http://kariera.mk

Kur, politika dhe mafia janë një

më 4.2017 - Tetova Sot

Shkruan: Azem Parllaku Ndërkohë që, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian i kanë bërë thirrje VMRO-DPMNE-së, t’i ndalë veprimet penguese që e zgjatin krizën politike në Maqedoni, në anën...

Ja si e ndihmoi zgjedhjen e Ivanovit për President LSDM-ja

më 4.2017 - Iliria News

Po bëhen gati 4 muaj prej kur VMRO-DPMNE me deputetët e saj vazhdon ta bllokojë Kuvendin, duke mos ‘lejuar’ zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit, ku kandidat i vetëm është deputeti nga radhët e BDI-së, Talat...

LSDM: Me bllokimin e parlamentit rrezikohen interesat shtetërore

më 4.2017 - TV Koha

LSDM-ja përmes një kumtese sot vlerësoi se bllokimet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë dhe nxitja e tensioneve mes qytetarëve paraqet shkelje të Kushtetutës dhe rrezikim të stabilitetit të shtetit....

LSDM: VMRO ka bllokuar proceset demokratike, do mbajë përgjegjësi

më 4.2017 - Albeu

Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për shtyp ka thënë se bllokimi i punës së Kuvendit, nxitja e tensioneve mes qytetarëve dhe dhuna që çojnë drejt paralizës së tërësishme të...

LSDM: VMRO ka bllokuar proceset demokratike, do mbajë përgjegjësi

më 4.2017 - Albeu

Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për shtyp ka thënë se bllokimi i punës së Kuvendit, nxitja e tensioneve mes qytetarëve dhe dhuna që çojnë drejt paralizës së tërësishme të...

Pas 1 majit, Zaev dhe Gruevski duhet të dalin para trupit gjykues

më 4.2017 - Zhurnal

21.04.2017, 11:57  | Z.H. | 1 i lexuar

LSDM: Bllokimi i proceseve është kundër interesave të shtetit

më 4.2017 - Aktuale

Bllokimi i punës së Kuvendit, nxitja e tensioneve mes qytetarëve dhe dhuna që çojnë drejt paralizës së tërësishme të shtetit paraqesin shkelje të Kushtetutës së Maqedonisë. Kështu qëndron në kumtesën e...

LSDM: Veljanoski e Ivanov të mos mbrojnë platformat kriminele të VMRO-DPMNE-së

më 4.2017 - Zhurnal

21.04.2017, 11:09  | Z.H. | 42 i lexuar

Cilat interesa rrezikohen sipas LSDM-së me bllokimin e parlamentit?

më 4.2017 - Iliria News

LSDM-ja përmes një kumtese sot vlerësoi se bllokimet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë dhe nxitja e tensioneve mes qytetarëve paraqet shkelje të Kushtetutës dhe rrezikim të stabilitetit të shtetit....

LSDM: Me bllokimin e parlamentit rrezikohen interesat shtetërore

më 4.2017 - Koha.mk

LSDM-ja përmes një kumtese sot vlerësoi se bllokimet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë dhe nxitja e tensioneve mes qytetarëve paraqet shkelje të Kushtetutës dhe rrezikim të stabilitetit të shtetit....

LSDM: ME BLLOKIMIN E PARLAMENTIT RREZIKOHEN INTERESAT SHTETËRORE

më 4.2017 - TV21

LSDM-ja përmes një kumtese sot vlerësoi se bllokimet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë dhe nxitja e tensioneve mes qytetarëve paraqet shkelje të Kushtetutës dhe rrezikim të stabilitetit të shtetit....

SHBA-të, shpresa e vetme për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Tetova Sot

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

Osmani: Nuk na pengon takimi i Gruevskit me Zaevin

më 4.2017 - Tetova1

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani, gjatë një interviste për të përjavshmen “Fokus”, ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së mund të takohen, por kjo nuk e pengon partinë...

SHBA-të, shpresa e vetme për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Almakos

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

Zaev ua shkurton shumë kërkesat e BDI, Aleancës e L. Besa në platformë

më 4.2017 - Zhurnal

21.04.2017, 10:20  | Z.H. | 42 i lexuar

Zaev tregon se kur do të formohet Qeveria e re, jo në Prill

më 4.2017 - Iliria News

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, beson se në fillim të Majit do të arrijë të formojë qeverinë e re me partitë shqiptare. “Besoj se në fillim të Majit, Maqedonia do të ketë Qeverinë e re” – ka thënë Zaev për...

Shekerinska: Ja çka po na thotë VMRO-ja për BDI-në

më 4.2017 - Lajm

A po luan BDI lojë të dyfishtë? Është pyetja në të cilën është përgjigjur zv/kryetarje e LSDM-së Radmilla Shekerinska në emisionin “Rruga drejt…” në Alsat-M. Shekerinska ka thënë se vetë njerëz të VMRO-DPMNE-së...

LSDM: Bllokimi i proceseve është kundër interesave të shtetit

më 4.2017 - Almakos

Bllokimi i punës së Kuvendit, nxitja e tensioneve mes qytetarëve dhe dhuna që çojnë drejt paralizës së tërësishme të shtetit paraqesin shkelje të Kushtetutës së Maqedonisë. Kështu qëndron në kumtesën e...

Bllokada në Kuvend/ Ja çfarë thonë nga LSDM

më 4.2017 - Iliria News

Institucionet, deputetët dhe partitë politike kanë për detyrë të respektojnë vullnetin e shumicës së qytetarëve të cilës më 11 dhjetor vendosën për ndryshime, kërkon LSDM dhe thotë se bllokada në Kuvend,...

Qeveria do të formohet në Maj, beson Zaev

më 4.2017 - Zhurnal

21.04.2017, 09:56  | Z.H. | 104 i lexuar

LSDM: Me bllokimin e parlamentit rrezikohen interesat shtetërore

më 4.2017 - Tetova Sot

LSDM-ja përmes një kumtese sot vlerësoi se bllokimet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë dhe nxitja e tensioneve mes qytetarëve paraqet shkelje të Kushtetutës dhe rrezikim të stabilitetit të shtetit....

LSDM: Gruevski dhe partia e tij punojnë kundër shtetit

më 4.2017 - Gazeta Liria

LSDM edhe sot ka reaguar, për siç thonë ata, për bllokimin e së ardhmes së shtetit, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Veljanoski dhe Ivanov nuk guxojnë që të mbrojnë kriminelët e partisë së tyre. Bëjmë thirrje...

LSDM: Kuvendi po vepron kundër interesave shtetërore

më 4.2017 - Gazeta Express

Institucionet, deputetët dhe partitë politike kanë për detyrë të respektojnë vullnetin e shumicës së qytetarëve të cilës më 11 dhjetor vendosën për ndryshime, kërkon LSDM dhe thotë se bllokada në Kuvend,...

LSDM: Bllokada në Kuvend, paralizë e tërësishme për Maqedoninë

më 4.2017 - Portalb

Institucionet, deputetët dhe partitë politike kanë për detyrë të respektojnë vullnetin e shumicës së qytetarëve të cilës më 11 dhjetor vendosën për ndryshime, kërkon LSDM dhe thotë se bllokada në Kuvend,...

Osmani: Nuk na pengon takimi i Gruevskit me Zaevin

më 4.2017 - Ina

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani, gjatë një interviste për të përjavshmen “Fokus”, ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së mund të takohen, por kjo nuk e pengon partinë...

LSDM thotë se ndryshime janë të pashmangshme

më 4.2017 - Flaka

Institucionet, deputetët dhe partitë politike kanë për detyrë të respektojnë vullnetin e shumicës së qytetarëve të cilës më 11 dhjetor vendosën për ndryshime, kërkon LSDM dhe thotë se bllokada në Kuvend,...

Osmani: Nuk na pengon takimi i Gruevskit me Zaevin

më 4.2017 - Albeu

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani , gjatë një interviste për të përjavshmen "Fokus", ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së mund të takohen, por kjo nuk e pengon partinë...

SHBA-të janë shpresa e vetme për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Albeu

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për krizën në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet si e vetmja shpresë për zhbllokimin e krizës. Njohësit e çështjeve ndërkombëtare,...

LSDM: Gruevski dhe partia e tij punojnë kundër shtetit

më 4.2017 - Telegrafi

LSDM edhe sot ka reaguar, për siç thonë ata, për bllokimin e së ardhmes së shtetit, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Veljanoski dhe Ivanov nuk guxojnë që të mbrojnë kriminelët e partisë së tyre. Bëjmë thirrje...

Zaev tregon se kur do të formohet Qeveria e re, jo në Prill

më 4.2017 - InfoShqip

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, beson se në fillim të Majit do të arrijë të formojë qeverinë e re me partitë shqiptare. “Besoj se në fillim të Majit, Maqedonia do të ketë Qeverinë e re” – ka thënë Zaev për...

A do zgjidhet sot kreu i Kuvendit të Maqedonisë?

më 4.2017 - Albeu

Kuvendi i Maqedonisë do ta vazhdojë edhe seancën konstituive të filluar më 30 dhjetor, për zgjedhjen e kryeparlamentarit dhe të anëtarëve të komisioni për zgjedhje dhe emërime. Kujtojmë se gjatë ditës...

LSDM: Gruevski dhe partia e tij punojnë kundër shtetit

më 4.2017 - GazetaBlic

LSDM edhe sot ka reaguar, për siç thonë ata, për bllokimin e së ardhmes së shtetit, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Veljanoski dhe Ivanov nuk guxojnë që të mbrojnë kriminelët e partisë së tyre. Bëjmë thirrje...

SHBA-të, shpresa e vetme për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Lajmi.net

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

SHBA-të, shpresa e vetme për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Telegrafi

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

Takimet Gruevski – Zaev? Ja çfarë thotë Osmani nga BDI

më 4.2017 - Iliria News

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani për të përjavshmen Fokus ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së janë duke u takuar dhe kjo nuk i pengon partisë që ai përfaqëson. ”Sipas informacioneve tona,...

LSDM: Bllokimi i proceseve është kundër interesave të shtetit

më 4.2017 - AlbPortali

Bllokimi i punës së Kuvendit, nxitja e tensioneve mes qytetarëve dhe dhuna që çojnë drejt paralizës së tërësishme të shtetit paraqesin shkelje të Kushtetutës së Maqedonisë. Kështu qëndron në kumtesën e...

BDI: Liderët maqedonas takohen mes vete, kjo gjë nuk na pengon neve

më 4.2017 - Gazeta Express

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani për të përjavshmen Fokus ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së janë duke u takuar dhe kjo nuk i pengon partisë që ai përfaqëson, transmeton Gazeta Express....

SHBA-të, shpresa e vetme për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Indeks online

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

LSDM: Bllokimi i proceseve është kundër interesave të shtetit

më 4.2017 - Shenja

Bllokimi i punës së Kuvendit, nxitja e tensioneve mes qytetarëve dhe dhuna që çojnë drejt paralizës së tërësishme të shtetit paraqesin shkelje të Kushtetutës së Maqedonisë. Kështu qëndron në kumtesën e...

LSDM: Me bllokimin e parlamentit rrezikohen interesat shtetërore

më 4.2017 - Fakti Ditor

LSDM-ja përmes një kumtese sot vlerësoi se bllokimet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë dhe nxitja e tensioneve mes qytetarëve paraqet shkelje të Kushtetutës dhe rrezikim të stabilitetit të shtetit....

Ahmeti po krijon teren të largohet nga Zaevi, BDI akuzon se LSDM po takohet me VMRO-në!?

më 4.2017 - Ina

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Këto takime bëhen jashtë syrit të opinionit për të...

”Gruevski dhe Zaev janë duke u takuar dhe kjo neve nuk na pengon”

më 4.2017 - Telegrafi

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani për të përjavshmen Fokus ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së janë duke u takuar dhe kjo nuk i pengon partisë që ai përfaqëson, shkruan Telegrafi Maqedoni....

LSDM: Gruevski dhe partia e tij punojnë kundër shtetit

më 4.2017 - Infokusi

LSDM edhe sot ka reaguar, për siç thonë ata, për bllokimin e së ardhmes së shtetit, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Veljanoski dhe Ivanov nuk guxojnë që të mbrojnë kriminelët e partisë së tyre. Bëjmë thirrje...

A është Deklarata e PD-së përzierje në punët e brendshme ?! .

më 4.2017 - Lajm

Vmro-Dpmne flet vetëm për ,,Platformën e Tiranës,, ndërsa asgjë nuk thot për Deklaratën e URIMIT për ,,koalicionin e aritur ,, VMRO-BDI,, atë natë dërguar nga partia më e madhe aktualisht opozitare në...

State departamenti paralajmëron Maqedonia nuk dëgjon

më 4.2017 - Lajm

Porosia e fundit e State departamentit Amerikan duhet të merret seriozisht, por edhe të interpretohet si një ultimatum. Kështu thonë njohësit e rrethanave politike në Republikën e Maqedonisë. “Mendoj se...

”Gruevski dhe Zaev janë duke u takuar dhe kjo neve nuk na pengon”

më 4.2017 - Lajm

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani për të përjavshmen Fokus ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së janë duke u takuar dhe kjo nuk i pengon partisë që ai përfaqëson, shkruan Telegrafi Maqedoni....

”Gruevski dhe Zaev janë duke u takuar dhe kjo neve nuk na pengon”

më 4.2017 - Infokusi

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani për të përjavshmen Fokus ka thënë se kryetarët e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së janë duke u takuar dhe kjo nuk i pengon partisë që ai përfaqëson, shkruan Telegrafi Maqedoni....

DEPARTAMENTI I SHTETIT: QEVERIA E RE DUHET TË FORMOHET PA VONESA

më 4.2017 - TV Art

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

Shpresat e fundit për zgjidhjen e krizës Maqedonia i ka tek Amerika

më 4.2017 - Portalb

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re , shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

SHBA-të, shpresa e vetme për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

SHBA-të, shpresa e vetme për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Sovrani

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

Zaev dhe Gruevski kanë takime të drejtpërdrejta

më 4.2017 - Lajm

Në emisionin “200” në Alsat-M, deputeti i BDI-së Rexhail Ismaili ka thënë se BDI ka informata të sigurta për takim sekret mes dy krerëve të partive kryesore maqedonase. “Po e shpalosim se kemi informacione...

A ka takime mes Gruevskit të VMRO-së e Kasamit të Besës?!

më 4.2017 - Lajm

Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Gruevskit dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë. Takimet eventuale interpretohen në opinion...

Sheqerinska: VMRO-ja jep sinjale për amnistim

më 4.2017 - Portalb

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

Maqedoni, VMRO dhe LSDM bëhen bashkë kundër shqiptarëve?

më 4.2017 - Gazeta Shqip

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit duket se kanë nisur takimet intensive mes tyre kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Të pyetur nga portali TetovaSot, BDI-në...

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së

më 4.2017 - Almakos

Ali Ahmeti po krijon terren të largohet nga Zaevi, BDI akuzon se LSDM po takohet me VMRO-në!? BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja...

BDI: Kemi informacione se takohen VMRO dhe LSDM, partia e Zaevit e mohon

më 4.2017 - Flaka

Nga BDI thonë se këtyre ditëve janë mbajtur disa takime mes liderëve të VMRO- DPMNE-së e LSDM-së, Nikolla Gruevski dhe Zoran Zaev në drejtim të tejkalimit të krizës politike, transmeton FLAKA. “Sipas informacioneve,...

OSMANI: Kemi informacione se takohen Gruevski dhe Zaevi

më 4.2017 - Aktuale

Nga BDI thonë se këtyre ditëve janë mbajtur disa takime mes liderëve të VMRO-së e LSDM-së, Nikolla Gruevski e Zoran Zaev në drejtim të tejkalimit të krizës politike. “Sipas informacioneve, veçmë disa ditë...

SHBA-të, shpresa për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Gazeta 55

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

Ahmeti po krijon teren të largohet nga Zaevi, BDI akuzon se LSDM po takohet me VMRO-në!?

më 4.2017 - Ina

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Këto takime bëhen jashtë syrit të opinionit për të...

Zaev dhe Gruevski takohen ?fshehurazi? ?

më 4.2017 - Albeu

Seputeti i BDI-së, Rexhail Ismaili ka thënë në emisionin “200” në Alsat-M, se BDI ka informata të sigurta për një takim sekret mes dy krerëve të partive kryesore maqedonase. “Po e shpalosim se kemi informacione...

SHBA dhe BE ngritën tonin, përmendet përgjegjësi gjyqësore

më 4.2017 - Flaka

Politikanët të cilët tentojë të bllokojnë formimin e Qeverisë, e zhvlersojnë qeverisjen e së drejtës, proceset demokratike dhe stabilitetin e Maqedonisë dhe të rajonit më të gjërë. Ne do të punojmë me...

Zaev dhe Gruevski kanë takime të drejtpërdrejta

më 4.2017 - Ina

Në emisionin “200” në Alsat-M, deputeti i BDI-së Rexhail Ismaili ka thënë se BDI ka informata të sigurta për takim sekret mes dy krerëve të partive kryesore maqedonase. “Po e shpalosim se kemi informacione...

A ka takime mes Gruevskit të VMRO-së e Kasamit të Besës?!

më 4.2017 - Ina

Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Gruevskit dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë. Takimet eventuale interpretohen në opinion...

Ahmeti po krijon teren të largohet nga Zaevi, BDI akuzon se LSDM po takohet me VMRO-në!?

më 4.2017 - InfoShqip

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Këto takime bëhen jashtë syrit të opinionit për të...

Ahmeti me ambasadorin francez: Çdo vonesë, mundësi për kundërshtarët e rrugës sonë

më 4.2017 - BalkanWeb

MAQEDONI- Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier. Gjatë takimit u diskutua hapur mbi situatën politike...

A kishte takim mes Gruevskit dhe Kasamit?

më 4.2017 - Flaka

Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Nikolla Gruevskit të VMRO-DPMNE-së dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë. Takimet eventuale...

LSDM: Ivanov është i obliguar të mundësojë formim të qeverisë

më 4.2017 - Flaka

Shumica parlamentare e zgjedhur në zgjedhje legjitime prej rreth 700.000 qytetarë do të veprojë sipas obigimeve kushtetuese dhe do të zgjedh kryetar të ri të kuvendit dhe qeveri të re reformatore, thanë...

Ahmeti po krijon teren të largohet nga Zaevi, BDI akuzon se LSDM po takohet me VMRO-në!?

më 4.2017 - Lajm

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Këto takime bëhen jashtë syrit të opinionit për të...

“Zaev dhe Gruevski kanë takime të drejtpërdrejta”

më 4.2017 - Lexo

Në emisionin “200” në Alsat-M, deputeti i BDI-së Rexhail Ismaili ka thënë se BDI ka informata të sigurta për takim sekret mes dy krerëve të partive kryesore maqedonase. “Po e shpalosim se kemi informacione...

Ç’ka po zihet? Takim mes Gruevskit dhe Kasamit !? Ja çfarë thonë nga BESA

më 4.2017 - Iliria News

Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Gruevskit dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë. Takimet eventuale interpretohen në opinion...

Ahmeti me ambasadorin francez: Çdo vonesë, mundësi për kundërshtarët e rrugës sonë

më 4.2017 - Opozita

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier. Gjatë takimit u diskutua hapur mbi situatën politike në vend,...

Kriza politike, Gruevski takohet me Zaevin sipas BDI-së

më 4.2017 - Zhurnal

Shkup, 20 Prill - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), dyshon se dy partitët më të mdha maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM kanë mbajtur disa takime të përbashkëta. Sipas BDI-së takimet i kanë udhëhequr...

Ja si mund të dalë Maqedonia nga kriza sipas ambasadores gjermane

më 4.2017 - Albeu

Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer . “Detyrat...

A ka takime mes Gruevskit të VMRO-së e Kasamit të Besës?!

më 4.2017 - Aktuale

Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Gruevskit dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë. Takimet eventuale interpretohen në opinion...

ISMAILI: Zaev dhe Gruevski kanë takime të drejtpërdrejta

më 4.2017 - Aktuale

Në emisionin “200” në Alsat-M, deputeti i BDI-së Rexhail Ismaili ka thënë se BDI ka informata të sigurta për takim sekret mes dy krerëve të partive kryesore maqedonase. “Po e shpalosim se kemi informacione...

SHEKERINSKA: VMRO-DPMNE tenton amnistinë

më 4.2017 - Fakti Ditor

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

VMRO dhe LSDM bëhen bashkë kundër shqiptarëve, Ja çka thotë BDI

më 4.2017 - Antpress

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Këto takime bëhen jashtë syrit të opinionit për të...

SHEKERINSKA: Nuk ka bisedime me VMRO-në

më 4.2017 - Aktuale

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

VMRO dhe LSDM bëhen bashkë kundër shqiptarëve, Ja çka thotë BDI

më 4.2017 - Fakti Ditor

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Këto takime bëhen jashtë syrit të opinionit për të...

Ismaili: Zaev dhe Gruevski kanë takime të drejtpërdrejta

më 4.2017 - Tetova Sot

Në emisionin “200” në Alsat-M, deputeti i BDI-së Rexhail Ismaili ka thënë se BDI ka informata të sigurta për takim sekret mes dy krerëve të partive kryesore maqedonase. “Po e shpalosim se kemi informacione...

A ka takime mes Gruevskit të VMRO-së e Kasamit të Besës?!

më 4.2017 - Tetova Sot

Zëra për takime ka edhe në frontin tjetër, mes Gruevskit dhe Bilall Kasamit të Besës, por nga partia shqiptare kanë thënë për Alsat-M se nuk ka asgjë të vërtetë. Takimet eventuale interpretohen në opinion...

ZGJEDHJET/ BESA mbeshtetë VMRO-në si hakmarrje ndaj Zaevit

më 4.2017 - Iliria News

Pavarësisht krizës së thellë politike në vend, si rezultat i bllokimit të Kuvendit nga deputetët e VMRO-së, shumica e partive politike kanë filluar përgaditjet për zgjedhjet lokale, duke shqyrtuar matematikat...

Sheqerinska: Nuk ka bisedime me OBRM-PDUKM

më 4.2017 - Telegrafi

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se OBRM-PDUKM ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

SHBA, shpresa për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Illyria

Shkup, 20 prill 2017 – Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesë të Qeverisë së re në Shkup shihet si një shpresë për zhbllokimin...

SHBA-të, shpresa për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Zhurnal

Shkup, 20 Prill - Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin...

VMRO dhe LSDM bëhen bashkë kundër shqiptarëve, Ja çka thotë BDI

më 4.2017 - Gazeta Fjala

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Këto takime bëhen jashtë syrit të opinionit për të...

Sheqerinska: Nuk ka bisedime me OBRM-PDUKM

më 4.2017 - Almakos

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se OBRM-PDUKM ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

Kjo është porosia e ambasadores gjermane për zgjidhjen e krizës

më 4.2017 - Iliria News

Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer. “Detyrat...

Althauzer: Ka rrugë për të dalë nga kriza politike

më 4.2017 - Zhurnal

Shkup, 20 Prill - Ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer duke folur për krizën politike në Maqedoni ka thënë se ka rrugë për të dalë nga ngërçi politik, dhe se detyrat janë në tryezë, transmeton...

Edhe ambasadorja gjermane kërkon formim të qeverisë

më 4.2017 - Gazeta Express

Edhe ambasadorja e Gjermanisë Kristine Althauzer ka kërkuar që sa më shpejtë të formohet qeveria përmes rrugëve institucionale,pasi ato ekzistojnë dhe janë legjitime pasi ka një shumicë parlametare, transmeton...

VMRO dhe LSDM bëhen bashkë kundër shqiptarëve, ja çfarë thotë BDI

më 4.2017 - Lexo

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Këto takime bëhen jashtë syrit të opinionit për të...

VMRO dhe LSDM bëhen bashkë kundër shqiptarëve, Ja çka thotë BDI

më 4.2017 - Tetova Sot

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Këto takime bëhen jashtë syrit të opinionit për të...

Takimet e fshehta LSDM-VMRO, flet për herë të parë Sheqerinska

më 4.2017 - Albeu

Nënkryetarja e Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Radmilla Sheqerinska , ka zbuluar për herë të parë se VMRO-DPMNE-ja ka tentuar dhe vazhdimisht po tenton amnistinë, me anë të sinjaleve të dërguara...

Althauser kërkon që sa më shpejtë të jetë e mundur të zgjidhet kryetari i Kuvendit

më 4.2017 - Telegrafi

Ambasadorja gjermane në Shkup, Christine Althauser, gjatë vizitës së saj në Koçan, ka porositur treguar se ka mundësi për dalje nga kriza politike, por, për atë duhet menjëherë të ndjeken parimet demokratike,...

LSDM: Nuk ka bisedime me VMRO-në

më 4.2017 - Lajmi.net

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së.  Sheqerinska, në...

Bisedime VMRO-LSDM! Ja çfarë thotë Sheqerinska

më 4.2017 - Iliria News

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

VMRO dhe LSDM bëhen bashkë kundër shqiptarëve, Ja çka thotë BDI

më 4.2017 - Bota Press

VMRO-ja e Nikolla Gruevskit dhe LSDM-ja e Zoran Zaevit kanë nisur takimet intenzive mes vete kundër “Platformës Shqiptare” dhe shqiptarëve në Maqedoni. Këto takime bëhen jashtë syrit të opinionit për të...

Ambasadorja gjermane zbulon rrugën për dalje nga kriza

më 4.2017 - Ina

Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer. “Detyrat...

BDi konfirmon, Sheqerinska mohon takimet sekrete të liderëve maqedonas

më 4.2017 - Tetova1

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska në një emision në Alsat-M ka zbuluar publikisht, për herë të parë se VMRO-DPMNE-ja ka tentuar në disa raste dhe akoma po tenton që të bëjë marrëveshje për amnesi...

Ahmeti: Vonesa, mundësi për kundërshtarët e rrugës sonë drejt integrimit në NATO dhe BE

më 4.2017 - Iliria News

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, z. Kristian Timonier. Lideri i BDIsë Ahmeti dhe Ambasadori Timonier diskutuan...

BDi konfirmon, kurse Sheqerinska mohon takimet sekrete të liderëve maqedonas

më 4.2017 - Ina

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska në një emision në Alsat-M ka zbuluar publikisht, për herë të parë se VMRO-DPMNE-ja ka tentuar në disa raste dhe akoma po tenton që të bëjë marrëveshje për amnesi...

BDi konfirmon, kurse Sheqerinska mohon takimet sekrete të liderëve maqedonas

më 4.2017 - Gazeta Express

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska në një emision në Alsat-M ka zbuluar publikisht, për herë të parë se VMRO-DPMNE-ja ka tentuar në disa raste dhe akoma po tenton që të bëjë marrëveshje për amnesi...

A ka bisedime midis VMRO-së dhe LSDM-së?!

më 4.2017 - Aktuale

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

Ambasadorja gjermane zbulon rrugën për dalje nga kriza

më 4.2017 - InfoShqip

Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer. “Detyrat...

Ahmeti takon Timonier: Partitë maqedonase të nxjerrin vendin nga kriza

më 4.2017 - Albeu

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti , ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Francës Kristian Timonier , ku kanë biseduar për situatën politike në vend si dhe mundësinë e daljes nga...

Sheqerinska: Nuk ka bisedime me VMRO-në

më 4.2017 - Alsat-M

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

SHBA-të, shpresa për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Lajmi.net

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

Ambasadorja gjermane zbulon rrugën për dalje nga kriza

më 4.2017 - Aktuale

Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer. “Detyrat...

Ahmeti: Çdo zgjatje e krizës shkon në dobi të kundërshtarëve të Maqedonisë

më 4.2017 - Gazeta Express

Zgjatja e krizës politike në Maqedoni dhe çdo vonesë për zgjidhjen e saj paraqet mundësi të mirë për kundërshtarët e Maqedonisë në rrugën drejt integrimit në NATO dhe BE duke shtrirë ndikimin e tyre dhe...

KRIZA POLITIKE: VAZHDOJNË THIRRJET PËR ZGJIDHJE TË KRIZËS

më 4.2017 - TV Art

Diplomatët me mesazhe drejtuar liderëve politik të vendit Sot në Tetovë, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, z....

Sheqerinska: Nuk ka bisedime me VMRO-në

më 4.2017 - Antpress

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

Ali Ahmeti takim me ambasadorin francez, Kristijan Timonie

më 4.2017 - Zhurnal

Tetovë, 20 prill - Sot në Tetovë, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, z. Kristian Timonier, njofton Zhurnal. Lideri...

Maqedoni, DASH bën thirrje për formimin e qeverisë

më 4.2017 - Mapo

Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i DASH-it tha për VOA-n se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë të...

Sheqerinska: VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë

më 4.2017 - Lajm

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

Ambasadorja gjermane zbulon rrugën për dalje nga kriza

më 4.2017 - Tetova1

loading... Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer....

“Rruga Drejt…”, e ftuar zv/kryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska

më 4.2017 - Alsat-M

Maqedonia vazhdon të mbetet politikisht në krizë. Në Kuvend VMRO-DPMNE-ja vazhdon të debatojë me vetveten, porositë e faktorit ndërkombëtar janë të qarta, madje edhe Departamenti amerikan i shtetit ishte...

Sheqerinska: Nuk ka bisedime me VMRO-në

më 4.2017 - Tetova1

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

Ahmeti: Çdo zgjatje e krizës shkon në dobi të kundërshtarëve të Maqedonisë

më 4.2017 - Tetova1

Zgjatja e krizës politike në Maqedoni dhe çdo vonesë për zgjidhjen e saj paraqet mundësi të mirë për kundërshtarët e Maqedonisë në rrugën drejt integrimit në NATO dhe BE duke shtrirë ndikimin e tyre dhe...

Sheqerinska: Nuk ka bisedime me VMRO-në

më 4.2017 - Tetova Sot

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

Ali Ahmeti:Çdo vonesë paraqet mundësi për kundërshtarët e rrugës sonë…

më 4.2017 - Tetova1

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, z. Kristian Timonier. Lideri i BDIsë Ahmeti dhe Ambasadori Timonier diskutuan...

Sheqerinska: Nuk ka bisedime me VMRO-në

më 4.2017 - Tetova Sot

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

Sot Ali Ahmeti, takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Christian Thimonier,

më 4.2017 - TV Koha

Sot në Tetovë, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Christian Thimonier, Lideri i BDI-së Ahmeti dhe Ambasadori Thimonier...

Ahmeti: BDI veproi në përputhje me pritshmëritë e qytetarëve dhe ndërkombëtarëve

më 4.2017 - Koha.mk

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot në Tetovë ka zhvilluar një takim pune me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier. Lideri i BDI-së Ahmeti dhe ambasadori Timonier...

SHBA-të, shpresa për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Iliria News

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

Ahmeti: Çdo zgjatje e krizës shkon në dobi të kundërshtarëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Zgjatja e krizës politike në Maqedoni dhe çdo vonesë për zgjidhjen e saj paraqet mundësi të mirë për kundërshtarët e Maqedonisë në rrugën drejt integrimit në NATO dhe BE duke shtrirë ndikimin e tyre dhe...

Ahmeti - Timonier: BDI veproi në përputhje me pritshmëritë e qytetarëve dhe ndërkombëtarëve, partitë maqedonase të tejkalojnë veten

më 4.2017 - Indeks.mk

Sot në Tetovë, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, z. Kristian Timonier. Lideri i BDIsë Ahmeti dhe Ambasadori...

Ahmeti: Çdo vonesë drejt integrimit në NATO dhe BE, thellon hendekun midis qytetarëve të vendit

më 4.2017 - Telegrafi

Sot në Tetovë, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Christian Thimonier, njofton Telegrafi Maqedoni. Lideri i BDI-së...

Ahmeti pret ambasadorin Timonier: partitë maqedonase të tejkalojnë vetveten

më 4.2017 - MRT

BDI veproi në përputhje me pritshmëritë e qytetarëve dhe ndërkombëtarëve, partitë maqedonase të tejkalojnë veten... BDI veproi në përputhje me pritshmëritë e qytetarëve dhe ndërkombëtarëve, partitë maqedonase...

SHBA-të, shpresa për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Flaka

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

Ahmeti:Çdo vonesë paraqet mundësi për kundërshtarët e rrugës sonë…

më 4.2017 - Ina

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, z. Kristian Timonier. Lideri i BDIsë Ahmeti dhe Ambasadori Timonier diskutuan...

Ahmeti – Timonier: BDI veproi në përputhje me pritshmëritë e qytetarëve dhe ndërkombëtarëve

më 4.2017 - Iliria News

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot në Tetovë ka zhvilluar një takim pune me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier. Lideri i BDI-së Ahmeti dhe ambasadori Timonier...

Ahmeti: Zgjatja e krizës politike mundësi e mirë për kundërshtarët e Maqedonisë

më 4.2017 - Portalb

Zgjatja e krizës politike në Maqedoni dhe çdo vonesë për zgjidhjen e saj paraqet mundësi të mirë për kundërshtarët e Maqedonisë në rrugën drejt integrimit në NATO dhe BE duke shtrirë ndikimin e tyre dhe...

Ambsadorja gjermane Althauzer: Ekziston rrugë për dalje nga kriza

më 4.2017 - Infokusi

Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer. “Detyrat...

SHBA-të, shpresa për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

më 4.2017 - Evropa e Lirë

Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, mbi krizën institucionale në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së re, shihet në Shkup si një shpresë për zhbllokimin e krizës së rëndë...

Ahmeti: BDI veproi në përputhje me pritjet e qytetarëve

më 4.2017 - Arbresh

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, u takua të enjten në Tetovë me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, ku është diskutuar mbi situatën politike në vend, rrethanat...

Ambsadorja gjermane Althauzer: Ekziston rrugë për dalje nga kriza

më 4.2017 - Tetova Sot

Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer. “Detyrat...

Althauser: Që të dilet nga kriza duhet të zgjidhet Kryetari i Kuvendit

më 4.2017 - Sovrani

Ambasadorja gjermane në Shkup, Christine Althauser, gjatë vizitës së saj në Koçan, ka treguar se ka mundësi për dalje nga kriza politike, por, për atë duhet menjëherë të ndjeken parimet demokratike, përcjell...

Ahmeti – Timonier: BDI veproi në përputhje me pritshmëritë e qytetarëve dhe ndërkombëtarëve, partitë maqedonase të tejkalojnë veten

më 4.2017 - Aktuale

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, z. Kristian Timonier. Lideri i BDIsë Ahmeti dhe Ambasadori Timonier diskutuan...

Ahmeti: BDI veproi në përputhje me pritjet e qytetarëve

më 4.2017 - Indeks online

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, u takua të enjten në Tetovë me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, ku është diskutuar mbi situatën politike në vend, rrethanat...

​Ahmeti: BDI veproi në përputhje me pritjet e qytetarëve

më 4.2017 - Indeks online

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, u takua të enjten në Tetovë me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, ku është diskutuar mbi situatën politike në vend, rrethanat...

Althauzer: Ekziston rrugë për dalje nga kriza

më 4.2017 - Almakos

Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së parit të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer. “Detyrat...

Ahmeti: BDI veproi në përputhje me pritjet e qytetarëve

më 4.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, u takua të enjten në Tetovë me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, ku është diskutuar mbi situatën politike në vend, rrethanat...

“Rruga Drejt…”, e ftuar zv/kryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska

më 4.2017 - Almakos

20 April Maqedonia vazhdon të mbetet politikisht në krizë. Në Kuvend VMRO-DPMNE-ja vazhdon të debatojë me vetveten, porositë e faktorit ndërkombëtar janë të qarta, madje edhe Departamenti amerikan i shtetit...

Ahmeti – Timonier: BDI veproi në përputhje me pritshmëritë e qytetarëve | FOTO

më 4.2017 - Flaka

Sot në Tetovë, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, z. Kristian Timonier, njofton Flaka Lideri i BDIsë Ahmeti dhe...

Sot Ali Ahmeti, takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Christian Thimonier

më 4.2017 - Fakti Ditor

Sot në Tetovë, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Christian Thimonier, Lideri i BDI-së Ahmeti dhe Ambasadori Thimonier...

Vazhdojnë sulmet e deputetëve të VMRO-DPMNE ndaj Deklaratës/Platformës shqiptare

më 4.2017 - Zhurnal

20.04.2017, 13:27  | Z.H. | 42 i lexuar

Sheqerinska: Nuk ka bisedime me VMRO-në

më 4.2017 - Fakti Ditor

Nënkryetarja e LSDM-së Radmilla Sheqerinska zbulon për herë të parë zyrtarisht se VMRO DPMNE ka tentuar dhe tenton amnistinë, me sinjale të dërguara herë pas here në adresë të LSDM-së. Sheqerinska, në...

Ahmeti: Çdo vonesë drejt integrimit në NATO dhe BE, thellon hendekun midis qytetarëve të vendit

më 4.2017 - Infokusi

Sot në Tetovë, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Christian Thimonier, njofton Telegrafi Maqedoni. Lideri i BDI-së...

Ambasadorja gjermane zbulon rrugën për dalje nga kriza

më 4.2017 - Fakti Ditor

Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer. “Detyrat...

Ja ku e sheh zgjidhjen e krizës Ali Ahmeti

më 4.2017 - Lajm

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim,  Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, njoftojnë nga BDI. “Lideri i BDI-së Ahmeti dhe Ambasadori...

Ahmeti: Zgjatja e krizës politike mundësi e mirë për kundërshtarët e Maqedonisë

më 4.2017 - Lajm

Zgjatja e krizës politike në Maqedoni dhe çdo vonesë për zgjidhjen e saj paraqet mundësi të mirë për kundërshtarët e Maqedonisë në rrugën drejt integrimit në NATO dhe BE duke shtrirë ndikimin e tyre dhe...

Ahmeti: LSDM dhe VMRO ta zgjidhin krizën

më 4.2017 - Almakos

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim,  Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, njoftojnë nga BDI. “Lideri i BDI-së Ahmeti dhe Ambasadori...

BDI pret nga partitë maqedonase, ata ende “askund”

më 4.2017 - Portalb

Shumica parlamentare në Maqedoni e përbërë nga social-demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partitë shqiptare BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, përkundër deklarimeve thuajse të përditshme për emërimin e kryetarit...

Maqedoni, DASH bën thirrje për formimin e qeverisë

më 4.2017 - Lajme.al

Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i DASH-it tha për VOA-n se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë të...

Ahmeti – Timonier: BDI veproi në përputhje me pritshmëritë e qytetarëve dhe ndërkombëtarëve, partitë maqedonase të tejkalojnë veten

më 4.2017 - Tetova Sot

Sot në Tetovë, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, z. Kristian Timonier. Lideri i BDIsë Ahmeti dhe Ambasadori...

”Zgjidhja e krizës është në duart e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së”

më 4.2017 - GazetaBlic

Shumica parlamentare në Maqedoni e përbërë nga social-demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partitë shqiptare BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, përkundër deklarimeve thuajse të përditshme për emërimin e kryetarit...

Althauzer: Ekziston rrugë për dalje nga kriza

më 4.2017 - AlbPortali

Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer. Loading......

DASH bën thirrje për formimin e qeverisë

më 4.2017 - 24 ore

Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i DASH-it tha për VOA-n se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë të...

Althauzer: Ekziston rrugë për dalje nga kriza

më 4.2017 - Shenja

Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së parit të zgjidhet kryetari i Kuvendit, ka deklaruar ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer. “Detyrat...

DASh: politikanët t’u japin fund obstruksioneve

më 4.2017 - MRT

Uashingtoni zyrtar doli për herë të parë me një porosi të drejtpërdrejtë për Maqedoninë... DASh porosit politikanët t’u japin fund  obstruksioneve, në të kundërtën do të përgjigjen për veprimet e tyre....

Zgjidhja e krizës është në duart e LSDM-së dhe VMRO-së

më 4.2017 - Albeu

Shumica parlamentare në Maqedoni e përbërë nga social-demokratët dhe dy partitë shqiptare BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, ende nuk kanë ndërmarrë asnjë hap konkret për formimin e qeverisë. Nga ana tjetër,...

Ahmeti: LSDM dhe VMRO ta zgjidhin krizën

më 4.2017 - AlbPortali

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim,  Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, njoftojnë nga BDI. Loading... “Lideri i BDI-së Ahmeti dhe...

DASH fton Maqedoninë për formimin e qeverisë

më 4.2017 - Aktuale

Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i DASH-it tha për VOA-n se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë të...

Ahmeti: LSDM dhe VMRO ta zgjidhin krizën

më 4.2017 - Shenja

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim,  Ali Ahmeti, ka zhvilluar një takim pune me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, njoftojnë nga BDI. “Lideri i BDI-së Ahmeti dhe Ambasadori...

Ahmeti: Vepruam në përputhje me pritjet e qytetarëve

më 4.2017 - Periskopi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, u takua të enjten në Tetovë me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, ku është diskutuar mbi situatën politike në vend, rrethanat...

Maqedoni, DASH bën thirrje për formimin e qeverisë

më 4.2017 - Top Channel

Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i DASH-it tha për VOA-n se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë të...

Ahmeti – Timonier: BDI veproi në përputhje me pritshmëritë e qytetarëve dhe ndërkombëtarëve

më 4.2017 - Republika

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot në Tetovë ka zhvilluar një takim pune me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier. Lideri i BDI-së Ahmeti dhe ambasadori Timonier...

Ahmeti: BDI veproi në përputhje me pritjet e qytetarëve

më 4.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, u takua të enjten në Tetovë me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, ku është diskutuar mbi situatën politike në vend, rrethanat...

”Zgjidhja e krizës është në duart e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së”

më 4.2017 - Telegrafi

Shumica parlamentare në Maqedoni e përbërë nga social-demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partitë shqiptare BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, përkundër deklarimeve thuajse të përditshme për emërimin e kryetarit...

Ahmeti: BDI veproi në përputhje me pritjet e qytetarëve

më 4.2017 - KosovaPress

Ahmeti elaboroi mbi të gjitha hapat konstruktiv për dalje nga kriza që ka ndërmarrë partia që ai drejton në përputhje me pritjet e qytetarëve dhe pritjet e komunitetit ndërkombëtar. BDI si parti fituese...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Ina

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

LSDM: Të përfundojnë obstruksionet ndaj qytetarëve

më 4.2017 - Aktuale

LSDM edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re. Sipas tyre, Trajko Veljanoski, VMRO-DPMNE dhe...

LSDM: VMRO do të mbajë përgjegjësi që ka penguar vullnetin e qytetarëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për shtyp mëngjesin e sotëm, ka bërë thirrje që të respektohet vullneti i qytetarëve dhe të formohet qeveria e re, transmeton Gazeta Expess....

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Fakti Ditor

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

LSDM: Të marrin fund obstruksionet ndaj vullnetit të qytetarëve

më 4.2017 - TV Koha

LSDM-ja edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re, Sipas tyre, Trajko Veljanoski, OBRM-PDUKM-ja...

LSDM optimist për të formuar qeverinë e re, apelon krerët e shtetit që të mos e pengojnë këtë

më 4.2017 - Zhurnal

Shkup, 20 prill - Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë si duket janë tejet optimist dhe nuk heqin dorë nga dëshira e tyre e madhe për të formuar qeveri të re, mirëpo e njejta siç po shohim teatrin në Kuvend,...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë

më 4.2017 - ABC News

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

Maqedoni, DASH bën thirrje për formimin e qeverisë

më 4.2017 - Tetova Sot

Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i DASH-it tha për VOA-n se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë të...

Maqedoni, DASH bën thirrje për formimin e qeverisë

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i DASH-it tha për VOA-n se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë të...

Kërcënon LSDM: Do mbani përgjegjësi që po pengoni vullnetin e qytetarëve

më 4.2017 - Albeu

Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për shtyp mëngjesin e sotëm, ka bërë thirrje që të respektohet vullneti i qytetarëve dhe të formohet qeveria e re. Sipas kësaj partie , Trajko...

LSDM: Të marrin fund obstruksionet ndaj vullnetit të qytetarëve

më 4.2017 - Fakti Ditor

LSDM-ja edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re, Sipas tyre, Trajko Veljanoski, OBRM-PDUKM-ja...

”Zgjidhja e krizës është në duart e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së”

më 4.2017 - Tetova1

Shumica parlamentare në Maqedoni e përbërë nga social-demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partitë shqiptare BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, përkundër deklarimeve thuajse të përditshme për emërimin e kryetarit...

Brukseli dhe Uashingtoni i ngrisin tonet ndaj VMRO-së dhe Ivanovit

më 4.2017 - DialogPlus

UE-ja dhe SHBA-të i kanë shtuar tonet kritike ndaj politikanëve të cilët e bllokojnë formimin e qeverisë së re dhe institucioneve të tjera në Maqedoni, ndërkohë që deputetët e VMRO-së vazhdojnë të bllokojnë...

LSDM: Të marrin fund obstruksionet ndaj vullnetit të qytetarëve

më 4.2017 - Telegrafi

LSDM-ja edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tyre,...

LSDM: Të marrin fund obstruksionet ndaj vullnetit të qytetarëve

më 4.2017 - Lajm

LSDM-ja edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re, Sipas tyre, Trajko Veljanoski, OBRM-PDUKM-ja...

LSDM: Të marrin fund obstruksionet ndaj vullnetit të qytetarëve

më 4.2017 - Tetova Sot

LSDM-ja edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re, Sipas tyre, Trajko Veljanoski, OBRM-PDUKM-ja...

A do të refelektojnë Gruevski dhe Ivanovi pas “ultimatumit” nga Uashingtoni ?!

më 4.2017 - Flaka

A do të refelektojnë Gruevski dhe Ivanovi pas “ultimatumit” nga Uashingtoni ?. Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit...

SHBA: Maqedonia të formojë menjëherë qeverinë e re

më 4.2017 - Albeu

Uashingtoni i ka bërë sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit ka deklaruar se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë të qartë në parlament...

DASH, sa më shpejtë të formohet qeveria e re në Maqedoni

më 4.2017 - Gazeta Express

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re, transmeton Gazeta Express. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të...

DASH thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë

më 4.2017 - Shqiptarja

Washingtoni u bëri  thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Klan Kosova

Uashingtoni i ka bërë thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Indeks.mk

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë

më 4.2017 - Lexo

Washingtoni u bëri  thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Zeri

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Indeks online

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Lajmi.net

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Evropa e Lirë

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Ora news

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Infokusi

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Arbresh

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

LSDM: Ivanov të mos futet në vepra kundër interesave të shtetit

më 4.2017 - Lexo

LSDM-ja përmes një kumtese ka reaguar ndaj deklaratës së presidentit Ivanov, i cili tha se nuk do ta jep mandatin për formimin e qeverisë së re, nëse nuk largohen të gjitha pengesat politike dhe juridike. Nga...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Gazeta e re

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Gazeta Telegraf

Uashingtoni u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

SHBA me porosi të fuqishme ndaj Gruevskit dhe VMRO-së

më 4.2017 - Arbresh

Shtetet e Bashkuara kanë dërguar porosi të fuqishme liderit të VMRO, Nikolla Gruevskit dhe liderëve të tjerë që të bëjnë gjithçka, që sa më shpejt të jetë e mundur të krijohet qeveria e re, që vendi të...

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së?!

më 4.2017 - Syri

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja Besa lidhur me qëndrimin e djeshëm të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, se për zgjidhjen e krizës...

DASH thirrje Maqedonisë: Formoni qeverinë e re

më 4.2017 - Syri

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

Departamenti i shtetit: Politikanëve në Maqedoni që bllokojnë proceset, t’u kërkohet përgjegjësi

më 4.2017 - Portalb

Politikanët të cilët përpiqen që të bllokojnë formimin e Qeverisë, zhvlerësojnë stabilitetin e Maqedonisë dhe rajonit. Kështu mes tjerash thuhet në përgjigjen e Departamentit Amerikan të Shtetit, ku shtohet...

DASH: Thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - BalkanWeb

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

LSDM i përgjigjet Ivanovit: Qeveri do të ketë

më 4.2017 - Flaka

Gjorge Ivanov ka përgjegjësi kushtetuese ta respektojë vullnetin e shumicës të 700.000 qytetarëve e përkthyer në 67 mandate deputetësh, thonë nga LSDM, transmeton FLAKA “Ivanov do të marrë edhe njoftim...

SHBA me porosi të fuqishme ndaj Gruevskit dhe VMRO-së

më 4.2017 - Klan Kosova

Qyetarët e Maqedonisë zgjodhën përfaqësuesit parlamentar në dhjetor, dhe ka shumicë të qartë në Kuvend, presin për t’u formuar Qeveria, ndërsa deputetët që e pengojnë atë do të japin përgjegjësi, thonë...

DASH: Politikanët të cilët bëjnë obstruksione në Maqedoni do të merren në përgjegjësi

më 4.2017 - Flaka

Politikanët të cilët bëjnë obstruksione në Maqedoni do të merren në përgjegjësi, thotë zëdhënësi i Departamenit amerikan të shtetit për “Zërin e Amerikës” në gjuhën maqedonase, transmeton FLAKA. “Qytetarët...

BDI thotë se zgjidhja e krizës është në duart e LSDM-së dhe VMRO-së

më 4.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 prill - Shumica parlamentare në Maqedoni e përbërë nga social-demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partitë shqiptare BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, përkundër deklarimeve thuajse të përditshme për...

LSDM: Qeveri të re do të ketë. Ivanovi të mos futet në vepra kundër interesave te vendit

më 4.2017 - Gazeta Express

​ LSDM-ja përmes një kumtese të lëshuar për media ka reaguar ndaj deklaratës së presidentit Ivanov, i cili sot ka ripotencuar qëndrimin e tij se nuk do të ndaj mandat për formimin e qeverisë derisa...

Uashingtoni i nxjerrë dhëmbët, godet indirekt Ivanovin dhe Gruevskin ?!

më 4.2017 - InfoShqip

Lidhur me zhvillimet e fundit politike reagoi edhe Departamenti Amerikan i Shtetit duke theksuar se politikanët që përpiqen të bllokojnë formimin e Qeverisë, e zhvlerësojnë stabilitetin e vendit dhe të...

DASH: Politikanët t’ju japin fund obstruksioneve

më 4.2017 - Aktuale

Uashingtoni zyrtar doli për herë të parë me një porosi të fuqishme dhe të drejtpërdrejtë ndaj politikanëve në Maqedoni. Departamenti amerikan i shtetit porositi se politikanët duhet të ju japin fund obstruksioneve...

DASH: Politikanët t’u japin fund obstruksioneve

më 4.2017 - MRT

Uashingtoni zyrtar doli për herë të parë me një porosi të drejtpërdrejtë për Maqedoninë... DASH porosit politikanët, tu japin fund  obstruksioneve,  në të kundërtën do të përgjigjen për veprimet e tyre....

Departamenti i Shtetit: Politikanëve në Maqedoni që bllokojnë proceset, t’u kërkohet përgjegjësi

më 4.2017 - Lajm

Politikanët të cilët përpiqen që të bllokojnë formimin e Qeverisë, zhvlerësojnë stabilitetin e Maqedonisë dhe rajonit. Kështu mes tjerash thuhet në përgjigjen e Departamentit Amerikan të Shtetit, ku shtohet...

DASH pret formimin e Qeverisë së Maqedonisë nga shumica

më 4.2017 - Koha.net

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) porositi politikanët në Maqedoni se duhet t’iu japin fund obstruksioneve, në të kundërtën do të përgjigjen për veprimet e tyre. Në një deklaratë për Zërin e Amerikës,...

LSDM: Ivanovi të mos futet në vepra kundër interesave të shtetit

më 4.2017 - Telegrafi

LSDM-ja përmes një kumtese për Telegrafi Maqedoni ka reaguar ndaj deklaratës së presidentit Ivanov, i cili tha se nuk do ta jep mandatin për formimin e qeverisë së re, nëse nuk largohen të gjitha pengesat...

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së?!

më 4.2017 - Almakos

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja Besa lidhur me qëndrimin e djeshëm të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, se për zgjidhjen e krizës...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Gazeta Telegraf

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH thërret autoritetet e Maqedonisë ta formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Iliria News

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë ta formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit ka një shumicë...

BDI thotë se zgjidhja e krizës është në duart e LSDM-së dhe VMRO-së

më 4.2017 - Iliria News

Shumica parlamentare në Maqedoni e përbërë nga social-demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partitë shqiptare BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, përkundër deklarimeve thuajse të përditshme për emërimin e kryetarit...

DASH, sanksione politikanëve që bllokojnë formimin e qeverisë

më 4.2017 - Albeu

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) në lidhje me krizën në Maqedoni, thotë se çdokush që pengon proceset demokratike dhe stabilitetin e Maqedonisë, do të përgjigjet. “Qytetarët e Maqedonisë zgjodhën...

LSDM: Shumë shpejt do të ketë qeveri të re reformatore

më 4.2017 - Flaka

Ivanov ka obligim kushtetues që ta respektojë vullnetin e shumicës së 700 mijë qytetarëve të cilët konvertuan në 67 mandate deputetësh, thonë nga LSDM-ja. “Ivanov do të marrë edhe zyrtarisht njoftimin...

DASH:Politikanët në Maqedoni të jenë të përgjegjshëm

më 4.2017 - Gazeta Express

Në një deklaratë për “Zërin e Amerikës” në gjuhën maqedonase, zëdhënësi i DASH ka porositur politikanët në Maqedoni që të bëjnë gjithçka munden që këtë situatë të krijuar ka kthejnë në binarët që duhet...

DASH: Politikanët t’ju japin fund obstruksioneve

më 4.2017 - Alsat-M

Uashingtoni zyrtar doli për herë të parë me një porosi të fuqishme dhe të prerë ndaj politikanëve në Maqedoni. Departamenti amerikan i shtetit porositi se politikanët duhet të ju japin fund obstruksioneve...

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së?!

më 4.2017 - Ina

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja Besa lidhur me qëndrimin e djeshëm të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, se për zgjidhjen e krizës...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - GazetaBlic

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH: Politikanët që pengojnë proceset në Maqedoni do të përgjigjen

më 4.2017 - Telegrafi

Në përgjigjen për “Voice of America”, Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) në lidhje me krizën në Maqedoni, thonë se çdonjëri që pengon proceset demokratike dhe stabilitetin e Maqedonisë, do të përgjigjen,...

DASH: Sanksione politikanëve që bllokojnë formimin e qeverisë

më 4.2017 - Zhurnal

Uashington, 19 Prill - Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) edhe një herë i ka bërë thirrje që liderët politik në Maqedoni të gjejnë gjuhë të përbashkët për tejkalimin e krizës poltike dhe formimin e...

Uashingtoni i nxjerrë dhëmbët, godet indirekt Ivanovin dhe Gruevskin ?!

më 4.2017 - Ina

Lidhur me zhvillimet e fundit politike reagoi edhe Departamenti Amerikan i Shtetit duke theksuar se politikanët që përpiqen të bllokojnë formimin e Qeverisë, e zhvlerësojnë stabilitetin e vendit dhe të...

SHBA me porosi të fuqishme ndaj Gruevskit dhe VMRO-së

më 4.2017 - TV Koha

Qyetarët e Maqedonisë zgjodhën përfaqësuesit parlamentar në dhjetor, dhe ka shumicë të qartë në Kuvend, presin për t’u formuar Qeveria, ndërsa deputetët që e pengojnë atë do të japin përgjegjësi, thonë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Lajmi.net

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Zëri i Amerikës

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve të dhjetorit, ka një shumicë...

DASH: Ekziston shumicë e qartë, e cila pret formimin e qeverisë në Maqedoni

më 4.2017 - Arbresh

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) porosi politikanët në Maqedoni, se duhet t’iu japin fund obstruksioneve, në të kundërtën do të përgjigjen për veprimet e tyre. Në një deklaratë për Sërin e Amerikës,...

SHBA-të me porosi për Gruevskin dhe VMRO-në

më 4.2017 - Koha.mk

Qytetarët e Maqedonisë në zgjedhjet parlamentare të dhjetorit zgjodhën përfaqësuesit e tyre politik dhe tashmë është e qartë shumica në Parlament që pret të formojë Qeveri. Kështu është përgjigjur Departamenti...

SHBA-të me porosi për Gruevskin dhe VMRO-në

më 4.2017 - Aktuale

Qytetarët e Maqedonisë në zgjedhjet parlamentare të dhjetorit zgjodhën përfaqësuesit e tyre politik dhe tashmë është e qartë shumica në Parlament që pret të formojë Qeveri. Kështu është përgjigjur Departamenti...

Radio Evropa e Lirë: BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së

më 4.2017 - Tetova1

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja Besa lidhur me qëndrimin e djeshëm të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, se për zgjidhjen e krizës...

DASH: Politikanët t’ju japin fund obstruksioneve

më 4.2017 - Almakos

19 April Uashingtoni zyrtar doli për herë të parë me një porosi të fuqishme dhe të prerë ndaj politikanëve në Maqedoni. Departamenti amerikan i shtetit porositi se politikanët duhet të ju japin fund obstruksioneve...

DASH: Politikanët që pengojnë proceset në Maqedoni do të përgjigjen

më 4.2017 - Tetova1

Në përgjigjen për “ Voice of America “, Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) në lidhje me krizën në Maqedoni, thonë se çdonjëri që pengon proceset demokratike dhe stabilitetin e Maqedonisë, do të përgjigjen,...

SHBA me porosi të fuqishme ndaj Gruevskit dhe VMRO-së

më 4.2017 - Tetova Sot

Qyetarët e Maqedonisë zgjodhën përfaqësuesit parlamentare në dhjetor, dhe ka shumicë të qartë në Kuvend, që presin për t’u formuar Qeveria, thonë nga Depertamenti i shtetit amerikan, transmeton TetovaSot....

DASH: Ekziston shumicë e qartë, e cila pret formimin e qeverisë në Maqedoni

më 4.2017 - Gazeta e re

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) porosi politikanët në Maqedoni, se duhet t’iu japin fund obstruksioneve, në të kundërtën do të përgjigjen për veprimet e tyre. Në një deklaratë për Sërin e Amerikës, zëdhënësi...

Departamenti i Shtetit: Politikanëve në Maqedoni që bllokojnë proceset, t’u kërkohet përgjegjësi

më 4.2017 - Almakos

Politikanët të cilët përpiqen që të bllokojnë formimin e Qeverisë, zhvlerësojnë stabilitetin e Maqedonisë dhe rajonit. Kështu mes tjerash thuhet në përgjigjen e Departamentit Amerikan të Shtetit, ku shtohet...

DASH: Ekziston shumicë e qartë, e cila pret formimin e qeverisë në Maqedoni

më 4.2017 - KosovaPress

Në një deklaratë për Sërin e Amerikës, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit theksoi se qytetarët në Maqedoni zgjodhën përfaqësuesit e parlamentit në dhjetor dhe ekziston shumicë e qartë, e cila pret formimin...

DASH thërret autoritetet e Maqedonisë ta formojnë qeverinë e re

më 4.2017 - Illyria

Uashington, 19 prill 2017 – Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë ta formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se pas zgjedhjeve...

SHBA me porosi të fuqishme ndaj Gruevskit dhe VMRO-së

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Qyetarët e Maqedonisë zgjodhën përfaqësuesit parlamentar në dhjetor, dhe ka shumicë të qartë në Kuvend, presin për t’u formuar Qeveria, ndërsa deputetët që e pengojnë atë do të japin përgjegjësi, thonë...

BDI thotë se zgjidhja e krizës është në duart e LSDM-së dhe VMRO-së

më 4.2017 - Lajmi.net

Shumica parlamentare në Maqedoni e përbërë nga social-demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partitë shqiptare BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, përkundër deklarimeve thuajse të përditshme për emërimin e kryetarit...

Departamenti i Shtetit: Politikanëve në Maqedoni që bllokojnë proceset, t’u kërkohet përgjegjësi

më 4.2017 - AlbPortali

Politikanët të cilët përpiqen që të bllokojnë formimin e Qeverisë, zhvlerësojnë stabilitetin e Maqedonisë dhe rajonit. Kështu mes tjerash thuhet në përgjigjen e Departamentit Amerikan të Shtetit, ku shtohet...

SHBA-të me porosi për Gruevskin dhe VMRO-në

më 4.2017 - Fakti Ditor

Qytetarët e Maqedonisë në zgjedhjet parlamentare të dhjetorit zgjodhën përfaqësuesit e tyre politik dhe tashmë është e qartë shumica në Parlament që pret të formojë Qeveri. Kështu është përgjigjur Departamenti...

Departamenti i Shtetit: Politikanëve në Maqedoni që bllokojnë proceset, t’u kërkohet përgjegjësi

më 4.2017 - Shenja

Politikanët të cilët përpiqen që të bllokojnë formimin e Qeverisë, zhvlerësojnë stabilitetin e Maqedonisë dhe rajonit. Kështu mes tjerash thuhet në përgjigjen e Departamentit Amerikan të Shtetit, ku shtohet...

BDI thotë se zgjidhja e krizës është në duart e LSDM-së dhe VMRO-së

më 4.2017 - Evropa e Lirë

Shumica parlamentare në Maqedoni e përbërë nga social-demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partitë shqiptare BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, përkundër deklarimeve thuajse të përditshme për emërimin e kryetarit...

BDI thotë se zgjidhja e krizës është në duart e LSDM-së dhe VMRO-së

më 4.2017 - Lajm

Shumica parlamentare në Maqedoni e përbërë nga social-demokratët e Zoran Zaevit dhe dy partitë shqiptare BDI dhe Aleanca për Shqiptarët, përkundër deklarimeve thuajse të përditshme për emërimin e kryetarit...

LSDM: Dalja e vetme nga kriza, formimi i qeverisë së re

më 4.2017 - Klan Kosova

Lëvizja Socialdemokrate e Maqedonisë ka theksuar se dalja e vetme nga kriza politike është që në pajtim me Kushtetutën dhe ligjet shumica parlamentare ta formojë qeverinë e re. “Shumica legjitime parlamentare...

Radio Evropa e Lirë: BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së

më 4.2017 - Lajm

BDI po kthehet në përqafimin e VMRO-DPMNE-së, raporton radio Evropa e Lirë, duke cituar burime nga Lëvizja Besa lidhur me qëndrimin e djeshëm të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, se për zgjidhjen e krizës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK