http://kariera.mk

Rusia dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Antpress

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia transporton armë në kufirin Korean

më 4.2017 - MRT

Rusia ka transportuar pajisje të rënda ushtarake në drejtim të kufirit të saj me Korenë e Veriut... Rusia ka transportuar pajisje të rënda ushtarake në drejtim të kufirit të saj me Korenë e Veriut, vendim...

Rusia dërgon arsenal ushtarak në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - LajmiFundit

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Zhurnal

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Flaka

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia zhvendos artilerinë e rëndë në kufirin me Korenë e Veriut, prag lufte?

më 4.2017 - GazetaBlic

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Portalb

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut, njofton Rel . Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej...

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Indeks.mk

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut, njofton Rel. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej...

Rusia po dërgon pajisje të rënda ushtarake në kufirin e Koresë së Veriut

më 4.2017 - Gazeta Express

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvojë ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Telegrafi

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvojë ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Koha.net

Raportohet se Rusia po lëviz pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusi, Putin dërgon forca ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Shekulli

Pas 1 Nga 4 Foto Para Rusia thuhet se është duke vendosur pajisje dhe forca ushtarake në kufi me shtetin komunist të Koresë së Veriut. Sipas mediave lokale në lindjen e largët, banorët kanë parë armatime...

Rusia po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut?

më 4.2017 - Almakos

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Indeks online

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Syri

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia raportohet se po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Evropa e Lirë

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia po dërgon pajisje të rënda ushtarake në kufirin e Koresë së Veriut

më 4.2017 - Infokusi

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvojë ushtarake, që prej fundjavës, që...

PRAG LUFTE / Pas SHBA, Rusia dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Opozita

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut?

më 4.2017 - AlbPortali

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Loading... Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës,...

Rusia po dërgon pajisje ushtarake në kufi me Korenë e Veriut?

më 4.2017 - Shenja

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut. Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që...

Rusia transporton mjete të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Gazeta Telegraf

Rusia ka transportuar pajisje të rënda ushtarake në drejtim të kufirit të saj me Korenë e Veriut, vendim që vjen si rezultat i rritjes së tensioneve midis Phenianit dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Frika për luftë, tanke ruse në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Gazeta Express

Rusia, duke parë zhvillimet e fundit në Korenë e Veriut, ka dërguar qindra trupa dhe pajisje ushtarake në kufirin me të. Pas urdhrit të Putin, një video e publikuar fillimisht në mediat lokale,  tregon...

Frika për luftë, tanke ruse në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Arbresh

Rusia, duke parë zhvillimet e fundit në Korenë e Veriut, ka dërguar qindra trupa dhe pajisje ushtarake në kufirin me të. Pas urdhrit të Putin, një video e publikuar fillimisht në mediat lokale,  tregon...

Frika për luftë, tanke ruse në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Rusia, duke parë zhvillimet e fundit në Korenë e Veriut, ka dërguar qindra trupa dhe pajisje ushtarake në kufirin me të. Pas urdhrit të Putin, një video e publikuar fillimisht në mediat lokale,  tregon...

Mbaron durimi! Putin ‘blindon’ Korenë Veriore nga frika e sulmit të Trumpit

më 4.2017 - Tetova Sot

Forcat e Vladimir Putinit janë kapur në kamera duke shkuar drejt kufirit 11 milje të vendit me Korenë e Veriut. Video tregon një tren të mbushur me pajisje ushtarake që dyshohet se po godasin kufirin me...

Rusia transporton mjete të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Ora news

Rusia ka transportuar pajisje të rënda ushtarake në drejtim të kufirit të saj me Korenë e Veriut, vendim që vjen si rezultat i rritjes së tensioneve midis Phenianit dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Cfarë po ndodh?…Rusia dërgon armatime të rënda në kufi me Korenë!

më 4.2017 - LajmiFundit

Rusia ka transportuar pajisje të rënda ushtarake në drejtim të kufirit të saj me Korenë e Veriut, vendim që vjen si rezultat i rritjes së tensioneve midis Phenianit dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Bushati: Jemi bastion kundër Rusisë! Por ja ç’po bën Putin

më 4.2017 - Mapo

Deklarata e ministrit të Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati në Uashington, ka bërë jehonë në mediat e huaja. Sipas B92, Bushati tha se “Shqipëria ka demokracinë më të zhvilluar në Ballkanin Perëndimor”....

Mbaron durimi! Putin ‘blindon’ Korenë Veriore nga frika e sulmit të Trumpit

më 4.2017 - Bota Press

Forcat e Vladimir Putinit janë kapur në kamera duke shkuar drejt kufirit 11 milje të vendit me Korenë e Veriut. Video tregon një tren të mbushur me pajisje ushtarake që dyshohet se po godasin kufirin me...

Putin i frikohet veprimeve të Trumpit – dërgon ushtarë shtesë në kufi me Korenë Veriore

më 4.2017 - Insajderi

Vladimir Putin po dërgon trupa dhe pajisje në kufirin Rusisë me Korenë Veriore për shkak frikës se SHBA-të janë duke përgatitur ta sulmojnë Kim Jong-un. Presidenti rus ka frikë se do të jetë një eksod...

LAJMI I FUNDIT: Putin dërgon qindra trupa dhe tanke në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - OraInfo

Një video e publikuar fillimisht në mediat lokale, tregon trenat që transportojnë një sërë tankesh në kufirin në lindjen të Rusisë. “Daily Mail” shkruan se vendet fqinje me shtetin diktatorial i frikësohen...

Forcat ajrore të SHBA dhe Koreja jugore mbajnë manovrat ushtarake në kufij me verioret

më 4.2017 - Indeks online

Koreja e Jugut dhe forcat ajrore të SHBA kanë filluar stërvitjen “Max Thunder”, stërvitja e dytë më e madhe ushtarake ajrore deri tani në Gadishullin Korean. Ajo është pjesë e një programi të vazhdueshëm...

Putini frikësohet nga Trump, dërgon trupat ushtarak në kufirin e Koresë së Veriut

më 4.2017 - Indeks online

Vladimir Putin po dërgon trupa dhe pajisje të Rusisë në kufirin me Korenë e Veriut me frikën se SHBA është duke u përgatitur për të sulmuar Kim Jong-un. Presidenti rus ka frikë se do të ketë një eksod...

VD/Rusia 'frikë' nga përballja SHBA -Kore, dërgon forcat në kufi

më 4.2017 - Shqiptarja

Në arenën ndërkombëtare jehojnë vetëm zëra luftërash ndërsa retorika dhe aksionet duket se nuk i qetësojnë aspak 'gjakrat'. Presidenti i Rusisë Vladimir Putin po dërgon trupa dhe pajisje ushtarake në kufirin...

Forcat ajrore të SHBA dhe Koreja jugore mbajnë manovrat ushtarake në kufij me verioret

më 4.2017 - Tetova Sot

Koreja e Jugut dhe forcat ajrore të SHBA kanë filluar stërvitjen “Max Thunder”, stërvitja e dytë më e madhe ushtarake ajrore deri tani në Gadishullin Korean. Ajo është pjesë e një programi të vazhdueshëm...

Putin dërgon trupat ushtarak në Korenë e Veriut me frikën se Trump do e sulmojë Kim Jong-un

më 4.2017 - Infokusi

Vladimir Putin po dërgon trupa dhe pajisje të Rusisë në kufirin me Korenë e Veriut me frikën se SHBA është duke u përgatitur për të sulmuar Kim Jong-un. Presidenti rus ka frikë se do të ketë një eksod...

Putin dërgon trupa në kufirin e Rusisë me Korenë Veriore e Kina për shkak të frikës nga Trump

më 4.2017 - Koha.net

Vladimir Putin është duke dërguar trupa dhe makineri në kufirin e Rusisë me Korenë e Veriut për shkak të frikës se SHBA është duke u përgatitur për të sulmuar Kim Jong-un, transmeton koha.net. Presidenti...

VIDEO/ Rusia përgatitet për luftë, dërgon trupat dhe pajisjet ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - BalkanWeb

Diktatori i saj Kim Jong Un ka zbuluar një tjetër armë super të fuqishme me të cilën paralajmëron Amerikën: “Mos u merr me ne” Mediat shtetërore thonë se Korea e Veriut me këtë bombë mund të zhdukë në...

VIDEO/ Putin dërgon qindra trupa dhe tanke në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Syri

Presidenti Vladimir Putin ka dërguar qindra trupa dhe pajisje ushtarake në kufirin e Rusisë me Koresë së Veriut Një video e publikuar fillimisht në mediat lokale,  tregon trenat që transportojnë një sërë...

VIDEO/ E bujshme: Putin dërgon qindra trupa dhe tanke në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Syri

Presidenti Vladimir Putin ka dërguar qindra trupa dhe pajisje ushtarake në kufirin e Rusisë me Koresë së Veriut Një video e publikuar fillimisht në mediat lokale,  tregon trenat që transportojnë një sërë...

VIDEO/ E bujshme: Putin dërgon qindra trupa dhe tanke në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Opozita

Presidenti Vladimir Putin ka dërguar qindra trupa dhe pajisje ushtarake në kufirin e Rusisë me Koresë së Veriut Një video e publikuar fillimisht në mediat lokale,  tregon trenat që transportojnë një sërë...

Rusia dërgon trupa dhe tanke në kufi me Korenë Veriore

më 4.2017 - Arbresh

Presidenti rus Vladimir Putin ka dërguar trupa dhe armë në kufirin me Korenë e Veriut pasi tensionet vazhdojnë të eskalojnë në rajon. Një video që është duke qarkulluar, tregon tre trena të mbushur me...

Putin gati për luftë, dërgon të gjitha paisjet e blinduara në kufi me Korenë e Veriut (Foto/Video)

më 4.2017 - Gazeta Express

Rusia ka dërguar trupat e saj ushtarake në kufi me Korenë Veriore, përderisa presidenti rus Vladimit Putin po përgatitet për luftë. Ai ka dërguar helikopterë dhe pajisje tjera të blinduara. Pamjet e para...

Putin u frikësohet refugjatëve nga Korea e Veriut, dërgon trupa ushtarakë në kufi

më 4.2017 - Periskopi

Presidenti rus, Vladimir Putin thuhet ta ketë ndërmarrë këtë vendim nga frika se në rast të ndonjë sulmi ushtarak nga homologu i tij amerikan ndaj Koresë Veriore, një eksod refugjatësh do të hynte në Rusi....

Video/ Rusia dërgon pajisje të blinduara në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Lexo

Rusia ka dërguar trupat e saj ushtarake në kufi me Korenë Veriore, përderisa presidenti rus Vladimit Putin po përgatitet për luftë. Ai ka dërguar helikopterë dhe pajisje tjera të blinduara. Pamjet e para...

VIDEO/ Rusia dërgon pajisje të blinduara në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - Java News

Rusia ka dërguar trupat e saj ushtarake në kufi me Korenë Veriore, përderisa presidenti rus Vladimit Putin po përgatitet për luftë. Ai ka dërguar helikopterë dhe pajisje tjera të blinduara. Pamjet e para...

Putin gati për luftë, dërgon të gjitha pajisjet e blinduara në kufi me Korenë e Veriut (Foto/Video)

më 4.2017 - Gazeta Liria

Rusia ka dërguar trupat e saj ushtarake në kufi me Korenë Veriore, përderisa presidenti rus Vladimit Putin po përgatitet për luftë. Ai ka dërguar helikopterë dhe pajisje tjera të blinduara. Pamjet e para...

Putin dërgon trupa në kufirin e Rusisë me Korenë Veriore e Kina për shkak të frikës nga Trump

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Vladimir Putin është duke dërguar trupa dhe makineri në kufirin e Rusisë me Korenë e Veriut për shkak të frikës se SHBA është duke u përgatitur për të sulmuar Kim Jong-un. Presidenti i Rusisë frikësohet...

Putin jep urdhër për dërgimin e helikopterëve në kufi me Korenë, gati për luftë

më 4.2017 - Periskopi

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka marrë vendim për dërgimin e helikopterëve dhe pajisjeve të tjera ushtarake në kufi me Korenë e Veriut, pas kërcënimeve të vazhdueshme të saj, shkruan Periskopi. Mediat...

"Mos e kruani me ne", Rusia dërgon trupa dhe tanke në kufi me Korenë e Veriut (FOTO LAJM)

më 4.2017 - Albeu

Tensioni vazhdon të jetë tepër i lartë në gadishullin korean ndërkohë që Putini ka nisur një numër të madh trupash, helikopterësh dhe tankesh në kufi me shtetin komunist në pritje të një sulmi nga Shtetet...

"Mos e kruani me ne", Rusia dërgon trupa dhe tanke në kufi me Korenë e Veriut

më 4.2017 - InfoShqip

Tensioni vazhdon të jetë tepër i lartë në gadishullin korean ndërkohë që Putini ka nisur një numër të madh trupash, helikopterësh dhe tankesh në kufi me shtetin komunist në pritje të një sulmi nga Shtetet...

Pasuria marramendëse e Vladimir Putin

më 4.2017 - Periskopi

Vladimir Putin është një nga krerët më kontrovers të shteteve në mbarë botën. Ai fillimisht ishte kryeministër i Rusisë, president nga viti 2000 deri në 2008, dhe më pas është rizgjedhur në maj të vitit...

Çorientim pas vonesave në mbërritjen e njësisë luftarake në Gadishullin Korean

më 4.2017 - Gazeta 55

Analistët thonë se mesazhet çorientuese dhe në disa raste mashtruese lidhur me një njësi luftarake amerikane që ka marrë urdhër për të lundruar drejt Gadishullit Korean minojnë kredibilitetin e retorikës...

Radhitja e ushtrive të botës sipas fuqisë dhe armatimit (TABELA)

më 4.2017 - Koha.mk

“Global Firepower Index” ka bërë një ranglistë të ushtrive të 126 vendeve të botës, sipas fuqisë së tyre në njerëz dhe në armatim. Sikurse në çdo ranglistë të forcave të armatosura edhe këtu prin SHBA-ja...

Çorientim pas vonesave në mbërritjen e njësisë luftarake në Gadishullin Korean

më 4.2017 - Zëri i Amerikës

Analistët thonë se mesazhet çorientuese dhe në disa raste mashtruese lidhur me një njësi luftarake amerikane që ka marrë urdhër për të lundruar drejt Gadishullit Korean minojnë kredibilitetin e retorikës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK