http://kariera.mk

Loja e pisët e bashkimit dhe krijimit të Jugosllavisë së Re!

më 4.2017 - Zhurnal

Enver Bytyçi Lajm i lidhur Hiçi i Madh Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë: Interes jetik i kombit, jo alternativë e kushtëzuar Çfarë po ndodh me partitë shqiptare? Askush ka dëgjuar "Fake news", në Kosovë...

Serbia i bën thirrje BE-së të reagojë për Bashkimin Kombëtar të shqiptarëve

më 4.2017 - Zeri

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Dacic iu ka bërë thirrje Bashkimit Evropian, SHBA dhe Britanisë së Madhe që të reagojnë në deklaratat e zyrtarëve shqiptarë, kosovarë dhe të Kosovës Lindore mbi bashkimin...

Serbia i bën thirrje BE’së të reagojë për Bashkimin Kombëtar të shqiptarëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Dacic iu ka bërë thirrje Bashkimit Evropian, SHBA dhe Britanisë së Madhe që të reagojnë në deklaratat e zyrtarëve shqiptarë, kosovarë dhe të Kosovës Lindore mbi bashkimin...

Loja e pisët e bashkimit dhe krijimit të Jugosllavisë së Re!

më 4.2017 - Tetova Sot

Shkruan: Enver Bytyqi Oponioni publik është ballafaquar këto ditë me dy teza-projekte sa i përket rajonit, Kosovës dhe Shqipërisë. Njëra u lansua në Beograd nga presidenti i sapo zgjedhur, Aleksandër Vuçiç,...

Altin Ahmetin e RTK -s e paguan Serbia.. Merre me mend heq emrin e “Presheva Jone” e venë mediat e Beogradit “Beta” dhe “Kurir”?!

më 4.2017 - Presheva Jone

Preshevë, 21 prill  -Deklarimet e fundit nga Tirana dhe Prishtina për bashkimin e dy shteteve është mirëpritur edhe nga Jonuz Musliu, kryetar i Kuvendit të Bujanocit i cili permes agejncise se lajmeve...

DAÇIQ: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në NISH

më 4.2017 - Tetova1

loading... Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, vlerësoi se BE-ja dhe SHBA-ja, si dhe Britania e Madhe do të mbeten përgjegjëse për pasojat që do të vijnë në rast se nuk regojnë ndaj deklaratave...

Serbia i bën thirrje BE’së të reagojë për Bashkimin Kombëtar të shqiptarëve

më 4.2017 - Infokusi

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Dacic iu ka bërë thirrje Bashkimit Evropian, SHBA dhe Britanisë së Madhe që të reagojnë në deklaratat e zyrtarëve shqiptarë, kosovarë dhe të Kosovës Lindore mbi bashkimin...

Kërcënon ministri sërb: “Shqipëri Etnike” do të thotë luftë e re në Ballkan

më 4.2017 - TV Koha

Ministri i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka reaguar ashpër ndaj dekleratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit të cilët kanë thënë se nëse BE-ja i mbyll dyert...

Kërcënon ministri serb: "Shqipëri Etnike" do të thotë luftë e re në Ballkan

më 4.2017 - Albeu

Ministri i Serbisë, Aleksandar Vulin , ka reaguar ashpër ndaj dekleratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit të cilët kanë thënë se nëse BE-ja i mbyll dyert...

Shqipëria e Madhe/ Shpërthen Daçiç: Shqiptarët t’i masin mirë fjalët, nuk u frikësohemi

më 4.2017 - TV Koha

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë e ka...

Daçiq: BE të reagojë për Bashkimin Kombëtar të shqiptarëve

më 4.2017 - Periskopi

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Dacic iu ka bërë thirrje Bashkimit Evropian, SHBA dhe Britanisë së Madhe që të reagojnë në deklaratat e zyrtarëve shqiptarë, kosovarë dhe të Kosovës Lindore mbi bashkimin...

Serbia i bën thirrje BE’së të reagojë për Bashkimin Kombëtar të shqiptarëve

më 4.2017 - Bota Press

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Dacic iu ka bërë thirrje Bashkimit Evropian, SHBA dhe Britanisë së Madhe që të reagojnë në deklaratat e zyrtarëve shqiptarë, kosovarë dhe të Kosovës Lindore mbi bashkimin...

Gazetari serb e quan Ramen ‘lideri më i madh i Ballkanit’, çmenden mediat serbe

më 4.2017 - TV Koha

Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin  në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Twitter, ku ai thotë se Edi Rama është lideri më i madh...

Gazetari serb “shuplakë Vuçiqit: Lider është Rama, jo ti!

më 4.2017 - Lajm

Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin  në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Tëitter, ku ai thotë se Edi Rama është lideri më i madh...

Gazetari serb: Rama lideri më i madh i Ballkanit

më 4.2017 - Aktuale

Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin  në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Twitter, ku ai thotë se Edi Rama është lideri më i madh...

Çartet “Kuriri” serb: Shqiptarët deri në Nish…

më 4.2017 - Gazeta e re

E përditshmja beogradase “Kurir”, në numrin e saj të sotëm, nxjerr në ballinë titullin bombastik: “Shqiptarët duan ta rrëmbejnë Nishin”, duke e ilustruar me fotot e Edi Ramës, Hashim Thaçit dhe Jonuz Musliut....

Çarten serbët: Shqiptarët po na e kërkojnë Nishin!

më 4.2017 - Lajm

E përditshmja beogradase “Kurir”, në numrin e saj të sotëm, nxjerr në ballinë titullin bombastik: “Shqiptarët duan ta rrëmbejnë Nishin”, duke e ilustruar me fotot e Edi Ramës, Hashim Thaçit dhe Jonuz Musliut....

Enver Bytyçi: Loja e pistë e bashkimit dhe krijimit të Jugosllavisë së Re!

më 4.2017 - Bota Press

Oponioni publik është ballafaquar këto ditë me dy teza-projekte sa i përket rajonit, Kosovës dhe Shqipërisë. Njëra u lansua në Beograd nga presidenti i sapo zgjedhur, Aleksandër Vuçiç, dhe tjetra në Tiranë...

VULIN: Shqipëria e madhe do të thotë luftë e re ballkanike

më 4.2017 - Aktuale

Ministri serb Aleksandar Vulin duke reaguar ndaj dekleratave të kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe presidentit kosovar Hashim Thaçi  të cilët kanë deklaruar se nëse zbehet perspektiva evropiane për Ballkanin...

Gazetari serb: Rama lideri më i madh i Ballkanit

më 4.2017 - InfoShqip

Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin  në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Twitter, ku ai thotë se Edi Rama është lideri më i madh...

Zhurmuesit e krimeve të veta alarmojnë për Shqipërinë e madhe

më 4.2017 - Koha.net

Dje pothuajse në të gjitha mediet tona dhe nëpër portale u raportua për frikën e madhe që paskan shkaktuar te Vuçiqi e Daçiqi shakatë e shakaxhinjve tanë në Shqipëri e Kosovë për Shqipërinë e Madhe! E...

Gazetari serb e quan Ramen ‘lideri më i madh i Ballkanit’, çmenden mediat serbe

më 4.2017 - Tetova Sot

Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin  në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Twitter, ku ai thotë se Edi Rama është lideri më i madh...

Gazetari serb: Rama lideri më i madh i Ballkanit

më 4.2017 - Ina

Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin  në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Twitter, ku ai thotë se Edi Rama është lideri më i madh...

Vulin: Shqipëria e madhe do të thotë luftë e re ballkanike

më 4.2017 - Tetova Sot

Ministri serb Aleksandar Vulin duke reaguar ndaj dekleratave të kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe presidentit kosovar Hashim Thaçi  të cilët kanë deklaruar se nëse zbehet perspektiva evropiane për Ballkanin...

Gazetari serb e quan Edi Ramën liderin më të madh të Ballkanit

më 4.2017 - Albeu

Mediat serbe kanë sulmuar sot një gazetar në Beograd, Slobodan Georgiev , për shkak se ai ka shkruar në Twitter se kryeministri i Shqipërisë Edi Rama , është lideri më i madh i Ballkanit . Gazeta serbe...

Alarm i kotë i Daçiqit nga Shqipëria e madhe

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Shkruan: Jakup Krasniqi Dje pothuajse në të gjitha mediet tona dhe nëpër portale u raportua për frikën e madhe që paskan shkaktuar te Vuçiqi e Daçiqi, shakatë e shakaxhinjve tanë në Shqipëri e Kosovë për...

Shqipëria e Madhe, Serbia e Madhe, po Kosova

më 4.2017 - Ora news

Është e vërtetë se rruga drejt Evropës paraqitet e vështirë për të gjithë familjen e shteteve ballkanike. Është e vërtetë që Serbia në familjen ballkanike gjendet më parë me reformat. Ashtu si duket e...

Shqipëria e Madhe, Serbia e Madhe, po Kosova

më 4.2017 - Ora news

Është e vërtetë se rruga drejt Evropës paraqitet e vështirë për të gjithë familjen e shteteve ballkanike. Është e vërtetë që Serbia në familjen ballkanike gjendet më parë me reformat. Ashtu si duket e...

Gazetari serb: Rama lideri më i madh i Ballkanit

më 4.2017 - Zeri

Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin  në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Twitter, ku ai thotë se Edi Rama është lideri më i madh...

Gazetari serb: Rama lideri më i madh i Ballkanit

më 4.2017 - Fakti Ditor

Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin  në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Twitter, ku ai thotë se Edi Rama është lideri më i madh...

VULIN: Shqipëria e madhe do të thotë luftë e re ballkanike

më 4.2017 - Fakti Ditor

Ministri serb Aleksandar Vulin duke reaguar ndaj dekleratave të kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe presidentit kosovar Hashim Thaçi  të cilët kanë deklaruar se nëse zbehet perspektiva evropiane për Ballkanin...

Gazetari serb: Rama lideri më i madh i Ballkanit

më 4.2017 - Infokusi

Mediat serbe kanë sulmuar gazetarin  në Beograd, Slobodan Georgiev, duke e quajtur ‘më shqiptar se shqiptarët’, lidhur me një reagim të tijin në Twitter, ku ai thotë se Edi Rama është lideri më i madh...

Gazetari serb e quan Edi Ramën liderin më të madh të Ballkanit

më 4.2017 - Antpress

Mediat serbe kanë sulmuar sot një gazetar në Beograd, Slobodan Georgiev, për shkak se ai ka shkruar në Twitter se kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, është lideri më i madh i Ballkanit. Gazeta serbe “Informer”,...

‘Shpërthen’ Daçiç: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

më 4.2017 - Lexo

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë e ka...

Daçiç nuk përmbahet: “Shqipëria e Madhe” po na vjen deri në Nish

më 4.2017 - LajmiFundit

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë e ka...

Daçiç nuk përmbahet: “Shqipëria e Madhe” po na vjen deri në Nish

më 4.2017 - Shekulli

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë e ka...

‘Shpërthen’ Daçiq: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

më 4.2017 - Ina

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë e ka...

Vulin për “Dnevnik”: Shqipëri e madhe nënkupton luftë në Ballkan

më 4.2017 - Flaka

Pas kryeministrit të Shqiprisë Edi Rama, dje edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi hapur u kërcënuan se do të ketë bashkim të Shqiprisë dhe Kosovës, e siç gazeta maqedonase thotë “Shqipëri e madhe” do...

Vulin për “Dnevnik”: Shqipëri e madhe nënkupton luftë në Ballkan

më 4.2017 - InfoShqip

Pas kryeministrit të Shqiprisë Edi Rama, dje edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi hapur u kërcënuan se do të ketë bashkim të Shqiprisë dhe Kosovës, e siç gazeta maqedonase thotë “Shqipëri e madhe” do...

Vulin për “Dnevnik”: Shqipëri e madhe nënkupton luftë në Ballkan

më 4.2017 - Tetova1

loading... Pas kryeministrit të Shqiprisë Edi Rama, dje edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi hapur u kërcënuan se do të ketë bashkim të Shqiprisë dhe Kosovës, e siç gazeta maqedonase thotë “Shqipëri...

Deklarata e Musliut tek “Presheva Jonë” e qojnë Serbinë në këmbë. ‘Shpërthen’ Daçiq: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

më 4.2017 - Presheva Jone

Preshevë, 20 prill  -Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë....

Daçiçi: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish

më 4.2017 - Ora news

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë e ka...

Alarmon Daçiqi: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish

më 4.2017 - Telegrafi

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë e ka...

Daçiq: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

më 4.2017 - GazetaBlic

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jetën drejtpërdrejt përgjegjëse për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë...

“Nëse Rama e Thaçi anashkalojnë Luginën e Preshevës nga bashkimi, është tradhti!”

më 4.2017 - Lajmi.net

Kryetari i komunës së Bujanocit, Jonuz Musliu thotë se Tirana ka mbështetje për "bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës” si shenjë e mungesë së perspektivës evropiane, por jo pa Preshevën. Musliu tha, për...

Daçiq: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

më 4.2017 - Zeri

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jetën drejtpërdrejt përgjegjëse për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë...

Daçiq: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

më 4.2017 - Lajmi.net

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jetën drejtpërdrejt përgjegjëse për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë...

Daçiq: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

më 4.2017 - Infokusi

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jetën drejtpërdrejt përgjegjëse për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë...

Alarmon Daçiqi: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish

më 4.2017 - InfoShqip

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë e ka...

Alarmon Daçiqi: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish

më 4.2017 - Almakos

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë e ka...

Daçiq alarmohet nga ‘Shqipëria e Madhe’, kërkon reagim nga ndërkombëtarët

më 4.2017 - Periskopi

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jetën drejtpërdrejt përgjegjëse për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë...

Musliu: Mbështesim Tiranën dhe Prishtinën për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës, por jo pa Preshevën!

më 4.2017 - Lexo

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar presidenti aktual i Kosovës, Hashim Thaçi. Reagimi i tij, pason...

Musliu i thotë Ramës dhe Thaçit se s’ka bashkim pa Preshevë, Medvegjë e Bujanoc

më 4.2017 - Insajderi

Deklarimet e fundit nga Tirana dhe Prishtina  për bashkimin e dy shteteve  është mirëpritur edhe nga Jonuz Musliu, kryetar i Kuvendit të Bujanocit i cili ka mbështetur kërcënimet e  Edi Ramës dhe dhe Hashim...

Daçiq: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

më 4.2017 - Bota Press

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jetën drejtpërdrejt përgjegjëse për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë...

Mediet ruse: Shqipëria po e shantazhon BE-në me Kosovën

më 4.2017 - Zeri

Duke komentuar qëndrimet e fundit të kryeministrit Edi Rama, se Shqipëria mund të bashkohet me Kosovën, nëse venitet perspektiva e anëtarësimit të Ballkanit në Bashkimin Europian, Demo Berisa, presidenti...

Mediat ruse: Shqipëria po e shantazhon BE-në me Kosovën

më 4.2017 - Gazeta Express

Duke komentuar qëndrimet e fundit të kryeministrit Edi Rama, se Shqipëria mund të bashkohet me Kosovën, nëse venitet perspektiva e anëtarësimit të Ballkanit në Bashkimin Europian, Demo Berisa, presidenti...

Musliu: Mbeshtesim Tiranën dhe Prishtinën për bashkimin e Shqipërise dhe Kosovës, por jo pa Preshevën!

më 4.2017 - Presheva Jone

Preshevë, 20 prill  – Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar presidenti aktual i Kosovës, Hashim Thaçi....

Mediat ruse: Shqipëria po e shantazhon BE-në me Kosovën

më 4.2017 - Lexo

Duke komentuar qëndrimet e fundit të kryeministrit Edi Rama, se Shqipëria mund të bashkohet me Kosovën, nëse venitet perspektiva e anëtarësimit të Ballkanit në Bashkimin Europian, Demo Berisa, presidenti...

Selam i ashpër nga Serbia: Shqipëria e Madhe bëhet vetëm me luftë të madhe

më 4.2017 - Lajm

“Projekt i I Shqipërisë së madhe mund të realizohet vetëm me luftë madhe ballkanike, kjo është e qartë për të gjithë, këtë duhet ta ketë të qartë Brukseli”, ka thënë Aleksandar Vulin duke reaguar ndaj...

Mediet ruse: Shqipëria po e shantazhon BE-në me Kosovën

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Duke komentuar qëndrimet e fundit të kryeministrit Edi Rama, se Shqipëria mund të bashkohet me Kosovën, nëse venitet perspektiva e anëtarësimit të Ballkanit në Bashkimin Europian, Demo Berisa, presidenti...

Vulin: Shqipëri e madhe do të thotë luftë e madhe

më 4.2017 - Lajm

“Projekt i Shqipërisë së madhe mund të realizohet vetëm me luftë madhe ballkanike, kjo është e qartë për të gjithë, këtë duhet ta ketë të qartë Brukseli”, ka thënë Aleksandar Vulin duke reaguar ndaj deklaratave...

Vulin: Shqipëri e madhe do të thotë luftë e madhe

më 4.2017 - Ina

“Projekt i I Shqipërisë së madhe mund të realizohet vetëm me luftë madhe ballkanike, kjo është e qartë për të gjithë, këtë duhet ta ketë të qartë Brukseli”, ka thënë Aleksandar Vulin duke reaguar ndaj...

Vulin: Shqipëria e Madhe do të shkaktojë luftë në Ballkan

më 4.2017 - LajmiFundit

Per BE-në duhet të jetë e qartë se Prishtina e Tirana kanë si qëllim final bashkimin e tyre në një shtet të vetëm, ka deklaruar ministri serb Vulin. “Prishtina e Tirana kanë si qëllim t’i bashkojnë të...

Vulin: Ideja e Shqipërisë së Madhe do të shkaktojë luftë të madhe

më 4.2017 - Gazeta Express

Ministri për Punë, Punësim dhe Çështje Sociale në Serbi, Aleksandar Vulin ka ritheksuar se ideja e Shqipërisë së Madhe do të shkaktojë luftë. Ai ka thënë se “Brukseli duhet ta dijë, kjo ide do të shkaktojë...

Vulin: Shqipëri e madhe do të thotë luftë e madhe

më 4.2017 - Koha.net

“Projekt i I Shqipërisë së madhe mund të realizohet vetëm me luftë madhe ballkanike, kjo është e qartë për të gjithë, këtë duhet ta ketë të qartë Brukseli”, ka thënë Aleksandar Vulin duke reaguar ndaj...

Vulin: Brukseli duhet ta dijë se krijimi i Shqipërisë së Madhe do të thotë luftë ballkanike

më 4.2017 - Lajmi.net

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale në Serbi, Aleksandar Vulin ka thënë se qëllimi i shqiptarëve  është bashkimi i Kosovës me Shqipërinë. Mirëpo, sipas tij kjo mund të ndodhë vetëm me një luftë të...

Vulin: Brukseli duhet ta dijë se krijimi i Shqipërisë së Madhe do të thotë luftë ballkanike

më 4.2017 - OraInfo

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale në Serbi, Aleksandar Vulin ka thënë se qëllimi i shqiptarëve është bashkimi i Kosovës me Shqipërinë. Mirëpo, sipas tij kjo mund të ndodhë vetëm me një luftë të madhe...

“Brukseli ta dijë se Shqipëria e Madhe nënshkruan një luftë ballkanike”

më 4.2017 - Indeks online

Ministri i Qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vulin ka thënë se Prishtina dhe Tirana në mënyrë të qartë kanë treguar se qëllimi i tyre është “Shqipëria e Madhe”, e cila sipas tij mund të krijojë vetëm luftë...

Vulin: Shqipëri e madhe do të thotë luftë e madhe

më 4.2017 - Periskopi

Ministri serb për çështje sociale e të luftës, Aleksander Vulin, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit shqiptar, Edi Rama, për mundësinë e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë. Vulin ka deklaruar...

Vulin: Ideja e Shqipërisë së Madhe do të shkaktojë luftë të madhe

më 4.2017 - Bota Press

Ministri për Punë, Punësim dhe Çështje Sociale në Serbi, Aleksandar Vulin, ka ritheksuar se ideja e Shqipërisë së Madhe do të shkaktojë luftë. Ai ka thënë se “Brukseli duhet ta dijë, kjo ide do të shkaktojë...

Vulin: Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën do të shkaktojë luftë

më 4.2017 - Insajderi

Ministri për Punë, Punësim dhe Çështje Sociale në Serbi, Aleksandar Vulin ka ritheksuar se ideja e Shqipërisë së Madhe do të shkaktojë luftë. Ai ka thënë se “Brukseli duhet ta dijë, kjo ide do të shkaktojë...

Shqipëria e Madhe, Serbia e Madhe, po Kosova

më 4.2017 - GazetaBlic

Është e vërtetë se rruga drejt Evropës paraqitet e vështirë për të gjithë familjen e shteteve ballkanike. Është e vërtetë që Serbia në familjen ballkanike gjendet më parë me reformat. Ashtu si duket e...

Dacic: Munden vetem ta ëndrrojnë “Shqipërin e Madhe”

më 4.2017 - Presheva Jone

Preshevë, 19 prill  -Deklarata e kryeministrit shqiptar Edi Rama e bashkimit të Shqipërisë dhe Kosovës duke tse ka zmeruar me shume doploamtin serb ivica dacici se sa Bruselin.  “Është një tjetër konfirmim...

Shqipëria e Madhe, Serbia e Madhe, po Kosova

më 4.2017 - Lexo

Nga Ben Andoni* Është e vërtetë se rruga drejt Evropës paraqitet e vështirë për të gjithë familjen e shteteve ballkanike. Është e vërtetë që Serbia në familjen ballkanike gjendet më parë me reformat. Ashtu...

Shqipëria e Madhe, Serbia e Madhe, po Kosova

më 4.2017 - Java News

Nga Ben Andoni Është e vërtetë se rruga drejt Evropës paraqitet e vështirë për të gjithë familjen e shteteve ballkanike. Është e vërtetë që Serbia në familjen ballkanike gjendet më parë me reformat. Ashtu...

Serbët "trashen" fare nga deklarata e Ramës për Kosovën: Ta shpalim "non grata"

më 4.2017 - Albeu

Kryetari i Partisë Kombëtare serbe, Nenad Popoviç, i ka bërë thirrje qeverisë serbe të shpallë "person non-grata " kryeministrin e Shiqërisë, Edi Ramën. Sipas medieve serbe, deklarata e fundit e kryeministrit...

Serbët: Edi Rama të shpallet “non grata” në Serbi

më 4.2017 - Standard

Një ditë pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se nëse Bashkimi Evropian nuk i hap derën Shqipërisë për anëtarësimin nuk përjashtohet mundësia e bashkimit me Kosovën, kanë reaguar politikanët serbë....

Në Serbi kërkohet që Rama të shpallet “non grata”

më 4.2017 - Koha.mk

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Nenad Popovic, e ka ftuar sot Qeverinë e këtij vendi që ta shpallë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, persona ‘non grata’ në territorin e Serbisë për shkak...

Kërkesë qeverisë nga një politikan serb: Edi Rama të shpallet person ‘non grata’

më 4.2017 - Sot News

Një ditë pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se nëse Bashkimi Evropian nuk i hap derën Shqipërisë për anëtarësimin nuk përjashtohet mundësia e bashkimit me Kosovën, kanë reaguar politikanët serbë....

Politikani serb kërkesë qeverisë: Edi Rama të shpallet person ‘non grata’

më 4.2017 - BalkanWeb

SERBI – Një ditë pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se nëse Bashkimi Evropian nuk i hap derën Shqipërisë për anëtarësimin nuk përjashtohet mundësia e bashkimit me Kosovën, kanë reaguar politikanët...

Serbët kërkojnë që Edi Rama të shpallet ‘persona non-grata’

më 4.2017 - Indeks online

Kryetari i Partisë Kombëtare serbe, Nenad Popoviç i ka bërë thirrje qeverisë serbe për ta shpallë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama me titullin ‘persona non-grata’ në territorin e Republikës së Serbisë,...

Deklarata e Ramës sjell reagime nga Serbia

më 4.2017 - Top Channel

Deklarata e kryeministrit Edi Rama dhënë për “Politico”, ku theksonte ndër të tjera se Ballkani gjendet mes rrezikut të nacionalizmit, nuk kanë mbetur pa shkaktuar reagime nga politikanë serbë, të cilët...

Politikani serb ashpërson gjuhën: Edi Rama të shpallet “non grata” në Serbi

më 4.2017 - Tetova1

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama bëri një deklaratë disi të bujshme, duke thënë se nëse Bashkimi Europian nuk hap dyert për shtetin shqiptar dhe atë të Kosovës, atëherë dy vendet me popullatë shumicë...

Në Serbi kërkohet që Edi Rama të shpallet persona non grata

më 4.2017 - Aktuale

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë Nenad Popoviq e ka ftuar sot Qeverinë e këtij vendi që ta shpallë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, persona non grata në territorin e Serbisë për shkak të deklaratës...

Serbët kërkojnë që Edi Rama të shpallet ‘persona non-grata’

më 4.2017 - Zeri

Kryetari i Partisë Kombëtare serbe, Nenad Popoviq i ka bërë thirrje qeverisë serbe për ta shpallë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama me titullin ‘persona non-grata’ në territorin e Republikës së Serbisë,...

Serbët kërkojnë që Edi Rama të shpallet ‘persona non-grata’

më 4.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Kombëtare serbe, Nenad Popoviq i ka bërë thirrje qeverisë serbe për ta shpallë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama me titullin ‘persona non-grata’ në territorin e Republikës së Serbisë,...

Në Serbi kërkohet që Edi Rama të shpallet “Persona non grata” për shkak të deklaratës për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - OraInfo

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Nenad Popoviq, e ka ftuar sot Qeverinë e këtij vendi që ta shpallë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, "Persona non grata" në territorin e Serbisë për shkak...

CIA:”Një pjesë e Maqedonisë do të bëhet shqiptare”

më 4.2017 - InfoShqip

“Lidershipi maqedonas do të ketë problem pasi Maqedonia perëndimore do të bëhet shqiptare” shkruan në një raport të shërbimit informativ amerikan CIA dedikuar gjendjes së shqiptarëve në ish Jugosllavi,...

Serbët kërkojnë që Edi Rama të shpallet ‘persona non-grata’

më 4.2017 - Infokusi

Kryetari i Partisë Kombëtare serbe, Nenad Popoviç i ka bërë thirrje qeverisë serbe për ta shpallë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama me titullin ‘persona non-grata’ në territorin e Republikës së Serbisë,...

Në Serbi kërkohet që Edi Rama të shpallet persona non grata për shkak të deklaratës për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - Opozita

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë Nenad Popoviq e ka ftuar sot Qeverinë e këtij vendi që ta shpallë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, persona non grata në territorin e Serbisë për shkak të deklaratës...

Në Serbi kërkohet që Edi Rama të shpallet persona non grata për shkak të deklaratës për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - Tetova Sot

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë Nenad Popoviq e ka ftuar sot Qeverinë e këtij vendi që ta shpallë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, persona non grata në territorin e Serbisë për shkak të deklaratës...

Kërkesë qeverisë, politikani serb: Edi Rama të shpallet person ‘non grata’

më 4.2017 - LajmiFundit

Pas reagimit të zëdhënëses së Komisionit Evropian, Maja Koçijançiç për deklaratën e Ramës një ditë më parë, vjen reagim nga politikanët serbë. Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Nenad Popovic i ka...

Serbët kërkojnë që Edi Rama të shpallet ‘persona non-grata’

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i Partisë Kombëtare serbe, Nenad Popoviq i ka bërë thirrje qeverisë serbe për ta shpallë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama me titullin ‘persona non-grata’ në territorin e Republikës së Serbisë,...

CIA:”Një pjesë e Maqedonisë do të bëhet shqiptare” (Dokument)

më 4.2017 - Tetova1

“Lidershipi maqedonas do të ketë problem pasi Maqedonia perëndimore do të bëhet shqiptare” shkruan në një raport të shërbimit informativ amerikan CIA dedikuar gjendjes së shqiptarëve në ish Jugosllavi,...

Daçiq e shesh Shqipërinë e madhe kërcënim për paqen në Ballkan

më 4.2017 - Koha.net

Deklarata e kryeministrit shqiptar, Edi Ramës, mbi bashkimin e Shqipërisë e të Kosovës është edhe një konfirmim se krijimi i Shqipërisë së madhe është platformë e të gjithë shqiptarëve, që përbën kërcënimin...

Një teori konspiracioni së cilës ka detyrim t’ i përgjigjet Ministri i Jashtëm gjerman, z. Gabriel

më 4.2017 - Opozita

Ministri i Punëve të Jashtme i Gjermanisë, z. Gabriel sot foli ashtu siç duhet ndaj opozitës në Shqipëri. I tha se kërkesat e saj kryesore që kanë të bëjnë me zgjedhjet janë absurde. I tha me të drejtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK