vazhdon ‘grindja’ në kuvend

para 12 muajve - Aktuale

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Bushati: Nuk ka platformë të Tiranës, Shqipëria nuk përzihet në Maqedoni

para 12 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë....

Bushati: Tirana nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili qëndron në Uashington, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në...

Bushati: Nuk ndërhyjmë në çështjet e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Indeks online

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana apo që Shqipëria ndërhynë në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati citohet të ketë thënë...

Partia e Gruevskit kërkon zgjedhje të reja

para 12 muajve - Sovrani

VMRO-DPMNE-ja nëpërmjet një kumtese të dërguar sot është shprehur pro zgjedhjeve të reja, ashtu siç kërkuan ata, në këtë periudhë do të kishte filluar fushata zgjedhore. “Derisa udhëheqësia kriminale e...

Bushati: Tirana nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Almakos

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili qëndron në Uashington, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në...

Bushati: Nuk ka platformë të Tiranës, Shqipëria nuk përzihet në Maqedoni

para 12 muajve - Almakos

20 April Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati,  edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në punët e brendshme...

VMRO-DPMNE këmbëngul për zgjedhje të reja në Maqedoni

para 12 muajve - Periskopi

VMRO-DPMNE-ja nëpërmjet një kumtese të dërguar sot shprehu se nëse do të shkonim në zgjedhje të reja, ashtu siç kërkuan ata, në këtë periudhë do të kishte filluar fushata zgjedhore. “Derisa udhëheqësia...

Pas Ramës, edhe Bushati thotë se Gruevski kishte pranuar deklaratën e partive shqiptare

para 12 muajve - InfoShqip

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana apo që Shqipëria ndërhynë në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati citohet të ketë thënë...

Bushati: Nuk ndërhyjmë në çështjet e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Almakos

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana apo që Shqipëria ndërhynë në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati citohet të ketë thënë...

Gruevski hap front me Ramën

para 12 muajve - InfoShqip

VMRO-DPMNE dhe lideri i saj Nikolla Gruevski ka hapur frontin me akuza të ashpra në adresë të kryeministrit Edi Rama, duke theksuar se ka gënjyer me deklaratën e fundit se VMRO-DPMNE kishte pranuar platformën...

Bushati: Asnjëher nuk jemi përzier në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Lajm

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana apo që Shqipëria ndërhynë në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati citohet të ketë thënë...

Vazhdon mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - Tetova Sot

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Bushati: Nuk ndërhyjmë në çështjet e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Infokusi

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana apo që Shqipëria ndërhynë në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati citohet të ketë thënë...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë: Nuk ndërhyjmë në çështjet e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Periskopi

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka ritheksuar  se nuk ka asnjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk ndërhyn në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati gjithashtu ka thënë se Deklarata...

Bushati: Tirana nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Republika

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili qëndron në Uashington, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në...

Bushati: S`ndërhyjmë në çështjet e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka përsëritur edhe një herë se nuk ka asnjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk ndërhyn në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati gjithashtu...

Bushati: Tirana nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - AlbPortali

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili qëndron në Uashington, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në...

Bushati: Tirana nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Shenja

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili qëndron në Uashington, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana dhe se Shqipëria nuk përzihet në...

Vazhdon mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - Almakos

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Vazhdon mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - Republika

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Bushati mohon ndërhyrjen në punët e brendshme të Maqedonisë

para 12 muajve - Sovrani

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, edhe një herë ka përsëritur se nuk ka ndonjë platformë nga Tirana apo që Shqipëria ndërhyn në çështjet e brendshme të Maqedonisë. Bushati citohet të ketë...

Vazhdon mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - AlbPortali

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Loading... Në rrjedhën e deritanishme...

Vazhdon mbledhja konstitutive e Kuvendit

para 12 muajve - Shenja

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rrjedhën e deritanishme të debatit...

Maqedonasja thotë se do të sakrifikohet, le të vritet, vetëm e vetëm që të mos pranohet “Platforma shqiptare”?!

më 4.2017 - Ina

Skandalet e radhës vazhdojnë me protestuesit që po protestojë tanimë 5 javë kundër kërkesave të partive shqiptare, sidomos kundër zyrtarizimit të gjuhës shqipe, informon INA. Njëra nga protestueset ka...

Gruevski hap front me Ramën!

më 4.2017 - Ina

VMRO-DPMNE dhe lideri i saj Nikolla Gruevski ka hapur frontin me akuza të ashpra në adresë të kryeministrit Edi Rama, duke theksuar se ka gënjyer me deklaratën e fundit se VMRO-DPMNE kishte pranuar platformën...

Shumica parlamentare mund ta formojë qeverinë, duhet vetëm më shumë vullnet

më 4.2017 - TV Koha

Kuvendi tani më ka një shumicë parlamentare që përbëhet nga social demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partive shqiptare, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët… Kuvendi tani më ka një shumicë parlamentare që përbëhet...

Sela e ‘shtrinë” për tokë, Dimovskin e VMRO-së

më 4.2017 - Lajm

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela sot në vazhdimin e seancës konstitutive të Parlamentit në një replikë drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, këti të fundit ia rikujtoi thënien e ish ministres...

Shumica parlamentare mund ta formojë qeverinë, duhet vetëm më shumë vullnet

më 4.2017 - Gazeta Express

Kuvendi tani më ka një shumicë parlamentare që përbëhet nga social demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partive shqiptare, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët... Kuvendi tani më ka një shumicë parlamentare që përbëhet...

Kuvendi nesër e vazhdon seancën konstituive

më 4.2017 - Flaka

Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë pasdite e vazhduan seancën konstitutive, në të cilën u debatua për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Edhe vazhdimi i sotëm i 14-të nga...

Vazhdojnë protestat antishqiptare

më 4.2017 - GazetaBlic

Edhe sonte është mbajtur në Shkup protesta kundër platformës së partive shqiptare për gjuhën shqipe dhe kundër formimit të qeverisë së LSDM-së me partitë shqiptare. Protesta e organizuar me moton “Për...

Rama: Gruevski e pranoi platformën nga Tirana

më 4.2017 - Flaka

Nikolla Gruevski e pranoi deklaratën e partive shqiptare, por pastaj e shkeli marrëveshjen, pohon kryeministri i Shqiprië Edi Rama. Ai në intervisët për televizionin “Vizion Plus” thekson se nuk janë të...

Shumica parlamentare mund ta formojë qeverinë, duhet vetëm më shumë vullnet

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Kuvendi tani më ka një shumicë parlamentare që përbëhet nga social demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partive shqiptare, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët… Kuvendi tani më ka një shumicë parlamentare që përbëhet...

Përfundon me replika të forta seanca e sotme konstituive në Maqedoni

më 4.2017 - Albeu

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë vazhduan pasdite seancën konstituive gjatë së cilës diskutuan për formimin e Komisionit për zgjedhje dhe emërime. Edhe kjo seancë përfundoi me replika dhe kundër- replika...

Kuvendi nesër e vazhdon debatin për Komisionin

më 4.2017 - Almakos

Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë pasdite e vazhduan seancën konstitutive, në të cilën u debatua për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Edhe vazhdimi i sotëm i 14-të nga...

Vazhdojnë protestat antishqiptare

më 4.2017 - Arbresh

Edhe sonte është mbajtur në Shkup protesta kundër platformës së partive shqiptare për gjuhën shqipe dhe kundër formimit të qeverisë së LSDM-së me partitë shqiptare. Protesta e organizuar me moton “Për...

Kuvendi nesër e vazhdon debatin për Komisionin

më 4.2017 - Portalb

Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë pasdite e vazhduan seancën konstitutive, në të cilën u debatua për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve, transmeton MIA. Edhe vazhdimi i...

Vijojnë protestat kundër “platformës shqiptare”

më 4.2017 - Alsat-M

Kanë vijuar edhe sot protestat e të ashtuquajturës “Për Maqedoni të Përbashkët”. Organizatorët përsëritën se janë kundër platformës së partive shqiptare dhe kërkuan nga partitë maqedonase ta hedhin poshtë atë.

Përfundoi seanca konstituive, debate të nxehta mes deputetëve

më 4.2017 - Telegrafi

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë pasdite vazhduan seancën konstituive në të cilën diskutuan për formimin e Komisionit për zgjedhje dhe emërime. Edhe kjo seancë përfundoi me replika dhe kundër-replika...

Kush po i ndez ndjenjat nacionaliste? – duele të ashpra në dhomën ligjvënëse

më 4.2017 - Aktuale

Me akuza se kush po i nxit pasionet nacionaliste dhe kush ka punuar më shumë për komunat: pushteti qendror apo ai lokal. Kështu kaloi seanca konstituive e 14-të në Kuvend.  Duel të ashpër ndërmjet Zijadin...

Edi Rama: Gruevski dhe partia e tij e pranuan Deklaratën politike shqiptare

më 4.2017 - Tetova1

Mediat në Maqedoni citojnë Edi Ramën, kryeministër i Shqipërisë, të ketë thënë se Nikolla Gruevski e ka pranuar Deklaratën politike shqiptare, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas mediave, kjo deklaratë...

KUSH PO I NDEZ NDJENJAT NACIONALISTE? – DUELE TË ASHPRA NË DHOMËN LIGJVËNËSE

më 4.2017 - TV21

Me akuza se kush po i nxit pasionet nacionaliste dhe kush ka punuar më shumë për komunat: pushteti qendror apo ai lokal. Kështu kaloi seanca konstituive e 14-të në Kuvend.  Duel të ashpër ndërmjet Zijadin...

Përmbledhja e seancës së sotme të Kuvendit të Maqedonisë

më 4.2017 - Gazeta Express

Ka vazhduar për të 14 herë me rradhë seanca konstiuive e Kuvendit të Maqedonisë, si çështje që u diskutuan sot ishin platforma, gjenocidi, pushteti lokal dhe krimi në nivel qendror, transmeton Gazeta...

Vijojnë protestat kundër “platformës shqiptare”

më 4.2017 - Tetova Sot

Kanë vijuar edhe sot protestat e të ashtuquajturës “Për Maqedoni të Përbashkët”. Organizatorët përsëritën se janë kundër platformës së partive shqiptare dhe kërkuan nga partitë maqedonase ta hedhin poshtë atë.

Vazhdojnë protestat antishqiptare në Maqedoni

më 4.2017 - Gazeta e re

Edhe sonte është mbajtur në Shkup protesta kundër platformës së partive shqiptare për gjuhën shqipe dhe kundër formimit të qeverisë së LSDM-së me partitë shqiptare. Protesta e organizuar me moton “Për...

Vazhdojnë protestat antishqiptare

më 4.2017 - Periskopi

Edhe sonte është mbajtur në Shkup protesta kundër platformës së partive shqiptare për gjuhën shqipe dhe kundër formimit të qeverisë së LSDM-së me partitë shqiptare. Protesta e organizuar me moton “Për...

Kriza në Maqedoni, ja rezultati i mbledhjes maratonë të parlamentit

më 4.2017 - LajmiFundit

Në rrjedhën e deritanishme të debatit deputetët e VMRO-DPMNE-së kërkojnë nga ata të LSDM-së të heqin dorë nga marrëveshja me partitë politike shqiptare dhe të shkohet në zgjedhje të reja. Nga LSDM, ndërkaq,...

Seanca konstituive në vazhdimin e 14, Rangellova: platforma, dokument për ndarje

më 4.2017 - MRT

Platforma, gjenocidi, pushteti lokal dhe krimi në nivel qendror ishin çështjet kryesore.... Platforma, gjenocidi, pushteti lokal dhe krimi në nivel qendror ishin çështjet kryesore për të cilat diskutuan...

SEANCA E KUVENDIT ME REPLIKA DHE KUNDËR REPLIKA –

më 4.2017 - TV Koha

Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë sot e vazhduan seancën konstitutive, në të cilën u debatua për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve.Edhe vazhdimi i sotëm i 14-të nga debati...

Vazhdoi debati në Kuvend, Sela: Regjimi i Gruevskit edhe sot kryen gjenocid

më 4.2017 - Alsat-M

Seanca konstituive e Kuvendit vazhdoi me ritmin e njëjtë të replikave dhe kundër-replikave mes deputetëve të VMRO-DPMNE-së të cilët në vazhdimësi i bënë thirrje LSDM-së të kyçet në debat dhe të sqarojë...

Kuvendi nesër e vazhdon debatin për Komisionin

më 4.2017 - Tetova Sot

Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë pasdite e vazhduan seancën konstitutive, në të cilën u debatua për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Edhe vazhdimi i sotëm i 14-të nga...

Kush po i ndez ndjenjat nacionaliste? – duele të ashpra në dhomën ligjvënëse

më 4.2017 - Fakti Ditor

Me akuza se kush po i nxit pasionet nacionaliste dhe kush ka punuar më shumë për komunat: pushteti qendror apo ai lokal. Kështu kaloi seanca konstituive e 14-të në Kuvend.  Duel të ashpër ndërmjet Zijadin...

Sela i kundërpërgjigjet Dimovskit shkurt dhe shqip

më 4.2017 - Flaka

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i cili njiher edhe nga mandati i kaluar si një ndër deputetët më aktiv sot në vazhdimin e seancës konstitutive të Parlamentit në një replikë drejtuar deputetit...

Maqedoni: Mbledhja maratonë e parlamentit ende pa rezultat

më 4.2017 - DW

Deputetët në parlamentin e Maqedonisë as në seancën e katërmbëdhjetë të mbledhjes konstituuese nuk kanë arritur marrëveshje për zgjedhjen e kryeparlamentarit. Në rrjedhën e deritanishme të debatit deputetët...

Sela: Regjimi i Gruevskit edhe sot kryen gjenocid

më 4.2017 - Tetova Sot

Seanca konstituive e Kuvendit vazhdoi me ritmin e njëjtë të replikave dhe kundër-replikave mes deputetëve të VMRO-DPMNE-së të cilët në vazhdimësi i bënë thirrje LSDM-së të kyçet në debat dhe të sqarojë...

Vazhdoi debati në Kuvend, Sela: Regjimi i Gruevskit edhe sot kryen gjenocid

më 4.2017 - Almakos

19 April Seanca konstituive e Kuvendit vazhdoi me ritmin e njëjtë të replikave dhe kundër-replikave mes deputetëve të VMRO-DPMNE-së të cilët në vazhdimësi i bënë thirrje LSDM-së të kyçet në debat dhe të...

Sela e ‘rrëzon për tokë’ Dimovskin e VMRO-së

më 4.2017 - Ina

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela sot në vazhdimin e seancës konstitutive të Parlamentit në një replikë drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, këti të fundit ia rikujtoi thënien e ish ministres...

Kuvend, Sela: Gjenocidi ndërlidhet me pushtetin aktual dhe ai duhet të rrëzohet

më 4.2017 - Almakos

Zijadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët, duke reaguar në mënyrë procedurale theksoi se, dëshiron të pastrojë një, siç tha, manipulim, që shumë ditë përhapet në Kuvend, e ajo është se planifikohet që populli...

Kuvend, Sela: Gjenocidi ndërlidhet me pushtetin aktual dhe ai duhet të rrëzohet

më 4.2017 - Portalb

Zijadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët, duke reaguar në mënyrë procedurale theksoi se, dëshiron të pastrojë një, siç tha, manipulim, që shumë ditë përhapet në Kuvend, e ajo është se planifikohet që populli...

VMRO-DPMNE me kritika të sërishme ndaj Edi Ramës

më 4.2017 - Portalb

VMRO-DPMNE lideri i të cilës është Nikolla Gruevski vazhdon të akuzojë Edi Ramën për Platformën Shqiptare ndërsa sot atë e paraqiti si person i cili promovon politikën sorosoide duke shprehur qëndrime...

Sela: Gjenocidi ndërlidhet me pushtetin aktual dhe ai duhet të rrëzohet

më 4.2017 - Lajm

Zijadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët, duke reaguar në mënyrë procedurale theksoi se, dëshiron të pastrojë një, siç tha, manipulim, që shumë ditë përhapet në Kuvend, e ajo është se planifikohet që populli...

Sela: Do të jem përsëri kandidat për kryetar të Strugës

më 4.2017 - Ina

Kryetari i LR-PDSH-së dhe kryetar i deritanishëm i komunës së Strugës, Ziadin Sela, sot nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se ai do të kandidojë edhe për një mandat për kreun e Strugës, shkruan Fakte....

Kuvend, Sela: Gjenocidi ndërlidhet me pushtetin aktual dhe ai duhet të rrëzohet

më 4.2017 - Lajm

Zijadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët, duke reaguar në mënyrë procedurale theksoi se, dëshiron të pastrojë një, siç tha, manipulim, që shumë ditë përhapet në Kuvend, e ajo është se planifikohet që populli...

VMRO-DPMNE: Rama po ndërhyn në politikën e brendshme

më 4.2017 - Aktuale

VMRO-DPMNE-ja reagon ashpër kundër deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama i cili ditë më parë për mediat në Shqipëri deklaroi se Nikolla Gruevski ka pranuar Platformën e Tiranës dhe atë pa...

VMRO: Rama po ndërhyn në politikën e brendshme

më 4.2017 - Alsat-M

VMRO-DPMNE-ja reagon ashpër kundër deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama i cili ditë më parë për mediat në Shqipëri deklaroi se Nikolla Gruevski ka pranuar Platformën e Tiranës dhe atë pa...

SHKUP: SELA DHE DIMOVSKI ME REPLIKIME TË ASHPRA

më 4.2017 - TV Art

Platforma shqiptare dhe gjenocidi shkaktuan debate Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë sot e vazhduan seancën konstitutive, në të cilën u debatua për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve...

Partia maqedonase: Edi Rama përdor retorikë nacionaliste dhe ksenofobe

më 4.2017 - Lajmi.net

OBRM-PDUKM-ja ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Edi Ramës, Kryeministër i Shqipërisë, ku thotë se Gruevski e ka pranuar Deklaratën politike shqiptare, përcjell Telegrafi Maqedoni. Përmes këtij reagimi,...

Replika dhe vërejtje procedurale edhe në vazhdimin e sotëm të Kuvendit

më 4.2017 - Koha.mk

Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë sot e vazhduan seancën konstitutive, në të cilën u debatua për përzgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Edhe vazhdimi i sotëm i 14-të nga debati...

Ky është kandidati shqiptarë për Strugën

më 4.2017 - Iliria News

Ziadin Sela gjatë debatit të sotëm kuvendor përmes ndërhyrjeve procedurale, kreu ka deklaruar se sërish do të kandidohet për kryetar të Strugës dhe se sërish do ta mposhtë VMRO-DPNE-në sikurse në zgjedhjet...

Sela, Dimovskit: Ju jeni në gjendje ta ndizni një shtet të tërrë, vetëm të shpëtoni kokat

më 4.2017 - Antpress

Ju shqetësoheni vetëm për një gjë, për miliardat dhe jeni në gjendje ta ndizni një shtet të tërrë vetëm e vetëm të shpëtoni kokat dhe përgjegjësinë para ligjit, jo më tepër sesa 10 njerëzve që jeni në...

VMRO-DPMNE: Rama po përdor retorikë të rrezikshme nacionaliste

më 4.2017 - Indeks online

VMRO-DPMNE ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Edi Ramës, Kryeministër i Shqipërisë, ku thotë se Gruevski e ka pranuar Deklaratën politike shqiptare. Përmes këtij reagimi, VMRO-ja thotë se Edi Rama...

VMRO-DPMNE: Rama po përdor retorikë të rrezikshme nacionaliste

më 4.2017 - Gazeta Express

VMRO-DPMNE ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Edi Ramës, Kryeministër i Shqipërisë, ku thotë se Gruevski e ka pranuar Deklaratën politike shqiptare, transmeton Gazeta Express. Përmes këtij reagimi,...

OBRM-PDUKM: Edi Rama përdor retorikë nacionaliste dhe ksenofobe

më 4.2017 - Telegrafi

OBRM-PDUKM-ja ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Edi Ramës, Kryeministër i Shqipërisë, ku thotë se Gruevski e ka pranuar Deklaratën politike shqiptare, përcjell Telegrafi Maqedoni. Përmes këtij reagimi,...

Sela, Dimovskit: Ju jeni në gjendje ta ndizni një shtet të tërrë, vetëm të shpëtoni kokat

më 4.2017 - Aktuale

Ju shqetësoheni vetëm për një gjë, për miliardat dhe jeni në gjendje ta ndizni një shtet të tërrë vetëm e vetëm të shpëtoni kokat dhe përgjegjësinë para ligjit, jo më tepër sesa 10 njerëzve që jeni në...

Sela ‘përplaset’ me Dimovskin

më 4.2017 - Iliria News

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela sot në vazhdimin e seancës konstitutive të Parlamentit në një replikë drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, këti të fundit ia rikujtoi thënien e ish ministres...

Sela i rikujton fjalet e Jankullovskës për shqiptarët

më 4.2017 - Gazeta Express

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela sot në vazhdimin e seancës konstitutive të Parlamentit në një replikë drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, këti të fundit ia rikujtoi thënien e ish ministres...

Sela i kujton Dimovskit fjalën që tha Jankullovska për shqiptarët

më 4.2017 - InfoShqip

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela sot në vazhdimin e seancës konstitutive të Parlamentit në një replikë drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, këti të fundit ia rikujtoi thënien e ish ministres...

Të luftosh për lirinë e Gruevskit

më 4.2017 - Lajm

BATON HAXHIU A është Maqedonia nën presionin e rrënimit dhe fundit të saj? Duket se është fjali e rëndë dhe patetike, por esenca e rrënimit, nëse ndodh, bie mbi supet e njeriut që dëshiron ta shpëtojë...

VMRO: Rama po ndërhyn në politikën e brendshme

më 4.2017 - Almakos

19 April VMRO-DPMNE-ja reagon ashpër kundër deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama i cili ditë më parë për mediat në Shqipëri deklaroi se Nikolla Gruevski ka pranuar Platformën e Tiranës dhe...

SELA: Do kandidoj sërish për Strugën dhe do ta mposhti sërish VMRO-në

më 4.2017 - Aktuale

Ziadin Sela gjatë debatit të sotëm kuvendor përmes ndërhyrjeve procedurale, kreu ka deklaruar se sërish do të kandidohet për kryetar të Strugës dhe se sërish do ta mposhtë VMRO-DPNE-në sikurse në zgjedhjet...

VMRO-DPMNE: Rama po përdor retorikë të rrezikshme nacionaliste

më 4.2017 - Infokusi

VMRO-DPMNE ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Edi Ramës, Kryeministër i Shqipërisë, ku thotë se Gruevski e ka pranuar Deklaratën politike shqiptare. Përmes këtij reagimi, VMRO-ja thotë se Edi Rama...

Sela, Dimovskit: Ju jeni në gjendje ta ndizni një shtet të tërrë, vetëm të shpëtoni kokat

më 4.2017 - Tetova Sot

Ju shqetësoheni vetëm për një gjë, për miliardat dhe jeni në gjendje ta ndizni një shtet të tërrë vetëm e vetëm të shpëtoni kokat dhe përgjegjësinë para ligjit, jo më tepër sesa 10 njerëzve që jeni në...

Sela i kujton Dimovskit fjalën që tha Jankullovska për shqiptarët

më 4.2017 - Tetova Sot

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela sot në vazhdimin e seancës konstitutive të Parlamentit në një replikë drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, këti të fundit ia rikujtoi thënien e ish ministres...

Sela i kujton Dimovskit fjalën që tha Jankullovska për shqiptarët

më 4.2017 - Lajm

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela sot në vazhdimin e seancës konstitutive të Parlamentit në një replikë drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, këti të fundit ia rikujtoi thënien e ish ministres...

SELA: Do kandidoj sërish për Strugën dhe do ta mposhti sërish VMRO-në

më 4.2017 - Fakti Ditor

Ziadin Sela gjatë debatit të sotëm kuvendor përmes ndërhyrjeve procedurale, kreu ka deklaruar se sërish do të kandidohet për kryetar të Strugës dhe se sërish do ta mposhtë VMRO-DPNE-në sikurse në zgjedhjet...

Sela ‘përplaset’ me Dimovskin

më 4.2017 - Gazeta Max

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela sot në vazhdimin e seancës konstitutive të Parlamentit në një replikë drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, këti të fundit ia rikujtoi thënien e ish ministres...

Sela ‘përplaset’ me Dimovskin

më 4.2017 - Fakti Ditor

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela sot në vazhdimin e seancës konstitutive të Parlamentit në një replikë drejtuar deputetit të VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, këti të fundit ia rikujtoi thënien e ish ministres...

Kur piktori sheh ëndrrat e shpëtimtarit të shqiptarisë!

më 4.2017 - Almakos

Shkruan: Xhevdet POZHARI Publikuar më 18.04.2017 Maqedonia sot ndodhet buzë greminës. Kjo për shkakun se ky shtet që ka ngecur seriozisht në rrugën e integrimit evropian për më shumë se një dekadë udhëhoq...

Kur piktori sheh ëndrrat e shpëtimtarit të shqiptarisë!

më 4.2017 - Lajm

Xhevdet Pozhari Maqedonia sot ndodhet buzë greminës. Kjo për shkakun se ky shtet që ka ngecur seriozisht në rrugën e integrimit evropian për më shumë se një dekadë udhëhoq nga politikanë që ndarjet ndëretnike...

Kuvendi i Maqedonisë i kthehet seancave të martën

më 4.2017 - Koha.net

Të martën deputetët do të kthehen në Kuvendin e Maqedonisë. Vazhdimi i seancës konstituive do të jetë vazhdim i maratonës debatuese mes deputetëve të VMRO-DPMNE-së. Nga 47 deputetët e VMRO-së sa janë paraqitur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK