http://kariera.mk

Dështuan Akili e Loriana, Kosova kthehet me dy medalje nga Evropiani i xhudos

para 10 muajve - TV Koha

Me ndeshjet e Akil Gjakovës dhe Loriana Kukës, sot përfaqësuesja e Kosovës në xhudo ka mbyllur paraqitjen në Evropianin që po mbahet në Varshavë. Loriana Kuka është mposhtur nga garuesja boshnjake Samarxhiq...

Dështuan Akili e Loriana, Kosova kthehet me dy medalje nga Evropiani i xhudos

para 10 muajve - Gazeta Express

Me ndeshjet e Akil Gjakovës dhe Loriana Kukës, sot përfaqësuesja e Kosovës në xhudo ka mbyllur paraqitjen në Evropianin që po mbahet në Varshavë. Loriana Kuka është mposhtur nga garuesja boshnjake Samarxhiq...

Përfundon evropiani për Akil Gjakovën

para 10 muajve - Telegrafi

Ka përfunduar gara në kampionatin evropian për xhudistin, Akil Gjakova. Xhudisti kosovar është mposhtur në raundin e tretë, duke mos arritur të marrë medalje. Gjakova humbi nga xhudisti suedez, Tommy Macias...

Kosova kthehet me dy medalje nga Europiani i xhudos

para 10 muajve - Koha.net

Me ndeshjet e Akil Gjakovës dhe Loriana Kukës, sot përfaqësuesja e Kosovës në xhudo ka mbyllur paraqitjen në Europianin që po mbahet në Varshavë. Trajneri Driton Kuka është shprehur i lumtur me suksesin...

Ja si u paraqitën Akil Gjakova dhe Loriana Kuka në Evropianin e xhudos

para 10 muajve - Zeri

Akil Gjakova ka garuar sot  në Kampionatin Evropian të xhudos në Poloni. Në kategorinë 73 kg., xhudisti kosovar e ka regjistruar një fitore. Ai e ka mposhtur Cornel Andries, por pastaj është eliminuar...

Akil Gjakova humb luftën në Europian

para 10 muajve - Koha.net

Akil Gjakova është mposhtur nga suedezi Tommy Macias në raundin e tretë të kategorisë deri në 73 kilogramë në Europianin e xhudos.

Xhudistja Kuka mposhtet në Europian

para 10 muajve - Koha.net

Loriana Kuka është mposhtur nga garuesja boshnjake Samarxhiq në rrethin e dytë të garave në Europianin që po mbahet në Varshavë. Kuka u mposht nga boshnjakja me ippon. Mbretëresha e Xhudos, Majlinda Kelmendi...

Përfundon evropiani për Akil Gjakovën

para 10 muajve - Almakos

Ka përfunduar gara në kampionatin evropian për xhudistin, Akil Gjakova. Xhudisti kosovar është mposhtur në raundin e tretë, duke mos arritur të marrë medalje. Gjakova humbi nga xhudisti suedez, Tommy Macias...

Majlinda Kelmendi, kampione e Europës

para 10 muajve - Zhurnal

Majlinda Kelmendi për herë të tretë në karrierën e saj ka fituar kampionatin evropian. Këtë vit evropiani i mbajtur në Varshavë të Polonisë foli sërish shqip, pasi Majlinda triumfoi duke mposhtur rivalet...

Akil Gjakova eliminohet nga Kampionati Evropian i Xhudos

para 10 muajve - Insajderi

Akil Gjakova është mposhtur në rundin e tretë në Kampionatin Evropian të Xhudos që po mbahet në Poloni. Në luftën deri në 73 kilogramë, Gjakova ka humbur nga xhudisti suedez, Tommy Macias. Më herët gjatë...

Haradinaj: Majlinda dhe Nora janë inspirimi im

para 10 muajve - Aktuale

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe krenaria e shqiptarëve. “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve!Janë...

Ja deri ku arritën Akil Gjakova dhe Loriana Kuka në Europianin e xhudos

para 10 muajve - Sovrani

Akil Gjakova ka garuar sot në Kampionatin Evropian të xhudos në Poloni. Në kategorinë 73 kg., xhudisti kosovar është eliminuar në rundin e tretë nga suedezi, Tommy Macias, raporton “Zëri”. Kurse, Loriana...

Haradinaj: Majlinda dhe Nora janë inspirimi im

para 10 muajve - Zeri

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe krenaria e shqiptarëve. “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve!Janë...

Majlinda Kelmendi, kampione e Europës

para 10 muajve - Mapo

Majlinda Kelmendi për herë të tretë në karrierën e saj ka fituar kampionatin evropian. Këtë vit evropiani i mbajtur në Varshavë të Polonisë foli sërish shqip, pasi Majlinda triumfoi duke mposhtur rivalet...

Kelmend: Falënderoj Zotin që sot e mora të artën

para 10 muajve - Alsat-M

Kampionia e re Evropës në xhudo, Majlinda Kelmendi ka zbuluar se dy javë më parë kishte pësuar një lëndim, i cili kishte ndikuar mjaft shumë në stërvitjet e saj, por megjithatë është shprehur shumë e lumtur...

Nora Gjakova medalje bronzi në Europian

para 10 muajve - Shekulli

Xhudoja dëshmon edhe një herë që është sporti më i suksesshëm shqiptar dhe me një të ardhme të ndritur. Pas triumfit të tretë të Majlinda Kelmendit në kampionatin evropian, me medalje të brozntë është...

Tre herë kampione, Majlinda Kelmendi: Falënderoj zotin për medaljen, jam shumë e lumtur

para 10 muajve - BalkanWeb

Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi veten si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa...

Haradinaj: Majlinda dhe Nora janë inspirimi im

para 10 muajve - InfoShqip

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe krenaria e shqiptarëve. “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve!Janë...

Haradinaj: Majlinda dhe Nora janë inspirimi im

para 10 muajve - Tetova Sot

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe krenaria e shqiptarëve. “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve!Janë...

Flet mbretëresha Majlindë: E falënderoj Zotin për medaljen, jam shumë e lumtur

para 10 muajve - InfoShqip

Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa...

Kelmendi e artë në Kampionatin evropian

para 10 muajve - Republika

Kampionja olimpike, Majlinda Kelmendi ka arritur edhe një sukses të madh në karrierën e saj. Xhudistja kosovare ka arritur të triumfojë në Kampionatin evropian duke zënë vendin e parë. Pejanja arriti ta...

Edhe Ramush Haradinaj i lumtur për suksesin e Majlindës

para 10 muajve - Albinfo

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është shprehur shumë i lumtur për suksesin e Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës në Kampionatin Evropian. Edhe lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj...

Tre herë kampione, Majlinda Kelmendi: Falënderoj zotin për medaljen, jam shumë e lumtur

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi veten si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa...

Kelmendi e lumtur që mori të artën

para 10 muajve - Koha.mk

Kampionia e re Evropës në xhudo, Majlinda Kelmendi ka zbuluar se dy javë më parë kishte pësuar një lëndim, i cili kishte ndikuar mjaft shumë në stërvitjet e saj, por megjithatë është shprehur shumë e lumtur...

Flet mbretëresha Majlindë: E falënderojë zotin për medaljen, jam shumë e lumtur

para 10 muajve - Telegrafi

Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa...

Mbretëresha e xhudos mban fronin në Evropë

para 10 muajve - Iliria News

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar për herë të tretë Kampionatin Evropian të xhudos, duke konfirmuar epitetin Mbretëresha e xhudos. Ajo ka mposhtur në finale të kategorisë deri në 52 kilogramë...

Majlinda thotë se ishte e lënduar, e lumtur që mori të artën

para 10 muajve - Gazeta Express

Kampionia e re Evropës në xhudo, Majlinda Kelmendi ka zbuluar se dy javë më parë kishte pësuar një lëndim, i cili kishte ndikuar mjaft shumë në stërvitjet e saj, por megjithatë është shprehur shumë e lumtur...

‘Mbretëresha’ Majlinda flet pasi u shpall kampione e Evropës, ja kujt ia dedikon fitoren

para 10 muajve - GazetaBlic

Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa...

Mbretëresha e xhudos flet pas triumfit në Poloni

para 10 muajve - OraInfo

Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa...

Kelmendi: Isha e lënduar, por jam e lumtur që mora të artën

para 10 muajve - Indeks online

Majlinda Kelmendi është deklaruar pas fitores në kampionatin evropian që po mbahet në Warsaw të Polonisë. Ajo u shpreh tejet e lumtur që fitoi të artën, ndërsa tregon se kishte një lëndim në shpinë para...

Përmbledhje: Britania, Zvicra, Portugalia e Rusia mund të kenë histori dhe programe për zhvillimin e sportit të xhudos – por jo MAJLINDËN e ARTË (Foto/Video)

para 10 muajve - Telegrafi

Kosova si një shtet i ri, e i vogël është në ndërtim dhe sukseset e mburrjet nuk janë të shumta, posaçërisht kur i krahasojmë ato me shtetet e tjera. Por, kur flasim për xhudo gjërat ndryshojnë, ky sport...

Kelmendi thotë se ishte e lënduar, por e lumtur që mori të artën

para 10 muajve - Koha.net

Kampionia e re Evropës në xhudo, Majlinda Kelmendi ka zbuluar se dy javë më parë kishte pësuar një lëndim, i cili kishte ndikuar mjaft shumë në stërvitjet e saj, por megjithatë është shprehur shumë e lumtur...

Haradinaj: Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën

para 10 muajve - Portalb

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar xhudistet kosovare për fitoren e medaljeve në Poloni. Ish-kryeministri, i cili aktualisht gjendet në Francë, ka thënë se vajzat...

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Kampionatin evropian

para 10 muajve - Aktuale

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që u mbajt të Varshavë të Polonisë. Në finale, Kelmendi e mposhti me Ippon, xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova....

Sukseset e Kelmendit dhe Gjakovës, ja sa para duhet t’ia dhuroj shteti

para 10 muajve - Indeks online

Në bazë të rregullores për ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistët që arrijnë rezultate kulminante në garat ndërkombëtare, xhudistja Majlinda Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro për medaljen...

Haradinaj: Majlinda dhe Nora janë krenaria e shqiptarëve

para 10 muajve - Telegrafi

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj që po mbahet padrejtësisht në Francë, ka uruar xhudistet kosovare për sukseset në kampionatin evropian. Haradinaj ka shfrytëzuar faqen e tij zyrtare për të shkruar një...

Kuka i lumtur me medaljet, shpreson në lirimin e Haradinajt

para 10 muajve - Telegrafi

Trajneri i xhudos, Driton Kuka është shprehur shumë i lumtur me medaljet e fituara nga Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova. Kelmendi triumfoi në finale duke marrë medaljen e artë nga Kampionati evropian,...

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Politiko

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që u mbajt të Varshavë të Polonisë. Në finale, Kelmendi e mposhti me Ippon, xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova....

Kelmendi e artë, Nora e bronztë në Poloni

para 10 muajve - Klan Kosova

Njëherë kampione përgjithmonë kampione, kjo fjali vlen vetëm për Majlinda Kelmendin, njofton Klan Kosova. Fituesja e medaljes së artë olimpike, rrëmbeu sot kurorën e xhudistët më të mirë në kampionatin...

Ja sa para do t’i marrin nga shteti Majlinda dhe Nora për suksesin në Evropian

para 10 muajve - Lajm

Në bazë të rregullores për ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistët që arrijnë rezultate kulminante në garat ndërkombëtare, xhudistja Majlinda Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro për medaljen...

Ja sa para do t’i marrin nga shteti Majlinda dhe Nora për suksesin në Evropian

para 10 muajve - Zeri

Në bazë të rregullores për ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistët që arrijnë rezultate kulminante në garat ndërkombëtare, xhudistja Majlinda Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro për medaljen...

Ministri Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova për suksesin e arritur në Evropian

para 10 muajve - Zeri

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, uron xhudisten Majlinda Kelmendi për fitoren e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg, respektivisht xhudisten Nora Gjakova, për fitoren e medaljes...

Flet mbretëresha Majlindë!

para 10 muajve - Tetova Sot

Xhudistja nga Kosova arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa i përket medaljeve të arta në kampionatin evropian, pasi suksesi i sotëm ishte i...

Xhudo, Kelmendi rishpallet kampione e Europës në Poloni

para 10 muajve - Top Channel

Në raundin e parë, asaj iu desh vetëm pak kohë për të vendosur supremacinë në tapet, por forma e mirë e Majlinda Kelmendit nuk u ndal me një përballje. Xhudistja më e mirë e trevave shqipfolëse spikati...

Haradinaj: Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën

para 10 muajve - Telegrafi

Kreu i AAK-së që aktualisht është në Francë ka thënë se “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve”. “Janë inspirimi im! Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën!...

Haradinaj për Majlindën e Norën: Jeni krenaria e shqiptarëve

para 10 muajve - Gazeta Express

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, që është i ndaluar në Francë që nga janari i këtij viti, ka uruar ekipin e xhudos kosovare për sukseset e sotme në Poloni. Pasi Majlinda Kelmendi fitoi të artën dhe Nora...

Haradinaj: Majlinda e Nora jeni nderi i shqiptarëve

para 10 muajve - Koha.net

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, që është i ndaluar në Francë që nga janari i këtij viti, ka uruar ekipin e xhudos kosovare për sukseset e sotme në Poloni. Pasi Majlinda Kelmendi fitoi të artën dhe Nora...

Flet mbretëresha Majlindë: E falënderojë zotin për medaljen, jam shumë e lumtur

para 10 muajve - Infokusi

Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa...

Kadri Veseli me urim interesant për Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën

para 10 muajve - Iliria News

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën për suksesin në Poloni. Veseli e ka uruar dyshen Kelmendi-Gjakova, ndërsa iu ka uruar suksese nesër Lorianës...

Haradinaj krenar: Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën

para 10 muajve - Albeu

Kreu i AAK-së që aktualisht është në Francë është shprehur se “ Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve”. “Janë inspirimi im! Toni Kuka, Majlinda dhe Nora , sot ma keni...

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Ora news

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që u mbajt të Varshavë të Polonisë. Në finale, Kelmendi e mposhti me Ippon, xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova....

Veseli: Urime të përzemërta Majlindës dhe Norës

para 10 muajve - Zeri

Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka uruar dy xhudistet kosovare, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova për suksesin e arritur sot në Kampionatin Evropian të xhudos, ku fituan medalje të artë, respektivisht...

Flet mbretëresha Majlindë: E falënderojë zotin për medaljen, jam shumë e lumtur

para 10 muajve - Almakos

Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa...

Ja sa para do t’i marrin nga shteti Majlinda dhe Nora për suksesin në Evropian

para 10 muajve - Infokusi

Në bazë të rregullores për ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistët që arrijnë rezultate kulminante në garat ndërkombëtare, xhudistja Majlinda Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro për medaljen...

Kryeministri Mustafa: Medaljet e Majlindës dhe Norës e rikthyen Kosovën në majat e sportit evropian

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa i ka uruar Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën për medaljet e fituara në Kampionëtin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info....

Flet mbretëresha Majlindë: E falënderojë zotin për medaljen, jam shumë e lumtur

para 10 muajve - Arbresh

Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa...

Ramush Haradinaj me urim special për xhudistet kosovare dhe trajnerin Driton Kuka

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën. Haradinaj i ka quajtur dy xhudistet pejane si krenaria e shqiptarëve. Ai falënderoi edhe trajnerin Driton Kuka për dedikimin...

Nora Gjakova medalje bronzi në Europian

para 10 muajve - SuperSport

Xhudoja dëshmon edhe një herë që është sporti më i suksesshëm shqiptar dhe me një të ardhme të ndritur. Pas triumfit të tretë të Majlinda Kelmendit në kampionatin evropian, me medalje të brozntë është...

Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova për suksesin në Evropian

para 10 muajve - Koha.net

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala i ka uruar xhudistet Majlinda Kelmendi, për fitoren e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg, dhe Nora Gjakova, për fitoren e medaljes të bronztë...

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që u mbajt të Varshavë të Polonisë. Në finale, Kelmendi e mposhti me Ippon, xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova....

Haradinaj me urim special për trajnerin Driton Kuka dhe xhudistet kosovare

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën. Haradinaj i ka quajtur dy xhudistet pejane si krenaria e shqiptarëve. Ai falënderoi edhe trajnerin Driton Kuka për dedikimin...

Haradinaj: Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën

para 10 muajve - Klan Kosova

Kreu i AAK-së që aktualisht është në Francë ka thënë se “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve”. “Janë inspirimi im! Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën! Ja...

Haradinaj uron Majlindën dhe Norën,

para 10 muajve - Indeks online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar xhudistet kosovare për fitoren e medaljeve në Poloni. Ish-kryeministri, i cili aktualisht gjendet në Francë, ka thënë se vajzat...

Ministri Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova për suksesin e arritur

para 10 muajve - Indeks online

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, uron xhudisten Majlinda Kelmendi për fitoren e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg, respektivisht xhudisten Nora Gjakova, për fitoren e medaljes...

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Portalb

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që u mbajt të Varshavë të Polonisë. Në finale, Kelmendi e mposhti me Ippon, xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova,...

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Ora news

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që u mbajt të Varshavë të Polonisë. Në finale, Kelmendi e mposhti me Ippon, xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova....

Mesazhi i ministrit Kujtim Shala për Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën

para 10 muajve - Lajmi.net

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, uron xhudisten Majlinda Kelmendi për fitoren e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg, respektivisht xhudisten Nora Gjakova, për fitoren e medaljes...

Thaçi: Xhudistet po vazhdojnë t’i sjellin Kosovës lajme të mira

para 10 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka komentuar fitoret e xhudisteve tona, duke thënë se ato po vazhdojnë t’i sjellin Kosovës lajme të mira, gëzime të mëdha dhe momente krenarie. “Majlinda Kelmendi dhe...

Ministri Shala uron Majlindën e Norën

para 10 muajve - Gazeta Express

Ministri Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova për suksesin e arritur në Evropianin në Poloni Kelmendi sot fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë për të fituar për herë të tretë Kampionatin...

​Ministri Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova

para 10 muajve - GazetaBlic

Majlinda Kelmendi për fitoren e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg dhe Nora Gjakova, për fitoren e medaljes të bronztë në kategorinë deri në 57 kg, ku të dyja ngadhënjyen me ippon, në Kampionatin...

​Majlindja Kelmendi vijon rekordet, shpallet kampione Europe

para 10 muajve - Blitz

Majlinda Kelmendi është kampionia e re e Europës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Europian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Në...

Përmbledhje: Britania, Zvicra, Portugalia e Rusia mund të kenë histori dhe programe për zhvillimin e sportit të xhudos – por jo MAJLINDËN e ARTË (Foto/Video)

para 10 muajve - Almakos

Kosova si një shtet i ri, e i vogël është në ndërtim dhe sukseset e mburrjet nuk janë të shumta, posaçërisht kur i krahasojmë ato me shtetet e tjera. Por, kur flasim për xhudo gjërat ndryshojnë, ky sport...

Mustafa: Kelmendi e Gjakova rikthyen Kosovën në majat e sportit evropian

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa përmes një postimi në Facebook ka uruar Majlinda Kelmendin e Nora Gjakovën për suksesin e sotëm në Poloni, ndërsa ka thënë ato rikthyen Kosovën në majat e sportit Evropian....

Flet Kuka pas dy medaljeve që mori Kosova në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Driton Kuka ka përgëzuar dy xhudistet kosovare pas suksesit në Kampionatin Evropian Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë...

Majlinda është kampione e Evropës, Nora e bronztë

para 10 muajve - Koha.mk

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë...

Ministri Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova për suksesin e arritur

para 10 muajve - Klan Kosova

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, uron xhudisten Majlinda Kelmendi për fitoren e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg, respektivisht xhudisten Nora Gjakova, për fitoren e medaljes...

Kryeminstri Mustafa me një lajm të mirë për xhudistët Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova!

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa konsideron se me ndarjen e medaljes së Artë për xhudistën Majlinda Kelmendi dhe atë të Bronztë për Nora Gjakovën në Kampioatin Evropian në Poloni, vendi është rikthyer...

Driton Kuka ia dedikon Ramush Haradinajt dy medaljet e Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Lajmi.net

Trajneri Driton Kuka është shprehur shumë i lumtur me dy medaljet e Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës. Në një foto të postuar në Facebook, ai triumfin ia ka dedikuar Ramush Haradinajt, përcjellë “Lajmi.net”....

Kadri Veseli: Xhudistet tona po shkëlqejnë

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka uruar xhudistet kosovare për paraqitjen e tyre në Kampionatin Evropian i cili është mbajtur në Poloni. Ai është shprehur tejet i kënaqur me fitoret e realizuara përderisa...

Mustafa: Ju lumtë Majlinda dhe Nora!

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri i Republikës, Isa Mustafa ka komentuar fitoren e xhudistëve kosovare, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakovës. Sipas tij, medalja e Artë e Majlindës dhe medalja e Bronztë e fituar nga Nora në...

Kadri Veseli me urim interesant për Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën për suksesin në Poloni. Veseli e ka uruar dyshen Kelmendi-Gjakova, ndërsa iu ka uruar suksese nesër Lorianës...

Majlinda Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale

para 10 muajve - Lajme.al

Majlinda Kelmendi pak minuta më parë ka mposhtur zviceranen Evelyne Tschopp, në çerekfinalen e Kampionatit Evropian të xhudos, që po mbahet në Poloni, duke arritur kështu të kualifikohet në gjysmëfinalen....

Flet Kuka pas dy medaljeve që mori Kosova në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Fakti Ditor

Driton Kuka ka përgëzuar dy xhudistet kosovare pas suksesit në Kampionatin Evropian Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë,...

Mustafa: Majlinda e Nora e rikthyen Kosovën në majat e sportit evropian

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës ka thënë se “medalja e Artë e Majlindës dhe Medalja e Bronztë e fituar nga Nora në Kampionatin Evropian në Poloni e rikthyen Kosovën në majat e sportit evropian”. Ai ka thënë se...

Veseli: Urime të përzemërta Majlindës e Norës, suksese Lorianës dhe Akilit

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka uruar xhudistet Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova për suksesin e arritur në Poloni. Kelmendi sot fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë për të fituar...

Thaçi: ‘Hat-Trick’ i Majlindës

para 10 muajve - Kallxo

“Me medaljen e sotme të artë, ajo shënoi hat-trick në Kampionatin Evropian të Xhudos”, ka shkruar presidenti Hashim Thaçi. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas fitores së kampiones botërore...

Haradinaj: Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën!

para 10 muajve - Tetova Sot

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet padrejtësisht në Francë, i është gëzuar fitores së Majlinda Kelmendit e Nora Gjakovës sot në Kampionatin Evropian, për të cilët ka thënë “ja...

Nora Gjakova e bronztë në evropian

para 10 muajve - Alsat-M

Xhudistja tjetër kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos në Varshavë. Në finale, Nora e ka mundur nënkampionen e botës në kategorinë deri 57 kg, bullgaren...

Nora Gjakova fiton të bronztën

para 10 muajve - Zhurnal

Kosova ka fituar edhe një medalje në Kampionatin Evropian që po mbahet në Poloni. Është Nora Gjakova që ka fituar medaljen e bronztë në kategorinë deir në 57 kilogramë, njofton Klan Kosova. Gjakova ka...

Majlinda Kelmendi, kampione e Europës

para 10 muajve - SuperSport

Majlinda Kelmendi për herë të tretë në karrierën e saj e ka fituar kampionatin evropian. Këtë vit evropiani i mbajtur në Varshavë të Polonisë foli sërish shqip, pasi Majlinda triumfoi duke mposhtur rivalet...

Majlinda Kelmendi sërish kampione e Evropës në xhudo

para 10 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi është fituese e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg kurse xhudistja tjetër kosovare Nora Gjakova fitoi medaljen e bronztë në...

Kuka i lumtur për medaljet, uron për lirimin e Haradinajt

para 10 muajve - Koha.net

Driton Kuka përmes një postimi në Facebook ka shprehur gëzimin e tij për suksesin e sotëm të xhudisteve të tij në Evropian, ndërsa ka uruar që të lirohet edhe Ramush Haradinaj. Majlinda Kelmendi sot u...

Flet Kuka pas dy medaljeve që mori Kosova në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - OraInfo

Driton Kuka ka përgëzuar dy xhudistet kosovare pas suksesit në Kampionatin Evropian Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë,...

Ja shuma që fiton Majlinda Kelmendi pas triumfit në Kampionatin Europian

para 10 muajve - Opinion

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos. Xhudistja kosovare mposhti në finale rusen Alesya Kuznetsova. Pas këtij triumfi, Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro. Këtë çmim e ka përcaktuar...

Kuka pas fitores së Kelmendit lutet për kthimin e Haradinajt në Kosovë

para 10 muajve - Klan Kosova

Driton Kuka, trajneri i Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës, pas të artës dhe të bronztës për të dy xhudistët është lutur për kthimin e Ramush Haradinajt në Kosovë. Më poshtë është shkrimi i plotë i Driton...

Thaçi uron xhudistet kosovare

para 10 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar xhudisten Majlinda Kelmendin për triumfin në Kampionatin Evropian të xhudos. Kelmendi sot fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë për të fituar...

Driton Kuka i gëzohet medaljeve, shpreson që sot një javë Ramush Haradinaj të kthehet në Kosovë

para 10 muajve - Indeks online

Driton Kuka është gëzuar për dy medaljet e fituara nga nxënësit e tij, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova në kampionatin evropian që po mbahet në Poloni, shkruan IndeksOnline Kuka është i kënaqur edhe...

Driton Kuka: Do Zoti i madh pas një jave kthehet heroi ynë në Kosovë

para 10 muajve - GazetaBlic

Trajneri i xhudistet kosovare, Majlina Kelmendi, Driton Kuka, në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka postuar një fotografi me kampionen e re evropiane, menjëherë pas garës. Megjithatë, Kuka, postimin krahas...

Thaçi: Xhudistet po vazhdojnë t’i sjellin Kosovës lajme të mira

para 10 muajve - Indeks online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka komentuar fitoret e xhudisteve tona, duke thënë se ato po vazhdojnë t’i sjellin Kosovës lajme të mira, gëzime të mëdha dhe momente krenarie. “Majlinda Kelmendi dhe...

Flet Kuka pas dy medaljeve që mori Kosova në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Gazeta Express

Driton Kuka ka përgëzuar dy xhudistet kosovare pas suksesit në Kampionatin Evropian Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë,...

Driton Kuka: Do Zoti i madh pas një jave kthehet heroi ynë në Kosovë

para 10 muajve - Zeri

Trajneri i xhudistet kosovare, Majlina Kelmendi, Driton Kuka, në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka postuar një fotografi me kampionen e re evropiane menjëherë pas garës. Megjithatë, Kuka, postimin krahas...

Presidenti Thaçi uron kampionen Majlinda Kelmendi

para 10 muajve - GazetaBlic

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se xhudistja Majlinda Kelmendi dhe xhudistet tjera po i sjellin Kosovës lajme të mirë, gëzime të madha dhe momente krenarie. “Me medaljen e sotme të artë, ajo shënoi hat-trick...

Nora e mrekullueshme, e bronztë në evropian

para 10 muajve - Telegrafi

Nora Gjakova ka arritur të marrë medaljen e bronztë në kampionatin evropian. Ajo ka arritur të triumfojë në përballje me rivalen e saj pa ndonjë problem. Gjakova mposhti në garë për medaljen e bronztë...

Thaçi uron xhudisten Kelmendi për të artën në Poloni

para 10 muajve - Lajmi.net

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se xhudistja Majlinda Kelmendi dhe xhudistet tjera po i sjellin Kosovës lajme të mira, gëzime të mëdha dhe momente krenarie. “Me medaljen e sotme të artë, ajo shënoi hat-trick...

Majlinda Kelmendi e papërmbajtshme, shpallet për herë të tretë kampione Europe

para 10 muajve - BalkanWeb

Majlinda Kelmendi është shpallur për herë të tretë kampione e Europës. Xhudistja kosovare ka mundur në finale rusen Alesya Kuznetsova me “Ippon” në kampionatin Europian që mbahet në Varshavë të Polonisë....

Veseli uron xhudistet kosovare

para 10 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka uruar xhudistet Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova për suksesin e treguar në Poloni. Kelmendi fitoi të artën në Kampionatin Evropian në kategorinë deri 52 kilogramë,...

Thaçi uron xhudisten Kelmendi për të artën në Poloni

para 10 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se xhudistja Majlinda Kelmendi dhe xhudistet tjera po i sjellin Kosovës lajme të mirë, gëzime të madha dhe momente krenarie. “Me medaljen e sotme të artë, ajo shënoi hat-trick...

Mbretëresha e xhudos prap e Artë

para 10 muajve - TV Koha

Xhudsitja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar për herë të tretë Kampionatin Evropian të xhudos, duke konfirmuar epitetin Mbretëresha e xhudos. Ajo ka mposhtur në finale të kategorisë deri në 52 kilogramë...

Thaçi: Kelmendi dhe xhudistet tona po na sjellin gëzime të mëdha dhe momente krenarie

para 10 muajve - Zeri

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se xhudistja Majlinda Kelmendi dhe xhudistet tjera po i sjellin Kosovës lajme të mirë, gëzime të madha dhe momente krenarie. “Me medaljen e sotme të artë, ajo shënoi hat-trick...

Thaçi uron Kelmendin, s’përmend suksesin e Gjakovës

para 10 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka uruar Majlinda Kelmendin për triumfin në Kampionatin Evropian të xhudos. Kelmendi sot fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë për të fituar për herë...

Majlinda Kelmendi shpallet kampione Evrope për herë të tretë

para 10 muajve - Shqiptarja

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Në finalen...

Kuka i lumtur me medaljet, shpreson në lirimin e Haradinajt

para 10 muajve - Almakos

Trajneri i xhudos, Driton Kuka është shprehur shumë i lumtur me medaljet e fituara nga Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova. Kelmendi triumfoi në finale duke marrë medaljen e artë nga Kampionati evropian,...

Haradinaj: Majlinda dhe Nora janë krenaria e shqiptarëve

para 10 muajve - Almakos

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj që po mbahet padrejtësisht në Francë, ka uruar xhudistet kosovare për sukseset në kampionatin evropian. Haradinaj ka shfrytëzuar faqen e tij zyrtare për të shkruar një...

Emocionimi i mbretëreshës Majlinda Kelmendi gjatë intonimit të himnit të Kosovës

para 10 muajve - Lajmi.net

Më poshtë mund të shihni momentin e intonimit të himnit të Kosovës, pas triumfit të Majlinda Kelmendit. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Kuka i lumtur me medaljet, shpreson në lirimin e Haradinajt

para 10 muajve - Arbresh

Trajneri i xhudos, Driton Kuka është shprehur shumë i lumtur me medaljet e fituara nga Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova. Kelmendi triumfoi në finale duke marrë medaljen e artë nga Kampionati evropian,...

“Shkëmbi” Majlinda Kelmendi fiton medalje ari në Poloni!

para 10 muajve - Telesport

Majlinda Kelmendi nuk ka asnjë rivale në botë. Sot ajo konfirmoi se vazhdon të jetë numri 1 i padiskutueshëm në sportin e xhudos dhe se askush nuk ka shans ta ndalë. Fituesja e Medaljes së Artë në Lojërat...

Flet Majlinda: E falënderojë zotin për medaljen, jam shumë e lumtur

para 10 muajve - Periskopi

Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa...

Kelmendi mban fronin në Evropë

para 10 muajve - Alsat-M

Xhudsitja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar për herë të tretë Kampionatin Evropian të xhudos, duke konfirmuar epitetin Mbretëresha e xhudos. Ajo ka mposhtur në finale të kategorisë deri në 52 kilogramë...

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që u mbajt të Varshavë të Polonisë. Në finale, Kelmendi e mposhti me Ippon, xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova....

Flet mbretëresha e xhudos: Falemnderit Zotit, jam shumë e lumtur

para 10 muajve - Sovrani

Majlinda Kelmendi edhe njëherë e konfirmoi vetën si mbretëresha e sportit të xhudos. Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian. Pejania bëri ‘het-trik’ sa...

Ja sa para fiton Nora Gjakova pas medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Lajmi.net

Kosova fiton edhe një medalje në Kampionatin Evropian. Pas Majlinda Kelmendit, medaljes iu gëzua edhe Nora Gjakova. Ajo fitoi të bronztën, pasi mposhti bullgaren Ivelina Ilieva, përcjellë “Lajmi.net”....

Suksesi i radhës i Majlinda Kelmendit, bëhet kampione Europe

para 10 muajve - Ina

Në finale Majlinda mundi xhudisten Kuznetsova nga Rusia Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë....

Tjetër sukses madhështor, Kelmendi e artë në Evropian

para 10 muajve - Telegrafi

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi ka arritur edhe një sukses të madh në karrierën e saj. Xhudistja kosovare ka arritur të triumfojë në kampionatin evropian duke zënë vendin e parë. Pejania arriti ta...

Xhudo/ Nora Gjakova medalje bronzi në Europian

para 10 muajve - Newsport

Xhudoja dëshmon edhe një herë që është sporti më i suksesshëm shqiptar dhe me një të ardhme të ndritur. Pas triumfit të tretë të Majlinda Kelmendit në kampionatin evropian, me medalje të brozntë është...

E jashtëzakonshme, Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Evropës

para 10 muajve - Albeu

Majlinda Kelmendi është shpallur kampione e re e Evropës . Xhudistja nga Kosova e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë....

Kjo është shuma që do të fitojë Majlinda pas triumfit në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - GazetaBlic

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos. Xhudistja pejane mposhti në finale rusen Alesya Kuznetsova. Pas këtij triumfi, Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro, përcjellë lajmi.net...

Momenti kur Nora Gjakova pranon medaljen e bronztë

para 10 muajve - Gazeta Express

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Evropian të xhudos Pas Majlinda Kelmendit, që u shpall kampione e Evropës, medalje ka marrë edhe Nora Gjakova, në Kampionatin Evropian të xhudos,...

Shkëlqen Nora Gjakova, fiton medaljen e bronztë

para 10 muajve - OraInfo

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Poloni. Gjakova mposhti bullgaren Ivelina Ilieva për të siguruar të bronztën në kategorinë...

Tjetër medalje për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën

para 10 muajve - Indeks online

Tjetër medalje për Kosovën është arritur në Kampionatin Evropian që po mbahet në Poloni, shkruan IndeksOnline Pas medaljes së artë që u fitua nga Majlinda Kelmendi, tani një tjetër e fiton Nora Gjakova...

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Evropian

para 10 muajve - GazetaBlic

Pas triumfit te Majlinda Kelmendit, është Nora Gjakova xhudistja e radhës që i siguron Kosovës medalje në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë. Nora ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin...

Momenti kur mbretëresha e Evropës pranon medaljen dhe intonohet himni i Kosovës

para 10 muajve - OraInfo

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian...

Nora Gjakova e bronztë në Poloni

para 10 muajve - Koha.net

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Poloni. Gjakova mposhti bullgaren Ivelina Ilieva për të siguruar të bronztën në kategorinë...

Edhe një tjetër medalje për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën

para 10 muajve - Indeks online

Tjetër medalje për Kosovën është arritur në Kampionatin Evropian që po mbahet në Poloni, shkruan IndeksOnline Pas medaljes së artë që u fitua nga Majlinda Kelmendi, tani një tjetër e fiton Nora Gjakova...

Nora Gjakova, e bronztë në Evropian

para 10 muajve - Zeri

Nora Gjakova e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare në luftën e repasazhit për të bronztën e ka mposhtur bullgaren...

Nora fiton medaljen e bronztë

para 10 muajve - Gazeta Express

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Evropian të xhudos Pas Majlinda Kelmendit, që u shpall kampione e Evropës, medalje ka marrë edhe Nora Gjakova. Ajo fitoi medaljen e bronztë përmes...

Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Evropës në xhudo

para 10 muajve - Standard

Xhudsitja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar për herë të tretë Kampionatin Evropian të xhudos, duke fituar nofkën ‘Mbretëresha e xhudos’. Ajo ka mposhtur në finale rusen Alesya Kuznetsova. Ajo ka fituar...

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Lajmi.net

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian. Xhudistja kosovare e ka mposhtur bullgaren Ivelina Ilieva, përcjellë “Lajmi.net”. Nora ishte shumë e përqëndruar që nga fillimi dhe në...

Momenti kur intonohet himni dhe Majlindës i dhurohet medajla e artë

para 10 muajve - GazetaBlic

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Ky është...

Nora Gjakova fiton të bronztën

para 10 muajve - Klan Kosova

Kosova ka fituar edhe një medalje në Kampionatin Evropian që po mbahet në Poloni. Është Nora Gjakova që ka fituar medaljen e bronztë në kategorinë deir në 57 kilogramë, njofton Klan Kosova. Interesante

Ky është momenti kur Majlinda u shpall kampione e Evropës

para 10 muajve - GazetaBlic

Krenaria e sportit të Kosovës, Majlinda Kelmendi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Vrashavë të Polonisë. Xhudistja jonë me famë botërore, fitoi medaljen e artë në Evropian, duke ‘rrahur’...

Momenti kur mbretëresha e Evropës pranon medaljen dhe intonohet himni i Kosovës

para 10 muajve - Gazeta Express

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian...

Majlinda Kelmendi, kampione e Evropës

para 10 muajve - OraInfo

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Në finalen...

Majlinda Mbetet Kampione

para 10 muajve - Kallxo

Xhudistja nga Kosova ka mposhtur rusen Alesya Kuznetsova në finale të Kampionatit Evropian të Xhudos. Kampionia botërore në xhudo, Majlinda Kelmendi, ka fituar në finalen e Kampionatit Evropian të Xhudos...

Majlinda Kelmendi deklason rusen, është kampione e Evropës

para 10 muajve - InfoShqip

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë...

Majlinda Kelmendi fiton të artën në kampionatin Evropian

para 10 muajve - Tetova1

Xhudistja Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Varshavë. Në finale, Majlinda e mposhti me Ippon, rusen Alesya Kuznetsova. Xhudistja kosovare rrethin...

Haradinaj i ka dy fjalë për Majlindën dhe Norën

para 10 muajve - Bota Press

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, që është i ndaluar në Francë që nga janari i këtij viti, ka uruar ekipin e xhudos kosovare për sukseset e sotme në Poloni. Pasi Majlinda Kelmendi fitoi të artën dhe Nora...

Nora fiton medaljen e bronztë

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Evropian të xhudos Pas Majlinda Kelmendit, që u shpall kampione e Evropës, medalje ka marrë edhe Nora Gjakova. Ajo fitoi medaljen e...

Ja sa para fiton Majlinda Kelmendi pas triumfit në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Lajmi.net

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos. Xhudistja pejane mposhti në finale rusen Alesya Kuznetsova. Pas këtij triumfi, Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro, përcjellë “Lajmi.net”....

Krerët e institucioneve urojnë xhudistet për suksesin e madh

para 10 muajve - Albinfo

Menjëherë pas triumfit të Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës në Kampionatin Evropian të Xhudos në Varshavë, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa i ka uruar dy xhudistet dhe trajnerin Driton Kuka, për...

Haradinaj: Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën

para 10 muajve - Almakos

Kreu i AAK-së që aktualisht është në Francë ka thënë se “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve”. “Janë inspirimi im! Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën!...

THAÇI: XHUDISTET PO VAZHDOJNË T’I SJELLIN KOSOVËS LAJME TË MIRA

para 10 muajve - Antpress

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka komentuar fitoret e xhudisteve tona, duke thënë se ato po vazhdojnë t’i sjellin Kosovës lajme të mira, gëzime të mëdha dhe momente krenarie. “Majlinda Kelmendi dhe...

Majlinda Kelmendi deklason rusen, është kampione e Evropës

para 10 muajve - Zeri

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë...

Haradinaj: Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën

para 10 muajve - Arbresh

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar xhudistet kosovare për fitoren e medaljeve në Poloni. Ish-kryeministri, i cili aktualisht gjendet në Francë, ka thënë se vajzat...

Majlinda sërisht e “artë”, kësaj rradhe në kampionatin Evropian

para 10 muajve - Flaka

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi ka arritur edhe një sukses të madh në karrierën e saj. Xhudistja kosovare ka arritur të triumfojë në kampionatin evropian duke zënë vendin e parë. Pejania arriti ta...

Majlinda fiton medaljen e Artë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Gazeta Express

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian...

Majlinda Kelmendi e ARTË në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Indeks online

Fituesja e të Artës në Lojërat Olimpike që u mbajtën vitin e kaluar në Brazil, Majlinda Kelmendi ka fituar të artën në Kampionatin Evropian që po mbahet në Warsaw të Polonisë, shkruan IndeksOnline Kelmendi...

Majlinda Kelmendi pushton Evropën, e fiton medaljen e Artë

para 10 muajve - GazetaBlic

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e Artë në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Kampionia evropiane, botërore dhe olimpike, Majlinda Kelmendi, ka fituar një tjetër medalje...

Majlinda Kelmendi deklaron rusen, është kampione e Evropës

para 10 muajve - Zeri

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë...

E jashtëzakonshme: Majlinda Kelmendi fiton përsëri Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Lajmi.net

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos. Xhudistja pejane e ka fituar medaljen e artë, pas triumfit në finale. Ajo mundi në meçin vendimtar xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova, përcjellë...

Askush nuk e ndal. Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Evropës

para 10 muajve - Syri

Xhudsitja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar për herë të tretë Kampionatin Evropian të xhudos, duke konfirmuar epitetin Mbretëresha e xhudos. Ajo ka mposhtur në finale të kategorisë deri në 52 kilogramë...

Mbretëresha e Europës

para 10 muajve - Klan Kosova

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi ka rikonfirmuar edhe një herë se është e paprekshme në kategorinë e saj në këtë sport. Ajo ka triumfuar përsëri në finale të Kampionatit Europian që u mbajt në Poloni...

Mbretëresha e xhudos mban fronin në Evropë

para 10 muajve - Koha.net

Xhudsitja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar për herë të tretë Kampionatin Evropian të xhudos, duke konfirmuar epitetin Mbretëresha e xhudos. Ajo ka mposhtur në finale të kategorisë deri në 52 kilogramë...

Majlinda Kelmendi është kampione e Evropës

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin...

Ja sa para do të marrin nga shteti xhudistet kosovare

para 10 muajve - Sovrani

Në bazë të rregullores për ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistët që arrijnë rezultate kulminante në garat ndërkombëtare, xhudistja Majlinda Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro për medaljen...

Majlinda Kelmendi është kampione e Evropës

para 10 muajve - Fakti Ditor

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian...

Nora fiton medaljen e bronztë

para 10 muajve - Fakti Ditor

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Evropian të xhudos Pas Majlinda Kelmendit, që u shpall kampione e Evropës, medalje ka marrë edhe Nora Gjakova. Ajo fitoi medaljen e bronztë përmes...

Mustafa: Ju lumtë Majlinda dhe Nora!

para 10 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Republikës, Isa Mustafa ka komentuar fitoren e xhudistëve kosovare, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakovës. Sipas tij, medalja e Artë e Majlindës dhe medalja e Bronztë e fituar nga Nora në...

Nora Gjakova mposhtet në gjysmëfinale, në garë për medaljen e bronztë

para 10 muajve - Telegrafi

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova nuk ka pasur fat dhe është mposhtur në gjysmëfinale. Gjakova është mposhtur në gjysmëfinale nga xhudistja franceze, Priscilla Gnetoo në kategorinë deri në 57 kg. Edhe pse...

Majlinda Kelmendi, sërish kampione, këtë herë e Evropës

para 10 muajve - Java News

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian...

Ministri Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova

para 10 muajve - Arbresh

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala i ka uruar xhudistet Majlinda Kelmendi për fitoren e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg dhe Nora Gjakova, për fitoren e medaljes të bronztë...

Ky është orari i meçit final të Majlinda Kelmendit në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Lajmi.net

A jeni gati për meçin final të Kampionatit Evropian të Xhudos? Majlinda Kelmendi do të përballet në finale me rusen Alesya Kuznetsova. Kjo sfidë fillon rreth orës 17:35, përcjellë “Lajmi.net”. Kujtojmë...

Distria eliminohet, nuk ka medalje për të

para 10 muajve - Telegrafi

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi është eliminuar nga kampionati evropian. Distria ishte në luftë për medaljen e bronztë por nuk arriti që ta fitojë atë. Krasniqi është mposhtur nga rivalja e saj izraelite,...

Majlinda e mrekullueshme, arrin në finale të Evropianit

para 10 muajve - Telegrafi

Majlinda Kelmendi ka arritur të siguroi finalen e Kampionatit evropian. Xhudistja kosovare ka arritur të jetë më e mirë se rivalja e saj në gjysmëfinale duke arritur finalen e madhe. Kampionia olimpike...

Mustafa: Mbretëreshat e xhudos i sollën vendit edhe dy trofe

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka uruar xhudistet e Kosovës. Në rrjetin social facebook Mustafa ka shkruar se mbretëresha e xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova i sollën vendit edhe dy trofe....

Krerët e institucioneve urojnë xhudistet pës suksesin e madh

para 10 muajve - Albinfo

Menjëherë pas triumfit të Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës në Kampionatin Evropian të Xhudos në Varshavë, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa i ka uruar dy xhudistet dhe trajnerin Driton Kuka, për...

Thaçi: Xhudistet tona po vazhdojnë t’i sjellin Kosovës lajme të mira

para 10 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosoëvs, Hashim Thaçi, pas fitores së medaljes së artë të Majlinda Kelmendit në Kampionatin Evropian, ka shkruar në Facebook se Majlinda Kelmendi dhe xhudistet tona po vazhdojnë t’i sjellin...

Majlinda e artë dhe Nora e bronztë në Evropianin e Varshavës

para 10 muajve - Albinfo

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artën, kurse Nora Gjakova të bronztën në Kampionatin Evropian të Xhudos që po mbahen në Poloni. Kjo fitore ka gëzuar liderët institucionalë e politikë në Kosovë Dy...

Majlinda, kampione e Evropës

para 10 muajve - Tetova Sot

Ashtu si di kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, me stilin e saj, e hodhi në dysheme rusen Alesya Kuznetsova. Majlinda e mbrojti titullin e Evropës. Ajo tregoi formë të jashtëzakonshme dhe me plotë meritë...

Ja sa mijëra euro i fiton Majlinda

para 10 muajve - Tetova Sot

Edhe një sukses i madh për shtetin e Kosovës. Majlinda Kelmendi (52 kg) është kampioni e re e Evropës në xhudo. Ajo sipas rregullores për sport në shtetin tonë, do t’i fitojë 20 mijë euro. Ky është sukses...

Kampionati Evropian i Xhudos: A e dini me sa garues paraqitet Kosova e me sa Shqipëria?

para 10 muajve - Lajmi.net

Kampionati Evropian i Xhudos po mbahet në Poloni. Por, a dini me sa garues paraqiten Kosova dhe Shqipëria? Kosova në këtë kompeticion garon me 6 sportistë, përcjellë “Lajmi.net”. Në anën tjetër, Shqipëria...

Fitorja e Majlindës dhe Norës, gëzon institucionet e Kosovës

para 10 muajve - Albinfo

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artën, kurse Nora Gjakova të bronztën në Kampionatin Evropian të Xhudos që po mbahen në Poloni. Kjo fitore ka gëzuar liderët institucionalë e politikë në Kosovë Dy...

Haradinaj për Majlindën e Norën: Jeni krenaria e shqiptarëve

para 10 muajve - Fakti Ditor

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, që është i ndaluar në Francë që nga janari i këtij viti, ka uruar ekipin e xhudos kosovare për sukseset e sotme në Poloni. Pasi Majlinda Kelmendi fitoi të artën dhe Nora...

Eliminohet Nora Gjakova, mbetët në luftë për të bronztën

para 10 muajve - Indeks online

Kosovarja, Nora Gjakova është eliminuar në gjysmëfinale nga xhudistja franceze, Priscilla Gento në 57 kilogram. Gjakova nuk arriti që të shkonte në finale në kampionatin evropian që po mbahet në Poloni,...

Mbyllen dy meçet e xhudisteve kosovare, rezultate dëshpëruese

para 10 muajve - Lajmi.net

Dy xhudistet kosovare pësojnë humbje në Kampionatin Evropian të Xhudos. Nora GJakova është mposhtur nga francezja Priscilla Gneto, përcjellë “Lajmi.net”. Ndërkohë, Distria Krasniqi ka pësuar humbje nga...

Majlinda Kelmendi në finalen e Kampionatit Evropian të Xhudos

para 10 muajve - Opinion

Majlinda Kelmendi ka kaluar me sukses fazën gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni, duke u kualifikuar kështu në finalen e madhe. Majlinda Kelmendi, fituesja e medaljes...

Nora humb në gjysmëfinale, e kërkon të bronztën

para 10 muajve - Zeri

Nora Gjakova është mposhtur në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Polloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare është mposhtur nga francezja Priscilla Gneto, duke e lëshuar...

Thaçi: Xhudistet po vazhdojnë t’i sjellin Kosovës lajme të mira

para 10 muajve - Almakos

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka komentuar fitoret e xhudisteve tona, duke thënë se ato po vazhdojnë t’i sjellin Kosovës lajme të mira, gëzime të mëdha dhe momente krenarie. “Majlinda Kelmendi dhe...

Majlinda, sërish e artë në Evropian

para 10 muajve - Albinfo

Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Varshavë, njofton  RTKlive, televizion ky që e ka transmetuar meçin në mënyrë ekskluzive. Medaljen e artë,...

Thaçi: Xhudistet tona po vazhdojnë t’i sjellin Kosovës lajme të mira dhe momente krenarie

para 10 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar xhudistet për triumfin e tyre. Në një status në rrjetin social facebook ka thënë se Majlinda Kelmendi dhe zhudistet tjera po i sjellin Kosovës lajme të mira...

Haradinaj me urim të veçantë për trajnerin Driton Kuka dhe xhudistet kosovare

para 10 muajve - Periskopi

Krytari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën. Haradinaj i ka quajtur dy xhudistet pejane si krenaria e shqiptarëve. Ai falënderoi edhe trajnerin Driton Kuka për dedikimin...

Haradinaj për Majlindën e Norën: Jeni krenaria e shqiptarëve

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, që është i ndaluar në Francë që nga janari i këtij viti, ka uruar ekipin e xhudos kosovare për sukseset e sotme në Poloni. Pasi Majlinda Kelmendi fitoi të artën dhe Nora...

Eliminohet Nora Gjakova, mbetët në luftë për të argjendtën

para 10 muajve - Indeks online

Kosovarja, Nora Gjakova është eliminuar në gjysmëfinale nga xhudistja franceze, Priscilla Gento në 57 kilogram. Gjakova nuk arriti që të shkonte në finale në kampionatin evropian që po mbahet në Poloni,...

E zakonshme: Majlinda Kelmendi siguron finalen në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - GazetaBlic

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi ka siguruar finalen e madhe në Kampionatin Evropian që po mbahet në Poloni, shkruan IndeksOnline Në 21 sekonda pa mbaruar meci, Kelmendi arriti të fitonte me “ipon” kundër portugezes Ramos.

Humb Nora, tani garon për medalje të bronzet

para 10 muajve - Gazeta Express

Nora Gjakova ka humbur në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Nora Gjakova nuk ka arritur ta siguroj finalen pasi ka humbur, në kategorinë deri në 57 kilogram, nga...

Gjakova humb në gjysmëfinale, lufton për të bronztën

para 10 muajve - Koha.net

Nora Gjakova nuk ka arritur të kualifikohet në Evropianin e xhudos që po mbahet në Poloni. Ajo u mposht në gjysmëfinale nga xhudistje franceze, Priscilla Gneto në kategorinë deri 57 kilogramë, transmeton...

Humb Distria, mbetet pa medalje

para 10 muajve - Zeri

Distria Krasniqi e ka lëshuar mundësinë për të fituar medalje në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare është mposhtur në repasazh nga izraelitja...

Mbyllet meçi i radhës për Majlinda Kelmendin, ky është rezultati

para 10 muajve - Lajmi.net

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Kampionatit Evropian të xhudos. Xhudistja pejane mposhti polaken Joana Ramos, përcjellë “Lajmi.net”. Tani Majlindën e pret dueli me rusen Alesya Kuznetsova....

Suksesi i radhës i Majlinda Kelmendit, bëhet kampione Europe

para 10 muajve - InfoShqip

Në finale Majlinda mundi xhudisten Kuznetsova nga Rusia Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë....

Kryeministri Mustafa lavdon Majlindën e Norën për suksesi në Kampionatin evropian

para 10 muajve - Bota Press

Kryeministri Isa Mustafa ka përshëndetur suksesin e Majlinda Kelmendit e Nora Gjakovës në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Poloni. Kryeministri ka thënë se Qeveria tashmë ka ndarë mjetet...

Haradinaj: Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën!

para 10 muajve - Gazeta e re

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet padrejtësisht në Francë, i është gëzuar fitores së Majlinda Kelmendit e Nora Gjakovës sot në Kampionatin Evropian, për të cilët ka thënë “ja...

Majlinda, në finale të Evropianit

para 10 muajve - Zeri

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare e ka eliminuar në gjysmëfinale portugezen Joana Ramos,...

Majlinda nuk ndalet, kualifikohet në finale të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - OraInfo

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Majlinda Kelmendi, fituesja e medaljes së artë në Olimpiadën ‘Rio 2016’, e ka siguruar finalen...

Krasniqi eliminohet nga Evropiani

para 10 muajve - Koha.net

Distria Krasniqi është eliminuar nga Kampionati Evropian i xhudos që po mbahet në Poloni. Ajo është mposhtur me wazzari nga izraelitja Gili Cohen në luftën e parafundit për medaljen e bronztë.

Kelmendi arrin në finale të Evropianit

para 10 muajve - Koha.net

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Evropianit në xhudo që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Kampionia olimpike e eliminoi portugezen Joana Ramos në kategorinë deri 52 kg, raporton Koha.net....

Majlinda Kelmendi siguron finalen e madhe në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Indeks online

Majlinda Kelmendi ka siguruar finalen e madhe në Kampionatin Evropian që po mbahet në Poloni, shkruan IndeksOnline Në 21 sekonda pa mbaruar meci, Kelmendi arriti të fitonte me “ipon” kundër portugezes Ramos./IndeksOnline/

Distria mbetet pa medalje

para 10 muajve - Gazeta Express

Distria Krasniqi ka mbetur pa medalje në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Ajo u mposht nga Gili Cohen Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, e kërkoi medaljen e bronztë përmes...

Majlinda nuk ndalet, kualifikohet në finale të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Gazeta Express

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Majlinda Kelmendi, fituesja e medaljes së artë në Olimpiadën ‘Rio 2016’, e ka siguruar finalen...

Majlinda në finale të Europianit

para 10 muajve - Klan Kosova

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Kampionatit Europian të xhudos që op mbahet në Poloni. Kampionia olimpike nga Rio 2016 në gjysmëfinale u tregua më e fortë se portugezja Joana Ramos, të...

Majlinda Kelmendi s’ka të ndalur, shpallet kampione Evrope

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Fituesja e të Artës në Lojërat Olimpike që u mbajtën vitin e kaluar në Brazil, Majlinda Kelmendi ka fituar të artën në Kampionatin Evropian që po mbahet në Ëarsaë të Polonisë. Kelmendi arriti të mposhtë...

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Lexo

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian. Xhudistja kosovare e ka mposhtur bullgaren Ivelina Ilieva. Nora ishte shumë e përqëndruar që nga fillimi dhe në fund triumfoi. Kjo është...

Hashim Thaçi uron kampionen Majlinda Kelmendi

para 10 muajve - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se xhudistja Majlinda Kelmendi dhe xhudistet tjera po i sjellin Kosovës lajme të mirë, gëzime të madha dhe momente krenarie. “Me medaljen e sotme të artë, ajo shënoi hat-trick...

Haradinaj: Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën!

para 10 muajve - KosovaPress

Shkrimi i plotë i Haradinajt: Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve! Janë inspirimi im! Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën!  Ja u paça...

Kampionati Evropian i Xhudos: Majlinda Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale

para 10 muajve - Mapo

Majlinda Kelmendi pak minuta më parë ka mposhtur zviceranen Evelyne Tschopp, në çerekfinalen e Kampionatit Evropian të xhudos, që po mbahet në Poloni, duke arritur kështu të kualifikohet në gjysmëfinalen....

Veseli uron Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën për triumfin e tyre në Poloni

para 10 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka uruar Xhudistët e Kosovës për triumfin e tyre në Poloni. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social facebook Veseli ka shkruar se Xhudistet e...

Mustafa: Kelmendi e Gjakova e ngritën Kosovën në majat e sportit evropian

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 20 prill 2017 – Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook, i ka uruar xhudistet Majlinda Kelmendin e Nora Gjakovën për suksesin e arritur në kampionatin evropian që...

Mustafa: Ju lumtë Majlindë, Norë, trajner!

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa i ka uruar Majlinda Kelmendin, Nora Gjakovën dhe trajnerin Driton Kuka, për suksesin e arritur sot në Kampionatin Evropian në Poloni. Shkrimi i kryeministrit Mustafa...

Nora e mrekullueshme, e bronztë në evropian

para 10 muajve - Almakos

Nora Gjakova ka arritur të marrë medaljen e bronztë në kampionatin evropian. Ajo ka arritur të triumfojë në përballje me rivalen e saj pa ndonjë problem. Gjakova mposhti në garë për medaljen e bronztë...

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë

para 10 muajve - Arbresh

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian. Xhudistja kosovare mposhti xhudisten bullgare Ivelina Ilieva në turneun e zhvilluan në Varshavë të Polonisë në kuadër të kategorisë 57...

Majlinda Kelmendi bëhet për herë të tretë Kampione e Evropës

para 10 muajve - Illyria

Nora Gjakova e fitoi medaljen e brionztë të Kampionatin Evropian në Varshavë, Poloni. Varshavë (Poloni), 20 prill 2017 – Majlinda Kelmendi e ka fituar edhe një herë titullin e kampiones së Evropës Xhudistja...

Momenti kur mbretëresha e Evropës pranon medaljen dhe intonohet himni i Kosovës

para 10 muajve - Infokusi

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian...

Haradinaj: Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kreu i AAK-së që aktualisht është në Francë ka thënë se “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe kranaria e shqiptarëve”. “Janë inspirimi im! Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni rrit zemrën!...

Mustafa: Ju lumtë Majlindë, Norë, trajner!

para 10 muajve - KosovaPress

Shkrimi i kryeministrit Mustafa në Facebook: Mbretëresha e xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova i sollën vendit edhe dy trofe. Medalja e Artë e Majlindës dhe Medalja e Bronztë e fituar nga Nora...

Haradinaj uron Majlindën dhe Norën, thotë se janë insprim për të

para 10 muajve - Sovrani

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar xhudistet kosovare për fitoren e medaljeve në Poloni. Ish-kryeministri, i cili aktualisht gjendet në Francë, ka thënë se vajzat...

Nora fiton medaljen e bronztë

para 10 muajve - Infokusi

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Evropian të xhudos. Pas Majlinda Kelmendit, që u shpall kampione e Evropës, medalje ka marrë edhe Nora Gjakova. Ajo fitoi medaljen e bronztë përmes...

Ministri Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova

para 10 muajve - Gazeta e re

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala i ka uruar xhudistet Majlinda Kelmendi për fitoren e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg dhe Nora Gjakova, për fitoren e medaljes të bronztë...

Fotoja e parë e Majlindës pas fitores

para 10 muajve - Arbresh

Majlinda Kelmendi ka shkëlqyer sërish duke shijuar një sukses tjetër në arenën ndërkombëtare. Xhudistja e njohur kosovare ka arritur ta fitoj medaljen e parë në Kampionatin Evropian duke mposhtur në finale...

Momenti kur mbretëresha e Evropës pranon medaljen dhe intonohet himni i Kosovës

para 10 muajve - Infokusi

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian...

Kryeministri Mustafa me një lajm të mirë për xhudistët Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova!

para 10 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa konsideron se me ndarjen e medaljes së Artë për xhudistën Majlinda Kelmendi dhe atë të Bronztë për Nora Gjakovën në Kampioatin Evropian në Poloni, vendi është rikthyer...

E jashtëzakonshme: Majlinda Kelmendi fiton përsëri Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Lexo

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos. Xhudistja pejane e ka fituar medaljen e artë, pas triumfit në finale. Ajo mundi në meçin vendimtar xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova. Sigurisht,...

Ministri Shala uron xhudistet kosovare: Po i tejkaloni pritjet tona

para 10 muajve - Sovrani

Ministri Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova për suksesin e arritur në Evropianin në Poloni. Kelmendi sot fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë për të fituar për herë të tretë Kampionatin...

Lajm i Fundit/ Suksesi i radhës i Majlinda Kelmendit, bëhet kampione Europe

para 10 muajve - Lajm

Në finale Majlinda mundi xhudisten Kuznetsova nga Rusia Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë....

Kadri Veseli me urim interesant për Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën

para 10 muajve - Bota Press

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën për suksesin në Poloni. Veseli e ka uruar dyshen Kelmendi-Gjakova, ndërsa iu ka uruar suksese nesër Lorianës...

Tjetër sukses madhështor, Kelmendi e artë në Evropian

para 10 muajve - Almakos

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi ka arritur edhe një sukses të madh në karrierën e saj. Xhudistja kosovare ka arritur të triumfojë në kampionatin evropian duke zënë vendin e parë. Pejania arriti ta...

Majlinda Kelmendi siguron medaljen e artë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Arbresh

Majlinda Kelmendi ka shkëlqyer sërish në arenën ndërkombëtare. Xhudistja e njohur kosovare ka triumfuar në Kampionatin Evropian duke dal e para nga kjo garë, shkruan portali arbresh.info . Kelmendi mposhti...

Ministri Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova

para 10 muajve - KosovaPress

Ministri Shala u shpreh se tashmë fitoret e xhudisteve tona nuk i dëshmojnë vetëm cilësinë dhe rezultatet, por janë një shembull i punës për sportistët tjerë që duan të ndjekin rrugëtimin drejt suksesit....

Shikojeni luftën e plotë të Majlinda Kelmendit në finale

para 10 muajve - Sovrani

Majlinda Kelmendi u shpall kampione e europës në Varshavë. Në finale ajo mposhti rusen, Kuznetsova. Në video e mëposhtme mund të shihni ndeshjen finale të plotë /Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

Majlinda e Artë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Infokusi

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e Artë në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Kampionia evropiane, botërore dhe olimpike, Majlinda Kelmendi, ka fituar një tjetër medalje...

Mustafa: Majlinda e Nora e rikthyen Kosovën në majat e sportit evropian

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës ka thënë se “medalja e Artë e Majlindës dhe Medalja e Bronztë e fituar nga Nora në Kampionatin Evropian në Poloni e rikthyen Kosovën në majat e sportit evropian”. Ai ka thënë se...

Majlinda Kelmendi në finale të Evropianit

para 10 muajve - Lexo

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Evropianit në xhudo që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Kampionia olimpike e eliminoi portugezen Joana Ramos në kategorinë deri 52 kg, raporton Koha.net....

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Evropian

para 10 muajve - LajmiFundit

Krenaria e sportit kosovar, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Varshavë. Në finale, Majlinda e mposhti me Ippon, rusen Alesya Kuznetsova. Xhudistja...

Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova për suksesin në Evropianin në Poloni

para 10 muajve - KosovaLive360

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, uron xhudisten Majlinda Kelmendi për fitoren e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg, respektivisht xhudisten Nora Gjakova, për fitoren e medaljes...

Kadri Veseli uron Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën

para 10 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përshendetur suksesin e Majlinda Kelmendin dhe Nora Gjakovën. Veseli e ka uruar dyshen Kelmendi-Gjakova, ndërsa iu ka uruar suksese nesër Lorianës dhe Akilit...

Driton Kuka ia dedikon Ramush Haradinajt dy medaljet e Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Trajneri Driton Kuka është shprehur shumë i lumtur me dy medaljet e Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës. Në një foto të postuar në Facebook, ai triumfin ia ka dedikuar Ramush Haradinajt, përcjellë “Lajmi.net”....

Gjakova kalon në gjysmëfinale

para 10 muajve - Alsat-M

Nora Gjakova ka mposhtur me ippon garuesen britanike Bekky Livesey për të kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Europian që po mbahet në Warshaw të Polonisë. Gjakova në gjysmëfinale të kategorisë deri...

Mustafa: Ju lumtë Majlinda dhe Nora!

para 10 muajve - Sovrani

Kryeministri i Republikës, Isa Mustafa ka komentuar fitoren e xhudistëve kosovare, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakovës. Sipas tij, medalja e Artë e Majlindës dhe medalja e Bronztë e fituar nga Nora në...

Flet Kuka pas dy medaljeve që mori Kosova në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Bota Press

Driton Kuka ka përgëzuar dy xhudistet kosovare pas suksesit në Kampionatin Evropian Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë,...

Momenti kur Nora Gjakova pranon medaljen e bronztë

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Evropian të xhudos Pas Majlinda Kelmendit, që u shpall kampione e Evropës, medalje ka marrë edhe Nora Gjakova, në Kampionatin Evropian të xhudos,...

Kadri Veseli: Urime të përzemërta Majlindës e Norës, suksese Lorianës dhe Akilit

para 10 muajve - Sovrani

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka uruar xhudistet Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova për suksesin e arritur në Poloni. Kelmendi sot fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë për të fituar...

Momenti kur mbretëresha e Evropës pranon medaljen dhe intonohet himni i Kosovës

para 10 muajve - Bota Press

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian...

Driton Kuka i gëzohet medaljeve por ka edhe dy fjalë për Ramush Haradinaj

para 10 muajve - Periskopi

Driton Kuka është gëzuar për dy medaljet e fituara nga nxënësit e tij, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova në kampionatin evropian që po mbahet në Poloni. Kuka është i kënaqur edhe me paraqitjen e Distria...

Distria Krasniqi mbetet pa medalje

para 10 muajve - Gazeta e re

Distria Krasniqi ka mbetur pa medalje në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Ajo u mposht nga Gili Cohen. Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, e kërkoi medaljen e bronztë përmes...

Driton Kuka lutet që Ramushi të kthehet pas një jave në Kosovë

para 10 muajve - Sovrani

Trajneri i xhudistet kosovare, Majlina Kelmendi, Driton Kuka, në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka postuar një fotografi me kampionen e re evropiane, menjëherë pas garës. Megjithatë, Kuka, postimin krahas...

Foto/ U shpall Kampione Europiane, Kelmendi fiton mijëra euro

para 10 muajve - Newsport

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Europian të Xhudos. Xhudistja pejane mposhti në finale rusen Alesya Kuznetsova. Pas këtij triumfi, Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro. Këtë çmim e ka përcaktuar...

Thaçi uron Majlindën për të artën në Poloni

para 10 muajve - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se xhudistja Majlinda Kelmendi dhe xhudistet tjera po i sjellin Kosovës lajme të mira, gëzime të mëdha dhe momente krenarie. “Me medaljen e sotme të artë, ajo shënoi hat-trick...

Thaçi: Xhudistet tona po vazhdojnë t'i sjellin Kosovës lajme të mira

para 10 muajve - KosovaPress

Shkrimi i plotë i Presidentit Thaçi: Majlinda Kelmendi dhe xhudistet tona po vazhdojnë t'i sjellin Kosovës lajme të mira, gëzime të mëdha dhe momente krenarie. Me medaljen e sotme të artë, ajo...

Majlinda Kelmendi në finale të Evropianit

para 10 muajve - Java News

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Evropianit në xhudo që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Kampionia olimpike e eliminoi portugezen Joana Ramos në kategorinë deri 52 kg, raporton Koha.net....

Kelmendi dhe Gjakova plasohen në gjysmëfinale

para 10 muajve - Koha.mk

Nora Gjakova ka mposhtur anglezen Bekky Livesey për të kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Gjakova ka fituar me ippon në çerekfinale ndaj anglezes, Bekky...

Thaçi uron xhudisten Kelmendi për të artën në Poloni

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se xhudistja Majlinda Kelmendi dhe xhudistet tjera po i sjellin Kosovës lajme të mirë, gëzime të madha dhe momente krenarie. “Me medaljen e sotme të artë, ajo shënoi hat-trick...

Gjakova kalon në gjysmëfinale

para 10 muajve - Telegrafi

Nora Gjakova shkëlqeu dhe siguroi gjysmëfinalen. Ajo e  mposhti për 1 minutë e 59 sekonda britaniken Bekky Livesey. Më parë Gjakova u shqua në përballje me polaken Anna Boroëska. Ajo bëri paraqitje fantastike...

Thaçi: Kelmendi dhe xhudistet tona po na sjellin gëzime të mëdha dhe momente krenarie

para 10 muajve - Gazeta e re

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se xhudistja Majlinda Kelmendi dhe xhudistet tjera po i sjellin Kosovës lajme të mirë, gëzime të madha dhe momente krenarie. “Me medaljen e sotme të artë, ajo shënoi hat-trick...

Nora Gjakova mposhtet në gjysmëfinale, në garë për medaljen e bronztë

para 10 muajve - Almakos

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova nuk ka pasur fat dhe është mposhtur në gjysmëfinale. Gjakova është mposhtur në gjysmëfinale nga xhudistja franceze, Priscilla Gnetoo në kategorinë deri në 57 kg. Edhe pse...

Shkëlqen Majlinda Kelmendi, arrin në finale

para 10 muajve - Arbresh

Majlinda Kelmendi ka arritur në finale të Kampionatin Evropian. Xhudistja e njohur kosovare ka mposhtur portugezen Joana Ramos në gjysmëfinale në kuadër të kategorisë 52 kilogramë, shkruan portali arbresh.info...

Distria mbetet pa medalje

para 10 muajve - Infokusi

Distria Krasniqi ka mbetur pa medalje në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Ajo u mposht nga Gili Cohen. Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, e kërkoi medaljen e bronztë përmes...

Nora humb në gjysmëfinale, e kërkon të bronztën

para 10 muajve - Tetova Sot

Nora Gjakova është mposhtur në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Polloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare është mposhtur nga francezja Priscilla Gneto, duke e lëshuar...

Nora Gjakova kalon në rrethin tjetër

para 10 muajve - Telegrafi

Xhudistja Nora Gjakova u shqua në përballje me polaken Anna Borowska. Ajo bëri paraqitje fantastike dhe për 3 minuta e 50 sekonda ia tregoi vendin polakes, në rrethin e dytë të Kampionatit Evropian. Nora...

Edhe Nora Gjakova fiton të bronztën në Kampionatin evropian

para 10 muajve - Bota Press

Kosova ka fituar edhe një medalje në Kampionatin Evropian që po mbahet në Poloni. Është Nora Gjakova që ka fituar medaljen e bronztë në kategorinë deir në 57 kilogramë, njofton Klan Kosova. Gjakova ka...

Majlinda nuk ndalet, kualifikohet në finale të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Infokusi

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Majlinda Kelmendi, fituesja e medaljes së artë në Olimpiadën ‘Rio 2016’, e ka siguruar finalen...

Humb Nora, tani garon për medalje të bronztë

para 10 muajve - Infokusi

Nora Gjakova ka humbur në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Nora Gjakova nuk ka arritur ta siguroj finalen pasi ka humbur, në kategorinë deri në 57 kilogram, nga...

Momenti kur Majlinda mposht kundërshtaren

para 10 muajve - Indeks online

Majlinda Kelmendi ka fituar ballafaqimin e parë. Majlinda Kelmendi, e cila është kampione aktuale në Evropë, në raundin e dytë në kategorin deri në 52 kilogram, e ka mposhtur britanezen, Chelsie Giles .

Distria eliminohet, nuk ka medalje për të

para 10 muajve - Almakos

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi është eliminuar nga kampionati evropian. Distria ishte në luftë për medaljen e bronztë por nuk arriti që ta fitojë atë. Krasniqi është mposhtur nga rivalja e saj izraelite,...

Dy medalje të reja për xhudon kosovare: Majlinda e artë, Nora e bronztë në Evropianin e Polonisë

para 10 muajve - Te Sheshi

Xhudsitja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar për herë të tretë Kampionatin Evropian të xhudos, duke konfirmuar epitetin Mbretëresha e xhudos. Ajo ka mposhtur në finale të kategorisë deri në 52 kilogramë...

Mbyllet meçi i radhës për Majlinda Kelmendin, ky është rezultati

para 10 muajve - Tetova Sot

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Kampionatit Evropian të xhudos. Xhudistja pejane mposhti polaken Joana Ramos, përcjellë “Lajmi.net”. Tani Majlindën e pret dueli me rusen Alesya Kuznetsova.

Majlinda Kelmendi fiton të artën në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Insajderi

Xhudistja Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Varshavë. Në finale, Majlinda e mposhti me Ippon, rusen Alesya Kuznetsova. Xhudistja kosovare rrethin...

Momenti kur Nora Gjakova pranon medaljen e bronztë

para 10 muajve - Gazeta e re

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Evropian të xhudos Pas Majlinda Kelmendit, që u shpall kampione e Evropës, medalje ka marrë edhe Nora Gjakova, në Kampionatin Evropian të xhudos,...

Thaçi thotë se Majlinda shënoi sot hat-trick

para 10 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka shkruar në rrjetin social Facebook pas fitores së Majlinda Kelmendit në Kampionatin Evropian të Xhudos, transmeton sovrani.info Thaçi ka thënë se ky është një hat-trick...

Eliminohet Fjolla Kelmendi

para 10 muajve - Telegrafi

Xhudistja e talentuar, Fjolla Kelmendi (48 kg) me gjithë luftën e mirë të saj nuk ia doli ndaj izraelites, Shira Rishony. Ajo mposhtet pas 4 minutave dhe kësisoj është eliminuar nga Evropiani që po zhvillohet...

Kampionati Europian: Edhe Nora në gjysmëfinale

para 10 muajve - Klan Kosova

Xhudistja jonë u tregua më e fortë se ajo britanike në çerekfinale të Europianit të xhudos Nora Gjakova është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Europian të xhudos që po mbahet në Poloni. Xhudistja...

Nora fiton medaljen e bronztë

para 10 muajve - Gazeta e re

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Evropian të xhudos Pas Majlinda Kelmendit, që u shpall kampione e Evropës, medalje ka marrë edhe Nora Gjakova. Ajo fitoi medaljen e bronztë përmes...

Majlinda Kelmendi, kampione e Evropës

para 10 muajve - AlbPortali

Vajza e artë e Kosovës dhe kampionja olimpike Majlinda Kelmendi vazhdon me rezultatet e saj të jashtëzakonshme, pasi së fundmi koleksionit të medaljeve të saj u shton edhe të artën nga Kampionati Evropian...

Krasniqi pësoi humbje, mbetet në garë për medalje

para 10 muajve - Alsat-M

Distria Krasniqi pësoi humbje për 2 minuta e 43 sekonda nga italiania Odette Giuffrida. Distria në repezash në luftë për medalje të bronztë do të takohet me izraeliten Gili Cohen. Xhudistja Distria Krasniqi...

Humbet Distria, kërkon të bronztën

para 10 muajve - Telegrafi

Distria Krasniqi pësoi humbje për 2 minuta e 43 sekonda nga italiania Odette Giuffrida. Italiania Giuffrida ishte mposhtur në olimpiadë nga Majlinda në luftë për medaljen e artë. Distria në repezash në...

Kosova, ende në lojë për tri medalje në Evropian

para 10 muajve - Zeri

Kosova mund t’i fitojë sot tri medalje në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova janë kualifikuar në gjysmëfinale të këtij evenimenti,...

Kjo është shuma që do e fitoi Majlinda pas triumfit në Kampionatin Europian

para 10 muajve - Periskopi

Majlinda Kelmendi përsëri është ngjitur në podium duke fituar medaljen e artë në Kampionatin Europian të Xhudos. Xhudistja nga qyteti i Pejës në finale e mposhti rusen Alesya Kuznetsova. Pas këtij triumfi,...

Historike: Majlinda fiton përsëri Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Gazeta e re

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos. Xhudistja pejane e ka fituar medaljen e artë, pas triumfit në finale. Ajo mundi në meçin vendimtar xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova. Sigurisht,...

Kjo është kundërshtarja e Nora Gjakovës në gjysmëfinale të Evropianit

para 10 muajve - GazetaBlic

Nora Gjakova u kualifikua në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare do të përballet me francezen Priscilla Gneto, në kërkim të...

Lajmi i fundit/ Super Majlinda Kelmendi, mposht rusen dhe shpallet kampione Europe

para 10 muajve - Newsport

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Europës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Europian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Kampionia...

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Periskopi

Kosova ka fituar edhe një tjetër medale në Kampionatin Europian që po mbahet në Poloni, shkruan Periskopi. Vetam pak minuta pas medaljes së artë që u fitua nga Majlinda Kelmedi, Kosovës ia ka sjellur edhe...

Majlinda Kelmendi, kampione e Evropës

para 10 muajve - KosovaLive360

Xhudistja e Kosovës, Majlinda Kelmendi u bë kampione e Evropës në Kampionatin Evropian në Varshavë të Polonisë. Në finale të kategorisë deri në 52 kilogramë, Kelmendi mposhti rusen Alesya Kuznetsova. Ajo...

Momenti kur mbretëresha e Evropës pranon medaljen dhe intonohet himni i Kosovës

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian...

Nora fiton medaljen e bronztë

para 10 muajve - Sovrani

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin e Evropian të xhudos Pas Majlinda Kelmendit, që u shpall kampione e Evropës, medalje ka marrë edhe Nora Gjakova. Ajo fitoi medaljen e bronztë përmes...

Momenti kur Majlinda pranon medaljen dhe intonohet himni i Kosovës

para 10 muajve - Sovrani

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian...

Gjakova vazhdon me formë të lartë në Europian, kalon në gjysmëfinale

para 10 muajve - Koha.net

Nora Gjakova ka mposhtur me ippon garuesen britanike Bekky Livesey për të kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Europian që po mbahet në Warshaw të Polonisë. Gjakova në gjysmëfinale të kategorisë deri...

Kjo është kundërshtarja e Nora Gjakovës në gjysmëfinale të Evropianit

para 10 muajve - Zeri

Nora Gjakova u kualifikua në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare do të përballet me francezen Priscilla Gneto, në kërkim të...

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Nora Gjakova ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian. Xhudistja kosovare e ka mposhtur bullgaren Ivelina Ilieva, përcjellë “Lajmi.net”. Nora ishte shumë e përqëndruar që nga fillimi dhe në...

Nora Gjakova – Bekky Livesey, kjo xhudiste siguron gjysmëfinalen!

para 10 muajve - Lajmi.net

Nora Gjakova ka mposhtur anglezen Bekky Livesey duke u kualifikuar në gjysmëfinale. Nora Gjakova ka fituar me ippon në çerekfinale ndaj anglezes, Bekky Livesey, për të kaluar në gjysmëfinale. Parashikoni...

Ja momenti kur Majlinda rrëzoi rusen Kuznetsova

para 10 muajve - Periskopi

Fituesja e të Artës në Lojërat Olimpike që u mbajtën vitin e kaluar në Brazil, Majlinda Kelmendi ka fituar të artën në Kampionatin Evropian që po mbahet në Warsaw të Polonisë. Kelmendi mposhti në finale...

Nora fiton me ippon, kalon në gjysmëfinale

para 10 muajve - Gazeta Express

Nora Gjakova ka mposhtur anglezen Bekky Livesey për të kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Xhudistja kosovare Nora Gjakova ka fituar me ippon në çerekfinale...

Majlinda Kelmendi, kampione e Evropës

para 10 muajve - Shenja

Vajza e artë e Kosovës dhe kampionja olimpike Majlinda Kelmendi vazhdon me rezultatet e saj të jashtëzakonshme, pasi së fundmi koleksionit të medaljeve të saj u shton edhe të artën nga Kampionati Evropian...

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Evropian

para 10 muajve - KosovaPress

Nora ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë. Xhudistja jonë në luftën për medalje të bronztë mundi xhudistën bullgare Ivelina Ilieva. Gjakova bëri paraqitje më të...

Fiton Nora Gjakova, shkon në gjysmëfinale të Evropianit

para 10 muajve - Zeri

Nora Gjakova e ka fituar luftën përballë britanikes Bekky Livesey në çerekfinale, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja...

Majlinda Kelmendi e ARTË në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Bota Press

Fituesja e të Artës në Lojërat Olimpike që u mbajtën vitin e kaluar në Brazil, Majlinda Kelmendi ka fituar të artën në Kampionatin Evropian që po mbahet në Warsaw të Polonisë. Kelmendi arriti ta mposhte...

E jashtëzakonshme: Majlinda Kelmendi fiton përsëri Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos. Xhudistja pejane e ka fituar medaljen e artë, pas triumfit në finale. Ajo mundi në meçin vendimtar xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova. Sigurisht,...

Distria krasniqi kalon në rrethin e tretë të evropianit

para 10 muajve - Telegrafi

Distria Krasniqi ka kaluar në rrethin e tretë të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare e ka kaluar rrethin e parë pa luftë, ndërsa në atë të...

Majlinda pa luftë kalon në rrethin e dytë, Distria humb në Europian

para 10 muajve - Koha.net

Kampionia olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendi ka kaluar në rrethin e dytë të Europianit që po mbahet në Warshaw të Polonisë. Kelmendi në rrethin e dytë do të përballet me fituesen e duelit Chelsie Giles...

Majlinda e Artë në Evropian, ‘rrah’ rusen

para 10 muajve - KosovaPress

Xhudistja jonë më famë botërore, fitojë medaljen e artë në Evropian, duke ‘rrahur’ rusen Alesya Kuznetsova. Xhudistja pejanë vazhdon shkëlqimin në ‘tapetet’ evropiane, duke dëshmuar se nuk është rastësisht...

Majlinda Kelmendi e ARTË në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Periskopi

Fituesja e të Artës në Lojërat Olimpike që u mbajtën vitin e kaluar në Brazil, Majlinda Kelmendi ka fituar të artën në Kampionatin Evropian që po mbahet në Warsaw të Polonisë. Kelmendi mposhti në finale...

Majlinda Kelmendi është kampione e Evropës

para 10 muajve - Sovrani

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian...

Xhudistja e njohur kosovare eliminohet në Evropian

para 10 muajve - Lajmi.net

Distria Krasniqi është mposhtur nga Odette Giuffrida. Distria Krasniqi në garë për gjysmëfinale, në kategorinë e deri në 52 kilogram, ka humbur nga italianen, Odette Giuffrida. Parashikoni ndeshje të futbollit...

Fiton sërish, Majlinda Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale

para 10 muajve - GazetaBlic

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Në raundin e tretë në kategorinë deri në 52 kilogram, kampionia aktuale e Europës arriti...

Majlina e artë, fiton titullin e Evropianit!

para 10 muajve - Gazeta Liria

Majlinda Kelmendi ka arritur të fitoj në finalen e Kampionatit evropian. Xhudistja kosovare ka arritur të jetë më e mirë se rivalja e saj në finale duke arritur të shpallet kampione e evropës, në kategorinë...

Kjo është Majlinda jonë!-Mbretëresha e Evropës

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi ka rikonfirmuar edhe një herë se është e paprekshme në kategorinë e saj në këtë sport. Ajo ka triumfuar përsëri në finale të Kampionatit Europian që u mbajt në Poloni...

Majlinda e Artë në Evropian, ‘rrahe’ rusen

para 10 muajve - KosovaPress

Xhudistja jonë më famë botërore, fitojë medaljen e artë në Evropian, duke ‘rrahur’ rusen Alesya Kuznetsova. Xhudistja pejanë vazhdon shkëlqimin në ‘tapetet’ evropiane, duke dëshmuar se nuk është rastësisht...

E jashtëzakonshme: Majlinda Kelmendi fiton përsëri Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos. Xhudistja pejane e ka fituar medaljen e artë, pas triumfit në finale. Ajo mundi në meçin vendimtar xhudisten ruse, Alesya Kuznetsova, përcjellë...

Distria mposhtet nga italiania, e kërkon medaljen me repasazh

para 10 muajve - Zeri

Distria Krasniqi është mposhtur nga italiania Odette Giuffrida në çerekfinale të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Megjithatë, për xhudisten pejane nuk kanë...

Kjo është kundërshtarja e Majlindës në gjysmëfinale të Evropianit

para 10 muajve - Zeri

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare do të përballet në gjysmëfinale me portugezen Joana...

Fiton sërish, Majlinda Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale

para 10 muajve - Syri

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Në raundin e tretë në kategorinë deri në 52 kilogram, kampionia aktuale e Europës arriti...

Mposhtet Distria Krasniqi

para 10 muajve - Gazeta Express

Distria Krasniqi nuk ka arritur të kualifikohet në në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Distria Krasniqi në garë për gjysmëfinale, në kategorinë e deri në 52 kilogram,...

​Eliminohet Fjolla Kelemendi

para 10 muajve - Gazeta Express

Fjolla Kelmendi është garuesja e parë kosovare që është eliminuar në Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Xhudistja e talentuar, Fjolla Kelmend ka humbur në raundin e parë të Kampionatit...

Distria mposhtet nga italiania, e kërkon luftën me repasazh

para 10 muajve - Zeri

Distria Krasniqi është mposhtur nga italiania Odette Giuffrida në çerekfinale të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Megjithatë, për xhudisten pejane nuk kanë...

Xhudistet e Kosovës po shkëlqejnë në Evropian, fiton edhe Nora Gjakova

para 10 muajve - Lajmi.net

Nora Gjakova e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Nora Gjakova ka shënuar fitore në raundin e dytë, në kategorinë deri në 57 kilogram, duke mposhtur polaken,...

Majlinda Kelmendi fiton garën e parë në evropian

para 10 muajve - Telegrafi

Majlinda Kelmendi e ka fituar meçin e parë në Kampionatin Evropian të xhudos, që po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare e ka kaluar rrethin e parë pa luftë, kurse në atë të dytë e ka...

Fjolla Kelmendi eliminohet nga Evropiani

para 10 muajve - Zeri

Fjolla Kelmendi është eliminuar nga Kampionati Evropian i xhudos, që po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare ka pësuar humbje në rrethin e dytë nga izraelitja Shira Rishony, derisa rrethin...

Distria Krasniqi kundër Agata Perenc, kjo është fituesja!

para 10 muajve - Lajmi.net

Distria Krasniqi e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Distria Krasniqi ka shënuar fitore në raundin e dytë, në kategorinë deri në 52 kilogram duke mposhtur polaken,...

Kampionati Evropian i Xhudos: Majlinda Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale

para 10 muajve - Opinion

Majlinda Kelmendi pak minuta më parë ka mposhtur zviceranen Evelyne Tschopp në çerekfinalen e Kampionatit Evropian të xhudos, që po mbahet në Poloni, duke arritur kështu të kualifikohet në gjysmëfinalen....

Nora Gjakova kalon në rrethin e tretë

para 10 muajve - Zeri

Nora Gjakova ka kaluar në rrethin e tretë të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja pejane e ka kaluar rrethin e parë pa luftë, ndërsa në atë të dytë e...

Vashat e Kosovës nuk kanë të ndalur, fiton edhe Nora

para 10 muajve - Gazeta Express

Nora Gjakova e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Pas Majlinda Kelmendit e Distria Krasniqit, dhe Nora Gjakova ka shënuar fitore në raundin e dytë,. Pejania,...

Kampionati Europian: Kelmendi në gjysmëfinale

para 10 muajve - Klan Kosova

Kampionia olimpike në xhudo e prekur gjysmëfinalen, në rrugën drejt një tjetër titulli të më të mirës së Europës Medalistja e artë olimpike nga Rio 2016, Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale...

Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Gazeta Express

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Majlinda Kelmendi, e cila është kampione aktuale në Evropë, në raundin e tretë në kategorinë...

KAMPIONATI EVROPIAN: Majlinda në gjysmëfinale, i afrohet medaljes

para 10 muajve - Zeri

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos, shkruan zeri.info. Në çerekfinale, xhudistja pejane e ka mposhtur zviceranen Evelyne Tschopp, me të cilën u përball...

Super Majlinda, ja çfarë i bëri zviceranes Tschopp

para 10 muajve - Lajmi.net

Majlinda Kelmendi ka shënuar fitore të re. Majlinda Kelmendi, e cila është kampione aktuale në Evropë, në raundin e tretë në kategorinë deri në 52 kilogram, e ka mposhtur zviceranen Evelyne Tschopp. Parashikoni...

Mbahet Kampionati Europian i Xhudos, shqiptarja humb mundësinë e medaljes së artë

para 10 muajve - Newsport

Nora Gjakova ka humbur në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Nora Gjakova nuk ka arritur ta siguroj finalen pasi ka humbur, në kategorinë 57 kilogram, nga francezja...

Majlinda Kelmendi – Chelsie Giles, shpallet fituesja!

para 10 muajve - Lajmi.net

Majlinda Kelmendi ka fituar ballafaqimin e parë. Majlinda Kelmendi, e cila është kampione aktuale në Evropë, në raundin e dytë në kategorin deri në 52 kilogram, e ka mposhtur britanezen, Chelsie Giles...

Krasniqi e fiton meçin e parë në Evropian

para 10 muajve - Gazeta Express

Distria Krasniqi e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Pas Majlinda Kelmendit, edhe Distria Krasniqi ka shënuar fitore në raundin e dytë, në kategorinë deri në...

KAMPIONATI EVROPIAN: Distria kalon në rrethin e tretë

para 10 muajve - Zeri

Distria Krasniqi ka kaluar në rrethin e tretë të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare e ka kaluar rrethin e parë pa luftë, ndërsa në atë të...

Majlinda nuk ndalet, kualifikohet në finale të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Majlinda Kelmendi, fituesja e medaljes së artë në Olimpiadën ‘Rio 2016’, e ka siguruar finalen...

Kampionati Europian, Majlinda Kelmendi e nis me fitore

para 10 muajve - Syri

Majlinda Kelmendi e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Vetëm dy raunde kanë mjaftuar që kampionia aktuale e Europës të mposhtë britanezen, Chelsie Giles. Majlinda...

Mbahet Kampionati Europian i Xhudos, shqiptarja humb mundwsinë e medaljes së artë

para 10 muajve - Newsport

Nora Gjakova ka humbur në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Nora Gjakova nuk ka arritur ta siguroj finalen pasi ka humbur, në kategorinë 57 kilogram, nga francezja...

Majlinda fiton betejën e parë

para 10 muajve - Klan Kosova

Kampionia olimpike në xhudo e ka nisur marshimin drejt një tjetër titulli të më të mirës së Europës Majlinda Kelmendi e ka fituar përballjen e parë në Kampionatin Europian të xhudoës që po mbahet në Poloni....

Majlina Kelmendi në finalen e madhe të Europianit në Varshavë

para 10 muajve - Gazeta e re

Xhudistja jonë me famë botërore, Majlina Kelmeni është duke shkëlqyer në kampionatin europian që po mbahet në Varshavë. Ajo është kualifikuar për finalen e madhe të këtij europiani, pasi që në gjysmëfinale...

KAMPIONATI EVROPIAN: Majlinda e do gjysmëfinalen, kjo është kundërshtarja e saj

para 10 muajve - Zeri

Majlinda Kelmendi do të mundohet të kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos, shkruan zeri.info. Dhe, për ta arritur këtë, asaj i nevojitet ta mposht zviceranen Evelyne Tschopp, me...

Majlinda e fiton meçin e parë, merr rrugën drejt medaljes

para 10 muajve - Zeri

Majlinda Kelmendi e ka fituar meçin e parë në Kampionatin Evropian të xhudos, që po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare e ka kaluar rrethin e parë pa luftë, kurse në atë të dytë e ka...

Nora Gjakova humb , tani garon për medalje të bronztë

para 10 muajve - Sovrani

Nora Gjakova ka humbur në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Nora Gjakova nuk ka arritur ta siguroj finalen pasi ka humbur, në kategorinë deri në 57 kilogram, nga...

Majlinda nuk ndalet, kualifikohet në finale të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Sovrani

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Majlinda Kelmendi, fituesja e medaljes së artë në Olimpiadën ‘Rio 2016’, e ka siguruar finalen...

Majlinda, në finale të Evropianit

para 10 muajve - Bota Press

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në finale të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare e ka eliminuar në gjysmëfinale portugezen Joana Ramos,...

Majlinda fiton betejën e parë në Evropian

para 10 muajve - Gazeta Express

Majlinda Kelmendi e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Majlinda Kelmendi, e cila është kampione aktuale në Evropë, në raundin e dytë në kategorinë deri në 52...

Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Lajm

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Majlinda Kelmendi, e cila është kampione aktuale në Evropë, në raundin e tretë në kategorinë...

Kampionati Evropian, Kosova në pritje të tri medaljeve

para 10 muajve - Gazeta Express

Kosova do të mundohet sërish të lërë gjurmë në Kampionatin Evropian të Xhudos, që fillon sot në Poloni. Kosova do të prezantohet me gjashtë reprezentues në Kampionatin Evropian të Xhudos Xhudistët kosovarë...

Gjakova kalon në gjysmëfinale

para 10 muajve - Almakos

Nora Gjakova shkëlqeu dhe siguroi gjysmëfinalen. Ajo e  mposhti për 1 minutë e 59 sekonda britaniken Bekky Livesey. Më parë Gjakova u shqua në përballje me polaken Anna Boroëska. Ajo bëri paraqitje fantastike...

Majlinda në ndjekje të titullit të tretë europian

para 10 muajve - Klan Kosova

Kampionja olimpike dhe xhudistja më e mirë në botë, kosovarja Majlinda Kelmendi, do të provojë të fitojë për herë të tretë titullin e më të mirës në Europë në kampionatin Europian të Xhudos në Varshavë...

Ky është shorti i garuesve të Kosovës në Kampionat Evropian

para 10 muajve - Telegrafi

Të mërkurën është hedhur shorti i Evropianit dhe këto janë sfidat e garuesve kosovarë në Kampionatin Evropian të xhudos, që fillon sot dhe zgjat deri të dielën. Fjolla Kelmendi, në 48 kilogramë, ka kaluar...

Nora Gjakova kalon në gjysmëfinale

para 10 muajve - Arbresh

Xhudistja kosovare Nora Gjakova ka fituar me ippon në çerekfinale ndaj anglezes, Bekky Livesey, për të kaluar në gjysmëfinale. Nora ka qenë e jashtëzakonshme në kategorinë deri në 57 kilogramë, duke ndjekur...

Nora Gjakova – Bekky Livesey, ja cila kalon në gjysmëfinale

para 10 muajve - Infokusi

Nora Gjakova ka mposhtur anglezen Bekky Livesey për të kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Xhudistja kosovare Nora Gjakova ka fituar me ippon në çerekfinale...

Nora Gjakova kalon në rrethin tjetër

para 10 muajve - Almakos

Xhudistja Nora Gjakova u shqua në përballje me polaken Anna Borowska. Ajo bëri paraqitje fantastike dhe për 3 minuta e 50 sekonda ia tregoi vendin polakes, në rrethin e dytë të Kampionatit Evropian. Nora...

Humbet Distria, kërkon të bronztën

para 10 muajve - Almakos

Distria Krasniqi pësoi humbje për 2 minuta e 43 sekonda nga italiania Odette Giuffrida. Italiania Giuffrida ishte mposhtur në olimpiadë nga Majlinda në luftë për medaljen e artë. Distria në repezash në...

Eliminohet Fjolla Kelmendi

para 10 muajve - Almakos

Xhudistja e talentuar, Fjolla Kelmendi (48 kg) me gjithë luftën e mirë të saj nuk ia doli ndaj izraelites, Shira Rishony. Ajo mposhtet pas 4 minutave dhe kësisoj është eliminuar nga Evropiani që po zhvillohet...

Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - InfoShqip

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Majlinda Kelmendi, e cila është kampione aktuale në Evropë, në raundin e tretë në kategorinë...

Eliminohet xhudistja nga Peja

para 10 muajve - Arbresh

Xhudistja pejane, Distria Krasniqi nuk ka arritur të kualifikohet në në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Distria Krasniqi në garë për gjysmëfinale, në kategorinë...

Mposhtet Distria Krasniqi

para 10 muajve - Infokusi

Distria Krasniqi nuk ka arritur të kualifikohet  në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Distria Krasniqi në garë për gjysmëfinale, në kategorinë e deri në 52 kilogram,...

Vashat e Kosovës nuk kanë të ndalur

para 10 muajve - Infokusi

Nora Gjakova e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Pas Majlinda Kelmendit e Distria Krasniqit, dhe Nora Gjakova ka shënuar fitore në raundin e dytë,. Pejania,...

Majlinda Kelmendi vazhdon me fitore

para 10 muajve - Arbresh

Majlinda Kelmendi ka shënuar fitore të re. Majlinda Kelmendi, e cila është kampione aktuale në Evropë, në raundin e tretë në kategorinë deri në 52 kilogram, e ka mposhtur zviceranen Evelyne Tschopp.

Majlinda Kelmendi po shkëlqen

para 10 muajve - Arbresh

Majlinda Kelmendi ka fituar ballafaqimin e parë. Majlinda Kelmendi, e cila është kampione aktuale në Evropë, në raundin e dytë në kategorin deri në 52 kilogram, e ka mposhtur britanezen, Chelsie Giles .

Majlinda kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Infokusi

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Majlinda Kelmendi, e cila është kampione aktuale në Evropë, në raundin e tretë në kategorinë...

Ky është shorti i garuesve të Kosovës në Kampionat Evropian

para 10 muajve - Zeri

Të mërkurën është hedhur shorti i Evropianit dhe këto janë sfidat e garuesve kosovarë në Kampionatin Evropian të xhudos, që fillon sot dhe zgjat deri të dielën. Fjolla Kelmendi, në 48 kilogramë, ka kaluar...

Distria krasniqi kalon në rrethin e tretë të evropianit

para 10 muajve - Almakos

Distria Krasniqi ka kaluar në rrethin e tretë të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare e ka kaluar rrethin e parë pa luftë, ndërsa në atë të...

Kosova, në pritje të tri medaljeve evropiane

para 10 muajve - Zeri

Kosova do të mundohet sërish të lërë gjurmë në Kampionatin Evropian të Xhudos, që fillon sot në Poloni, shkruan sot gazeta Zëri. Prej gjashtë reprezentuesve tanë, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria...

Majlinda Kelmendi fiton garën e dytë në evropianin e xhudos

para 10 muajve - Almakos

Majlinda Kelmendi ishte kualifikuar për në rrethin e dytë pa luftë në kategorinë 52 kilogramë. Në rrethin e dytë, xhudistja  pejane triumfoi pa problem kundër britanikes Chelsie Giles. Lexo po ashtu: Majlinda...

Kosova në pritje të medaljeve të reja nga Evropiani

para 10 muajve - Koha.net

Majlinda Kelmendi është favorite absolute për të mbrojtur titullin e Evropës, por pa gjasa për medalje nuk janë as Distria Krasniqi e Nora Gjakova, shkruan sot Koha Ditore. Të tri xhudistet rrugëtimin...

Kosova, ende në lojë për tri medalje në Evropian

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kosova mund t’i fitojë sot tri medalje në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova janë kualifikuar në gjysmëfinale të këtij evenimenti,...

Nora Gjakova kalon në gjysmëfinale

para 10 muajve - Insajderi

Nora Gjakova ka arritur të shënoj një tjetër finale në Kampionatin Evropian të Xhudos që po mbahet në Poloni Gjakova ka shkëlqyer edhe në takimin ndaj britanikes, Bekky Livesey duke arritur që të siguroj...

Edhe Nora Gjakova në gjysmëfinale të Evropianit

para 10 muajve - Sovrani

Nora Gjakova e ka fituar luftën përballë britanikes Bekky Livesey në çerekfinale, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni Xhudistja pejane e ka...

Nora Gjakova – Bekky Livesey, kjo xhudiste siguron gjysmëfinalen!

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Nora Gjakova ka mposhtur anglezen Bekky Livesey duke u kualifikuar në gjysmëfinale. Nora Gjakova ka fituar me ippon në çerekfinale ndaj anglezes, Bekky Livesey, për të kaluar në gjysmëfinale. Gazeta Monitor

Fjolla Kelmendi debuton me humbje në Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Insajderi

Xhudistja e talentuar, Fjolla Kelmendi e kategorisë deri në 50 kg me gjithë se zhvilloj një luftë mjaftë të mirë nuk ia doli të fitoj ndaj izraelites, Shira Rishony. Kelmendi u mposhtet pas 4 minutave...

Humbet Distria, kërkon ngushëllim tek medalja bronztë

para 10 muajve - Insajderi

Distria Krasniqi pësoi humbje për 2 minuta e 43 sekonda nga italiania Odette Giuffrida në Kampionatin Evropian të Xhudos. Distria Krasniqi do të kërkoj të bronztën kundër izraelites Gili Cohen. Italiania...

Fiton sërish, Majlinda Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale

para 10 muajve - Periskopi

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Në raundin e tretë në kategorinë deri në 52 kilogram, kampionia aktuale e Europës arriti...

Nora Gjakova kalon në gjiron e tretë të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Insajderi

Xhudistja, Nora Gjakova ka mposhtur me lehtësi polaken Anna Borowska, në gjiron e dytë të Kampionatit Evropian. Gjakova, bëri paraqitje fantastike dhe për 3 minuta e 50 sekonda arriti ta mposhtë polaken...

Nora Gjakova kalon në rrethin tjetër

para 10 muajve - Periskopi

Xhudistja Nora Gjakova u shqua në përballje me polaken Anna Borowska. Ajo bëri paraqitje fantastike dhe për 3 minuta e 50 sekonda ia tregoi vendin polakes, në rrethin e dytë të Kampionatit Evropian. Nora...

Eliminohet Fjolla Kelmendi

para 10 muajve - Periskopi

Xhudistja e talentuar, Fjolla Kelmendi (48 kg) me gjithë luftën e mirë të saj nuk ia doli ndaj izraelites, Shira Rishony. Ajo mposhtet pas 4 minutave dhe kësisoj është eliminuar nga Evropiani që po zhvillohet...

Majlinda Kelmendi e nis me fitore Kampionatin Evropian të Xhudos

para 10 muajve - Insajderi

Majlinda Kelmendi ishte kualifikuar për në rrethin e dytë pa luftë në kategorinë 52 kilogramë. Në rrethin e dytë, xhudistja  nga Peja ka triumfuar pa problem kundër britanikes, Chelsie Giles. Majlinda...

Fjolla Kelmendi eliminohet nga Evropiani

para 10 muajve - Bota Press

Fjolla Kelmendi është eliminuar nga Kampionati Evropian i xhudos, që po mbahet në Poloni, shkruan zeri.info. Xhudistja kosovare ka pësuar humbje në rrethin e dytë nga izraelitja Shira Rishony, derisa rrethin...

Majlinda fiton betejën e parë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Kampionia olimpike në xhudo e ka nisur marshimin drejt një tjetër titulli të më të mirës së Europës. Majlinda Kelmendi e ka fituar përballjen e parë në Kampionatin Europian të xhudoës që po mbahet në Poloni....

Distria Krasniqi fiton, plasohet në rrethin e tretë

para 10 muajve - Sovrani

Distria Krasniqi ka kaluar në rrethin e tretë të Kampionatit Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Xhudistja kosovare e ka kaluar rrethin e parë pa luftë, ndërsa në atë të dytë e mposhti polaken...

Majlinda Kelmendi në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Sovrani

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos. Në çerekfinale, xhudistja pejane e ka mposhtur zviceranen Evelyne Tschopp, me të cilën u përball pak minuta më parë....

Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni Majlinda Kelmendi, e cila është kampione aktuale në Evropë, në raundin e tretë në kategorinë...

Triumfon edhe Distria Krasniqi

para 10 muajve - Periskopi

Distria Krasniqi e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Pas Majlinda Kelmendit, edhe Distria Krasniqi ka shënuar fitore në raundin e dytë, në kategorinë deri në...

Majlinda Kelmendi e nis me fitore Kampionatin Evropian

para 10 muajve - Periskopi

Majlinda Kelmendi e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Vetëm dy raunde kanë mjaftuar që kampionia aktuale e Europës të mposhtë britanezen, Chelsie Giles. Majlinda...

Garuesit nga Kosova mësojnë kundërshtarët

para 10 muajve - Arbresh

Të mërkurën është hedhur shorti i Evropianit dhe këto janë sfidat e garuesve kosovarë në Kampionatin Evropian të xhudos, që fillon sot dhe zgjat deri të dielën. Fjolla Kelmendi, në 48 kilogramë, ka kaluar...

Ky është shorti i garuesve të Kosovës në Kampionat Evropian

para 10 muajve - Almakos

Të mërkurën është hedhur shorti i Evropianit dhe këto janë sfidat e garuesve kosovarë në Kampionatin Evropian të xhudos, që fillon sot dhe zgjat deri të dielën. Fjolla Kelmendi, në 48 kilogramë, ka kaluar...

Shorti i garuesve të Kosovës në Kampionatin Evropian të xhudos

para 10 muajve - Insajderi

Të mërkurën është hedhur shorti i Evropianit dhe këto janë sfidat e garuesve kosovarë në Kampionatin Evropian të xhudos, që fillon sot dhe zgjat deri të dielën. Fjolla Kelmendi, në 48 kilogramë, ka kaluar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK