http://kariera.mk

Caktohen çiftet e gjysmëfinales së Europa League

para 12 muajve - Koha.mk

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon.

Ky është lojtari i Javës në Champions League

para 12 muajve - GazetaBlic

Kylian Mbappe është shpallur lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve. 18 vjeçari i Monacos ka lënë prapa yllin e Real Madrid, Cristiano Ronaldon dhe ka triumfuar për këtë çmim të respektuar shkruan...

Real Madrid-Atletico, ja kush ka fituar më shumë duele Real Madrid-Atletico, ja kush ka fituar më shumë duele

para 12 muajve - Ina

Sot u hodh shorti në Nion, në gjysmëfinalet e Champions do të luhet derbi i Madridit, mes Realit dhe Atletico-s, ndërsa në takimin tjetër, Juventusi do të përballët me Monacon. Reali ishte skuadra e parë...

Ajax – Lyon gjysmëfinalja më interesante

para 12 muajve - Alsat-M

Ajaxi do të pres Lyonin në gjysmëfinalen e parë të Europa Ligës, derisa Manchester Unitedi i shkon Celta de Vigos në gjysmëfinalen e dytë. Fituesi i gjysmëfinales së parë do të jetë vendas në finalen që...

Butragueño: Real Madrid-Atletico, një gjysmëfinale e ashpër

para 12 muajve - Telesport

Gjysmëfinale e ashpër. Kështu e ka konsideruar drejtori i marrëdhënieve institucionale te Real Madridi, Emil Butragueno, përballjen derbi në Champions, mes dy skuadrave madrilene: “Ne e njohim njëri-tjetrin...

Këto janë fjalët e Ramosit pas shortit të Ligës së Kampionëve [Foto]

para 12 muajve - Indeks online

Kapiteni i Real Madridit npërmjet rrjetit social Twitter ka thënë fjalët e para pas shortit të Ligës së Kampionëve. "Shkojmë. Le ta bëjmë këtë", ka shkruar Ramos, duke aluduar në kualifkimin në finale. /Indeksonline/

Vjen reagimi i Realit pas shortit me Atleticon

para 12 muajve - OraInfo

Përfaqësuesi i Real Madridit në shortin e Ligës së Kampionëve, Emilio Butragueno, ka thënë se përballja me Atletico Madridin do të jetë e vështirë, por sipas tij, “Mbretërit” synojnë finalen. “Kjo është...

Vjen reagimi i parë nga tabori i Realit, pasi e kuptuan rivalin në Champions League

para 12 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesi i Real Madridit në shortin e Ligës së Kampionëve, Emilio Butragueno, ka thënë se përballja me Atletico Madridin do të jetë e vështirë, por sipas tij, “Mbretërit” synojnë finalen. “Kjo është...

Ndryshojnë koeficientët, kompanitë e basteve zgjedhin fituesin e Championsit

para 12 muajve - Syri

Pas shortit të Champions Leagues kompanitë e basteve kanë ndryshuar koeficientët për skuadrën që ngre trofeun. Disa ditë më parë Real Madrid kishte koeficientin 2.65, ndërsa tashmë i ka shkuar 2.75 të...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës

para 12 muajve - Shekulli

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës. Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës....

Ajax-Lyon dhe Celta-M.United, në 1/2 e Europa League

para 12 muajve - SuperSport

Short drithërues në gjysmëfinalet e Europa League. Dy përballje emocionuse dhe mbi të gjitha spektakolare për të përcaktuar dy skuadrat që do të diksutojnë trofeun e Europa League për edicionin 2016-2017,...

Hidhet shorti i Europa League, ja kush janë çiftet gjysmëfinaliste

para 12 muajve - Opinion

Menjëherë pas shortit të Champions League, në Nion të Zvicrës është zhvilluar edhe shorti për gjysmëfinalet e Europa League. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon.

Hidhet shorti / Mësohen dhe çiftet e gjysmëfinaleve të Europa League

para 12 muajve - BalkanWeb

Pas shortit të Champions League, është hedhur dhe ai i Europa League. Në gjysmë-finale do të ndeshen Ajax-Lyon dhe Celta Vigo-Manchester United. Celta Vido që për herë të parë është kualifikuar në gjysmëfinale,...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës

para 12 muajve - Telegrafi

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës. Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës....

Vjen reagimi i Realit pas shortit me Atleticon

para 12 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesi i Real Madridit në shortin e Ligës së Kampionëve, Emilio Butragueno, ka thënë se përballja me Atletico Madridin do të jetë e vështirë, por sipas tij, “Mbretërit” synojnë finalen. “Kjo është...

ZYRTARE/ Hidhet shorti. Këto janë përballjet në Europa League

para 12 muajve - Syri

Në këto momente sapo është hedhur shorti i Europa Leagues. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon. Komentet Shto koment

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste edhe në Europa League

para 12 muajve - Indeks online

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon.

Caktohen çiftet e gjysmëfinales së Europa League

para 12 muajve - Zeri

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon.

Ja më kë do të takohet Ajax në gjysmëfinale

para 12 muajve - GazetaBlic

Skuadra franceze Lyon do të takohet me skuadrën e famshme Ajax në gjysmëfinale të Europa League. Lyon dhe Ajax do të takohen me datën 4 maj dhe ndeshja e parë luhet në stadiumin e Lyon shkruan GazetaBlic.com

Hidhet shorti i Europa Ligë, kush janë çiftet gjysëmfinaliste

para 12 muajve - Shqiptarja

Në Nyon të Zvicrës gjithashtu është hedhur edhe shorti për Europa League ku në gjysëm finale kaluan skuadrat: Manchester United, Lyon, Celta Vigo, dhe Ajax. Përballjet e skuadrave Ajax-Lion Celta Vigo-Manchester...

UEFA tërheq shortin e gjysmëfinales në Europa League

para 12 muajve - Lajmi.net

UEFA ka caktuar shortin e gjysmëfinales në Europa League.

VIDEO/ Juventus-Monaco, ja kush ka fituar më shumë duele

para 12 muajve - Syri

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Ndërkohë edhe Monaco...

Sondazh i ‘Arifhikmetit’: Juventusi apo Reali kampion i Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Telegrafi

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Kampioni Real Madridi do të takohet me finalistin e vitit të kaluar Atletico Madrid ndërsa Juventus do të ndeshet me Monacon....

Ajaxi pret Lyonin, Unitedi i shkon Celtas në Europa Ligë

para 12 muajve - Koha.net

Ajaxi do të pres Lyonin në gjysmëfinalen e parë të Europa Ligës, derisa Manchester Unitedi i shkon Celta de Vigos në gjysmëfinalen e dytë. Fituesi i gjysmëfinales së parë do të jetë vendas në finalen që...

Champions League, hidhet shorti

para 12 muajve - RTSH

Është hedhur në Nion të Zvicrës, shorti për gjysëm finalet e Champions League. Dy ekipet e Madridit, Reali dhe Atetiko, do të përballen me njëri-tjetrin , ndërkohe Juventusi do të luajë kundër Monakos....

Pas shortit, reagon Real Madridi

para 12 muajve - Zeri

Emilio Butragueno përfaqësuesi i Real Madridit në UEFA ku sot u tërhoq shorti i gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve. Kundërshtar i gjigantit spanjoll u përcaktua Atletico Madrid. Butragueno ka theksuar...

SHORTI VENDOSI PËR DERBIN MADRILEN, JUVE TAKOHET ME MONACON

para 12 muajve - TV21

Sot u hodh shorti në Nion,  në gjysmëfinalet e Champions do të luhet derbi i Madridit, mes Realit dhe Atletico-s, ndërsa në takimin tjetër, Juventusi do të përballët me Monacon. Reali ishte skuadra e parë...

Ajaxi pret Lyonin, Unitedi i shkon Celtas në Europa Ligë

para 12 muajve - OraInfo

Ajaxi do të pres Lyonin në gjysmëfinalen e parë të Europa Ligës, derisa Manchester Unitedi i shkon Celta de Vigos në gjysmëfinalen e dytë. Fituesi i gjysmëfinales së parë do të jetë vendas në finalen që...

Caktohen çiftet e gjysmëfinales së Europa League, ja me kë takohet Manchester United

para 12 muajve - Gazeta Express

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Bastoret zgjedhin skuadrën fituese pas shortit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

Juventus është favorit i ri në bastore. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Ky është kundërshtari i rrezikshëm i United në gjysmëfinale

para 12 muajve - GazetaBlic

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Europa League Skuadra Manchester United do të takohet me skuadrën e rrezikshme Celta Vigo

Ndryshojnë koeficientët e fituesit të Ligës së Kampionëve pas shortit

para 12 muajve - OraInfo

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, “Zonja e Vjetër” tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

“Juventus? Më mirë se Real Madrid për Monaco”

para 12 muajve - Telesport

Shorti i hedhur sot në Nion të Zvicrës ka zbuluar kundërshtarët për gjymëfinalen e Ligës së Kampioneve, Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco-Juventus. Ndërkohë kanë nisur reagimet e para lidhur me verdiktin...

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

para 12 muajve - Top Channel

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet me Monakon. Ndeshjet e para do të jenë Real vs Atletiko dhe Monako vs Juventus. Në letër...

Bastoret ndryshojnë favoritët pas shortit

para 12 muajve - Zeri

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, "Zonja e Vjetër" tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

Juventus dhe Monaco, vetëm dy precedentë në Champions

para 12 muajve - Telesport

Monaco do të përballet me Juventusin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë do të zhvillohet në “Louis II”, më 3 maj, ndërsa kthimi në “Juventus Stadium”, më 9 maj. Ekipi që fiton këtë...

Ndryshojnë koeficientët e fituesit të Ligës së Kampionëve pas shortit

para 12 muajve - Gazeta Express

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, "Zonja e Vjetër" tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

Real Madrid-Atletico, ja kush ka fituar më shumë duele

para 12 muajve - Syri

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Real Madridit sërish nuk i ka buzëqeshur fati pasi këtë herë do të luajë kundër Atletico Madridit për të siguruar një biletë...

Butragueno reagon pas shortit të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Telegrafi

Emilio Butragueno ka folur pas shortit për gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku e pa Real Madridin teksa shortohen të luaj ndaj rivalit lokal, Atletico Madridit. Përfaqësuesi i Real Madridit në shortin...

Shorti i Europa Ligës – Live

para 12 muajve - Koha.net

Ajax, Lyon, Celta Vigo dhe Manchester Unitedi janë gjysmëfinalistët e Europa Ligës. Pas pak do të mësohen çiftet gjysmëfinale.

Ramos nuk i frikësohet Atletico Madridit

para 12 muajve - Zeri

Sergio Ramos e ka komentuar kundërshtarin e ekipit të tij në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ylli i Real Madridit nuk i frikësohet Atletico Madridit. "Shkojmë. Le ta bëjmë këtë", ka Ramos në Twitter.

Champions derbi i Madridit në gjysmëfinale, Juve luan me Monaco

para 12 muajve - SuperSport

Shorti i hedhur në Nion përcaktoi që në gjysmëfinalet e Champions do të luhet derbi i Madridit, me Realin që sfidon Atletico-n, ndërsa në takimin tjetër, Juventusi do të jetë përballë surprizës Monaco....

Statistikat e katër skuadrave gjysmëfinaliste dhe përballjet mes tyre

para 12 muajve - Telegrafi

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka mësuar edhe ekipet gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Kësisoj ndeshje tejet interesante pritet të zhvillohet në Madrid, ku përballë njëra tjetrës do të jenë dy...

Zyrtare: Publikohet orari i ndeshjeve gjysmëfinale

para 12 muajve - Gazeta Express

UEFA ka publikuar orarin e dy ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Ndeshje mes Real Madridit dhe Atleticos do të luhet me 2 maj nga ora 20:45. Kurse, ndeshje mes Monacos dhe Juventusi do të zhvillohet...

UEFA cakton datat e ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - OraInfo

UEFA ka zbuluar datat e ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. LEXO PO ASHTU: ​Gjest i madh i Guardiolas ndaj mesfushorit Arter (VIDEO)

Ja si kanë luajtur gjysmë finalistët

para 12 muajve - Alsat-M

Real dhe Atletico Madrid mes vete janë përballur në dy nga tri finalet e fundit të Ligës së Kampionëve. “Mbretërit” në të dyja ndeshjet kanë dalë fitues. Këto dy skuadra madrilene mes vete në Evropë, kanë...

Shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

para 12 muajve - Iliria News

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Champions, çiftet gjysmëfinaliste: Real-Atletiko dhe Monako-Juve

para 12 muajve - Gazeta Shqip

U hodh sot në Nyon të Zvicrës shorti për gjysmëfinalet e Champions League që do të zhvillohen në datat 2/3 dhe 9/10 maj. Përballjet gjysmëfinale do të jenë Real Madrid-Atletiko Madrid dhe Monako-Juventus....

Caktohet orari i gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Portalb

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve: Real Madrid – Atletico dhe Monaco -Juventus Kurse, UEFA ka njoftuar se ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen...

Porosia e Ramosit pas shortit të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Express

Sergio Ramos ka zgjedhur llogarinë e tij në Twitter për të dhënë një porosi për shortin e Ligës së Kampionëve. "Shkojmë. Le ta bëjmë këtë", ka shkruar ai, duke aluduar në kualifkimin në finale. Nëse Real...

UEFA cakton datat e ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

UEFA ka zbuluar datat e ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

VIDEO/ Monaco-Juventus, e pabesueshme çfarë ka ndodhur para 20 vitesh!

para 12 muajve - Syri

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Monaco dhe Juventus...

ZYRTARE/ Ja ndjeshjet dhe datat kur do luhen gjysmëfinalet e Champions Leagues

para 12 muajve - Albeu

Është hedhur shorti për gjysmëfinalen në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid , Juventus , Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Real Madrid...

Këto janë datat e ndeshjeve gjysmëfinale

para 12 muajve - Telegrafi

Është hedhur shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Kësisoj do të kemi një derbi madrilen, mes Real Madridit dhe Atletico Madridit. Ndërkohë ndeshja tjetër gjysmëfinale do të jetë ajo mes befasisë...

Real Madrid - Atletico Madrid, Juventus - Monaco

para 12 muajve - Zeri

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve do të ketë duele shumë të forta. Në UEFA u tërhoq shorti, i cili Real Madridin e ka vënë përballë Atletico Madridit. Kurse, Monaco luan kundër Juventusit, raporton...

Përcaktohen dy gjysmëfinalet e Champions League, Real-Atletiko dhe Monako-Juventus

para 12 muajve - NOA

Real Madrid-Atletiko Madtrid dhe Monako-Juventus, janë dy ndeshjet e para gjysëmfinale në Uefa Champions League. Shorti në Nion të Zvicrës, shmangu një përballje gjigante mes Juventusit dhe Realit. Me...

Derbi madrilen në gjysmëfinalen e kampionëve

para 12 muajve - Alsat-M

Real Madridi do të presë rivalin lokal Atletico Madridin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Monaco që po kalon në një formë të shkëlqyeshme në “Champions” do të jetë nikoqir i Juventusit....

Mourinho tregon pse i duartrokiti tifozët e Anderlechtit

para 12 muajve - Zhurnal

Jose Mourinho, pas ndeshjes ka shkuar tek tifozët mysafirë të Anderlechtit dhe i ka duartrokitur ata. Manchester United ka fituar vetëm pas vazhdimeve ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës,...

Lajm i keq për Real Madridin pas shortit në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

Real Madrid do të jetë mysafir i Atletico Madridit në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Lajm i keq për Real Madridin pas shortit në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - OraInfo

Real Madrid do të jetë mysafir i Atletico Madridit në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. LEXO PO ASHTU: Bastore: Kjo skuadër është favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve

Hidhet Shorti. Përballje gjigantësh në gjysmëfinale të Championsit

para 12 muajve - Syri

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Ndërsa në krahun tjetër...

Gjysëmfinalet e Champions , derbi i Madridit, Juventus kundër Monacos

para 12 muajve - Ora news

Është përcaktuar gjithçka për gjysëmfinalet e Ligës së Kampionëve. Shorti ka vënë përballë Real Madrid me Atletico, një derbi ky brenda Madridit. Ndërsa Monaco do të luajë kundër Juventus. Çiftet Real...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të “Championsit”

para 12 muajve - Koha.mk

Real Madridi do të presë rivalin lokal Atletico Madridin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Monaco që po kalon në një formë të shkëlqyeshme në “Champions” do të jetë nikoqir i Juventusit.

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

para 12 muajve - Telegrafi

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Ja ndeshjet e gjysëm finales së Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Zhurnal

Nion, 21 prill - Pas kualifikimeve të ekipeve më të mira europiane në çerek finalen e Ligës së Kampionëve, sot u hedh edhe shorti për ndeshjet e gjysëm finales, njofton Zhurnal. Në gjysëm finale arritën...

Reali reagon për shortin kundër Atleticos

para 12 muajve - Koha.net

Përfaqësuesi i Real Madridit në shortin e Ligës së Kampionëve, Emilio Butragueno, ka thënë se përballja me Atletico Madridin do të jetë e vështirë, por sipas tij, “Mbretërit” synojnë finalen. “Kjo është...

Caktohet orari i gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Zeri

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve: Real Madrid - Atletico dhe Monaco -Juventus Kurse, UEFA ka njoftuar se ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen...

⚽️Porosia e Ramosit pas shortit të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Infokusi

Sergio Ramos ka zgjedhur llogarinë e tij në Twitter për të dhënë një porosi për shortin e Ligës së Kampionëve. “Shkojmë. Le ta bëjmë këtë”, ka shkruar ai, duke aluduar në kualifkimin në finale. Nëse Real...

Monaco – Juventus, ky ekip e kishte fituar takimin e tyre të parë në gjysmëfinale

para 12 muajve - Lajmi.net

Monaco dhe Juventus janë takuar më herët në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Bianconerët ka fituar me rezultat të përgjithshëm 6-4 më 1997/98. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime,...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës

para 12 muajve - Almakos

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës. Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës....

Real Madrid- Atletico Madrid, Monaco kundër Juventusit

para 12 muajve - OraInfo

Liga e Kampionëve ka tërhequr shortin për dy ndeshjet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Real Madrid – Atletico Madrid dhe Monaco – Juventus janë dy çiftet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Ndeshjet...

ZYRTARE/ Ja datat kur do luhen gjysmëfinalet e Champions Leagues

para 12 muajve - Syri

Është hedhur shorti i Champions Leagues. Real Madrid – Atletico Madrid dhe Monaco – Juventus janë dy çiftet që do të luftojnë për finalen e madhe të Kardifit. Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen...

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

para 12 muajve - Shekulli

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Caktohet orari i gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Express

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Kurse, UEFA ka njoftuar se ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 2 dhe 3 maj, përcjell Express. Ndeshjet...

⚽️ Këto janë çiftet e gjysmëfinales së Europa League

para 12 muajve - Infokusi

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon. Etiketa: Manchester United

Gjermania pas 12 viteve nuk ka përfaqësues

para 12 muajve - Alsat-M

Me eliminimin e mbrëmshëm të Schalke 04, ka vazhduar seria negative e skuadrave të Bundesligës në Europa League. Skuadrat gjermane që nga viti 2010 nuk kanë luajtur në ½ finalen e Europa League. Këtë fundjavë...

Super përballje në Champions League, këto janë çiftet

para 12 muajve - Indeks online

Në Nyon të Zvicrës është duke u hedhur shorti i katër ekipeve gjysmëfinaliste. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco janë katër ekipet të cilat kanë siguruar gjysmëfinalën e Ligës së Kampionëve....

Hidhet shorti, caktohen përballjet e gjysmëfinaleve të “Champions League”

para 12 muajve - BalkanWeb

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Legue, ndërsa janë zbuluar dy gjysmëfinalet. Mësohet se ato janë Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco-Juventus. Real Madrid – Atletiko Madrid Monako...

Real Madrdid - Atletico Madrid, Juventus - Monaco

para 12 muajve - Zeri

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve do të ketë duele shumë të forta. Në UEFA u tërhoq shorti, i cili Real Madridin e ka vënë përballë Atletico Madridit. Kurse, Monaco luan kundër Juventusit. ---- UEFA...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të “Championsit”

para 12 muajve - Koha.net

Real Madridi do të presë rivalin lokal Atletico Madridin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Monaco që po kalon në një formë të shkëlqyeshme në “Champions” do të jetë nikoqir i Juventusit....

Shorti i champions, Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco- Juventus

para 12 muajve - Aktuale

Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco- Juventus do të përballen në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 2 dhe 3 maj. Ndeshjet e kthimit një javë më vonë....

Hidhet shorti i Champions League mësohen çiftet gjysëmfinaliste

para 12 muajve - Shqiptarja

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti Champions League  për fazën gjysmë-finale. Në gjysmë finale kaluan dy skuadrat madrilene, ajo e Real Madrid dhe Athletico Madrid së bashku me Juventusin dhe Monaco....

Ky është kundërshtari i Juventusit në gjysmëfinale

para 12 muajve - GazetaBlic

Juventus do të takohet me skuadrën e Monacos në Gjysmëfinale, loja e parë luhet në Monako.

⚽️ Zyrtare: Publikohet orari i ndeshjeve gjysmëfinale

para 12 muajve - Infokusi

UEFA ka publikuar orarin e dy ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshje mes Real Madridit dhe Atleticos do të luhet me 2 maj nga ora 20:45. Kurse, ndeshje mes Monacos dhe Juventusi do të zhvillohet...

Real Madrid – Atletico Madrid, Monaco kundër Juventusit

para 12 muajve - Lajmi.net

Liga e Kampionëve ka tërhequr shortin për dy ndeshjet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Real Madrid – Atletico Madrid dhe Monaco – Juventus janë dy çiftet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Ndeshjet...

Probleme para shortit në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - OraInfo

UEFA ka njoftuar se ka probleme në transmetim direkt para shortit të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. LEXO PO ASHTU: Dybala dhe Aubameyang, tek gjiganti evropian

LIVE/ Hidhet shorti. Ky është kundërshtari i Juventusit në Champions

para 12 muajve - Syri

Në Nyon të Zvicrës po hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Atleticos do të luajë kundër Moancos. Pak minuta më vonë do të tërhiqet edhe shorti i Europa Leagues. / SYRI.net / Komentet Shto koment

ZYRTARE: Hidhet shorti. ‘Dridhet’ Reali, ja kundërshtari në Champions

para 12 muajve - Syri

Në Nyon të Zvicrës po hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Real Madrid do të luajë kundër Atletico Madrid Pak minuta më vonë do të tërhiqet edhe shorti i Europa Leagues. / SYRI.net / Komentet Shto koment

Hidhet shorti/ Këto janë përballjet e gjysmëfinaleve të Champions League

para 12 muajve - Opinion

Në Nion të Zvicrës është mbajtur shorti për përballjet gjysmëfinaliste të Champions League dhe rezultati është si më poshtë. Real Madrid C.F.- Atlético de Madrid AS MONACO- Juventus Ndeshjet e para gjysmëfinale...

Live: Shorti i Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Zeri

UEFA tërheq shortin e përcaktimit të çiftieve gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, të cilat do të sjellin duele të mëdha. "Zëri" do t'u njoftoj live me çiftet gjysmëfinale, ku kanë arritur Juventusi, Real...

Bayerni i vështirë? Shikojeni ferrin tjetër që e pret Realin në gjysmëfinale

para 12 muajve - GazetaBlic

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Uefa Champions League Skuadra e Real Madrid do të këtë përballë skuadrën e famshme Atletico Madrid

Probleme para shortit në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

UEFA ka njoftuar se ka probleme në transmetim direkt para shortit të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

⚽️Ndryshojnë koeficientët e fituesit të Ligës së Kampionëve pas shortit

para 12 muajve - Infokusi

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, “Zonja e Vjetër” tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

Ceremonia e shortit të gjysmëfinaleve në “Champions”

para 12 muajve - Koha.net

Ka filluar ceremonia e shortit për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Real Madridi, Juventusi, Monaco dhe Atletico Madridi janë gjysmëfinalistët dhe pas pak do të mësojnë kundërshtarin e tyre.

Mourinho tregon pse i duartrokiti tifozët e Anderlechtit

para 12 muajve - Telegrafi

Jose Mourinho, pas ndeshjes ka shkuar tek tifozët mysafirë të Anderlechtit dhe i ka duartrokitur ata. Manchester United ka fituar vetëm pas vazhdimeve ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës,...

Sondazh i ‘Arifhikmetit’: Juventusi apo Reali kampion i Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Almakos

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Kampioni Real Madridi do të takohet me finalistin e vitit të kaluar Atletico Madrid ndërsa Juventus do të ndeshet me Monacon....

UEFA konfirmon lajmin e madh për shortin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Aktuale

UEFA ka konfirmuar të gjitha detajet e shortit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Dhe,...

LIVE: Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Aktuale

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid presin shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e...

Gjysmëfinalet/ Ja kur do zhvillohen përballjet

para 12 muajve - Lexo

UEFA ka publikuar orarin e dy ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshje mes Real Madridit dhe Atleticos do të luhet me 2 maj ora 20:45. Kurse, ndeshja mes Monacos dhe Juventusi do të zhvillohet...

Pas pak shorti për gjysmëfinalet e “Championsit”

para 12 muajve - Koha.net

Pas pesë minutash do të fillojë ceremonia e shortit për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Real Madridi, Juventusi, Monaco dhe Atletico Madridi janë gjysmëfinalistët dhe pas pak do të mësojnë kundërshtarin e tyre.

Hidhet Shorti. Përballje gjigantësh në gjysmëfinale të Championsit

para 12 muajve - Antpress

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Ndërsa në krahun tjetër...

Mourinho: Rashford është special

para 12 muajve - Arbresh

Trajneri portugez ka lavdëruar talentin Marcus Rashford. Pas fitores së mundimshme ndaj Anderlechtit, ku u desh një gol i zëvendësuesit Marcus Rashford në vazhdimet prej 30 minutave, Manchester United...

LIVE: Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - OraInfo

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid presin shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e...

Statistikat e katër skuadrave gjysmëfinaliste dhe përballjet mes tyre

para 12 muajve - Almakos

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka mësuar edhe ekipet gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Kësisoj ndeshje tejet interesante pritet të zhvillohet në Madrid, ku përballë njëra tjetrës do të jenë dy...

Butragueno reagon pas shortit të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Almakos

Emilio Butragueno ka folur pas shortit për gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku e pa Real Madridin teksa shortohen të luaj ndaj rivalit lokal, Atletico Madridit. Përfaqësuesi i Real Madridit në shortin...

LIVE: Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid presin shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e...

Këto janë datat e ndeshjeve gjysmëfinale

para 12 muajve - Arbresh

Është hedhur shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Kësisoj do të kemi një derbi madrilen, mes Real Madridit dhe Atletico Madridit. Ndërkohë ndeshja tjetër gjysmëfinale do të jetë ajo mes befasisë...

Live: Shorti i Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Express

Shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve do të tërhiqet nga ora 12:00. Gazeta Express do t’iu sjell Live shortin. Rifreskojeni (refresh - F5) faqen për të parë skuadrat e vendosura në short. Në gjysmëfinale...

Shikojeni live shortin për gjysmëfinalet e Champions League

para 12 muajve - GazetaBlic

Në ora 12-00 në Nyon të Zivcrës hedhet shorti për gjysmëfinalet e garës më prestigjioze për klube Uefa Champions League. Këtë vit në gjysmëfinale janë skuadrat si.. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid...

Champions League, buzëqesh Juventus, rikthehet derbi i Madridit

para 12 muajve - Blitz

U hodh sot në Nyon të Zvicrës shorti për gjysmëfinalet e Champions League që do të zhvillohen në datat 2/3 dhe 9/10 maj. Përballjet gjysmëfinale do të jenë Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco-Juventus....

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

para 12 muajve - Almakos

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Këto janë datat e ndeshjeve gjysmëfinale

para 12 muajve - Almakos

Është hedhur shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Kësisoj do të kemi një derbi madrilen, mes Real Madridit dhe Atletico Madridit. Ndërkohë ndeshja tjetër gjysmëfinale do të jetë ajo mes befasisë...

Sërish derbi madrilen, Real-Atletico, Juventus-Monaco

para 12 muajve - Lajm

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Në gjysmefinale do të përballen...

ZYRTARE/ Hidhet shorti. Këto janë përballjet në Europa League

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Në këto momente sapo është hedhur shorti i Europa Leagues. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon. AlbPortali:

Champions League, ja kush janë dy çiftet gjysmëfinaliste

para 12 muajve - Java News

Nion, hidhet shorti për gjysmëfinalet për Champions League. Real Madrid -Atletico Madrid gjysmëfinalja e parë. Juventus- Monaco gjysmëfinalja e dytë e Champions. Ndeshjet e para do të zhvillohen në datat...

Hidhet shorti/ Gjysëmfinalet e Champions, Real-Atletiko dhe Monako-Juventus

para 12 muajve - Lexo

Është hedhur në Nion të Zvicrës, shorti për gjysëmfinalet e Champions League. Shorti ka vënë përballë Real-Madrid-Atletiko Madrid dhe Monako-Juventus. Atletiko dhe Reali takohen për herë të treë në Champions...

ZYRTARE/ Hidhet shorti. Këto janë përballjet në Europa League

para 12 muajve - Fakti Ditor

Në këto momente sapo është hedhur shorti i Europa Leagues. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon.

⚽️Këto janë çiftet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Infokusi

Ka përfunduar shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, raporton infokusi.com Këto janë përballjet: Real Madrid –  Atletico Madrid Monaco = Juventus Etiketa: Juventus

Parashikimi, ja dy çiftet gjysmëfinaliste në Champions

para 12 muajve - Albeu

Real Madrid , Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Në rrjetet sociale po qarkullon foto me parashikimet e mundshme të shortit që do të hidhet në...

VIDEO/ UEFA bën gati goglat për shortin e Champions Leagues

para 12 muajve - Syri

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet e fundit për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lengues. Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet ditën e sotme në orën 12:00 Nyon...

VIDEO/ UEFA bën gati goglat për shortin e Champions Leagues

para 12 muajve - Syri

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet ditën e sotme në orën 12:00 Nyon të Zvicrës. UEFA tashmë ka bërë përgatitjet e fundit për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa...

VIDEO/ Monaco-Juventus, e pabesueshme çfarë ka ndodhur para 20 vitesh!

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Monaco dhe...

Reali vjen me një reagim pas shortit me Atleticon

para 12 muajve - Sovrani

Përfaqësuesi i Real Madridit në shortin e Ligës së Kampionëve, Emilio Butragueno, ka thënë se përballja me Atletico Madridin do të jetë e vështirë, por sipas tij, “Mbretërit” synojnë finalen. “Kjo është...

Vjen reagimi i Realit pas shortit me Atleticon

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Përfaqësuesi i Real Madridit në shortin e Ligës së Kampionëve, Emilio Butragueno, ka thënë se përballja me Atletico Madridin do të jetë e vështirë, por sipas tij, “Mbretërit” synojnë finalen. “Kjo është...

Parashikimi/ Shorti, ja dy çiftet gjysmëfinaliste në Champions

para 12 muajve - Syri

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Në rrjetet sociale po qarkullon foto me parashikimet e mundshme të shortit që do të hidhet në...

Hidhet shorti/ Këto janë çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës

para 12 muajve - Republika

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës. Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës....

UEFA i bën gati goglat për shortin e gjysmëfinales

para 12 muajve - GazetaBlic

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lëngues. Shorti do të tëriqet në ora 12:00 Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar këto ekipe:...

Mourinho tregon pse i duartrokiti tifozët e Anderlechtit

para 12 muajve - Almakos

Jose Mourinho, pas ndeshjes ka shkuar tek tifozët mysafirë të Anderlechtit dhe i ka duartrokitur ata. Manchester United ka fituar vetëm pas vazhdimeve ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës,...

Bastoret zgjedhin fituesin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Sovrani

Skuadra italiane Juventus është skuadra favorite për të fituar Ligën e Kampionëve, sipas kuotave të bastoreve. Skuadra e Allegrit në gjysmëfinale do të takohet me Monacon. Pas Juventusit renditet Real...

Ky është kundërshtari i rrezikshëm i United në gjysmëfinale

para 12 muajve - Periskopi

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Europa League. Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës....

⚽️ Live: Shorti i Ligës së Kampionëve – VIDEO

para 12 muajve - Infokusi

Shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve do të tërhiqet nga ora 12:00. Në gjysmëfinale janë kualifikuar këto skuadra Juventus Atletico Madrid Real Madrid Monaco Etiketa: Liga e Kampionëve

Hidhet shorti edhe për Ligën e Evropës

para 12 muajve - KosovaPress

Pas Ligës së Kampionëve është hedhur shorti edhe për kompeticionin e dytë më të rëndësishëm evropian, Ligën e Evropës, ku janë përcaktuar dy përballjet gjysmëfinale që do të përcaktojnë skuadrat të cilat...

Dëmtohen rëndë Ibra dhe Rojo, Murinjo dhe Junajtid në ankth

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Trajneri i Mançester Junajtid, Hoze Murinjo, tha se lajmi fillestar për lëndimet e Zlatan Ibrahimoviç dhe Marcos Rojo është mjaft negativ. Dy futbollistët në fjalë pësuan probleme në gjunjë, ndërsa Junajtid...

Pritet të fillojë shorti i Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Arbresh

Shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve do të tërhiqet nga ora 12:00. Në gjysmëfinale janë kualifikuar këto skuadra. Juventus Atletico Madrid Real Madrid Monaco

Këto janë çiftet gjysmëfinaliste të Europa League

para 12 muajve - Sovrani

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Europës: Ajax – Lyon Manchester United – Celta Vigo. /Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

“Puthja” enigmatike e Jose Mourinhos, që i solli kualifikimin…

para 12 muajve - Telesport

José Mourinho ka ekspozuar diçka të veçantë, që duket se i sjell fat. Trajneri i Manchester United i ka befasuar të gjithë kur ka nxjerrë para gjithë audiencës një objekt të tij të çmuar në kohën shtesë...

Statistikat nga përballjet e katër skuadrave gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Sovrani

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka mësuar edhe ekipet gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Kësisoj ndeshje tejet interesante pritet të zhvillohet në Madrid, ku përballë njëra tjetrës do të jenë dy...

Kështu i bën gati UEFA goglat për shortin e gjysmëfinales

para 12 muajve - OraInfo

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lëngues. Shorti do të tëriqet në ora 12:00 Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar këto ekipe:...

VIDEO/ Monaco-Juventus, e pabesueshme çfarë ka ndodhur para 20 vitesh!

para 12 muajve - Fakti Ditor

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Monaco dhe Juventus...

Sondazhi:Juventus apo Real Madrid kampion i Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Bota Press

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, “Zonja e Vjetër” tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

Sondazh i ‘Arifhikmetit’: Juventusi apo Reali kampion i Ligës së Kampionëve?

para 12 muajve - Periskopi

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Kampioni Real Madridi do të takohet me finalistin e vitit të kaluar Atletico Madrid ndërsa Juventus do të ndeshet me Monacon.Kjo...

Kështu i bën gati UEFA goglat për shortin e gjysmëfinales

para 12 muajve - Gazeta Express

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lëngues. Shorti do të tëriqet në ora 12:00 Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar këto ekipe:...

VIDEO/ Ibrahimoviç pëson një dëmtin horror, rrezikon karrierën!

para 12 muajve - Zhurnal

Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç janë lënduar në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Anderlecht (2:1), e cila është zhvilluar në kuadër të çerekfinales së Europa Leagues Jose Mourinho, strategu i ‘Djajve...

Real-Atletico, vjen reagimi nga Ramos

para 12 muajve - Sovrani

Sergio Ramos ka zgjedhur llogarinë e tij në Twitter për të dhënë një porosi për shortin e Ligës së Kampionëve. “Shkojmë. Le ta bëjmë këtë”, ka shkruar ai, duke aluduar në kualifkimin në finale. Nëse Real...

Ndryshojnë koeficientët e fituesit të Ligës së Kampionëve pas shortit

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, “Zonja e Vjetër” tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

Mësohen çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Insajderi

Dy ekipet nga Madridi, Reali dhe Atletico, do të ndeshen në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, kurse Juventusi që mposhti Barcelonën do të ndeshet me Monacon.

Neymar shpjegon lotët pas eliminimit nga Champions-i

para 12 muajve - Telesport

Neymar Jr. nuk po kalon një kohë të mirë, ashtu si Barcelona. Kështu ishte pas eliminimit kundër Juventusit në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi brazilian është prekur rëndë pas mbarimit të supersfidës së kthimit...

Reali po e transferon yllin e PSG-së

para 12 muajve - Zhurnal

Real Madridi dëshiron që ta transferoj mesfushorin e PSG-s, Blaise Matuidi. Zidane është shumë i dhënë pas lojës së mesfushorit francez, ku ky i fundit para pak javësh ka bërë me dije se nuk do ta rinovoj...

Pas kualifikimit, Manchester United merr lajmin e hidhur

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Kualifikimi për në gjysmëfinale të Europa Leagues i ka kushtuar shumë Manchester United të cilës i janë dëmtuar dy lojtarë kryesorë. Behet fjalë për Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç të cilët...

Mourinho: Rashford është special

para 12 muajve - Gazeta e re

Trajneri portugez ka lavdëruar talentin Marcus Rashford. Pas fitores së mundimshme ndaj Anderlechtit, ku u desh një gol i zëvendësuesit Marcus Rashford në vazhdimet prej 30 minutave, Manchester United...

Dëmtimet e Ibrahimovic dhe Rojo trondisin Mourinhon

para 12 muajve - Koha.mk

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, tha se lajmi fillestar për lëndimet e Zlatan Ibrahimoviç dhe Marcos Rojo është mjaft negativ. Dy futbollistët në fjalë pësuan probleme në gjunjë, ndërsa Manchester...

Pas kualifikimit, Manchester United merr lajmin e hidhur

para 12 muajve - Syri

Kualifikimi për në gjysmëfinale të Europa Leagues i ka kushtuar shumë Manchester United të cilës i janë dëmtuar dy lojtarë kryesorë. Behet fjalë për Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç të cilët janë dëmtuar...

Mourinho: Rashford është special

para 12 muajve - KosovaPress

Pas fitores së mundimshme ndaj Anderlechtit, ku u desh një gol i zëvendësuesit Marcus Rashford në vazhdimet prej 30 minutave, Manchester United është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Pas...

Pas kualifikimit, Manchester United merr lajmin e hidhur

para 12 muajve - Fakti Ditor

Kualifikimi për në gjysmëfinale të Europa Leagues i ka kushtuar shumë Manchester United të cilës i janë dëmtuar dy lojtarë kryesorë. Behet fjalë për Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç të cilët janë dëmtuar...

⚽️Kështu i bën gati UEFA goglat për shortin e gjysmëfinales

para 12 muajve - Infokusi

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lëngues. Shorti do të tëriqet në ora 12:00. Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar këto ekipe:...

Në të kaluarën Juventusi e kishte mposhtur Monacon

para 12 muajve - Sovrani

Shorti i Ligës së Kampionëve i hedhur sot në Nyon të Zvicrës i ka vendosur përballë njëra-tjetrës Juventusin dhe Monacon në kuadër të fazës gjysmëfinale të kësaj gare Monaco dhe Juventus janë takuar më...

Përballje madrilene në Ligën e kampionëve.Juventus betejë me Monacon e jashtëzakonshme

para 12 muajve - Fakti Ditor

Një gjë dihet.Spanja do të ketë sërish një finalist nga Madridi.Shorti e deshti që të përballen rivalët e qytetit Real dhe Atletiko, transmeton Faktiditor.ch.Një hakmarrje nga dy finalet e humbura, kjo...

UEFA konfirmon lajmin e madh për shortin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - OraInfo

UEFA ka konfirmuar të gjitha detajet e shortit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Dhe,...

Përballje mes ekipeve nga Madridi, Juventus kundër Monakos

para 12 muajve - AlbPortali

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Loading... Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale...

Hidhet shorti/ Këto janë përballjet e gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Republika

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për fazën gjysmë-finale. Në gjysmë finale kaluan dy skuadrat madrilene, ajo e Real Madrid dhe Athletico Madrid së bashku me Juventusin dhe Monaco....

Hidhet shorti për gjysmëfinalen e Champions League, ja përballjet

para 12 muajve - LajmiFundit

Hidhet shorti për gjysmëfinalen e Champions League. Ditën e sotme, tërheqja e goglave në lidhje me ndeshjet e radhës në Champions, ka përcaktuar se ndeshjet do të jenë: Real Madrid – Atltico Madrid Monaco – Juventus

Derbi i Madridit për njërin finalist, Juventusi ndeshet me Monakon

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Real Madrid – Atletiko Madrid Monako – Juventus Statistikat në përballjet direkte ATLETIKO MADRID Kundër Real Madrid: Luajtur 7, Fitore 1, Barazim 2, Humbje 4, Golavarazhi 5-10 JUVENTUS Kundër Monako:...

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve, këto janë përballjet

para 12 muajve - KosovaPress

Në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Dy finalistët e edicionit të shkuar, Real Madrid dhe Atletico Madrid do të ballafaqohen mes vete në gjysmëfinale. Kurse...

Përballje mes ekipeve nga Madridi, Juventus kundër Monakos

para 12 muajve - Shenja

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Ja shorti i gjysmëfinaleve të ‘Champions’

para 12 muajve - Periskopi

Liga e Kampionëve ka tërhequr shortin për dy ndeshjet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Real Madrid – Atletico Madrid dhe Monaco – Juventus janë dy çiftet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Ndeshjet...

Zyrtare: Këto janë çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Në çerekfinale do të përballen...

Për Mbappe futet ne garë edhe super skuadra angleze

para 12 muajve - GazetaBlic

Kylian Mbappe mund të transferohet në Premierligë. Antonio Conte po synon që ta transferoj në skuadër yllin e Monacos, Kylian Mbappe, raporton “RMC”. Conte është i gatshëm t’i bëjë një super ofertë ekipit...

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

para 12 muajve - Bota Press

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Lajmi i fundit/ Përcaktohen gjysmëfinalet e Champions League, shorti me surpriza

para 12 muajve - Newsport

Sot në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për gjysmëfinalet e Champions League. Shorti përcaktoi dy përballjet e gjysmëfinaleve si derbi madrilen ndërmjet Real Madrid dhe Atletiko Madrid, ndërkohë takimi tjetër...

Këto janë çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Në çerekfinale do të përballen këto skuadra: Real Madrid – Atletico Madrid Juventus – Monaco

Ky është shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Sovrani

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Shorti ka përballur mes vete skuadra tejet të forta./sovrani.info Ky është shorti i hedhur: Real Madrid – Atletico Madrid Facebook Twitter Google Plus

Ibrahimoviç dëmtohet rëndë, 8 muaj jashtë fushave

para 12 muajve - Blitz

Sulmuesi shtatlartë suedez i Manchester United, Zlatan Ibrahimoviç ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjen e mbrëmjes së djeshme do të qëndrojë më tepër se 8 muaj larg fushave. Zlatan ka përthyer keq...

Krejt çfarë duhet të dini për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Indeks online

Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco, janë katër ekipet të cilat kanë siguruar gjysmëfinalen për këtë vit në Ligën e Kampionëve. Shorti për gjysmë-finalisët e Ligës së Kampionëve do të hidhet...

EL – ManU, Lyon, Ajax dhe Celta në gjysmëfinale

para 12 muajve - Alsat-M

Pas një nate magjike kemi mësuar emrat e katër skuadrave të cilat do të luajnë në ½ finalen e Ligës së Europës. Lyon shkoi më tej pas penaltive, Manchester United dhe Ajax triumfuan pas kohës shtesë, ndërsa...

Dëmtimet e Ibrahimovic dhe Rojo trondisin Mourinhon

para 12 muajve - Telesport

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, tha se lajmi fillestar për lëndimet e Zlatan Ibrahimoviç dhe Marcos Rojo është mjaft negativ. Dy futbollistët në fjalë pësuan probleme në gjunjë, ndërsa Manchester...

⚽️UEFA konfirmon lajmin e madh për shortin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Infokusi

UEFA ka konfirmuar të gjitha detajet e shortit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Dhe,...

Ja kur hidhet shorti në Europa League

para 12 muajve - Syri

Shorti i gjysmëfinales në Europa League do të hidhet ditën e sotme në ceremoninë e cila do të zhvillohet në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës. Fillimisht do hidhet shori për Champions League, ndërsa rreth...

Lajm shumë i keq për Real Madridin!

para 12 muajve - Ina

Real Madrid pret kundërshtarin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. UEFA do ta tërheq shortin sot nga ora 12:00. E së bashku me “Los Blancos” në garë janë Juventus, Atletico Madrid e Monaco, përcjell...

Rojo e Ibrahimoviç tronditin Mourinhon

para 12 muajve - Ina

Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç janë lënduar në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Anderlecht (2:1), e cila është zhvilluar në kuadër të çerekfinales së Europa Leagues Jose Mourinho, strategu i ‘Djajve...

Shorti, sot përcaktohen dy çiftet gjysmëfinaliste në Champions

para 12 muajve - Syri

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet ditën e sotme në orën 12:00 Nyon të Zvicrës. Kujtojmë që Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste...

Ndiqeni drejtpërdrejtë shortin për gjysmëfinalet e Champions League

para 12 muajve - Periskopi

Në ora 12-00 në Nyon të Zivcrës hedhet shorti për gjysmëfinalet e garës më prestigjioze për klube Uefa Champions League. Këtë vit në gjysmëfinale janë skuadrat si.. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid...

Lajm shumë i keq për Real Madridin!

para 12 muajve - OraInfo

Real Madrid rrezikon shumë në shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid pret kundërshtarin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. UEFA do ta tërheq shortin sot nga ora 12:00. E së bashku...

Lajm shumë i keq për Real Madridin!

para 12 muajve - Lajmi.net

Real Madrid rrezikon shumë në shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid pret kundërshtarin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. UEFA do ta tërheq shortin sot nga ora 12:00. E së bashku...

Ajaxi, edhe me një lojtar më pak e eliminon Schalke

para 12 muajve - Java News

Ajaxi është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, duke e eliminuar Schalken edhe me një lojtar më pak në fushë.Ekipi holandez siguroi kualifikimin në gjysmëfinale vetëm pas vazhdimeve, pasi...

Mbappe në radarin e gjigantit anglez

para 12 muajve - Klan Kosova

Conte është i gatshëm t’i bëjë një super ofertë ekipit të Monacos për 18 vjeçarin, cili po shkëlqen në Ligue 1 dhe Ligën e Kampionëve Trajneri i Chelsea, Antonio Conte, është shumë i interesuar për transferimin...

Shorti, sot përcaktohen dy çiftet gjysmëfinaliste në Champions

para 12 muajve - Tetova Sot

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet ditën e sotme në orën 12:00 Nyon të Zvicrës. Kujtojmë që Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues

Mourinho sqaron gjendjen e futbollistëve të lënduar

para 12 muajve - Telegrafi

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka thënë se lajmi fillestar për lëndimet ndaj Zlatan Ibrahimovicit dhe Marcos Rojos janë mjaft negative. Ibrahimovic dhe Rojo pësuan lëndime në gjunjë, pasi...

Ja kur zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Sovrani

Sot hidhet shorti i Ligës së Kampionëve për fazën gjysmëfinale me fillim nga ora 12:00. Skuadrat pjesmarrëse janë Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid. Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen...

Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës

para 12 muajve - 10minuta

Kanë përfunduar koha e rregullt e katër takimeve kthyese për kualifikim në çerekfinalen e Ligës së Evropës, ku takimi ka nw kohw tw rregullt përfunduar vetëm në mes Genk - Celta Vigo. Takimi mes Genk -...

Manchester United kualifikohet në gjysmëfinale

para 12 muajve - 10minuta

Manchester United është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pasi në vazhdim të takimit, ka mposhtur Anderlechtin me rezultat 2 – 1 (3 – 2). “Djajtë e Kuq” arritën fitoren vetëm pas vazhdimeve,...

Dëmtohet rëndë Marcos Rojo i Manchester

para 12 muajve - Lexo

Jose Mourinho është forcuar të bëjë një zëvendësim të detyrueshëm ndaj Anderlechtit, pasi është lënduar mbrojtësi Marcos Rojo. Goal raporton se argjentinasi lëndoi gjurin në një duel me Nicolae Stanciu,...

Alves tregon çka i ka thënë Neymarit pas ndeshjes

para 12 muajve - 10minuta

Dani Alves është rikthyer në Camp Nou por si kundërshtar i Barcelonës. Mbrojtësi i krahut të djathtë ka arritur që me Juventusin ta eliminojë ish-skuadrën e tij. Alves ka pranuar që e ka pasur të vështirë...

Lamtumirë Monaco, a do të jetë ky klubi i ri i Mbappe?

para 12 muajve - Lajmi.net

Kylian Mbappe mund të transferohet në Premierligë. Antonio Conte po synon që ta transferoj në skuadër yllin e Monacos, Kylian Mbappe, raporton “RMC”. Conte është i gatshëm t’i bëjë një super ofertë ekipit...

Djajtë e kuq kualifikohe, por me kosto, Ibra dëmtohet rëndë

para 12 muajve - Shqiptarja

Manchester United ka arritur të kualifikohet mbrëmë për në gjysmëfinalet e Evropa League. Djajtë e kuq mposhtën skuadrën e Anderlechtit me rezultatin 2-1, pas minutave shtesë. Kualifikimi i anglezëve mbrëmë...

Dëmtohet rëndë Marcos Rojo i Manchester

para 12 muajve - Java News

Jose Mourinho është forcuar të bëjë një zëvendësim të detyrueshëm ndaj Anderlechtit, pasi është lënduar mbrojtësi Marcos Rojo. Goal raporton se argjentinasi lëndoi gjurin në një duel me Nicolae Stanciu,...

Mbappe në radarin e top katër klubeve evropiane

para 12 muajve - Telegrafi

Pas Real Madridit, për Kylian Mbappen në garë kanë hyrë edhe Manchester City, Manchester United dhe Chelsea. Manchester City, Manchester United dhe Chelsea kanë kontaktuar drejtuesit e Monacos për 18-vjeçarin...

Ja kur do të tërhiqet shorti në Evropa Ligë?

para 12 muajve - KosovaPress

Gjiganti anglez e gjen vetën në këtë fazë pasi mbrëmë mposhti skuadrën e Anderlecht me rezultat 2 më 1 pas vazhdimeve. Holandezët e Ajaxit në takimin e dytë të zhvilluar si mysafirë të Schalkes u mposhtën...

Në pritje të shortit të Champions League, ja çfarë duhet të dini…

para 12 muajve - Sovrani

Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco, janë katër ekipet të cilat kanë siguruar gjysmëfinalen për këtë vit në Ligën e Kampionëve. Shorti për gjysmë-finalisët e Ligës së Kampionëve do të hidhet...

Interesante: Ja si përgaditen goglat e shortit nga UEFA

para 12 muajve - Sovrani

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lëngues. Shorti do të tëriqet në ora 12:00. Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar këto ekipe:...

90 milionë euro për Mbappen

para 12 muajve - Gazeta Express

Edhe Paris Saint-Germain ka hyrë në garë për transferimin e talentit të Monacos, Kylian Mbappe Nasser Al-Khelaifi, presidenti i Paris Saint-Germain, mund t’i prishë punë klubeve të mëdha evropiane për...

Ibrahimoviç dëmtohet rëndë, rrezikon sezonin

para 12 muajve - Shekulli

Zlatan Ibrahimoviç është dëmtuar në fund të sfidës së mbrëmshme përballë Anderlechtit, ndeshje e vlefshme në kuadër të çerekfinaleve të Europa League. Bomberi suedez me këtë lëndim rrezikon të mungojë...

Conte kërkon yllin e ri të Evropës

para 12 muajve - Gazeta Express

Antonio Conte, menaxheri i Chelseas, ka plane të mëdha për afatin kalimtar të verës Sipas RMC, strategu italian, Antonio Conte po synon që ta transferoj në skuadër yllin e Monacos, Kylian Mbappe. Thuhet...

Rojo e Ibrahimoviç tronditin Mourinhon

para 12 muajve - Gazeta Express

Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç janë lënduar në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Anderlecht (2:1), e cila është zhvilluar në kuadër të çerekfinales së Europa Leagues Jose Mourinho, strategu i ‘Djajve...

Sfida të ‘çmendura’, Manchester Utd, Celta e Ajax, kualifikohen më tutje

para 12 muajve - Lexo

Manchester Utd, Celta, Ajax-i janë kualifikuar në gjysmëfinalen e Europa League. Manchester Utd me mund të madh siguroi kualifikimin për më tutje. Manchester Utd shënoi fitore pas 120 minutave me rezultat...

UEFA konfirmon lajmin e madh për shortin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Monitor

UEFA ka konfirmuar të gjitha detajet e shortit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Dhe,...

Mourinho sqaron gjendjen e futbollistëve të lënduar

para 12 muajve - Almakos

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka thënë se lajmi fillestar për lëndimet ndaj Zlatan Ibrahimovicit dhe Marcos Rojos janë mjaft negative. Ibrahimovic dhe Rojo pësuan lëndime në gjunjë, pasi...

VIDEO/ Ibrahimoviç pëson një dëmtin horror, rrezikon karrierën!

para 12 muajve - Lexo

Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç janë lënduar në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Anderlecht (2:1), e cila është zhvilluar në kuadër të çerekfinales së Europa Leagues Jose Mourinho, strategu i ‘Djajve...

Mbappe në radarin e top katër klubeve evropiane

para 12 muajve - Almakos

Pas Real Madridit, për Kylian Mbappen në garë kanë hyrë edhe Manchester City, Manchester United dhe Chelsea. Manchester City, Manchester United dhe Chelsea kanë kontaktuar drejtuesit e Monacos për 18-vjeçarin...

Dëmtohet rëndë edhe Zlatan Ibrahimoviç

para 12 muajve - Java News

Zlatan Ibrahimoviç është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Mourinho tejet i shqetësuar me lëndimet

para 12 muajve - Sovrani

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka thënë se lajmet fillestare për lëndimet ndaj Zlatan Ibrahimovicit dhe Marcos Rojos janë mjaft negative. Ibrahimovic dhe Rojo pësuan lëndime në gjunjë,...

VIDEO/ Dëmtimi horror i Ibrahimovic, “STOP” i gjatë jashtë fushave

para 12 muajve - BalkanWeb

Zlatan Ibrahimoviç është dëmtuar në fund të sfidës që Manchester United luajti mbrëmjen e kalura me Anderleht, ndeshje e vlefshme për çerekfinalet e Europa Legaue që u fitua në kohë shtesë nga United 2-1...

Lamtumirë Monaco, a do të jetë ky klubi i ri i Mbappe?

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Kylian Mbappe mund të transferohet në Premierligë. Antonio Conte po synon që ta transferoj në skuadër yllin e Monacos, Kylian Mbappe, raporton “RMC”. Conte është i gatshëm t’i bëjë një super ofertë ekipit...

Sot hidhet shorti për gjysmëfinalet e Champions dhe Europa League

para 12 muajve - Sovrani

Pasi janë mësuar çiftet gjysmëfinaliste të dy garave europiane të futbollit, Uefa Champions League dhe Uefa Europa League, sot në Nyon të Zvicrës hidhet shorti ku do të mësonen duelet e radhës në këto...

Megjithëatë Mbappe mbetet në Francë!

para 12 muajve - Sovrani

Nasser Al-Khelaifi, presidenti i Paris Saint-Germain, mund t’i prishë punë klubeve të mëdha evropiane për transferimin e e talentit të Monacos, Kylian Mbappe Sipas të përditshmes sportive madrilene, ‘AS’,...

Ja sa do të mungojë Ibrahimovic

para 12 muajve - Sovrani

Zlatan Ibrahimovic është lënduar mbrëmë në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo e vlefshme për çerekfinalet e Europa League Bomberi suedez me këtë lëndim rrezikon të mungojë në ndeshjet e mbetura...

90 milionë euro për Mbappen

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Edhe Paris Saint-Germain ka hyrë në garë për transferimin e talentit të Monacos, Kylian Mbappe Nasser Al-Khelaifi, presidenti i Paris Saint-Germain, mund t’i prishë punë klubeve të mëdha evropiane për...

Conte kërkon yllin e ri të Evropës

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Antonio Conte, menaxheri i Chelseas, ka plane të mëdha për afatin kalimtar të verës Sipas RMC, strategu italian, Antonio Conte po synon që ta transferoj në skuadër yllin e Monacos, Kylian Mbappe. Thuhet...

Man. United, kualifikim me kosto. Ibra dëmtohet rëndë

para 12 muajve - Top Channel

Manchester United ka arritur të kualifikohet për në gjysmëfinalet e Europa League, pasi mposhti Anderlechtin me rezultatin 2-1, pas minutave shtesë. Por, ky kualifikim ka pasur një kosto të lartë për ekipin...

Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Man.UTD, Ajax, Celta Vigo dhe Lyon janë 4 skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League pas 4 sfidave cerekfinale shumë të luftuara, aq sa 3 prej tyre u zgjidhën vetëm në kohën shtesë. Një gol i Rashford në...

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

para 12 muajve - Iliria News

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

EL: Serbët “e marrin në qafë” Besiktasin, Ajaxi dhe Lyoni në gjysmëfinale

para 12 muajve - Telegrafi

Ajaxi dhe  janë kualifikuar në gjysmëfinale pas ndeshjeve kthyese dramatike që shkuan në vazhdime. Atmosferë impozante mbretëroi në Stamboll aty ku Besiktasi para tifozëve të vet kërkoi fitoren. Talisca...

Lëndohet rëndë Ibrahimovic, rrezikon tërë sezonin

para 12 muajve - Indeks online

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që gjysmëfinalistin e mësoi pas vazhdimeve. Sulmuesi suedez me këtë lëndim rrezikon të mungoj gjatë, pasi thuhet se ka këputur...

Man United 2-1 Anderlecht, vlerësimet e futbollistëve

para 12 muajve - Telegrafi

Manchester United ka fituar 2-1 pas vazhdimeve ndaj Anderlechtit dhe është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Skuadrës së Jose Mourinhos nuk i kanë mjaftuar 180 minuta për të siguruar...

Man. United, Lyon e Ajax kualifikim me vuajtje

para 12 muajve - SuperSport

Man.UTD, Ajax, Celta Vigo dhe Lyon janë 4 skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League pas 4 sfidave cerekfinale shumë të luftuara, aq sa 3 prej tyre u zgjidhën vetëm në kohën shtesë. Një gol i Rashford në...

Këto janë katër skuadrat që janë kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League

para 12 muajve - Gazeta Express

Ajaxi, Manchester Unitedi, Celta Vigo dhe Lyoni janë kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha e...

Celta Vigo siguron kualifikimin

para 12 muajve - Aktuale

Vetëm skuadra spanjolle, Celta Vigo ka siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pas 180 minutave lojë. Celta Vigo ka barazuar 1-1 me Genk në ndeshjen kthyese për tu kualifikuar tutje...

Dy serbët humbin penalltitë për Besiktasin, Lyoni në gjysmëfinale

para 12 muajve - OraInfo

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pas fitores me penallti ndaj Besiktasit. Francezët fituan 7:6, ku për turqit dy penallti i humbën dy lojtarët serbë, Tosic dhe Mitrovic. 120-minutëshi...

Pas 8 penalltive, Lioni shkon në gjysmëfinale nga 'xhehenemi i Stambollit'

para 12 muajve - Syri

Një ndeshje e zjarrtë çerekfinale është zhvilluar në “Vodafone Arena” në Stamboll ndërmjet Beshiktashit dhe Lyonit. Lyoni arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës vetëm pas ekzekutimit...

Pas penaltive Lyoni siguron gjysmëfinalen

para 12 muajve - Koha.net

Një ndeshje e zjarrtë çerekfinale është zhvilluar në “Vodafone Arena” në Stamboll ndërmjet Beshiktashit dhe Lyonit. Lyoni arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës vetëm pas ekzekutimit...

Besiktas – Lyon, gjysmëfinalisti u mësua vetëm pas penalltive

para 12 muajve - Gazeta Express

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League pasi e mposhti 7:6 Besiktasin pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt dhe ajo shtesë në “Vodafone Arena” përfundoi 2:1, ashtu si një javë...

Lyoni mund Besiktasin pas penalltive, këto janë skuadrat gjysmëfinaliste

para 12 muajve - GazetaBlic

Janë përcaktuar edhe çiftet gjysmëfinaliste të garës europiane të futbollit e quajtur Europa League. Ndeshjet e zhvilluara të enjtën mbrëma nxorën këto skuadra si gjysmëfinaliste: Celta Vigo Manchester United Schalke 04 dhe Lyoni

VIDEO/ Fund dramatik në Schalke - Alax, gola dhe kualifikim në minutat e fundit

para 12 muajve - Syri

Holandezët e Ajax-it kanë marrë një kualifikim dramatik në minutat e 120-të të takimit përballë Schalke-s, falë golave të Viergever dhe Younes, përkatësisht në minutat 111 dhe 120. Deri në këtë minutë,...

Dy serbët humbin penalltitë për Besiktasin, Lyoni në gjysmëfinale

para 12 muajve - Lajmi.net

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pas fitores me penallti ndaj Lyonit. 120-minutëshi në fushë u mbyll me fitoren e vendësve, 2:1. Talisca shënoi dy herë për Besiktasin, ndërsa...

Europa League / Mbrëmje shtesash, Rashford nderon United

para 12 muajve - Telesport

Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League. Ky ka qenë verdikti i mbrëmjes në “kupën e vogël”, ku tre nga katër ndeshje shkuan në shtesë, për të përcaktuar...

United kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës

para 12 muajve - Albeu

Manchester Unitedi ka siguruar biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha e rregullt përfundoi 1:1, ashtu si një javë më pare. United sonte eliminoi Anderlechtin. Lojtari...

“Djajtë e Kuq” kualifikohet në frymën e fundit

para 12 muajve - Telegrafi

Manchester United ka arritur të shënoj një fitore të vuajtur ndaj Anderlechtit, fitore kjo që erdhi vetëm pas vazhdimeve, ku “Djajtë e Kuq” fituar me rezultat 2-1 për të siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale...

United kualifikohet në frymën e fundit në gjysmëfinale

para 12 muajve - Aktuale

Manchester United ka arritur të shënoj një fitore të vuajtur ndaj Anderlechtit, fitore kjo që erdhi vetëm pas vazhdimeve, ku “Djajtë e Kuq” fituar me rezultat 2-1 për të siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale...

Ajaxi me një lojtar më pak eliminon Schalken

para 12 muajve - Koha.net

Ajaxi është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, duke e eliminuar Schalken edhe me një lojtar më pak në fushë. Ekipi holandez siguroi kualifikimin në gjysmëfinale vetëm pas vazhdimeve, pasi...

Pas 120 minutave, United kalon në gjysmëfinale të Evropa Ligë

para 12 muajve - OraInfo

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

Manchester Unitedi në gjysmëfinale, Ajaxi eliminon Schalken

para 12 muajve - Indeks online

Skuadra e Manchester Unitedit është kualifikuar për në gjysmëfinale të Evropa Ligës pasi eliminoi Anderlechtin. Nuk ishte e lehtë për skuadrën e Jose Mourinhos, pasi për ta eliminuar ekipin belg u desht...

Unitedi vuan, siguron gjysmëfinalen pas 120 minutave spektakël në “Old Trafford”

para 12 muajve - Gazeta Express

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

United kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës

para 12 muajve - Lajmi.net

Manchester United është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës. Skuadra e Jose Mourinhos ka siguruar kualifikimin kundër Anderlechtit vetëm pas vazhdimeve. Rezultati i 90-minutëshit në “Old Trafford”...

Manchester United në gjysmëfinale të Europa League, eliminoi Anderlechtin

para 12 muajve - GazetaBlic

Manchester United është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës. Skuadra e Jose Mourinhos ka siguruar kualifikimin kundër Anderlechtit vetëm pas vazhdimeve. Rezultati i 90-minutëshit në “Old Trafford”...

VIDEO/ Talenti Rashfordi dërgon Manchester United në gjysmëfinale

para 12 muajve - Syri

Nuk mjaftoi koha e rregullt që Manchester Unitedi të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, dhe këtë e arriti vetëm në shtesë. Kohën e rregullt Unitedi e përfundoi me barazim ndaj Anderlechtit,...

VIDEO - Dëmtohet rëndë Ibrahimovic

para 12 muajve - Syri

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një lëndim në gju gjatë ndeshjes së stome mes Manchester United dhe Anderlecht-it. Episodi ka ndodhur në minutën e 91-të të takimit, duke e detyruar Mourinho-n të kryejë zëvendësimin...

Rashfordi çon Unitedin në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

para 12 muajve - Koha.net

Nuk mjaftoi koha e rregullt që Manchester Unitedi të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, dhe këtë e arriti vetëm në vazhdime. Kohën e rregullt Unitedi e përfundoi me barazim ndaj Anderlechtit,...

Lëndohet Ibrahimovic, nuk mund ta vazhdoj ndeshjen (Foto/Video)

para 12 muajve - Telegrafi

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një lëndim dhe ka përfunduar ndeshjen para kohe. Ndeshja e dytë çerekfinale e Ligës së Evropës i ka sjell fat të zi skuadrës së madhe angleze, Manchester United. Pas lëndimit...

Lajm i fundit/ VIDEO - Dëmtohet rëndë Ibrahimovic

para 12 muajve - Syri

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një lëndim në gju gjatë ndeshjes së stome mes Manchester United dhe Anderlecht-it. Episodi ka ndodhur në minutën e 91-të të takimit, duke e detyruar Mourinho-n të kryejë zëvendësimin...

Rashford shënon për United në vazhdime

para 12 muajve - Klan Kosova

Marcus Rashford i është gjendur edhe një herë në momentin e duhur, Manchester United. Kjo pasi anglezi i ri ka realizuar në minutën e 107 të takimit kundër Anderlecht në Europa League, transmeton Klan...

Manchester United e rikthen epërsinë

para 12 muajve - OraInfo

Manhester United e ka rikthyer epërsinë ndaj Anderlechtit në minutat shtesë të ndeshjes me golin e shënuar nga Rashford. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Talenti i madh që refuzoi Zidanen dhe Real Madridin

Më në fund shënon Rashford

para 12 muajve - Gazeta Express

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Anderlecht. Ishte i riu Marcus Rashford që shënoi për 2:1 në minutën e 107, pas shumë rasteve të humbura gjatë kohës së rregullt, që përfundoi 1:1. Marcus Rashford...

Man Utd-Anderlecht, shënohet goli vendimtar

para 12 muajve - Lajmi.net

Manchester United më në fund shënon golin e dytë ndaj Anderlechtit. Golashënues Marcus Rashford. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinale, tri ndeshje tjera shkojnë në vazhdime

para 12 muajve - Telegrafi

Vetëm skuadra spanjolle, Celta Vigo ka siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pas 180 minutave lojë. Celta Vigo ka barazuar 1-1 me Genk në ndeshjen kthyese për tu kualifikuar tutje...

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

para 12 muajve - Gazeta Express

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Ibrahimovic lëndohet rëndë – rrezikon sezonin

para 12 muajve - GazetaBlic

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar lëndim të tmerrshëm në takimin Manchester United – Anderlecht, duke u deytruar të largohet nga loja në minutat e fundit të kohës së rregullt.

Manchester United – Anderlecht, ndeshja shkon në vazhdime

para 12 muajve - OraInfo

Manchester Unitedi ka barazuar 1:1 me Anderlechtin në “Old Trafford”, kjo sfidë do të shkojë në vazdhime. Ashtu si një javë më parë, edhe ndeshja e kthimit mes Manchester Unitedit e Anderlechtit ka përfunduar...

Pas 8 penalltive, Lyoni shkon në gjysmëfinale

para 12 muajve - Tetova Sot

Një ndeshje e zjarrtë çerekfinale është zhvilluar në “Vodafone Arena” në Stamboll ndërmjet Beshiktashit dhe Lyonit. Lyoni arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës vetëm pas ekzekutimit...

Ajax-i kualifikohet në minutat e fundit

para 12 muajve - Tetova Sot

Holandezët e Ajax-it kanë marrë një kualifikim dramatik në minutat e 120-të të takimit përballë Schalke-s, falë golave të Viergever dhe Younes, përkatësisht në minutat 111 dhe 120. Deri në këtë minutë,...

Katastrofë për Manchester United, lëndohet edhe Ibrahimovic

para 12 muajve - OraInfo

Pas lëndimit të Marko Rojo, Manchester Unitedit i është lënduar edhe ylli i skuadrës Zllatan Ibrahimovic, përcjell ORAinfo. Ai ka pësuar një lëndim në minutën e fundit të takimit. Ende nuk dihet natyra...

Tre ndeshje të Ligës së Evropës shkojnë në shtesë

para 12 muajve - Syri

Tre ndeshje çerekfinale në Ligën e Evropës do të shkojnë në shtesë. Manchester United – Anderlecht barazuan 1 me 1 në kohën e rregullt, sikurse në takimin e parë. Rezultat të njëjtë si në takimet e para,...

Celta Vigo skuadra e parë që siguron kualifikimin

para 12 muajve - Syri

Celta Vigo ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, duke e eliminuar Genkun. Rezultati i përgjithshëm nga të dyja ndeshjet ishte 3 me 4 në të mirë të spanjollëve, ndërsa rezultati...

Celta Vigo gjysmëfinalisti i parë në Ligën e Evropës

para 12 muajve - Koha.net

Celta Vigo ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, duke e eliminuar Genkun. Rezultati i përgjithshëm nga të dyja ndeshjet ishte 3 me 4 në të mirë të spanjollëve, ndërsa rezultati...

Edhe dy sfida tjera kanë shkuar në vazhdime, kjo është skuadra e parë që siguron gjysmëfinalen

para 12 muajve - Gazeta Express

Schalke 04 e ka mposhtur 2:0 Ajaxin për ta dërguar në vazhdime sfidën, pasi në ndeshjen e parë kishte pësuar humbje me po të njëjtin rezultat. Në vazhdime ka shkuar edhe sfida Beshiktash – Lyon. Vendasit...

EL: Lojtari serb e merr në qafë Besiktasin, Ajaxi dhe Lyoni në gjysmëfinale

para 12 muajve - Almakos

Ajaxi dhe  janë kualifikuar në gjysmëfinale pas ndeshjeve kthyese dramatike që shkuan në vazhdime. Atmosferë impozante mbretëroi në Stamboll aty ku Besiktasi para tifozëve të vet kërkoi fitoren. Talisca...

S’ka fitues në Manchester United – Anderlecht, ndeshja shkon në vazhdime

para 12 muajve - GazetaBlic

Ndeshja e Europa League mes Manchester United e Anderlecht ka përfunduar me rezultat 1-1. Ndeshja do të shkojë në vazhdime, pasi me rezultat të njëjtë kishte përfunduar takimi i parë çerekfinal.

Nuk ka fitues në “Old Trafford”, ndeshja shkon në vazhdime

para 12 muajve - Gazeta Express

Manchester Unitedi ka barazuar 1:1 me Anderlechtin në “Old Trafford”, kjo sfidë do të shkojë në vazdhime. Ashtu si një javë më parë, edhe ndeshja e kthimit mes Manchester Unitedit e Anderlechtit ka përfunduar...

Lyoni eliminon Beshiktashin pas penalltive

para 12 muajve - Lajm

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League pasi e mposhti 7:6 Besiktasin pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt dhe ajo shtesë në “Vodafone Arena” përfundoi 2:1, ashtu si një javë...

Tri ndeshje të Ligës së Evropës shkojnë në vazhdime

para 12 muajve - Koha.net

Tri ndeshje çerekfinale në Ligën e Evropës do të shkojnë në vazhdime. Manchester United – Anderlecht barazuan 1 me 1 në kohën e rregullt, sikurse në takimin e parë. Rezultat të njëjtë si në takimet e para,...

Man Utd – Anderlecht, rezultat totalisht i papritur

para 12 muajve - Lajmi.net

Manchester United - Anderlecht shkon në vazhdime. Skuadra e Jose Mourinhos nuk ka arritur të sigurojë kualifikimin pas 90 minutave. Rezultati në “Old Trafford” ishte si ai i ndeshjes së parë, 1:1. Henkrikh...

Besiktas-Lyon, kjo skuadër fitoi pas penalltive

para 12 muajve - Infokusi

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pas fitores me penallti ndaj Lyonit. 120-minutëshi në fushë u mbyll me fitoren e vendësve, 2:1. Talisca shënoi dy herë për Besiktasin, ndërsa...

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

para 12 muajve - Lajm

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Notat e lojtarëve: Man Utd 2:1 Anderlecht

para 12 muajve - Arbresh

Manchester United ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të UEFA Evropa Ligës pas fitores ndaj skuadrës belge Anderlecht. Skuadra e trajnerit Jose Mourinho arriti në rundin tjetër të këtij kompeticioni...

Unitedi vuan, siguron gjysmëfinalen pas 120 minutave spektakël në “Old Trafford”

para 12 muajve - Infokusi

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

Rashford ia solli Unitedit gjysmëfinalen

para 12 muajve - Lajm

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

“Djajtë e Kuq” kualifikohet në frymën e fundit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

para 12 muajve - Almakos

Manchester United ka arritur të shënoj një fitore të vuajtur ndaj Anderlechtit, fitore kjo që erdhi vetëm pas vazhdimeve, ku “Djajtë e Kuq” fituar me rezultat 2-1 për të siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale...

Man United 2-1 Anderlecht, vlerësimet e futbollistëve

para 12 muajve - Almakos

Manchester United ka fituar 2-1 pas vazhdimeve ndaj Anderlechtit dhe është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Skuadrës së Jose Mourinhos nuk i kanë mjaftuar 180 minuta për të siguruar...

E pabesueshme çfarë nuk ka shënuar Rashford

para 12 muajve - GazetaBlic

Manchester United ka mundur të kalojë në epërsi ndaj Anderlechtit, por Marcus Rashford nuk arriti të dërgojë topin në rrjetë pasi e kaloi portierin, në minutën e 69 të takimit. Rezultati mbetet 1-1.

Rashford përballë me portierin, shikoni ‘çmendurinë’

para 12 muajve - OraInfo

Manchester United ka lëshuar një mundësi të mirë për të kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit. I riu Marcus Rashford arriti të kalojë edhe portierin, por shtyu shumë topin, duke mos arritur kështu t’i kalojë...

Rashford kaloi edhe portierin, do të shokoheni çfarë bëri

para 12 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka lëshuar një mundësi të mirë për të kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit. I riu Marcus Rashford arriti të kalojë edhe portierin, por shtyu shumë topin, duke mos arritur kështu t’i kalojë...

Manchester United shkon në gjysmëfinale

para 12 muajve - Tetova Sot

Nuk mjaftoi koha e rregullt që Manchester Unitedi të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, dhe këtë e arriti vetëm në shtesë. Kohën e rregullt Unitedi e përfundoi me barazim ndaj Anderlechtit,...

Dëmtohet rëndë Ibrahimovic

para 12 muajve - Tetova Sot

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një lëndim në gju gjatë ndeshjes së stome mes Manchester United dhe Anderlecht-it. Episodi ka ndodhur në minutën e 91-të të takimit, duke e detyruar Mourinho-n të kryejë zëvendësimin...

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

para 12 muajve - Tetova1

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Lëndohet Ibrahimovic, nuk mund ta vazhdoj ndeshjen (Foto/Video)

para 12 muajve - Almakos

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një lëndim dhe ka përfunduar ndeshjen para kohe. Ndeshja e dytë çerekfinale e Ligës së Evropës i ka sjell fat të zi skuadrës së madhe angleze, Manchester United. Lexo po ashtu:...

19-vjeçari dërgon Man Utd në gjysmëfinale të Evropa Ligës

para 12 muajve - Arbresh

“Djajtë e Kuq” kanë siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të UEFA Evropa Ligës pas 120 minuta lojë në ‘Old Trafford’. Manchester United siguroi kualifikimin në rundin tjetër të këtij kompeticioni evropian...

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

para 12 muajve - Infokusi

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Celta Vigo skuadra e parë që siguron kualifikimin

para 12 muajve - Tetova Sot

Celta Vigo ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, duke e eliminuar Genkun. Rezultati i përgjithshëm nga të dyja ndeshjet ishte 3 me 4 në të mirë të spanjollëve, ndërsa rezultati...

Tre ndeshje të Ligës së Evropës shkojnë në shtesë

para 12 muajve - Tetova Sot

Tre ndeshje çerekfinale në Ligën e Evropës do të shkojnë në shtesë. Manchester United – Anderlecht barazuan 1 me 1 në kohën e rregullt, sikurse në takimin e parë. Rezultat të njëjtë si në takimet e para,...

Më në fund shënon Rashford

para 12 muajve - Infokusi

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Anderlecht. Ishte i riu Marcus Rashford që shënoi për 2:1 në minutën e 107, pas shumë rasteve të humbura gjatë kohës së rregullt, që përfundoi 1:1.

Bastore: Kjo skuadër është favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - OraInfo

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar skuadrat si, Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco. Por, sipas kuotimeve, favoriti kryesor për të fituar Ligën e Kampionëve është skuadra...

LE, Tre vazhdime, Celta në gjysmëfinale

para 12 muajve - Lajm

Schalke 04 e ka mposhtur 2:0 Ajaxin për ta dërguar në vazhdime sfidën, pasi në ndeshjen e parë kishte pësuar humbje me po të njëjtin rezultat. Në vazhdime ka shkuar edhe sfida Beshiktash – Lyon. Vendasit...

Dëmtim i rëndë për yllin e Manchester United

para 12 muajve - OraInfo

Por, jo gjithçka po shkon në rregull për skuadrën e drejtuar nga Jose Mourinho, pasi njëri nga yjet e skuadrës është detyruar ta lë lojën në gjysmë. Është mbrojtësi argjentinas, Marcos Rojo, i cili ka...

Katastrofë për Unitedin, ylli i skuadrës lëndohet rëndë

para 12 muajve - GazetaBlic

Marcos Rojo është lënduar në sfidën ndaj Anderlechtit. Ai u detyrua të largohet nga loja në minutën e 23-të, për t’ia lënë vendin Daley Blindit. Raportet e para tregojnë se lojtari ka probleme me ligamente....

Katastrofë për Mourinhon, i lëndohet rëndë super-ylli i skuadrës

para 12 muajve - Lajmi.net

Marcos Rojo ka pësuar një lëndim të rëndë dhe është larguar nga fusha. Manchester United-Anderlecht 1:1. Marcos Rojo's injury. #mufc pic.twitter.com/2BiJNImLYX — UtdHQ (@UtdHQ) April 20, 2017 Parashikoni...

Lëndohet ylli i Unitedit, detyrohet ta lëshoj fushën (Foto/Video)

para 12 muajve - Telegrafi

Marcos Rojo ka pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes. Manchester United është duke luajtur në Old Trafford ndaj Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinales të Ligës së Evropës. Por, jo gjithçka po shkon...

VIDEO/ Dëmtim i rëndë për yllin e Manchester United

para 12 muajve - Syri

Manchester United është duke luajtur në Old Trafford ndaj Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinales të Ligës së Evropës. Por, jo gjithçka po shkon në rregull për skuadrën e drejtuar nga Jose Mourinho,...

Lajm i keq për Unitedin, i lëndohet ylli i skuadrës

para 12 muajve - Indeks online

Skuadrës së Manchester Unitedit nuk po ja don me mbrojtës anësor. Së fundi Marcos Rojo pësoi një lëndim në ndeshjen kundër Anderlechtit gjatë pjesës së parë. Argjentinasi u largua nga fusha, ndërsa lëndimi...

Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinale, tri ndeshje tjera shkojnë në vazhdime

para 12 muajve - Almakos

Vetëm skuadra spanjolle, Celta Vigo ka siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pas 180 minutave lojë. Celta Vigo ka barazuar 1-1 me Genk në ndeshjen kthyese për tu kualifikuar tutje...

Real Madridi kuotohet si favoriti kryesor për të fituar Ligën e Kampioneve

para 12 muajve - NOA

Pas përcaktimit të skuadrave gjysëmfinaliste në Ligën e Kampioneve, kompanitë e basteve kanë përcaktuar se kush është skuadra favorite për të fituar trofeun. Në gjysmëfinale janë kualifikuar Real Madrid,...

Real Madridi po e transferon super-yllin e PSG-s

para 12 muajve - OraInfo

Real Madridi dëshiron që ta transferoj mesfushorin e PSG-s, Blaise Matuidi. Zidane është shumë i dhënë pas lojës së mesfushorit francez, ku ky i fundit para pak javësh ka bërë me dije se nuk do ta rinovoj...

Evropa Liga, tri ndeshje shkojnë në vazhdime

para 12 muajve - Arbresh

Tri ndeshje që janë duke u zhvilluar në kuadër të UEFA Evropa Ligës kanë shkuar në vazhdime. Manchester United – Anderlecht, Schalke – Ajax dhe Besiktas – Lyon janë tri takimet në çerekfinale ku fituesi...

Anderlecht hap ndeshjen, barazon ndaj “Djajve”

para 12 muajve - Telegrafi

Skuadra belge ka arritur të barazoj rezultatin në 1-1 ndaj Manchester Unitedit. Është mesfushori Sofiane Hanni, i cili u gjend më së miri në zonën e Unitedit për të barazuar rezultatin në 1-1. Goli i Hannit...

VIDEO/ Anderlecht shokon Manchester United

para 12 muajve - Syri

Anderlechti ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Manchester Unitedit në “Old Trafford”. Sofiane Hanni shënoi për 1:1 në minutën e 32’. Sofiane Hanni Goal HD - Manchester United 1-1... by smoki-bobi Komentet Shto koment

Anderlechti shokon Unitedin

para 12 muajve - Gazeta Express

Anderlechti ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Manchester Unitedit në “Old Trafford”. Sofiane Hanni shënoi për 1:1 në minutën e 32’të. Sofiane Hanni Goal HD - Manchester United 1-1... by smoki-bobi Bëje...

Tronditet Unitedi, lëndohet rëndë Rojo

para 12 muajve - Gazeta Express

Marcos Rojo është lënduar në sfidën ndaj Anderlechtit. Ai u detyrua të largohet nga loja në minutën e 23’të, për t’ia lënë vendin Daley Blindit. Raportet e para tregojnë se lojtari ka probleme me ligamente....

Man Utd – Anderlecht, gol i papritur

para 12 muajve - Lajmi.net

Anderlechti barazon në "Old Trafford" ndaj Manchester United. Shënues Hanni. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Anderlechti befason Unitedin, barazon rezultatin

para 12 muajve - GazetaBlic

Sofiane Hanni ka shënuar në minutën e 32 duke barazuar në 1-1 rezultatin për Anderlechtin ndaj Unitedit. https://u.nya.is/kpufiw.mp4

Unitedi kalon në epërsi me golin e bukur të Mkhitaryanit

para 12 muajve - Telegrafi

Manchester United ka gjetur golin e parë në ndeshje ndaj Anderlechtit. Është mesfushori në formë të lartë, Henrikh Mkhitaryan, i cili ka shënuar një gol të bukur për 1-0. Goli i armenit erdhi në minutën...

Lëndohet Marcos Rojo

para 12 muajve - Koha.net

Jose Mourinho është forcuar të bëjë një zëvendësim të detyrueshëm ndaj Anderlechtit, pasi është lënduar mbrojtësi Marcos Rojo. Goal raporton se argjentinasi lëndoi gjurin në një duel me Nicolae Stanciu,...

Besiktas – Lyon, ja ekzekutimi i penalltive

para 12 muajve - Sovrani

Skuadra franceze Lyon e ka siguruar fazën gjysmëfinale të Europa League pasi e ka eliminuar skuadrën turke Besiktas pas ekzekutimit të penalltive me rezultat Më poshtë iu sjellim egzekutimin e të gjitha...

Lyon kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Europës, pas ekzkutimit të penalltive \

para 12 muajve - Gazeta e re

Ekipi francez Lyon ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Europës, vetëm pas ekzekutimit të penalltive, shkruan Gazeta e Re. Ndeshja përfundoi me fitoren e Besiktasit 2-1, por nuk mjaftoi...

Skuadrat nga Madridi nuk duan të përballen mes vete

para 12 muajve - Aktuale

Në një analizë të bërë nga Goal, katër skuadrat e mbetura në garën e sivjemë të Ligës së Kampionëve, do të shpëtonin sikur ta shmangnin një kundërshtar të caktuar. Atletico do të dëshironte që ta shmangte...

Unitedi vuan, siguron gjysmëfinalen pas 120 minutave spektakël në “Old Trafford”

para 12 muajve - Fakti Ditor

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

Besiktas – Lyon, gjysmëfinalisti u mësua vetëm pas penalltive

para 12 muajve - Fakti Ditor

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League pasi e mposhti 7:6 Besiktasin pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt dhe ajo shtesë në “Vodafone Arena” përfundoi 2:1, ashtu si një javë...

Besiktas – Lyon, gjysmëfinalisti u mësua vetëm pas penalltive

para 12 muajve - Bota Press

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League pasi e mposhti 7:6 Besiktasin pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt dhe ajo shtesë në “Vodafone Arena” përfundoi 2:1, ashtu si një javë...

Serbët “e marrin në qafë” Besiktasin, Ajaxi dhe Lyoni në gjysmëfinale

para 12 muajve - Periskopi

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pas fitores me penallti ndaj Lyonit. 120-minutëshi në fushë u mbyll me fitoren e vendësve, 2:1. Talisca shënoi dy herë për Besiktasin, ndërsa...

Mkhitaryan kalon Unitedin në epërsi ndaj Anderlechtit

para 12 muajve - Koha.net

Manchester Unitedi ka kaluar shpejtë në epërsi në përballjen e dytë çerekfinale në Ligën e Evropës ndaj Anderlechtit. Ishte ylli armen, Henrikh Mkhitaryan ai që shënoi në minutën e 10, pas asistimit nga...

Unitedi e nis furishëm, Mkhitaryan shënon supergol

para 12 muajve - Zeri

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit. Ishte mesfushori Henrik Mkhitaryan ai që shënoi për 1:0 në minutën e 10’të të ndeshjes.

Manchester United – Anderlecht, notat e lojtarëve

para 12 muajve - Sovrani

Manchester United e ka siguruar gjysmëfinalen e Europa League pasi e ka mposhtur skuadrën belge Anderlecht pas vazhdimeve pe rezultat 2-1. Këto ishin notat e lojtarëve: /Sovrani.info/ Facebook Twitter Google Plus

Besiktas – Lyon, gjysmëfinalisti u mësua vetëm pas penalltive

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League pasi e mposhti 7:6 Besiktasin pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt dhe ajo shtesë në “Vodafone Arena” përfundoi 2:1, ashtu si një javë...

Mkhitayan kalon Unitedin në epërsi ndaj Anderlechtit

para 12 muajve - Koha.net

Manchester Unitedi ka kaluar shpejtë në epërsi në përballjen e dytë çerekfinale në Ligën e Evropës ndaj Anderlechtit. Ishte ylli armen, Henrikh Mkhitaryan ai që shënoi në minutën e 10, pas asistimit nga...

Unitedi e nis furishëm, Mkhitaryan shënon supergol

para 12 muajve - Gazeta Express

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit. Ishte mesfushori Henrik Mkhitaryan ai që shënoi për 1:0 në minutën e 10’të të ndeshjes. Henrikh Mkhitaryan Great GOAL | Manchester... by brilche...

Këto janë skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League

para 12 muajve - Sovrani

Janë përcaktuar edhe çiftet gjysmëfinaliste të garës europiane të futbollit e quajtur Europa League. Ndeshjet e zhvilluara të enjtën mbrëma nxorën këto skuada si gjysmëfinaliste: Celta Vigo Manchester...

Dëmtim i rëndë për yllin e Manchester United

para 12 muajve - Tetova Sot

Manchester United është duke luajtur në Old Trafford ndaj Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinales të Ligës së Evropës. Por, jo gjithçka po shkon në rregull për skuadrën e drejtuar nga Jose Mourinho,...

Man Utd – Anderlecht, gol i bukur

para 12 muajve - Lajmi.net

Manchester United ka kaluar në epërsi kundër Anderlechtit me golin e Henrikh Mkhitaryan. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Manchester Unitedi në epërsi ndaj Anderlechtit

para 12 muajve - GazetaBlic

Henrikh Mkhitaryan ka shënuar në minutën e 10 të takimit, për epërsinë 1-0 të Unitedit ndaj Anderlechtit. https://my.mixtape.moe/pkdibq.mp4

Përfundojnë më në fund penalltitë në takimin Besiktas-Lyon,  ja kush janë 4 gjysmëfinalistet

para 12 muajve - Newsport

Kanë përfunduar dhe penalltitë në takimin Besiktas -Lyon duke shpallur kështu  Lionin  si gjysmëfinalisten e fundit. Më herët kemi mësuar se Manchester, Ajax dhe Celta kanë kaluar në fazën gjysmëfinale.

Manchester United kalon në epërsi ndaj Anderlechtit

para 12 muajve - OraInfo

Manchester United ka  në epërsi ndaj Anderlechtit me golin e shënuar nga Mkhitaryan. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Luan Krasniqi: Ramush je i vetmi që flet të vërtetën, hero i gjallë

VIDEO/ Manchester United – Anderlecht, shënohet gol i bukur

para 12 muajve - Syri

Manchester United ka kaluar në epërsi kundër Anderlechtit me golin e Henrikh Mkhitaryan. Henrikh Mkhitaryan GOAL HD - Manchester United... by 87taras Komentet Shto koment

Man United 2-1 Anderlecht, vlerësimet e futbollistëve

para 12 muajve - Periskopi

Manchester United ka fituar 2-1 pas vazhdimeve ndaj Anderlechtit dhe është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Skuadrës së Jose Mourinhos nuk i kanë mjaftuar 180 minuta për të siguruar...

Alves tregon çka i ka thënë Neymarit pas ndeshjes

para 12 muajve - KosovaPress

Mbrojtësi i krahut të djathtë ka arritur që me Juventusin ta eliminojë ish-skuadrën e tij. Alves ka pranuar që e ka pasur të vështirë të luajë ndaj Barçës dhe ka treguar se çka i ka thënë Neymarit me të...

“Djajtë e Kuq” kualifikohet në frymën e fundit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

para 12 muajve - Periskopi

Manchester United ka arritur të shënoj një fitore të vuajtur ndaj Anderlechtit, fitore kjo që erdhi vetëm pas vazhdimeve, ku “Djajtë e Kuq” fituar me rezultat 2-1 për të siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale...

Unitedi vuan, siguron gjysmëfinalen pas 120 minutave spektakël në “Old Trafford”

para 12 muajve - Bota Press

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

Manchester United prek gjysmëfinalen e Europa League

para 12 muajve - Sovrani

Manchester United e ka siguruar një vend në gjysmëfinalen e Europa League pasi e ka mposhtur Anderlechitn me rezultat 2-1 pas vazhdimeve. Koha e rregullt përfundoi me rezultat të barabartë 1 – 1 pas golave...

Manchester United kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Europës

para 12 muajve - Gazeta e re

Manchester United ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Europës, me rezultat 2-1, pas 120 minutave lojë, shkruan Gazeta e Re. Ndeshje në 90 minuta u krye me barazim 1-1, ku e dërgoi lojën...

Unitedi vuan, siguron gjysmëfinalen pas 120 minutave spektakël në “Old Trafford”

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

Live/ Me 10 lojtarë në fushë Ajax shokon gjermanët, Besiktas drejt penalltive dhe festë në “Old Trafford”

para 12 muajve - Newsport

Manchester United fiton në shteë me rezultatin 2-1. Ajax shokon Schalken duke shënuar golin e katët dhe të pestë dhe kalon në fazën tjetër edhe pse humbi 3-2në diferencë numerike në lojë. Besiktas dhe...

Lëndohet ylli i Unitedit, detyrohet ta lëshoj fushën (Foto/Video)

para 12 muajve - Almakos

Marcos Rojo ka pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes. Manchester United është duke luajtur në Old Trafford ndaj Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinales të Ligës së Evropës. Por, jo gjithçka po shkon...

Anderlecht shokon Manchester United

para 12 muajve - Tetova Sot

Anderlechti ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Manchester Unitedit në “Old Trafford”. Sofiane Hanni shënoi për 1:1 në minutën e 32’.

‘Tronditet’ United, Ibra lëdohet rëndë

para 12 muajve - Sovrani

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Man Utd-Anderlecht, shënohet goli vendimtar

para 12 muajve - Periskopi

Manchester United më në fund shënon golin e dytë ndaj Anderlechtit. Golashënues Marcus Rashford.

Rashford e kalon Unitedin në epërsi

para 12 muajve - Sovrani

Manchester United ka kaluar në avantazh ndaj Anderlechtit. Maroc Rashford ka realizuar në minutën e 107′ të takimit për rezultatin 2-1, shkruan Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Anderlecht hap ndeshjen, barazon ndaj “Djajve”

para 12 muajve - Almakos

Skuadra belge ka arritur të barazoj rezultatin në 1-1 ndaj Manchester Unitedit. Është mesfushori Sofiane Hanni, i cili u gjend më së miri në zonën e Unitedit për të barazuar rezultatin në 1-1. Goli i Hannit...

Për herë të parë në histori të klubit Celta Vigo kalon në gjysmëfinale të Europa Ligës

para 12 muajve - Gazeta e re

Skuadra spanjolle Celta Vigo, ka arritur që të kaloj në gjysmëfinale të Europa Ligës, për herë të parë në histori të klubit, shkruan Gazeta e Re. Celta barazoi 1-1, me Genkin si mysafir. Rezultati i dy ndeshjeve është 2-3.

FOTO/ Formacionet zyrtare: Manchester United – Anderlecht

para 12 muajve - Syri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën kthyese mes Manchester Unitedit e Anderlechtit Ndeshja e parë çerekfinale mes këtyre skuadrave përfundoi 1:1. Tani do të përballen në “Old Trafford”, në orën 21:05,...

Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës

para 12 muajve - KosovaPress

Takimi mes Genk - Celta Vigo ka pwrfunduar 1 – 1 (3 – 4), ku Celta Vigo është kualifikuar në gjysmëfinale. Deribi i takimeve të sotme mes Manchester Unitedit dhe Anderlechtit, ka përfunduar 1 – 1 (2 –...

Manchester United – Anderlecht, shënohet gol i bukur

para 12 muajve - Tetova Sot

Manchester United ka kaluar në epërsi kundër Anderlechtit me golin e Henrikh Mkhitaryan.

Anderlecht barazon ndaj Man Utd, shënon Hanni

para 12 muajve - Arbresh

RSC Anderlecht është rikthyer sërish në lojë duke barazuar rezultatin në ndeshjen kthyese në ‘Old Trafford’ në kuadër çerekfinales në UEFA Ligë të Kampionëve. Kapiteni Sofiane Hanni ka shënuar për 1 me...

Lëndim i rëndë për Ibrahimovic

para 12 muajve - Bota Press

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar lëndim mjaftë të rëndë në fund të ndeshjes së kthimit Man.United-Anderlecht. Sulmuesi boshnjak në një kërcim të lartë për top, ra shumë keq në këmbën e djathtë dhe menjëherë...

Kjo është skuada e parë që e ka siguruar gjysmëfinalen e Europa League

para 12 muajve - Sovrani

Celta Vigo është skuadra e vetme deri më tani që ka siguruar gjysmëfinales, pasi barazoi 1:1 me Genkun, teksa ka fituar 3:2 në sfidën e parë. Tre ndeshjet e tjera të fazës çerekfinale kanë shkuar në vazhdime....

Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinale, tri ndeshja tjera shkojnë në vazhdime

para 12 muajve - Periskopi

Vetëm skuadra spanjolle, Celta Vigo ka siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pas 180 minutave lojë. Celta Vigo ka barazuar 1-1 me Genk në ndeshjen kthyese për tu kualifikuar tutje...

UEFA: Ja kush e fiton Ligën e Kampioneve

para 12 muajve - Lexo

UEFA ka bërë një sondazh në rrjetin social Twitter duke ngritur pyetjen se kush e fiton Ligën e Kampioneve nga katër skuadrat gjysmëfinaliste. Në katërshen e skuadrave bëjnë pjesë Real Madrid, Juventus,...

Nuk ka fitues në “Old Trafford”, ndeshja shkon në vazhdime

para 12 muajve - Bota Press

Manchester Unitedi ka barazuar 1:1 me Anderlechtin në “Old Trafford”, kjo sfidë do të shkojë në vazdhime. Ashtu si një javë më parë, edhe ndeshja e kthimit mes Manchester Unitedit e Anderlechtit ka përfunduar...

E pabesueshme: Tri ndeshjë në Europa League shkojnë në vazhdime

para 12 muajve - Gazeta e re

Kanë përfunduar katër ndeshjet në Europa League, shkruan Gazeta e Re. Vetëm skuadra Belge, Genk ka arritur të shkoj në gjysmëfinale pa vazhdime. Ndërsa tri ndeshjet e tjera kanë shkuar në vazhdime. Besiktas...

Edhe ndeshja Besiktas – Lyon shkon në vazhdime

para 12 muajve - Sovrani

Ashtu sikur Manchester United – Anderlecht, edhe ndeshja tjetër e Europa League mes Besiktasit dhe Lyonit ka  shkuar në vazhdime pasi ndeshja ka përfundiar me rezultat 2-1, ashti siç ishte mbyllur para...

Unitedi kalon në epërsi me golin e bukur të Mkhitaryanit

para 12 muajve - Almakos

Manchester United ka gjetur golin e parë në ndeshje ndaj Anderlechtit. Është mesfushori në formë të lartë, Henrikh Mkhitaryan, i cili ka shënuar një gol të bukur për 1-0. Goli i armenit erdhi në minutën...

Man United-Anderlecht, dalin formacionet zyrtare për ndeshjen

para 12 muajve - Shqiptarja

Skuadrat e Manchester United dhe Anderlecht kanë publikuar formacionet zyrtare. “Djajtë e kuq” janë mikpritësit e Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinaleve të Ligës së Evropës. Ndeshja e parë...

Ndihen të trembur. Reali i Madridit nuk do këtë skuadër në gjysmëfinale

para 12 muajve - Tetova Sot

Ditën e nesërme do të hidhet shorti në orën 12:00 për të caktuar dy çiftet për ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve. Por në një lajm të fundit, raportohet nga gazeta spanjolle “AS” se Real Madrid...

Live/ Celta Vigo kalon në gjysmëfinale, të tjerat 30 minuta shtesë

para 12 muajve - Newsport

Vetëm Celta Vigo ka arritur të kalojë në gjysmë finale me kohën e plotë 180 minuta në dy takime. 3 ndeshjet e tjera kanë kaluar me kohë shtesë duke dalë me rezultat të njejtë në të dy takimet. Kështu Manchester...

S’ka fitues mbrenda kohës së rregullt, United – Anderlecht shkojnë në vazhdime

para 12 muajve - Sovrani

Ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes Manchester United – Anderlecht me rezultat të barabartë 1-1. Me të njëjtin rezultat ishte mbyllur edhe ndeshja e parë para një jave, andaj skuadrat do t’a kërkojnë...

Monaco: Kjo është klauzola e Mbappes për klubet që e duan atë

para 12 muajve - Gazeta Express

Real Madridi nuk e ka kontaktuar Monacon për Kylian Mbappe, lajmi është bërë i ditur nga drejtori sportiv i klubit francez, që gjithashtu ka konfirmuar se 18 vjeçari ka klauzolë tejet të lartë për gjitha...

Skuadrat nga Madridi nuk duan të përballen mes vete

para 12 muajve - Alsat-M

Në një analizë të bërë nga Goal, katër skuadrat e mbetura në garën e sivjemë të Ligës së Kampionëve, do të shpëtonin sikur ta shmangnin një kundërshtar të caktuar. Atletico do të dëshironte që ta shmangte...

E pabesueshme, shikoni çfarë rasti ka humbur Rashford

para 12 muajve - Sovrani

Sulmuesi i Manchester United Marcos Rashford ka lëshuar një mundësi të artë për t’a kaluar skuadrën e tij në epërsi ndaj Anderlechtit. Ai ishte i vetëm me portierin, por nuk arriti të shënoj duke e shtyer...

United në epërsi, shënon Mkhitaryan

para 12 muajve - Arbresh

Manchester United ka kaluar në epërsi në ndeshjen kthyese në UEFA Ligë të Kampionëve ndaj skuadrës belge Anderlecht. Gjiganti anglez ka shënuar për 1 me 0 në minutën e 10′ të ndeshjes, shkruan portali...

Manchester United – Anderlecht, befasi në formacionet zyrtare

para 12 muajve - OraInfo

Manchester United dhe Anderlecht kanë publikuar formacionet zyrtare. Manchester United : Romero, Valencia, Bailly, Rojo, Shaw, Carrick, Pogba, Rashford, Mkhitaryan, Lingard, Ibrahimovic. Anderlecht: LEXO...

Formacionet zyrtare, “Djajtë” kërkojnë gjysmëfinalen në Old Trafford

para 12 muajve - Telegrafi

Të dy skuadrat e mëdha evropiane kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Manchester United janë nikoqirë të Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinaleve të Ligës së Evropës. Man Utd: Romero; Valencia,...

Real Madrid fiton Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Alsat-M

UEFA ka bërë një sondazh në rrjetin social Tëitter duke ngritur pyetjen se kush e fiton Ligën e Kampioneve nga katër skuadrat gjysmëfinaliste. Në katërshen e skuadrave bëjnë pjesë Real Madrid, Juventus,...

Mourinho: Nuk e kritikoja Ibrahimoviq-in

para 12 muajve - Klan Kosova

Jose Mourinho insiston se nuk e ka kritikuar Zlatan Ibrahimoviq pas shprehjes së pakënaqësisë ndaj sulmit të skuadrës së tij në ndeshjen e fundit të Europa League. “Nuk isha i pakënaqur me Zlatan, isha...

Manchester United – Anderlecht, formacionet zyrtare

para 12 muajve - GazetaBlic

Manchester Unitedi e pret Anderlechtin në “Old Trafford”, në takimin e kthimit çerekfinal në Europa League. Ndeshja e parë kishte përfunduar me barazim 1-1, ndërsa më poshtë keni formacionet për ndeshjen...

Formacionet zyrtare: Manchester United – Anderlecht

para 12 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën kthyese mes Manchester Unitedit e Anderlechtit Ndeshja e parë çerekfinale mes këtyre skuadrave përfundoi 1:1. Tani do të përballen në “Old Trafford”, nga ora...

Formacionet zyrtare: Manchester United – Anderlecht

para 12 muajve - Indeks online

Janë bërë publike formacionet e ndeshjes kthyese ndërmjet Manchester Unitedit dhe ekipit belg, Anderlecht. Takimi i dytë pritet të luhet nga ora 21:05 në stadiumin “Old Trafford”, përcjell IndeksOnline...

Formacionet zyrtare, 'Djajtë' kërkojnë gjysmëfinalen në Old Trafford

para 12 muajve - Zeri

Të dy skuadrat e mëdha evropiane kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Manchester United janë nikoqirë të Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinaleve të Ligës së Evropës. Ndeshja e parë në...

Vjen edhe goli i tretë në takimin Besiktas – Lyon

para 12 muajve - Sovrani

Skuadra turke Besikktas e ka rikthyer epërsinë ndaj Lyonit në 2-1. Përsëri ka realizuar Talisca në minutën e 58′, shkruan Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

Schalke shënon dy gola të shpejtë

para 12 muajve - Gazeta e re

Schalke ka shënuar dy gola të shpejtë në pjesën e dytë me golat e Goretzka në minutën e 53-të, dhe Burgstaller tre minuta më vonë, shkruan Gazeta e Re. Nëse përfundon ndeshje me këtë rezultat, atëherë...

Formacionet zyrtare, “Djajtë” kërkojnë gjysmëfinalen në Old Trafford

para 12 muajve - Standard

Të dy skuadrat e mëdha evropiane kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Manchester United janë nikoqirë të Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinaleve të Ligës së Evropës. Man Utd: Romero; Valencia,...

Lëndohet ylli i Unitedit, detyrohet ta lëshoj fushën (Foto/Video)

para 12 muajve - Periskopi

Marcos Rojo ka pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes. Manchester United është duke luajtur në Old Trafford ndaj Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinales të Ligës së Evropës. Por, jo gjithçka po shkon...

Man Utd – Anderlecht, befasi në formacionet zyrtare

para 12 muajve - Lajmi.net

Manchester United dhe Anderlecht kanë publikuar formacionet zyrtare. Manchester United : Romero, Valencia, Bailly, Rojo, Shaw, Carrick, Pogba, Rashford, Mkhitaryan, Lingard, Ibrahimovic. Anderlecht: Parashikoni...

Live/ Tjetër gol në takimin Besiktas-Lion, “shpërthen” stadiumi, frikë nga incidentet

para 12 muajve - Newsport

Të papërmbajtshëm tifozët turq pas golit të dytë të shënuar nga Besiktas dhe pikërisht është autori i golit të parë, Anderson Talisca, që dyfishon shifrat. Besiktas 2-1 Ajax. Tifozët në festë të çmendur,...

Live/ Zhbllokohet sfida në takimin Schalke-Ajax, vijnë 2 gola të shpejtë në fillim të pjesës së dytë

para 12 muajve - Newsport

Ka ardhur goli i parë edhe në takimin mes Schalke-Ajax, gjermanët kalojnë në avantazh me një gol të Leon Goretzka dhe 2 minuta më pas, Guido Burgstaller dyfishon rezultatin. Schalke 2-0 Ajax.

Tronditet Unitedi, lëndohet rëndë Rojo

para 12 muajve - Bota Press

Marcos Rojo është lënduar në sfidën ndaj Anderlechtit. Ai u detyrua të largohet nga loja në minutën e 23’të, për t’ia lënë vendin Daley Blindit. Raportet e para tregojnë se lojtari ka probleme me ligamente....

Gjigantët anglezë pas Mbappes

para 12 muajve - Gazeta Express

Pas Real Madridit, për Kylian Mbappen në garë kanë hy edhe Manchester City, Manchester United e Chelsea Manchester City, Manchester United dhe Chelsea kanë kontaktuar drejtuesit e Monacos për 18 vjeçarin...

Monaco: Kjo është klauzola e Mbappes për klubet që e duan atë

para 12 muajve - Fakti Ditor

Real Madridi nuk e ka kontaktuar Monacon për Kylian Mbappe, lajmi është bërë i ditur nga drejtori sportiv i klubit francez, që gjithashtu ka konfirmuar se 18 vjeçari ka klauzolë tejet të lartë për gjitha...

Anderlechti barazon ndaj United

para 12 muajve - Gazeta e re

Kanë përfunduar pjesa e parë e katër takimeve kthyese për kualifikim në çerekfinalen e Ligës së Evropës. Deribi i takimeve të sotme mes Manchester Unitedit dhe Anderlechtit, ka përfunduar 1 – 1, i cili...

Lëndohet rëndë ylli i Unitedit

para 12 muajve - Sovrani

Marcos Rojo është lënduar në sfidën ndaj Anderlechtit. Ai u detyrua të largohet nga loja në minutën e 23’të, për t’ia lënë vendin Daley Blindit. Raportet e para tregojnë se lojtari ka probleme me ligamente....

Rezultatet e pjesës së parë në Europa League

para 12 muajve - Gazeta e re

Kanë përfunduar pjesët e para në katër ndeshjet që po zhvillohen në garën e Europa League në çerekfinale, shkruan Gazeta e Re. Këto janë rezultatet e pjesës së parë:

Besiktas – Lyon, statistikat e pjesës së parë

para 12 muajve - Sovrani

Kanë përfunduar 45 minutat e pjesës së parë mes Besiktasit dhe Lyonit. Rezlutati është i barabartë  1 – 1 dhe këto ishin statistikat e pjesës së parë: /Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

Manchester Unitedit barazon

para 12 muajve - KosovaPress

Deribi i takimeve të sotme mes Manchester Unitedit dhe Anderlechtit, ka përfunduar 1 – 1, i cili rezultat nëse përfundon kështu në kohën e rregullt, e qon lojën në vazhdime, pasi me të njëjtin rezultat...

Lajm i tmerrshëm për Barcelonën, një ditë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

para 12 muajve - TV Koha

Lionel Messi, Neymar dhe Gerard Pique kanë munguar në stërvitjen e sotme të Barcelonës pas eliminimit nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Ata kanë punuar në palestër ndërsa pritet të jenë...

FOTO/ Ndihen të trembur. Reali i Madridit nuk do këtë skuadër në gjysmëfinale

para 12 muajve - Syri

Ditën e nesërme do të hidhet shortinë orën 12:00 për të caktuar dy çiftet për ndeshjet gjysmë finale të Ligës së Kampioneve. Por në në një ljam të fundit që raportohet nga gazeta spanjolle AS thuhet se...

United 1 – 1 Anderlecht, ja statistikat e pjesës së parë

para 12 muajve - Sovrani

Pjesa e parë e ndeshjesm Manchester United – Anderlecht është mbyllur me rezultat të barabartë  1-1, Këto ishin statistikat e pjesës së parë: /Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

Lajmi i fundit/ Përfundojnë pjesët e para në 4 takimet e Europa League, surprizojnë Manchester dhe Besiktas

para 12 muajve - Newsport

Kanë përfunduar 45 minutat e para në të katërt takimet e Europa League. Manchester dhe Besiktas edhe pse kanë kaluar të parët në avantazh nuk kan mundur ta mbyllin pjesën e parë me rezultat në favor të...

Tjetër gol në duelin Besiktas – Lyon

para 12 muajve - Sovrani

Lyoni e ka barazuar rezultatin ndaj Besiktasit. Në minutën e 34′ ka realizuar  Lacazette, shkruan Sovrani. info/ Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Anderlechti rikthehet në lojë

para 12 muajve - Sovrani

Skuadra e Anderlechtit e ka barazuar rezultatin në duel me Manchester United me golin e realizuar nga Hanni.  /Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

Besiktas shënon golin e parë ndaj Lyon

para 12 muajve - Gazeta e re

Skuadra turke Besiktas, ka kaluar në epërsi në minutën e 27-të me të riun Talisca, shkruan Gazeta e Re. Skuadra mysafire arriti shepjtë ti kundërpërgjigjet vendasve me golin e Lacazette në minutën e 35-të.

Live/ Shtangen të gjithë, shënohet edhe goli i dytë në takimin Besiktas-Lion

para 12 muajve - Newsport

Alexandre Lacazette ka barazuar shifrat duke bërë që turqit të festojnë vetëm për pak çaste. Besiktas 1-1 Lyon.

Vjen goli i parë në takimin Besiktas – Lyon

para 12 muajve - Sovrani

Besiktasi ka kaluar në avantazh ndaj Lyonit . Talisca realizoi në minutën e 27′ të takimit, shkruan Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

Live/ Zhbllokohet sfida në takimin Besiktas-Lyon, vjen goli i parë

para 12 muajve - Newsport

Anderson Talisca shënon golin e parë për turqit dhe i dërgon shifrat në 1-0. Besiktas 1-0 Lyon.

Formacionet zyrtare, “Djajtë” kërkojnë gjysmëfinalen në Old Trafford

para 12 muajve - Almakos

Të dy skuadrat e mëdha evropiane kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Manchester United janë nikoqirë të Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinaleve të Ligës së Evropës. Ndeshja e parë në...

Foto e paparë: Shikoni çfarë i ka bërë Juve mbrëmë treshes MSN

para 12 muajve - Lajmi.net

Karikatura e ditës nga "Goal" i dedikohet "bllokimit" të MSN-së nga mbrojtja e Juventusit. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Manchester United kalon në epërsi

para 12 muajve - Gazeta e re

Manchester United ka kaluar në epërsi më armenin Henkrik Mkhitaryan në minutën e 10-të, pas asistimit të Rashford.

United – Anderlecht, vjen goli i parë

para 12 muajve - Sovrani

Manchester Unted ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit. Në minutën e 10′ ka realizuar Henrik  Mkhitaryan /Sovrani. info/ Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Formacionet zyrtare, Man Utd – Anderlecht

para 12 muajve - Arbresh

Manchester United dhe Anderlecht kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen kthyese në çerekfinale të UEFA Evropa Ligës. Takimi ndërmjet dy skuadrave zhvillohet në stadiumin ‘Old Trafford’ duke filluar...

Live/ Gol i “çmendur” në takimin Manchester-Anderlecht, zhbllokohet sfida në “Old Trafford”

para 12 muajve - Newsport

10 minuta lojë kanë mjaftuar për Manchester për të gjetur golin e avantazhit. Pas një aksioni mjaft të bukur, Henrikh Mkhitaryan, e dërgon topin në rrjetë. Manchester United 1-0 Anderlecht.

Fillon drama në ‘Teatrin e Ëndërrave’, shënohet goli i parë

para 12 muajve - Periskopi

Manchester United ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Anderlechtit. Golin e shënoi mesfushori armen Henrikh Mkhitaryan në minutën e 12-të. /Periskopi/

Mourinho: Nuk jam zhgënjyer me Ibrën

para 12 muajve - Telegrafi

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho, ka këmbëngulur se ai nuk e ka kritikuar Zlatan Ibrahimovicin pas ankesave të tij publike për sulmin e skuadrës pas ndeshjes në Europa League javën e kaluar....

Live/ Startojnë 4 takimet e Europa League (Minutë pas minute në Newsport.al)

para 12 muajve - Newsport

Kanë startuar takimet e vlefshme për gjysmëfinalen e Europa League. Do ju njohim live me rezultatet e të gjitha takimeve. Besiktas 0 – 0 Lyon Genk 0 – 0 Celta Vigo Manchester United 0 – 0 Anderlecht Schalke 0 – 0 Ajax

Mourinho: Nuk e kritikoja Ibrahimoviq-in

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Jose Mourinho insiston se nuk e ka kritikuar Zlatan Ibrahimoviq pas shprehjes së pakënaqësisë ndaj sulmit të skuadrës së tij në ndeshjen e fundit të Europa League. “Nuk isha i pakënaqur me Zlatan, isha...

“Mbappe ka klauzolë tepër të lartë”

para 12 muajve - Sovrani

Drejtori sportiv i Monacos, Antonio Cordon, ka zbuluar se Kylian Mbappe ka një klauzolë tejet të lartë. “Shpresoj që ai do të qëndrojë për të mirën e Monacos, por e dimë si funksionon tregu dhe si është...

Buffon preferon Realin para Atleticos

para 12 muajve - 10minuta

Portieri i Juventusit ka treguar se me kë do të dëshironte të takohej në gjysmëfinale. Me tërheqjen e shortit që do të mbahet nesër në Nyon të Zvicrës do të mësohen çiftet gjysmëfinaliste. Real Madrid,...

Zbardhen formacionet zyrtare për takimin Man Utd–Anderlecht

para 12 muajve - Newsport

Manchester United dhe Anderlecht  luajnë sot ndeshjen e kthimit të vlefshme për gjysmëfinalet. Ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare. Manchester United: Romero, Valencia, Bailly, Rojo, Shaë, Carrick,...

Barcelona – Juventus, ja karikatura e ditës

para 12 muajve - Ora news

Skuadra e Juventusit arriti të kualifikohej në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve pas barazimit 0-0 që arriti mbrëmë ndaj Barcelonës në “Camp Nou”. Messi me shokët e kishte të pamundur për të depërtuar...

Manchester United po e transferon yllin e PSG-s

para 12 muajve - OraInfo

Paris Saint-Germain është i afërt për të humbur një nga lojtarët e tyre më të rëndësishëm. Blaise Matuidi ka bërë me dije se nuk do ta rinovoj kontratën me skuadrën franceze, edhe pse kjo e tanishmja i...

Monaco: Kjo është klauzola e Mbappes për klubet që e duan atë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Real Madridi nuk e ka kontaktuar Monacon për Kylian Mbappe, lajmi është bërë i ditur nga drejtori sportiv i klubit francez, që gjithashtu ka konfirmuar se 18 vjeçari ka klauzolë tejet të lartë për gjitha...

Juventus dhe Monako kalojnë  në gjysmëfinale –

para 12 muajve - TV Koha

Juventus dhe Monako mbrëmë arritën të plasohen në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve pas eliminimeve të Barselonës, respektivisht Borusia Dortmundit. Në “Kamp Nou” Barselona dhe Juventusi luajtën pa gola,...

Dani Alvesh mesazh emocionues për Neymar

para 12 muajve - Ora news

Dani Alves, mbrojtësi brazilian i kampionëve italianë, ishte protagonist para, gjatë dhe pas ndeshjes Barcelona-Juventus, në çerekfinalen e kthimit të Champions-it. Ai shkoi te stoli katalanas për të përshëndetur...

Besiktas – Lyon, formacionet zyrtare

para 12 muajve - Sovrani

Tashmë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare të ndeshjes së Europa League mes Besiktasit dhe Lyonit e cila starton nga ora 21:05. Ja formacionet : /Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

“Eurosport” vjen me karikaturë qesharake për MSN-në

para 12 muajve - Gazeta Express

Lojtarët e Barcelonës kanq qenë pjesë e karikaturave të shumta gjatë ditës së sotme, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve Një e tillë është bërë edhe nga “Eurosport”, ku kanë paraqitur treshen sulmuese:...

Formacionet zyrtare, Manchester United – Anderlecht

para 12 muajve - Sovrani

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së dytë mes Maanchester United dhe Anderlechitit në kuadër të Europa League. Ja formacionet: Man Utd: Romero; Valencia, Rojo, Bailly, Shaw; Carrick, Pogba;...

Mourinho: Nuk jam zhgënjyer me Ibrën

para 12 muajve - Almakos

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho, ka këmbëngulur se ai nuk e ka kritikuar Zlatan Ibrahimovicin pas ankesave të tij publike për sulmin e skuadrës pas ndeshjes në Europa League javën e kaluar....

Sonte në program ndeshjet e Europa League, luhet akti i dytë i çerekfinaleve

para 12 muajve - Flaka

4 sfida për të mësuar 4 skuadrat e kualifikuara në fazën gjysmfinale. Sfida në të cilat do të përcaktohet edhe 4 skuadrat që do vazhdojnë aventurën e tyre në këtë kompeticion, me objektivin për ti shkuar...

Bashkëlojtari i tij tek Monaco, e trupëron Mbappen

para 12 muajve - OraInfo

Kylian Mbappe është padyshim ylli i këtij sezoni. Sulmuesi francez që ka arritur të bëjë shumë skuadra të mëdha evropiane për vete, mund të ndryshoj ambient në këtë verë, por është një befasi e madhe rreth...

Formacionet zyrtare: Manchester United-Anderlecht

para 12 muajve - Periskopi

Të dy skuadrat e mëdha evropiane kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Manchester United janë nikoqirë të Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinaleve të Ligës së Evropës. Ndeshja e parë në...

Formacionet zyrtare: Manchester United – Anderlecht

para 12 muajve - Gazeta e re

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë në kuadër të çerekfinales në Ligën e Europës, shkruan Gazeta e Re. Vendasit do të synojn fitoren për tu kualifikuar për në gjysmëfinale. Man Utd XI...

Karikatura e ditës në futboll, dyshja Bonucci-Chiellini lidhin MSN-në

para 12 muajve - Albeu

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm...

Barcelona – Juventus, fotot më të bukura të ndeshjes

para 12 muajve - Mapo

Foto 1 nga 18 Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”,  “Zonja e Vjetër” tregoi...

Juventus, ‘Zonja e hekurt’, rekord minutash pa pësuar gol në Champions

para 12 muajve - Newsport

Juventus konfirmohet si skuadra me mbrojtjen më të hekurt në Europë. Në “Camp Nou” në ndeshjen me Barcelonën, “Zonja e Vjetër” barazoi 0-0 në një ndeshje ku katalanasit e patën të pamundur të “çanin” repartin...

Juvja me mbrojtje "bunker", 531 minuta pa pësuar gol në Champions

para 12 muajve - Albeu

Juventus ka arritur mbrëmë që të sigurojë një biletë për në gjysmëfinale, teksa një meritë të veçantë për këtë ka dhe faza mbrojtëse. Nëse treshja më e frikshme në botë e Barcelonës MSN nuk shënon asnjë...

Ja që sa minuta nuk ka pësuar gol në Champions, Juventusi

para 12 muajve - GazetaBlic

Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”, “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

Favoriti sipas bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Express

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco. Pas përfundimit të çerekfinaleve, përkundër se shorti akoma nuk është mbajtur për ndeshjet gjysmëfinale,...

Bastoret: Favoriti për të fituar Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Politiko

Pas përfundimit të çerekfinaleve, përkundër se shorti akoma nuk është mbajtur për ndeshjet gjysmëfinale, bastoret kanë dhënë koeficientet për fitimin e Ligës së Kampionëve. Sipas shumicës së bastoreve,...

FOTO/ Do qeshësh pafund me karikatura për ditën e sotme

para 12 muajve - Syri

Agjencia e lajmeve “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhe kryesore janë “MSN”-ja e Barcelonës dhe reparti difensiv i Juventusit. Gianluigi Buffon shkrep aparatin për të nxjerrë...

Rikthehet në “Camp Nou”, Dani Alves humbet fillimin e ndeshjes duke takuar ish-shokët e skuadrës

para 12 muajve - BalkanWeb

Rikthimi i Dani Alves në “Camp Nou” ishte emocionues. Braziliani zbriti në fushën e ekipit ku ka fituar një mori trofesh në karrierë për herë të parë si kundërshtar me bluzën e Juventusit. 33 vjeçari nuk...

⚽️“Eurosport” vjen me karikaturë qesharake për MSN-në

para 12 muajve - Infokusi

Lojtarët e Barcelonës kanë qenë pjesë e karikaturave të shumta gjatë ditës së sotme, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve. Një e tillë është bërë edhe nga “Eurosport”, ku kanë paraqitur treshen sulmuese:...

“Bunkeri” Juventus, 531 minuta pa pësuar gol në Champions

para 12 muajve - Top Channel

Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”,  “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

Buffon preferon Realin para Atleticos

para 12 muajve - Gazeta e re

Portieri i Juventusit ka treguar se me kë do të dëshironte të takohej në gjysmëfinale. Me tërheqjen e shortit që do të mbahet nesër në Nyon të Zvicrës do të mësohen çiftet gjysmëfinaliste. Real Madrid,...

Formacioni i lojtarëve që dështuan në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Shekulli

Pas 1 Nga 2 Foto Para Me dy takimet e mbrëmshme ka përfunduar faza çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Në formacionin e lojtarëve që dështuan të tregojnë veten në këtë fazë dominojnë lojtarët e Barcelonës,...

Sipas ndjekësve të UEFA-s, kjo skuadër do të fitojë Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Shekulli

Qeveria më e lartë e futbollit në kontinent, UEFA, ka zgjedhur profilin e saj në “Twitter” për të pyetur ndjekësit e saj se cila skuadër do të triumfojë në qershor. Sipas lexuesve, me rreth 10 mijë vota,...

“Muri” Juventus eliminon Barçën

para 12 muajve - Shekulli

Klevis Deda Skuadra e Juventusit dhe Monaco janë dy gjysmëfinalistët e fundit të Champions League. Italianët treguan dhe një herë formën e shkëlqyer që po kalojnë në këtë sezon si në Champions, ashtu edhe...

Mbrojtja e Juventusit një ‘bunker’, 531 minuta pa pranuar gol në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Telegrafi

Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”,  “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

Griezmann, Dybala, Mbappe! Reali vendos kë ta transferoj

para 12 muajve - OraInfo

Real Madrid, Atletico Madrid, Monaco dhe Juventus janë katër ekipet që kanë kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve këtë sezon. Por, skuadra madrilene do të ketë rastin e artë që të shikoj tre sulmuesit...

Buffon preferon Realin para Atleticos

para 12 muajve - KosovaPress

Me tërheqjen e shortit që do të mbahet nesër në Nyon të Zvicrës do të mësohen çiftet gjysmëfinaliste. Real Madrid, Atletico Madrid, Juventus dhe Monaco janë katër skuadrat e mbetura në këtë kompeticion....

​Karikatura e ditës

para 12 muajve - Gazeta Express

Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazhe kryesore janë MSN e Barcelonës dhe Georgio Chiellini, Leonardo Bonucci deh Gianluigi Buffon të Juventusit Kjo treshe arriti që në dy ndeshje të...

Karikatura e ditës

para 12 muajve - Indeks online

Goal.com si gjithmonë edhe sot ka publikuar karikaturën e ditës, ku protagonistët kryesor janë lojtarët e Juventusit dhe “peshkaqenët” e Barcelonës. Skuadra italiane u tregua tejet e fuqishme duke mos...

Pique pranon eliminimin: Juve ishte më e mirë

para 12 muajve - 10minuta

Mbrojtësi i Barcelonës ka përgëzuar Juventusin për kualifikimin në gjysmëfinale. Gerard Pique mendon që Juventus ishte më e mirë se Barcelona në dy ndeshjet e zhvilluara dhe me meritë ka kaluar tutje....

Enrique: Ja, pse u eliminuam

para 12 muajve - 10minuta

Luis Enrique ka treguar shkakun që ka çuar në eliminimin e Barcelonës. Katalanasit nuk kanë arritur të përsërisnin mrekullinë që kishin bërë ndaj Paris Saint-Germain edhe kundër Juventusit, duke i dhënë...

Lajm i tmerrshëm për Barcelonën, një ditë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

para 12 muajve - Portalb

Lionel Messi, Neymar dhe Gerard Pique kanë munguar në stërvitjen e sotme të Barcelonës pas eliminimit nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Ata kanë punuar në palestër ndërsa pritet të jenë...

Luftë e madhe nga skuadrat angleze për Perisic

para 12 muajve - 10minuta

Konkurrencës së Chelseat dhe Arsenalit për të siguruar shërbimet e mesfushorit këmbëshpejtë të Interit, Ivan Perisic, iu ka bashkangjitur edhe skuadra tjetër angleze, Manchester United. Pas formës së lartë...

Ja kush është favorit sipas bastoreve për të fituar Championsin

para 12 muajve - Lajm

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco. Pas përfundimit të çerekfinaleve, përkundër se shorti akoma nuk është mbajtur për ndeshjet gjysmëfinale,...

Formacioni i ‘dështakëve’ në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve

para 12 muajve - Ora news

Pas përfundimit të fazës së cerekfinaleve të Ligës së Kampioneve, agjencia e lajmeve “Goal.com” ka publikuar formacionin e “dështakëve” për këtë fazë. Në këtë formacion bie në sy dominimi i lojtarëve katalanas...

​Karikatura e ditës

para 12 muajve - Gazeta Express

Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazhe kryesore janë MSN e Barcelonës dhe Georgio Chiellini, Leonardo Bonucci deh Gianluigi Buffon të Juventusit Kjo treshe arriti që në dy ndeshje të...

“Real Madridi nuk ka bërë ofertë për Mbappen”

para 12 muajve - Telegrafi

Drejtori sportiv i Monacos, Antonio Cordon ka thënë se Real Madridi nuk ka bërë ofertë për Kylian Mbappe. Sulmuesi tregoi formë të lartë edhe kundër Borussia Dortmundit he e ndihmoi skuadrën drejt gjysmëfinales...

UEFA: Ja kush e fiton Ligën e Kampioneve

para 12 muajve - Ora news

UEFA ka bërë një sondazh në rrjetin social Twitter duke ngritur pyetjen se kush e fiton Ligën e Kampioneve nga katër skuadrat gjysmëfinaliste. Në katërshen e skuadrave bëjnë pjesë Real Madrid, Juventus,...

FOTO/ Zbulohen formacionet: Man.United-Anderecht

para 12 muajve - Syri

Sot në orën 21:05 Manchester United do të presë në “Old Trafford” Anderechtin në ndeshjen e vlefshme ku do të përcaktohet gjysmëfinalistja në Europa League. Është tabloidi britanik “Daily Mail” e cila...

“Eurosport” vjen me karikaturë qesharake për MSN-në

para 12 muajve - Sovrani

Lojtarët e Barcelonës kanë qenë pjesë e karikaturave të shumta gjatë ditës së sotme, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve Një e tillë është bërë edhe nga “Eurosport”, ku kanë paraqitur treshen sulmuese:...

Mediat zgjedhin kundërshtarin e ardhshëm të Real Madridit

para 12 muajve - GazetaBlic

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Do të jetë sërish shorti që do të përcaktojë përballjet e ardhshme ku sipas mediave italiane...

Monaco, Atletico, Real dhe Juve; cila dëshiron ta shmangë tjetrën në short?

para 12 muajve - Klan Kosova

Në një analizë të bërë nga Goal, katër skuadrat e mbetura në garën e sivjemë të Ligës së Kampionëve, do të shpëtonin sikur ta shmangnin ndonjë kudnërshtar të caktuar. Atletico do të dëshironte që ta shmangte...

Bastoret shpallin fituesin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - GazetaBlic

Bastoret kanë publikuar kuotat për fituesin e Ligës së Kampionëve. Real Madrid është favorit i bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve. Skuadra e Zinedine Zidane është kualifikuar në gjysmëfinale ku...

Real Madrid e Juventus pa humbje në gjysmëfinale

para 12 muajve - Alsat-M

Futbollistët e Real Madrid dhe Juventus deri në ½ e finales erdhën pa asnjë humbje, ndërsa Monaco e kishte rrugën më të mundimshme. Skuadra nga Principata, në mesin e katër skuadrave më të mira erdhi përmes...

Liga e Kampionëve, Real Madrid dhe Juventus pa disfatë

para 12 muajve - Shenja

Futbollistët e Juventusit dhe Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kanë arritur pa humbje, ndërsa rrugën më të vështirë e kishte Monaco, shkruan AA. Ekipi i Principatës, në mesin e katër...

UEFA: Ja kush e fiton Ligën e Kampioneve

para 12 muajve - Tetova Sot

UEFA ka bërë një sondazh në rrjetin social Twitter duke ngritur pyetjen se kush e fiton Ligën e Kampioneve nga katër skuadrat gjysmëfinaliste. Në katërshen e skuadrave bëjnë pjesë Real Madrid, Juventus,...

Lajm i tmerrshëm për Barcelonën, një ditë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

Lionel Messi, Neymar dhe Gerard Pique kanë munguar në stërvitjen e sotme të Barcelonës pas eliminimit nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Ata kanë punuar në palestër ndërsa pritet të jenë...

UEFA: Ja kush e fiton Ligën e Kampioneve

para 12 muajve - Lajme.al

UEFA ka bërë një sondazh në rrjetin social Twitter duke ngritur pyetjen se kush e fiton Ligën e Kampioneve nga katër skuadrat gjysmëfinaliste. Në katërshen e skuadrave bëjnë pjesë Real Madrid, Juventus,...

Favoriti sipas bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco. Pas përfundimit të çerekfinaleve, përkundër se shorti akoma nuk është mbajtur për ndeshjet gjysmëfinale,...

“Real Madridi nuk ka bërë ofertë për Mbappen”

para 12 muajve - Almakos

Drejtori sportiv i Monacos, Antonio Cordon ka thënë se Real Madridi nuk ka bërë ofertë për Kylian Mbappe. Sulmuesi tregoi formë të lartë edhe kundër Borussia Dortmundit he e ndihmoi skuadrën drejt gjysmëfinales...

Alvesh e Neymar tregojnë mbështetje për njëri tjetrin

para 12 muajve - Gazeta e re

Mbrëmë Juventusi arriti që të kualifikohej në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pas dy përballjeve me Barcelonënë, shkruan Gazeta e Re. Pas ndeshjes sulmuesi i Barces, Neymar u pa me lot në sy, por...

Bastoret shpallin fituesin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

Bastoret kanë publikuar kuotat për fituesin e Ligës së Kampionëve. Real Madrid është favorit i bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve. Skuadra e Zinedine Zidane është kualifikuar në gjysmëfinale ku...

Mbrojtja e Juventusit një ‘bunker’, 531 minuta pa pranuar gol në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Sovrani

Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”,  “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

Befason Pique rreth ndeshjes me Juventusin

para 12 muajve - Arbresh

Futbollisti i Barcelonës, Gerard Pique, mendon që Juventusi ishte më e mirë se Barcelona në dy ndeshjet e zhvilluara dhe me meritë ka kaluar tutje n ë Ligën e Kampionëve. Reprezentuesi spanjoll e sheh...

Ja kush gjendet në formacionin e javës në Ligën e kampionëve

para 12 muajve - Lexo

Portali i njohur Goal.com ka publikuar formacionin më të mirë të kësaj jave në garën më prestigjioze të futbollit, atë të Ligës së Kampionëve. Nga ky formacion shihet dominimi i lojtarëve të Juventusit,...

“Bunkeri” Juventus, 531 minuta pa pësuar gol në Champions

para 12 muajve - LajmiFundit

Të kalosh mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”, “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

FOTO/ Sulmuesi i njohur pa dashje zbulon transferimin te Real Madrid

para 12 muajve - Syri

Sulmuesi i Monacos, Kulian Mbappe ka dhënë sinjalet e para të transferimit te skuadra e Real Madridit. Ai pas ndeshjes kundër Dortmundit ka dhënë indikacione se mund të transferohet në Real Madrid, pasi...

⚽️ Bastoret shpallin fituesin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Infokusi

Bastoret kanë publikuar kuotat për fituesin e Ligës së Kampionëve. Real Madrid është favorit i bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve. Skuadra e Zinedine Zidane është kualifikuar në gjysmëfinale ku...

“Bunkeri” Juventus, 531 minuta pa pësuar gol në Champions

para 12 muajve - Insajderi

Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”,  “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

​Karikatura e ditës

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazhe kryesore janë MSN e Barcelonës dhe Georgio Chiellini, Leonardo Bonucci deh Gianluigi Buffon të Juventusit Kjo treshe arriti që në dy ndeshje të...

Chelsea dhe Arsenal futen në garë për sulmuesin e Interit

para 12 muajve - KosovaPress

Chelsea dhe Arsenal i bëjnë konkurrencë Manchester Unitedit për Ivan Perisiq. Sulmuesi kroat i Interit mund të largohet nga Italia në përfundim të stinorit dhe dy skuadrat e Londrës pritet të bëjnë oferta...

FOTO/ Zbulohen formacionet: Man.United-Anderecht

para 12 muajve - Fakti Ditor

Sot në orën 21:05 Manchester United do të presë në “Old Trafford” Anderechtin në ndeshjen e vlefshme ku do të përcaktohet gjysmëfinalistja në Europa League. Është tabloidi britanik “Daily Mail” e cila...

Mbape futet në historinë e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Alsat-M

Ylli i Monakos, Kylian Mbape futet në historinë e Ligës së Kampionëve. Me golin e shënuar në fitoren 3-1 ndaj Borusia Dortmund, Mbape bëhet futbollisti më i ri që shënon 5 gola në fazën me eliminim direkt...

Mediat zgjedhin kundërshtarin e ardhshëm të Real Madridit

para 12 muajve - Periskopi

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Do të jetë sërish shorti që do të përcaktojë përballjet e ardhshme ku sipas mediave italiane...

Monaco, Atletico, Real dhe Juve; cila dëshiron ta shmangë tjetrën në short?

para 12 muajve - Gazeta Liria

Në një analizë të bërë nga Goal, katër skuadrat e mbetura në garën e sivjemë të Ligës së Kampionëve, do të shpëtonin sikur ta shmangnin një kundërshtar të caktuar. Atletico do të dëshironte që ta shmangte...

​Mbappe paralajmëron transferimin të gjiganti spanjoll

para 12 muajve - OraInfo

Kylian Mbappe ka ngjallur shumë polemika pas ndeshjes me Borussia Dortmundin në Ligën e Kampionëve. Ylli i Monacos, Kulian Mbappe është një nga lojtarët më të kërkuar në Evropë, pas paraqitjeve fantastike...

Mbappe transferohet tek ky gjigant evropian

para 12 muajve - GazetaBlic

Kylian Mbappe ka ngjallur shumë polemika pas ndeshjes me Borussia Dortmundin në Ligën e Kampionëve Ylli i Monacos, Kulian Mbappe është një nga lojtarët më të kërkuar në Evropë, pas paraqitjeve fantastike...

Barcelona-Juventus. E pabesueshme çfarë ndodhi në ‘Camp Nou’

para 12 muajve - Syri

Juventusi fitoi me rezultatin e përgjithshëm 3-0 dhe në këtë mënyrë eliminoi Barcelonën nga Champions League. Messi me shokët e kishte të pamundur për të depërtuar në fortesën e Juventusit e cila momentalisht...

Bastoret shpallin fituesin e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Periskopi

Bastoret kanë publikuar kuotat për fituesin e Ligës së Kampionëve. Real Madrid është favorit i bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve. Skuadra e Zinedine Zidane është kualifikuar në gjysmëfinale ku...

Lajm i tmerrshëm për Barcelonën, një ditë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Lionel Messi, Neymar dhe Gerard Pique kanë munguar në stërvitjen e sotme të Barcelonës pas eliminimit nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Ata kanë punuar në palestër ndërsa pritet të jenë...

Shorti i gjysmëfinales, askush nuk e dëshiron këtë kundërshtar

para 12 muajve - OraInfo

"Calciomercato.com" shkruan se Juventus është skuadra më e padëshiruar në shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. LEXO PO ASHTU: Gerrard aksidentalisht zbulon një transferim të Interit (FOTO)

Pique pranon eliminimin: Juve ishte më e mirë

para 12 muajve - Gazeta e re

Mbrojtësi i Barcelonës ka përgëzuar Juventusin për kualifikimin në gjysmëfinale. Gerard Pique mendon që Juventus ishte më e mirë se Barcelona në dy ndeshjet e zhvilluara dhe me meritë ka kaluar tutje....

Mbappe thyen rekord në UCL

para 12 muajve - Zhurnal

Sulmuesi i ri i Monacos Kylian Mbappe ka shënuar rekord të ri në Ligën e Kampionëve pas golit kundër Dortmund sonte. Një gol pas tre minutash të mërkurën do të thotë se sulmuesi i adoleshent ka arritur...

Buffon: ky kundërshtar më i vështirë se Real Madrid

para 12 muajve - Zhurnal

Kualifikimi në gjysmëfinale të Chmapions-it është realitet për Juventus-in. Prova shumë e vështirë në çerekfinale, Barcelona u kalua me 3 gola dhe portën e Buffon të paprekur dhe tashmë e gjithë vëmendja...

​Mbappe paralajmëron transferimin në Real Madrid

para 12 muajve - Gazeta Express

Kylian Mbappe ka ngjallur shumë polemika pas ndeshjes me Borussia Dortmundin në Ligën e Kampionëve Ylli i Monacos, Kulian Mbappe është një nga lojtarët më të kërkuar në Evropë, pas paraqitjeve fantastike...

Pique pranon eliminimin: Juve ishte më e mirë

para 12 muajve - KosovaPress

Gerard Pique mendon që Juventus ishte më e mirë se Barcelona në dy ndeshjet e zhvilluara dhe me meritë ka kaluar tutje. Reprezentuesi spanjoll e sheh ‘Zonjën e Vjetër’, si një kandidate potenciale për...

Juventusi për histori, ka mbrojtjen më të mirë ndonjëherë në Champions

para 12 muajve - Telesport

Zero gola të pësuar në dy ndeshje kundër sulmit më të mirë në botë, atij të Barcelonës (MSN), janë dëshmia e drejtpërdrejtë e rritjes gjatë këtyre viteve e mbrojtjes së Juventusit. Ajo është bërë praktikisht...

Shorti i gjysmëfinales, askush nuk e dëshiron këtë kundërshtar

para 12 muajve - Lajmi.net

"Calciomercato.com" shkruan se Juventus është skuadra më e padëshiruar në shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

Rikthehet Europa League, sot përcaktohen 4 skuadrat gjysmëfinaliste

para 12 muajve - Syri

Pas magjisë së Champions Leagues, vëmendja ditën e sotme do të kthehet në Europa League ku katër skuadra do tentojnë të kualifikohen për në gjysmëfinale. Pa dyshim ndeshja më interesante do të jetë përballja...

⚽️Përfundon sondazhi i UEFA-s, kjo skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Infokusi

Pasi janë mësuar katër skuadrat gjysmëfinaliste, UEFA ka pyetur në faqen e saj në Twitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion Kur kanë votuar më shumë se 100.000 mijë lexues, 39...

ANALIZA/ Sekretet e fitores së Juves, pse Barça nuk bëri mrekullinë

para 12 muajve - Albeu

Gazeta spanjolle "Marca" ka publikuar një analizë për eliminimin e skuadrës së Enriques. Barcelona provoi, por mori me vete humbjen “knockout” të Torinos. Juventus tregoi se nuk i ngjan fare PSG-së dhe...

​Përfundon sondazhi i UEFA-s, kjo skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Express

Pasi janë mësuar katër skuadrat gjysmëfinaliste, UEFA ka pyetur në faqen e saj në Twitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion Kur kanë votuar më shumë se 100.000 mijë lexues, 39...

Bonucci: Ja kundërshtari i Juventusit në gjysmëfinale të Championsit

para 12 muajve - Syri

Mbrojtësi Leonardo Bonucci ka zgjedhur kundërshtarin e Juventusit për gjysmëfinalen e Champions Leagues. Italiani do të dëshironte Monacon pasi ai thotë se është skuadra më e dobët në letër, transmeton...

Enrique: Ja, pse u eliminuam

para 12 muajve - Gazeta e re

Luis Enrique ka treguar shkakun që ka çuar në eliminimin e Barcelonës. Katalanasit nuk kanë arritur të përsërisnin mrekullinë që kishin bërë ndaj Paris Saint-Germain edhe kundër Juventusit, duke i dhënë...

Mbappe sinjalizon kalimin te gjiganti spanjoll

para 12 muajve - Sovrani

Sulmuesi i Monacos, Kulian Mbappe ka dhënë sinjalet e para të transferimit te skuadra e Real Madridit. Ai pas ndeshjes kundër Dortmundit ka dhënë indikacione se mund të transferohet në Real Madrid, pasi...

Befasi! UEFA: Ja kush e fiton Champions Leaguen

para 12 muajve - Syri

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. UEFA ka pyetur lexuesit në faqen e saj në Tëitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve....

Pas eliminimit, ‘Marca’ titull vrasës për Barcelonën

para 12 muajve - Syri

E përditshmja sportive madrilene "Marca" e ka përshkruar si "varrim" atmosferën tek Barcelona pas humbjes përballë Juventusit. Gazeta pranë Real Madridit nuk ka kursyer kritikat për Messin-Suarez dhe Neymar...

Liga e Kampionëve, Real Madrid dhe Juventus pa disfatë

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SARAJEVË (AA) - Bakir Tiro Futbollistët e Juventusit dhe Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kanë arritur pa humbje, ndërsa rrugën më të vështirë e kishte Monaco, shkruan...

Enrique: Ja, pse u eliminuam

para 12 muajve - KosovaPress

Katalanasit nuk kanë arritur të përsërisnin mrekullinë që kishin bërë ndaj Paris Saint-Germain edhe kundër Juventusit, duke i dhënë kësisoj lamtumirën Ligës së Kampionëve qysh në çerekfinale. Sipas Luis...

Zbulohet se çfarë i tha Alves Neymarit

para 12 muajve - Klan Kosova

Dani Alves ka zbuluar se çfarë i ka thënë Neymarit kur ylli i Barcelonës e kishte lënë fushën i përlotur, në eliminimin e Barcelonës mbrëmë nga Juventus. “I thashë atij se kjo është jeta – duhej të përballeshim...

Dani Alves mesazh emocionues për Neymar pas ndeshjes

para 12 muajve - Albeu

Mbrojtësi Dani Alves u rikthy në "Camp Nou" pas largimit nga Barcelona si një lojtarë i padëshiruar, por në të dyja ndeshjet ishte ndër më të mirët në fushë, duke ndaluar një ndër lojtarët më të mirë në...

Neymar, nga “parajsa” në “ferr” për gjashtë javë…

para 12 muajve - Telesport

Nga parajsa në ferr. Kjo është trajektorja e yllit brazilian të Barcelonës, nga përmbysja më e madhe historike në Champions deri tek eliminimi i mbrëmshyëm në “Camp Nou”, përballë Juventusit. Neymar, kur...

Çerekfinalet e Europa League/ A do përsëritet sot dhuna e javës së kaluar në këtë ndeshje?

para 12 muajve - Opinion

Mbrëmjen e sotme pritet të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit...

Dështakët e Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Klan Kosova

Gjiganti katalunas dominon me numrin e futbollistëve në ekipin e dështakëve të kësaj faze të Champions Goal ka publikuar njëmbëdhjetëshen e dështakëve të çerekfinaleve të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve....

Ja kush gjendet në formacionin e javës në Ligën e kampionëve

para 12 muajve - Gazeta e re

Portali i njohur Goal.com ka publikuar formacionin më të mirë të kësaj jave në garën më prestigjioze të futbollit, atë të Ligës së Kampionëve. Nga ky formacion shihet dominimi i lojtarëve të Juventusit,...

Formacioni i dështakëve të çerekfinales së Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Telegrafi

Me ndeshjet e mbrëmshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Në formacionin e lojtarëve më të dobët të kësaj xhiroje, dominojnë futbollistët e Barcelonës. Kjo e fundit përfaqësohet...

Luftë e madhe nga skuadrat angleze për Perisic

para 12 muajve - KosovaPress

Pas formës së lartë të treguar nga lojtari, ka bërë që shumë skuadra të mëdha të interesohet që ta kenë në radhët e tyre kroatin. Tash së fundmi, në garë për mesfushorin ka hyrë edhe skuadra e Jose Mourinhos,...

Formacioni më i mirë i çerekfinaleve

para 12 muajve - Gazeta e re

Janë kompletuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco janë kualifikuar për gjysmëfinalet e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Mrekullinë...

Allegri: Ende nuk kemi fituar asgjë

para 12 muajve - Zeri

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është shprehur i kënaqur për kualifikimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, por thekson se skuadra e tij ende nuk ka fituar asgjë, shkruan zeri.info....

Ja kush gjendet në formacionin e javës në Ligën e kampionëve

para 12 muajve - KosovaPress

Nga ky formacion shihet dominimi i lojtarëve të Juventusit, me gjithsej katër. Befasia e këtij edicioni, Monaco, prezantohet me tre futbollistë, ndërsa nga një lojtar në formacion kanë Real Madrid, Barcelona,...

Prej vitit 2009 kjo është hera e parë që Bundesliga nuk ka skuadër në gjysmëfinale

para 12 muajve - GazetaBlic

Bayern Munich të martën edhe Borussia Dortmund mbrëmë janë eleminuar nga Liga e Kampionëve. Kjo është hera e parë që prej vitit 2009 që kampionait gjerman nuk ka as një skuadër në gjysmëfinale të kësaj...

Formacioni më i mirë i çerekfinaleve

para 12 muajve - KosovaPress

Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco janë kualifikuar për gjysmëfinalet e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Mrekullinë më të madhe në çerekfinale e ka bërë Juventusi që ka eliminuar Barcelonën...

Dani Alves ka një mesazh emocionues për Neymar

para 12 muajve - Telesport

Dani Alves, mbrojtësi brazilian i kampionëve italianë, ishte protagonist para, gjatë dhe pas ndeshjes Barcelona-Juventus, në çerekfinalen e kthimit të Champions-it. Ai shkoi te stoli katalanas për të përshëndetur...

⚽️“Marca” turpëron Barcelonën në ballinën e sotme

para 12 muajve - Infokusi

“Marca” e ka përshkruar si “varrim” atmosferën tek Barcelona pas humbjes nga Juventus dhe eliminimit nga Liga e Kampionëve. Etiketa: Barcelona Juventusi

Kompanitë e basteve zgjedhin fituesin e Champions Leagues

para 12 muajve - Syri

Pas çerekfinaleve, kompanitë e basteve kanë publikuar skuadrën favorite për të fituar trofeun në Champions League. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste...

Bonucci: Ja kundërshtari i Juventusit në gjysmëfinale të Championsit

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Mbrojtësi Leonardo Bonucci ka zgjedhur kundërshtarin e Juventusit për gjysmëfinalen e Champions Leagues. Italiani do të dëshironte Monacon pasi ai thotë se është skuadra më e dobët në letër,...

Europa League, luhet akti i dytë i çerekfinaleve

para 12 muajve - Koha.mk

4 sfida për të mësuar 4 skuadrat e kualifikuara në fazën gjysmfinale. Europa League vjen mbrëmjen e sotme në ekranin e Supersport me 4 ndeshjet e kthimit të ruandit cerekfinal, sfida në të cilat do të...

​Ekipi i dështakëve në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Express

Barcelona ka dominuar ekipin e dështakëve të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve Goal.com ka publikuar ekipin e dështakëve fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ku Barcelona ka pesë futbollistë,...

Bonucci: Ja kundërshtari i Juventusit në gjysmëfinale të Championsit

para 12 muajve - Fakti Ditor

Mbrojtësi Leonardo Bonucci ka zgjedhur kundërshtarin e Juventusit për gjysmëfinalen e Champions Leagues. Italiani do të dëshironte Monacon pasi ai thotë se është skuadra më e dobët në letër, transmeton...

​Ekipi i javës në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Gazeta Express

Juventus ka dominuar ekipin e kësaj jave në Ligën e Kampionëve Goal.com ka publikuar formacionin e javës, ku Juventus ka më së shumti lojtarë, gjithsej katër. Monaco është skuadra e dytë me tre futbollistë,...

⚽️Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

para 12 muajve - Infokusi

Shorti do të tërhiqet të premten nga ora 12:00. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve. Andaj, secila prej tyre mund të takohen me njëra...

Juventusi në gjysmëfinalen e Championsit bashkë me Monakon

para 12 muajve - ABC News

Juventusi nuk lejoi një tjetër mrekulli të Barcelonës dhe u kualifikua për në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Gjithsesi, katalanasit u larguan si një skuadër e madhe Nuk donin ta besonin se nuk do...

Mbrojtje gjigante e Juventusit, për 180 minuta pranuan vetëm katër gjuajtje në portë – Messit, Suarezit dhe Neymarit u ndodh për herë të parë

para 12 muajve - Telegrafi

Mediat spanjolle vazhdojnë të jenë të ashpra me paraqitjen e Barcelonës kundër Juventusit. Treshja e famshme Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar e njohur si MSN për 180 minuta lerë që nuk shënuan, por...

Mbappe futet në historinë e Champions League

para 12 muajve - Koha.mk

Ylli i Monaco-s, Kylian Mbappe që po çmend klubet më të mëdha të Europës futet në historinë e Champions League. Me golin e shënuar në fitoren 3-1 ndaj Borussia Dortmund Mbappe bëhet futbollisti më i ri...

⚽️Barcelona – Juventus, nuk do ta besoni kush u largua i fundit nga fusha në Camp Nou

para 12 muajve - Infokusi

Pavel Nedved u largua i fundit nga Camp Nou duke i përshëndetur tifozët e Juventusit pas ndeshjes me Barcelonën në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Etiketa: Juventusi

Tri skuadra të mëdha të Ligës Premier pas Perisicit

para 12 muajve - Telegrafi

Chelseat dhe Arsenalit i është bashkuar edhe Manchester United për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit të Interit, Ivan Perisic. Perisic ka dëshirë që të luajë në Ligën Premier dhe sezoni i tij personal...

​​Sipas lexuesve të UEFA-s, kjo skuadër do ta fitojë Championsin

para 12 muajve - Gazeta Express

Pasi janë mësuar katër skuadrat gjysmëfinaliste, UEFA ka pyetur në faqen e saj në Twitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion Kur kanë votuar pothuajse 100.000 mijë lexues, 39...

Më mirë Reali se Atletico Madridi

para 12 muajve - Koha.mk

Kualifikimi në gjysmëfinale të Chmapions-it është realitet për Juventus-in. Prova shumë e vështirë në çerekfinale, Barcelona u kalua me 3 gola dhe portën e Buffon të paprekur dhe tashmë e gjithë vëmendja...

Dani Alves zbulon se çka i tha Neymarit pas eliminimit të Barçës

para 12 muajve - Telegrafi

Juventus ka eliminuar Barcelonën prej çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Rikthimi i Dani Alvesit në Camp Nou ishte emocional dhe këtë e dëshmoi edhe pas takimit, i cili përfundoi pa gola. Braziliani...

Europa League, sot zbulohen katër gjysmëfinalistet

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Katër sfida për të mësuar 4 skuadrat e kualifikuara në fazën gjysmfinale. Europa League vjen mbrëmjen e sotme me sfidat e 4 skuadrave që do vazhdojnë aventurën e tyre në këtë kompeticion, me objektivin...

Ja kur do të hidhet shorti i Ligës së Kampionëve?

para 12 muajve - KosovaPress

Skuadrat të cilat janë pjesë e tërheqjes së shortit janë: Real Madrid, Monaco, Juventus si dhe Atletico Madrid. Real Madridi në çerekfinale mposhti gjigantin “bavarez” Bayern Munchen me shifrat 4 me 2,...

Juventus mur i pakalueshëm për Barçën, kualifikohet në gjysmëfinale

para 12 muajve - 10minuta

Barcelona është ndalur nga Juventus në Camp Nou në një barazim pa gola. Juventus kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke e neutralizuar në tërësi skuadrën katalanase për 90 minuta. Pjesa...

Stankoviq tregon çka pret nga Mourinho

para 12 muajve - Klan Kosova

Ish-mesfushori i Inter ka thënë se shefi i Djajve të Kuq është thjesht i vecantë Dejan Stankoviq ëshët i sigurt se Jose Mourinho do ta kthejë Manchester United në ditët e lavdishme. Portugezi që mori drejtimin...

Formacioni i dështakëve të çerekfinales së Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Almakos

Me ndeshjet e mbrëmshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Në formacionin e lojtarëve më të dobët të kësaj xhiroje, dominojnë futbollistët e Barcelonës. Lexo po ashtu: Kjo e fundit...

“Marca” turpëron Barcelonën në ballinën e sotme

para 12 muajve - Lajmi.net

"Marca" e ka përshkruar si "varrim" atmosferën tek Barcelona pas humbjes nga Juventus dhe eliminimit nga Liga e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

FOTO/ Pas eliminimit, Barcelona bën një gjest që askush nuk e priste

para 12 muajve - Syri

Pavarësisht se Barcelona u eliminuan nga Juventus, skuadra katalanase nuk ka harruar të përgëzojë italianët për kalimin në gjysmëfinale. “Urime të gjithë juventinëve për kalimin në çerekfinale të Champions...

Formacioni më i mirë i fazës çerekfinales së Ligës së Kampionëve, asnjë futbollist i Barçës

para 12 muajve - Zhurnal

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Atletico, Juventus dhe Monaco kanë kaluar në gjysmëfinale të kësaj gare prestigjioze evropiane për klube. Tashmë...

​Sonte zhvillohen katër ndeshje në Europa League

para 12 muajve - GazetaBlic

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një...

Shorti, mediat zgjedhin kundërshtarin e ardhshëm të Real Madridit

para 12 muajve - Syri

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Do të jetë sërish shorti që do të përcaktojë përballjet e ardhshme ku sipas mediave italiane...

Barcelona-Juventus/ Kjo foto ka prekur qindra tifozë në rrjete sociale

para 12 muajve - Opinion

Përballja e mbrëmshme mes Barcelonës dhe Juventusit, padyshim që ka qenë tepër emocionuese për Dani Alves. Futbollisti u transferuar verën e kaluar tek italianët, ndërsa dje u rikthyer për herë të parë...

​Sonte zhvillohen katër ndeshje në Europa League

para 12 muajve - Ina

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një...

Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

para 12 muajve - Ina

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve. Andaj, secila prej tyre mund të takohen me njëra tjetrën në shortin e fazës së ardhshme të garës....

United do mesfushorin e Inter

para 12 muajve - Ina

Manchester United është duke planifikuar në lëvizje të befasishme për të transferuar anësorin e Inter, Ivan Perisiq. Djajtë e Kuq në këtë rrugë do të përballen me konkurrencën e Chelsea, pasi Antonio Conte...

Barcelona me gjest të madh pas humbjes nga Juventusi

para 12 muajve - Gazeta Express

Barcelona ka uruar Juventusin për kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Pavarësisht se u eliminuan nga Juventus, skuadra e Barcelonës nuk ka harruar të përgëzojë skuadrën italiane për kalimin...

Formacioni më i mirë i fazës çerekfinales së Ligës së Kampionëve, asnjë futbollist i Barçës

para 12 muajve - Telegrafi

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Atletico, Juventus dhe Monaco kanë kaluar në gjysmëfinale të kësaj gare prestigjioze evropiane për klube. Tashmë...

Video/ E pabesueshme! Shikoni çfarë po bënte Dani Alves ndërkohë që kishte filluar ndeshja

para 12 muajve - Opinion

Edhe pse Juventusi kishte një përballje shumë të vështirë para vetes, Dani Alves ishte shume i relaksuar në fillim të ndeshjes kundër Barcelonës në Camp Nou. 33-vjeçari ka luajtur te klubi spanjoll për...

“Juve mund të fitojë Ligën e Kampionëve”

para 12 muajve - Lexo

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve.Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

Neymar shpërthen në lot pas ndeshjes, Juve feston (FOTO LAJM)

para 12 muajve - Albeu

Barcelona nuk mundi që mbrëmë të përsëriste "remuntada"-n ashtu si ndaj PSG-së. Bardhezinjtë ishte një "mur" i vërtet në "Camp Nou" duke mos u dhënë asnjë shans blaugranëve për të gjetur rrugën e rrjetës....

Mbyllet sondazhi i UEFA -së, ja kush e fiton Championsin sipas tij

para 12 muajve - Sovrani

Pasi janë mësuar katër skuadrat gjysmëfinaliste, UEFA ka pyetur në faqen e saj në Twitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion. Kur kanë votuar më shumë se 100.000 mijë lexues,...

Buffon: Këtë nuk e kam pritur nga Barcelona

para 12 muajve - Lajmi.net

Gianluigi Buffon ka pranuar se mbeti i befasuar nga kjo që ndodhi në dy duelet ndaj Barcelonës. Gianluigi Buffon ka thënë se nuk ka pritur që në dy ndeshje të mos pësojë asnjë gol nga Barcelona. “Kam menduar...

United do mesfushorin e Inter

para 12 muajve - Klan Kosova

Skuadra nga Old Trafford mund ta transferojë kroatin gjatë afatit kalimtar veror Manchester United është duke planifikuar në lëvizje të befasishme për të transferuar anësorin e Inter, Ivan Perisiq. Djajtë...

Luis Enrique: Juventusi mund të fitojë Champions-in

para 12 muajve - Lajm

Barcelona nuk arrin të thyejnë murin e ngritur nga Juventusi dhe lë Ligën e Kampionëve. Disa mundësi të krijuara nga blaugranat, të cilat, megjithatë, ishin më pak se zakonisht në sulm, edhe pse kanë pasur...

Juventus, Buffon: “Më mirë Real se Atletico Madrid”

para 12 muajve - Telesport

Kualifikimi në gjysmëfinale të Chmapions-it është realitet për Juventus-in. Prova shumë e vështirë në çerekfinale, Barcelona u kalua me 3 gola dhe portën e Buffon të paprekur dhe tashmë e gjithë vëmendja...

Luis Enrique: Juve mund të fitojë Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Java News

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve.Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

Allegri pa "frena": Kualifikim i merituar, ende nuk kemi arritur asgjë!

para 12 muajve - Albeu

Massimiliano Allegri është lideri i vërtetë i Juventusit. Pas barazimit në "Camp Nou" dhe kualifikimit për në gjysmëfinale, ai nuk përfshihet shpejt nga entuziazmi:"Komplimente djemve . Ishte një rezultat...

Buffon: Këtë skuadër e dua në gjysmëfinale

para 12 muajve - Lajm

Kualifikimi në gjysmëfinale të Chmapions-it është realitet për Juventus-in. Prova shumë e vështirë në çerekfinale, Barcelona u kalua me 3 gola dhe portën e Buffon të paprekur dhe tashmë e gjithë vëmendja...

Formacioni më i mirë i fazës çerekfinale

para 12 muajve - Indeks online

Real Madrid, Atletico, Juventus dhe Monaco kanë kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve falë paraqitjeve të mira të lojtarëve në fushë. Goal.com ka zgjedhur 11-shën më të mirë të fazës çerekfinale,...

Gianluigi Buffon: Këtë nuk e prisja nga Barcelona!!

para 12 muajve - Java News

Gianluigi Buffon e ka pranuar se nuk ka pritur që të mbajë portën e zbrazët ndaj Barcelonës. Juventus arriti që të eliminoi Barcelonën nga Liga e Kampionëve, me rezultat të përgjithshëm pas dy ndeshjeve...

Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

para 12 muajve - OraInfo

Shorti do të tërhiqet të premten nga ora 12:00. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve. Andaj, secila prej tyre mund të takohen me njëra...

Mbrojtje gjigante e Juventusit, për 180 minuta pranuan vetëm katër gjuajtje në portë – Messit, Suarezit dhe Neymarit u ndodh për herë të parë

para 12 muajve - Almakos

Mediat spanjolle vazhdojnë të jenë të ashpra me paraqitjen e Barcelonës kundër Juventusit. Treshja e famshme Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar e njohur si MSN për 180 minuta lerë që nuk shënuan, por...

Liga e Evropës në bastore

para 12 muajve - Sovrani

Sonte zhvillohen takimet e kthimit të  çerekfinales së Ligës së Evropës. Sovrani.info ju sjell informacionet dhe parashikimet për këto takime. Manchester United- Anderlecht……………………………1/1 Ky takim është...

Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

para 12 muajve - Tetova Sot

Shorti do të tërhiqet të premten nga ora 12:00. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve. Andaj, secila prej tyre mund të takohen me njëra...

Allegri: Kualifikim i merituar, por duhet të përmirësohemi

para 12 muajve - Telesport

Juventus kalon provimin “Camp Nou” dhe fluturon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Massimiliano Allegri është krenar për “murin” e ngritur nga ana e tij, para të cilit Barcelona ishte e paaftë për...

Mbappe futet në historinë e Champions League…

para 12 muajve - Lajm

Ylli i Monaco-s, Kylian Mbappe që po çmend klubet më të mëdha të Europës futet në historinë e Champions League. Me golin e shënuar në fitoren 3-1 ndaj Borussia Dortmund Mbappe bëhet futbollisti më i ri...

Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

para 12 muajve - Lajmi.net

Shorti do të tërhiqet të premten nga ora 12:00. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve. Andaj, secila prej tyre mund të takohen me njëra...

Dani Alves zbulon se çka i tha Neymarit pas eliminimit të Barçës

para 12 muajve - Almakos

Juventus ka eliminuar Barcelonën prej çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Rikthimi i Dani Alvesit në Camp Nou ishte emocional dhe këtë e dëshmoi edhe pas takimit, i cili përfundoi pa gola. Braziliani...

Tri skuadra të mëdha të Ligës Premier pas Perisicit

para 12 muajve - Almakos

Chelseat dhe Arsenalit i është bashkuar edhe Manchester United për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit të Interit, Ivan Perisic. Perisic ka dëshirë që të luajë në Ligën Premier dhe sezoni i tij personal...

Buffon: Këtë nuk e prisja nga Barcelona

para 12 muajve - Gazeta Express

Gianluigi Buffon e ka pranuar se nuk ka pritur që të mbajë portën e zbrazët ndaj Barcelonës Juventus arriti që të eliminoi Barcelonën nga Liga e Kampionëve, me rezultat të përgjithshëm pas dy ndeshjeve...

Momenti kur Neymar nuk i mban më lotët pas humbjes

para 12 muajve - Ora news

Ylli i Barcelonës, futbollisti i njohur brazilian Neymar nuk ka mundur ti mbajë më lotët pas humbjes së tmerrshme më rezultatin e përgjithshëm  3-0. Barcelona u eleminua nga Juventus në Ligën e Kampionëve...

Liga e Kampionëve, ky është formacioni më i mirë

para 12 muajve - Arbresh

Real Madrid, Atletico, Juventus dhe Monaco janë ekipet që kanë kaluar tutje në fazën gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, përcjellë Arbresh.info. Faqja e madhe sportive ‘Goal’ e ka përzgjedhur formacionin...

Luis Enrique i përulet Juves: Mund të fitojë Champions-in

para 12 muajve - Telesport

Barcelona nuk arrin të thyejnë murin e ngritur nga Juventusi dhe lë Ligën e Kampionëve. Disa mundësi të krijuara nga blaugranat, të cilat, megjithatë, ishin më pak se zakonisht në sulm, edhe pse kanë pasur...

Formacioni më i mirë i fazës çerekfinales së Ligës së Kampionëve, asnjë futbollist i Barçës

para 12 muajve - Almakos

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Atletico, Juventus dhe Monaco kanë kaluar në gjysmëfinale të kësaj gare prestigjioze evropiane për klube. Tashmë...

FOTO/ Festa e çmendur e “Zonjës së Vjetër”

para 12 muajve - Ora news

Juventusi është gjysmëfinalistja e dytë e Ligës së Kampionëve, duke vazhduar ëndrrën për triumf. Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në  këtë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Kjo skuadër...

Barcelona-Juventus, Allegri: “E merituam”, Enrique: “Vuajtëm ndeshjen e Torinos”

para 12 muajve - Blitz

Massimiliano Allegri dhe Luis Enrique, trajnerët respektivë të Juventusit dhe Barcelonës, kanë analizuar pas ndeshjes së djeshme atë që ndodhi në fushën e lojës. Pas barazimit në “Camp Now” dhe kualifikimit...

​Sonte zhvillohen katër ndeshje në Europa League

para 12 muajve - OraInfo

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një...

Formacioni i dështakëve të çerekfinales së Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Periskopi

Me ndeshjet e mbrëmshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Në formacionin e lojtarëve më të dobët të kësaj xhiroje, dominojnë futbollistët e Barcelonës. Kjo e fundit përfaqësohet...

Formacioni më i mirë i çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve

para 12 muajve - Sovrani

Ka përfunduar faza çerekfinale e Champions Leagues me ndeshjet e natës së mbrëmshme dhe është zbuluar formacioni më i mirë i kësaj faze. Juventusi, Real Madridi, Atletico Madridi dhe Monaco janë katër...

Këta dy futbollistë janë fajtorët për eliminimin e Barcelonës

para 12 muajve - Lajmi.net

Mediat italiane kanë identifikuar dy futbollistë si fajtorë për eliminimin e Barcelonës nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. E përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport” ka identifikuar...

Përtej rivalitetit, ja çfarë ka bërë Barcelona pas kualifikimit të Juventusit në gjysmëfinale të Championsit

para 12 muajve - Sovrani

Pavarësisht se u eliminuan nga Juventus, skuadra e Barcelonës nuk ka harruar të përgëzojë skuadrën italiane për kalimin në gjysmëfinale. “Urime të gjithë juventinëve për kalimin në çerekfinale të Ligës...

UEFA zbulon orën për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - OraInfo

UEFA ka bërë të ditur orarin për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid e Monaco janë katër skuadrat gjysmëfinaliste Ligën e Kampionëve. UEFA ka bërë të ditur...

UEFA zbulon orën për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

para 12 muajve - Lajmi.net

UEFA ka bërë të ditur orarin për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid e Monaco janë katër skuadrat gjysmëfinaliste Ligën e Kampionëve. UEFA ka bërë të ditur...

Alves me ndjenja të përziera pas triumfit ndaj Barcelonës

para 12 muajve - Gazeta Express

​Dani Alves ka thënë se është i lumtur për kalimin në gjysmëfinale, por i mërzitur kur sheh ashtu ish bashkëlojtarët Mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves ishte një nga më të mirët ndaj Barcelonës, ndërsa...

Festa e çmendur e Juventusit në Camp Nou

para 12 muajve - Telegrafi

Lojtarët e Juventusit janë duke festuar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga gara elitare evropiane...

Sonte zbulohen gjysmëfinalistët në Europa Ligë

para 12 muajve - KosovaPress

Padyshim që ndeshja kryesore e kësaj nate do të zhvillohet në “Old trafford”, ku Manchester United është nikoqire e skuadrës belge, Anderlecht. Takimi i parë i zhvilluar një javë më parë kishte përfunduar...

Alves zbulon se çfarë i tha Neymarit kur e pa duke qarë

para 12 muajve - Sovrani

Dani Alves mori lëvdata të shumta pas veprimeve të tij në ‘Camp ‘Nou’ si para ashtu edhe pas ndeshjes. Në fakt para se të startonte sfida Barcelona – Juventus, Alves shkoi tek banka e ‘Blaugranëve’ dhe...

​Sipas lexuesve të UEFA-s, kjo skuadër do ta fitojë Championsin

para 12 muajve - OraInfo

UEFA ka pyetur në faqen e saj në Twitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion. Pas më shumë se 10.000 mijë votave, 30 për qind e lexuesve besojnë se Real Madrid do të shpallet edhe...

Sipas lexuesve të UEFA-s, kjo skuadër do ta fitojë Championsin

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Pasi janë mësuar katër skuadrat gjysmëfinaliste, UEFA ka pyetur në faqen e saj në Twitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion. Kur kanë votuar pothuajse 100.000 mijë lexues, 39...

Votohet për fituesin në ‘Champions’, kjo skuadër shpallet kampione

para 12 muajve - Arbresh

Gara për trofeun në Ligën e Kampionëve ka ardhur në një pikë mjaft të ‘nxehtë’, raporton Arbresh.info. Tashmë jemi në fazën gjysmëfinale derisa në garë kanë mbetur katër skuadra, Real Madrid, Juventus,...

Barcelona me gjest të madh pas humbjes nga Juventusi

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Barcelona ka uruar Juventusin për kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Pavarësisht se u eliminuan nga Juventus, skuadra e Barcelonës nuk ka harruar të përgëzojë skuadrën italiane për kalimin...

​Sonte zhvillohen katër ndeshje në Europa League

para 12 muajve - Gazeta Express

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një javë...

Nuk do t’a besoni se cilën skuadër dëshiron t’a shmang nga shorti Buffon

para 12 muajve - Sovrani

Nësër (e premte) me fillim nga ora 12:00 do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Portieri i Juventusit Gianluigi Buffon ka deklaruar se skuadra që ai dëshiron t’a shmnag në këtë fazë...

Shorti për Ligën e Kampionëve, UEFA zbulon orarin

para 12 muajve - Arbresh

UEFA ka bërë të ditur orarin për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid e Monaco janë katër skuadrat gjysmëfinaliste Ligën e Kampionëve. UEFA ka bërë të ditur...

Real, Atletiko, Juventus dhe Monako në gjysmënfinalen e Ligës së kampionëve

para 12 muajve - Republika

Gjysmënfinalistët e Ligës së kampionëve janë Real Madrid, Atletiko Madrid, Juventus dhe Monako. Juventus dhe Monako mbrëmë arritën të plasohen në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve pas eliminimeve të...

Monaco me lehtësi kualifikohet në gjysmëfinale

para 12 muajve - Java News

Monaco e ka mposhtur edhe në ndeshjen kthyese Dortmundin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pas fitores 2-3 në javën e kaluar, Monaco fitoi me rezultat 3 me 1, transmeton Koha.net. Vetëm pas tre minutave...

Ja çfarë e ‘befasoi’ Buffonin në ndeshjen me Barcelonën

para 12 muajve - Sovrani

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon as që e ka menduar se do të dal nga ‘Camp Nou’ pa pësuar ndonjë gol. Këtë legjenda italiane e ka pranuar menjëherë pas ndeshjes duke deklaruar se ai është i befasuar...

Festa e çmendur e Juventusit në Camp Nou

para 12 muajve - Almakos

Lojtarët e Juventusit janë duke festuar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga gara elitare evropiane...

Juventus e Monaco në gjysmëfinale, Barcelona e Dortmundi në shtëpi

para 12 muajve - Lexo

Juventusi, Monaco, Real Madridi e Atletico Madridi, u kualifkuan në gjysmëfinalen e Champions League, ndërsa Barcelona, Dortmundi, Leicester City e Bayern Munihu, janë eliminuar nga gara më prestigjioze....

Formacionet e mundshme, Man. United – Anderlecht

para 12 muajve - Sovrani

Pas barazimit në ndeshjen e parë me rezultat 1-1, Manchester United sonte do të kërkojë fitore përballë Anderlechtit në ‘Old Trafford’. Këto janë formacionet e mundshme: Facebook Twitter Google Plus

Këta dy futbollistë janë fajtorët për eliminimin e Barcelonës

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Mediat italiane kanë identifikuar dy futbollistë si fajtorë për eliminimin e Barcelonës nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. E përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport” ka identifikuar...

Festa e çmendur e Juventusit në Camp Nou

para 12 muajve - Periskopi

Lojtarët e Juventusit janë duke festuar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga gara elitare evropiane...

Deklarata e fundit e Alves për Barcelonën do të iu lë pa fjalë

para 12 muajve - Sovrani

Mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves pas ndeshjes me Barcelonën ka deklaruar se për të nuk ishte e lehtë t’i shihte ish-bashkëlojtarët e tij në atë gjendje pas eleminimit nga Juventusi. Por, braziliani po...

Europa League vjen sonte me këto ndeshje…

para 12 muajve - Sovrani

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në’ Old Trafford’, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një...

Kur do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Champions League dhe datat kur do të luhen ndeshjet

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Kur tashmë janë përcaktuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions League, pritet vetëm të përcaktohen vetëm çiftet që do të përballen. Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë gjysmëfinalistët...

Sonte zhvillohen katër ndeshje në Europa League

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një javë...

“Zhduken” gjermanet / Në gjysmëfinale një derbi madrilen?!

para 12 muajve - Lajme.al

Bardhekuqtë e Atletico Madridit  pa zhurmë kanë eliminuar kampionët e Anglisë, Leicester City, dhe janë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve. Për ta është gjysmëfinalja e tretë në 4 vitet e fundit. Real...

Shterpësia e çuditshme e Barçës, në gjysmëfinale të Champions-it Juve e Monako

më 4.2017 - Te Sheshi

Kur të gjithë prisnin që Barcelona të bënte një tjetër përmbysje, të ngjashme me atë ndaj PSG-së, apo më e pakta t’i afrohej diçkaje të tillë, ngjau krejt e kundërta. Në “Camp Nou” pati një mbrëmje të...

Barcelona nuk përsërit “magjinë”, eliminohet nga Juventus

më 4.2017 - Top Channel

Nuk kanë qenë të paktë tifozët e Barcelonës që shpresonin që sonte në "Camp Nou" të përsëritej magjia e 8 marsit që kualifikoi në çerekfinalen e Champions League Barcelonën që fitonte me rezultatin tenistik...

Barcelona-Juventus, tekniku Enrique "I heq kapelen Juventusit"

më 4.2017 - Shqiptarja

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes Barcelona–Juventus, tekniku i “katalanasve”, Enrqique, ka thënë se i heq kapelen skuadrës së Juventusit dhe se kanë gjithçka për të fituar Champion League. Luis Enrique,...

Kur do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Champions League dhe datat kur do të luhen ndeshjet

më 4.2017 - BalkanWeb

Kur tashmë janë përcaktuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions League, pritet vetëm të përcaktohen vetëm çiftet që do të përballen. Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë gjysmëfinalistët...

Luis Enrique: I heq kapelen Juventusit, do të fitojnë Champions League

më 4.2017 - BalkanWeb

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique në një prononcim për “Mediaset Premium” ka pranuar se skuadra tij nuk e meritonte te kualifikohej në gjysmëfinalet e Ligës së Kampioneve dhe se Juventus e meritoi plotësisht...

Pique: Juve luajti më mirë përgjatë dy ndeshjeve, mendoj se mund ta fitojë LK-në

më 4.2017 - Telegrafi

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka pranuar se Juventusi luajti më mirë gjatë dy ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër u kualifikua në gjysmëfinale të garës më të madhe evropiane...

“Nëse dikush duhet ta fitojë Ligën e Kampionëve, ai është Buffon”

më 4.2017 - Telegrafi

Gianluigi Buffon ka fituar shumëçka në karrierën e tij, mirëpo trofeu i Ligës së Kampionëve mungon në sirtarin e kapitenit të Juventusit. Këtë sezon, Zonja e Vjetër është në formë të mirë dhe është kualifikuar...

E meritojnë. Shiko festën e çmendur të Juventus

më 4.2017 - Antpress

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

​E dhimbshme, ja si e përjetoi Messi eliminimin nga Juventus

më 4.2017 - Antpress

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

Leo Messi shikon vdekjen me sy. Tragjedia shumë pranë

më 4.2017 - Antpress

Juventus ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra italiane në fazën çerekfinale eliminoi Barcelonën, ku pas barazimit 0-0 vlejti rezultati i ndeshjes së parë 3-0 në favor të “zonjës së...

Mbappe futet në historinë e Champions League…

më 4.2017 - Telesport

Ylli i Monaco-s, Kylian Mbappe që po çmend klubet më të mëdha të Europës futet në historinë e Champions League. Me golin e shënuar në fitoren 3-1 ndaj Borussia Dortmund Mbappe bëhet futbollisti më i ri...

Statistika interesante për gjysmëfinalistët e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Klan Kosova

Janë kompletuar gjysmëfinalistët e Ligës së Kampionëve me natën e sontme, pas kualifikimit të Juventusit dhe Monacos, që iu bashkuan dy skuadrave nga Madridi, Realit dhe Atleticos. Atletico Madrid ka arritur...

Barcelona nuk përsërit “magjinë”, eliminohet nga Juventus

më 4.2017 - Flaka

Nuk kanë qenë të paktë tifozët e Barcelonës që shpresonin që sonte në “Camp Nou” të përsëritej magjia e 8 marsit që kualifikoi në çerekfinalen e Champions League Barcelonën që fitonte me rezultatin tenistik...

Ja kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve sipas UEFA-së

më 4.2017 - Indeks online

Në faqen zyrtare të Ligës së Kampionëve në Twitter janë pyetur ndjekësit se kush do të fitoj trofeun këtë sezon. Nga 10.000 pjesëmarrës në këtë votim, 30 % e tyre kanë thënë se Real Madrid do të jetë fitues,...

FOTO/ Lajmi fundit nga UEFA: Kjo skuadër fiton Ligën e Kampioneve

më 4.2017 - Syri

UEFA ka pyetur në faqen e saj në Twitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion Pas më shumë se 10.000 mijë votave, 30 % e lexuesve besojnë se Real Madrid do të shpallet edhe këtë...

​Sipas lexuesve të UEFA-s, kjo skuadër do ta fitojë Championsin

më 4.2017 - Gazeta Express

UEFA ka pyetur në faqen e saj në Twitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion Pas më shumë se 10.000 mijë votave, 30 për qind e lexuesve besojnë se Real Madrid do të shpallet edhe...

S’ka magji për Barcelonën

më 4.2017 - Politiko

Nuk kanë qenë të paktë tifozët e Barcelonës që shpresonin që sonte në “Camp Nou” të përsëritej magjia e 8 marsit që kualifikoi në çerekfinalen e Champions League Barcelonën që fitonte me rezultatin tenistik...

Pas diskualifikimit vjen edhe një lajm shumë i hidhur për Barcelonën

më 4.2017 - OraInfo

Skuadra e Barcelonës u diskualifikua nga Champions League, pas humbjen në dy takime nga Juventusi me rezultatin e përgjithshëm 3-0. Si të mos mjaftonte vetëm humbja, lojtari i tyre, Neymar është ndëshkuar...

Enrique flet pas ndeshjes: Ja pse u eliminua Barcelona

më 4.2017 - Albeu

Trajneri i Barcelonës, Luis Enriqeu pas ndeshjes ka deklaruar se skuadra e tij bëri gjithçka, por nuk kishin shumë fat ndaj Juventusit. Por, ai e pranoi se ndeshjen e kishin humbur në Torino , pasi kishin...

Festa e çmendur Juventusit në Camp Nou pasi eliminoi Barcelonën

më 4.2017 - Zhurnal

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Enrique: Ia heq kapelën Juves, mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Telegrafi

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan nga Liga e...

Enrique gjen fajtorin për eliminimin e Barcelonës

më 4.2017 - Indeks online

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka thënë se fajtori i eliminimit të skuadrës së tij është loja e dobët në pjesën e parë të ndeshjes në Juventus. Gjithashtu ka shtuar se mungoi edhe fati pasi që katalonasit...

​Festa e çmendur Juventusit

më 4.2017 - Koha.mk

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Pique: Juve e meritoi kalimin në gjysmëfinale

më 4.2017 - Koha.net

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, thotë se Juventusi meritoi kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juve u kualifikua tutje duke eliminuar Barçën në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm...

Enrique befason me deklaratën për eliminimin e Barcelonës

më 4.2017 - GazetaBlic

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve. Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

Enrique: Juventus u kualifikua, por kjo skuadër e fiton Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Aktuale

Luis Enrique e konsideron të merituar kualifikimin e Juventusit dhe e vlerëson shumë Massimiliano Allegrin. Trajneri katalunas ka uruar kampionin italian për kualifikimin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve....

Enrique: Ia heq kapelën Juves

më 4.2017 - OraInfo

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan nga Liga e...

Allegri flet pas ndeshjes: Ne nuk jemi PSG, realizuam të pamundurën!

më 4.2017 - Syri

Për teknikun italian Allegri, mos pësimi i asnjë goli në ndeshjen e sotme kundër Barcelonës, ishte realizimi i një misioni të pamundur. “Dukej e pamundur të mos pësoje gol. Por ne jemi në gjysmëfinale....

​Enrique tregon pse u eliminua Barcelona

më 4.2017 - Gazeta Express

Luis Enriqeu tha se skuadra e tij është eliminuar për shkak të paraqitjes së dobët në Torino Trajneri i Barcelonës, Luis Enriqeu tha se skuadra e tij bëri gjithçka, por nuk kishin shumë fat ndaj Juventusit....

Pique: Juve luajti më mirë përgjatë dy ndeshjeve, mendoj se mund ta fitojë LK-në

më 4.2017 - Almakos

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka pranuar se Juventusi luajti më mirë gjatë dy ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër u kualifikua në gjysmëfinale të garës më të madhe evropiane...

Enrique: Juventus u kualifikua, por kjo skuadër e fiton Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Lajmi.net

Luis Enrique e konsideron të merituar kualifikimin e Juventusit dhe e vlerëson shumë Massimiliano Allegrin. Trajneri katalunas ka uruar kampionin italian për kualifikimin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve....

Lojtarët e Juves e ngushëlluan Neymarin

më 4.2017 - Telegrafi

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar, nuk ka mundur t’i mbajë lotët nga pikëllimi pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve. Katalunasit luajtën pa gola në Camp Nou në ndeshjen kthyese çerekfinale, ndërsa...

Pique: Juventus e meritoi kualifikimin

më 4.2017 - Indeks online

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka lavdëruar Juventusin duke thënë se ata merituat të kalojnë në gjysmëfinale. Ai tha se italianët e kanë futbollin e tyre dhe arritën ta zhvillojnë edhe në Camp Nou....

Ngjarja e fundit. Luis Enrique shokon me deklaratën e tij

më 4.2017 - Syri

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve. Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

Luis Enrique: Juve ka gjithçka që i duhet për të fituar Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Koha.net

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve. Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

“Nëse dikush duhet ta fitojë Ligën e Kampionëve, ai është Buffon”

më 4.2017 - Almakos

Gianluigi Buffon ka fituar shumëçka në karrierën e tij, mirëpo trofeu i Ligës së Kampionëve mungon në sirtarin e kapitenit të Juventusit. Këtë sezon, Zonja e Vjetër është në formë të mirë dhe është kualifikuar...

Eliminimi i Barcelonës, Messi nuk e fsheh dot dëshpërimin, Neymar shpërthen në lotë

më 4.2017 - NOA

Humbja 3-0 një javë më parë në Torino dhe barazimi pa gola mbrëmjen e sotme kundër Juventusit, ka bërë që Barcelona të eliminohet nga gara për trofeun e Ligës së kampioneve. Sulmuesi argjentinas, Lionel...

Neymar qau si fëmijë, e përjetoi rëndë eliminimin nga Juventusi

më 4.2017 - GazetaBlic

Neymar e ka përjetuar rëndë eliminimin e Barcelonës nga Liga e Kampionëve. Gjiganti katalunas është eliminuar nga kompeticioni evropian mbrëmjen e së mërkurës pas disfatës me rezultat të përgjithshëm 3...

Barcelona befason Juventusin pas ndeshjes

më 4.2017 - OraInfo

Barcelona u eliminua nga Liga e Kampionëve pasi u mposht nga Juventusi me rezultat të përgjithshëm 3-0. Mirëpo skuadra katalonase edhe përkundër kësaj ka uruar kundërshtarin për kalimin në gjysmëfinale....

FOTO/ E meritojnë. Shiko festën e çmendur të Juventus

më 4.2017 - Syri

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Barcelona befason Juventusin pas ndeshjes

më 4.2017 - Indeks online

Barcelona u eliminua nga Liga e Kampionëve pasi u mposht nga Juventusi me rezultat të përgjithshëm 3-0. Mirëpo skuadra katalonase edhe përkundër kësaj ka uruar kundërshtarin për kalimin në gjysmëfinale....

Kjo ishte festa e çmendur e Juventusit pasi eliminuan Barcelonën

më 4.2017 - GazetaBlic

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Mësojeni kur do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - GazetaBlic

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00. Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

Notat e lojtarëve: Barcelona 0-0 Juventus

më 4.2017 - Telegrafi

Barcelona ka dështuar totalisht përballë Juventusit të hekurt në Camp Nou. Barazimi prej 0-0 kualifikoi Bianconerët, të cilët vazhdojnë ëndrrën e tyre tutje. Natyrisht notat më të larta i marrin mbrojtësit...

​Festa e çmendur Juventusit në Camp Nou pasi eliminoi Barcelonën

më 4.2017 - Gazeta Express

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

FOTO/ Juve në festë në dhomat e zhveshjes, Neymar shpërthen në lot

më 4.2017 - Shqiptarja

Super sfida e sotme mes Barcelonës dhe Juventusit ishte e mbushur me emocione pa fund, por mrekullia nuk ndodhi dhe katalanasit u detyruan të përulen para italianëve. Në fund të ndeshjes lojtarët e ekipit...

Neymar qan si fëmijë pas eliminimit, shikoni kush e ngushëllon

më 4.2017 - OraInfo

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona....

VIDEO/ Kjo nuk duhet të ndodhte. Leo Messi shikon vdekjen me sy. Tragjedia shumë pranë

më 4.2017 - Syri

Juventus ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra italiane në fazën çerekfinale eliminoi Barcelonën, ku pas barazimit 0-0 vlejti rezultati i ndeshjes së parë 3-0 në favor të “zonjës së...

Juventus mposht Barçën/ Rama ‘ngushëllon’ Messi-n me Buffon-in

më 4.2017 - BalkanWeb

Ashtu si në ndeshjen e parë edhe në këtë të kthimit, Kryeministri Edi Rama, që njihet tashmë si tifoz i flaktë i Juventusit, ka postuar foto nga ndeshja Juventus – Barcelona, të vlefshme për çerekfinalen...

Monaco kalon lehtësisht në gjysmëfinale

më 4.2017 - Koha.mk

Monaco ka vazhduar super performancat e këtij sezoni, duke mposhtur pa probleme Dortmundin në shtëpi me rezultat 3-1. Serinë e hapi Kylian Mbappe në minutën e tretë me asistim të Mendyt. Vazhdoi Falcao...

Ja kur do të hedhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Indeks online

Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë gjysmëfinalistët e sezonit 2016/17 të Ligës së Kampionëve. Shorti për këto ndeshje do të hedhet të premten në ora 11:30 në Nyon të Zvicrës. Ndeshjet...

Champions, Juventus dhe Monaco kalojnë në gjysmëfinale

më 4.2017 - NOA

Skuadra e Juventusit kualifikohet në gjysëmfinale të Ligës së Kampioneve, pas barazimit pa gola që arriti mbrëmjen e sotme kundër Barcelonës në “Camp Nou”. Juventus kualifikohet falë fitores që arriti...

FOTO/ Po ndodh tani. Neymar shpërthen në lot

më 4.2017 - Syri

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona. Komentet Shto koment

Me Mbappe dhe Falaco, Monaco nis të ëndërrojë…

më 4.2017 - Telesport

Kylian Mbappe dhe Radamel Falcao shënuan që në pjesën e parë, duke udhëhequr Monaco drejt fitores 3-1 kundër Borussia Dortmund, të mërkurën në mbrëmje, e cila i jep skuadrës së “Principatës” kualifikimin...

Juve “Zonjë” edhe në kështjellën e Barcës

më 4.2017 - Koha.mk

Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese, duke mos arritur asgjë më shumë se një barazim me rezultat 0-0, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve me rezultat...

Monaco mposht Dortmund, shijon gjysmëfinale e Champions League

më 4.2017 - Ora news

Monaco është gjysëmfinalistja tjetër e Ligës së Kampionëve pasi mposhti Dortmundin në shtëpi me rezultat 3-1 dhe me rezultat të përgjithshëm 6-3. Serinë e golave e hapi Kylian Mbappe në minutën e tretë...

Monaco po shijon super sezonin, kalon lehtësisht në gjysmëfinale

më 4.2017 - Telegrafi

Monaco ka vazhduar super performancat e këtij sezoni, duke mposhtur pa probleme Dortmundin në shtëpi me rezultat 3-1. Serinë e hapi Kylian Mbappe në minutën e tretë me asistim të Mendyt. Vazhdoi Falcao...

Juvja në gjysmëfinale, Barça nuk e kalon “murin” bardhezi

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Juventusi dhe Monako janë dy skuadrat e tjera të kualifikuara në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve pas Real Madridit dhe Atletikos. Bardhezinjve u ka mjaftuar një barazim pa gola në “Kam Nou” kundër...

Neymar qan si fëmijë pas eliminimit, shikoni kush e ngushëllon

më 4.2017 - Gazeta Express

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona....

Messi e përjeton rëndë, asnjë tifoz i Barcelonës s’dëshiron t’i shohë këto foto

më 4.2017 - Lajmi.net

Leo Messi e ka përjetuar në mënyrë shumë të dhimbshme eliminimin e Barcelonës nga Liga e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Messi e përjetoi shumë rëndë eliminimin nga Juventusi

më 4.2017 - GazetaBlic

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar...

Lajmi fundit nga UEFA: Kjo skuadër fiton Ligën e Kampioneve

më 4.2017 - Tetova Sot

UEFA ka pyetur në faqen e saj në Twitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion Pas më shumë se 10.000 mijë votave, 30 % e lexuesve besojnë se Real Madrid do të shpallet edhe këtë...

Barcelona-Juventus, notat e futbollistëve

më 4.2017 - OraInfo

Më poshtë i keni notat e futbollistëve për ndeshjen Barcelona-Juventus (0:0), ku italianët siguruan kualifikimin në gjysmëfinale. LEXO PO ASHTU: Ja sa do të mungoj Shkodran Mustafi

Kur hedhet shorti i gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Koha.net

Janë mësuar emrat e katër ekipeve më të mira sivjet në Ligën e Kampionëve. Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë ekipet që kanë mbetur në garën për më të mirin në Evropë. Shorti për gjysmëfinale...

E. League, luhet akti i dytë i çerekfinaleve

më 4.2017 - SuperSport

4 sfida për të mësuar 4 skuadrat e kualifikuara në fazën gjysmfinale. Europa League vjen mbrëmjen e sotme në ekranin e Supersport me 4 ndeshjet e kthimit të ruandit cerekfinal, sfida në të cilat do të...

Monaco mposht Dortmund, shijon gjysmëfinale e Champions League

më 4.2017 - Ora news

Monaco është gjysëmfinalistja tjetër e Ligës së Kampionëve pasi mposhti Dortmundin në shtëpi me rezultat 3-1 dhe me rezultat të përgjithshëm 6-3. Serinë e golave e hapi Kylian Mbappe në minutën e tretë...

Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Albeu

Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 6:3. Golat për Monacon në këtë ndeshje i shënuan Mbappe,...

Juve, “Zonjë” edhe në kështjellën e Barcës

më 4.2017 - Telegrafi

Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese, duke mos arritur asgjë më shumë se një barazim me rezultat 0-0, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve me rezultat...

Messit i “dridhen” këmbët para Buffonit

më 4.2017 - Indeks online

Juventusi ka eliminuar Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ylli i skuadrës katalonase, Lionel Messi ishte në hije në dy ndeshjet e zhvilluara në Torino dhe në Camp Nou. Argjentinasi nuk ka...

Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Aktuale

Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3:1, për t’u kualifikuar më gjysmëfinale....

Notat e lojtarëve: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - GazetaBlic

Juventusi ka eliminuar Barcelonën nga Liga e Kampionëve. Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale, duke e eliminuar Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3-0 pas dy ndeshjeve, përcjell Gazeta Blic...

Barcelona-Juventus, notat e futbollistëve

më 4.2017 - Lajmi.net

Më poshtë i keni notat e futbollistëve për ndeshjen Barcelona-Juventus (0:0), ku italianët siguruan kualifikimin në gjysmëfinale. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

FOTO/ Publikohen foto tronditëse të Lionel Messit pas eleminimit

më 4.2017 - Syri

Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me rezultat të përgjithshëm 3:0. Pas ndeshjes Leo Messi ka qenë shumë i dëshpëruar, pasi nuk arriti të...

Nuk ka përmbysje magjike, “fortesa” Juventus kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Aktuale

Juventus e përballon  më së miri presionin e Barcelona-s duke kaluar kështu në gjysmëfinalen e Champions League. Megjithëse ishin katalanasit ata që dominuan plotësisht ndeshjen, duke luajtur shumicën...

Barcelona shkon në shtëpi, Juve ia prishi “magjinë”

më 4.2017 - Ina

Nuk kanë qenë të paktë tifozët e Barcelonës që shpresonin që sonte në “Camp Nou” të përsëritej magjia e 8 marsit që kualifikoi në çerekfinalen e Champions League Barcelonën që fitonte me rezultatin tenistik...

Juventus vazhdon ëndrrën, eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Ora news

Juventusi është gjysmëfinalistja e dytë e Ligës së Kampionëve, duke vazhduar ëndrrën për triumf. Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese. Spanjollët...

Juventus vazhdon ëndrrën, eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Ora news

Juventusi është gjysmëfinalistja e dytë e Ligës së Kampionëve, duke vazhduar ëndrrën për triumf. Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese. Spanjollët...

Enrique: Ia heq kapelën Juves, mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Almakos

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan nga Liga e...

​E dhimbshme, ja si e përjetoi Messi eliminimin nga Juventus

më 4.2017 - Gazeta Express

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

Ja kur hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale

më 4.2017 - Gazeta Express

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00 Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

Monaco i fortë për Dortmundin, prek gjysmëfinalen

më 4.2017 - GazetaBlic

Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3:1, për t’u kualifikuar më gjysmëfinale....

Monaco kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - OraInfo

Monaco ka shënuar fitore 3:1 ndaj Borussia Dortmundit, në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në...

Monaco mposht Dortmundin

më 4.2017 - Opinion

Monaco ka shënuar fitore 3:1 ndaj Borussia Dortmundit, në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në...

VIDEO/ Kualifikohet Monaco, fiton bindshëm ndaj Dortmundit

më 4.2017 - Syri

Monaco e ka mposhtur edhe në ndeshjen kthyese Dortmundin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pas fitores 2-3 në javën e kaluar, Monaco sonte fitoi me rezultat 3 me 1, transmeton Koha.net. Vetëm pas...

Juventus eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Klan Kosova

Kampioni italian, Juventus, është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pas barazimit 0:0 në Camp Nou me Barcelonën. Katalunasit nuk arritën t’i bëjnë asgjë Zonjës së Vjetër, pas fitores...

Barcelona nuk thyen ?murin? italian, Juventus në gjysmëfinale

më 4.2017 - Albeu

Italianët nuk janë “thyer” në “Camp Nou”, duke dalë të pamposhtur. 90-minutëshi në shtëpinë e katalunasve nuk prodhoi asnjë gol, kështu që u mbyll 0:0. Juve kualifikohet pas fitores 3:0 në ndeshjen e parë...

Monaco me lehtësi kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Koha.net

Monaco e ka mposhtur edhe në ndeshjen kthyese Dortmundin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pas fitores 2-3 në javën e kaluar, Monaco sonte fitoi me rezultat 3 me 1, transmeton Koha.net. Vetëm pas...

Monaco mposht dhe eliminon Dortmundin

më 4.2017 - Gazeta Express

Monaco ka shënuar fitore 3:1 ndaj Borussia Dortmundit, në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në...

Juventusi e Monaco kompletojnë gjysmëfinalen e Championsit

më 4.2017 - Zeri

Juventusi dhe Monaco e kanë prerë nga një biletë për gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke iu bashkuar skuadrave madrilene, Real e Atletico. “Bianconeri” e eliminuan Barcelonën, derisa ekipi francez...

Befasia Monaco në gjysmëfinale

më 4.2017 - Indeks online

Monaco ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pasi mposhti Dortmundin me rezultat 3-1 dhe me të përgjithshëm 6-3. Golat për skuadrën nga principata i shënuan, Lottin në minutën e tretë, Falcao...

Allegri: Juve duhet të përmirësohet ende

më 4.2017 - Arbresh

Trajneri Massimiliano Allegri ka thënë pas ndeshjes se vetëm një ekip i mrekullueshëm siç është Juventusi mund të kualifikohet ndaj një ekipi siç është Barcelona, por shton se Juve duhet të përmirësohet...

Mrekullia Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Lajmi.net

Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3:1, për t’u kualifikuar më gjysmëfinale....

Allegri flet pas ndeshjes: Ne nuk jemi PSG, Realizuam të pamundurën!

më 4.2017 - Tetova Sot

Për teknikun italian Allegri, mos pësimi i asnjë goli në ndeshjen e sotme kundër Barcelonës, ishte realizimi i një misioni të pamundur. “Dukej e pamundur të mos pësoje gol. Por ne jemi në gjysmëfinale....

E meritojnë. Shiko festën e çmendur të Juventus

më 4.2017 - Tetova Sot

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Juventusi i jep leksion Barcelonës midis “Camp Nou-t”

më 4.2017 - OraInfo

Juventusi ka kaluar në gjysmëfinale të Ligë së Kampionëve, duke barazuar me Barcelonën, 0 me 0, ndërsa me rezultat të përgjitshëm 3 me 0. Barcelona nuk ka arritur që të lë gjurmë në “Camp Nou”, edhe pse...

VIDEO/ Juventus nuk është PSG, eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Syri

Juventus ka arritur të ndalë Barcelonën edhe në ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Pas fitores 3 me 0 në shtëpi, “Zonja e Vjetër” ndali katalanasit edhe në Camp Nou duke barazuar 0 me 0....

Juventus eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Opinion

Juventusi eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve. Italianët nuk janë “thyer” në “Camp Nou”, duke dalë të pamposhtur. 90-minutëshi në shtëpinë e katalunasve nuk prodhoi asnjë gol, kështu që u mbyll 0:0....

Juve ndal Barçën edhe në Camp Nou, siguron gjysmëfinalen

më 4.2017 - Koha.net

Juventusi ka arritur të ndalë Barcelonën edhe në ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Pas fitores 3 me 0 në shtëpi, “Zonja e Vjetër” ndali katalonasit edhe në Camp Nou duke barazuar 0 me...

Juventus e ‘lë thatë’ Barcelonën, bardhezinjtë në gjysmëfinale

më 4.2017 - BalkanWeb

Barcelona nuk ka arritur të bëjë asgjë, ndryshe nga çfarë kishte premtuar gjatë javës për të përmbysur rezultatin kundër Juventusit. Katalanasit që u duheshin të paktën 3 gola, në dy takime nuk e kanë...

Barcelona përshëndetet me Ligën e Kampionëve, Juventusi në gjysmëfinale

më 4.2017 - GazetaBlic

Barcelona është eliminuar nga Juventusi në Ligën e Kampionëve. Juventusi ka eliminuar Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke shkuar tutje në gjysmëfinale, raporton Gazeta Blic Barcelona...

Juventus ndal dhe eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Juventusi nuk është PSG, eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Indeks online

Juventus ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra italiane në fazën çerekfinale eliminoi Barcelonën, ku pas barazimit 0-0 vlejti rezultati i ndeshjes së parë 3-0 në favor të “zonjës së...

Barcelona befason Juventusin pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Infokusi

Barcelona u eliminua nga Liga e Kampionëve pasi u mposht nga Juventusi me rezultat të përgjithshëm 3-0. Mirëpo skuadra katalonase edhe përkundër kësaj ka uruar kundërshtarin për kalimin në gjysmëfinale....

Italianët rezistojnë në “Camp Nou”, Juventusi eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Lajmi.net

Juventusi eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve. Italianët nuk janë “thyer” në “Camp Nou”, duke dalë të pamposhtur. 90-minutëshi në shtëpinë e katalunasve nuk prodhoi asnjë gol, kështu që u mbyll 0:0....

FOTO/ Talenti Mbappe arrin rekordin e madh në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Syri

Sulmuesi i Monacos, Kylian Mbappe ka shënuar tre gola ndaj Manchester City në 1/8 e finales dhe dy gola ndaj Borussia Dortmundit në çerekfinale. Me këto pesë gola, Mbappe bëhet lojtari më i ri më 18 vjet...

Nuk ka përmbysje magjike, “fortesa” Juventus kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Telesport

Juventus e përballon  më së miri presionin e Barcelona-s duke kaluar kështu në gjysmëfinalen e Champions League. Megjithëse ishin katalanasit ata që dominuan plotësisht ndeshjen, duke luajtur shumicën...

Monaco fundos Dortmundin

më 4.2017 - Klan Kosova

Monaco ka shënuar golin e tretë dhe me gjasë të fitores ndaj Borussia Dortmund. Sërish një asist nga Lemar ia mundësoi golin Germain në minutën e 81-të, në po të njejtën minutë kur edhe u fut në lojë,...

Monaco shënon golin e tretë, prek gjysmëfinalen

më 4.2017 - Zeri

Monaco e ka shënuar golin e tretë ndaj Borussia Dortmundit, duke e prekur pothuajse gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info. Golin e tretë për ekipin francez e ka shënuar Valere Germain...

Monaco-Dortmund, ky gol vendos gjithçka

më 4.2017 - Lajmi.net

Monaco thellon epërsinë ndaj Borussia Dortmundit në 3:1 me golin e Valere Germain. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Luis Enrique shokon me deklaratën e tij

më 4.2017 - Tetova Sot

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve. Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

Monaco po e ‘shkel’ Dortmundin

më 4.2017 - OraInfo

Monaco e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Dortmundit me anë të Germain. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Gjigantët e Premierligës në garë për një mesfushor

Pique: Juve e meritoi kualifikimin

më 4.2017 - Arbresh

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka lavdëruar gjigantin italian duke thënë se ata e merituan kualifikimin në rundin tjetër të UEFA Ligës së Kampionëve. “Blaugranët” u eliminuan nga “Zonja e Vjetër”...

Barcelona shkon në shtëpi, Juve ia prishi “magjinë”

më 4.2017 - InfoShqip

Nuk kanë qenë të paktë tifozët e Barcelonës që shpresonin që sonte në “Camp Nou” të përsëritej magjia e 8 marsit që kualifikoi në çerekfinalen e Champions League Barcelonën që fitonte me rezultatin tenistik...

Leo Messi shikon vdekjen me sy. Tragjedia shumë pranë

më 4.2017 - Tetova Sot

Juventus ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra italiane në fazën çerekfinale eliminoi Barcelonën, ku pas barazimit 0-0 vlejti rezultati i ndeshjes së parë 3-0 në favor të “zonjës së...

Mbappe arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Kylian Mbappe ka shënuar edhe golin e pestë në fazën eliminuese të Ligës së Kampionëve Sulmuesi i Monacos, Kylian Mbappe ka shënuar tre gola ndaj Manchester City në 1/8 e finales dhe dy gola ndaj Borussia...

Të premten hidhet shorti:Reali mbron trofeun, Juve thyen mallkimin, Monaco e At.Madrid për histori

më 4.2017 - Lajm

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00 Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

Lojtarët e Juves e ngushëlluan Neymarin

më 4.2017 - Almakos

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar, nuk ka mundur t’i mbajë lotët nga pikëllimi pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve. Katalunasit luajtën pa gola në Camp Nou në ndeshjen kthyese çerekfinale, ndërsa...

Reus ngushton epërsinë e Monacos

më 4.2017 - Koha.net

Dortmundi ka ngushtuar epërsinë e Monacos përmes yllit të saj Marco Reus, transmeton Koha.net. Reus shënoi në minutën e 48 pas një asistimi të bukur nga Dembele. Mbappe e Falcao kishin shënuar në pjesën...

Dortmundi e gjen golin e parë

më 4.2017 - Zeri

Borussia Dortmundi e ka gjetur golin e parë në ndeshje me Monacon, nga e cila po humb 2:1, shkruan zeri.info. Marco Reus ka shënuar në minutën e 48-të, për ta ngushtuar rezultatin, në ndeshjen e kthimit...

Barcelona përshëndetet me Ligën e Kampionëve, Juventusi në gjysmëfinale

më 4.2017 - Antpress

Barcelona është eliminuar nga Juventusi në Ligën e Kampionëve. Juventusi ka eliminuar Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke shkuar tutje në gjysmëfinale, raporton Gazeta Blic Barcelona...

Messi e përjeton rëndë, asnjë tifoz i Barcelonës s’dëshiron t’i shohë këto foto

më 4.2017 - Tetova1

Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë Juventusin në ndeshjen kthyese në Camp Nou. Rasti më i mirë për Barcën në pjesën e parë erdhi në minutën e 19-të, kur Messi dështoi të realizonte pas një goditje,...

Neymar shpërthen në lot pas ndeshjes

më 4.2017 - Arbresh

Neymar e ka përjetuar rëndë eliminimin e Barcelonës nga UEFA Liga e Kampionëve. Gjiganti katalunas është eliminuar nga kompeticioni evropian mbrëmjen e së mërkurës pas disfatës me rezultat të përgjithshëm...

Shënohet goli i tretë në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Opinion

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1.

VIDEO/ Dortmundi ngjall shpresat, shënon Marco Reus

më 4.2017 - Syri

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1. Marco Reus GOAL HD - Monaco 2-1 Dortmund 19.04... by 87taras Komentet Shto koment

Neymar shpërthen në lot

më 4.2017 - Tetova Sot

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona.

Notat e lojtarëve: Barcelona 0-0 Juventus

më 4.2017 - Almakos

Barcelona ka dështuar totalisht përballë Juventusit të hekurt në Camp Nou. Barazimi prej 0-0 kualifikoi Bianconerët, të cilët vazhdojnë ëndrrën e tyre tutje. Natyrisht notat më të larta i marrin mbrojtësit...

Monaco – Dortmund, shënohet goli i tretë

më 4.2017 - Indeks online

Dortmundi ka ngushtuar rezultatin në ndeshjen kundër Monacos. Golin e parë për gjermanët e shënoi Marco Reus në minutën e 48-të. / IndeksOnline / Marco Reus Goal HD - Monaco 2-1 Borussia... by Video-Sport

Reus “bombardon” Monacon

më 4.2017 - GazetaBlic

Marco Reus ka shënuar për Dortmundin në minutën e 48 të ndeshjes, duke ngushtuar në 2-1 epërsinë e Monacos. https://my.mixtape.moe/jbbopk.mp4

Shënohet goli i tretë në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Express

Borussia Dortmund ka ngushtuar rezultatin 2:1 ndaj Monacos, me golin e sulmuesit gjerman Marco Reus 2-1 Marco Reus Goal HD - AS Monaco vs Borussia... by allsportusa Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga...

Monaco-Dortmund, goli i radhës

më 4.2017 - Lajmi.net

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Dortmundi i shënon Monakos

më 4.2017 - OraInfo

Dortmundi e ka ngushtuar epërsinë e Monacos me golin e shënuar nga Reus. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Tronditet Juventus, dëmtohet edhe Gonzalo Higuain

Juve, “Zonjë” edhe në kështjellën e Barcës

më 4.2017 - Tetova1

Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese, duke mos arritur asgjë më shumë se një barazim me rezultat 0-0, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve me rezultat...

Dortmund ngushton rezultatin

më 4.2017 - Klan Kosova

Borussia Dortmund ka filluar furishëm në pjesën e dytë, duke zvogëluar epërsinë e Monacos në 2:1. Marco Reus ka shënuar në minutën e 48-të, pas asistimit nga Dembele, njofton Klan Kosova. Golin mund ta ndiqni më poshtë:

​E dhimbshme, ja si e përjetoi Messi eliminimin nga Juventus

më 4.2017 - Tetova Sot

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

Mrekullia Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Tetova1

loading... Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3:1, për t’u kualifikuar...

Shqiptarët bëjnë shqiponjën në Camp Nou

më 4.2017 - Klan Kosova

Vëllezërit nga Kosova, Kristian dhe Emanuell Gashi janë prezent në stadiumin Camp Nou, ku aktualisht po përballen Barcelona dhe Juventus, në kuadër te çerekfinales së Ligës së Kampionëve, njofton Klan...

​E dhimbshme, ja si e përjetoi Messi eliminimin nga Juventus

më 4.2017 - Infokusi

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

Notat e lojtarëve: Barcelona 0:0 Juventus

më 4.2017 - Arbresh

Juventusi ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të UEFA Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës. Gjigantit italian i mjaftuan tri golat e shënuara në Torino për të vazhduar në fazën tjetër të këtij kompeticioni,...

​E dhimbshme, ja si e përjetoi Messi eliminimin nga Juventus

më 4.2017 - Tetova1

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

E fundit/ Problem i madh për Barcelonën

më 4.2017 - Syri

Në 45 minutëshin e parë, Barca e ka bërë vetëm një goditje në portën e Gianluiggi Buffon. Në anën tjetër, Juve ka bërë dy tentime në drejtim të portës vendëse, përcjellë “Lajmi.net”. Në total, katalunasit...

Problem i madh për Barcelonën

më 4.2017 - Lajmi.net

Barcelona assesi s'po mund ta thyejë Juventusin. Në 45 minutëshin e parë, Barca e ka bërë vetëm një goditje në portën e Gianluiggi Buffon. Në anën tjetër, Juve ka bërë dy tentime në drejtim të portës vendëse,...

Enrique: Juve mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - AlbPortali

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Loading... Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan...

Monaco po shijon super sezonin, kalon lehtësisht në gjysmëfinale

më 4.2017 - Almakos

Monaco ka vazhduar super performancat e këtij sezoni, duke mposhtur pa probleme Dortmundin në shtëpi me rezultat 3-1. Serinë e hapi Kylian Mbappe në minutën e tretë me asistim të Mendyt. Vazhdoi Falcao...

Juventusi, mur i pakalueshëm në “Nou Camp”, Monaco eliminoi Dortmundin

më 4.2017 - Lajm

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Juve, “Zonjë” edhe në kështjellën e Barcës

më 4.2017 - Almakos

Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese, duke mos arritur asgjë më shumë se një barazim me rezultat 0-0, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve me rezultat...

Monaco eliminon Dortmundin

më 4.2017 - Infokusi

Monaco ka shënuar fitore 3:1 ndaj Borussia Dortmundit, në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në...

Ja kur hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale

më 4.2017 - Infokusi

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00 Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

Juventus ndal dhe eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Tetova Sot

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Juventus eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve, barazimi 0-0 kualifikon bardhezijtë

më 4.2017 - Java News

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Messi gjakoset por e vazhdon lojën

më 4.2017 - Opinion

Leo Messi është rrëzuar keq dhe ka pësuar një lëndim në fytyrë, por megjithatë e ka vazhduar ndeshjen. vijon

Barcelona – Juventus, notat e lojtarëve (Pjesa e parë)

më 4.2017 - OraInfo

Pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit në ‘Camp Nou’ ka përfunduar me rezultat 0 me 0. 45 minutat e takimit të dytë të ndeshjes çerekfinales në UEFA Ligë të Kampionëve ndërmjet dy gjigantëve...

Juventus eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Infokusi

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Barcelona – Juventus e Monaco - Dortmund, kështu përfunduan pjesët e para

më 4.2017 - Zeri

Barcelona dhe Juventusi po luajnë baras, në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info. Gjiganti katalunas kishte disa raste, por nuk ia doli të shënonte, ndërsa Juventusi...

Barcelona-Juventus, mbyllet me rrjeta të paprekura pjesa e parë

më 4.2017 - Shqiptarja

Në “Camp Nou” të Barcelonës po huhet ndeshja mes Barcelonës dhe Juventusit. Kjo është ndeshja e kthimit e vlefshme për Ligën e Kampionëve. Pjesa e parë përfundoi me rrjeta të paprekura, ndërsa nuk munguan...

Messi gjakoset por e vazhdon takimin

më 4.2017 - Lajmi.net

Leo Messi është rrëzuar keq dhe ka pësuar një lëndim në fytyrë, por megjithatë e ka vazhduar ndeshjen. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Barcelona – Juventus, statistikat e pjesës së parë

më 4.2017 - OraInfo

Pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit në ‘Camp Nou’ ka përfunduar me rezultat 0 me 0. 45 minutat e takimit të dytë të ndeshjes çerekfinales në UEFA Ligë të Kampionëve ndërmjet dy gjigantëve...

Ndeshja kishte filluar, shikoni çfarë bënte i “çmenduri” Dani Alves

më 4.2017 - Lajmi.net

Dani Alves ka lënë anash sekondat e parë të ndeshjes Barcelona-Juventus, për të përshëndetur shtabin teknik të Barcelonës. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

Alves është i çmendur, harron ndeshjen për t’u përshëndetur me stafin e Barcelonës

më 4.2017 - OraInfo

Dani Alves ka treguar edhe një herë tjetër dashurinë e tij ndaj futbollistëve dhe stafit të Barcelonës Mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves ka harruar të futet në fushë, duke përshëndetur lojtarët dhe stafin...

VIDEO/ Dani Alves është i çmendur, harron ndeshjen. Shiko çfarë bën tek stoli i Barcelonës

më 4.2017 - Syri

Mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves ka harruar të futet në fushë, duke përshëndetur lojtarët dhe stafin teknik të Barcelonës. Por, braziliani me të filluar ndeshja, është kthyer me vrap, për të ndihmuar...

Enrique tregon fajtorin për humbjen e Barcelonës

më 4.2017 - Sovrani

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka thënë se fajtori i eliminimit të skuadrës së tij është loja e dobët në pjesën e parë të ndeshjes në Juventus. Gjithashtu ka shtuar se mungoi edhe fati pasi që katalonasit...

​Sipas lexuesve të UEFA-s, kjo skuadër do ta fitojë Championsin

më 4.2017 - Gazeta Monitor

UEFA ka pyetur në faqen e saj në Twitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion Pas më shumë se 10.000 mijë votave, 30 për qind e lexuesve besojnë se Real Madrid do të shpallet edhe...

Alves është i çmendur, harron ndeshjen për t’u përshëndetur me stafin e Barcelonës

më 4.2017 - Gazeta Express

Dani Alves ka treguar edhe një herë tjetër dashurinë e tij ndaj futbollistëve dhe stafit të Barcelonës Mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves ka harruar të futet në fushë, duke përshëndetur lojtarët dhe stafin...

Mbappe arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Tetova Sot

Kylian Mbappe ka shënuar edhe golin e pestë në fazën eliminuese të Ligës së Kampionëve Sulmuesi i Monacos, Kylian Mbappe ka shënuar tre gola ndaj Manchester City në 1/8 e finales dhe dy gola ndaj Borussia...

-214 orë nga çerekfinalet e Europa League…

më 4.2017 - Telesport

Gjendja e Besiktas – Vincent Aboubakar është ende i skualifikuar për vendasit, ashtu si Marcelo, që mori kartonin e dytë të verdhë në sfidën e javës së kaluar. Mjekët e Besiktas janë në garë me kohën për...

Monaco-Dortmund, shënohet goli i dytë

më 4.2017 - Opinion

Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0.

Sipas lexuesve të UEFA-s, kjo skuadër do ta fitojë Championsin

më 4.2017 - Sovrani

UEFA ka pyetur në faqen e saj në Twitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion.Pas më shumë se 10.000 mijë votave, 30 për qind e lexuesve besojnë se Real Madrid do të shpallet edhe...

Kjo ishte koreografia e jashtëzakonshme në Camp Nou para ndeshjes me Juventusit

më 4.2017 - Opinion

Barcelona dhe tifozët e saj kanë përgatitur koreografi të jashtëzaknshme në Camp Nou, para ndeshjes së kthimit çerekfinale Më shumë se 90 mijë tifozë në Cam Nou kanë krijuar koreografitë jashtëzakonshme,...

Monaco e papërmbajtshme, ‘djeg” shpresat e Dortmund-it në pak minuta

më 4.2017 - BalkanWeb

Pavarësisht pretendimeve të gjermanëve, Monaco ka treguar edhe një herë se është një ekip me shumë potencial pasi nuk e ka patur të vështirë të shënojë dy gola të shpejtë në betejën e dytë me Dortmundin....

Monaco me një këmbë në gjysmëfinale, shënon golin e dytë

më 4.2017 - Indeks online

Monaco ka dyfishuar rezultatin kundër Dortmundit. Golin e dytë e shënoi Radamel Falcao në minutën e 17-të. / IndeksOnline /

​Shënohet edhe goli i dytë në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Express

Radamel Falcao ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Borussia Dortmundit 2:0, kur kanë kaluar vetëm 18 minuta lojë në Monaco Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Rikthehet nesër Europa League, 4 sfida interesante për gjysmëfinalen

më 4.2017 - Newsport

Europa League vjen nesër me 4 ndeshjet e kthimit të raundit çerekfinal, sfida në të cilat do të përcaktohet edhe 4 skuadrat që do vazhdojnë aventurën e tyre në këtë kompeticion, me objektivin për ti shkuar...

Pas diskualifikimit vjen edhe një lajm shumë i hidhur për Barcelonën

më 4.2017 - Sovrani

Skuadra e Barcelonës u diskualifikua nga Champions League, pas humbjen në dy takime nga Juventusi me rezultatin e përgjithshëm 3-0, përcjell sovrani.info Si të mos mjaftonte vetëm humbja, lojtari i tyre,...

VIDEO/ Monaco-Dortmund, shënohet goli i dytë

më 4.2017 - Syri

Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. --- by Video-Sport Komentet Shto koment

Pique ka dy fjalë për Juventusin

më 4.2017 - Periskopi

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, thotë se Juventusi meritoi kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juve u kualifikua tutje duke eliminuar Barçën në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm...

VIDEO/ Shënohet goli i tretë në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Opozita

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1. Related

LIGA E KAMPIONËVE: Shënohet edhe goli i dytë

më 4.2017 - Zeri

Monaco e ka gjetur edhe golin e dytë ndaj Borussia Dortmundit, në ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info. Radamel Falcao ka shënuar në minutën e 17-të, duke e dërguar ekipin...

Enrique: Juventus u kualifikua, por kjo skuadër e fiton Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Periskopi

Luis Enrique e konsideron të merituar kualifikimin e Juventusit dhe e vlerëson shumë Massimiliano Allegrin. Trajneri katalunas ka uruar kampionin italian për kualifikimin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve....

Monaco e shënon edhe golin e dytë

më 4.2017 - OraInfo

Monaco ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Dortmundit me anë të Falcaos. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Gjermania e shënon edhe golin e tretë (Video)

Monaco-Dortmund, gol shokues

më 4.2017 - Lajmi.net

Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Vjen goli i dytë i Monacos

më 4.2017 - Klan Kosova

Monaco ka thelluar epërsinë ndaj Borussia Dortmundit në ndeshjen e kthimit çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Kolumbiani Radamel Falcao tundi rrjetën në minutën e 17-të pas një asistimi nga Lemar. Golin mund ta ndiqni më poshtë:

Nis me 5 minuta vonesë, por Monaco starton me gol falë Mbappe

më 4.2017 - BalkanWeb

Monaco-Dortmund ka nisur me 5 minuta vonesë sepse dy skuadrat janë paraqitur me vonesë në stadium dhe kjo është konfirmuar edhe nga UEFA. Por kjo nuk e ka penguar aspak Monaco-n për të realizuar golin...

Më në fund flet Enrique, befason fansat e Barcelonës me deklaratën e tij

më 4.2017 - Sovrani

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan nga Liga e...

Enrique: Juve mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Shenja

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan nga Liga e...

Dortmundi ngjall shpresat, shënon Marco Reus

më 4.2017 - Tetova Sot

Borussia Dortmund ka ngushtuar rezultatin 2:1 ndaj Monacos, me golin e sulmuesit gjerman Marco Reus 2-1 Marco Reus Goal HD – AS Monaco vs Borussia… by allsportusa

VIDEO/ Monaco-Dortmund, shikoni kush ka shënuar

më 4.2017 - Syri

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, me golin e francezit Kylian Mbappe në minutën e tretë të takimit. Amazing Goal Mbappe (1:0) Monaco vs Borussia... by GoalHunter1 Komentet Shto koment

Monaco shënon

më 4.2017 - Klan Kosova

Monaco aktualisht po ndeshet me Borrusia Dortmund në ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampionëve. Vendësit kanë kaluar në epërsi ndaj gjermanëve me golin e Mbappes në minutën e tretë. Golin mund ta ndiqni më poshtë:

Mbappe kalon Monacon në epërsi ndaj Dortmundit

më 4.2017 - Koha.net

Monaco ka krijuar epërsinë e parë ndaj Dortmundit në ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ishte Kylian Mbappe ai që i dha epërsinë klubit francez duke shënuar në minutën e tretë, transmeton...

Monaco – Dortmund, gol me të filluar ndeshja

më 4.2017 - Indeks online

Monaco ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Borusia Dortmund. Golin për francezët e shënoi Mbappe Lottin në minutën e tretë të ndeshjes. / IndeksOnline / Kylian Mbappe Goal vs Borussia Dortmund (1-0) by wfproductions

Ka gol në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Express

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, me golin e francezit Kylian Mbappe në minutën e tretë të takimit Amazing Goal Mbappe (1:0) Monaco vs Borussia... by GoalHunter1 Bëje LIKE dhe merr lajmin...

Vjen goli i parë në Ligën e Kampionëve për sonte

më 4.2017 - Zeri

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info. Kylian Mbappe Lottin ka shënuar në minutën e tretë për golin e parë të ekipit...

Monaco-Dortmund, shikoni kush ka shënuar

më 4.2017 - Lajmi.net

Kylian Mbappe ka kaluar Monacon në epërsi ndaj Borussia Dortmundit. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Eleminoi Barcelonën nga Champions League, festë e çmendur e futbollistëve të Juventusit në “Camp Nou”

më 4.2017 - Newsport

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3-0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

FOTO/ 90 mijë tifoz, shiko çfarë ndodhi në 'Camp Nou' para fillimit të ndeshjes

më 4.2017 - Syri

Më shumë se 90 mijë tifozë në Cam Nou kanë krijuar koreografitë jashtëzakonshme, para ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampionëve. Mbetet të shihet nëse kjo atmosferë do të rrit edhe...

Neymar po qanë, ja pse (Foto/Video)

më 4.2017 - Periskopi

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar, nuk ka mundur t’i mbajë lotët nga pikëllimi pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve. Katalunasit luajtën pa gola në Camp Nou në ndeshjen kthyese çerekfinale, ndërsa...

Monaco kalon në epërsi përballë Dortmundit

më 4.2017 - GazetaBlic

Kylian Mbappe ka shënuar për epërsinë 1-0 të Monacos përballë Dortmundit, pas vetëm tre minutave lojë. https://www.reddit.com/r/soccer/new/

​Kjo ishte koreografia e jashtëzakonshme në Camp Nou para ndeshjes me Juventusit

më 4.2017 - Gazeta Express

Barcelona dhe tifozët e saj kanë përgatitur koreografi të jashtëzaknshme në Camp Nou, para ndeshjes së kthimit çerekfinale Më shumë se 90 mijë tifozë në Cam Nou kanë krijuar koreografitë jashtëzakonshme,...

Monaco kalon në epërsi ndaj Dortmundit

më 4.2017 - OraInfo

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Dortmundit me golin e shënuar nga Mbappe. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Griezmann shokon tifozët e Man Utd (FOTO)

Publikohet pamja ‘tragjike’ e Lionel Messit

më 4.2017 - Bota Press

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

Lejeni fitorën e Juventusit, shikojeni se çka i ndodhi tani Camp Nou

më 4.2017 - Bota Press

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona. /Express/

Ndiqni LIVE sfidën Barcelona - Juventus

më 4.2017 - Syri

Komentet Shto koment

Ndiqni LIVE ndeshjen Monaco - Dortmund

më 4.2017 - Syri

Komentet Shto koment

Champions League/ Barcelona eliminohet nga Juventus

më 4.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Duka: Akademia e arbitrimit zbret edhe në Elbasan (Video) 5 hours ago Elbasanasi Armando Sadiku rikthehet me gol dhe asist 1 week ago Itali-Shqipëri/ De Biasi publikon listën, 4 lojtarë...

Pa gola në pjesën e parë Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Tetova Sot

Pjesa e parë e derit të natës së sotme në Ligën e Kampionëve, Barcelona – Juventus, ka përfunduar pa gola. Ky rezultat e dërgon Juventusin në gjysmëfinale, pasi ndeshjen e parë Juventus e ka fituar 3-0....

Problem i madh për Barcelonën

më 4.2017 - Infokusi

Barcelona assesi s’po mund ta thyejë Juventusin. Në 45 minutëshin e parë, Barca e ka bërë vetëm një goditje në portën e Gianluiggi Buffon. Në anën tjetër, Juve ka bërë dy tentime në drejtim të portës vendëse,...

Mësojeni kur do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Bota Press

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00. Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

Italianët rezistojnë në “Camp Nou”, Juventusi eliminon Barcelonën

më 4.2017 - AlbPortali

Loading... Juventusi eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve. Italianët nuk janë “thyer” në “Camp Nou”, duke dalë të pamposhtur. 90-minutëshi në shtëpinë e katalunasve nuk prodhoi asnjë gol, kështu që...

Juventus dhe Monako në gjysmëfinale

më 4.2017 - AlbPortali

Juventusi dhe Monako janë dy skuadrat e fundit që siguruan kualifikim për në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan SHENJA. Loading... Juventusi barazon 0:0 në ”Kamp Nou” ndërsa kalon më tej me rezultat...

Barcelona befason Juventusin pas ndeshjes

më 4.2017 - Sovrani

Barcelona u eliminua nga Liga e Kampionëve pasi u mposht nga Juventusi me rezultat të përgjithshëm 3-0. Mirëpo skuadra katalonase edhe përkundër kësaj ka uruar kundërshtarin për kalimin në gjysmëfinale....

Kur hedhet shorti i gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Periskopi

Janë mësuar emrat e katër ekipeve më të mira sivjet në Ligën e Kampionëve. Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë ekipet që kanë mbetur në garën për më të mirin në Evropë. Shorti për gjysmëfinale...

Notat e lojtarëve: Barcelona 0-0 Juventus

më 4.2017 - Gazeta e re

Barcelona ka dështuar totalisht përballë Juventusit të hekurt në Camp Nou. Barazimi prej 0-0 kualifikoi Bianconerët, të cilët vazhdojnë ëndrrën e tyre tutje. Natyrisht notat më të larta i marrin mbrojtësit...

Monaco – Borussia Dortmund, formacionet e skuadrave

më 4.2017 - Aktuale

Monaco dhe Borussia Dortmund do të përballen sonte, nga ora 20:45, në kuadër të ndeshjes së kthimit të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. “Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave. Monaco...

Monaco-Dortmund shtyhet për 5 minuta

më 4.2017 - Lajmi.net

Monaco-Dortmund është shtyrë për 5 minuta, për shkak të mbërritjes së skuadrës mysafire me vonesë. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Festa e çmendur Juventusit në Camp Nou pasi eliminoi Barcelonën

më 4.2017 - Sovrani

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Ja kur do të hedhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Sovrani

Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë gjysmëfinalistët e sezonit 2016/17 të Ligës së Kampionëve. Shorti për këto ndeshje do të hedhet të premten në ora 11:30 në Nyon të Zvicrës. Ndeshjet...

Alves është i çmendur, harron ndeshjen për t’u përshëndetur me stafin e Barcelonës

më 4.2017 - Infokusi

Dani Alves ka treguar edhe një herë tjetër dashurinë e tij ndaj futbollistëve dhe stafit të Barcelonës Mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves ka harruar të futet në fushë, duke përshëndetur lojtarët dhe stafin...

FOTO/ Tronditet nata sonte. Shtyhet ndeshja Monaco – Dortmund. Ja çfarë po ndodh

më 4.2017 - Syri

UEFA ka njoftuar se ndeshja ndërmjet Monacos dhe Dortmund është shtyrë Skuadrat e Monaccos dhe Dortmundit kanë arritur me vonesë në stadium dhe kjo ka bërë që ndeshja të shtyhet për pesë minuta. “për shkak...

Eliminohet nga Champions League, Neymar “shpërthen” në lot

më 4.2017 - Newsport

Pas përfundimit të takimit dhe eleminimit të Barcelonës nga Champions League, Neymar nuk mundi të pushoj së qari pas këtij eleminimi.  Padyshim braziliani ishte më i miri në fushën e lojës. Por, atë e...

Juventusi e Monaco në gjysmëfinale, Barcelona e Dortmundi në shtëpi

më 4.2017 - AlbPress

Juventusi, Monaco, Real Madridi e Atletico Madridi, u kualifkuan në gjysmëfinalen e Champions League, ndërsa Barcelona, Dortmundi, Leicester City e Bayern Munihu, janë eliminuar nga gara më prestigjioze....

Champions, formacionet zyrtare të Barcelona-Juventus dhe Monaco-Dortmund

më 4.2017 - NOA

Publikohen formacionet zyrtare të takimit Barcelona-Juventus, e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampioneve. Takimi ndërmjet dy skuadrave luhet në orën 20:45 në stadiumin “Camp Nou”. Takimi i parë...

Ndiqeni LIVE takimin Barcelona – Juventus

më 4.2017 - GazetaBlic

Barcelona e pret Juventusin në “Camp Nou” në ndeshjen e kthimit çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Për ta parë live ndeshjen klikoni KËTU

Barcelona – Juventus, statistikat e pjesës së parë

më 4.2017 - Arbresh

Pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit në ‘Camp Nou’ ka përfunduar me rezultat 0 me 0. 45 minutat e takimit të dytë të ndeshjes çerekfinales në UEFA Ligë të Kampionëve ndërmjet dy gjigantëve...

Lojtarët e Juventusit arrijnë në Camp Nou, zbresin në fushë

më 4.2017 - Telegrafi

Ekipi i Juventusit tashmë ka arritur në stadiumin epik, Camp Nou. Është pikërisht Camp Nou impianti ku do të zhvillohet dueli më i rëndësishëm i sezonit për Juventusin dhe Barcelonën. Bianconerët kanë...

Monaco shënon fitore të lehtë dhe kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Gazeta e re

Monaco ka arritur të shënoj një fitore të lehtë ndaj Dortmundit, me rezultat 3:1, në kuadër të çerekfinales të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta e Re. Vendasit pjesën e parë e përfunduan me rezultat...

​Zyrtare: Shtyhet ndeshja Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Express

UEFA ka njoftuar se ndeshja ndërmjet Monacos dhe Dortmund është shtyrë Skuadrat e Monaccos dhe Dortmundit kanë arritur me vonesë në stadium dhe kjo ka bërë që ndeshja të shtyhet për pesë minuta. “për shkak...

VIDEO/ Monaco-Dortmund, shënohet goli i dytë

më 4.2017 - Opozita

Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. Related

Messit i “dridhen” këmbët para Buffonit

më 4.2017 - Sovrani

Juventusi ka eliminuar Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ylli i skuadrës katalonase, Lionel Messi ishte në hije në dy ndeshjet e zhvilluara në Torino dhe në Camp Nou. Argjentinasi nuk ka...

Neymar qan si fëmijë pas eliminimit, nuk do ta besoni kush e ngushëllon

më 4.2017 - Sovrani

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona....

Alves është i çmendur, harron ndeshjen për t’u përshëndetur me stafin e Barcelonës

më 4.2017 - Tetova Sot

Dani Alves ka treguar edhe një herë tjetër dashurinë e tij ndaj futbollistëve dhe stafit të Barcelonës Mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves ka harruar të futet në fushë, duke përshëndetur lojtarët dhe stafin...

Shpallen 4 gjysmëfinalistet e Champions League, ja kur hidhet shorti

më 4.2017 - Newsport

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës në orën 12:00. Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

Jose Mourinho “paralajmëron” Martial

më 4.2017 - Telesport

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka çuar një mesazh të qartë për sulmuesin e Francës, Anthony Martial, duke thënë se ai duhet të bëj më shumë për ta bindur që të gjejë më shumë minuta, ashtu...

Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Periskopi

Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 6:3. Golat për Monacon në këtë ndeshje i shënuan Mbappe,...

Barcelona nuk përsërit “magjinë”, eliminohet nga Juventus

më 4.2017 - LajmiFundit

Nuk kanë qenë të paktë tifozët e Barcelonës që shpresonin që sonte në “Camp Nou” të përsëritej magjia e 8 marsit që kualifikoi në çerekfinalen e Champions League Barcelonën që fitonte me rezultatin tenistik...

Dortmund-i me mision në Francë, trajnerët zbardhin formacionet zyrtare

më 4.2017 - BalkanWeb

Borusia Dortmund është nisur drejt Francës me mision përmbysjen e rezultatit të takimit të parë ku Monaco triumfoi në “Signal Iduna Park” me rezultatin 2-3. Ndeshja e kthimit në “Stade Louis II” premton...

Juve nisi ndeshjen me vetëm 10 lojtarë në fushë ndaj Barçës

më 4.2017 - Arbresh

Juventusi ka nisur ndeshjen kthyese në ‘Camp Nou’ ndaj Barcelonës me vetëm dhjetë lojtarë në fushë. Gjiganti italian, i cili siguroi fitore me rezultat të thellë 3 me 0 në takimin e zhvilluar në Torino,...

Barcelona ikën nga “Champions League”, Juventusi kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Lajme.al

Nuk ka surpriza në ndeshjen e kthimit të zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit. Janë bardhezinjtë skuadra që kualifikohet për në fazën gjysmëfinale të kompeticionit të “Uefa Champions League”...

Italianët rezistojnë në “Camp Nou”, Juventusi eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Fakti Ditor

Juventusi eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve. Italianët nuk janë “thyer” në “Camp Nou”, duke dalë të pamposhtur. 90-minutëshi në shtëpinë e katalunasve nuk prodhoi asnjë gol, kështu që u mbyll 0:0....

Barcelona – Juventus, ja notat e lojtarëve

më 4.2017 - Sovrani

Më poshtë i keni notat e futbollistëve për ndeshjen Barcelona-Juventus (0:0), ku italianët siguruan kualifikimin në gjysmëfinale. Facebook Twitter Google Plus

Video/ Monaco bën mrekullinë, mund 6-3 Dortmundin dhe kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Newsport

Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3-1 sonte dhe 3-2 në takimin e parë....

Mrekullia Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Bota Press

Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3:1, për t’u kualifikuar më gjysmëfinale....

Juventusi i pathyeshëm kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Gazeta e re

Juventusi ka arritur të kaloj në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pas barazimit 0-0, ndaj Barcelonës. Barcelona në tër ndeshjen bëri përpjekje që të thyente mbrojtjen e Juventusit, por nuk ia arriti...

Juventus mur i pakalueshëm për Barçën, kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - KosovaPress

Pjesa e parë e ndeshjes kaloi nën dominimin e Barcelonës, por katalanasit ishin të pafuqishëm para portës së Gianluigi Buffon. E njëjta histori u përsërit edhe në pjesën e dytë, ku Barça tentonte por asnjëherë...

Juventus dhe Monako në gjysmëfinale

më 4.2017 - Shenja

Juventusi dhe Monako janë dy skuadrat e fundit që siguruan kualifikim për në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan SHENJA. Juventusi barazon 0:0 në ”Kamp Nou” ndërsa kalon më tej me rezultat të...

Shënohet edhe goli i dytë në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Tetova Sot

Radamel Falcao ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Borussia Dortmundit 2:0, kur kanë kaluar vetëm 18 minuta lojë në Monaco

Juventus eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Kampioni italian, Juventus, është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pas barazimit 0:0 në Camp Nou me Barcelonën. Katalunasit nuk arritën t’i bëjnë asgjë Zonjës së Vjetër, pas fitores...

Ka gol në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Tetova Sot

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, me golin e francezit Kylian Mbappe në minutën e tretë të takimit Amazing Goal Mbappe (1:0) Monaco vs Borussia… by GoalHunter1

Përfundon gjithçka, Barcelona jashtë, Juventus reziston në “Camp Nou” dhe kap gjysmëfinalen

më 4.2017 - Newsport

Juventusi eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve. Italianët nuk janë “thyer” në “Camp Nou”, duke dalë të pamposhtur. 90-minutëshi në shtëpinë e katalanasve nuk prodhoi asnjë gol, kështu që u mbyll 0-0....

FOTO/ Talenti Mbappe arrin rekordin e madh në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Fakti Ditor

Sulmuesi i Monacos, Kylian Mbappe ka shënuar tre gola ndaj Manchester City në 1/8 e finales dhe dy gola ndaj Borussia Dortmundit në çerekfinale. Me këto pesë gola, Mbappe bëhet lojtari më i ri më 18 vjet...

Juventus ndal dhe eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Juve ndal Barçën edhe në Camp Nou, siguron gjysmëfinalen

më 4.2017 - Periskopi

Juventusi ka arritur të ndalë Barcelonën edhe në ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Pas fitores 3 me 0 në shtëpi, “Zonja e Vjetër” ndali katalonasit edhe në Camp Nou duke barazuar 0 me...

Juventus ndal dhe eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Bota Press

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Mbappe arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Kylian Mbappe ka shënuar edhe golin e pestë në fazën eliminuese të Ligës së Kampionëve Sulmuesi i Monacos, Kylian Mbappe ka shënuar tre gola ndaj Manchester City në 1/8 e finales dhe dy gola ndaj Borussia...

Monaco në pozitë të mirë ndaj Dortmundit, formacionet bazë

më 4.2017 - Telegrafi

Në Stade Louis II zhvillohet ndeshja kthyese çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Monacos dhe Borussia Dortmundit. Skuadra franceze është në pozitë të mirë për t’u kualifikuar në gjysmëfinale, meqenëse...

Do të ndodhë një tjetër përmbysje nga Barca apo Juve është i pathyeshëm – formacionet zyrtare

më 4.2017 - Telegrafi

Barcelona është nikoqir i Juventusit për ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Blaugranët janë përpara një misioni shumë të vështirë, duke qenë se kanë humbur me rezultat 3-0 në Torino,...

Monaco në epërsi, shënon Mbappe

më 4.2017 - Arbresh

AS Monaco ka kaluar në epërsi në ndeshjen kthyese si nikoqir ndaj Borussia Dortmundit. Superylli Kylian Mbappe ka shënuar për 1 me 0 në minutën e 3′ të ndeshjes, shkruan portali arbresh.info . https://my.mixtape.moe/jvhgkg.mp4

Kjo ishte koreografia e jashtëzakonshme në Camp Nou para ndeshjes me Juventusit

më 4.2017 - Tetova Sot

Barcelona dhe tifozët e saj kanë përgatitur koreografi të jashtëzaknshme në Camp Nou, para ndeshjes së kthimit çerekfinale Më shumë se 90 mijë tifozë në Cam Nou kanë krijuar koreografitë jashtëzakonshme,...

Mbappe arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve, lë pas edhe Raulin

më 4.2017 - Newsport

Kylian Mbappe ka shënuar edhe golin e pestë në fazën eliminuese të Ligës së Kampionëve. Sulmuesi i Monacos, Kylian Mbappe ka shënuar tre gola ndaj Manchester City në 1/8 e finales dhe dy gola ndaj Borussia...

Monaco – Dortmund, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Indeks online

Monaco dhe Dortmund takohen në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Këto janë formacionet zyrtare: Monaco : Burki; Piszczek, Ginter, Sokratis, Durm; Weigl, Sahin; Reus, Kagawa, Guerreiro;...

Monaco ? Dortmund, ja formacionet zyrtare

më 4.2017 - Albeu

Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që zhvillohet duke filluar nga ora 20:45. Kujtojmë se ndeshjen e...

Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco – Borussia Dortmund Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve,...

Monaco-Dortmund, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Lajmi.net

Monaco dhe Dortmund kanë publikuar formaiconet zyrtare. Monaco : Subašić; Touré, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar; Falcao, Mbappé. Dortmund : Bürki; Piszczek, Ginter, Sokratis, Durm;...

​Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - OraInfo

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco – Borussia Dortmund Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve,...

FOTO/ Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Syri

Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që zhvillohet nga ora 20:45. Kujtojmë se ndeshjen e parë e kishte...

Monaco – Dortmund, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Koha.net

Janë konfirmuar formacionet zyrtare të ndeshjes së kthimit ndërmjet Monacos dhe Dortmundit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të dyja ekipet synojnë t’i bashkohen Realit dhe Atleticos në gjysmëfinale...

Monaco shumë afër gjysmëfinales

më 4.2017 - AlbPortali

Kylian Mbappe ka kaluar Monacon në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, ndërsa Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. Loading... Është ky një rezultat tejet i volitshëm për...

Monaco – Dortmund, formacionet zyrtare

më 4.2017 - GazetaBlic

AS Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikura formacionet e ndeshjes së kthimit çerekfinale. Monaco e pret Dortmundin në Francë në ndeshjen e kthimit, pasi e fitoi takimin e parë me rezultatin 3:2, përcjell...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - OraInfo

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Juventus Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që...

Formacionet zyrtare Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Syri

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve mes Barcelonës dhe Juventusit. Takimi i kthimit nis në orën 20:45. Në ndeshjen e parë, “Zonja e Vjetër” kishte fituar...

Formacionet zyrtare, Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Koha.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve mes Barcelonës dhe Juventusit. Takimi i kthimit nis në orën 20:45. Në ndeshjen e parë, “Zonja e Vjetër” kishte fituar 3 me 0. Formacionet:

​Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco – Borussia Dortmund Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve,...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Juventus Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që...

Video/ Rihapet loja në Francë, Dortmund kërkon përmbysjen

më 4.2017 - Newsport

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1.

Monaco-Dortmund, goli i radhës

më 4.2017 - Periskopi

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1.

Monaco shumë afër gjysmëfinales

më 4.2017 - Shenja

Kylian Mbappe ka kaluar Monacon në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, ndërsa Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. Është ky një rezultat tejet i volitshëm për Monacon pas...

Monako “shkatërron” shpresat e Dortmund

më 4.2017 - LajmiFundit

Ndeshja mes Monakos dhe Dortmund në Francë ishte parashikuar e vështirë. Kishte shpresa se Dortmund do të mund të bënte mrekullinë në fushën e Monakos, por se gjithçka është venitur vetëm në pak minuta....

Lojtarët e Juventusit arrijnë në Camp Nou, zbresin në fushë

më 4.2017 - Almakos

Ekipi i Juventusit tashmë ka arritur në stadiumin epik, Camp Nou. Është pikërisht Camp Nou impianti ku do të zhvillohet dueli më i rëndësishëm i sezonit për Juventusin dhe Barcelonën. Bianconerët kanë...

Statistikat e pjesës së parë së Barcelonës dhe Juventusit

më 4.2017 - Gazeta e re

Pjesa e parë ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit, ka përfunduar pa gola 0-0, shkruan Gazeta e Re. Përqindjen e topit  e ka pasur Barcelona me 61%. Ndërsa goditje në portë ka pasur Juventusi dy e Barcelona një goditje brenda portës.

Pa gola në pjesën e parë Barcelona - Juventus

më 4.2017 - KosovaPress

Ky rezultat e dërgon Juventusin në gjysmëfinale, pasi ndeshjen e parë Juventus e ka fituar 3-0. Ndërsa takimi tjetër për kualifikim në gjysmë finale të Ligës së Kampionëve,  Monaco dhe Borussia Dortmund,...

Lajmi i fundit/ Mbyllet mes tensionesh pjesa e parë në “Camp Nou”, gjakoset Lionel Messi

më 4.2017 - Newsport

Ka përfunduar pjesa e parë mes Barcelonës dhe Juventusit në “Camp Nou”. Këto 45 minuta kanë përfunduar me rezultatin 0-0. Ekipet kanë kërkuar golin e avantazhit por deri më tani rrjetat kanë mbetur të...

Barcelona-Juventus, taktikat e lojës

më 4.2017 - Telegrafi

Ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit pritet të jetë 3-4-3 kundër 4-2-3-1, ndërsa pritet që Massimiliano Allegri t’i besojë të njëjtës skuadër, me të cilën luajti në Torino – njofton Gazetta dello...

Formacionet zyrtare, Monaco – Borussia Dortmund

më 4.2017 - Arbresh

AS Monaco dhe Borussia Dortmundi kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë kthyese në kuadër të çerekfinales në UEFA Ligë të Kampionëve. Takimi ndërmjet dy skuadrave zhvillohet në stadiumin...

Monaco-Dortmund, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Tetova1

Monaco dhe Dortmund kanë publikuar formaiconet zyrtare. Monaco : Subašić; Touré, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar; Falcao, Mbappé. Dortmund : Bürki; Piszczek, Ginter, Sokratis, Durm;...

Foto/ Barcelona pret në “ferr” Juventusin, super koreografi në “Camp Nou”

më 4.2017 - Newsport

Barcelona dhe tifozët e saj kanë përgatitur koreografi të jashtëzaknshme në Camp Nou, para ndeshjes së kthimit çerekfinale. Më shumë se 90 mijë tifozë në Cam Nou kanë krijuar koreografitë jashtëzakonshme,...

Falcao dyfishon epërsin e Monacos

më 4.2017 - Gazeta e re

Monaco ka arritur të dyfishoj epërsinë me sulmuesin kolumbian Radamel Falcao, shkruan Gazeta e Re.

Barcelona po përgadit diçka që Juventusit sonte do i dridhen këmbët

më 4.2017 - TV Koha

Sfida në “Camp Nou” do të jetë e veçantë dhe në shkallët e stadiumit. Vendasit do të vijnë me një super koreografi në formë mozaiku, ku do shkruhet, “Barcelona , më shumë se një klub”, nga ana tjetër një...

LLive/ Luhet Monaco-Dortmund, vjen goli i dytë që shokon miqtë

më 4.2017 - Newsport

Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. Ky gol ka shokuar stolin e Dortmund që e shohin veten jashtë Champions Leagaue.

Falcao dyfishon epërsinë, Monaco pranë gjysmëfinales

më 4.2017 - Insajderi

Monaco ka dyfishuar epërsinë ndaj Dortmundit në ndeshjen e dytë çerekfinale. Radamel Falco ka shënuar një gol të bukur me kokë pas një harkimi në zonë për të afruar ekipin e tij drejt gjysmëfinales. Golin...

Lajm shumë i keq për Barcelonën, para ndeshjes me Juventusin

më 4.2017 - Tetova1

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Barcelona do të mundohet ta përmbys disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një...

Monaco në pozitë të mirë ndaj Dortmundit, formacionet bazë

më 4.2017 - Almakos

Në Stade Louis II zhvillohet ndeshja kthyese çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Monacos dhe Borussia Dortmundit. Skuadra franceze është në pozitë të mirë për t’u kualifikuar në gjysmëfinale, meqenëse...

Do të ndodhë një tjetër përmbysje nga Barca apo Juve është i pathyeshëm – formacionet zyrtare

më 4.2017 - Almakos

Barcelona është nikoqir i Juventusit për ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Blaugranët janë përpara një misioni shumë të vështirë, duke qenë se kanë humbur me rezultat 3-0 në Torino,...

​Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco – Borussia Dortmund Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve,...

​Kjo ishte koreografia e jashtëzakonshme në Camp Nou para ndeshjes me Juventusit

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Barcelona dhe tifozët e saj kanë përgatitur koreografi të jashtëzaknshme në Camp Nou, para ndeshjes së kthimit çerekfinale Më shumë se 90 mijë tifozë në Cam Nou kanë krijuar koreografitë jashtëzakonshme,...

Foto/ Barcelona pret në “ferr” Juventusin, super koreografi në “Cmp Nou”

më 4.2017 - Newsport

Barcelona dhe tifozët e saj kanë përgatitur koreografi të jashtëzaknshme në Camp Nou, para ndeshjes së kthimit çerekfinale. Më shumë se 90 mijë tifozë në Cam Nou kanë krijuar koreografitë jashtëzakonshme,...

Barcelona-Juventus, vjen një lajm i keq për Enriquen

më 4.2017 - Tetova1

Juventus ka qenë i frikshëm jashtë fushës këtë edicion të Ligës së Kampionëve. Juve i ka fituar të gjitha ndeshjet në udhëtim. Zonja e Vjetër ka mposhtur Dinamo Zagrebin 4:0, Lyonin 1:0, Sevillan 3:1 dhe...

Monaco kalon në epërsi

më 4.2017 - Gazeta e re

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Dortmundit, në minutën e tretë me sulmuesin e ri francez Mbappe, shkruan Gazeta e Re.

Monaco-Dortmund, shikoni kush ka shënuar

më 4.2017 - Periskopi

Kylian Mbappe ka kaluar Monacon në epërsi ndaj Borussia Dortmundit.

Live/ Super talenti zhbllokon sfidën, vjen goli i parë në sfidën Monaco-Dortmund

më 4.2017 - Newsport

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, me golin e francezit Kylian Mbappe në minutën e tretë të takimit.

VIDEO/ Barcelona po përgatit diçka që Juventusit sonte do i dridhen këmbët

më 4.2017 - Syri

Sfida në “Camp Nou” do të jetë e veçantë dhe në shkallët e stadiumit. Vendasit do të vijnë me një super koreografi në formë mozaiku, ku do shkruhet, “Barcelona , më shumë se një klub”, nga ana tjetër një...

Live/ Starton sfida në “Camp Nou”, Barça pret Juven dhe tifozët kërkojnë…

më 4.2017 - Newsport

Ka startuar takimi mes Barcelonës dhe Juventusit në “Cam Nou”. Katalantasit kërkojnë përmbysjen e madhe ashtu siç kanë bërë edhe ndaj PSG-së. Edhe tifozët kërkojnë të njëjtën gjë me panktartat e tyre.

Statistikat e Enriques në Camp Nou në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta e re

Sonte do të zhvillohet ndeshja e dytë në çerekfinale, ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit, shkruan Gazeta e Re. Trajneri i Barcelonë Luis Enrique, në 15 ndeshje si vendas në Camp Nou, i ka fituar të gjitha...

​Zyrtare: Shtyhet ndeshja Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta e re

Faqja zyrtare e UEFA-s, ka njoftuar se ndeshja ndërmjet Monacos dhe Dortmund është shtyrë. Të dy skuadrat Monaco dhe Dortmund, kanë arritur me vonesë në stadium dhe kjo ka bërë që ndeshja të shtyhet për...

Dortmund-i me mision në Francë, trajnerët zbardhin formacionet zyrtare

më 4.2017 - Gazeta Telegraf

Borusia Dortmund është nisur drejt Francës me mision përmbysjen e rezultatit të takimit të parë ku Monaco triumfoi në “Signal Iduna Park” me rezultatin 2-3. Ndeshja e kthimit në “Stade Louis II” premton...

Barcelona-Juventus, taktikat e lojës

më 4.2017 - Almakos

Ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit pritet të jetë 3-4-3 kundër 4-2-3-1, ndërsa pritet që Massimiliano Allegri t’i besojë të njëjtës skuadër, me të cilën luajti në Torino – njofton Gazetta dello...

Mourinho: Unitedi, tashmë i mbetet vetëm titulli i Europa Ligës

më 4.2017 - Java News

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka insistuar se ekipi i tij është i motivuar për të kaluar në gjysmëfinale të Europa League, derisa ata po përgatiten që të presin Andrelechtin në ndeshjen...

Mourinho paralajmëron Martialin

më 4.2017 - Koha.net

Jose Mourinho i ka thënë sulmuesit të tij Anthony Martial se duhet të adaptohet me kërkesat e menaxherit në mënyrë që të ketë sukses në “Old Trafford”, transmeton Koha.net. Martial nuk ishte i përfshirë...

A do të mbajë Monaco epërsinë ndaj Dortmundit? Ja formacionet bazë

më 4.2017 - AlbPortali

Në Stade Louis II zhvillohet ndeshja kthyese çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Monacos dhe Borussia Dortmundit. Loading... Skuadra franceze është në pozitë të mirë për t’u kualifikuar në gjysmëfinale,...

VIDEO/ Barcelona po përgatit diçka që Juventusit sonte do i dridhen këmbët

më 4.2017 - AlbPortali

Loading... Sfida në “Camp Nou” do të jetë e veçantë dhe në shkallët e stadiumit. Vendasit do të vijnë me një super koreografi në formë mozaiku, ku do shkruhet, “Barcelona , më shumë se një klub”, nga ana...

A do të mbajë Monaco epërsinë ndaj Dortmundit? Ja formacionet bazë

më 4.2017 - Shenja

Në Stade Louis II zhvillohet ndeshja kthyese çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Monacos dhe Borussia Dortmundit. Skuadra franceze është në pozitë të mirë për t’u kualifikuar në gjysmëfinale, meqenëse...

Luis Enrique shpreson në përmbysje

më 4.2017 - Politiko

Trajneri i Barcelonës karikon sërish ambientin katalanas, duke deklaruar se ekipi i tij i ka të gjitha shanset për kualifikim. “Në fakt, sot do të jetë më e lehtë sesa me Parisin, sepse na duhet një gol...

VIDEO/ Barcelona po përgatit diçka që Juventusit sonte do i dridhen këmbët

më 4.2017 - Fakti Ditor

Sfida në “Camp Nou” do të jetë e veçantë dhe në shkallët e stadiumit. Vendasit do të vijnë me një super koreografi në formë mozaiku, ku do shkruhet, “Barcelona , më shumë se një klub”, nga ana tjetër një...

Pranë eliminimit, Barça merr lajmin e keq disa orë para ndeshjes kundër Juventusit

më 4.2017 - GazetaBlic

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Barcelona do të mundohet ta përmbys disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një...

Monaco-Dortmund, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Periskopi

Monaco dhe Dortmund kanë publikuar formaiconet zyrtare. Monaco: Subašić; Touré, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar; Falcao, Mbappé. Dortmund: Bürki; Piszczek, Ginter, Sokratis, Durm;...

Do të ndodhë apo jo përmbysja e radhës nga Barca? Ja formacionet zyrtare

më 4.2017 - Shenja

Barcelona është nikoqir i Juventusit për ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Blaugranët janë përpara një misioni shumë të vështirë, duke qenë se kanë humbur me rezultat 3-0 në Torino,...

FOTO/ Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Fakti Ditor

Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që zhvillohet nga ora 20:45. Kujtojmë se ndeshjen e parë e kishte...

​Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco – Borussia Dortmund Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve,...

Zbardhen formacionet zyrtare për takimin Monaco-Dortmund, gjermanët kërkojnë “hakmarrje”

më 4.2017 - Newsport

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco-Dortmund e cila starton në orën 20:45 në “Stade Louis II” Ndeshjen e parë e ka fituar skuadra franceze me rezultatin 3-2 në transfertë, ndërsa sonte...

Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta e re

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë kthyesen ndërmjet Monacos dhe Dortmundit, në kuadër të çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta e Re. Dortmund dëshiron të rikthej rezultatin...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Gazeta e re

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona- Juventus, ndeshje kjo që zhvillohet në kuadër të çerekfinale të Ligës së Kampionëve nga ora 20:45, shkruan Gazeta e Re.

Barcelona po përgadit diçka që Juventusit sonte do i dridhen këmbët

më 4.2017 - Tetova Sot

Sfida në “Camp Nou” do të jetë e veçantë dhe në shkallët e stadiumit. Vendasit do të vijnë me një super koreografi në formë mozaiku, ku do shkruhet, “Barcelona , më shumë se një klub”, nga ana tjetër një...

Barcelona – Juventus, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Periskopi

Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare të çerekfinales së dytë.Barcelona e pret Juventusin në “Camp Nou”, në takimin e kthimit çerekfinal në Ligën e Kampionëve. Juventusi e ka fituar...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Juventus Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që...

Mourinho kritikon Martialin

më 4.2017 - Tetova Sot

Jose Mourinho ka paralajmëruar Anthony MArtial, për të cilin ka thënë se duhet të luaj ashtu siç dëshiron ai. Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho nuk është i kënaqur me Anthony Martial, për të...

Mou paralajmëron yllin e Manchesterit

më 4.2017 - Klan Kosova

Jose Mourinho i ka thënë sulmuesit Anthony Martial që sulmuesi duhet t’i adaptohet kërkesave të menaxherit të tij, nëse dëshiron që të arrijë sukese te Manchester United. Martial nuk ishte përfshirë në...

Mou paralajmëron yllin e Manchesterit

më 4.2017 - Gazeta Liria

Jose Mourinho i ka thënë sulmuesit Anthony Martial që ai duhet t’i adaptohet kërkesave të menaxherit të tij, nëse dëshiron që të arrijë sukese te Manchester United. Martial nuk ishte përfshirë në ndeshjen...

Barça merr lajmin e keq disa orë para ndeshjes kundër Juventusit

më 4.2017 - Infokusi

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Barcelona do të mundohet ta përmbys disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një...

Foto/ Spektakël! Kjo është koreografia që kanë përgatitur tifozët e Barcelonën për sot

më 4.2017 - Opinion

Sfida e sotme mes Barcelonës dhe Juventusit në “Camp Nou” do të jetë e veçantë dhe në shkallët e stadiumit. Vendasit do të vijnë me një super koreografi në formë mozaiku, ku do shkruhet, “Barcelona , më...

Barcelona-Juventus, vjen një lajm i keq për Enriquen

më 4.2017 - Lajmi.net

Juventus ka qenë i frikshëm jashtë fushës këtë edicion të Ligës së Kampionëve. Juve i ka fituar të gjitha ndeshjet në udhëtim. Zonja e Vjetër ka mposhtur Dinamo Zagrebin 4:0, Lyonin 1:0, Sevillan 3:1 dhe...

Mourinho kritikon Martialin

më 4.2017 - Zhurnal

Jose Mourinho ka paralajmëruar Anthony MArtial, për të cilin ka thënë se duhet të luaj ashtu siç dëshiron ai. Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho nuk është i kënaqur me Anthony Martial, për të...

Buffon e ka një lajm katastrofal për Barcelonën

më 4.2017 - Lajmi.net

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Blaugranët duhet të përmbysin disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një gjë...

Mourinho: Nuk isha i zhgenjyer me Ibran pas barazimit ndaj Anderlechtit

më 4.2017 - Gazeta e re

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho i ka shuar polemikat me sulmuesin kryesor të Manchester United, Zlatan Ibrahimovic, shkruan Gazeta e Re. Mou ka dal në konferencë për media para ndeshjes së...

Gianluigi Buffon, vetëm një herë në 147 ndeshje është mposhtur 0-3

më 4.2017 - Albeu

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Blaugranët duhet të përmbysin disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një gjë...

Mourinho kritikon Martialin

më 4.2017 - Gazeta Express

Jose Mourinho ka paralajmëruar Anthony MArtial, për të cilin ka thënë se duhet të luaj ashtu siç dëshiron ai. Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho nuk është i kënaqur me Anthony Martial, për të...

Pranë eliminimit, Barça merr lajmin e keq disa orë para ndeshjes kundër Juventusit

më 4.2017 - OraInfo

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Barcelona do të mundohet ta përmbys disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një...

Dridhet Juventusi, Barcelona po përgadit diçka që këmbët do iu dridhën italianëve

më 4.2017 - GazetaBlic

Sfida në “Camp Nou” do të jetë e veçantë dhe në shkallët e stadiumit. Vendasit do të vijnë me një super koreografi në formë mozaiku, ku do shkruhet, “Barcelona , më shumë se një klub”, nga ana tjetër një...

Juve e frikshme në transfertë, Barça ka të drejtë të trembet

më 4.2017 - Albeu

Barcelona e Luis Enriques ka gjithë të drejtën për të besuar te ndonjë përmbysje e çmendur sonte në mbrëmje ndaj Juventusit. Gjithsesi statistikat nuk është se i japin shumë shpresë blaugranëve, të cilët...

Koreografia e Barcelonës ndaj Juventusit

më 4.2017 - Alsat-M

Sfida në “Camp Nou” do të jetë e veçantë dhe në shkallët e stadiumit. Vendasit do të vijnë me një super koreografi në formë mozaiku, ku do shkruhet, “Barcelona , më shumë se një klub”, nga ana tjetër një...

Mourinho: Unitedi i motivuar për Europa Ligë

më 4.2017 - Koha.net

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka insistuar se ekipi i tij është i motivuar për të kaluar në gjysmëfinale të Europa League, derisa ata po përgatiten që të presin Andrelechtin në ndeshjen...

Koreografia e Barcelonës ndaj Juventusit në Camp Nou

më 4.2017 - Periskopi

Sot (e mërkurë) do të ndeshjen Barcelona dhe Juventusi në kuadër të ndeshjes së dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve për sezonin 2016/17. Ndeshja pritet të zhvillohet në Camp Nou dhe pritet të jetë...

Pranë eliminimit, Barça merr lajmin e keq disa orë para ndeshjes kundër Juventusit

më 4.2017 - Syri

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Barcelona do të mundohet ta përmbys disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një...

Buffon e ka një lajm katastrofal për Barcelonën

më 4.2017 - Infokusi

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Blaugranët duhet të përmbysin disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një gjë...

Koreografia e Barcelonës ndaj Juventusit në Camp Nou

më 4.2017 - Telegrafi

Sot (e mërkurë) do të ndeshjen Barcelona dhe Juventusi në kuadër të ndeshjes së dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve për sezonin 2016/17. Ndeshja pritet të zhvillohet në Camp Nou dhe pritet të jetë...

Barcelona pret Juventus me koreografi

më 4.2017 - Klan Kosova

Tifozët e gjigantit katalunas kanë vendosur të nisin ndeshjen me një koreografi, duke u dhënë përkrahje edhe më të madhe futbollistëve që duhet të përmbysin tre gola dallim nga takimi i parë Sfida e mbrëmjes...

Lajm shumë i keq për Barcelonën, pak orë para ndeshjes me Juventusin

më 4.2017 - Lajmi.net

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Barcelona do të mundohet ta përmbys disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një...

Juve e frikshme në transfertë, Barça ka të drejtë të trembet

më 4.2017 - Periskopi

Barcelona e Luis Enriques ka gjithë të drejtën për të besuar te ndonjë përmbysje e çmendur sonte në mbrëmje ndaj Juventusit. Gjithsesi statistikat nuk është se i japin shumë shpresë blaugranëve, të cilët...

Barça bën gati super koreografin, ja sa juventin do të ketë në stadium

më 4.2017 - Albeu

Super sfida e mbrëmjes së sotme në “ Camp Nou” do të jetë e veçantë dhe në shkallët e stadiumit . Vendasit do të vijnë me një super koreografi në formë mozaiku ku do shkruhet, “Barcelona , më shumë se...

Shikoni këtë statistikë të frikshme të Buffonit para ndeshjes me Barcelonën

më 4.2017 - Periskopi

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Blaugranët duhet të përmbysin disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një gjë...

“Mbappen nëna e tij e sjell në stërvitje, është lojtar i mrekullueshëm”

më 4.2017 - Lajm

Sonte Monaco në terren të vet e prêt Borussia Dortmundin, në ndeshjen e kthimit cerekfinale të Ligës së kampionëve. Skuadra franceze gjendet para një suksesi historik, pasi ka fituar ndeshjen e parë në...

Fotolajm/ Koreografia e Barcelonës ndaj Juventusit në Camp Nou

më 4.2017 - Lexo

Sot (e mërkurë) do të ndeshjen Barcelona dhe Juventusi në kuadër të ndeshjes së dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve për sezonin 2016/17. Ndeshja pritet të zhvillohet në Camp Nou dhe pritet të jetë...

Koreografia e Barcelonës ndaj Juventusit në Camp Nou

më 4.2017 - Infokusi

Sot (e mërkurë) do të ndeshjen Barcelona dhe Juventusi në kuadër të ndeshjes së dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve për sezonin 2016/17. Ndeshja pritet të zhvillohet në Camp Nou dhe pritet të jetë...

Koreografia e Barcelonës ndaj Juventusit në Camp Nou

më 4.2017 - Almakos

Sot (e mërkurë) do të ndeshjen Barcelona dhe Juventusi në kuadër të ndeshjes së dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve për sezonin 2016/17. Ndeshja pritet të zhvillohet në Camp Nou dhe pritet të jetë...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Tetova Sot

BARCELONA DHE JUVENTUS DO TË PËRBALLEN SONTE NË CAMP NOU, NGA ORA 20:45, NË KUADËR TË NDESHJES SË KTHIMIT TË ÇEREKFINALES SË LIGËS SË KAMPIONËVE. Lideri i Sierie A në këtë takim do të hyjë me epërsi prej...

Lajm shumë i keq për Barcelonën, pak orë para ndeshjes me Juventusin

më 4.2017 - Infokusi

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Barcelona do të mundohet ta përmbys disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një...

Barcelona-Juventus dhe Monaco-Dortmund, formacionet e mundshme

më 4.2017 - KosovaPress

Barcelona do të tentojë që ta bëjë një rikthim tjetër sensacional, në ndeshjen e sotme ndaj Juventusit. Katalanasit duhet ta përmbysin fitoren e ‘Zonjës së Vjetër’ nga ndeshja e parë me rezultatin 3:0,...

Infografiku / Barcelona-Juventus, ose lufta e “tri shkronjave”

më 4.2017 - Telesport

Nëse Barcelona ka për qëllim të realizojë mrekullinë e saj të dytë të sezonit, ajo duhet të jetë në gjendje për të gjetur një mënyrë, që të triumfojë ndaj njërës nga mbrojtjet më të mira në botë. Juventusi...

Barcelona-Juventus, a do të ketë një tjetër “Remuntada”?

më 4.2017 - Blitz

Barcelona do të presë Juventusin  mbrëmjen e sotme në ‘Camp Noë” për të për të vendosur skuadrën që do të kualifikohet në gjysmëfinale të Champions League. Agjencia e lajmeve “Goal.com”, ka publikuar formacionet...

Mourinho kritikon Martialin

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Jose Mourinho ka paralajmëruar Anthony MArtial, për të cilin ka thënë se duhet të luaj ashtu siç dëshiron ai. Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho nuk është i kënaqur me Anthony Martial, për të...

Formacionet, Barcelona – Juventus,

më 4.2017 - Lajm

Barcelona dhe Juventus do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 20:45, në kuadër të ndeshjes së kthimit të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Lideri i Sierie A në këtë takim do të hyjë me epërsi prej...

Barcelona pret Juventus me koreografi

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Tifozët e gjigantit katalunas kanë vendosur të nisin ndeshjen me një koreografi, duke u dhënë përkrahje edhe më të madhe futbollistëve që duhet të përmbysin tre gola dallim nga takimi i parë Sfida e mbrëmjes...

Ja formacionet, Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Lajm

Monaco dhe Borussia Dortmund do të përballen sonte, nga ora 20:45, në kuadër të ndeshjes së kthimit të çerekfinales së Ligës së Kampionëve Ndeshje e parë mes këtyre dy skuadrave ka përfunduar me fitoren...

Koreografia e Barcelonës ndaj Juventusit në Camp Nou

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Sot (e mërkurë) do të ndeshjen Barcelona dhe Juventusi në kuadër të ndeshjes së dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve për sezonin 2016/17. Ndeshja pritet të zhvillohet në Camp Nou dhe pritet të jetë...

Formacionet, Barcelona – Juventus,

më 4.2017 - AlbPortali

Loading... BARCELONA DHE JUVENTUS DO TË PËRBALLEN SONTE NË CAMP NOU, NGA ORA 20:45, NË KUADËR TË NDESHJES SË KTHIMIT TË ÇEREKFINALES SË LIGËS SË KAMPIONËVE. Lideri i Sierie A në këtë takim do të hyjë me...

Formacionet, Barcelona – Juventus,

më 4.2017 - Fakti Ditor

BARCELONA DHE JUVENTUS DO TË PËRBALLEN SONTE NË CAMP NOU, NGA ORA 20:45, NË KUADËR TË NDESHJES SË KTHIMIT TË ÇEREKFINALES SË LIGËS SË KAMPIONËVE. Lideri i Sierie A në këtë takim do të hyjë me epërsi prej...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK