http://kariera.mk

“Dita zë fill” prezanton kinemanë shqiptare në festivalin e Kanës

më 5.2017 - Sot News

Filmi “Dita zë fill” me skenar dhe regji nga Gentian Koçi është prezantimi i kinemasë shqiptare në Festivalin e Filmit në Kanë. Një dramë sociale, “Dita zë fill” ndjek historinë e një nëne të vetme dhe...

Trofeu i Docutiff shkon në Meksikë

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Festivali Ndërkombëtar i Dokumentarit Docutiff 2017 e ka dërguar trofeun e tij të edicionit të tretë në Meksikë. Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të këtij kompeticioni dedikuar tërësisht gjinisë së dokumentarit,...

Trofeu i Docutiff “Tempestad” shtegëton në Meksikë!

më 5.2017 - RTSH

Docutiff 2017 e ka dërguar trofeun e tij të edicionit të tretë në Meksikë. Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të këtij kompeticioni dedikuar tërësisht gjinisë së dokumentarit, juria ndërkombëtare e përbërë...

Edicioni i 3-të i Festivalit Ndërkombëtar Docutiff 2017

më 5.2017 - ABC News

Festivali Ndërkombëtar i Dokumentarit Docutiff 2017 e ka dërguar trofeun e tij të edicionit të tretë në Meksikë.  Regjisorja Tatiana Huezo.   u vlerësua nga juria ndërkombëtare me motivacionin; si  “Regjisorja,...

Filma me histori ballkani në syrin e Hollivudit

më 5.2017 - RTSH

Ballkani është një burim historish që shpesh janë bërë subjekte filmash të suksesshëm artistikë dhe dokumentare por jo pak herë regjisorët e trajtojnë realitetin ballkanas në mënyrë sipërfaqësore. Regjisori...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK