http://kariera.mk

Tragjedia/ Vdesin plot 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - Mapo

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

Ibrahimovic mungon për pjesën e mbetur të sezonit

më 4.2017 - Telegrafi

Zlatan Ibrahimovic do të mungojë në pjesën e mbetur të sezonit nga lëndimi në gju. Sulmuesi pati një dëmtim të rëndë në ndeshjen që Manchester United e fitoi 2-1 ndaj Anderlecht në Ligën e Evropës. Edhe...

Dëmtimi është i rëndë, Ibrahimoviç mbyll sezonin

më 4.2017 - SuperSport

Zlatan Ibrahimovic mbyll sezonin. Për një moment të vetëm nuk do të flitet për të ardhmen e suedezit, por për gjëndjen e tij fizike.  Një lajm i hidhur vjen për të gjithë tifozët e Man.United dhe trajnerit...

Krizë e madhe te Barcelona, shikoni çfarë kanë bërë Messi e Neymar

më 4.2017 - GazetaBlic

Lionel Messi dhe Nyemar raportohet se kanë refuzuar të marrin pjesë në stërvitjet me klubin këtë javë. Gjiganti spanjoll u eliminua nga UEFA Liga e Kampionëve të mërkurën në duart e liderit në Serie A,...

Zyrtare, Zlatan Ibrahimoviq mbylli sezonin

më 4.2017 - Alsat-M

Zlatan Ibrahimoviqi për shkak të lëndimit të gjurit e mbylli sezonin. Për fat të keq sulmuesi suedez u lë ndua në minutën e 90-të të përballjes me Anderlehtin , andaj nuk do të jetë në mundësi që të kthehet...

Teksa të gjithë e kishin mendjen te Kassai, Ronaldo & Ramos kanë tentuar të joshin Lewandowski te Real

më 4.2017 - Telesport

Pas fitores 4:2 të mbushur me polemika të Real Madrid në “Bernabeu” mbrëmjen e së martës, vëmendja e shumë lojtarëve të Bayern ishte te arbitri i ndeshjes Victor Kassai. Ndërkohë, lojtarët e Real ishin...

​Mourinho: Rashford është special

më 4.2017 - Telegrafi

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho, ka lavdëruar talentin Marcus Rashford. Pas fitores së mundimshme ndaj Anderlechtit, ku u desh një gol i zëvendësuesit Marcus Rashford në vazhdimet prej 30...

Tragjedi në Nigeri, humbin jetë 30 tifoz të Junajtedit

më 4.2017 - Alsat-M

Tragjedi e madhe ka ndodhur në Nigeri, e cila është e lidhur drejtpërdrejt me Mançester Junajtedin. Rreth 30 tifoz të skuadrës angleze kanë marë plaga të rënda gjatë sfidës me Anderlehtin , në kuadër të...

TRAGJIKE/ Mbi 30 tifozë të Manchester United humbin jetë n teksa shihnin ndeshjen

më 4.2017 - Albeu

Disa tifozë të klubit anglez, Manchester United kanë humbur jetën në mënyrë tragjike gjatë ndeshjes se mbrëmshme, të vlefshme për çerekfinalet e Europa League. Gjatë kohës që United po përballej me Anderlechtit...

Zyrtare: Ibrahimovic trondit Manchester Unitedin

më 4.2017 - GazetaBlic

Ka përfunduar sezoni për Zlatan Ibrahimovic. Zlatan Ibrahimovic nuk do të paraqitet më për Manchester Unitedin këtë sezon, pas lëndimit që e pësoi mbrëmë kundër Anderlechtit, raporton ‘Sky Sports’, përcjellë...

Goal.com publikon karikaturën e ditës, kushtuar Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - OraInfo

Goal ka publikuar karikaturën e ditës pas shortit të Ligës së Kampionëve Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, Juventusi do të përballet me skuadrën surprizë, Monacon. Për këtë Goal ka publikuar edhe...

Reali “xhelati” i Atletikos në finalet e Kampionëve

më 4.2017 - Alsat-M

Një gjysmëfinale “bombë” në Ligën e Kampionëve. Real Madrid dhe Atletiko Madridi do të takohen në këtë raund të kompeticionit më të rëndësishëm për klubet në kontinent. Ky ka qenë verdikti i shortit të...

Karikatura e ditës pas shortit të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Goal ka publikuar karikaturën e ditës pas shortit të Ligës së Kampionëve Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, Juventusi do të përballet me skuadrën surprizë, Monacon. Kurse finalja e një viti më parë,...

Ibrahimovic humb pjesën e mbetur të sezonit

më 4.2017 - Telesport

Zlatan Ibrahimovic pritet të mungojë në pjesën e mbetur të sezonit për Manchester United, këtë raportojnë burimet e Sky Sports. Sulmuesi suedez dëmtoi ligamentin e gjurit në ndeshjen e kthimit të çerekfinales...

ZYRTARE: Tronditet Manchester United, pas triumfit në Evropa Ligë

më 4.2017 - OraInfo

Ka përfunduar para kohe sezoni për Zlatan Ibrahimovicin. Sulmuesi suedez pësoi lëndim horror në gju në ndeshjen, Manchester United – Anderlecht, në kuadër të Evropa Ligës. “Djajtë e Kuq” u kualifikuan...

FOTO/ Lajm tronditës për Manchester United, merr fund sezoni për lojtarin më të mirë në Botë

më 4.2017 - Syri

Lajmi i hidhur për Manchester United. Zllatan Ibrahimoviç i thotë lamtumirë sezonit nga ai dëmtim i tmerrshëm që pësoi në ndeshjen kundër Anderlehtit. Ai ka thyer këmbën ndërsa i është nënshtruar menjëherë...

Ae dini se çfarë ka ndodhur më parë midis Monacos dhe Juventus?

më 4.2017 - Syri

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka mësuar edhe ekipet gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Monaco dhe Juventus janë përballur më parë në kompeticionet evropiane. Ekipi italian dhe ai francez kanë...

Derbi i Madridit në gjysmëfinale, Juve luan me Monaco

më 4.2017 - Flaka

Shorti i hedhur në Nion përcaktoi që në gjysmëfinalet e Champions do të luhet derbi i Madridit, me Realin që sfidon Atletico-n, ndërsa në takimin tjetër, Juventusi do të jetë përballë surprizës Monaco...

Zbulohet çfarë i pëshpëriti në vesh Ronaldo Lewandowskit pas ndeshjes

më 4.2017 - OraInfo

Pas ndeshjes Real Madrid – Bayern Munich në Ligën e Kampionëve Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski biseduan shkurt me njëri-tjetrin. Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, i ka bërë thirrje...

Zbulohet çfarë i pëshpëriti në vesh Ronaldo Lewandowskit pas ndeshjes

më 4.2017 - Albeu

Pas ndeshjes Real Madrid - Bayern Munich në Ligën e Kampionëve Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski biseduan shkurt me njëri-tjetrin. Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo , i ka bërë thirrje...

Europa League- Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

më 4.2017 - Zhurnal

Manchester United do te ndeshet me Celta Vigo ne gjysmefinalet e Europa League, sipas shortit te hedhur te premten ne selien e UEFA ne Zvicer, ndersa Lyon do te perballet me Ajax Amsterdam. Celta Vigo...

Tragjedi, mbi 30 tifozë të Manchester Utd kanë vdekur

më 4.2017 - Zhurnal

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

Ronaldo e do Lewandowskin në Madrid

më 4.2017 - Klan Kosova

Asi i Los Blancos do të dëshironte që sulmuesi polak të transferohet në Santiago Bernabeu Cristiano Ronaldo do që Robert Lewandowski t’i bashkohet Real Madrid gjatë verës. Sulmuesi portugez besohet t’i...

E tmerrshme. Vdesin mbi 30 tifozë të Manchesterit

më 4.2017 - Iliria News

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

Tragjedi në Nigeri, 30 tifozë të Manchester United humbin jetën pas një incidenti elektrik

më 4.2017 - BalkanWeb

Dëshira për të parë skuadrën e zemrës i ka marrë jetën rreth 30 personave në Calabar të Nigerisë. Sportdashësit që janë identifikuar si mbështetës të Manchester United ishin mbledhur për të parë djemtë...

Tragjedia, mbi 30 tifozë të Manchester United humbasin jetën

më 4.2017 - ABC News

Disa tifozë të klubit anglez, Manchester United, kanë humbur jetën në mënyrë tragjike gjatë ndeshjes se mbrëmshme, të vlefshme për çerekfinalet e Europa League. Gjatë kohës që United po përballej me Anderlechtit...

Mbi 30 tifozë të Unitedit gjejnë vdekjen

më 4.2017 - Telegrafi

Një ngjarje e rëndë tragjike ka ndodhur në Nigeri. Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Lexo po ashtu:...

Tragjedia/ Vdesin plot 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - Java News

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

Ajax-Lyon e Celta-M.United, në gjysmëfinale

më 4.2017 - SuperSport

Short drithërues në gjysmëfinalet e Europa League. Dy përballje emocionuse dhe mbi të gjitha spektakolare për të përcaktuar dy skuadrat që do të diksutojnë trofeun e Europa League për edicionin 2016-2017,...

Vdesin mbi 30 tifozë të Manchester Unitedit

më 4.2017 - Koha.mk

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

Ja kush janë 4 kandidatët për ‘Topin e Artë’

më 4.2017 - Alsat-M

Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar aktuale rreth luftës për Topin e Artë 2017. Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017. “Historia...

Zbulohet se çfarë i tha Ronaldo Lewandowskit pas ndeshjes

më 4.2017 - TV Koha

Pas ndeshjes Real Madrid – Bayern Munich në Ligën e Kampionëve Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski biseduan shkurt mes vete Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, i ka bërë thirrje sulmuesit...

Tragjedi gjatë ndeshjes, dhjetëra tifozë të Junajtidit vriten nga një kabllo elektrik

më 4.2017 - Standard

Mançester Junajtid u kualifikua në gjysmëfinale të Ligës së Europës, por për 30 tifozë nigerianë të “Djajve të Kuq” ndeshja e mbrëmshme u shndërrua në tragjedi. Ata mendohet se kanë humbur jetën në Kalbar...

Zbulohen emrat e futbollistëve që mund ta fitojnë “Topin e Artë 2017”, Messi nuk është askund

më 4.2017 - InfoShqip

Kanë dalë emrat e parë që parashihen si finalistë për “Topin e Artë”, ku ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo mbetet favorit kryesor për ta fituar. Kanë dalë emrat e parë që parashihen si finalistë...

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

më 4.2017 - InfoShqip

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Celta pengesa drejt finales për United, Ajaksi përballet me Lionin

më 4.2017 - Top Channel

Ajaksi kundër Lionit dhe Celta Vigo kundër Manchester United. Këto janë dy sfidat gjysmëfinaliste të përcaktuara nga shorti për Ligën e Europës. Holandezët, që eleminuan Shalken në çerekfinale, do të luajnë...

Europa League- Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

më 4.2017 - Ora news

Manchester United do te ndeshet me Celta Vigo ne gjysmefinalet e Europa League, sipas shortit te hedhur te premten ne selien e UEFA ne Zvicer, ndersa Lyon do te perballet me Ajax Amsterdam. Celta Vigo...

E tmerrshme: Humbin jetën mbi 30 tifozë të Manchester United

më 4.2017 - Indeks online

Disa tifozë të klubit anglez, Manchester United kanë humbur jetën në mënyrë tragjike gjatë ndeshjes se mbrëmshme, të vlefshme për çerekfinalet e Europa League. Gjatë kohës që United po përballej me Anderlechtit...

Khedira i frikësuar nga shorti i Champions Leagues. Ja çfarë thotë...

më 4.2017 - Syri

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Sami Khediras ka reaguar...

Shorti i “Champions League”, dyshime të forta për manipulime

më 4.2017 - BalkanWeb

Në mesditën e sotme u hodh shorti i fazës gjysmëfinale të “Uefa Champions League” ku 4 skuadrat pjesëmarrëse mësuan kundërshtarët respektivë. Pak orë pas shortit vijnë dyshime të forta për manipulimin...

Vdesin mbi 30 tifozë të Manchester United

më 4.2017 - Portalb

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit, shkruan Lajmi.net . Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri,...

Zbulohet se çfarë i tha Ronaldo Lewandowskit pas ndeshjes

më 4.2017 - Gazeta Express

Pas ndeshjes Real Madrid - Bayern Munich në Ligën e Kampionëve Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski biseduan shkurt mes vete Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, i ka bërë thirrje sulmuesit...

Tragjike, mbi 30 tifozë të Manchester United humbin jetën teksa shihnin ndeshjen

më 4.2017 - InfoShqip

Disa tifozë të klubit anglez, Manchester United kanë humbur jetën në mënyrë tragjike gjatë ndeshjes se mbrëmshme, të vlefshme për çerekfinalet e Europa League. Gjatë kohës që United po përballej me Anderlechtit...

Shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - ABC News

Derbi i Madridit dhe sfida mes Juventus dhe Monaco janë gjysmëfinalet e Champions League. Këto janë ndeshjet e shortuara mesditën e së premtes në Nion. Real dhe Atletico do të përballen përsëri në këtë...

Duke ndjekur ndeshjen vdesin 30 tifoz

më 4.2017 - Alsat-M

Gjatë ndeshjes së mbrëmshme Manchester United – Anderlecht, në qendër të Calabara të Nigerisë, ka ndodhur një fatkeqësi e madhe. Në fakt gjatë zhvillimit të kësaj ndeshje nga goditja e rrymës, kanë humbur...

Real Madrid-Atletico Madrid, ndeshja e dhjetë ku takohen dy skuadra nga i njëjti shtet në gjysmëfinale të LK

më 4.2017 - Telegrafi

Shorti i gjysmëfinales të Ligës së Kampionëve ka bërë që të ketë një derbi lokal. Real Madrid dhe Atletico Madrid do të ndeshen mes vete në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nga ku do të kërkojnë të...

Monaco, 'hakmarrje' ndaj Juventusit

më 4.2017 - Zeri

Monaco në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve do të takohet me Juventusin, shkruan zeri.info. Nënkryetari i skuadrës franceze, Vadim Vasiljev ka thënë se Monaco ka shumë arsye të shpresojë për sukses në...

Ngjarje e rëndë: Humbin jetën 30 tifozë të Manchester United

më 4.2017 - GazetaBlic

Disa tifozë të klubit anglez, Manchester United kanë humbur jetën në mënyrë tragjike gjatë ndeshjes se mbrëmshme, të vlefshme për çerekfinalet e Europa League. Gjatë kohës që United po përballej me Anderlechtit...

Katastrofë. Real Madridin e presin ndeshjet e ferrit

më 4.2017 - Syri

Në fundjavë do të rikthehet “El Classico” mes Real Madridit dhe Barcelonës një ndeshje vendimtare për fatet e titullit kampion në La Liga. Pas shortit të Champions Leagues, Real Madrid e pret një kalendar...

Ibrahimovic mungon për pjesën e mbetur të sezonit

më 4.2017 - Almakos

Zlatan Ibrahimovic do të mungojë në pjesën e mbetur të sezonit nga lëndimi në gju. Sulmuesi pati një dëmtim të rëndë në ndeshjen që Manchester United e fitoi 2-1 ndaj Anderlecht në Ligën e Evropës. Edhe...

Karikatura e ditës pas shortit të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Tetova Sot

Goal ka publikuar karikaturën e ditës pas shortit të Ligës së Kampionëve Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, Juventusi do të përballet me skuadrën surprizë, Monacon. Kurse finalja e një viti më parë,...

Tronditës! Humbin jetën mbi 30 tifozë të Manchester United duke parë ndeshjen

më 4.2017 - Opinion

Disa tifozë të klubit anglez, Manchester United kanë humbur jetën në mënyrë tragjike gjatë ndeshjes se mbrëmshme, të vlefshme për çerekfinalet e Europa League. Gjatë kohës që United po përballej me Anderlechtit...

Ramos ‘shpërthen’ pas shortit të Champions Leagues

më 4.2017 - OraInfo

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos menjëherë ka reaguar pas shortit të Champions Leagues. “Shkojmë. Le ta bëjmë këtë”, ka shkruar ai në “Twitter” duke aluduar në kualifikimin për në finalen e madhe...

Messi dhe Neymar refuzojnë stërvitjet

më 4.2017 - Arbresh

Lionel Messi dhe Nyemar raportohet se kanë refuzuar të marrin pjesë në stërvitjet me klubin këtë javë. Gjiganti spanjoll u eliminua nga UEFA Liga e Kampionëve të mërkurën në duart e liderit në Serie A,...

Vdesin mbi 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - TV Koha

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

​Mourinho: Rashford është special

më 4.2017 - Almakos

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho, ka lavdëruar talentin Marcus Rashford. Pas fitores së mundimshme ndaj Anderlechtit, ku u desh një gol i zëvendësuesit Marcus Rashford në vazhdimet prej 30...

Kedira ka një mesazh për Juvetnusin para ndeshjes me Monacon

më 4.2017 - Gazeta Express

Sami Kehdira e ka vlerësuar skuadrën e Monacos, me të cilën do të përballet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Mesfushori gjerman ka kërkuar nga lojtarët e Juventusit që të jenë të kujdesshëm në përballje...

Vdesin mbi 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - Gazeta Express

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

Ae dini se çfarë ka ndodhur më parë midis Monacos dhe Juventus?

më 4.2017 - Tetova Sot

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka mësuar edhe ekipet gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Monaco dhe Juventus janë përballur më parë në kompeticionet evropiane. Ekipi italian dhe ai francez kanë...

Zbulohet data kur luhen gjysmëfinalet e Champions Leagues

më 4.2017 - OraInfo

Është hedhur shorti për gjysmëfinalen në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Real Madrid –...

Monaco me mision hakmarrjen ndaj Juventusit

më 4.2017 - Koha.net

Monaco do ta ketë për mision hakmarrjen në ndeshjen kundër Juventusit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Lideri i ligës franceze do të përballet me kampionin italian në fazën gjysmëfinale të Ligës...

Europa League: Ajaks-Lion dhe Selta-Man.Junajtid në gjysmëfinale

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Pas shortit për gjysmëfinalet e Champions League, në Nyon të Zvicrës është hedhur edhe ai për gjysmëfinalet e Europa League, që ka vënë përballë njëra-tjetrës Ajaks-Lion, Selta Vigo-Mançester Junajtid....

Mourinho: Rashford është special

më 4.2017 - Tetova Sot

Trajneri portugez ka lavdëruar talentin Marcus Rashford. Pas fitores së mundimshme ndaj Anderlechtit, ku u desh një gol i zëvendësuesit Marcus Rashford në vazhdimet prej 30 minutave, Manchester United...

Vdesin mbi 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - Lajmi.net

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

Përfundon sezoni për Zlatan Ibrahimovicin

më 4.2017 - Arbresh

Zlatan Ibrahimovic siç duket ka luajtur ndeshjen e tij të fundit për Manchester Unitedin. Ibrahimovic u detyrua të largohet nga fusha për shkak të një lëndimi në këmbë mbrëmjen e kaluar në fitoren ndaj...

SKANDAL/ Kjo VIDEO zbulon si manipulohet shorti i Champions Leagues

më 4.2017 - Syri

E përditshmja spanjolle “AS”, ka ngritur dyshimet e para për manipulimin e shortit të Champions Leagues. “AS” ka kritikuar Ian Rush për mënyrën si tërhoqi çiftin e parë të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve...

Rryma dyshohet të ketë lënë të vdekur 30 tifozë të United

më 4.2017 - Klan Kosova

Një tel i rrëzuar i energjisë elektrike dyshohet të ketë lënë të vdekur rreth 30 tifozë të Djajve të Kuq Rreth tridhjetë tifozë të Manchester United dyshohet të kenë vdekur pasi një tel i energjisë elektrike...

Po ndodh tani. Tronditet Bota nga ky lajm shokues për…

më 4.2017 - Iliria News

Prokurori i ka kërkuar Gjykatës së Lartë për të konfirmuar dënimin prej 21 muajsh burg për Lionel Messin. Gjykata e Lartë  Barcelonës i ka bërë një kërkesë me shkrim Gjykatës Supreme ku kërkon shqyrtimin...

Liga e Europës: Tërhiqen çfitet e gjysmëfinaleve

më 4.2017 - Klan Kosova

Të premten janë caktuar çiftet gjysmëfinale të garës europiane të futbollit për klube Manchester United do të përballet me Celta Vigo në gjysmëfinale të Ligës së Europës. Përballja tjetër e kësaj faze...

Ngjarje tronditëse, vdesin 30 tifozë të Manchester United

më 4.2017 - OraInfo

Mbi 30 tifozë të Manchester United humbën jetë pasi një kabllo elektrike ra mbi ta në momentin kur po luhej ndeshja mes United dhe Anderlechtit e vlefshme për Europa League. Ngjarja ndodhi në Nigeri ndërsa...

Caktohen çiftet e gjysmëfinales së Europa League

më 4.2017 - Koha.mk

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon.

Zbulohet biseda e Ronaldos dhe Ramosit me Lewandowskin pas fitores së Realit

më 4.2017 - Arbresh

Cristiano Ronaldo dhe Sergio Ramos kanë kërkuar nga sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski të largohet nga gjiganti gjerman që t’i bashkohet Real Madridit. Gazeta spanjolle ‘AS’ Raporton se dy...

Ngjarje tronditëse. Vdesin 30 tifozë të Manchester United

më 4.2017 - Syri

Mbi 30 tifozë të Manchester United humbën jetë pasi një kabllo elektrike ra mbi ta në momentin kur po luhej ndeshja mes United dhe Anderlechtit e vlefshme për Europa League. Ngjarja ndodhi në Nigeri ndërsa...

Ajax – Lyon gjysmëfinalja më interesante

më 4.2017 - Alsat-M

Ajaxi do të pres Lyonin në gjysmëfinalen e parë të Europa Ligës, derisa Manchester Unitedi i shkon Celta de Vigos në gjysmëfinalen e dytë. Fituesi i gjysmëfinales së parë do të jetë vendas në finalen që...

Shorti i Champions League-s, Marca shkruan: hakmarrje e Atletikos apo supremaci e Realit?

më 4.2017 - Te Sheshi

Atletiko është dëshpërimisht në kërkim të trofeut të parë në Champions League, por është Reali, skuadra tjetër e kryeqytetit madrilen, që i ka prerë tre herë rrugën në tre sezonet e fundit. Real i Madridit...

Real Madridi, “xhelati” i Atleticos në finalet e Champions-it!

më 4.2017 - Telesport

Një gjysmëfinale “bombë” në Champions. Real Madrid dhe Atletico Madrid do të takohen në këtë raund të kompeticionit më të rëndësishëm për klubet në kontinent. Ky ka qenë verdikti i shortit të mesditës...

Hidhet shorti / Mësohen dhe çiftet e gjysmëfinaleve të Europa League

më 4.2017 - Standard

Pas shortit të Champions League, është hedhur dhe ai i Europa League. Në gjysmëfinale do të ndeshen Ajax-Lyon dhe Celta Vigo-Manchester United. Celta Vido që për herë të parë është kualifikuar në gjysmëfinale,...

Ramos 'shpërthen' pas shortit të Champions Leagues

më 4.2017 - Syri

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos menjëherë ka reaguar pas shortit të Champions Leagues. "Shkojmë. Le ta bëjmë këtë", ka shkruar ai në “Twitter” duke aluduar në kualifikimin për në finalen e madhe...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës

më 4.2017 - Telegrafi

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës. Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës....

⚽️ Zbulohet se çfarë i tha Ronaldo Lewandowskit pas ndeshjes

më 4.2017 - Infokusi

Pas ndeshjes Real Madrid – Bayern Munich në Ligën e Kampionëve Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski biseduan shkurt mes vete. Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, i ka bërë thirrje sulmuesit...

Lajm i hidhur për United, ja sa mungon Ibrahimovic

më 4.2017 - Periskopi

Zlatan Ibrahimovic do të mungojë në pjesën e mbetur të sezonit nga lëndimi në gju. Sulmuesi pati një dëmtim të rëndë në ndeshjen që Manchester United e fitoi 2-1 ndaj Anderlecht në Ligën e Evropës.Edhe...

Ky është lojtari i Javës në Champions League

më 4.2017 - GazetaBlic

Kylian Mbappe është shpallur lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve. 18 vjeçari i Monacos ka lënë prapa yllin e Real Madrid, Cristiano Ronaldon dhe ka triumfuar për këtë çmim të respektuar shkruan...

Real Madrid-Atletico, ja kush ka fituar më shumë duele Real Madrid-Atletico, ja kush ka fituar më shumë duele

më 4.2017 - Ina

Sot u hodh shorti në Nion, në gjysmëfinalet e Champions do të luhet derbi i Madridit, mes Realit dhe Atletico-s, ndërsa në takimin tjetër, Juventusi do të përballët me Monacon. Reali ishte skuadra e parë...

Celta pengesa drejt finales për United, Ajaksi përballet me Lionin

më 4.2017 - Mapo

Ajaksi kundër Lionit dhe Celta Vigo kundër Manchester United. Këto janë dy sfidat gjysmëfinaliste të përcaktuara nga shorti për Ligën e Europës. Holandezët, që eleminuan Shalken në çerekfinale, do të luajnë...

E tmerrshme: Humbin jetën mbi 30 tifozë të Manchester United

më 4.2017 - Antpress

Disa tifozë të klubit anglez, Manchester United kanë humbur jetën në mënyrë tragjike gjatë ndeshjes se mbrëmshme, të vlefshme për çerekfinalet e Europa League. Gjatë kohës që United po përballej me Anderlechtit...

Ndryshojnë koeficientët, kompanitë e basteve zgjedhin fituesin e Championsit

më 4.2017 - Syri

Pas shortit të Champions Leagues kompanitë e basteve kanë ndryshuar koeficientët për skuadrën që ngre trofeun. Disa ditë më parë Real Madrid kishte koeficientin 2.65, ndërsa tashmë i ka shkuar 2.75 të...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës

më 4.2017 - Shekulli

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës. Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës....

Ajax-Lyon dhe Celta-M.United, në 1/2 e Europa League

më 4.2017 - SuperSport

Short drithërues në gjysmëfinalet e Europa League. Dy përballje emocionuse dhe mbi të gjitha spektakolare për të përcaktuar dy skuadrat që do të diksutojnë trofeun e Europa League për edicionin 2016-2017,...

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

më 4.2017 - Top Channel

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet me Monakon. Ndeshjet e para do të jenë Real vs Atletiko dhe Monako vs Juventus. Në letër...

A po frikësohet Juventus nga Monaco? Ky është reagimi i Sami Khediras

më 4.2017 - Telegrafi

Monaco ka befasuar të gjithë me lojën e tyre këtë edicion në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze ka eliminuar dy fuqi të futbollit evropian si Manchester City e Borussia Dortmund me një futboll spektakolar....

Alves tregon çka i ka thënë Neymarit pas ndeshjes

më 4.2017 - Gazeta e re

Dani Alves është rikthyer në Camp Nou por si kundërshtar i Barcelonës. Mbrojtësi i krahut të djathtë ka arritur që me Juventusin ta eliminojë ish-skuadrën e tij. Alves ka pranuar që e ka pasur të vështirë...

Hidhet shorti i Europa League, ja kush janë çiftet gjysmëfinaliste

më 4.2017 - Opinion

Menjëherë pas shortit të Champions League, në Nion të Zvicrës është zhvilluar edhe shorti për gjysmëfinalet e Europa League. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon.

Zyrtare/ Sulmuesi i Manchester United mbyll sezonin, do operohet

më 4.2017 - Newsport

Zlatan Ibrahimovic mbyll sezonin pas dëmtimit që pësoi dje në sfidën e kthimit të çerekfinales së Europa League kundër Anderleht-it. Sulmuesi i Manchester United doli i dëmtuar nga fusha në sfidën që “djajtë...

Hidhet shorti / Mësohen dhe çiftet e gjysmëfinaleve të Europa League

më 4.2017 - BalkanWeb

Pas shortit të Champions League, është hedhur dhe ai i Europa League. Në gjysmë-finale do të ndeshen Ajax-Lyon dhe Celta Vigo-Manchester United. Celta Vido që për herë të parë është kualifikuar në gjysmëfinale,...

ZYRTARE/ Hidhet shorti. Këto janë përballjet në Europa League

më 4.2017 - Syri

Në këto momente sapo është hedhur shorti i Europa Leagues. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon. Komentet Shto koment

Statistikat e katër skuadrave gjysmëfinaliste dhe përballjet mes tyre

më 4.2017 - Telegrafi

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka mësuar edhe ekipet gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Kësisoj ndeshje tejet interesante pritet të zhvillohet në Madrid, ku përballë njëra tjetrës do të jenë dy...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste edhe në Europa League

më 4.2017 - Indeks online

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon.

Liga Evropa sjell përballjet Ajax-Lyon dhe Celta-Manchester United

më 4.2017 - AlbPortali

Në selinë e Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA), në Nyon të Zvicrës, sot janë përcaktuar dyshet për gjysmëfinales së garës së dytë më të popullarizuar në futbollin evropian për klube, ligën Evropa,...

Caktohen çiftet e gjysmëfinales së Europa League

më 4.2017 - Zeri

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon.

Krizë tek Barcelona, Messi dhe Neymar refuzojnë stërvitjet?

më 4.2017 - Sovrani

Lionel Messi dhe Nyemar raportohet se kanë refuzuar të marrin pjesë në stërvitjet me klubin këtë javë. Gjiganti spanjoll u eliminua nga UEFA Liga e Kampionëve të mërkurën në duart e liderit në Serie A,...

Liga Evropa sjell përballjet Ajax-Lyon dhe Celta-Manchester United

më 4.2017 - Shenja

Në selinë e Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA), në Nyon të Zvicrës, sot janë përcaktuar dyshet për gjysmëfinales së garës së dytë më të popullarizuar në futbollin evropian për klube, ligën Evropa,...

Ja më kë do të takohet Ajax në gjysmëfinale

më 4.2017 - GazetaBlic

Skuadra franceze Lyon do të takohet me skuadrën e famshme Ajax në gjysmëfinale të Europa League. Lyon dhe Ajax do të takohen me datën 4 maj dhe ndeshja e parë luhet në stadiumin e Lyon shkruan GazetaBlic.com

Hidhet shorti i Europa Ligë, kush janë çiftet gjysëmfinaliste

më 4.2017 - Shqiptarja

Në Nyon të Zvicrës gjithashtu është hedhur edhe shorti për Europa League ku në gjysëm finale kaluan skuadrat: Manchester United, Lyon, Celta Vigo, dhe Ajax. Përballjet e skuadrave Ajax-Lion Celta Vigo-Manchester...

UEFA tërheq shortin e gjysmëfinales në Europa League

më 4.2017 - Lajmi.net

UEFA ka caktuar shortin e gjysmëfinales në Europa League.

VIDEO/ Juventus-Monaco, ja kush ka fituar më shumë duele

më 4.2017 - Syri

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Ndërkohë edhe Monaco...

Shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

më 4.2017 - Iliria News

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Ajaxi pret Lyonin, Unitedi i shkon Celtas në Europa Ligë

më 4.2017 - Koha.net

Ajaxi do të pres Lyonin në gjysmëfinalen e parë të Europa Ligës, derisa Manchester Unitedi i shkon Celta de Vigos në gjysmëfinalen e dytë. Fituesi i gjysmëfinales së parë do të jetë vendas në finalen që...

Caktohet orari i gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Portalb

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve: Real Madrid – Atletico dhe Monaco -Juventus Kurse, UEFA ka njoftuar se ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen...

Champions League, hidhet shorti

më 4.2017 - RTSH

Është hedhur në Nion të Zvicrës, shorti për gjysëm finalet e Champions League. Dy ekipet e Madridit, Reali dhe Atetiko, do të përballen me njëri-tjetrin , ndërkohe Juventusi do të luajë kundër Monakos....

SHORTI VENDOSI PËR DERBIN MADRILEN, JUVE TAKOHET ME MONACON

më 4.2017 - TV21

Sot u hodh shorti në Nion,  në gjysmëfinalet e Champions do të luhet derbi i Madridit, mes Realit dhe Atletico-s, ndërsa në takimin tjetër, Juventusi do të përballët me Monacon. Reali ishte skuadra e parë...

Ajaxi pret Lyonin, Unitedi i shkon Celtas në Europa Ligë

më 4.2017 - OraInfo

Ajaxi do të pres Lyonin në gjysmëfinalen e parë të Europa Ligës, derisa Manchester Unitedi i shkon Celta de Vigos në gjysmëfinalen e dytë. Fituesi i gjysmëfinales së parë do të jetë vendas në finalen që...

Këto janë datat e ndeshjeve gjysmëfinale

më 4.2017 - Telegrafi

Është hedhur shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Kësisoj do të kemi një derbi madrilen, mes Real Madridit dhe Atletico Madridit. Ndërkohë ndeshja tjetër gjysmëfinale do të jetë ajo mes befasisë...

Caktohen çiftet e gjysmëfinales së Europa League, ja me kë takohet Manchester United

më 4.2017 - Gazeta Express

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Informata të reja për lëndimin e Ibrahimovicit

më 4.2017 - Sovrani

Sipas informatave të fundit nga mediat europiane, nuk ka lajme të mira për sulmuesin e Manchester United Zlatan Ibrahimovic, shkruan Gazeta e Re. Ibra mbrëmë pësoi një lëndim të tmerrshëm në ndeshjen ndaj...

Bastoret zgjedhin skuadrën fituese pas shortit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Lajmi.net

Juventus është favorit i ri në bastore. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Karikatura e ditës pas shortit të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Goal ka publikuar karikaturën e ditës pas shortit të Ligës së Kampionëve. Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, Juventusi do të përballet me skuadrën surprizë, Monacon. Kurse finalja e një viti më parë,...

Ky është kundërshtari i rrezikshëm i United në gjysmëfinale

më 4.2017 - GazetaBlic

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Europa League Skuadra Manchester United do të takohet me skuadrën e rrezikshme Celta Vigo

Ndryshojnë koeficientët e fituesit të Ligës së Kampionëve pas shortit

më 4.2017 - OraInfo

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, “Zonja e Vjetër” tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

Pse gjysmëfinalja Monako-Juventus konsiderohen gjysmë-derbi?

më 4.2017 - Opinion

Një gjysmëfinale padyshim, magjike do të jetë ajo mes ekipit të Monakos dhe Juventusit. Sipas statistikave të këtij viti, Monaco konsiderohet si ekipi me sulmin më të frikshëm, duke përmendur këtu edhe...

“Juventus? Më mirë se Real Madrid për Monaco”

më 4.2017 - Telesport

Shorti i hedhur sot në Nion të Zvicrës ka zbuluar kundërshtarët për gjymëfinalen e Ligës së Kampioneve, Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco-Juventus. Ndërkohë kanë nisur reagimet e para lidhur me verdiktin...

Informata të reja për lëndimin e Ibrahimovicit

më 4.2017 - Gazeta e re

Sipas informatave të fundit nga mediat europiane, nuk ka lajme të mira për sulmuesin e Manchester United Zlatan Ibrahimovic, shkruan Gazeta e Re. Ibra mbrëmë pësoi një lëndim të tmerrshëm në ndeshjen ndaj...

Derbi madrilen në gjysmëfinalen e kampionëve

më 4.2017 - Alsat-M

Real Madridi do të presë rivalin lokal Atletico Madridin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Monaco që po kalon në një formë të shkëlqyeshme në “Champions” do të jetë nikoqir i Juventusit....

Mourinho tregon pse i duartrokiti tifozët e Anderlechtit

më 4.2017 - Zhurnal

Jose Mourinho, pas ndeshjes ka shkuar tek tifozët mysafirë të Anderlechtit dhe i ka duartrokitur ata. Manchester United ka fituar vetëm pas vazhdimeve ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës,...

Bastoret ndryshojnë favoritët pas shortit

më 4.2017 - Zeri

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, "Zonja e Vjetër" tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të “Championsit”

më 4.2017 - Koha.mk

Real Madridi do të presë rivalin lokal Atletico Madridin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Monaco që po kalon në një formë të shkëlqyeshme në “Champions” do të jetë nikoqir i Juventusit.

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

më 4.2017 - Telegrafi

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Ja ndeshjet e gjysëm finales së Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Zhurnal

Nion, 21 prill - Pas kualifikimeve të ekipeve më të mira europiane në çerek finalen e Ligës së Kampionëve, sot u hedh edhe shorti për ndeshjet e gjysëm finales, njofton Zhurnal. Në gjysëm finale arritën...

Ndryshojnë koeficientët e fituesit të Ligës së Kampionëve pas shortit

më 4.2017 - Gazeta Express

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, "Zonja e Vjetër" tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

Real Madrid-Atletico, ja kush ka fituar më shumë duele

më 4.2017 - Syri

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Real Madridit sërish nuk i ka buzëqeshur fati pasi këtë herë do të luajë kundër Atletico Madridit për të siguruar një biletë...

Shorti i Europa Ligës – Live

më 4.2017 - Koha.net

Ajax, Lyon, Celta Vigo dhe Manchester Unitedi janë gjysmëfinalistët e Europa Ligës. Pas pak do të mësohen çiftet gjysmëfinale.

Mbi 30 tifozë të Unitedit gjejnë vdekjen

më 4.2017 - Almakos

Një ngjarje e rëndë tragjike ka ndodhur në Nigeri. Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Lexo po ashtu:...

Champions derbi i Madridit në gjysmëfinale, Juve luan me Monaco

më 4.2017 - SuperSport

Shorti i hedhur në Nion përcaktoi që në gjysmëfinalet e Champions do të luhet derbi i Madridit, me Realin që sfidon Atletico-n, ndërsa në takimin tjetër, Juventusi do të jetë përballë surprizës Monaco....

Zyrtare: Publikohet orari i ndeshjeve gjysmëfinale

më 4.2017 - Gazeta Express

UEFA ka publikuar orarin e dy ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Ndeshje mes Real Madridit dhe Atleticos do të luhet me 2 maj nga ora 20:45. Kurse, ndeshje mes Monacos dhe Juventusi do të zhvillohet...

UEFA cakton datat e ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - OraInfo

UEFA ka zbuluar datat e ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. LEXO PO ASHTU: ​Gjest i madh i Guardiolas ndaj mesfushorit Arter (VIDEO)

Champions, çiftet gjysmëfinaliste: Real-Atletiko dhe Monako-Juve

më 4.2017 - Gazeta Shqip

U hodh sot në Nyon të Zvicrës shorti për gjysmëfinalet e Champions League që do të zhvillohen në datat 2/3 dhe 9/10 maj. Përballjet gjysmëfinale do të jenë Real Madrid-Atletiko Madrid dhe Monako-Juventus....

UEFA cakton datat e ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Lajmi.net

UEFA ka zbuluar datat e ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

VIDEO/ Monaco-Juventus, e pabesueshme çfarë ka ndodhur para 20 vitesh!

më 4.2017 - Syri

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Monaco dhe Juventus...

ZYRTARE/ Ja ndjeshjet dhe datat kur do luhen gjysmëfinalet e Champions Leagues

më 4.2017 - Albeu

Është hedhur shorti për gjysmëfinalen në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid , Juventus , Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Real Madrid...

Real Madrid - Atletico Madrid, Juventus - Monaco

më 4.2017 - Zeri

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve do të ketë duele shumë të forta. Në UEFA u tërhoq shorti, i cili Real Madridin e ka vënë përballë Atletico Madridit. Kurse, Monaco luan kundër Juventusit, raporton...

Përcaktohen dy gjysmëfinalet e Champions League, Real-Atletiko dhe Monako-Juventus

më 4.2017 - NOA

Real Madrid-Atletiko Madtrid dhe Monako-Juventus, janë dy ndeshjet e para gjysëmfinale në Uefa Champions League. Shorti në Nion të Zvicrës, shmangu një përballje gjigante mes Juventusit dhe Realit. Me...

Vdesin mbi 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - Tetova Sot

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

A ju kujtohet ndeshja e fundit Juventus - Monaco?

më 4.2017 - Zeri

Nuk është hera e parë që Juve dhe Monaco takohen në Ligën e Kampionëve. Në fakt, përballjet mes këtyre dy skuadrave kanë ndodhur disa herë, por më e fundit është akoma e freskët në memorien e tifozëve...

Lajm i keq për Real Madridin pas shortit në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Lajmi.net

Real Madrid do të jetë mysafir i Atletico Madridit në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Lajm i keq për Real Madridin pas shortit në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - OraInfo

Real Madrid do të jetë mysafir i Atletico Madridit në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. LEXO PO ASHTU: Bastore: Kjo skuadër është favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve

Hidhet Shorti. Përballje gjigantësh në gjysmëfinale të Championsit

më 4.2017 - Syri

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Ndërsa në krahun tjetër...

⚽️Vdesin mbi 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - Infokusi

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

Gjysëmfinalet e Champions , derbi i Madridit, Juventus kundër Monacos

më 4.2017 - Ora news

Është përcaktuar gjithçka për gjysëmfinalet e Ligës së Kampionëve. Shorti ka vënë përballë Real Madrid me Atletico, një derbi ky brenda Madridit. Ndërsa Monaco do të luajë kundër Juventus. Çiftet Real...

Mourinho tregon pse i duartrokiti tifozët e Anderlechtit

më 4.2017 - Telegrafi

Jose Mourinho, pas ndeshjes ka shkuar tek tifozët mysafirë të Anderlechtit dhe i ka duartrokitur ata. Manchester United ka fituar vetëm pas vazhdimeve ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës,...

Herën e fundit kur Juventusi dhe Monaco u takuan, ndodhi kjo

më 4.2017 - Gazeta Express

Nuk është hera e parë që Juve dhe Monaco takohen në Ligën e Kampionëve. Në fakt, përballjet mes këtyre dy skuadrave kanë ndodhur disa herë, por më e fundit është akoma e freskët në memorien e tifozëve...

Caktohet orari i gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Zeri

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve: Real Madrid - Atletico dhe Monaco -Juventus Kurse, UEFA ka njoftuar se ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen...

Real Madrid-Atletico Madrid, ndeshja e dhjetë ku takohen dy skuadra nga i njëjti shtet në gjysmëfinale të LK

më 4.2017 - Almakos

Shorti i gjysmëfinales të Ligës së Kampionëve ka bërë që të ketë një derbi lokal. Real Madrid dhe Atletico Madrid do të ndeshen mes vete në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nga ku do të kërkojnë të...

Real Madrid- Atletico Madrid, Monaco kundër Juventusit

më 4.2017 - OraInfo

Liga e Kampionëve ka tërhequr shortin për dy ndeshjet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Real Madrid – Atletico Madrid dhe Monaco – Juventus janë dy çiftet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Ndeshjet...

ZYRTARE/ Ja datat kur do luhen gjysmëfinalet e Champions Leagues

më 4.2017 - Syri

Është hedhur shorti i Champions Leagues. Real Madrid – Atletico Madrid dhe Monaco – Juventus janë dy çiftet që do të luftojnë për finalen e madhe të Kardifit. Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen...

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

më 4.2017 - Shekulli

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Hidhet shorti edhe për Ligën e Evropës

më 4.2017 - Arbresh

Mësohen çiftet gjysmëfinale në Ligën e Evropës. Pas Ligës së Kampionëve është hedhur shorti edhe për kompeticionin e dytë më të rëndësishëm evropian, Ligën e Evropës, ku janë përcaktuar dy përballjet gjysmëfinale...

Caktohet orari i gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Kurse, UEFA ka njoftuar se ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 2 dhe 3 maj, përcjell Express. Ndeshjet...

Ronaldo i lë me gojë hapur Messin, Suarezin dhe Neymarin

më 4.2017 - Sovrani

Skuadra e Real Madridit po shkëlqen këtë edicion në të gjitha garat evropiane në krye me Ronaldon i cili po e ndihmon skuadrën në objektivat e saj, përcjell sovrani.info Shpesh-herë ndëgjojmë debate se...

Vdesin mbi 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - Tetova Sot

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

Super përballje në Champions League, këto janë çiftet

më 4.2017 - Indeks online

Në Nyon të Zvicrës është duke u hedhur shorti i katër ekipeve gjysmëfinaliste. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco janë katër ekipet të cilat kanë siguruar gjysmëfinalën e Ligës së Kampionëve....

Hidhet shorti, caktohen përballjet e gjysmëfinaleve të “Champions League”

më 4.2017 - BalkanWeb

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Legue, ndërsa janë zbuluar dy gjysmëfinalet. Mësohet se ato janë Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco-Juventus. Real Madrid – Atletiko Madrid Monako...

Liga Evropa sjell përballjet Ajax-Lyon dhe Celta-Manchester United

më 4.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (AA) – Në selinë e Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA), në Nyon të Zvicrës, sot janë përcaktuar dyshet për gjysmëfinales së garës së dytë më të popullarizuar në futbollin evropian...

Real Madrdid - Atletico Madrid, Juventus - Monaco

më 4.2017 - Zeri

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve do të ketë duele shumë të forta. Në UEFA u tërhoq shorti, i cili Real Madridin e ka vënë përballë Atletico Madridit. Kurse, Monaco luan kundër Juventusit. ---- UEFA...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të “Championsit”

më 4.2017 - Koha.net

Real Madridi do të presë rivalin lokal Atletico Madridin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Monaco që po kalon në një formë të shkëlqyeshme në “Champions” do të jetë nikoqir i Juventusit....

Shorti i champions, Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco- Juventus

më 4.2017 - Aktuale

Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco- Juventus do të përballen në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 2 dhe 3 maj. Ndeshjet e kthimit një javë më vonë....

Hidhet shorti i Champions League mësohen çiftet gjysëmfinaliste

më 4.2017 - Shqiptarja

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti Champions League  për fazën gjysmë-finale. Në gjysmë finale kaluan dy skuadrat madrilene, ajo e Real Madrid dhe Athletico Madrid së bashku me Juventusin dhe Monaco....

Ky është kundërshtari i Juventusit në gjysmëfinale

më 4.2017 - GazetaBlic

Juventus do të takohet me skuadrën e Monacos në Gjysmëfinale, loja e parë luhet në Monako.

Real Madrid – Atletico Madrid, Monaco kundër Juventusit

më 4.2017 - Lajmi.net

Liga e Kampionëve ka tërhequr shortin për dy ndeshjet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Real Madrid – Atletico Madrid dhe Monaco – Juventus janë dy çiftet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Ndeshjet...

Probleme para shortit në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - OraInfo

UEFA ka njoftuar se ka probleme në transmetim direkt para shortit të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. LEXO PO ASHTU: Dybala dhe Aubameyang, tek gjiganti evropian

Hidhet shorti/ Këto janë përballjet e gjysmëfinaleve të Champions League

më 4.2017 - Opinion

Në Nion të Zvicrës është mbajtur shorti për përballjet gjysmëfinaliste të Champions League dhe rezultati është si më poshtë. Real Madrid C.F.- Atlético de Madrid AS MONACO- Juventus Ndeshjet e para gjysmëfinale...

LIVE/ Hidhet shorti. Ky është kundërshtari i Juventusit në Champions

më 4.2017 - Syri

Në Nyon të Zvicrës po hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Atleticos do të luajë kundër Moancos. Pak minuta më vonë do të tërhiqet edhe shorti i Europa Leagues. / SYRI.net / Komentet Shto koment

ZYRTARE: Hidhet shorti. ‘Dridhet’ Reali, ja kundërshtari në Champions

më 4.2017 - Syri

Në Nyon të Zvicrës po hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Real Madrid do të luajë kundër Atletico Madrid Pak minuta më vonë do të tërhiqet edhe shorti i Europa Leagues. / SYRI.net / Komentet Shto koment

Live: Shorti i Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Zeri

UEFA tërheq shortin e përcaktimit të çiftieve gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, të cilat do të sjellin duele të mëdha. "Zëri" do t'u njoftoj live me çiftet gjysmëfinale, ku kanë arritur Juventusi, Real...

Bayerni i vështirë? Shikojeni ferrin tjetër që e pret Realin në gjysmëfinale

më 4.2017 - GazetaBlic

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Uefa Champions League Skuadra e Real Madrid do të këtë përballë skuadrën e famshme Atletico Madrid

Probleme para shortit në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Lajmi.net

UEFA ka njoftuar se ka probleme në transmetim direkt para shortit të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Prokuroria kërkon konfirmimin e dënimit prej 21 muajsh burg për Messin

më 4.2017 - Telegrafi

Prokurori i ka kërkuar Gjykatës së Lartë për të konfirmuar dënimin prej 21 muajsh burg për Lionel Messin. Gjykata e Lartë e Barcelonës i ka bërë një kërkesë me shkrim Gjykatës Supreme ku kërkon shqyrtimin...

Ceremonia e shortit të gjysmëfinaleve në “Champions”

më 4.2017 - Koha.net

Ka filluar ceremonia e shortit për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Real Madridi, Juventusi, Monaco dhe Atletico Madridi janë gjysmëfinalistët dhe pas pak do të mësojnë kundërshtarin e tyre.

Vdesin mbi 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - AlbPortali

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Loading... Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

TRAGJIKE / Vdesin 30 tifozë të Manchester United

më 4.2017 - Opozita

Mbi 30 tifozë të Manchester United humbën jetë pasi një kabllo elektrike ra mbi ta në momentin kur po luhej ndeshja mes United dhe Anderlechtit e vlefshme për Europa League. Ngjarja ndodhi në Nigeri ndërsa...

UEFA konfirmon lajmin e madh për shortin e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Aktuale

UEFA ka konfirmuar të gjitha detajet e shortit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Dhe,...

LIVE: Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Aktuale

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid presin shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e...

Pas pak shorti për gjysmëfinalet e “Championsit”

më 4.2017 - Koha.net

Pas pesë minutash do të fillojë ceremonia e shortit për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Real Madridi, Juventusi, Monaco dhe Atletico Madridi janë gjysmëfinalistët dhe pas pak do të mësojnë kundërshtarin e tyre.

LIVE: Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - OraInfo

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid presin shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e...

Vdesin mbi 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - Fakti Ditor

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

Ronaldo i kërkon Lewandowskit të transferohet te Reali

më 4.2017 - Telegrafi

Të martën në mbrëmje Real Madridi mes ankthit eliminoi Bayern Munichun në ndeshjen e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ajo që u komentua gjatë ishte edhe një bisedë mes sulmuesit të...

Khedira i frikësuar nga shorti i Champions Leagues. Ja çfarë thotë…

më 4.2017 - AlbPortali

Loading... Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Sami Khediras...

Messi nis javën e tmerrit: Pas eliminimit, vjen konfirmimi i prokurorit, 21 muaj burg

më 4.2017 - Indeks online

Nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme turi i forcës për Lionel Messi, që në harkun kohor të një jave duhet të përballet me tre takime jetësore për karrierën e tij, por jo vetëm, pasi disa vendime...

Zyrtare: Këto janë çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Tetova Sot

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Në gjysmëfinale do të përballen...

LIVE: Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Lajmi.net

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid presin shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e...

Live: Shorti i Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve do të tërhiqet nga ora 12:00. Gazeta Express do t’iu sjell Live shortin. Rifreskojeni (refresh - F5) faqen për të parë skuadrat e vendosura në short. Në gjysmëfinale...

Khedira i frikësuar nga shorti i Champions Leagues. Ja çfarë thotë…

më 4.2017 - Fakti Ditor

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Sami Khediras ka reaguar...

Shikojeni live shortin për gjysmëfinalet e Champions League

më 4.2017 - GazetaBlic

Në ora 12-00 në Nyon të Zivcrës hedhet shorti për gjysmëfinalet e garës më prestigjioze për klube Uefa Champions League. Këtë vit në gjysmëfinale janë skuadrat si.. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid...

Ronaldo, fitues i 'Topit të Artë'?

më 4.2017 - Zeri

Cristiano Ronaldo ka më shumë gjasë që edhe sivjet të fitojë “Topin e Artë”. Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar situatën aktuale rreth luftës për epitetin e futbollistit më të mirë, shkruan zeri.info....

Monaco me mision hakmarrjen ndaj Juventusit

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Monaco do ta ketë për mision hakmarrjen në ndeshjen kundër Juventusit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Lideri i ligës franceze do të përballet me kampionin italian në fazën gjysmëfinale të Ligës...

Parashikimi, ja dy çiftet gjysmëfinaliste në Champions

më 4.2017 - Albeu

Real Madrid , Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Në rrjetet sociale po qarkullon foto me parashikimet e mundshme të shortit që do të hidhet në...

Shpërthim masiv, vriten 7 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - Arbresh

Shtatë tifozë të Manchester United janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në një shpërthim masiv në Nigeri gjatë kohës kur ishin duke shikuar ndeshjen në Evropa Ligë. Policia tha që shtatë tifozët...

VIDEO/ UEFA bën gati goglat për shortin e Champions Leagues

më 4.2017 - Syri

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet e fundit për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lengues. Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet ditën e sotme në orën 12:00 Nyon...

VIDEO/ UEFA bën gati goglat për shortin e Champions Leagues

më 4.2017 - Syri

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet ditën e sotme në orën 12:00 Nyon të Zvicrës. UEFA tashmë ka bërë përgatitjet e fundit për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa...

VIDEO/ Ibrahimoviç pëson një dëmtin horror, rrezikon karrierën!

më 4.2017 - Zhurnal

Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç janë lënduar në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Anderlecht (2:1), e cila është zhvilluar në kuadër të çerekfinales së Europa Leagues Jose Mourinho, strategu i ‘Djajve...

Parashikimi/ Shorti, ja dy çiftet gjysmëfinaliste në Champions

më 4.2017 - Syri

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Në rrjetet sociale po qarkullon foto me parashikimet e mundshme të shortit që do të hidhet në...

Ngjarje e rëndë: Humbin jetën 30 tifozë të Manchester United

më 4.2017 - Periskopi

Disa tifozë të klubit anglez, Manchester United kanë humbur jetën në mënyrë tragjike gjatë ndeshjes se mbrëmshme, të vlefshme për çerekfinalet e Europa League. Gjatë kohës që United po përballej me Anderlechtit...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës

më 4.2017 - Almakos

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës. Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës....

UEFA i bën gati goglat për shortin e gjysmëfinales

më 4.2017 - GazetaBlic

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lëngues. Shorti do të tëriqet në ora 12:00 Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar këto ekipe:...

4 kandidatët për ‘Topin e Artë’, nuk do ta besoni kush mungon

më 4.2017 - Zhurnal

“Topi i Artë” këtë sezon do të ketë një befasi të madhe në listën e kandidatëve për triumfin në çmimin më prestigjioz në rangun individual. Sipas Fichajes.net, eliminimi i Barcelonës në garat evropiane...

⚽️ Këto janë çiftet e gjysmëfinales së Europa League

më 4.2017 - Infokusi

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon. Etiketa: Manchester United

Dëmtimet e Ibrahimovic dhe Rojo trondisin Mourinhon

më 4.2017 - Koha.mk

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, tha se lajmi fillestar për lëndimet e Zlatan Ibrahimoviç dhe Marcos Rojo është mjaft negativ. Dy futbollistët në fjalë pësuan probleme në gjunjë, ndërsa Manchester...

Dëmtohen rëndë Ibra dhe Rojo, Murinjo dhe Junajtid në ankth

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Trajneri i Mançester Junajtid, Hoze Murinjo, tha se lajmi fillestar për lëndimet e Zlatan Ibrahimoviç dhe Marcos Rojo është mjaft negativ. Dy futbollistët në fjalë pësuan probleme në gjunjë, ndërsa Junajtid...

⚽️ Zyrtare: Publikohet orari i ndeshjeve gjysmëfinale

më 4.2017 - Infokusi

UEFA ka publikuar orarin e dy ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshje mes Real Madridit dhe Atleticos do të luhet me 2 maj nga ora 20:45. Kurse, ndeshje mes Monacos dhe Juventusi do të zhvillohet...

Skandal/ Shorti i Champions League i manipuluar? Ja video dyshuese

më 4.2017 - Newsport

Sot, u hodh shorti i Champions League, ku u përcaktuan dy çiftet: Real Madrid – Atletico Madrid dhe Monaco – Juventus. Por, pas shortit kanë nisur dyshimet e para për një manipulim të mundshëm të tij....

Kështu i bën gati UEFA goglat për shortin e gjysmëfinales

më 4.2017 - OraInfo

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lëngues. Shorti do të tëriqet në ora 12:00 Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar këto ekipe:...

Kandidatët për Topin e Artë

më 4.2017 - Politiko

Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017 “Historia e titujve për Topin e Artë tregojnë se gara kolektive dhe golat ndikojnë në çmimin”, shkruan...

⚽️Ndryshojnë koeficientët e fituesit të Ligës së Kampionëve pas shortit

më 4.2017 - Infokusi

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, “Zonja e Vjetër” tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

Vdesin mbi 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

Zbulohen emrat e futbollistëve që mund ta fitojnë “Topin e Artë 2017”, Messi nuk është askund

më 4.2017 - Telegrafi

Kanë dalë emrat e parë që parashihen si finalistë për “Topin e Artë”, ku ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo mbetet favorit kryesor për ta fituar. Pa përfunduar ende mirë sezoni 2016/17 kanë filluar...

Kështu i bën gati UEFA goglat për shortin e gjysmëfinales

më 4.2017 - Gazeta Express

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lëngues. Shorti do të tëriqet në ora 12:00 Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar këto ekipe:...

Vdesin mbi 30 tifozë të Man Utd

më 4.2017 - Bota Press

Mbi 30 tifozë të Manchester United kanë vdekur pas një problemi elektrik në ambientin ku ishin duke e shikuar ndeshjen kundër Anderlechtit. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Nigeri, gjatë ballafaqimit...

A po frikësohet Juventus nga Monaco? Ky është reagimi i Sami Khediras

më 4.2017 - Almakos

Monaco ka befasuar të gjithë me lojën e tyre këtë edicion në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze ka eliminuar dy fuqi të futbollit evropian si Manchester City e Borussia Dortmund me një futboll spektakolar....

Gjysmëfinalet/ Ja kur do zhvillohen përballjet

më 4.2017 - Lexo

UEFA ka publikuar orarin e dy ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshje mes Real Madridit dhe Atleticos do të luhet me 2 maj ora 20:45. Kurse, ndeshja mes Monacos dhe Juventusi do të zhvillohet...

Neymar shpjegon lotët pas eliminimit nga Champions-i

më 4.2017 - Telesport

Neymar Jr. nuk po kalon një kohë të mirë, ashtu si Barcelona. Kështu ishte pas eliminimit kundër Juventusit në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi brazilian është prekur rëndë pas mbarimit të supersfidës së kthimit...

Hidhet shorti për Europa League

më 4.2017 - LajmiFundit

Mësohen çiftet gjysmëfinale në Ligën e Evropës. Pas Ligës së Kampionëve është hedhur shorti edhe për kompeticionin e dytë më të rëndësishëm evropian, Ligën e Evropës, ku janë përcaktuar dy përballjet gjysmëfinale...

Hidhet Shorti. Përballje gjigantësh në gjysmëfinale të Championsit

më 4.2017 - Antpress

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Ndërsa në krahun tjetër...

Mourinho: Rashford është special

më 4.2017 - Arbresh

Trajneri portugez ka lavdëruar talentin Marcus Rashford. Pas fitores së mundimshme ndaj Anderlechtit, ku u desh një gol i zëvendësuesit Marcus Rashford në vazhdimet prej 30 minutave, Manchester United...

Kedira ka një mesazh për Juvetnusin para ndeshjes me Monacon

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Sami Kehdira e ka vlerësuar skuadrën e Monacos, me të cilën do të përballet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Mesfushori gjerman ka kërkuar nga lojtarët e Juventusit që të jenë të kujdesshëm në përballje...

Këto janë skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League

më 4.2017 - Opinion

Janë përcaktuar mbrëmë edhe katër ekipet gjysmë-finaliste të Europa League. Ekipi i parë i kualifikuar ishte Celta Vigo, e cila pasi mposhti Genk javën e kaluar në Spanjë, dje u mjaftua me një barazim...

Liga Evropa sjell përballjet Ajax-Lyon dhe Celta-Manchester United

më 4.2017 - Gazeta e re

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të luhen më 4 maj, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë. Në selinë e Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA), në Nyon të Zvicrës, sot janë përcaktuar dyshet për gjysmëfinales...

Kandidatët për Topin e Artë

më 4.2017 - Iliria News

Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar aktuale rreth luftës për Topin e Artë 2017 Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017 “Historia e...

Përballje spektakolare në Europa League, përcaktohen gjysmëfinalet

më 4.2017 - Newsport

Pas Champions League, është hedhur para pak minutash shorti për gjysmëfinalet e Europa Leagues. Manchester United do të përballet me spanjollët e Celta Vigos ndërsa Ajaks përballë Lionit. Neshjet e para...

Pas kualifikimit, Manchester United merr lajmin e hidhur

më 4.2017 - Syri

Kualifikimi për në gjysmëfinale të Europa Leagues i ka kushtuar shumë Manchester United të cilës i janë dëmtuar dy lojtarë kryesorë. Behet fjalë për Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç të cilët janë dëmtuar...

Statistikat e katër skuadrave gjysmëfinaliste dhe përballjet mes tyre

më 4.2017 - Almakos

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka mësuar edhe ekipet gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Kësisoj ndeshje tejet interesante pritet të zhvillohet në Madrid, ku përballë njëra tjetrës do të jenë dy...

Këto janë datat e ndeshjeve gjysmëfinale

më 4.2017 - Arbresh

Është hedhur shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Kësisoj do të kemi një derbi madrilen, mes Real Madridit dhe Atletico Madridit. Ndërkohë ndeshja tjetër gjysmëfinale do të jetë ajo mes befasisë...

UEFA konfirmon lajmin e madh për shortin e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - OraInfo

UEFA ka konfirmuar të gjitha detajet e shortit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Dhe,...

Ngjarje e rëndë, humbin jetën 30 tifozë të Mançester Junajtid

më 4.2017 - Newsport

Mançestër Junajtid është tronditur ditën e sotme, teksa mësuar se 30 tifozë kanë humbur jetën pasi një kabllo elektrik ra mbi ta në momentin kur Junajtid po përballje kundër Anderlehtit. Ky takim ishte...

EL – ManU, Lyon, Ajax dhe Celta në gjysmëfinale

më 4.2017 - Alsat-M

Pas një nate magjike kemi mësuar emrat e katër skuadrave të cilat do të luajnë në ½ finalen e Ligës së Europës. Lyon shkoi më tej pas penaltive, Manchester United dhe Ajax triumfuan pas kohës shtesë, ndërsa...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës

më 4.2017 - Gazeta Liria

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës.

Champions League, buzëqesh Juventus, rikthehet derbi i Madridit

më 4.2017 - Blitz

U hodh sot në Nyon të Zvicrës shorti për gjysmëfinalet e Champions League që do të zhvillohen në datat 2/3 dhe 9/10 maj. Përballjet gjysmëfinale do të jenë Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco-Juventus....

Zbulohen fjalët që Ronaldo i tha Lewandowskit, frikësohet Bajerni

më 4.2017 - Syri

Të martën mbrëma Real Madrid mes ankthit eliminoi Bajernin e Mynihut në ndeshjen e vlefshme për fazën çerekfinale të Champions Leagues. Ajo që u komentua gjatë ishte edhe një bisedë mes Cristiano Ronaldos...

Kundërshtarët e Ronaldo për Topin e Artë

më 4.2017 - Klan Kosova

Asi portugez, në rrugën drejt Topit të Artë, do të ketë konkurrencën e tre sulmuesve të tri skuadrave tjera që kanë prekur gjysmëfinalen e Champions Cristiano Ronaldo është favorit kryesor për të marrë...

Ngjarje tronditëse. Vdesin 30 tifozë të Manchester United

më 4.2017 - Sovrani

Mbi 30 tifozë të Manchester United humbën jetë pasi një kabllo elektrike ra mbi ta në momentin kur po luhej ndeshja mes United dhe Anderlechtit e vlefshme për Europa League. Ngjarja ndodhi në Nigeri ndërsa...

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

më 4.2017 - Almakos

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Këto janë datat e ndeshjeve gjysmëfinale

më 4.2017 - Almakos

Është hedhur shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Kësisoj do të kemi një derbi madrilen, mes Real Madridit dhe Atletico Madridit. Ndërkohë ndeshja tjetër gjysmëfinale do të jetë ajo mes befasisë...

Sërish derbi madrilen, Real-Atletico, Juventus-Monaco

më 4.2017 - Lajm

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Në gjysmefinale do të përballen...

Champions League, ja kush janë dy çiftet gjysmëfinaliste

më 4.2017 - Java News

Nion, hidhet shorti për gjysmëfinalet për Champions League. Real Madrid -Atletico Madrid gjysmëfinalja e parë. Juventus- Monaco gjysmëfinalja e dytë e Champions. Ndeshjet e para do të zhvillohen në datat...

Hidhet shorti/ Gjysëmfinalet e Champions, Real-Atletiko dhe Monako-Juventus

më 4.2017 - Lexo

Është hedhur në Nion të Zvicrës, shorti për gjysëmfinalet e Champions League. Shorti ka vënë përballë Real-Madrid-Atletiko Madrid dhe Monako-Juventus. Atletiko dhe Reali takohen për herë të treë në Champions...

⚽️Këto janë çiftet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Infokusi

Ka përfunduar shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, raporton infokusi.com Këto janë përballjet: Real Madrid –  Atletico Madrid Monaco = Juventus Etiketa: Juventus

“Nuk kemi frikë nga askush, Monaco ka ndryshuar”

më 4.2017 - Sovrani

Zëvendës-presidenti i Monacos, Vadim Vasilyev ka folur pas shortit të Ligës së Kampionëve që skuadrën e tij e vuri përballë kampionëve të Italisë, Juventusit. “Në këtë fazë nuk ka kundërshtar të lehtë...

Ja datat kur do luhen gjysmëfinalet e Champions Leagues

më 4.2017 - Periskopi

Është hedhur shorti për gjysmëfinalen në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Real Madrid –...

Emocione në Europa League, përcaktohen gjysmë-finalistët

më 4.2017 - Mapo

Janë përcaktuar mbrëmë edhe katër ekipet gjysmë-finaliste të Europa League. Ekipi i parë i kualifikuar ishte Celta Vigo, e cila pasi mposhti Genk javën e kaluar në Spanjë, dje u mjaftua me një barazim...

Krejt çfarë duhet të dini për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Indeks online

Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco, janë katër ekipet të cilat kanë siguruar gjysmëfinalen për këtë vit në Ligën e Kampionëve. Shorti për gjysmë-finalisët e Ligës së Kampionëve do të hidhet...

“Fichajes” zbulon rivalët e Ronaldos për “Topin e Artë”

më 4.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo mbetet favorit kryesor për "Topin e Artë" 2017. Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017, sipas portalit “Fichajes”. Ylli i Real Madridit e fitoi...

4 kandidatët për ‘Topin e Artë’, nuk do ta besoni kush mungon

më 4.2017 - Syri

“Topi i Artë” këtë sezon do të ketë një befasi të madhe në listën e kandidatëve për triumfin në çmimin më prestigjioz në rangun individual. Sipas Fichajes.net, eliminimi i Barcelonës në garat evropiane...

Dëmtimet e Ibrahimovic dhe Rojo trondisin Mourinhon

më 4.2017 - Telesport

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, tha se lajmi fillestar për lëndimet e Zlatan Ibrahimoviç dhe Marcos Rojo është mjaft negativ. Dy futbollistët në fjalë pësuan probleme në gjunjë, ndërsa Manchester...

Mourinho tregon pse i duartrokiti tifozët e Anderlechtit

më 4.2017 - Almakos

Jose Mourinho, pas ndeshjes ka shkuar tek tifozët mysafirë të Anderlechtit dhe i ka duartrokitur ata. Manchester United ka fituar vetëm pas vazhdimeve ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës,...

Ja kur hidhet shorti në Europa League

më 4.2017 - Syri

Shorti i gjysmëfinales në Europa League do të hidhet ditën e sotme në ceremoninë e cila do të zhvillohet në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës. Fillimisht do hidhet shori për Champions League, ndërsa rreth...

⚽️ Live: Shorti i Ligës së Kampionëve – VIDEO

më 4.2017 - Infokusi

Shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve do të tërhiqet nga ora 12:00. Në gjysmëfinale janë kualifikuar këto skuadra Juventus Atletico Madrid Real Madrid Monaco Etiketa: Liga e Kampionëve

Messi nis javën e tmerrit: Pas eliminimit, vjen konfirmimi i prokurorit, 21 muaj burg

më 4.2017 - Infokusi

Nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme turi i forcës për Lionel Messi, që në harkun kohor të një jave duhet të përballet me tre takime jetësore për karrierën e tij, por jo vetëm, pasi disa vendime...

ZYRTARE/ Hidhet shorti. Këto janë përballjet në Europa League

më 4.2017 - AlbPortali

Loading... Në këto momente sapo është hedhur shorti i Europa Leagues. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon. AlbPortali:

Lajm shumë i keq për Real Madridin!

më 4.2017 - Ina

Real Madrid pret kundërshtarin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. UEFA do ta tërheq shortin sot nga ora 12:00. E së bashku me “Los Blancos” në garë janë Juventus, Atletico Madrid e Monaco, përcjell...

Rojo e Ibrahimoviç tronditin Mourinhon

më 4.2017 - Ina

Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç janë lënduar në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Anderlecht (2:1), e cila është zhvilluar në kuadër të çerekfinales së Europa Leagues Jose Mourinho, strategu i ‘Djajve...

Këta janë kandidatët për Topin e Artë

më 4.2017 - Ina

Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar aktuale rreth luftës për Topin e Artë 2017 Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017 “Historia e...

Khedira mesazh Monacos: Juventusi e do finalen

më 4.2017 - Sovrani

Mesfushori i Juventusit Sami Khedira ka reaguar menjëherë pas shortit të Ligës së Kampionëve ku kundërshtari i ‘Binaconerëve’ u caktua Monaco. “Monaco është një ekip i vështirë me shumë lojtarë të talentuar...

Shorti, sot përcaktohen dy çiftet gjysmëfinaliste në Champions

më 4.2017 - Syri

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet ditën e sotme në orën 12:00 Nyon të Zvicrës. Kujtojmë që Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste...

Zbulohet çfarë i tha Ronaldo sulmuesit Lewandowkski

më 4.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski biseduan shkurt mes vete pas ndeshjes Real Madrid – Bayern Munich në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo i ka bërë thirrje sulmuesit...

ZYRTARE/ Hidhet shorti. Këto janë përballjet në Europa League

më 4.2017 - Fakti Ditor

Në këto momente sapo është hedhur shorti i Europa Leagues. Ajax do të takohet me Lyonin, kurse Manchester United me Celta Vigon.

Pritet të fillojë shorti i Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Arbresh

Shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve do të tërhiqet nga ora 12:00. Në gjysmëfinale janë kualifikuar këto skuadra. Juventus Atletico Madrid Real Madrid Monaco

Mourinho sqaron gjendjen e futbollistëve të lënduar

më 4.2017 - Telegrafi

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka thënë se lajmi fillestar për lëndimet ndaj Zlatan Ibrahimovicit dhe Marcos Rojos janë mjaft negative. Ibrahimovic dhe Rojo pësuan lëndime në gjunjë, pasi...

Këta janë katër kandidatët për “Topin e Artë”

më 4.2017 - GazetaBlic

Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar aktuale rreth luftës për Topin e Artë 2017 Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017 “Historia e...

Lajm shumë i keq për Real Madridin!

më 4.2017 - OraInfo

Real Madrid rrezikon shumë në shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid pret kundërshtarin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. UEFA do ta tërheq shortin sot nga ora 12:00. E së bashku...

VIDEO/ Monaco-Juventus, e pabesueshme çfarë ka ndodhur para 20 vitesh!

më 4.2017 - AlbPortali

Loading... Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Monaco dhe...

Hidhet shorti/ Këto janë çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Evropës

më 4.2017 - Republika

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Evropës në Nyon të Zvicrës. Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës....

Këta janë kandidatët për Topin e Artë

më 4.2017 - Gazeta Express

Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar aktuale rreth luftës për Topin e Artë 2017 Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017 “Historia e...

Prokuroria kërkon konfirmimin e dënimit prej 21 muajsh burg për Messin

më 4.2017 - Almakos

Prokurori i ka kërkuar Gjykatës së Lartë për të konfirmuar dënimin prej 21 muajsh burg për Lionel Messin. Gjykata e Lartë e Barcelonës i ka bërë një kërkesë me shkrim Gjykatës Supreme ku kërkon shqyrtimin...

Bastoret zgjedhin fituesin e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Sovrani

Skuadra italiane Juventus është skuadra favorite për të fituar Ligën e Kampionëve, sipas kuotave të bastoreve. Skuadra e Allegrit në gjysmëfinale do të takohet me Monacon. Pas Juventusit renditet Real...

Ky është kundërshtari i rrezikshëm i United në gjysmëfinale

më 4.2017 - Periskopi

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Europa League. Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës....

Hidhet shorti edhe për Ligën e Evropës

më 4.2017 - KosovaPress

Pas Ligës së Kampionëve është hedhur shorti edhe për kompeticionin e dytë më të rëndësishëm evropian, Ligën e Evropës, ku janë përcaktuar dy përballjet gjysmëfinale që do të përcaktojnë skuadrat të cilat...

Lajm shumë i keq për Real Madridin!

më 4.2017 - Lajmi.net

Real Madrid rrezikon shumë në shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid pret kundërshtarin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. UEFA do ta tërheq shortin sot nga ora 12:00. E së bashku...

Lajmi i fundit/ Përballje spektakolare në Europa League, përcaktohen gjysmëfinalet

më 4.2017 - Newsport

Pas Champions League, është hedhur para pak minutash shorti për gjysmëfinalet e Europa Leagues. Manchester United do të përballet me spanjollët e Celta Vigos ndërsa Ajaks përballë Lionit. Neshjet e para...

Këto janë çiftet gjysmëfinaliste të Europa League

më 4.2017 - Sovrani

Janë caktuar çiftet e gjysmëfinales së Ligës së Europës: Ajax – Lyon Manchester United – Celta Vigo. /Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

Statistikat nga përballjet e katër skuadrave gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Sovrani

Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës ka mësuar edhe ekipet gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Kësisoj ndeshje tejet interesante pritet të zhvillohet në Madrid, ku përballë njëra tjetrës do të jenë dy...

Zbulohen fjalët e Ronaldos për Lewandowskin pas ndeshjes Real Madrid – Bayern Munich

më 4.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski biseduan shkurt mes vete pas ndeshjes Real Madrid - Bayern Munich në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo i ka bërë thirrje sulmuesit...

VIDEO/ Monaco-Juventus, e pabesueshme çfarë ka ndodhur para 20 vitesh!

më 4.2017 - Fakti Ditor

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon. Monaco dhe Juventus...

Sondazhi:Juventus apo Real Madrid kampion i Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Bota Press

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, “Zonja e Vjetër” tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

⚽️Kështu i bën gati UEFA goglat për shortin e gjysmëfinales

më 4.2017 - Infokusi

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lëngues. Shorti do të tëriqet në ora 12:00. Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar këto ekipe:...

Ndryshojnë koeficientët e fituesit të Ligës së Kampionëve pas shortit

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Pas shortit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, ku Reali do të takohet me Atleticon e Juventusi me Monacon, “Zonja e Vjetër” tani po konsiderohet favorite për ta fituar këtë garë. Vetëm dje, para...

Mësohen çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Insajderi

Dy ekipet nga Madridi, Reali dhe Atletico, do të ndeshen në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, kurse Juventusi që mposhti Barcelonën do të ndeshet me Monacon.

Ronaldo i kërkon Lewandowskit të transferohet te Reali

më 4.2017 - Almakos

Të martën në mbrëmje Real Madridi mes ankthit eliminoi Bayern Munichun në ndeshjen e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ajo që u komentua gjatë ishte edhe një bisedë mes sulmuesit të...

Pas kualifikimit, Manchester United merr lajmin e hidhur

më 4.2017 - AlbPortali

Loading... Kualifikimi për në gjysmëfinale të Europa Leagues i ka kushtuar shumë Manchester United të cilës i janë dëmtuar dy lojtarë kryesorë. Behet fjalë për Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç të cilët...

Mourinho: Rashford është special

më 4.2017 - Gazeta e re

Trajneri portugez ka lavdëruar talentin Marcus Rashford. Pas fitores së mundimshme ndaj Anderlechtit, ku u desh një gol i zëvendësuesit Marcus Rashford në vazhdimet prej 30 minutave, Manchester United...

Djajtë e kuq kualifikohe, por me kosto, Ibra dëmtohet rëndë

më 4.2017 - Shqiptarja

Manchester United ka arritur të kualifikohet mbrëmë për në gjysmëfinalet e Evropa League. Djajtë e kuq mposhtën skuadrën e Anderlechtit me rezultatin 2-1, pas minutave shtesë. Kualifikimi i anglezëve mbrëmë...

Hidhet shorti i Champions League, ja çiftet. Buzëqesh Juve

më 4.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Champions League/ Barcelona eliminohet nga Juventus 2 days ago Duka: Akademia e arbitrimit zbret edhe në Elbasan (Video) 2 days ago Elbasanasi Armando Sadiku rikthehet me gol dhe asist...

Ylli i Barcelonës përfshihet në listën e 100 njerëzve më me influencë në botë

më 4.2017 - Indeks online

Ylli i Barcelonës Neymar JR, është emëruar si një nga 100 njerëzit me më së shumti influencë në vitin 2017. Ylli i Brazilit është bërë një nga lojtarët më të mirë në botë poashtu edhe njëri nga më të njohurit...

Mourinho: Rashford është special

më 4.2017 - KosovaPress

Pas fitores së mundimshme ndaj Anderlechtit, ku u desh një gol i zëvendësuesit Marcus Rashford në vazhdimet prej 30 minutave, Manchester United është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Pas...

Ibrahimoviç dëmtohet rëndë, 8 muaj jashtë fushave

më 4.2017 - Blitz

Sulmuesi shtatlartë suedez i Manchester United, Zlatan Ibrahimoviç ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjen e mbrëmjes së djeshme do të qëndrojë më tepër se 8 muaj larg fushave. Zlatan ka përthyer keq...

Pas kualifikimit, Manchester United merr lajmin e hidhur

më 4.2017 - Fakti Ditor

Kualifikimi për në gjysmëfinale të Europa Leagues i ka kushtuar shumë Manchester United të cilës i janë dëmtuar dy lojtarë kryesorë. Behet fjalë për Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç të cilët janë dëmtuar...

Përballje madrilene në Ligën e kampionëve.Juventus betejë me Monacon e jashtëzakonshme

më 4.2017 - Fakti Ditor

Një gjë dihet.Spanja do të ketë sërish një finalist nga Madridi.Shorti e deshti që të përballen rivalët e qytetit Real dhe Atletiko, transmeton Faktiditor.ch.Një hakmarrje nga dy finalet e humbura, kjo...

Bonucci zbulon bisedën misterioze: Ja çfarë i thashë Messit

më 4.2017 - Fakti Ditor

Juventusi eliminoi Barcelonën nga Champions League, por pa dyshim dueli kryesor në të dy ndeshjet ishte përballja Bonucci-Messi. Menjëherë pas barazimit pa gola në “Camp Nou”, Leonardo Bonucci ka zbuluar...

Përballje mes ekipeve nga Madridi, Juventus kundër Monakos

më 4.2017 - AlbPortali

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Loading... Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale...

Hidhet shorti/ Këto janë përballjet e gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Republika

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për fazën gjysmë-finale. Në gjysmë finale kaluan dy skuadrat madrilene, ajo e Real Madrid dhe Athletico Madrid së bashku me Juventusin dhe Monaco....

⚽️UEFA konfirmon lajmin e madh për shortin e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Infokusi

UEFA ka konfirmuar të gjitha detajet e shortit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Dhe,...

Këto janë skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League

më 4.2017 - Arbresh

Janë përcaktuar mbrëmë edhe katër ekipet gjysmë-finaliste të Europa League. Ekipi i parë i kualifikuar ishte Celta Vigo, e cila pasi mposhti Genk javën e kaluar në Spanjë, dje u mjaftua me një barazim...

Hidhet shorti për gjysmëfinalen e Champions League, ja përballjet

më 4.2017 - LajmiFundit

Hidhet shorti për gjysmëfinalen e Champions League. Ditën e sotme, tërheqja e goglave në lidhje me ndeshjet e radhës në Champions, ka përcaktuar se ndeshjet do të jenë: Real Madrid – Atltico Madrid Monaco – Juventus

Derbi i Madridit për njërin finalist, Juventusi ndeshet me Monakon

më 4.2017 - Gazeta Telegraf

Real Madrid – Atletiko Madrid Monako – Juventus Statistikat në përballjet direkte ATLETIKO MADRID Kundër Real Madrid: Luajtur 7, Fitore 1, Barazim 2, Humbje 4, Golavarazhi 5-10 JUVENTUS Kundër Monako:...

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve, këto janë përballjet

më 4.2017 - KosovaPress

Në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Dy finalistët e edicionit të shkuar, Real Madrid dhe Atletico Madrid do të ballafaqohen mes vete në gjysmëfinale. Kurse...

Përballje mes ekipeve nga Madridi, Juventus kundër Monakos

më 4.2017 - Shenja

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Ja shorti i gjysmëfinaleve të ‘Champions’

më 4.2017 - Periskopi

Liga e Kampionëve ka tërhequr shortin për dy ndeshjet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Real Madrid – Atletico Madrid dhe Monaco – Juventus janë dy çiftet gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Ndeshjet...

Zyrtare: Këto janë çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Në çerekfinale do të përballen...

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

më 4.2017 - Bota Press

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit të tërhequr për çiftet gjysmëfinale të Ligës së...

Lajmi i fundit/ Përcaktohen gjysmëfinalet e Champions League, shorti me surpriza

më 4.2017 - Newsport

Sot në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për gjysmëfinalet e Champions League. Shorti përcaktoi dy përballjet e gjysmëfinaleve si derbi madrilen ndërmjet Real Madrid dhe Atletiko Madrid, ndërkohë takimi tjetër...

Këto janë çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Shorti i tërhequr në Nyon ka përcaktuar çiftet për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve Në çerekfinale do të përballen këto skuadra: Real Madrid – Atletico Madrid Juventus – Monaco

Ibrahimoviç dëmtohet rëndë, rrezikon sezonin

më 4.2017 - Shekulli

Zlatan Ibrahimoviç është dëmtuar në fund të sfidës së mbrëmshme përballë Anderlechtit, ndeshje e vlefshme në kuadër të çerekfinaleve të Europa League. Bomberi suedez me këtë lëndim rrezikon të mungojë...

Ky është shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Sovrani

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Shorti ka përballur mes vete skuadra tejet të forta./sovrani.info Ky është shorti i hedhur: Real Madrid – Atletico Madrid Facebook Twitter Google Plus

Skandali me taska, Messi merr dy vite burg?

më 4.2017 - Periskopi

Prokurori i ka kërkuar Gjykatës së Lartë për të konfirmuar dënimin prej 21 muajsh burg për Lionel Messin. Gjykata e Lartë e Barcelonës i ka bërë një kërkesë me shkrim Gjykatës Supreme ku kërkon shqyrtimin...

Rojo e Ibrahimoviç tronditin Mourinhon

më 4.2017 - Gazeta Express

Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç janë lënduar në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Anderlecht (2:1), e cila është zhvilluar në kuadër të çerekfinales së Europa Leagues Jose Mourinho, strategu i ‘Djajve...

Zbulohen emrat e futbollistëve që mund ta fitojnë “Topin e Artë 2017”, Messi nuk është askund

më 4.2017 - Almakos

Kanë dalë emrat e parë që parashihen si finalistë për “Topin e Artë”, ku ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo mbetet favorit kryesor për ta fituar. Pa përfunduar ende mirë sezoni 2016/17 kanë filluar...

Ndiqeni drejtpërdrejtë shortin për gjysmëfinalet e Champions League

më 4.2017 - Periskopi

Në ora 12-00 në Nyon të Zivcrës hedhet shorti për gjysmëfinalet e garës më prestigjioze për klube Uefa Champions League. Këtë vit në gjysmëfinale janë skuadrat si.. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid...

Ajaxi, edhe me një lojtar më pak e eliminon Schalke

më 4.2017 - Java News

Ajaxi është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, duke e eliminuar Schalken edhe me një lojtar më pak në fushë.Ekipi holandez siguroi kualifikimin në gjysmëfinale vetëm pas vazhdimeve, pasi...

4 kandidatët për ‘Topin e Artë’, nuk do ta besoni kush mungon

më 4.2017 - Tetova Sot

“Topi i Artë” këtë sezon do të ketë një befasi të madhe në listën e kandidatëve për triumfin në çmimin më prestigjioz në rangun individual. Sipas Fichajes.net, eliminimi i Barcelonës në garat evropiane...

Shorti, sot përcaktohen dy çiftet gjysmëfinaliste në Champions

më 4.2017 - Tetova Sot

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet ditën e sotme në orën 12:00 Nyon të Zvicrës. Kujtojmë që Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues

Kërkohet konfirmimi i dënimit për Lionel Messin

më 4.2017 - Sovrani

Prokurori i ka kërkuar Gjykatës së Lartë për të konfirmuar dënimin prej 21 muajsh burg për Lionel Messin. Gjykata e Lartë e Barcelonës i ka bërë një kërkesë me shkrim Gjykatës Supreme ku kërkon shqyrtimin...

Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës

më 4.2017 - 10minuta

Kanë përfunduar koha e rregullt e katër takimeve kthyese për kualifikim në çerekfinalen e Ligës së Evropës, ku takimi ka nw kohw tw rregullt përfunduar vetëm në mes Genk - Celta Vigo. Takimi mes Genk -...

Manchester United kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - 10minuta

Manchester United është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pasi në vazhdim të takimit, ka mposhtur Anderlechtin me rezultat 2 – 1 (3 – 2). “Djajtë e Kuq” arritën fitoren vetëm pas vazhdimeve,...

Alves tregon çka i ka thënë Neymarit pas ndeshjes

më 4.2017 - 10minuta

Dani Alves është rikthyer në Camp Nou por si kundërshtar i Barcelonës. Mbrojtësi i krahut të djathtë ka arritur që me Juventusin ta eliminojë ish-skuadrën e tij. Alves ka pranuar që e ka pasur të vështirë...

Këta janë katër kandidatët për “Topin e Artë”

më 4.2017 - Antpress

Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar aktuale rreth luftës për Topin e Artë 2017 Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017 “Historia e...

Këta janë katër kandidatët për “Topin e Artë”

më 4.2017 - Infokusi

Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar aktuale rreth luftës për Topin e Artë 2017 Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017 “Historia e...

Ja kur zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Sovrani

Sot hidhet shorti i Ligës së Kampionëve për fazën gjysmëfinale me fillim nga ora 12:00. Skuadrat pjesmarrëse janë Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid. Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen...

VIDEO/ Dëmtimi horror i Ibrahimovic, “STOP” i gjatë jashtë fushave

më 4.2017 - BalkanWeb

Zlatan Ibrahimoviç është dëmtuar në fund të sfidës që Manchester United luajti mbrëmjen e kalura me Anderleht, ndeshje e vlefshme për çerekfinalet e Europa Legaue që u fitua në kohë shtesë nga United 2-1...

Ja kur do të tërhiqet shorti në Evropa Ligë?

më 4.2017 - KosovaPress

Gjiganti anglez e gjen vetën në këtë fazë pasi mbrëmë mposhti skuadrën e Anderlecht me rezultat 2 më 1 pas vazhdimeve. Holandezët e Ajaxit në takimin e dytë të zhvilluar si mysafirë të Schalkes u mposhtën...

Në pritje të shortit të Champions League, ja çfarë duhet të dini…

më 4.2017 - Sovrani

Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco, janë katër ekipet të cilat kanë siguruar gjysmëfinalen për këtë vit në Ligën e Kampionëve. Shorti për gjysmë-finalisët e Ligës së Kampionëve do të hidhet...

Interesante: Ja si përgaditen goglat e shortit nga UEFA

më 4.2017 - Sovrani

UEFA tashmë ka bërë përgatitjet për shortin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe Europa Lëngues. Shorti do të tëriqet në ora 12:00. Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar këto ekipe:...

Sfida të ‘çmendura’, Manchester Utd, Celta e Ajax, kualifikohen më tutje

më 4.2017 - Lexo

Manchester Utd, Celta, Ajax-i janë kualifikuar në gjysmëfinalen e Europa League. Manchester Utd me mund të madh siguroi kualifikimin për më tutje. Manchester Utd shënoi fitore pas 120 minutave me rezultat...

Mourinho sqaron gjendjen e futbollistëve të lënduar

më 4.2017 - Almakos

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka thënë se lajmi fillestar për lëndimet ndaj Zlatan Ibrahimovicit dhe Marcos Rojos janë mjaft negative. Ibrahimovic dhe Rojo pësuan lëndime në gjunjë, pasi...

Nga lista e kandidatëve për Topin e Artë, rrëzohet Mesi, mbetet Ronaldo?!

më 4.2017 - Gazeta e re

Fichajes.net, portal i njohur spanjoll, shkruan se Cristiano Ronaldo mbetet sërish kandidati kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017. “Historia e titujve për Topin e Artë tregojnë se gara kolektive dhe...

VIDEO/ Ibrahimoviç pëson një dëmtin horror, rrezikon karrierën!

më 4.2017 - Lexo

Marcos Rojo dhe Zlatan Ibrahimoviç janë lënduar në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Anderlecht (2:1), e cila është zhvilluar në kuadër të çerekfinales së Europa Leagues Jose Mourinho, strategu i ‘Djajve...

Ronaldo tremb Bajernin, ja fjalët e “yllit” madrilen për Lewandowskin

më 4.2017 - Newsport

Mbrëmjen e së martës Real Madrid luajti kundër Bajern Mynih, ndeshje e vlefshme për çerekfinalet e Champions League. Ky takim përfundoi me rezultat 4-2 në favor të madrilenëve, të cilët u kualifikuan për...

Këta janë kandidatët për Topin e Artë

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar aktuale rreth luftës për Topin e Artë 2017 Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017 “Historia e...

UEFA konfirmon lajmin e madh për shortin e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Monitor

UEFA ka konfirmuar të gjitha detajet e shortit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kampionëve. Dhe,...

Man. United, kualifikim me kosto. Ibra dëmtohet rëndë

më 4.2017 - Top Channel

Manchester United ka arritur të kualifikohet për në gjysmëfinalet e Europa League, pasi mposhti Anderlechtin me rezultatin 2-1, pas minutave shtesë. Por, ky kualifikim ka pasur një kosto të lartë për ekipin...

Dëmtohet rëndë edhe Zlatan Ibrahimoviç

më 4.2017 - Java News

Zlatan Ibrahimoviç është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Emra të rinjë në garë për Topin e Artë

më 4.2017 - Sovrani

Duket se gara për t’a fituar Topin e Artë do të pësoj ndryshime sa i përketë emrave që pretendojnë t’a fitojnë atë, ndryshe nga siç jemi mësua viteve të fundit. Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar...

Mourinho tejet i shqetësuar me lëndimet

më 4.2017 - Sovrani

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka thënë se lajmet fillestare për lëndimet ndaj Zlatan Ibrahimovicit dhe Marcos Rojos janë mjaft negative. Ibrahimovic dhe Rojo pësuan lëndime në gjunjë,...

Këta janë kandidatët për Topin e Artë

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Portali spanjoll, Fichajes.net ka analizuar aktuale rreth luftës për Topin e Artë 2017 Sipas Fichajes.net, Cristiano Ronaldo mbetet sërish pretendent kryesor për ta fituar Topin e Artë 2017 “Historia e...

Ja çfarë u bisedua mes Lewandowskit e Ronaldos pas ndeshjes Real-Bayern

më 4.2017 - Sovrani

Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski biseduan shkurt mes vete pas ndeshjes Real Madrid – Bayern Munich në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo i ka bërë thirrje sulmuesit...

Sot hidhet shorti për gjysmëfinalet e Champions dhe Europa League

më 4.2017 - Sovrani

Pasi janë mësuar çiftet gjysmëfinaliste të dy garave europiane të futbollit, Uefa Champions League dhe Uefa Europa League, sot në Nyon të Zvicrës hidhet shorti ku do të mësonen duelet e radhës në këto...

Europa League: tre çerekfinale kërkojnë shtesë, një serb e një kroat djegin Beshiktashin

më 4.2017 - Te Sheshi

Ndryshe nga ndeshjet e së mërkurës në Champions League, ku të pakta qenë emocionet, katër çerekfinalet e dyta të Europa League-s i kanë patur ato me tepri mbrëmjen e së enjtes. Tre prej takimeve kanë kërkuar...

Ja sa do të mungojë Ibrahimovic

më 4.2017 - Sovrani

Zlatan Ibrahimovic është lënduar mbrëmë në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo e vlefshme për çerekfinalet e Europa League Bomberi suedez me këtë lëndim rrezikon të mungojë në ndeshjet e mbetura...

Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Man.UTD, Ajax, Celta Vigo dhe Lyon janë 4 skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League pas 4 sfidave cerekfinale shumë të luftuara, aq sa 3 prej tyre u zgjidhën vetëm në kohën shtesë. Një gol i Rashford në...

Emocione në Europa League, përcaktohen gjysmë-finalistët

më 4.2017 - Top Channel

Janë përcaktuar sonte edhe katër ekipet gjysmë-finaliste të Europa League. Ekipi i parë i kualifikuar ishte Celta Vigo, e cila pasi mposhti Genk javën e kaluar në Spanjë, sot u mjaftua me një barazim 1-1,...

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

më 4.2017 - Iliria News

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

EL: Serbët “e marrin në qafë” Besiktasin, Ajaxi dhe Lyoni në gjysmëfinale

më 4.2017 - Telegrafi

Ajaxi dhe  janë kualifikuar në gjysmëfinale pas ndeshjeve kthyese dramatike që shkuan në vazhdime. Atmosferë impozante mbretëroi në Stamboll aty ku Besiktasi para tifozëve të vet kërkoi fitoren. Talisca...

Man United 2-1 Anderlecht, vlerësimet e futbollistëve

më 4.2017 - Telegrafi

Manchester United ka fituar 2-1 pas vazhdimeve ndaj Anderlechtit dhe është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Skuadrës së Jose Mourinhos nuk i kanë mjaftuar 180 minuta për të siguruar...

“Djajtë e Kuq” kualifikohet në frymën e fundit

më 4.2017 - Telegrafi

Manchester United ka arritur të shënoj një fitore të vuajtur ndaj Anderlechtit, fitore kjo që erdhi vetëm pas vazhdimeve, ku “Djajtë e Kuq” fituar me rezultat 2-1 për të siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale...

Lëndohet rëndë Ibrahimovic, rrezikon tërë sezonin

më 4.2017 - Indeks online

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që gjysmëfinalistin e mësoi pas vazhdimeve. Sulmuesi suedez me këtë lëndim rrezikon të mungoj gjatë, pasi thuhet se ka këputur...

Emocione në Europa League, përcaktohen gjysmë-finalistët

më 4.2017 - Flaka

Janë përcaktuar sonte edhe katër ekipet gjysmë-finaliste të Europa League. Ekipi i parë i kualifikuar ishte Celta Vigo, e cila pasi mposhti Genk javën e kaluar në Spanjë, sot u mjaftua me një barazim 1-1,...

Man. United, Lyon e Ajax kualifikim me vuajtje

më 4.2017 - SuperSport

Man.UTD, Ajax, Celta Vigo dhe Lyon janë 4 skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League pas 4 sfidave cerekfinale shumë të luftuara, aq sa 3 prej tyre u zgjidhën vetëm në kohën shtesë. Një gol i Rashford në...

Lëndohet Ibrahimovic, nuk mund ta vazhdoj ndeshjen (Foto/Video)

më 4.2017 - Telegrafi

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një lëndim dhe ka përfunduar ndeshjen para kohe. Ndeshja e dytë çerekfinale e Ligës së Evropës i ka sjell fat të zi skuadrës së madhe angleze, Manchester United. Pas lëndimit...

Këto janë katër skuadrat që janë kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League

më 4.2017 - Gazeta Express

Ajaxi, Manchester Unitedi, Celta Vigo dhe Lyoni janë kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha e...

Celta Vigo siguron kualifikimin

më 4.2017 - Aktuale

Vetëm skuadra spanjolle, Celta Vigo ka siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pas 180 minutave lojë. Celta Vigo ka barazuar 1-1 me Genk në ndeshjen kthyese për tu kualifikuar tutje...

Dy serbët humbin penalltitë për Besiktasin, Lyoni në gjysmëfinale

më 4.2017 - OraInfo

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pas fitores me penallti ndaj Besiktasit. Francezët fituan 7:6, ku për turqit dy penallti i humbën dy lojtarët serbë, Tosic dhe Mitrovic. 120-minutëshi...

Pas 8 penalltive, Lioni shkon në gjysmëfinale nga 'xhehenemi i Stambollit'

më 4.2017 - Syri

Një ndeshje e zjarrtë çerekfinale është zhvilluar në “Vodafone Arena” në Stamboll ndërmjet Beshiktashit dhe Lyonit. Lyoni arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës vetëm pas ekzekutimit...

Pas penaltive Lyoni siguron gjysmëfinalen

më 4.2017 - Koha.net

Një ndeshje e zjarrtë çerekfinale është zhvilluar në “Vodafone Arena” në Stamboll ndërmjet Beshiktashit dhe Lyonit. Lyoni arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës vetëm pas ekzekutimit...

Besiktas – Lyon, gjysmëfinalisti u mësua vetëm pas penalltive

më 4.2017 - Gazeta Express

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League pasi e mposhti 7:6 Besiktasin pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt dhe ajo shtesë në “Vodafone Arena” përfundoi 2:1, ashtu si një javë...

Lyoni mund Besiktasin pas penalltive, këto janë skuadrat gjysmëfinaliste

më 4.2017 - GazetaBlic

Janë përcaktuar edhe çiftet gjysmëfinaliste të garës europiane të futbollit e quajtur Europa League. Ndeshjet e zhvilluara të enjtën mbrëma nxorën këto skuadra si gjysmëfinaliste: Celta Vigo Manchester United Schalke 04 dhe Lyoni

VIDEO/ Fund dramatik në Schalke - Alax, gola dhe kualifikim në minutat e fundit

më 4.2017 - Syri

Holandezët e Ajax-it kanë marrë një kualifikim dramatik në minutat e 120-të të takimit përballë Schalke-s, falë golave të Viergever dhe Younes, përkatësisht në minutat 111 dhe 120. Deri në këtë minutë,...

Dy serbët humbin penalltitë për Besiktasin, Lyoni në gjysmëfinale

më 4.2017 - Lajmi.net

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pas fitores me penallti ndaj Lyonit. 120-minutëshi në fushë u mbyll me fitoren e vendësve, 2:1. Talisca shënoi dy herë për Besiktasin, ndërsa...

Europa League / Mbrëmje shtesash, Rashford nderon United

më 4.2017 - Telesport

Manchester United, Ajax, Lyon dhe Celta Vigo janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League. Ky ka qenë verdikti i mbrëmjes në “kupën e vogël”, ku tre nga katër ndeshje shkuan në shtesë, për të përcaktuar...

United kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës

më 4.2017 - Albeu

Manchester Unitedi ka siguruar biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha e rregullt përfundoi 1:1, ashtu si një javë më pare. United sonte eliminoi Anderlechtin. Lojtari...

Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinale, tri ndeshje tjera shkojnë në vazhdime

më 4.2017 - Telegrafi

Vetëm skuadra spanjolle, Celta Vigo ka siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pas 180 minutave lojë. Celta Vigo ka barazuar 1-1 me Genk në ndeshjen kthyese për tu kualifikuar tutje...

United kualifikohet në frymën e fundit në gjysmëfinale

më 4.2017 - Aktuale

Manchester United ka arritur të shënoj një fitore të vuajtur ndaj Anderlechtit, fitore kjo që erdhi vetëm pas vazhdimeve, ku “Djajtë e Kuq” fituar me rezultat 2-1 për të siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale...

Ajaxi me një lojtar më pak eliminon Schalken

më 4.2017 - Koha.net

Ajaxi është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, duke e eliminuar Schalken edhe me një lojtar më pak në fushë. Ekipi holandez siguroi kualifikimin në gjysmëfinale vetëm pas vazhdimeve, pasi...

Pas 120 minutave, United kalon në gjysmëfinale të Evropa Ligë

më 4.2017 - OraInfo

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

Unitedi vuan, siguron gjysmëfinalen pas 120 minutave spektakël në “Old Trafford”

më 4.2017 - Gazeta Express

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

United kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës

më 4.2017 - Lajmi.net

Manchester United është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës. Skuadra e Jose Mourinhos ka siguruar kualifikimin kundër Anderlechtit vetëm pas vazhdimeve. Rezultati i 90-minutëshit në “Old Trafford”...

Manchester United në gjysmëfinale të Europa League, eliminoi Anderlechtin

më 4.2017 - GazetaBlic

Manchester United është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës. Skuadra e Jose Mourinhos ka siguruar kualifikimin kundër Anderlechtit vetëm pas vazhdimeve. Rezultati i 90-minutëshit në “Old Trafford”...

VIDEO/ Talenti Rashfordi dërgon Manchester United në gjysmëfinale

më 4.2017 - Syri

Nuk mjaftoi koha e rregullt që Manchester Unitedi të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, dhe këtë e arriti vetëm në shtesë. Kohën e rregullt Unitedi e përfundoi me barazim ndaj Anderlechtit,...

VIDEO - Dëmtohet rëndë Ibrahimovic

më 4.2017 - Syri

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një lëndim në gju gjatë ndeshjes së stome mes Manchester United dhe Anderlecht-it. Episodi ka ndodhur në minutën e 91-të të takimit, duke e detyruar Mourinho-n të kryejë zëvendësimin...

Rashfordi çon Unitedin në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

më 4.2017 - Koha.net

Nuk mjaftoi koha e rregullt që Manchester Unitedi të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, dhe këtë e arriti vetëm në vazhdime. Kohën e rregullt Unitedi e përfundoi me barazim ndaj Anderlechtit,...

Lajm i fundit/ VIDEO - Dëmtohet rëndë Ibrahimovic

më 4.2017 - Syri

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një lëndim në gju gjatë ndeshjes së stome mes Manchester United dhe Anderlecht-it. Episodi ka ndodhur në minutën e 91-të të takimit, duke e detyruar Mourinho-n të kryejë zëvendësimin...

Rashford shënon për United në vazhdime

më 4.2017 - Klan Kosova

Marcus Rashford i është gjendur edhe një herë në momentin e duhur, Manchester United. Kjo pasi anglezi i ri ka realizuar në minutën e 107 të takimit kundër Anderlecht në Europa League, transmeton Klan...

Më në fund shënon Rashford

më 4.2017 - Gazeta Express

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Anderlecht. Ishte i riu Marcus Rashford që shënoi për 2:1 në minutën e 107, pas shumë rasteve të humbura gjatë kohës së rregullt, që përfundoi 1:1. Marcus Rashford...

Man Utd-Anderlecht, shënohet goli vendimtar

më 4.2017 - Lajmi.net

Manchester United më në fund shënon golin e dytë ndaj Anderlechtit. Golashënues Marcus Rashford. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Po ndodh tani. Tronditet Bota nga ky lajm shokues për Lionel Messin

më 4.2017 - Ina

Prokurori i ka kërkuar Gjykatës së Lartë për të konfirmuar dënimin prej 21 muajsh burg për Lionel Messin, Gjykata e Lartë të Barcelonëspas kërkesës me shkrim  të Messit që i ka paraqitur  gjyqtarëve të...

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

më 4.2017 - Gazeta Express

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Ibrahimovic lëndohet rëndë – rrezikon sezonin

më 4.2017 - GazetaBlic

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar lëndim të tmerrshëm në takimin Manchester United – Anderlecht, duke u deytruar të largohet nga loja në minutat e fundit të kohës së rregullt.

Ibrahimovic tronditë Manchester Unitedin

më 4.2017 - Lajmi.net

Pas Marcos Rojos, edhe Zlatan Ibrahimovic është larguar nga ndeshja (Manchester United-Anderlecht), për shkak të dëmtimit. Zlatan Ibrahimovic suffers knee injury against Anderlecht in latest Manchester...

Manchester United – Anderlecht, ndeshja shkon në vazhdime

më 4.2017 - OraInfo

Manchester Unitedi ka barazuar 1:1 me Anderlechtin në “Old Trafford”, kjo sfidë do të shkojë në vazdhime. Ashtu si një javë më parë, edhe ndeshja e kthimit mes Manchester Unitedit e Anderlechtit ka përfunduar...

Katastrofë për Manchester United, lëndohet edhe Ibrahimovic

më 4.2017 - OraInfo

Pas lëndimit të Marko Rojo, Manchester Unitedit i është lënduar edhe ylli i skuadrës Zllatan Ibrahimovic, përcjell ORAinfo. Ai ka pësuar një lëndim në minutën e fundit të takimit. Ende nuk dihet natyra...

Tre ndeshje të Ligës së Evropës shkojnë në shtesë

më 4.2017 - Syri

Tre ndeshje çerekfinale në Ligën e Evropës do të shkojnë në shtesë. Manchester United – Anderlecht barazuan 1 me 1 në kohën e rregullt, sikurse në takimin e parë. Rezultat të njëjtë si në takimet e para,...

Celta Vigo skuadra e parë që siguron kualifikimin

më 4.2017 - Syri

Celta Vigo ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, duke e eliminuar Genkun. Rezultati i përgjithshëm nga të dyja ndeshjet ishte 3 me 4 në të mirë të spanjollëve, ndërsa rezultati...

Celta Vigo gjysmëfinalisti i parë në Ligën e Evropës

më 4.2017 - Koha.net

Celta Vigo ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, duke e eliminuar Genkun. Rezultati i përgjithshëm nga të dyja ndeshjet ishte 3 me 4 në të mirë të spanjollëve, ndërsa rezultati...

Edhe dy sfida tjera kanë shkuar në vazhdime, kjo është skuadra e parë që siguron gjysmëfinalen

më 4.2017 - Gazeta Express

Schalke 04 e ka mposhtur 2:0 Ajaxin për ta dërguar në vazhdime sfidën, pasi në ndeshjen e parë kishte pësuar humbje me po të njëjtin rezultat. Në vazhdime ka shkuar edhe sfida Beshiktash – Lyon. Vendasit...

S’ka fitues në Manchester United – Anderlecht, ndeshja shkon në vazhdime

më 4.2017 - GazetaBlic

Ndeshja e Europa League mes Manchester United e Anderlecht ka përfunduar me rezultat 1-1. Ndeshja do të shkojë në vazhdime, pasi me rezultat të njëjtë kishte përfunduar takimi i parë çerekfinal.

VIDEO/ Ibra çfarë ke humbur Ibra.... a humbet ky rast

më 4.2017 - Syri

Zlatan Ibrahimnovic ka lëshuar një mundësi të artë për ta kaluar në epërsi Manchester Unitedin ndaj Anderlechtit. Pavarësisht se ishte i vetëm përballë portierit, Ibra nuk u tregua i saktë, duke mbetur...

Nuk ka fitues në “Old Trafford”, ndeshja shkon në vazhdime

më 4.2017 - Gazeta Express

Manchester Unitedi ka barazuar 1:1 me Anderlechtin në “Old Trafford”, kjo sfidë do të shkojë në vazdhime. Ashtu si një javë më parë, edhe ndeshja e kthimit mes Manchester Unitedit e Anderlechtit ka përfunduar...

Tri ndeshje të Ligës së Evropës shkojnë në vazhdime

më 4.2017 - Koha.net

Tri ndeshje çerekfinale në Ligën e Evropës do të shkojnë në vazhdime. Manchester United – Anderlecht barazuan 1 me 1 në kohën e rregullt, sikurse në takimin e parë. Rezultat të njëjtë si në takimet e para,...

Man Utd – Anderlecht, rezultat totalisht i papritur

më 4.2017 - Lajmi.net

Manchester United - Anderlecht shkon në vazhdime. Skuadra e Jose Mourinhos nuk ka arritur të sigurojë kualifikimin pas 90 minutave. Rezultati në “Old Trafford” ishte si ai i ndeshjes së parë, 1:1. Henkrikh...

Po ndodh tani. Skandal i madh me Lionel Messin, nuk ka qetësi sonte tek Barcelona

më 4.2017 - Syri

Sonte është nata më e vështirë në jetën e Lionel Messit. Gjykata Supreme në Spanjë ka vendosur në një senacë me dyer të mbyllura që Messi dhe babai i tij të dënohet me 2 vjet burg për mashtim dhe mos deklarim...

Huqja e vitit vjen nga Zlatan Ibrahimovic

më 4.2017 - Gazeta Express

Zlatan Ibrahimnovic ka lëshuar një mundësi të artë për ta kaluar në epërsi Manchester Unitedin ndaj Anderlechtit. Pavarësisht se ishte i vetëm përballë portierit, Ibra nuk u tregua i saktë, duke mbetur...

E pabesueshme çfarë nuk ka shënuar Rashford

më 4.2017 - GazetaBlic

Manchester United ka mundur të kalojë në epërsi ndaj Anderlechtit, por Marcus Rashford nuk arriti të dërgojë topin në rrjetë pasi e kaloi portierin, në minutën e 69 të takimit. Rezultati mbetet 1-1.

Rashford përballë me portierin, shikoni ‘çmendurinë’

më 4.2017 - OraInfo

Manchester United ka lëshuar një mundësi të mirë për të kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit. I riu Marcus Rashford arriti të kalojë edhe portierin, por shtyu shumë topin, duke mos arritur kështu t’i kalojë...

Shikojeni kacafytjen e Bonuccit me Chiellinin për fanellën e Messit

më 4.2017 - Portalb

Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci u kacafytën në shaka për fanellën e sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi.

Rashford kaloi edhe portierin, do të shokoheni çfarë bëri

më 4.2017 - Gazeta Express

Manchester United ka lëshuar një mundësi të mirë për të kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit. I riu Marcus Rashford arriti të kalojë edhe portierin, por shtyu shumë topin, duke mos arritur kështu t’i kalojë...

Lëndohet ylli i Unitedit, detyrohet ta lëshoj fushën (Foto/Video)

më 4.2017 - Telegrafi

Marcos Rojo ka pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes. Manchester United është duke luajtur në Old Trafford ndaj Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinales të Ligës së Evropës. Por, jo gjithçka po shkon...

Po ndodh tani: Tronditet Bota nga ky lajm shokues për Messin

më 4.2017 - OraInfo

Prokurori i ka kërkuar Gjykatës së Lartë për të konfirmuar dënimin prej 21 muajsh burg për Lionel Messin, Gjykata e Lartë të Barcelonëspas kërkesës me shkrim  të Messit që i ka paraqitur  gjyqtarëve të...

Anderlecht hap ndeshjen, barazon ndaj “Djajve”

më 4.2017 - Telegrafi

Skuadra belge ka arritur të barazoj rezultatin në 1-1 ndaj Manchester Unitedit. Është mesfushori Sofiane Hanni, i cili u gjend më së miri në zonën e Unitedit për të barazuar rezultatin në 1-1. Goli i Hannit...

FOTO/ Po ndodh tani. Tronditet Bota nga ky lajm shokues për Lionel Messin

më 4.2017 - Syri

Prokurori i ka kërkuar Gjykatës së Lartë për të konfirmuar dënimin prej 21 muajsh burg për Lionel Messin, Gjykata e Lartë të Barcelonëspas kërkesës me shkrim  të Messit që i ka paraqitur  gjyqtarëve të...

Bastore: Kjo skuadër është favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - OraInfo

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar skuadrat si, Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco. Por, sipas kuotimeve, favoriti kryesor për të fituar Ligën e Kampionëve është skuadra...

Dëmtim i rëndë për yllin e Manchester United

më 4.2017 - OraInfo

Por, jo gjithçka po shkon në rregull për skuadrën e drejtuar nga Jose Mourinho, pasi njëri nga yjet e skuadrës është detyruar ta lë lojën në gjysmë. Është mbrojtësi argjentinas, Marcos Rojo, i cili ka...

Katastrofë për Unitedin, ylli i skuadrës lëndohet rëndë

më 4.2017 - GazetaBlic

Marcos Rojo është lënduar në sfidën ndaj Anderlechtit. Ai u detyrua të largohet nga loja në minutën e 23-të, për t’ia lënë vendin Daley Blindit. Raportet e para tregojnë se lojtari ka probleme me ligamente....

Katastrofë për Mourinhon, i lëndohet rëndë super-ylli i skuadrës

më 4.2017 - Lajmi.net

Marcos Rojo ka pësuar një lëndim të rëndë dhe është larguar nga fusha. Manchester United-Anderlecht 1:1. Marcos Rojo's injury. #mufc pic.twitter.com/2BiJNImLYX — UtdHQ (@UtdHQ) April 20, 2017 Parashikoni...

Unitedi kalon në epërsi me golin e bukur të Mkhitaryanit

më 4.2017 - Telegrafi

Manchester United ka gjetur golin e parë në ndeshje ndaj Anderlechtit. Është mesfushori në formë të lartë, Henrikh Mkhitaryan, i cili ka shënuar një gol të bukur për 1-0. Goli i armenit erdhi në minutën...

VIDEO/ Dëmtim i rëndë për yllin e Manchester United

më 4.2017 - Syri

Manchester United është duke luajtur në Old Trafford ndaj Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinales të Ligës së Evropës. Por, jo gjithçka po shkon në rregull për skuadrën e drejtuar nga Jose Mourinho,...

Lajm i keq për Unitedin, i lëndohet ylli i skuadrës

më 4.2017 - Indeks online

Skuadrës së Manchester Unitedit nuk po ja don me mbrojtës anësor. Së fundi Marcos Rojo pësoi një lëndim në ndeshjen kundër Anderlechtit gjatë pjesës së parë. Argjentinasi u largua nga fusha, ndërsa lëndimi...

Real Madridi kuotohet si favoriti kryesor për të fituar Ligën e Kampioneve

më 4.2017 - NOA

Pas përcaktimit të skuadrave gjysëmfinaliste në Ligën e Kampioneve, kompanitë e basteve kanë përcaktuar se kush është skuadra favorite për të fituar trofeun. Në gjysmëfinale janë kualifikuar Real Madrid,...

VIDEO/ Anderlecht shokon Manchester United

më 4.2017 - Syri

Anderlechti ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Manchester Unitedit në “Old Trafford”. Sofiane Hanni shënoi për 1:1 në minutën e 32’. Sofiane Hanni Goal HD - Manchester United 1-1... by smoki-bobi Komentet Shto koment

Anderlechti shokon Unitedin

më 4.2017 - Gazeta Express

Anderlechti ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Manchester Unitedit në “Old Trafford”. Sofiane Hanni shënoi për 1:1 në minutën e 32’të. Sofiane Hanni Goal HD - Manchester United 1-1... by smoki-bobi Bëje...

Tronditet Unitedi, lëndohet rëndë Rojo

më 4.2017 - Gazeta Express

Marcos Rojo është lënduar në sfidën ndaj Anderlechtit. Ai u detyrua të largohet nga loja në minutën e 23’të, për t’ia lënë vendin Daley Blindit. Raportet e para tregojnë se lojtari ka probleme me ligamente....

Man Utd – Anderlecht, gol i papritur

më 4.2017 - Lajmi.net

Anderlechti barazon në "Old Trafford" ndaj Manchester United. Shënues Hanni. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Anderlechti befason Unitedin, barazon rezultatin

më 4.2017 - GazetaBlic

Sofiane Hanni ka shënuar në minutën e 32 duke barazuar në 1-1 rezultatin për Anderlechtin ndaj Unitedit. https://u.nya.is/kpufiw.mp4

Ajax-i kualifikohet në minutat e fundit

më 4.2017 - Tetova Sot

Holandezët e Ajax-it kanë marrë një kualifikim dramatik në minutat e 120-të të takimit përballë Schalke-s, falë golave të Viergever dhe Younes, përkatësisht në minutat 111 dhe 120. Deri në këtë minutë,...

Pas 8 penalltive, Lyoni shkon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Tetova Sot

Një ndeshje e zjarrtë çerekfinale është zhvilluar në “Vodafone Arena” në Stamboll ndërmjet Beshiktashit dhe Lyonit. Lyoni arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës vetëm pas ekzekutimit...

EL: Lojtari serb e merr në qafë Besiktasin, Ajaxi dhe Lyoni në gjysmëfinale

më 4.2017 - Almakos

Ajaxi dhe  janë kualifikuar në gjysmëfinale pas ndeshjeve kthyese dramatike që shkuan në vazhdime. Atmosferë impozante mbretëroi në Stamboll aty ku Besiktasi para tifozëve të vet kërkoi fitoren. Talisca...

Skuadrat nga Madridi nuk duan të përballen mes vete

më 4.2017 - Aktuale

Në një analizë të bërë nga Goal, katër skuadrat e mbetura në garën e sivjemë të Ligës së Kampionëve, do të shpëtonin sikur ta shmangnin një kundërshtar të caktuar. Atletico do të dëshironte që ta shmangte...

Mkhitaryan kalon Unitedin në epërsi ndaj Anderlechtit

më 4.2017 - Koha.net

Manchester Unitedi ka kaluar shpejtë në epërsi në përballjen e dytë çerekfinale në Ligën e Evropës ndaj Anderlechtit. Ishte ylli armen, Henrikh Mkhitaryan ai që shënoi në minutën e 10, pas asistimit nga...

Lyoni eliminon Beshiktashin pas penalltive

më 4.2017 - Lajm

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League pasi e mposhti 7:6 Besiktasin pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt dhe ajo shtesë në “Vodafone Arena” përfundoi 2:1, ashtu si një javë...

Unitedi e nis furishëm, Mkhitaryan shënon supergol

më 4.2017 - Zeri

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit. Ishte mesfushori Henrik Mkhitaryan ai që shënoi për 1:0 në minutën e 10’të të ndeshjes.

Besiktas-Lyon, kjo skuadër fitoi pas penalltive

më 4.2017 - Infokusi

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pas fitores me penallti ndaj Lyonit. 120-minutëshi në fushë u mbyll me fitoren e vendësve, 2:1. Talisca shënoi dy herë për Besiktasin, ndërsa...

Mkhitayan kalon Unitedin në epërsi ndaj Anderlechtit

më 4.2017 - Koha.net

Manchester Unitedi ka kaluar shpejtë në epërsi në përballjen e dytë çerekfinale në Ligën e Evropës ndaj Anderlechtit. Ishte ylli armen, Henrikh Mkhitaryan ai që shënoi në minutën e 10, pas asistimit nga...

Unitedi e nis furishëm, Mkhitaryan shënon supergol

më 4.2017 - Gazeta Express

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit. Ishte mesfushori Henrik Mkhitaryan ai që shënoi për 1:0 në minutën e 10’të të ndeshjes. Henrikh Mkhitaryan Great GOAL | Manchester... by brilche...

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

më 4.2017 - Lajm

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Man Utd – Anderlecht, gol i bukur

më 4.2017 - Lajmi.net

Manchester United ka kaluar në epërsi kundër Anderlechtit me golin e Henrikh Mkhitaryan. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Manchester Unitedi në epërsi ndaj Anderlechtit

më 4.2017 - GazetaBlic

Henrikh Mkhitaryan ka shënuar në minutën e 10 të takimit, për epërsinë 1-0 të Unitedit ndaj Anderlechtit. https://my.mixtape.moe/pkdibq.mp4

Notat e lojtarëve: Man Utd 2:1 Anderlecht

më 4.2017 - Arbresh

Manchester United ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të UEFA Evropa Ligës pas fitores ndaj skuadrës belge Anderlecht. Skuadra e trajnerit Jose Mourinho arriti në rundin tjetër të këtij kompeticioni...

VIDEO/ Manchester United – Anderlecht, shënohet gol i bukur

më 4.2017 - Syri

Manchester United ka kaluar në epërsi kundër Anderlechtit me golin e Henrikh Mkhitaryan. Henrikh Mkhitaryan GOAL HD - Manchester United... by 87taras Komentet Shto koment

Unitedi vuan, siguron gjysmëfinalen pas 120 minutave spektakël në “Old Trafford”

më 4.2017 - Infokusi

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

FOTO/ Po ndodh tani. Tronditet Bota nga ky lajm shokues për Lionel Messin

më 4.2017 - Lexo

Prokurori i ka kërkuar Gjykatës së Lartë për të konfirmuar dënimin prej 21 muajsh burg për Lionel Messin. Gjykata e Lartë  Barcelonës i ka bërë një kërkesë me shkrim Gjykatës Supreme ku kërkon shqyrtimin...

Rashford ia solli Unitedit gjysmëfinalen

më 4.2017 - Lajm

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

Man United 2-1 Anderlecht, vlerësimet e futbollistëve

më 4.2017 - Almakos

Manchester United ka fituar 2-1 pas vazhdimeve ndaj Anderlechtit dhe është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Skuadrës së Jose Mourinhos nuk i kanë mjaftuar 180 minuta për të siguruar...

“Djajtë e Kuq” kualifikohet në frymën e fundit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

më 4.2017 - Almakos

Manchester United ka arritur të shënoj një fitore të vuajtur ndaj Anderlechtit, fitore kjo që erdhi vetëm pas vazhdimeve, ku “Djajtë e Kuq” fituar me rezultat 2-1 për të siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale...

Manchester United shkon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Tetova Sot

Nuk mjaftoi koha e rregullt që Manchester Unitedi të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, dhe këtë e arriti vetëm në shtesë. Kohën e rregullt Unitedi e përfundoi me barazim ndaj Anderlechtit,...

Dëmtohet rëndë Ibrahimovic

më 4.2017 - Tetova Sot

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një lëndim në gju gjatë ndeshjes së stome mes Manchester United dhe Anderlecht-it. Episodi ka ndodhur në minutën e 91-të të takimit, duke e detyruar Mourinho-n të kryejë zëvendësimin...

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

më 4.2017 - Tetova1

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Bonucci e Chiellini u përleshen për fanellën e Messit? Kjo është e vërteta

më 4.2017 - Gazeta Express

Bonucci ka bërë të ditur se konfrontimi verbal me Chiellinin nuk kishte të bënte për fanellën e Leo Messit. Gjatë ditës doli një video në rrjetet sociale ku u raportua se dy mbrojtësit e Juventusit, Leonardo...

Lëndohet Ibrahimovic, nuk mund ta vazhdoj ndeshjen (Foto/Video)

më 4.2017 - Almakos

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një lëndim dhe ka përfunduar ndeshjen para kohe. Ndeshja e dytë çerekfinale e Ligës së Evropës i ka sjell fat të zi skuadrës së madhe angleze, Manchester United. Lexo po ashtu:...

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

më 4.2017 - Infokusi

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Celta Vigo skuadra e parë që siguron kualifikimin

më 4.2017 - Tetova Sot

Celta Vigo ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, duke e eliminuar Genkun. Rezultati i përgjithshëm nga të dyja ndeshjet ishte 3 me 4 në të mirë të spanjollëve, ndërsa rezultati...

Tre ndeshje të Ligës së Evropës shkojnë në shtesë

më 4.2017 - Tetova Sot

Tre ndeshje çerekfinale në Ligën e Evropës do të shkojnë në shtesë. Manchester United – Anderlecht barazuan 1 me 1 në kohën e rregullt, sikurse në takimin e parë. Rezultat të njëjtë si në takimet e para,...

Çfarë ka humbur Ibra…. a humbet ky rast

më 4.2017 - Tetova Sot

Zlatan Ibrahimnovic ka lëshuar një mundësi të artë për ta kaluar në epërsi Manchester Unitedin ndaj Anderlechtit. Pavarësisht se ishte i vetëm përballë portierit, Ibra nuk u tregua i saktë, duke mbetur rezultati 1:1.

Më në fund shënon Rashford

më 4.2017 - Infokusi

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Anderlecht. Ishte i riu Marcus Rashford që shënoi për 2:1 në minutën e 107, pas shumë rasteve të humbura gjatë kohës së rregullt, që përfundoi 1:1.

Skuadrat nga Madridi nuk duan të përballen mes vete

më 4.2017 - Alsat-M

Në një analizë të bërë nga Goal, katër skuadrat e mbetura në garën e sivjemë të Ligës së Kampionëve, do të shpëtonin sikur ta shmangnin një kundërshtar të caktuar. Atletico do të dëshironte që ta shmangte...

LE, Tre vazhdime, Celta në gjysmëfinale

më 4.2017 - Lajm

Schalke 04 e ka mposhtur 2:0 Ajaxin për ta dërguar në vazhdime sfidën, pasi në ndeshjen e parë kishte pësuar humbje me po të njëjtin rezultat. Në vazhdime ka shkuar edhe sfida Beshiktash – Lyon. Vendasit...

Ja pse Bonucci shkëmbeu fanellën me Messin

më 4.2017 - Alsat-M

Barcelona nuk ia ka doli të mposhtë Juventusin në ndeshjen e kthimit në “Camp Nou”, duke mos arritur asgjë më shumë se një barazim me rezultat 0-0, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve me rezultat të...

FOTO/ Formacionet zyrtare: Manchester United – Anderlecht

më 4.2017 - Syri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën kthyese mes Manchester Unitedit e Anderlechtit Ndeshja e parë çerekfinale mes këtyre skuadrave përfundoi 1:1. Tani do të përballen në “Old Trafford”, në orën 21:05,...

Real Madrid fiton Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Alsat-M

UEFA ka bërë një sondazh në rrjetin social Tëitter duke ngritur pyetjen se kush e fiton Ligën e Kampioneve nga katër skuadrat gjysmëfinaliste. Në katërshen e skuadrave bëjnë pjesë Real Madrid, Juventus,...

Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinale, tri ndeshje tjera shkojnë në vazhdime

më 4.2017 - Almakos

Vetëm skuadra spanjolle, Celta Vigo ka siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pas 180 minutave lojë. Celta Vigo ka barazuar 1-1 me Genk në ndeshjen kthyese për tu kualifikuar tutje...

Evropa Liga, tri ndeshje shkojnë në vazhdime

më 4.2017 - Arbresh

Tri ndeshje që janë duke u zhvilluar në kuadër të UEFA Evropa Ligës kanë shkuar në vazhdime. Manchester United – Anderlecht, Schalke – Ajax dhe Besiktas – Lyon janë tri takimet në çerekfinale ku fituesi...

21 muaj burg për Messin?!

më 4.2017 - Koha.mk

Nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme turi i forcës për Lionel Messi, që në harkun kohor të një jave duhet të përballet me tre takime jetësore për karrierën e tij, por jo vetëm, pasi disa vendime...

Po ndodh tani. Tronditet Bota nga ky lajm shokues për Lionel Messin

më 4.2017 - Tetova Sot

Prokurori i ka kërkuar Gjykatës së Lartë për të konfirmuar dënimin prej 21 muajsh burg për Lionel Messin, Gjykata e Lartë të Barcelonëspas kërkesës me shkrim  të Messit që i ka paraqitur  gjyqtarëve të...

Mourinho: Nuk e kritikoja Ibrahimoviq-in

më 4.2017 - Klan Kosova

Jose Mourinho insiston se nuk e ka kritikuar Zlatan Ibrahimoviq pas shprehjes së pakënaqësisë ndaj sulmit të skuadrës së tij në ndeshjen e fundit të Europa League. “Nuk isha i pakënaqur me Zlatan, isha...

Manchester United – Anderlecht, formacionet zyrtare

më 4.2017 - GazetaBlic

Manchester Unitedi e pret Anderlechtin në “Old Trafford”, në takimin e kthimit çerekfinal në Europa League. Ndeshja e parë kishte përfunduar me barazim 1-1, ndërsa më poshtë keni formacionet për ndeshjen...

Formacionet zyrtare: Manchester United – Anderlecht

më 4.2017 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën kthyese mes Manchester Unitedit e Anderlechtit Ndeshja e parë çerekfinale mes këtyre skuadrave përfundoi 1:1. Tani do të përballen në “Old Trafford”, nga ora...

Neymar, njëri nga 100 njerëzit më me ndikim në botë

më 4.2017 - Arbresh

Ylli i Barcelonës, Neymar është pjesë e listës nga ‘TIME’ me 100 njerëzit më me ndikim në botë në vitin 2017 pas një tjetër vitit impresiv te gjiganti katalunas. Reprezentuesi i Brazilit është bërë njëri...

Dëmtim i rëndë për yllin e Manchester United

më 4.2017 - Tetova Sot

Manchester United është duke luajtur në Old Trafford ndaj Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinales të Ligës së Evropës. Por, jo gjithçka po shkon në rregull për skuadrën e drejtuar nga Jose Mourinho,...

Cristiano Ronlado me rekord në Ligë të Kampionëve

më 4.2017 - Arbresh

Cristiano Ronaldo jo vetëm që u bë lojtari i parë me 100 gola në Ligë të Kampionëve mbrëmjen e së martës, sulmuesi gjithashtu shënoi pesë gola në çerekfinale ndaj Bayern Munichut, rekord që nuk është arritur...

Besiktas – Lyon, ja ekzekutimi i penalltive

më 4.2017 - Sovrani

Skuadra franceze Lyon e ka siguruar fazën gjysmëfinale të Europa League pasi e ka eliminuar skuadrën turke Besiktas pas ekzekutimit të penalltive me rezultat Më poshtë iu sjellim egzekutimin e të gjitha...

Lëndohet ylli i Unitedit, detyrohet ta lëshoj fushën (Foto/Video)

më 4.2017 - Almakos

Marcos Rojo ka pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes. Manchester United është duke luajtur në Old Trafford ndaj Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinales të Ligës së Evropës. Por, jo gjithçka po shkon...

Lyon kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Europës, pas ekzkutimit të penalltive \

më 4.2017 - Gazeta e re

Ekipi francez Lyon ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Europës, vetëm pas ekzekutimit të penalltive, shkruan Gazeta e Re. Ndeshja përfundoi me fitoren e Besiktasit 2-1, por nuk mjaftoi...

Anderlecht shokon Manchester United

më 4.2017 - Tetova Sot

Anderlechti ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Manchester Unitedit në “Old Trafford”. Sofiane Hanni shënoi për 1:1 në minutën e 32’.

Unitedi vuan, siguron gjysmëfinalen pas 120 minutave spektakël në “Old Trafford”

më 4.2017 - Fakti Ditor

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

Besiktas – Lyon, gjysmëfinalisti u mësua vetëm pas penalltive

më 4.2017 - Fakti Ditor

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League pasi e mposhti 7:6 Besiktasin pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt dhe ajo shtesë në “Vodafone Arena” përfundoi 2:1, ashtu si një javë...

Besiktas – Lyon, gjysmëfinalisti u mësua vetëm pas penalltive

më 4.2017 - Bota Press

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League pasi e mposhti 7:6 Besiktasin pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt dhe ajo shtesë në “Vodafone Arena” përfundoi 2:1, ashtu si një javë...

Serbët “e marrin në qafë” Besiktasin, Ajaxi dhe Lyoni në gjysmëfinale

më 4.2017 - Periskopi

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pas fitores me penallti ndaj Lyonit. 120-minutëshi në fushë u mbyll me fitoren e vendësve, 2:1. Talisca shënoi dy herë për Besiktasin, ndërsa...

Lajm i tmerrshëm për Barcelonën, një ditë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - TV Koha

Lionel Messi, Neymar dhe Gerard Pique kanë munguar në stërvitjen e sotme të Barcelonës pas eliminimit nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Ata kanë punuar në palestër ndërsa pritet të jenë...

Manchester United – Anderlecht, notat e lojtarëve

më 4.2017 - Sovrani

Manchester United e ka siguruar gjysmëfinalen e Europa League pasi e ka mposhtur skuadrën belge Anderlecht pas vazhdimeve pe rezultat 2-1. Këto ishin notat e lojtarëve: /Sovrani.info/ Facebook Twitter Google Plus

Besiktas – Lyon, gjysmëfinalisti u mësua vetëm pas penalltive

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Lyoni është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League pasi e mposhti 7:6 Besiktasin pas ekzekutimit të penalltive. Koha e rregullt dhe ajo shtesë në “Vodafone Arena” përfundoi 2:1, ashtu si një javë...

Këto janë skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League

më 4.2017 - Sovrani

Janë përcaktuar edhe çiftet gjysmëfinaliste të garës europiane të futbollit e quajtur Europa League. Ndeshjet e zhvilluara të enjtën mbrëma nxorën këto skuada si gjysmëfinaliste: Celta Vigo Manchester...

Përfundojnë më në fund penalltitë në takimin Besiktas-Lyon,  ja kush janë 4 gjysmëfinalistet

më 4.2017 - Newsport

Kanë përfunduar dhe penalltitë në takimin Besiktas -Lyon duke shpallur kështu  Lionin  si gjysmëfinalisten e fundit. Më herët kemi mësuar se Manchester, Ajax dhe Celta kanë kaluar në fazën gjysmëfinale.

Man United 2-1 Anderlecht, vlerësimet e futbollistëve

më 4.2017 - Periskopi

Manchester United ka fituar 2-1 pas vazhdimeve ndaj Anderlechtit dhe është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Skuadrës së Jose Mourinhos nuk i kanë mjaftuar 180 minuta për të siguruar...

Anderlecht hap ndeshjen, barazon ndaj “Djajve”

më 4.2017 - Almakos

Skuadra belge ka arritur të barazoj rezultatin në 1-1 ndaj Manchester Unitedit. Është mesfushori Sofiane Hanni, i cili u gjend më së miri në zonën e Unitedit për të barazuar rezultatin në 1-1. Goli i Hannit...

Mourinho: Nuk jam zhgënjyer me Ibrën

më 4.2017 - Telegrafi

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho, ka këmbëngulur se ai nuk e ka kritikuar Zlatan Ibrahimovicin pas ankesave të tij publike për sulmin e skuadrës pas ndeshjes në Europa League javën e kaluar....

Alves tregon çka i ka thënë Neymarit pas ndeshjes

më 4.2017 - KosovaPress

Mbrojtësi i krahut të djathtë ka arritur që me Juventusin ta eliminojë ish-skuadrën e tij. Alves ka pranuar që e ka pasur të vështirë të luajë ndaj Barçës dhe ka treguar se çka i ka thënë Neymarit me të...

“Djajtë e Kuq” kualifikohet në frymën e fundit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

më 4.2017 - Periskopi

Manchester United ka arritur të shënoj një fitore të vuajtur ndaj Anderlechtit, fitore kjo që erdhi vetëm pas vazhdimeve, ku “Djajtë e Kuq” fituar me rezultat 2-1 për të siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale...

Unitedi vuan, siguron gjysmëfinalen pas 120 minutave spektakël në “Old Trafford”

më 4.2017 - Bota Press

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

Manchester United – Anderlecht, shënohet gol i bukur

më 4.2017 - Tetova Sot

Manchester United ka kaluar në epërsi kundër Anderlechtit me golin e Henrikh Mkhitaryan.

Manchester United prek gjysmëfinalen e Europa League

më 4.2017 - Sovrani

Manchester United e ka siguruar një vend në gjysmëfinalen e Europa League pasi e ka mposhtur Anderlechitn me rezultat 2-1 pas vazhdimeve. Koha e rregullt përfundoi me rezultat të barabartë 1 – 1 pas golave...

Anderlecht barazon ndaj Man Utd, shënon Hanni

më 4.2017 - Arbresh

RSC Anderlecht është rikthyer sërish në lojë duke barazuar rezultatin në ndeshjen kthyese në ‘Old Trafford’ në kuadër çerekfinales në UEFA Ligë të Kampionëve. Kapiteni Sofiane Hanni ka shënuar për 1 me...

Manchester United kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Europës

më 4.2017 - Gazeta e re

Manchester United ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Europës, me rezultat 2-1, pas 120 minutave lojë, shkruan Gazeta e Re. Ndeshje në 90 minuta u krye me barazim 1-1, ku e dërgoi lojën...

UEFA: Ja kush e fiton Ligën e Kampioneve

më 4.2017 - Lexo

UEFA ka bërë një sondazh në rrjetin social Twitter duke ngritur pyetjen se kush e fiton Ligën e Kampioneve nga katër skuadrat gjysmëfinaliste. Në katërshen e skuadrave bëjnë pjesë Real Madrid, Juventus,...

Unitedi vuan, siguron gjysmëfinalen pas 120 minutave spektakël në “Old Trafford”

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Manchester Unitedi është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League, duke eliminuar Anderlechtin. “Djajtë e Kuq” siguruan biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha...

Unitedi kalon në epërsi me golin e bukur të Mkhitaryanit

më 4.2017 - Almakos

Manchester United ka gjetur golin e parë në ndeshje ndaj Anderlechtit. Është mesfushori në formë të lartë, Henrikh Mkhitaryan, i cili ka shënuar një gol të bukur për 1-0. Goli i armenit erdhi në minutën...

‘Tronditet’ United, Ibra lëdohet rëndë

më 4.2017 - Sovrani

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Foto e paparë: Shikoni çfarë i ka bërë Juve mbrëmë treshes MSN

më 4.2017 - Lajmi.net

Karikatura e ditës nga "Goal" i dedikohet "bllokimit" të MSN-së nga mbrojtja e Juventusit. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Man Utd-Anderlecht, shënohet goli vendimtar

më 4.2017 - Periskopi

Manchester United më në fund shënon golin e dytë ndaj Anderlechtit. Golashënues Marcus Rashford.

Rashford e kalon Unitedin në epërsi

më 4.2017 - Sovrani

Manchester United ka kaluar në avantazh ndaj Anderlechtit. Maroc Rashford ka realizuar në minutën e 107′ të takimit për rezultatin 2-1, shkruan Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

United në epërsi, shënon Mkhitaryan

më 4.2017 - Arbresh

Manchester United ka kaluar në epërsi në ndeshjen kthyese në UEFA Ligë të Kampionëve ndaj skuadrës belge Anderlecht. Gjiganti anglez ka shënuar për 1 me 0 në minutën e 10′ të ndeshjes, shkruan portali...

Lëndohet rëndë Zlatan Ibrahimovic

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Zlatan Ibrahimovic është lënduar në fund të sfidës me Anderlechtin, ndeshje kjo që ka shkuar në vazhdime dhe gjysmëfinalisti i radhës do të mësohet pas 30 minutave apo edhe ekzekutimit të penalltive. Ibra...

Për herë të parë në histori të klubit Celta Vigo kalon në gjysmëfinale të Europa Ligës

më 4.2017 - Gazeta e re

Skuadra spanjolle Celta Vigo, ka arritur që të kaloj në gjysmëfinale të Europa Ligës, për herë të parë në histori të klubit, shkruan Gazeta e Re. Celta barazoi 1-1, me Genkin si mysafir. Rezultati i dy ndeshjeve është 2-3.

Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës

më 4.2017 - KosovaPress

Takimi mes Genk - Celta Vigo ka pwrfunduar 1 – 1 (3 – 4), ku Celta Vigo është kualifikuar në gjysmëfinale. Deribi i takimeve të sotme mes Manchester Unitedit dhe Anderlechtit, ka përfunduar 1 – 1 (2 –...

Lëndim i rëndë për Ibrahimovic

më 4.2017 - Bota Press

Zlatan Ibrahimovic ka pësuar lëndim mjaftë të rëndë në fund të ndeshjes së kthimit Man.United-Anderlecht. Sulmuesi boshnjak në një kërcim të lartë për top, ra shumë keq në këmbën e djathtë dhe menjëherë...

Kjo është skuada e parë që e ka siguruar gjysmëfinalen e Europa League

më 4.2017 - Sovrani

Celta Vigo është skuadra e vetme deri më tani që ka siguruar gjysmëfinales, pasi barazoi 1:1 me Genkun, teksa ka fituar 3:2 në sfidën e parë. Tre ndeshjet e tjera të fazës çerekfinale kanë shkuar në vazhdime....

Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinale, tri ndeshja tjera shkojnë në vazhdime

më 4.2017 - Periskopi

Vetëm skuadra spanjolle, Celta Vigo ka siguruar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pas 180 minutave lojë. Celta Vigo ka barazuar 1-1 me Genk në ndeshjen kthyese për tu kualifikuar tutje...

Nuk ka fitues në “Old Trafford”, ndeshja shkon në vazhdime

më 4.2017 - Bota Press

Manchester Unitedi ka barazuar 1:1 me Anderlechtin në “Old Trafford”, kjo sfidë do të shkojë në vazdhime. Ashtu si një javë më parë, edhe ndeshja e kthimit mes Manchester Unitedit e Anderlechtit ka përfunduar...

E pabesueshme: Tri ndeshjë në Europa League shkojnë në vazhdime

më 4.2017 - Gazeta e re

Kanë përfunduar katër ndeshjet në Europa League, shkruan Gazeta e Re. Vetëm skuadra Belge, Genk ka arritur të shkoj në gjysmëfinale pa vazhdime. Ndërsa tri ndeshjet e tjera kanë shkuar në vazhdime. Besiktas...

Edhe ndeshja Besiktas – Lyon shkon në vazhdime

më 4.2017 - Sovrani

Ashtu sikur Manchester United – Anderlecht, edhe ndeshja tjetër e Europa League mes Besiktasit dhe Lyonit ka  shkuar në vazhdime pasi ndeshja ka përfundiar me rezultat 2-1, ashti siç ishte mbyllur para...

Live/ Celta Vigo kalon në gjysmëfinale, të tjerat 30 minuta shtesë

më 4.2017 - Newsport

Vetëm Celta Vigo ka arritur të kalojë në gjysmë finale me kohën e plotë 180 minuta në dy takime. 3 ndeshjet e tjera kanë kaluar me kohë shtesë duke dalë me rezultat të njejtë në të dy takimet. Kështu Manchester...

S’ka fitues mbrenda kohës së rregullt, United – Anderlecht shkojnë në vazhdime

më 4.2017 - Sovrani

Ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes Manchester United – Anderlecht me rezultat të barabartë 1-1. Me të njëjtin rezultat ishte mbyllur edhe ndeshja e parë para një jave, andaj skuadrat do t’a kërkojnë...

E pabesueshme, shikoni çfarë rasti ka humbur Rashford

më 4.2017 - Sovrani

Sulmuesi i Manchester United Marcos Rashford ka lëshuar një mundësi të artë për t’a kaluar skuadrën e tij në epërsi ndaj Anderlechtit. Ai ishte i vetëm me portierin, por nuk arriti të shënoj duke e shtyer...

Barcelona – Juventus, ja karikatura e ditës

më 4.2017 - Ora news

Skuadra e Juventusit arriti të kualifikohej në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve pas barazimit 0-0 që arriti mbrëmë ndaj Barcelonës në “Camp Nou”. Messi me shokët e kishte të pamundur për të depërtuar...

Messi nis javën e tmerrit: Pas eliminimit, vjen konfirmimi i prokurorit, 21 muaj burg

më 4.2017 - Telesport

Nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme turi i forcës për Lionel Messi, që në harkun kohor të një jave duhet të përballet me tre takime jetësore për karrierën e tij, por jo vetëm, pasi disa vendime...

Juventus dhe Monako kalojnë  në gjysmëfinale –

më 4.2017 - TV Koha

Juventus dhe Monako mbrëmë arritën të plasohen në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve pas eliminimeve të Barselonës, respektivisht Borusia Dortmundit. Në “Kamp Nou” Barselona dhe Juventusi luajtën pa gola,...

Lëndohet ylli i Unitedit, detyrohet ta lëshoj fushën (Foto/Video)

më 4.2017 - Periskopi

Marcos Rojo ka pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes. Manchester United është duke luajtur në Old Trafford ndaj Anderlechtit në ndeshjen kthyeses të çerekfinales të Ligës së Evropës. Por, jo gjithçka po shkon...

Tronditet Unitedi, lëndohet rëndë Rojo

më 4.2017 - Bota Press

Marcos Rojo është lënduar në sfidën ndaj Anderlechtit. Ai u detyrua të largohet nga loja në minutën e 23’të, për t’ia lënë vendin Daley Blindit. Raportet e para tregojnë se lojtari ka probleme me ligamente....

Dani Alvesh mesazh emocionues për Neymar

më 4.2017 - Ora news

Dani Alves, mbrojtësi brazilian i kampionëve italianë, ishte protagonist para, gjatë dhe pas ndeshjes Barcelona-Juventus, në çerekfinalen e kthimit të Champions-it. Ai shkoi te stoli katalanas për të përshëndetur...

Anderlechti barazon ndaj United

më 4.2017 - Gazeta e re

Kanë përfunduar pjesa e parë e katër takimeve kthyese për kualifikim në çerekfinalen e Ligës së Evropës. Deribi i takimeve të sotme mes Manchester Unitedit dhe Anderlechtit, ka përfunduar 1 – 1, i cili...

“Eurosport” vjen me karikaturë qesharake për MSN-në

më 4.2017 - Gazeta Express

Lojtarët e Barcelonës kanq qenë pjesë e karikaturave të shumta gjatë ditës së sotme, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve Një e tillë është bërë edhe nga “Eurosport”, ku kanë paraqitur treshen sulmuese:...

Lëndohet rëndë ylli i Unitedit

më 4.2017 - Sovrani

Marcos Rojo është lënduar në sfidën ndaj Anderlechtit. Ai u detyrua të largohet nga loja në minutën e 23’të, për t’ia lënë vendin Daley Blindit. Raportet e para tregojnë se lojtari ka probleme me ligamente....

Rezultatet e pjesës së parë në Europa League

më 4.2017 - Gazeta e re

Kanë përfunduar pjesët e para në katër ndeshjet që po zhvillohen në garën e Europa League në çerekfinale, shkruan Gazeta e Re. Këto janë rezultatet e pjesës së parë:

Besiktas – Lyon, statistikat e pjesës së parë

më 4.2017 - Sovrani

Kanë përfunduar 45 minutat e pjesës së parë mes Besiktasit dhe Lyonit. Rezlutati është i barabartë  1 – 1 dhe këto ishin statistikat e pjesës së parë: /Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

Manchester Unitedit barazon

më 4.2017 - KosovaPress

Deribi i takimeve të sotme mes Manchester Unitedit dhe Anderlechtit, ka përfunduar 1 – 1, i cili rezultat nëse përfundon kështu në kohën e rregullt, e qon lojën në vazhdime, pasi me të njëjtin rezultat...

United 1 – 1 Anderlecht, ja statistikat e pjesës së parë

më 4.2017 - Sovrani

Pjesa e parë e ndeshjesm Manchester United – Anderlecht është mbyllur me rezultat të barabartë  1-1, Këto ishin statistikat e pjesës së parë: /Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

Lajmi i fundit/ Përfundojnë pjesët e para në 4 takimet e Europa League, surprizojnë Manchester dhe Besiktas

më 4.2017 - Newsport

Kanë përfunduar 45 minutat e para në të katërt takimet e Europa League. Manchester dhe Besiktas edhe pse kanë kaluar të parët në avantazh nuk kan mundur ta mbyllin pjesën e parë me rezultat në favor të...

Karikatura e ditës në futboll, dyshja Bonucci-Chiellini lidhin MSN-në

më 4.2017 - Albeu

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm...

Anderlechti rikthehet në lojë

më 4.2017 - Sovrani

Skuadra e Anderlechtit e ka barazuar rezultatin në duel me Manchester United me golin e realizuar nga Hanni.  /Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

Barcelona – Juventus, fotot më të bukura të ndeshjes

më 4.2017 - Mapo

Foto 1 nga 18 Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”,  “Zonja e Vjetër” tregoi...

“Bunkeri” Juventus, 531 minuta pa pësuar gol në Champions

më 4.2017 - Top Channel

Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”,  “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

Bonucci ka bërë të ditur se konfrontimi verbal me Chiellinin nuk kishte të bënte për fanellën e Leo Messit

më 4.2017 - AlbPortali

Loading... . Gjatë ditës doli një video në rrjetet sociale ku u raportua se dy mbrojtësit e Juventusit, Leonardo Bonucci dhe Georgio Chiellini, janë konfrontuar në mënyrë verbale se cili duhet ta marrë...

Juvja me mbrojtje "bunker", 531 minuta pa pësuar gol në Champions

më 4.2017 - Albeu

Juventus ka arritur mbrëmë që të sigurojë një biletë për në gjysmëfinale, teksa një meritë të veçantë për këtë ka dhe faza mbrojtëse. Nëse treshja më e frikshme në botë e Barcelonës MSN nuk shënon asnjë...

Ja që sa minuta nuk ka pësuar gol në Champions, Juventusi

më 4.2017 - GazetaBlic

Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”, “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

Bonucci ka bërë të ditur se konfrontimi verbal me Chiellinin nuk kishte të bënte për fanellën e Leo Messit

më 4.2017 - Fakti Ditor

. Gjatë ditës doli një video në rrjetet sociale ku u raportua se dy mbrojtësit e Juventusit, Leonardo Bonucci dhe Georgio Chiellini, janë konfrontuar në mënyrë verbale se cili duhet ta marrë fanellën e...

Favoriti sipas bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco. Pas përfundimit të çerekfinaleve, përkundër se shorti akoma nuk është mbajtur për ndeshjet gjysmëfinale,...

Bastoret: Favoriti për të fituar Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Politiko

Pas përfundimit të çerekfinaleve, përkundër se shorti akoma nuk është mbajtur për ndeshjet gjysmëfinale, bastoret kanë dhënë koeficientet për fitimin e Ligës së Kampionëve. Sipas shumicës së bastoreve,...

Cristiano Ronaldo është më vendimtar se Lionel Messi

më 4.2017 - Telesport

Real Madrid avancoi në gjysmëfinalen e Champions League falë Cristiano Ronaldo, i cili ishte vendimtar me pesë gola ndaj Bayern Munich, në të njëjtën kohë Lionel Messi u frustrua nga mbrojtja e hekurt...

United – Anderlecht, vjen goli i parë

më 4.2017 - Sovrani

Manchester Unted ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit. Në minutën e 10′ ka realizuar Henrik  Mkhitaryan /Sovrani. info/ Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Live/ Gol i “çmendur” në takimin Manchester-Anderlecht, zhbllokohet sfida në “Old Trafford”

më 4.2017 - Newsport

10 minuta lojë kanë mjaftuar për Manchester për të gjetur golin e avantazhit. Pas një aksioni mjaft të bukur, Henrikh Mkhitaryan, e dërgon topin në rrjetë. Manchester United 1-0 Anderlecht.

FOTO/ Do qeshësh pafund me karikatura për ditën e sotme

më 4.2017 - Syri

Agjencia e lajmeve “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhe kryesore janë “MSN”-ja e Barcelonës dhe reparti difensiv i Juventusit. Gianluigi Buffon shkrep aparatin për të nxjerrë...

Fillon drama në ‘Teatrin e Ëndërrave’, shënohet goli i parë

më 4.2017 - Periskopi

Manchester United ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Anderlechtit. Golin e shënoi mesfushori armen Henrikh Mkhitaryan në minutën e 12-të. /Periskopi/

Rikthehet në “Camp Nou”, Dani Alves humbet fillimin e ndeshjes duke takuar ish-shokët e skuadrës

më 4.2017 - BalkanWeb

Rikthimi i Dani Alves në “Camp Nou” ishte emocionues. Braziliani zbriti në fushën e ekipit ku ka fituar një mori trofesh në karrierë për herë të parë si kundërshtar me bluzën e Juventusit. 33 vjeçari nuk...

Mbrojtja e Juventusit një ‘bunker’, 531 minuta pa pranuar gol në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Telegrafi

Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”,  “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

Live/ Startojnë 4 takimet e Europa League (Minutë pas minute në Newsport.al)

më 4.2017 - Newsport

Kanë startuar takimet e vlefshme për gjysmëfinalen e Europa League. Do ju njohim live me rezultatet e të gjitha takimeve. Besiktas 0 – 0 Lyon Genk 0 – 0 Celta Vigo Manchester United 0 – 0 Anderlecht Schalke 0 – 0 Ajax

Buffon preferon Realin para Atleticos

më 4.2017 - 10minuta

Portieri i Juventusit ka treguar se me kë do të dëshironte të takohej në gjysmëfinale. Me tërheqjen e shortit që do të mbahet nesër në Nyon të Zvicrës do të mësohen çiftet gjysmëfinaliste. Real Madrid,...

Mourinho: Nuk e kritikoja Ibrahimoviq-in

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Jose Mourinho insiston se nuk e ka kritikuar Zlatan Ibrahimoviq pas shprehjes së pakënaqësisë ndaj sulmit të skuadrës së tij në ndeshjen e fundit të Europa League. “Nuk isha i pakënaqur me Zlatan, isha...

‘Grindja’ për fanelën e Messit: Bonucci shpjegon situatën

më 4.2017 - Sovrani

Bonucci ka bërë të ditur se konfrontimi verbal me Chiellinin nuk kishte të bënte për fanellën e Leo Messit. Gjatë ditës doli një video në rrjetet sociale ku u raportua se dy mbrojtësit e Juventusit, Leonardo...

Bonucci e Chiellini u përleshen për fanellën e Messit? Kjo është e vërteta

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Bonucci ka bërë të ditur se konfrontimi verbal me Chiellinin nuk kishte të bënte për fanellën e Leo Messit. Gjatë ditës doli një video në rrjetet sociale ku u raportua se dy mbrojtësit e Juventusit, Leonardo...

Lajm i tmerrshëm për Barcelonën, një ditë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Portalb

Lionel Messi, Neymar dhe Gerard Pique kanë munguar në stërvitjen e sotme të Barcelonës pas eliminimit nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Ata kanë punuar në palestër ndërsa pritet të jenë...

Formacioni i lojtarëve që dështuan në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Shekulli

Pas 1 Nga 2 Foto Para Me dy takimet e mbrëmshme ka përfunduar faza çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Në formacionin e lojtarëve që dështuan të tregojnë veten në këtë fazë dominojnë lojtarët e Barcelonës,...

“Muri” Juventus eliminon Barçën

më 4.2017 - Shekulli

Klevis Deda Skuadra e Juventusit dhe Monaco janë dy gjysmëfinalistët e fundit të Champions League. Italianët treguan dhe një herë formën e shkëlqyer që po kalojnë në këtë sezon si në Champions, ashtu edhe...

Griezmann, Dybala, Mbappe! Reali vendos kë ta transferoj

më 4.2017 - OraInfo

Real Madrid, Atletico Madrid, Monaco dhe Juventus janë katër ekipet që kanë kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve këtë sezon. Por, skuadra madrilene do të ketë rastin e artë që të shikoj tre sulmuesit...

​Karikatura e ditës

më 4.2017 - Gazeta Express

Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazhe kryesore janë MSN e Barcelonës dhe Georgio Chiellini, Leonardo Bonucci deh Gianluigi Buffon të Juventusit Kjo treshe arriti që në dy ndeshje të...

Del Piero tregon nëse Juventus do ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Alessandro Del Piero ka thënë se kjo skuadër e Juventusit është ndërtuar për të fituar Ligën e Kampionëve Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, ka vetëm fjalë të mira për Juventusin, për të cilën...

Mourinho: Nuk jam zhgënjyer me Ibrën

më 4.2017 - Almakos

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho, ka këmbëngulur se ai nuk e ka kritikuar Zlatan Ibrahimovicin pas ankesave të tij publike për sulmin e skuadrës pas ndeshjes në Europa League javën e kaluar....

Formacioni i ‘dështakëve’ në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve

më 4.2017 - Ora news

Pas përfundimit të fazës së cerekfinaleve të Ligës së Kampioneve, agjencia e lajmeve “Goal.com” ka publikuar formacionin e “dështakëve” për këtë fazë. Në këtë formacion bie në sy dominimi i lojtarëve katalanas...

​Karikatura e ditës

më 4.2017 - Gazeta Express

Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazhe kryesore janë MSN e Barcelonës dhe Georgio Chiellini, Leonardo Bonucci deh Gianluigi Buffon të Juventusit Kjo treshe arriti që në dy ndeshje të...

UEFA: Ja kush e fiton Ligën e Kampioneve

më 4.2017 - Ora news

UEFA ka bërë një sondazh në rrjetin social Twitter duke ngritur pyetjen se kush e fiton Ligën e Kampioneve nga katër skuadrat gjysmëfinaliste. Në katërshen e skuadrave bëjnë pjesë Real Madrid, Juventus,...

Besiktas – Lyon, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Sovrani

Tashmë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare të ndeshjes së Europa League mes Besiktasit dhe Lyonit e cila starton nga ora 21:05. Ja formacionet : /Sovrani. info/ Facebook Twitter Google Plus

FOTO/ Zbulohen formacionet: Man.United-Anderecht

më 4.2017 - Syri

Sot në orën 21:05 Manchester United do të presë në “Old Trafford” Anderechtin në ndeshjen e vlefshme ku do të përcaktohet gjysmëfinalistja në Europa League. Është tabloidi britanik “Daily Mail” e cila...

Real Madrid e Juventus pa humbje në gjysmëfinale

më 4.2017 - Alsat-M

Futbollistët e Real Madrid dhe Juventus deri në ½ e finales erdhën pa asnjë humbje, ndërsa Monaco e kishte rrugën më të mundimshme. Skuadra nga Principata, në mesin e katër skuadrave më të mira erdhi përmes...

Mediat zgjedhin kundërshtarin e ardhshëm të Real Madridit

më 4.2017 - GazetaBlic

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Do të jetë sërish shorti që do të përcaktojë përballjet e ardhshme ku sipas mediave italiane...

⚽️“Eurosport” vjen me karikaturë qesharake për MSN-në

më 4.2017 - Infokusi

Lojtarët e Barcelonës kanë qenë pjesë e karikaturave të shumta gjatë ditës së sotme, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve. Një e tillë është bërë edhe nga “Eurosport”, ku kanë paraqitur treshen sulmuese:...

Bonucci dhe Chiellini "sherr" mes tyre për fanellën e Messit

më 4.2017 - Albeu

Lionel Messi është një ndër futbollistët më të dashur në botë, dhe ky nuk është aspak një lajm i ri. Shpesh herë futbollistë të ndryshëm janë zënë me njëri-tjetrin se kush do ta marrë pas ndeshjes fanellën...

Juventus, ‘Zonja e hekurt’, rekord minutash pa pësuar gol në Champions

më 4.2017 - Newsport

Juventus konfirmohet si skuadra me mbrojtjen më të hekurt në Europë. Në “Camp Nou” në ndeshjen me Barcelonën, “Zonja e Vjetër” barazoi 0-0 në një ndeshje ku katalanasit e patën të pamundur të “çanin” repartin...

Monaco, Atletico, Real dhe Juve; cila dëshiron ta shmangë tjetrën në short?

më 4.2017 - Klan Kosova

Në një analizë të bërë nga Goal, katër skuadrat e mbetura në garën e sivjemë të Ligës së Kampionëve, do të shpëtonin sikur ta shmangnin ndonjë kudnërshtar të caktuar. Atletico do të dëshironte që ta shmangte...

Bastoret shpallin fituesin e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - GazetaBlic

Bastoret kanë publikuar kuotat për fituesin e Ligës së Kampionëve. Real Madrid është favorit i bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve. Skuadra e Zinedine Zidane është kualifikuar në gjysmëfinale ku...

Bonucci e mori fanellën e Messit, por u desh ta fitojë garën me Chiellinin

më 4.2017 - Telegrafi

Ta kesh fanellën e Lionel Messi është padyshim një kënaqësi në vete, pasi pak rëndësi ka nëse je tifoz apo futbollist. Të kesh një kujtim të tillë nga ai që cilësohet si një prej më të mirëve në historinë...

Nuk do ta besoni se cili super lojtar është fans i Cristiano Ronaldos

më 4.2017 - Sovrani

Një ndër talentet më të mëdhenjë në evrope Mbappé Lottin, i cili këtë sezon ka shkëlqyer me ekipin e Monacos duke shënuar në ligën franceze në 32 ndeshje 12 gola dhe 5 asistime, dhe në Champions League...

Lajm i tmerrshëm për Barcelonën, një ditë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Lajmi.net

Lionel Messi, Neymar dhe Gerard Pique kanë munguar në stërvitjen e sotme të Barcelonës pas eliminimit nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Ata kanë punuar në palestër ndërsa pritet të jenë...

VIDEO/ Momenti kur Bonucci debaton me Chiellinin për fanellën e Messit

më 4.2017 - Syri

Dy mbrojtësit e Juventusit, Leonardo Bonucci dhe Georgio Chiellini gjatë ndeshjes së djeshme janë ‘përleshur’ për shkak se dëshironin të merrnin fanellën e Messit. Të dy këta futbollist kanë pasur konfrontim...

Çerekfinalet e kthimit

më 4.2017 - Politiko

Në Turqi, Beshiktashi do të presë Lionin, me skuadrën franceze që fitoi në ndeshjen e parë 2-1. Por, në prag të kësaj sfide, të dy klubet mësuan edhe masat ndëshkuese nga ana e UEFA-s për dhunën që shfaqën...

Bonucci dhe Chiellini si fëmija, shtyhen për fanellën Messit

më 4.2017 - GazetaBlic

Leonardo Bonucci kishte insistuar vazhdimisht që ti merrte fanelën Lionel Messit. Mbrojtësi italian i kërkoi në dy-tri raste Messit që ti rezervonte fanelën. Por insistimi i tij nuk i pëlqeu Chiellini...

Pique pranon eliminimin: Juve ishte më e mirë

më 4.2017 - 10minuta

Mbrojtësi i Barcelonës ka përgëzuar Juventusin për kualifikimin në gjysmëfinale. Gerard Pique mendon që Juventus ishte më e mirë se Barcelona në dy ndeshjet e zhvilluara dhe me meritë ka kaluar tutje....

Buffon preferon Realin para Atleticos

më 4.2017 - Gazeta e re

Portieri i Juventusit ka treguar se me kë do të dëshironte të takohej në gjysmëfinale. Me tërheqjen e shortit që do të mbahet nesër në Nyon të Zvicrës do të mësohen çiftet gjysmëfinaliste. Real Madrid,...

Enrique: Ja, pse u eliminuam

më 4.2017 - 10minuta

Luis Enrique ka treguar shkakun që ka çuar në eliminimin e Barcelonës. Katalanasit nuk kanë arritur të përsërisnin mrekullinë që kishin bërë ndaj Paris Saint-Germain edhe kundër Juventusit, duke i dhënë...

Ja kush është favorit sipas bastoreve për të fituar Championsin

më 4.2017 - Lajm

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco. Pas përfundimit të çerekfinaleve, përkundër se shorti akoma nuk është mbajtur për ndeshjet gjysmëfinale,...

Luftë e madhe nga skuadrat angleze për Perisic

më 4.2017 - 10minuta

Konkurrencës së Chelseat dhe Arsenalit për të siguruar shërbimet e mesfushorit këmbëshpejtë të Interit, Ivan Perisic, iu ka bashkangjitur edhe skuadra tjetër angleze, Manchester United. Pas formës së lartë...

Çerekfinalet e kthimit të Europa League

më 4.2017 - Top Channel

Luhen sot në mbrëmje ndeshjet e kthimit të çerekfinaleve të Europa League. Në Turqi, Beshiktashi do të presë Lionin, me skuadrën franceze që fitoi në ndeshjen e parë 2-1. Por, në prag të kësaj sfide, të...

Del Piero tregon nëse Juevntus do ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Alessandro Del Piero ka thënë se kjo skuadër e Juevntusit është ndërtuar për të fituar Ligën e Kampionëve Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero ka vetëm fjalë të mira për Juventusin, për të cilën...

Shikojeni kacafytjen e Bonuccit me Chiellinin për fanellën e Messit

më 4.2017 - Lajmi.net

Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci u kacafytën në shaka për fanellën e sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Shikojeni kacafytjen e Bonuccit me Chiellinin për fanellën e Messit

më 4.2017 - OraInfo

Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci u kacafytën në shaka për fanellën e sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi. LEXO PO ASHTU: Morata e shënon golin e tretë për Real Madridin (Video)

​Ky ishte momenti kur Bonucci dhe Chiellini u përleshën për fanellën e Messit

më 4.2017 - Gazeta Express

Leonardo Bonucci dhe Georgio Chiellini gjatë ndeshjes se cili duhet ta marrë fanellën e Leo Messit Të dy këta futbollist kanë pasur konfrontim verbal, pasi të dy dëshironin fanellën e yllit të Barcelonës....

Bonucci e "lodhi" Messin duke ia kërkuar fanelën, Chiellinit s'i pëlqeu kjo (Videi)

më 4.2017 - Indeks online

Leonardo Bonucci kishte insistuar vazhdimisht që ti merrte fanelën Lionel Messit. Mbrojtësi italian i kërkoi në dy-tri raste Messit që ti rezervonte fanelën. Por insistimi i tij nuk i pëlqeu Chiellini...

Buffon preferon Realin para Atleticos

më 4.2017 - KosovaPress

Me tërheqjen e shortit që do të mbahet nesër në Nyon të Zvicrës do të mësohen çiftet gjysmëfinaliste. Real Madrid, Atletico Madrid, Juventus dhe Monaco janë katër skuadrat e mbetura në këtë kompeticion....

Bastoret shpallin fituesin e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Lajmi.net

Bastoret kanë publikuar kuotat për fituesin e Ligës së Kampionëve. Real Madrid është favorit i bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve. Skuadra e Zinedine Zidane është kualifikuar në gjysmëfinale ku...

Del Piero: Juve mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Telegrafi

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, beson se ish-skuadra e tij mund ta fitojë Ligën e Kampionëve. Bianconerët kanë fituar kundër Barcelonës me rezultat të përgjithshëm 3-0. “Ata bën gjithçka çfarë...

Sot zhvillohen ndeshjet e kthimit në Ligën e Evropës

më 4.2017 - Telegrafi

Luhen sot në mbrëmje ndeshjet e kthimit të çerekfinaleve të Ligës së Evropës . Në Turqi, Besiktasi do të presë Lyonin, me skuadrën franceze që fitoi në ndeshjen e parë 2-1. Por, në prag të kësaj sfide,...

Chiellini dhe Bonucci bëjnë sherr për fanellën e Messit

më 4.2017 - Telesport

Bonucci ka marrë një vërejtje të vogël nga Chiellini në minutat e fundit të ndeshjes Barcelona-Juventus, e luajtur mbrëmë në “Camp Nou” dhe që përfundoi pa gola, 0-0. Kjo ishte çerekfinalja e kthimit e...

UEFA: Ja kush e fiton Ligën e Kampioneve

më 4.2017 - Tetova Sot

UEFA ka bërë një sondazh në rrjetin social Twitter duke ngritur pyetjen se kush e fiton Ligën e Kampioneve nga katër skuadrat gjysmëfinaliste. Në katërshen e skuadrave bëjnë pjesë Real Madrid, Juventus,...

“Eurosport” vjen me karikaturë qesharake për MSN-në

më 4.2017 - Sovrani

Lojtarët e Barcelonës kanë qenë pjesë e karikaturave të shumta gjatë ditës së sotme, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve Një e tillë është bërë edhe nga “Eurosport”, ku kanë paraqitur treshen sulmuese:...

VIDEO/Bonucci dhe Chiellini “sherr” për fanellën e Messit

më 4.2017 - Java News

Lionel Messi është një ndër futbollistët më të dashur në botë, dhe ky nuk është aspak një lajm i ri. Shpesh herë futbollistë të ndryshëm janë zënë me njëri-tjetrin se kush do ta marrë pas ndeshjes fanellën...

Bonucci e Chiellini zihen për fanelën e Messit

më 4.2017 - Blitz

Pavarësisht se e mundën në 2 takime, dhe madje duke mos e lejuar as të shënonte 1 gol, 2 mbrojtësit e Juventusit Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini kanë diskutuar me njëri-tjetrin për të marrë fanelën...

Video/ E pabesueshme çfarë ka ndodhur mbrëmë, Bonnuci dhe Chiellini “sherr” për bluzën e Messit

më 4.2017 - Newsport

Bonucci ka marrë një vërejtje të vogël nga Chiellini në minutat e fundit të ndeshjes Barcelona-Juventus, e luajtur mbrëmë në “Camp Nou” dhe që përfundoi pa gola, 0¬0. Në kohën kur turma në “Camp Nou” po...

Barcelona – Juventus/ Shikoni se si ‘grinden’ Bonucci e Chiellini për fanellën e Messi-t

më 4.2017 - BalkanWeb

Juventusi mposhti Barcelonën ditën e djeshme duke e eliminuar nga Champions League. Edhe pse nuk arriti të tregojë veten në ndeshjen me Juventusin, në fund Lionel Messi është bërë protagonisti kryesor...

Momenti kur Chiellini qorton Bonuccin shkaku i Messit

më 4.2017 - Klan Kosova

Loja as që kishte përfunduar kur Leonardo Bonucci kërkoi nga Messi që t’i ndërronin fanellat, gjatë çerekfinales së Ligës së Kampionëve, duke e bezdisur kolegun e tij, Giorgio Chiellini. Ndonëse ndeshja...

UEFA: Ja kush e fiton Ligën e Kampioneve

më 4.2017 - Lajme.al

UEFA ka bërë një sondazh në rrjetin social Twitter duke ngritur pyetjen se kush e fiton Ligën e Kampioneve nga katër skuadrat gjysmëfinaliste. Në katërshen e skuadrave bëjnë pjesë Real Madrid, Juventus,...

Buffon: ky kundërshtar më i vështirë se Real Madrid

më 4.2017 - Zhurnal

Kualifikimi në gjysmëfinale të Chmapions-it është realitet për Juventus-in. Prova shumë e vështirë në çerekfinale, Barcelona u kalua me 3 gola dhe portën e Buffon të paprekur dhe tashmë e gjithë vëmendja...

Favoriti sipas bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve janë kualifikuar Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco. Pas përfundimit të çerekfinaleve, përkundër se shorti akoma nuk është mbajtur për ndeshjet gjysmëfinale,...

Dy yjet e Juventusit ‘kacafyten’ për fanellën e Messit

më 4.2017 - Lajmi.net

Dy mbrojtësit e Juventusit, Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini janë përplasur mes vete për të marrë fanellën e sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi pas ndeshjes në Camp Nou. Bonucci në fund e shkëmbeu...

Nesër shorti i Championsit, 4 skuadra në ankth për rivalin

më 4.2017 - Albeu

Dje në mbrëmje kemi mësuar 4 skuadrat gjysmëfinalistë të Ligës së Kampionëve: Juventus, Real Madrid , Atletico Madrid dhe Monaco. Katër skuadrat më të mira për këtë sezon në kompeticionin më të rëndësishëm...

Grafiku i 100 golave të Ronaldos në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Indeks online

Cristiano Ronaldo është duke bërë histori. Sulmuesi portugez i Real Madridit shënoi golin e tij të 100-të në Ligën e Kampionëve. Ai është lojtari i pare, që e arrin këtë shifër në këtë kompeticion. “Viktima”...

Befason Pique rreth ndeshjes me Juventusin

më 4.2017 - Arbresh

Futbollisti i Barcelonës, Gerard Pique, mendon që Juventusi ishte më e mirë se Barcelona në dy ndeshjet e zhvilluara dhe me meritë ka kaluar tutje n ë Ligën e Kampionëve. Reprezentuesi spanjoll e sheh...

Shorti i gjysmëfinales, askush nuk e dëshiron këtë kundërshtar

më 4.2017 - OraInfo

"Calciomercato.com" shkruan se Juventus është skuadra më e padëshiruar në shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. LEXO PO ASHTU: Gerrard aksidentalisht zbulon një transferim të Interit (FOTO)

Ja kush gjendet në formacionin e javës në Ligën e kampionëve

më 4.2017 - Lexo

Portali i njohur Goal.com ka publikuar formacionin më të mirë të kësaj jave në garën më prestigjioze të futbollit, atë të Ligës së Kampionëve. Nga ky formacion shihet dominimi i lojtarëve të Juventusit,...

‘Plas’ gallata në rrjetet sociale me dështimin e Messit dhe Barcelonës

më 4.2017 - Telegrafi

Barcelona është eliminuar prej çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Kampioni spanjoll nuk ka arrit të përmbys rezultatin e takimit të parë 3-0 kundër Juventusit duke barazuar pa gola në ndeshjen e dytë...

Alvesh e Neymar tregojnë mbështetje për njëri tjetrin

më 4.2017 - Gazeta e re

Mbrëmë Juventusi arriti që të kualifikohej në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pas dy përballjeve me Barcelonënë, shkruan Gazeta e Re. Pas ndeshjes sulmuesi i Barces, Neymar u pa me lot në sy, por...

Bonucci dhe Chiellini “sherr” mes tyre për fanellën e Messit

më 4.2017 - Sovrani

Lionel Messi është një ndër futbollistët më të dashur në botë, dhe ky nuk është aspak një lajm i ri. Shpesh herë futbollistë të ndryshëm janë zënë me njëri-tjetrin se kush do ta marrë pas ndeshjes fanellën...

Fanela e Messit bëhet ‘moll sherri’ mes Chielinit e Bonuccit

më 4.2017 - GazetaBlic

Edhe pse nuk arriti të tregoj veten në ndeshjen me Juventusin, në fund Lionel Messi është bërë protagonisti kryesor në fushë për shkak të fanelës së tij. Kjo pasi Chiellini dhe Bonucci patën një diskutim...

⚽️ Bastoret shpallin fituesin e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Infokusi

Bastoret kanë publikuar kuotat për fituesin e Ligës së Kampionëve. Real Madrid është favorit i bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve. Skuadra e Zinedine Zidane është kualifikuar në gjysmëfinale ku...

Formacioni më i mirë i javës nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Aktuale

“Goal.com” ka përzgjedhur formacionin më të mirë të ndeshjeve të kthimit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Shorti i gjysmëfinales, askush nuk e dëshiron këtë kundërshtar

më 4.2017 - Lajmi.net

"Calciomercato.com" shkruan se Juventus është skuadra më e padëshiruar në shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

Rikthehet Europa League, sot përcaktohen 4 skuadrat gjysmëfinaliste

më 4.2017 - Syri

Pas magjisë së Champions Leagues, vëmendja ditën e sotme do të kthehet në Europa League ku katër skuadra do tentojnë të kualifikohen për në gjysmëfinale. Pa dyshim ndeshja më interesante do të jetë përballja...

ANALIZA/ Sekretet e fitores së Juves, pse Barça nuk bëri mrekullinë

më 4.2017 - Albeu

Gazeta spanjolle "Marca" ka publikuar një analizë për eliminimin e skuadrës së Enriques. Barcelona provoi, por mori me vete humbjen “knockout” të Torinos. Juventus tregoi se nuk i ngjan fare PSG-së dhe...

Mbrojtja e Juventusit një ‘bunker’, 531 minuta pa pranuar gol në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Sovrani

Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”,  “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

Bonucci: Ja kundërshtari i Juventusit në gjysmëfinale të Championsit

më 4.2017 - Syri

Mbrojtësi Leonardo Bonucci ka zgjedhur kundërshtarin e Juventusit për gjysmëfinalen e Champions Leagues. Italiani do të dëshironte Monacon pasi ai thotë se është skuadra më e dobët në letër, transmeton...

Chiellini dhe Bonucci “kacafyten” për fanellën e Messit

më 4.2017 - Tetova1

Bonucci ka marrë një vërejtje të vogël nga Chiellini në minutat e fundit të ndeshjes Barcelona-Juventus, e luajtur mbrëmë në “Camp Nou” dhe që përfundoi pa gola, 0-0. Kjo ishte çerekfinalja e kthimit e...

“Bunkeri” Juventus, 531 minuta pa pësuar gol në Champions

më 4.2017 - LajmiFundit

Të kalosh mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”, “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

Bonucci e mori fanellën e Messit, por u desh ta fitojë garën me Chiellinin

më 4.2017 - Almakos

Ta kesh fanellën e Lionel Messi është padyshim një kënaqësi në vete, pasi pak rëndësi ka nëse je tifoz apo futbollist. Të kesh një kujtim të tillë nga ai që cilësohet si një prej më të mirëve në historinë...

Formacioni më i mirë i javës nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - GazetaBlic

“Goal.com” ka përzgjedhur formacionin më të mirë të ndeshjeve të kthimit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Befasi! UEFA: Ja kush e fiton Champions Leaguen

më 4.2017 - Syri

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. UEFA ka pyetur lexuesit në faqen e saj në Tëitter se cila skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve....

“Bunkeri” Juventus, 531 minuta pa pësuar gol në Champions

më 4.2017 - Insajderi

Të çash mbrojtjen e Juventusit është një mision i pamundur edhe për një skuadër si Barcelona që ka në arsenalin e saj një bombë sulmi si e famshmja MSN. Në “Camp Nou”,  “Zonja e Vjetër” tregoi të gjitha...

Formacioni i dështakëve të çerekfinales së Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Telegrafi

Me ndeshjet e mbrëmshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Në formacionin e lojtarëve më të dobët të kësaj xhiroje, dominojnë futbollistët e Barcelonës. Kjo e fundit përfaqësohet...

​Karikatura e ditës

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazhe kryesore janë MSN e Barcelonës dhe Georgio Chiellini, Leonardo Bonucci deh Gianluigi Buffon të Juventusit Kjo treshe arriti që në dy ndeshje të...

Chelsea dhe Arsenal futen në garë për sulmuesin e Interit

më 4.2017 - KosovaPress

Chelsea dhe Arsenal i bëjnë konkurrencë Manchester Unitedit për Ivan Perisiq. Sulmuesi kroat i Interit mund të largohet nga Italia në përfundim të stinorit dhe dy skuadrat e Londrës pritet të bëjnë oferta...

FOTO/ Zbulohen formacionet: Man.United-Anderecht

më 4.2017 - Fakti Ditor

Sot në orën 21:05 Manchester United do të presë në “Old Trafford” Anderechtin në ndeshjen e vlefshme ku do të përcaktohet gjysmëfinalistja në Europa League. Është tabloidi britanik “Daily Mail” e cila...

Zbulohet se çfarë i tha Alves Neymarit

më 4.2017 - Klan Kosova

Dani Alves ka zbuluar se çfarë i ka thënë Neymarit kur ylli i Barcelonës e kishte lënë fushën i përlotur, në eliminimin e Barcelonës mbrëmë nga Juventus. “I thashë atij se kjo është jeta – duhej të përballeshim...

Pas eliminimit, vjen lajmi katastrofë për Messin dhe Barcelonën

më 4.2017 - Syri

Pas eliminimit nga Champions League, Barcelona dhe Lionel Messi kanë marrë një lajm të hidhur. Agjencia e lajmeve “Goal.com” ka publikuar formacionin e dështakëve të çerekfinaleve ku ajo që bie në sy është...

Dani Alves mesazh emocionues për Neymar pas ndeshjes

më 4.2017 - Albeu

Mbrojtësi Dani Alves u rikthy në "Camp Nou" pas largimit nga Barcelona si një lojtarë i padëshiruar, por në të dyja ndeshjet ishte ndër më të mirët në fushë, duke ndaluar një ndër lojtarët më të mirë në...

​Dy yje të Juevntusit ‘përleshen’ për fanellën e Messit

më 4.2017 - Gazeta Express

Leonardo Bonucci dhe Georgio Chiellini kanë diskutuar në fund të ndeshjes se cili duhet ta marrë fanellën e Leo Messit Ylli i Barcelonës, Leo Messi nuk kishte ndeshje të mirë ndaj Juvetusit, por në fund...

⚽️E pabesueshme: Chiellini e godet Bonuccin pasi ky i kishte kërkuar fanelën Lionel Messit

më 4.2017 - Infokusi

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në duelin e mbrëmshëm ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit, teksa po zhvilloheshin minutat e fundit të ndeshjes. Mbrojtësi italian Leonardo Bonucci po i kërkonte vazhdimisht...

‘Plas’ gallata në rrjetet sociale me dështimin e Messit dhe Barcelonës

më 4.2017 - OraInfo

Barcelona u eliminua nga Champions League pasi u mposht me rezultatin 3-0 nga skuadra e Juventusit. Pa dyshim episodi që mbahet mend është rrëzimi i frikshëm i Messit, i cili ka frymëzuar tifozët e Juventusit...

FOTO/ Formacioni i javës në Champions. Zhgënjn Barcelona dhe Bajerni

më 4.2017 - Syri

Agjencia e lajmeve “Goal.com” ka publikuar formacionin më të mirë të çerekfinaleve të Champions Leagues. Pa dyshim që Juventusi ka dominuar këtë 11-she pasi marrin pjesë 5 lojtarë të “Zonjës së Vjetër”,...

Bonucci zbulon bisedën me Leo Messin: Ja çfarë i thashë

më 4.2017 - GazetaBlic

Mbrëmë Juventus luajti kundër Barcelonës në kuadër të çerekfinaleve të Champions League. Bardhezinjtë barazuan pa gola në “Camp Nou”, por fitorja 3-0 në ndeshjen e parë kualifikoi ekipin italian. Në fundin...

Çerekfinalet e Europa League/ A do përsëritet sot dhuna e javës së kaluar në këtë ndeshje?

më 4.2017 - Opinion

Mbrëmjen e sotme pritet të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit...

Mediat zgjedhin kundërshtarin e ardhshëm të Real Madridit

më 4.2017 - Periskopi

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Do të jetë sërish shorti që do të përcaktojë përballjet e ardhshme ku sipas mediave italiane...

Dështakët e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Klan Kosova

Gjiganti katalunas dominon me numrin e futbollistëve në ekipin e dështakëve të kësaj faze të Champions Goal ka publikuar njëmbëdhjetëshen e dështakëve të çerekfinaleve të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve....

VIDEO/ Tifozët e Juventusit tallen me Barcelonën. Ja çfarë bënë në ‘Camp Nou’

më 4.2017 - Syri

Para ndeshjes së kthimit me Juventusin, lojtarët e Barcelonës dhe tifozët besonin në një ‘Remuntada’ (rikthimi), ashtu siç ndodhi edhe me PSG-në Por pas eliminimit tifozët e Juventusit janë tallur në shkallët...

Monaco, Atletico, Real dhe Juve; cila dëshiron ta shmangë tjetrën në short?

më 4.2017 - Gazeta Liria

Në një analizë të bërë nga Goal, katër skuadrat e mbetura në garën e sivjemë të Ligës së Kampionëve, do të shpëtonin sikur ta shmangnin një kundërshtar të caktuar. Atletico do të dëshironte që ta shmangte...

Mbrojtje gjigante e Juventusit, për 180 minuta pranuan vetëm katër gjuajtje në portë – Messit, Suarezit dhe Neymarit u ndodh për herë të parë

më 4.2017 - Telegrafi

Mediat spanjolle vazhdojnë të jenë të ashpra me paraqitjen e Barcelonës kundër Juventusit. Treshja e famshme Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar e njohur si MSN për 180 minuta lerë që nuk shënuan, por...

Allegri: Ende nuk kemi fituar asgjë

më 4.2017 - Zeri

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është shprehur i kënaqur për kualifikimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, por thekson se skuadra e tij ende nuk ka fituar asgjë, shkruan zeri.info....

Formacioni më i mirë i javës nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Lajmi.net

"Goal.com" ka përzgjedhur formacionin më të mirë të ndeshjeve të kthimit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Barcelona – Juventus/ Shikoni se si “grinden” Bonucci e Chiellini për fanellën e Messi-t

më 4.2017 - Lexo

Juventusi mposhti Barcelonën ditën e djeshme duke e eliminuar nga Champions League. Edhe pse nuk arriti të tregojë veten në ndeshjen me Juventusin, në fund Lionel Messi është bërë protagonisti kryesor...

Marca tallet me Barçën

më 4.2017 - Klan Kosova

Humbja e katalunasve është përcjellë me tituj tallës nga të përditshmet e ndryshme, përfshirë edhe ato të Madridit Gazeta prestigjioze madridase Marca është tallur me eliminimin e Barcelonës nga Liga e...

Dani Alves ka një mesazh emocionues për Neymar

më 4.2017 - Telesport

Dani Alves, mbrojtësi brazilian i kampionëve italianë, ishte protagonist para, gjatë dhe pas ndeshjes Barcelona-Juventus, në çerekfinalen e kthimit të Champions-it. Ai shkoi te stoli katalanas për të përshëndetur...

Kompanitë e basteve zgjedhin fituesin e Champions Leagues

më 4.2017 - Syri

Pas çerekfinaleve, kompanitë e basteve kanë publikuar skuadrën favorite për të fituar trofeun në Champions League. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste...

Sot zhvillohen ndeshjet e kthimit në Ligën e Evropës

më 4.2017 - Almakos

Luhen sot në mbrëmje ndeshjet e kthimit të çerekfinaleve të Ligës së Evropës . Në Turqi, Besiktasi do të presë Lyonin, me skuadrën franceze që fitoi në ndeshjen e parë 2-1. Por, në prag të kësaj sfide,...

Tri skuadra të mëdha të Ligës Premier pas Perisicit

më 4.2017 - Telegrafi

Chelseat dhe Arsenalit i është bashkuar edhe Manchester United për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit të Interit, Ivan Perisic. Perisic ka dëshirë që të luajë në Ligën Premier dhe sezoni i tij personal...

​Ekipi i dështakëve në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Barcelona ka dominuar ekipin e dështakëve të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve Goal.com ka publikuar ekipin e dështakëve fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ku Barcelona ka pesë futbollistë,...

Allegri me deklaratën e vitit, tallet keq me Messin, Neymarin dhe Suarezin

më 4.2017 - OraInfo

Massimiliano Allegri ka befasuar të gjithë me deklaratën e tij për Andrea Barzaglin. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka lavdëruar lojtarët e tij, sidomos mbrojtësin Andrea Barzagli. Italiani...

Bonucci dhe Chiellini kacafyten si fëmijë për fanellën Messit

më 4.2017 - Periskopi

Leonardo Bonucci kishte insistuar vazhdimisht që ti merrte fanelën Lionel Messit. Mbrojtësi italian i kërkoi në dy-tri raste Messit që ti rezervonte fanelën. Por insistimi i tij nuk i pëlqeu Chiellini...

Më mirë Reali se Atletico Madridi

më 4.2017 - Koha.mk

Kualifikimi në gjysmëfinale të Chmapions-it është realitet për Juventus-in. Prova shumë e vështirë në çerekfinale, Barcelona u kalua me 3 gola dhe portën e Buffon të paprekur dhe tashmë e gjithë vëmendja...

Dani Alves zbulon se çka i tha Neymarit pas eliminimit të Barçës

më 4.2017 - Telegrafi

Juventus ka eliminuar Barcelonën prej çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Rikthimi i Dani Alvesit në Camp Nou ishte emocional dhe këtë e dëshmoi edhe pas takimit, i cili përfundoi pa gola. Braziliani...

Pas eliminimit, Allegri tallet keq me Messin, Suarez dhe Neymar

më 4.2017 - Syri

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri nuk ka kursyer elozhet për mbrojtësin Andrea Barzagli i cili sipas tij arriti që të bllokojë në mënyrë të përkryer “MSN”-në e famshme. “Të gjithë ishin të jashtëzakonshëm,...

​Ekipi i javës në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Juventus ka dominuar ekipin e kësaj jave në Ligën e Kampionëve Goal.com ka publikuar formacionin e javës, ku Juventus ka më së shumti lojtarë, gjithsej katër. Monaco është skuadra e dytë me tre futbollistë,...

Bastoret shpallin fituesin e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Periskopi

Bastoret kanë publikuar kuotat për fituesin e Ligës së Kampionëve. Real Madrid është favorit i bastoreve për të fituar Ligën e Kampionëve. Skuadra e Zinedine Zidane është kualifikuar në gjysmëfinale ku...

Juventusi në gjysmëfinalen e Championsit bashkë me Monakon

më 4.2017 - ABC News

Juventusi nuk lejoi një tjetër mrekulli të Barcelonës dhe u kualifikua për në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Gjithsesi, katalanasit u larguan si një skuadër e madhe Nuk donin ta besonin se nuk do...

Formacioni më i mirë i fazës çerekfinales së Ligës së Kampionëve, asnjë futbollist i Barçës

më 4.2017 - Zhurnal

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Atletico, Juventus dhe Monaco kanë kaluar në gjysmëfinale të kësaj gare prestigjioze evropiane për klube. Tashmë...

Bonucci zbulon bisedën misterioze: Ja çfarë i thashë Messit

më 4.2017 - Syri

Juventusi eliminoi Barcelonën nga Champions League, por pa dyshim dueli kryesor në të dy ndeshjet ishte përballja Bonucci-Messi. Menjëherë pas barazimit pa gola në “Camp Nou”, Leonardo Bonucci ka zbuluar...

Dy yjet e Juventusit ‘kacafyten’ për fanellën e Messit

më 4.2017 - Infokusi

Dy mbrojtësit e Juventusit, Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini janë përplasur mes vete për të marrë fanellën e sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi pas ndeshjes në Camp Nou. Bonucci në fund e shkëmbeu...

Lajm i tmerrshëm për Barcelonën, një ditë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Lionel Messi, Neymar dhe Gerard Pique kanë munguar në stërvitjen e sotme të Barcelonës pas eliminimit nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Ata kanë punuar në palestër ndërsa pritet të jenë...

Pique pranon eliminimin: Juve ishte më e mirë

më 4.2017 - Gazeta e re

Mbrojtësi i Barcelonës ka përgëzuar Juventusin për kualifikimin në gjysmëfinale. Gerard Pique mendon që Juventus ishte më e mirë se Barcelona në dy ndeshjet e zhvilluara dhe me meritë ka kaluar tutje....

Formacioni më i mirë i fazës çerekfinales së Ligës së Kampionëve, asnjë futbollist i Barçës

më 4.2017 - Telegrafi

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Atletico, Juventus dhe Monaco kanë kaluar në gjysmëfinale të kësaj gare prestigjioze evropiane për klube. Tashmë...

Tifozët e Juventusit tallen me Barcelonën, shikojeni çfarë kanë bërë pas ndeshjes

më 4.2017 - Lajmi.net

Tifozët e Juventusit kanë bërë shaka me Barcelonë duke kënduar "Remuntada" pas kualifikimit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke...

Pique pranon eliminimin: Juve ishte më e mirë

më 4.2017 - KosovaPress

Gerard Pique mendon që Juventus ishte më e mirë se Barcelona në dy ndeshjet e zhvilluara dhe me meritë ka kaluar tutje. Reprezentuesi spanjoll e sheh ‘Zonjën e Vjetër’, si një kandidate potenciale për...

FOTO/ ‘Plas’ gallata në rrjetet sociale me dështimin e Messit dhe Barcelonës

më 4.2017 - Syri

Barcelona u eliminua nga Champions League pasi u mposht me rezultatin 3-0 nga skuadra e Juventusit. Pa dyshim episodi që mbahet mend është rrëzimi i frikshëm i Messit, i cili ka frymëzuar tifozët e Juventusit...

Stankoviq tregon çka pret nga Mourinho

më 4.2017 - Klan Kosova

Ish-mesfushori i Inter ka thënë se shefi i Djajve të Kuq është thjesht i vecantë Dejan Stankoviq ëshët i sigurt se Jose Mourinho do ta kthejë Manchester United në ditët e lavdishme. Portugezi që mori drejtimin...

“Marca” turpëron Barcelonën në ballinën e sotme

më 4.2017 - Lajmi.net

"Marca" e ka përshkruar si "varrim" atmosferën tek Barcelona pas humbjes nga Juventus dhe eliminimit nga Liga e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

Ja çfarë ndodhi në zhveshtorën e Juventusit, pas kualifikimit në gjysmëfinale

më 4.2017 - GazetaBlic

Skaudra e Juventusit mbrëmë ka eleminuar nga gara skuadrën e rrezikshme spanjolle Barcelona Madje skuadra e Allegrit nuk ka pranuar as një gol përballë treshës më të mirë sulmuese në botë “MSN” shkruan...

FOTO/ Pas eliminimit, Barcelona bën një gjest që askush nuk e priste

më 4.2017 - Syri

Pavarësisht se Barcelona u eliminuan nga Juventus, skuadra katalanase nuk ka harruar të përgëzojë italianët për kalimin në gjysmëfinale. “Urime të gjithë juventinëve për kalimin në çerekfinale të Champions...

​Tifozët e Juventusit tallen në Camp Nou duke kënduar ‘La Remuntada’

më 4.2017 - Gazeta Express

Tifozët dhe lojtarët e Barcelonës kishin shpresuar për një ‘Remuntada’ (rikthimi) edhe në ndeshjen ndaj Juventusit Para ndeshjes së kthimit me Juventusin, lojtarët e Barcelonës dhe tifozët besonin në një...

Allegri me deklaratën e vitit, tallet keq me Messin, Neymarin dhe Suarezin

më 4.2017 - Zeri

Massimiliano Allegri ka befasuar të gjithë me deklaratën e tij për Andrea Barzaglin Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka lavdëruar lojtarët e tij, sidomos mbrojtësin Andrea Barzagli. Italiani...

​Sonte zhvillohen katër ndeshje në Europa League

më 4.2017 - GazetaBlic

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një...

Shorti, mediat zgjedhin kundërshtarin e ardhshëm të Real Madridit

më 4.2017 - Syri

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions Leagues. Do të jetë sërish shorti që do të përcaktojë përballjet e ardhshme ku sipas mediave italiane...

Infografiku / 100 golat e Ronaldos në Champions

më 4.2017 - Telesport

Cristiano Ronaldo është duke bërë histori. Sulmuesi portugez i Real Madridit shënoi golin e tij të 100-të në Ligën e Kampionëve. Ai është lojtari i pare, që e arrin këtë shifër në këtë kompeticion. “Viktima”...

Barcelona-Juventus/ Kjo foto ka prekur qindra tifozë në rrjete sociale

më 4.2017 - Opinion

Përballja e mbrëmshme mes Barcelonës dhe Juventusit, padyshim që ka qenë tepër emocionuese për Dani Alves. Futbollisti u transferuar verën e kaluar tek italianët, ndërsa dje u rikthyer për herë të parë...

Bonucci: E shkëmbeva fanellën me Messin, djali im do të gëzohet shumë

më 4.2017 - Lajm

Leonardo Bonucci e shkëmbeu fanellën me Lionel Messin në fund të ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. “Me kënaqësi e mora fanellën e lojtarit më të mirë në botë, prandaj ishte një moment i këndshëm...

​Sonte zhvillohen katër ndeshje në Europa League

më 4.2017 - Ina

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një...

Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

më 4.2017 - Ina

Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve. Andaj, secila prej tyre mund të takohen me njëra tjetrën në shortin e fazës së ardhshme të garës....

United do mesfushorin e Inter

më 4.2017 - Ina

Manchester United është duke planifikuar në lëvizje të befasishme për të transferuar anësorin e Inter, Ivan Perisiq. Djajtë e Kuq në këtë rrugë do të përballen me konkurrencën e Chelsea, pasi Antonio Conte...

Allegri me deklaratën e vitit, tallet keq me Messin, Neymarin dhe Suarezin

më 4.2017 - Ina

Massimiliano Allegri ka befasuar të gjithë me deklaratën e tij për Andrea Barzaglin Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka lavdëruar lojtarët e tij, sidomos mbrojtësin Andrea Barzagli. Italiani...

Barcelona me gjest të madh pas humbjes nga Juventusi

më 4.2017 - Gazeta Express

Barcelona ka uruar Juventusin për kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Pavarësisht se u eliminuan nga Juventus, skuadra e Barcelonës nuk ka harruar të përgëzojë skuadrën italiane për kalimin...

Enrique: Ja, pse u eliminuam

më 4.2017 - Gazeta e re

Luis Enrique ka treguar shkakun që ka çuar në eliminimin e Barcelonës. Katalanasit nuk kanë arritur të përsërisnin mrekullinë që kishin bërë ndaj Paris Saint-Germain edhe kundër Juventusit, duke i dhënë...

Video/ E pabesueshme! Shikoni çfarë po bënte Dani Alves ndërkohë që kishte filluar ndeshja

më 4.2017 - Opinion

Edhe pse Juventusi kishte një përballje shumë të vështirë para vetes, Dani Alves ishte shume i relaksuar në fillim të ndeshjes kundër Barcelonës në Camp Nou. 33-vjeçari ka luajtur te klubi spanjoll për...

Allegri thumbon treshën Messi,Suarez dhe Neymar

më 4.2017 - GazetaBlic

Massimiliano Allegri ka befasuar të gjithë me deklaratën e tij për Andrea Barzaglin Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka lavdëruar lojtarët e tij, sidomos mbrojtësin Andrea Barzagli. Italiani...

Allegri: Barcelona nuk do të shënonte gol as nëse ndeshja ….

më 4.2017 - Lajmi.net

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka lavdëruar mbrojtjen e skuadrës së tij. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri është shprehur i lumtur pas kualifikimit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve....

“Lamtumirë Man.utd”

më 4.2017 - Lexo

Zlatan Ibrahimovic pritet të largohet nga Manchester United në fund të këtij edicioni Pavarësisht se mund të vazhdojë edhe për një vit kontratën me Manchester Unitedin, Zlatan Ibrahimovic me shumë mundësi...

Buffon: Këtë nuk e kam pritur nga Barcelona

më 4.2017 - Lajmi.net

Gianluigi Buffon ka pranuar se mbeti i befasuar nga kjo që ndodhi në dy duelet ndaj Barcelonës. Gianluigi Buffon ka thënë se nuk ka pritur që në dy ndeshje të mos pësojë asnjë gol nga Barcelona. “Kam menduar...

Ibrahimoviç i thotë lamtumirë United

më 4.2017 - Java News

Zlatan Ibrahimovic pritet të largohet nga Manchester United në fund të këtij edicioni Pavarësisht se mund të vazhdojë edhe për një vit kontratën me Manchester Unitedin, Zlatan Ibrahimovic me shumë mundësi...

United do mesfushorin e Inter

më 4.2017 - Klan Kosova

Skuadra nga Old Trafford mund ta transferojë kroatin gjatë afatit kalimtar veror Manchester United është duke planifikuar në lëvizje të befasishme për të transferuar anësorin e Inter, Ivan Perisiq. Djajtë...

Juventus, Buffon: “Më mirë Real se Atletico Madrid”

më 4.2017 - Telesport

Kualifikimi në gjysmëfinale të Chmapions-it është realitet për Juventus-in. Prova shumë e vështirë në çerekfinale, Barcelona u kalua me 3 gola dhe portën e Buffon të paprekur dhe tashmë e gjithë vëmendja...

Allegri me deklaratën e vitit, tallet keq me Messin, Neymarin dhe Suarezin

më 4.2017 - Gazeta Express

Massimiliano Allegri ka befasuar të gjithë me deklaratën e tij për Andrea Barzaglin Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka lavdëruar lojtarët e tij, sidomos mbrojtësin Andrea Barzagli. Italiani...

Allegri pa "frena": Kualifikim i merituar, ende nuk kemi arritur asgjë!

më 4.2017 - Albeu

Massimiliano Allegri është lideri i vërtetë i Juventusit. Pas barazimit në "Camp Nou" dhe kualifikimit për në gjysmëfinale, ai nuk përfshihet shpejt nga entuziazmi:"Komplimente djemve . Ishte një rezultat...

Formacioni më i mirë i fazës çerekfinale

më 4.2017 - Indeks online

Real Madrid, Atletico, Juventus dhe Monaco kanë kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve falë paraqitjeve të mira të lojtarëve në fushë. Goal.com ka zgjedhur 11-shën më të mirë të fazës çerekfinale,...

Enrique: Ja, pse u eliminuam

më 4.2017 - KosovaPress

Katalanasit nuk kanë arritur të përsërisnin mrekullinë që kishin bërë ndaj Paris Saint-Germain edhe kundër Juventusit, duke i dhënë kësisoj lamtumirën Ligës së Kampionëve qysh në çerekfinale. Sipas Luis...

Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

më 4.2017 - OraInfo

Shorti do të tërhiqet të premten nga ora 12:00. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve. Andaj, secila prej tyre mund të takohen me njëra...

⚽️“Marca” turpëron Barcelonën në ballinën e sotme

më 4.2017 - Infokusi

“Marca” e ka përshkruar si “varrim” atmosferën tek Barcelona pas humbjes nga Juventus dhe eliminimit nga Liga e Kampionëve. Etiketa: Barcelona Juventusi

E mbani mend kur Suarez ia kafshoi veshin Chiellinit, shikojeni çfarë ndodhi mbrëmë pas ndeshjes

më 4.2017 - GazetaBlic

Giorgio Chiellini dhe Luis Suarez kanë harruar incidentin e kafshimit nga Kampionati botëror 2014. Ata shkëmbyen fanellat pas ndeshjes mes Juventusit dhe Barcelonës në Camp Nou.

Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

më 4.2017 - Lajmi.net

Shorti do të tërhiqet të premten nga ora 12:00. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve. Andaj, secila prej tyre mund të takohen me njëra...

Ja kush gjendet në formacionin e javës në Ligën e kampionëve

më 4.2017 - Gazeta e re

Portali i njohur Goal.com ka publikuar formacionin më të mirë të kësaj jave në garën më prestigjioze të futbollit, atë të Ligës së Kampionëve. Nga ky formacion shihet dominimi i lojtarëve të Juventusit,...

‘Plas’ gallata në rrjetet sociale me dështimin e Messit dhe Barcelonës

më 4.2017 - Almakos

Barcelona është eliminuar prej çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Kampioni spanjoll nuk ka arrit të përmbys rezultatin e takimit të parë 3-0 kundër Juventusit duke barazuar pa gola në ndeshjen e dytë...

‘Kapen’ për fanellën e Messit

më 4.2017 - Arbresh

Ylli i Barcelonës, Leo Messi, nuk kishte ndeshje të mirë ndaj Juventusit, por në fund të ndeshjes ishte protagonisti kryesor. Kjo pasi Chiellini dhe Bonucci patën një diskutim se kush duhet të marrë fanellën...

Buffon: Këtë nuk e prisja nga Barcelona

më 4.2017 - Gazeta Express

Gianluigi Buffon e ka pranuar se nuk ka pritur që të mbajë portën e zbrazët ndaj Barcelonës Juventus arriti që të eliminoi Barcelonën nga Liga e Kampionëve, me rezultat të përgjithshëm pas dy ndeshjeve...

⚽️Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

më 4.2017 - Infokusi

Shorti do të tërhiqet të premten nga ora 12:00. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve. Andaj, secila prej tyre mund të takohen me njëra...

Luftë e madhe nga skuadrat angleze për Perisic

më 4.2017 - KosovaPress

Pas formës së lartë të treguar nga lojtari, ka bërë që shumë skuadra të mëdha të interesohet që ta kenë në radhët e tyre kroatin. Tash së fundmi, në garë për mesfushorin ka hyrë edhe skuadra e Jose Mourinhos,...

Formacioni më i mirë i çerekfinaleve

më 4.2017 - Gazeta e re

Janë kompletuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco janë kualifikuar për gjysmëfinalet e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Mrekullinë...

Momenti kur Neymar nuk i mban më lotët pas humbjes

më 4.2017 - Ora news

Ylli i Barcelonës, futbollisti i njohur brazilian Neymar nuk ka mundur ti mbajë më lotët pas humbjes së tmerrshme më rezultatin e përgjithshëm  3-0. Barcelona u eleminua nga Juventus në Ligën e Kampionëve...

Ja kush gjendet në formacionin e javës në Ligën e kampionëve

më 4.2017 - KosovaPress

Nga ky formacion shihet dominimi i lojtarëve të Juventusit, me gjithsej katër. Befasia e këtij edicioni, Monaco, prezantohet me tre futbollistë, ndërsa nga një lojtar në formacion kanë Real Madrid, Barcelona,...

Formacioni më i mirë i çerekfinaleve

më 4.2017 - KosovaPress

Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid dhe Monaco janë kualifikuar për gjysmëfinalet e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Mrekullinë më të madhe në çerekfinale e ka bërë Juventusi që ka eliminuar Barcelonën...

Luis Enrique i përulet Juves: Mund të fitojë Champions-in

më 4.2017 - Telesport

Barcelona nuk arrin të thyejnë murin e ngritur nga Juventusi dhe lë Ligën e Kampionëve. Disa mundësi të krijuara nga blaugranat, të cilat, megjithatë, ishin më pak se zakonisht në sulm, edhe pse kanë pasur...

Bonucci: Ja kundërshtari i Juventusit në gjysmëfinale të Championsit

më 4.2017 - AlbPortali

Loading... Mbrojtësi Leonardo Bonucci ka zgjedhur kundërshtarin e Juventusit për gjysmëfinalen e Champions Leagues. Italiani do të dëshironte Monacon pasi ai thotë se është skuadra më e dobët në letër,...

FOTO/ Festa e çmendur e “Zonjës së Vjetër”

më 4.2017 - Ora news

Juventusi është gjysmëfinalistja e dytë e Ligës së Kampionëve, duke vazhduar ëndrrën për triumf. Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në  këtë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Kjo skuadër...

​Sonte zhvillohen katër ndeshje në Europa League

më 4.2017 - OraInfo

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një...

Festa e çmendur e Juventusit në Camp Nou

më 4.2017 - Telegrafi

Lojtarët e Juventusit janë duke festuar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga gara elitare evropiane...

Chiellini – Suarez, shikojeni çfarë ka ndodhur pas ndeshjes

më 4.2017 - Lajmi.net

Giorgio Chiellini dhe Luis Suarez kanë harruar incidentin e kafshimit nga Kampionati botëror 2014. Ata shkëmbyen fanellat pas ndeshjes mes Juventusit dhe Barcelonës në Camp Nou. Parashikoni ndeshje të...

Këta dy futbollistë janë fajtorët për eliminimin e Barcelonës

më 4.2017 - Lajmi.net

Mediat italiane kanë identifikuar dy futbollistë si fajtorë për eliminimin e Barcelonës nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. E përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport” ka identifikuar...

Juventus mur i pakalueshëm për Barçën, kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - 10minuta

Barcelona është ndalur nga Juventus në Camp Nou në një barazim pa gola. Juventus kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke e neutralizuar në tërësi skuadrën katalanase për 90 minuta. Pjesa...

Bonucci: Ja kundërshtari i Juventusit në gjysmëfinale të Championsit

më 4.2017 - Fakti Ditor

Mbrojtësi Leonardo Bonucci ka zgjedhur kundërshtarin e Juventusit për gjysmëfinalen e Champions Leagues. Italiani do të dëshironte Monacon pasi ai thotë se është skuadra më e dobët në letër, transmeton...

Formacioni i dështakëve të çerekfinales së Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Almakos

Me ndeshjet e mbrëmshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Në formacionin e lojtarëve më të dobët të kësaj xhiroje, dominojnë futbollistët e Barcelonës. Lexo po ashtu: Kjo e fundit...

UEFA zbulon orën për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - OraInfo

UEFA ka bërë të ditur orarin për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid e Monaco janë katër skuadrat gjysmëfinaliste Ligën e Kampionëve. UEFA ka bërë të ditur...

UEFA zbulon orën për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Lajmi.net

UEFA ka bërë të ditur orarin për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid e Monaco janë katër skuadrat gjysmëfinaliste Ligën e Kampionëve. UEFA ka bërë të ditur...

⚽️Tifozët e Juventusit tallen me Barcelonën, shikojeni çfarë kanë bërë pas ndeshjes

më 4.2017 - Infokusi

Tifozët e Juventusit kanë bërë shaka me Barcelonë duke kënduar “Remuntada” pas kualifikimit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Etiketa: Barcelona Juventusi

“Juve mund të fitojë Ligën e Kampionëve”

më 4.2017 - Lexo

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve.Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

Dy yjet e Juventusit ‘kacafyten’ për fanellën e Messit

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Dy mbrojtësit e Juventusit, Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini janë përplasur mes vete për të marrë fanellën e sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi pas ndeshjes në Camp Nou. Bonucci në fund e shkëmbeu...

Ja kur do të hidhet shorti i Ligës së Kampionëve?

më 4.2017 - KosovaPress

Skuadrat të cilat janë pjesë e tërheqjes së shortit janë: Real Madrid, Monaco, Juventus si dhe Atletico Madrid. Real Madridi në çerekfinale mposhti gjigantin “bavarez” Bayern Munchen me shifrat 4 me 2,...

Luis Enrique: Juventusi mund të fitojë Champions-in

më 4.2017 - Lajm

Barcelona nuk arrin të thyejnë murin e ngritur nga Juventusi dhe lë Ligën e Kampionëve. Disa mundësi të krijuara nga blaugranat, të cilat, megjithatë, ishin më pak se zakonisht në sulm, edhe pse kanë pasur...

Luis Enrique: Juve mund të fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Java News

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve.Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

Buffon: Këtë skuadër e dua në gjysmëfinale

më 4.2017 - Lajm

Kualifikimi në gjysmëfinale të Chmapions-it është realitet për Juventus-in. Prova shumë e vështirë në çerekfinale, Barcelona u kalua me 3 gola dhe portën e Buffon të paprekur dhe tashmë e gjithë vëmendja...

Lamtumirë United

më 4.2017 - Gazeta Express

​Zlatan Ibrahimovic pritet të largohet nga Manchester United në fund të këtij edicioni Pavarësisht se mund të vazhdojë edhe për një vit kontratën me Manchester Unitedin, Zlatan Ibrahimovic me shumë mundësi...

Gianluigi Buffon: Këtë nuk e prisja nga Barcelona!!

më 4.2017 - Java News

Gianluigi Buffon e ka pranuar se nuk ka pritur që të mbajë portën e zbrazët ndaj Barcelonës. Juventus arriti që të eliminoi Barcelonën nga Liga e Kampionëve, me rezultat të përgjithshëm pas dy ndeshjeve...

‘Plas’ gallata në rrjetet sociale me dështimin e Messit dhe Barcelonës

më 4.2017 - AlbPortali

Barcelona është eliminuar prej çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Loading... Kampioni spanjoll nuk ka arrit të përmbys rezultatin e takimit të parë 3-0 kundër Juventusit duke barazuar pa gola në ndeshjen...

‘Plas’ gallata në rrjetet sociale me dështimin e Messit dhe Barcelonës

më 4.2017 - AlbPortali

Barcelona është eliminuar prej çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Loading... Kampioni spanjoll nuk ka arrit të përmbys rezultatin e takimit të parë 3-0 kundër Juventusit duke barazuar pa gola në ndeshjen...

‘Plas’ gallata në rrjetet sociale me dështimin e Messit dhe Barcelonës

më 4.2017 - AlbPortali

Barcelona është eliminuar prej çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Loading... Kampioni spanjoll nuk ka arrit të përmbys rezultatin e takimit të parë 3-0 kundër Juventusit duke barazuar pa gola në ndeshjen...

Mbrojtje gjigante e Juventusit, për 180 minuta pranuan vetëm katër gjuajtje në portë – Messit, Suarezit dhe Neymarit u ndodh për herë të parë

më 4.2017 - Almakos

Mediat spanjolle vazhdojnë të jenë të ashpra me paraqitjen e Barcelonës kundër Juventusit. Treshja e famshme Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar e njohur si MSN për 180 minuta lerë që nuk shënuan, por...

​Sonte zhvillohen katër ndeshje në Europa League

më 4.2017 - Gazeta Express

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një javë...

Infografiku / 100 golat e Ronaldos në Champions

më 4.2017 - Lajm

Cristiano Ronaldo është duke bërë histori. Sulmuesi portugez i Real Madridit shënoi golin e tij të 100-të në Ligën e Kampionëve. Ai është lojtari i pare, që e arrin këtë shifër në këtë kompeticion. “Viktima”...

Kundërshtari më i keq për Real Madridin?

më 4.2017 - Tetova Sot

Shorti do të tërhiqet të premten nga ora 12:00. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atletico Madrid janë katër skuadrat gjysmëfinaliste nga Liga e Kampionëve. Andaj, secila prej tyre mund të takohen me njëra...

‘Plas’ gallata në rrjetet sociale me dështimin e Messit dhe Barcelonës

më 4.2017 - Shenja

Barcelona është eliminuar prej çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Kampioni spanjoll nuk ka arrit të përmbys rezultatin e takimit të parë 3-0 kundër Juventusit duke barazuar pa gola në ndeshjen e dytë...

‘Jashtëtoksori’ Messi, Bonucci dhe Chiellini kacafyten për fanelën e tij

më 4.2017 - Periskopi

Edhe pse nuk arriti të tregoj veten në ndeshjen me Juventusin, në fund Lionel Messi është bërë protagonisti kryesor në fushë për shkak të fanelës së tij. Kjo pasi Chiellini dhe Bonucci patën një diskutim...

Dani Alves zbulon se çka i tha Neymarit pas eliminimit të Barçës

më 4.2017 - Almakos

Juventus ka eliminuar Barcelonën prej çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Rikthimi i Dani Alvesit në Camp Nou ishte emocional dhe këtë e dëshmoi edhe pas takimit, i cili përfundoi pa gola. Braziliani...

Tri skuadra të mëdha të Ligës Premier pas Perisicit

më 4.2017 - Almakos

Chelseat dhe Arsenalit i është bashkuar edhe Manchester United për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit të Interit, Ivan Perisic. Perisic ka dëshirë që të luajë në Ligën Premier dhe sezoni i tij personal...

Liga e Kampionëve, ky është formacioni më i mirë

më 4.2017 - Arbresh

Real Madrid, Atletico, Juventus dhe Monaco janë ekipet që kanë kaluar tutje në fazën gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, përcjellë Arbresh.info. Faqja e madhe sportive ‘Goal’ e ka përzgjedhur formacionin...

Formacioni më i mirë i fazës çerekfinales së Ligës së Kampionëve, asnjë futbollist i Barçës

më 4.2017 - Almakos

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Real Madrid, Atletico, Juventus dhe Monaco kanë kaluar në gjysmëfinale të kësaj gare prestigjioze evropiane për klube. Tashmë...

Barcelona-Juventus, Allegri: “E merituam”, Enrique: “Vuajtëm ndeshjen e Torinos”

më 4.2017 - Blitz

Massimiliano Allegri dhe Luis Enrique, trajnerët respektivë të Juventusit dhe Barcelonës, kanë analizuar pas ndeshjes së djeshme atë që ndodhi në fushën e lojës. Pas barazimit në “Camp Now” dhe kualifikimit...

Liga e Evropës në bastore

më 4.2017 - Sovrani

Sonte zhvillohen takimet e kthimit të  çerekfinales së Ligës së Evropës. Sovrani.info ju sjell informacionet dhe parashikimet për këto takime. Manchester United- Anderlecht……………………………1/1 Ky takim është...

Fanela e Messit bëhet ‘moll sherri’ mes Chielinit e Bonuccit

më 4.2017 - Sovrani

Edhe pse nuk arriti të tregoj veten në ndeshjen me Juventusin, në fund Lionel Messi është bërë protagonisti kryesor në fushë për shkak të fanelës së tij. Kjo pasi Chiellini dhe Bonucci patën një diskutim...

Dy yje të Juventusit ‘përleshen’ për fanellën e Messit

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Leonardo Bonucci dhe Georgio Chiellini kanë diskutuar në fund të ndeshjes se cili duhet ta marrë fanellën e Leo Messit Ylli i Barcelonës, Leo Messi, nuk kishte ndeshje të mirë ndaj Juventusit, por në fund...

‘Shpërthen’ gallata në rrjetet sociale me dështimin e Messit dhe Barcelonës

më 4.2017 - Periskopi

Kampioni spanjoll nuk ka arrit të përmbys rezultatin e takimit të parë 3-0 kundër Juventusit duke barazuar pa gola në ndeshjen e dytë të zhvilluar në Camp Nou. Pa dyshim episodi që mbahet mend është rrëzimi...

Kur Barcelona e dominon formacionin e dështakëve të Championsit

më 4.2017 - Sovrani

Pas formacionit më të mirë, Goal ka zbuluar edhe formacionin më të dobët të fazës çerekfinale të Champions Leagues. Në këtë 11-she bëjnë pjesë hiç më pak se pesë lojtarë të Barcelonës, përfshirë edhe dy...

Formacioni i dështakëve të çerekfinales së Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Periskopi

Me ndeshjet e mbrëmshme ka përfunduar edhe faza çerekfinale e Ligës së Kampionëve. Në formacionin e lojtarëve më të dobët të kësaj xhiroje, dominojnë futbollistët e Barcelonës. Kjo e fundit përfaqësohet...

Formacioni më i mirë i çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Sovrani

Ka përfunduar faza çerekfinale e Champions Leagues me ndeshjet e natës së mbrëmshme dhe është zbuluar formacioni më i mirë i kësaj faze. Juventusi, Real Madridi, Atletico Madridi dhe Monaco janë katër...

Përtej rivalitetit, ja çfarë ka bërë Barcelona pas kualifikimit të Juventusit në gjysmëfinale të Championsit

më 4.2017 - Sovrani

Pavarësisht se u eliminuan nga Juventus, skuadra e Barcelonës nuk ka harruar të përgëzojë skuadrën italiane për kalimin në gjysmëfinale. “Urime të gjithë juventinëve për kalimin në çerekfinale të Ligës...

Bonuçi zbulon bisedën me Leo Messin: Ja çfarë i thashë

më 4.2017 - Newsport

Mbrëmë Juventus luajti kundër Barcelonës në kuadër të çerekfinaleve të Champions League. Bardhezinjtë barazuan pa gola në “Camp Nou”, por fitorja 3-0 në ndeshjen e parë kualifikoi ekipin italian. Në fundin...

Shorti për Ligën e Kampionëve, UEFA zbulon orarin

më 4.2017 - Arbresh

UEFA ka bërë të ditur orarin për shortin e gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve. Real Madrid, Juventus, Atletico Madrid e Monaco janë katër skuadrat gjysmëfinaliste Ligën e Kampionëve. UEFA ka bërë të ditur...

Sonte zbulohen gjysmëfinalistët në Europa Ligë

më 4.2017 - KosovaPress

Padyshim që ndeshja kryesore e kësaj nate do të zhvillohet në “Old trafford”, ku Manchester United është nikoqire e skuadrës belge, Anderlecht. Takimi i parë i zhvilluar një javë më parë kishte përfunduar...

Alves zbulon se çfarë i tha Neymarit kur e pa duke qarë

më 4.2017 - Sovrani

Dani Alves mori lëvdata të shumta pas veprimeve të tij në ‘Camp ‘Nou’ si para ashtu edhe pas ndeshjes. Në fakt para se të startonte sfida Barcelona – Juventus, Alves shkoi tek banka e ‘Blaugranëve’ dhe...

Allegri: Një hap para drejt finales

më 4.2017 - Lexo

Juventusi duhet të vazhdojë të përmirësohet dhe të mos qëndrojë vetëm në këtë formë – është shprehur Massimiliano Allegri pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër nuk u mposht...

Allegri: “Kur e inkuadrova Barzaglin, edhe po të luanim tërë ditën, Barcelona…

më 4.2017 - Sovrani

Massimiliano Allegri, trajneri i Juventusit tashmë tashmë ka filluar edhe të ‘tallet’ me Barcelonën pas eleminimit që ua bëri atyre në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ai ka thënë se pas inkuadrimit...

Monaco me lehtësi kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Java News

Monaco e ka mposhtur edhe në ndeshjen kthyese Dortmundin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pas fitores 2-3 në javën e kaluar, Monaco fitoi me rezultat 3 me 1, transmeton Koha.net. Vetëm pas tre minutave...

Barcelona me gjest të madh pas humbjes nga Juventusi

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Barcelona ka uruar Juventusin për kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Pavarësisht se u eliminuan nga Juventus, skuadra e Barcelonës nuk ka harruar të përgëzojë skuadrën italiane për kalimin...

Nuk do t’a besoni se cilën skuadër dëshiron t’a shmang nga shorti Buffon

më 4.2017 - Sovrani

Nësër (e premte) me fillim nga ora 12:00 do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Portieri i Juventusit Gianluigi Buffon ka deklaruar se skuadra që ai dëshiron t’a shmnag në këtë fazë...

Festa e çmendur e Juventusit në Camp Nou

më 4.2017 - Almakos

Lojtarët e Juventusit janë duke festuar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga gara elitare evropiane...

Juventus e Monaco në gjysmëfinale, Barcelona e Dortmundi në shtëpi

më 4.2017 - Lexo

Juventusi, Monaco, Real Madridi e Atletico Madridi, u kualifkuan në gjysmëfinalen e Champions League, ndërsa Barcelona, Dortmundi, Leicester City e Bayern Munihu, janë eliminuar nga gara më prestigjioze....

Real, Atletiko, Juventus dhe Monako në gjysmënfinalen e Ligës së kampionëve

më 4.2017 - Republika

Gjysmënfinalistët e Ligës së kampionëve janë Real Madrid, Atletiko Madrid, Juventus dhe Monako. Juventus dhe Monako mbrëmë arritën të plasohen në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve pas eliminimeve të...

Ja çfarë e ‘befasoi’ Buffonin në ndeshjen me Barcelonën

më 4.2017 - Sovrani

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon as që e ka menduar se do të dal nga ‘Camp Nou’ pa pësuar ndonjë gol. Këtë legjenda italiane e ka pranuar menjëherë pas ndeshjes duke deklaruar se ai është i befasuar...

Formacionet e mundshme, Man. United – Anderlecht

më 4.2017 - Sovrani

Pas barazimit në ndeshjen e parë me rezultat 1-1, Manchester United sonte do të kërkojë fitore përballë Anderlechtit në ‘Old Trafford’. Këto janë formacionet e mundshme: Facebook Twitter Google Plus

Rikthehet Europa Ligë, gjithçka e hapur në ‘Old Trafford’

më 4.2017 - Insajderi

Sonte do të mësohen katër emrat e skuadrave që do të arrijnë gjysmë finale të Europa Ligë. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit...

Këta dy futbollistë janë fajtorët për eliminimin e Barcelonës

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Mediat italiane kanë identifikuar dy futbollistë si fajtorë për eliminimin e Barcelonës nga Juventus në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. E përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport” ka identifikuar...

Festa e çmendur e Juventusit në Camp Nou

më 4.2017 - Periskopi

Lojtarët e Juventusit janë duke festuar kualifikimin për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga gara elitare evropiane...

Europa League vjen sonte me këto ndeshje…

më 4.2017 - Sovrani

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues. Ndeshja kryesore do të zhvillohet në’ Old Trafford’, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një...

Kur do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Champions League dhe datat kur do të luhen ndeshjet

më 4.2017 - Gazeta Telegraf

Kur tashmë janë përcaktuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions League, pritet vetëm të përcaktohen vetëm çiftet që do të përballen. Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë gjysmëfinalistët...

Sonte zhvillohen katër ndeshje në Europa League

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e kthimit në fazën çerekfinale të Europa Leagues Ndeshja kryesore do të zhvillohet në Old Trafford, ku Manchester United do të pres Anderlechtin, pas barazimit 1:1 një javë...

“Zhduken” gjermanet / Në gjysmëfinale një derbi madrilen?!

më 4.2017 - Lajme.al

Bardhekuqtë e Atletico Madridit  pa zhurmë kanë eliminuar kampionët e Anglisë, Leicester City, dhe janë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve. Për ta është gjysmëfinalja e tretë në 4 vitet e fundit. Real...

Shterpësia e çuditshme e Barçës, në gjysmëfinale të Champions-it Juve e Monako

më 4.2017 - Te Sheshi

Kur të gjithë prisnin që Barcelona të bënte një tjetër përmbysje, të ngjashme me atë ndaj PSG-së, apo më e pakta t’i afrohej diçkaje të tillë, ngjau krejt e kundërta. Në “Camp Nou” pati një mbrëmje të...

Barcelona-Juventus, tekniku Enrique "I heq kapelen Juventusit"

më 4.2017 - Shqiptarja

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes Barcelona–Juventus, tekniku i “katalanasve”, Enrqique, ka thënë se i heq kapelen skuadrës së Juventusit dhe se kanë gjithçka për të fituar Champion League. Luis Enrique,...

Kur do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Champions League dhe datat kur do të luhen ndeshjet

më 4.2017 - BalkanWeb

Kur tashmë janë përcaktuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions League, pritet vetëm të përcaktohen vetëm çiftet që do të përballen. Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë gjysmëfinalistët...

Pique: Juve luajti më mirë përgjatë dy ndeshjeve, mendoj se mund ta fitojë LK-në

më 4.2017 - Telegrafi

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka pranuar se Juventusi luajti më mirë gjatë dy ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër u kualifikua në gjysmëfinale të garës më të madhe evropiane...

Luis Enrique: I heq kapelen Juventusit, do të fitojnë Champions League

më 4.2017 - BalkanWeb

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique në një prononcim për “Mediaset Premium” ka pranuar se skuadra tij nuk e meritonte te kualifikohej në gjysmëfinalet e Ligës së Kampioneve dhe se Juventus e meritoi plotësisht...

Bonucci: E shkëmbeva fanellën me lojtarin më të mirë në botë, djali im do të gëzohet shumë

më 4.2017 - Telegrafi

Leonardo Bonucci e shkëmbeu fanellën me Lionel Messin në fund të ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. “Me kënaqësi e mora fanellën e lojtarit më të mirë në botë, prandaj ishte një moment i këndshëm...

Kjo është bukuria e futbollit, Suarez dhe Chiellini shkëmbejnë fanellat në fund të takimit

më 4.2017 - Telegrafi

Barcelona barazoi me Juventusin në ndeshjen e dytë me rezultat 0-0 dhe kështu ia mundësoi Zonjës së Vjetër kualifikimin gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ky takim u prit shumë edhe për faktin pasi Luis...

Allegri: Një hap para drejt finales

më 4.2017 - Telegrafi

Juventusi duhet të vazhdojë të përmirësohet dhe të mos qëndrojë vetëm në këtë formë – është shprehur Massimiliano Allegri pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër nuk u mposht...

“Djali im do të gëzohej më shumë për fanellën e Belottit”/Bonucci zbulon pse e shkëmbeu fanellën me Messin

më 4.2017 - BalkanWeb

Barcelona nuk ia ka doli të mposhtë Juventusin në ndeshjen e kthimit në “Camp Nou”, duke mos arritur asgjë më shumë se një barazim me rezultat 0-0, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve me rezultat të...

Festa e çmendur Juventusit në Camp Nou pasi eliminoi Barcelonën

më 4.2017 - Zhurnal

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Enrique: Ia heq kapelën Juves, mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Telegrafi

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan nga Liga e...

​Festa e çmendur Juventusit

më 4.2017 - Koha.mk

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Statistika interesante për gjysmëfinalistët e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Klan Kosova

Janë kompletuar gjysmëfinalistët e Ligës së Kampionëve me natën e sontme, pas kualifikimit të Juventusit dhe Monacos, që iu bashkuan dy skuadrave nga Madridi, Realit dhe Atleticos. Atletico Madrid ka arritur...

Lojtarët e Juves e ngushëlluan Neymarin

më 4.2017 - Telegrafi

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar, nuk ka mundur t’i mbajë lotët nga pikëllimi pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve. Katalunasit luajtën pa gola në Camp Nou në ndeshjen kthyese çerekfinale, ndërsa...

Titulli i Europa League, në fokus të Manchester United

më 4.2017 - Flaka

Me fokusin në trofeun që nuk e synonte në startin e sezonit, Manchester United do të impenjohet në një tjetër ndeshej të Europa League, këtë herë në kthimin e çerekfinaleve ndaj Anderlehtit. Djajtë e Kuq...

Nuk do ta besoni çfarë ka ndodhur pas ndeshjes mes Chiellinit e Suarezit

më 4.2017 - GazetaBlic

Luis Suarez dhe Georgio Chiellini kanë harruar incidentin që kishin në Kupën e Botës të vitit 2014 Sulmuesi Luis Suarez kishte kafshuar më dhemb Gerogio Chielliniin në Kupën e Botës të vitit 2014, ku uruguaiani...

Pas diskualifikimit vjen edhe një lajm shumë i hidhur për Barcelonën

më 4.2017 - OraInfo

Skuadra e Barcelonës u diskualifikua nga Champions League, pas humbjen në dy takime nga Juventusi me rezultatin e përgjithshëm 3-0. Si të mos mjaftonte vetëm humbja, lojtari i tyre, Neymar është ndëshkuar...

Enrique flet pas ndeshjes: Ja pse u eliminua Barcelona

më 4.2017 - Albeu

Trajneri i Barcelonës, Luis Enriqeu pas ndeshjes ka deklaruar se skuadra e tij bëri gjithçka, por nuk kishin shumë fat ndaj Juventusit. Por, ai e pranoi se ndeshjen e kishin humbur në Torino , pasi kishin...

Enrique gjen fajtorin për eliminimin e Barcelonës

më 4.2017 - Indeks online

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka thënë se fajtori i eliminimit të skuadrës së tij është loja e dobët në pjesën e parë të ndeshjes në Juventus. Gjithashtu ka shtuar se mungoi edhe fati pasi që katalonasit...

FOTO/ Shiko çfarë ndodhi midis Suarez dhe Chiellinit pas ndeshjes

më 4.2017 - Syri

Luis Suarez dhe Georgio Chiellini kanë harruar incidentin që kishin në Kupën e Botës të vitit 2014 Sulmuesi Luis Suarez kishte kafshuar më dhemb Gerogio Chielliniin në Kupën e Botës të vitit 2014, ku uruguaiani...

Pique: Juve e meritoi kalimin në gjysmëfinale

më 4.2017 - Koha.net

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, thotë se Juventusi meritoi kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juve u kualifikua tutje duke eliminuar Barçën në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm...

Enrique befason me deklaratën për eliminimin e Barcelonës

më 4.2017 - GazetaBlic

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve. Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

FOTO/ Po ndodh tani. Shiko çfarë ndodhi midis Suarez dhe Chiellinit pas ndeshjes

më 4.2017 - Syri

Luis Suarez dhe Georgio Chiellini kanë harruar incidentin që kishin në Kupën e Botës të vitit 2014 Sulmuesi Luis Suarez kishte kafshuar më dhemb Gerogio Chielliniin në Kupën e Botës të vitit 2014, ku uruguaiani...

​E pabesueshme çfarë ka ndodhur në mes të Chiellinit dhe Suarezit

më 4.2017 - OraInfo

Luis Suarez dhe Georgio Chiellini kanë harruar incidentin që kishin në Kupën e Botës të vitit 2014 Sulmuesi Luis Suarez kishte kafshuar më dhemb Gerogio Chielliniin në Kupën e Botës të vitit 2014, ku uruguaiani...

Notat e lojtarëve: Barcelona 0-0 Juventus

më 4.2017 - Telegrafi

Barcelona ka dështuar totalisht përballë Juventusit të hekurt në Camp Nou. Barazimi prej 0-0 kualifikoi Bianconerët, të cilët vazhdojnë ëndrrën e tyre tutje. Natyrisht notat më të larta i marrin mbrojtësit...

Enrique: Juventus u kualifikua, por kjo skuadër e fiton Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Aktuale

Luis Enrique e konsideron të merituar kualifikimin e Juventusit dhe e vlerëson shumë Massimiliano Allegrin. Trajneri katalunas ka uruar kampionin italian për kualifikimin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve....

​E pabesueshme çfarë ka ndodhur në mes të Chiellinit dhe Suarezit

më 4.2017 - Gazeta Express

Luis Suarez dhe Georgio Chiellini kanë harruar incidentin që kishin në Kupën e Botës të vitit 2014 Sulmuesi Luis Suarez kishte kafshuar më dhemb Gerogio Chielliniin në Kupën e Botës të vitit 2014, ku uruguaiani...

Enrique: Ia heq kapelën Juves

më 4.2017 - OraInfo

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan nga Liga e...

Monaco kalon lehtësisht në gjysmëfinale

më 4.2017 - Koha.mk

Monaco ka vazhduar super performancat e këtij sezoni, duke mposhtur pa probleme Dortmundin në shtëpi me rezultat 3-1. Serinë e hapi Kylian Mbappe në minutën e tretë me asistim të Mendyt. Vazhdoi Falcao...

​Enrique tregon pse u eliminua Barcelona

më 4.2017 - Gazeta Express

Luis Enriqeu tha se skuadra e tij është eliminuar për shkak të paraqitjes së dobët në Torino Trajneri i Barcelonës, Luis Enriqeu tha se skuadra e tij bëri gjithçka, por nuk kishin shumë fat ndaj Juventusit....

Enrique: Juventus u kualifikua, por kjo skuadër e fiton Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Lajmi.net

Luis Enrique e konsideron të merituar kualifikimin e Juventusit dhe e vlerëson shumë Massimiliano Allegrin. Trajneri katalunas ka uruar kampionin italian për kualifikimin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve....

Juve “Zonjë” edhe në kështjellën e Barcës

më 4.2017 - Koha.mk

Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese, duke mos arritur asgjë më shumë se një barazim me rezultat 0-0, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve me rezultat...

Monaco po shijon super sezonin, kalon lehtësisht në gjysmëfinale

më 4.2017 - Telegrafi

Monaco ka vazhduar super performancat e këtij sezoni, duke mposhtur pa probleme Dortmundin në shtëpi me rezultat 3-1. Serinë e hapi Kylian Mbappe në minutën e tretë me asistim të Mendyt. Vazhdoi Falcao...

Pique: Juventus e meritoi kualifikimin

më 4.2017 - Indeks online

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka lavdëruar Juventusin duke thënë se ata merituat të kalojnë në gjysmëfinale. Ai tha se italianët e kanë futbollin e tyre dhe arritën ta zhvillojnë edhe në Camp Nou....

Ngjarja e fundit. Luis Enrique shokon me deklaratën e tij

më 4.2017 - Syri

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve. Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

Rama tepër i lumtur për fitoren e Juves, ja si feston (FOTO LAJM)

më 4.2017 - Albeu

Kryeministri i Shqipërisë, i njohur si tifoz i flaktë i Juventusit, ka publikuar në llogarinë e tij personale në Facebook, një fotografi ku shihet portieri i Juves , Buffon duke i vënë dorën pas qafe legjendës...

Juve, “Zonjë” edhe në kështjellën e Barcës

më 4.2017 - Telegrafi

Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese, duke mos arritur asgjë më shumë se një barazim me rezultat 0-0, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve me rezultat...

Luis Enrique: Juve ka gjithçka që i duhet për të fituar Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Koha.net

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve. Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

Eliminimi i Barcelonës, Messi nuk e fsheh dot dëshpërimin, Neymar shpërthen në lotë

më 4.2017 - NOA

Humbja 3-0 një javë më parë në Torino dhe barazimi pa gola mbrëmjen e sotme kundër Juventusit, ka bërë që Barcelona të eliminohet nga gara për trofeun e Ligës së kampioneve. Sulmuesi argjentinas, Lionel...

Neymar qau si fëmijë, e përjetoi rëndë eliminimin nga Juventusi

më 4.2017 - GazetaBlic

Neymar e ka përjetuar rëndë eliminimin e Barcelonës nga Liga e Kampionëve. Gjiganti katalunas është eliminuar nga kompeticioni evropian mbrëmjen e së mërkurës pas disfatës me rezultat të përgjithshëm 3...

Barcelona befason Juventusin pas ndeshjes

më 4.2017 - OraInfo

Barcelona u eliminua nga Liga e Kampionëve pasi u mposht nga Juventusi me rezultat të përgjithshëm 3-0. Mirëpo skuadra katalonase edhe përkundër kësaj ka uruar kundërshtarin për kalimin në gjysmëfinale....

FOTO/ E meritojnë. Shiko festën e çmendur të Juventus

më 4.2017 - Syri

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Barcelona befason Juventusin pas ndeshjes

më 4.2017 - Indeks online

Barcelona u eliminua nga Liga e Kampionëve pasi u mposht nga Juventusi me rezultat të përgjithshëm 3-0. Mirëpo skuadra katalonase edhe përkundër kësaj ka uruar kundërshtarin për kalimin në gjysmëfinale....

Mësojeni kur do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - GazetaBlic

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00. Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

Kjo ishte festa e çmendur e Juventusit pasi eliminuan Barcelonën

më 4.2017 - GazetaBlic

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Barcelona – Juventus, fillojnë talljet me katalonasit

më 4.2017 - OraInfo

Juventusi e ka eliminuar Barcelonan nga Liga e Kampionëve me rezultat të përgjithshëm prej 3 me 2. “Zonja e Vjetër” e ndali skuadrën katalonase në “Camp Nou” me rezultat 0 me 0, kështu duke e ruajtur rezultatin...

​Festa e çmendur Juventusit në Camp Nou pasi eliminoi Barcelonën

më 4.2017 - Gazeta Express

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

FOTO/ Juve në festë në dhomat e zhveshjes, Neymar shpërthen në lot

më 4.2017 - Shqiptarja

Super sfida e sotme mes Barcelonës dhe Juventusit ishte e mbushur me emocione pa fund, por mrekullia nuk ndodhi dhe katalanasit u detyruan të përulen para italianëve. Në fund të ndeshjes lojtarët e ekipit...

Neymar qan si fëmijë pas eliminimit, shikoni kush e ngushëllon

më 4.2017 - OraInfo

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona....

VIDEO/ Kjo nuk duhet të ndodhte. Leo Messi shikon vdekjen me sy. Tragjedia shumë pranë

më 4.2017 - Syri

Juventus ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra italiane në fazën çerekfinale eliminoi Barcelonën, ku pas barazimit 0-0 vlejti rezultati i ndeshjes së parë 3-0 në favor të “zonjës së...

Juventus mposht Barçën/ Rama ‘ngushëllon’ Messi-n me Buffon-in

më 4.2017 - BalkanWeb

Ashtu si në ndeshjen e parë edhe në këtë të kthimit, Kryeministri Edi Rama, që njihet tashmë si tifoz i flaktë i Juventusit, ka postuar foto nga ndeshja Juventus – Barcelona, të vlefshme për çerekfinalen...

Ja kur do të hedhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Indeks online

Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë gjysmëfinalistët e sezonit 2016/17 të Ligës së Kampionëve. Shorti për këto ndeshje do të hedhet të premten në ora 11:30 në Nyon të Zvicrës. Ndeshjet...

Champions, Juventus dhe Monaco kalojnë në gjysmëfinale

më 4.2017 - NOA

Skuadra e Juventusit kualifikohet në gjysëmfinale të Ligës së Kampioneve, pas barazimit pa gola që arriti mbrëmjen e sotme kundër Barcelonës në “Camp Nou”. Juventus kualifikohet falë fitores që arriti...

FOTO/ Po ndodh tani. Neymar shpërthen në lot

më 4.2017 - Syri

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona. Komentet Shto koment

Me Mbappe dhe Falaco, Monaco nis të ëndërrojë…

më 4.2017 - Telesport

Kylian Mbappe dhe Radamel Falcao shënuan që në pjesën e parë, duke udhëhequr Monaco drejt fitores 3-1 kundër Borussia Dortmund, të mërkurën në mbrëmje, e cila i jep skuadrës së “Principatës” kualifikimin...

Rama feston kualifikimin e Juves me një fotografi madhështore

më 4.2017 - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, i njohur si tifoz i flaktë i Juventusit, ka publikuar në llogarinë e tij personale në Facebook, një fotografi ku shihet portieri i Juves, Buffon duke i vënë dorën pas qafe legjendës...

Monaco mposht Dortmund, shijon gjysmëfinale e Champions League

më 4.2017 - Ora news

Monaco është gjysëmfinalistja tjetër e Ligës së Kampionëve pasi mposhti Dortmundin në shtëpi me rezultat 3-1 dhe me rezultat të përgjithshëm 6-3. Serinë e golave e hapi Kylian Mbappe në minutën e tretë...

Juvja në gjysmëfinale, Barça nuk e kalon “murin” bardhezi

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Juventusi dhe Monako janë dy skuadrat e tjera të kualifikuara në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve pas Real Madridit dhe Atletikos. Bardhezinjve u ka mjaftuar një barazim pa gola në “Kam Nou” kundër...

​E dhimbshme, ja si e përjetoi Messi eliminimin nga Juventus

më 4.2017 - Antpress

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

E meritojnë. Shiko festën e çmendur të Juventus

më 4.2017 - Antpress

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Neymar qan si fëmijë pas eliminimit, shikoni kush e ngushëllon

më 4.2017 - Gazeta Express

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona....

Messi e përjeton rëndë, asnjë tifoz i Barcelonës s’dëshiron t’i shohë këto foto

më 4.2017 - Lajmi.net

Leo Messi e ka përjetuar në mënyrë shumë të dhimbshme eliminimin e Barcelonës nga Liga e Kampionëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Messi e përjetoi shumë rëndë eliminimin nga Juventusi

më 4.2017 - GazetaBlic

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar...

Barcelona-Juventus, notat e futbollistëve

më 4.2017 - OraInfo

Më poshtë i keni notat e futbollistëve për ndeshjen Barcelona-Juventus (0:0), ku italianët siguruan kualifikimin në gjysmëfinale. LEXO PO ASHTU: Ja sa do të mungoj Shkodran Mustafi

Rama feston fitoren e Juves me një fotografi madhështore

më 4.2017 - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, i njohur si tifoz i flaktë i Juventusit, ka publikuar në llogarinë e tij personale në Facebook, një fotografi ku shihet portieri i Juves, Buffon duke i vënë dorën pas qafe legjendës...

Kur hedhet shorti i gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Koha.net

Janë mësuar emrat e katër ekipeve më të mira sivjet në Ligën e Kampionëve. Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë ekipet që kanë mbetur në garën për më të mirin në Evropë. Shorti për gjysmëfinale...

Monaco mposht Dortmund, shijon gjysmëfinale e Champions League

më 4.2017 - Ora news

Monaco është gjysëmfinalistja tjetër e Ligës së Kampionëve pasi mposhti Dortmundin në shtëpi me rezultat 3-1 dhe me rezultat të përgjithshëm 6-3. Serinë e golave e hapi Kylian Mbappe në minutën e tretë...

Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Albeu

Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 6:3. Golat për Monacon në këtë ndeshje i shënuan Mbappe,...

Messit i “dridhen” këmbët para Buffonit

më 4.2017 - Indeks online

Juventusi ka eliminuar Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ylli i skuadrës katalonase, Lionel Messi ishte në hije në dy ndeshjet e zhvilluara në Torino dhe në Camp Nou. Argjentinasi nuk ka...

Leo Messi shikon vdekjen me sy. Tragjedia shumë pranë

më 4.2017 - Antpress

Juventus ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra italiane në fazën çerekfinale eliminoi Barcelonën, ku pas barazimit 0-0 vlejti rezultati i ndeshjes së parë 3-0 në favor të “zonjës së...

Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Aktuale

Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3:1, për t’u kualifikuar më gjysmëfinale....

Notat e lojtarëve: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - GazetaBlic

Juventusi ka eliminuar Barcelonën nga Liga e Kampionëve. Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale, duke e eliminuar Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3-0 pas dy ndeshjeve, përcjell Gazeta Blic...

Barcelona-Juventus, notat e futbollistëve

më 4.2017 - Lajmi.net

Më poshtë i keni notat e futbollistëve për ndeshjen Barcelona-Juventus (0:0), ku italianët siguruan kualifikimin në gjysmëfinale. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

FOTO/ Publikohen foto tronditëse të Lionel Messit pas eleminimit

më 4.2017 - Syri

Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me rezultat të përgjithshëm 3:0. Pas ndeshjes Leo Messi ka qenë shumë i dëshpëruar, pasi nuk arriti të...

Nuk ka përmbysje magjike, “fortesa” Juventus kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Aktuale

Juventus e përballon  më së miri presionin e Barcelona-s duke kaluar kështu në gjysmëfinalen e Champions League. Megjithëse ishin katalanasit ata që dominuan plotësisht ndeshjen, duke luajtur shumicën...

Juventus vazhdon ëndrrën, eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Ora news

Juventusi është gjysmëfinalistja e dytë e Ligës së Kampionëve, duke vazhduar ëndrrën për triumf. Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese. Spanjollët...

Juventus vazhdon ëndrrën, eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Ora news

Juventusi është gjysmëfinalistja e dytë e Ligës së Kampionëve, duke vazhduar ëndrrën për triumf. Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese. Spanjollët...

Ja kur hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale

më 4.2017 - Gazeta Express

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00 Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

​E dhimbshme, ja si e përjetoi Messi eliminimin nga Juventus

më 4.2017 - Gazeta Express

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

Rama tepër i lumtur për fitoren e Juves, ja si feston

më 4.2017 - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, i njohur si tifoz i flaktë i Juventusit, ka publikuar në llogarinë e tij personale në Facebook, një fotografi ku shihet portieri i Juves, Buffon duke i vënë dorën pas qafe legjendës...

Monaco i fortë për Dortmundin, prek gjysmëfinalen

më 4.2017 - GazetaBlic

Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3:1, për t’u kualifikuar më gjysmëfinale....

Monaco kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - OraInfo

Monaco ka shënuar fitore 3:1 ndaj Borussia Dortmundit, në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në...

Monaco mposht Dortmundin

më 4.2017 - Opinion

Monaco ka shënuar fitore 3:1 ndaj Borussia Dortmundit, në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në...

VIDEO/ Kualifikohet Monaco, fiton bindshëm ndaj Dortmundit

më 4.2017 - Syri

Monaco e ka mposhtur edhe në ndeshjen kthyese Dortmundin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pas fitores 2-3 në javën e kaluar, Monaco sonte fitoi me rezultat 3 me 1, transmeton Koha.net. Vetëm pas...

Juventus eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Klan Kosova

Kampioni italian, Juventus, është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pas barazimit 0:0 në Camp Nou me Barcelonën. Katalunasit nuk arritën t’i bëjnë asgjë Zonjës së Vjetër, pas fitores...

Monaco me lehtësi kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Koha.net

Monaco e ka mposhtur edhe në ndeshjen kthyese Dortmundin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pas fitores 2-3 në javën e kaluar, Monaco sonte fitoi me rezultat 3 me 1, transmeton Koha.net. Vetëm pas...

Befasia Monaco në gjysmëfinale

më 4.2017 - Indeks online

Monaco ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pasi mposhti Dortmundin me rezultat 3-1 dhe me të përgjithshëm 6-3. Golat për skuadrën nga principata i shënuan, Lottin në minutën e tretë, Falcao...

Juventusi e Monaco kompletojnë gjysmëfinalen e Championsit

më 4.2017 - Zeri

Juventusi dhe Monaco e kanë prerë nga një biletë për gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, duke iu bashkuar skuadrave madrilene, Real e Atletico. “Bianconeri” e eliminuan Barcelonën, derisa ekipi francez...

Monaco mposht dhe eliminon Dortmundin

më 4.2017 - Gazeta Express

Monaco ka shënuar fitore 3:1 ndaj Borussia Dortmundit, në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në...

Mrekullia Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Lajmi.net

Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3:1, për t’u kualifikuar më gjysmëfinale....

Juventus ndal dhe eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Express

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Juventusi nuk është PSG, eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Indeks online

Juventus ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra italiane në fazën çerekfinale eliminoi Barcelonën, ku pas barazimit 0-0 vlejti rezultati i ndeshjes së parë 3-0 në favor të “zonjës së...

Barcelona përshëndetet me Ligën e Kampionëve, Juventusi në gjysmëfinale

më 4.2017 - GazetaBlic

Barcelona është eliminuar nga Juventusi në Ligën e Kampionëve. Juventusi ka eliminuar Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke shkuar tutje në gjysmëfinale, raporton Gazeta Blic Barcelona...

Nuk ka përmbysje magjike, “fortesa” Juventus kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Telesport

Juventus e përballon  më së miri presionin e Barcelona-s duke kaluar kështu në gjysmëfinalen e Champions League. Megjithëse ishin katalanasit ata që dominuan plotësisht ndeshjen, duke luajtur shumicën...

Monaco fundos Dortmundin

më 4.2017 - Klan Kosova

Monaco ka shënuar golin e tretë dhe me gjasë të fitores ndaj Borussia Dortmund. Sërish një asist nga Lemar ia mundësoi golin Germain në minutën e 81-të, në po të njejtën minutë kur edhe u fut në lojë,...

Monaco shënon golin e tretë, prek gjysmëfinalen

më 4.2017 - Zeri

Monaco e ka shënuar golin e tretë ndaj Borussia Dortmundit, duke e prekur pothuajse gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info. Golin e tretë për ekipin francez e ka shënuar Valere Germain...

Monaco-Dortmund, ky gol vendos gjithçka

më 4.2017 - Lajmi.net

Monaco thellon epërsinë ndaj Borussia Dortmundit në 3:1 me golin e Valere Germain. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Monaco po e ‘shkel’ Dortmundin

më 4.2017 - OraInfo

Monaco e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Dortmundit me anë të Germain. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Gjigantët e Premierligës në garë për një mesfushor

Barca 0-0 Juve, statistikat e pjesës së parë

më 4.2017 - Telegrafi

Barcelona nuk ia ka dalë që të realizojë gol në pjesën e parë ndaj Juventusit. Mbrojtja Bianconere ka arritur që të neutralizojë secilin rast të Barcelonës, dhe po tregohet shumë më e koncentruar se në...

Reus ngushton epërsinë e Monacos

më 4.2017 - Koha.net

Dortmundi ka ngushtuar epërsinë e Monacos përmes yllit të saj Marco Reus, transmeton Koha.net. Reus shënoi në minutën e 48 pas një asistimi të bukur nga Dembele. Mbappe e Falcao kishin shënuar në pjesën...

Dortmundi e gjen golin e parë

më 4.2017 - Zeri

Borussia Dortmundi e ka gjetur golin e parë në ndeshje me Monacon, nga e cila po humb 2:1, shkruan zeri.info. Marco Reus ka shënuar në minutën e 48-të, për ta ngushtuar rezultatin, në ndeshjen e kthimit...

VIDEO/ Dortmundi ngjall shpresat, shënon Marco Reus

më 4.2017 - Syri

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1. Marco Reus GOAL HD - Monaco 2-1 Dortmund 19.04... by 87taras Komentet Shto koment

Shënohet goli i tretë në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Opinion

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1.

Monaco – Dortmund, shënohet goli i tretë

më 4.2017 - Indeks online

Dortmundi ka ngushtuar rezultatin në ndeshjen kundër Monacos. Golin e parë për gjermanët e shënoi Marco Reus në minutën e 48-të. / IndeksOnline / Marco Reus Goal HD - Monaco 2-1 Borussia... by Video-Sport

Shënohet goli i tretë në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Express

Borussia Dortmund ka ngushtuar rezultatin 2:1 ndaj Monacos, me golin e sulmuesit gjerman Marco Reus 2-1 Marco Reus Goal HD - AS Monaco vs Borussia... by allsportusa Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga...

Reus “bombardon” Monacon

më 4.2017 - GazetaBlic

Marco Reus ka shënuar për Dortmundin në minutën e 48 të ndeshjes, duke ngushtuar në 2-1 epërsinë e Monacos. https://my.mixtape.moe/jbbopk.mp4

Pique: Juve luajti më mirë përgjatë dy ndeshjeve, mendoj se mund ta fitojë LK-në

më 4.2017 - Almakos

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka pranuar se Juventusi luajti më mirë gjatë dy ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër u kualifikua në gjysmëfinale të garës më të madhe evropiane...

Monaco-Dortmund, goli i radhës

më 4.2017 - Lajmi.net

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Dortmundi i shënon Monakos

më 4.2017 - OraInfo

Dortmundi e ka ngushtuar epërsinë e Monacos me golin e shënuar nga Reus. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Tronditet Juventus, dëmtohet edhe Gonzalo Higuain

Dortmund ngushton rezultatin

më 4.2017 - Klan Kosova

Borussia Dortmund ka filluar furishëm në pjesën e dytë, duke zvogëluar epërsinë e Monacos në 2:1. Marco Reus ka shënuar në minutën e 48-të, pas asistimit nga Dembele, njofton Klan Kosova. Golin mund ta ndiqni më poshtë:

Titulli i Europa League, në fokus të Manchester United

më 4.2017 - Top Channel

Me fokusin në trofeun që nuk e synonte në startin e sezonit, Manchester United do të impenjohet në një tjetër ndeshej të Europa League, këtë herë në kthimin e çerekfinaleve ndaj Anderlehtit. Djajtë e Kuq...

E fundit/ Problem i madh për Barcelonën

më 4.2017 - Syri

Në 45 minutëshin e parë, Barca e ka bërë vetëm një goditje në portën e Gianluiggi Buffon. Në anën tjetër, Juve ka bërë dy tentime në drejtim të portës vendëse, përcjellë “Lajmi.net”. Në total, katalunasit...

Problem i madh për Barcelonën

më 4.2017 - Lajmi.net

Barcelona assesi s'po mund ta thyejë Juventusin. Në 45 minutëshin e parë, Barca e ka bërë vetëm një goditje në portën e Gianluiggi Buffon. Në anën tjetër, Juve ka bërë dy tentime në drejtim të portës vendëse,...

Veniten shpresat e Barcelonës, 45 minutat e para nuk prodhojnë gola

më 4.2017 - BalkanWeb

Barcelona me Juventusin e kanë mbyllur pjesën e parë pa gola duke mos konkretizuar rastet e krijuara gjatë lojës. Blaugranët kanë shpërdoruar një 45-së minutësh për të nisur përmbysjen e madhe, atë përmbysje...

Çfarë ka humbur Higuain

më 4.2017 - GazetaBlic

Gonzalo Higuain ka humbur një rast të mirë për Juventusin, në minutat e fundit të pjesës së parë.

Barcelona – Juventus, notat e lojtarëve (Pjesa e parë)

më 4.2017 - OraInfo

Pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit në ‘Camp Nou’ ka përfunduar me rezultat 0 me 0. 45 minutat e takimit të dytë të ndeshjes çerekfinales në UEFA Ligë të Kampionëve ndërmjet dy gjigantëve...

Barcelona – Juventus e Monaco - Dortmund, kështu përfunduan pjesët e para

më 4.2017 - Zeri

Barcelona dhe Juventusi po luajnë baras, në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info. Gjiganti katalunas kishte disa raste, por nuk ia doli të shënonte, ndërsa Juventusi...

Barcelona-Juventus, mbyllet me rrjeta të paprekura pjesa e parë

më 4.2017 - Shqiptarja

Në “Camp Nou” të Barcelonës po huhet ndeshja mes Barcelonës dhe Juventusit. Kjo është ndeshja e kthimit e vlefshme për Ligën e Kampionëve. Pjesa e parë përfundoi me rrjeta të paprekura, ndërsa nuk munguan...

Barcelona – Juventus, statistikat e pjesës së parë

më 4.2017 - OraInfo

Pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit në ‘Camp Nou’ ka përfunduar me rezultat 0 me 0. 45 minutat e takimit të dytë të ndeshjes çerekfinales në UEFA Ligë të Kampionëve ndërmjet dy gjigantëve...

Bonucci: E shkëmbeva fanellën me lojtarin më të mirë në botë, djali im do të gëzohet shumë

më 4.2017 - Almakos

Leonardo Bonucci e shkëmbeu fanellën me Lionel Messin në fund të ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. “Me kënaqësi e mora fanellën e lojtarit më të mirë në botë, prandaj ishte një moment i këndshëm...

Kjo është bukuria e futbollit, Suarez dhe Chiellini shkëmbejnë fanellat në fund të takimit

më 4.2017 - Almakos

Barcelona barazoi me Juventusin në ndeshjen e dytë me rezultat 0-0 dhe kështu ia mundësoi Zonjës së Vjetër kualifikimin gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ky takim u prit shumë edhe për faktin pasi Luis...

-214 orë nga çerekfinalet e Europa League…

më 4.2017 - Telesport

Gjendja e Besiktas – Vincent Aboubakar është ende i skualifikuar për vendasit, ashtu si Marcelo, që mori kartonin e dytë të verdhë në sfidën e javës së kaluar. Mjekët e Besiktas janë në garë me kohën për...

Monaco-Dortmund, shënohet goli i dytë

më 4.2017 - Opinion

Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0.

Shiko çfarë ndodhi midis Suarez dhe Chiellinit pas ndeshjes

më 4.2017 - Tetova Sot

Luis Suarez dhe Georgio Chiellini kanë harruar incidentin që kishin në Kupën e Botës të vitit 2014 Sulmuesi Luis Suarez kishte kafshuar më dhemb Gerogio Chielliniin në Kupën e Botës të vitit 2014, ku uruguaiani...

Falcao dyfishon epërsinë pas një aksioni të bukur ndaj Dortmundit

më 4.2017 - Koha.net

Monaco ka dyfishuar epërsinë ndaj Dortmundit në Ligën e Kampionëve. Ishte Falcao ai që shënoi golin e dytë pas një aksioni të bukur, transmeton Koha.net. Lemar asistoi për Falcaon në minutën e 17-të. Monaco...

Monaco e papërmbajtshme, ‘djeg” shpresat e Dortmund-it në pak minuta

më 4.2017 - BalkanWeb

Pavarësisht pretendimeve të gjermanëve, Monaco ka treguar edhe një herë se është një ekip me shumë potencial pasi nuk e ka patur të vështirë të shënojë dy gola të shpejtë në betejën e dytë me Dortmundin....

Monaco me një këmbë në gjysmëfinale, shënon golin e dytë

më 4.2017 - Indeks online

Monaco ka dyfishuar rezultatin kundër Dortmundit. Golin e dytë e shënoi Radamel Falcao në minutën e 17-të. / IndeksOnline /

Enrique: Ia heq kapelën Juves, mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Almakos

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan nga Liga e...

Allegri: Një hap para drejt finales

më 4.2017 - Almakos

Juventusi duhet të vazhdojë të përmirësohet dhe të mos qëndrojë vetëm në këtë formë – është shprehur Massimiliano Allegri pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër nuk u mposht...

​Shënohet edhe goli i dytë në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Express

Radamel Falcao ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Borussia Dortmundit 2:0, kur kanë kaluar vetëm 18 minuta lojë në Monaco Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

VIDEO/ Monaco-Dortmund, shënohet goli i dytë

më 4.2017 - Syri

Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. --- by Video-Sport Komentet Shto koment

Allegri: Juve duhet të përmirësohet ende

më 4.2017 - Arbresh

Trajneri Massimiliano Allegri ka thënë pas ndeshjes se vetëm një ekip i mrekullueshëm siç është Juventusi mund të kualifikohet ndaj një ekipi siç është Barcelona, por shton se Juve duhet të përmirësohet...

LIGA E KAMPIONËVE: Shënohet edhe goli i dytë

më 4.2017 - Zeri

Monaco e ka gjetur edhe golin e dytë ndaj Borussia Dortmundit, në ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info. Radamel Falcao ka shënuar në minutën e 17-të, duke e dërguar ekipin...

E meritojnë. Shiko festën e çmendur të Juventus

më 4.2017 - Tetova Sot

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Monaco e shënon edhe golin e dytë

më 4.2017 - OraInfo

Monaco ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Dortmundit me anë të Falcaos. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Gjermania e shënon edhe golin e tretë (Video)

Monaco-Dortmund, gol shokues

më 4.2017 - Lajmi.net

Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Monaco po e shkel Dortmundin, shënon edhe Falcao

më 4.2017 - GazetaBlic

Radamel Falcao ka shënuar në minutën e 17 të takimit për epërsinë 2-0 të Monacos ndaj Dortmund. https://u.nya.is/ffywpa.mp4

Vjen goli i dytë i Monacos

më 4.2017 - Klan Kosova

Monaco ka thelluar epërsinë ndaj Borussia Dortmundit në ndeshjen e kthimit çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Kolumbiani Radamel Falcao tundi rrjetën në minutën e 17-të pas një asistimi nga Lemar. Golin mund ta ndiqni më poshtë:

Nis me 5 minuta vonesë, por Monaco starton me gol falë Mbappe

më 4.2017 - BalkanWeb

Monaco-Dortmund ka nisur me 5 minuta vonesë sepse dy skuadrat janë paraqitur me vonesë në stadium dhe kjo është konfirmuar edhe nga UEFA. Por kjo nuk e ka penguar aspak Monaco-n për të realizuar golin...

Barcelona befason Juventusin pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Infokusi

Barcelona u eliminua nga Liga e Kampionëve pasi u mposht nga Juventusi me rezultat të përgjithshëm 3-0. Mirëpo skuadra katalonase edhe përkundër kësaj ka uruar kundërshtarin për kalimin në gjysmëfinale....

Barcelona-Juventus, kjo nuk pritej nga Higuain

më 4.2017 - Lajmi.net

Gonzalo Higuain ka humbur një rast të mirë për Juventusin. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

FOTO/ Shiko çfarë ndodhi midis Suarez dhe Chiellinit pas ndeshjes

më 4.2017 - Fakti Ditor

Luis Suarez dhe Georgio Chiellini kanë harruar incidentin që kishin në Kupën e Botës të vitit 2014 Sulmuesi Luis Suarez kishte kafshuar më dhemb Gerogio Chielliniin në Kupën e Botës të vitit 2014, ku uruguaiani...

VIDEO/ Monaco-Dortmund, shikoni kush ka shënuar

më 4.2017 - Syri

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, me golin e francezit Kylian Mbappe në minutën e tretë të takimit. Amazing Goal Mbappe (1:0) Monaco vs Borussia... by GoalHunter1 Komentet Shto koment

Monaco shënon

më 4.2017 - Klan Kosova

Monaco aktualisht po ndeshet me Borrusia Dortmund në ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampionëve. Vendësit kanë kaluar në epërsi ndaj gjermanëve me golin e Mbappes në minutën e tretë. Golin mund ta ndiqni më poshtë:

Mbappe kalon Monacon në epërsi ndaj Dortmundit

më 4.2017 - Koha.net

Monaco ka krijuar epërsinë e parë ndaj Dortmundit në ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ishte Kylian Mbappe ai që i dha epërsinë klubit francez duke shënuar në minutën e tretë, transmeton...

Monaco – Dortmund, gol me të filluar ndeshja

më 4.2017 - Indeks online

Monaco ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Borusia Dortmund. Golin për francezët e shënoi Mbappe Lottin në minutën e tretë të ndeshjes. / IndeksOnline / Kylian Mbappe Goal vs Borussia Dortmund (1-0) by wfproductions

Ka gol në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Express

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, me golin e francezit Kylian Mbappe në minutën e tretë të takimit Amazing Goal Mbappe (1:0) Monaco vs Borussia... by GoalHunter1 Bëje LIKE dhe merr lajmin...

Vjen goli i parë në Ligën e Kampionëve për sonte

më 4.2017 - Zeri

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info. Kylian Mbappe Lottin ka shënuar në minutën e tretë për golin e parë të ekipit...

Monaco-Dortmund, shikoni kush ka shënuar

më 4.2017 - Lajmi.net

Kylian Mbappe ka kaluar Monacon në epërsi ndaj Borussia Dortmundit. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Luis Enrique shokon me deklaratën e tij

më 4.2017 - Tetova Sot

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, thotë se Juventusi ka gjithçka që duhet për të fituar Ligën e Kampionëve. Barça u ndal 0 me 0 në ndeshjen e dytë çerekfinale ndaj Juves për t’u eliminuar nga gara evropiane...

Monaco kalon në epërsi përballë Dortmundit

më 4.2017 - GazetaBlic

Kylian Mbappe ka shënuar për epërsinë 1-0 të Monacos përballë Dortmundit, pas vetëm tre minutave lojë. https://www.reddit.com/r/soccer/new/

Pique: Juve e meritoi kualifikimin

më 4.2017 - Arbresh

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka lavdëruar gjigantin italian duke thënë se ata e merituan kualifikimin në rundin tjetër të UEFA Ligës së Kampionëve. “Blaugranët” u eliminuan nga “Zonja e Vjetër”...

Monaco kalon në epërsi ndaj Dortmundit

më 4.2017 - OraInfo

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Dortmundit me golin e shënuar nga Mbappe. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU: Griezmann shokon tifozët e Man Utd (FOTO)

Ndiqni LIVE sfidën Barcelona - Juventus

më 4.2017 - Syri

Komentet Shto koment

Ndiqni LIVE ndeshjen Monaco - Dortmund

më 4.2017 - Syri

Komentet Shto koment

Ky ishte “çelësi” i kualifikimit për Juventus

më 4.2017 - Tetova1

loading... Juventusi e eliminoi Barcelonën sonte në Ligën e Kampionëve. Italianët kanë statistika fenomenale ku kanë një mbrojtje të fortë dhe 38-vjeçari Ganluigi Buffon ka mbajtur 62 herë portën e pastër...

Leo Messi shikon vdekjen me sy. Tragjedia shumë pranë

më 4.2017 - Tetova Sot

Juventus ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra italiane në fazën çerekfinale eliminoi Barcelonën, ku pas barazimit 0-0 vlejti rezultati i ndeshjes së parë 3-0 në favor të “zonjës së...

Rama feston kualifikimin e Juves me një fotografi madhështore

më 4.2017 - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë, i njohur si tifoz i flaktë i Juventusit, ka publikuar në llogarinë e tij personale në Facebook, një fotografi ku shihet portieri i Juves, Buffon duke i vënë dorën pas qafe legjendës...

Rama tepër i lumtur për fitoren e Juves, ja si feston (FOTO LAJM)

më 4.2017 - AlbPortali

Loading... Kryeministri i Shqipërisë, i njohur si tifoz i flaktë i Juventusit, ka publikuar në llogarinë e tij personale në Facebook, një fotografi ku shihet portieri i Juves , Buffon duke i vënë dorën...

Të premten hidhet shorti:Reali mbron trofeun, Juve thyen mallkimin, Monaco e At.Madrid për histori

më 4.2017 - Lajm

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00 Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

Lojtarët e Juves e ngushëlluan Neymarin

më 4.2017 - Almakos

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar, nuk ka mundur t’i mbajë lotët nga pikëllimi pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve. Katalunasit luajtën pa gola në Camp Nou në ndeshjen kthyese çerekfinale, ndërsa...

Monaco – Borussia Dortmund, formacionet e skuadrave

më 4.2017 - Aktuale

Monaco dhe Borussia Dortmund do të përballen sonte, nga ora 20:45, në kuadër të ndeshjes së kthimit të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. “Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave. Monaco...

Shtyhet ndeshja e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Indeks online

Ndeshja ndërmjet Monacos dhe Dortmundit do të fillojë me 5 minuta vonesë. Ajo është shtyre pasi policia ka vonuar autobusin e skuadrës gjermane për 20 minuta. Edhe ndeshja e parë mes dy skuadrave nuk u...

Formacionet zyrtare Barcelona-Juventus

më 4.2017 - Aktuale

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka zgjedhur formacionin startues për ndeshjen e sotme me Juventusin. Ter Stegen, Pique, Umtiti, Mathieu,  Roberto, Mascherano, Rakitic,  Iniesta, Messi, Neymar, Suarez,...

Barcelona përshëndetet me Ligën e Kampionëve, Juventusi në gjysmëfinale

më 4.2017 - Antpress

Barcelona është eliminuar nga Juventusi në Ligën e Kampionëve. Juventusi ka eliminuar Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke shkuar tutje në gjysmëfinale, raporton Gazeta Blic Barcelona...

Monaco-Dortmund shtyhet për 5 minuta

më 4.2017 - Lajmi.net

Monaco-Dortmund është shtyrë për 5 minuta, për shkak të mbërritjes së skuadrës mysafire me vonesë. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Messi e përjeton rëndë, asnjë tifoz i Barcelonës s’dëshiron t’i shohë këto foto

më 4.2017 - Tetova1

Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë Juventusin në ndeshjen kthyese në Camp Nou. Rasti më i mirë për Barcën në pjesën e parë erdhi në minutën e 19-të, kur Messi dështoi të realizonte pas një goditje,...

Neymar shpërthen në lot pas ndeshjes

më 4.2017 - Arbresh

Neymar e ka përjetuar rëndë eliminimin e Barcelonës nga UEFA Liga e Kampionëve. Gjiganti katalunas është eliminuar nga kompeticioni evropian mbrëmjen e së mërkurës pas disfatës me rezultat të përgjithshëm...

FOTO/ Tronditet nata sonte. Shtyhet ndeshja Monaco – Dortmund. Ja çfarë po ndodh

më 4.2017 - Syri

UEFA ka njoftuar se ndeshja ndërmjet Monacos dhe Dortmund është shtyrë Skuadrat e Monaccos dhe Dortmundit kanë arritur me vonesë në stadium dhe kjo ka bërë që ndeshja të shtyhet për pesë minuta. “për shkak...

Neymar shpërthen në lot

më 4.2017 - Tetova Sot

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona.

Champions, formacionet zyrtare të Barcelona-Juventus dhe Monaco-Dortmund

më 4.2017 - NOA

Publikohen formacionet zyrtare të takimit Barcelona-Juventus, e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampioneve. Takimi ndërmjet dy skuadrave luhet në orën 20:45 në stadiumin “Camp Nou”. Takimi i parë...

Shtyhet ndeshja e madhe në UEFA Ligë të Kampionëve

më 4.2017 - OraInfo

Ndeshja në UEFA Ligë të Kampionëve ndërmjet AS Monacos dhe Borussia Dortmundit është shtyre pasi policia ka vonuar autobusin e skuadrës gjermane. Ende nuk dihet arsyeja e kësaj shtyrje, por lojtarët janë...

Ndiqeni LIVE takimin Barcelona – Juventus

më 4.2017 - GazetaBlic

Barcelona e pret Juventusin në “Camp Nou” në ndeshjen e kthimit çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Për ta parë live ndeshjen klikoni KËTU

Notat e lojtarëve: Barcelona 0-0 Juventus

më 4.2017 - Almakos

Barcelona ka dështuar totalisht përballë Juventusit të hekurt në Camp Nou. Barazimi prej 0-0 kualifikoi Bianconerët, të cilët vazhdojnë ëndrrën e tyre tutje. Natyrisht notat më të larta i marrin mbrojtësit...

Juve, “Zonjë” edhe në kështjellën e Barcës

më 4.2017 - Tetova1

Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese, duke mos arritur asgjë më shumë se një barazim me rezultat 0-0, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve me rezultat...

Monaco në pozitë të mirë ndaj Dortmundit, formacionet bazë

më 4.2017 - Telegrafi

Në Stade Louis II zhvillohet ndeshja kthyese çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Monacos dhe Borussia Dortmundit. Skuadra franceze është në pozitë të mirë për t’u kualifikuar në gjysmëfinale, meqenëse...

Do të ndodhë një tjetër përmbysje nga Barca apo Juve është i pathyeshëm – formacionet zyrtare

më 4.2017 - Telegrafi

Barcelona është nikoqir i Juventusit për ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Blaugranët janë përpara një misioni shumë të vështirë, duke qenë se kanë humbur me rezultat 3-0 në Torino,...

​Zyrtare: Shtyhet ndeshja Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Express

UEFA ka njoftuar se ndeshja ndërmjet Monacos dhe Dortmund është shtyrë Skuadrat e Monaccos dhe Dortmundit kanë arritur me vonesë në stadium dhe kjo ka bërë që ndeshja të shtyhet për pesë minuta. “për shkak...

​E dhimbshme, ja si e përjetoi Messi eliminimin nga Juventus

më 4.2017 - Tetova Sot

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

Mrekullia Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Tetova1

loading... Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3:1, për t’u kualifikuar...

Jose Mourinho “paralajmëron” Martial

më 4.2017 - Telesport

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka çuar një mesazh të qartë për sulmuesin e Francës, Anthony Martial, duke thënë se ai duhet të bëj më shumë për ta bindur që të gjejë më shumë minuta, ashtu...

​E dhimbshme, ja si e përjetoi Messi eliminimin nga Juventus

më 4.2017 - Infokusi

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

Dortmund-i me mision në Francë, trajnerët zbardhin formacionet zyrtare

më 4.2017 - BalkanWeb

Borusia Dortmund është nisur drejt Francës me mision përmbysjen e rezultatit të takimit të parë ku Monaco triumfoi në “Signal Iduna Park” me rezultatin 2-3. Ndeshja e kthimit në “Stade Louis II” premton...

Notat e lojtarëve: Barcelona 0:0 Juventus

më 4.2017 - Arbresh

Juventusi ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të UEFA Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës. Gjigantit italian i mjaftuan tri golat e shënuara në Torino për të vazhduar në fazën tjetër të këtij kompeticioni,...

​E dhimbshme, ja si e përjetoi Messi eliminimin nga Juventus

më 4.2017 - Tetova1

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

Formacionet Barça-Juve; Enrique me dy ndryshime

më 4.2017 - Klan Kosova

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka bërë dy ndryshime nga ndeshja e parë me Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Sergio Busquets kthehet nga suspendimi ndërkaq mbrojtësi i majtë, Jordi...

Monaco po shijon super sezonin, kalon lehtësisht në gjysmëfinale

më 4.2017 - Almakos

Monaco ka vazhduar super performancat e këtij sezoni, duke mposhtur pa probleme Dortmundin në shtëpi me rezultat 3-1. Serinë e hapi Kylian Mbappe në minutën e tretë me asistim të Mendyt. Vazhdoi Falcao...

Juventusi, mur i pakalueshëm në “Nou Camp”, Monaco eliminoi Dortmundin

më 4.2017 - Lajm

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Juve, “Zonjë” edhe në kështjellën e Barcës

më 4.2017 - Almakos

Barcelona nuk ia ka dalë që të mposhtë rezitencën e hekurt të Juventusit në ndeshjen kthyese, duke mos arritur asgjë më shumë se një barazim me rezultat 0-0, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve me rezultat...

Ja kur hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale

më 4.2017 - Infokusi

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00 Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

Monaco eliminon Dortmundin

më 4.2017 - Infokusi

Monaco ka shënuar fitore 3:1 ndaj Borussia Dortmundit, në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në...

Europa League merr prioritet për Manchester United

më 4.2017 - Telesport

Manchester United do të presë Anderlcht në “Old Trafford” për çerekfinalen e kthimit të Europa League pas barazimin 1-1 në ndeshjen e luajtur në Belgjikë, një javë më parë. “Djajtë”, që në fundjavë fituan...

Tentohet përmbysje e madhe, Barcelona dhe Juventus shpallin formacionet zyrtare

më 4.2017 - BalkanWeb

Sonte në “Camp Nou” luhet akti i dytë i betejës së çerekfinaleve të “Champions League” mes Barcelonës dhe Juventusit ku katalanasit do tentojnë përmbysjen e dytë të madhe pas asaj të Paris SG. Në “Juventus...

Juventus ndal dhe eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Tetova Sot

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Juventus eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve, barazimi 0-0 kualifikon bardhezijtë

më 4.2017 - Java News

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Juventus eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Infokusi

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Barcelona nuk e ka turkogjermanin Aytekin, Juventus e çon në shtëpi

më 4.2017 - Tetova1

Ekipi i Barcelonës nuk ka arritur të shënoj as golin e nderit ndaj Juventusit i cili në ndeshjen e parë i shënoi plot gola. loading... Ndonëse besonte në një remuntada si me PSG, Barcelona tanimë mund...

Eliminohet Barça, Juve në gjysmëfinale

më 4.2017 - Arbresh

Barcelona është eliminuar nga “Zonja e Vjetër” në UEFA Ligë të Kampionëve. Gjiganti katalunas dështoi në përpjekjet për të realizuar një tjetër rikthim tronditës në këtë kompeticion, shkruan portali arbresh.info...

Rama tepër i lumtur për fitoren e Juves, ja si feston (FOTO LAJM)

më 4.2017 - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë, i njohur si tifoz i flaktë i Juventusit, ka publikuar në llogarinë e tij personale në Facebook, një fotografi ku shihet portieri i Juves , Buffon duke i vënë dorën pas qafe legjendës...

Monaco – Dortmund, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Indeks online

Monaco dhe Dortmund takohen në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Këto janë formacionet zyrtare: Monaco : Burki; Piszczek, Ginter, Sokratis, Durm; Weigl, Sahin; Reus, Kagawa, Guerreiro;...

Monaco ? Dortmund, ja formacionet zyrtare

më 4.2017 - Albeu

Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që zhvillohet duke filluar nga ora 20:45. Kujtojmë se ndeshjen e...

Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco – Borussia Dortmund Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve,...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Juventus Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që...

Monaco-Dortmund, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Lajmi.net

Monaco dhe Dortmund kanë publikuar formaiconet zyrtare. Monaco : Subašić; Touré, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar; Falcao, Mbappé. Dortmund : Bürki; Piszczek, Ginter, Sokratis, Durm;...

​Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - OraInfo

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco – Borussia Dortmund Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve,...

FOTO/ Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Syri

Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që zhvillohet nga ora 20:45. Kujtojmë se ndeshjen e parë e kishte...

Enrique: Juve mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - AlbPortali

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Loading... Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan...

Barcelona – Juventus, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Indeks online

Barcelona pret në Cam Nou Juventusin për ndeshjen e kthimit të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Këto janë formacionet zyrtare: Barcelona: Ter Stegen; Roberto, Piqué, Umtiti, Alba; Rakitic, Busquets,...

Monaco – Dortmund, formacionet zyrtare

më 4.2017 - GazetaBlic

AS Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikura formacionet e ndeshjes së kthimit çerekfinale. Monaco e pret Dortmundin në Francë në ndeshjen e kthimit, pasi e fitoi takimin e parë me rezultatin 3:2, përcjell...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - OraInfo

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Juventus Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që...

Formacionet zyrtare Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Syri

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve mes Barcelonës dhe Juventusit. Takimi i kthimit nis në orën 20:45. Në ndeshjen e parë, “Zonja e Vjetër” kishte fituar...

Barcelona – Juventus, formacionet zyrtare

më 4.2017 - GazetaBlic

Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare të çerekfinales së dytë. Barcelona e pret Juventusin në “Camp Nou”, në takimin e kthimit çerekfinal në Ligën e Kampionëve, përcjell Gazeta Blic...

Formacionet zyrtare, Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Koha.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve mes Barcelonës dhe Juventusit. Takimi i kthimit nis në orën 20:45. Në ndeshjen e parë, “Zonja e Vjetër” kishte fituar 3 me 0. Formacionet:

VIDEO/ Shënohet goli i tretë në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Opozita

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1. Related

​Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco – Borussia Dortmund Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve,...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Juventus Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që...

Barcelona-Juventus, befasi në formacionet zyrtare

më 4.2017 - Lajmi.net

Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes. Juventus: Buffon; Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; Cuadrado, Dybala, Mandzukic; Higuain. Parashikoni...

Dortmundi ngjall shpresat, shënon Marco Reus

më 4.2017 - Tetova Sot

Borussia Dortmund ka ngushtuar rezultatin 2:1 ndaj Monacos, me golin e sulmuesit gjerman Marco Reus 2-1 Marco Reus Goal HD – AS Monaco vs Borussia… by allsportusa

Nuk do ta besoni se çfarë kanë bërë Chiellini dhe Suarez

më 4.2017 - Periskopi

Barcelona barazoi me Juventusin në ndeshjen e dytë me rezultat 0-0 dhe kështu ia mundësoi Zonjës së Vjetër kualifikimin gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ky takim u prit shumë edhe për faktin pasi Luis...

Enrique tregon fajtorin për humbjen e Barcelonës

më 4.2017 - Sovrani

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka thënë se fajtori i eliminimit të skuadrës së tij është loja e dobët në pjesën e parë të ndeshjes në Juventus. Gjithashtu ka shtuar se mungoi edhe fati pasi që katalonasit...

Statistika të çmendura të Ronaldos me Realin në Ligë të Kampionëve

më 4.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo mbrëmë shënoi hat-trick ndaj Bayern Munchen, në një performancë të jashtëzakonshme që e dërgoi Real Madridin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo u bë lojtari i parë...

Problem i madh për Barcelonën

më 4.2017 - Infokusi

Barcelona assesi s’po mund ta thyejë Juventusin. Në 45 minutëshin e parë, Barca e ka bërë vetëm një goditje në portën e Gianluiggi Buffon. Në anën tjetër, Juve ka bërë dy tentime në drejtim të portës vendëse,...

Barca 0-0 Juve, statistikat e pjesës së parë

më 4.2017 - Almakos

Barcelona nuk ia ka dalë që të realizojë gol në pjesën e parë ndaj Juventusit. Mbrojtja Bianconere ka arritur që të neutralizojë secilin rast të Barcelonës, dhe po tregohet shumë më e koncentruar se në...

Pas diskualifikimit vjen edhe një lajm shumë i hidhur për Barcelonën

më 4.2017 - Sovrani

Skuadra e Barcelonës u diskualifikua nga Champions League, pas humbjen në dy takime nga Juventusi me rezultatin e përgjithshëm 3-0, përcjell sovrani.info Si të mos mjaftonte vetëm humbja, lojtari i tyre,...

​E pabesueshme çfarë ka ndodhur në mes të Chiellinit dhe Suarezit

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Luis Suarez dhe Georgio Chiellini kanë harruar incidentin që kishin në Kupën e Botës të vitit 2014 Sulmuesi Luis Suarez kishte kafshuar më dhemb Gerogio Chielliniin në Kupën e Botës të vitit 2014, ku uruguaiani...

Lajm tronditës për tifozët e Barcelonës, Lionel Messi nuk luan në pjesën e dytë – Ja arsyeja

më 4.2017 - Infokusi

Lojtari më i mirë i Barcelonës, Lionel Messi, mund të mos jetë prezent në pjesën e dytë, shkruajnë mediat spanjolle. Siç shkruajnë mediat spanjolle, Messi, ka kërkuar nga trajneri që të pushoj në pjesën...

Pique ka dy fjalë për Juventusin

më 4.2017 - Periskopi

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, thotë se Juventusi meritoi kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Juve u kualifikua tutje duke eliminuar Barçën në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm...

E PABESUESHME: Ja çfarë ka ndodhur në mes të Chiellinit dhe Suarezit

më 4.2017 - Sovrani

Luis Suarez dhe Georgio Chiellini kanë harruar incidentin që kishin në Kupën e Botës të vitit 2014. Sulmuesi Luis Suarez kishte kafshuar më dhemb Gerogio Chielliniin në Kupën e Botës të vitit 2014, ku...

Enrique: Juventus u kualifikua, por kjo skuadër e fiton Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Periskopi

Luis Enrique e konsideron të merituar kualifikimin e Juventusit dhe e vlerëson shumë Massimiliano Allegrin. Trajneri katalunas ka uruar kampionin italian për kualifikimin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve....

Më në fund flet Enrique, befason fansat e Barcelonës me deklaratën e tij

më 4.2017 - Sovrani

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan nga Liga e...

Enrique: Juve mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Shenja

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka pranuar se skuadrës së tij i mungoi mprehtësia në fazën e sulmit në ndeshjen kundër Juventusit. Blaugranët luajtën pa gola në Camp Nou dhe u eliminuan nga Liga e...

Barcelona – Juventus, statistikat e pjesës së parë

më 4.2017 - Arbresh

Pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit në ‘Camp Nou’ ka përfunduar me rezultat 0 me 0. 45 minutat e takimit të dytë të ndeshjes çerekfinales në UEFA Ligë të Kampionëve ndërmjet dy gjigantëve...

Eleminoi Barcelonën nga Champions League, festë e çmendur e futbollistëve të Juventusit në “Camp Nou”

më 4.2017 - Newsport

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3-0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Neymar po qanë, ja pse (Foto/Video)

më 4.2017 - Periskopi

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar, nuk ka mundur t’i mbajë lotët nga pikëllimi pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve. Katalunasit luajtën pa gola në Camp Nou në ndeshjen kthyese çerekfinale, ndërsa...

Juventus?Barça, ja formacionet zyrtare

më 4.2017 - Albeu

Juventusi dhe Barcelona tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve. Takimi i parë në Torino nis nga ora 20:45: Juventus : Buffon; Dani...

VIDEO/ Monaco-Dortmund, shënohet goli i dytë

më 4.2017 - Opozita

Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. Related

Publikohet pamja ‘tragjike’ e Lionel Messit

më 4.2017 - Bota Press

Leo Messi e ka përjetuar shumë rëndë eliminimin nga Juventusi, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Barcelona dhe Leo Messi në dy ndeshje nuk kanë shënuar asnjë gol ndaj Juventusit, duke u eliminuar me...

Lejeni fitorën e Juventusit, shikojeni se çka i ndodhi tani Camp Nou

më 4.2017 - Bota Press

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona. /Express/

E gjithë bota e futbollit po qesh me Messin, shikoni se çfarë i kanë bërë

më 4.2017 - Sovrani

Pas diskualifikimit të Barcelonës nga Champions League, ka plasur gallata në rrjetet sociale me futbollistin e Barcelonës, Leo Messi. Ja se çfarë foto i kanë përgaditur ‘jashtëtkoësorit’: Facebook Twitter Google Plus

Champions League/ Barcelona eliminohet nga Juventus

më 4.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Duka: Akademia e arbitrimit zbret edhe në Elbasan (Video) 5 hours ago Elbasanasi Armando Sadiku rikthehet me gol dhe asist 1 week ago Itali-Shqipëri/ De Biasi publikon listën, 4 lojtarë...

Statistika të çmendura të Ronaldos me Realin në Ligë të Kampionëve

më 4.2017 - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo mbrëmë shënoi hat-trick ndaj Bayern Munchen, në një performancë të jashtëzakonshme që e dërgoi Real Madridin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo u bë lojtari i parë...

Juve nisi ndeshjen me vetëm 10 lojtarë në fushë ndaj Barçës

më 4.2017 - Arbresh

Juventusi ka nisur ndeshjen kthyese në ‘Camp Nou’ ndaj Barcelonës me vetëm dhjetë lojtarë në fushë. Gjiganti italian, i cili siguroi fitore me rezultat të thellë 3 me 0 në takimin e zhvilluar në Torino,...

Mësojeni kur do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Bota Press

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës nga ora 12:00. Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

Juventus dhe Monako në gjysmëfinale

më 4.2017 - AlbPortali

Juventusi dhe Monako janë dy skuadrat e fundit që siguruan kualifikim për në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan SHENJA. Loading... Juventusi barazon 0:0 në ”Kamp Nou” ndërsa kalon më tej me rezultat...

Shënohet edhe goli i dytë në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Tetova Sot

Radamel Falcao ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Borussia Dortmundit 2:0, kur kanë kaluar vetëm 18 minuta lojë në Monaco

Barcelona befason Juventusin pas ndeshjes

më 4.2017 - Sovrani

Barcelona u eliminua nga Liga e Kampionëve pasi u mposht nga Juventusi me rezultat të përgjithshëm 3-0. Mirëpo skuadra katalonase edhe përkundër kësaj ka uruar kundërshtarin për kalimin në gjysmëfinale....

Kur hedhet shorti i gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Periskopi

Janë mësuar emrat e katër ekipeve më të mira sivjet në Ligën e Kampionëve. Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë ekipet që kanë mbetur në garën për më të mirin në Evropë. Shorti për gjysmëfinale...

Notat e lojtarëve: Barcelona 0-0 Juventus

më 4.2017 - Gazeta e re

Barcelona ka dështuar totalisht përballë Juventusit të hekurt në Camp Nou. Barazimi prej 0-0 kualifikoi Bianconerët, të cilët vazhdojnë ëndrrën e tyre tutje. Natyrisht notat më të larta i marrin mbrojtësit...

Falcao dyfishon epërsinë ndaj Dortmundit

më 4.2017 - Arbresh

AS Monaco ka dyfishuar epërsinë në ndeshjen kthyese si nikoqir ndaj Borussia Dortmundit. Sulmues Falcao ka shënuar me kokë për 2 me 0 në minutën e 17′ të ndeshjes, shkruan portali arbresh.info . Reprezentuesi...

Ka gol në ndeshjen Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Tetova Sot

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, me golin e francezit Kylian Mbappe në minutën e tretë të takimit Amazing Goal Mbappe (1:0) Monaco vs Borussia… by GoalHunter1

Ja kur do të hedhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve

më 4.2017 - Sovrani

Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë gjysmëfinalistët e sezonit 2016/17 të Ligës së Kampionëve. Shorti për këto ndeshje do të hedhet të premten në ora 11:30 në Nyon të Zvicrës. Ndeshjet...

Festa e çmendur Juventusit në Camp Nou pasi eliminoi Barcelonën

më 4.2017 - Sovrani

Lojtarët e Juventusit janë duke e festuar kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Juventus ka mposhtur Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3:0, për ta eliminuar nga Liga e Kampionëve. Kësaj fitoreje...

Eliminohet nga Champions League, Neymar “shpërthen” në lot

më 4.2017 - Newsport

Pas përfundimit të takimit dhe eleminimit të Barcelonës nga Champions League, Neymar nuk mundi të pushoj së qari pas këtij eleminimi.  Padyshim braziliani ishte më i miri në fushën e lojës. Por, atë e...

Juventusi e Monaco në gjysmëfinale, Barcelona e Dortmundi në shtëpi

më 4.2017 - AlbPress

Juventusi, Monaco, Real Madridi e Atletico Madridi, u kualifkuan në gjysmëfinalen e Champions League, ndërsa Barcelona, Dortmundi, Leicester City e Bayern Munihu, janë eliminuar nga gara më prestigjioze....

Monaco shënon fitore të lehtë dhe kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Gazeta e re

Monaco ka arritur të shënoj një fitore të lehtë ndaj Dortmundit, me rezultat 3:1, në kuadër të çerekfinales të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta e Re. Vendasit pjesën e parë e përfunduan me rezultat...

Monaco në epërsi, shënon Mbappe

më 4.2017 - Arbresh

AS Monaco ka kaluar në epërsi në ndeshjen kthyese si nikoqir ndaj Borussia Dortmundit. Superylli Kylian Mbappe ka shënuar për 1 me 0 në minutën e 3′ të ndeshjes, shkruan portali arbresh.info . https://my.mixtape.moe/jvhgkg.mp4

Messit i “dridhen” këmbët para Buffonit

më 4.2017 - Sovrani

Juventusi ka eliminuar Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ylli i skuadrës katalonase, Lionel Messi ishte në hije në dy ndeshjet e zhvilluara në Torino dhe në Camp Nou. Argjentinasi nuk ka...

Neymar qan si fëmijë pas eliminimit, nuk do ta besoni kush e ngushëllon

më 4.2017 - Sovrani

Neymar nuk po mund i ndal lotët pas eliminimit nga Juventus në Ligën e Kampionëve Por, atë e ka ngushëlluar mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves, i cili ishte edhe shoku i tij më i ngushtë sa ishte te Barcelona....

Shpallen 4 gjysmëfinalistet e Champions League, ja kur hidhet shorti

më 4.2017 - Newsport

Shorti i gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve do të hidhet të premten e ardhshme në Nyon të Zvicrës në orën 12:00. Sonte janë mësuar edhe dy skuadrat tjera gjysmëfinaliste, ku Juventus eliminoi Barcelonën,...

Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Periskopi

Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 6:3. Golat për Monacon në këtë ndeshje i shënuan Mbappe,...

Barcelona ikën nga “Champions League”, Juventusi kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Lajme.al

Nuk ka surpriza në ndeshjen e kthimit të zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit. Janë bardhezinjtë skuadra që kualifikohet për në fazën gjysmëfinale të kompeticionit të “Uefa Champions League”...

Barcelona – Juventus, ja notat e lojtarëve

më 4.2017 - Sovrani

Më poshtë i keni notat e futbollistëve për ndeshjen Barcelona-Juventus (0:0), ku italianët siguruan kualifikimin në gjysmëfinale. Facebook Twitter Google Plus

Video/ Monaco bën mrekullinë, mund 6-3 Dortmundin dhe kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Newsport

Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3-1 sonte dhe 3-2 në takimin e parë....

Mrekullia Monaco kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - Bota Press

Monaco vazhdon të bëjë mrekulli në Ligën e Kampionëve. Skuadra franceze e ka mposhtur Borussia Dortmundin edhe në ndeshjen e dytë. Monaco fitoi me rezultat të pastër, 3:1, për t’u kualifikuar më gjysmëfinale....

Juventusi i pathyeshëm kalon në gjysmëfinale

më 4.2017 - Gazeta e re

Juventusi ka arritur të kaloj në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pas barazimit 0-0, ndaj Barcelonës. Barcelona në tër ndeshjen bëri përpjekje që të thyente mbrojtjen e Juventusit, por nuk ia arriti...

Juventus mur i pakalueshëm për Barçën, kualifikohet në gjysmëfinale

më 4.2017 - KosovaPress

Pjesa e parë e ndeshjes kaloi nën dominimin e Barcelonës, por katalanasit ishin të pafuqishëm para portës së Gianluigi Buffon. E njëjta histori u përsërit edhe në pjesën e dytë, ku Barça tentonte por asnjëherë...

Juventus dhe Monako në gjysmëfinale

më 4.2017 - Shenja

Juventusi dhe Monako janë dy skuadrat e fundit që siguruan kualifikim për në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan SHENJA. Juventusi barazon 0:0 në ”Kamp Nou” ndërsa kalon më tej me rezultat të...

Juventus eliminon Barcelonën

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Kampioni italian, Juventus, është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pas barazimit 0:0 në Camp Nou me Barcelonën. Katalunasit nuk arritën t’i bëjnë asgjë Zonjës së Vjetër, pas fitores...

Juventus ndal dhe eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Juventus ndal dhe eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

më 4.2017 - Bota Press

Barcelona dhe Juventus kanë barazuar 0:0 në Camp Nou, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve Skuadra e Juventusit ka ndalur në barazim pa gola 0:0 Barcelonën, për tu kualifikuar në gjysmëfinale,...

Shtyhet ndeshja e madhe në UEFA Ligë të Kampionëve

më 4.2017 - Arbresh

Ndeshja në UEFA Ligë të Kampionëve ndërmjet Borussia Dortmundit dhe AS Monacos është shtyre pasi policia ka vonuar autobusin e skuadrës gjermane. Ende nuk dihet arsyeja e kësaj shtyrje, por lojtarët janë...

Monaco shumë afër gjysmëfinales

më 4.2017 - AlbPortali

Kylian Mbappe ka kaluar Monacon në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, ndërsa Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. Loading... Është ky një rezultat tejet i volitshëm për...

Video/ Rihapet loja në Francë, Dortmund kërkon përmbysjen

më 4.2017 - Newsport

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1.

Monaco-Dortmund, goli i radhës

më 4.2017 - Periskopi

Marco Reus ngushton avantazhin e Monacos ndaj Dortmundit në 2:1.

Formacionet zyrtare, Monaco – Borussia Dortmund

më 4.2017 - Arbresh

AS Monaco dhe Borussia Dortmundi kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë kthyese në kuadër të çerekfinales në UEFA Ligë të Kampionëve. Takimi ndërmjet dy skuadrave zhvillohet në stadiumin...

Monaco-Dortmund, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Tetova1

Monaco dhe Dortmund kanë publikuar formaiconet zyrtare. Monaco : Subašić; Touré, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar; Falcao, Mbappé. Dortmund : Bürki; Piszczek, Ginter, Sokratis, Durm;...

Monaco shumë afër gjysmëfinales

më 4.2017 - Shenja

Kylian Mbappe ka kaluar Monacon në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, ndërsa Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. Është ky një rezultat tejet i volitshëm për Monacon pas...

Formacionet zyrtare, Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Arbresh

Barcelona dhe Juventusi kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë kthyese në kuadër të çerekfinales në UEFA Ligë të Kampionëve. Takimi ndërmjet dy gjigantëve evropian zhvillohet në stadiumin...

Barcelona-Juventus, befasi në formacionet zyrtare

më 4.2017 - Tetova1

Football - FC Barcelona v Juventus - UEFA Champions League Final - Olympiastadion, Berlin, Germany - 6/6/15 Ivan Rakitic celebrates with team mates after scoring the first goal for Barcelona Reuters /...

Lajm shumë i keq për Barcelonën, para ndeshjes me Juventusin

më 4.2017 - Tetova1

Barcelona do ta ketë shumë të vështirë kundër Juventusit. Barcelona do të mundohet ta përmbys disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Për ta bërë një...

Monako “shkatërron” shpresat e Dortmund

më 4.2017 - LajmiFundit

Ndeshja mes Monakos dhe Dortmund në Francë ishte parashikuar e vështirë. Kishte shpresa se Dortmund do të mund të bënte mrekullinë në fushën e Monakos, por se gjithçka është venitur vetëm në pak minuta....

Monaco në pozitë të mirë ndaj Dortmundit, formacionet bazë

më 4.2017 - Almakos

Në Stade Louis II zhvillohet ndeshja kthyese çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Monacos dhe Borussia Dortmundit. Skuadra franceze është në pozitë të mirë për t’u kualifikuar në gjysmëfinale, meqenëse...

Do të ndodhë një tjetër përmbysje nga Barca apo Juve është i pathyeshëm – formacionet zyrtare

më 4.2017 - Almakos

Barcelona është nikoqir i Juventusit për ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Blaugranët janë përpara një misioni shumë të vështirë, duke qenë se kanë humbur me rezultat 3-0 në Torino,...

​Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco – Borussia Dortmund Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve,...

Statistikat e pjesës së parë së Barcelonës dhe Juventusit

më 4.2017 - Gazeta e re

Pjesa e parë ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit, ka përfunduar pa gola 0-0, shkruan Gazeta e Re. Përqindjen e topit  e ka pasur Barcelona me 61%. Ndërsa goditje në portë ka pasur Juventusi dy e Barcelona një goditje brenda portës.

Pa gola në pjesën e parë Barcelona - Juventus

më 4.2017 - KosovaPress

Ky rezultat e dërgon Juventusin në gjysmëfinale, pasi ndeshjen e parë Juventus e ka fituar 3-0. Ndërsa takimi tjetër për kualifikim në gjysmë finale të Ligës së Kampionëve,  Monaco dhe Borussia Dortmund,...

Lajmi i fundit/ Mbyllet mes tensionesh pjesa e parë në “Camp Nou”, gjakoset Lionel Messi

më 4.2017 - Newsport

Ka përfunduar pjesa e parë mes Barcelonës dhe Juventusit në “Camp Nou”. Këto 45 minuta kanë përfunduar me rezultatin 0-0. Ekipet kanë kërkuar golin e avantazhit por deri më tani rrjetat kanë mbetur të...

Falcao dyfishon epërsin e Monacos

më 4.2017 - Gazeta e re

Monaco ka arritur të dyfishoj epërsinë me sulmuesin kolumbian Radamel Falcao, shkruan Gazeta e Re.

LLive/ Luhet Monaco-Dortmund, vjen goli i dytë që shokon miqtë

më 4.2017 - Newsport

Radamel Falcao ka dyfishuar epërsinë e Monacos ndaj Dortmundit në 2:0. Ky gol ka shokuar stolin e Dortmund që e shohin veten jashtë Champions Leagaue.

Falcao dyfishon epërsinë, Monaco pranë gjysmëfinales

më 4.2017 - Insajderi

Monaco ka dyfishuar epërsinë ndaj Dortmundit në ndeshjen e dytë çerekfinale. Radamel Falco ka shënuar një gol të bukur me kokë pas një harkimi në zonë për të afruar ekipin e tij drejt gjysmëfinales. Golin...

Shpërthim në ndeshjen Moanco-Dortmund

më 4.2017 - Periskopi

Monaco është duke e shkatërruar skuadrën gjermane Borussia Dormtund. Brenda 20 minutave është duke udhëhequr me dy gola në epërsi. Radamel Falcao ka shënuar golin e dytë për 2:0. /Periskopi/

Mediat botërore sulmojnë gjyqtarin Kassai, si e komentojnë het-trikun e Ronaldos

më 4.2017 - Tetova Sot

Crisitano Ronaldo dhe Viktor Kassai janë “lojtarët e mëdhenj” në shtypin europian. Në Gjermani ata janë “mallkim”, teksa portugezi shënoi mbrëmë tre gola, i ndihmuar edhe nga vendimet e arbitrit hungarez,...

Monaco kalon në epërsi

më 4.2017 - Gazeta e re

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Dortmundit, në minutën e tretë me sulmuesin e ri francez Mbappe, shkruan Gazeta e Re.

Barcelona-Juventus, taktikat e lojës

më 4.2017 - Almakos

Ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit pritet të jetë 3-4-3 kundër 4-2-3-1, ndërsa pritet që Massimiliano Allegri t’i besojë të njëjtës skuadër, me të cilën luajti në Torino – njofton Gazetta dello...

Monaco-Dortmund, shikoni kush ka shënuar

më 4.2017 - Periskopi

Kylian Mbappe ka kaluar Monacon në epërsi ndaj Borussia Dortmundit.

Live/ Super talenti zhbllokon sfidën, vjen goli i parë në sfidën Monaco-Dortmund

më 4.2017 - Newsport

Monaco ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit, me golin e francezit Kylian Mbappe në minutën e tretë të takimit.

Mourinho: Unitedi, tashmë i mbetet vetëm titulli i Europa Ligës

më 4.2017 - Java News

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka insistuar se ekipi i tij është i motivuar për të kaluar në gjysmëfinale të Europa League, derisa ata po përgatiten që të presin Andrelechtin në ndeshjen...

Live/ Starton sfida në “Camp Nou”, Barça pret Juven dhe tifozët kërkojnë…

më 4.2017 - Newsport

Ka startuar takimi mes Barcelonës dhe Juventusit në “Cam Nou”. Katalantasit kërkojnë përmbysjen e madhe ashtu siç kanë bërë edhe ndaj PSG-së. Edhe tifozët kërkojnë të njëjtën gjë me panktartat e tyre.

Statistikat e Enriques në Camp Nou në Ligën e Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta e re

Sonte do të zhvillohet ndeshja e dytë në çerekfinale, ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit, shkruan Gazeta e Re. Trajneri i Barcelonë Luis Enrique, në 15 ndeshje si vendas në Camp Nou, i ka fituar të gjitha...

​Zyrtare: Shtyhet ndeshja Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta e re

Faqja zyrtare e UEFA-s, ka njoftuar se ndeshja ndërmjet Monacos dhe Dortmund është shtyrë. Të dy skuadrat Monaco dhe Dortmund, kanë arritur me vonesë në stadium dhe kjo ka bërë që ndeshja të shtyhet për...

Dortmund-i me mision në Francë, trajnerët zbardhin formacionet zyrtare

më 4.2017 - Gazeta Telegraf

Borusia Dortmund është nisur drejt Francës me mision përmbysjen e rezultatit të takimit të parë ku Monaco triumfoi në “Signal Iduna Park” me rezultatin 2-3. Ndeshja e kthimit në “Stade Louis II” premton...

Formacionet zyrtare Barcelona-Juventus

më 4.2017 - Insajderi

Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që zhvillohet nga ora 20:45. Të dy trajnerë kanë bërë publik formacionet...

A do të mbajë Monaco epërsinë ndaj Dortmundit? Ja formacionet bazë

më 4.2017 - AlbPortali

Në Stade Louis II zhvillohet ndeshja kthyese çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Monacos dhe Borussia Dortmundit. Loading... Skuadra franceze është në pozitë të mirë për t’u kualifikuar në gjysmëfinale,...

A do të mbajë Monaco epërsinë ndaj Dortmundit? Ja formacionet bazë

më 4.2017 - Shenja

Në Stade Louis II zhvillohet ndeshja kthyese çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Monacos dhe Borussia Dortmundit. Skuadra franceze është në pozitë të mirë për t’u kualifikuar në gjysmëfinale, meqenëse...

Monaco-Dortmund, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Periskopi

Monaco dhe Dortmund kanë publikuar formaiconet zyrtare. Monaco: Subašić; Touré, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar; Falcao, Mbappé. Dortmund: Bürki; Piszczek, Ginter, Sokratis, Durm;...

Do të ndodhë apo jo përmbysja e radhës nga Barca? Ja formacionet zyrtare

më 4.2017 - Shenja

Barcelona është nikoqir i Juventusit për ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Blaugranët janë përpara një misioni shumë të vështirë, duke qenë se kanë humbur me rezultat 3-0 në Torino,...

FOTO/ Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Fakti Ditor

Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që zhvillohet nga ora 20:45. Kujtojmë se ndeshjen e parë e kishte...

​Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco – Borussia Dortmund Monaco dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve,...

Zbardhen formacionet zyrtare për takimin Monaco-Dortmund, gjermanët kërkojnë “hakmarrje”

më 4.2017 - Newsport

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Monaco-Dortmund e cila starton në orën 20:45 në “Stade Louis II” Ndeshjen e parë e ka fituar skuadra franceze me rezultatin 3-2 në transfertë, ndërsa sonte...

Lajmi i fundit/ Zbulohen formacionet zyrtare të supersfidës Barcelona-Juventus

më 4.2017 - Newsport

Barcelona do të presë Juventusin sot në mbrëmje në “Camp Nou” për të luajtur sfidën e kthimit të çerekfinales së Champions League. Ndeshja e parë përfundoi 3-0 për Juventusin, ndërsa sot, katalanasit do...

Statistika të çmendura të Ronaldos me Realin në Ligë të Kampionëve

më 4.2017 - Gazeta Fjala

Cristiano Ronaldo mbrëmë shënoi hat-trick ndaj Bayern Munchen, në një performancë të jashtëzakonshme që e dërgoi Real Madridin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo u bë lojtari i parë...

Formacionet zyrtare: Monaco – Dortmund

më 4.2017 - Gazeta e re

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë kthyesen ndërmjet Monacos dhe Dortmundit, në kuadër të çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta e Re. Dortmund dëshiron të rikthej rezultatin...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Gazeta e re

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona- Juventus, ndeshje kjo që zhvillohet në kuadër të çerekfinale të Ligës së Kampionëve nga ora 20:45, shkruan Gazeta e Re.

Barcelona – Juventus, formacionet zyrtare

më 4.2017 - Periskopi

Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare të çerekfinales së dytë.Barcelona e pret Juventusin në “Camp Nou”, në takimin e kthimit çerekfinal në Ligën e Kampionëve. Juventusi e ka fituar...

Barcelona-Juventus, befasi në formacionet zyrtare

më 4.2017 - Bota Press

Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes. Barcelona: Ter Stegen, Pique, Rakitic, Busquets, Iniesta, Suarez, Messi, Neymar, Alba, Roberto, Umtiti. Juventus: Buffon; Dani Alves,...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Juventus

më 4.2017 - Gazeta Monitor

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Juventus Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që...

Mou paralajmëron yllin e Manchesterit

më 4.2017 - Gazeta Liria

Jose Mourinho i ka thënë sulmuesit Anthony Martial që ai duhet t’i adaptohet kërkesave të menaxherit të tij, nëse dëshiron që të arrijë sukese te Manchester United. Martial nuk ishte përfshirë në ndeshjen...

E jashtëzakonshme: Shikoni si e pritën Ronaldon në zhveshtore pas ndeshjes

më 4.2017 - Periskopi

Cristiano Ronaldo është pritur mbrëmë në mënyrë të jashtëzakonshme në zhveshtoret e Real Madridit. Cristiano's post-Bayern hat-trick celebration! 🙌⚽👊 #RMUCL The dressing room celebrates Cristiano Ronaldo's...

Ronaldo eliminon Bayernin nga “Championsi”

më 4.2017 - Koha.net

Real Madridi ka mposhtur Bayernin në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve për të siguruar pjesëmarrjen në fazën e ardhshme. Pas fitores 1 me 2 si mysafir në ndeshjen e parë, Bayerni pas 90...

Edhe dy gola të Realit, dorëzohet Bayerni

më 4.2017 - Koha.net

Cristiano Ronaldo dhe Marco Asensio kanë shënuar edhe nga një gol për Real Madridin në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Me dy golat e pjesës së dytë të vazhdimeve, Reali thuajse ka siguruar gjysmëfinalen....

Real – Bayern, ndeshja shkon në vazhdime

më 4.2017 - Koha.net

Ndeshja çerekfinale e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Bayern Munichut do të shkojë në vazhdime dy herë nga 15 minuta. Bayerni arriti që në Madrid të sigurojë fitore 1 me 2 për të çuar ndeshjen...

Lewandowski hap gjithçka në çerekfinalen Real – Bayern

më 4.2017 - Koha.net

Robert Lewandowski ka hapur gjithçka në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Bayernit. Sulmuesi i gjermanëve shënoi nga pika e bardhë në minutën e 53-të për rezultatin 0 me 1 dhe për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK