http://kariera.mk

Urdhër-arrest për Albin Kurtin. Gjobë për kreun e Kuvendit

para 12 muajve - Mapo

Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar këtë të premte një urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Paraprakisht, shkak për këtë mësohet të jetë bërë mungesa e Kurtit në një seancë...

Edhe Aida Dërguti reagon për fletarrestin e lëshuar për Albin Kurtin

para 12 muajve - GazetaBlic

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti ka thënë se Albin Kurti nuk mund të arrestohet për shkak se e ka kundërshtuar Serbinë në Kosovë e humbjen e territorit të...

VV kërkon anulimin e urdhërrestit për Kurtin

para 12 muajve - Telegrafi

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit. Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur skandale e afera, ka...

Haliti: Gjyqtari të më kërkojë falje, nuk e dija se isha dëshmitar për Albin Kurtin

para 12 muajve - Albeu

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka reaguar ashpër ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra , i cili shqiptoi sot dënimin e tij me 200 euro gjobë për shkak se nuk ishte prezent në seancën gjyqësore...

Gjykata lëshoi fletarrest për Albin Kurtin, por ja ku ndodhet ai

para 12 muajve - Albeu

Gjykatësi i Gjykatës Themelore të Prishtinës lëshoi sot vendimin për arrestimin e ish kreut të Lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurtit , për shkak të mos marrjes pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet...

Ymeri kërkon anulimin e urdhërarrestit për Albin Kurtin

para 12 muajve - OraInfo

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit. Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur skandale e afera, ka...

Ymeri: Fletëarresti jo ligjor për Albinin të anulohet menjëherë

para 12 muajve - Indeks online

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, duke komentuar urdhërarrestin e lëshuar ndaj Albin Kurtit, ka thënë se ky fletëarrest i pabazë e jo ligjor duhet të anulohet menjëherë. Ai ka thënë se në...

Ymeri kërkon anulimin e urdhërarrestit për Albin Kurtin

para 12 muajve - Zeri

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur skandale e afera, ka...

Visar Ymeri kërkon anulimin e menjëhershëm të urdhërrestit për Albin Kurtin

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit. Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur skandale e afera, ka...

Ymeri: Fletëarresti jo ligjor duhet të anulohet menjëherë

para 12 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, duke komentuar urdhërarrestin e lëshuar ndaj Albin Kurtit, ka thënë se ky fletëarrest i pabazë e jo ligjor duhet të anulohet menjëherë. Ai ka thënë se në...

Ymeri: Urdhërarresti ndaj Kurtit të anulohet

para 12 muajve - Klan Kosova

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar sot urdhër-arrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e për këtë ka reaguar Kryetari i kësaj Lëvizje, Visa Ymeri i cili ka thënë se ky fletë arrest...

Ymeri kërkon anulimin e urdhërarrestit për Albin Kurtin

para 12 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur skandale e afera, ka...

VV kërkon anulimin e urdhërrestit për Kurtin, kërkon arrestimin e politikanëve të korruptuar

para 12 muajve - Koha.net

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit, transmeton Koha.net. Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur...

Haliti: Nuk jam ftuar të dëshmoj ndaj Kurtit

para 12 muajve - Telegrafi

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti, ka thënë se e ka marrë vesh prej medieve se qenka dëshmitar në procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj Albin Kurtit. Haliti, i cili është gjobitur me 200 euro për...

Haliti: S’jam njoftuar se jam dëshmitar në rastin e Kurtit, gjyqtari të më kërkoj falje

para 12 muajve - Zeri

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti ka reaguar ashpër ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra, i cili sot ka njoftuar se e ka dënuar atë me 200 euro gjobë pasi nuk ishte prezent në seancën gjyqësore ndaj Albin...

Urdhër-Arrest për Albin Kurtin, Gjobë për Kadri Veselin

para 12 muajve - Kallxo

Gjyqtari Beqir Kalludra lëshoi sot urdhër-arrest për Albin Kurtin dhe gjobë për Kadri Veselin. Pasi Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të gazit lotsjellës...

Haliti: S’jam lajmëruar asnjëherë që jam dëshmitar, dua kërkim falje

para 12 muajve - Klan Kosova

Nënkryetar i Parlamentit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, është dënuar sot me 200 euro, për mospjesëmarrje në seancën kundër deputetëve të Vetëvendosjes, në cilësinë...

Haliti thotë se nuk kishte ftesë nga Gjykata për të dëshmuar ndaj Albin Kurtit

para 12 muajve - Lajmi.net

Gjykata Themelore në Prishtinë i gjobiti sot kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, nënkryetarit të Kuvendit Xhavit Haliti, por edhe deputetëve Naser Osmani e Armend Zemaj, si dhe Leonora Limajt me 200 euro,...

Haliti: Gjyqtari Kalludra duhet të më kërkoj falje publikisht

para 12 muajve - Indeks online

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore që të dënohet me 200 euro gjobë, pasi nuk ishte paraqitur në gjykatë ku katër deputetë të Lëvizjes “Vetëvendosje”...

Haliti: S’jam njoftuar se jam dëshmitar në rastin e Kurtit, gjyqtari të më kërkoj falje

para 12 muajve - OraInfo

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti ka reaguar ashpër ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra, i cili sot ka njoftuar se e ka dënuar atë me 200 euro gjobë pasi nuk ishte prezent në seancën gjyqësore ndaj Albin...

Haliti: S’jam njoftuar se jam dëshmitar në rastin e Kurtit, gjyqtari të më kërkoj falje

para 12 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti ka reaguar ashpër ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra, i cili sot ka njoftuar se e ka dënuar atë me 200 euro gjobë pasi nuk ishte prezent në seancën gjyqësore ndaj Albin...

Fletarresti i Policisë, Kurti ndodhet në Austri

para 12 muajve - OraInfo

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

Xhavit Haliti Reagon Ndaj Gjobës nga Gjykata

para 12 muajve - Kallxo

Anëtari i kryesisë së Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, reagoi ndaj gjobës që iu shqiptua sot nga ana e gjykatësit në rastin e deputetëve të Vetëvendosjes. Në reagimin e tij, Haliti tha se nuk ka qenë...

Policia e kërkon ta arrestojë, por ja ku ndodhet Albin Kurti

para 12 muajve - Syri

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

Fletarresti i Policisë, Kurti ndodhet në Austri

para 12 muajve - Gazeta Express

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

VV kërkon anulimin e urdhërrestit për Kurtin

para 12 muajve - Almakos

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit. Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur skandale e afera, ka...

Ymeri: Fletëarresti jo ligjor duhet të anulohet menjëherë

para 12 muajve - Arbresh

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, duke komentuar urdhërarrestin e lëshuar ndaj Albin Kurtit, ka thënë se ky fletëarrest i pabazë e jo ligjor duhet të anulohet menjëherë. Ai ka thënë se në...

VV kërkon anulimin e urdhërrestit për Kurtin

para 12 muajve - Infokusi

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit. Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur skandale e afera, ka...

Xhavit Haliti nervozohet me gjyqtarin Kalludra: Duhet të më kërkosh falje publike!

para 12 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti  ka bërë të ditur se lajmin se është dëshmitar në procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj Albin Kurtit e ka kuptuar sot përmes mediave. Ai ka pyetur gjykatësin...

Albin Kurti gjendet jashtë Kosovës

para 12 muajve - Zeri

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

Albin Kurti gjendet jashtë Kosovës

para 12 muajve - Telegrafi

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

Sejdiu: Pushteti po e shndërron Kosovën në vend të egër autoritar

para 12 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i Komunës së Prishtinës, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se qeveria e udhëhequr nga Isa Mustafa, po e kthen Kosovën në një vend autoritar, njofton Klan...

Policia e Kosovës konfirmon arrestimin e dy aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - BalkanWeb

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje nga Policia rajonale e Prishtinës. Këtë e konfirmoi për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, duke mos...

Haliti: Nuk jam ftuar të dëshmoj ndaj Kurtit

para 12 muajve - Almakos

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti, ka thënë se e ka marrë vesh prej medieve se qenka dëshmitar në procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj Albin Kurtit. Haliti, i cili është gjobitur me 200 euro për...

Fletarresti i Policisë, Kurti ndodhet në Austri

para 12 muajve - Infokusi

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

Arrestohet Albin Kurti!?

para 12 muajve - Iliria News

Gjykata Themelore në Prishtinë pritet të lëshojë urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra tha në seancë se për të siguruar praninë e Albin Kurtit në gjykatë...

Haliti: Gjyqtari Kalludra duhet të më kërkoj falje publikisht

para 12 muajve - Infokusi

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore që të dënohet me 200 euro gjobë, pasi nuk ishte paraqitur në gjykatë ku katër deputetë të Lëvizjes “Vetëvendosje”...

Haliti: Gjyqtari Kalludra duhet të më kërkoj falje publikisht

para 12 muajve - Arbresh

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore që të dënohet me 200 euro gjobë, pasi nuk ishte paraqitur në gjykatë ku katër deputetë të Lëvizjes “Vetëvendosje”...

Polica tregon pse u arrestuan aktivistët e Vetëvendosjes

para 12 muajve - Lajmi.net

Policia e Kosovës ka arsyetuar vendimin për arrestimin e dy aktivistëve të Vetëvendosjes, Veton Dragusha e Blerim Maqastena. Sipas komunikatës së policisë rajonale të Prishtinës, thuhet së është zbatuar...

Policia konfirmon arrestimin e aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - Telegrafi

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje nga Policia rajonale e Prishtinës. Këtë e konfirmoi për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, duke mos...

Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit

para 12 muajve - GazetaBlic

Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për...

Policia e Kosovës konfirmon arrestimin e dy aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - Lexo

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje nga Policia rajonale e Prishtinës. Këtë e konfirmoi për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, duke mos...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Lajm

Urdhërarrest dhe paraburgim është lëshuar për deputetin e VV-së Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra këtë vendim e ka marrë për shkak të mungesës së tij në seancën gjyqësore për gazin lotsjellës. Ndërkaq,...

Ymeri kërkon anulimin e urdhërarrestit për Albin Kurtin

para 12 muajve - Bota Press

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur skandale e afera, ka...

Urdhërarresti i Albin Kurtit, reagon Lëvizja Vetëvendosje

para 12 muajve - Albeu

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar menjëherë pas urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit të urdhëruar nga gjyqtari pranë Gjykatës Themelore të Prishtinës, Beqir Kalludra, duke e cilësuar atë me ndikim politik të...

Kadaj-Bujupi: Po persekutohet opozita për t’i mbuluar dështimet e Qeverisë

para 12 muajve - Arbresh

Deputetja e VV-së, Donika Kadaj-Bujupi ka thënë se qeveria e Isa Mustafës e Kadri Veselit po përpiqen t’i mbulojnë dështimet në qeverisjen e tyre duke e persekutuar opozitën. Kadaj përmes një postimi në...

Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit

para 12 muajve - Telegrafi

Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për...

Albin Kurti gjendet jashtë Kosovës

para 12 muajve - Almakos

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

Gjykata në Prishtinë: Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - ABC News

Gjykata themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhër arrest për deputetine vetëvendosjes Albin Kurti si dhe ka dënuar me gjobë kryetarin e parlamentit Kadri Veseli pasi nuk kanë marrë pjesë në seancën gjyqësore...

Ymeri: Fletëarresti jo ligjor për Albinin të anulohet menjëherë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, duke komentuar urdhërarrestin e lëshuar ndaj Albin Kurtit, ka thënë se ky fletëarrest i pabazë e jo ligjor duhet të anulohet menjëherë. Ai ka thënë se në...

Ymeri reagon për urdhërarrestin kundër Albin Kurtit

para 12 muajve - Insajderi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka reaguar pasi Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar fletarrest ndaj deputetit të kësaj partie, Albin Kurti, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin...

Kadri Veseli e pret burgu nëse refuzon bashkëpunimin me drejtësinë

para 12 muajve - GazetaBlic

Nëse Gjykata Themelore e Prishtinës do të aplikonte plotësisht ligjin, atëherë kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli do të arrestohet për ta dërguar në Gjykatë në cilësi të dëshmitarit. Nëse ai do të refuzonte...

Reagon Visar Ymeri pas urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit: Po bëhemi gazi i botës

para 12 muajve - Periskopi

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri  ka kërkuar anulimin e urdhrit për arrestimin e deputetit Albin Kurti. ”Ky fletë – arrest i pabazë e jo ligjor. Duhet të anulohet menjëherë.”, ka shkruar Ymeri. Deputeti...

Ymeri: Fletëarresti jo ligjor duhet të anulohet menjëherë

para 12 muajve - KosovaPress

Ai ka thënë se në vendin ku sundon krimi e padrejtësia, lëshohet urdhër-arresti për aktivistin që proteston për drejtësi, barazi e demokraci. Ymeri në facebook ka shkruar se varësia e gjyqësorit të Kosovës...

Ymeri: Fletëarresti jo ligjor duhet të anulohet menjëherë

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, duke komentuar urdhërarrestin e lëshuar ndaj Albin Kurtit, ka thënë se ky fletëarrest i pabazë e jo ligjor duhet të anulohet menjëherë. Ai ka thënë se në...

Visa Ymeri kërkon anulimin e urdhërarrestit për Albin Kurtin

para 12 muajve - Sovrani

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur skandale e afera, ka...

Gjykata dënon ashpër kreun e kuvendit, Kadri Veseli!

para 12 muajve - Iliria News

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nënkryetari Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj dhe punëtorët e administratës Shpresa Gosalci e Leonora Halimaj janë dënuar...

Arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

para 12 muajve - LajmiFundit

Polica e Kosovës ka arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, Veton Dragusha e Blerim Maçastena. Sipas Policisë, sot rreth orës 09:00, konform detyrimit ligjor, policia ka realizuar dy urdhëresa...

Vetëvendosje Komenton Urdhër-Arrestin Ndaj Albin Kurtit

para 12 muajve - Kallxo

Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për...

Urdhër-arresti për kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurti

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhër-arrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Kryeparlamentari i Kosovës dënohet me gjobë

para 12 muajve - Ora news

Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mungoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit,...

Mungoi në seancën gjyqësore, gjykata lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - NOA

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar sot urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Lëshohet urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - TV Koha

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar sot urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Pas Albin Kurtit, arrestohen dy aktivistë të VV-së

para 12 muajve - Aktuale

Dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë arrestuar nga Policia e Kosovës. Ljamin e kanë bërë të ditur nga kjo lëvizje përmes një njoftimi në Facebook. Mësohet se dy kativistët e arrestuar janë Veton...

Gjykata 200 euro gjobë Kadri Veselit

para 12 muajve - Politiko

Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mungoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit,...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Politiko

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Policia konfirmon arrestimin e aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - Almakos

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje nga Policia rajonale e Prishtinës. Këtë e konfirmoi për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, duke mos...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Zhurnal

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për media se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa...

Gjykata Themelore pritet ta lëshoj gjatë ditës urdhërarrestin për Kurtin

para 12 muajve - Arbresh

Kryetari i trupit gjykues të Gjykatës Themelore të Prishtinës sot ka vendosur që të siguroj prezencën e Albin Kurtit në seancën për deputetët e akuzuar për gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Mirlinda...

Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit

para 12 muajve - Tetova Sot

Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për...

Reagon Haliti: Nuk isha i njoftuar se isha dëshmitar në rastin e Albin Kurtit

para 12 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti ka reaguar  ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra, i cili sot ka njoftuar se e ka dënuar atë me 200 euro gjobë pasi nuk ishte prezent në seancën gjyqësore ndaj deputetit Albin...

Çfarë po zihet në Kosovë? Urdhërarrest për Albin Kurtin!

para 12 muajve - Iliria News

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Albin Kurti jashtë territorit të Kosovës, Gjykata pritet të lëshojë urdhërarrest

para 12 muajve - Indeks online

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

Haliti: Gjyqtari Kalludra duhet të më kërkoj falje publikisht

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore që të dënohet me 200 euro gjobë, pasi nuk ishte paraqitur në gjykatë ku katër deputetë të Lëvizjes “Vetëvendosje”...

Kadri Veseli dënohet nga Gjykata Prishtinës

para 12 muajve - Albeu

Gjykata Themelore e Prishtinës ka gjobitur me 200 euro kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin, për shkak se ai nuk u paraqit si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së të cilët akuzohen për...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Antpress

Gjyqtari: Pas arrestimit, Kurtit do t’i caktohet masa e paraburgimit. Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra...

Xhavit Haliti për gjykatësin që e dënoi : Hajde gjykatës Kalludra hajde!

para 12 muajve - Bota Press

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti ka reaguar ashpër ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra, i cili sot ka njoftuar se e ka dënuar atë me 200 euro gjobë pasi nuk ishte prezent në seancën gjyqësore ndaj Albin...

Haliti: Nuk e dija që jam dëshmitar kundër deputetëve opozitarë

para 12 muajve - Insajderi

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, i cili sot së bashku me kryetarin e Kuvendi Kadri Veselin dhe disa deputetë të tjerë u dënuan nga gjykata pasi kanë munguar në një seancë kundër deputetëve opozitarë të...

Gjobitet Kadri Veseli

para 12 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është gjobitur nga Gjykata në Prishtinë ngase nuk erdhi si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së. Gjykata Themelore në Prishtinë e gjobiti sot kryetarin e Kuvendit...

Haliti: Gjyqtari Kalludra duhet të më kërkoj falje publikisht

para 12 muajve - KosovaPress

Ai në reagim thotë se nuk është lajmëruar asnjëherë si dëshmitar dhe se nuk ka pasur asnjëherë ftesë, andaj edhe nuk është paraqitur në gjykatë. Ja, reagimi i plotë: “Sot, mora lajmin nëpërmjet mediave...

Haliti: Gjyqtari Kalludra duhet të më kërkoj falje publikisht

para 12 muajve - Gazeta e re

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore që të dënohet me 200 euro gjobë, pasi nuk ishte paraqitur në gjykatë ku katër deputetë të Lëvizjes “Vetëvendosje”...

Haliti: Nuk më kanë njoftuar kurrë që jam dëshmitarë në rastin Kurti

para 12 muajve - Sovrani

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti ka reaguar ashpër ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra, i cili sot ka njoftuar se e ka dënuar atë me 200 euro gjobë pasi nuk ishte prezent në seancën gjyqësore ndaj Albin...

Gjykata lëshon urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin

para 12 muajve - Sot News

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Bujupi: Me arrestimet të antarve  të VV qeveria mundohet të mbuloj dështimet e saj

para 12 muajve - Infokusi

Anëtarja e Lëvzjës Vetëvendosje, Donika Kdaja Bujupi ka thënë se fletarrestim për Albin Kurtin dhe arrestimi i Blerim Maqastenës , Veton Dragushës dhe Deni Rakocit janë  përpjeke e pushtetit pëe të shtypë...

Pas Albin Kurtit, arrestohen dy aktivistë të VV-së

para 12 muajve - Albeu

Dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë arrestuar nga Policia e Kosovës. Ljamin e kanë bërë të ditur nga kjo lëvizje përmes një njoftimi në Facebook. Mësohet se dy kativistët e arrestuar janë Veton...

Incidentet në Kuvend, Gjykata urdhëron arrestimin e Albin Kurtit

para 12 muajve - Shqiptarja

Një Gjykatë e Kosovës ka lëshuar një urdhërarresti për ish-kreun e Vetëvendosjes Albin Kurti. Vendimi është marrë nga gjyqtari Beqir Kalludra i cili paralajmëroi lëshimin urdhërarrestit dhe paraburgim...

Mungojnë në seancë gjyqësore: Dënohen me 200 euro gjobë Kadri Veseli, Xhavit Haliti dhe disa deputetë

para 12 muajve - GazetaBlic

Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mundoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit,...

Sejdiu: Pushteti po e shndërron Kosovën në vend të egër autoritar

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i Komunës së Prishtinës, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se qeveria e udhëhequr nga Isa Mustafa, po e kthen Kosovën në një vend autoritar, njofton Klan...

Kadri Veseli e pret burgu nëse refuzon bashkëpunimin me drejtësinë

para 12 muajve - Infokusi

Nëse Gjykata Themelore e Prishtinës do të aplikonte plotësisht ligjin, atëherë kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli do të arrestohet për ta dërguar në Gjykatë në cilësi të dëshmitarit. Nëse ai do të refuzonte...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Telegrafi

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e paraburgimit.

Fletarresti i Policisë, Kurti ndodhet në Austri

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

Kadri Veseli gjobitet nga Gjykata Themelore e Prishtinës

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është gjobitur nga Gjykata në Prishtinë ngase nuk erdhi si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së. Gjykata Themelore në Prishtinë e gjobiti sot kryetarin e Kuvendit...

Dënohen me 200 euro gjobë Kadri Veseli, Xhavit Haliti dhe disa deputetë

para 12 muajve - OraInfo

Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mundoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit,...

Sejdiu: Me Isa Mustafën Kryeministër, Kosova po shndërrohet në vend autoritar

para 12 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje , Dardan Sejdijaj ka shkruar se Qeveria e udhëhequr nga kryeministri  Isa Mustafa, po e kthen Kosovën në një vend autoritar, kështu duke përmednur arrestimin e sotëm...

Kadri Veseli dhe deputetë gjobiten me nga 200 euro: Nuk shkuan në procesin ndaj VV

para 12 muajve - Syri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nënkryetari Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj dhe punonjës tëe administratës Shpresa Gosalci e Leonora Halimaj janë dënuar...

Kurti në Austri, fletarresti në Prishtinë

para 12 muajve - Sovrani

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

Kadri Veseli gjobitet nga Gjykata

para 12 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është gjobitur nga Gjykata Themelore në Prishtinë ngase ka munguar si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje që kanë hedhur gaz në disa nga seancat...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Koha.mk

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit

para 12 muajve - Almakos

Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për...

Gjobitet Kadri Veseli

para 12 muajve - Indeks online

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është gjobitur nga Gjykata në Prishtinë ngase nuk erdhi si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së. Gjykata Themelore në Prishtinë e gjobiti sot kryetarin e Kuvendit...

LAJM I FUNDIT/ Gjykata lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i...

Arrestohet deputeti i VV-së Albin Kurti

para 12 muajve - Albeu

Gjykata Themelore e Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Gjyqtari Beqir Kalludra pranë kësaj gjykate mësohet se ka thënë për "KTV"-në se pas arrestimit...

Mungojnë në seancë gjyqësore: Dënohen me 200 euro gjobë Kadri Veseli, Xhavit Haliti dhe disa deputetë

para 12 muajve - Gazeta Express

Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mundoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit,...

Kadri Veseli dënohet nga Gjykata Themelore e Prishtinës

para 12 muajve - Zeri

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është gjobitur nga Gjykata në Prishtinë ngase nuk erdhi si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së. Gjykata Themelore në Prishtinë e gjobiti sot kryetarin e Kuvendit...

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - Telegrafi

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka njoftuar ky subjekt politik përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë e Facebookut. Veton Dragusha dhe Blerim Maqestena janë arrestuar...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Ora news

Gjyqtari Beqir Kalludra paralajmëroi sot lëshim të urdhërarrestit dhe paraburgim ndaj Albin Kurtit. Pasi Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të gazit lotsjellës...

Kadri Veseli dënohet nga Gjykata Themelore e Prishtinës

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është gjobitur nga Gjykata në Prishtinë ngase nuk erdhi si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së. Gjykata Themelore në Prishtinë e gjobiti sot kryetarin e Kuvendit...

Arrestohen dy aktivistë të VV-së

para 12 muajve - GazetaBlic

Dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë arrestuar për shkak të pjesëmarrjes në një protestë para disa vite, përcjellë GazetaBlic. Të arrestuarit  janë Veton Dragusha e Blerim Maqastena. Këtë gjë e kanë...

Lëshohet urdhër-arresti për Albin Kurtin

para 12 muajve - Syri

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

para 12 muajve - Klan Kosova

Veton Dragusha e Blerim Maçastena, të dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, janë arrestuar të permten në mëngjes Sipas Vetwvendosje, arsyeja e vënies në pranga të të dyve është pjesëmarrja në një protestë...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Klan Kosova

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ky vendim është marrë pasiqë ish-kreu i Vetëvendosjes nuk i është përgjigjur organeve të drejtësisë...

Arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

para 12 muajve - Indeks online

Veton Dragusha dhe Blerim Maqastena aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë arrestuar ditën e premte. Lajmi është bërë i ditur përmes një komunikate që ka lëshuar Vetëvendosje, shkruan Indeksonline. Këto...

Kadri Veseli e të tjerë gjobiten, munguan në procesin ndaj deputetëve të VV-së

para 12 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nënkryetari Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj dhe punëtorët e administratës Shpresa Gosalci e Leonora Halimaj janë dënuar...

Vetëvendosja thotë se janë arrestuar dy aktivistë të saj

para 12 muajve - Gazeta Express

Lëvizja Vetëvvendosje përmes një shkrimi në faqen e tyre në Facebook thotë se janë arrestuar dy aktivistë të tyre. Kështu ka njoftuar ky subjekt politik përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë e Facebookut....

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Zeri

Gjyqtari Beqir Kalludra paralajmëroi sot lëshim të urdhërarrestit dhe paraburgim ndaj Albin Kurtit. Pasi Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të gazit lotsjellës...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - OraInfo

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Albin Kurti gjendet jashtë Kosovës

para 12 muajve - Bota Press

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

Vetëvendosje e quan qesharake gjobën për Veselin dhe të tjerë

para 12 muajve - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje i quan qesharake gjobat për kreun e Kuvendit, Kadri Veseli, nënkryetarin Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj dhe punëtorët e administratës Shpresa...

Jepet urdhër për arrestimin e Albin Kurtit

para 12 muajve - Syri

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Gjobitet Kadri Veseli

para 12 muajve - Kallxo

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është gjobitur nga Gjykata në Prishtinë ngase nuk erdhi si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së. Gjykata Themelore në Prishtinë e gjobiti sot kryetarin e Kuvendit...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Gazeta Express

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Indeks online

Ish-lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti mund të arrestohet nga Policia e Kosovës pasi i njëjti nuk i është përgjigjur organeve të drejtësisë për të marrë pjesë në një seancë gjyqësore. Indeksonline...

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - Zeri

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka njoftuar ky subjekt politik përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë e Facebookut. Veton Dragusha dhe Blerim Maqestena janë arrestuar...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - GazetaBlic

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e paraburgimit.

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - OraInfo

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka njoftuar ky subjekt politik përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë e Facebookut. Veton Dragusha dhe Blerim Maqestena janë arrestuar...

Arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

para 12 muajve - Lajmi.net

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, bënë të ditur Lëvizja Vetëvendosje. Veton Dragusha dhe Blerim Maqestena janë arrestuar për pjesëmarrjen në një protestë të para disa vjetëve të organizuar...

Gjykata do të lëshojë urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Lajmi.net

Gjyqtari Beqir Kalludra paralajmëroi sot lëshim të urdhërarrestit dhe paraburgim ndaj Albin Kurtit. Pasi Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të gazit lotsjellës...

Arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

para 12 muajve - Koha.net

Vetëvendosje njofton se sot janë arrestuar dy aktivistë të saj: Veton Dragusha e Blerim Maçastena, transmeton Koha.net. Sipas njoftimit, ata janë arrestuar për shkak të pjesëmarrjes në protesta.

Ja çka ndodhi dy herat e fundit kur u arrestua Albin Kurti

para 12 muajve - Tetova Sot

Sot u lëshua urdhërarrest ndaj deputetit, apo siç njihet ndryshe, liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prishtinës, Beqir Kalludra vendimin e arsyetoi me mosparaqitjen...

VV: Gjykatat të përndjekin strukturat paralele serbe në vend të Kurtit

para 12 muajve - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se urdhërarresti i lëshuar nga Gjykata Themelore në Kosovë ndaj deputetit të saj, Albin Kurti. Shkodran Hoti, zëdhënës i Vetëvendosjes ka thënë për Arbresh.info se ky veprim...

Kadri Veseli dhe të tjerë gjobiten me nga 200 euro

para 12 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, nënkryetari Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj dhe punëtorët e administratës Shpresa Gosalci e Leonora Halimaj janë dënuar me nga 200...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Koha.net

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Albin Kurti jashtë territorit të Kosovës, Gjykata pritet të lëshojë urdhërarrest

para 12 muajve - Infokusi

jykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për hedhje...

Urdhërarrest për Albin Kurtin, gjobë për Kadri Veseli

para 12 muajve - KosovaPress

Kurse, me 200 euro gjobë është dënuar kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, nënkryetari Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj. Me nga 200 euro gjobë është dënuar edhe punëtorët...

Paralajmërohet Urdhërarrest dhe Paraburgim për Albin Kurtin

para 12 muajve - Kallxo

Gjyqtari Beqir Kalludra paralajmëroi sot lëshim të urdhërarrestit dhe paraburgim ndaj Albin Kurtit. Pasi Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të gazit lotsjellës...

Policia e Kosovës konfirmon arrestimin e dy aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje nga Policia rajonale e Prishtinës. Këtë e konfirmoi për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, duke mos...

Pas Albin Kurtit, arrestohen dy aktivistë të VV-së

para 12 muajve - Tetova Sot

Dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë arrestuar nga Policia e Kosovës. Ljamin e kanë bërë të ditur nga kjo lëvizje përmes një njoftimi në Facebook. Mësohet se dy kativistët e arrestuar janë Veton...

Çfarë po zihet në Kosovë? Burgoset Albin Kurti!

para 12 muajve - Tetova Sot

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e paraburgimit.

Gjobitet Kadri Veseli

para 12 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është gjobitur nga Gjykata në Prishtinë ngase nuk erdhi si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së. Gjykata Themelore në Prishtinë e gjobiti sot kryetarin e Kuvendit...

Kadri Veselin e pret burgu nëse refuzon bashkëpunimin me drejtësinë

para 12 muajve - Periskopi

Nëse Gjykata Themelore e Prishtinës do të aplikonte plotësisht ligjin, atëherë kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli do të arrestohet për ta dërguar në Gjykatë në cilësi të dëshmitarit. Nëse ai do të refuzonte...

Lëshohet urdhër-arresti për Albin Kurtin, ja akuza

para 12 muajve - Opozita

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Reagon VV pas paralajmërimit për arrestimin e Kurtit

para 12 muajve - Periskopi

Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për...

Gjobitet Kadri Veseli

para 12 muajve - Almakos

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është gjobitur nga Gjykata në Prishtinë ngase nuk erdhi si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së. Gjykata Themelore në Prishtinë e gjobiti sot kryetarin e Kuvendit...

Gjykata Themelore lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Arbresh

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e paraburgimit.

Policia jep detaje rreth arrestimit të dy aktivistëve të VV-së

para 12 muajve - Insajderi

Mëngjesin e sotëm janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, Veton Dragusha e Blerim Maqastena, për të cilët Policia e Kosovës përmes një komunikate për media thotë se ka pasur urdhërarresti...

Dënohen me 200 euro gjobë Kadri Veseli, Xhavit Haliti dhe disa deputetë

para 12 muajve - Infokusi

Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mundoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit,...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Infokusi

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Gjykata e Prishtinës lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Lexo

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

para 12 muajve - Fakti Ditor

Policia e Kosovës ka arrestuar dy aktivistë të Vetëvendosjes. Lajmin e kanë bërë të ditur vet kjo parti përmes një njoftimi për media. Sipas VV-së, në pranga të policisë sot kanë përfunduar aktivistët...

Gjykata e Prishtinës lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Java News

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - Almakos

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka njoftuar ky subjekt politik përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë e Facebookut. Veton Dragusha dhe Blerim Maqestena janë arrestuar...

Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit

para 12 muajve - Bota Press

Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për...

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - Infokusi

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka njoftuar ky subjekt politik përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë e Facebookut. Veton Dragusha dhe Blerim Maqestena janë arrestuar...

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - Gazeta Liria

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka njoftuar ky subjekt politik përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë e Facebookut. Veton Dragusha dhe Blerim Maqestena janë arrestuar...

Vetëvendosja thotë se janë arrestuar dy aktivistë të saj

para 12 muajve - Sovrani

Lëvizja Vetëvendosje përmes një shkrimi në faqen e tyre në Facebook, thotë se janë arrestuar dy aktivistë të tyre. Kështu ka njoftuar ky subjekt politik përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë e Facebook-ut....

Arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

para 12 muajve - Arbresh

Policia e Kosovës ka arrestuar dy aktivistë të Vetëvendosjes. Lajmin e kanë bërë të ditur vet kjo parti përmes një njoftimi për media. Sipas VV-së, në pranga të policisë sot kanë përfunduar aktivistët...

Kadri Veselin e pret burgu nëse refuzon bashkëpunimin me drejtësinë

para 12 muajve - Insajderi

Nëse Gjykata Themelore e Prishtinës do të aplikonte plotësisht ligjin, atëherë kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli do të arrestohet për ta dërguar në Gjykatë në cilësi të dëshmitarit. Nëse ai do të refuzonte...

Hedhja e gazit lotsjellës në Kuvend, gjykata kërkon arrestimin e Albin Kurtit

para 12 muajve - LajmiFundit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Kryeparlamentari i Kosovës dënohet me gjobë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mungoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit,...

Ja çka ndodhi dy herat e fundit kur u arrestua Albin Kurti (Video/Foto)

para 12 muajve - Periskopi

Sot u lëshua urdhërarrest ndaj deputetit, apo siç njihet ndryshe, liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prishtinës, Beqir Kalludra vendimin e arsyetoi me mosparaqitjen...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Fakti Ditor

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e paraburgimit.

Arrestohet dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - Gazeta e re

Janë arrestuar dy aktivistë të saj për shkak të pjesëmarrjes në një protestë para disa viteve. Kështu ka njoftuar Lëvizja Vetëvendosje transmeton Gazeta e Re. Aktivistët e arrestuar janë Veton Dragusha...

Flet Policia pas lëshimit të urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit

para 12 muajve - Periskopi

Policia e Kosovës ende nuk ka marrë ndonjë konfirmim për të arrestuar deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, pasi Gjykata Themelore e Prishtinës sot lëshoi urdhër-arrest ndaj tij. Zëdhënësja...

200 euro gjobë për Kadri Veselin, Xhavit Halitin…

para 12 muajve - Sovrani

Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mundoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit,...

LAJM I FUNDIT/ Gjykata lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Gazeta e re

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Gazeta Liria

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra tha në seancë se për të siguruar praninë e Albin Kurtit në gjykatë do...

Mungojnë në seancë gjyqësore: Dënohen me 200 euro gjobë Kadri Veseli, Xhavit Haliti dhe disa deputetë

para 12 muajve - Bota Press

Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mundoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit,...

Gjobitet Kadri Veseli

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli është gjobitur nga Gjykata në Prishtinë ngase nuk erdhi si dëshmitar në gjykimin e deputetëve të VV-së. Gjykata Themelore në Prishtinë e gjobiti sot kryetarin e Kuvendit...

Gjykata gjobitë Kadri Veselin

para 12 muajve - Insajderi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nënkryetari Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj dhe punëtorët e administratës Shpresa Gosalci e Leonora Halimaj janë dënuar...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Urdhërarrest dhe paraburgim është lëshuar për deputetin e VV-së Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra këtë vendim e ka marrë për shkak të mungesës së tij në seancën gjyqësore për gazin lotsjellës. Ndërkaq,...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Insajderi

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Lëshohet urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shkruan Klan Kosova.

Arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

para 12 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje njofton se sot janë arrestuar dy aktivistët Veton Dragusha e Blerim Maçastena. Sipas njoftimit, ata janë arrestuar për shkak të pjesëmarrjes në protesta të mëhershme. Ndërsa sot është...

Gjykata dënon Kadri Veselin dhe Xhavit Halitin

para 12 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nënkryetari Xhavit Haliti dhe deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj dhe punëtorët e administratës Shpresa Gosalci e Leonora Halimaj janë dënuar...

Arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, bënë të ditur Lëvizja Vetëvendosje. Veton Dragusha dhe Blerim Maqestena janë arrestuar për pjesëmarrjen në një protestë të para disa vjetëve të organizuar...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Bota Press

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e paraburgimit.

Urdhërarrest për Albin Kurtin

para 12 muajve - Sovrani

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet...

Arrestohen dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje

para 12 muajve - Bota Press

Janë arrestuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka njoftuar ky subjekt politik përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë e Facebookut. Veton Dragusha dhe Blerim Maqestena janë arrestuar...

Arrestohen dy aktivistë të VV-së

para 12 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se janë arrestuar dy aktivist të saj. Të arrestuarit janë Veton Dragusha e Blerim Maqastena, sipas VV-së për shkak të pjesëmarrës në një protestë para disa viteve. “Ka...

Papërgjegjësia ndaj institucionit më të rëndësishëm të shtetit

para 12 muajve - Insajderi

Dy interpelancat e dështuara brenda një ditë këtë javë pasqyrojnë mungesën e seriozitetit të zyrtarëve të lartë për të përmbushur obligimet kushtetuese si dhe nivelin e ulët të përgjegjësisë ndaj qytetarëve....

Haliti kritikon partnerët e koalicionit për çështjen e demarkacionit

para 12 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 20 prill - Marrëveshja për demarkacion me Malin e Zi nuk ka pse të procedohet në Kuvend për sa kohë qe nuk sigurohen votat e mjaftueshme për ta kaluar, thotë nënkryetari i Kuvendit nga radhët...

Haliti kritikon partnerët e koalicionit për çështjen e demarkacionit

para 12 muajve - Indeks online

Marrëveshja për demarkacion me Malin e Zi nuk ka pse të procedohet në Kuvend për sa kohë qe nuk sigurohen votat e mjaftueshme për ta kaluar, thotë nënkryetari i Kuvendit nga radhët e Partisë Demokratike...

Haliti i PDK-së kritikon partnerët e koalicionit për demarkacionin

para 12 muajve - Periskopi

Marrëveshja për demarkacion me Malin e Zi nuk ka pse të procedohet në Kuvend për sa kohë qe nuk sigurohen votat e mjaftueshme për ta kaluar, thotë nënkryetari i Kuvendit nga radhët e Partisë Demokratike...

Haliti kritikon partnerët e koalicionit për çështjen e demarkacionit

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Marrëveshja për demarkacion me Malin e Zi nuk ka pse të procedohet në Kuvend për sa kohë qe nuk sigurohen votat e mjaftueshme për ta kaluar, thotë nënkryetari i Kuvendit nga radhët e Partisë Demokratike...

Marrëveshja për Votim

më 4.2017 - Politiko

Ditëve të fundit është vendosur një raport i qartë varëshmërie dhe kauzaliteti në mes të Marrëveshjes për shënjimin e kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi (gusht 2015), Marrëveshjes për krijimin e Qeverisë së Kosovës të koalicionit

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK