http://kariera.mk

Bashkimi me Kosovën? Donald Lu kritikon Ramën

më 4.2017 - Albeu

Paralajmërimi i Ramës për bashkim me Kosovën në rast se BE nuk do t’i çelë dyert , ka shkaktuar reagime të forta negative. Pas NATO-së dhe BE, mbi këto deklarata ka reaguar edhe ambasadori amerikan në...

Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën, Donald Lu kritikon Ramën

më 4.2017 - Indeks online

Ambasadori amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për hedhjen e mundësisë për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës nëse të dyja vendet ndihen të refuzuara nga Bashkimi Europian....

Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën, Donald Lu kritikon Ramën

më 4.2017 - Shekulli

Ambasadori amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për hedhjen e mundësisë për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës nëse të dyja vendet ndihen të refuzuara nga Bashkimi Europian....

Donald Lu kritikon hapur Edi Ramën: Bëre deklaratë të pakujdesshme kur fole për bashkimin me Kosovën

më 4.2017 - BalkanWeb

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu në një prononcim për BIRN ka thënë se deklarata e kryeministrit Rama për perspektivën e bashkimit me Kosovën ishte “e pakujdesshme” dhe se pengonte stabilitetin...

Lu kritikon Ramën për deklaratën e bashkimit të Shqipërisë dhe Kosovës

më 4.2017 - Lajmi.net

Ambasadori amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për hedhjen e mundësisë për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës nëse të dyja vendet ndihen të refuzuara nga Bashkimi Europian....

Ambasadori Lu kundër Edi Ramës: Mos manipulo me idenë e bashkimit me Kosovën

më 4.2017 - Syri

Ambasadori amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për hedhjen e mundësisë për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës nëse të dyja vendet ndihen të refuzuara nga Bashkimi Europian....

Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën, Donald Lu kritikon Ramën

më 4.2017 - Gazeta Express

​Ambasadori amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për hedhjen e mundësisë për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës nëse të dyja vendet ndihen të refuzuara nga Bashkimi Europian....

Befason Donald Lu, ka një kritikë për Edi Ramën

më 4.2017 - Opinion

Ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu që ishte pozicionuar qartë kohët e fundit në krah të Kryeministrit Edi Rama, si rrallëherë ka bërë një kritikë ndaj tij. Bëhet fjalë pikërisht për deklaratën...

Ambasadori Amerikan: Deklarata e Edi Ramës, e Pakujdesshme

më 4.2017 - Kallxo

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu tha për BIRN se deklarata e kryeministrit Rama për perspektivën e bashkimit me Kosovën ishte “e pakujdesshme” dhe se pengonte stabilitetin në rajon. Ambasadori...

Retorika boshe e bashkimit

më 4.2017 - Ora news

Kur nuk luan Juventusi, kryeministri i Shqipërisë merret nga pak me politikë. Kur nuk kërcënon se do të largohet nga posti i presidentit nëse nuk miratohet projektligji për themelimin e ushtrisë kosovare,...

Ambasadori Lu e quan deklaratën e Ramës për bashkim me Kosovën “të pakujdesshme”

më 4.2017 - Mapo

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu tha për BIRN se deklarata e kryeministrit Rama për perspektivën e bashkimit me Kosovën ishte “e pakujdesshme” dhe se pengonte stabilitetin në rajon. Nga Fatjona...

Edhe Lu kritikon Ramën

më 4.2017 - Sovrani

Ambasadori amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për hedhjen e mundësisë për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës nëse të dyja vendet ndihen të refuzuara nga Bashkimi Europian....

Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën, Donald Lu kritikon Ramën

më 4.2017 - Gazeta Monitor

​Ambasadori amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për hedhjen e mundësisë për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës nëse të dyja vendet ndihen të refuzuara nga Bashkimi Europian....

Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën, Donald Lu kritikon Ramën

më 4.2017 - 24 ore

Ambasadori amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për hedhjen e mundësisë për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës nëse të dyja vendet ndihen të refuzuara nga Bashkimi Europian....

Ambasadori Lu deklarata e Ramës për bashkim me Kosovën e “pakujdesshme”

më 4.2017 - Insajderi

Ambasadori amerikan në Shqipëri ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për hedhjen e mundësisë për një bashkim të mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës nëse të dyja vendet ndihen të refuzuara nga Bashkimi Europian....

Retorika boshe e bashkimit

më 4.2017 - Lexo

Nga Enver Robelli/ Kur nuk luan Juventusi, kryeministri i Shqipërisë merret nga pak me politikë. Kur nuk kërcënon se do të largohet nga posti i presidentit nëse nuk miratohet projektligji për themelimin...

Retorika boshe e bashkimit

më 4.2017 - Java News

Nga Enver Robelli Kur nuk luan Juventusi, kryeministri i Shqipërisë merret nga pak me politikë. Kur nuk kërcënon se do të largohet nga posti i presidentit nëse nuk miratohet projektligji për themelimin...

Kocijançiq komenton idenë e Ramës dhe Thaçit për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - Tetova Sot

Pas deklaratës së Presidentit Hashim Thaçi se mbyllja e dyerve për Kosovën në Bashkimin Europian, dhe reagimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili tha se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë nuk...

Thaçi: Bashkimi kombëtar si opsion alternativ –

më 4.2017 - TV Koha

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Ja si e komenton Kocijancic idenë e Ramës dhe Thaçit për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - Albeu

Pas deklaratës së Presidentit Hashim Thaçi se mbyllja e dyerve për Kosovën në Bashkimin Europian, dhe reagimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili tha se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë nuk...

Kocijançiq komenton idenë e Ramës dhe Thaçit për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - Indeks online

Maja Kociançiq, zëdhënëse e Përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka thënë shkurt për Radion Evropa e Lirë se Ballkani Perëndimor ka perspektivë të qartë evropiane dhe se në...

Kocijançiq komenton idenë e Ramës dhe Thaçit për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - Zeri

Pas deklaratës së Presidentit Hashim Thaçi se mbyllja e dyerve për Kosovën në Bashkimin Europian, dhe reagimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili tha se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë nuk...

Kocijançiq komenton idenë e Ramës dhe Thaçit për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - GazetaBlic

Pas deklaratës së Presidentit Hashim Thaçi se mbyllja e dyerve për Kosovën në Bashkimin Europian, dhe reagimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili tha se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë nuk...

Kocijançiq komenton idenë e Ramës dhe Thaçit për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - OraInfo

Deklaratat e liderëve në Tiranë dhe Prishtinë kur flitet për bashkim, në Bruksel shihen edhe si dëmtim i raporteve të mira ndërmjet vendeve fqinje në këtë rajon. Maja Kociançiq, zëdhënëse e Përfaqësueses...

Kocijançiq komenton idenë e Ramës dhe Thaçit për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - Gazeta Express

Pas deklaratës së Presidentit Hashim Thaçi se mbyllja e dyerve për Kosovën në Bashkimin Europian, dhe reagimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili tha se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë nuk...

Thaçi në hap me Ramën: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Tetova1

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Kocijançiq komenton idenë e Ramës dhe Thaçit për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - Lajm

Pas deklaratës së Presidentit Hashim Thaçi se mbyllja e dyerve për Kosovën në Bashkimin Europian, dhe reagimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili tha se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë nuk...

Deklaratat e Ramës dhe Thaçit për ‘Shqipërinë e Madhe’, për konsum të brendshëm

më 4.2017 - Lajmi.net

Para dy ditësh, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se nëse venitet rruga e Ballkanit Perëndimor për anëtarësim në Bashkimin Evropian, opsion mbetet bashkimi kombëtar. Ndërkohë, pas një dite këtij...

Retorika boshe e bashkimit: “Na pranoni në BE se do të çmendemi”

më 4.2017 - LajmiFundit

Enver ROBELLI Kur nuk luan Juventusi, kryeministri i Shqipërisë merret nga pak me politikë. Kur nuk kërcënon se do të largohet nga posti i presidentit nëse nuk miratohet projektligji për themelimin e ushtrisë...

Kociançiq kështu i ka komentue deklaratat për bashkim të Thaçit dhe Ramës

më 4.2017 - Gazeta e re

Maja Kociançiq, zëdhënëse e Përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka thënë shkurt për Radion Evropa e Lirë se Ballkani Perëndimor ka perspektivë të qartë evropiane dhe se në...

Retorika boshe e bashkimit: «Na pranoni në BE se do të çmendemi»

më 4.2017 - DialogPlus

Me kërcënimet e tyre absurde se nëse s’na pranon Bashkimi Europian, do të krijojmë një «union të vogël» mes Shqipërisë dhe Kosovës, Edi Rama dhe Hashim Thaçi shpalosin politikën e tyre të pashpresë. Kjo...

Kocijançiq komenton idenë e Ramës dhe Thaçit për Shqipërinë e Madhe

më 4.2017 - Bota Press

Pas deklaratës së Presidentit Hashim Thaçi se mbyllja e dyerve për Kosovën në Bashkimin Europian, dhe reagimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili tha se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë nuk...

Ja çfarë thotë Kociançiq pas deklaratave të Thaçit dhe Ramës

më 4.2017 - Sovrani

Pas deklaratës së Presidentit Hashim Thaçi se mbyllja e dyerve për Kosovën në Bashkimin Europian, dhe reagimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili tha se bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë nuk...

THAÇI NË HAP ME RAMËN: NËSE BE NA E MBYLL DERËN, TË GJITHË SHQIPTARËT DO TË JETOJNË NË NJË HAPËSIRË TË VETME

më 4.2017 - TV Koha

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi: BE po vonohet

më 4.2017 - 24 ore

Pas kryeministrit shqiptar Edi Rama, edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaron se mungesa e një perspektivë të anëtarësimit do të ketë pasoja. Nëse Bashkimi Europian e lë jashtë Kosovën atëherë të...

Thaçi si Rama, paralajmëron BE-në: Nëse na mbyllni derën, në Ballkan do ketë vetëm një shtet shqiptar

më 4.2017 - Opozita

“Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme”, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi: BE po vonohet

më 4.2017 - 24 ore

Pas kryeministrit shqiptar Edi Rama, edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaron se mungesa e një perspektivë të anëtarësimit do të ketë pasoja. Nëse Bashkimi Europian e lë jashtë Kosovën atëherë të...

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Alsat-M

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë , presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

NATO për ‘Shqipërinë e Madhe’ të Ramës dhe Thaçit: Problemet zgjidhni vetë!

më 4.2017 - TV Koha

Dy ditë pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, të cilat serbët e quajtën të rrezikshme, se mund të ketë destabilizim të mundshëm të situatës...

Hashim Thaçi mbështet qëndrimin e Edi Ramës

më 4.2017 - ABC News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shfaqur me të njëjtin qëndrim si kryeministri shqiptar Edi Rama. Duke folur për radion “Evropa e lirë” kreu i shtetit pati një paralajmërim për Bashkimin Europian....

Deklarata e Ramës, Koçijançiç: Të ruhen marrëdhëniet e mira fqinjësore

më 4.2017 - Flaka

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama mbi një bashkim të mundshëm të Kosovës me Shqipërinë, nëse do të venitej perspektiva e integrimit në Bashkimin Europian, duket se ka reaguar Komisioni Europian,...

Reagon NATO pas deklaratës së Ramës për bashkim me Kosovën

më 4.2017 - Syri

Dy ditë pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, të cilat serbët e quajtën të rrezikshme, se mund të ketë destabilizim të mundshëm të situatës...

NATO e shqetësuar pas deklaratës së Ramës për bashkim me Kosovën

më 4.2017 - Arbresh

Dy ditë pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, të cilat serbët e quajtën të rrezikshme, se mund të ketë destabilizim të mundshëm të situatës...

NATO I TERHEQ VESHIN RAMES/ Reagon NATO pas deklaratës së Ramës për bashkim me Kosovën

më 4.2017 - Opozita

Dy ditë pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, të cilat serbët e quajtën të rrezikshme, se mund të ketë destabilizim të mundshëm të situatës...

Thaçi në hap me Ramën: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Ina

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Deklaratat e Ramës dhe Thaçit për bashkim, NATO: Jemi të shqetësuar

më 4.2017 - Tetova Sot

NATO shprehet e shqetësuar në lidhje me situatën aktuale në Ballkan pas deklaratave të Ramës për një bashkim të mundshëm me Kosovën nëse BE mbyll dyert e integrimit. “Jemi të shqetësuar rreth situatës...

Deklaratat e Ramës për bashkim me Kosovën, NATO: Të shqetësuar!

më 4.2017 - Ora news

Organizata e Atlantikut të Veriut në një reagim mbi deklaratat e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama se Ballkani Perëndimor rrezikon destabilitetin nëse nuk ka perspektivë të qartë evropiane, thekson...

Deklaratat e Ramës dhe Thaçit për bashkim, ?shqetësohet? NATO

më 4.2017 - Albeu

NATO shprehet e shqetësuar në lidhje me situatën aktuale në Ballkan pas deklaratave të Ramës për një bashkim të mundshëm me Kosovën nëse BE mbyll dyert e integrimit. “Jemi të shqetësuar rreth situatës...

Deklaratat e Ramës dhe Thaçit për bashkim, NATO: Jemi të shqetësuar

më 4.2017 - Telegrafi

NATO shprehet e shqetësuar në lidhje me situatën aktuale në Ballkan pas deklaratave të Ramës për një bashkim të mundshëm me Kosovën nëse BE mbyll dyert e integrimit. “Jemi të shqetësuar rreth situatës...

Deklaratat e Ramës dhe Thaçit për bashkim, NATO: Jemi të shqetësuar

më 4.2017 - Infokusi

NATO shprehet e shqetësuar në lidhje me situatën aktuale në Ballkan pas deklaratave të Ramës për një bashkim të mundshëm me Kosovën nëse BE mbyll dyert e integrimit. “Jemi të shqetësuar rreth situatës...

Thaçi si Rama: Nëse BE na mbyll derën, bashkim i shqiptarëve

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Deklaratat e Ramës dhe Thaçit për bashkim, NATO:Jemi të shqetësuar

më 4.2017 - Shqiptarja

NATO shprehet e shqetësuar në lidhje me situatën aktuale në Ballkan pas deklaratave të Ramës për një bashkim të mundshëm me Kosovën nëse BE mbyll dyert e integrimit. “ Ne inkurajojmë liderët e Ballkanit...

Deklaratat e Ramës dhe Thaçit për bashkim, NATO: Jemi të shqetësuar, por problemet zgjidhni vet

më 4.2017 - Almakos

NATO shprehet e shqetësuar në lidhje me situatën aktuale në Ballkan pas deklaratave të Ramës për një bashkim të mundshëm me Kosovën nëse BE mbyll dyert e integrimit. “Jemi të shqetësuar rreth situatës...

Thaçi në hap me Ramën: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Flaka

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Deklaratat e Ramës dhe Thaçit për bashkim, NATO: Jemi të shqetësuar

më 4.2017 - Fakti Ditor

NATO shprehet e shqetësuar në lidhje me situatën aktuale në Ballkan pas deklaratave të Ramës për një bashkim të mundshëm me Kosovën nëse BE mbyll dyert e integrimit. “Jemi të shqetësuar rreth situatës...

Deklaratat e Ramës dhe Thaçit për bashkim, NATO: Jemi të shqetësuar

më 4.2017 - Almakos

NATO shprehet e shqetësuar në lidhje me situatën aktuale në Ballkan pas deklaratave të Ramës për një bashkim të mundshëm me Kosovën nëse BE mbyll dyert e integrimit. “Jemi të shqetësuar rreth situatës...

NATO për 'Shqipërinë e Madhe' të Ramës dhe Thaçit: Problemet zgjidhni vetë!

më 4.2017 - Zeri

Dy ditë pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, të cilat serbët e quajtën të rrezikshme, se mund të ketë destabilizim të mundshëm të situatës...

Thaçi në hap me Ramën: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Ina

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

NATO për “Shqipërinë e Madhe” të Ramës dhe Thaçit: Problemet zgjidhni vetë!

më 4.2017 - Lajmi.net

Dy ditë pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, të cilat serbët e quajtën të rrezikshme, se mund të ketë destabilizim të mundshëm të situatës...

Deklaratat e Ramës dhe Thaçit për bashkim, NATO: Jemi të shqetësuar, por problemet zgjidhni vet

më 4.2017 - AlbPortali

NATO shprehet e shqetësuar në lidhje me situatën aktuale në Ballkan pas deklaratave të Ramës për një bashkim të mundshëm me Kosovën nëse BE mbyll dyert e integrimit. Loading... “Jemi të shqetësuar rreth...

Thaçi: Nëse BE i mbyll derën, shqiptarët bashkohen në një shtet

më 4.2017 - Albinfo

“Atë që e kam thënë edhe në vitin 2013 e them edhe tani, nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme”, tha presidenti i Kosovës,...

Koçijançiç, Ramës: Perspektivën për Ballkanin e kemi bërë të qartë

më 4.2017 - Presheva Jone

Bruksel/BE, 19 prill – Zyrtare të Bashkimi Evropian (BE) nga Brukseli permes agjencise se lajmeve “Presheva jonë” sot kane reaguar ndaj deklaratave të fundit kryeminisrtit shqiptar Edi Rama i cili dje...

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën shqiptarët në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Shqiptarja

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Hashim Thaçi: Nëse BE na mbyll derën, gjithë shqiptarët do jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Standard

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Hashim Thaçi si Rama: Nëse BE na mbyll dyert, do ketë vetëm një shtet shqiptar

më 4.2017 - Mapo

Deklaratës së Edi Ramës se në një rast ku BE i mbyll derën Shqipërisë, vendi ynë mund të bashkohet me Kosovën, i ka bërë jehonë edhe Hashim Thaçi. “Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë...

Thaçi: Nëse BE mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në një shtet

më 4.2017 - Zhurnal

Në hall elektoral, edhe Hashim Thaçi është investuar në polemika me BE-në dhe duke huazuar skemën e Edi Ramës, pa pyetur e pa u konsultuar me askënd, njësoj si kryeministri i Shqipërisë, ka kërcënuar se...

Thaçi në hap me Ramën: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - InfoShqip

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Deklaratat e Ramës dhe Thaçit për bashkim, NATO: Jemi të shqetësuar, por problemet zgjidhni vet

më 4.2017 - Shenja

NATO shprehet e shqetësuar në lidhje me situatën aktuale në Ballkan pas deklaratave të Ramës për një bashkim të mundshëm me Kosovën nëse BE mbyll dyert e integrimit. “Jemi të shqetësuar rreth situatës...

Thaçi: Shqiptarët në një shtet nëse BE ia mbyll derën Kosovës

më 4.2017 - Portalb

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë , presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Hashim Thaçi: Nëse BE na mbyll derën, gjithë shqiptarët do jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Syri

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Kjo është deklarata e NATO’s për “Shqipërinë e Madhe” të Ramës dhe Thaçit

më 4.2017 - Gazeta e re

Dy ditë pas deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, të cilat serbët e quajtën të rrezikshme, se mund të ketë destabilizim të mundshëm të situatës...

Thaçi si Rama, paralajmëron BE-në: Nëse na mbyllni derën, në Ballkan do ketë vetëm një shtet shqiptar

më 4.2017 - BalkanWeb

“Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme”, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Hashim Thaçi: Nëse BE na mbyll derën, gjithë shqiptarët do jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Opozita

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi i hakërrehet Europës me gjuhën e Ramës: shpërfillja e saj mund të na bashkojë

më 4.2017 - Te Sheshi

Edhe presidenti Thaçi ka ecur në logjikën e kryeministrit Rama, duke mbajtur qëndrimin se nëse BE nuk tregohet bujare me Ballkanin, e posaçërisht Kosovën, kjo i çon shqiptarët  drejt të jetuarit në një...

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Telegrafi

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - TV Koha

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Hashim Thaçi: Nëse BE na mbyll derën, gjithë shqiptarët do jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Antpress

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Thaçi si Rama, bashkohemi nëse s’pranohemi në BE

më 4.2017 - Flaka

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Edhe Hashim Thaçi futet në skemën e Ramës për të shantazhuar Evropën me nacionalizëm

më 4.2017 - Gazeta 55

Në hall elektoral, edhe Hashim Thaçi është investuar në polemika me BE-në dhe duke huazuar skemën e Edi Ramës, pa pyetur e pa u konsultuar me askënd, njësoj si kryeministri i Shqipërisë, ka kërcënuar se...

Thaci si Rama: Kosova bashkohet me Shqipërinë nëse mbetet jashtë BE-së

më 4.2017 - LajmiFundit

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi në hap me Ramën: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Zeri

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Almakos

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Indeks online

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi....

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Ora news

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Deklarata e Ramës, reagon Bashkimi Evropian –

më 4.2017 - TV Koha

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama mbi një bashkim të mundshëm të Kosovës me Shqipërinë, nëse do të venitej perspektiva e integrimit në Bashkimin Europian, duket se ka reaguar Komisioni Europian,...

Thaçi mbështet paralajmërimet e Ramës për BE’në: Nëse na mbyllni derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë

më 4.2017 - Gazeta Express

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi si Rama: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët bëhen bashkë

më 4.2017 - Lajmi.net

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi: Qytetarët e Kosovës janë të frustruar me BE’në

më 4.2017 - Politiko

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi në hap me Ramën: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Koha.net

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Evropa e Lirë

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Lexo

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi sikur Edi Rama ‘kërcënon’ BE-në: Nëse na e mbyllni derën, shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Periskopi

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Hashim Thaçi i bashkohet Edi Ramës: Nëse BE na refuzon, shqiptarët jetojnë në një shtet

më 4.2017 - Tetova1

loading... Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim...

Thaçi sikur Edi Rama ‘kërcënon’ BE-në: Nëse BE na e mbyll derën, shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Periskopi

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Tetova Sot

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi në hap me Ramën: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Lajm

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi i bashkëngjitet Ramës – Kërcënon BE-në me bashkim kombëtar

më 4.2017 - Insajderi

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi: Nëse BE ua mbyll dyert, shqiptarët do të duan të jetojnë bashkë

më 4.2017 - Illyria

Prishtinë, 19 prill 2017 – “Nëse Bashkimi Evropian ia mbyll derën Kosovës, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme”, ka deklaruar Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,...

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - AlbPortali

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Deklarimi i Edi Ramës për bashkimin Kosovë-Shqipëri, fushatë apo e vërtetë?

më 4.2017 - Indeks online

Në qershor të këtij viti pritet që Shqipëria të shkojë në zgjedhje. Ndërkohë, është kryeministri shqiptar Edi Rama ai që dje ka deklaruar se nëse BE-ja nuk bënë lëvizje për Shqipërinë drejt anëtarësimit...

Thaçi sikur Rama: Shqiptarët bëhen bashkë nëse BE na e mbyll derën

më 4.2017 - Gazeta e re

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Thaçi pro deklaratave të Ramës: Nëse BE mbyll dyert, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë

më 4.2017 - Sovrani

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Koçijançiç, Ramës: E kemi bërë të qartë perspektivën për Ballkanin

më 4.2017 - Sot News

Zëdhënësja e BE-së për politikat e jashtme, Maja Koçijançiç, e pyetur nga mediat serbe mbi deklaratën e kryeministrit Edi Rama për një bashkim të mundshëm mes Shqipërisë dhe Kosovës, është shprehur se...

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Gazeta Monitor

epa05792927 President of the Republic of Kosovo Hashim Thaci during his meeting with Norwegian Minister of Foreign Affairs Brende Borge (not pictured) in Pristina, Kosovo, 14 February 2017. Borge is one-day...

Thaçi: Nëse BE na e mbyll derën, të gjithë shqiptarët do të jetojmë në një hapësirë të vetme

më 4.2017 - Shenja

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar për Radion Evropa e Lirë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Koçijançiç, Ramës: Perspektivën për Ballkanin e kemi bërë të qartë

më 4.2017 - Ora news

Zëdhënësja e BE-së për politikat e jashtme, Maja Koçijançiç, e pyetur nga mediat serbe mbi deklaratën e kryeministrit Edi Rama për një bashkim të mundshëm mes Shqipërisë dhe Kosovës, është shprehur se...

Bruksel , Reagon BE për deklaratat e Edi Ramës për bashkim kombëtar

më 4.2017 - Presheva Jone

Bruksel/BE, 19 prill – Zyrtare të Bashkimi Evropian (BE) nga Brukseli permes agjencise se lajmeve “Presheva jonë” sot kane reaguar ndaj deklaratave të fundit kryeminisrtit shqiptar Edi Rama i cili dje...

Deklarata e Ramës, Koçijançiç: Të ruhen marrëdhëniet e mira fqinjësore

më 4.2017 - Top Channel

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama mbi një bashkim të mundshëm të Kosovës me Shqipërinë, nëse do të venitej perspektiva e integrimit në Bashkimin Europian, duket se ka reaguar Komisioni Europian,...

Deklarimi i Edi Ramës për bashkimin Kosovë-Shqipëri, fushatë apo e vërtetë?

më 4.2017 - Infokusi

Në qershor të këtij viti pritet që Shqipëria të shkojë në zgjedhje. Ndërkohë, është kryeministri shqiptar Edi Rama ai që dje ka deklaruar se nëse BE-ja nuk bënë lëvizje për Shqipërinë drejt anëtarësimit...

Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë: Interes jetik i kombit, jo alternativë e kushtëzuar

më 4.2017 - Zhurnal

Dr Sadri RAMABAJA Lajm i lidhur Çfarë po ndodh me partitë shqiptare? Askush ka dëgjuar "Fake news", në Kosovë po i prodhon politika konformiste vendore dhe ajo ndërkombëtare! Shqiptarët, Erdogani dhe...

Edi Rama: Nëse nuk ka vend në BE atëherë do bashkohemi me Kosovën

më 4.2017 - Tetova1

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se ekziston mundësia që vendi i tij të bashkohet me Kosovën në qoftë se perspektivat e vendeve të rajonit për të hyrë në BE vazhdon të zbehet. I pyetur në lidhje...

Venitet hija ruse në Ballkan, SHBA-BE kthejnë vëmendjen

më 4.2017 - Sot News

Rajoni i Ballkanit u mbars nga e shkuara dhe ndikimi rus kohët e fundit, aq sa nisën dhe indicjet e konflikteve në Maqedoni dhe pretendimi ishte pakti i shqiptarëve për të zyrtarizuar gjuhën shqipe në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK